PDA

View Full Version : A jeni tė kėnaqur me lojėrat e fundit tė kombėtares sonė?


Anonymous
30-09-03, 09:46
A jeni tė kėnaqur me lojėrat e fundit tė kombėtares sonė?

rowenna
01-10-03, 11:49
po.......

Vranina
20-10-03, 12:40
po

lazdrani
15-12-03, 12:22
Jo aspake se munden me shume...Dhashte zoti e kane pake nacionalizem e kualifikohen per garat Boterore ne Gjermani2006.....lazdrani :P :lol: 8) :wink:

mentori
15-12-03, 18:16
Une mendoji se sukseset ekombetares shqiptare kan qen te arsyeshme nga kualifikimet ekaluara per dy arsyje apara qendron ne faktin se taktika elojes edhe nga Dosena po edhe nga Brigeli kan sjellur sukseset eduara por ky i fundit beri ate qe ne nuk ekemi pritur asnjeher.Une nuk mendoji se sukseset dote shtohen ne rast se presidentiose stafi drejtues dote mendojn te arsyetojn veten tek trajneret ateher kur ju mungon suksesi por duhet te punojn me Brigelin deri ne fundin ekualifikimeve.Mandej duhet te insiston federata shqiptare qe same shum lojra miqsore te realizon per te pasur nje ekip sa me komplet icili dote ket ate qe ne kerkojm.me lejoni te jap edhe formacionin qe une mendoji se dote ket sukses kombetarja:beqaj,qipi,beqiri,hasi,lala,murati,myrt aj,cana,skela,bushi,raklli.

tifozshqiptar
06-01-04, 23:01
ju pershendes,

-Kombtarja kohen e fundit ka arit te profesionalizohet edhe ato me ndihmen e briegleit dhe futbolisteve qe luajn jasht vendit. Per kualifikimet 2006 mendoj qe kemi gjasa te mira edhe mos haroni qe me shume se 1 vit shqiperia nuk ka humb ne shqiperi.

tifozshqiptar
16-01-04, 08:14
Ndeshjet me rall te kombtares:

Shqipėri-Suedia, mė 18 shkurt
Shqipėri-Rumani, mė 31 mars

K-man
16-01-04, 18:47
shqiperia nuk eshte ne grupet kualifikuese te EURO 2004, edhe lojrat qe ka me i luajt me ato shtete qe tha ti, nuk shkojne kunder askujt, vetem lojra miqesore. shqiperia kryesisht ka humbur

tifozshqiptar
17-01-04, 01:24
te pershendes k-man,

- shpresoj qe nuk e ke pas qellimin te me informosh mua se a mer pjes ne EURO2004 apo jo. Un gati shumicen e ndeshjeve si mbrenda dhe jasht ka percjell dhe e dij se nuk mer pejs. Per mua eshte cdo ndeshje e rendesishem pasi asht kombtarja kuq e zi. Mos haro se edhe nga ndeshjet miqsore fitohen pik te cilat na nevoiten per ne renditjen e fifes. Pra cdo ndeshje ka rendesi dhe me shpres viti 2004 do te jet vit me fat per ne.

K-man
17-01-04, 06:12
me fal tifolzshqiptar, po keq e ke. lojrat miqesore lohen me e shiku se sa i/e forte eshte ekipi i shtetit, jo me mbledh pike. lojrat miqesore luhen siq thash per me e testuar ekipin e shtetit, nderrohen me shume lojtar sesa qe duhet, p.sh. i tere ekipi nderrohet, e me rregulla vetem 3, kshtuqe lojrat qe Shqiperia i luan, jan per me e shiku se si po perparon klubi kombetar.

tifozshqiptar
17-01-04, 12:53
tung,
kuptohet qe ndeshjet miqsore uhvillohen per te testu futbollist, per me kerku formacionin e duhur etj. por ne cdo ndeshje miqsore e cila regjistrohet ne FIFA do te notohet. Shembull Nese fiton malten ne miqsore i mer vetem 1-2 deri dy pik, kurse nese e fiton Malten ne ndonje ndeshje kualifikuese ateher kuptohet qe pikat do te jen me te mdhaja si shembull 4-5 pik. Po nese luajm kunder gjermanis miqsore (mvaret edhe ku luhet jasht apo mbrend) ateher do te ket pika edhe me shuem per shqiperin nese e fiton gjermanin (afer 10-14 pik) se kuptohet qe gjermania asht ekip qe renditet ne maje te FIFA listes.

-Tash k-man kete qe e sqarova mos e ngatro me ndehsjet kualifikues por kjo eshte per fifa rangliste e cila i regjistron cdo ndeshje si miqsore ashtu edhe ato kualifikuese. Mundesh me hy tek www.fifa.com dhe aty e ke anesh ku mundesh me shiku ne cilen pozit asht shqiperia (vendin 89).

Tung

tifozshqiptar
17-01-04, 12:58
edhe dicka,

nese pyt se per cka asht ajo renditje tabelar (te cilen shqiperia asht ne vendin 89) te tregoj: Kur vendoset shorti per cdo kualifikim si ajo botror ashtu edhe ajo europian , aty do te ndahen ne disa vazona , shtet e vazonit par jan mbartesit e grupit si gjermania,italia,anglia,franca,spanja,etj. pastaj vijn grupi i dyt etj e ne kemi qen ne vazonin e fundit. nese e ke pa shortin e per botroreen e kishe kuptu me mir se pse duhet edhe miqsoren me fitu.

K-man
17-01-04, 17:20
tifoz

gabim e ke ore shok. qdo loje qe luhet miqesisht, nuk njihet ne fifa, ajo eshte vetem per testim thjesht. qka mendoni ju tjeter, a e kam une mire a tifozi?

tifozshqiptar
17-01-04, 18:28
tung,
hahahah me fal k-man qe qeshi por nuk po shtyhem se kush e ka mir e kush e ka keq. Un kete nuk e kam shpik por e tregoj ate qe kam lexu dhe me futboll mirem gati 18 vite. Un nuk e din pse nuk hyn te www.fifa.com dhe informohesh me mir e pastaj hyn ne debat me antart. Mundesh me mar shembull nje muaj qe lozem kunder Bullgaris , ne ate muaj kemi pas vetem kete ndeshje miqsore dhe perseir kemi mar pik qe numrohen tek fifa. Shiko ne faqen e tyre dhe lexo nese nuk priton dhe pastaj ske me pas nevoj me pyt antart tjert se kush e ka mir se asht absurd. Nese nuk ke njohuri per futboll dhe garat ateher mos u fut ne tem. A me tregon ti se pse Anglia apo gjermani (etj) jan vende te cilet zgjehden neper grupe para shortit ,shembull anglia asht ne grupin 1 e vendet tjera do te hudhet shorti . Pra Anglia udheheq grupin se eshte nder shtet me te fort ne futboll dhe per kete nuk takohen ne kualifikim me italin apo spanjen. Tash me interson kush e vendos sipas teje se kush udheheq grupin. Lexo pak me shum dhe do te kuptosh. tung

K-man
17-01-04, 20:07
e pash qe ne rank botror e ka vendin e 89, por lojrat miqesore nuk numerohen

pimi
19-01-04, 18:53
mendoj se shqpria ka nje ekip shum te mir dhe do te kualifikohet ne kampionin 2006

meduni
10-05-04, 23:29
o mir e ki ti valla po kta tjert spaskan lidhje fort. qdo loj qe lun ni shtet pa marr parasysh se a asht miqsore, qualifikim apo kampionat asht loj zyrtare edhe fitohen pik qe e ndikojn rangun ne listen e fifa. ne ndeshjet miqsore ka ma shum punkta ne qoftse ekipi asht i pozicionum ma mir se shipnia, ama skam kurfar shpress qe dot kemi shanca per botrorin 2006, um kopen valla, 1 loj e lujn super e 5 katastrof.

ju pershendestung,
hahahah me fal k-man qe qeshi por nuk po shtyhem se kush e ka mir e kush e ka keq. Un kete nuk e kam shpik por e tregoj ate qe kam lexu dhe me futboll mirem gati 18 vite. Un nuk e din pse nuk hyn te www.fifa.com dhe informohesh me mir e pastaj hyn ne debat me antart. Mundesh me mar shembull nje muaj qe lozem kunder Bullgaris , ne ate muaj kemi pas vetem kete ndeshje miqsore dhe perseir kemi mar pik qe numrohen tek fifa. Shiko ne faqen e tyre dhe lexo nese nuk priton dhe pastaj ske me pas nevoj me pyt antart tjert se kush e ka mir se asht absurd. Nese nuk ke njohuri per futboll dhe garat ateher mos u fut ne tem. A me tregon ti se pse Anglia apo gjermani (etj) jan vende te cilet zgjehden neper grupe para shortit ,shembull anglia asht ne grupin 1 e vendet tjera do te hudhet shorti . Pra Anglia udheheq grupin se eshte nder shtet me te fort ne futboll dhe per kete nuk takohen ne kualifikim me italin apo spanjen. Tash me interson kush e vendos sipas teje se kush udheheq grupin. Lexo pak me shum dhe do te kuptosh. tung

Gjumashja
19-03-05, 17:14
aspak

g
16-04-05, 20:51
jo nuk jam