PDA

View Full Version : Pse meshkujt te martum,prape (kalojn)me femra tjera ?


Faqet : [1] 2 3

njona
02-11-03, 13:53
e zgjodha ket teme se me duket qe eshte per te diskutuar.

shume shpesh mundeni me pa (pikerisht ne femrat) qe kur shetisim,i hapin meshkujt syte,duan kontakt,dhe tj. e te shpija e pret gruaja. kjo situate ndodh edhe te ne shqipetaret.

qka mendoni ju? per qka duan meshkujt te martum nje lidhje me tjera femra???

qfar i mungon guraja te tyre??ju pershendes

mija
02-11-03, 16:01
mir ki pyt...mirepo sipas mendimit tem....

Asgje nuk i mungon buas se tyre (por ekziston mundesia edhe me i mungu).... syri i mashkullit gjith ka pas qef me shiku femer edhe do te ket qef kjo smund te ndryshon sepse natyren e kane te tille...mirepo shkaqet pse aj shkon me fera tjera edhe nese eshte i martuar jane te shumta...ndonjeher kur ka perleshje mashkulli don te ik nga te githa dhe kerkon krahun e tjeters por ndodh edhe vet preh deshires se madhe me provu diqka te re...

^Goni
02-11-03, 20:58
Pytje shume e arsyeshme

ktu besoj qe ndikojn shume faktor se pari me siguri se nuk kane gjuhe te perbashket mes vete edhe ai lyp me pas nje mbshtetje dikund po ndoshta per nje kohe te caktuar ,pastaj martesat te cilat behen me interes nga burri edhe kjo dmth te hakmiret heret a vone se nuk ka dashni qe blehet a falet apo diq tjeter po mund te jete edhe se disa mashkuj kane problem psiqik dhe kjo smundje eshte sexo-mania ku nuk mundet me e kontrollu epshin e tij

E ty Mija te kisha thane se po ja lshove syt dikuj mos mendo se aj do ta ule kryet se po e ngacmove dikend edhe pse eshte i martuar shtir qe ta fal se sot po ka shume provokime te cilat veshtir qe mundet dikush me ju perballu ............................... ka edhe arsye tjera po besoj se mjaftojn pak a shume keto ...........

tung

Murgesha
02-11-03, 21:30
Njona te pershendes.

Ka shume aresye pse meshkujt e martuar shkojne edhe me femra tjera po une po e ceki nje.

Burri i martuar ka deshire gjithnje te demonstroj forcen e vet ne sy te tjereve, prandaj edhe rralle ndonje i martuar nuk e shfrytezon rastin e dhanun. Nga ana tjeter burrat jane te lidhur me teper me jashte e gruaja me shtepine dhe femijet. Burri qe ka femije dhe nuk e ndihmon gruan ne shtepi eshte gjithnje i gatshem per seks. Ndodh qe gruaja edhe harrohet pas puneve te shtepise dhe femijeve dhe nuk ka shume kohe ti kushtohet burrit. Burra te tille gjithnje jane te gatshem per femra tjera. Ky se paku eshte mendimi im.

Online
03-11-03, 01:37
Pershendetjekjo pyetje s'eshte e thane qe vetem meshkujt deshirojne ta ken nje Dashnore apo nje Femer tjeter, kjo vlen edhe tek Femrat apo grat e martuara njesoj si tek mashkujt ndoshta edhe ma shume tek ato po them me shume tek ato duke epare se si po vjen situata

me duhet ta them nje fjal popullore

Kudra pa e que bishtin as Qeni s'i ngan permasMire njona une mendoj se ; Syri eshte per me pa apo jo dhe nese e shef nje femer duke kaluar aty pari s'do me than qe ta kem per dashnore apo te kem sex me te, por ajo mund te kete diqka te veqante ndaj tjerave nje Trup te mire, ndonje vesh te veqante apo apo diqka tjeter dhe keshtu te len pershtypje apo jo (tė pushon syni ) Relax edhe ju i shiqon ne pergjithesi Meshkujt se leni keq as ju jooooooo kqyrni se po harroni qe jeni femra hahahhamija te lutem me trego Femrat s'jan kurioze te provojn me diken tjeter apo vetem Meshkujt fol drejt ka te thot Zemra

personalisht s'jam nje nga ta, por nese me vjen diqka ne luge e atėher eshte diqka tjeter duhet me Gelltit teposhttė jeni te knaqur me ate qe keni

Online
03-11-03, 02:19
pershndetje

Mergesha une s'jam i pajtimit me ty se ti me siguri jeton edhe jasht KS-sė

mirpo si do qoft nese i ndihmon gruas ateher i jep me shume mundesi gruas qe te merret me punet e Burrit apo jo dhe keshtu grat kan deshire qe te mirren me diqka pune te vetat s'kan, keshtu qe duhen te mirren me punet e burrit e keshtu shkon rrot mi stupc si ma katunarqe me u shprehe sa i perket Forces qe meshkujt e perdorin une mendoj se fiton menja e jo Fuqija e keshtu tė kesh pakez mend e sjell burrin si te duash edhe KERPESHIN ja ngjet

atyre femijve qe gruaja po i kqyrka dikush ia mundeson per te ushqyer, veshur, shkollim e shume te tjera e ai eshte burrie sa i perket qe Grat s'ju rrin gati burrit rreth sex-it me deshire shkon edhe kjo vullneti mbi te gjitha se sa ma pak pune aq me te lodhura Femrat apo Grat e sot-it te jem i sinqert ne krahasim me Nanat e tonabe patient

TOXIC_TUNA
03-11-03, 12:16
:wink: UNE MENDOJ SE ARSYEJA KRYESORE ESHTE QE JU MUNGON PLOTESIMI I NEVOJAVE SEKSUALE NGA PARTNERI APO GRUAJA SIQ DONI QUANI ...........POR NE DISA RASTE EDHE OBSESIONI I NGULITUR NE KOKAT E DISAVE(DICKA SI LLOJ FAME) :wink:

mija
03-11-03, 17:40
ju pershendes edhe deshta me ju pergjijg mas pari personit me nickun "ONLINE"

po e vertet eshte qe edhe femra ka qef me shiku edhe me shiju tjeter a edhe eshte gjo normale por ferat kan karakter te till qe shum munden mu permbajt dhe mu duru edhe ndoshta kunder deshires por duke i ditur pasojat (normal femra e meqme) nuk e shikon tjeter.

e sa per mashkujt spo foli ne pergjithesi por Shumica e bojne gjdo gje veq sa ti ipet rasti. edhe per mu kjo eshte plotesisht normale e nuk di se sa jeni te pajtimit.

ndersa ty "GONI" te kisha thone qe eshte e vertet se po te luash me bisht macja te vjen pas keshtu qe edhe femra nese lun shum normal qe mashkulli i shkon pas...por ato qe jon te ndershme e din si te sillen a...

shpresoj se em kuptut qaoss!!!

Murgesha
03-11-03, 20:18
Normal qe edhe grate i tradhetojne burrat, veq keto jane raste te rralla. Siq degjova ketu pa luajte maca bishtin, pse pra ju burrat shkoni mbas asaj levizje? Per te mos lene shteg qe dikush te thote valla njonit ju pika po ish qyqar, kjo eshte pergjegjja. Ndershmeria flet vet apo jo?

Flash
04-11-03, 19:49
Tung krejtve ju du edhe ju pershendes po veq njo po du me ju thon e keni zgat shum bre zdon koment pse burri ngan mas tjerave fjala osht se JA KONAAAAAAAa bre vella mos em ja kojt nuk ngan :P

mija
05-11-03, 16:57
tung "flash" ...nime e ttregom pse bre mashkujt qaq shu po lakmojn ahahaha...nejse spo di as vet ndoshta vet natyren e kan qatu a..se edhe ka femra qe sjom te "rahatshme"

qaoss

Online
06-11-03, 12:49
PėrshėndetjeMija

vallahin se die pse meshkujt nime ne pergjithesi kan qef me lujt bishte veq mos harro se trashigim e kena prej BaBalarve hahahhaha

veq se edhe gjithe pasul s'po hahet bre ani kaniher me ba e me u perzhit

haj Zoti na rujt ese shtine ne goje ata Pasul ha habe patientTschuss biss nechstes mal

mija
06-11-03, 16:54
ahaha tun "FLASH" nime em shtine me kesh..ne te vertet po keshim me realitetin ton...ky o mentaliteti i ton njerzeve ne bot dhe nuk ndodh vetem tek ne ne Kosov...

nejse qa me bo femrat gjith "gullash" ihaaaa boz bohet ahahahhaa

qaisss

Murgesha
08-11-03, 20:01
Tung Flash mire e ke thene shume qe spo hahet pasul per qdo dite.

Ama duhet te mendoni poashtu edhe femrat kane probleme nese hajn qdo dite pasul.

mija
09-11-03, 11:50
po de murgesh...qashtu thash edhe un..veq nejse un i thira me emer "gullash" hahaha...ok ju pershendes...

Flash
09-11-03, 13:56
Tung Flash mire e ke thene shume qe spo hahet pasul per qdo dite.

Ama duhet te mendoni poashtu edhe femrat kane probleme nese hajn qdo dite pasul.

Murgesha ju e keni ma leht bre mi ndru passulin me honger qat doni tjeter qka me na bo neve se po na getditet pasuli e spo hahet mo e knej spo kena shka me honger tjeter sen se spo na jep kerkushj veq mir mir dikur po bijm e po e ndrojm passulin pak

Murgesh mos keqkupto pash kryt e ksaj mijes amo qa din bre murgesha qa osht sexi !!

mija
09-11-03, 16:55
hahahahaa...ooo FLASH ta bona un ti gjithku pa u perzi ja pa me permend mu nuk bon a hahaha ej djalo ri urt se mos po dashurohesh e veq pasul duhesh me honger mandej..ghahahahaha

jo nimee kom nje kritik per ty mos fol qashtu per tjeret KUR MOS I NENQMO...a

kur ta kqyrsh 2-gjinit jane te njejta mirepo mashkujn nuk mund te permbahet ndersa femrat kan karakter ma te fort edhe shumcia kan "dinjitet"

Flash
09-11-03, 18:15
hahahahaa...ooo FLASH ta bona un ti gjithku pa u perzi ja pa me permend mu nuk bon a hahaha ej djalo ri urt se mos po dashurohesh e veq pasul duhesh me honger mandej..ghahahahaha

jo nimee kom nje kritik per ty mos fol qashtu per tjeret KUR MOS I NENQMO...a

kur ta kqyrsh 2-gjinit jane te njejta mirepo mashkujn nuk mund te permbahet ndersa femrat kan karakter ma te fort edhe shumcia kan "dinjitet"Ahaha mija ajj ajt bre se pa zarar e kena se tybe spo bon veq lavdo e lavdo kajher po duhet me shajt amo jo ashtu mi tepru me ja nshu naj fjal aty ktu kty aty anej knej e qishtu edhe ksi mija jo bre amo nime bre mija kejt kejt e meqme kishe ti na tanaher kena ba be ne kry tonin kishe e memqme amo duhesh mu pajtu me fatin a ke ni qka thojn FEMNA SIT LEN e nem zoti e mos thuj jena nisoj se femna osht qenja ma e dobet en rruzullin toksor qishtu tybe me ka thon ni profesor i edukates fizike :P

mija
09-11-03, 18:57
ahahahahahahaha ej more flash kur ki mu mush mend...

profa jut e paska pas gabim shum se ferat qa durojn ti smundesh me jetu nje dit ....femrat bartin shum pesh te rende por askush sja din vleften..po ndormal nuk boj edhe perjshatime se thejsht ma 2-gjitnit nuk mundet a..po kajher mashkujt po ja teprojn allahile sjena as ne kohen e matriarkatit as patriarkat po jena tash BARAZI njerziii...

loti
09-11-03, 21:36
Tung

Besoj se per t'ju pergjigjur kesaj pyetjeje nuk ka nevoje te jesh i martuar te jesh femer apo plak ,problemi eshte se ne te gjithe shikojme pa marre parasysh .Ne mashkujt flasim ,provokojme sepse e kemi nje siguri fizike edhe ate e kemi zakon te flasim-provokojme prej pragut te ndonje lokali duke pritur autobusin pra varet prej vendit ,kurse femrat provokojne apo kane intenca ta bejne dike ne menyre perfide ( sepse nuk kane siguri fizike dhe force morale) si psh npr mes telefonit apo tash permes internetit.

TE GJITHE NE E KEMI NJE EPSH TE FJETUR QE NUK PERTOJME TA ZGJOJME APO QE NA E ZGJON DIKUSH E NE NUK NDERMARRIM ASGJE PER DA NDALUR ATE EPSH ,INSTIKT E PSE JO EDHE NEFS

Pershedetje

Loti

mija
10-11-03, 00:22
ahah ej LOTI prej cilit roman i gjete qato vargje

haahha nejse e drejta jote veq pak si pergjijgje misterizoe edhe ti i shtine njerzit me mendu shum e shuica skan qaq shum tru me mendu si psh...."e din kush hihihihih

Online
10-11-03, 15:30
PershendetjeMija & Murgesha me sa e pash une j'u paskan lan edhe syt more me siguri vakti i dashnis s'sheh njeri shume kur ta rroke dashnija hahaha

se ato fjal rreth pasulit qe s'po hahet qdo dite i ka shkrue tjeterkush veq nejse kryesorja e pasni marr vesh punen e PASUL-it :wink:Flash ja ke marr ment edhe syt ktyre qikave bre ty s'di ēka t'koftė ha haSot ėshtė vonė pėr tė jetuar e heret per tė vdekur

loti
10-11-03, 19:42
Tung

Mija keto vargje i kam gjete prej romanit te jetes sime dhe te te gjithe neve.Besoj se ka mjaft shembuj qe na mesojne se si te sillemi ne situata te ndryshme .

Loti

mija
10-11-03, 22:34
muhahahaah ej ONLINE allahile edhe ti se memu ngjit si lepak me komentet a ahahah allahile mos ja nis si FLASH....

jo nime kuh te tha ty qe jom verberu nga dashruia...dije qe kerka sje me realitet a po po foli prej gjerav qa kom ndi ne shumicen e rsstev se shume ma shum sene di sesa shumcia qe mendon qe din...e hajt tash kuptoje qa deshta met thon

p.s. mos u ngratero shum me komentet e "mija" se ndonjeher eshte shtir mi kuptu..

qaossss

mija
10-11-03, 22:35
,,,,ndersa ty LOTI te kerkkoj falje ndoshta te foendova por nime mir e ki :wink:

qishtu veq bona pak hajgare..

qaos nje her

TONINO
10-11-03, 22:41
njana, Pershendetje si je aje mir, bash tem e bukur, eh tash une ty met tregu pse mashkujt e martun ngajnin mas femnave tjera, SE FEMNA KA DALLIM PREJ GRUS, SE FEMNA ESHTE PER QEF MU KNAQ, E GRUJA ĖSHTĖ INSTRUMNTI I MUZIKES SE TA SHURDHIN KRYT TER DITEN NE SHTEPI.

__________________________________________________ ___________Geto_21

mija
10-11-03, 22:55
haha...ej more TONINO....te ves un ty pra...nese grat jane instrument shurdhus pse pra martohet mashkulli me te...?

Murgesha
10-11-03, 23:05
Tonino ma mire me ta shurdhu veshin gruaja, se me ta nxjerr shpirtin femra.E ti Online mos dashte qe me ty te bejme bisede rreth pasulit a. Jo more se pasuli ta mbush barkun buk. Mija bravo te qofte qe po mund te bisedojsh me keta djemt rreth pasulit.

Valla mua me pelqen me teper GULLASHI.

Flash hahahahah Murgeshat sdijne asgje per sex por per pasul mund te flasin apo jo, se e perdorin shpesh.

