PDA

View Full Version : Njė herė dashnor,tani shok?!


jehona
14-11-03, 18:26
ju pershendes ne kete teme, nje shoqe e imja e kishe nje kohe te gjat nje dashnor dhe disa probleme e shkatruan ate dashuri dhe lumturi, megjith se ata hala e dojn njoni tjetrin.tash ata dy po mundohen te jesin shoke!!!sipas mendimit tim kjo nuk esht e mundeshme, sepse kur ta mendojsh se si ke qen me ate, far ndjenja ki pas ose ki hala per ate njeri, nuk mundesh ta shofish ate ma kurr veq si shok. ne takime ndoshta e takon at njeri si SHOK, po ne zemer e ki hala si DASHNOR (kjo vlen veq nese ata dy hala e dojn njani tjetrin)......kjo tem me duket shum kritike dhe intersant e keshtu ju ftoj te gjith ne kete bised, ndoshta e keni perjetu edhe vet .......

loti
15-11-03, 10:07
Shume interesante, kjo forme e shoqerimit te ish dashnorve eshte krejt normale sepse ata duan ta ruajne ende lidhjen e tyre por ne nje forme tjeter pra jane te vetdijshem se me nuk jane sic kane qene ,por une mendoj se ky shoqerim si "shoke" i ka dy rruge ose do te bashkohen prap ose do te ndahen pergjithmone por shoke nuk mund te behen kurr me.

luli_zh
15-11-03, 13:12
hona te pershndeshahahahahahahahahahahahahahaha

Prishtinalia__bid
15-11-03, 15:28
ju pershendes ne kete teme, nje shoqe e imja e kishe nje kohe te gjat nje dashnor dhe disa probleme e shkatruan ate dashuri dhe lumturi, megjith se ata hala e dojn njoni tjetrin.tash ata dy po mundohen te jesin shoke!!!sipas mendimit tim kjo nuk esht e mundeshme, sepse kur ta mendojsh se si ke qen me ate, far ndjenja ki pas ose ki hala per ate njeri, nuk mundesh ta shofish ate ma kurr veq si shok. ne takime ndoshta e takon at njeri si SHOK, po ne zemer e ki hala si DASHNOR (kjo vlen veq nese ata dy hala e dojn njani tjetrin)......kjo tem me duket shum kritike dhe intersant e keshtu ju ftoj te gjith ne kete bised, ndoshta e keni perjetu edhe vet .......

Pershendetje te gjithve dhe se pari ty Jehona! :D :lol: :D

Kisha pas deshir mu pergjegj ne ket pytje ma konkretisht ( po ose jo) po sesht rasit per aso perxhexhje!!!Si pas mendimit tem, sicili person e din per ndjenat e veta, per ata nuk jam as pak dacord me opinionin e Lotit,... Un mendoj se kisha mujt me pas shoqri te bukur dhe qesharake me nje vajz, qe p.sh. e kam pas femen apo dashnore!!!! Por per nje shoqri nuk mundet te jet vetem nje veprues por duhet te jen 2 (se paku) :shock: ...E per ket asht veshtir me mbajt shoqrin pas dashurije! sepse te gjith nuk jemi njesoj, e per ti gjeter dy persona me te njetin mendim, asht veshtir!

Por un ju them se ka raste reale te tilla: qe dy persona kan kalu se bashku e tasht sod jan shok e shoqe shum te ngusht, + jan te fejum dyt dhe jetojn nje jet shum te qet dhe te lumtur!Kalofshi nje dit te bukur! tung 8)

Prishtinalia__bid
15-11-03, 15:33
ju pershendes ne kete teme, nje shoqe e imja e kishe nje kohe te gjat nje dashnor dhe disa probleme e shkatruan ate dashuri dhe lumturi, megjith se ata hala e dojn njoni tjetrin.tash ata dy po mundohen te jesin shoke!!!sipas mendimit tim kjo nuk esht e mundeshme, sepse kur ta mendojsh se si ke qen me ate, far ndjenja ki pas ose ki hala per ate njeri, nuk mundesh ta shofish ate ma kurr veq si shok. ne takime ndoshta e takon at njeri si SHOK, po ne zemer e ki hala si DASHNOR (kjo vlen veq nese ata dy hala e dojn njani tjetrin)......kjo tem me duket shum kritike dhe intersant e keshtu ju ftoj te gjith ne kete bised, ndoshta e keni perjetu edhe vet .......

Pershendetje te gjithve dhe se pari ty Jehona! :D :lol: :D

Kisha pas deshir mu pergjegj ne ket pytje ma konkretisht ( po ose jo) po sesht rasit per aso perxhexhje!!!Si pas mendimit tim, sicili person e din per ndjenat e veta, per ata nuk jam as pak dacord me opinionin e Lotit,... Un mendoj se kisha mujt me pas shoqri te bukur dhe qesharake me nje vajz, qe p.sh. e kam pas femen apo dashnore!!!! Por per nje shoqri nuk mundet te jet vetem nje aktor por duhet te jen 2 (se paku) :shock: ...E per ket asht veshtir me mbajt shoqrin pas dashurije! sepse te gjith nuk jemi njesoj, e per ti gjeter dy persona me te njetin mendim, asht veshtir!

Por un ju them se ka raste reale te tilla: qe dy persona kan kalu se bashku e tasht sod jan shok e shoqe shum te ngusht, + jan te fejum dyt dhe jetojn nje jet shum te qet dhe te lumtur!Kalofshi nje dit te bukur! tung 8)

Gentiana
15-11-03, 15:45
Pershendetje te gjitvhe dhe posaqerisht ty Jehona se e ke zgedh ket tem kaq interesante.

Shiko mendimi i im esht se ata ne fillim te ndarjes se tyre nuk munden te jen shok, sepse ke te drejt aty ka dashuri ende,ama me koh mundet te shikohet si shok e jo dashnor, me se vonti kur ata dy perseona jan te dashurum te tjeter kend. dmth mundet te egsistoj edhe shoqeri.

Sidoqoft esht vetem mendimi i im.

Kurse ty Luli te pershendes dhe te uroj nje mirse ardhje ne ket forum se nuk te paskna pas pa deri me tani. shpresoj te kesh argetim.

Nje dit te kendshme.Genta

loti
16-11-03, 12:35
Tung

Prishtinali edhe pse nuk pajtohesh me mendimin tim tani nuk ka dert ,jeta eshte e gjate, e edhe ai qifti qe ti e permende ishalla kalojne jete te gjate sa malet se veq mos ju dhasht rasti se kane me kalu prap kufinin.

Online
17-11-03, 12:22
PershendetjeJaaaaa vella sa po rrnojka njeri aq ma shume po nijka betere .

Une kam nie qe njeher shokė e tani Dashnore e jo e kunderta,

Jehona fm per ftes por a kishte pasur mundesi qe t'na tregon si dhe pse ka ardhur deri te ndarja e atyre 2-ve . Nejse po e jap edhe une ate mendimin tim .

