PDA

View Full Version : Ndihme...........


Brain
18-11-03, 11:07
Hallo te gjithve,kam nje problem, jam dashuruar pa mas, nuk di se si te ja bej?ja kam ber te ditur disa her por ajo nuk reagon,Spo me ze as gjumi, po jetoj si ne mjegull, vetem ate e kam para syve!Ju lutem me ndihmoni..............Brain

mija
18-11-03, 11:33
pershendetje "brain" ...kjo qe te ka ndhodh ty nuk eshte asgje e rezikshme apo ndonje "problem" siq po thuash ti...mirepo neqofte se ajo nuk po reagon ne veprimet e tua ti mos u dorezo lehte mirepo jepi pun vetes edge munohu qe ta perfitosh zemren e saj. ne te shumten e rasteve femra nuk dashurohet ne bukuri po ne perzon...

Brain
18-11-03, 12:01
falm Mija

o besom nuk po di se si te ja bej,

si te veproj me tutje...

spo kam ide se si ta perfitoj per mua

kam frik se mos po e humbi me gabimet e mia!Brain

Donika
18-11-03, 13:47
pershendetje brain,kqyr hin ne kontakt me ate femer, edhe kqyri se qka i intereson dhe ku gjindet aja tere kohen, edhe lypi intereset qe i kenti te perbashkta edhe ashtu ja nis e takohesh gjdo her e ma shum me te, lidh nje far shoqerie me ate femer. Keshtu edhe mundesh te diesh se mos aja ka dikand tjeter e te terheqesh dor nga aja ma heret se sa von, ose e ben te mundshme aja te dashurohet ne ty.mija i pati fjalet e mira, femra ne te shumten e rasteve dashurohet ne charakter e ne person se sa ne bukuru te nje mashkulli.tungi brain dhe te uroj suksese ne dashuri, mos u merzit edhe kja mjegull siq e pershkruan ti do te kaloj e ndoshta do te nderrohet ne nje reh paradise e dashuris.Nga Donika

mija
18-11-03, 15:41
pershendetje 2-ve..

po flas nga ajo qe kom degju ne te shumten e rastev edhe qeshte kryesorja vet jom femer edhe muna me dit qa eshte ma mir ne qat drejtim...keshtu qe keshillat e tua me te vertet me pelqyn donika mirepo prap nuk do te thhot qe te gjen gjerat e perbashketa sepse dashuria lind edhe aty ku nuk ka asgje te perbashket sikurse magneti edhe terhiqen...ajo qe eshte mir te besh tash ti "brain" eshte qe te punosh ne ate drejtim me perfitu ate me butesi e jo me dhun siq tentojn shumcia. edhe nese me te vertet e don ki me pas durim. neqofte se ajo ja nis mu interesu athere gjith ja fillon mu zhvillu nga dal por nese ti mundohesh edhe ajo fare ste vereh ateher nuk e meritojka dashurin tende

te uroj shum fat Brain e shpresoj se ajo eshte fati jut i lumtur edhe ajo te gjen rrugen drejt teje:D

Brain
18-11-03, 16:04
Falm. shume ne keshillat e juve...te kesh shok dhe shoqe qe nje dite ne nje kohe te veshtire

te ndihmojn eshte e papershkrueshme...

qdo keshill qe vjen nga ju edhe pse nuk ju njof po me duket qe po me qliron dhe po me jep arsyen e veprimit.e dua dhe po kam frik qe do ta humbi......qenka veshtir ta duash dikend dhe ajo te le te varur te vuajsh

pse bre ajo eshe pa meshir keshtu?