Nese nuk kuptoni qka kam shkruar mos me pytni se nuk ju tregoj :wink: :wink: :arrow: :idea:

Flash
10-11-03, 23:39
haha tung flash juve tjerve jo :P e ksi qysh be pse martohem na martohem se po kalojna pak me ni femen masanena ato kili vile kaj e qkaj e merzitu e myte veten e po duhet me e marr me e qu nshpi mej nxon babes ven pak ne shpi se tybe sen spo na vyjn grat sat kena femna :P tonino brravo be maj miri je tybe shum mi ke fol qashtu osht ahaha mija ishalla nuk bohesh kurr vegel muzikore ngerrkkkkkkkk Murgesha spot ves qa osht pasuli as gullashi se e di te dyjat se qa jan bile bile kajher zdi a ke pa Pasul me gullash :P

Online
11-11-03, 01:10
pershendetjeMija ti bre qike qe po mundohesh me dite shume e s'po shkon nje gjysem ore po ju kerkon falje bashkebiseduesve me ate fjalorin tend te pasur me plot Pasul, hapi syt te thash se per q'far kam biseduar e mos me kerko falje pas gjysem ore siq po e kishe Zakon, por mos u ngut me fol se ti je Teenager qaq din e qaq flet te kuptoj ty se isha ne ate shkall te cilen je ti sotbe Pateint Sweet Heart

Online
11-11-03, 01:39
Tung

Murgesh shkruajti .E ti Online mos dashte qe me ty te bejme bisede rreth pasulit a. Jo more se pasuli ta mbush barkun buk.Murgesha phaaaa q'far shprehjeMurgesh pse ti hyn ne keto tema kurse Kjo rubrike ka te bejn me SEX e ti je Murgesh ne (vesh) ha ha ha e per ata me duhet te flas edhe per ty mbasi ti hyn ne keto tema qe i perkasin SEX-it eTONINO po e nderrojna temen per shkak te Murgeshes se kjo s'deshiron te bisedon rreth SEX-it por rreth thash e thaneve kush kujt qka i tha kush kujt po ja ngul Qka i tha nana babes qka i bani baba nanes me ksi sene merret murgesha hahhaha Kqyr mbroje Emrin qe ke mojBe Patient Sweety

mija
11-11-03, 13:08
phaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaahhahaahhhah ooo zot qitash em keni shti me kesh nime...

po de nime qishtu jom shqiptar sa ma i mir mu bo me ta ta kthejn keq...e nejse se masi kokna teeenage nuk dmth ku pe din ti ndoshta e kom shkallen e intelegjeses v me te larte se ti a...se dije njeriu nuk lind i ditur poe perfiton diturin

edhe ti "ash" spo di ma mir moste foli se thojn qa ja ki inati te vjen vet keshtu qe veq muj me thon qe ne jet kur nuk e lejoj dhe sdo ta lejoj mem peruL ASKUSH.,,,,edhe qysh osht e shkrume tek allahu..

p.s. E VERETA DHEMB ANADJ MOS I GJYKO TE TJERET, MOS U ARSYETO NE TA NESE PERGJEGJES JE TI!!!!

nejse zdi a je i aft per me kuptu kit sen

Murgesha
11-11-03, 19:34
Si gjithkush per vete mendon dhe shkruan, pse po ju pengoj une ju lutem?

Nese sju pelqejne shkrimet e mia kaloni tutje. Nese biseda eshte per seks bisedoni per seks ama jo per fasule, si ja kishit nis ju dhe u kyqa une.

Online
11-11-03, 21:48
Tung

Mija s'di moj goce ndoshta edhe s'kam faj nese s'te kuptoj se po e shkruan Gjuhen shqipe sikur me pas gjuhė te 2-tė, nuk e di a jeton ne Ks apo diku tjeter, por si do qoft po perpiqem t'i kuptoj shprehjet tua. ha ha

S'po dua qe t'i jap lak temesMurgesha mos e ngreh kerkonin per gjuhe se gjthkush lufton me ate qe ka

J'u pershendes te gjitheve e ne veqanti Mija & Murgesha, pa cenzurkeq me te e keq pa te e keqja e demosdoshme

mija
11-11-03, 22:53
ONLINE a po e degjon nje keshill.....ne te ardhmen behu FILOZOF se te paska hije :wink:

Murgesha
11-11-03, 23:25
Valla boll kishte me i pas hije ku titull Mija. :wink:

Online
12-11-03, 01:00
J'u ngjat jeta :roll:Mija flm per keshillat e tua por une s'pranoj kshilla prej Adoloshent-ve se duhet me dhan gishte Babai yt, se ndoshta s'ka shkoll me dhan Nenshkrim ha ha haMija kėte Murgeshen e paske sikur Vule Opshtine (Komune) qka po fol ti ajo ēklluuuuup po i mshon vulė ha ha haQka me kesh mija me kete Vulė tash mori Murgesha sikur me punėn e pasulit po me duket po e shohe ha ha haDon't pull a fast one :?:

mija
12-11-03, 13:03
tung ONLINE..nejse nese don ma tutje me bo humobr lirisht pe qelim nje tem veq per mu zezat por qysh po me doket mu jena hyr ne nje tem krejtesisht tjeter per nga dallim se ku gjindemi.

ti nse ki diqka kunder meje ski asryse pse me pas po tek e funda sme intereson mu kerkush se un jetoj per vete. po me vjen keq qe ka njerzi te till qe mendoj shum kundershtues. po nejse zdi sa je i vetesdishem e mbase po te pengojn mendimet dhe gjykimet e "keasj" adoleshende ateher mos e qaj koken me diskutime te mija :)

murgesha ndoshta vetem e perkrah ate qe mendon qe shte me e drejt a e ne ket rast diqka spo bes=oj qe e ki ti mir a...

e sa per shkoll po shifet kush paska shkoll ma shump.s. JUST GO STRAIGHT ON :wink:

Online
12-11-03, 19:53
Tung mijaUne Fatmiresishte s'kam kunder teje apsolut asgjė vetem kam shprehur si ti, ashtu edhe une mendime dhe qe s'do me than qe kam diēka kunder teje apo dikujt tjeter

E sa i perket se sa jam i vetedishem lexoj edhe njeher mesazhet e mia dhe bane nje krahasim me mesazhet e tua si nga kuptimi ashtu edhe drejtshkrimi e s'po du ta s'gjas me shume

sipas mendjes tėnde ke shkoll me shume se une po te them se shkolla kerkon se ka berė njeri, shkolla vetemm te jep Drejtim (Zanat) edhe ta pasuron fjalor-in ne shprehje e Nderuara mijaSot eshte vone per te jetuar e heret per te vdekur !

mija
13-11-03, 16:46
pershendetje ONLINE...te drejten ta them profesioni nuk me lejon me punu ne qofte se nuk e di mire drejteshkrimin sepse pastaj si do ti lexoni gazetat? nejse po skom un kohe ketu me kqyr drejteshrimin tem por vetem kam hyr shkaku i diskutimev edhe me mbledh opinjone te ndryshme..

por po me vjen me te vertet keq qe ekzistoj kesi lloji te njerzi qe qysh thot populli " ja sill vetes shum nelt" po nejse flm per kritika gjithnje jane te mireseardhura.Vet kritikoj kur nuk ka dikush te drejt andaj edhe i qmoj ata qe me kritikojne (por me argument!!!)te pershendes

Online
13-11-03, 17:40
Tung mijaS'po dua te diskutoj me teper per ketė temė e kemi kritikuar njeri tjetrin me ose pa fakte, kapak kemi bėrė edhe hajgare por si do qoft do te jesim si shoke te (ktyre temave) vetem mos harro se nese e ke nje shoke i cili s'te kundershton atėhere mund ta kesh gropen mrapa, po e them kete nga provojamire mbeteshSot ėshtė vonė pėr tė jetuar e heret pėr tė vdekur

Donika
14-11-03, 11:18
tungi tungie pava se kishit dal te gjith nga thema, por tash nje mendim timin rreth ksei theme,une mendoj se kur burri ngan mas femra tjera e gruan e ka ne shtepi, ne pike te par asht i pa moralshem edhe nuk e konsideroj si njer te mir. por me kqyr ne anen tjeter, ati njeriu i mundon diqka, se e lyep dikund tjeter qka gruja e tina nuk ja ofron. Dan me than: te na asht fenomeni se femrat kur po martohen e kur po lindin nuk i jepin shum rendesi vetes edhe, ja trashen ,ja nuk veshen mir ma , ja diqka ashtu. Burrit ja nis vet, gruen qe e ka dasht nje koh te gjat edhe se ende e don, por ne kuptim te ndryshem, me ju ba monotone. Edhe paknaqsija e sajna e mbulon edhe burrin. Pra edhe gruja duhet te jet aja qe ka vet iniciativ per nje neje spontane, edhe te din burrit gjdo her tja terhek vemendjen. gjdo her duhet aja te ket diqka qe burrin e saj te ben te qe ti interesoj edhe gjdo dite te mundet te zbuloj diqka nga gruja e tina. te jet fjesh aja qe ka qen gjdo her me par, qe burrin e saj e ka ber ta doja.

ju pershendesDonika

gazi30
14-11-03, 13:21
8) ehhhh pse meshkujt shkojn me te tjerat e sidomos ne te martuarit ... a me ju tregu...hahahh :D pse na merzuiten vajzat e grat se jena si peshqit vetem lundrojm e nuk folim qka ju pergjigjegj te gjiutheve hahah

luli_zh
14-11-03, 18:02
mas pari ju pershndes te gjithve po :lol: deshta te them se ju femna po lypni vet

TONINO
14-11-03, 21:28
[/b]Pershendetje Online, si je a je mir, e kam lexu qka kishe shkru me ndru temen se Murgesha kinse ėshtė alergjike ndaj sex-it, me vjen keq por as qė e kam ndermend ta ndroj temen, pse sexi ėshtė sex dhe ka me m'bet sex.Murgesha, pse bre vajz futesh nė ksi tema kur nuk je apo nuk mund ti pershtatesh rrethinave.Murgesha mė vjen keq por une mendoj se sex-i ėshtė diqka shum e q'muar dhe mendoj se edhe ju e doni sex-in e leni ju pasulin apo fasula siq ka thėn Murgesha ha ha ha.

Murgesha,ti mem ndegju mu nuk futesh mė nė ket tem por shkon tė temen Feja-Islame, e aty ska sex hiq valla,Murgesha si e kap par une e keni gjetur njė gjuh tė pėrbashket me Mija, ishalla e keni fat njėra tjetrene i boni nja 5 thmi sė bashku, por ėshtė problemi cila nga ju dota luan rrlin e gruas e cila rrolin e burrit hahahaha.

Une ju kisha dhėn njė sygjerim? cila e ka gjyksin mat madh ta luan rrolin e burrit. Mendoj se edhe Online ėshtė me mendimin tim.

Pershendetje tė gjitheve.

__________________________________________________ ___________

Geto_21[/img]

Online
15-11-03, 04:26
PershendetjeTONINO te pershendes shuuuum pak ty hahah ma shume i pershendes Mija edhe Murgesha e do tjer qe jan pak ma te vogel ne ket temė

TONINO pse bre djal je aq pa shpirt s'po muj me te kuptue se Qka po ta zen udhen ty Murgesha qe ajo s'shkruan per sex por ka qef me dite more se edhe ajo i perket QENjES njerzore e ka qef me dite rreth sex-it edhe pse s'ja lejon feja qy, mos me shkue me zhige te sex-it

TONINO une ty te kisha lan emrin Gjebrail vllah se troh rahmeti s'kie a?

hej nime kush e ka lan SEX-in bre boll i meqem ish kan rahmet shpirti atina ?====>@Tung e bafshi

loti
15-11-03, 09:34
Tung

Mirmengjes! Paskeni dale nga tema mirepo nuk ka gajle se nga tema dalim gjithmone ( sikur dhe une tash) por me qellim per tu kthyer prap.

Po me pelqen mendimi i "Donikes" per arsyet se pse mashkujt vrapojne pas te tjerave..pra femra per te qene terheqese dhe e bukur duhet te kete vetite terheqese dhe ta mirembaje vetveten ne te gjitha aspektet.Po ashtu keto kritere vlejne dhe per meshkujt.... e sa per info ata apo ato te cilet vrapojne,hargjojne etj etj pas gjinise se kundert pa perfillur kurfar kriteri jane njerez me crregullime psikike ,sipas mendimit tim .

TONINO
15-11-03, 20:03
PERSHENDETJE ""ONLINE"", SI JE AJE MIR? EDHE UNE TY TĖ PERSHENDES SHUM MA PAK SE ""MURGESHEN DHE MIJA"".

QY QY ""ONLINE"" PASHA SHPIRTIN E ""MURGESHES"" NUK JA NDAL UNE ME HY NĖ TEMA TĖ SEX-it, POR AJA ISHTE SIKUR AJA GRUJA QĖ KA THĖN (VALLA EDHE POMA KONA POR EDHE PO DHIMKA BRE) HAHAHAHA HYP SET VRAVA ZHDRYP SET VRAVA,""MURTHIO"" SHKO PAK LEXO TEK TEM AIME ***CILI STIL JU PELQEN MAS SHUMTI***, SE PASKE NEVOJ PĖR NJĖ EDUKAT SEXUALE HIDRAULIKE PAK SIKUR TĖ RREPT, A PE DIN AJO."""ONLINE""" BASH PYTJE ME VEND, QĖ KISHE BĖR PYTJE KUSH EKA QIT SEX-in HAHAHAHA PO TI VET E KISHE CEK SE KUSH EKA QIT SEX-in??? PO >>PO XHIBRAILI EKA QIT SEX-iN QY<<, OK KALOFSHIT BUKUR E NDEGJOHEM.

__________________________________________________ ___________Geto_21

Online
16-11-03, 06:19
TungTONINO une te pershendes ty pak ma pak se qe me ke pershendet ti mue hahahha

Saper edukat te sexit Titonino s'kam nevoj se pasha neren nja po ta thom qe ajo qe t'me sheh qe i kam 3 kam po e din ti ku e kam ate kamen e 3 dije se kamseh s'me leshon a e edukata e jote e sex-it lej ato rrena e dallaver ti qy, sot s'i kie 3 kam s'donj femrat vlla qyyyyOnline is the name SEX is the surnameferget the name have SEX Online......

Online
16-11-03, 06:21
TungTONINO une te pershendes ty pak ma pak se qe me ke pershendet ti mue hahahha

Saper edukat te sexit Titonino s'kam nevoj se pasha neren nja po ta thom qe ajo qe t'me sheh qe i kam 3 kam po e din ti ku e kam ate kamen e 3 dije se kamseh s'me leshon a e edukata e jote e sex-it lej ato rrena e dallaver ti qy, sot s'i kie 3 kam s'donj femrat vlla qyyyyOnline is the name SEX is the surname

ferget the name have SEX Online

python
30-11-03, 22:40
:lol: kjo tem ose debat ne mes online,mija, murgeshes edhe ne fund me Tonino me pelqeu shum edhe me dukej me shum qesharake se sa ofendime njeri me tjetrin, por me shum ndoshta nuk mujta me nxjerr por e di edhe nje gje se ne ket debat mija me murgeshen tingllojn sexiste por jo home-lesbo

Tina007
30-11-03, 23:20
Tung krejtve ju du edhe ju pershendes po veq njo po du me ju thon e keni zgat shum bre zdon koment pse burri ngan mas tjerave fjala osht se JA KONAAAAAAAa bre vella mos em ja kojt nuk ngan :PPershendetje FlashI lexova te gjitha pergjigjjet por e jotja me pelqej me se shumit sepse ishte reale. Ashtu eshte si thua ti JA KONA be qa me ber nuk mundesh me e ndale edhe nese tranohesh, vetem lute zoti ishalla nuk te qet ty zoti nje ashtu se tani hmmmmmmmmmmm eheheh nesje vetem ket desha te them se ishte pergjigjje shum real te lumet!!!!!!!!

Eh ju tjeter mos gjeni arsytime pa lidhije pasha mamin se krejt prej teme ish dale phaaaaaaaaaaaaaaaaa edhe ju qy ehehehe.

Kalo bukur te gjith qaste te kendeshme ne ket Team.Pershendejte nga Tina_007 :wink: :wink: :wink: :arrow: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
30-11-03, 23:33
PERSHENDETJE ""ONLINE"", SI JE AJE MIR? EDHE UNE TY TĖ PERSHENDES SHUM MA PAK SE ""MURGESHEN DHE MIJA"".

