PDA

View Full Version : A ka dashuri ne largesi?


Faqet : [1] 2

Donika
29-10-03, 09:47
tung shoqe dhe shokA ka dashuri ne largesi? qka mendoni ju, a egziston aja dashuri edhe sa do te ket sukses aja dashuri?tungi tungi

TOXIC_TUNA
29-10-03, 10:59
:wink: SA MA LARG SYRIT ...AQ MA LARG ZEMRES..........................MUND TE KETE ZAVENDESIME NGA TE DYJA ANET HE PSE JO A NUK BESONI JU NE KETE DHE NUK DUSHONI JU NE KETE A PO JO MS.SIMPLY :arrow:

MiRa007
30-10-03, 10:41
tung te gjithve!une besoj qe ka dashuri ne largsi! eshte pak keq nese nuk e sheh partnerin sa here te don veq nese eshte dashuria e madhe e ke at person ne zemer - nuk do te thot "sa ma larg syrit aq ma larg zemres"!...RRALL E PERMALL...

zeshkanja
30-10-03, 11:13
ka mundesi qe te egzistoi dashuria ne largesi por me shume pengesa, dyshime dhe keqkupime dhe pajtohem me mendimin e T.T sa me larg syve aq me larg zemres, sepse me kohen cdo plage sherohet.

1 vite mund ta shtysh keshtu por 2 dhe 3 jo!

mija
06-11-03, 22:03
POOOOOOOO mendoj qe ka dashuri edhe nese ata persona i ndan largesia...mirepo dashuri te sinqert nese ka mjaft besim te njeri tjetri...

ju pershendes

Donika
18-11-03, 14:26
faliminderit per pergjigje

dua thju them se ka dashuri ne lergesi, une qe 11 muaj tani e dashuroj dashnorin tim qe asht dikund 2000 km larg meje, edhe te them te drejten gjdo dite rritet dashuria ime ndaj tina. por keshtu asht per tash se gjdo muaj duhet te udhetoj tek aj, se me myet malli perndryshe per te. e mendoj se asht shum veshtir ta dashurosh dikand qe e ke shum larg se te myet malli, por ka dashurikisses

meti
18-11-03, 14:37
Donika!

Edhe une mendoj si ti, se nese ajo eshte dashuri e mirefillte atehere eshte edhe me e forte.Duhet te sqarohen gjerat, nese dike e tradheton ajo nuk eshte dashuri por eshte tradheti.''Shume thone larg syve larg zemres''.Po per mua kjo teze nuk qendrn dhe nese dike e dashuron, si afer si large ajo eshte dashuri dhe nuk mund t'ia falesh tjeter kujt.

sagit_tarius
04-12-03, 21:01
:D nuk ka dashuri aty realiteti esht realitet

Murgesha
04-12-03, 23:04
Mendoj se ka dashuri, edhe ate te forte.

Shume qifte dashurohen, largohen e ndahen por dashuria eshte prezente edhe pas ndarjes e lere me ne largesi. Sa eshte besnike ajo dashuri ne largesi eshte diqka tjeter ama ka.

mija
05-12-03, 00:34
ej "sagit_tarius" ti gjithnje me pesimizmin tend a hahahahha ma bre sesi dihet dashuris...

sagit_tarius
05-12-03, 18:21
ooooo dashurii munesh me pas nese e she per qdo dit se nese e she vetem nje her ne jav ose shkon nje muaj pa e pa po qfar dashurie qenka ajo ma ikni more me shku dy muaj pa e pa e per dy muaj e she vetem nje her e ket e quani ju dashuri a ? jo bre sjeni kerka nese nuk e she te dashurin-ėn me se paku 2 e ne dit aty dashuri te plot nuk ka po veq esht ren ne mes atyre dy personave sa jom i kjart nuk e di ama jom i bindun qe nuk ka ndoshat edhe jom gabim ama un mendoi qe nuk jom gabim :lol:

mija
06-12-03, 11:46
sagit_tarius ka e gjujte qito a!!!

Murgesha
06-12-03, 17:44
More qka paska shkruar qeky fare Saiti se kurgja nuk morra vesh.

As une nuk shkruaj bukur por po mundohem te jeme e kjarte. Ju lutem kini parasysh dhe permbajuni pak a shume shqipes kur shkruani.

sagit_tarius
06-12-03, 18:53
huuuuuuuuu kqyre more kishe nuk po mar vesh na shqiptart e kemi piken e dopt qitu kur nuk na pelqen diqka qishtu thoim nuk po kuptoi kupton ti edhe mir hehe te tregova ty pse ti nuk don me kuptu

mija nuk e gjujta kerka po qashtu esht te kam than 100mi her edhe qashtu esht :? bindu se esht e vertet

Murgesha
06-12-03, 23:13
O Sagit_tarius, nuk te thash se spo me pelqen diqka por e pata te veshtire te kuptoj ate qe kishe shkruar me lart mos te keqkuptohemi ju lutem.

python
07-12-03, 09:41
:D ncuk ncuk ncuk ncuk, haha po c'fare dashurie ne largesi, per mua ajo dashuri nuk eshte e vlefshme, se sikur shum gjera tjera edhe dashuria ka shkall (pesh) pra une dashurin ne largesi nuk e kisha peshuar me shum se 2 shkall. (2 out of 10)

python
07-12-03, 09:47
sagit_tarius une te kuptova edhe pajtohem me ty plotesisht

sagit_tarius
08-12-03, 19:04
me ne fund nje esht me mendimin tim :lol: po normal python se nuk ka

kuptim ajo dashuri :lol:

python
09-12-03, 01:37
hahahaha:D ta formojm nje grup sagit_tarius

sagit_tarius
09-12-03, 18:34
haha jo bre vec deshat me ju tregu mijes edhe murgeshes qe nuk ka dashuri ne largesi veq let e din :lol: qaq python e sa per grup ia boim diqysh

sagit_tarius
09-12-03, 18:42
ej python e kishe tepru ne tema tjera pak si shum a te lus si vllaun ma kadal me femna e sidomos me mijen te pershendes

dhe mos u pergjigj ma ne tema palidhje po te lus se nuk te njo as nuk e di nga lajm se kishim me fol na ndryshe :wink:

python
09-12-03, 22:01
:D sagit_tarius me thuaj me detalisht ku e kam tepru, se as une per veti nuk deshiroj ti ofendoj te tjeret e posaqerisht te kendeshmen mija, Mija nese te kam ofendu disi me trego, sagit_tarius une nuk e di se c'fare lidhje ke ti me mijen por une kisha shpresuar se nuk ke asgje se ajo eshte shum e kendeshme te ket nje lidhje me dik qe shitet burr edhe trim permes interneti, sic the edhe vet mos me kercno se nuk me njeh fare, ti kercnojm at qe nuk njohim eshte injoranc shum e madhe,

:D ju pershendes

ILIRA
10-12-03, 12:43
Pershendetje te gjitheveUne mendoj se ka dashuri ne largesi por fatkeqesisht nuk zgjat shume, varet nga largesia dhe nga koha . Larg syve larg zemres eshte pak a shume e sakte. tung tung :) [/i]

sagit_tarius
10-12-03, 12:46
qaq :lol: ajo dashuri nuk mundet me zgjat

esht per nje koh shum te shkurt

sagit_tarius
10-12-03, 12:49
ej python e din ti shum mir po nejse se po thu po kercenona nepermjet

comp e nuk po du me kon asi po as nuk u kercenova me sa e di te luta

si njeri ti po thu jom kercnu nese te konvenon ajo ok jom kercnu pra

e sa i perket qa kom un me mijen esht krejt se e kom moter :lol: python

qaq veq thash ta boi me dije se ka jena :lol:

Gentiana
10-12-03, 14:25
Ju pershendes.

Keni dal pakes nga tema po nejse,se keshtu pak a shum ja kemi zanat.

e sa per kte tem,nuk di qte them.

Mundet te ket,po mvaret krejt nga dashuria qe ndjejn per njeri tjetrin.

Kurr njeriu nuk mundet me then kurr,e sidomos kur esht fjala tek Dashuria.

Mendimi i im: mundet te ket dashuri ne largesi,por krejt mvaret nga dashuria dhe nga personat.Genta

Donika
10-12-03, 14:31
TUNG TUNG TE GJITHVEJU FALENDEROJ PER MENDIMET QE I DHAT NE KET THEM, PSE PYES UNE KUR E DI SE TEK UNE ASHT AJA MOMENTALISHT, POR SIQ E THAN DISA KETU NUK E DI AS VET SE SA MUNDET TE ZGJAT KJA DASHURI. POR DUHET SHUM FORZ, SHUM DURIM, SHUM BESIM NE PARTNERI EDHE MA SHUM BESIM TEK VETVETJA PER TU REALIZUAR NJE DASHURI E TILL.PERSHENDETJE NGA DONIKA

Gentiana
10-12-03, 15:54
Donika te pershendes.

Shiko un te kisha then me besu ne ket dashuri qe ke,sepse nese nuk beson ateher do te vjen fundi para se te mendojsh,keshtu qe mos ke dert me na marr vesh neve fort se qka thojm,po merre vesh Zemren tende qka te thot ajo.

Te uroj sukses ne kte hap.

Genta

python
10-12-03, 18:58
:D sagit_tarius, ti edhe don te thuash dic edhe nuk don, une nuk po mundem te kuptoj, edhe nese Mijen e ke moter ather me thua ti se ku e kam tepruar me te, se dua ta shikoj a e kam tepru a jo, nese po une ather do ti kerkoj fajme Mijes e jo vellait te saj, sagit_tarius nese e ke vrejt qe ne ketu jepim mendimet tona, nese ajo te pengon ather vella nuk di cka te them, cka po ta merr mendja ty qe ke drejt te me thuash ku te pergjigjem e ku jo, sagit_tarius nes ki keshilla per mua ather mi dergo ne mesazhet private, kaq nuk dua ta zgjas me

pershendetje :D

sagit_tarius
10-12-03, 19:09
ok python mos te prishim ket tem te shkruva ne priv..

lazdrani
10-12-03, 19:38
Une besoje qe ka dashuri edhe ne largesi vetem duhet te punohet qe kjo dashuri te bashkohet. :wink: :P 8) :lol: :D lazdrani

Murgesha
10-12-03, 19:47
Une mendoj se kjo lloj dashurie ekziston.

Vellau im si 19 vjeqar ka pas ikur ne shtetet perendimore, ne shtepi pat lene te dashuren e cila e ka pritur rrumbullak 6 vite pa i shkuar aspak nder mend te tradhetoj apo ne qfaredo menyre te mos mendoj per vellaun tim. Sot ata jane te martuar dhe te lumtur. Dhe sigurisht se nuk jane rasti i vetem. Sa e sa femra ne vitet e nentedhjeta kane mbetur pa te dashurit e tyre e shumica prej tyre kane prit deri sa ata jane kthyer.

Ndoshta sot edhe kur eshte bere nje ndryshim rrenjesor ne psiken e shqiptareve te Kosoves eshte diqka absurde te egzistoje nje lidhje e tille une mendoj se ka dashuri dhe mund te egzistoj si e pacenuar edhe pse partneret jane larg njeri tjetrit.

