PDA

View Full Version : A duhet qė burri ta ndihmojė gruan?


Murgesha
02-11-03, 21:32
Sot me emancipimin e femres ne te gjitha poret e jetes a eshte nevojshme qe meshkujt te ndajne punet me gruan?

jehona
02-11-03, 23:44
te pershendes murgesha, une mendoj qe po, sepse ne ditet e sotme gruja po i ndihmon burrit p.sh. me pun per me pru pare ne shpi (e kam fjalen per aspekt ekonomik) kurse keshtu mundet me prit edhe gruja prej burrit te ndihom apo di ndajn punt e shpis (pastrimi, ent, etj....).....

amo nese veq burri punon, une nuk mendoj qe gruja ka drejt ti kerkon burrit ndihm per pun te shpis, kurse ajo gjith diten esht ne shpi dhe nuk ka tjera obligime perveq atyre.......

TOXIC_TUNA
03-11-03, 12:23
:wink: ORI ZONJE-USHE...KJO PYETJE PO ME DUKET SE ESHTE E PERGJIGJUR KETE E DIN EDHE GJYSHI I ALBULENES :wink:

AAHAAAAAAAAAAAA

Murgesha
03-11-03, 20:24
Te falenderoj per pergjigje Toxic_Tuna, me falni kush eshte gjyshi, e kush Albulena, se ata ndoshta jane te popullarizuar po po me vjen keq se nuk i njoh.

Flash
04-11-03, 20:02
Te falenderoj per pergjigje Toxic_Tuna, me falni kush eshte gjyshi, e kush Albulena, se ata ndoshta jane te popullarizuar po po me vjen keq se nuk i njoh.Tung TOXIC_TUNA mpuq pak n'sy oj mugesh qe se TOXIC_TUNA spo munet met kthy pergjigje une pot kallxoj Albulena gjyshin e ka babin e nones e gjyshi albulenen e ka qiken e qikes si njeh ti kta se sjan shku ne kish kurr se musliman jan kon :P

Online
06-11-03, 14:15
PershendetjeJehona ne ditet e sot-it Gruaja qka po i ndihmon burrit po ja nxjerr 2 fish

sa i perket ndihmes se Gruas mos te lasht Zoti ne ate ndihem

e sa i perket per ndarjen e puneve secili-a duhet me tregue veten qe eshte i Zoti apo e zoja t'i kryej te gjitha punet dhe punet jan te ndara apo jo a e din pse ?

sepse nese ti i ndihmon gruas per te bere buken per t'i lare enet apo diqka tjeter i jep ma shume mundesi qe ajo te mirret me punet e tua (burr-it) ajo duhet te bej diqka e qka me u merren me punet e te burr-it

mendoj une, ndoshta dikush mendon qe jam primitive por po flas nga Provojatung

lazdrani
15-12-03, 12:47
Murgesha pajtohem plotesisht me mendimin tend!!!!Drejtat e Njejta per dy palet... :wink: :P :lol: :roll: :D

Murgesha
15-12-03, 23:21
Lazdrani falemnderes qe po pajtohesh me mua.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rijad
18-12-03, 12:55
Pik se pari ju pershendes te gjitheve

per kete pyetje mendoj se eshte nje pyetje e cila duhet ta din gjith njerzit.Mendimi im per kete pyetje eshte po.Pse?E lexova ne nje liber mbi jeten e PEJNGAMBERIT D.M. TH. mUHAMEDIT a.s se4 e edhe ai u kishte ndihmur grave tij. E tash e pyes veten kur ai pejngamber kush jemi ne qe te mos i ndihmojme grate tona?NDIHMO CDO KENDE

QE TE JESH I NDIHMUAR

uliksi31
18-12-03, 17:00
Eshte interesant te ndalemi te kjo fjalia jote Riad ku thue se; Muhamedi a.s. i paska ndihmua grat e veta.

Ja pra nje Profet i Zotit i cili e pruni at popull nga nje injorance e pa pershkruar ne perparim njerzor.Ai ju ligjeronte popullit,ju printe ne lufta,prite delegacione te huajsh etj. e tj.Kishte 9 gra edhe ai ju ndihmonte grave ne pune te shtepis.

Shtrohet pyetja nga rrjell ky ves nder shqiptar ku shumica i takojn fes islame qe te jemi aq te vrazhd ndaj grave,kur Profeti i Zotit ishte aq korrekt dhe sjellej ne menyr te barabart.

Ky shembull ilustron me se miri se si i mveshen islamizmit shume vese te kqija pa me pas as nje baze.Pra rrjedhin nga tjeter kah.

Me falni qe e perziva pak ne ket rubrike fen,mirpo ishte rasti i volitshem.

nelly
20-12-03, 12:26
Tung juve,

do tė ju tregoj teorinė e vėrtetuar pėr mashkujt. Nga aspekti evolutiv dhe social mashkujt janė si qentė respektivisht kafshėt, mos tė tham bishat. Kjo rezulton nga ajo se gjatė periudhės ė evolucionit te mashkujt ka pasė njė ngecje enorme tė krijimit tė aftėsive intelektuale dhe tjera. Kjo pasqyrohet nė faktin se mashkujt gjithmon hecin edhe sillen si gjelat, me pretendim “burri burrė”. Tri sende jan me rėndėsi pėr ta: 1. seksi 2. seksi dhe 3. seksi. Ideale pėr mashkujt ėshtė qė tė kanė tė holla= MONETA (disi duhet me ra nė sy!) dhe tė kanė femėr sa ma atraktive afėr vehtės (disi duhet me ra nė sy!) dhe ta kanė njė automobil tė bukur (disi duhet me ra nė sy!). Fatkeqsisht ka edhe nė grupėn e gjinisė femrore , femra tė cilat gjithashtu janė tė “denuara” (prej nėnės natyrė ose mentalitetit shqiptarė katunaresk) dhe mendojnė pikėrisht nė mėnyrė primitive si mashkujt. Pėr ato realizohet vetėm njė ender kur e takojnė njė mashkull i cili posedon karakteristikat idioteske qė i pėrmenda mė lartė. Tė mjerat ato pėr diapazonin e tyre shumė tė ngushtė intelektual. Prej kėsaj grupe nuk flas pėr femrat tė cilat pėr qfardo “zori” nė aspektin e gjėndjes familjare, janė tė detyruara tė shiten vetėm e vetėm ta mbajnė familjėn e varfėr. Ato janė pėr tu dhembsur, dhe personalisht shpresoj se femrat e kėsaj kategorie janė tė pakta. Nuk jam feministe por – dorėn nė zemėr femra e mban botėn-s`bėn pa to. Pėr atė arsye meritojnė respekt shumė tė madh dhe secili qė kėtė nuk e bėn ose madje e lėndon femrėn nė kėtė apo atė mėnyrė nuk ėshtė njeri por ėshtė mashkull=pra bishė...

Pres komentaret e juaja, kujdes = shituni pak ma tė menqur , mos u tregoni menjėherė debilla= pra mashkuj.

P.S. Mos i merrni kėto fjalė personalisht, nuk kisha pė qėllim tė ofendoj a diskriminoj.

kaedhemazi
27-12-03, 09:17
me i ndihmu po vetem ne menyre psiqike ju lutem aaa...fizikisht ska nevoje.........heheheheh

kaedhemazi
27-12-03, 09:22
Nuk eshte asgje idioteske te kesh nje femer te bukure afer vehtes,te kesh nje automobil te bukure apo te kesh moneta.te gjitha keto jane disa pika te skaluara ne vagen e suksesit.
nese nuk i ki asnjeren ......mozomokeq

fatos(F)
06-01-04, 22:40
BOLL PYTJE ME VEN

SAHER TČ VJEN FUNDI I MUJIT UN THEM HEEEEEE MOST KISHA PAS TYE MOJ E DASHUR!!!!!DHE AJO MUA MČ THOT

MA SHKURT MURGESHA NE E KEM FIRMEN TON DHE MUE HIQ SMA DON NE BIROV POOOOOR EDHE TA THAM DREJTEN EDHE SKAM HABER HIQ QE SA MČ DUHET NI PERSON QČ DIN MEMA BA NI (HOMEPAGE) SPODI MEJ THAN SHQIP POR SPO MUJ ME GJET SE POM DUHET SHQIPTAR MEU KAN SE AJ ME KUPTON SHKA DU ME PAS ATY

PAK E TEPROVA PO ME FALNI.

PERSHENDETJE NGA FATOSI

tifozshqiptar
07-01-04, 00:43
Patejeter,

GjIlAnAsI_cSi
07-01-04, 18:28
Ahh Valla une i Ndihmoj Qdo dite ( Nones ) se nuses ni her ala se kam pa e kur ta shoh nashta del e Shtir e kuku per mu ishalla qillon e Madhe .. edhe e fort qe i Duron Punes se me qillu si Zana e Holl e kuku per mue.. qka ka me hek me to hgahgahgag :))


Duhet mi Ndihmu Pa Tjeter !!

Luana
13-01-04, 06:44
Tem e qelluar :D
Sa mire eshte kur ta ban kafen ne mengjes , se moooooo per tjerat mos te flas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kujtim thaqi
13-01-04, 16:02
uen jam i takordit me pytjen tende deh jam i pajtimit se urri duhet me i ndihmu gruas

Luana
13-01-04, 16:05
Bravo Kujtim , a po martohemi ne dy se po mi bajshe punet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Kush ban , ban per veti :wink:

Murgesha
13-01-04, 16:30
Ej Luana e Rrushi ku mbeti?
Gjyna valla sa u gezua djali e tani po te del pune me ket Kujtimin.
Apo ndoshta Rrushi ka kerkuar qe ti mjelesh lopet, besa mire ja ke ba nese eshte ashtu hahahahahha :lol:
Tung nga Murgesha.

Gentiana
13-01-04, 16:36
Ah moj Murgesha keshtu e kish pas dashuria, nese i ploteson dikush kushtet (si psh me i ndihmue gruas) gjdo njeri behet i ligsht dhe e lejm dashurin. Ama ndoshta edhe un do ta harroj nese me thot me i mjel lopet! hajgare pak se nuk e le un ate se e dua aq kollaj! Po se paku u lajm Luana dhe tash nuk mundet me na i len fajet neve ky Rrushi :wink: :wink: :wink:
Genta

Murgesha
14-01-04, 00:55
Ok Gentiana nuk eshte e thanun te lesh te dashurin per lope.
Lopet jane lope dhe nuk prishin dashurine e dikujt.
Une po te mesoj se si mos u nda me te dashurin per LopeØ.
Kur te thot ai hajde se koha me mjel lopen ti e merr te dashurin me vete dhe me nji shtos te vetem e shtyn ate me i mjel :wink: Vetem thuaj se nuk je Leisbejke dhe mbaroi puna hhahhahahahahh.

Hajt tung se ika e po shkoj me fjet hahahahaha ti e din. :wink:

Luana
14-01-04, 06:05
Murgesha....Gentiana veq perpara shoqe se jeni nr#1 ne ket forum :wink:
po ashtu mos ta harrojm edhe Zanen se me te vertet jeni shume te sinqerta :D
Rrushi dhe une jemi nda :cry: tash me duhet te kerkoj nji tjeter :DPa idhnime :wink:

RRUSHI
14-01-04, 06:56
SI PATE GUXIM TJU TREGOJSH LUANA UNE QE SA KOH PO E MBAJ SEKRET NDARJEN TON , PASTAJ JU KE TREGU QE JEM NDA QE NUK PRANOJE TE MJELESH LOPET DHE TE PELQEJN ME SHUM VAJZAT E POSAQERISHT ZANA :lol: :lol: :lol:
VETEM SHAKA ISHTE KJO GJE SE NE FAKT LUANEN UNE GJYSHE E KAM DHE ISHTE IDEJA E SAJ QE TJU BENTE XHELOZE JU TJERAVE---SI DHE LAZDRANIN QE E KA TRADHTUAR :twisted: E MOR LAZDRAN QKA PER TE TE GJETUR TY NGA KJO VAJZ .
SA TE FORT JENI EDHE KUR JU GENJEJ NUK ME BESONI :lol: :lol: :lol:

RRUSHI
14-01-04, 06:59
ASHTU PRA LUANA PA HIDHRIME SE NDOSHTA E TEPROVA PAK OKI- :wink:

Luana
16-01-04, 22:48
Rrush mos ta nin vella , se ne normal qe duhet te kuptohemi , se kjo forum eshte si me qen me nji kulm te shtepis edhe duhet te konsiderohemi si familje , ashtu mendoj une :wink:

diana
17-01-04, 13:35
Ndihmesa ,nese mund ta quaj ,ne punet e shtepise eshte atribut parimor i femres...por cdogje evoluon dhe une jam e kenaqur qe te rinjte tane dine te shtrojne tema te tipit relacional femer -mashkull. Ne shoqerite antike cdogje ishte e ndare sipas gjinise. Ne mesjete, ky relacion zhvillohet por dallimet ekzistojne. Ne renesance specializohen limite e burrit e te gruas. Ne epoken moderne ekziston njelloj fusioni midis njerit dhe tjetrit ne te gjitha fushat dhe kjo edhte shenje pariteti dhe barazie e cila ne shoqerine tone shqiptare eshte shume relative...