QY QY ""ONLINE"" PASHA SHPIRTIN E ""MURGESHES"" NUK JA NDAL UNE ME HY NĖ TEMA TĖ SEX-it, POR AJA ISHTE SIKUR AJA GRUJA QĖ KA THĖN (VALLA EDHE POMA KONA POR EDHE PO DHIMKA BRE) HAHAHAHA HYP SET VRAVA ZHDRYP SET VRAVA,""MURTHIO"" SHKO PAK LEXO TEK TEM AIME ***CILI STIL JU PELQEN MAS SHUMTI***, SE PASKE NEVOJ PĖR NJĖ EDUKAT SEXUALE HIDRAULIKE PAK SIKUR TĖ RREPT, A PE DIN AJO."""ONLINE""" BASH PYTJE ME VEND, QĖ KISHE BĖR PYTJE KUSH EKA QIT SEX-in HAHAHAHA PO TI VET E KISHE CEK SE KUSH EKA QIT SEX-in??? PO >>PO XHIBRAILI EKA QIT SEX-iN QY<<, OK KALOFSHIT BUKUR E NDEGJOHEM.

__________________________________________________ ___________Geto_21

Heu bre qte paska dale problem me gjendjen time, pa hajt ne mujsh me ja qillu. Qfare statusi te gjendjes civile kam une.

Edhe gabim e paske shfaq kete fjali

QY QY ""ONLINE"" PASHA SHPIRTIN E ""MURGESHES"" NUK JA NDAL UNE ME HY NĖ TEMA TĖ SEX-it, POR AJA ISHTE SIKUR AJA GRUJA QĖ KA THĖN (VALLA EDHE POMA KONA POR EDHE PO DHIMKA BRE) HAHAHAHA HYP SET VRAVA ZHDRYP SET VRAVA,""

se une nuk jame tille. Ty mos te pengon niku im. E kam ba me qellim kete nik dhe ja pse. Me mbajt nje nik pompoz ju djemt kapeni shume pas nikut te bukur e une e bera MURGESH dhe jam tani shume mire se po shkruaj e askush nuk po me lyp njoftim.

Postuar: Fri Nov 14, 2003 9:28 pm Titulli i mesazhit: Pershendetje--------------------------------------------------------------------------------[/b]Pershendetje Online, si je a je mir, e kam lexu qka kishe shkru me ndru temen se Murgesha kinse ėshtė alergjike ndaj sex-it, me vjen keq por as qė e kam ndermend ta ndroj temen, pse sexi ėshtė sex dhe ka me m'bet sex.Murgesha, pse bre vajz futesh nė ksi tema kur nuk je apo nuk mund ti pershtatesh rrethinave.Murgesha mė vjen keq por une mendoj se sex-i ėshtė diqka shum e q'muar dhe mendoj se edhe ju e doni sex-in e leni ju pasulin apo fasula siq ka thėn Murgesha ha ha ha.

Murgesha,ti mem ndegju mu nuk futesh mė nė ket tem por shkon tė temen Feja-Islame, e aty ska sex hiq valla,Murgesha si e kap par une e keni gjetur njė gjuh tė pėrbashket me Mija, ishalla e keni fat njėra tjetrene i boni nja 5 thmi sė bashku, por ėshtė problemi cila nga ju dota luan rrlin e gruas e cila rrolin e burrit hahahaha.

Une ju kisha dhėn njė sygjerim? cila e ka gjyksin mat madh ta luan rrolin e burrit.

Tonino ndoshta shume ke besim ne vetveten dhe shkarravit edhe kesi gjera. Beson se krejt qka mendon ti me ate mendje te semure eshte e vertet.

Online
01-12-03, 01:22
tungMurgesha si je e nderuar se pasna dite qe s'je real (verte) murgesh sa pa te kisha lyp njoftim se kisha lan ndoshta s'eshte ba vone qiko qitash me kan mujt me u njoftuwe une e ti dyqysh pa e marr vesh Forumiqyre nihere ketu po bojka vakija edhe njoftime me lyp a qy edhe qita e niva s'koka met me hy as ne forum more kukukukku jaaaaaaaa vella s'a po rrnojka njeri po mesojka gjithe ēkaonline perseri online

Murgesha
01-12-03, 12:17
Papa Online, ska nevoje te njoftohem me ty, ani me ty ma kuku.

Online
01-12-03, 18:39
Tung

Murgesha ka je tu shkue qe po ma ban papa (papa bajshin femijet kur shkojshin te dajt) hahahha ani ku me pas ti ate nafak se u kon dashte mi kapercye 100 kodra po ty te paska nem nana nate e dite qe s'me ke pas mue nafak moj e Gjorėtung

Murgesha
01-12-03, 19:13
Online shkruajti

Tung

Murgesha ka je tu shkue qe po ma ban papa (papa bajshin femijet kur shkojshin te dajt) hahahha ani ku me pas ti ate nafak se u kon dashte mi kapercye 100 kodra po ty te paska nem nana nate e dite qe s'me ke pas mue nafak moj e GjorėQka ti shtoj me teper ketij shkrimi te ketij mjerani. Skan faj Gjakovaret qe thojne "Hajt bace tu rrit mendja"

Online
01-12-03, 22:38
tungja vella ma ka ftof e Gjora Murgesh veq mbaje titullin e mos u merr me tema te sex-it se te bjen huj per SEX (fuck) dhe tani te prishet ftyra te dalin puqrrat po ma se miri dil nga kjo teme te kisha lut e hyn ne shoqaten bemirese bashkangjitju shoqeve tua e leje SEX-in ndoshta ta sheh hajrin dikush qy e jo ashtu edhe po ma kana SEX-in (fuck) edhe s'po me len feja ashtu s'shkon

tung sweetyFol keq nine Keq Murgesh

mija
02-12-03, 15:02
ONLINEEEEEE IM BACK hihihhiihih...

p.s. e keni gjet murgeshen vet e pe suloni...jushuuuuuuuuuu EDHE UN JOM TASH KETU hiihihhi

niher ju popularizova tmeen hihihih tash keni vazhdu..Online po perparon bre ama 1% ne dif me murgeshen muahahahhahahaa

Online
02-12-03, 22:49
tungmija edhe une jam ardhun se me kishin hie virusat e Murgeshes e ishin kan ka ma marrin edhe shpin jo veq PC-in ruaju se reni ishe po t'ja ngjet PC-is tane

hej mija shkret ish met Forumi une ketu jo ti jo veq do njerz te zorit ishin kan ketu do murgesha

po ku ke ti oj Nalete a a mos ke ne Deti dikun hahhaa

hej nime murgeshes me ja dhan gishtin po ta merrke edhe K.aamen qy

kjo s'po dike me u nal veq pak j'a nisa adin si me te mire se pasha kryt e kepes kur t'i gjuhena une asaj frymen ja nxa hahhaha

mire mbeteshiOnline-7-to-11

Murgesha
04-12-03, 23:15
Online mos mendo se ika, jam ketu dhe ketu do mbetem. Kam material dhe di te te kthej pergjigjen qe e meriton ama nuk dua. Le te mbetet ne ndergjegjen tende, sa keqardhje ndien kur e fyen dikend pa te drejte. Mirepo pasi ju keni deshmuar se nuk keni ndergjegje e di se nuk ka se cka te bren. Okej nuk dua te polemizoj me ju edhe pse e di se do ta konsideroni veten fitues.

Tung Murgesha.

mija
04-12-03, 23:43
ahahahhaah kadal pa ofendime julutem CI-LI-VILIZIM KERKOHET hahahah....valla online me vjen mir qe paske mar virusa nga murgesha e un smuna mi pas virusat se ato ngjiten per njeriz te nivelit te te ulet se un hahahahahahahahahaahahhhhhhhhh...nejse nuk o mir qishtu me kon i pasjellshem em fal :roll:

Online
05-12-03, 01:11
tung juvehej Murgesha qaj meterjal qe e paske qiko a thue te del me marue nje shpie bile deri ner kulem

mija le bre pash neren edhe ti mos u merr me materialin e Murgeshes se tybe s'ka me te dal as per temel bile qy hahahhahhahahah

Edhe me sa pashe une edhe njeher e lexova s'ke ofendim se die se ku dhe per cilen fjale patet fjalen per PC kjo do te thot PERSONAL COMPUTER

me trego te lutem se ku ishte ai ofendimi im fol tash e mos ja fut kote qy

mija a i paske nderrue punet me Murgeshen a tash ti koke ba Vule Opshtine hahahah Joking

kalofshi mire

Online-------7-----2-11

Online-from 7am to 11 pm t'ja sqaroj se mos op menojen se eshte ofendim edhe ky niku im

mija
06-12-03, 11:56
haha jo un jo vule e pr-s ama un njeri qe i miraton ligjet haahha e a po kallesh se murgesha per ty eshte LIGJ!!!!

dr.LOLI
19-12-03, 13:43
me fale...por te dashurosh ne jete nuk eshte e ndaluar ,por dashuria mund te vie ne qdo moment te jetes,pra nuk eshte e thene se nese je i martuar nuk mund te dashurosh me gjithe shpirt dike tjeter,pra shume njerzi martohen duke menduar se eshte fati e jetes,por me kalimin e kohes e ndjejn se kane gabuer,pra nuk eshte mekat te dashurojn njerzie e martuar e kjo vlen per te dy gjinit.ju pershendet shume loli per temen e zgjedhur tung,tung

nelly
19-12-03, 14:31
Tung juve,

do tė ju tregoj teorinė e vėrtetuar pėr mashkujt. Nga aspekti evolutiv dhe social mashkujt janė si qentė respektivisht kafshėt, mos tė tham bishat. Kjo rezulton nga ajo se gjatė periudhės ė evolucionit te mashkujt ka pasė njė ngecje enorme tė krijimit tė aftėsive intelektuale dhe tjera. Kjo pasqyrohet nė faktin se mashkujt gjithmon hecin edhe sillen si gjelat, me pretendim “burri burrė”. Tri sende jan me rėndėsi pėr ta: 1. seksi 2. seksi dhe 3. seksi. Ideale pėr mashkujt ėshtė qė tė kanė tė holla= MONETA (disi duhet me ra nė sy!) dhe tė kanė femėr sa ma atraktive afėr vehtės (disi duhet me ra nė sy!) dhe ta kanė njė automobil tė bukur (disi duhet me ra nė sy!). Fatkeqsisht ka edhe nė grupėn e gjinisė femrore , femra tė cilat gjithashtu janė tė “denuara” (prej nėnės natyrė ose mentalitetit shqiptarė katunaresk) dhe mendojnė pikėrisht nė mėnyrė primitive si mashkujt. Pėr ato realizohet vetėm njė ender kur e takojnė njė mashkull i cili posedon karakteristikat idioteske qė i pėrmenda mė lartė. Tė mjerat ato pėr diapazonin e tyre shumė tė ngushtė intelektual. Prej kėsaj grupe nuk flas pėr femrat tė cilat pėr qfardo “zori” nė aspektin e gjėndjes familjare, janė tė detyruara tė shiten vetėm e vetėm ta mbajnė familjėn e varfėr. Ato janė pėr tu dhembsur, dhe personalisht shpresoj se femrat e kėsaj kategorie janė tė pakta. Nuk jam feministe por – dorėn nė zemėr femra e mban botėn-s`bėn pa to. Pėr atė arsye meritojnė respekt shumė tė madh dhe secili qė kėtė nuk e bėn ose madje e lėndon femrėn nė kėtė apo atė mėnyrė nuk ėshtė njeri por ėshtė mashkull=pra bishė...

Pres komentaret e juaja, kujdes = shituni pak ma tė menqur , mos u tregoni menjėherė debilla= pra mashkuj.

P.S. Mos i merrni kėto fjalė personalisht, nuk kisha pė qėllim tė ofendoj a diskriminoj.

Nacionalisti
21-12-03, 15:41
tung juveI lexova gati ne tersi komentet e juaja, te llojllojshme por do ju kisha pyter juve qe keni shkruar a jeni te martuar qe te flisni nga ekspirienca apo keto jan gjera qe i keni lexuar ne net,i keni pare ne Tv etj,,pa provu dikqa mos jepjni mendime shume se mund te mos jen te sakta,ja nji shembull, pa provu qorben nuk e dini a eshte e njelmet sa duhet apo taman,,por prap se pra i vlersoj shum disa nga komentet e dhena,,kaloni mire te gjith

lazdrani
22-12-03, 12:12
Pse meshkujt e martum prape kalojne me femra te tjera!!!!

Nuk jam ende i martum por nje gje eshte e mundure kety pse behet kjo pune!!

Ai mashkull i martum qe kalone me femra tjera ose nuk bjen shume ne shtrat ose ka zgjedhe partnerin gabim.

Gruaja e mire duhet tri sende ti kete:

1.Nene e mire per femije

2.Ne kuzhin te kete dije

3.Lavire ne shtrat vetem per partnerin e vet.

E besoje qe mashkujt pastaj marrin apetit jashte e hajne te shpia.Nese me kuptuat me nderime lazdrani :P :wink:

faton halimi
24-12-03, 14:15
sepse nuk muje me e harru zanatin e vjeter

kaedhemazi
27-12-03, 09:06
Egizmi mashkullore ,Mburrja ose paknaqesia ne sex me bashkshorten.

kaedhemazi
27-12-03, 09:07
Egoizmi...

profa
05-01-04, 14:32
Po nuk eshte diqka e keqe se neve na ipet mundesia e e bejem per knaqesi tonen,por nese femrave e sidomos grave u ipet mundesia ato do e bejne per tu kenaqur por edhe per tu pasuruar e edhe per inat te burrave.Pra nuk eshte diqka e keqe jo por nuk duhet tepruar se me pas edhe grua e edhe dashnore eshte me mire se nuk ke shume koke qarje e nese ke vetem grua do kesh me shume probleme se jo gjithe here eshte pasuli i mire,pra duhet edhe diqka me shishmu.

Sa te jetohet duhet dashuru dhe jetu nje jete te embel e te gezuar

Murgesha
05-01-04, 15:46
Ju Profa mire e paskeni sqaruar, veq disi po me duket se pak e paske tepruar me grate.
Une besoj se edhe ne grate shkojme me tjeter pikerisht per aresyet qe i beni ju burrat.

Kaltrina
13-01-04, 13:50
[quote="njona"]e zgjodha ket teme se me duket qe eshte per te diskutuar.

O njerzė mos e ndrroni temėn a?

Mergimi_76
13-01-04, 17:03
Me vend e keni ju autor keté temé.....!
Mua me kané ndodhuré raste personalisht ne kosové qe kam paré qifte qe nuk u pershtateshin absolutikisht njeri me tjetrin..si p.sh Nje mashkull dikun afer 40 vjeqar me nje femer dikund afer 16/17 vjeqare......uné metvertet jam habitur kur i pash duke u puthur ne nje kafiteri,nuk e dija se qfar dashurije benin ata,dashuri te sinqert apo dashuri interesi,mua me erdhi gjynah nga ajo e gjora vajzé,sepse u duke teper e re per até tipin......! Mendimi imi ishte per ata ne até rast...zoti ishalla nuk na qon neve ndonje termet sikur ne turqi para ca vitesh sepse atyre ju ka ardhur nga zoti aji shperblim sepse nga ata kam ndegjuar qe martohen /tezja me nip/daja me mbes/djali i axhes me qiken e axhes/ e kshtu me radhé dhe lindin mija femijé te paaftesuar ne vit, keto nuk jané as nga zoti te lejuar.kam friké se jemi duke shkuar edhe ne nga nje rrug qe nuk dot keté kthim me kurré,Me nderim dhe respekt per te gjithé nga Mergimi

Loloku
19-01-04, 12:12
Pėr ta kuptuar mirė dhe plotėsisht kėtė ndjenjė tė tė martuarit duhet me u martu njėherė pastaj e kupton se martesa nuk ėshtė gjithēka qė njeriut i pėrmbush ndjenjat, kėaqėsitė, emocionet dhe dėshirat e pafundme qė mund tė ofrojė jeta...
Martyesa ėshtė njė institucion ku mė shumė pėrmbyllen interesat rrethanore tė tė jetuarit nė shoqėri ekonomike e famoljare dhe sa mė nė rrethana varfėrie jeton njeriu aq mė e fortė bėhet martesa, por shikoni si po zhvlerėsohet martesa dhe po afirmohet gjithėnjė e mė shumė bashkėjetesa. Pra njerėzit i bashkon vetėm diēka shpirtėrore nė bashkėjetesė, kurse avanturat janė gjėja mė e mirė qė shpirti ia kėrkon njeriut pa asnjė kompleks, por thjesh punė qejfi e kėnaqėsie. Avanturat sa mė tė ēmendura bėhen aq mė shumė tė kėnaqinė shpirtin dhe secili ka dėshira kaq tė mira, por jo secili jeton jetėn e vetė dhe pa kompleksin e rrethanave ku jeton e pėrfolet gjihtēa si e dyshimt...
Nuk ka gjė mė tė kėndshme pėr shpirtin e njeriut se tė jetojė jetėn e dėshirave tė veta...

Murgesha
19-01-04, 15:55
Loloku qka nese edhe gruaja juaj mendon “sikur ti. Do ta leje ate te lire te bredh shtrat me shtrat per hire se aventura te atyre aventurave te qmenndura qe po e bekan interesant jeten.

Tung tung.

Loloku
19-01-04, 16:18
Valla nuk e di a do te mudja ta ndaloja nese ajo veq i pelqen te shijoj jeten e shijes se vete...
Jeta vetem njere hetohet por gjerat e bukura ka mundesi deri ne fund kurre te mos shijohen...
Une thash per shijen teme, e per shijen e gruas sime pyete ate eshte me kompetence te plote te saj te pergjigjet pa nderhyrjet e mia...
Me ty qofte e perjetshme kenaqesia

Murgesha
19-01-04, 16:22
Loloku te lutem me trego nikun e saj nese eshte pjesemarrese edhe ajo ne forum.

Tung tung nga murgesha.

Loloku
19-01-04, 16:31
Mė vie shumė keq, por edhe kjo bėnė pjesė nė intimitetin e saj dhe vetėm ajo ka tė drejt ta bėj publike kete sipas shijes dhe te drejtes se saj me elemetnatre sic eshte intimiteti i postes dhe shume te tjerave gjera qe jane aq personale...
Respekt per deshiren tende por me shume respekt intimitetin e saj dhe te gjitheve...

Murgesha
19-01-04, 16:58
Hhahahaahah Loloku e rrespektoj pergjigjen tende dhe intimitetin e asaj.

Veq diqka zbulova po me duket. :lol: :lol: :lol:

liris
30-01-04, 22:34
nuk hahet gjithmon :: :lol:

cheef
17-02-04, 15:39
e zgjodha ket teme se me duket qe eshte per te diskutuar.

shume shpesh mundeni me pa (pikerisht ne femrat) qe kur shetisim,i hapin meshkujt syte,duan kontakt,dhe tj. e te shpija e pret gruaja. kjo situate ndodh edhe te ne shqipetaret.

qka mendoni ju? per qka duan meshkujt te martum nje lidhje me tjera femra???

qfar i mungon guraja te tyre??ju pershendessepse disa mashkuj kan sexdrive te madh

TONINO
18-02-04, 01:55
Ncncncnc shka spo nika njeri, pse mer i tregoni hallet e juaja nė forum, Murgesha valla psikiater e mir je, qe i kshillon tė gjith kta,.

A thua ti si eki jeten tėndė qė ju jep kshilla???
__________________________________________________ ___________

Geto_21[/list]

Murgesha
18-02-04, 10:56
Ncncncnc shka spo nika njeri, pse mer i tregoni hallet e juaja nė forum, Murgesha valla psikiater e mir je, qe i kshillon tė gjith kta,.

A thua ti si eki jeten tėndė qė ju jep kshilla???
__________________________________________________ ___________

Geto_21[/list]


Jeten time e kam per marak, dhe spo u jap keshilla veq po qajme hallet tona Tonino :lol: :wink:

Kaltrina
18-02-04, 16:20
valla Lolok spo ma merr mendja qe je aq tolerant ndaj grus tane veq nejse.Nga pervoja kam mesuar se ata meshkuj qe lakmojne ne femra te huaja dhe i dojne aventurat jane shume xheloz, e ne baze te bisedes qe kam pase me ty, mos u ofendo veq ti vlla po ngajshe mas qdo femne qe po e pajshe, keshtu qe s'besoj qe je kaq tolerant ndaj gruas tane.edhe pse nuk e ki obligim bonu bile pak ma shume i sinqerte mos fluturo.
tung pa ofendime a
:wink:

Kaltrina
18-02-04, 16:28
e tash pergjigja ime per kete teme eshte se nuk e ke ceke se per qfare marredhenje eshte fjala. Njeri sben me u ngut se mundet me pase veq shoke te mire, edhe njerezit menjehere keqkuptojne qe filanja po shkon me njeri te martum, dreqi e hankte shoke te mire eshte veshtire me gjete, e mashkull per sex kur dush.keshtu qe njerez mos u deshperoni se sshkojne femnat me te martum qashtu qysh folin hallku ketu, se ketu njerezit e hane buken e vete e jau bajne gajlet hallkut, zoti qata jena mete pa shtet, pa kurgje, tu i kqyr punet e njani tjetrit.

caki
19-02-04, 09:19
heheheheh njona, e pse femra qe e pranon ate burr te martuar nuk i thote jo por i thote po e me gjithe deshire del me te? Nuk eshte ky rast vetem te burri i martum, por edhe te gruja e martume, nje vice i tille eshte tek gjithe. E pse lind kjo? Dashuria perbehet prej shume kurreshtjeve te zbulimeve. Deri sa une i zbuloj gjitha gjerat ne gruan time nuk kam me pas dashuri per asken tjeter por ne ate dite qe une i zbuloj dashurija disi humbet sepse nuk jete me asgje te zbulohet, edhe pse ne realitet ka gjithemon diēka te zbulohet ne person. Ta marrim nje shembull: Ndersa personi eshte ne udhtim ne autobus, takon nje vajze ne mini, ai person gjithnje ka per tu munduar qe te shiqoj edhe me ne thellsi te ati mini, kurse po te eshte ne deti, ku i shef femrat lakuriq, nuk i zgjon as nje kurreshtje ta shiqoj. ēdo mbulim zgjon kurreshtje, por ēdo zbulim hjek deshiren...

Loloku
19-02-04, 11:33
valla Lolok spo ma merr mendja qe je aq tolerant ndaj grus tane veq nejse.Nga pervoja kam mesuar se ata meshkuj qe lakmojne ne femra te huaja dhe i dojne aventurat jane shume xheloz, e ne baze te bisedes qe kam pase me ty, mos u ofendo veq ti vlla po ngajshe mas qdo femne qe po e pajshe, keshtu qe s'besoj qe je kaq tolerant ndaj gruas tane.edhe pse nuk e ki obligim bonu bile pak ma shume i sinqerte mos fluturo.
tung pa ofendime a
:wink:

Eshte e dretje e jotja te mendosh qfare te duash, qofte edhe per mua, por nuk ke te drejte te paragjykosh per aske po deshe te mos jesh e gabuar. Une as vet nuk e di sa jam xheloz me gruan time, por kam thene se po deshi ajo te bej avanture nuk kam mundesinė dhe kete nuk e ka askush ta parandaloje aske me asnje mase dhe xhelozia vetem sa do te brente shpirtin pa rregulluar asgje ne raportet dashurore, bile mund t'i demtoje ato deri ne prishje, keshtu qe me e mira eshte te jesh i liruar nga kompleksiteti qe te permbyte ne rruge te verber dhe pa shtegdalje te drejte. E drejt e secilit, megjithate, eshte te jetpj jeten e deshirave te veta dhe kjo nuk varet krejt nga ai. Ke krijuar nje pershtypje paragjykuese dhe te gabuar per interesin tim te shprehur aq hapur sepse ti nuk je mesuar te degjosh mendimet e shprehura lirshem dhe pa paragjykim e pa te keq sepse njerezit nuk jane gjithmone ashtu si te duken. Nuk di qe kam vrapuar pas ndonje femre sado e bukur qe te kish qene vetem pse e kam pare. Eshte tjeter gje nese njeriu hapur shpreh mendimin dhe shijen e vet diku ani se nuk mund ta perjetoja gjithmone sikur do ta deshironte. Une mund te jem i hapur shume ne bisede por i matur ne perjetim dhe nuk do te shkoja kurre me nje femer qe nuk do te me pelqente dhe qe nuk do te me ofronte me shume se ajo qe ne realitet e kam. Jeta ka hapesire te pafunde per kenaqesi, perjetim, avanture por varet nga shija dhe mundesia e secilit cka don dhe cka i ofron jeta. E dua jeten dhe eshte gjeja me e mire qe njeriu ka me gjithe te mirat dhe te keqiat qe mund ta perbejne. Dua te jem i prirur vetem per gjerat e mira dhe ato jane te pafunme - lum kush mund te jetoj jeten e deshirave te veta krejt lirshem dhe shpengueshem nga mentalitet kufizuese qe ne jemi te sterngarkuar sa nganjehre nuk e kuptojme as vet se jeten e kujt po bejme: jeten e mentaliteteve apo te deshirave dhe mundesive. Mjaftohem kur e kuptoje jetn ne teresene e saj dhe nuk nguroj te kerkoj ate qe e gjykoj kenaqesi dhe vetem ne kuptim te mire...
Edhe ndjenja fluturuese eshte nje kenaqesi e pafund por me shume si deshire femijerore. Nuk eshte turp te ndjehesh si ne fluturim nga kenaqesia kur te bie te perjetosh dicka aq te bukur sa nuk te besohet, por, ah, kjo eshte shpeshhere vetem nje enderr qe nuk i bie hise cdokujt dhe kur ti e deshiron...

Kaltrina
19-02-04, 12:37
o Lolok une veq isha e sinqert edhe mos u hidhero me mu se duhet ta pranosh realitetin
tung

Loloku
19-02-04, 12:47
Ok zemra, hidhėrim mos paq kurrė!
As unė nuk kam pse tė hidhėrohem as edhe kur nuk gėzohem!
Edhe unė shpreha lirinė time tė tė menduar shumė hapur, por jeta ka aq shumė gjėra tė bukura sa nuk mund tė arrish kurrė kulmin, ndryshe nuk do tė kesh motiv as pėr tė jetuar...
Pastaj realiteti krijohet sipas shijes dhe nuk tė kėnaq vetėm kur shprehet, por kur pėrjetohet si diēka vetėm nė kuptim tė mirė dhe tė natyrshė e pa tė keq...
Pėrshėndetje...

Barbaroza
19-02-04, 14:08
Do te ishte mire qe ne kesi lloj tema te inkuadrohen me shume te martuarit sepse atehere do te mund te dinim ku qendron thelbi i ketyre gjerave,cka eshte terheqese ne kesi lloj lidhjesh?

Donna
19-02-04, 19:44
pse BIJOOooo burri eshte per 7 gra e gruja per ni mahall

valla pyetje e mir po skom pergjegje
nuk e di pse eshte natyra tyne ashtu kan qef sjav mushin syn qka ka ne shpi pa ryqk edhe anash pak
po nesje
we love em anywyas

mpuccccccccccc juve

Nacionalisti
26-02-04, 16:08
Pershendjete te gjithve ketu qe jeni, sa i perket kesaj teme qe keni filluara ta debatoni mendoj se pergjegjjen me te mira do ta ipnin te martuarit dhe ato qe kan pasur lidhje me te martuar,ajo qka un mund te them eshte se ekzistojn shum arsye per te martuarit shkojn me femra tjera,do i ceki disa,kur nji martuar eshte martuar pa deshiren e vet dhe se ka filluar sexin me gruan ne naten qe e ka marr nuse ather kjo do te thot se me kohe ai nuk eshte ndier i knaqur me sexin qe i ka ofru gruaja dhe kerkon diq tjeter po si pasoj e kesaj mund te jet edhe fakti se kur nji i martuar i tregon shokut te tij se ka nji lidhje me nji te femer tjeter ateher tek shum persona lind kurreshtja per te provuar diq te till,dmth sexi eshte nji pasoj,tjeter kur i martuari ka probleme me gruajen dhe ato jan te natyres familjare krijohet nji ftohetsi mes dy qiftave dhe njeri nga ta ose mashkullit nese i ipet mundesi te komunikoj me dike tjeter femer mendoj e martuar apo pamartuar ai mund shum leht te dashurohet ne te ose te i lind nji deshir qe te kete mardhenje me at femer tek disa realizohet kjo e tek disa jo,eshte edhe tjeter se disa te martuar edhe jeten para martesen e kan pasur shum aktive dmth kan pasur shum femra dhe mund te thuhet se ata jan te mvaruar sadoqoft te jete gruaja e mire ai do te kerkoj prap diq tjeter por ne kete rast ata jan te kujdeseshem dhe gruan e dojn edhe e ndien veten fajtor pse kerkojn diq te till,pastaj disa te martuarve ju ofrohet mundesia te jen me femra te pamartuara sepse femrat jan ato qe deshriojn te martuar,ngase nji pjes e tyre nuk kan deshir te dalin me dashnor neper qytet nese nuk jan te sigurta se nuk do te ken lidhje te gjate por dalin me te martuar i cili dihet mirfilli se do e dergon diku larg syve te njerzve qe te mos e humbas reputacionin e vet,jan keto nga disa arsye sepse keto vlejn njesoj edhe per grat e martuara dmth eshte reciproke,dhe se un fola si nji i martuar.
ju pershendes dhe besoj se shumkush e gjen do te gjej pergjegjen ne kete tekst,fola nga pervoja,

caki
27-02-04, 17:00
Pershendjete te gjithve ketu qe jeni, sa i perket kesaj teme qe keni filluara ta debatoni mendoj se pergjegjjen me te mira do ta ipnin te martuarit dhe ato qe kan pasur lidhje me te martuar,ajo qka un mund te them eshte se ekzistojn shum arsye per te martuarit shkojn me femra tjera,do i ceki disa,kur nji martuar eshte martuar pa deshiren e vet dhe se ka filluar sexin me gruan ne naten qe e ka marr nuse ather kjo do te thot se me kohe ai nuk eshte ndier i knaqur me sexin qe i ka ofru gruaja dhe kerkon diq tjeter po si pasoj e kesaj mund te jet edhe fakti se kur nji i martuar i tregon shokut te tij se ka nji lidhje me nji te femer tjeter ateher tek shum persona lind kurreshtja per te provuar diq te till,dmth sexi eshte nji pasoj,tjeter kur i martuari ka probleme me gruajen dhe ato jan te natyres familjare krijohet nji ftohetsi mes dy qiftave dhe njeri nga ta ose mashkullit nese i ipet mundesi te komunikoj me dike tjeter femer mendoj e martuar apo pamartuar ai mund shum leht te dashurohet ne te ose te i lind nji deshir qe te kete mardhenje me at femer tek disa realizohet kjo e tek disa jo,eshte edhe tjeter se disa te martuar edhe jeten para martesen e kan pasur shum aktive dmth kan pasur shum femra dhe mund te thuhet se ata jan te mvaruar sadoqoft te jete gruaja e mire ai do te kerkoj prap diq tjeter por ne kete rast ata jan te kujdeseshem dhe gruan e dojn edhe e ndien veten fajtor pse kerkojn diq te till,pastaj disa te martuarve ju ofrohet mundesia te jen me femra te pamartuara sepse femrat jan ato qe deshriojn te martuar,ngase nji pjes e tyre nuk kan deshir te dalin me dashnor neper qytet nese nuk jan te sigurta se nuk do te ken lidhje te gjate por dalin me te martuar i cili dihet mirfilli se do e dergon diku larg syve te njerzve qe te mos e humbas reputacionin e vet,jan keto nga disa arsye sepse keto vlejn njesoj edhe per grat e martuara dmth eshte reciproke,dhe se un fola si nji i martuar.
ju pershendes dhe besoj se shumkush e gjen do te gjej pergjegjen ne kete tekst,fola nga pervoja,

Nacionalisti me vjen shume mire se nje ka folur nga eksperienca personale, dhe mendoj se eshte shume e qelluar. Per fat te keq ne diskusionet e perditshme gjindet ēdo here edhe nje "Por". Nese hyjm ne etiken apo moralin etik, kjo gje del pak ma ndryshe, eshte fakt se kerkohet diēka me shume, eshte shume e vertet se natyra njerzore eshte kjo te cilen e kemi, te dobet dhe perplot deshirash qe shpeshehere na qon deri te nje pa moral. Nese une martohem dhe e kam gruan jjo te shkathte ne sex, kjo nuk don te thot se une duhet te shkoj me tjera, por duhem te mundohem qe me butesin time ta ndihmoj gruan time qe te kyqet sa ma mire ne ate raport sexual, por jo une ta marr nje kahje tjeter e ta le gruan, por te shkoj me tjera. Lexoje artikullin tim, "me dashuru mesohet" besoj se aty do te jen disa pergjigje. Kjo per mua eshte vujtje nese gruja shkon me tjetrin, prandaj nese une shkoj me tjetren edhe per gruan eshte vujtje, e nuk kisha me deshiru qe une tja beje ate qe nuk e deshiroj une nga ajo.