Per te qen shoke pas Dashuris qe e kan pas ajo mund te jete vetem nese e dojne njeri tjetrin edhe pas asaj ngaterrese qe kan pasur perpara ndarjes ose ekziston mundesi qe ata te jen te njoftuar me heret permes dikujt (shoku apo Familje) dhe s'deshirojn qe te bien ne sy , ndoshta edhe ata 2 qifta e dojn njeri tjetrin por jan qe te 2-tė koke fort e s'dojn t'ja shprehin dashurin njeri tjetrit pas asaj ngatrrese qe kishin me heret , kush e din nje dreq i madhe koka ketu por aty siq po e shof une s'kan mė dashuri apo nje te ardhme te mire

Jehona a eshte kjo Pyetje qe bere per veti apo per dike tjeter fol drejt se ndoshta mundemi me te dhan keshilla ma te mira si shoqe te forumit qe te kemi

Gentiana e pse mue qike kur kam hy per here te par s'ma ke shpreh ate mireseardhjen veq Lulit qy !!!! Joking spass gemacht okayOnline is the name sex is the surname

forget the name have sex Online

jehona
17-11-03, 13:12
PershendetjeJaaaaa vella sa po rrnojka njeri aq ma shume po nijka betere .

Une kam nie qe njeher shokė e tani Dashnore e jo e kunderta,

Jehona fm per ftes por a kishte pasur mundesi qe t'na tregon si dhe pse ka ardhur deri te ndarja e atyre 2-ve . Nejse po e jap edhe une ate mendimin tim .

Per te qen shoke pas Dashuris qe e kan pas ajo mund te jete vetem nese e dojne njeri tjetrin edhe pas asaj ngaterrese qe kan pasur perpara ndarjes ose ekziston mundesi qe ata te jen te njoftuar me heret permes dikujt (shoku apo Familje) dhe s'deshirojn qe te bien ne sy , ndoshta edhe ata 2 qifta e dojn njeri tjetrin por jan qe te 2-tė koke fort e s'dojn t'ja shprehin dashurin njeri tjetrit pas asaj ngatrrese qe kishin me heret , kush e din nje dreq i madhe koka ketu por aty siq po e shof une s'kan mė dashuri apo nje te ardhme te mire

Jehona a eshte kjo Pyetje qe bere per veti apo per dike tjeter fol drejt se ndoshta mundemi me te dhan keshilla ma te mira si shoqe te forumit qe te kemi

Gentiana e pse mue qike kur kam hy per here te par s'ma ke shpreh ate mireseardhjen veq Lulit qy !!!! Joking spass gemacht okayOnline is the name sex is the surname

forget the name have sex OnlineONLINE te pershendes, heheheh kete pyetje nuk e kam ber per veti sepse une jam shum e lumtur me dashnorin tim, edhe ishalla kurr nuk do tme vjen ajo kohe ti them ati SHOK, sepse nuk mundem, nuk kisha pasur zemer ti them veq kur e kisha paramendu si kemi qen nje here, po kete e bera per nje shoqe......sidoqoft flm qe me kishe ndihmu si shoqe e forumit, po edhe e kisha meritu sepse jam shum aktive ne kete forum, megjith se ne kohen e fundit nuk po kam edhe aq kohe.......

jehona
17-11-03, 13:23
Shume interesante, kjo forme e shoqerimit te ish dashnorve eshte krejt normale sepse ata duan ta ruajne ende lidhjen e tyre por ne nje forme tjeter pra jane te vetdijshem se me nuk jane sic kane qene ,por une mendoj se ky shoqerim si "shoke" i ka dy rruge ose do te bashkohen prap ose do te ndahen pergjithmone por shoke nuk mund te behen kurr me.LOTI te pershendes, nuk kam qka te shtoj fjalis tende.....i ka dy rruge ose do te bashkohen prap ose do te ndahen pergjithmone por shoke nuk mund te behen kurr me

jehona
17-11-03, 13:33
Pershendetje te gjitvhe dhe posaqerisht ty Jehona se e ke zgedh ket tem kaq interesante.

Shiko mendimi i im esht se ata ne fillim te ndarjes se tyre nuk munden te jen shok, sepse ke te drejt aty ka dashuri ende,ama me koh mundet te shikohet si shok e jo dashnor, me se vonti kur ata dy perseona jan te dashurum te tjeter kend. dmth mundet te egsistoj edhe shoqeri.

Sidoqoft esht vetem mendimi i im.

Kurse ty Luli te pershendes dhe te uroj nje mirse ardhje ne ket forum se nuk te paskna pas pa deri me tani. shpresoj te kesh argetim.

Nje dit te kendshme.Genta

GENTA te pershendes, ti po thua ma se vonti kur te dashurohet njeri ne nje person tjeter, apo jo? po qka mendon ti a nuk ka aty tani gjelozi, e cila nuk mundet ta mban ate shoqeri.........?

Cool_Boy
17-11-03, 13:47
Tung JehonaKjo pyetja e juaj eshte shum interesante. Per mendimin tim kurr nuk kisha beso qe nje vash kosovare e bene kete pun me qene dashnor per nje koh te gjat e tani mu ndah e tani prap me u bo shok nuk e shof kete te arsyshme dhe kjo eshte poshtorsi e te dyve..per mendimin tim ata duhet ta marttohen me njeri tjetrin nese ata vendosin te bashkohen ok ose te ndahen e kurr mos te folin me njeri tjetrin prap.Ky ke mendimi im ndoshta jam gabim por une nuk do te kish vepro sikur aja djali qe vepron me shoken tende kurrrrrrr se jam shqiptare(Kosoavre) e nuk na ka hije te bojm kesi pun.tung

Gentiana
17-11-03, 14:39
Jehona te pershendes shoqe,deshta vetem te pergjigjem ne pyetjen tende.

Nese ka gjelozi edhe pse jan me tjert bashk,ateher ajo dashuri ende nuk ka marr fund ashtu qe te mundeni te jeni bashk me tjer,keshtu qe 2 nuk ka,hem shoqeri hem dashuri, “nese e don ateher nuk mundesh te jesh vetem shok me te, e nese mundesh ateher vetem kur kjo dashuri esht larguar plotesisht na zemra. dmth ne fillim nuk mundesh te jesh me te vetem shok, e kur te mundesh ateher vetem kur esht shuar kjo dashuri qe te mundesh ta kesh vetem shok.

Nuk di sa kam mundur te jem e kjart,po shpresoj se me kupton se qka dua te them!! GentaPS: Cool_Boy ne cilin shekull po jetojshe more ti???

loti
17-11-03, 20:12
Tung

Jehona ,flm per pershendetje dhe mbetesh e pershendetur prej meje gjithashtu. NESE NDONJEHERE NDODHEMI PARA NDONJE DILEME TE MADHE ATEHERE VETEM DUHET MENDUAR DHE DUHET ZGJEDHUR ATE QE SINQERISHT ESHTE E VERTETE PA MARRE PARASYSH SA E DHEMBSHME ESHTE !

luli_zh
18-11-03, 00:25
ju pershndespas mendimit tem,osht se ai person ka problem osi ka narkes te madhe me problemet e vet,mir ju e keni me ven se nasht prisht krejt ai me to apo apet derqen se bashku.ose mun me dejt ni koh te shkrur si menyr shoqnore.pershndetje nga lulitung hona te pershndes genta

RRUSHI
18-11-03, 08:01
Edhe pse jam munduar ti iki kesaj teme , nuk munda dhe ja ku eshte pergjigjeja ime ............

Kjo shoqeri egziston - jo ne kuptimin e plot te fjales shoqeri e sinqert por si shoqri artificiale .

