PDA

View Full Version : Kultura kombėtare


Faqet : 1 [2]

 1. Nė Visoko tė Bosnjės janė zbuluar
 2. Sarande, zbulime arkeologjike
 3. Kur Tirana zyrtare i kėrkonte Francės ekstradimin e Abaz Kupit
 4. Si mbėrritėn armėt e Gjergj Kastriotit nė Muzeun e Vjenės
 5. Nje vrasje ne Selanik
 6. Teuta-Mbreteresha Ilire
 7. Korrespondenca e panjohur e Skėnderbeut me Sulltan Muratin
 8. Abdyl Frashėri...sikur tė mos ishte nė Lidhjen e Prizrenit
 9. Muzakajt e Beratit, zotėrit qė themeluan Voskopojėn
 10. 17 Janari i vitit 1982 ishte i zi per Kosoven
 11. Shtjefen Gjeqovi
 12. Ku Gjenden Themelet E Rilindjes Sone Kombetare
 13. Nezir Myrta SHQIPTARI I RI
 14. ...Shaban Polluzhės. Lira e Shqipetareve i ka themelet me gjake...
 15. Tek Arbėrit Nė Europė Sė Pari Heraldika (i)
 16. Dokumentar me Shqiptarét e Turqis
 17. Nga Coptimi Politik, Nė Coptim Kombėtar
 18. Drenica
 19. Drenica - Meka/Vatikani i Shqiptareve
 20. Krahina e Rugoves
 21. Don Lush Sopi shpallet “Qytetar nderi” i Mitrovicės
 22. Gjakova Nė Shtratin E Prokrustit Serb
 23. edhe sangjaku esht i shqiptarve
 24. Pax Illyrica
 25. Llapi
 26. Rrafshi i Dukagjinit
 27. Shala e Bajgores
 28. Gjakova me objekt tė ri tė Bibliotekės Rajonale ...
 29. Beteja E Vrasės Buzė Muzdaqes
 30. E verteta e vrasjes sė Bimbashit nga Ēerēiz Topulli
 31. Historitė E 59 Ministrave Tė Rendit Nė Shqipėri Nė Njė Libėr
 32. “Si u kap rob gjenerali Davies nga ballistėt”
 33. Albert Ajnshtajni me Pasaportė Shqiptare
 34. SS SKENDERBEG"Divizioni qe luftoi kunder Serbeve.
 35. Lajmėrim
 36. Bollano ndalon kėngėt shqip nė Himare
 37. Marije Shllaku
 38. Dekalogu i Ballit Kombėtar
 39. Anekdota per figura historike
 40. Vrasja E At Lekė Lulit: Rastėsi Apo Trathti ?
 41. Kur flet Sabri Hamiti, tė tjerėt heshtin
 42. Sh.K.A. "SHQIPONJAT E MEDVEGJES"
 43. Reagim!
 44. Edhe njė mirėnjohje ndėrkombtare pėr PAQE pėr ne Shqiptarėt.
 45. Poshtė Lokalistet Dhe Krahinaristet
 46. Spekulimet e biografėve tė Skėnderbeut
 47. A kishte mundesi qė gjat luftes nė kosovė tė shpetoheshi femrat shqiptare nga dhun
 48. 70 euro per te hy ne atdhe
 49. Pse qveria e shteti ynė nuk i japin rendesi bujqsisė dhe pemtarisė
 50. Kėrkohet kthimi i Nėnės Terezė
 51. Kosovarė, shqiptarė apo njerėz pa identitet!
 52. Aga ymeri na u martue soll nje natė ndejti me grue
 53. Nė shtrat me armikun!
 54. Kumanova, historiku dhe emri i saj
 55. O sa mirė qė jam shqiptar o hej...... (Nga Ardian Ramadani)
 56. Masakra A Pare Ndaj Cameve 1611
 57. Arabizmi i gazetarisė shqiptare
 58. Bolshevizmi dhe realiteti i shqiptarėve tė Maqedonisė
 59. Ēfarė ardhmėrie tė pres kur nuk kam as tė tashmen!
 60. Njėqindė vjetė Nėnė Terezė. Njėqind vjetė, Nder i Kombit. Njėqind vjetė Nėnė e Botės.
 61. Akademik i shqiptarve apo i serbeve?
 62. kenge e vjeter tironse per luften kunder serbve
 63. Gjik Gjini kapedani furtunė
 64. Promovohet libri dhe filmi dokumentar “Me shqiptarėt nė Turqi”
 65. Parandalimi I Dhunės Nė Shkollė
 66. pensione per te burgosurit politik
 67. Prezantojme Kosoven dhe kulturen e saj
 68. Pushtimi i Shkupit dhe ngritja e flamurit tė Pavarėsisė mė 12 gusht 1912
 69. Feja dhe Kombi!
 70. A duan te na shkatrrojn si komb apo duan te na ndihmojne
 71. Shqipėria natyrale : > Koēo Danaj
 72. Plagėt dhembin kur ftohen
 73. Dokumente
 74. Dinjiteti kombėtar (!?)
 75. Perse nuk u krijua Lobi shqiptar ne europė
 76. si po e degradojna kulturen shqiptare