VARDARI
27-05-04, 18:17
-Nuk jam dakort me i ndihmu gruas ne punet qe i perkasin asaj
dihet cka i duhet gruas ni te Q*** te mir dhe ajo nuk kerkon ndihm vet nga burri por zgjohet ne mengjes e lumtur dhe gjith punet i shkojn mbar.
Por ata gra qe kerkojn ndihme nga buri per punet e shtepis ata ne njefar menyre duan ti denojn burat e tyne se nuk i kan ba detyrat e shtepis .
Se ne reale nuk ju duhet ndihma sikundra tiet si ajo grua e Q*** mire ajo grue asniher nuk kerkon ndihme por perkundrazi dot ket kohe edhe ta sherbej burin me ambelsi dhe kafe...

************************************************** *********
I nderuari Vardari kujdes se si po shprehesh.
Murgesha

VARDARI
28-05-04, 00:39
-Nuk jam dakort me i ndihmu gruas ne punet qe i perkasin asaj
dihet cka i duhet gruas ni te Q*** te mir dhe ajo nuk kerkon ndihm vet nga burri por zgjohet ne mengjes e lumtur dhe gjith punet i shkojn mbar.
Por ata gra qe kerkojn ndihme nga buri per punet e shtepis ata ne njefar menyre duan ti denojn burat e tyne se nuk i kan ba detyrat e shtepis .
Se ne reale nuk ju duhet ndihma sikundra tiet si ajo grua e Q*** mire ajo grue asniher nuk kerkon ndihme por perkundrazi dot ket kohe edhe ta sherbej burin me ambelsi dhe kafe...

************************************************** *********
I nderuari Vardari kujdes se si po shprehesh.
Murgesha
Murgesh qfar ka te keqe ne shprehjen time ajo esht realiteti
Besoj qe edhe ju vet jeni dakort me mendimin tim
Mendoj se mekati im e shprehjes qendron se jam shpreh pa dorza DIREKT
Pra nese ndihet donjena e ofenduar kerkoj falje ...
Te lutem kam ni pyetje mundesisht te me pergjigjesh;
A je dakort me at mendimin tim ki kujdes po te pyes per iden e jo si jam shprehur se per shprehjen direkte qe edhe nje her kerkoj ndjes
Me nderimet e mia me te larta MURGESH

Murgesha
28-05-04, 15:04
Vardari ,e kerkove te pergjigjem dhe ja po e baj.
Normal se kenaqesia seksuale shprehet edhe ne perditshmeri, kjo eshte e njejte per te dy gjinit e jo vetem per femrat.
Ju po thoni se jeni i martuar ateher me mire se kushdo tjeter e dini dhe e kuptoni se nje seks i mire nuk eshte gjithcka per gruan. Gruaja ka nevoje gjithnje per ndihme. Nese ti me gruan jeton ne nje bashkesi te gjer familjare ateher te kuptoj se nuk i ndihmon, por nese je i ndare e jeton vetem me gruan dhe femijet e tu ateher kot e ke se lavderohesh se pa i ndihmuar eshte e pa mundur. Kujto nje situate te tille. Gruaja jote eshte duke gatuar dreken. Ne ate moment qan femiu dhe rrjedhimisht degjohet. "Te lutem mbaj femijen sa ta gatuaj dreken". Nese as ne ket rast nuk e ke marre ta mbash femijen ateher ju qenkeni egoist dhe i pa denje per te qene i martuar e per te pas femije.
Te lutem mos u prek nga fjalia e fundit se kjo nuk vlen vetem per ty por vlen per te gjithe te martuarit pa dallim

Pit-bull
28-05-04, 15:20
patjeter qe duhet me ndihmu gruan

VARDARI
28-05-04, 17:01
Vardari ,e kerkove te pergjigjem dhe ja po e baj.
Normal se kenaqesia seksuale shprehet edhe ne perditshmeri, kjo eshte e njejte per te dy gjinit e jo vetem per femrat.
Ju po thoni se jeni i martuar ateher me mire se kushdo tjeter e dini dhe e kuptoni se nje seks i mire nuk eshte gjithcka per gruan. Gruaja ka nevoje gjithnje per ndihme. Nese ti me gruan jeton ne nje bashkesi te gjer familjare ateher te kuptoj se nuk i ndihmon, por nese je i ndare e jeton vetem me gruan dhe femijet e tu ateher kot e ke se lavderohesh se pa i ndihmuar eshte e pa mundur. Kujto nje situate te tille. Gruaja jote eshte duke gatuar dreken. Ne ate moment qan femiu dhe rrjedhimisht degjohet. "Te lutem mbaj femijen sa ta gatuaj dreken". Nese as ne ket rast nuk e ke marre ta mbash femijen ateher ju qenkeni egoist dhe i pa denje per te qene i martuar e per te pas femije.
Te lutem mos u prek nga fjalia e fundit se kjo nuk vlen vetem per ty por vlen per te gjithe te martuarit pa dallim

MURGESH ju falemderoj per pergjigjen dhe jam mirenjohes se kuptova se je dakort 100% me mua. Ani pse je shpreh me nje fjalor diplomatik kur me parashtron pyetjen e femis jam i bindur se edhe ti vet nuk qendron realisht mbas asaj shembuli me mbajtjen e femis nise...

Ja ku esht bindja ime se me permban ku vet thuani ju tekstualisht

Normal se kenaqesia seksuale shprehet edhe ne perditshmeri
Pra e nderuara Murgesh mir u ndigjofshim

VARDARI
28-05-04, 17:12
************************************************** *********
I nderuari Vardari kujdes se si po shprehesh.
Murgesha[/quote]

Murgesh te lutem sinqerisht te me pergjigjesh
kam nje pyetje shum te thjesht.
Sikundra une te isha shpreh ne gjuhen Angleze per shembel te kisha shkruar keshtu
-Grues duhet ti behet nje SEX i mir....A dot ma kishit hequr verejtjen por te lutem te jesh e sinqert bash mintereson dhe bile shum
Te lutem me mirkuptim....MURGESH

Pit-bull
29-05-04, 11:16
valla po kujdes

Barbaroza
29-05-04, 14:21
Pse te mos i ndihmohet gruas ne pune shtepie derisa gruaja mundohet per shtepine e burrit te saj,per ruajtjen e pasurise se tij,per mireqenien e tij ne cdo aspekt.Athua ketu kemi te bejme vertete me nje shovenizem mashkullor qe mendon veq per interesa dhe kenaqesi vetjake."Pune e madhe,gruaja eshte e gatuar per te bere pune shtepie dhe per te linde femije",i degjon keto fjale nga disa meshkuj me te cilet vertete duhet patur frike nese lidhesh.
Une qysh ne start,me te dashurin tim,do te bisedoj shtruar per te gjitha detyrimet dhe te drejtat qe me takojne si grua,nese i konvenon ok,nese jo s'kemi pse ta zgjasim tutje.Dua te jem grua e lire dhe e pavarur me te drejtat qe me takojne!

Pit-bull
29-05-04, 18:21
Barbaroza hsum e ke me te drejt ket lewter qe e ke shkuru ama burri i ka punet tjera kurse gruaja vetem punet e shtepis qaq

VARDARI
03-06-04, 11:27
************************************************** *********
I nderuari Vardari kujdes se si po shprehesh.
Murgesha

Murgesh te lutem sinqerisht te me pergjigjesh
kam nje pyetje shum te thjesht.
Sikundra une te isha shpreh ne gjuhen Angleze per shembel te kisha shkruar keshtu
-Grues duhet ti behet nje SEX i mir....A dot ma kishit hequr verejtjen por te lutem te jesh e sinqert bash mintereson dhe bile shum
Te lutem me mirkuptim....MURGESH[/quote]E NDERUARA MURGESH PO PRES PERGJIGJE

qika_pr
03-06-04, 18:03
Pershendetje
a duhet mi ndihmu burri gruas ne punet e shtepis
jo bre bilem me te ndihmu kaniher te shkon nerva se nuk i len senet ne vendin e vet,
mu per vete sme pelqen me ndihmu kam qef kaniher me pa tu u mundu edhe tu e lyp psh filgjanin e kafes ne krejt dollapat e nuk din me gjet

po kur ka nevoj me ndihmo sidomos ne kohen e fundit me ndihmon ma shume,sepse jam shtatezan edhe frigohet

VARDARI
03-06-04, 21:15
Pershendetje
a duhet mi ndihmu burri gruas ne punet e shtepis
jo bre bilem me te ndihmu kaniher te shkon nerva se nuk i len senet ne vendin e vet,
mu per vete sme pelqen me ndihmu kam qef kaniher me pa tu u mundu edhe tu e lyp psh filgjanin e kafes ne krejt dollapat e nuk din me gjet

po kur ka nevoj me ndihmo sidomos ne kohen e fundit me ndihmon ma shume,sepse jam shtatezan edhe frigohet

TE LUMT QIKA PO TE THEM ME PLOT-KUPTIMIN E FJALES SE JE ZOJE BILE SHUM ZOJA MADHE

-ALLAL TE QOFT QUMSHTI NENES SE SHUM MIR I DALLON PUNET
DIN QKA DO ME THANE E BARDHA ME TE ZEZEN

SE AS BURRI SMUNDET ME U BA GRUE
PO AS GRUJA SMUNDET ME U BA BUR

TAMAM SI PUNA E NGJYRAVE E ZEZA ME TE BARDHEN

QIKA PO TE PERSHENDET VET VARDARI

Mantisi
06-06-04, 18:46
une mendoj se po se ateher kur ai e ka pranu si grua te veten ateher e ka per detyr edhe me ndihmu...

progoni
09-06-04, 11:24
Unė tani jam duke fergue speca (pėrzhit speca thojm nga ne), po e presė nusen nga ndrimi i par unė jam nė tė dytin,edhe diqka djali i im i madhi ėshtė duke pregadit diq pas gjelle, se nė gjermani fėmija kan pushim, dhe kte specialitet ai po e ben pėr her tė par e ka mėsuar nė shkollė, unė veq po e shiqoj.