Si dhe pse lind kjo shoqeri-----dy dashnor pas nje kohe arrijn te kuptojn se dashuria e tyre nuk mund te kurorzohet per shkaqe te ndryshme--por nga dashuria qe posedojn ndaj njeri tjetrit vendosin te vazhdojn lidhjen e tyre nen pretekstin e shoqeris e cila munt te zgjas me shum e shum vite deri ne shkeputjen e tyre te plot nga pa mundesia e takimit------me shkurt , me ket dua te them se keta tipa do te vazhdojn te flejn bashk ne gjdo rast qe do ta ken nen ombrellen e shoqeris deri sa te ken mundsi .

Gjera qe ndodhin :arrow:

LIBERO_78
18-11-03, 17:30
:wink: Ndodhe kjo qe se pari te keshe mardhenie intime me te dhe pastaj ta keshe shoke apo shoqe ,por duhet ta dim ta dallojme shoqerin me dashurin sepse nese e ke dashur nuk mund pastaj ta beshe shok a po jo? mua me ka ndodhe qe te kemi mardhenie me nje vajze vetem qe ka qene inciativa e njerit qe te bejme kete dhe pastaj qe te mos thellohemi me kete i kemi nderpre lidhjet dhe tani jemi shoke ,une e cilesoj si shoqe dhe kurre me nuk pretendoj qe te kem diqka me shume me te edhe pse provokacionet munden me qene te pranishme por une kete nuk e beje ngase nuk dua qe ta ndij veten keq duke i shkaktuar ndonje problem shoqes time sepse ajo duhet te mendoj diku tjeter te sistemohet me dashuri...........sepse edhe une pajtohem me ju sepse del nje gje qe nuk mund te bashkohen dashurit .......my minde? :wink:

Online
18-11-03, 18:21
Pershndetje

Hona shume mendime shume sygjerime mbledhi te gjitha e n'mujsh me nxjerr diqka qe asaj i pershtatet, mirepo kan than nje fjal vet e vet e mas se mrami grahi qysh ta merr menja vet i thua asja shoqes sate

se ajo ka me jetue me tė nė tė ardhmen e keto ishin vetem mendimet tona

Better late than never

Cool_Boy
19-11-03, 12:20
tung Gentiana

Vetem deshta qe te thom se para 1999 rinija me e mir ne Evrop ka qene rinija Kosovare kjo do te thot ne gjdo aspekt te jetes per mendimin tim por tashti nuk eshte me a mira edhe per mendimin tim eshte me e keqja ne evrop... E sa po e shof une ju tu kjeni nje prej atyreve e per ate ju me pyetni se ne cilin shekull jetoj ok...tung

Gentiana
19-11-03, 13:24
tung Gentiana

Vetem deshta qe te thom se para 1999 rinija me e mir ne Evrop ka qene rinija Kosovare kjo do te thot ne gjdo aspekt te jetes per mendimin tim por tashti nuk eshte me a mira edhe per mendimin tim eshte me e keqja ne evrop... E sa po e shof une ju tu kjeni nje prej atyreve e per ate ju me pyetni se ne cilin shekull jetoj ok...tungTe Pershendes Cool_BoyTi nuk mundesh more djal me e kritiku njeriun pa e njoftur fare,keshtu qe per mendimin tim nuk duhesh me me kritiku kur nuk me njef sikurse as un ty.

E sa per pyetjen time, te pyeta se mu duke se ke fol si gjyshi i jem,ama me fal ateher.

E sa per se i perket rinis shqiptare, ti thua se esht me e keqja ne Evrop, po nje gje mir e thua,ajo esht se: esht vetem mendimi i yt.

Nuk dua te them se esht me e keqja as me e mira rini ne Evrop, po sidoqoft nese mendon ti se esht me e keqja,qka me dole more djal ti,far Amerikani apo qka???

Per mendimin tim nuk jemi te keqi as na,i kemi do sende se duhet ti mesojm dhe do sende se duhet lejm,po sidoqoft jemi keta qe jemi.

Ju pershendes te gjithve.

Genta

mija
19-11-03, 14:32
e valla simbas meje shanca teorike ska -ish-dashnorin me pas shok...se prap at person nuk mundesh me kqyr si shok..ndoshta per nje periudh shum te shkrut e ma vone jo...

jehona
19-11-03, 17:37
ju pershndespas mendimit tem,osht se ai person ka problem osi ka narkes te madhe me problemet e vet,mir ju e keni me ven se nasht prisht krejt ai me to apo apet derqen se bashku.ose mun me dejt ni koh te shkrur si menyr shoqnore.pershndetje nga lulitung hona te pershndes gentaLULI_ZH te pershendes, per kete qe the per me nejt nje kohe si shok tani ta vazhdojn prap si dashnor dhe dashnore. me te kallxu te verteten une nuk besojsha deri para nje kohe qe met vertet nje qifti i nevojitet nje paus kur kan p.sh. ata dy persona shtress apo probleme, po i kisha rastin ta vertetoj dhe jam e sigurt qe ajo zgjidhje per paus te cilen e zgjedhin ata dy persona do te jet e pershtateshme......

Cool_Boy
20-11-03, 12:24
tung GentianaHej Gentiana une e kam shpreh mendimin tim e ju nuk e di si e keni kuptu por une ju kishe thane kur te lexoni,lexoni me kujdes se nuk ka kuptim mum pyet ne cilin shekull une jetoj se une nuk jam asi djali qe heci me dikun e prap si shok etj...Spo kam deshir qe te perrlami se nuk jam asi tipi qika e mir por kritikat e gjithkujna jan te mirseardhura per mua se nuk ma nin fund te fundit... Ketu eshte qe ta shprehmi mendimin e ju qe te perrlami okbesoj se me kuptonitung

Gentiana
20-11-03, 13:03
Pershendetje Cool_Boy.

As un nuk dua qe te perlahemi se as un nuk jam asi tipi,po sidoqoft un nuk kritikoj njerz kur nuk i njof as qe japi mendimin ne ket rast.

Po nejse. ty te uroj nje dit sa me te kendshme, kurse tjert i pershendes.Genta

Cool_Boy
21-11-03, 14:30
tung Gentianakalofsh bukur

Online
21-11-03, 14:50
TungDiversion paska edhe ketuPershendetjet dhe urimet ja paskan nis sa eshte ba nje sahat bre a din kushOnline pershendet shokun e ti ma te ngjushte te forumit cool_boy dhe marrjen parasyshe te fjaleve qe Gentiana i shtron ne ket forum dhe njeherit Gentianes iu uron nje mos perlarje me furumin

urimit i bashkangjitet edhe Jehona mija edhe krejt shpijapa cenzurhave fuan online

mija
21-11-03, 16:51
muahahah apet ti ONLINE A???ncncnc

lazdrani
21-11-03, 17:23
HI Jehona!

Komplimente te mija per kete teme shume intersante.A dine cka une per vete kam pasure shume keso raste qe dy tri vite dashuri pastaj vetem shoke kinse por me gjitheate me kohe u zhduken ato kohra shoke te mire.Tani per tani kam asi rasti qe jam nje lidhje si shoke te mire te mbesim dhe mendoje qe momentalisht te dyte punojme profesonalisht qe edhe te jemi vetem shoke,por ka diqka kety qe me mungone ishim dashnore tani kam kolege te punes dhe te mbesim shoke, veshtire jam shume skeptik per arsye ajo luftone edhe pse nuk pranon kete qe prape te lidhem si dashnore por kjo nuk do te ndodhe me nga ana ime.Nje eshte e vertet qe njeriun qe ke dashure dhe ke kaluare nje kohe te gjate dhe ke kaluare shume gjera te lumtura nuk mundesh ta harroshe aq shpejte.