Pershendetje nga Murgesha.

lazdrani
10-12-03, 19:51
Eh Murgesha vella bravo per ate vella tendin se une 6 vite flaka me kishte dale.....Respekt lazdrani :roll: :roll: :roll:

Murgesha
10-12-03, 19:55
Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?

lazdrani
10-12-03, 20:07
Eh Murgesh te me falesh se nuk mendova diq te keqe vetm pake humor por me gjitheate respekt per vellau tend.

Ndersa sa i perket meje une nuk i kam borgje askujt nje person te zemres qe kam mundohem qe sa me mire te ndihet edhe pse kemi largesi dhe mendoje qe shume shpejte edhe do te bashkohemi.

Ka raste per disa persona qe kane "kajde"hajt se ndoshta gjeje me mire mirpo une nuk i takoje ati grupi.

lazdrani te pershendet pa keqkuptime :P :wink:

python
11-12-03, 02:00
:D Murgesh mos ki dert se te kalon, hahahhahhaha

loti
14-12-03, 01:24
Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?

MURGESHE ,UNE DO TE KISHA THENE SE JU FEMRAT DASHURONI ME NDJENJA SEPSE KUR DASHURONI NUK ARSYETONI ASGJE TJETER PERVEC SE TE DASHURIN . JU MUND TE LENI BURRIN PER DASHOR ,MUND TE LENI FEMIJET ,MUND TE LENI SHOQERINE ,MUND TE PRISNI ME VITE TE TERA .KREJT KJO NDODHE SE FEMRAT MA PAK KANE NE KONTROLL NDJENJAT E VETA SE SA MASHKULLI SEPSE MASHKULLI NUK JU LESHOHET LEHTE NDJENJAVE DHE ARSYETON MA FTOHTE.KUPTOHET KJO QE POSTOVA ESHTE E PERGJITHESUAR DHE NUK VECOVA ASKEND.

Gentiana
14-12-03, 15:26
Ketu edhe eshte kyqi i kesaj teme.

Gjer sa femra flijohet per dashuri ju meshkujt nuk merrni asgje parasysh. Ju nuk dashuroni me zemer por me ndjenja. Ku te ju bjen me mire shkoni e nguleni e ne famrat presim. Bile te them te drejten me vie inati nganjeher. Pse jemi te tilla?

MURGESHE ,UNE DO TE KISHA THENE SE JU FEMRAT DASHURONI ME NDJENJA SEPSE KUR DASHURONI NUK ARSYETONI ASGJE TJETER PERVEC SE TE DASHURIN . JU MUND TE LENI BURRIN PER DASHOR ,MUND TE LENI FEMIJET ,MUND TE LENI SHOQERINE ,MUND TE PRISNI ME VITE TE TERA .KREJT KJO NDODHE SE FEMRAT MA PAK KANE NE KONTROLL NDJENJAT E VETA SE SA MASHKULLI SEPSE MASHKULLI NUK JU LESHOHET LEHTE NDJENJAVE DHE ARSYETON MA FTOHTE.KUPTOHET KJO QE POSTOVA ESHTE E PERGJITHESUAR DHE NUK VECOVA ASKEND.wowowow,Loti vallahi po me qudit per kto shkrime.

Kush te tha ty se na i lejm femijet per ku me dit se qka,nuk esht ashtu.

Sepse nenat kan me shum ndjenja dhe dashuri se ju meshkujt, si per femit(ivladin) si per burrin apo ku ta di un per qka.

Dhe dashurin e nenes per ivladin nuk mundesh me e mat me asgje.

Nuk jam nene dhe kto ndjenja nuk i kam ende,ama me dashurin e nenes ndaj femijut nuk ka asgje me te rendesishme ne ket Bote.

Kurse ju.......

Nuk esht ashtu,ndoshta esht vetem mendimi i juaj,por na Femrat mendojm ndryshe per juve meshkujt,keshtu qe nuk duhet per me u gut njeriu ne fjal.

Ndoshta ke pas pervoj apo ngjarje te till ama nuk jan krejt njerzit njesoj.

Sidoqoft, kalofsh si esht me se miri.Genta

Murgesha
14-12-03, 16:41
Loti paske bere akuze ne adrese te gabuar. Ka edhe aso raste siq kishe thene ti por jane shume te rralla. Te popujt tjere ndoshta me shumice veq e falenderoj Zotin qe te ne shqiptaret jo.

Sa per ate qe shkruani ju zoteri eshte e kunderta jane meshkujt qe i bejne keto gjera me shpesh tek ne. Edhe une nuk po e percaktoj askend ashtu pergjithesisht po shkruaj.

rini
14-12-03, 22:34
kush eshte

loti
14-12-03, 23:20
Ok ,ok Genta e Murgesha.

Une vetem pergjithesova nuk vecova . Tash nje pyetje per te dyjat :Kush ben vetvrasje per motive dashurore me shume mashkujt apo femrat dhe sa ja vlen kjo ?

EDHE SA I PERKET TEMES ,DASHURI NE LARGESI KA BILE ESHTE ME E MUNDIMSHME POR SA KA RESPEKTIM TE SINQERITETIT TE DYANSHEM NE KETE DISTANCE NUK E DI ?!!!

kaedhemazi
27-12-03, 09:31
paj.....dashuria funksionon veq sinqeriteti jo krejt....
nese zgjat shume kjo dashuri ne largesi ateher duhet me ngjy.....perkohesisht dikah tjeter

LIBERO_78
27-12-03, 15:04
HAJDE RREN HAJDE PSE BRE AKTROHI KAQ MIRE PO JU DJEM APO VAJZA PO SIKUR TE JU SHTYHET TAKIMI DY ORE JENI NE GJENDJE TE HARRONI LERE MA 6 VITE SIQ TRRILLOJ MURGESHA :wink:

Murgesha
27-12-03, 15:47
Libero nese ju eshte dukur trillim mbane per vete, dhe mos harro se femra shqiptare gjithnje i ka pritur te dashurit e vet. Ato jane perballur edhe me lajme te hidhura qe kane ardhe nga largesia por prap i kane mbetur besnike dashurise se vet. Mos harro se sa shqiptari ka punuar ne mergim e grate e tyre i kane prit dhe rrit me mund femijet. Te lutem mos shiko te behesh gjykates pa ta kerkuar askush gjykimin. Une e kam marre ate veq si shembull qe eshte i vertet, por niveli yt nuk e pranon realitetin, jo per tjeter por ke deshire te mburresh dhe te paraqesesh vetveten ne nje drite qka ti kurr nuk ke qen. Nuk eshte hera e pare qe me shpifesh dhe kundershton ne shkrimet e mia. Une nuk te akuzoj per asgje edhe kur nuk pajtohem me mendimet e juaja. E pasi qe ty ndoshta te jam dukur si nje njeri qe nuk di te reagoj per "Xhevahiret" qe nxjerr nga tastatura e jote ateher e ke gabim more zoteri. Une nuk hyj ne forum per tu grindur me dikend por thjesht per tu argetuar.
Edhe mos merr mundin te me replikosh se nuk te pergjigjem. Mbaje ket turp per vetveten dhe si mesim qe nuk je askushi edhe pse e ke ne qejf vetveten dhe fytyren tende. Por ajo eshte pasqyra e shpirtit tend cinik.

Gentiana
28-12-03, 14:38
Libero nese ju eshte dukur trillim mbane per vete, dhe mos harro se femra shqiptare gjithnje i ka pritur te dashurit e vet. Ato jane perballur edhe me lajme te hidhura qe kane ardhe nga largesia por prap i kane mbetur besnike dashurise se vet. Mos harro se sa shqiptari ka punuar ne mergim e grate e tyre i kane prit dhe rrit me mund femijet. Te lutem mos shiko te behesh gjykates pa ta kerkuar askush gjykimin. Une e kam marre ate veq si shembull qe eshte i vertet, por niveli yt nuk e pranon realitetin, jo per tjeter por ke deshire te mburresh dhe te paraqesesh vetveten ne nje drite qka ti kurr nuk ke qen. Nuk eshte hera e pare qe me shpifesh dhe kundershton ne shkrimet e mia. Une nuk te akuzoj per asgje edhe kur nuk pajtohem me mendimet e juaja. E pasi qe ty ndoshta te jam dukur si nje njeri qe nuk di te reagoj per "Xhevahiret" qe nxjerr nga tastatura e jote ateher e ke gabim more zoteri. Une nuk hyj ne forum per tu grindur me dikend por thjesht per tu argetuar.
Edhe mos merr mundin te me replikosh se nuk te pergjigjem. Mbaje ket turp per vetveten dhe si mesim qe nuk je askushi edhe pse e ke ne qejf vetveten dhe fytyren tende. Por ajo eshte pasqyra e shpirtit tend cinik.


Murgesha, te lumt goja ( ne ket rast gishtat) se tash e ke cek bash edhe mendimin tim. Se kta djema mendojn se me kta nuk esht kush, qka nuk esht e vertet, sepse kur ta kqyrish holl e holl qka kan vuajtur femrat shqiptare gjat ksaj kohe nuk ka vuajtur askush. Po ketyre ju ka rrit mendja mbas lufte dhe jan ba kishe kullera dhe kishe jam dikushi e folim ketu dhe i kritikojn femrat dhe nenat shqiptare,vetem nese i presim me te dashurit tan........... ohhhh se nganjeher nuk ja vlen as me u be nervoz per do sende.
Loti sa per pyetje tende, nuk di qte them se kush ben me shum vetvrasje per dashuri, femnat apo meshkujt??!!! Po edhe nese bejm na vetvrasje me shum se ju, ateher sepse na femnat dijm te dojm, dhe qe nuk dashurohemi 100x si ju meshkujt!!!
Nese ceka kend pa dashje me falni, dhe ju uroj nje dit te kendshme.


Genta

lazdrani
29-12-03, 11:49
Murgesha kush po ta prish disponimin sis.
Pajtohem me ty kur thua se vetem per argetim hyje ne kete forum.....Kush te ka inati i dalte ithati :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: lazdrani

Gangsta_Gurl
04-01-04, 09:22
po po si jo

Nacionalisti
04-01-04, 10:56
Pershendetje te gjithve, siq po e shoh une ketu po flitet per dashurin ne largesi,mund te them vetem nji nga pervoja,largesia te ben te harrosh te kaluaren dhe njerzit,largesia nxit dyshime me dashje apo pa dashje,eshte diqka nga natyra,flas edhe nga pervoja,por diqka nuk me pelqen ne tere kete forum, sepse ketu po parashtrohen pytjet nga antaret kurse,ne perveq pytjeve japim edhe kritika e replika,mendoj se duhet te ekzistoj nji faqe tjeter e replikave e kritikave qe te mos hutohemi shume sepse me shum po lexojm bisedat e dy personave sesa pergjegjjet e dhena,edhe nji gje secili ka te drejt me dhen mendimin e vet dhe askush nuk ka te drejt me ja mohu,duhet te jemi tolerant sepse nese dikush e jep nji mendim ne duhet te pajtohemi me ate sepse ka te drejt por nuk do te thot se duhet edhe ta pranojm mendimin e tij/saj ..ne fund e them nji gje se dashurit nga distanca te shumten e rasteve deshtojn sepse nganjiher jeta din te luaj me ndjenjat e njerzve,

tani ju pershendes dhe kaloni miree,,,

Arlind
18-01-04, 18:25
Dashuri ne larbesi vetm 7 dit mundet me qen mbas 7 dit humb.
se e kam provu ket per ate e di tung

ENI_ger
19-01-04, 00:14
tungi te gjithve.ska aty largsi apo afersi,dashurija asht dashuri kur ta don nje njeri ska qte bej asnjana me tjetren.

ziko
19-01-04, 15:54
secili nga ne ka brenda dashuri te madhe e endrrondhashurine e madhe.po ate dashuri qe njerzit edhe kur jan larg duhen po aq fort dhe kur ja afer duhen po me malle dhe kerkojn nejri tjetrin

Zero Cool
06-02-04, 14:49
Vėshtirė tė ket dashuri nė largėsi pėrveq nė raste tė rralla...

caki
12-02-04, 10:22
Une mendoj se ekziston nje lloj dashurie ne largesi, dhe kete e kam perjetuar une, dhe nuk ka shume kohe qe e kam perjetuar. Por nje dashuri e tille eshte vetem nje dashuri morale e shpirterore por nuk eshte dashuri e plot sepse mungon dashuria fizike, e keshtu qe nuk zgjat shume sikurse ka ndodhur me mua, dhe nje dashuri e tille mbaron.
caki

lazdrani
12-02-04, 13:42
Qe te une po funksionon edhe ne largesi :wink:

Donika
12-02-04, 14:42
tung shok dhe shoqe,

e kam hapur ket tem pra nje kohe per tju pyetur se a ka dikush keso dashurie si e kam une, por tani ju tregoj se qka ka ndodhur mes dashuris qe kisha ne largesi. nuk muj te then, se nuk ka dashuri por bashkimi i pergjithshem asht thuja i pa mundur sidomos kur njeriu asht i obliguar ndaj shkolles familjes apo vendit, dhe asnjeri nuk asht i gatshem te lej mbrapa te gjithat qka i ka e te ja nis nje jet te re dikund ne perendim. keshtu ndodhi tek une, une siq ju kam treguar tash ishin 13 muaj qe isha ne dashurin time bashk, por aja ka vazhduar vetem se une jam angazhuar e kam udhetuar gjdo muaj per ka 3-5 dite ne vendlinde ta takoj dashurin time, por ketyne 3 mujeve te fundit nuk i kisha mundesit edhe as kohet te bej nje gje te till, e keshtu ndodhi se dashuris time i ka munguar diqka, edhe une vet e shija se as bisedat permes telefonit nuk kishin diqka te re, vetem ashtu monotone, se nuk ndodhke asgje e re mes nesh. e keshtu e morra vesh se aj nuk kishte mujtur te priske deri sa te shkoj une apo te vendosim diqka por i kish ra menyres ma te pershtatshme per te, dhe e kish gjetur tjetren, qe e ka ngat. ne fillim smuja te pajtohem me ket dhe e argumentojsha sa mujsha, por skisha si ta mbroja. kshtu e morra hapin edhe finanzimin ku asht kan e ku jo, e shkova, edhe e takova. por qka te them, dashuria jon kishte mbaruar aty, e shkaku asht largesia. edhe keshtu, aj me argumentoj, se i mungoja dhe se e kishte gjetur dikand tjeter per ket. e gjdo send mbaroj. por te them te drejten tash mas 1 ,muaj mund te them se ma mir asht keshtu, se ne kurr nuk ishim bashkuar, se une nuk kisha pranuar te jetoj atje e aj jo te une. keshtu qe tash e kam takuar nje djalosh ketu afer, edhe mundem te them se asht krejt diqka tjeter ky perjetimi te kesh te dashurin afer. nuk e di se a do te zgat kja dashuri po sa e nisur , por me siguri mund te them, se ka ma shum shanca te jetoj se aja ne largesi.
spo dua kerkujna tja prishi endrrat, por keto jan vetem endrra e jo dashuri, e keshtu, ma mir gjene aty dikund ne afersi dikand e jo aq larg.

tungi tungi ju pershendes e gjdo te mir te dashur shok e shoqe

Zero Cool
12-02-04, 15:27
Ishalla ke fat kėtė herė Donika

RRUSHI
13-02-04, 09:09
Donika ju pershendes dhe ju deshiroj kurorzim te dashuris se re .
Lexova me vemendje shkrimin tuaj dhe me erdhi keq qe kjo gje te kishte ndodhur siq duket e ke dashur ate djal dhe momentalisht akuzon largesin dhe fajson vehten ----te them se jeni gabim---per mendimin tim ai personi nuk ju ka dashur--te dashurosh dikend me gjith zemer , nuk ka gje ne bot qe te pengon e lere me largesija ne ket rast----andaj ulu e analizoj gjerat pak me realisht do te gjejsh arsyejen e ndarjes dhe do te jesh me se e lumtur qe kjo ndarje ndodhi tash e jo me nje koh kur pasojat do te ishin edhe me te medha .
Urime festen e te dashuruarve dhe mbetsh gjithmon e dashur :wink:

lazdrani
17-02-04, 13:03
RRushi pajtohem me mendimin tend....
Dicka tjeter cka po pret pse po e lene Barbarozen te prete edhe aq shume ah,ani ajo ka ndie se ende je me Luanen,hmmmm duhesh argumente te forta......vetem mos ta ndien se me ke mua :lol: :lol: :lol: si me kene vetun :wink:

cheef
17-02-04, 15:32
tung shoqe dhe shokA ka dashuri ne largesi? qka mendoni ju, a egziston aja dashuri edhe sa do te ket sukses aja dashuri?tungi tungishiko dashuri nga larg jo,mirpo te menduar se dashuren dike nga larg po.sa her qe kam jetuar larg dashnores gjith her e kam trathtuar

drenousha
19-02-04, 10:23
qikjo tem shum e rend bre :cry:

lazdrani
20-06-04, 12:47
Donika ju pershendes dhe ju deshiroj kurorzim te dashuris se re .
Lexova me vemendje shkrimin tuaj dhe me erdhi keq qe kjo gje te kishte ndodhur siq duket e ke dashur ate djal dhe momentalisht akuzon largesin dhe fajson vehten ----te them se jeni gabim---per mendimin tim ai personi nuk ju ka dashur--te dashurosh dikend me gjith zemer , nuk ka gje ne bot qe te pengon e lere me largesija ne ket rast----andaj ulu e analizoj gjerat pak me realisht do te gjejsh arsyejen e ndarjes dhe do te jesh me se e lumtur qe kjo ndarje ndodhi tash e jo me nje koh kur pasojat do te ishin edhe me te medha .
Urime festen e te dashuruarve dhe mbetsh gjithmon e dashur :wink: :roll: :roll: :roll: :wink:

Mirdita
20-06-04, 15:24
Besoje qe po,mundet te jetoi edhe ne largesi Dashuria e sinqeret..tung

Barbaroza
20-06-04, 19:51
Dashuria ne largesi tani mund te mbijetoje fale edhe web cam hihihihhihihihhiiiii

prizrenasi
24-06-04, 16:24
aaaaa Donika um kalle qetash boll kam vendos qe me harru te dashuren qe eshe larg meje shum e nuk mund te takohem me te.po ti ma shtine terrpin .haha
vallah masi qe vuaj ala e ekujtoj sa her qe jam i lir e i pushushen e sa her qejam ne mendime ekujtoj ..por kotttttt . :cry: e dua perseri me qe ajo qe eshte ne NWE e une jam ne KS e dua por pa dobi kjo dashuri ..dhe mendoj te takohem me te po zor ....donika dahta met than se une te dashuren e kam larg meje edhe prap e dua e di qe nuk mund te \ te takohem me te por e duaaaaa.

IceGirl
28-06-04, 15:56
RRUSHI te pershendes dhe pajtohem shum me mendimin tend :)
No matter how far Love doesn't feel the distance :(

turisti
06-08-04, 12:47
Pershendetje. ABSOLUTIKISHT qe ka dashuri ne largesi. Po te kishit ndodhe ne gjithesi duke u larguer nga planeti yne kishit thene : ah,vetem te isha atje poshte,i kisha dashur te gjithat... Disa persona po e perzijne sexin me dashurijen.Kete eshte fjala per dashuri,a mendimi im konkret eshte ky :DASHURIA,SA MĖ E NDALUAR-ĖSHTĖ MĖ E ĖMBĖL...SA MĖ E LARGUAR-ĖSHTĖ MĖ E FORTĖ. :P :P :P :P :P :P :P

nitushe
09-09-04, 12:52
pajtohem ne kete rast me ty turisti :)

turisti
10-09-04, 00:12
pajtohem ne kete rast me ty turisti :)

Bravo nitushe. Te pershendes. :wink:

nitushe
10-09-04, 09:38
turisti te pershendes edhe une ty :lol:

turisti
12-09-04, 21:35
turisti te pershendes edhe une ty :lol:
:P :wink: :P

DannyAus
19-09-04, 17:01
MUND TE KET DASHURI NE LARGESI,, POR NUK ZGJAT SHUM,, MUND TE ZGJAT DERI NE 1 VJET APO 2 POR KUR NUK E SHEH PER ATE KOHE TE GJATE JETA VAZHDON,, TAKON SHOK SHOQE TE REJA,, HARROHET DASHURIA E LARGET,, EDHE PSE NUK HARROHET FILLON DASHURIA TJETER...

turisti
19-09-04, 19:03
Titulli eshte : A KA DASHURI NE LARGESI? Dashiri ka,por ne shumicen e rasteve ajo e merr formen tjeter - formen e vuajtjes.Dashuri te sinqerta dhe te vjetra kurre nuk vdesin.Mjafton nje xixė dhe shenderrohen ne flake. :P :P :P :P :wink:

turisti
19-09-04, 19:05
:P DASHURIA ESHTE FLAKA OLIMPIKE. :P

turisti
19-09-04, 19:56
:P PA VUAJTJE NUK KA DASHURI,PA NDARJE NUK KA LOT. :P

turisti
19-09-04, 20:00
:P DEMANTOJUMNI NĖSE MUNDĖNI. :P

ShEjToNkA
19-09-04, 20:56
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.

turisti
19-09-04, 23:37
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Tomori
19-09-04, 23:56
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Po plotesisht pajtohem me turistin, qe komenti yt meriton pershendetje te posaqme,,,ja te pershendes per komentin me nje puthje mpuqqqqqq,,,, boll asht. Qka u ba puna shejtank aha don edhe nje puthje,,,,hallahalla!!!
Mir de mpuqqqqqqqq,,,,,boll asht aj hika un tungji :wink:

Urata
20-09-04, 00:19
po ti a humanitar i mpuqave je a?!!! Ec te shpija se kuku per ty hahahahaha.....qafir bre!