Spontanisht duke lexuar kėte rubrik ,dhe duke par qė disa qenkan moshatare te babės apo babėgjyshit (jo nga mosha por vetėdija)thash hajt tė shenoj.kogja burrė i tham vetes!!

turisti
06-08-04, 22:50
Pershendetje. Une mendoj qe ndihma si: fshisa e rrymes,larja e enve,hekurosja,shtrirja e teshave dhe do te tjera nuk paraqesin problem per burrat. :P :P :P :P :P :(

adonisi_pr
02-09-04, 17:32
ju pershendes te gjithve un mendoj se duhet pa tjeter ti ndihmom grave tona se nuk esht marre as turp ti ndihmojsh gruas ne punet e shtepis se me ate e ki me kalu jeten dhe ka kaluar aj mendimi se un jam burr dhe nuk i duhet ti ndihmojsh gruas per fat te keq te ne shqiptaret ende esht aj mendimi se nuk duhet ti ndihmojsh gras se te perqeshin te tjeret jo ne shpi tane nuk esht turp te punojsh dhe ti ndhmojsh grus ka ardh koha qe te gjith si mashkulli si femra ti ken te drejtat e barabarta se jemi ne shekullin e 21 dhe te gjith jemi njesoj nuk esht burr aj qe e malltreton nje grua vetum se mundet burrerija dhe trimrija u treguan gjat luftes ku shum femra rroken pushken dhe luftuan barabar me mashkuj paju tremb syri fare un per veti i ndihmoj gruas ne qdo pun dhe per qdo send qe kemi nevoj merrmi vesh ner vet ju pershendes te gjithve dhe qdo respekt per femrat shqiptare tung

jetoni72
02-09-04, 17:47
se a duhet ti ndihmojm gruas un them se duhet nese e dashuron dhe e don me gjith zemer duhet ti ndihmojsh se te gjith jemi te barabart si burri si gruja dhe ata qe thon un nuk i ndihmoj ata jan te mbrapambetur duhet ti ndihmojsh gruas ne rini se te duhet ne pleqri se femija i kan problemet e veta dhe duhet te kerkojsh gjithmon ndihm ndoshta kjo ju duket qesharake por nje dit dote bindni se kjo esht e vertet un me gruan i ndihmojm gjithmon per mu gruja esht shoku maj mir i jetes te miren dhe te keqen e ndajm se bashku dhe jemi shum te lumtur ne jeten ton kemi tri vajza qe i dijm me shum se qdo sen ne jet tung

Djal_rugove
02-09-04, 18:00
nelly
mos u nggut me vlersime se nuk eshtė krejtė ashtu. ka edhe aso dhe asi rastesh por kryesorja delė pozitive.
per ne shqiptaret femra, nusja apo dashnorja janė mbi te gjitha. e ke ndegjua kengen: kur ma shave nanen , ne vend te babes te kam durua, kur ma shave motren ne vend te dhendėrrit te kam durua, por kur ma shave nusen : jam shqipėtar e nuk kam ku me shkua e nuk muj m e te durua dhe e paska vra . dmth mos prek te nusja se kuku, sa per nanė e moter i del ēarja, hahahha
ecė e mos i dimo more .

Tomori
02-09-04, 20:33
nelly
mos u nggut me vlersime se nuk eshtė krejtė ashtu. ka edhe aso dhe asi rastesh por kryesorja delė pozitive.
per ne shqiptaret femra, nusja apo dashnorja janė mbi te gjitha. e ke ndegjua kengen: kur ma shave nanen , ne vend te babes te kam durua, kur ma shave motren ne vend te dhendėrrit te kam durua, por kur ma shave nusen : jam shqipėtar e nuk kam ku me shkua e nuk muj m e te durua dhe e paska vra . dmth mos prek te nusja se kuku, sa per nanė e moter i del ēarja, hahahha
ecė e mos i dimo more .

hahahaha kenga qenka interesante si bre kjo keng por ka tekst te mangur si thua ty.
kur ma shave nusen ne vend te birazerit te kam duruar,,,,qka nuk baon vaki hahahaha si bre edhe vazhdon jam shqiptar nuk kam ku me shkue nuk mujt me durue dhe e paska fkat byrazerin ne darke ..papapa qfar teksti tamam per festival hahahaha

Djal_rugove
04-09-04, 01:16
Tomori edhe ti paske sensė te mire humori, por mos shko ne festivale shqip se nuk e din se cka eshtė burazeri,
ruaje ne rrethin se ku te marrin vesh , ps .e maqedonie apo shkinie.

Engjellushja
04-09-04, 09:45
se a duhet ti ndihmojm gruas un them se duhet nese e dashuron dhe e don me gjith zemer duhet ti ndihmojsh se te gjith jemi te barabart si burri si gruja dhe ata qe thon un nuk i ndihmoj ata jan te mbrapambetur duhet ti ndihmojsh gruas ne rini se te duhet ne pleqri se femija i kan problemet e veta dhe duhet te kerkojsh gjithmon ndihm ndoshta kjo ju duket qesharake por nje dit dote bindni se kjo esht e vertet un me gruan i ndihmojm gjithmon per mu gruja esht shoku maj mir i jetes te miren dhe te keqen e ndajm se bashku dhe jemi shum te lumtur ne jeten ton kemi tri vajza qe i dijm me shum se qdo sen ne jet tung

T LUMT AJO GOJ !! :wink:
SE kjo esht e vertet cfar thuash Ti !!!

Tomori
04-09-04, 09:58
Tomori edhe ti paske sensė te mire humori, por mos shko ne festivale shqip se nuk e din se cka eshtė burazeri,
ruaje ne rrethin se ku te marrin vesh , ps .e maqedonie apo shkinie.
hahaha mir e ke besa o jaran, ani bre nuk po shkoj sta prish ty o bac...nami u baft nuk po shkoj .....o djal rugove ja po ta plotsova deshiren tash te pershendes ....hahahaha tung

nitushe
09-09-04, 15:01
mire osht me i ndihmu njani tjetrit veq valla edhe met ndihmu shume burri sdi smu duket edhe mire se tani ma gru po bahet burri sesa gruja :twisted:

Nexhati
13-09-04, 15:09
Murgeshe Ai qe i ndihmone Gruas se vete eshte Burre :!:

imodium
14-09-04, 07:50
Nitushe qashtu bre kallzoju ketynve.

Nitushe aban me te morr per gru se po lypi qesi femre si ti se nuk i perdor kto fjal fantazije si "imancipimi".

Mir e ki Nitushe se kur ti ban edhe buri qato detyra te shtepis si gruja tani behet edhe aj gru
po po po edhe duart i behen si te grujes.

kqyri ata se i lajn ent e peglatin a jau ki pa durt ju zhvillohen si femer.
Ose si peder.

Murgesha
14-09-04, 10:18
Murgeshe Ai qe i ndihmone Gruas se vete eshte Burre :!:

Ke tė drejtė Nexhat.
Lum ajo qė te paska marrė ose nėse je pa grue ende, lum ajo qė tė merr.

Loloku
14-09-04, 11:13
Murgeshe Ai qe i ndihmone Gruas se vete eshte Burre :!:

Ke tė drejtė Nexhat.
Lum ajo qė te paska marrė ose nėse je pa grue ende, lum ajo qė tė merr.

Po a! Jo mos e ngo gruan, po deshe dajak! Sikur kish pas thene njere: jo nuk e ngoj gruan, po pse me hanger dajak badihave ae!

skender
02-11-04, 00:05
tung .po si jo duhet mi ndihmue ,te dyte kane te drejtat e barabarta si femra ashtu edhe mashkulli bile ku jan te dashuruar njei pas tjetrit dhe qojn je jete te lumtur po ..

Rudi_1
10-11-04, 00:17
Po normal se duhet me i ndihmuar.
Pse mos i ndihmuar.Ai qe don gruan me gjith zemer mendoj se i ndihmon,ana e kunder sma mer mendja....mendimi im.

Vigani
11-11-04, 19:18
Vardari ,e kerkove te pergjigjem dhe ja po e baj.
Normal se kenaqesia seksuale shprehet edhe ne perditshmeri, kjo eshte e njejte per te dy gjinit e jo vetem per femrat.
Ju po thoni se jeni i martuar ateher me mire se kushdo tjeter e dini dhe e kuptoni se nje seks i mire nuk eshte gjithcka per gruan. Gruaja ka nevoje gjithnje per ndihme. Nese ti me gruan jeton ne nje bashkesi te gjer familjare ateher te kuptoj se nuk i ndihmon, por nese je i ndare e jeton vetem me gruan dhe femijet e tu ateher kot e ke se lavderohesh se pa i ndihmuar eshte e pa mundur. Kujto nje situate te tille. Gruaja jote eshte duke gatuar dreken. Ne ate moment qan femiu dhe rrjedhimisht degjohet. "Te lutem mbaj femijen sa ta gatuaj dreken". Nese as ne ket rast nuk e ke marre ta mbash femijen ateher ju qenkeni egoist dhe i pa denje per te qene i martuar e per te pas femije.
Te lutem mos u prek nga fjalia e fundit se kjo nuk vlen vetem per ty por vlen per te gjithe te martuarit pa dallimValla bre Murgeshe boll mire ia paske qendise ketije far Vardarit he.
Tybe une veq sa ta gjeje nje grua se lere ma qe kam me i gatue cdohere po edhe nese jam ne maxhe tuj gatue kam me e lene e kam me vrapue me ja ndrrue edhe pampersin femijse,e asaj tybe per cdo sabah kafen edhe ne shtrat do ja qoj.
E thuj pra qe sjam taman burre qetash.

Murgesha
12-11-04, 00:52
Valla bre Murgeshe boll mire ia paske qendise ketije far Vardarit he.
Tybe une veq sa ta gjeje nje grua se lere ma qe kam me i gatue cdohere po edhe nese jam ne maxhe tuj gatue kam me e lene e kam me vrapue me ja ndrrue edhe pampersin femijse,e asaj tybe per cdo sabah kafen edhe ne shtrat do ja qoj.
E thuj pra qe sjam taman burre qetash.


Ah bre Vigan po shumė zemėrlėshuar qenke. Tani priti vajzat kur tė paraqiten, bile me konkurrencė. Ani sa mirė edhe ki me kėndue.
Ps. Pėrshėndetje, ku dreqin je hupė pashė mamin???

dr1ta
12-11-04, 02:35
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Kercovari
12-11-04, 09:35
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

Honesty^uk.
12-11-04, 12:23
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

hahahahhah
well done

turisti
12-11-04, 12:33
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

Kercovari shoki,mos u demoralizo,hahahahah.Po ēfare " litari ne fyte ",o merakli!!! Nese e din ēka ban njeriu i dehur,ateherit e ke dhe pergjegjen,hahahahahahahahahaha.

Gajret,o burre.

Me respekt, TURISTI

Kercovari
12-11-04, 13:18
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

Kercovari shoki,mos u demoralizo,hahahahah.Po ēfare " litari ne fyte ",o merakli!!! Nese e din ēka ban njeriu i dehur,ateherit e ke dhe pergjegjen,hahahahahahahahahaha.

Gajret,o burre.

Me respekt, TURISTI
S`jam demoralizu aspak e as kem ndermend te ve "Litar ne fyt"perderisa ndryshe flas e ndryshe veproj.
Shume i ligte jem kure jen ne pytje grate e bukura"Pall si mezati ne
shtall"te ngjashme me ato te dehurit.Haaahaaa!.

Krokodilli
12-11-04, 13:47
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

Kercovari shoki,mos u demoralizo,hahahahah.Po ēfare " litari ne fyte ",o merakli!!! Nese e din ēka ban njeriu i dehur,ateherit e ke dhe pergjegjen,hahahahahahahahahaha.

Gajret,o burre.

Me respekt, TURISTI
S`jam demoralizu aspak e as kem ndermend te ve "Litar ne fyt"perderisa ndryshe flas e ndryshe veproj.
Shume i ligte jem kure jen ne pytje grate e bukura"Pall si mezati ne
shtall"te ngjashme me ato te dehurit.Haaahaaa!.


hahahaha NO COMMENT

turisti
12-11-04, 14:34
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

Kercovari shoki,mos u demoralizo,hahahahah.Po ēfare " litari ne fyte ",o merakli!!! Nese e din ēka ban njeriu i dehur,ateherit e ke dhe pergjegjen,hahahahahahahahahaha.

Gajret,o burre.

Me respekt, TURISTI
S`jam demoralizu aspak e as kem ndermend te ve "Litar ne fyt"perderisa ndryshe flas e ndryshe veproj.
Shume i ligte jem kure jen ne pytje grate e bukura"Pall si mezati ne
shtall"te ngjashme me ato te dehurit.Haaahaaa!.

Huuuu,tash e kam me lehte.U frikova se po ban vetevrasje, kur dihet se me mire eshte t'ju gjuhesh tjetres ne qafe,hahahahahahahahahaha.

TP TURISTI :wink:

Vigani
12-11-04, 19:30
Valla bre Murgeshe boll mire ia paske qendise ketije far Vardarit he.
Tybe une veq sa ta gjeje nje grua se lere ma qe kam me i gatue cdohere po edhe nese jam ne maxhe tuj gatue kam me e lene e kam me vrapue me ja ndrrue edhe pampersin femijse,e asaj tybe per cdo sabah kafen edhe ne shtrat do ja qoj.
E thuj pra qe sjam taman burre qetash.


Ah bre Vigan po shumė zemėrlėshuar qenke. Tani priti vajzat kur tė paraqiten, bile me konkurrencė. Ani sa mirė edhe ki me kėndue.
Ps. Pėrshėndetje, ku dreqin je hupė pashė mamin???