Ndoshta eshte edhe kjo lloje dashuri si shoke te mbetesh qe mos ta humbesh nje njeri qe ne jete per mua ose ate eshte shume e rendesishme....lazrani ju pershendet per mirkuptim :P

Online
21-11-03, 18:56
Tung

a kokan krye deshirat a phaaaaaaaa

mijaa me fal qe ta permena emrin veq mu ke ba ti mue sikur rriqna s'po me leshon ka po shkoj ty po te gjej jahaaaaaaaaaaa

hej pse se pershendet ti kerkon a as mem than flm. per urim as sen le allahile a me kie shoke a qka dreqin um kie a fol!!!!!!!!!

do me i perzie kapuqat me ty qysh po e shoh une

kitana me thot qe mu ke ba si lepak e kitana s'ma leshon emrin prej Gojetung Lazdran a mos je ti ai ish dashnori i shoqes se Jehones pahiri se ksi raste s'ka shume ndoshta te ngushtova qe te pyeta veq ??? pa qellimtunghave fun online

mija
22-11-03, 00:39
muahahahha online pom doket ti ki em dek ty shkrujt fore te reja hahahahaha

Online
22-11-03, 02:14
Tung

hej a mu duk murmuroj bre bani dikush muaaaaaa

hej oj rriqen pse more prej njerit te gjall sheh hajre se prej atina te dektit trahte e surles qyfol mire nine mire

Gentiana
22-11-03, 12:15
TungDiversion paska edhe ketuPershendetjet dhe urimet ja paskan nis sa eshte ba nje sahat bre a din kushOnline pershendet shokun e ti ma te ngjushte te forumit cool_boy dhe marrjen parasyshe te fjaleve qe Gentiana i shtron ne ket forum dhe njeherit Gentianes iu uron nje mos perlarje me furumin

urimit i bashkangjitet edhe Jehona mija edhe krejt shpijapa cenzurhave fuan online

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: me ke qit me kesh Online!! Ok me ket rast te pershendes edhe un ty, dhe te uroj fat ashtu sukur ke qef :wink:

mija
22-11-03, 13:30
ja pra na ariti nje lajm me i ri...online se shpejti do te behet shefi i cirkut upssssssss :oops:

jehona
22-11-03, 16:18
ju pershendes te gjitheve, flm per komentet e juaja ne kete tem. me falni se met vertet shum pak po kam kohe tjau kthej pergjigjet, sidoqoft ju uroj nje bides te kendeshme.....

Online
22-11-03, 16:43
PershendetjeGETA flm per pershendetje po me ke pershendet pa asnje Kange s'ka lidhje flm veq qe te ka ra ndermend qe ka dikund ONLINE boll eshte mu ka rrit Zemra mu ka ba Mal

Jehona ti e ke bere pyetjen edhe pergjegjejen po don me dhan vet a

e pse pra na ke ftue neve me dhane mendime (joking)(spass gemacht)

Se pasna nije qat lajm cili kanal e dha RTK-ja apo CNN

pse bre po ban oops a je tu kcye nej poqill (PUS) me uje a Jokinghej me falni por pa hajgare s'po shkon as JETA e le ma Forumihave fun online

Murgesha
22-11-03, 16:55
Eshte e pamundur dhe deri diku qesharake te jeshe njeher ne mardhenie dashurie e pastaj te mbetesh shoke apo shoqe.

Pa hajgare e thash veq... po jetojme bre nje jete te quditshme dhe qkas mundet me ndodh.

lazdrani
15-12-03, 12:42
:lol: :lol: :lol: Murgesha :lol: :lol: :lol:

sagit_tarius
16-12-03, 11:37
qfar teme hehe po mendoi qe nuk ka kuptim prej dashuris ne shoqni ajo nuk ka kurfar kuptimi

sikur te jon shok e tani te lind nje lloj dashurie ajo mendoi qe esht tjeter dhe mendoi qe bon ama prej dashuris ne shoqni shkurt po thom nuk bon :? ju pershendes bash nje tem interesante po po e sho qe nuk e kan mar ket tem bash per seriozisht :cry:

mija
16-12-03, 14:34
online je mush fore si muti vitamina :D

Online
17-12-03, 07:18
Mirė se ju gjetaOnline perseri ne ForumPo si jeni a si po e kaloni more Njerze ēka ka te re nga ju apo krejt me Plaka (t'vjetra)

mija a hale gjall koke a po si je moj e nderuar me te vretet me ka marrun malli me fol me ty shkret Forumi pa ty edhe pse ma kishe than nje fjal kogja te shtire por e ke pas prej savdas qe ke per mua edhe mos e paq prej sevdaje po e marr ashtu a!okay ju pershendes te gjitheve kaloni mire

tung

Donika
17-12-03, 08:53
tungi tungiedhe une qetu pak pergjigje: une mendoj se mundet te ket shoqeri edhe shum te mir bilem, vetem duhet te dyte te kuptojn se nuk ka ma dashuri, as gjelozi, as kurgja tjeter. e nese kja ndodh ata mujn te jen shum shok te mir, se gjdo njani e njen tjetrin shum mir, edhe e din se qka mujn te bejn qe tjetri te ndihet mirpershendetje

sagit_tarius
17-12-03, 21:06
ok donika mendimi yt esht ai amo mendimi im esht qe nuk bon se ka shum arsye :wink:

lazdrani
23-04-04, 18:55
Jehona cka u be me kete shoqen tend???Mbeten shoke apo u ri bashkuan :wink:

jehona
24-04-04, 01:53
ju pershendes dhe flm per shkrimet e juaja. ok pra LAZDRAN tash do te tregoj per at shoqen:

ata dy jan taku prap shum here dhe gjdo here ka pas reaktione ku te dyt i ka prek ne zemer, dhe gjdo here mbas takimit ata dy kan pas grindje se pse, qysh e tek... ajo shkoj deri aty ku ai djali e shajti at shoqen dhe sot e at dit ata dy paraqiten kishe e urrejn njani tjetrin, megjith se nuk esht ashtu, ne zemer nuk besoj qe do ta urrejn njeri tjetrin kurr!!

dmth ai djali e shajti at shoqen, vetem me e gjet nje "arsye" me e urrejt ajo qika dhe mos me kerku te takohen perseri.

Barbaroza
24-04-04, 12:39
Friendship often ends in Love,but Love in friendship---Never


Keshtu po pergjigjem une!

Honesty^uk.
24-04-04, 18:59
Friendship often ends in Love,but Love in friendship---Never


Keshtu po pergjigjem une!


Ju Moderatoret duhet ti respektoni regullat, nuk duhet folur ne gjuhe te huaj ketu, pasi eshte tema e caktuar per gjuhe te huaja :idea:

Dr_Love
24-04-04, 20:53
Pershendetje te gjitheve!

Jehona desha ty te pershendes posaqerisht, dhe te pergezoj per ket teme te qelluar.
Une mendoj se ata dy persona duhet me qene mjaft te fort, dhe stabil per te kaluar nje shoqeri te paster.
Shume njerez mbasi qe duan ta mbarojn dashurin, i thojn njeri tjetrit, te jesim shoke... por kjo eshte iluzion, vetem qe dhembja te jet me e vogel.
Mendoj se mbas nje kohe, pasi qe te dy e kane kuptuar dhe akceptuar ndarjen, mund te jesin shok.
Jehona shpresoj se ja kam arrit disi te te pergjigjem.
Mbetesh e pershendetur nga

Arbnori alias Dr Love

Barbaroza
25-04-04, 10:04
Friendship often ends in Love,but Love in friendship---Never


Keshtu po pergjigjem une!