Urata
20-09-04, 00:20
ps: o me falni donator(shkeps) desha te them .......

Tomori
20-09-04, 00:35
po ti a humanitar i mpuqave je a?!!! Ec te shpija se kuku per ty hahahahaha.....qafir bre!
Hajd ja erdha eu moj Urat qysh bre ma more ftyren!!!
Eu tkam than mos de, se ska nevoj me qen xheloze oj Uratoooo veq ka qen nje pershendetje specijale siq tha turisti,e nuk kishte kuptim me e lan njerin that pa mpuq oj Uratooooo,,,,,mir de ja ku heci po shkojm ne shpi pse je vran qashtu eu ju grad kuku per mu :wink:

DannyAus
20-09-04, 07:28
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
SHEJTONKA KUKU PER ATA QE TE MERR TY,,,, EDHE MAS 10 VITEVE MARTESE PASKE ME KUJTU ISH TE DHASHURIN,,,, TAMON PUNA QYSH JE SI MA SE MIRI NE SHTRAT TU BA SEX ME TE THIRR NE EMER TE TE ISHT TA DASHURIT...
te pershendes :wink:

DannyAus
20-09-04, 07:32
na falni per gabim ne shtyp** TAMON PUNA QYSH JE SI MA SE MIRI NE SHTRAT TU BA SEX ME TE THIRR GRUJA NE EMER TE TE ISH TE DASHURIT.....
PA OFENDIME SHEJTONKA :wink:

Gele
20-09-04, 10:11
Sa i perket pyetjes tande se a mundet me pase dashuri ne lrgsi une mendoj se kjo eshte diqka me e shijshme se live, e nese e provon ni here kjo live te duket e pakuptimt.

ShEjToNkA
20-09-04, 21:10
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Po plotesisht pajtohem me turistin, qe komenti yt meriton pershendetje te posaqme,,,ja te pershendes per komentin me nje puthje mpuqqqqqq,,,, boll asht. Qka u ba puna shejtank aha don edhe nje puthje,,,,hallahalla!!!
Mir de mpuqqqqqqqq,,,,,boll asht aj hika un tungji :wink:

Turisti , tė flm pėr pėrshndetje ndajė opinionit. :wink:


Tomori , oo ty s'di qa tė koftė hooo , qė plasa t'u qesh hahahaha, tė flm pėr pėrshndejte e pėr mpuqqqqq s'mundem mė tė falenderu se rrezikė hahaahahhaahaah

ShEjToNkA
20-09-04, 21:16
DannyAus, o lum ai qė mė merrė hahaaah(pak shaka ). Ai ishte mendimi imė ,edhe nuk e di nėse kam gabu dic qė jam shprehe ashtu. Thjeshtė shpreha opinioni tim, mirėpo nuk do besoj qė do mė ndodhė njė gje e till , se s'mendoj qė dashnia tė mė bėhėt njė ditė ish i dashur , por jam e binde se do mbetė gjithmonė i Dashuri nė tė kalueren nė tė tashmen dhe nė tė ardhėmėn ,pa ish hiqqqq.
Tė pėrshndes!

vushtrria
20-09-04, 21:17
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Po plotesisht pajtohem me turistin, qe komenti yt meriton pershendetje te posaqme,,,ja te pershendes per komentin me nje puthje mpuqqqqqq,,,, boll asht. Qka u ba puna shejtank aha don edhe nje puthje,,,,hallahalla!!!
Mir de mpuqqqqqqqq,,,,,boll asht aj hika un tungji :wink:
:shock: :shock: :shock: :arrow: :roll: :roll: :roll:

turisti
20-09-04, 22:01
:P :P :P :P

sarah_ch
21-09-04, 11:52
pershendetje per te gjith

mendimi in esht se kur ta duash dike me zemer edhe 10 vjet mos me pa e don edhe . (pik) un e shoh te dashurin tim nje her ne vit per at ndoshta po e du edhe me shum, se me pas cdo dit afer me behet monoton ahahahh :roll: pershendetje per kumi-it

DannyAus
21-09-04, 18:29
DannyAus, o lum ai qė mė merrė hahaaah(pak shaka ). Ai ishte mendimi imė ,edhe nuk e di nėse kam gabu dic qė jam shprehe ashtu. Thjeshtė shpreha opinioni tim, mirėpo nuk do besoj qė do mė ndodhė njė gje e till , se s'mendoj qė dashnia tė mė bėhėt njė ditė ish i dashur , por jam e binde se do mbetė gjithmonė i Dashuri nė tė kalueren nė tė tashmen dhe nė tė ardhėmėn ,pa ish hiqqqq.
Tė pėrshndes!
SHEJTONKA TE PERSHENDES,, ISHTE NJE SHAKA NGA ANA IME,,
E RESPEKTOJ MENDIMIN TEND QE THE :arrow: (DASHURIA E VERTET NUK SHUHER KURR, BILE EDHE PAS NDARJES)... SHUM E VERTET
PERSHENDETJET E MIJA :wink:

turisti
21-09-04, 20:08
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Po plotesisht pajtohem me turistin, qe komenti yt meriton pershendetje te posaqme,,,ja te pershendes per komentin me nje puthje mpuqqqqqq,,,, boll asht. Qka u ba puna shejtank aha don edhe nje puthje,,,,hallahalla!!!
Mir de mpuqqqqqqqq,,,,,boll asht aj hika un tungji :wink:

Turisti , tė flm pėr pėrshndetje ndajė opinionit. :wink:


Tomori , oo ty s'di qa tė koftė hooo , qė plasa t'u qesh hahahaha, tė flm pėr pėrshndejte e pėr mpuqqqqq s'mundem mė tė falenderu se rrezikė hahaahahhaahaah

Me nder qofsh,Shejtonka. :wink:

Tomori
21-09-04, 23:13
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr , bile edhe pas ndarjes , ndajė ka dashuri edhe nė largėsi.
Shejtonka,komenti yt meriton pershendetje te posaqshme.Tung. :wink:

Po plotesisht pajtohem me turistin, qe komenti yt meriton pershendetje te posaqme,,,ja te pershendes per komentin me nje puthje mpuqqqqqq,,,, boll asht. Qka u ba puna shejtank aha don edhe nje puthje,,,,hallahalla!!!
Mir de mpuqqqqqqqq,,,,,boll asht aj hika un tungji :wink:

Turisti , tė flm pėr pėrshndetje ndajė opinionit. :wink:


Tomori , oo ty s'di qa tė koftė hooo , qė plasa t'u qesh hahahaha, tė flm pėr pėrshndejte e pėr mpuqqqqq s'mundem mė tė falenderu se rrezikė hahaahahhaahaah

Me nder qofsh,Shejtonka. :wink:

hahaha Turist a sheh ty, po t"them Tomori ndaq tijesh i nderum duhet te mpuqish e je i respektut,,,,,Me nder qofsh edhe ti Shejtonk aj nkalim po tpuqi edhe nje her mpuqqq,,, se mshtohet nderi hahaha o turist pse quditesh po e kruen kryen a kruje kruje!!!

turisti
22-09-04, 08:08
Hahahaqhahaha,TOMORI- une nuk e di momentalisht si te pergjegjna,sepse situata mund te jet e ndryshueshme prej minutes ne minut.Ndoshta je ti ma FATLUM ?!!!!!!! :P :wink:

sihana
04-12-04, 09:18
un mendoj qe po
ka dashuri edhe aty ku ka largesi kuptohet nese kjo eshte nje dashuri e vertet

tungi

KriSTaL
04-12-04, 09:56
E Veshtir eshte dashuria ku qendron ne mes largesia, Mos me thuaj humbi dashuria me te madhe e ben Largesiaaaaaa...

ka dashuri nga largesia, dhe ajo dashuri mund te jet e perjetshme sepse fitojn besimin e njeri tjetrit ata persona qe dashurohen nga Largesia.

Gjumashja
17-12-04, 12:30
jo valla spo ka ne filma e leje ma ne realitet

Gentiana
17-12-04, 14:11
Mundet te ket,pse jo?! :?

DEA
17-12-04, 14:17
Ka pas , ka ,edhe do te kete gjithmon per ata qe duan vertet :D

Murgesha
17-12-04, 14:18
Mundet te ket,pse jo?! :?

Po si!!!! :wink:

Gentiana
17-12-04, 14:19
Mundet te ket,pse jo?! :?

Po si!!!! :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
17-12-04, 19:19
Mundet! :P :P

Mafiozi
17-12-04, 19:35
Mundet te ket si jo, por me koh ditet jan shum te gjata
dhe durimi behet i pakontrolluar :D :lol:

Dhe afrimi i te dashurve behet me detur per te ruajtur dashurin :lol: :lol:

:wink:

Barbaroza
17-12-04, 19:40
Mundet te ket si jo, por me koh ditet jan shum te gjata
dhe durimi behet i pakontrolluar :D :lol:

Dhe afrimi i te dashurve behet me detur per te ruajtur dashurin :lol: :lol:

:wink:

E cka duhet ndermarre ne kete rast :?: :wink:

Mafiozi
17-12-04, 19:56
Mundet te ket si jo, por me koh ditet jan shum te gjata
dhe durimi behet i pakontrolluar :D :lol:

Dhe afrimi i te dashurve behet me detur per te ruajtur dashurin :lol: :lol:

:wink:

E cka duhet ndermarre ne kete rast :?: :wink:

Mu bashku Barbaroza, patjeter. Krejt mundemi me i ber
per dikend qe e dojm, edhe bashkimin e dy zemrave e bejm. :wink:

Kercovari
17-12-04, 19:58
Mundet te ket si jo, por me koh ditet jan shum te gjata
dhe durimi behet i pakontrolluar :D :lol:

Dhe afrimi i te dashurve behet me detur per te ruajtur dashurin :lol: :lol:

:wink:

E cka duhet ndermarre ne kete rast :?: :wink:
Paske lind kur jen ndare provokimet Barbaroza,une e kam pergjigjen por kam frike se behem me i menqur se kompjutri.

Barbaroza
17-12-04, 20:50
Pa hė,thuaje Kerēovari,po te pres! :wink:

Kercovari
18-12-04, 09:31
Ndoshta s`keni pas rastin te ndjeni dhe perjetoni se cka eshte dashuria edhe kur jeni large te dashurit apo te dashures.
Une kam qene edhe vete aktore ne kete loje misterioze te ndenjave,pasi kam jetuar vete me shume se nje dekade large famlijes.
Pergjith kohen kam ndje nje shprazti ne shpirte,si per gruan poashtu edhe per femijet,dhe mu kjo shprazti me ka be edhe me te forte, dhe me besnik ndaj gruas se sa kur kemi qene bashke me te,te them te drejten,me eshte dukur sikur te jem dashuruar per se dyti po me ato ndjenja si ne fillim,natyrisht ketu nuk ka munguar edhe xhelozia si pjese e ndjenjave me sa do qofshin te shemtura,po fatmiresisht kjo gjelozi ka qen per mua edhe sinjali me i forte qe per largu te ndjeje dashurin me shume se kurdoher.
Prandaj,gaboni nese mendoni se ja tani u largova dhe ketu ndahen rruget tona,kjo mund te u ndodhe vetem atyre qe jan dashuruar per nje dite e jo per gjithmon,edhe pse e dine se dashurija s`vdes kurre.
Kam thene se largesia te vret shpirtin por jo edhe ndjenjat!.

stina
18-12-04, 14:43
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr !!!!!!!

turisti
18-12-04, 19:34
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr !!!!!!!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :wink:

Barbaroza
18-12-04, 20:53
Te falenderoj Kerēovari per spjegimin dhe sidomos me beri pershtypje fjala juaj ne fund:Kam thene se largesia te vret shpirtin por jo edhe ndjenjat!.

Rudi_1
24-12-04, 22:24
Po! Unė mendoj se ka dashuri edhe nė largėsi.
Dashuria e vėrtet nuk shuhėt kurr !!!!!!!

Po pajtohem edhe une me kto fjal te bukura dhe me "vlerė"
Pershendetje stinaa

BeeP
24-12-04, 22:50
Mendoj se ka se nuk eshte fjal rasti kejo "Jemi Larg me Kilometra por ne Zemra me Milimetra" :P

Arb
28-01-05, 07:13
Po, ka dashuri ne largesi.

Kush jane ata qe kane sukses ne kete dashuri?

Ata/ato qe hajne "gur te zier."

Gjumashja
28-01-05, 10:55
Po, ka dashuri ne largesi.

Kush jane ata qe kane sukses ne kete dashuri?

Ata/ato qe hajne "gur te zier."

hhahahhahahahahahahhahahahahahhhahahahahhahahahaha hahahhahahahahaha

Ylberi_be
31-01-05, 21:02
Mendoj se ka dashuri ne lartsi .

Qika poturesh e ka prit hasan Agen 9 vjet.
Mendoj se ka dhe duhet te ket.
Deri sa te mbizotrojsh besimi ne vete do te mizotron edhe fjala besč e vjeter.

Barbaroza
31-01-05, 21:11
Mendoj se ka dashuri ne lartsi .

Qika poturesh e ka prit hasan Agen 9 vjet.
Mendoj se ka dhe duhet te ket.
Deri sa te mbizotrojsh besimi ne vete do te mizotron edhe fjala besč e vjeter.

Po,po Qika potureshe po,po duhet me pas edhe Aga Hasan Aga ne keto dite qe te jemi ne Qika poturesha,qy. :wink:

Ylberi_be
31-01-05, 21:24
Pershendetje _

Barbaroza

Mendoj se ka edhe Aga hasan aga hala dhe besoj ne ket shum pa marr parasysh qka mendojn te tjerčt besoj se sčsht degjeneru hala rinia jon ,Ka edhe qika poturesh edhe pse esht ardh nje koh e moderizmit une mendoj se ai qe ka karakter nder dhe vetdije kurr moderizmi apo evropianizmi nuk do ja ndrrojn at imigj, ai qe i ka pas ato te meta mendon se me mod dhe me hyrje ne evrop do ta run nderin e familjes
fjalen fjal dhe besen bes kurrrrrrrr. heret avon ka me i ra pishman.

Arb
02-02-05, 00:20
Po, ka dashuri ne largesi.

Kush jane ata qe kane sukses ne kete dashuri?

Ata/ato qe hajne "gur te zier."

hhahahhahahahahahahhahahahahahhhahahahahhahahahaha hahahhahahahahaha

Edhe po keshesh a?

Domira
02-02-05, 10:58
Mendoj se ka :)

luaNI-USA
02-02-05, 11:08
une sipas mendimit time po them se ajo dashuri nga lareg nuk eshte as gje kesaje i thoje peshki ne deti e ferterja ne zjarr.?ju pershendes te gjithve

Domira
02-02-05, 11:18
Ani de Luani-USA del njeri me fėrtere n'dorė atje te zalli e pret peshkin qy hahhahahahaha

Ishte shaka, tė pėrshėndes

turisti
02-02-05, 13:35
KA,jo vetem ne largesi, por edhe deri ne vdekje.


:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

mjellma
14-03-05, 23:43
Pershndtej per te gjith formistet une mendoj se ka dashuri nga largesija po nuk ka et te gjat ajo dashuri nese nuk merret diqka qe te bashkohen sa me shpejt te dashuruarit
Mjellma

mjellma
14-03-05, 23:44
Pershndtej per te gjith formistet une mendoj se ka dashuri nga largesija po nuk ka et te gjat ajo dashuri nese nuk merret diqka qe te bashkohen sa me shpejt te dashuruarit
Mjellma

Kercovari
15-03-05, 10:13
Largesia te vrret shpirtin po jo edhe ndjenjat.

turisti
15-03-05, 10:39
:P :P KA DASHURI. :P :P

IceGirl
15-03-05, 14:27
KA,jo vetem ne largesi, por edhe deri ne vdekje

:) :wink:

florian
15-03-05, 19:24
JAM FEJUAR PARA CA VITESH , NJERI NE SHQIPERI E TJETRI XHIRO NEPER BOT , PAK RASTE GJAT VITIT PER TU TAKUAR SE DHE NE ATO PAK DIT QE KALON NE SHQIPERI DUHEN BER VIZITAT E ZAKONIT , KALUAN VITET DHE NE JO PSE LARG PO DUHEMI AKOMA ME SHUM SE ME PAR E CDO MOMENT QE KALOJM BASHK TANI QE RRIM BASHK E JETOJM BASHK DIM SI TA SHIJOJM , PER MUA PO EKZISTON DHE NE KETO RASTE NJIHET ME TE VERTET NJERIU . :wink:

Naki
16-03-05, 09:56
Largesia te vrret shpirtin po jo edhe ndjenjat.

Pajtohem plotesishte me thenjen tuaj.

Domira
16-03-05, 11:42
Pajtohem edhe une me thenjen e Kercovarit.

Psikologu
16-03-05, 17:13
Pershendetje


Dsshuria ne largesi ėshte si dhimbja e brylit , ka dhimbje te fortė por kalon shpejt, e syri i shkret nganjihere edhe benė levizje te padeshiruar.

Gjynah per besė me tradhetu dikend qe e don , por edhe kjo tradheti ndoshta behet nga nevoja....se shpirt po mbajmė... por dashuria jeton nga largė si nė leter, e qka hjeku Serembe i shkret....hahahh

Shaka.

Kalofshi mirė

Gjumashja
20-03-05, 12:29
ka por te shkatrron

Fleta
15-04-05, 10:50
Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve........

Por ajo eshte e cila na bene te dime sa duhemi ....

Barbaroza
15-04-05, 11:04
Dashuria ne largesi ka ekzistuar,ekziston dhe do te ekzistoje gjithmone per ata qe e kane zemren te mbushur me dashuri.Fundja,ndyshe nuk do te martoheshin qifte te shumeta njerezish nga Kosova dhe atyre qe jane jashte saj!

turisti
15-04-05, 11:12
Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve........

Por ajo eshte e cila na bene te dime sa duhemi ....

Largesia ėshtė PROVIM pėr DASHURI. :P


Me respekt,
TURISTI.

dr1ta
15-04-05, 12:22
Larg syve larg zemres ......

Barbaroza
15-04-05, 15:56
Larg syve larg zemres ......

Nuk po besoj aq ne kete thenje :P

turisti
16-04-05, 01:12
Larg syve larg zemres ......

-dr1ta e nderuar,

Jeta me ka bind ndryshe,por ajo nuk don me thone se edhe ne fjalet e tua nuk qendron e verteta. :wink: :P

dr1ta
16-04-05, 12:09
Larg syve larg zemres ......

Nuk po besoj aq ne kete thenje :P


Mire ce nuk beson aq por pak beson :P

dr1ta
16-04-05, 12:15
Larg syve larg zemres ......

-dr1ta e nderuar,

Jeta me ka bind ndryshe,por ajo nuk don me thone se edhe ne fjalet e tua nuk qendron e verteta. :wink: :P


I nderua Turist

Po esht pak e vertet ce larg syve larg zemres ..mvaret krejt sa e njef personin dhe sa kohe keni kalu bashk keshtu drejtperdrejt :P

Fleta
16-04-05, 12:34
Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve........

Por ajo eshte e cila na bene te dime sa duhemi ....

Largesia ėshtė PROVIM pėr DASHURI. :P


Me respekt,
TURISTI.

Kjo eshte me se e vertete, Turisti :wink:

ARVANITI
16-04-05, 13:17
Ka, po nuk ia vlen fare

turisti
16-04-05, 15:09
Larg syve larg zemres ......

-dr1ta e nderuar,

Jeta me ka bind ndryshe,por ajo nuk don me thone se edhe ne fjalet e tua nuk qendron e verteta. :wink: :P


I nderua Turist

Po esht pak e vertet ce larg syve larg zemres ..mvaret krejt sa e njef personin dhe sa kohe keni kalu bashk keshtu drejtperdrejt :P

Po,e vertete eshte.

Te pershendes. :P

turisti
16-04-05, 15:10
Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve........

Por ajo eshte e cila na bene te dime sa duhemi ....

Largesia ėshtė PROVIM pėr DASHURI. :P


Me respekt,
TURISTI.

Kjo eshte me se e vertete, Turisti :wink:

Faleminderit e nderuara per mendim. :P

Barbaroza
16-04-05, 15:13
Larg syve larg zemres ......

Nuk po besoj aq ne kete thenje :P


Mire ce nuk beson aq por pak beson :P

Ok.Por me rritjen e dashurise rritet edhe besimi se kesaj dashurie mund t'i besohet me shume! :P

dr1ta
16-04-05, 21:45
Ok.Por me rritjen e dashurise rritet edhe besimi se kesaj dashurie mund t'i besohet me shume! :P


Ndoshta vetem per nje kohe te shkurte ndin njeri dashuri dhe besim ..por derri sa nuk e ke personin para syve nuk esht njesoj ...une ndihem ashtu ..te gjitha zemrat nuk jan njesoj :P :P

Barbaroza
17-04-05, 13:45
Ok.Por me rritjen e dashurise rritet edhe besimi se kesaj dashurie mund t'i besohet me shume! :P


Ndoshta vetem per nje kohe te shkurte ndin njeri dashuri dhe besim ..por derri sa nuk e ke personin para syve nuk esht njesoj ...une ndihem ashtu ..te gjitha zemrat nuk jan njesoj :P :P

Me te vertete zemrat s'jane njesoj! :wink:

Alfred
17-04-05, 13:54
Une mendoj qe dashuria nuk ka ligje ,largsi afersi apo mosh .......!!!

turisti
18-04-05, 02:41
Une mendoj qe dashuria nuk ka ligje ,largsi afersi apo mosh .......!!!

Shume mire dhe drejte po mendojshe shoqi.

Respekt per mendimin tende.

TURISTI.

pirroja
18-04-05, 13:43
tung shoqe dhe shokpo ,dashuri ka edhe hga largesia , mendoj se mund te jet e forte dhe e qendrueshme nese dojme :wink: :wink: tungi tungi

turisti
20-04-05, 13:26
Ka:ke qene large,por ke qene ne zemren time,- kam qene large,a kam qene ne zemren tende.... :cry:

Diana007
20-04-05, 13:34
Po ka :wink: , sa me larg qe te jesh aq me e madhe esht edhe dashura :D :D :D :D

Gjumashja
21-04-05, 07:50
per vete mendoj qe edhe largesija e bon ate te veten kshtuqe qe ska breee :?

lg_mob_3
25-04-05, 22:17
une mendoj qe dashuria e vertet eshte pikerishte ajo dashuri kur dy te dashuruar nuk mund te jen bashke.por jo te jete per shume kohe sepse dashuria mandej ngadal shuhet.tungi ju pershendes

Adolf_H
29-04-05, 15:47
MENDOJ KA .
EDHE ESHTE E VERTET QKA THA NJE FORUMIST ME LART , SE DASHURIA NE LARGESI ESHTE EDHE MJAFT E FORT...

TUNG

Tomori
30-04-05, 12:20
JO nuk ka dashuri reale ne largesi...
PO ka dashuri te imagjinuar,,,
psh nje grua qe ka burrin larg vetes ajo ndoshta ndjen dashuri poer burin por kjo dashuri perfundone ne mendime,,,dmth nuk ka dashuri reale?!!

florian
30-04-05, 12:29
JO nuk ka dashuri reale ne largesi...
PO ka dashuri te imagjinuar,,,
psh nje grua qe ka burrin larg vetes ajo ndoshta ndjen dashuri poer burin por kjo dashuri perfundone ne mendime,,,dmth nuk ka dashuri reale?!!

Pershebdetje Tomor me vjen keq po e ke aq gabim sa nuk ke iden :wink:

Tomori
30-04-05, 14:58
JO nuk ka dashuri reale ne largesi...
PO ka dashuri te imagjinuar,,,
psh nje grua qe ka burrin larg vetes ajo ndoshta ndjen dashuri poer burin por kjo dashuri perfundone ne mendime,,,dmth nuk ka dashuri reale?!!

Pershebdetje Tomor me vjen keq po e ke aq gabim sa nuk ke iden :wink:
-Mir de "florian" ju mbani mendimin tuaj...
Si e kishit sqaruar ju :
Buri ne Gurbet e Gruja ne shtepi,,,,e tash vjen puna qe burri nuk vjen ne shtepi me vite,,,,qka mendoni a ka ketu dashuri?!!!!
Un them se nuk ka dashuri...veqse mashtrim qe rejne njeri tjetrin se kan dashuri?!!!
Tungji ....

dr1ta
02-05-05, 10:52
SKA :!:

Gjumashja
02-05-05, 12:04
SKA :!:


:wink:

don albano
02-05-05, 19:15
SKA :!:


:wink:

ka dhe ska, mvaret nga rastet, personat

don albano

dr1ta
03-05-05, 00:16
SKA :!:


:wink:

ka dhe ska, mvaret nga rastet, personat

don albano

Shue te ralle jan ato persona ...thuajse ska hiq :?

don albano
03-05-05, 10:06
SKA :!:


:wink:

ka dhe ska, mvaret nga rastet, personat

don albano

Shue te ralle jan ato persona ...thuajse ska hiq :?

eshte e vertete se jan rralluar keta persona, por ende mund te gjeshe te tille.

ēfare je ti drita? :wink:

don albano

Tomori
03-05-05, 14:21
SKA :!:
dr1ta pajtohem me ju 100%
SKA FARE,,,,,,

doGzona
03-05-05, 14:46
PO KA...per ate qe vertete e dine se cka eshte dashuria.

Tomori
03-05-05, 14:51
PO KA...per ate qe vertete e dine se cka eshte dashuria.
"doGnoza" te lutem ma sqaro afersishte si na qenka kjo dashuri????
psh buri Amerike e gruja ne Evrope,,,pa mos u pa me vite?!!!!
un per veti sjam tue e kuptue qfar dashurije na qenka kjo,,,,
-Po te kete dashuri te vertetu burri nuk lejon veten qe mmos ta takoje gruen,,,po dot bene qmose qe edhe gruen ta heke atje tek vetja,,,

turisti
03-05-05, 15:10
PO KA...per ate qe vertete e dine se cka eshte dashuria.

:P KA! Ai qe nuk ka pas rast te dashuroje ne kete menyre,pra nuk e ka provue-nuk ka as arsye mos te besoje.


Me respekt,
TURISTI.

doGzona
03-05-05, 15:48
PO KA...per ate qe vertete e dine se cka eshte dashuria.
"doGnoza" te lutem ma sqaro afersishte si na qenka kjo dashuri????
psh buri Amerike e gruja ne Evrope,,,pa mos u pa me vite?!!!!
un per veti sjam tue e kuptue qfar dashurije na qenka kjo,,,,
-Po te kete dashuri te vertetu burri nuk lejon veten qe mmos ta takoje gruen,,,po dot bene qmose qe edhe gruen ta heke atje tek vetja,,,
I nderuari Tomorri
Une mendova psh kur dy persona dashurohen e jane large njeri tjetrit e takohen rralle derisa te vie deri te bashkimi i tyre apo MARTESA.
Une nuk mendova qe kur burri e gruaja, jane larg njeri tjetrit me vite e vite te tera dhe qe nuk shifen fare gjate ketyre viteteve,....aty kuptohet i nderuar qe veshtire eshte te ket dashuri apo nuk ka fare kur nuk mundohen apo nuk luftojne te arrijne bashkimin e dashurise se tyre.

Tomori
03-05-05, 17:38
PO KA...per ate qe vertete e dine se cka eshte dashuria.
"doGnoza" te lutem ma sqaro afersishte si na qenka kjo dashuri????
psh buri Amerike e gruja ne Evrope,,,pa mos u pa me vite?!!!!
un per veti sjam tue e kuptue qfar dashurije na qenka kjo,,,,
-Po te kete dashuri te vertetu burri nuk lejon veten qe mmos ta takoje gruen,,,po dot bene qmose qe edhe gruen ta heke atje tek vetja,,,
I nderuari Tomorri
Une mendova psh kur dy persona dashurohen e jane large njeri tjetrit e takohen rralle derisa te vie deri te bashkimi i tyre apo MARTESA.
Une nuk mendova qe kur burri e gruaja, jane larg njeri tjetrit me vite e vite te tera dhe qe nuk shifen fare gjate ketyre viteteve,....aty kuptohet i nderuar qe veshtire eshte te ket dashuri apo nuk ka fare kur nuk mundohen apo nuk luftojne te arrijne bashkimin e dashurise se tyre.

E nderuara "doGzona" siq thuani ju ne ket raste ndryshone muhabeti,,,
100%,,,,por prapse prap kesaj dashurije ne largesi i kisha vu nje ?,,,
doGzona e gjitha mvaret prej rastit dhe individit!!!

doGzona
03-05-05, 18:14
E nderuara "doGzona" siq thuani ju ne ket raste ndryshone muhabeti,,,
100%,,,,por prapse prap kesaj dashurije ne largesi i kisha vu nje ?,,,
doGzona e gjitha mvaret prej rastit dhe individit!!!
I nderuari Tomorri
Ky muhabet nuk di sa ndryshon tek ty,une thjesht thashe qe ka dashuri ne largesi...sigurisht qe mvaret nga rasti dhe individi por nuk do te thote qe nuk ka, sikur qe po e shofe qe disa ketu sa te sigurt ne mendimin e tyre thone qe "NUK KA" pa menduar qe cdo gje eshte e mundur dhe mund ti ket ndodhur ndokujt.

Tomori
03-05-05, 18:41
E nderuara "doGzona" siq thuani ju ne ket raste ndryshone muhabeti,,,
100%,,,,por prapse prap kesaj dashurije ne largesi i kisha vu nje ?,,,
doGzona e gjitha mvaret prej rastit dhe individit!!!
I nderuari Tomorri
Ky muhabet nuk di sa ndryshon tek ty,une thjesht thashe qe ka dashuri ne largesi...sigurisht qe mvaret nga rasti dhe individi por nuk do te thote qe nuk ka, sikur qe po e shofe qe disa ketu sa te sigurt ne mendimin e tyre thone qe "NUK KA" pa menduar qe cdo gje eshte e mundur dhe mund ti ket ndodhur ndokujt.


"doGzona" pajtohem me ju,,,,
,,,por mos haro se ka nje thenje
larg SYVE larg ZEMRES,,,!!!!
-Nuk ka met kot kjo thenje ka diqka te vertete
''doGzona" te pershendes :wink:

laliloli
04-05-05, 23:15
PO DESHIROVE TA DUASH DIKE SHIHU SHPESH ME TE .
DUKE MOS E PARE PER SHUME KOHE ATE QE E DO NJERIU FILLON TE MOS E DOJE ,E DUKE E PARE SHPESH NJERIUN QE NUK E DO FILLON TA DOJE .

Gjumashja
05-05-05, 09:08
ska mo

Dilingjia
05-05-05, 09:32
ATE nuk e quajn DASHURI... mund ta quajn vetem SIMPATI!

turisti
05-05-05, 10:22
ATE nuk e quajn DASHURI... mund ta quajn vetem SIMPATI!


Pa simpati nuk ka dashuri,pra.... :P KA!

Me respekt,
TURISTI.

Dilingjia
05-05-05, 10:51
ATE nuk e quajn DASHURI... mund ta quajn vetem SIMPATI!


Pa simpati nuk ka dashuri,pra.... :P KA!

Me respekt,
TURISTI.

Paj ashtu niset...njihere Simpatija e dikur Dashuria :wink:

florian
05-05-05, 18:42
JO nuk ka dashuri reale ne largesi...
PO ka dashuri te imagjinuar,,,
psh nje grua qe ka burrin larg vetes ajo ndoshta ndjen dashuri poer burin por kjo dashuri perfundone ne mendime,,,dmth nuk ka dashuri reale?!!

Pershebdetje Tomor me vjen keq po e ke aq gabim sa nuk ke iden :wink:
-Mir de "florian" ju mbani mendimin tuaj...
Si e kishit sqaruar ju :
Buri ne Gurbet e Gruja ne shtepi,,,,e tash vjen puna qe burri nuk vjen ne shtepi me vite,,,,qka mendoni a ka ketu dashuri?!!!!
Un them se nuk ka dashuri...veqse mashtrim qe rejne njeri tjetrin se kan dashuri?!!!
Tungji ....

ATO JAN ZGJIDHJE JETE ???? SHPRESOJ MOS TA PROVOSH KURR PASTAJ PO BERE ATE ZGJIDHJE DUHET TE KESH PARASYSH CA GJERA .
UN NUK DO TE BEJ LISTEN .
JAM I BINDUR QE KA DASHURI NE LARGESI.