Nacionalisti
27-02-04, 19:41
pershendejte te gjithve e ju caki mir e keni cekur mirpo te gjith mendojm keshtu por veprojm ndryshe ne raste dhe mommente te caktuara ngase ndjenjat jan te tilla qe nganjiher nuk mund te kontrollohen ngase jan aq te forta sa qe ta mundin edhe intelegjencen,shpesh e perdori nji fjali ,mos te mund emocioni intelegjencen''ngase edhe njerzit me aftesi te medhja psigjike e mendore bien nen ndikimin e emocioneve edhe pse ato jan te gabuara dhe te shkruta,edhe ate qe kam potencuar me lart ishin disa nga arsyet e pytjes se parashtruar dmth nuk i kam perjetu te gjitha,besoj se tani me ke kuptuar me mire,me nderime une,caki

Kleopatra_ch
27-02-04, 21:48
Nuk kam kompetenca te pergjigjem ne kete pyetje sepse nuk jam e martuar, por po e them mendimin tim.

Nuk jan gjithe meshkujt te njejte, as te gjitha femrat te njejta. pra mund te ket edhe arsye te ndryshme... nese nje mashkull ka gruan dhe shiqon nje tjeter, une nuk shoh asgje te keqe ketu. nese nje mashkull ka grua dhe i bie rasti te kaloj caste te bukura me ndonje femer tjeter, eshte prap dicka qe tolerohet, perderisa kjo eshte pa obligime ndaj njeri-tjetrit. por nese nje mashkull ka familje, dhe lejon veten te dashurohet ne diken tjeter, ai mund te beje gabimin me te madh ne jete.

pra jeto, shijo deri ne at shkalle sa nuk e demton vet-veten...!!!

nje pershendetje te vecante per lolokun!

Klea

Bekim Gashi
07-03-04, 12:41
Ju pershendes te gjithve, ndoshta nje teme e tille te ne eshte tabu. Une mendoi se vetem shqiptaret jetojne me nje njeri plote 50 vite, tash ka ardhur nje kohe re dhe duhet nderruar nese fillon te vyshket dashuria, ndryshe nese ka dashuri te vertete une mendoi se qdo aventure tjeter eshte e gabuar. Por mendoi se burrat e nartuar nuk shkojne mbas vajzave nese jan te knaqur me te gjitha.
tung

Giovanni
08-03-04, 09:56
Pershendetje NJONA

Eshte e vertet qe kohve te fundit po ndodhin keto gjera edhe tek ne shqiptaret, por simbas meje problemi eshte tek femrat sepse femra duhet tė bej qe mashkulli te kuptoj se vetem ajo e don me te vertet.

Pastaj si pike e dyte prap ka faj femra sepse ka shume vajza shqiptare qe kak dokumente te rregullta ne boten e jashtme por fizikisht jan te shemtuara dhe kur shkojn ne Kosove martojn djem te bukur, djali i shkret ka nevoj per para dhe e marton ashtu siq eshte.
Simbas meje edhe kjo eshte nje kauz e keti problemi.

Der_Beste1
02-04-04, 19:47
Pershendetje te gjitheve

Mendimi im eshte se si ne Kosove ashtu edhe ne Diaspor kjo Pune hase ne Probleme te njejta. Marrim rastet ne Kosove. Siq e dime te gjitha ne shume raste rinija e kane bexhetin mjafte te vogel krahasuar ne Evrope. Ne kohen e fundit edhe ne Kosove eshte shume i perhapur mendimi per Jeten Luksose. Rinija ketu nuk mujne ta arrine me ato rroga te vogla. Keshtu se shume Meshkuj diqka na te mushuar qe gjinden ne Familje dhe kane disa "Biznese" te siguruana kana qe femrave te reja tju ofrojne ate "Loksuz" qe e adhuruojne.
Ne e dime se femrat dojne Siguri. Per kete edhe shume hasin ne lidhe me te moshuar. Se ata japin kete edhe arritur diqka ne jete ose jo.

PESHKATARI
03-04-04, 05:35
Po mua me merr mendja se ka deshir te provon edhe diqka te re se ndoshta ju ka ba bajat se dha aj djali vetem pasul pasul nuk hahet e aj esht mendimi jem keshtu ose nuk kan gju te perbashket per dashuri te fertet e kur jan kta te tilla ashtu mashkujt ndikojn te kunderten ju pershendes

GENTI_Bruxelles
05-04-04, 12:54
nuk kam qka te shtoj ma shum se te tjeret vetem nje e di se faji ashte te ju vajza se nuk jeni ne gjendje te jepni ate qe kerkon nje djal i martum apo i pa martum

DARTEX
06-04-04, 04:36
A thu Vall ka njeri besnik ne ket bot qe nuk trathton asnjeher si mendoni ju?
un them qe ska asi njeri ne ket bot ka vdek Dashuria e vertet sot ka ardh dita kap shka te mujsh shfrytezo jeten maksimum

qika_pr
01-06-04, 09:40
kuku
JAM lodh duke i lexu krejt postimet 7 faqe pak si shum
tash pe jepi mendimin tem
martesa
ne martes per me qene e mire edhe mos me pas tradheti duhet mu perpjek qe te dy
mi servu "pasul" qysh po thojne krejt se bahet bajat
qe nje repcept
nese mendoni se nje mashkulli apo nje femre i behet bajat pasuli ateher bonja keshtu
nje dite i qet pasul me mish hahah ai ka me hanger me qef po mungon dicka sallata,tjeter dit ja qet me sallat ai ka me hanger edhe ma shume
kur nuk je ne disponim qiti pasul te zier pak edhe ai /ajo ka me lyp prej teje ate pasulin me sallat,shembull qe po tingellon keq veq nashta ka sukses
besnik bonu e bese mos i zi askujt
Tadhetia eshte aktualitet neper gjithe boten,mos u deshproni as nuk do te jeme te paret as te mbramet qe kemi apo jemi te tradhetuar

VARDARI
02-06-04, 17:36
Njona te pershendes.

Ka shume aresye pse meshkujt e martuar shkojne edhe me femra tjera po une po e ceki nje.

Burri i martuar ka deshire gjithnje te demonstroj forcen e vet ne sy te tjereve, prandaj edhe rralle ndonje i martuar nuk e shfrytezon rastin e dhanun. Nga ana tjeter burrat jane te lidhur me teper me jashte e gruaja me shtepine dhe femijet. Burri qe ka femije dhe nuk e ndihmon gruan ne shtepi eshte gjithnje i gatshem per seks. Ndodh qe gruaja edhe harrohet pas puneve te shtepise dhe femijeve dhe nuk ka shume kohe ti kushtohet burrit. Burra te tille gjithnje jane te gatshem per femra tjera. Ky se paku eshte mendimi im.

Murgesh nuk jam dakort me at thenjen tende kur thua:

Burri i martuar ka deshire gjithnje te demonstroj forcen e vet ne sy te tjereve,

At mendim mund ta ket vecse ndonje trap ose nje njeri siq i thuam ne i trash nga mendja
Ksish njerzish jan shum shum te thjesht nese mendojn se forcen e demostrojn nese e Q..n nje femen puna madhe ......qfar demostrim force shifni ju ketu normalisht asnje force nuk ka ...
-E nderuara Murgesh ka vend ku demostrohet forca
-Forca demostrohet ne fushe te megdanit ...
-

qika_pr
04-06-04, 13:59
Pershendetje

Vardari
nuk e di pse
por pajtohem me ty
Mashkulli tradhton per nje aresye te vetme kur nje femer nuk i ploteson ate qe deshiron ai
mendimi im

VARDARI
04-06-04, 17:14
Pershendetje

Vardari
nuk e di pse
por pajtohem me ty
Mashkulli tradhton per nje aresye te vetme kur nje femer nuk i ploteson ate qe deshiron ai
mendimi im
:idea: :idea: :idea: qika qika qika
shihet se te punon sahati

Loqki
05-06-04, 13:31
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nga pak
Sa i pėrket pyetjes se mashkujt edhe pse kan njė tė dashur shikojn prap ANASH po edhe MBRAPA kthehen shpesh herė.
Mendimi im kishte me qėn kėshtu edhe pse kjo dukuri ėshtė ma shumė e theksume te ne mashkujt nuk d.m.th se te Femrat nuk ekziston FARE
unė mendoj se shumica e mashkujve nuk munden me pas veten nė KONTROLL nėse i ipet rasti pėr me ba ni gjė tė till (than shkurt me zan ni femėr tjetėr)po ėshtė edhe tjetra se shumica e mashkujve nuk e kan tė zhvilluar pjesėn ma tė ransishme tė TRURIT (pėr PROJEKTIN JETSOR)ashtu qė mendojn vetėm pėr sot tė knaqin vetėm veten e jo edhe tė TJERĖT(Familjen)

Murgesha
05-06-04, 13:34
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nga pak
Sa i pėrket pyetjes se mashkujt edhe pse kan njė tė dashur shikojn prap ANASH po edhe MBRAPA kthehen shpesh herė.
Mendimi im kishte me qėn kėshtu edhe pse kjo dukuri ėshtė ma shumė e theksume te ne mashkujt nuk d.m.th se te Femrat nuk ekziston FARE
unė mendoj se shumica e mashkujve nuk munden me pas veten nė KONTROLL nėse i ipet rasti pėr me ba ni gjė tė till (than shkurt me zan ni femėr tjetėr)po ėshtė edhe tjetra se shumica e mashkujve nuk e kan tė zhvilluar pjesėn ma tė ransishme tė TRURIT (pėr PROJEKTIN JETSOR)ashtu qė mendojn vetėm pėr sot tė knaqin vetėm veten e jo edhe tė TJERĖT(Familjen)

Loqki pajtohem me ty.

VARDARI
05-06-04, 14:01
[quote=Loqki]Pėrshėndetje pėr tė gjithė nga pak
Sa i pėrket pyetjes se mashkujt edhe pse kan njė tė dashur shikojn prap ANASH po edhe MBRAPA kthehen shpesh herė.
Mendimi im kishte me qėn kėshtu edhe pse kjo dukuri ėshtė ma shumė e theksume te ne mashkujt nuk d.m.th se te Femrat nuk ekziston FARE
unė mendoj se shumica e mashkujve nuk munden me pas veten nė KONTROLL nėse i ipet rasti pėr me ba ni gjė tė till (than shkurt me zan ni femėr tjetėr)po ėshtė edhe tjetra se shumica e mashkujve nuk e kan tė zhvilluar pjesėn ma tė ransishme tė TRURIT (pėr PROJEKTIN JETSOR)ashtu qė mendojn vetėm pėr sot tė knaqin vetėm veten e jo edhe tė TJERĖT(Familjen)

[color=blue][b]Loqki pajtohem me ty.


Ok ne regull po qka bejm me ata mashkuj qe kane( PROJEKTIN JETESOR)
Ashtu qe mendojne per familjen qe ne radhe te pare e kane familjen familja esht gje ma e shtrjte por kur tju dale anash donje femen pa {PROJEKT JETESOR ) siq thote e nderuara Murgesh qe ajo femen mendon vetem per soti te kenaq veten me nje mashkull
Qka ndodh me ket mashkull normalisht se do ti heke ni K** se ky esht perveti shum ne regull te kuptohemi jo se ky mashkull nuk esht i moralshem por i bie puna qe ky te jete me nje situat te pavolitshem psh
nese nuk i hek K** asaj femres( pa PROJEKT JETESOR) atehere ket menjeher do ta etiketojn Peder meqense bie situata keshtu ma mir hiqi ni K** dhe je ne regull se je me (PROJEKT JETESOR)

-Sqarim kur e kam fjalen (per femnen pa projektin jetesor mendoj per laviret) Per femrat tjera nuk kam asnifar paragjikimi
Me respekt Vardari

Rudi_1
30-10-04, 22:26
Po edhe un jam me Qika_pr dhe Loqki-in
Ashtu esht po cka me bo moj vajza kshu jena.
A pajtoheni ju me kto pun qe i bejm ne djemt?
Si mendoni?

TIM
01-11-04, 12:55
TUNGI

Vetem ata burra te cilet jane te pa knaqur me vetveten shiqoj gra tjera .

Aarsssssaa
01-11-04, 22:33
Gjithmone na mbesin syte mbrapa per ate qe s'e kemi. E njejta ndodh edhe me meshkujt. Ndonjehere qellon dicka shume me e mire sesa jo qe e kemi te shtepija. Eeehhh atehere edhe femrat e kthejne koken e le me meshkujt, bine per toke. :lol: Keto raste jane perjashtime, dhe te falshme. :wink:

zana_e_maleve
03-11-04, 14:19
e zgjodha ket teme se me duket qe eshte per te diskutuar.

shume shpesh mundeni me pa (pikerisht ne femrat) qe kur shetisim,i hapin meshkujt syte,duan kontakt,dhe tj. e te shpija e pret gruaja. kjo situate ndodh edhe te ne shqipetaret.

qka mendoni ju? per qka duan meshkujt te martum nje lidhje me tjera femra???

qfar i mungon guraja te tyre??ju pershendes


Nuk eshte e vertet qe vetem mashkujt i tradhtojne grate por edhe grate tradhtojne burrat.
tradhtija mund te lind nga dicka shume e vogel edhe nje grindje mund te jet shkaktare

boy&beach
03-11-04, 14:58
tem taman serioze paske gjet sipas mendimit tem,tene ne kosov asht ba shum epermenun ky debat per mashkujt emartum qi shkojn me femra te tjera,un per vete nuk jetoj ne kosov tash sa vjet jam jasht kosove,por ne pushime kur te shkoj ndegjoj shum shok qe flasin per vajzat ereja,qe shkojn mete martum shum,per mua nuk asht gja emir kjo qe ndodh tene ne kosov,se djem te ri ka sadush eme mir te shkojn me djem te pamartuar sate shkojn mete martum,kjo gja asht dobsija efemnave tene qe ebajn ket veprim,por juv kisha lut vajzave tona qe mos te bajn ksi gjana te tilla,me respekt nga un boy&beach tung kalofshi mir

CICERRIMA
03-11-04, 20:25
KJO TEME INTERESANTE ME SHTYN TE SHKRUAJ EDHE MUA DICKA NGA PERVOJA,ME TEPER PASI E NDJEJ VEHTEN ME TE THIRRUR, NGA ARSYEJA QE JAM I MARTUAR.
NUK TRADHTOJNE TE GJITHE MESHKUJT,ASHTU QE NUK MUND TE THEMI SE CDO FEMER TRADHTON.MATEMATIKISHT NUK PERPUTHET THENIA QE VETEM MESHKUJT TRADHTOJNE,NESE ATO TRADHTOJNE ME FEMRA,APO JO.D.MTH. QE BURRI I MARTUAR NESE TRADHTON,KJO MUNDESI I JEPET NE REND TE PARE ME NJE GRUA TE MARTUAR.SA I PERKET FAKTIT QE VAJZAT E REJA BEJNE DASHURI ME BURRAT E MARTUAR,NJOHE EDHE UN DISA QE KALOJNE KETO AVANTURA,POR ATO RASTE JANE TE RRADHE....EDHE NESE NDODHE,KJO ESHTE ME TEPER REZULTAT I QELLIMEVE MATERIJALISTE TE DISA TE REJAVE MENDJELEHTE DHE TE PAMORALSHME TE CILAVE JU INTERESON VETEM PERKRAHJA FINANCIARE E DISA BURRAVE TE MARTUAR TE CILET EKONOMIKISHT QENDROJNE TEPER MIRE.
SA I PERKET BURRAVE TE MARTUAR,MENDOJ QE SHUMICA TRADHTON PAS SHUME VITEVE TE KALUAR NE MARTESE,SEPSE VETE MONOTONIJA E MARTESES E VRETE APO MBYTE DASHURIN,DALNGADAL, SHPESHEHERE INSTINKTIVISHT EDHE PA NDONJI QELLIM TE CAKTUAR APO PLANIFIKUAR,POR FAL MOMENTIT DHE RASTIT TE VOLITSHEM DHE TE PAPRITUR.DUA TE THEM QE,PER TE TRADHTUAR DUHET ME PARE TE QETESOSH NDERGJEGJEN DHE TE JESH I BINDUR SE E KE TE NEVOJSHME NJE GJE TE TILLE...APO,NE FUND TE FUNDIT KUR NDONJI BISHTEPERDREDHESE TE SULMON DHE DESHE S DESHE DUHET QE TA BESH SEPSE DOLE FRIKACAK, I PA AFTE ETJ ETJ...

KriSTaL
05-12-04, 17:30
Jan ber shume tema , nuk po dij cilen ta shiqoj me par..


mendimi im do ishte 10 tema , te shtrohen brenda 1 jave te diskutohen

mbas 1 jave 10 te tjera te shtrohen,,dhe gjat 1 javes te dikutohen

e keshtu me radh se jan ber shume........

shfletuesi_
04-02-09, 14:41
Jan femrat ato qe i shtyjn...

Alkimisti_ch
04-02-09, 15:53
E keqja me e madhe eshte se shumica e meshkujve shqiptar kur e bejne kete e marrin si nje dukuri normale, pra ata duan te qendrojne ne lidhje te perhershme por njekohesisht vrapojne pas tjerave vetem per aventura dhe nuk kan qef mu zbulu fare. Kurse ne rastin konkre paramendoni po te ndodhte qe gruaja te vepronte keshtu kjo do te quhej "ēmenduri". Pra mendoj se nuk ke te drejte te i mohosh dikujt tjeter ate qe ti ke deshira ta besh apo ta kesh. Prandaj nisur nga ky parim vlen kjo teori: Ne momentin qe jenei percaktuar dhe keni lidhur jeten me dike, ateher mundohuni per ēdo paqartesi te flisni me bashekshorten, partenren qofte edhe per (mos) knaqesine seksuale sepse per ēdo problem duhet te kete nje zgjidhje, por nuk besoj se eshte zdgjidhje e qendrushme dhe e arsyeshme thjesht te shkosh mbas tjerave vetem sa per te knaqur epshet..

emine
04-02-09, 17:55
E keqja me e madhe eshte se shumica e meshkujve shqiptar kur e bejne kete e marrin si nje dukuri normale, pra ata duan te qendrojne ne lidhje te perhershme por njekohesisht vrapojne pas tjerave vetem per aventura dhe nuk kan qef mu zbulu fare. Kurse ne rastin konkre paramendoni po te ndodhte qe gruaja te vepronte keshtu kjo do te quhej "ēmenduri". Pra mendoj se nuk ke te drejte te i mohosh dikujt tjeter ate qe ti ke deshira ta besh apo ta kesh. Prandaj nisur nga ky parim vlen kjo teori: Ne momentin qe jenei percaktuar dhe keni lidhur jeten me dike, ateher mundohuni per ēdo paqartesi te flisni me bashekshorten, partenren qofte edhe per (mos) knaqesine seksuale sepse per ēdo problem duhet te kete nje zgjidhje, por nuk besoj se eshte zdgjidhje e qendrushme dhe e arsyeshme thjesht te shkosh mbas tjerave vetem sa per te knaqur epshet..


si gjithmone,eshte knaqsi te lexohen postimet tueja!rrepkte per ju i nderuar!


E po nje kam vrejt meshkujt Shqiptare kerkojne Gruan te lind femije e te bej punte shtepis(dhe nej grua te ndershme),,,se dashuri qojne me DAshnoret.............

emine
04-02-09, 18:10
e zgjodha ket teme se me duket qe eshte per te diskutuar.

shume shpesh mundeni me pa (pikerisht ne femrat) qe kur shetisim,i hapin meshkujt syte,duan kontakt,dhe tj. e te shpija e pret gruaja. kjo situate ndodh edhe te ne shqipetaret.

qka mendoni ju? per qka duan meshkujt te martum nje lidhje me tjera femra???

qfar i mungon guraja te tyre??ju pershendes

PSE??? BAni me gisht gjithmone meshkujte,sa e sa femra kam degju qe flasin per meshkuje te bukur,edhe pse jan te martuera,bile bile edhe nersy burrav te tyre,sa femra ka qe tradhtojne po ne ate menyre si Mashkulli,,,
Ne disa raste sa pava ne ket jete time(se hala jam e re) po qka kome pa boll ne FD ,sa takimet kan ba grate e martuera me te matuarit mjaftone kaq te them se sjan as femrat asnje fije ma te mira,pos qe kan qejf mi mshu tinza,,,,,,
uJIN NUKE E VJEDH KUSH SE KA MJAFTE NE QESHME:biggrin:
shnetje e mos bani forte me gisht ka tjeret pa qen vete te paster:smile:

Penelope
05-02-09, 10:19
Te gjithe ata qe bojne ksi gjana te pandershme, si meshkujt si femrat, qe i ndrrojne partneret edhe masi jane ne lidhje me dike dhe kete e bejne me vetedije te plote ,nuk kane moral, nuk arrijne me gjete veten askund, edhe bojne mas shpines ksi gjana te pandershme.

Zana_ch
05-02-09, 11:14
E keqja me e madhe eshte se shumica e meshkujve shqiptar kur e bejne kete e marrin si nje dukuri normale, pra ata duan te qendrojne ne lidhje te perhershme por njekohesisht vrapojne pas tjerave vetem per aventura dhe nuk kan qef mu zbulu fare. Kurse ne rastin konkre paramendoni po te ndodhte qe gruaja te vepronte keshtu kjo do te quhej "ēmenduri". Pra mendoj se nuk ke te drejte te i mohosh dikujt tjeter ate qe ti ke deshira ta besh apo ta kesh. Prandaj nisur nga ky parim vlen kjo teori: Ne momentin qe jenei percaktuar dhe keni lidhur jeten me dike, ateher mundohuni per ēdo paqartesi te flisni me bashekshorten, partenren qofte edhe per (mos) knaqesine seksuale sepse per ēdo problem duhet te kete nje zgjidhje, por nuk besoj se eshte zdgjidhje e qendrushme dhe e arsyeshme thjesht te shkosh mbas tjerave vetem sa per te knaqur epshet..


Plotsisht jam ene une ne dakort me ty....veq se knaqsia ashte e dy anshme mashkull - femer

Une mendoi se ne raste te tilla fai ashte 50/50 ...mos i beni vetem gjinin mashkullore fajtor.

shfletuesi_
05-02-09, 11:26
Plotsisht jam ene une ne dakort me ty....veq se knaqsia ashte e dy anshme mashkull - femer

Une mendoi se ne raste te tilla fai ashte 50/50 ...mos i beni vetem gjinin mashkullore fajtor.

Tyben edhe une ma lart si ti kam than... Po t'mos ishin femrat ato qe bejn me sy mashkull sdo kish ku te bente nje veper te tille..:tongue:

malibu.DEU
09-02-09, 04:34
tung te gjithve pra o djem mir e ka vajsa se ju po hini lakrave e pasulit jo sez-it

malibu.DEU
09-02-09, 04:45
une kisha me than se ehuja te len karriken e sbrast e ejotja ta mbush edhe oden -banesen e ma mir me lavru aren tane se te hujen se edhe kojshija din me lavrue bile e shtjen plugin shum fell a si e kupton ju djema

Jana
23-02-09, 15:46
Se jan Tradhtar....se nuk i dojn grat e veta...se skan ndergjegjje....

miti
23-02-09, 15:50
Spo flas asgje per askend secli e ka per veti le te bejn qka dojn por kan me dhen llogari tek All-ahu si per punet mira ashtu edhe per te kqijat

LuLjaa
24-02-09, 00:09
:biggrin: :biggrin:

Oqeani
24-02-09, 00:14
Sepse femrat e deshirojne nje gje te tille !

LuLjaa
24-02-09, 00:23
Sepse femrat e deshirojne nje gje te tille !

Hahahaha qyree ēka ka than tipi
po de po, kerkush se fajeson veten ,, uhaaa

Oqeani
24-02-09, 00:25
Nuk flas me thash e theme, por duke u bazuar ne gjera faktike.

Ani e di se jam tip ! flm

LuLjaa
24-02-09, 00:31
Mos um shti me fol se edhe une kam fakte tipi, e qatehere t'rrezoj une ty :D

Oqeani
24-02-09, 00:44
ahhaahah eh bre bukuroshe ashtu po thojne vete femrat ne emisione te drejteperdrejta ne studio, po flas per francezet

LuLjaa
24-02-09, 00:47
Ahaa, po na jemi tu fol per shqiptar jo per Franceze qyhh

Oqeani
24-02-09, 00:50
Nuk eshte percaktuar ne pyetjen !!!

Po a jan shprehur haptas femrat shqiptare - Pse kalojne me te martuar ?

LuLjaa
24-02-09, 00:57
Po hiq pa e cek ketu dihet se per kan bahet fjal ooo ...... :D

Pse kan qef de qeeeee

Oqeani
24-02-09, 00:59
Eh, e pse u lodhem gjer tash - PSe nuk e la ne thenien time hahahaha ( normal se ashtu eshte )

Edhe e din se jam xheloz edhe me ngacmon hahahaha

LuLjaa
24-02-09, 01:46
Xhelozin duhet me hjek se me ta sun fiton kurgjaa :D

Qika^Me^Kule
27-02-09, 22:45
pse de???? Dashuria esht e verbert

Peja-Boy
28-02-09, 02:28
Dashuria te Verbon :frown:

aLbaChiCk
28-03-09, 18:46
Ajo qe ju mungon te grate e veta e kerkojn te femrat tjera ......

Fshatari
28-03-09, 18:53
Ajo qe ju mungon te grate e veta e kerkojn te femrat tjera ......
S'guxojsha me thane se qashtu asht!

Antika
28-03-09, 18:55
S'guxojsha me thane se qashtu asht!

S'guxojsh me vet albachic,ēka eshte ai sen qe ju mungon,a e din ti nime ?:biggrin:

aLbaChiCk
28-03-09, 19:05
S'guxojsha me thane se qashtu asht!

:smile:

aLbaChiCk
28-03-09, 19:05
S'guxojsh me vet albachic,ēka eshte ai sen qe ju mungon,a e din ti nime ?:biggrin:

Vitaminat :tongue: :tongue:

Fshatari
28-03-09, 19:12
Vitaminat :tongue: :tongue:
"Joliment dit"!

aLbaChiCk
28-03-09, 19:26
"Joliment dit"!

hahahahahhahahahahhhahhhahhhah

emine
28-03-09, 20:03
Dashuria te Verbon :frown:
nuke d.m.th,dashuri,nese e tradhtojshe bashkshorten tande,shumicen e rasteve mashkulli tradhtone per sex,mos e pshtjellni dashurin me afere,,,,,,

lovely
28-03-09, 20:08
qysh moj pse? kan qef edhe ata, gjynah, qy :D

Fshatari
28-03-09, 20:46
nuke d.m.th,dashuri,nese e tradhtojshe bashkshorten tande,shumicen e rasteve mashkulli tradhtone per sex,mos e pshtjellni dashurin me afere,,,,,,
Paj qaty bashk jane dashuria e seksi; te dyte te verber jane! Pshtjellimet jane te paevitueshme!

Oqeani
29-03-09, 00:28
qysh moj pse? kan qef edhe ata, gjynah, qy :D

Nime de, kjo nate e gjate, a kalohet pa hanger diēka !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

aLbaChiCk
29-03-09, 00:47
Nime de, kjo nate e gjate, a kalohet pa hanger diēka !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ani de po ma mire shko aty ha live se ktu veq mi kullot syt :biggrin:

Isinqerti25
29-03-09, 00:49
As qe lodhem fare mu pergjegj ne kete pyetje per veti e kan...........

Uragani_99
29-03-09, 11:06
Tradhti ndaj gruas ,amoralitet dhe poshtersi.Ata apo ato qe bejne veprime te tilla s'ka nevoje te martohen fare.Te vazhdojne t'i kryjne epshet sa jane pa u martuar,kur te martohen duhet braktisur .Veprimet e tilla nuk jane te mira as para marteses po sido kudo shiqohen me nje tjeter sy,apo jo.Nese njeriu ,burri apo gruaja ,thjesht tradhtojne njeri tjetrin ne pikpamje amoraliteti,vetem paramendo se c'far familje mundet me qene ne krahasim me ate qe ka respekt te ndersjellt ne jeten bashkeshortore ,c'far femijshe do te rritin dhe si do t'i edukojne ata ,ne c'far fryme edukuese a thua ,te njerezise apo ...................!!!!!?????Me nderime Uragani_99

Lona
29-03-09, 14:57
Te ne thone se nuk hahet per nate groshe,,,keshtu qe duhet ndojher gullash...

Fshatari
29-03-09, 14:59
Te ne thone se nuk hahet per nate groshe,,,keshtu qe duhet ndojher gullash...
Kjo fjale popullore duhet te mesohet permendsh!

Lona
29-03-09, 15:41
Kjo fjale popullore duhet te mesohet permendsh!

Mesohe Fshatar se ndoshta do te duhet ndonjeher hahahahaa

Uragani_99
29-03-09, 17:29
I nderuari Kodi_ ,ke te drejte ne vleresimin t'uaj,eshte realitet.Me nderime Uragani_99

mentor*
02-04-09, 15:13
Te gjithe ata qe bojne ksi gjana te pandershme, si meshkujt si femrat, qe i ndrrojne partneret edhe masi jane ne lidhje me dike dhe kete e bejne me vetedije te plote ,nuk kane moral, nuk arrijne me gjete veten askund, edhe bojne mas shpines ksi gjana te pandershme.

ashtu eshte
penelope, me pelqejn postimet e juaj tung

Amina
25-04-09, 20:35
Jan femrat ato qe i shtyjn...

Mendoje eshte e padrejte te fajesohet femra, kur ne kete raste vendos burri te beje nje hape te till. Zgjidhja apo vendimi eshte komplet i tij, keshtu qe edhe fajin e ka vete!

shfletuesi_
25-04-09, 20:48
Mendoje eshte e padrejte te fajesohet femra, kur ne kete raste vendos burri te beje nje hape te till. Zgjidhja apo vendimi eshte komplet i tij, keshtu qe edhe fajin e ka vete!

Ne kete rast ... Femra eshte nxitese sikur femra te mos nxis mashkullin ai do te deshtoj dhe keshtu qe i humbet shanca dhe mashkulli sdo ja arrij qellimit. Pra faji eshte i dyve njesoj sa i meshkullit po edhe i femres.

Amina
25-04-09, 20:55
Ne kete rast ... Femra eshte nxitese sikur femra te mos nxis mashkullin ai do te deshtoj dhe keshtu qe i humbet shanca dhe mashkulli sdo ja arrij qellimit. Pra faji eshte i dyve njesoj sa i meshkullit po edhe i femres.

Po nuk e di per cilen femer e ke fjalen: per gruan e atij personi, apo per femren, e cila josh at mashkull?

shfletuesi_
25-04-09, 21:03
Po nuk e di per cilen femer e ke fjalen: per gruan e atij personi, apo per femren, e cila josh at mashkull?

Per gruan e cilit person moj, nuk njoh gra te huaja ketu une jo hahaha....

aLbaChiCk
25-04-09, 21:04
Se meshkujt jan te pangopur edhe perher fajin ja lene femres a ne te vertet fajin e kan vete ......

Amina
25-04-09, 21:07
Per gruan e cilit person moj, nuk njoh gra te huaja ketu une jo hahaha....

Ohhh shfletues nukl po flasim per gruan e askujt, por ne pergjithesi, qysh e pshtjell tash haahhaha, veq mos me debatu :tongue:

shfletuesi_
25-04-09, 21:07
Se meshkujt jan te pangopur edhe perher fajin ja lene femres a ne te vertet fajin e kan vete ......


Sepse 90% e femrave me ka ndodh ti degjoj qe duan nje mashkull me prevoj dashurie... Ja pse ketu qendron problemi... :biggrin: Pike ska diskutim me ketu. Pike.

aLbaChiCk
25-04-09, 21:11
Sepse 90% e femrave me ka ndodh ti degjoj qe duan nje mashkull me prevoj dashurie... Ja pse ketu qendron problemi... :biggrin: Pike ska diskutim me ketu. Pike.

Ka diskutim si jo ani!!!! se dojn 90% e femrave me pas dashnor me pervoj nuk d.m.th se ata duhet me qen te martuar,edhe beqart kan pervoja qy .. Ky nuk eshte problem ky eshte nji arsyetim i juve meshkujve :biggrin:

emine
25-04-09, 21:35
Ne kete rast ... Femra eshte nxitese sikur femra te mos nxis mashkullin ai do te deshtoj dhe keshtu qe i humbet shanca dhe mashkulli sdo ja arrij qellimit. Pra faji eshte i dyve njesoj sa i meshkullit po edhe i femres.
jomire e ke ,sote per sote shkojne punte per qejfi,por ma se lehti meja lane fajin tjetrit,se hapet temen :pse femrat e martuera po kan qejf me pas dashnore,po e kqyrim qka po zihet pastai,,,

shnet gjithve ;)

Gjumashja
27-04-09, 12:51
ndoshta nuk jane te kenaqur me bashkeshorten e tyre... shume te lig i konsideroj keta persona...

jadore
27-04-09, 13:54
ndoshta nuk jane te kenaqur me bashkeshorten e tyre... shume te lig i konsideroj keta persona...
jo une ka njehere i arsyetoj vallla gjumashe ,
kqyre veq ketu nje here sa avetari provokativ po ne realitet ..!

>>{SpOnGeBoB}<<
27-04-09, 14:59
Pernime be, qka hamomin jane ka dojne qita te martumt qe fill me kalue me femna tjera.

Le te shkojn be qatje tu shpija e tyne me kalue, qitu nuk oshte me kalue ata :tongue:

A qitash une nihere e kom rendin me kalue edhe kapercye qisajde :biggrin: a po be emine, a osht qishtu :tongue:

Sha zoten mori ti Zhade qishtu me qesina syreta tu provokue osht droe qe edhe te vdekunit i qojne pej vorrit se le mo qita te gjallet. Ani qitash qysh po ofrohet vera osh dro me marren njeri zjermi ne pike te veres :tongue:

selvija
27-04-09, 15:27
jo une ka njehere i arsyetoj vallla gjumashe ,
kqyre veq ketu nje here sa avetari provokativ po ne realitet ..!Jo vallahin hiq mos thuj tash per slika ,,ja kan nis bisnisin tash veq pas pareve po ngajne me sa kam degju une,,,

gjithmon kan nga ,,dje kam lezu diqka para mijra viteve se qka ka ngja por tash jan me te lir e doken:wink:

selam jodare malli me paska marr me t'pa hahaha

Makresh
27-04-09, 16:03
Pisa bre ! :D

lovely
27-04-09, 16:58
hahahahahahahahahahaahhaa:biggrin:

ShEjToNkA
27-04-09, 16:59
hahahahahahahahahahaahhaa:biggrin:

Mirė ia bėne qė qeshe se me qajtė ai shkon akoma mė shumė pas tjerave gaghaghaghagahgahaghaghaghaghaghaghaghaghahgaghagh aghagaghagh

Peja-Boy
11-07-09, 18:38
Qejfi ma i madh se Stambolli ...

dani 1
22-09-09, 11:49
Mashkujt shqiptar me i pas 5 gra prap e shikon tjetren se jan te unt shqiptart ne rini nuk knaqen shumica nuk kan mardhanje seksuale deri qe te martohen,edhe tjetra shka asht shum me rensi se na kemi mentalitetin e turkut edhe ata edhe pse jan te martun prap shkojn ne pufa nese shkon neper pufa ne ch 80% jan turq e shqiptar.grat e veta i mshelin mren e tjerat kur ti shohin i hapin syt dojn me me hanger.

Oqeani
22-09-09, 12:30
Dihet pse !

roadrunner
22-09-09, 12:40
Se jan dal fare...edhe nuk shkojn kejt bre. Kshtu qe mos ja nxini imixhin gjinise se zellshme

Oqeani
22-09-09, 12:43
Ēka me be po duhet me ia be qefin, se po shtren qe nuk po kan boll dashni !

bert
22-09-09, 14:57
shume e vertete. gjaja ma e ulet ne bote. kjo do te thote jo respekt ndaj femnes me te cilen jane martue. jo pak faj kan dhe femnat. Une per veti po ta kisha moter nje femen te martuar me dika qe shkon me gra te tjera do e kisha nda menjeher

DEA
22-09-09, 16:10
Atyre qe martesa u eshte imponuar nga dikush tjeter, ata qe ne martese jane te palumtur dhe jane bashke shkaku i femijeve , familjes e ku ta di une. Ata edhe tradhtojne ta mbulojne ate zbraztin qe e kan.

emine
22-09-09, 17:39
Se jan dal fare...edhe nuk shkojn kejt bre. Kshtu qe mos ja nxini imixhin gjinise se zellshme

a pi vet gjinin e zellshme sa borgj jane prej martese ne shpi:tongue:

thellenza
22-09-09, 17:48
Atyre qe martesa u eshte imponuar nga dikush tjeter, ata qe ne martese jane te palumtur dhe jane bashke shkaku i femijeve , familjes e ku ta di une. Ata edhe tradhtojne ta mbulojne ate zbraztin qe e kan. Dihet pse !Valla nuk kisha thone se dihet .. por mendoj keshtu si Dea edhe une.. gjyna gjyna, ne anen tjeter..kur jeta ka zbrazeti, por prap kush te shtin me u martu me zore ?

bert
22-09-09, 17:50
pike se pari eshte mungese respekti tradhetia e gruas dhe e dyta tregon karakter te ulet. nese ste pelqen gruaja apo ke zbrazeti eshte me e ndershme te ndahesh pastaj te shkosh me gra te tjera sesa ta kryesh kete gjest ne fshehtesi. faj kane dhe femrat qe sju ndajne

roadrunner
22-09-09, 19:00
Nuk thash kejt oj Miss dardania, thash do e do, e sbon per ata me jau nxi ftyren hahahaha...se ka edhe qika qe ja nxijn familjes ftyren e spo tham kjo osht pun e dyanshme. Po shembull do qe jan tmartum edhe jasht Kosoves edhe ketu...ata lypin sakic ne >>>

a pi vet gjinin e zellshme sa borgj jane prej martese ne shpi:tongue:

pirro
22-09-09, 19:02
Hajt se mire osht, mos bani dert.

bert
22-09-09, 19:09
nese vendi ka ligje atehere kjo gja do denohej. fakt asht se kosova dhe shtetet e brishta nuk kane ligje mbi kete fenomen. ne shume raste familjaret detyrohen te marrin vete ligjin ne dore dhe te vrasin njerez te tille qe kryejne gjeste te tilla kunder familjareve te tyre.

roadrunner
22-09-09, 19:11
Amin.....se qetu paske fol si burrat.

pike se pari eshte mungese respekti tradhetia e gruas dhe e dyta tregon karakter te ulet. nese ste pelqen gruaja apo ke zbrazeti eshte me e ndershme te ndahesh pastaj te shkosh me gra te tjera sesa ta kryesh kete gjest ne fshehtesi. faj kane dhe femrat qe sju ndajne

bert
22-09-09, 19:15
Amin.....se qetu paske fol si burrat.
mos u merzit patriot se ketyre injoranteve po u vjen fundi. do ndeshkohen

roadrunner
22-09-09, 19:26
Po valla, shumet nana e jetimi po kain se ata marresuzat burra nuk i kan dit skej budallakinav. Po keshtu jeta plot me therra per do e do. Em dhimen njerezit e fatit te atille

mos u merzit patriot se ketyre injoranteve po u vjen fundi. do ndeshkohen

premium
22-09-09, 19:31
Sepse lypin dajakun....
badehava nuk kan thonė ,, dajaku ka dal prej xhennetit

Peja-Boy
22-09-09, 19:33
Ne kete rast ... Femra eshte nxitese sikur femra te mos nxis mashkullin ai do te deshtoj dhe keshtu qe i humbet shanca dhe mashkulli sdo ja arrij qellimit. Pra faji eshte i dyve njesoj sa i meshkullit po edhe i femres.

Veq pak ma shume i mashkullit se ..Mashkujt en fillim nuk tregojn se jon t“martum hahahahahaha a....

LOJETARI
22-09-09, 19:36
D.m.th. nese jane te dyte te martuem nuk eshte gajle a?

roadrunner
22-09-09, 19:41
Pa marr parasysh ciles gjini i takon, nese ti je i perkushtum me nje njeri, ti shkurt shqip ne ate momente, faza te liga te jetes, qe zgjedh krahun e personit te dyte per zgjedhje problemesh ne menyre intime, apo zgjedhje qefesh, ti je tradhtar/e edhe PIKĖ


D.m.th. nese jane te dyte te martuem nuk eshte gajle a?

pirro
22-09-09, 19:43
Nuk ekziston bre ky fenomen ne trojet shqiptare po sdi cka ju keni pik

bert
22-09-09, 19:45
bash drejt ke fole roadrunner. na takon dhe ne te tjereve qe nese njohim dika qe ben nje gjest te tille ta perbuzim dhe ta peshtyjme ne surrat kudo ta shohim. ata sjane rrace shqiptare

LOJETARI
22-09-09, 19:46
Nuk ekziston bre ky fenomen ne trojet shqiptare po sdi cka ju keni pik

Jo, ekziston .Edhe duhet me pase nje arsye te forte , nuk besoj qe e bejne veq hajt kishe jemi dikushi .

bert
22-09-09, 19:48
Jo, ekziston .Edhe duhet me pase nje arsye te forte , nuk besoj qe e bejne veq hajt kishe jemi dikushi .
asni lloj arsye nuk ka qe te jesh burr i martuem dhe te flesh me gra te tjera apo te martohesh me dy gra. nese ke arsye ndaju nga kjo grua pastaj fle me femna te tjera. erdhi koha e gjykimit. sdo ju falim ma. gjeste te tilla shkoni bani ne turqi jo ne trojet shqiptare. do ju varim

Peja-Boy
22-09-09, 19:48
Ketu Negativ pergjigjet vetem aj se nuk mundet me bo aso gjeste ...dmth sja tuf Kush ...se sa per Burr T“mire veq mos e zoft kund shqiptari se nuk mendon a ka gru kund a jo !!

Peja-Boy
22-09-09, 19:49
asni lloj arsye nuk ka qe te jesh burr i martuem dhe te flesh me gra te tjera apo te martohesh me dy gra. nese ke arsye ndaju nga kjo grua pastaj fle me femna te tjera. erdhi koha e gjykimit. sdo ju falim ma. gjeste te tilla shkoni bani ne turqi jo ne trojet shqiptare. do ju varim


huahuahuahuahuahuahuahuhuahuahuahuahuahuahuahuahua huahuahu
huahuahuauhhuahuaahuuha jaaaa jaaaaaaaaa

Vdeka se qeshuri ..

Antika
22-09-09, 19:51
asni lloj arsye nuk ka qe te jesh burr i martuem dhe te flesh me gra te tjera apo te martohesh me dy gra. nese ke arsye ndaju nga kjo grua pastaj fle me femna te tjera. erdhi koha e gjykimit. sdo ju falim ma. gjeste te tilla shkoni bani ne turqi jo ne trojet shqiptare. do ju varim

Kush kend?!!

bert
22-09-09, 19:51
qesh sa te duash drejt asaje po shkohet. nuk falet qe burrat e martuem me kalamaj te kene grua por edhe nje grua tjeter. kjo kurre ska qene zakon i shqiptarevet. Ai zakon erdhi nga turqit por sic e di mire turqit nuk kane ma vend ne trojet e shqiptareve

pirro
22-09-09, 19:51
Jo, ekziston .Edhe duhet me pase nje arsye te forte , nuk besoj qe e bejne veq hajt kishe jemi dikushi .

Po normal qe ekziston more ( e thash ne hajgare). Po, po me shkojn nerva do "patriota kot se koti". Prej se ekziston bota ka pas kesi lloj gjanash. Te prekur nga ky fenomen jane te gjitha vendet botrore, ky eshte fenomen psikologjik qe nuk mundesh me dhon komente as me ja qellu ku eshte shku i paraqitjes se keti fenomeni, sepse e ka percjell njeriun ne krejt gjenratat prej se ekziston.

pirro
22-09-09, 19:52
huahuahuahuahuahuahuahuhuahuahuahuahuahuahuahuahua huahuahu
huahuahuauhhuahuaahuuha jaaaa jaaaaaaaaa

Vdeka se qeshuri ..

Me qesh e me qajt ne te njeten kohe hahahaahahahahahaha

bert
22-09-09, 19:54
Kush kend?!!
te gjithe ata burra qe jane te martuar dhe shkojne me gra te tjera apo martohen me nga dy gra. ne sjemi kundra dashurise apo kundra ndarjes. nese je i martuar dhe ste pelqen nusja ndau me te pastaj erru me femna te tjera. I martuar dhe me gra te tjera kjo nuk do tolerohet. aksioni i pare eshte ne nivel lokal. Ai qe identifikohet duhet te peshtyhet ne surrat dhe te perbuzet nga i gjithe shoqeria. Pastaj vepron ligji

Peja-Boy
22-09-09, 19:55
Me qesh e me qajt ne te njeten kohe hahahaahahahahahaha
Ktyneher u kon se per te paren her Duhet me qu Gruan te Shehu ose te Hoxha ... e me ja Bo hallall se e ka hup virgjinitetin ....e tash ka ardh koha se Sheh e hoxhallar per kete pune u bo secili ...
Nuk dmth asgje qe nje person psh une qe jom i martum mes me kqyr tjera a jom tranu a ?? jo veq une po edhe gruja le te kqyr sa te mundet veq ishalla se zojm njeri-tjetrin se mosvet !!hahahahahahaha

premium
22-09-09, 19:57
qesh sa te duash drejt asaje po shkohet. nuk falet qe burrat e martuem me kalamaj te kene grua por edhe nje grua tjeter. kjo kurre ska qene zakon i shqiptarevet. Ai zakon erdhi nga turqit por sic e di mire turqit nuk kane ma vend ne trojet e shqiptareve
KJO tradite mos ka ardh prej Afganistanit oree??

bert
22-09-09, 19:59
KJO tradite mos ka ardh prej Afganistanit oree??
jo. kjo tradite u fut nga turqit. nese ke jetuar ne perendim apo ke te aferm atje do jua dish keta zakone turqve. edhe disa pseudoshqiptare po ndjekin rrugen e tyre. ne pjesa tjeter i urrejme. ata sjane rraca jone nga ai moment qe bajn gjeste te tilla fyese

roadrunner
22-09-09, 20:01
Valla ndash thuni psikollogji, ndesh fillozofi qe osht me tradhtu, veq shyqyr ishalla sem ndodh kurr mu se beli vallha, po pa tja vjerr mu tek sheshi i skenderbeut, e me tja kall ni asi druni per arome perfuniii ska me te lan ehhhhhhhhh....e ju menoni se jan keto pun hajgare po dada po ju thot se sjan se ti munesh me lujt qaty per 20 minuta, po te kushtojn me jete, edhe ne metsh per s'gjalli, se thmija sta falin, e nta falt gruja virane qe ska kah ja man. :biggrin::mad:

Peja-Boy
22-09-09, 20:03
Valla ndash thuni psikollogji, ndesh fillozofi qe osht me tradhtu, veq shyqyr ishalla sem ndodh kurr mu se beli vallha, po pa tja vjerr mu tek sheshi i skenderbeut, e me tja kall ni asi druni per arome perfuniii ska me te lan ehhhhhhhhh....e ju menoni se jan keto pun hajgare po dada po ju thot se sjan se ti munesh me lujt qaty per 20 minuta, po te kushtojn me jete, edhe ne metsh per s'gjalli, se thmija sta falin, e nta falt gruja virane qe ska kah ja man. :biggrin::mad:

E paske Burrin Politikan kurr spaske me mujt me zon ...hahahahahahahaa

bert
22-09-09, 20:04
bajn hajgare dhe harrojne se keta gra jane motrat dhe nenat tona. turppppppppppppp

pirro
22-09-09, 20:05
E paske Burrin Politikan kurr spaske me mujt me zon ...hahahahahahahaa

Hahaahhaahahahahahahahhahahahahahaha ooo kurr ma shume skom kesh

roadrunner
22-09-09, 20:07
S'ka vakt as hesap aj se e don familjen ma shume se jeten. :D


E paske Burrin Politikan kurr spaske me mujt me zon ...hahahahahahahaa

roadrunner
22-09-09, 20:08
Nuk po ban aj hajgare po e ka me seri, se nuk ka ky hala familje me dit qka esht zani i femise edhe t'hollusa e grues hahaha

bajn hajgare dhe harrojne se keta gra jane motrat dhe nenat tona. turppppppppppppp

Peja-Boy
22-09-09, 20:08
S'ka vakt as hesap aj se e don familjen ma shume se jeten. :D

Krejt e dojn Familjen... a si te vjen Puna me shku ne Nje kafe mu taku me dikond per pune a po mendon se nuk e Nguc Kamarjeren a ?? Besa edhe ne fund ja len 2 euro Bakshish per shminka !!

Peja-Boy
22-09-09, 20:10
bajn hajgare dhe harrojne se keta gra jane motrat dhe nenat tona. turppppppppppppp
Rri more ti urt mos na i bon femrat Murgesha krejt !!

roadrunner
22-09-09, 20:10
Ait se mos me dal un aj shehrin se sheh kurr :wink: nuk jan kejt te njejt mos ta nin, se moti kish fluturu pej dere.


Krejt e dojn Familjen... a si te vjen Puna me shku ne Nje kafe mu taku me dikond per pune a po mendon se nuk e Nguc Kamarjeren a ?? Besa edhe ne fund ja len 2 euro Bakshish per shminka !!

LOJETARI
22-09-09, 20:12
E paske Burrin Politikan kurr spaske me mujt me zon ...hahahahahahahaa


hahahhahaa......

Nje bjondine e zene burrin ne flagrance dhe e merr ALLTINE e don me ja qite trute ne ajr ,kur pernjehere e dhimbet burri e ja kthen alltine veti. Mos te lutem i thot burri ,Mbylle ate qorap se pas meje je ti ne rend ia kthen bjondina ......:tongue:

Peja-Boy
22-09-09, 20:12
Ait se mos me dal un aj shehrin se sheh kurr :wink: nuk jan kejt te njejt mos ta nin, se moti kish fluturu pej dere.

qysh ka te shkon aj ti bisht permbrapa a ?? hahahahahahahahaha e pse pra mbase e mendoni keto gjera pse nuk i besoni pa i shku mbrapa !!!

roadrunner
22-09-09, 20:12
Hahahahaha.....po te tregon more drejt djali qyh...hahahaha....ait se kur tmartohesh ti e sheh qka osht martesa, e nese je nje prej ketyre tipave qe nuk respekton familjen tende dhe ia prish femise tend ardhmerine ateher valla skam deshir as te flas me ty aaaa...


Rri more ti urt mos na i bon femrat Murgesha krejt !!

bert
22-09-09, 20:13
e verteta po del ne shesh. ata qe kane dashnore dhe gra ne shtepi me kalamaj kujdes. filloni procesin e ndarjes perpara se tju diktojme

Peja-Boy
22-09-09, 20:13
hahahhahaa......

Nje bjondine e zene burrin ne flagrance dhe e merr ALLTINE e don me ja qite trute ne ajr ,kur pernjehere e dhimbet burri e ja kthen alltine veti. Mos te lutem i thot burri ,Mbylle ate qorap se pas meje je ti ne rend ia kthen bjondina ......:tongue:

Fore te Ktyre be jon keto gjera ...se kurr merr aj seni perpara nuk nje Konin ma ..

roadrunner
22-09-09, 20:13
O aj vet sdel pa mue hahaha....qka mi ba more i kam qellu e mire qyh, ai sun rri pa mu e vajzen, ai e don familjen e vet normal se ashtu duhet me kan. Nese nuk ka dashuri e perkushtim ne familje, ateher ajo shpi nuk eshte shpi

qysh ka te shkon aj ti bisht permbrapa a ?? hahahahahahahahaha e pse pra mbase e mendoni keto gjera pse nuk i besoni pa i shku mbrapa !!!

pirro
22-09-09, 20:14
hahahhahaa......

Nje bjondine e zene burrin ne flagrance dhe e merr ALLTINE e don me ja qite trute ne ajr ,kur pernjehere e dhimbet burri e ja kthen alltine veti. Mos te lutem i thot burri ,Mbylle ate qorap se pas meje je ti ne rend ia kthen bjondina ......:tongue:

Ty veq te erdh keq, e e more shembull biondinen se krejt femnat jane qashtu hahahaahahahahahah ( hajgare )

Peja-Boy
22-09-09, 20:14
Hahahahaha.....po te tregon more drejt djali qyh...hahahaha....ait se kur tmartohesh ti e sheh qka osht martesa, e nese je nje prej ketyre tipave qe nuk respekton familjen tende dhe ia prish femise tend ardhmerine ateher valla skam deshir as te flas me ty aaaa...

Une i martum more jam po grun e kom en Kosve qe dy vjet se kom pa hahahahaha..... a ma mire me tradhtu njeher a mu tranu mos mi vyjt as asaj ma ???

Elina
22-09-09, 20:15
Hajt bre Bert mos e merr ket teme kaq ngat zemre qy...nuk e ka trathetia zanafillen as prej turqelive as arganistani as prej kushedi kuhit.
Ajo eshte zene nga lakmia o djale....lakmon tjetrin tjetren qe ndashta te duket me e /i mire se qe e ke :rolleyes:
I ligu tredheton O bertoooo po hiqu :confused:

Peja-Boy
22-09-09, 20:17
Ty veq te erdh keq, e e more shembull biondinen se krejt femnat jane qashtu hahahaahahahahahah ( hajgare )
I shoh Grat en Muzik kur vjen Meda i harrojn Burrat e vet tu ja kqyr Bötht Medes ...Njona nje nat po thot Khu be no qfar Böthve te mira paska ja honksha zemren ketij !!

roadrunner
22-09-09, 20:18
Jo jo ti per mu ndash qkyeju hahahaha.....i jemi sdel pa mue, e qa ban ti me grujen tane hahahaha...jeta e juve eshte :D. Un e shpreha mendimin tim ne ket aspekt, e ti per mu, jo njo, po 10 shvalerica bani hahaha....

Une i martum more jam po grun e kom en Kosve qe dy vjet se kom pa hahahahaha..... a ma mire me tradhtu njeher a mu tranu mos mi vyjt as asaj ma ???

Peja-Boy
22-09-09, 20:19
Jo jo ti per mu ndash qkyeju hahahaha.....i jemi sdel pa mue, e qa ban ti me grujen tane hahahaha...jeta e juve eshte :D. Un e shpreha mendimin tim ne ket aspekt, e ti per mu, jo njo, po 10 shvalerica bani hahaha....

Cili mashkull bre nuk tradhton aman po rri nime se spo dike Mentalitetin e mashkujve ti akoma ... Po ju jeni Habit mbas punve t“shpis e sju bjen mend Fort per Burra !!

pirro
22-09-09, 20:19
I shoh Grat en Muzik kur vjen Meda i harrojn Burrat e vet tu ja kqyr Bötht Medes ...Njona nje nat po thot Khu be no qfar Böthve te mira paska ja honksha zemren ketij !!

hhahaahahahahahahahaahahahahahhahahaha hej boll mo se diqa tuj kesh me ty sonte ahahahaahhhahahahahaha

bert
22-09-09, 20:22
Elina mos flit pa fakte. shqiptaret se kan pas zakone me pas ka dy gra apo me pas nje grua dhe dashnore ne te njejten kohe. gjykojeni ket problem drejt dhe pa nerva. si do ju dukej ju nese motra juaj do gjendej ne kete situate? a do zgerdhiheshit ma? a do hiqeshit si te zgjuar qe po tradhetoni njeriun e jetes? Ata gra jane familjaret tane, jane nenat dhe motrat tona. nuk duhet me leju nje sjellje turke me na poshteru rracen tone. me mire duhet me poshteru ne ato

Peja-Boy
22-09-09, 20:23
hhahaahahahahahahahaahahahahahhahahaha hej boll mo se diqa tuj kesh me ty sonte ahahahaahhhahahahahaha

Hahahahahaha... Respekt duhet me pas per familje normal ...amo pa e ndrru pak nuk bon a ke pa Sabriu me duket e kom harru nje humor ...

e kan Bo se kush tradhton nje kokerr kollomoq me shti nje nje sikur Filgjon ... edhe pak para vdekje ulen edhe me i qel Filgjonat ...Burri e qel e i thot Vallahen Gru veq njeher tkom Tradhtu ... Kur e qel Gruaja Filgjonin Plot Kokrra Kollomoqit e i thot Burrit Numroj se spo kam nerva !!

bert
22-09-09, 20:24
Cili mashkull bre nuk tradhton aman po rri nime se spo dike Mentalitetin e mashkujve ti akoma ... Po ju jeni Habit mbas punve t“shpis e sju bjen mend Fort per Burra !!
sipas teje po te duket burrni dhe dicka e bukur kjo tradhetia. po ti ndodhte motres sane besoj do ta kuptoje kete maskarallek qe po thua

aLbaChiCk
22-09-09, 20:24
Cili mashkull bre nuk tradhton aman po rri nime se spo dike Mentalitetin e mashkujve ti akoma ... Po ju jeni Habit mbas punve t“shpis e sju bjen mend Fort per Burra !!

Nuk tradhton aj qe sja jep asnji se tjert valla veq mos i ardh okolla hunve :biggrin:

bert
22-09-09, 20:26
nuk po me besojn syte. Une per vete jetoj ne amerike dhe me than te drejten tradhetia ketu asht gjaja ma skandaloze per dika. ajo tregon nivelin e njeriut, kulturen e tije. me duket se per ju qenka thjesht nje sport. turpppppppppp

roadrunner
22-09-09, 20:27
Mu sem qon pesh shum per pune te shpise se e kam punonjesen, mu kan skisha nejt ne FD hahahaha....e dyta...mentalitetin e mashkullit nuk mundem me njoft ne pergjithesi, por kam zgjedh ate qe i pershtatet mentalitetit tem :D

Cili mashkull bre nuk tradhton aman po rri nime se spo dike Mentalitetin e mashkujve ti akoma ... Po ju jeni Habit mbas punve t“shpis e sju bjen mend Fort per Burra !!

bert
22-09-09, 20:28
Mu sem qon pesh shum per pune te shpise se e kam punonjesen, mu kan skisha nejt ne FD hahahaha....e dyta...mentalitetin e mashkullit nuk mundem me njoft ne pergjithesi, por kam zgjedh ate qe i pershtatet mentalitetit tem :D
bravo patriote. mos u bej pjese e lojes se tyre te ndyre. cdo njeri tregon kulturen e vet

Zana_ch
22-09-09, 20:28
Hahahahahaha... Respekt duhet me pas per familje normal ...amo pa e ndrru pak nuk bon a ke pa Sabriu me duket e kom harru nje humor ...

e kan Bo se kush tradhton nje kokerr kollomoq me shti nje nje sikur Filgjon ... edhe pak para vdekje ulen edhe me i qel Filgjonat ...Burri e qel e i thot Vallahen Gru veq njeher tkom Tradhtu ... Kur e qel Gruaja Filgjonin Plot Kokrra Kollomoqit e i thot Burrit Numroj se spo kam nerva !!


o dreq mjaft se na myte .......


Peja je shum i zoti dhe jam shum e bindur se ti personalisht je ni person shum i drejt dhe as ne men nuk te shkon me tradhtu gruan tende sepse ti je tuj fol gjanat qe persona tjer i bein

te gjith ata se thon se un nuk baj kshtu apo ashtu atyre duhet me ju pas frigen .


Ps
te pershendes shum

emine
22-09-09, 20:29
Mu sem qon pesh shum per pune te shpise se e kam punonjesen, mu kan skisha nejt ne FD hahahaha....e dyta...mentalitetin e mashkullit nuk mundem me njoft ne pergjithesi, por kam zgjedh ate qe i pershtatet mentalitetit tem :D

kush i ka kallxu gruse qe pi vjedh pulat e kojshive,kerkush valla,po mos u qo pesh,sa stka tradhtu me naj mashkull krejt banja hallall:biggrin:

Peja-Boy
22-09-09, 20:29
Elina mos flit pa fakte. shqiptaret se kan pas zakone me pas ka dy gra apo me pas nje grua dhe dashnore ne te njejten kohe. gjykojeni ket problem drejt dhe pa nerva. si do ju dukej ju nese motra juaj do gjendej ne kete situate? a do zgerdhiheshit ma? a do hiqeshit si te zgjuar qe po tradhetoni njeriun e jetes? Ata gra jane familjaret tane, jane nenat dhe motrat tona. nuk duhet me leju nje sjellje turke me na poshteru rracen tone. me mire duhet me poshteru ne ato

Po e kan Pas Zakon me i marr Grat e Vellezerve te vdekur ... Ju ka vdek Vellau e ktheje Gruan per vella Tjeter ....

LOJETARI
22-09-09, 20:30
Nuk tradhton aj qe sja jep asnji se tjert valla veq mos i ardh okolla hunve :biggrin:

OOOO; nuk eshte kjo tradheti .Tradhetia eshte veper shume e rende .Po mos i zmadhoni gjerat ................

aLbaChiCk
22-09-09, 20:31
Ma mir as un skisha mujt me i shkru keto fjal per Peja-Boy se ky veq osht murmurim e pa shi seaj qe tradhton nuk hyn me tregu ktu po i bon dallaveret edhe se merr vesh kerkush :tongue:

Peja-Boy
22-09-09, 20:31
Mu sem qon pesh shum per pune te shpise se e kam punonjesen, mu kan skisha nejt ne FD hahahaha....e dyta...mentalitetin e mashkullit nuk mundem me njoft ne pergjithesi, por kam zgjedh ate qe i pershtatet mentalitetit tem :D

Ku me dijt aj Shkruman se paska marr kush e ti koke hy sevap me ta .. Aj ndoshta edhe Tutet se po ja prish letrat e e kthen Kosove ... Ama Seriozisht po ta them ruje Burrin sa te mundesh se kohe e keqe ka ardh !!

aLbaChiCk
22-09-09, 20:32
OOOO; nuk eshte kjo tradheti .Tradhetia eshte veper shume e rende .Po mos i zmadhoni gjerat ................

Po de nime ktu fjala asht pse kalojn qy :tongue: :tongue:

roadrunner
22-09-09, 20:32
Aj Miss Dardania, nuk e ka kallapin aj per asi sene, se e ka grun gjamadan hahuahuahuahauhau....

kush i ka kallxu gruse qe pi vjedh pulat e kojshive,kerkush valla,po mos u qo pesh,sa stka tradhtu me naj mashkull krejt banja hallall:biggrin:

Peja-Boy
22-09-09, 20:32
Ma mir as un skisha mujt me i shkru keto fjal per Peja-Boy se ky veq osht murmurim e pa shi seaj qe tradhton nuk hyn me tregu ktu po i bon dallaveret edhe se merr vesh kerkush :tongue:

Hahahahahaha a po thua se edhe Burri i Roudraner bon qesi sende a ??

roadrunner
22-09-09, 20:34
Hahahahahahahha le tbaje si tka ftyr me humb thmin e grujen tani kryet hahahaa....mir ka than aj tipi si i carices si i magarices hahahahahha


Hahahahahaha a po thua se edhe Burri i Roudraner bon qesi sende a ??

aLbaChiCk
22-09-09, 20:35
Hahahahahaha a po thua se edhe Burri i Roudraner bon qesi sende a ??

Ncuk be qy :biggrin: :tongue: