PDA

View Full Version : SHEF GRUAN E SHOKUT DUKE TRADHETUAR-QFAR BEN-TREGON APO JO


RRUSHI
06-10-03, 07:34
SI DO TE VEPRONIT JU NE KET RAST-----DO TI TREGONI SHOKUT APO SHOQES , APO DO TE MBANI SEKRETE QE MOS TE PRISHNI LIDHJEN E TYRE----

UNE KAM NJE RAST TE TILL DHE NUK DIJ SE QFAR TE BEJ ??

TI TREGOJ DO TE VIJE DER TE NDARJA APO NUK DO TE ME BESOJE

MOS TI TREGOJ NUK E DIJ SE SA DO TE ZGJAS , DHE KAM FRIG DO TE KUPTOJE SE E KAM DITUR DHE NUK I KAM TREGUAR , DO TE PRISHET SHOQERIA QE KEMI ..........

?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????

Cool_Boy
07-10-03, 17:16
Tung RrushiJaran e paske nej problem te madhe per mendimn tim e ti nuk e di se si ndjehesh. Une kisha me thane keshtu:

Ne qoftse se une shkoj me shokin apo shoqen time mir, jemi shok te mir dhe qe nuk e lajm njeri tjertin n'lloq dhe i besojm njeri tjetrit une do ti kisha tregu se kur ta kish shok apo shoqe te mir une nuk kisha pas deshir ti shof ata keq se shoki apo shoqja e mir eshte sikur vllavi e motra e per moter e vlla dot kishe reagu menjhere e per mednim tim duhesh me tregu te vrteten ketu...tung pershndetje rrushi kalofshi mir--Ky ke mendimi im mundesh edhe mos mu pajtu!!!

RRUSHI
08-10-03, 06:47
COOL---flm per keshillen tende , edhe une ashtu veprova dhe per fat kishte qen keqkuptim ----histori e gjat..............

Por te dashur forumista ju prap mund te jepni mendimet tuaja per nje rast te till se si ju do te kishit vepruar ???

Ju thot RRUSHI nje gje se eshte nje situat shum e komplikuar e cila te ven ne nje pozit mjaft te merzitshme .

Ju past RRUSHI

LIBERO_78
08-10-03, 13:52
:wink: NUK KISHA ME I TREGU SEPSE EDHE AI DO TE ME TREGONTE MUA KUR DO TAKONTE GRUAN TIME ............NDONJEHERE KUR TE MARTOHEM :lol: ...HAHAHAAAAAAAAAAAA....MOS E THASHT ZOTI .....AS GRUAJA IME NUK E BESOJ QE DO TA TAKOJ KESO TIPI GRUAJE :arrow:

jehona
08-10-03, 16:32
rrushi te pershendes, valla met vertet kokshe ne nje situat kritike, po une te kisha kshillu ti tregojsh shokit se far politike e dashura po i sjell ati. sa i perket ndarjes, une mendoj se nese vjen te ndarja, ma mir tash me kohe, se ma von kur ndoshta edhe kan kreju familie.........

TONINO
12-10-03, 23:40
RRUSHI TI S'QENKE ASPAK KORREKT, SIPAS MENDIMIT TIM JE NJE TRADHTAR DHE NUK E KUPTON FJALEN SHOK APO SHOQE.

NE QOFTESE AJ TE KA SHOK TY DHE TI I TREGON PSE AT HER AJ TA PRISH SHOQNIN ME TY, POR TI KI FRIG TI TREGOSH SE TI AJ PERSON QE E KE TRADHTUAR SHOKUN E JA KE MARR FEMREN.KA QENDASHT ME MENDU PARA SE TI HYSH KTI RELACIONI E JO TASH ME PYT NE FORUM APO TE KERKON NDIHM I POSHTER.NUK NEVOITET TE JESH PSIKIATER TA KUPTON KET QKA EKE SHKRUAR.

__________________________________________________ ___________Geto_21

RRUSHI
13-10-03, 07:35
TONINO O BUKUROSH PO SA I LEZEQEM QE JE MOR ...

NJE KESHILL PER JU ZOTRI - LEXO DISA HER PYETJEN , ANALIZO PASTAJ PERGJIGJU ........

NEN 1--- NE KET RAST NUK JAM UNE AJ PERSONI QE SHKON ME GRUAN E SHOKUT - SIQ E KE MARR TI .

2 UNE MENJEHER KAM REAGUAR DHE KAM TREGUAR SE KISHTE QEN KEQKUPTIM ----SEPSE AI QUNI QE UNE E KAM PAR ME GRUAN E SHOKUT KISHTE QEN I VELLAU QE SA PO KISHTE ARDHUR NE NEW YORK DHE UNE NUK E DIJA .

SA I PERKET FRIGES SE QFAR TE BEJA TI TREGOJA APO JO-----ISHIN DY GJERA QE ME VENIN NE DYSHIM ---TI TREGOJA NUK KISHA EDHE AQE SHUM FAKTE PASTAJ KY NJERI ESHTE I QMENDUR PAS SAJ KU E DIN TI SE DO TE ME BESONTE ME SHUM MUA SE GRUAS SE VET---SHUM PAK BURRA KAN NGEL SOT .

TE SHKATRROSH NJE FAMILJE POSA TE KRIJUAR NUK ME DUKEJ LEHT ANDAJ I DHASH KOH LOGJIKES PARA BURRERIS DHE U ZGJIDH EDHE KY PROBLEM I PA QEN

TONINO
14-10-03, 22:12
PERSHENDETJE, AT HER PRA MASI JU E RRESPEKTONI SIKUR SHOK, PSE NUK I KENI TREGUAR MA HERET, EDHE SJU KAM KUPTUAR MIR A ESHTE AJ VLLAVI I ATI SHOKUT APO VLLAVI YT QĖ TA TRADHTON SHOKUN.

PO TĖ ISHA NĖ VEND TĖNDIN DO TĖ HESHTJA SE SOD NUK KA BURRA DHE JU DOT M'BETENI FAJTOR SE AJ MĖ SHUM I BESON GRUAS SE SA JUVE. PRA QĖ THĖJN FJAL POPULLORE ( MA MIR SE TĖ BĖHESH QORR APO SHURRDHAN NUK KA).

__________________________________________________ ___________

Geto_21

RRUSHI
15-10-03, 05:41
O TONINO -- LEXO NE FILLIM O BURRI BOTES

AI PERSONI QE KAM PAR TE SHOQEN E SHOKUT ISHTE VELLAU I SAJ DHE UNE NUK E DIJA QE KISHTE ARDHUR KETU NE NYC E AS NUK E NJIFJA --- PASTAJ UNE PUNOJ DHE JAM I ZEN KESHTU QE NUK KISHA KOH TA TAKOJA APO TE MBLIDHJA FAKTE ME SHUM----KESHTU QE EDHE DOLI ME MIR QE NUK U NGUTA SE DO TE TURPROHESHA FARE PARA TIJ...

PERSHENDETJET E MIJA

LIBERO_78
15-10-03, 08:58
:arrow: RRUSHI TI TREGON NJE KARAKTER TE FORTE ,ME DUHET TE TA THEM KETE HAPUR NGASE E MERITON KETE,KURSE SA I PERKET TEMES SERIOZISHT PO TE TE THEM MOS I TREGO SHOKUT PER ATE SEPSE DO TE TE HIDHEROHET.LERE ATE TE VERTETOI VET ME MIRE DO TE BIE TY DHE ME LEHTE DO TA PERJETOJ AI KETE . :?: OK. TUNG RRUSHI....................NGA LIBERALI :arrow:

Gentiana
17-10-03, 17:57
Pershendetje ty rrushi

Un kisha then se ne at koh (edhe pse ishte mosmarrveshje) nuk do te ishte askush ne lekuren tende me qef.

Po prap mvaret, nese ata do kishin pas femi dhe per hater te femijeve nuk do i kisha treguar azgje shokut, por ja kisha ba me dije asaj,se e din dhe se duhet ta len, atė marrezi.

por mbasi paska qen vetem Vllau i asaj ateher paske pas fat edhe ti edhe ai shoku juaj.

Gentiana

jehona
17-10-03, 23:16
te pershendes rrushi, me ta kallxu te verteten une per veti nuk po di ka sa po shkon pasula qetash ne kete teme, hahaha, :wink:

venera
01-11-03, 12:19
TONINO O BUKUROSH PO SA I LEZEQEM QE JE MOR ...

NJE KESHILL PER JU ZOTRI - LEXO DISA HER PYETJEN , ANALIZO PASTAJ PERGJIGJU ........

NEN 1--- NE KET RAST NUK JAM UNE AJ PERSONI QE SHKON ME GRUAN E SHOKUT - SIQ E KE MARR TI .

2 UNE MENJEHER KAM REAGUAR DHE KAM TREGUAR SE KISHTE QEN KEQKUPTIM ----SEPSE AI QUNI QE UNE E KAM PAR ME GRUAN E SHOKUT KISHTE QEN I VELLAU QE SA PO KISHTE ARDHUR NE NEW YORK DHE UNE NUK E DIJA .

SA I PERKET FRIGES SE QFAR TE BEJA TI TREGOJA APO JO-----ISHIN DY GJERA QE ME VENIN NE DYSHIM ---TI TREGOJA NUK KISHA EDHE AQE SHUM FAKTE PASTAJ KY NJERI ESHTE I QMENDUR PAS SAJ KU E DIN TI SE DO TE ME BESONTE ME SHUM MUA SE GRUAS SE VET---SHUM PAK BURRA KAN NGEL SOT .

TE SHKATRROSH NJE FAMILJE POSA TE KRIJUAR NUK ME DUKEJ LEHT ANDAJ I DHASH KOH LOGJIKES PARA BURRERIS DHE U ZGJIDH EDHE KY PROBLEM I PA QENRrushi ,

deri kur ti dhe qiftat e tu do mbusheni mend,me se pari nese dikush eshte i martuar apo ka femen dhe e kunderta ,e nese ne ate e shohim me dike te gjinis se kundert menjeher duhet te dyshojm qe kane dicka ne mes veti a,ncncncn nese ka dikush frajer apo burre simbas teje nuk guxon te rrije me ndonje shoke apo me dike te familjes,pse nuk te ka shku mendja qe ne mes te njerzve mund te kete edhe shoqeri apo familjarizem ,me kone qe njerzit mundohen mi zgjedh problemet qe i kane kaplu shqiptaret si papunsia apo korrupsioni do ti kishim punte ma mire,po si duket shume kujt i pelqejn me shume intrigat e thash e themet ,keto dukuri negative me paragjyku e me u ngut si miza ne m... i kane shume ne qejf shume shqiptare.

RRUSHI
01-11-03, 18:05
TE PERSHENDES VENERA---KE PLOTSISHT TE DREJT NE AT QE E KE THEN-POR SA I PERKET AKUZES NE ADRESEN TIME---TE LUTEM MOS U KAP PAS NJE FJALE TE VETME----POR TE KSHILLOJ TE LEXOSH KOMPLET TEKSTIN----

UNE ZONJUSH NUK E DIJ SE A KENI SHOQERI DHE SI E KENI TE NDERTUARA RAPORTET TUAJA---NDOSHTA VETEM SHETI , KAFENE E KU TA DIJ UNE ----POR TI THUASH DIKUJ SHOK NENKUPTON ME SHUM SE NJE FJAL E VETME----UNE KET QUNIN E KAM MESHUM SE VELLA , TASH TA LE TY TA GJYKOSH SE QFAR MUND TE BEJ PER TE...

QOFSHIT E NDERUAR GJITHMON

zeshkanja
06-11-03, 11:47
Tung rrushi!Une mendoj qe mire ke bere qe nuk i ke treguar, sepse une e kam pas nje rest te ngjajshem me kete tendin dhe jam nda shume keq! Po te tregoj si. Nje djale qe dy vite me kishte ardhur mbas dhe deshironte dicka prej meje, por mua nuk me interesonte, se une edhe ashtu jetoj me mijera km larg ti, dhe nje nate kur isha ne kosove dulem ne nje mbremje une dhe shoqerija ime, dhe fatkeqsisht e takuam ate djalin, dhe ai u mundu te me bej gjeloze, por nuk ja arriti qellimit, sepse kur nuk ndin dicka per dikend nuk e gjelozon, por problemi ishte qe ajo vajza e cila kishte ra ne kurthen e ti ishte shoqja ime. une i tregova asaj qe ai nuk eshte per te, dhe qe kjo esht vetem nje loje e ti, dhe ajo mu hidherua shume dhe me tha ti po me gjelozon. Dhe keshtu mbeta e keqe te ajo shoqja.

Andaj kam vendosur qe mos te perzihem me ne punen e askuj.

loti
17-11-03, 21:05
Tung

Or mik , te kuptoj edhe pse nuk me ka rastisur te jem ne keso afera ndoshta kam hasur raste te peraferta .

Ty nuk mund te te dhemb kjo me shume se sa te implikuarve dhe Ti nuk ke pse ta torturosh ndergjegjen tende kur ata tashme e kane bere kete .Te te pyes dicka : A deshiron ti qe kjo te kryhet si eshte me se miri per Ta apo per Ty ? Ja ta them une : Nese do ta lash vetveten perzieju edhe Ti e nese do t'i lash Ata rri e veshtro.

Zero Cool
10-02-04, 21:51
Me mėnd loti :wink: :wink: :wink:

lazdrani
16-05-04, 19:03
SI DO TE VEPRONIT JU NE KET RAST-----DO TI TREGONI SHOKUT APO SHOQES , APO DO TE MBANI SEKRETE QE MOS TE PRISHNI LIDHJEN E TYRE----

UNE KAM NJE RAST TE TILL DHE NUK DIJ SE QFAR TE BEJ ??

TI TREGOJ DO TE VIJE DER TE NDARJA APO NUK DO TE ME BESOJE

MOS TI TREGOJ NUK E DIJ SE SA DO TE ZGJAS , DHE KAM FRIG DO TE KUPTOJE SE E KAM DITUR DHE NUK I KAM TREGUAR , DO TE PRISHET SHOQERIA QE KEMI ..........

?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????
Une do ti tregoja Barbarozes te gjitha ska me dy luge me hanger :wink: :D :D :D

turisti
24-08-04, 13:23
Pershendetje RRUSHI. Une sisha perzije ne keso punet,sepse ka shume raste kur,pasi qe ka marr vesh njeri nga bashkeshorteve,jane fjalose deri te ndarja dhe jane pajtuar,a fajtori ka mbetur POSTIERI I PAFAJSHEM. :wink:

Urata
09-09-05, 06:26
Do ti tregoja shokit/shoqes, vetem me nje kusht a?!!! Ta bind me fakte...
ps: vrasja e ndergjegjes, eshte krim...

vjeshta
09-09-05, 14:40
Ne mes gruas dhe burrit mos e fut gishtin.
(proverb italian).
Ne fund ban qka duash.

Arb
09-09-05, 22:16
Pa menduar as dy here i tregoj...

E pse? Sepse i kisha shti veten ne kepucet e tij per disa sekonda...

doGzona
09-09-05, 22:31
Ne mes gruas dhe burrit mos e fut gishtin.
(proverb italian).
Ne fund ban qka duash.

Te ne shqiptaret thuhet ndryshe, besoje qe e din :wink:

teDUAty
09-09-05, 22:40
n'mujsha me ndal gruan time mos me lan me m'tradhtu kush po e kqyr te shokut ai le ta kqyr t'veten une temen qyyyyyyy

Krokodilli
10-09-05, 05:22
mvaret nga situata,,, ne qoft se e kam par gruan e shokut qe e ka tradhetu burrin,,,,nese e ka tradhetu dhe ka gabu,, esht pendu pa mas,,,, ne qoft se e njoh se esht grua e ndershme, (njeriu ben gabime),, nuk i kisha tregu shokut per te mos prishet mardhenia,,,,,,

po ne qoft se ajo e perserit tradhetin, qe me te vertet esht e pamoralshme,, i kisha tregu shokut,, i kisha then shok te kam, e kam per detyr me te tregu,, qe te mos shkaterron ty dhe familjen

Domira
10-09-05, 06:10
mvaret nga situata,,, ne qoft se e kam par gruan e shokut qe e ka tradhetu burrin,,,,nese e ka tradhetu dhe ka gabu,, esht pendu pa mas,,,, ne qoft se e njoh se esht grua e ndershme, (njeriu ben gabime),, nuk i kisha tregu shokut per te mos prishet mardhenia,,,,,,

po ne qoft se ajo e perserit tradhetin, qe me te vertet esht e pamoralshme,, i kisha tregu shokut,, i kisha then shok te kam, e kam per detyr me te tregu,, qe te mos shkaterron ty dhe familjen

keshtu mendoj edhe une se kisha vepru ne praktike kroki...mirpo kur po mendoj ma shume do ta kisha pas shume veshtire me heshte nese vertete ka pase tradheti...nuk e di a kisha mujt me u duru pa tregu menjihere ne menyre qe te parandalohet shkaterrim i familjes dhe gabime te tjera...

teDUAty
10-09-05, 06:36
mvaret nga situata,,, ne qoft se e kam par gruan e shokut qe e ka tradhetu burrin,,,,nese e ka tradhetu dhe ka gabu,, esht pendu pa mas,,,, ne qoft se e njoh se esht grua e ndershme, (njeriu ben gabime),, nuk i kisha tregu shokut per te mos prishet mardhenia,,,,,,

po ne qoft se ajo e perserit tradhetin, qe me te vertet esht e pamoralshme,, i kisha tregu shokut,, i kisha then shok te kam, e kam per detyr me te tregu,, qe te mos shkaterron ty dhe familjen

keshtu mendoj edhe une se kisha vepru ne praktike kroki...mirpo kur po mendoj ma shume do ta kisha pas shume veshtire me heshte nese vertete ka pase tradheti...nuk e di a kisha mujt me u duru pa tregu menjihere ne menyre qe te parandalohet shkaterrim i familjes dhe gabime te tjera...

mos u tutni prej krokit e domires se nuk po tregojkan hahaaaaaaa

detektivi
10-09-05, 06:39
ketu eshte detektivi dhe do te shohe se kush kend tradhtone

Domira
10-09-05, 09:56
mvaret nga situata,,, ne qoft se e kam par gruan e shokut qe e ka tradhetu burrin,,,,nese e ka tradhetu dhe ka gabu,, esht pendu pa mas,,,, ne qoft se e njoh se esht grua e ndershme, (njeriu ben gabime),, nuk i kisha tregu shokut per te mos prishet mardhenia,,,,,,

po ne qoft se ajo e perserit tradhetin, qe me te vertet esht e pamoralshme,, i kisha tregu shokut,, i kisha then shok te kam, e kam per detyr me te tregu,, qe te mos shkaterron ty dhe familjen

keshtu mendoj edhe une se kisha vepru ne praktike kroki...mirpo kur po mendoj ma shume do ta kisha pas shume veshtire me heshte nese vertete ka pase tradheti...nuk e di a kisha mujt me u duru pa tregu menjihere ne menyre qe te parandalohet shkaterrim i familjes dhe gabime te tjera...

mos u tutni prej krokit e domires se nuk po tregojkan hahaaaaaaa


jo nese o ne pytje dicka qe nuk e di nime nuk kam si tregoj, mirpo nese eshte hajni tregoj ndryshe...
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif

Domira
10-09-05, 09:58
ketu eshte detektivi dhe do te shohe se kush kend tradhtone

po rrencat a i zen o dektektivi :?:

Krokodilli
10-09-05, 10:05
mvaret nga situata,,, ne qoft se e kam par gruan e shokut qe e ka tradhetu burrin,,,,nese e ka tradhetu dhe ka gabu,, esht pendu pa mas,,,, ne qoft se e njoh se esht grua e ndershme, (njeriu ben gabime),, nuk i kisha tregu shokut per te mos prishet mardhenia,,,,,,

po ne qoft se ajo e perserit tradhetin, qe me te vertet esht e pamoralshme,, i kisha tregu shokut,, i kisha then shok te kam, e kam per detyr me te tregu,, qe te mos shkaterron ty dhe familjen

keshtu mendoj edhe une se kisha vepru ne praktike kroki...mirpo kur po mendoj ma shume do ta kisha pas shume veshtire me heshte nese vertete ka pase tradheti...nuk e di a kisha mujt me u duru pa tregu menjihere ne menyre qe te parandalohet shkaterrim i familjes dhe gabime te tjera...

mos u tutni prej krokit e domires se nuk po tregojkan hahaaaaaaa

teDuaTy ske nevoj mu frigu nga Kroki,,,,, edhe mos me tregu shoku,,,,, morali gjithmon fiton,,, ti mun me tradhetu,, por nuk zgjat shum,, keshtu qe ai/ajo qe ka ndermend me tradhetu ai/ajo do ta bejn pa marr parasysh se a e sheh dikush....

dr1ta
10-09-05, 11:26
Me ka ndodhur e kunderta , kam pa burrin e shoqes duke tradhtuar , rastesisht u takova me nje te huajen , me tregoj se esht ka flen me nje shqiptar dhe me tregoj kush esht :D esht per te quditur ce ata u dojshin ac shume por ky , prap se prap e tradhtojke, :roll: sot jan bashk ato .

detektivi
10-09-05, 18:48
ketu eshte detektivi dhe do te shohe se kush kend tradhtone

po rrencat a i zen o dektektivi :?:

per ate jam ketu

LEDHATIMI
28-09-05, 17:36
Pasi qe eshte ne pyetje shoku normal se do ti tregoj

detektivi
30-09-05, 19:27
e ti do te tregosh nuk je me i mire se te tjeret

Kupid
29-10-05, 18:04
ski nevoj me tregu per arsyre:

1) ai burri nuk te beson ty edhe humbesh nje shoki.

2) ai tjeter djalli tregon burri vet pse ka qef te mburrem.

vendasi
30-10-05, 00:16
SI DO TE VEPRONIT JU NE KET RAST-----DO TI TREGONI SHOKUT APO SHOQES , APO DO TE MBANI SEKRETE QE MOS TE PRISHNI LIDHJEN E TYRE----

UNE KAM NJE RAST TE TILL DHE NUK DIJ SE QFAR TE BEJ ??

TI TREGOJ DO TE VIJE DER TE NDARJA APO NUK DO TE ME BESOJE

MOS TI TREGOJ NUK E DIJ SE SA DO TE ZGJAS , DHE KAM FRIG DO TE KUPTOJE SE E KAM DITUR DHE NUK I KAM TREGUAR , DO TE PRISHET SHOQERIA QE KEMI ..........

?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????RRushi Ti shume mire ke vepru qe nuk i ke tergu shokut tend se e ke pa te shoqen e tije me nje mashkull tjeter.Pasi ka qenen edhe hera e pare qe e keni pare me nje mashkull tjeter atehere sa me perkete mua kishte qen shum e turpshme po ti kishe treguar shokut .Ti ne fakte ske p[asur asnje argument te foret qe te besojshe se gruaja e tije eshte duke e tradhtuar ate.Pra un mendoj se ke vepruar me mjafte me menquri dhe si mashkulle i pjekur qe ke prite qe ta verteteosh se q'eshte e verteta.
Te Pershendete Vendasi

sexymaya
30-10-05, 15:29
Une pajtohem me Vendasin.Heret a vone do e merr vesh.Masi qe e ki shok me mire largohu sepse zakonisht ne keto raste vjen deri te prishja e shoqeris,grindja dhe te rrahura.Aj e ka marr gruan me kalu jeten me to e kjo eshte situate e veshtire per nje mashkull sepse nuk e nin me veten te sigurt,dhe vete fakti qe njerzit tjere e dine e qmend.

Barbaroza
30-10-05, 18:19
Nese shoh gruan e shokut,i kisha treguar me rrotulla shokut,por jo direkt,ndersa nese shoh burrin e shoqes,nuk i tregoj shoqes!

zana e maleve
30-10-05, 19:44
Nese shoh gruan e shokut,i kisha treguar me rrotulla shokut,por jo direkt,ndersa nese shoh burrin e shoqes,nuk i tregoj shoqes!
e pse barbaroza shoqes nuk do ti tregoje.....

turisti
31-10-05, 01:58
Zakonisht partneret jane te fundit te cilit marrin vesh.... :wink:

Toni3
31-10-05, 02:37
Me njehere hahahah hahahah

laliloli
31-10-05, 09:28
Jo

Barbaroza
01-11-05, 18:08
Nese shoh gruan e shokut,i kisha treguar me rrotulla shokut,por jo direkt,ndersa nese shoh burrin e shoqes,nuk i tregoj shoqes!
e pse barbaroza shoqes nuk do ti tregoje.....

Sepse,nuk dua qe une te jem shkaktare e shkaterrimit te nje foleje familjare.Ndodh qe shoqja te jete mosduruese dhe gjithcka te marre fund!

Barbaroza
01-11-05, 18:08
Nese shoh gruan e shokut,i kisha treguar me rrotulla shokut,por jo direkt,ndersa nese shoh burrin e shoqes,nuk i tregoj shoqes!
e pse barbaroza shoqes nuk do ti tregoje.....

Sepse,nuk dua qe une te jem shkaktare e shkaterrimit te nje foleje familjare.Ndodh qe shoqja te jete mosduruese dhe gjithcka te marre fund!

zana e maleve
01-11-05, 18:55
aha ok ke te drjete po qka mendon nese ajo e merr vesh qe ti e ke ditur dhe nuk i ke treguar ????????????????????? :oops: :oops: :oops:

Barbaroza
01-11-05, 19:30
aha ok ke te drjete po qka mendon nese ajo e merr vesh qe ti e ke ditur dhe nuk i ke treguar ????????????????????? :oops: :oops: :oops:

Mos harro zana e maleve se ka edhe femra qe nuk duan te dijne rreth burrit te tyre asgje,e nese ajo me hidherohet,atehere i them se e kam patur per te miren e saj dhe asgje tjeter.

Honesty^uk.
01-11-05, 20:19
Une do te ja plasja TURIVE te verteten,edhe nese vendos qe mos te me flas me me goje.

laliloli
01-11-05, 21:46
Une do te ja plasja TURIVE te verteten,edhe nese vendos qe mos te me flas me me goje.

A thua do te zgjidhet problemi me kete?

Vetima
10-11-05, 15:16
do ja kisha tregu edhe shokut edhe shoqes nje gja te tille.

emine
13-02-12, 15:25
Le ta zbuloi vete,nese shoku shoqja jan te verber ateher so problemi im,cdo partner eshte i afet te ket ndjesi kure bashkeshorti apo bashkeshortja kan affere,ateher so pergjethsi e imja,sepse kam merzi te futem ne mesin e nje qfti,,,vec rrugen ja kisha kallxu se qysh munet em nxan me pel per dore,pluse punen e kam asi soji me qen diskret:biggrin:

SAGITARIUS
13-02-12, 18:20
Nese e ke shok/shoqe te mire,patjeter duhet te ia besh me dije,natyrisht ne nje menyre qe te mos vije puna deri te nje tragjedi familjare

Alima
13-02-12, 18:52
...

Kurr dhe as atehere !

Me i keq eshte ai qe tregon se ai qe bene ! .... Ndoshta sikur ti te mos tregosh ata do kaloin ate krize , ndoshta sikur ti te mos tregosh ajo/Ai nuk e di dhe me kohen kalon .Sikur ai/ajo mos te dije se ti e di , ndoshta do ja tejkaloi me lehte tradhetine ,ngase i vie inati nga ti qe di se ai/ajo po e di e nuk po ndermerr gje !


Mos , kurre , kuuuurr !


.... tek e fundit , nese tregon vetem se shpejton nje shkaterrim te nje familjeje , ku viktimat me te dobeta jane famijet e tyre ! :(((


Ne keso raste , edhe nese e di ai/ajo 100 % duhet te genjesh , ti thuash jo gabim je , sa di une nuk eshte ashtu ... etj etj !


Te shkaterrosh eshte lehte !


Mos hyn mes mishi e thoni , kurr!


.

premium
13-02-12, 19:00
nuk tregoj , por me inxhizimin e telefonit e fusi ne youtube , te shofin gjithe cka po bajka nje edepsuzja e martuar

Alima
13-02-12, 19:09
nuk tregoj , por me inxhizimin e telefonit e fusi ne youtube , te shofin gjithe cka po bajka nje edepsuzja e martuar

...

Premium ,
Allahu thote : -Ju beni mekate naten ,Une ua mbuloi diten !
- Ju beni mekate diten, Une ua mbuloi naten !

"Nuk do e shiqoi ate qe bene mekat dhe tregon" ! hadith Kudsij !

Mbulojani mekatet tjereve ,Allahu ua mbulon juve ! Hadith hasen !


Mos !


Rasti i vetem i gurezimit ne kohen e Muhamedit alejhi selam ishte nje dhe vetem nje ! .... dhe ate , jo me hulumtime por me vet deklarimin e zinaqarit !

Pasi kishte bere zina i penduar shkoi te Muhamedi alejhi selam , i tha : - Ja ResulAllah me pastro ! ( me gurezo faktikisht ) .... Muhamedi ja ktheu shpinen ... ju ofru ai prap nga ana tjeter i tha :- me pastro ja resulAllah , ... Muhamedi prap ja ktheu shpinen , sikur nuk e degjoi .... kur ju ofrua se treti here ... pyeti sehabet Muhamedi : - A eshte mire me vetedije ky ? ....-Po ja resulAllah , mire eshte ! ..... - A mos eshte i dehur ky ? .... -Jo ja resulAllah .... nuk e konsumon alkoholin ky ! .... atehere u gurezua , dhe ps varrimit te tij menjehere hypi ne hydbe dhe ndaloi rrepesisht tregimin e mekateve tjereve pamvaresisht qellimin pse po tregon , per lavd , per nasihat etj etjA di sa dhemb te te tregoi dikush , me shume dhemb se me e pa vet ! ....Pse te bartesh mallkimet e tij/saj dhe femijeve te tyre per tane jeten tende , pse ?Moooos !.


.

premium
13-02-12, 19:25
...

Premium ,
Allahu thote : -Ju beni mekate naten ,Une ua mbuloi diten !
- Ju beni mekate diten, Une ua mbuloi naten !

"Nuk do e shiqoi ate qe bene mekat dhe tregon" ! hadith Kudsij !

Mbulojani mekatet tjereve ,Allahu ua mbulon juve ! Hadith hasen !


Mos !


Rasti i vetem i gurezimit ne kohen e Muhamedit alejhi selam ishte nje dhe vetem nje ! .... dhe ate , jo me hulumtime por me vet deklarimin e zinaqarit !

Pasi kishte bere zina i penduar shkoi te Muhamedi alejhi selam , i tha : - Ja ResulAllah me pastro ! ( me gurezo faktikisht ) .... Muhamedi ja ktheu shpinen ... ju ofru ai prap nga ana tjeter i tha :- me pastro ja resulAllah , ... Muhamedi prap ja ktheu shpinen , sikur nuk e degjoi .... kur ju ofrua se treti here ... pyeti sehabet Muhamedi : - A eshte mire me vetedije ky ? ....-Po ja resulAllah , mire eshte ! ..... - A mos eshte i dehur ky ? .... -Jo ja resulAllah .... nuk e konsumon alkoholin ky ! .... atehere u gurezua , dhe ps varrimit te tij menjehere hypi ne hydbe dhe ndaloi rrepesisht tregimin e mekateve tjereve pamvaresisht qellimin pse po tregon , per lavd , per nasihat etj etjA di sa dhemb te te tregoi dikush , me shume dhemb se me e pa vet ! ....Pse te bartesh mallkimet e tij/saj dhe femijeve te tyre per tane jeten tende , pse ?Moooos !.


.
Hajni vjedh , mundohesh te mbulon , apo lajmron policise ...
apo rastet e tjera katilin e sheh duke e vrare , e nuk intervenon.

mdersa mashtrimi eshte nje mekat ma e rende , nje dite zbulohet dhe vjen divorca ne kohen kur bashkshortja ka nevoje per ty apo familja te shpartallohet .
ma mire ma heret te del ne shesh .

nje grua normale nuk duhet te futet ketyre gjerave mashtruese ..vlen edhe per gjinin e kundert.

Alima
13-02-12, 19:26
Hajni vjedh , mundohesh te mbulon , apo lajmron policise ...
apo rastet e tjera katilin e sheh duke e vrare , e nuk intervenon.

mdersa mashtrimi eshte nje mekat ma e rende , nje dite zbulohet dhe vjen divorca ne kohen kur bashkshortja ka nevoje per ty apo familja te shpartallohet .
ma mire ma heret te del ne shesh .

nje grua normale nuk duhet te futet ketyre gjerave mashtruese ..vlen edhe per gjinin e kundert.


...


Nejse !.

Oqeani
13-02-12, 22:20
Premium - Mos po kethehet shoku me thene: E di, e di ... !

Hajra
13-02-12, 22:33
.......nuk paskem mendu asnjehere, hmm...

SAGITARIUS
13-02-12, 23:26
Alime,fjalen e pata per nje cift kur njeri nga ta vazhdimisht e tradheton tjetrin fshehurazi,ku dihet haptazi qe nuk kane asgje te perbashket aty,as dashuri as shpresa te behet mire ndonjehere ne mes tyre.
Nuk e pata fjalen per ndonje "quicky" qe mund te i ndodh ndonjerit prej tyre(qe natyrisht sdo duhej ndodhur) por ja qe ne dite te sotit eshte gje e shpeshte qe ndodh nder cifte,ajo per mendimin tim sduhej treguar pasi qe ka gjase te falet ai gabim nga ana e partnerit,por ne ato raste kur te e merr vesh krejt rrethi qe ajo ka afere te gjate apo afera te ndryshme ,nuk kisha mundur pa ia bere me dije se nuk eshte puna ne rregull shokut tim sepse neser kur do e kuptonte qe e kam ditur dhe nuk i kam treguar do e humbja ate shok.
Gjithsesi nisem gjithmone nga vetja,do te deshiroja qe shoku im te me tregoje po qe se do te me ndodhte dicka e tille.

romansa
13-02-12, 23:27
..ishalla sben vaki..se smuj mi treguar.sdi jo..skam ide

SAGITARIUS
13-02-12, 23:31
Natyrisht se eshte veshtire shume te i tregosh shokut tend duke pasur parasysh se si ndihet i ngushtuar ai ne ate moment ,megjithate duhet gjetur menyren se si tia besh me dije qe te jete i vemendshem per kete ceshtje pa hyre shume ne detaje.E ai pastaj le ti bie vet gruas se vet pas deri sa te vertetohen gjerat.

premium
13-02-12, 23:33
Premium - Mos po kethehet shoku me thene: E di, e di ... !
hahh atėhere duhet tė kthejmė me njė fjalė '' pėrhajr ortaku '' :))

SAGITARIUS
13-02-12, 23:43
Fatkeqesisht jane shpeshtuar shume keto lidhje te tilla kur njeri nga partneret han me 2 "luge" kam pasur rastin te i shoh plot raste kur femra i ka bere keto,por me teper meshkujt.E pastaj cuditen si erdh puna deri aty!!!! ku gati cdo i dyti ndahet !! absurd!!

Alima
13-02-12, 23:44
...


Sagitar,
Quick or slow , tradhetia eshte tradheti ... Te garantoi se nese i tregon shokut ,me te vertete do e humbesh !

Nuk eshte pune e jotja ajo ēka ka nen kulem te nje shtepie !

Pra , ti e di !

.

premium
13-02-12, 23:55
...


Sagitar,
Quick or slow , tradhetia eshte tradheti ... Te garantoi se nese i tregon shokut ,me te vertete do e humbesh !

Nuk eshte pune e jotja ajo ēka ka nen kulem te nje shtepie !

Pra , ti e di !

.
Nė ato raste , mė shumė idhnohem shokut qė ka ditur e nuk mė paska tregu , sesa gruaja se trathton .
si thojnė , shnosh kryt , se kapuqa ka sa tė duash :)

pergjithsisht , ēdo padrejtsisė kemi obligim tė reagojmė .

simbas mendimit im!

SAGITARIUS
13-02-12, 23:56
nese eshte shok i vertete do ta konsideroje ate akt timin si nje akt miqesie qe ia dua te miren,e jo si dicka kontraproduktive,ne fund pasi te sqarohen gjerat dhe pasi qe te vertetohen ato nuk besoj se do ta humbja shokut pasi qe ia kam bere te ditur nje te keqe qe po i behet pas shpines.

Alima
14-02-12, 00:00
...

Ani !


InshAllah kurr nuk sprovoheni me ju tregu dosti " .... as armiku !


...pra as me ju tregu ju atyre !

.

SAGITARIUS
14-02-12, 00:01
Alime e kam fjalen per nje shok te ngushte e jo per nje kolege qe kam vetem nje tungjatjeta me te.Pata fjalen per nje shok me te cilin jam bashk cdo dite,me te cilin ha,pij rrij cdo dite.
Mendon qe cdo dite te rrish me te edhe te ia mbash fshehte ate pune???
per mua eshte absurde kjo-te mos i tregohet
megjithate secili ka mendimin e vet :-)

YanYan
14-02-12, 00:04
Eshte nje vendim i veshtire...shume i veshtire.
Gjeja me e lehte eshte ta lesh punen ne dore te fatit por edhe te vraposh t'ia thuash nuk eshte e veshtire. Gjithsesi mendoj se varet te marrdhenja qe ke me shokun, te tipi jot e tek tipi i shokut. Varet edhe a eshte shok apo shok i ngushte, pra tek relatat. Varet edhe nga situata. Nje shoku te thjeshte ndoshta, me shume mundesi, nuk i kisha thene gje ama shokut te ngushte, qe e konsideroj si vella, nuk besoj se do ia kisha mbajt te fsheht. Per mu, nuk je shok i mire me mbajt sekrete, aq me teper kur behet fjale per jeten e shokun.

tipi engjellor
14-02-12, 00:08
......e veshtire eshte te i tregosh shokut ama nje paralajmrim direkt gruas rri rehat te i thuash ..........

Alima
14-02-12, 00:12
......e veshtire eshte te i tregosh shokut ama nje paralajmrim direkt gruas rri rehat te i thuash ..........

...

Eh keshtu po , asaj/atij nje shantazh te forte !


.

premium
14-02-12, 00:12
...

Ani !


InshAllah kurr nuk sprovoheni me ju tregu dosti " .... as armiku !


...pra as me ju tregu ju atyre !

.
Amin!

InshAllah ēdokujt i pret pak sakica nė tru , e nuk bijnė nė ato pozita padrejtsie.

tipi engjellor
14-02-12, 00:13
...

Eh keshtu po , asaj/atij nje shantazh te forte !


.

Gabim eshte te prishesh pune ama edhe ne drejtim te te mires duhet me vepru kur i thua direkt ....rahat rahat.....ose per te dyten here do ta kuptoje shoku.........

Alima
14-02-12, 00:15
Gabim eshte te prishesh pune ama edhe ne drejtim te te mires duhet me vepru kur i thua direkt ....rahat rahat.....ose per te dyten here do ta kuptoje shoku.........


...

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif.

LuLjaa
14-02-12, 00:26
.... une me pas pa burrin e shoqes i kisha kallxu, se per gru t shokut cka ban ihaa gajle :P

Hajra
14-02-12, 00:31
....valla nxine qe ma mire po i bjen ne kete rast, a pe jo a nijte jo, ik sa me larg sepse e vetmja ndihme qe do te munde ta beshe eshte qe do ta humbesh shokun nese implikohesh.

Alima
14-02-12, 00:34
....valla nxine qe ma mire po i bjen ne kete rast, a pe jo a nijte jo, ik sa me larg sepse e vetmja ndihme qe do te munde ta beshe eshte qe do ta humbesh shokun nese implikohesh.


...

Qe qysh merr vesh njeri i menēem !


qashtu bre Hajro , Zoti t'rujt !... ne me lazem me hi aty ku se ki hiē vendin , neser kthehet qai shok te thote ma prishe familjen , kush ne faj ?...ti prap !


Ik


.

Hajra
14-02-12, 00:40
...

Qe qysh merr vesh njeri i menēem !


qashtu bre Hajro , Zoti t'rujt !... ne me lazem me hi aty ku se ki hiē vendin , neser kthehet qai shok te thote ma prishe familjen , kush ne faj ?...ti prap !


Ik


.

.....moti kam than une ni Alime e ka dardania, hahahah....

Zoti te rujte e te dasht se veq kush ta ka inat.

tipi engjellor
14-02-12, 00:42
....valla nxine qe ma mire po i bjen ne kete rast, a pe jo a nijte jo, ik sa me larg sepse e vetmja ndihme qe do te munde ta beshe eshte qe do ta humbesh shokun nese implikohesh.

o hajrush ai ose ajo qe tradheton her do kurdo del ne shesh se nuk shkon gjithe ama po ta kuptoje shoku qe e ke dite e si ke tregu ashtu keshtu finito e ki......

Murgesha
14-02-12, 00:43
O ma sė miri o me e kqyrė secili tė veten. :biggrin:

lovely
14-02-12, 00:45
O ma sė miri o me e kqyrė secili tė veten. :biggrin:


Amin jarabilaleminitina:biggrin:

Alima
14-02-12, 00:46
O ma sė miri o me e kqyrė secili tė veten. :biggrin:


...

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


mos mi fshij buzeqeshjet ma http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

Hajra
14-02-12, 00:47
o hajrush ai ose ajo qe tradheton her do kurdo del ne shesh se nuk shkon gjithe ama po ta kuptoje shoku qe e ke dite e si ke tregu ashtu keshtu finito e ki......

......me ka ra me ndegju prej pleqve thenjen: "nermjet mishit e thonit nuk bane me hy njeri" kan dite pleqt diqka, nisu veq nga nje shembull i thjesht a mundesh me i than nje shoku apo familjari ndonje ves te keq per gruan e tije, mos hyn te problemi kapital siq eshte tradhtija.

lovely
14-02-12, 00:47
...

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


mos mi fshij buzeqeshjet ma http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

ty me t pa n ven kom me shpihunu valla:biggrin:

Alima
14-02-12, 00:48
......me ka ra me ndegju prej pleqve thenjen: "nermjet mishit e thonit nuk bane me hy njeri" kan dite pleqt diqka, nisu veq nga nje shembull i thjesht a mundesh me i than nje shoku apo familjari ndonje ves te keq per gruan e tije, mos hyn te problemi kapital siq eshte tradhtija.


...

Une plak po tu dokna , mil ....éé-ééé mire boll !


.

Alima
14-02-12, 00:49
ty me t pa n ven kom me shpihunu valla:biggrin:


...

Ski ku shpiunon , shyqyr Zotit !


Rahat !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


.

lovely
14-02-12, 00:50
......me ka ra me ndegju prej pleqve thenjen: "nermjet mishit e thonit nuk bane me hy njeri" kan dite pleqt diqka, nisu veq nga nje shembull i thjesht a mundesh me i than nje shoku apo familjari ndonje ves te keq per gruan e tije, mos hyn te problemi kapital siq eshte tradhtija.Hajrush, shqiptarit nuk guxon me i thane as i ki syte e verdhe psh:biggrin: se le mo e pashe grun tane n traktor me Shaban kurrilin , tu dal pej shupave t shkolles hahahahahahahahaha

Murgesha
14-02-12, 00:52
Hajrush, shqiptarit nuk guxon me i thane as i ki syte e verdhe psh:biggrin: se le mo e pashe grun tane n traktor me Shaban kurrilin , tu dal pej shupave t shkolles hahahahahahahahaha

Eh pra, automatikisht e humb shokun, se edhe ndodhė qė tė thotė, ti a spo ki punė tjera po veq me e pėrcjell gruan teme a??

Hajra
14-02-12, 00:52
...

Une plak po tu dokna , mil ....éé-ééé mire boll !


.

....jo pasha ty edhe mu, po e kam ndi shume ma heret kete fjal, bash mu ke ba e dyshimt si me te pas diqka hahahah....

Hajra
14-02-12, 00:54
Hajrush, shqiptarit nuk guxon me i thane as i ki syte e verdhe psh:biggrin: se le mo e pashe grun tane n traktor me Shaban kurrilin , tu dal pej shupave t shkolles hahahahahahahahaha

..... o besom veq per ty kisha kallxu se per asken tjeter hahahahahah..... dreqi shupat ti hangt hahahahaha..

tipi engjellor
14-02-12, 00:56
......me ka ra me ndegju prej pleqve thenjen: "nermjet mishit e thonit nuk bane me hy njeri" kan dite pleqt diqka, nisu veq nga nje shembull i thjesht a mundesh me i than nje shoku apo familjari ndonje ves te keq per gruan e tije, mos hyn te problemi kapital siq eshte tradhtija.

Hajr te kuptoi une mire nuk po them te hysh ne mes edhe une ashtu thashe qe jo te i thuhet shokut ....po se edhe tema eshte po ta shofesh e ka mundesi edhe ajo te shof qe ti po e veren.....une thashe qe te paren here jo por per te miren me mire mos me pare hiq po qka me ba e shef.....e nje parajmrim qe ti thuash qe nuk ben keshtu mos bej keshtu......se me fal se tash po perdor nje term ajo kurva tybe edhe ty te implikon fole e sfole ti nga frika.....

tipi engjellor
14-02-12, 00:58
Eh pra, automatikisht e humb shokun, se edhe ndodhė qė tė thotė, ti a spo ki punė tjera po veq me e pėrcjell gruan teme a??

kah te sillesh ka mundesi me humb ai shoku apo shoqja qe nuk kupton ose ste beson aspak as ty.....

Alima
14-02-12, 00:58
Hajr te kuptoi une mire nuk po them te hysh ne mes edhe une ashtu thashe qe jo te i thuhet shokut ....po se edhe tema eshte po ta shofesh e ka mundesi edhe ajo te shof qe ti po e veren.....une thashe qe te paren here jo por per te miren me mire mos me pare hiq po qka me ba e shef.....e nje parajmrim qe ti thuash qe nuk ben keshtu mos bej keshtu......se me fal se tash po perdor nje term ajo kurva tybe edhe ty te implikon fole e sfole ti nga frika.....


...

Qeky plak se jo mahi Hajl ... éé- ééé Hajro http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


....po pra , kthehet i thote me ka ngacmu ky shoku yte , e vetem se nuk kame pranu po shpif , prite mandej !


.

Murgesha
14-02-12, 00:59
...

Qeky plak se jo mahi Hajl ... éé- ééé Hajro http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


....po pra , kthehet i thote me ka ngacmu ky shoku yte , e vetem se nuk kame pranu po shpif , prite mandej !


.

Ha,hahaahahahahah gruaja dreqin e ka shti nė shishe e jo spo e shtin burrin hahahahahahaahahahaha

lovely
14-02-12, 01:00
Eh pra, automatikisht e humb shokun, se edhe ndodhė qė tė thotė, ti a spo ki punė tjera po veq me e pėrcjell gruan teme a??

more qe e humb shokun ia bon me t hallall, po e han nej boks, ta thejn hallku nej hune, a nej vesh a hahahahahaahahahha

Alima
14-02-12, 01:02
more qe e humb shokun ia bon me t hallall, po e han nej boks, ta thejn hallku nej hune, a nej vesh a hahahahahaahahahha

....

hahaghagha.... n' afekt !


.

Hajra
14-02-12, 01:02
Hajr te kuptoi une mire nuk po them te hysh ne mes edhe une ashtu thashe qe jo te i thuhet shokut ....po se edhe tema eshte po ta shofesh e ka mundesi edhe ajo te shof qe ti po e veren.....une thashe qe te paren here jo por per te miren me mire mos me pare hiq po qka me ba e shef.....e nje parajmrim qe ti thuash qe nuk ben keshtu mos bej keshtu......se me fal se tash po perdor nje term ajo kurva tybe edhe ty te implikon fole e sfole ti nga frika.....

.....ky do te ishte gabim trashanik, sepse po ta kuptone shoku atehere ti do te hyje ne nje thes me ata, nga ana tjeter mbas nje kohe kur do te zihej ajo nga burri me siguri se do ti thonte qe shoku yte e ka dite moti kete pune, etj etj keshtu qe me i mbylle syte edhe veshet eshte me se miri ne raste te tilla, ky eshte mendimi im.

Murgesha
14-02-12, 01:03
more qe e humb shokun ia bon me t hallall, po e han nej boks, ta thejn hallku nej hune, a nej vesh a hahahahahaahahahha

Unė jam pacifiste nuk guxoj me imagjinu kaq shumė :biggrin:

tipi engjellor
14-02-12, 01:03
Ha,hahaahahahahah gruaja dreqin e ka shti nė shishe e jo spo e shtin burrin hahahahahahaahahahaha

hahahhahahaha a qka din gruaja ska kush qe ja kalon sherrin e madhe e ka...........

LaDy_Diaspora
17-02-12, 19:46
Unė po ta dija qė burri i shoqes time tė ngushtė ėshtė tradhėtar, atėherė ndoshta sė pari do bisedoja me tė dhe do t'kėrkoja nga ai qė ai vetė t'i tregojė e nese ai s'tregohet fer, atėherė ndoshta dikur edhe vetė do i tregoja shoqes time qė e ka burrin tradhėtar...por vetėm kur kam fakte dhe jam 100% e sigurtė!

SAGITARIUS
23-02-12, 00:35
Nese vie puna te e humbesh nje "shok" vetem per shkak te arsyes(siq thuani ju) te terheqjes se verejtjes duke ia dashur te miren shokut,ku si fakt thoni qe do te ishte shkaktar ai i shkatrrimit te familjes,pra qe do ta akuzonte ate shokun se ai u be shkaktar ???-ku eshte logjika ketu??
Asi shoku mos paqa kurre sepse nese e ben ate pune,ai ose nuk ka qene kurre shok i vertete ose e ka vetedijen shume te ulet!!!
Njerezit e civilizuar,ne shoqerite e civilizuara ia dine per nder shokut nese ia ben me dije te keqijat qe i behen pas shpine e jo anasjelltas

natyra
23-02-12, 06:37
...

Kurr dhe as atehere !

Me i keq eshte ai qe tregon se ai qe bene ! .... Ndoshta sikur ti te mos tregosh ata do kaloin ate krize , ndoshta sikur ti te mos tregosh ajo/Ai nuk e di dhe me kohen kalon .Sikur ai/ajo mos te dije se ti e di , ndoshta do ja tejkaloi me lehte tradhetine ,ngase i vie inati nga ti qe di se ai/ajo po e di e nuk po ndermerr gje !


Mos , kurre , kuuuurr !


.... tek e fundit , nese tregon vetem se shpejton nje shkaterrim te nje familjeje , ku viktimat me te dobeta jane famijet e tyre ! :(((


Ne keso raste , edhe nese e di ai/ajo 100 % duhet te genjesh , ti thuash jo gabim je , sa di une nuk eshte ashtu ... etj etj !


Te shkaterrosh eshte lehte !


Mos hyn mes mishi e thoni , kurr!


.

,,nese diqka shtoi ne keto thenje larte,gabohem..pershendes e dashur Alima..:smile:

.....me peleqein shum disa shkrime te tuat,,me andje i lexoi.....

..respekt
Natyra!

thellenza
23-02-12, 12:35
Nuk me kish ardhe mire aspak, nuk besoj se kisha mujt me hy ndermjet mishit e thoni. Keto sende dalin ne shesh kshtu ashtu, keshtuqe ja kisha lon tona kohes.

Zero Cool
23-02-12, 12:49
Mi tregu, e humbe shokun (se thote a ske pune tjera veq me pa se cfare ban gruja jem a ? ).
Mos mi tregu, e nese heredokure e kupton qe e ke dite, e humbe shokun. Se thote cfare shoku keshtu e ke dite e sme ke tregu.
Me nxan e me sexav gruen e tij edhe mi tregu te dyve qe ajo ja hape kamt kujtdo qe ti qohet = NUK ESHTE OPCION.

Keshtu qe mbetet te largohesh nga ai shoke dhe nga ajo familje, pa asnje fjale.

Fshatari
23-02-12, 13:17
I kqyri punet e mia e jo te hallkut.
Shyqyr qe s'kam shoke hiē e ma mire po ia kursej vetit nje denoncim te kesaj natyre.
I urrej tejmase tipat qe thojne "vallahi bilahi e kam pa me syt e mi". Formula te ketilla m'i rrenojne nervat aq sa blegerima e delmeve t'mia. A e muert vesh a jo : i urrej debilat qe merren me punte te hallkut e jo me te vetat.

DEA
23-02-12, 13:27
Lexova shume postime ketu dhe shumica shkruanin se kishin frike per humbjen e shokut dhe per ta mbrojtur nje familje apo per ti kursyer dhembjen e femijeve do ti menjanohemi e kushedi une se qka kishin shkruar..............


Lexoja e mendja qfare budallalleku kemi o zot, perpara genjej se sa e them te verteten, nese diqka di edhe pse me mire mos te kisha ditur fare, nuk do behem kinse nuk dij asgje.
E humbas shokun! Se pari genjej veten dhe se dyti tradhtoj dhe shokun apo shoqen, nese ja mohoj te verteten, si dhe cdo shoke apo shoqe do te ishte mirenjoihes nese ja thua te verteten, sido qe te jet ajo. (ski ku ike prej saj)
Prishet Familja! ai qe vepron ne drejtim te saj duhet ti barte edhe konsequencat per punen e bere, perndryshe gabimet vazhdojne.......Kurse tjetri/ i pafajshmi ka mundesine ta drejtoj jeten ne drejtimin e duhur.
Pasojat bartin femijet! ato i bartin nese jane te detyruem te jetojne ne nje bote plot me genjeshtra e tradhtime e ju luhet nje bote e paster para sysh. Ju them eshte jeteshkurter. Kurse me te verteten, kane mundesin ti nenshtrohen, ta mbyllin si dhe te rifillojne, sado e veshtire te jete. Dikur eshte vetem nje Histori pa pasoja.


Bashkebisedues, pasi qe ishi pothuaj te njeanshem ju bej apel, mos i mbyllni syte para te se vertetes, mos u beni rob i fshehtesis qe ju detyron ti genjeni me te afermit tuaj, se nuk eshte ne favor te askujt dhe duhet te jeni ne gjendje te barteni pergjegjesi.

DEA
23-02-12, 13:27
I kqyri punet e mia e jo te hallkut.
Shyqyr qe s'kam shoke hiē e ma mire po ia kursej vetit nje denoncim te kesaj natyre.
I urrej tejmase tipat qe thojne "vallahi bilahi e kam pa me syt e mi". Formula te ketilla m'i rrenojne nervat aq sa blegerima e delmeve t'mia. A e muert vesh a jo : i urrej debilat qe merren me punte te hallkut e jo me te vetat.
Kur dikujt i them Shoqe apo shoke per mua nuk eshte me hallk po familje.

Daglasi
23-02-12, 13:41
nuk i tregoj,por as shoqeri me nuk mundem te kem as me shokin e as me at familje

Dali!Keq!ch
23-02-12, 16:19
SI DO TE VEPRONIT JU NE KET RAST-----DO TI TREGONI SHOKUT APO SHOQES , APO DO TE MBANI SEKRETE QE MOS TE PRISHNI LIDHJEN E TYRE----

UNE KAM NJE RAST TE TILL DHE NUK DIJ SE QFAR TE BEJ ??

TI TREGOJ DO TE VIJE DER TE NDARJA APO NUK DO TE ME BESOJE

MOS TI TREGOJ NUK E DIJ SE SA DO TE ZGJAS , DHE KAM FRIG DO TE KUPTOJE SE E KAM DITUR DHE NUK I KAM TREGUAR , DO TE PRISHET SHOQERIA QE KEMI ..........

?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????

* Nese behet fjale vetem per dashnore ketu un i kisha mbyll syt, edhe vesht shoku kishte me verejt vet heret apo vone.

* Nese behet fjal per grua me te cilen qone jete dhe ka mendime per te maru familje, (nese hala nuk kan kriju familje) ja vlen te prishet shoku me mua kur un e shpetoj qe neser te mos mbesin femijet e tij jetima.

Nese kan femije kisha mbyll prap syt e vesht, se pse ka edhe asi burra qe e dine se grua e tij po e tradheton por i mbyllin edha ata syt vet.

Dali!Keq!ch
23-02-12, 16:33
Kur dikujt i them Shoqe apo shoke per mua nuk eshte me hallk po familje.
Shyqyr qe nuk te kam shoqe te gruas ty.
Po a ka more burr qe nuk tradhton a? nese memendon se jo, mua me vjen shum keq per ty.
Po edhe Presidenti Bil Klintoni e ka tradhtu graun e tij me moniken edhe prap jetojne bashke.
Pra prap gruaja fal, burrat me pak kshtu qe me mir eshte ne shumen e rasteve me i mbyll syt se pse ndoshta ata e dine pa i tregu ti, e me ju be edhe nje problem me shume.
Un jam i ati mendimi problemit ne shumen e rasteve duhet ti iket jo ti ushqehesh.

DEA
24-02-12, 10:52
Shyqyr qe nuk te kam shoqe te gruas ty.
Po a ka more burr qe nuk tradhton a? nese memendon se jo, mua me vjen shum keq per ty.
Po edhe Presidenti Bil Klintoni e ka tradhtu graun e tij me moniken edhe prap jetojne bashke.
Pra prap gruaja fal, burrat me pak kshtu qe me mir eshte ne shumen e rasteve me i mbyll syt se pse ndoshta ata e dine pa i tregu ti, e me ju be edhe nje problem me shume.
Un jam i ati mendimi problemit ne shumen e rasteve duhet ti iket jo ti ushqehesh.

Per mua eshte me rendesi qe e verteta te dal te mbijetoj, mandej le te vendosin vet se si duan te jetojne me ate te vertet.
Une nuk genjej dhe as qe do te genjej nese vije puna ndonjeher per nje rast te till.

E tjetra se a mendoj se ka burra qe nuk tradhtojne, mendoj se po! jo vetem qe mendoj por jam edhe e bindun qe ka te till. Sikurse qe ka Grua besnike ka edhe burre besnik!

SAGITARIUS
24-02-12, 11:35
TONINO O BUKUROSH PO SA I LEZEQEM QE JE MOR ...

NJE KESHILL PER JU ZOTRI - LEXO DISA HER PYETJEN , ANALIZO PASTAJ PERGJIGJU ........

NEN 1--- NE KET RAST NUK JAM UNE AJ PERSONI QE SHKON ME GRUAN E SHOKUT - SIQ E KE MARR TI .

2 UNE MENJEHER KAM REAGUAR DHE KAM TREGUAR SE KISHTE QEN KEQKUPTIM ----SEPSE AI QUNI QE UNE E KAM PAR ME GRUAN E SHOKUT KISHTE QEN I VELLAU QE SA PO KISHTE ARDHUR NE NEW YORK DHE UNE NUK E DIJA .

SA I PERKET FRIGES SE QFAR TE BEJA TI TREGOJA APO JO-----ISHIN DY GJERA QE ME VENIN NE DYSHIM ---TI TREGOJA NUK KISHA EDHE AQE SHUM FAKTE PASTAJ KY NJERI ESHTE I QMENDUR PAS SAJ KU E DIN TI SE DO TE ME BESONTE ME SHUM MUA SE GRUAS SE VET---SHUM PAK BURRA KAN NGEL SOT .

TE SHKATRROSH NJE FAMILJE POSA TE KRIJUAR NUK ME DUKEJ LEHT ANDAJ I DHASH KOH LOGJIKES PARA BURRERIS DHE U ZGJIDH EDHE KY PROBLEM I PA QEN


Nuk duhet reaguar tek shoku vetem kur te e shohesh me dikend duke biseduar rruges sepse ai mund te jete vetem nje shok i saj apo dikush i familjes apo me te "nime"(zakon shume i keq i shqiptareve) por duhet reaguar kur te e shohesh me fakte duke u puthur me dikend tjeter psh.apo duke ia ferkuar prapanicen " se po me shtin me hy ne detaje "hahahah

Jana
24-02-12, 13:42
..isha shku i kisha thon ati/asaj a po ki pun ....?????

..normal qe i kisha tregu ...perndryshe se konsideroj shok apo shoqe nje person qe si tregoj per diqka kaq te rendesishme...

Murgesha
24-02-12, 23:31
Lexova shume postime ketu dhe shumica shkruanin se kishin frike per humbjen e shokut dhe per ta mbrojtur nje familje apo per ti kursyer dhembjen e femijeve do ti menjanohemi e kushedi une se qka kishin shkruar..............


Lexoja e mendja qfare budallalleku kemi o zot, perpara genjej se sa e them te verteten, nese diqka di edhe pse me mire mos te kisha ditur fare, nuk do behem kinse nuk dij asgje.
E humbas shokun! Se pari genjej veten dhe se dyti tradhtoj dhe shokun apo shoqen, nese ja mohoj te verteten, si dhe cdo shoke apo shoqe do te ishte mirenjoihes nese ja thua te verteten, sido qe te jet ajo. (ski ku ike prej saj)
Prishet Familja! ai qe vepron ne drejtim te saj duhet ti barte edhe konsequencat per punen e bere, perndryshe gabimet vazhdojne.......Kurse tjetri/ i pafajshmi ka mundesine ta drejtoj jeten ne drejtimin e duhur.
Pasojat bartin femijet! ato i bartin nese jane te detyruem te jetojne ne nje bote plot me genjeshtra e tradhtime e ju luhet nje bote e paster para sysh. Ju them eshte jeteshkurter. Kurse me te verteten, kane mundesin ti nenshtrohen, ta mbyllin si dhe te rifillojne, sado e veshtire te jete. Dikur eshte vetem nje Histori pa pasoja.


Bashkebisedues, pasi qe ishi pothuaj te njeanshem ju bej apel, mos i mbyllni syte para te se vertetes, mos u beni rob i fshehtesis qe ju detyron ti genjeni me te afermit tuaj, se nuk eshte ne favor te askujt dhe duhet te jeni ne gjendje te barteni pergjegjesi.


Dea deri kėtu ėshtė ka bėhet fjalė nėse e shef e jo a tregoni tė vėrtetėn nėse pyeteni?

Po qe se shoku apo shoqja ka dyshim se ka tradhėti mes tyre dhe vjen e mė pyet, nėse do e dija nuk do ta gėnjeja kurr. Ama vetėm pse unė shof njė episod tek ndonjė shok a shoqe, apo edhe po ta di se ėshtė tradhėtia nė pyetje nė asnjė mėnyrė nuk do tė luaja rolin e spiunit tek ajo familje.

Amina
24-02-12, 23:34
Besoje eshte pergjegjesi ti tregosh, sepse shoqja apo shoku mbeshtetet dhe beson ne ty.

vjeshta
24-02-12, 23:37
Pse muratori ia qet perin murit kur e nderton ,sepse syri mashtron .lol

Oqeani
25-02-12, 00:10
Pse muratori ia qet perin murit kur e nderton ,sepse syri mashtron .lolEh edhe penin syri ndonjehere nuk e sheh ahhahahah - nejse thash .... !

Skyfter
25-02-12, 09:28
Gruaja qe eshte besnike ndaj burrit eshte Engjel.
Gruaja qe ka edhe nje dashnor eshte Monster.
Gruaja qe ka edhe 3 -4 dashnor tjere eshte tamon Gru!

Victor Hugo


he nanen e budalles hahhah ...


ok. un nuk i kisha tregu por isha distancu deri sa ta shef vet se heret a vone kto marrina dalin ne shesh!

Daglasi
28-02-12, 01:29
Gruaja qe eshte besnike ndaj burrit eshte Engjel.
Gruaja qe ka edhe nje dashnor eshte Monster.
Gruaja qe ka edhe 3 -4 dashnor tjere eshte tamon Gru!

Victor Hugo


he nanen e budalles hahhah ...


ok. un nuk i kisha tregu por isha distancu deri sa ta shef vet se heret a vone kto marrina dalin ne shesh!

a kish pas mundesi vec me kalxue cfare shkolle ki ti,edhe qyky Victor Hugo

Daglasi
28-02-12, 01:33
Besoje eshte pergjegjesi ti tregosh, sepse shoqja apo shoku mbeshtetet dhe beson ne ty.

shokun edhe shoqen e ki mi tregue per suksese te jetes,e mi ndihmue ne tjera raste,e jo ne kete rast,se ketu ti po shkakton edhe me shume perqarje dashurore

Dali!Keq!ch
28-02-12, 02:51
Dea deri kėtu ėshtė ka bėhet fjalė nėse e shef e jo a tregoni tė vėrtetėn nėse pyeteni?

Po qe se shoku apo shoqja ka dyshim se ka tradhėti mes tyre dhe vjen e mė pyet, nėse do e dija nuk do ta gėnjeja kurr. Ama vetėm pse unė shof njė episod tek ndonjė shok a shoqe, apo edhe po ta di se ėshtė tradhėtia nė pyetje nė asnjė mėnyrė nuk do tė luaja rolin e spiunit tek ajo familje.

Te lumte Murgesha plotesisht pajtohem.

emine
28-02-12, 08:52
edhe pse do njeriu te tregoi te verteten eshte shume veshtir te futet aty ku nuk duhet,nje shoqe e cilla e do burrin apo te dashurin e saj,dhe i besone,a veshtir mi ra ftyres shpulla e than:qkey mistreci po shkon qatje mas qasaj,sepse ti je masnej arsyeja e ndarjes tyre,ti je personi fajtor,e jo ai tipi qe ka at karrier me vite,besa edhe i shko menja se po e xhelozone a prite zot qka,keshtuqe ne kto situata gjithmone rri anash ,nje femer mashkull gjersa ka ndjesi per te dashurin apo dashuren e saj duhet pas sy dhe duhet ndjere se dicka seshte ne rregull,per ndryshe,ka femra te cillat edhe pse e dine nuk deshirojne te ndryshojne dicka sepse ju prishet rahatllaku,ateher une te jem gjyqtare e shkatare e nje ndarje,,,,,

Sa ma larg ktyre njerzve,dhe problemev tyre,une nese mundem te ruaj veten kam mjaft,te tjeret te jetojne edhe me iluzoione me rendsi eshte te besojne qe dikush i do,edhe pse mbas shpine e tradhtone ata besojne dhe jetojne me vite ashtu,pse te ndryshoi une jeten e dikujt,nuk eshte detyra ime,,,

Afrimi_17
17-03-12, 04:41
RUSHI TE PERSHENDES DHE DHE TE PERGEZOJ PER VENDIMIN QE KENI MARR,sepse
rruga me e mir ne ket rast eshte keshillat me njerzt e tjer siq keni ber ju ne ket rast.
Me te vertet kjo eshte nje situat e rend dhe nuk kuptohet e as nuk shjellohet,spjegohet leht,
mirpo nese je ne at pozit,ike dy zgjedhje :
1.Ose te flasesh dhe ti tregosh shokut
2.Ose te heshtesh fare,
dhe psh.nese i tregon shokut duhet ti mendosh anet negative dhe pozitive
poashtu nese hesht duhesh ti mendosh anet negative dhe pozitve
dhe me pastaj ta konkludosh mir pergjegjjen dhe te vish deri te nje perfundim ose
te nje zgjedhje qe as nuk do te demtoj ty se pari dhe me pastaj as shokun dhe dashnoren e tij.
Pra te tregosh te verteten nuk eshte shum leht ,as te genjesh nuk eshte leht,sepse te lehta nuk
do te ishin as problemet qe do tjua sjellje shokut dhe dashnores me pastaj me nje vendim te gabuar,
sepse te luash me fatin e nje qifti nuk eshte leht e nuk eshte leht as te heshtesh perpara nje tradhtie
qe po ti behet shokut tuuaj qe ndoshta per ty do te kishte dhen jeten!
Jeta eshte e till qe ndonjeher te shpie deri tek pozitat jo te deshiruara mirpo duhesh te vazhdosh sfiden gjithsesi per tmos humbur fare,dhe nje pergjegjje duhet te vendoset nga ti!
Ne mund te jemi shok dhe besimi i madh perbrenda dashuris te se dashures mund tna prish shoqerin
ose ne mund te jemi shok dhe tmos tregosh tradhtin e qe me behet ndaj meje prap mund te na prish shoqerin!

Ti ke ren ne ket pozit :
Ta kuptosh detyren permes dituris dhe te besh dituri mbi detyren duke kuptuar.
dhe pikerisht pytje juaj ne forum ndoshta ka ber qe ti ke kuptur per detyren tende para vetes sepse ti
ke pasur para vetes nje detyr delikate dhe Uroj qe eshte zgjedhur pa keqkuptime dhe me sukses.
Prandaj,Analizat,Konsultimet,Pytjet,komentet e ndryshme,ndegjimet ,mesimet,leximi ,qetesia durimi,
gjakftohtesia,Etj bejn qe njeriu te bej vendimet e duhura ne qastin e duhur dhe ne aspektin e duhur.
Flm shume me nderime.