Brian

Online
18-11-03, 18:43
Tung Brainune te kisha than qe t'ja shprehesh ate qe ti e ndien por t'u kisha lute qe mos u paraqit para saj qe s'do te kie jete pa tė, qe e don shume pa mas

se me vjen keq te shprehi kete para ktyre Zonjushave qe jan ne ket Forum vetem FEMRAT E KAN QE NESE TI JEPESH SHUME MAS SAJ AJO me nje fjal RRIT MENE kujton qe nime eshte dikushi keshtu e kan Femrat

Mirpo qe s'don hiq e s'ka dashnor preja tinez do floke e qojė te HOXHA se ai mundet me te ndihmue ma teper se sa ne ketu, kuptohet nese ajo s'don hiq e kam fjalenMirembetesh e ishalla e bėn Zoti si ti tė kesh qef per veten tende

mija
18-11-03, 19:49
"online" ti je i njoftun qe "fol" shum po nejse....qitahs e ki mir ska nevoj me kerku falje prej "zonjushave" mirepo nime eshte e vertet se q

mija
18-11-03, 19:52
tung " online" ti je i njoftun qe "fol" shum po nejse ne ket rast e ki mir se qysh thojne "jepe gishtin ta mer doren" keshtu qe osht ma se miri me i shpreh ndjenjat por jo ne mas te madhe KUJDES se edhe femrat jane dinake shum e pastaj mundet me te shendru ne loder te saj ...pra krejt nvaret prej tipit te femres!!!

Brain
19-11-03, 00:09
Falm prej juve...besomni eshte shume e bukur trupin e ka fantazi por mendjen nuk ja di, mendoj qe ajo ka shume oferta, por sa e di une ajo nuk ka dashnor sepse e kam pyetur dhe me tha se nuk eshte e dashuruar ne askend,

ajo e ka mendjen e rritur sepse ajo e dine qe eshte e bukur dhe ka plot oferta...

ky eshte nje problem, nuk di se si ta perfitoj per mua

pastaj te mos behem loder e sajna kjo nuk eshte e lehtspodi se sa dhe qka ti them se pari?Brain

Online
19-11-03, 02:13
tungBrian po mire te njeh ty ajo qe je djal i mire a ta din ty ajo historin se kush je dhe me qka je marr dhe po mirresh tani

Para asaj paraqitu njeri i qet i hapur (qelun) nese ke kontakte me te nese jo ateher ftoje nje dite qe te dalesh me te ta pishe nje caffe me te sikur shoke e masanej hape biseden si per akolla (anash) e ti vlersoje ate se qfar i pelqen asaj gjeja piken e dobet duke e pyetur ,por jo rreth dashuris njeher se heret eshte mendoj une.po tema te ndryshme dhe perpiqu qe mos te bish ne sy qe me te vertet je ka e don shume, por gjoja se vetem ke sipati ndaj saj

Brian s'po mundem me dite hale mire se qfar kontakti ke me te deri tani

Oj qika pse more s'po folni se si duhet me u sjell ndaj jush a

Brian valla dreqn jon keto qika a Gaca te mluta hhahhah

Shkruaj prap se me te vrtet kisha pasur deshir te ndihmoj ne qdo aspekt me takatin qe kam

goot luck

Online
19-11-03, 02:45
Tung mija po si je allahile ku je hup keshtu a mos te ka zan edhe ty dashnija dikun n'udhe a? Mija njeri po lyp ndihem e ti po thue qe po flas shume duheet me fol shume per me trullave Femren qy

po nese s'fol shume Femra te hyp ne qafe e te ngjesh e ti thejn brit. Mija ku me gjet une ni femer siq e paska gjet ky Brian te mire se e kisha ba qe udhen per te shpija s'kish mujt me gjet . Po nime Mija edhe ti fol shume kallaj edhe ti Femrat i trullon se mashkujve ja thenqfen kollaj, disa t'jesin n'dore hahahah nime po me vjen keq qe po i jap lak temes veq nime kjo Mija t'shtin me fol .Kjo te rreh edhe s'te len me kajt

Mija ku e ke shoqen tende pash neren Murgeshen se me ka ardhur keq prej sajna se jam i kthyshem bre por nime kaniher edhe nervat e kalit me i pas nervozohet njeri e le ma insani qy ne pafshe dikun kerkoj falje nga Online

Mija nime qfar tipi je ti a? tip 500-sh apo do u kan tyneher tip 850-tė zvyjke sen dilshin buktė e zeza edhe si tutkall u bojshin e nana i bertitke babes s'te gatuj ma me ksi mjelli hahahah veq gjynah me kesh me buke se thojn:

Bukė tė keqe edhe Nuse te keqe s'ka a :?:

Brain
19-11-03, 10:22
Online falm shume per keshillat...

ne njihemi qe disa vite sikur femij por ne nderkoh nuk kemi pas kontakt pra per shkaqe te luftes ne kosov humbi kontakti kam kaluar 5 vite po ne nderkoh u takova me te ne U-Bahn aty me hyri ne zemer si nje magnet qe nuk me leshon me dot, aty e pyta se a mos eshte e dashuruar me tha jo,numrin e tel. ja kerkova ma jepi ne bes, i kam shkruar disa her SMS por jo diqka lidhur me dashuri, kam frik se mos po gaboj...

ajo e din qe jam djalosh i sinqert por ndoshti nuk i pelqej...

nuk jam as i keq por BRAD PITT nuk jam.Besom me ka humbur fija,lidhje nuk kam se si te ja filloj.

po e pyes veten qka nese me refuzon?Besomni as gjumi nuk po me merr!Ku ku sa e bukur eshte vallahi nuk ka me femra te Kosoves.Brain

mija
19-11-03, 14:21
brain ska lidhej a o e bukur kryesorja eshte qajo qka ndin ti per to andaj lufto per ta perfituar zemern e saj edhe ajo nuk te han nese ti bon nje hap perpara beso se femrat jon qasi "kishe" te marshme.

e ti online allhile un ta bona qe shum po fol edhe skom gabu. e a e din qysh thojn REALITETI DHEMB e ti po me dhimesh se me qisi njerzi po shkaterohet bota se per fat te kqe po shumohen. ski faj ti...me siguri te paska perfshi edhe ty far krize si shumicen. po me doket ketu nuk o tema me diskutu lidhje me ty ateher te lutem kursem nga mendimet e tua :)

Online
19-11-03, 21:48
Tung Brainper bes me ksi situate qe je ti s'kam qen ndonjeher se e din mija une jam vete terheqes, une jam ne zore prej tyne (Femrave) se si me u largue e ty te kisha than qe te jeni shoke te mire ne fillim duke ja hapur Zemern asaj mirpo mos bėn hap te ngutshem nga dashurija mirpo ti nese ke ndonje te njofshem qe edhe ajo e njef do te ishte nje + i madhe per ty provoje te gjitha qka t'eshte e mundeshme por mos u bė URE e saj

dhe nese bisedon me te le t'i shpreh edhe ajo ndjenjat apo interesat e veta dhe perfito ti nga deshirat apo mendimet e saja

Pra sipas teje qe ajo ty ta ka dhan nr e tel. dhe MSN-in mua me duket qe edhe ajo ka ndonje interes per ty por mos harro se s'ben te vonohesh

se Hekuri rrehet sa eshte i Nxeht

Mos na korit bėhu Burr se femrat s'dojn me kan far shmoklani po qoje kryt perpjet sikur une qy

meno nga ajo me e keqja ?(refuzimi) por vepro nga nga ajo mė e mira (bashkimi)

Brian viel gluk gott luck

S'kam qare pa ja than edhe nja 2 fjal ksaj Kleqkes se kogja po munohet me gjue shibla syve

REALITETI DHEMB tha mija do me than une kokna REAL une kta njerzi jo qe jau kisha ba te mundshme me u shtue si KINZT por edhe i kisha ba CLONE (shtimi ne mnyre artificjale) se veq hajr sheh njeri prej Qift-it temI lindur per deshiren e Prinderve dhe tė----mija--- :wink:

mija
19-11-03, 22:24
phaaaaa tash edhe po na meson disa "fjal" qe na "spi dina" a hahaha e more von kokelind po hala spo di ne cilin shekull po jeton more online. edhe a duhesh ti gjithkun mu mem permend more qa tu kom tek sqaroma qit sen ...]\

edhe qa po ta qon femra mallin n "hekur" a e duhesh me reh shpejt ncncnc kerka skoke me realitet e po shifet sa je real ihaaa shum je mbas dije ato edhe me vjen shum keq per ty se kur e shof qe ndonje njeri devijon nga rruga e tij obligimi i jem edhe i te tjereve eshte qe me ndihmu mu permisu...por mendoj qe veshtri shum :?

te deshiroj fat ty edhe te gjitheve :D

Online
20-11-03, 03:10
Tung

Diversion paska (lakim)

ku me dite ku na qet kjo far teme e asajna se s'po guxoj me ja permen emrin :x se mi ka mledh bet

vallahi keq eshte per nje njeri qe edhe s'din edhe s'degjon po kryt e dreqit e paske ti kuku per ata qe te ka hise po ti me sa mu duke mue se ke kuptue foren me siguri tu kan ndryshke Zhitonat e Bugarit e deri po te bien ne vend po shkon shume kohe!!!! e re je tu rrit hale hahha haha

hej ti po shkruan ne kete forume vetem me te pa ty dikush se sa mesazhet i ke shkrue a pse fol lidhje e palidhje pse po i jep kahje tjeter temes pse s'po e jep mendimin tend qe njeri ka nevoj por flet per shekuj se ne cilin shekuj jena na.

po me vjen mire qe koka dikush mbikqyres i imi hej prej tash e tutje po e ha buken teme e gajlet e kojshive se paska kush mi ban gajlet e miamos ta shohe ma kryt qe po ma qet aty si hardhuca e rrezez por fol per qka eshte tema ose mos um ba viliviliviliviliviliv a more veshma kollaj e kisha ngarkue nje kerr therra deshun e dathun se qe ta kisha

mush menen ty s'po dua me u marrun me ty ma okaykam lindur per deshiren e prinderve dhe te---- mija---- logjikoje se qka kam deshte me than a mos um ba aty bla bla blaonline is the name sex is the surname

forget the name have sex online

Brain
20-11-03, 10:46
Tung te gjithve

Ani qka po mendoni ju?

si te ja filloj?

ta pyes permes nje SMS per nje takim?

apo ta therras ne tel.?

apo permes dikujna?apo si mendoni qe eshte me se miri?

falm per ndihme..........

Brain

mija
20-11-03, 14:12
te kisha prpozu me pyt me sms :wink:

Gentiana
20-11-03, 15:08
Pershendetje te gjithve.

Ok sa i perket ksaj teme, nuk esht bre aq e komplikume si po e bani ju, qy. shiko Brain edhe ajo esht njeri si te gjith tjert,e jo far Princeshe apo ku ta di un. Nuk esht e komplikume kjo pun,shkruj sms dhe takoje ateher nese e sheh se esht aq mendjemadhe dhe po ashtu e bukur sukur thua ti,nese pranon ok,nese jo ka nana tjera me vajza te bukura,qy. Ok e don te kutpoj,po sidoqoft as nis nuk ja keni e ten kto mendime dhe propozime,e kur te behi bashk,ncncncnc :wink:

Hajgare pak,po me tvertet nuk esht aq e komplikume siq po e ban,ajo me te honger nuk te han,vetem nese nuk ka interes te thot Jo,shendosh koshim,e nese te thot po ateher lumi ti, po keshtu as knej e as anej me keq e ke.

Ok te uroj fat dhe bashkim sa me te shpejt me te se je ka vuan. :roll:Genta

Murgesha
20-11-03, 17:36
Pershendetje te gjitheve. Ndoshta e keni pa qe ka kohe qe skam shkruar po kompjuteri me mori nje virus dhe sa e rregullova.

Brain me fal se nuk hyra ne kete teme per pershendetje por per ti thene dy tri keshilla ne ket hallin tend qe paske.Me sa lexova ty bre djale te paska rroke ajo dashnija qe ste le rehat kurre me. (Online mos qesh se po me duket po te shoh) Simbas disa spjegimeve qe i kishe dhene ketu tu kisha lutur qe te veprojsh me kujdes me ate vajze. Nese te ka dhene numrin e telefonit dhe adresen ne MSN eshte e mundur qe edhe ajo te ndiej diqka per ty. Edhe jam e sigurt se po, por nje tip i tille si ajo don qe ti perkushtohet vemendje e madhe nga ana e pretenduesit per te qe ne kete rast jeni ju. Ju kisha keshilluar qe te veproni me menquri dhe te nxjerrni sa me teper aresye per te qene me te. Mos u ngut tja shfaqesh dashurin edhe pak kohe. Kur te vije dita qe ajo te ju ftoj per te dal se bashku ateher dije se e zure.

Pershendetje Murgesha.

Brain
04-12-03, 18:41
Hallo te gjithveO bre me kalli ajo vajz...Jo te nderuar nuk pata sukses...e bera Zemren Gur dhe e pyeta permes nje SMS

ajo me ignoroj nuk me shkruajti te nesermen i shkruajta

perseri prap asgje.. u bera merak mos i ka ndodhur diqka

dhe e thirra ne tel. ishte nett zu mir por me tha se i vjen keq por

nuk eshte e interesuar.... OOOOOOOOOOOOO

Zot zemra filloj te me rrah shpejt dhe ashtu i trilluar e mbylla tel.Tani vetem Zotit po i lutem se e dua aq shum.Athua a do te kam ndonjehere Shans?

me ndihmoni si te veproj me tej ju lutem?.Brain

Drejtėsia
04-12-03, 21:55
dhe e furnizon atė prej nga nuk e kujton fare. Kush i mbėshtetet All-llahut, Ai i mjafton atij, All-llahu realizon dėshirėn e vet dhe All-llahu ēdo gjėje ia ka caktuar kohėn (afatin).

Kuran 65:3Brain un te keshilloj te besh saber, ti mbeshtetesh Allahut dhe te kerkosh ndihme nga Ai dhe prap te kontaktosh ne menyre sa me te mire me ate vajze pa u vetmuar me te.Allahu alem.

Murgesha
04-12-03, 23:05
Brain mire e ka drejtesia.

Allahut kur ti lutesh me zemer te ndihmon.

mija
05-12-03, 00:02
jo vetem ne kete rast por gjithnje duhesh te mbeshtetesh te all-llahu!!!! a eshte krijuesi jone dhe te gjitha jane ne duart e tij. neqofte se ti ki besim te allhu por edhe po te kesh besim ne vete e do te jesh i fort se neqofte se eshte kysmet do te bashkoheni!!!!

ju pershendes

Brain
06-12-03, 11:18
Natyrisht qe un qdo sekond i lutem te madhit qe eshte krijus e qdo gjeje ne tok ZOTIT qe te me ndihmoj mua dhe te gjith botes mbar per nje jete te mire dhe te lumtur per te gjith.Dashuria qenka e veshtire e mbushur me ndjenja qe po ta lekundin zemren nga vendi, nje erresir nganjehere qe nuk te behet te jetosh, por edhe shpresa qe ti japin kuptim jetes.Ta kesh dikend pran veti qe ta don Zemra mendoj qe nuk do te kete diqka me te mrekullueshme ne jete.Por edhe nese nuk do te kem fat te ajo vajz ndoshti fatin e kam diku tjeter.....

Po si do te kishit vepruar ju tani?si te ja bej me tej?Me ndihmoni............?

Falm. shume nga ju te gjithve shoqeve dhe shokve te mi virtuel

Brain

mija
06-12-03, 11:45
brain valla...po foli personalisht edhe un per vete vetem mbeshtetna ne allah asgje me shum se skom qa boj!!!!