Donika
03-06-05, 14:04
tung shoqe dhe shok

tash me mas 2 viteve, e lexova te gjitha gjitha pergjigjet ne ket tem, dashuri ne largesi. edhe sod mas dy viteve dikund muj me then, se une nuk besoj me ne dashuri ne largesi, se vet rrethanat nuk e bej shum te mundur, kur ti duhesh njeri tjetrit nuk e ke ngat edhe ste ka ngat. dan me than, sdi nje dashuri me shum vujtje, e kur pe mendon se me shum ke vujtje se lumturi, po barazohesh, se dashuri ne largesi nuk ja vlehn.

pra njerz, kqyrni ne rreth te juve dashurohni dikund , e keni afer e keni per te gjithat, e jo ashtu me ka 2000 km, e ne fund te fundit mas shum viteve e merr vesh se nukgja nuk ish kan aja dashuri.

ju falenderoj te gjithve per pergjigje, mirmbetshi

e juaja

Donika

Psikologu
03-06-05, 14:27
tung shoqe dhe shok

tash me mas 2 viteve, e lexova te gjitha gjitha pergjigjet ne ket tem, dashuri ne largesi. edhe sod mas dy viteve dikund muj me then, se une nuk besoj me ne dashuri ne largesi, se vet rrethanat nuk e bej shum te mundur, kur ti duhesh njeri tjetrit nuk e ke ngat edhe ste ka ngat. dan me than, sdi nje dashuri me shum vujtje, e kur pe mendon se me shum ke vujtje se lumturi, po barazohesh, se dashuri ne largesi nuk ja vlehn.

pra njerz, kqyrni ne rreth te juve dashurohni dikund , e keni afer e keni per te gjithat, e jo ashtu me ka 2000 km, e ne fund te fundit mas shum viteve e merr vesh se nukgja nuk ish kan aja dashuri.

ju falenderoj te gjithve per pergjigje, mirmbetshi

e juaja

Donika


Donika e nderuar;

Njė dashuri qe nuk eshtė e sinqert, shpirterore , reale , dhe dashuri e vertet nuk ja vlenė as tė martohet njeriu nė 50 metra largesi, por nese dashuria eshtė siq e ceka mė parė, atehere largesia nuk luan rol aspak , sepse zėmra e atij/asaj qė e don , eshtė qdo here afer , por nganjehere nuk vlen as afer e as largė.
Kjo mvaret krejt nga sinqeriteti i jonė dhe vetėrespekti qė kemi.
Tė lutem mos e merrė ketė si shkrim kunder teje.
Nderime

Kurvani
03-06-05, 16:42
Nuk e kam provuar,mir por ka shum qe dashurohen ne Zerin e tij,saj sjelljet te embla por dhe ne shkrim e fotografi d.m.th se ndje nje dashuri ne zemer.
kam par ne tv qe nga chati jan dashuruar mir por kur jan takuar nuk jan kan takort te qojn jet bashk por vetem avantur.

Kurvani
03-06-05, 16:44
tung shoqe dhe shok

tash me mas 2 viteve, e lexova te gjitha gjitha pergjigjet ne ket tem, dashuri ne largesi. edhe sod mas dy viteve dikund muj me then, se une nuk besoj me ne dashuri ne largesi, se vet rrethanat nuk e bej shum te mundur, kur ti duhesh njeri tjetrit nuk e ke ngat edhe ste ka ngat. dan me than, sdi nje dashuri me shum vujtje, e kur pe mendon se me shum ke vujtje se lumturi, po barazohesh, se dashuri ne largesi nuk ja vlehn.

pra njerz, kqyrni ne rreth te juve dashurohni dikund , e keni afer e keni per te gjithat, e jo ashtu me ka 2000 km, e ne fund te fundit mas shum viteve e merr vesh se nukgja nuk ish kan aja dashuri.

ju falenderoj te gjithve per pergjigje, mirmbetshi

e juaja

Donika

Donika ku Jeton Xemlush?

florian
04-06-05, 17:19
Ateher un jam fakti qe kundershton rregullin .

mos vall kjo ka lidhje dhe me fuqin ekonomike te ciftit ???

logxx
06-06-05, 16:28
Njeri nuk o ka mintereson qa folin te tjeret ne kete forum po per veti menoj qi ekziston dashuria ne largesi nese nuk je tu e mendu aventuren ne te, po qe se e mendove aventuren nuk ka sukses kjo dashuri . . .

Kupid
07-06-05, 14:03
nuk besoj as larg as afer, vetem per interes %99.99999 njerz ban bashkim o se martes.

Diana007
07-06-05, 14:06
nuk besoj as larg as afer, vetem per interes %99.99999 njerz ban bashkim o se martes.

Ej e paske harru edhe nje 9 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kupid
07-06-05, 19:15
nuk besoj as larg as afer, vetem per interes %99.99999 njerz ban bashkim o se martes.

Ej e paske harru edhe nje 9 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:)

Domira
12-06-05, 10:01
Ka, fort bile :D

aferdita
12-06-05, 18:16
JO,Aspak

luaNI-USA
18-06-05, 07:09
domira te pershendes ty po nuk e fole ralitetin ti po nese,ku me prure punen per ferteri se koka mire ok kalo mire te pershendes ty?

doGzona
18-06-05, 16:08
:P KA! Ai qe nuk ka pas rast te dashuroje ne kete menyre,pra nuk e ka provue-nuk ka as arsye mos te besoje.


Me respekt,
TURISTI.

Reana
18-06-05, 17:47
Ateher un jam fakti qe kundershton rregullin .

mos vall kjo ka lidhje dhe me fuqin ekonomike te ciftit ???

The exemption confirms the rule :wink: (perjashtimet konfirmojne rregullat :roll: )

Personalisht besoj se cdo gje eshte e mundur, por dikush kerkon pragmatizem edhe ne dashuri...e drejte e tyre...

Bota_Sot
18-06-05, 22:12
Une mendoj se ka dashuri ne largesi, por pyetjta shtrohet, DERI kur dhe SA do te zgjas ajo dahsuri?!?! Une kam disa shoqe, por edhe koleg, ku jane te fejuar ne Kosove, dhe ajo apo ai qe e ka te fejuaren apo te fejuarin ne Kosove, po kane shume here edhe probleme, pra XHELOZIA, mos BESIMI ne njeri-tjetrin, etj etj. NUK eshte leht ta kesh te fejuaren apo GRUAJEN ne nje vend tjeter. Une shyqyr NUK kam as ketu e as atje, jam njeri JETIM, spo me don ansje hiq!

sejidi
19-06-05, 23:34
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
Po flas nga pervoja se nuk ka dashuri ne largesi. kete e vertetoj se:
kam qen i dashuruar me nje vajz e cila jeton ne zvicerr , un jeetoj ne jugosllavi (shqiptar nga sebija ) , kishte shum pengesa , shum veshtiresi e probleme , per te komunikuar me at vajz . Pra shok dhe shoqe te nderuar , nuk mundesha menje fjal nuk e ndiesha at dashuri e cila ishte vetem nje bised telefonike . pra ju argumentoj se nuk ka dashuri ne largesi

sejidi
19-06-05, 23:35
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
Po flas nga pervoja se nuk ka dashuri ne largesi. kete e vertetoj se:
kam qen i dashuruar me nje vajz e cila jeton ne zvicerr , un jeetoj ne jugosllavi (shqiptar nga sebija ) , kishte shum pengesa , shum veshtiresi e probleme , per te komunikuar me at vajz . Pra shok dhe shoqe te nderuar , nuk mundesha menje fjal nuk e ndiesha at dashuri e cila ishte vetem nje bised telefonike . pra ju argumentoj se nuk ka dashuri ne largesi

Kercovari
20-06-05, 08:02
Ka mor ka!Jam dashuri deri ne vesh! :lol: :lol: :lol:

turisti
27-06-05, 21:12
:P :P Ka,ka.... :P :P

Kercovari
28-06-05, 10:51
:P :P Ka,ka.... :P :P

Kush tha se nuk ka,edhe ate te madhe :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
28-06-05, 18:05
ska

turisti
28-06-05, 18:22
:P :P Ka,ka.... :P :P

Kush tha se nuk ka,edhe ate te madhe :lol: :lol: :lol:

Tha tash Gjumashja. :wink:

Kercovari
28-06-05, 22:33
ska

Ka gjumashe ka,he nje mpuq se nuk beson .ahhahaahahah!

turisti
28-06-05, 22:43
ska

Ka gjumashe ka,he nje mpuq se nuk beson .ahhahaahahah!

Hahahahahahaahahahahahaahahahahaahahahahahahahahaa hahah.E vertetove shoki. :wink:

Murgesha
28-06-05, 22:57
Poooooooooo kaaaaaaaaaaaaa. :lol: :lol: :lol:

turisti
28-06-05, 23:00
Koha e kaluar me nji person,vleren e tregon ne largesi..... :P

doGzona
28-06-05, 23:09
Po ka ....dashuri te forte edhe ate :wink:

Tomori
28-06-05, 23:17
Po ka ....dashuri te forte edhe ate :wink:
Po normale ja ta vertetone Tomori, ne rastin konkret
"doGzona&Tomori" :wink:

Kercovari
29-06-05, 08:23
Koha e kaluar me nji person,vleren e tregon ne largesi..... :P

Ah shoki im i vuajtur dhe i pervuajtur,a nuk te duket se kemi ve ne shpine nje bagazh te rende pa matur vehten se sa jemi te forte!
Po kjo dashuri e larget dikujt do te i dukeshte enderr,por as nuk do te besonte se vertet qenka mrekullija me e madhe e kesaj bote.
Ah sa ndjenje e shemtuar te theme, qe dash e pa dash na shtyre te futemi ne laviritin e jetes dikujt,qe vetem permes dritares te shprehim ato ndjenja te zjarrta dhe fjale te embla qe ndoshta kurre ne jete nuk kan qen te njohura per ne.Te shohish nje lule ne dritare per cdo dite,te shprehesh edhe dashurin e madhe dhe te gjitha ato fjale te embla qe dike e ben te lumtur po edhe te semure,e te mos kesh agje ne dore dhe te jetosh me nje enderr dhe me shprese se nje dite do te behet realitet,eshte vetem nje dhimbje e lezetshme qe te shton bindjen se shpresa vdes e fundit.
Po,Po,edhe kesaj i thone dashuri,po si! :cry: :cry: :cry:

Kercovari
29-06-05, 12:25
Po ka ....dashuri te forte edhe ate :wink:

Po si ska moj?.Ja per shembull une te dua po ti nuk e di! :lol: :lol: :lol:

laliloli
29-06-05, 17:07
Ka, por eshte e rralle

sejidi
16-07-05, 15:41
ncncnc , po qka po jav nin bre . kryesore eshte me pas femra se dashuri ka kut dush . mos u boni shum marak.

doGzona
16-07-05, 19:44
Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi!

Kercovari
16-07-05, 19:47
Largesia te vret shpirtin po jo edhe dashurin :wink:

doGzona
16-07-05, 19:58
Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin.

e_martumja
16-07-05, 20:02
YES, POOOO, OUI, SI,JA, ETC...

turisti
16-07-05, 20:06
YES, POOOO, OUI, SI,JA, ETC...

PO! :P

Psikologu
17-07-05, 13:53
Frekuencat e dashuris nuk mundet ti mbas askush dhe as ti bllokoj , ato jane vale qe kalojn dete dhe oqeane , fusha dhe male , shkojn aty ku askush me shpejt nuk mundet te arrij , pra me nje fjale , dashuri ne largesi ka dhe do te kete, te pakten ata qe dashurojn me seriozitet , largesia nuk eshte prezente te personat , te kunderten , ata ndjehen me afer njeri tjetrit nga casti ne cast.

MaChA
17-07-05, 17:45
.
po ka edhe ato shum te fort a

Kercovari
17-07-05, 18:03
.
po ka edhe ato shum te fort a

E pastaj kur takoheni pelcasin kockat :lol: :lol: :lol: :wink:

MaChA
17-07-05, 20:57
.
po ka edhe ato shum te fort a

E pastaj kur takoheni pelcasin kockat :lol: :lol: :lol: :wink:qy kockat do te pelceasi edhe shum sene tjera aaaaa :wink:

sejidi
18-07-05, 23:12
VEQ KUSH MASHTROHET E THOT SE KA . KOMPLET E KA GABIM , NUK MUJTET ME PAS DASHURI PREJ SE LARGU . "E AJO E MARTUMJA " PO THOT ME HEC ME KOHEN . NUK PO MUJM NA ME HEC ME KOHEN SE KANIHER NUK PO FRYN ERA HIQ E KANIHERE PO FRYN SHUM .
E MARTUMJA , TI KOKE E MARTUME HAJT KSHYRI PUNT E TUA E LENA NEVE RAHAT MOS NAU PERZI SHUM SE NUK KI HIISE KTU . JU PERSHENDES EDHE JU THEM SE
NUUUUK KAAAA DASHURI NE LARGESI . JU FALEMINDERIT

Arb
18-07-05, 23:22
Nese nuk e keni perjetu ma mire mos thuni kurgje...

Gentiana
20-07-05, 15:43
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

neki76
20-07-05, 18:24
Po ka po ne shumten e rasteve dikush tjeter i kryen detyrat e tua kurse ti vetem mund ta imagjinosh dashurine nga largesia.

turisti
21-07-05, 14:36
:P Ka ! :P :P

Kupid
21-07-05, 14:59
nuk ka largesia ne dashuria.

blini
23-07-05, 10:47
ka dashuri ne laretesi ,
bile nga mungesa qe ta kesh afer ate e ben hyjnore, e imagjinon e ben dashni si per veti ma
blini

Kercovari
23-07-05, 13:54
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Ke nevoje akoma te mesosh se qe eshte dashuria :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

doGzona
26-07-05, 18:19
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Po dashuria familjes, e te afermeve, qe ka shume qe nuk i kane par me vite, a do te thote qe aty nuk ka dashuri me!? :wink:

Gentiana
26-07-05, 18:53
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Po dashuria familjes, e te afermeve, qe ka shume qe nuk i kane par me vite, a do te thote qe aty nuk ka dashuri me!? :wink:

Jo syn kjo esht krejt tjeter gje.
Dashuria ndaj prinderve,vellaut, motres,apo te afermeve ajo nuk humb edhe sikur te jesh larg tyre me vite te tera, e flas nga pervoja. :(
Kurse kjo dashuri qe esht menduar ketu, ket thenje e thash sepse mendoj se deri dikund esht e vertet edhe pse ketu nuk flas nga pervoja,dhe me mire po i le te flasin ata qe e kan provuar Dashurin ne largesi.
Pershendetje.

doGzona
26-07-05, 19:29
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Po dashuria familjes, e te afermeve, qe ka shume qe nuk i kane par me vite, a do te thote qe aty nuk ka dashuri me!? :wink:

Jo syn kjo esht krejt tjeter gje.
Dashuria ndaj prinderve,vellaut, motres,apo te afermeve ajo nuk humb edhe sikur te jesh larg tyre me vite te tera, e flas nga pervoja. :(
Kurse kjo dashuri qe esht menduar ketu, ket thenje e thash sepse mendoj se deri dikund esht e vertet edhe pse ketu nuk flas nga pervoja,dhe me mire po i le te flasin ata qe e kan provuar Dashurin ne largesi.
Pershendetje.

Pra ne kete thenje "Large syve large zemres" nuk duhet , nuk mundemi te besojme, se ka shume gjera qe i kem large syve, por i kemi thelle ne zemer. :wink:

teDUAty
26-07-05, 20:04
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Po dashuria familjes, e te afermeve, qe ka shume qe nuk i kane par me vite, a do te thote qe aty nuk ka dashuri me!? :wink:

Jo syn kjo esht krejt tjeter gje.
Dashuria ndaj prinderve,vellaut, motres,apo te afermeve ajo nuk humb edhe sikur te jesh larg tyre me vite te tera, e flas nga pervoja. :(
Kurse kjo dashuri qe esht menduar ketu, ket thenje e thash sepse mendoj se deri dikund esht e vertet edhe pse ketu nuk flas nga pervoja,dhe me mire po i le te flasin ata qe e kan provuar Dashurin ne largesi.
Pershendetje.

Pra ne kete thenje "Large syve large zemres" nuk duhet , nuk mundemi te besojme, se ka shume gjera qe i kem large syve, por i kemi thelle ne zemer. :wink:

une kam dashuri ne largesi ,pra nuk jan te gjith njerezit te njejt dallojn ndjenjat e tyre dhe shpresa disa i mban me gjat ne at dashuri e disa nuk shpresojn shume dhe e humbin .

dashuria nuk njeh kufij
dashuria nuk njeh largesi
dashuria nuk njeh vite
nese jemi te sinqert

Psikologu
26-07-05, 22:48
Nuk thojn kot, larg Syve larg Zemre. :roll:

Po dashuria familjes, e te afermeve, qe ka shume qe nuk i kane par me vite, a do te thote qe aty nuk ka dashuri me!? :wink:

Jo syn kjo esht krejt tjeter gje.
Dashuria ndaj prinderve,vellaut, motres,apo te afermeve ajo nuk humb edhe sikur te jesh larg tyre me vite te tera, e flas nga pervoja. :(
Kurse kjo dashuri qe esht menduar ketu, ket thenje e thash sepse mendoj se deri dikund esht e vertet edhe pse ketu nuk flas nga pervoja,dhe me mire po i le te flasin ata qe e kan provuar Dashurin ne largesi.
Pershendetje.


E kam cekur edhe me pare se dashuria ne largesi egziston dhe do te egziston , ne kete qendroj kembngules.


Pra ne kete thenje "Large syve large zemres" nuk duhet , nuk mundemi te besojme, se ka shume gjera qe i kem large syve, por i kemi thelle ne zemer. :wink:

turisti
26-07-05, 22:57
Nė largėsi? Sa afėr tingllon per dashuri. :P :P

turisti
29-11-05, 02:20
Nė largėsi? Sa afėr tingllon per dashuri. :P :P

Nuk diskutohet. :wink:

Arb
29-11-05, 02:25
pak e hic...

nese KA, atehere tamam t'bind se osht iluzion hesapi

Barbaroza
29-11-05, 11:28
pak e hic...

nese KA, atehere tamam t'bind se osht iluzion hesapi

Nga pervoja e ke a?

Barbaroza
29-11-05, 11:34
Ja cfare thote nje poezi nga Agim Vinca:

RRUGĖT

Rrugėt nuk maten me mila.
Rrugėt nuk maten me kilometra.
Rrugėt i mat zemra.

Gentiani
29-11-05, 20:01
A ka dashuri ne largesi?

Po more dashuri digjitale, po e quanin :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
29-11-05, 20:03
A ka dashuri ne largesi?

Po more dashuri digjitale, po e quanin :lol: :lol: :wink:

Ani de,s'ka gje te keqe ketu,sado-kudo,e mban pak gjalle kete dashuri te shkreten! :lol: :lol:

Arb
30-11-05, 03:18
pak e hic...

nese KA, atehere tamam t'bind se osht iluzion hesapi

Nga pervoja e ke a?

sa per me e hek kuriozietetin...

Arb
30-11-05, 03:19
Ja cfare thote nje poezi nga Agim Vinca:

RRUGĖT

Rrugėt nuk maten me mila.
Rrugėt nuk maten me kilometra.
Rrugėt i mat zemra.

a perkojne me realitetin kto fjale se...

Barbaroza
30-11-05, 11:45
Ja cfare thote nje poezi nga Agim Vinca:

RRUGĖT

Rrugėt nuk maten me mila.
Rrugėt nuk maten me kilometra.
Rrugėt i mat zemra.

a perkojne me realitetin kto fjale se...

Varet.Dikujt i duket se po,dikush i mohon!Ju qenkeni nga grupi i dyte si duket derisa e paske heq kuriozitetin.. :!:

vushtrria
30-11-05, 11:47
Ne largesi mbisundon gjelozia ndaj dashuris :lol:

Barbaroza
30-11-05, 11:49
Ne largesi mbisundon gjelozia ndaj dashuris :lol:

Po,tek disa po,por une me shume kisha xhelozuar ne afersi se larg i falet more,duhet me e thye monotonine ndonjehere...! :lol: :lol: :lol:

vushtrria
30-11-05, 11:54
Ne largesi mbisundon gjelozia ndaj dashuris :lol:

Po,tek disa po,por une me shume kisha xhelozuar ne afersi se larg i falet more,duhet me e thye monotonine ndonjehere...! :lol: :lol: :lol:Mu ket qka e thoni tani eshte gjelozia dhe si pergjigje eshte hajte se duhet te thehet monotonia :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
30-11-05, 11:59
Per meshkujt mendova une se ata e thyejne monotonine gjithmone! :lol: :lol: :wink:

vushtrria
30-11-05, 12:02
Per meshkujt mendova une se ata e thyejne monotonine gjithmone! :lol: :lol: :wink:


Mendo edhe per femra pak se edhe ato qe besa e thejne monotnin :lol: :lol:

Arb
30-11-05, 16:11
Varet.Dikujt i duket se po,dikush i mohon!Ju qenkeni nga grupi i dyte si duket derisa e paske heq kuriozitetin.. :!:

e hekin edhe te tjeret...

Barbaroza
01-12-05, 10:43
Per meshkujt mendova une se ata e thyejne monotonine gjithmone! :lol: :lol: :wink:


Mendo edhe per femra pak se edhe ato qe besa e thejne monotnin :lol: :lol:

Po besa,ka edhe te tilla...!

Barbaroza
01-12-05, 10:43
Varet.Dikujt i duket se po,dikush i mohon!Ju qenkeni nga grupi i dyte si duket derisa e paske heq kuriozitetin.. :!:

e hekin edhe te tjeret...

Qe besa,ashtu eshte...! :wink:

turisti
01-12-05, 14:00
LARGĖSIA ĖSHTĖ NĖ DASHURI.