Qe bre Murgeshe jam hype ne tavan e po i kqyri se cila don me marr yrysh e para se tek na thone duhet burri me qellue pak ma nalte kur te vjen nusja hahahahahahahah.

Tomori
12-11-04, 22:13
[quote="VARDARI"]-Nuk jam dakort me i ndihmu gruas ne punet qe i perkasin asaj
dihet cka i duhet gruas ni te Q*** te mir dhe ajo nuk kerkon ndihm vet nga burri por zgjohet ne mengjes e lumtur dhe gjith punet i shkojn mbar.
Por ata gra qe kerkojn ndihme nga buri per punet e shtepis ata ne njefar menyre duan ti denojn burat e tyne se nuk i kan ba detyrat e shtepis .
Se ne reale nuk ju duhet ndihma sikundra tiet si ajo grua e Q*** mire ajo grue asniher nuk kerkon ndihme por perkundrazi dot ket kohe edhe ta sherbej burin me ambelsi dhe kafe...


-Hahahahahahaha VARDARI shoqi tamam qashtu asht i paske ra troq muhabetit, hahahahaha vallhi mke shti me qesh, te pershendes tungji

Rudi_1
13-11-04, 01:03
hahaha.
o shok me kqyr holl e holl mire e ka tumori.nuk mundemi ne burat me u ndihmu grave ne punet e shtepise.Ato e kan per detyre at pun ne ndoshta dicka do ju ndihmojm por ata pastaj mundet te msohen keq dhe per cdo dit ta shtojn edhe nga nje pun tjeter hahahah aj me det pastaj.
Boll e kan ti respektojme si duhet e sa per tu ndihmuar le te behen te forta dhe le ti kryn punet vet.Burat fitojne brat e pastrojne shpin...
Un e dhash mendimin tim dhe mendoj se edhe ju tjeret pajtoheni kshu.
Ju pershendet Rudi_1..... 8)

turisti
13-11-04, 09:55
:P Gruaja,hmmmmmmmmmm,SA BUKUR TINGELLON.

Une mendoj qe gruja nuk e ban berllogun vet. Gruaja eshte personi me te cilin e ndajm jeten,e ajo nenkupton qe duhet m'i ndae edhe problemet me te cilit ballafaqohemi gjate jetes bashkeshortore.Gruaja nuk i ka prue femijet prej babes. Ne kete papunsi,me i ndihmue gruas - eshte njefare lloj pune ( bile psiqikisht ) + sa me shume i ndihmoni grujes - aq me shume dhe me mire do tju sherbeje. Mos kshyrni me e nenqmue ose mundue grujen,sepse vetvetes i lidhni kembet. A nuk mjafton qe gjithmone i keni garderobe te lare,sillen e gatshme,qe dikush ju del perpara dhe ju pret? A e dini qe gruaja eshte telefoni i juaj?A e dini qe gruaja ne jeten e mashkullit eshte si OAZA ne shkretine?

DIJANI KYMETIN GRUJES DHE MOS TOLERONI TJERA LULE NE JETE. LEJONI QE GRUAJA TE JET E VETMJA LULE NE JETEN E JUAJ.

Me respekt,TURIST. :wink:

Krokodilli
13-11-04, 10:54
KUR GRUJA I BEN PUNET E SHTEPIS,,, NUK DUHET TI KEQKUPTOJM GJERAT E TE MENDOJM QE E KA PER DETYR.......
femrat shqiptare ne pergjithesi i bejn punet e shtepis,, per kete edhe kemi rrespektin me te madh per femrat shqiptare,,, por nuk do te thot se nuk duhet mashkulli ti ndihmoj femres..... gjithsesi ti ndihmoj,,,, te kemi te drejtat e barabarta per qdo gje ne jet..

P.S mos ja qoft zoti as ni shqiptari mu martu me femer Australiane,, se ka me te nxan mengjesi tu i la ent o edhe tu e pastru shtepin..

:arrow: si nje shok trim qe e kam,, Pejan,,, le qe i lan ent po edhe teshat grus australiane ja lan.. :wink:

Kercovari
13-11-04, 11:07
:P Gruaja,hmmmmmmmmmm,SA BUKUR TINGELLON.

Une mendoj qe gruja nuk e ban berllogun vet. Gruaja eshte personi me te cilin e ndajm jeten,e ajo nenkupton qe duhet m'i ndae edhe problemet me te cilit ballafaqohemi gjate jetes bashkeshortore.Gruaja nuk i ka prue femijet prej babes. Ne kete papunsi,me i ndihmue gruas - eshte njefare lloj pune ( bile psiqikisht ) + sa me shume i ndihmoni grujes - aq me shume dhe me mire do tju sherbeje. Mos kshyrni me e nenqmue ose mundue grujen,sepse vetvetes i lidhni kembet. A nuk mjafton qe gjithmone i keni garderobe te lare,sillen e gatshme,qe dikush ju del perpara dhe ju pret? A e dini qe gruaja eshte telefoni i juaj?A e dini qe gruaja ne jeten e mashkullit eshte si OAZA ne shkretine?

DIJANI KYMETIN GRUJES DHE MOS TOLERONI TJERA LULE NE JETE. LEJONI QE GRUAJA TE JET E VETMJA LULE NE JETEN E JUAJ.

Me respekt,TURIST. :wink:
Opa Turisti.Po halli eshte me te tjerat gra jo me ato qe jeni kurorzuar.Haaaaaaaa!

Kercovari
13-11-04, 11:10
KUR GRUJA I BEN PUNET E SHTEPIS,,, NUK DUHET TI KEQKUPTOJM GJERAT E TE MENDOJM QE E KA PER DETYR.......
femrat shqiptare ne pergjithesi i bejn punet e shtepis,, per kete edhe kemi rrespektin me te madh per femrat shqiptare,,, por nuk do te thot se nuk duhet mashkulli ti ndihmoj femres..... gjithsesi ti ndihmoj,,,, te kemi te drejtat e barabarta per qdo gje ne jet..

P.S mos ja qoft zoti as ni shqiptari mu martu me femer Australiane,, se ka me te nxan mengjesi tu i la ent o edhe tu e pastru shtepin..

:arrow: si nje shok trim qe e kam,, Pejan,,, le qe i lan ent po edhe teshat grus australiane ja lan.. :wink:
Ehe!Kroki
Ky shqiptare Pejan qenka shendru ne televizor pa ze i mjeri!
Valla me dhimbet!

turisti
13-11-04, 12:58
:P Gruaja,hmmmmmmmmmm,SA BUKUR TINGELLON.

Une mendoj qe gruja nuk e ban berllogun vet. Gruaja eshte personi me te cilin e ndajm jeten,e ajo nenkupton qe duhet m'i ndae edhe problemet me te cilit ballafaqohemi gjate jetes bashkeshortore.Gruaja nuk i ka prue femijet prej babes. Ne kete papunsi,me i ndihmue gruas - eshte njefare lloj pune ( bile psiqikisht ) + sa me shume i ndihmoni grujes - aq me shume dhe me mire do tju sherbeje. Mos kshyrni me e nenqmue ose mundue grujen,sepse vetvetes i lidhni kembet. A nuk mjafton qe gjithmone i keni garderobe te lare,sillen e gatshme,qe dikush ju del perpara dhe ju pret? A e dini qe gruaja eshte telefoni i juaj?A e dini qe gruaja ne jeten e mashkullit eshte si OAZA ne shkretine?

DIJANI KYMETIN GRUJES DHE MOS TOLERONI TJERA LULE NE JETE. LEJONI QE GRUAJA TE JET E VETMJA LULE NE JETEN E JUAJ.

Me respekt,TURIST. :wink:
Opa Turisti.Po halli eshte me te tjerat gra jo me ato qe jeni kurorzuar.Haaaaaaaa!

Aha shoki,tum falesh se une jam TURIST. :wink:

Pershendetje si gjithmone,hahahahahahahahaha. :wink:

stina
14-11-04, 00:17
po moj si jo :wink:

dr1ta
14-11-04, 00:40
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!


Valla qenke mbush shum te kuptoj, vec nuk jan te gjith ne nje situat si je ti ndoshta . Nese edhe burri dhe gruja punojn e kan femij NORMAL CE BURRI DUHET TI NDIHMOJ GRUAS NE SHTEPI ME JA NDrU PELENAT BEBEs ME PERGADIT USHQIM ME PaSTRU SHTEPINE , gruja smundet ti bej keto te gjitha edhe plus ne pun te shtetit ose privat .KJO ESHT SHUM FER me i nda detyrat ne ket menyr .


NUk tham ce krejt shqiptaret jan dembela kur esht fjala me ndihmu grujes ne shtepi, vec shumica jan te papergjegjshem, ket e dijm te gjith. Un jetoj ne gurbet shum vite dhe e shof boll mire si sjellen shqiptaret ndaj familjes, kurse keta te huajt i ndihmojn grujes perndryshe PER DERE JASHT :twisted:


EDHE JU DJEM MOS U QAJNI SHUM NGA VAJZAt SHQIPTARE SE VALLA ASNJE FEMEN TJETER NUK ESHT SI NEEEEEEE.

FOLNI REALITETIN.

dr1ta
14-11-04, 00:42
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!

hahahahhah
well done


Cka je ka fol bre ti cfar well done ?? Thash ce je pak feminist :shock:

Gentiani
14-11-04, 00:48
[quote=VARDARI]-Nuk jam dakort me i ndihmu gruas ne punet qe i perkasin asaj
dihet cka i duhet gruas ni te Q*** te mir dhe ajo nuk kerkon ndihm vet nga burri por zgjohet ne mengjes e lumtur dhe gjith punet i shkojn mbar.
Por ata gra qe kerkojn ndihme nga buri per punet e shtepis ata ne njefar menyre duan ti denojn burat e tyne se nuk i kan ba detyrat e shtepis .
Se ne reale nuk ju duhet ndihma sikundra tiet si ajo grua e Q*** mire ajo grue asniher nuk kerkon ndihme por perkundrazi dot ket kohe edhe ta sherbej burin me ambelsi dhe kafe...


-Hahahahahahaha VARDARI shoqi tamam qashtu asht i paske ra troq muhabetit, hahahahaha vallhi mke shti me qesh, te pershendes tungji

E nėse gruas i mbeten ti bėjė vehtėm punėt e shtėpisė, ajo nuk do tė ketė kohė pėr atė punėn e dytė qė po mendoni, sigurishtė se ua kthenė kėshtu http://www.smily.at/smily/smily943.gif :wink: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
14-11-04, 08:46
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!


Valla qenke mbush shum te kuptoj, vec nuk jan te gjith ne nje situat si je ti ndoshta . Nese edhe burri dhe gruja punojn e kan femij NORMAL CE BURRI DUHET TI NDIHMOJ GRUAS NE SHTEPI ME JA NDrU PELENAT BEBEs ME PERGADIT USHQIM ME PaSTRU SHTEPINE , gruja smundet ti bej keto te gjitha edhe plus ne pun te shtetit ose privat .KJO ESHT SHUM FER me i nda detyrat ne ket menyr .


NUk tham ce krejt shqiptaret jan dembela kur esht fjala me ndihmu grujes ne shtepi, vec shumica jan te papergjegjshem, ket e dijm te gjith. Un jetoj ne gurbet shum vite dhe e shof boll mire si sjellen shqiptaret ndaj familjes, kurse keta te huajt i ndihmojn grujes perndryshe PER DERE JASHT :twisted:


EDHE JU DJEM MOS U QAJNI SHUM NGA VAJZAt SHQIPTARE SE VALLA ASNJE FEMEN TJETER NUK ESHT SI NEEEEEEE.