 77. VERĖZAT-Dita e Verės fest mbarkombėtare Shqiptare
 78. Nuset e Shkodres
 79. Zėra shqiptarė
 80. Busti i Skenderbeut nė San Cosmo Albanese
 81. Do you speak USA ?
 82. I "huaji" 3500 euro pėr artin Kombtar Shqiptar, Xhaxhai nuk vlen mė tepėr ?
 83. Ti Shqipėri mė jep nder!
 84. ''Castriotto d’Albanie'' nga Michael Schmidt-Neke
 85. Sa Shqiptarė jetojnė nėpėr botė?
 86. Bukuritė natyrore Shqiptare
 87. A je gati tė ndihmosh? Si ?
 88. Nė arkivat britanike zbulohet vula e “Lidhjės se Prizrenit
 89. “sharri - my inspiration and my love”
 90. Zahir Pajaziti
 91. Rudolf Virchow: Kafkat e shqiptareve tregojne racen me superiore te Europes
 92. Harta fetare e botes!
 93. Tė parėt e serbėve tė Kosovės ishin shqiptarė
 94. Oso Kuka
 95. Ali Pashe Gucia
 96. Bajo dhe Ēerēiz Topulli
 97. Ritualet Besimet dhe Bestytnitė e Shqiptarėve nė Pollog
 98. Ndahet nga jeta kreu i Kryegjyshatės sė Shqipėrisė
 99. s,po na dalin numrat
 100. Kryeveziret shqiptare te Perandorise Osmane vazhdues te denje te linjes se perandorev
 101. Daut Pasha fituesi i Shkodres
 102. Mit i gjenezės dhe gjithėkohėsisė
 103. Kultura e leximit ne ambiente te hapura, pse shqiptaret nuk e aplikojne.
 104. Petro Nini Luarasi
 105. Nga veriu nė jugė dhunimet flasin vetė…
 106. Theofan Stilian Noli (Fan Noli)
 107. Gjergj Fishta
 108. Andon Zako Ēajupi
 109. Mitrush Kuteli
 110. Mic Sokoli
 111. Dokumentar
 112. Azem bejtė galica
 113. A jemi ne Shqiptarėt populli mė i lashtė?
 114. Shikojini ē’mrekulli!
 115. Eshtrat e Heroit Isa Boletini
 116. Pjetėr budi
 117. Komuna e Istogut
 118. Ringrihet shtėpia muze e Mjedės, e shkatėrruar nė ’91
 119. ZBULIME: Albana, fshat Ilir nė kufi mes Italisė dhe Sllovenisė, qė admirohej nga Sken
 120. Sami Frashėri pėr qytetet shqiptare
 121. Pashko Vasa
 122. Shqiptaret e Ukraines
 123. Ferid pasha
 124. Enver Hoxha
 125. Sinan Pasha
 126. Ali Pashė Tepelena
 127. At Vinēenc Prendushi
 128. E vėrteta e luftės civile nė Shqipėri
 129. Anastasi Perandor i Bizantit
 130. Dritero Agolli-dritero mor dritero, driterove per Shqiptarin
 131. 100 vjet tė Migjenit
 132. Mbreti Zog!
 133. Naum Veqiharxhi
 134. Hoxha Kadri Prishtina
 135. Hoxha Hasan Tahsini
 136. Vdiq Sabri Godo veprimtare i shqur shqitar
 137. Si (do) tė kombėtarizohen mbiemrat?
 138. Xhubleta
 139. Plisbardhėt e fundit dhe ne
 140. Mervete Maksutaj
 141. Krenaria Kombėtare tė bėnė tė ndihesh i lumtur
 142. Nonda Bulka
 143. Kombi shqiptar - a ėshtė multietnik?
 144. 100 vite shtet
 145. Zbulohet flamuri qė u varros Ismail Qemali
 146. Vlerat e dikurshme shqiptare???
 147. Ukshin Hoti
 148. Pėrqindjėt e komunitetėteve etnike & fetare nė Kosovė (2012)
 149. Familja Jashari
 150. Ibrahim Rugova
 151. Familja Haradinaj
 152. Sheh Ibrahim Karbunara
 153. Besėlidhja e Lezhės
 154. Vėllezėrit Gėrvalla dhe Kadri Zeka
 155. Shaban Polluzha
 156. Himni kombėtar, pėr burra dhe tradhėtarė (!?)
 157. Agjensia e Lajmeve SOT - Kulture Sot 2 Maji shenon-60-vjetori i Estradės sė Tiranės,
 158. Luigj Gurakuqi
 159. “Nė fillim na sabotuan, pastaj edhe na vran"
 160. Amerikanėt dhe “kujtimet” e Ismail Qemalit
 161. ASDRENI - Aleksandėr Stavre Drenova
 162. Mitologjia shqiptare
 163. Kalendarėt e shqiptarėve
 164. 135 vjetori i Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit
 165. Libri mė i vjetėrnė gjuhėn shqipe
 166. Konstantini i Madh
 167. Veshja kombėtare shqiptare
 168. Trashėgimia kulturore Shqiptare