Ju Moderatoret duhet ti respektoni regullat, nuk duhet folur ne gjuhe te huaj ketu, pasi eshte tema e caktuar per gjuhe te huaja :idea:

Me vjen keq Honesty^uk.,qe te paskam ofenduar ne kete menyre.Me sa e kam verejtur,jo veq une,por shumica e diskutuesve ,ne firmat e tyre poshte,kane vene nga nje thenie ne gjuhen e huaj,e ne mesin e tyre jeni edhe ju!!!

yllka
26-04-04, 18:11
Jehona une mendoje qe nuk do te funksiononte keso lidhje qe nje here dashnor e pastaj shoke.Keni te fala nga Yllka

turisti
07-08-04, 12:21
Pershendetje Jehona. Une jam mashkull dhe po e kuptoj relacionin ku je shok e pastaj dashnor,a prej dashnorit te behesh shoke,ajo, jo qe eshte e pa mundur,por ajo eshte DEMAGOGJIA E ATIJ MASHKULLIT.... :P :P :P :P :P :P

m4nJ4k1
23-08-04, 04:22
une po nisna prej vetit se e kom provu qka osht dashuria e mandej me mbet shok shum keq ish shum ishalla nuk e provon kerkush ne bot se shum san i keq ish me pas dashnore e mandej me mbet shok nuk po mujshe mi pa as san se kejt kohen po tu kujtoshin qato senet qa i kini pas bashk ishalla nuk e provon kerkush tungi

tonny
23-08-04, 16:40
Jam antari i ri ketij forumit vetem desha tju pershendes krejtve vertet paska tema te mira.

ju pershendes

turisti
25-08-04, 23:58
tonny- Te pershendes dhe te deshiroj argetim te mire ne mesin tone. :P

jetoni72
05-09-04, 12:33
un pajtohem me lotin se te jen dashnor dhe te prishen e te behen shok kjo nuk mund te ekzistoj te jesh shok menje femer pej fillimi kjo mund te ekzistoj ama te jesh dashnor e pastaj shok kjo esht e pa mundshme un per veti mendoj ashtu

nitushe
09-09-04, 14:42
nuk munesh me kane shok me diko qe deri dje je kane bashk me to une per veti smuna me paramendu me pas te dashurin 1her te dashur e tani shok kursesi kur te isha prish isha prish tamon kshtu deri ne rrajt

Nexhati
13-09-04, 15:11
Jo sban hiq....njeher frajer e tani shoke ....se rroke se rrezike me te rroke blici :!: :wink:

lazdrani
16-09-04, 19:44
Jo sban hiq....njeher frajer e tani shoke ....se rroke se rrezike me te rroke blici :!: :wink:
Cfare blizi more :lol: :lol: :lol:

DannyAus
19-09-04, 17:12
SHUM MVARET SE NE QFAR MENYRE JENI NDA,, A E KENI TRADHTU NJERI TJETRIN APO FJALOSJE TE KOTA,,
KURSE MU NDA NE MENYR SHOQERORE OSHT I THU SHKURT KEMI KALU MIRE,, KOM HUMB DASHURIN PER TY,, KOM GJET DIKAN QE ME RESPEKTON ME DASHURON ASHTU SI E MERITOJ ETJ ETJ,, MUND TE JEMI SHOK.........ENGLISH STYLE......

AIIII SA HERE ME KA NDODH FEMREN ME BA SHOQE TE NGUSHT,,,,
MVARET EDHE NGA RRETHANAT SE KU JETON,,

~~PSH NE KOSOVE KUR TE PRISHET MASHKULLI ME FEMER SKA MA MI FOL NJANI TJETRIT PO ASHTU KUR TE NDAHET BURRI ME GRU,, JA E VRAN KREJT JA SI FOL MA KURR .....ALBANIAN STYLE.......
,, NE AUSTRALI EDHE PSE NDAHET BURRI ME GRUN,, JESIN SHOK,,, DALIN NEPER MBRAMJE ETJ ETJ,,
~~ ME KA NDODH FEMREN QE KOM KALU ME TA 6-7 MUAJ ME BA SHOQE TE NGUSHT,, TAKOHEMI SHPESH,, FOLIM NORMAL SIKUR TE MOS KISH PAS KURR ASGJE NDERMJET NEVE,,, KREJT NORMALE....

ShEjToNkA
19-09-04, 20:58
Njė herė dashnorė e tani shokė ,jo kurr!
Aty ku ka pas dashuri nuk mundė tė mbetėt shoqėri ,ėshtė e vėrtet se dashuria lindė nė shoqėri ,ama tė ketė shoqėri pas dashuris jo.

Tomori
19-09-04, 21:48
Nkohen e sodit nuk esht qudi ban vaki ene kjo pun,,tybestrafkulla :wink:

ArMMeNDii
20-09-04, 00:49
Njė herė dashnorė e tani shokė ,jo kurr!
Aty ku ka pas dashuri nuk mundė tė mbetėt shoqėri ,ėshtė e vėrtet se dashuria lindė nė shoqėri ,ama tė ketė shoqėri pas dashuris jo.

Pershendetje per te gjith juve ne furum un e kisha nda mendimin tim te te Shejtonka sdi nese mes shoqe me ish te dashuren time un tan kohen ka ndje diqka per to kshtu qe te njejtin gje kish me bo edhe ajo per mu per mendim timin i kisha ik sa ma larg saj qe te ish kan e mundur

DannyAus
20-09-04, 07:06
Njė herė dashnorė e tani shokė ,jo kurr!
Aty ku ka pas dashuri nuk mundė tė mbetėt shoqėri ,ėshtė e vėrtet se dashuria lindė nė shoqėri ,ama tė ketė shoqėri pas dashuris jo.
SHEJTONKA U PO SHEJTON QENKE (HAJGARE A lol),,, QKA KA LIDHJE NESE TI JE PRISH ME DASHNOREN/IN EDHE KA KALU NJE KOH JE DASHURU ME DIKAN TJETER,, DHE TAKOHESH ME ISH TE DASHUREN/IN EDHE FOL ME TE,, DEL SI NE SHOQERI ME TE,, BILE MA MERR MENDJA SE MUND TE KET NJE SHOQERI EDHE MA TE FORT ME ISH TE DASHUREN/IN,, SEPSE I DINI IMTESIT E NJARI TJETRIT (MOS HARRO NESE RRIN ME TE ISH TE DASHURIN/EN MOS I QO MENT KA SEKSI A?????
lol

**KA ARDH KOHA E CIVILIZIMIT NJEREZ,,, ME NIS ME QEN ARMIK ME TE GJITHA VAJZAT QE KOM KALU DERI TASH,,
~~ NUK KISHA PAS ME VEND NE AUSTRALI**

ShEjToNkA
20-09-04, 21:33
ArMMeNDii ,m mė vjen mirė qė ndani mendimin e juaj me opinioni tim , tė themė tė drejtėn edhe unė kisha qėndru sa ma largė ti.


DanyAus , pėr mua ka lidhje edhe shumė bile.
Fundja ashtu mendoi unė , dhe s'jeni i detyruar me pajtu me mendimet e mia, se kush ka opinionėt e veta. Kėshtu qė unė pėrosnalisht s'do kisha mundur tė mbetėm shok mė ishė tė dashurin , kurr hiqqqqqqq as atėher bile , jo qė i kisha qu mendėt andej ka thua ti ama s'dua tė mbetėm shok me ish tė dashurin ,se pas dashuris s'ka shoqėni ,mos harro!

Ju pėrshndes!

Loloku
21-09-04, 16:23
Nga shoqerimi mund te bahen edhe dashnoret (bile eshte dicka shume shume e mire), por nga dashnoret me u ba shoqeri, kete kurre nuk e paskan ndi, cka s'ban vakia, por une nuk e besoj as nuk e duroj!

DannyAus
21-09-04, 16:37
DanyAus , pėr mua ka lidhje edhe shumė bile.
Fundja ashtu mendoi unė , dhe s'jeni i detyruar me pajtu me mendimet e mia, se kush ka opinionėt e veta. Kėshtu qė unė pėrosnalisht s'do kisha mundur tė mbetėm shok mė ishė tė dashurin , kurr hiqqqqqqq as atėher bile , jo qė i kisha qu mendėt andej ka thua ti ama s'dua tė mbetėm shok me ish tė dashurin ,se pas dashuris s'ka shoqėni ,mos harro!

Ju pėrshndes![/b][/quote]
TE PERSHENDES SHEJTONKA,, MUNDET ME PAS SHOQERI PAS DASHURIS,, POR MVARET NGA PERSONI DHE RRETHI KU JETOJ,,,
** E RRESPEKTOJ OPINIONIT TEND,, tung tung mbetesh e respektuar

Besi04
22-09-04, 02:14
une mendoj qe mund te mbetesh shoke me ate qe e ke dashte dikur dhe qe per rrethana te ndryshme nuk ke mund te martohesh me te.

Nese per arsye te ndryshme nuk ke mund ta martosh ate qe eke dashte mirpo nese e ke dashte me te vertete mundesh me e mbajte si shok nese ajo ka qene dashuri e sinqerte nese nuk te ka shfrytezuar dhe genjyer nese keni mirkuptim ne ndarje e kuptoni qe te dy se nuk mund te martoheni per arsye te ndryshme etj. ateher pse mos te mbeteni shoke jeta prap vazhdon .

Une per vete te gjith femrat qe i kam dashte do te doja ti kemi edhe shoqe tani dhe te bisedojme pa ndonje te keqe .

Nje person qe e kam dashte njiher nuk mund ta xhelozoi kurre dhe deshiroj ta kem shoke , secili e ka jeten e vete.

aferdita
22-09-04, 08:30
pershendetje per te gjithe

shoke mashkulli me femer,te gjithe dojm qe te besojm,por kjo nuk mundet te egzistoj,sepse ne fillim ndoshta filloni vetem shoqerisht,por kjo nuk zgjat larg se ngadal lindin tjera ndjenja me shume se shoqerisht e tani qka me be.........

edhe per kete nuk ka shoqeri mes femres dhe mashkullit :wink:

DannyAus
22-09-04, 12:31
pershendetje per te gjithe

shoke mashkulli me femer,te gjithe dojm qe te besojm,por kjo nuk mundet te egzistoj,sepse ne fillim ndoshta filloni vetem shoqerisht,por kjo nuk zgjat larg se ngadal lindin tjera ndjenja me shume se shoqerisht e tani qka me be.........

edhe per kete nuk ka shoqeri mes femres dhe mashkullit :wink:

AFERDITA KISHTE QEN MA MIRE TA IPJE OPINIONIN TEND E JO TE FLISJE NE EMER TE TE GJITHVE A :) :wink:
MA SE PARI PYETJA NUK ESHTE :arrow: A MUND TE JEN MASHKULLI DHE FEMRA SHOK PO A MUND TE JESH SHOK ME ISH TE DASHURIN/EN..
NJE HERE DASHNOR, TANI SHOK....
SE A MUND TE JESH SHOK PAS DASHURIS A JO MVARET NGA PERSONI,, SA GJELOZ/E JE,, NGJA RRETHANAT KU JETON ETJ,,,,, POR GJITHSESI SHOK MUNDE TE JESH ME ISHT TE DASHUREN,,,, E KALUARA ESHTE E KALUAR,,.....
VETEM NESE KE NDERGJEGJEJEN E PAPASTER NUK MUND TE MBETESH SHOK,, SEPSE MENDJEN E KE TJETERKA,,,,
KURSE ME NDERGJEGJEJE TE PASTER I SHE GJERAT NDRYSHE,, I KUPTON MA MIRE....
TEK NE SHQIPETARET MUNGON KOMUNIKIMI SHOQEROR ME NJERI TJETRIN (FEMER MASHKULL),, PER ATA NUK KUPTOHET SHOQERIA MES FEMRES DHE MASHKULLIT --OSE DASHURI OSE ARMIK--....
JU PERSHENDES,, POSAQERISHT TY AFERDITA :wink:

suzi
23-09-04, 22:58
:evil: wallain dashnorin skisha mujt me bo shok kurr, hahah se sa her kishim ndejt mu kish ardh me ja :P pac faqen hahah,
seriozishte nese e kam deshte qat person kur skisha mujt me ndejt me ta si shok ma , ja se mejher ish kthy traka mrapa edhe shiriti i trunit kish nis kangen e vjeter me kendu .... :shock:

Barbaroza
21-10-04, 14:59
:evil: wallain dashnorin skisha mujt me bo shok kurr, hahah se sa her kishim ndejt mu kish ardh me ja :P pac faqen hahah,
seriozishte nese e kam deshte qat person kur skisha mujt me ndejt me ta si shok ma , ja se mejher ish kthy traka mrapa edhe shiriti i trunit kish nis kangen e vjeter me kendu .... :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jeton M
21-10-04, 15:50
tung jehona

Duhet pak koh per me ndrru mendimin me nje person, kur jeni kan i dashurum me heret...

Mbas nje kohe e kupton edhe respekton mendimin e tjetrit, edhe shoqeria mundet te ekzistojn...

Mos harro osht vetem mendimi im.. hehe

Kaloni mir te gjith shqiptaria...

TIM
22-10-04, 20:11
TUNGI

Une personalisht besoj se dy te rritun mund e dhe pase nje kohe te kaluar se bashku ne fund te shendrrojn qellimin e tyre ne nje shoqri te perbashket , nuk besoj se mund te behen shoket me te mire mirpo ne menyra te matura normale , kete e kame vrejtur me shume tek mashkujt , ndersa tek vajzat eshte shume e veshtir qe ishe te dashurin ta pranojn si shok , kame pasur nje rast te tille dhe fundi ishte pozitiv .

Me nder : TIM

Kesna
22-10-04, 20:18
paj shejtonke, varet krejt prej njerit.

Une per veti me krejt tipat qe jom kon bashke kom mebete shoqe, bile tash dal me ta e me femna te tyne, ose me gra te tyne.

Po vellau jem o nda me femnen qe ka pasur lidhje 2 vjet, edhe tash nuk deshiron te flase me me te :cry: . Kjo me ka shty te mendoj se une nuk i kam dashur ata tipat qe jom kon me ta edhe per kete aresyje edhe jam nda mire me ta. keshtu qe nese dashurohna najhere edhe ndahna (jo ishalla :roll: ) e marr veshe edhe te tregoj :wink: !

ShEjToNkA
23-10-04, 22:18
paj shejtonke, varet krejt prej njerit.

Une per veti me krejt tipat qe jom kon bashke kom mebete shoqe, bile tash dal me ta e me femna te tyne, ose me gra te tyne.

Po vellau jem o nda me femnen qe ka pasur lidhje 2 vjet, edhe tash nuk deshiron te flase me me te :cry: . Kjo me ka shty te mendoj se une nuk i kam dashur ata tipat qe jom kon me ta edhe per kete aresyje edhe jam nda mire me ta. keshtu qe nese dashurohna najhere edhe ndahna (jo ishalla :roll: ) e marr veshe edhe te tregoj :wink: !
Po ,po ke tė drejtė, se krejtė n'varėt nga njerzit! :? :roll:

blueboy
24-10-04, 19:48
pershendetje.teme shume interesante kjo.eshat fakt se dashuria e mirefillte lind ne shoqeri,por sa mundte kete shoqeri pas dashurise,veshtire te thuhet.mund te ndodhe por per kete duhet nje rrespekt i madh dhe permbajtje.une vete kam pasur nje pervoje(ende kam)te tille dhe veshtire eshte kur gjendesh nje situate te tille,vertete vetem kush ka kaluar neper situata te tilla mund t'a kuptoje kete.por mua me duhet ta pranoje faktin se une kam pranuar nje situata te tille vetem per faktin se ende e dua ate vajze dhe se kjo ka qene e vetmja menyre qe ende te komunikoje me te,dhe te shpresoj se ndoshta nje dite ndoshta.......ndoshta mund te jam me te perjete.ndoshta jam gabim dhe ndoshta nuk eshte fer por kjo eshte e vertete dhe nje fakt qe nuk mund ta mohoj!

turisti
24-10-04, 22:11
pershendetje.teme shume interesante kjo.eshat fakt se dashuria e mirefillte lind ne shoqeri,por sa mundte kete shoqeri pas dashurise,veshtire te thuhet.mund te ndodhe por per kete duhet nje rrespekt i madh dhe permbajtje.une vete kam pasur nje pervoje(ende kam)te tille dhe veshtire eshte kur gjendesh nje situate te tille,vertete vetem kush ka kaluar neper situata te tilla mund t'a kuptoje kete.por mua me duhet ta pranoje faktin se une kam pranuar nje situata te tille vetem per faktin se ende e dua ate vajze dhe se kjo ka qene e vetmja menyre qe ende te komunikoje me te,dhe te shpresoj se ndoshta nje dite ndoshta.......ndoshta mund te jam me te perjete.ndoshta jam gabim dhe ndoshta nuk eshte fer por kjo eshte e vertete dhe nje fakt qe nuk mund ta mohoj!

- blueboy ( blueangel), te pershendes.

TURISTI

Prishtinasi28
29-10-04, 08:47
Pershendetje te gjitheve.
Une si antar i ri ketu per kete teme kisha pas te shtoj se nuk egziston shoqeri pas dashurisė.
E them nga pervoja,kemi qene shume te dashuruar,jemi nda,kemi provu te mbesim shoke,ama nuk ka funksionu.
Jemi dal shoqerisht kishe,po nuk kemi mundur ta mbajme shoqerine.
Kaq sa per kete teme....

300775
19-11-04, 09:41
po te pershendes jehona ty njeher po ashtu edhe ata dy persona qka i ka ndodh a jo befasi siq po e thu ti tash spo e di se sa asht e vertet
ajo mendoi edh enese dashuroen nuk mendoi se asht dashuri me xhith zemer sepse a jo femer ka deshir te shkon me ta edhe ai mashkull ka deshir vetem qe ta zhagoi ata flm per mirkuptim une thjesht e dhash mendimin tim

Barbaroza
19-11-04, 12:17
Une jam e gatshme qe ta ruaj shoqerine me nje ish-djalin per shembull.
Vjen koha qe dashurohem ne tjetrin dhe s'me ben aspak pershtypje
ai ish djali,ose nese ai nuk eshte i gatshem ta beje te njejten gje,le te shkoje,s'ka asnje problem :wink:

Kercovari
19-11-04, 12:47
Mund te ndodhe si puna me hajdutin.
Sille kendej,S`mundem,leshoje,ai s`me leshon mua.!

Mafiozi
19-11-04, 14:11
Mund te ndodhe si puna me hajdutin.
Sille kendej,S`mundem,leshoje,ai s`me leshon mua.!

hahahahaha mir e ki Kercovari, nuk jan keto pun te lehta,
leshom ti mua un te leshoj ty... :wink:

Te dy menyrat munden te ekzistojn, kjo shiqohet ndryshi ne
sicilin qift, prej karakterit qe e kan dhe si mendojn per ket...

:wink:

samir mamba
20-11-04, 19:09
pershndetje gjithve besoij se kam mirseardhje te kiqem ne temen tuaj si antar i rij po shum ij mallkuar ne dashuri s aij perket temes une sij nje persón shum shum ij aventuruar gjith femrat qe ij kam patur gjet fazes tijme ij kam 3 qe tash e ksaj dijte respektohmi sij shok e shoqe pas ndarjes edhe pse gjendem larg tire me kilometra te tera cdo her kontaktojm ne permjet telefonij po edhe kur shkoi ne vendlindje per pushijm takijmet cdo her e ma shum po shpeshtohn pershndetje83 :winkershn: tunggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg gggggggggg :idea: :P

shqipe_16
21-11-04, 22:45
Pershendetje te gjithve...

une me ish dashnorin tim, jam prap ne kontak e po mundohum si shok me mbet... por asht shum zor.. sepse ku paramendon se si je kan me at njeri... e tash duhet edhe mu rujt se qka foll me ata, asht shum situation i keq. :?

Kercovari
24-11-04, 11:42
Pershendetje te gjithve...

une me ish dashnorin tim, jam prap ne kontak e po mundohum si shok me mbet... por asht shum zor.. sepse ku paramendon se si je kan me at njeri... e tash duhet edhe mu rujt se qka foll me ata, asht shum situation i keq. :?
Mund te quash ish i dashuri i yt nese gjithcka ka mbaruar me nje puthje.E nese se ka ndohde dicka me shume.kujdes,ai do afrin tende vetem per deshiren e nevojave.S`te do me as si shoqe as si ish e dashur.
Kujdes Shqipe-16.Akoma je e re te kuptosh gjerat si duhet,por edhe jeta eshte para teje do te viej edhe princi qe endrron.

Rocco
02-08-09, 19:43
ju pershendes te gjithve,jehona hala mendoj ne ty zemer du shum loqki????

TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj .Edhe pse i takon tjetrit,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vehtes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh e imja,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e ateher edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then me fal,e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,ame takon tashme mua?

pershendetje jehona nga fatmir

Kaqanikasja
26-08-09, 16:45
Nuk ma merr mendja se munden te jesin ashtu njeher dashnor tani shok kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

selvija
29-08-09, 10:15
Qeshtu eshe moderrizimi

Peja-Boy
30-08-09, 19:36
Edhe keta te dy Kan provu ne X-Effect a po bohen bashk dy Ex te dashuruar po jan zhgenjy hahaha !!

http://www.mtv.de/videos/561714 (http://www.mtv.de/videos/561714)

http://www.mtv.de/videos/20117610target (http://www.mtv.de/videos/20117610target)


http://image.hotdog.hu/_data/members1/541/1074541/images/egyeb_fotok/TheXEffect_MTV.jpg

http://images.modernfeed.com/i/em018/18815.png

ardhmeria e bukur
19-10-09, 21:32
me tha nje dite nje shok,qe dashurija lind nga shoqerija,por shoqerija smund t behet nga dashurija.

emine
13-11-09, 14:12
jo valla qekjo nuke hahet as me buk e pashtet ,qaty ku a nis sherri ska shoqni mo,kashtuqe mos mani ymyte se bahet shoke ai /ajo qe ti ka lshu dritat e gata niher,

jEtA_1
13-11-09, 14:16
Tani po ndodhine keto gjera por une per vete nuk kisha mundur mu pajtu me kete realitet qe ishe te dashurin ta beje shoke

ardhmeria e bukur
16-11-09, 02:05
smundet,un per veti sskisha mujt me ba shok,mas dashnis

LABI
14-02-10, 22:05
ngjane se me natyrshem te perceptohet t'ishte anasjelltass;

Nje here shok/qe e pastaj dashnor/e :rolleyes:

ALlma
14-02-10, 23:19
ngjane se me natyrshem te perceptohet t'ishte anasjelltass;

Nje here shok/qe e pastaj dashnor/e :rolleyes:Por jo dashnor epastaj shok se kurr smund te ket shoqri te pastert aty....

thellenza
15-02-10, 15:20
Ne asnje menyre nje here dashnor mandej shok! :rolleyes:

Virti
15-02-10, 15:22
Ne asnje menyre nje here dashnor mandej shok! :rolleyes:
fjale me vend. :cool:

jadore
15-02-10, 15:24
Ne asnje menyre nje here dashnor mandej shok! :rolleyes:

pse jo bre..?

emine
15-02-10, 15:24
valla nto jo,nje njeri qe ka humbe rrespektin tim dhe ka pru punen mu nda,as shok as armik dhe asnje lloje ndjenje nuke munde te ekxzistoi me ose 100% ose 0%,qeshtu isha une nuke ndryshoi kurr,shoke e shoqe kam boll une,si perzij kapuqat me shoqni

roadrunner
15-02-10, 15:31
se sahora t'shtje ner fundi hahahahahah.....:Ppse jo bre..?

jadore
15-02-10, 15:37
se sahora t'shtje ner fundi hahahahahah.....:P

qy kjo instinktin e nenshtrimit saora , .. forrja eshte me i kallxu qe ska mo sahora ...

roadrunner
15-02-10, 15:39
jo bi, po sti vesin hallku instinktet, secili po kqyr per veti sot hahahaha :Pqy kjo instinktin e nenshtrimit saora , .. forrja eshte me i kallxu qe ska mo sahora ...

thellenza
15-02-10, 15:40
pse jo bre..?Sepse shoku per mua eshte vetem shok, ku mendoj se nga shoqeria mund te kalohet ne dashuri, por jo ne te kunderten.

se sahora t'shtje ner fundi hahahahahah.....:Phahahahahahah, kesaj nuk kisha me ju frigu une per vete, por thjesht mendoj se dicka qe thehet nuk kapet me, si te funksionoj shoqeria atehere ?

roadrunner
15-02-10, 15:46
poqede, si mundesh me be shok nje njeri qe te lendon? E nese rrshet kama e thu po bomi shok, e valla aty ja pafsh hajrin tybe se ska shoqni veq kqyr me ta gjet dakikin ma te njome a.
hahahahahahah, kesaj nuk kisha me ju frigu une per vete, por thjesht mendoj se dicka qe thehet nuk kapet me, si te funksionoj shoqeria atehere ?

LABI
15-02-10, 16:09
Kesaj i thojne hajde lujnaa tezee ("volimoo" ali se lazemoo) :biggrin:

thellenza
15-02-10, 16:51
poqede, si mundesh me be shok nje njeri qe te lendon? E nese rrshet kama e thu po bomi shok, e valla aty ja pafsh hajrin tybe se ska shoqni veq kqyr me ta gjet dakikin ma te njome a.Mire mundesh me pas edhe ti. :biggrin:

Peja-Boy
15-02-10, 17:06
Nona Vakive jem na shqiptart.. Tek ne gjithqka eshte e mundshme !! Hahahahaha.....

Une me mujt me e zon qat shoqen se ka pas lidhje me mua njeher bash keni me ndi edhe ju se qfar respekti kom ndaj shoqerisa Tone :P :P :P ....

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:42
Cka nuk ban vaki.....

emine
14-01-11, 18:07
Nona Vakive jem na shqiptart.. Tek ne gjithqka eshte e mundshme !! Hahahahaha.....

Une me mujt me e zon qat shoqen se ka pas lidhje me mua njeher bash keni me ndi edhe ju se qfar respekti kom ndaj shoqerisa Tone :P :P :P ....
edhe kjo a shej rrespekti:biggrin:

Suelaa
14-01-11, 18:38
Une eminen e kam pas dasht boll* e tash jo vetem shoqe jemi.......:biggrin::biggrin:

emine
14-01-11, 19:10
Une eminen e kam pas dasht boll* e tash jo vetem shoqe jemi.......:biggrin::biggrin:
le breh se mke trishtu *qka koke qu pesh sonte mshtine mu fut te mendimi i momentit:eek:

Suelaa
14-01-11, 19:20
le breh se mke trishtu *qka koke qu pesh sonte mshtine mu fut te mendimi i momentit:eek:


Ahahahahahahahahahahaha......:tongue:

Hajra
14-01-11, 19:22
tani shoqe

emine
14-01-11, 19:25
Ahahahahahahahahahahaha......:tongue:

kesh dreqo kesh :biggrin:

Qika^Me^Kule
14-01-11, 19:25
tani shoqe

Po de.... :biggrin:

jEtA_1
14-01-11, 19:36
Une sju besoj dy personave qe kane qene te dashur e tani kan ngel shok kto jane pallavra smund ti pranoj keto gjera edhe pse jemi tuj jetu ne ni kohe moderne per mu eshte apsurde

Qika^Me^Kule
14-01-11, 19:57
Une sju besoj dy personave qe kane qene te dashur e tani kan ngel shok kto jane pallavra smund ti pranoj keto gjera edhe pse jemi tuj jetu ne ni kohe moderne per mu eshte apsurde


Te them seriozisht dhe me plot sinceritet..... ne shum tema nuk e shprehi mendimin e ralitet.... por sa do pak mundohem ta them me humor.....

Por kesaj radhe sincerish pajtohem me Ty..... edhe shum e kote asht.... te mbeten ty persona ce para nje kohe jan dashur e te kalin ne nje shoqeri.... kjo vertet asht e pa besushme.....

Sa do te ndryshon vet personi... ndjenjat shum pak kan ndryshim...!!

tipi engjellor
14-01-11, 20:40
valla niher dahsnor e tani shok ska kerkun kehstu veq mundesite e humbura

emine
14-01-11, 21:13
valla niher dahsnor e tani shok ska kerkun kehstu veq mundesite e humbura
valla veq nkofte se ka ndrru fe a ba pedere se mi ardhe era pulas ka huna prep e kerko naj kaqik

tipi engjellor
14-01-11, 22:22
valla veq nkofte se ka ndrru fe a ba pedere se mi ardhe era pulas ka huna prep e kerko naj kaqik
po de ame asnjana ane smujn me u permabjt se kajher e lyp vendi kajher e lyp fjala hahahah