Drejtėsia
06-12-03, 14:01
BrainMuhamedi a.s. ka thene kush kerkon ndihme nga Allahu ben instihare dhe kush konsultohet me njerez (besimtar) ben ishtihare, ai person nuk do te pendohet.prandaj istaharja eshte keshtu :fali dy rekate (nafile) namaz dhe pastaj thuaj:O Zoti im, me diturin Tende kerkoj mbaresi.

Kerkoj ndihme prej fuqise Sate

Kerkoj nga te mirat e Tua te shumta

sepse Ti ke mundesi, kurse une nuk kam mundesi

Ti di gjdo gje, kurse une nuk di

Ti je Ai qe i di te fshehtat.

O Zot nese kjo pune imja (emerto nevojen)

eshte e dobishme per fene time dhe jeten time,

per kohen e tashme dhe te ardhmen,

ma mundeso realizimin e saj, ma lehteso mua kete dhe me beko ne te.

E nese kjo pune eshte e demshme per fene dhe jeten time,

per kohen e tashme dhe te ardhmen, largoje ket nga une dhe me largo mua nga kjo e me percakto miresine (mbaresin) kudo qe te jet dhe me bej te jem i kenaqur me te.O ju njerez pranoni dhe praktikoni islamin sa te mundeni[/b]

python
07-12-03, 10:14
:lol: une mendoj se brad pitt-i eshte shum pretty to be str8

Ermira
03-10-04, 20:49
Pershendetje Brain!!
Ah shume te rinj i kam kjo dashuri e zjarrt !!
Po ta jap nje keshille nese e do nermal shkoj mbrapa dheruju se mos gabon ndokund--por mso vrapo edhe aq shume pas saj ....
Shiqo njeher a eshte e interesuar ne ty ..??apo mos ka ndonje tjeter njeri?....Kete pikse pari zbuloje pastaj vazhdo--ashtu siq te duket ty mese miri....Zoti te ruajte dhe te ndihmofte!!Tung tung

ArMMeNDii
03-10-04, 21:06
Hallo te gjithve,kam nje problem, jam dashuruar pa mas, nuk di se si te ja bej?ja kam ber te ditur disa her por ajo nuk reagon,Spo me ze as gjumi, po jetoj si ne mjegull, vetem ate e kam para syve!Ju lutem me ndihmoni..............Brain

Pershendetje per te gjith ketu ne forum pasi i lexova te gjitha Brain sdi bre ti ne cilin shekull je ka jeton hahaha ej babgjyshi jem kanjeher kur me tregon se si e ka takuar ish gjyshen time ka qen qeshtu diqka e ngjajshme me ty si je ka kerkon ndihm hhahah ej shaka pak qy bre djal ti masi pe njifshe at famer thirr nje dit per kaffe po nese nuk realizohet ajo ather bere naj zgjedhje permes naj shoqes se saj a qesi sene qy duhesh pak me qpurth pak livrit qy masi koke ka e don se ne te shumten e rasteve duhet me qen femra ajo qe duhet me vrapu mas teje te pakten te un eshte keshtu :?

LennY
06-10-04, 13:47
Hallo te gjithve,kam nje problem, jam dashuruar pa mas, nuk di se si te ja bej?ja kam ber te ditur disa her por ajo nuk reagon,Spo me ze as gjumi, po jetoj si ne mjegull, vetem ate e kam para syve!Ju lutem me ndihmoni..............

Pershendetje shoki
Une te kisha thene: nese ke vrapu mbas asje vajze ne te gjitha menyrat i ke tregu se e don , e ke fetu shum here me dal me pi kaffe me ty e shum te tjera , dhe nese pergjigjeja e saj eshte se nuk eshte e interesuar une te kisha propozu qe te largohesh prej saj per nje kohe , une e di qe nga zemra nuk mundesh me largu bash lehet nje person qe e don , po ne rast se ti nuk e thirr ne telefon , nuk i dergon sms , nuk e fėton per kaffe , sigurisht qe te ajo do te ndrroj diqka une keshtu mendoj , se te une kjo form ka bere pune shum , keshtu qe te uroj sukses kalo mir :wink:Brain