PDA

View Full Version : Qka mendoni per KONTRACEPTIVĖT


jim_h55
04-10-03, 14:52
Pyetje e hapur per te gjithe

Vesa
07-10-03, 19:41
mendoj qe jan te nevojshem si per femrat ashtu edhe per mashkujt na nevojiten te dy gjinive

LIBERO_78
08-10-03, 10:30
:arrow: ME NJERIUN QE NUK E NJEHE MIRE DHE NUK I BESON SHUME PATJETER DUHET TE PERDORET PREZERVATIVI...........NE ANEN TJETER BENE EDHE PA TE ...UNE PER VETEN TIME SHUME PAK E PERDORI ,THJESHTE ME DUKET QE PO CENZUROJ NDJENJAT E MIJA NDOSHTA ESHTE GABIM I MADHE SEPSE PER GABIM TE VOGEL E DI QE E BEJE :wink:

Kaltrina
12-02-04, 11:15
Kjo eshte nje nder temat qe duhen te diskutohen me shume ne forum.

mendimi im eshte se nese ben sex me dikend te panjohur gjithsesi duhet te perdoren, po nese lidhja eshte e gjate dhe besimi te partneri eshte i mjaftushem, athere ma merr mendja qe ska nevoje.

Donna
19-02-04, 20:02
teme per condoma nejse teme e mir duhen mu perdor se valla sa Sida sa StDs e sene sene zor shum

qika_pr
25-05-04, 09:17
Peshendetje per temen
Kontaceptivet jan medikamente qe perdoren ne tere boten,por jo edhe me te madhe,shumica mendojne se kotraceptivet ndalin gjysmen e kenaqesis.gabime kan ,kotravceptivet jan nje bari medicional qe femra psh e pine 12 ore para sexi,ose e pine rregullishte nese ka mardhenje te rregullta,ajo nuk ndal kenaqesine e sexi aspak vetem te parandalon nga shtatezania e padeshiruesheme,Ne qoftese kontraceptivet merren pa konsultimin e gjinokologut munde te ndikojne ne trashjen(shendoshjen) e femres
Kondomi qe perdoret edhe ai pak tek ne thuhet qe merr nje pjese te kenaqesis tek meshkuj,Kondomi te mbon nga semundjet e nryshme dhe shtatezania,
Spirala eshte nje mjet qe ngjitet ne vaginen e femres edhe qendon me vjet te tera,ajo mron femren nga shtatezania,zakonishte tek ne e ngjesin femrat qe e kan kalu moshen 40 dhe kane femij nuk duan me,femrat qe jan me te reja frigohen se pas ngjitjes se spirales mbesin sterile

Tash jap nje mesazh per te gjithe:Mos humbni kenaqesit e sexi por mendoni pasojat gjithnje,munde te ju kushtojne me jete ato pasoja, dhe ju jeni te rinje nuk e meritoni kete
Me respekt per gjithe
qika_pr

VARDARI
25-05-04, 20:06
-Mendoj qe Kontaceptivet duhet ti perdorin ata qe nuk kan pervoje ne SEX . A ata qe kan pervoj normalisht se nuk ju hin ne pune se dine ta ruajne femnen qe te mos jese shtatzane ne momentin e fundit me saktesi spermatozoiteve ju japin kahje tjeter :P

qika_pr
25-05-04, 20:16
he he he
VARDARI
mir e ki po duke marre parasysh se sa shtatezanija eshte ne kosove e padshirushme ju duhen te gjitha mbrojteset e mundesheme

Murgesha
25-05-04, 21:37
he he he
VARDARI
mir e ki po duke marre parasysh se sa shtatezanija eshte ne kosove e padshirushme ju duhen te gjitha mbrojteset e mundesheme

Ncncnnccn :shock: :shock: :shock:

VARDARI
26-05-04, 17:23
he he he
VARDARI
mir e ki po duke marre parasysh se sa shtatezanija eshte ne kosove e padshirushme ju duhen te gjitha mbrojteset e mundesheme

qika ha ha ha e he he he

qika flas per veti nuk kam nevoj per asnji mbrotje se mbrotja ime esht pervoja dhe nuk me ka ndodhur qe ta lej shtatzane ndonje vajze kuptohet vec gruas qe ka qen me paramendim qe ta lej shtatzane pra apsulutisht nuk kam nevoj se jam shum i sigurt ne veprimin tim dhe di tamam si te silem ne seks qe ajo vajz mos te kete pasoja te pa deshirueshme tek e fundit un jam i detyruar qe ne maksimum ti jap kenaqsi por ne te njejten koh ta mbroj ...

qika_pr
04-06-04, 14:22
VARDARI
e kuptoj ate se as une nuk perdori edhe nuk kam perdor kurr
por paramendo nje amater per her te par flen me nje femen edhe ajo mbetet shatatezan-per kete jane te domosdoshme
ne nje klinik ne Prishtine per nje jave shatat dite kane ndodh 47 aborte
e kupton ata qe nuk din te ruhen pa kontravepriv le ti perdorin

VARDARI
04-06-04, 17:41
VARDARI
e kuptoj ate se as une nuk perdori edhe nuk kam perdor kurr
por paramendo nje amater per her te par flen me nje femen edhe ajo mbetet shatatezan-per kete jane te domosdoshme
ne nje klinik ne Prishtine per nje jave shatat dite kane ndodh 47 aborte
e kupton ata qe nuk din te ruhen pa kontravepriv le ti perdorin

he he he
qika
A thua se nje amater esht ne gjendje te flen me nje femen joamatere me prvoj?
qika te lutem shume mos ja fut kot pse nuk thua nese femra esht amatere atere linden problemi se nuk din te ruhet
Se tek e fundit femra esht maresi a mashkulli dhenesi/donatori/ he he he
Si thua ti qika a je dakort me mua

VARDARI
04-06-04, 17:49
qika shkruajti
-ne nje klinik ne Prishtine per nje jave shatat dite kane ndodh 47 aborte

qika shum mire barem ne ket lemi jemi CHAMPIONA
qika si thua po te kishte qen kjo sport{SEX-i} ne OLIMPIJAD cilin vend e kishim mare.
A kishim me cen CHAMPIONA siq mendoj un

nitushe
10-09-04, 17:28
po mendoj qe te mire jane per te dy palt ama kaniher valla sp[o te knaq se po doket si me kane fallc :oops: :oops: :roll: