PDA

View Full Version : Klubi i karatisteve "TREPĒA"


mija
06-11-03, 17:15
K.K. TREPCAFjala karate rrjedhė nga fjala japoneze qė do tė thotė dorė e zbrazėt apo vetėmbrojtje pa armė.

Karateja ka 9-breza prej 9-kju deri nė 1-kju, ku 1-kju ėshtė kandidat pėr mjeshtėr, e pastaj vinė brezat prej 1-Dan mjeshtėr i karates e deri nė 12-Dan.

“Klubi i karates “Trepca” funksionon si klubė qė nga pamėvarsia e sportit Kosovarė nga vitet e 90-ta, ndėrsa si klub ka funksionuar pas viteve tė 70-ta”, na tha trajneri i kėti klubi Idriz Baruti , i cili gjithashtu shtoi se pėr momentin nė klub tė karates “Trepca” janė tė regjistruar rreth 50-nxėnės duke pėrfshir tė gjitha kategorit.

Pjesėmarėsit ndahen nė pioner, kadet, junior dhe senior.

Brezat fillestar duhet tė pėrgatiten sė paku 6-muaj pėr njė brez, ndėrsa pėr brezat mjeshtėror pėrgatitet me vite.

Kushtet nė tė cilat pjesmarėsit e k.k. trepcės ushtrojnė janė relativisht tė mira ku pėr momentin ushtrojnė nė palestrėn sportive tė qytetit.

Trejneri i kėti klubna tha se klubi i karates “trepca” ka mbajtur gara rregullisht, ku ka pas dhe do tė kėtė gjithmonė garues tė suksesshėm. Klubi i karates “Trepca” ishte kampion i Kosovės qė nga viti 1997 dhe fitues i kupės sė parė pas luftės, si dhe garuesit e Trepces kan sjellė nė Mitrovicė medalonin e parė nga arena ndėrkombėtare.

Shumica e nxėnėsve i marrin shumė seriozishtė ushtrimet, sepse pa seriozitet dhe discipline nuk mund tė arihen rezultatet nė sportet luftarake.

“Nė klub mund tė ushtrojnė tė gjithė pa marre parasysh gjinin, dhe prej moshės 7-vjeqar/e deri nė moshė tė shtyer”-na njoftoj trajneri I karate klubit “Trepca” nė Mitrovicė.

meduni
10-05-04, 23:17
e ke ba ni gabim shkrimi shoki se ne karate nuk ka ma shum se 10.Dan. me sa e di une 12. Dan i kan stilat si wing tsun, ninjutsu.... e ne karate jo.
pershendetje

meduni
K.K. TREPCAFjala karate rrjedhė nga fjala japoneze qė do tė thotė dorė e zbrazėt apo vetėmbrojtje pa armė.

Karateja ka 9-breza prej 9-kju deri nė 1-kju, ku 1-kju ėshtė kandidat pėr mjeshtėr, e pastaj vinė brezat prej 1-Dan mjeshtėr i karates e deri nė 12-Dan.

“Klubi i karates “Trepca” funksionon si klubė qė nga pamėvarsia e sportit Kosovarė nga vitet e 90-ta, ndėrsa si klub ka funksionuar pas viteve tė 70-ta”, na tha trajneri i kėti klubi Idriz Baruti , i cili gjithashtu shtoi se pėr momentin nė klub tė karates “Trepca” janė tė regjistruar rreth 50-nxėnės duke pėrfshir tė gjitha kategorit.

Pjesėmarėsit ndahen nė pioner, kadet, junior dhe senior.

Brezat fillestar duhet tė pėrgatiten sė paku 6-muaj pėr njė brez, ndėrsa pėr brezat mjeshtėror pėrgatitet me vite.

Kushtet nė tė cilat pjesmarėsit e k.k. trepcės ushtrojnė janė relativisht tė mira ku pėr momentin ushtrojnė nė palestrėn sportive tė qytetit.

Trejneri i kėti klubna tha se klubi i karates “trepca” ka mbajtur gara rregullisht, ku ka pas dhe do tė kėtė gjithmonė garues tė suksesshėm. Klubi i karates “Trepca” ishte kampion i Kosovės qė nga viti 1997 dhe fitues i kupės sė parė pas luftės, si dhe garuesit e Trepces kan sjellė nė Mitrovicė medalonin e parė nga arena ndėrkombėtare.

Shumica e nxėnėsve i marrin shumė seriozishtė ushtrimet, sepse pa seriozitet dhe discipline nuk mund tė arihen rezultatet nė sportet luftarake.

“Nė klub mund tė ushtrojnė tė gjithė pa marre parasysh gjinin, dhe prej moshės 7-vjeqar/e deri nė moshė tė shtyer”-na njoftoj trajneri I karate klubit “Trepca” nė Mitrovicė.

mija
14-05-04, 16:16
i nderuari meduni... skom qte them tjeter perpos se "gabim" jeni te inforumuar...12 ekzistojn e nuk e di qysh koke informu gabim ti!!!