FOLNI REALITETIN.
Sot eshte feste Bajrami dhe nuk ben me dike te shahesh.
Me te tregu te verteten une per veti kam nje jete shume te lumtur Bashkeshortore dhe nje grua te afte sa qe nuk kame nevoje te e ndihmoje ne punet e shtepis.Keto qe kam shkruajte me larte me shum ka karakterin e nje humori dhe ndohdite perditshmeris ne jeten moderne.
Por mos haroni se burrat jene Gomaret me te medhenje dhe se s`kan ndermend te nderojne samarin me shalen e kalit se s`do tu kishte hije.
Une te pershendes dhe te uroj festen e Bajramit nese i takon besimit tim,nese jo,mbetesh ne meshiren e zotit si te gjith ne.
Me respekt Kercovari.

dr1ta
14-11-04, 12:45
Ato burra qe i ndihmojn grujes do te fitojn xhenetin :idea:

Burri e ka fituar gjenetin qe kure ka hy ne dashuri me nje grua.Por a duhet ndihmuar gruja?.
Burrat ndihmojne grate per te krijuar familje,burrat jene ato te cilit kan ndertuar fabrika te tera kosmetike per te u dukur grate te bukura,burrat ngarendin pas grave si te cmendur,burat hyne edhe ne borgje per te realizuar deshiren e gruas,per nje auto te bukur,shtepi te mire,tesha te bukura per grate e shueme e shume gjera te tjera.
Ju Zonja na i moret edhe pantolonat,celsat e autos,celsat e shtepis,komanden po se po.Neve te gjoreve na ka mbetur te veshin nga nje mini funde,per fate kjo nuk do te ndodhe sepse jo qe nuk na ka hije,por breket tanga disa nuk i kemi te pershtatura.
E me teper per burrat litari ne fyte!


Valla qenke mbush shum te kuptoj, vec nuk jan te gjith ne nje situat si je ti ndoshta . Nese edhe burri dhe gruja punojn e kan femij NORMAL CE BURRI DUHET TI NDIHMOJ GRUAS NE SHTEPI ME JA NDrU PELENAT BEBEs ME PERGADIT USHQIM ME PaSTRU SHTEPINE , gruja smundet ti bej keto te gjitha edhe plus ne pun te shtetit ose privat .KJO ESHT SHUM FER me i nda detyrat ne ket menyr .


NUk tham ce krejt shqiptaret jan dembela kur esht fjala me ndihmu grujes ne shtepi, vec shumica jan te papergjegjshem, ket e dijm te gjith. Un jetoj ne gurbet shum vite dhe e shof boll mire si sjellen shqiptaret ndaj familjes, kurse keta te huajt i ndihmojn grujes perndryshe PER DERE JASHT :twisted:


EDHE JU DJEM MOS U QAJNI SHUM NGA VAJZAt SHQIPTARE SE VALLA ASNJE FEMEN TJETER NUK ESHT SI NEEEEEEE.

FOLNI REALITETIN.
Sot eshte feste Bajrami dhe nuk ben me dike te shahesh.
Me te tregu te verteten une per veti kam nje jete shume te lumtur Bashkeshortore dhe nje grua te afte sa qe nuk kame nevoje te e ndihmoje ne punet e shtepis.Keto qe kam shkruajte me larte me shum ka karakterin e nje humori dhe ndohdite perditshmeris ne jeten moderne.
Por mos haroni se burrat jene Gomaret me te medhenje dhe se s`kan ndermend te nderojne samarin me shalen e kalit se s`do tu kishte hije.
Une te pershendes dhe te uroj festen e Bajramit nese i takon besimit tim,nese jo,mbetesh ne meshiren e zotit si te gjith ne.
Me respekt Kercovari.

Jo nuk shahem aspak edhe sdi si me ke kuptu ce te ka shti te mendojsh te shahesh, at ce kam shkru prara do diteve e shkrova me humor gjithashtu. Te uroj edhe un festen e bajramit :)

skender
09-12-04, 01:09
pse jo edhe ajo eshte pjese ne mjedisin jetsor te mashkullit dhe femres.te dyte jan te barabart.nuk ka atu te keqe.

turisti
09-12-04, 01:25
pse jo edhe ajo eshte pjese ne mjedisin jetsor te mashkullit dhe femres.te dyte jan te barabart.nuk ka atu te keqe.

Grues ,gjithqysh,ne ēdo pikepamje,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Rudi_1
20-12-04, 22:38
pse jo edhe ajo eshte pjese ne mjedisin jetsor te mashkullit dhe femres.te dyte jan te barabart.nuk ka atu te keqe.

Grues ,gjithqysh,ne ēdo pikepamje,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Po turisti po ashtu eshte patjeter duhet.....apo hahahha.
Me respekt Rudi_1

DEA
20-12-04, 22:43
Po more qysh jo, qka po pyesni edhe ju!

Rudi_1
20-12-04, 22:51
Po more qysh jo, qka po pyesni edhe ju!

:)

turisti
21-12-04, 01:07
:P :P :P :P - Gruan gjithmone. - :P :P :P :P

turisti
21-12-04, 01:12
pse jo edhe ajo eshte pjese ne mjedisin jetsor te mashkullit dhe femres.te dyte jan te barabart.nuk ka atu te keqe.

Grues ,gjithqysh,ne ēdo pikepamje,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Po turisti po ashtu eshte patjeter duhet.....apo hahahha.
Me respekt Rudi_1

RUDI_1 i nderuar,

Tash eshte vone edhe nuk muj me i hallakat plot postimet e mia qe i kam postuar per gruan,por ta jap nje shembull: kuptoje gruan si veture.Sa me shume i ban hyzmet dhe kujdesesh per ta/te,me shume , me mire dhe me gjate do te te sherbeje.


Me nderime,TURISTI. :wink:

halla e madhe
21-12-04, 19:31
Turisti_edhe ti me hallen po din te flasish kesi soji aa??Ani ani nese ju e konsideroni gruan si veture,atehere po ju konsiderojme ne juve si TRAKTORA :wink: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
21-12-04, 19:43
Turisti_edhe ti me hallen po din te flasish kesi soji aa??Ani ani nese ju e konsideroni gruan si veture,atehere po ju konsiderojme ne juve si TRAKTORA :wink: :lol: :lol: :lol:


Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Ose mė mirė si kombanja. :wink:

Rudi_1
21-12-04, 22:10
Turisti_edhe ti me hallen po din te flasish kesi soji aa??Ani ani nese ju e konsideroni gruan si veture,atehere po ju konsiderojme ne juve si TRAKTORA :wink: :lol: :lol: :lol:


Ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Ose mė mirė si kombanja. :wink:

Gajret Murgesh,halla e madhe ja vu vulėn kurse ti e nėnshkrove. :lol:
Po mire e ka Turisti,e vėrtet ėsht.Pse mendoni ashtu?

turisti
22-12-04, 01:21
Turisti_edhe ti me hallen po din te flasish kesi soji aa??Ani ani nese ju e konsideroni gruan si veture,atehere po ju konsiderojme ne juve si TRAKTORA :wink: :lol: :lol: :lol:

" halla e madhe," mos je ne poziten ne te cilen ka qene Mafiozi,ose vetem po bohesh?

Me respekt,TURISTI.

halla e madhe
22-12-04, 09:00
Turisti_Nuk jame ne poziten e Mafiozit jooo...po me pelqejne mendimet e mashkujve ne pergjithsi,sa mire qe kane ndryshuar mendimet gjate ketyre 20vjetve te fundit :!: "Cdo gje me mase ,eshte e MIreseardhur" :wink:

turisti
22-12-04, 13:32
Turisti_Nuk jame ne poziten e Mafiozit jooo...po me pelqejne mendimet e mashkujve ne pergjithsi,sa mire qe kane ndryshuar mendimet gjate ketyre 20vjetve te fundit :!: "Cdo gje me mase ,eshte e MIreseardhur" :wink:

" halla e madhe " ,mire nese e ke kuptuar tekstin larteshenuar ashtu si eshte i postuar,a perndryshe,:

" - Alltanin e kontrollojme me zjarm,
- gruan me alltan,
- e mashkullin me gruan. "

Me nderime,TURISTI.

lotoshi
22-12-04, 14:18
me lejoni njeher tju pershendes

por kutpohet kjo se buri duhet m ei ndihmu gruas po derisa jetojn bashk ne rast se buri punon e gruaja jo ather buri ska cka me i ndihmu por post se gruaja ri tan diten ne shpi ato pun i ka ne rast se te dy punojn ather kuptohet qe te dy do ty ndihmojn njeri tjtrit njri ben kafe tjetri buken etj per mendimin tim une i kisha ndihmuar gruas nese edhe ajo punon

Rudi_1
24-12-04, 21:41
Turisti_Nuk jame ne poziten e Mafiozit jooo...po me pelqejne mendimet e mashkujve ne pergjithsi,sa mire qe kane ndryshuar mendimet gjate ketyre 20vjetve te fundit :!: "Cdo gje me mase ,eshte e MIreseardhur" :wink:

Halla e madhe nuk kemi ndryshuar ne vet po koha na ka ndryshuar.Po jo vetem neve po gjithcka e ndryshon ( i del afati cdo sendi )
Mos haro se edhe me shume do te ndryshojme do te behemi me te mire dhe me te dashur per juve (grat).
Vetem besimi te qendroj ne vend te par,krejt punet do te shkojne ne regull..........................................Ru di_1

Giovanni
03-01-05, 14:02
Pa tjeter qe duhet ta ndihmojn ...

TIM
03-01-05, 16:53
Aha more kolege , nuk jame i martuar se kur te martohem , vallahi vetem permbi televizor kam me ulur , edhe tani nuk kame nevoj hiq me ja nrru programat , sepse ajo mi nrron mua ............................

Gentiana
03-01-05, 19:04
Aha more kolege , nuk jame i martuar se kur te martohem , vallahi vetem permbi televizor kam me ulur , edhe tani nuk kame nevoj hiq me ja nrru programat , sepse ajo mi nrron mua ............................

TIM-i mos be seri nese mbet pa u martuar... :wink:

turisti
04-01-05, 15:32
Ēdo ndihem e ofruar gruas dmth - i keni ndihmuar vetvetes.

Pershendetje,TURISTI. :wink:

Drenicaki
04-01-05, 15:36
Ēdo ndihem e ofruar gruas dmth - i keni ndihmuar vetvetes.

Pershendetje,TURISTI. :wink:

Kėtu mirė e ki vallahi,ja ke qillu se jeta ėshtė bashkjetes!! 8) 8) :idea:

turisti
04-01-05, 15:40
Ēdo ndihem e ofruar gruas dmth - i keni ndihmuar vetvetes.

Pershendetje,TURISTI. :wink:

Kėtu mirė e ki vallahi,ja ke qillu se jeta ėshtė bashkjetes!! 8) 8) :idea:

Edhe me teper bile.... :wink:

Drenicaki
04-01-05, 15:43
Jo ma teper veq edhe me vdek bashk me tė :lol: :lol:

turisti
04-01-05, 15:48
Jo ma teper veq edhe me vdek bashk me tė :lol: :lol:

Mos i jep " koses hapt ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahah ( hajgare ). :wink:

Drenicaki
04-01-05, 15:51
Jo ma teper veq edhe me vdek bashk me tė :lol: :lol:

Mos i jep " koses hapt ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahah ( hajgare ). :wink:
Jo mirė e ki se mu ka ba pa e mreh!!hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol:

turisti
04-01-05, 15:55
Jo ma teper veq edhe me vdek bashk me tė :lol: :lol:

Mos i jep " koses hapt ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahah ( hajgare ). :wink:
Jo mirė e ki se mu ka ba pa e mreh!!hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol:

hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahah,diqa tuj qesh,po a nuk e ke automatike?,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahaha,ti akoma pumon me modelin e Enver Hoxhes,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahaha, nuk ke faj ,sepse edhe bari nuk eshte si perpara - u egersue,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaha. :wink:

Drenicaki
04-01-05, 16:02
hahahahahaaaaahahyahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa le bre se um myte tuj kesh , po duhet me mreh mekanikisht se u dal bari i eger e po na i prish maqinat e veq kosa e Enver Hoxhes po ban punė!!hahahahahaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
04-01-05, 16:06
hahahahahaaaaahahyahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa le bre se um myte tuj kesh , po duhet me mreh mekanikisht se u dal bari i eger e po na i prish maqinat e veq kosa e Enver Hoxhes po ban punė!!hahahahahaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahah ahahahahahahahah, dmth kosa e diktature,yqyqyqyqyqyqyqyqyqy,por leje ne demokraci ( me teledirigjues ),hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha,por kujdes se po t'i kosit edhe plepat,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahah. :wink:

Drenicaki
04-01-05, 16:14
Ra demokracia e na qoj ne fund pusi ,se per do as ēekiēi jem s'ban punė!!hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

turisti
04-01-05, 16:16
Ra demokracia e na qoj ne fund pusi ,se per do as ēekiēi jem s'ban punė!!hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahha hahahahahahahahahahahah. :wink:

sarasara
20-01-05, 16:35
mendoj se duhet me na ndihu edhe shum bile.
me pas mundesi bile edhe kafen te shtrati me na pru, hahhahah me mujt e me e gjet qasi nuk ish hanger prej se miri yyyyyyyy :lol:

turisti
20-01-05, 17:43
mendoj se duhet me na ndihu edhe shum bile.
me pas mundesi bile edhe kafen te shtrati me na pru, hahhahah me mujt e me e gjet qasi nuk ish hanger prej se miri yyyyyyyy :lol:


:shock: :shock: :shock: " ...nuk ish hanger prej se miri yyyyyyyyyyy...." ,pse qudi?? Kafja per personin e dashuruar te shtrati nuk eshte gje e posaqshme,- i takon detyrave te perditshme te mashkujve,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahah.

Me respekt,

TURISTI.

sarasara
20-01-05, 19:25
per ty turisti nuk koka problem kafja a?
po e kryjshe ket pune pa pritese a ?
e lumja qe te ka valla :wink:

Mafiozi
20-01-05, 19:40
Duhet mi ndihmu gruas si mbas mundesive, e dim qe jan do pun me shum
per gruan se per burrin, apo te kunderten. Vetem duhet te mundohemi
me punu se bashku, te jem baraz ne ket aspekt si ne tjeret.

:wink:

turisti
20-01-05, 19:43
per ty turisti nuk koka problem kafja a?
po e kryjshe ket pune pa pritese a ?
e lumja qe te ka valla :wink:

Sarasara e nderuar,

Nuk po ka problem e as pritese,pse! Sot e maroj une,tjeter dit partnerja,ose kush eshte me i lire.Une nuk e nenkuptoj si diē.te keq e as poshtersi ja nenqmim per mashkullin,por si argetim.


Me respekt,

TURISTI.

Gentiana
20-01-05, 19:45
Ok Gentiana nuk eshte e thanun te lesh te dashurin per lope.
Lopet jane lope dhe nuk prishin dashurine e dikujt.
Une po te mesoj se si mos u nda me te dashurin per LopeØ.
Kur te thot ai hajde se koha me mjel lopen ti e merr te dashurin me vete dhe me nji shtos te vetem e shtyn ate me i mjel :wink: Vetem thuaj se nuk je Leisbejke dhe mbaroi puna hhahhahahahahh.

Hajt tung se ika e po shkoj me fjet hahahahaha ti e din. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sarasara
20-01-05, 20:48
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:

Mafiozi
20-01-05, 20:54
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Qy qy qy qy qy, ki deshir me ja ber 3 me 1 a ???

Te propozoj me mir sarasara, shpreso te mbetesh 2 me 2 :D
me mir nuk ka :lol: :wink:

DEA
20-01-05, 22:16
Femra shtylla e shtepis, kane thene, e ndonjeher me e marre mashkulli ate shtyll kish qene mire :wink:

sarasara
20-01-05, 22:26
moreeeee mos po me qellon qe nuk ma qet kurr se :x

turisti
20-01-05, 22:34
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Nuk te keqkuptova edhe propozimi i mire eshte 3:1= real,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhh ahahahahahahahahahahahah. :wink:

Mafiozi
20-01-05, 22:50
moreeeee mos po me qellon qe nuk ma qet kurr se :x


Jo tybe, un me shum jam per 3 me 1 se per kurr hiq :D


Por 2 me 2 esht me mir per te dyt :lol: :wink:

mina
21-01-05, 15:16
edhe un jam e mendimit qe burri duhet me i ndihu gruas,pse jo.
edhe mos u kfigo sarasara qe nuk e gjen se tash te tille jan po thuajse te gjith.
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Qy qy qy qy qy, ki deshir me ja ber 3 me 1 a ???

Te propozoj me mir sarasara, shpreso te mbetesh 2 me 2 :D
me mir nuk ka :lol: :wink:

Agroni22
21-01-05, 18:03
po edhe ate ne qdo aspekt te jetes

mina
22-01-05, 17:43
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Nuk te keqkuptova edhe propozimi i mire eshte 3:1= real,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhh ahahahahahahahahahahahah. :wink:po qajo 3:i a po i bjen per femren a per mashkullin :?:

mina
22-01-05, 17:46
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Nuk te keqkuptova edhe propozimi i mire eshte 3:1= real,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhh ahahahahahahahahahahahah. :wink:po qajo 3:i a po i bjen per femren a per mashkullin :?:

TIM
23-01-05, 13:37
Une mund te theme se kure te me kerkoj gruaja ne banjo , do te jeme i gatshem e dhe per te ja ferkuar shpinen .

turisti
24-01-05, 12:14
ok, po as un nuk thash qe asht poshtersi as si diqka e keqe me i ba kafe dikuj
ku ta kisha pas nafake me e gjet dikend qe ma ban kafen 3 her e une veq nji her :wink:


Nuk te keqkuptova edhe propozimi i mire eshte 3:1= real,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhh ahahahahahahahahahahahah. :wink:po qajo 3:i a po i bjen per femren a per mashkullin :?:

- 3x mashkulli,

- 1x femra.

:P :wink:

IceGirl
24-01-05, 17:59
Sigurisht qe duhet ti ndihmoj mashkulli gruas qy....
:wink:

dr1ta
25-01-05, 01:13
Une mund te theme se kure te me kerkoj gruaja ne banjo , do te jeme i gatshem e dhe per te ja ferkuar shpinen .


Ajo esht puna me e leht me ja ferku shpinen, e ne te tjera pune a i ndihmon :?: :D

TIM
27-01-05, 23:04
Eshte e vertet se meshkujt gjithmon i largohen punve shtepiake , dhe gruaja eshte e detyruar ti perbaloj vete .

E nderuara DRITA , une mund te theme vetem nje qe keto 10 vitet e fundit , i kame bere te gjitha , mbrenda dites jame shendrruar shpeshe here ne rolin e gruas , dhe per kete arsye ju besoj .

Sa i perket pytjes tende une e dhe kure te vie ajo dite qe te jem i martuar , prap se prap nuk do ti nderroj principet e mia , tek e fundit ne te njejten shtepi jetoj dhe une .

Gentiani
27-01-05, 23:10
Une mund te theme se kure te me kerkoj gruaja ne banjo , do te jeme i gatshem e dhe per te ja ferkuar shpinen .


Ajo esht puna me e leht me ja ferku shpinen, e ne te tjera pune a i ndihmon :?: :D

Kush po tė thotė dr1ta qė ėshtė puna mė e lehtė ?! Ajo ėshtė puna mė e vėshtirė se duhet ditur ku dhe si fėrkohet shpinda :lol: :lol: :lol: :wink:

tjerat nuk janė punė, ato mundet ti kryejė edhe vehtė gruaja :lol: :lol: :wink:

dr1ta
31-01-05, 02:03
Une mund te theme se kure te me kerkoj gruaja ne banjo , do te jeme i gatshem e dhe per te ja ferkuar shpinen .


Ajo esht puna me e leht me ja ferku shpinen, e ne te tjera pune a i ndihmon :?: :D

Kush po tė thotė dr1ta qė ėshtė puna mė e lehtė ?! Ajo ėshtė puna mė e vėshtirė se duhet ditur ku dhe si fėrkohet shpinda :lol: :lol: :lol: :wink:

tjerat nuk janė punė, ato mundet ti kryejė edhe vehtė gruaja :lol: :lol: :wink:Ti mendon naj pune me te rend :P se sa per shpinen nuk esht problem


Shpina e grujes esht si trekendsh bithprap :lol: pra me levizje te lehta ja ben nje mazazh djathtas -majtas - posht -dhe ne midis nalt , u kry :P :lol:

Toni_4Ever
13-03-05, 07:53
Sot me emancipimin e femres ne te gjitha poret e jetes a eshte nevojshme qe meshkujt te ndajne punet me gruan?

Te pershendes Margesha

dakord jam me ty por cka te bej une kur ter diten jam ne pun dhe vija ne shtepi dhe perseri duhet mi ndimua gruhes sime meqense nuk jam i matum ala por une mendoj se gruja duhet ta kuptoj se buri punon edhe nga nje her nga ka nevoj per pushim.
por pse jo ka bura qe nuk merziten shum sa i perket punes e per mendimin tim keto bura duhet ti ndimojn gruas.

Tung nga Toni

turisti
13-03-05, 17:36
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:

Kercovari
13-03-05, 20:06
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

turisti
13-03-05, 20:13
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:

Kercovari
13-03-05, 20:16
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

turisti
13-03-05, 20:26
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?

Kercovari
13-03-05, 20:29
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

turisti
13-03-05, 21:38
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Hahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaha, - pergjegjja diplomatike. :wink:

Murgesha
13-03-05, 21:48
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:

Kercovari
13-03-05, 23:06
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:
Sigurisht,ndryshe s`ben.hahahahahahahah.prishet niqahi!?.

Murgesha
13-03-05, 23:08
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:
Sigurisht,ndryshe s`ben.hahahahahahahah.prishet niqahi!?.


Bile simbas "rregullave muslimane" nėse tri javė si ndihmojnė njėri tjetrit prapė duhet me shku me u ba niqah. :wink:

turisti
13-03-05, 23:19
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:
Sigurisht,ndryshe s`ben.hahahahahahahah.prishet niqahi!?.


Bile simbas "rregullave muslimane" nėse tri javė si ndihmojnė njėri tjetrit prapė duhet me shku me u ba niqah. :wink:

A aq kemi mungue nga DARDANIA???????????????????????? :wink:

Kercovari
13-03-05, 23:25
Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:
Sigurisht,ndryshe s`ben.hahahahahahahah.prishet niqahi!?.


Bile simbas "rregullave muslimane" nėse tri javė si ndihmojnė njėri tjetrit prapė duhet me shku me u ba niqah. :wink:

A aq kemi mungue nga DARDANIA???????????????????????? :wink:
Jo valla un hiq,bile e kamfortu niqahin.hahahahahaahahahaha!

turisti
13-03-05, 23:27
[quote:3c41aec51f="turisti"]Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahah bile tuj kendue.... :wink:
Duhet se i ha te halltanes!CKKKKllaaaaaaaapppppppp!Ne mode eshte.hahahahahahahhahahaah!

Ti po i perdorshe shume metoda moderne demokrrrratttike. :wink:
Frekuenca cirkullare shoki,ku te kezhesh prapanica pas.hahahaahahah!

Po a duhet mi ndihmue ajo,se nuk po kuptoj?
Natyrisht,pse jan martu.hahahahahahhahahaahh!

Pėr me i ndihmu njėri tjetrit de. :wink:
Sigurisht,ndryshe s`ben.hahahahahahahah.prishet niqahi!?.


Bile simbas "rregullave muslimane" nėse tri javė si ndihmojnė njėri tjetrit prapė duhet me shku me u ba niqah. :wink:

A aq kemi mungue nga DARDANIA???????????????????????? :wink:
Jo valla un hiq,bile e kamfortu niqahin.hahahahahaahahahaha![/quote:3c41aec51f]

Dmth ti e ke sulmue niqan si virusi kompjuterin. :wink:

Kercovari
13-03-05, 23:29
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

turisti
13-03-05, 23:32
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?

Kercovari
13-03-05, 23:35
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

turisti
13-03-05, 23:46
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

Ani,ani,duhet mi ndihmue,bile edhe KLIMAKTERIUMUN me e nda per gjysem..... :wink:

Kercovari
13-03-05, 23:48
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

Ani,ani,duhet mi ndihmue,bile edhe KLIMAKTERIUMUN me e nda per gjysem..... :wink:
Paj si jo more,te dy e bajme ne shpine.

turisti
13-03-05, 23:59
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

Ani,ani,duhet mi ndihmue,bile edhe KLIMAKTERIUMUN me e nda per gjysem..... :wink:
Paj si jo more,te dy e bajme ne shpine.

E kjo eshte menyra e vertete se si i ndihmohet gruas,hallall-ti- kofti. :wink:

Kercovari
14-03-05, 10:10
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

Ani,ani,duhet mi ndihmue,bile edhe KLIMAKTERIUMUN me e nda per gjysem..... :wink:
Paj si jo more,te dy e bajme ne shpine.

E kjo eshte menyra e vertete se si i ndihmohet gruas,hallall-ti- kofti. :wink:
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Murgesha
14-03-05, 10:15
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:

ShEjToNkA
14-03-05, 10:23
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:


Pse a s'po keni jastėk mjaftė qė po grindeni pėr tė a???????????????????????? :roll: :roll:
Maroni be do shilte e vuni ndėr kokė e vetėm mos u grindėni :lol: :lol:

Kercovari
14-03-05, 10:23
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:
Po e nderuar,bile edhe kafshohen mu per qato jastek.haahahaha!

Kercovari
14-03-05, 10:32
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:


Pse a s'po keni jastėk mjaftė qė po grindeni pėr tė a???????????????????????? :roll: :roll:
Maroni be do shilte e vuni ndėr kokė e vetėm mos u grindėni :lol: :lol:
Nuk kam nevoje per hsilte,kur me merre gruaja jastekun une e ve kryet ne prapanic te saj dhe kur zgjohem me dy jasteka te parfumosur.hahahahahahahahah!

Murgesha
14-03-05, 10:39
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:


Pse a s'po keni jastėk mjaftė qė po grindeni pėr tė a???????????????????????? :roll: :roll:
Maroni be do shilte e vuni ndėr kokė e vetėm mos u grindėni :lol: :lol:
Nuk kam nevoje per hsilte,kur me merre gruaja jastekun une e ve kryet ne prapanic te saj dhe kur zgjohem me dy jasteka te parfumosur.hahahahahahahahah!

Shejtonka hec mė shpejt gjeje njė jastėk se se din ti sa tė ėmbla janė kėto grindje.
Jo loqki me ba shumė jastėk prej shilte ėshtė rrezik tė gdhihemi pastaj nėn krevat, se sejcili i don tė gjithė jastėket pėr vete. :lol: :lol:

ShEjToNkA
14-03-05, 10:41
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

Bile armiq tė lezetshėm, e ma tė lezetshėm janė kur grinden pėr jastėkun. :lol: :lol:


Pse a s'po keni jastėk mjaftė qė po grindeni pėr tė a???????????????????????? :roll: :roll:
Maroni be do shilte e vuni ndėr kokė e vetėm mos u grindėni :lol: :lol:
Nuk kam nevoje per hsilte,kur me merre gruaja jastekun une e ve kryet ne prapanic te saj dhe kur zgjohem me dy jasteka te parfumosur.hahahahahahahahah!

Shejtonka hec mė shpejt gjeje njė jastėk se se din ti sa tė ėmbla janė kėto grindje.
Jo loqki me ba shumė jastėk prej shilte ėshtė rrezik tė gdhihemi pastaj nėn krevat, se sejcili i don tė gjithė jastėket pėr vete. :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja Belivallha mė keni bindė me shpejtu pėr njė jastėk, pasi qenka grindje tė ėmblaaaaaaaa :lol: :wink:

turisti
14-03-05, 13:34
Apsolutisht,isha ne pushim menopauze.hahahahahahah!

A ki marr -doznakat- mi ndihmue grjes?
Ajo i ka te klimakteriumit,po hala ben gajret.hahahahaahah!

Ani,ani,duhet mi ndihmue,bile edhe KLIMAKTERIUMUN me e nda per gjysem..... :wink:
Paj si jo more,te dy e bajme ne shpine.

E kjo eshte menyra e vertete se si i ndihmohet gruas,hallall-ti- kofti. :wink:
Mos te lashte zoti pa gru o turist,dy armiq ne nje jastek.hahahahahah!

E ēka ban ai me dy gra???,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahah.

Toni_4Ever
14-03-05, 13:43
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

turisti
14-03-05, 13:53
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

Toni_4Ever
14-03-05, 14:28
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

turisti
15-03-05, 00:07
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:

Kercovari
15-03-05, 10:11
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:
Me shkelma.hahahahahhahahahahhahahhahahahahhahaahh!

Tomori
15-03-05, 14:08
Normalisht se duhet ta ndihmoj!!!
-Po kjo ndihme shkon huq nese mashkulli nuk esht i regullt ne detyrat e shtepis!!!
- Po si bene detyrat e krejt mundi ne ndihmen e gruas te shkon kot?!!!

turisti
15-03-05, 14:21
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:
Me shkelma.hahahahahhahahahahhahahhahahahahhahaahh!

Jooooooooo,hahahahahahahahahahahahaaha,eeehehehehe heheheheheheheheheheheheeh. :wink:

Kercovari
16-03-05, 09:54
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:
Me shkelma.hahahahahhahahahahhahahhahahahahhahaahh!

Jooooooooo,hahahahahahahahahahahahaaha,eeehehehehe heheheheheheheheheheheheeh. :wink:
Te paguajn ndryshe si mua"Shko fle me kompjutrin"Hahahahahahahahah!

turisti
16-03-05, 14:02
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:
Me shkelma.hahahahahhahahahahhahahhahahahahhahaahh!

Jooooooooo,hahahahahahahahahahahahaaha,eeehehehehe heheheheheheheheheheheheeh. :wink:
Te paguajn ndryshe si mua"Shko fle me kompjutrin"Hahahahahahahahah!

Edhe mos pagufshin,grave duhet m'iu nduhmue,sepse ēdo ndihem eshte e mire se ardhun mi jav lehtesue obligimet. :wink:

Kercovari
16-03-05, 16:20
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:
Me shkelma.hahahahahhahahahahhahahhahahahahhahaahh!

Jooooooooo,hahahahahahahahahahahahaaha,eeehehehehe heheheheheheheheheheheheeh. :wink:
Te paguajn ndryshe si mua"Shko fle me kompjutrin"Hahahahahahahahah!

Edhe mos pagufshin,grave duhet m'iu nduhmue,sepse ēdo ndihem eshte e mire se ardhun mi jav lehtesue obligimet. :wink:
He de mos u merzit se paguajne ato bile me shum,kur je ne zor!hahahaahahhahahahahahahah!

Psikologu
16-03-05, 17:08
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah

Kercovari
16-03-05, 20:14
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

turisti
16-03-05, 21:51
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

Bash po me intereson mendimi i -psikologut - per ty. :P :wink:

Kercovari
16-03-05, 22:16
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

Bash po me intereson mendimi i -psikologut - per ty. :P :wink:
Jam ne pritje te diagnozes psikologjike shoku,duro!hahahahahahahah!

turisti
16-03-05, 23:24
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

Bash po me intereson mendimi i -psikologut - per ty. :P :wink:
Jam ne pritje te diagnozes psikologjike shoku,duro!hahahahahahahah!

Une ta dij -dijagnozen-,por nuk dua para psikollogut,sepse ai eshte zyrtarisht. :wink:

Kercovari
17-03-05, 08:02
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

Bash po me intereson mendimi i -psikologut - per ty. :P :wink:
Jam ne pritje te diagnozes psikologjike shoku,duro!hahahahahahahah!

Une ta dij -dijagnozen-,por nuk dua para psikollogut,sepse ai eshte zyrtarisht. :wink:
Mos u sherbe me dallash diagnoza te lutem shoki,duro te thash.

turisti
17-03-05, 12:17
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.

Bash po me intereson mendimi i -psikologut - per ty. :P :wink:
Jam ne pritje te diagnozes psikologjike shoku,duro!hahahahahahahah!

Une ta dij -dijagnozen-,por nuk dua para psikollogut,sepse ai eshte zyrtarisht. :wink:
Mos u sherbe me dallash diagnoza te lutem shoki,duro te thash.

Mormal :i duruar - i shpetuar,hahahahahahaahahahahahahahahahahaahahahah ahahaahahahahahahaahahahahahaha. :wink:

Qyrrani
17-03-05, 20:13
A duhet qė mashkulli ta ndihmojė gruan?Mendoj dhe jame i bindur se DUHET ta ndihmoje "mashkulli" gruan :roll:
Ani do mashkuj hahahah mos vet hiq :roll:

Toni_4Ever
17-03-05, 21:10
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:

Te pershendes Turist

hahahahaha kjo nvaret krejt krejt se sa je ti aktiv ne pune por minimal
3€ ora edhe plus bakshishe hahahahhahahahahhahaha

Tung nga Toni

Psikologu
17-03-05, 21:25
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.


Pershendetje kercovari


Faleminderit per pershendetjen dhe mirė se u gjeta.
E per ti ndihmuar gratė ka pasur disa raste qe burrat kur ishin veq me gruan ata i krynin krejt pune e ma vonė u mbajke burrė, se per besė gatujke qe as nana e ime nuk gatun ma mirė.

Jete e dyfisht sekrete , se medet mos me dal si kerkon puna.hahahaha

Psikologu
17-03-05, 21:28
turisti pershendetje

Sa per diagnot per kercovarin nuk them asgjė me shumė vetem se :

Te gjithe jeni te mirė.
kalofshi mirė dhe argetim te mirė

Nderime

turisti
18-03-05, 00:58
turisti pershendetje

Sa per diagnot per kercovarin nuk them asgjė me shumė vetem se :

Te gjithe jeni te mirė.
kalofshi mirė dhe argetim te mirė

Nderime

Hahahahahahahahahaah,faleminderit shume "Psikologu". Keshillat e tu ikuadrimi ne temat dhe sugjerimet jane gjithmone mireseardhuna mos harro.

Me respekt,
TURISTI.

turisti
18-03-05, 01:05
Te pershendes shum TURIST

Ta marim nje shembull TURISTI duhet shum mi ndimu gruas sepse e shof se ky djalosh koka shum aktiv ne forum dhe kjo don me than se ky nuk Puno kurgjo vetem tan diten ne internet ahhahahahahahhaha TURIST lum ajo gruja qe te mer ty njeri.


tung nga Toni

Hahahahaahahahahaahahahahahahahahahahhahahahahaha " Toni_4Ever", te pershendes gjithashtu. :wink:

ahhahahahahhahaha Turist cka kije njeri a nuk esht ashtu siq thash une a
ej Turis njo shum femra qe kan deshir burin ta ken qe jan bon punt ne shtepi
dhe ti je i pershtatshmi per keta gra ahhahahahahahha

tung nga Toni

A din rasisht se si do tmi pagujne pastaj punet e bera????? :wink: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahah. :wink:

Te pershendes Turist

hahahahaha kjo nvaret krejt krejt se sa je ti aktiv ne pune por minimal
3€ ora edhe plus bakshishe hahahahhahahahahhahaha

Tung nga Toni

Hmmmmm,edhe 3 evro jane paret,por une pres hala mendimet ( variantat )........

Me respekt,
TURISTI. :wink:

Kercovari
18-03-05, 07:43
Te nderuar


Gruas duhet ti ndihmohet prej ores 17 e deri ne mengjes pra kur te vjen mbremja , se diten jo edhe aq, por naten aman kujdes se mbetet njeriu i brengosur. Ska fjalė pasi te bjen terri , keshtu qe qka ka ndodhe diten ajo ndoshta e harron.
Nata ėshtė falja e mekateve.


Shaka vetem...hahahahah
O mire se erdhe o psikolog,besa hajde lexo qato shkrimet e mija dhe me trego a kam me shum mend se zogu allahile,e sa per te ndihmuar grate ne u ndihmojme gjithmon po e kemi veshtir te pranojme se gruaja eshte kapreshi i burrit.hahahahahahahahahahahah!.


Pershendetje kercovari


Faleminderit per pershendetjen dhe mirė se u gjeta.
E per ti ndihmuar gratė ka pasur disa raste qe burrat kur ishin veq me gruan ata i krynin krejt pune e ma vonė u mbajke burrė, se per besė gatujke qe as nana e ime nuk gatun ma mirė.

Jete e dyfisht sekrete , se medet mos me dal si kerkon puna.hahahaha
E sakte Psikologu!

mjellma
18-03-05, 22:26
Pershndetje une mendoj se duhet mi ndihmua gruas se valla keq me prit krejt more ne hazerllek, duhet me pas edhe gruja at vleren e vet te njeriut e jo veq me bo tona punet edhe edhe me bo fmij edhe mu kujdes per krejt
ndihmoni more grave se mir i keni punet se ndihma e juve ktheht me te mir ndihmo diten te ndihmon gruja naten qeshtu kam ndi haahhaahaha
kaloni mir

Toni_4Ever
20-03-05, 13:45
Pershndetje une mendoj se duhet mi ndihmua gruas se valla keq me prit krejt more ne hazerllek, duhet me pas edhe gruja at vleren e vet te njeriut e jo veq me bo tona punet edhe edhe me bo fmij edhe mu kujdes per krejt
ndihmoni more grave se mir i keni punet se ndihma e juve ktheht me te mir ndihmo diten te ndihmon gruja naten qeshtu kam ndi haahhaahaha
kaloni mir

Te pershendes mjellma

hahahahahhahahahhaha shum keq per mua valla ter diten punoj dhe sipas teje duhet edhe naten me punu shum valla pushim duhet ka niher moj.
une nuk jam i martum por kur te martohem edhe gruja ime do te punoj aty ku punuj edhe une si kamanjer tani edhe koha shkon shpejt sa per punt e shpis ska lidhje MYSAFIRT NUK I PRANOJM .

Tung nga Toni

Gjumashja
20-03-05, 14:09
sigurisht qe po

mjellma
21-03-05, 22:49
Prshndtje toni besa nese e merr edhe grun qaty me punu me ty ma shum ke me hjek se na femrak kogja dina mu anku kom punu ton diten hajde boma nje masazh komve se po me dhomin hahah
ti- edhe une grua kom punu
gruja -ai ti je mashkull qendron ma shum hahaaha qeshtu tani ke me hek edhe ma shum ti apet

mbeteni te pershendetur

Toni_4Ever
24-03-05, 16:19
Prshndtje toni besa nese e merr edhe grun qaty me punu me ty ma shum ke me hjek se na femrak kogja dina mu anku kom punu ton diten hajde boma nje masazh komve se po me dhomin hahah
ti- edhe une grua kom punu
gruja -ai ti je mashkull qendron ma shum hahaaha qeshtu tani ke me hek edhe ma shum ti apet

mbeteni te pershendetur

te pershendes mjellma

hahahahhaha ashtu esht valla ju femrat meniher ankonu o koka o shpina etj. ma mir ju me nejt ne shtepi edhe mi shiku SERIALET ahhahahahahahhaha
JO VALLA gruja jem ka me punu ok ska LLUK LLUK ehde na burrat kemi shpirt si jo grat. pune pune nat e dit qe te shojm pak drit ka then naim fresheri edhe e thash edhe ma heret per punt e shpis ska lidhje MISAFIR NUK PRANOJM .

Tung nga Toni

turisti
25-03-05, 00:38
Po more,ne ēdo hap. :wink:

DEA
25-03-05, 00:40
Po more,ne ēdo hap. :wink:
O ti ishe universal hahahhahhahahhahahhaahahhahahaahhahahahahah

turisti
25-03-05, 01:03
Po more,ne ēdo hap. :wink:
O ti ishe universal hahahhahhahahhahahhaahahhahahaahhahahahahah

Faleminderit,nuk jam,por ashtu eshte realiteti,sepse gruaja eshte me e ngarkuar ne jete dhe ēdo ndime i eshte mire se ardhun.

mjellma
25-03-05, 15:32
tung tung
Toni _ valla edhe nese nuk pranoni mysafir shpija more duhet me u fshijt se nusja nuk mundet me ndjet shpijen me pa viran kur te vejn prej pune veq hjde toni nisja puno ne restorant edhe tonaj pak pastrus edhe ne shpi hahahahaha pramndojeni Tonin qysh ish bo nervoz hahahaha
(pa ofendime toni). Kalo mir Toni

laliloli
25-03-05, 23:18
tung ju pershendes te gjitheve ,une si anetar i ri ndoshta po ia futi prej kornerit por pa i lexuar pergjigjet paraprake ,mendoj se burri duhet ti ndihmoj gruas se tij kur ka mundesi dhe nese gruaja eshte e lodhur.
ppo e tregoj nje ngjarje qe ka ndodhur ne vendin time para afersisht 40 viteve .shkon burri me e marre gruan ne opqin duke ecur kembe ne rrugen e gjate 15 km gruaja lodhet nga femiu ne krah qe ece mbrapa burrit 100m dhe e len femiun ne rrrruge .Kur vine ne shtepi burri e sheh se qkishte ndodhur gruaja erdhi pa femine

prandaj ndimoni gruas se me te e keni jeten ,qdo e mire e saj eshte e juaja,qdo e keqe e saj eshte e juaja(ju i bani garrametet )

Psikologu
26-03-05, 01:44
tung ju pershendes te gjitheve ,une si anetar i ri ndoshta po ia futi prej kornerit por pa i lexuar pergjigjet paraprake ,mendoj se burri duhet ti ndihmoj gruas se tij kur ka mundesi dhe nese gruaja eshte e lodhur.
ppo e tregoj nje ngjarje qe ka ndodhur ne vendin time para afersisht 40 viteve .shkon burri me e marre gruan ne opqin duke ecur kembe ne rrugen e gjate 15 km gruaja lodhet nga femiu ne krah qe ece mbrapa burrit 100m dhe e len femiun ne rrrruge .Kur vine ne shtepi burri e sheh se qkishte ndodhur gruaja erdhi pa femine

prandaj ndimoni gruas se me te e keni jeten ,qdo e mire e saj eshte e juaja,qdo e keqe e saj eshte e juaja(ju i bani garrametet )


Pershendetje laliloli

Shembull i bukur me te vertet kjo per gruan, grue e meqme paska qenė.

Andej ata qe si ndihmojn gruas mos te ankohen pse su bė buka.
Se veq duhan kafe e raki , kjo nuk ėshtė burreri

hahahahah

Nderime

Gjumashja
26-03-05, 11:38
pse jo mos me ndihmu

Toni_4Ever
26-03-05, 15:59
tung tung
Toni _ valla edhe nese nuk pranoni mysafir shpija more duhet me u fshijt se nusja nuk mundet me ndjet shpijen me pa viran kur te vejn prej pune veq hjde toni nisja puno ne restorant edhe tonaj pak pastrus edhe ne shpi hahahahaha pramndojeni Tonin qysh ish bo nervoz hahahaha
(pa ofendime toni). Kalo mir Toni

te pershendes

hahahahahhahahahah ma mir mos me paramendu qysh ish bo nervoz kuku
por per fat te mir ka pastruse tjera me pare hahahahhahaha

laliloli
26-03-05, 20:25
tung ju pershendes te gjitheve ,une si anetar i ri ndoshta po ia futi prej kornerit por pa i lexuar pergjigjet paraprake ,mendoj se burri duhet ti ndihmoj gruas se tij kur ka mundesi dhe nese gruaja eshte e lodhur.
ppo e tregoj nje ngjarje qe ka ndodhur ne vendin time para afersisht 40 viteve .shkon burri me e marre gruan ne opqin duke ecur kembe ne rrugen e gjate 15 km gruaja lodhet nga femiu ne krah qe ece mbrapa burrit 100m dhe e len femiun ne rrrruge .Kur vine ne shtepi burri e sheh se qkishte ndodhur gruaja erdhi pa femine

prandaj ndimoni gruas se me te e keni jeten ,qdo e mire e saj eshte e juaja,qdo e keqe e saj eshte e juaja(ju i bani garrametet )


Pershendetje laliloli

Shembull i bukur me te vertet kjo per gruan, grue e meqme paska qenė.

Andej ata qe si ndihmojn gruas mos te ankohen pse su bė buka.
Se veq duhan kafe e raki , kjo nuk ėshtė burreri

hahahahah

Nderime


tung psikologu

grua e menqur pra ,pse ai erifi shko duar nė xhepa e gruaja 20kg nė shpinė

Daja POLIC
07-05-05, 19:00
Sot me emancipimin e femres ne te gjitha poret e jetes a eshte nevojshme qe meshkujt te ndajne punet me gruan?

:shock: diten nuk mundem>>naten PO

(shembull) ne kuzhin nuk duhet mi ndimu gruas sepse meshkujt nuk din shum edhe nje GABIM i vogel gruaja ta FUT pirun kokes cka me bo tani duet mu ngateru me gruan ma mir gruaja punet e vete e burr punet e veta kjo eshte me e lehet per dy palet :? :? ajt tungi

JooP
09-05-05, 18:27
Sot me emancipimin e femres ne te gjitha poret e jetes a eshte nevojshme qe meshkujt te ndajne punet me gruan?Murgesha po mori qysh nuk duhet me e ndihmu..nese nuk din duhem me ndihmu me e cill her andej e her kendej... :wink: :wink: :) :)

Tomori
18-05-05, 13:14
-Normal, jo qe duhet por mashkulli e ka obligim..
ti ndihmone femres....
...ja psh femren duhet patjeter ta karikojme vazhdimisht...
siq karikojme celularin po deshe te ket bateri....
-A ka ndihme ma te madhe se kjo per femren...
hahahahaha....

Tomori
18-05-05, 13:14
-Normal, jo qe duhet por mashkulli e ka obligim..
ti ndihmone femres....
...ja psh femren duhet patjeter ta karikojme vazhdimisht...
siq karikojme celularin po deshe te ket bateri....
-A ka ndihme ma te madhe se kjo per femren...
hahahahaha....

Blondi1
18-05-05, 14:05
**********************

Ju lutem permbahuni ne teme dhe mos kaloni ne extremitet


Honesty

Blondi1
18-05-05, 14:05
**********************

Ju lutem permbahuni ne teme dhe mos kaloni ne extremitet


Honesty

Tomori
18-05-05, 15:00
********************
Ndryshuar

Honesty


***********************************

Tomori
18-05-05, 15:00
********************
Ndryshuar

Honesty


***********************************

leta_vushtrrija
18-05-05, 16:09
pajtohme edhe une me ty Murgesha :lol:

leta_vushtrrija
18-05-05, 16:09
pajtohme edhe une me ty Murgesha :lol:

Tomori
18-05-05, 17:20
********************
Ndryshuar

Honesty


***********************************
Ju falemderohem shume...
..z.Honesty

Tomori
18-05-05, 17:20
********************
Ndryshuar

Honesty


***********************************
Ju falemderohem shume...
..z.Honesty

Stuhia
19-05-05, 09:38
Po ta gjeja nje qe vertet eshte i gatshem te me ndihmoj ne punet shtepiake, menjeher isha martuar. :lol:

Stuhia
19-05-05, 09:38
Po ta gjeja nje qe vertet eshte i gatshem te me ndihmoj ne punet shtepiake, menjeher isha martuar. :lol:

Blondi1
19-05-05, 09:55
************************
I nderuar, do ju kisha lutur qe ti permbaheni temes dhe gjerat apo mosmarreveshjet personale te mos i paraqitni ne publik.

Me mirekuptim

Honesty

*****************************

Blondi1
19-05-05, 09:55
************************
I nderuar, do ju kisha lutur qe ti permbaheni temes dhe gjerat apo mosmarreveshjet personale te mos i paraqitni ne publik.

Me mirekuptim

Honesty

*****************************

Dali!Keq
19-05-05, 21:45
normal qe duhet mi ndimu ajo esht gruaja e jote e jo e kujshis hmm tem pak pa kanop po me duket.hahah

Psikologu
20-05-05, 08:08
Po ta gjeja nje qe vertet eshte i gatshem te me ndihmoj ne punet shtepiake, menjeher isha martuar. :lol:


Ok Stuhia ... :roll:

Marigona
20-05-05, 20:41
Valla as un smarr njo qe sme ndihmon

don albano
20-05-05, 22:22
une do ti ndihmoj gruas sime nese ajo ka nevoje per ndihme

don albano

Kurvani
31-05-05, 00:17
po qysh jo! me i ndimu nuk bon njeri keq por jo me ja kry punt se tani niset mu trash hahah veq me i ndimu bashk po pse jo.

turisti
05-07-05, 12:19
Pa tjeter. :P

Jana
24-04-11, 18:28
Normal qe po ....

rastesishT
24-04-11, 19:48
Gjithesesi ,patjeter,ne qdo menyre,pa dyshim, pa ndonje medyshje, nuk duhet menduar per kete gje bilem.

AliSia
24-04-11, 19:54
Patjeter qe po.:P.:)

Oqeani
24-04-11, 20:36
Patjeter qe po.:P.:)


Normal - Oqeani e din gazepin gruas http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif ( mjer une ) http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif