PDA

View Full Version : Sa besoni ju nė dashuri nė shikim tė parė.


Faqet : 1 [2]

Sy_kaltra
11-12-07, 20:15
Pak e hiq !:biggrin:

LABI
11-12-07, 20:48
Do you belive in love at first sight... or should I walk by again ... ??!!:biggrin:

egi
11-12-07, 20:56
ncncncnnc s'ka dashuri ne shikim te pare...
ne shikim te pare mundet te egziston vetem nje simpati fizike..kurse dashurija eshte diqka me teper

Sy_kaltra
11-12-07, 21:15
Me pas kon ne puthjen e par isha pergjegj ma leht valla,se ne shikim ncuk :biggrin:

turisti
11-12-07, 22:52
ncncncnnc s'ka dashuri ne shikim te pare...
ne shikim te pare mundet te egziston vetem nje simpati fizike..kurse dashurija eshte diqka me teper

Hahahahahahahahahaahahahahah,kujdes - egi- ,sepse ndjenjat kontrollohen veshtire,a njeriu eshte i perbere nga kujtimet per te cilet na lidhin NDJENJAT te cilat jane me te forta se kujtimet dhe nuk i lojne qe te zbehen.....................

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.

egi
12-12-07, 15:55
Hahahahahahahahahaahahahahah,kujdes - egi- ,sepse ndjenjat kontrollohen veshtire,a njeriu eshte i perbere nga kujtimet per te cilet na lidhin NDJENJAT te cilat jane me te forta se kujtimet dhe nuk i lojne qe te zbehen.....................

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.


kujdes mos me thuj mu...:biggrin: une bile me pa nje mashkull te bukur shkoj tu vrapu mu mshef dhe me ik prej tij...sepse keta jan me te kqi :biggrin: keshtu qe me shikim te pare s'besoj qe isha dashuru...por qysh kan than pleqt: kurre mos thuj kurre :tongue:

turisti
12-12-07, 23:41
kujdes mos me thuj mu...:biggrin: une bile me pa nje mashkull te bukur shkoj tu vrapu mu mshef dhe me ik prej tij...sepse keta jan me te kqi :biggrin: keshtu qe me shikim te pare s'besoj qe isha dashuru...por qysh kan than pleqt: kurre mos thuj kurre :tongue:

Po,ashtu eshte edhe eshte vertetuar shumehere ne jete..............:smile:

Ma-Origano
15-12-07, 14:24
lazdrani mire ke be qe ke hape kete teme..mendimi im per dashuri ne shikim te pare eshte se ne disa raste ka po un besoje ne dashuri ne shikim te pare!

arton bala
27-12-07, 01:27
Si pyll i pashkelur ne kete drejtim kisha thone nashta mundet me pase dashurim apo qysh mi qujte kete fenomen emocional, dmth nje faze disaditore te ndjenjes e cila me vone mund te behet dashuri, ama jo dashuri ne shikim te pare. Po mendoj nje person qe e "njoh" vetem disa sekonda, sa mund te them se e ndiej veten te lidhur perjetesisht me te?
Varet qysh e kupton dashurine. Nese si nje gjendje ku nga kurreshtja e ndien veten te terhequr nga nje person, atehere per ty ka dashuri ne shikim te pare. Nese mendon se dashuria eshte nje gjendje me e thelle se kurreshtja, atehere jo.

aLbaChiCk
28-12-07, 11:09
Simpati po dashuri nuk besoj se ka ne shikim te par

lulja e malsis
12-01-08, 21:52
HINA ne ket forum dhe po i lexoj temat e ndryshme,shum interesante eshte edhe kjo pyetje:)
ndoshta jam e re ende,por sa do vite qe do ti kam une,nuk kam me e hup besimin qe dashuria ekziston:D
Po flas keshtu sepse vet me ka ndodhur mu dashuru ne shikim te pare (pa e dit se kush eshte,i kahit eshte,dhe qfar kombit i perket)pas 3viteve me kishte pah edhe ai mua(pa e ditur une),dhe u takum dhe vendosem te jemi bashk.:DTani ju mendoni qfar doni,por edhe jeta pa shpresa qe do jet diqka e mir,eshte bajat,eshte si me qen nje Robot pa ndjenja,pa shpresa,pa besim ne dashuri:S

AuRoNi
12-01-08, 22:08
Albagirl hala spaske ra ti ne at moment se po bojke vaki po bojke.

Tash garancion pėr tan jeten nuk ka, veq pėr njė fillim dashuri, e deri te martesa po bojke vaki :wink:
.
Pa Garancion jete, t'kuptohemi!

Cia-Ferizaj
13-01-08, 11:08
une besoj ne shikim te pare vetem permes MSN ......... keshtu qe spo e zgjati shum a ka kush MSN per mue se du mu dashuru nto ?

aLbaChiCk
13-01-08, 11:16
Albagirl hala spaske ra ti ne at moment se po bojke vaki po bojke.

Tash garancion pėr tan jeten nuk ka, veq pėr njė fillim dashuri, e deri te martesa po bojke vaki :wink:
.
Pa Garancion jete, t'kuptohemi!

AuRoNi ndoshta bre sdi mu sme ka ndodh poor njeri sa te jeton meson.P.s garancion ske as ne jet e le ma ne dashuri :smile:

Elina
12-03-08, 16:55
Nuk besoj se ka dashuri ne shikim te pare,,,kjo per mendim timin eshte vetem nje e beme e qefit …Heren e pare mundet qe dikush te pelqeje,,,e nese e sheh qe vertete te ka pelqyer, atehere kerkon per takime me te shpeshta …edhe qe,,,linde dashuria ne shikim te kushedi sate :tongue:

gazi-de
12-03-08, 17:43
Dashuria ne shikimin e pare?!
Une mendoj qe ka,jo qe mundesh ta dashurosh me shpirt po ta simpatizosh qe me von te lind dashuri e flaket....hahahahah
...mua me ka ndodh njehere,e sipatizova shum ne shikimin e pare,por deri arrita ta dashuroj me iki,dhe mbeti vetem simpatia e shikimit te pare..ahhahah

Fshatari
12-03-08, 18:32
Pėr veti qysh nė shikim tė parė e kam dit qė ajo do jet pėr jetė dashuria ime e para dhe e fundit. Kalimi i viteve nuk mė ka zhgėnjye : intensiteti i dashurisė sė shkimit tė parė nuk ka variue kurrė.
Pėr kėtė ndihem vėrtet fatlum! dhe nuk kėrkoj kurfarė shikimi bis se nuk ja vlen...!

PS. Pra nėse kėkoni mirėqenie e vazhdimėsi nė jetė besoni shikimit tė parė.

Estella
12-03-08, 22:09
aspak !!!!!!!....................

Virti
12-03-08, 22:22
ne 5 sekondat e pare kryhet gjithecka... :cool:

Elina
13-03-08, 13:52
ne 5 sekondat e pare kryhet gjithecka... :cool:


Virti,nuk na tregove a ka a s'ka :biggrin:

Une nuk besoj ne te pamunduren valla :tongue:
Mendoj se dashuria ne shikim te pare shume rrelle mundet te jete dashuri e vertete!!!
Ate cka mundesh me pa ne shikim te pare nuk mundet me qene e mjaftueshme per dashuri...Cka mundesh te dish per dikend vetem ne pamjen e jashtme?ASGJE!
Gjithsesi duhet kohe per ta njoftur dikend,,,e lere me per ta dashuruar...!!!

Murgesha
14-03-08, 23:01
Pėr veti qysh nė shikim tė parė e kam dit qė ajo do jet pėr jetė dashuria ime e para dhe e fundit. Kalimi i viteve nuk mė ka zhgėnjye : intensiteti i dashurisė sė shkimit tė parė nuk ka variue kurrė.
Pėr kėtė ndihem vėrtet fatlum! dhe nuk kėrkoj kurfarė shikimi bis se nuk ja vlen...!

PS. Pra nėse kėkoni mirėqenie e vazhdimėsi nė jetė besoni shikimit tė parė.


Mė pėlqeu kjo thėnie e jotja Fshatar.


Qė nga momenti i parė qė e takova mė robėroi me sytė e tij e robėreshė e atyre syve mbeta tėrė jetėn. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Agolli
14-03-08, 23:05
Shume, po per Zoten, si ta kshyri, dashurohet ne mua! jo qe jam i bukur, e hipnotizoi me dreqnillaket e'mia! :biggrin:

DEA
14-03-08, 23:18
Mė pėlqeu kjo thėnie e jotja Fshatar.


Qė nga momenti i parė qė e takova mė robėroi me sytė e tij e robėreshė e atyre syve mbeta tėrė jetėn. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Mbreteresh e Roberesh, a ty ta paska kushtu kangen Adelina a:biggrin:

Paradox_13
14-03-08, 23:20
Mė pėlqeu kjo thėnie e jotja Fshatar.


Qė nga momenti i parė qė e takova mė robėroi me sytė e tij e robėreshė e atyre syve mbeta tėrė jetėn. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ka te ngjare ti ket pas syte shumengjyresh apo syte me lara siq thojme nga ne ai robruesi jot .............

DEA
14-03-08, 23:23
Tybe une ma shume ne zo, se sa ne sy, ne ate vakt u kone marre mekqyre ne sy:biggrin:

Murgesha
14-03-08, 23:33
Mbreteresh e Roberesh, a ty ta paska kushtu kangen Adelina a:biggrin:

Edhe ate e kam "dashuri" se qė nga momenti i parė qė e kam ndėgju mė ka pėlqyer.


Paradox sy qė tė mbėrthejnė vetėm njė herė nė jetė hahahaahahahahah

Paradox_13
14-03-08, 23:36
Edhe ate e kam "dashuri" se qė nga momenti i parė qė e kam ndėgju mė ka pėlqyer.


Paradox sy qė tė mbėrthejnė vetėm njė herė nė jetė hahahaahahahahah

Sy me maje ju thojme ne te tilleve...ahahahahah

vjeshta
15-03-08, 22:02
Kete nuk po e dijesha !!!:biggrin:

Lona
21-03-08, 11:43
Syt e tij me ndjekshin kudo qe te isha une ....!!!!

Cia-Ferizaj
21-03-08, 12:32
hahahahha
dashuria e pare..e dyta e treta etj etj..

Tomori
24-03-08, 13:22
Syt e tij me ndjekshin kudo qe te isha une ....!!!!
hahahhaahahaaa,,,:wink:

emine
24-03-08, 14:57
Nuk besoi as ne shikim te 4-5 e le mo ne te parin.....

Cia-Ferizaj
24-03-08, 15:52
Nuk besoi as ne shikim te 4-5 e le mo ne te parin.....

kuku bash mire qe me tregove ............flm

LABI
24-03-08, 17:11
Ne dashuri ne shikim te pare jo ! ( sex at first sight , po ):tongue:

LuLjaa
28-03-08, 00:15
Hiiqqqqqq s'besoj.

Gjumashja
28-03-08, 08:26
Nuk i besoj kenges te Mihrijes.. e leje me dashurijes...:biggrin: ..:tongue: ..

Diva
13-04-08, 23:32
Eshte e mundur por gabim ishte ashtu

laura_chik
14-04-08, 07:47
...po nuk me ka zgjat shume

Jana
06-05-08, 14:13
Nuk besoj..................

jadore
06-05-08, 14:31
valla u bo me thone po .
sot aq ka evulu njeriu ne pergjthesi sa qe shume mire gjithesecili manfeston tipin qe e karekterizon edhe ne prezentimin e jashtem..
p.s.
mu kujtu nje forre , heren e fundit kur isha France , dhe gjate shetitjeve neper rruget e Marseit u ndala ne nje shitore kepucesh , gjete diqka me tha motra , jo ju pergjigja ,.. veq cfare tipi i mire kish qene mbrenda harrova kepucet ... edhe i thash u dashurova ne shikim te pare ... vdic duke qesh per toke .. tha ti per cka hyre mbrenda ... mori thash per kpuce po qka kam faj une kush po punonte aty , ani me tha .. kurgjo i thash e kqyra keshtu nje here serbes ( qe thone ne gjakove) se me qene ai aq i mire e une me u dashuru ne shikim te pare nuk bone kjo vaki .. veq garant eshte homo ose nuk e eshte diq ne rregull me te....e ajo me bente me dore boll me se vdiqa duke qesh ..
p.s.
a po e shifni qe garant egziston edhe dashurija blic pasi mu tek tash mu kujtu..hahaha

DEA
06-05-08, 14:35
pikerisht ajo, mi mori mendt:biggrin: e para

Oqeani
06-05-08, 14:37
Shikimi i pare eshte zjarrii dashurise.

Xhino
06-05-08, 16:31
ne shikim te par nuk ka dashuri, vetem simpati.

LABI
06-05-08, 17:02
Nese do t'a konsideroja dashuri te veretete, njemendet - kete fare llojin e "dashurise" ne shikimin e pare... Druhem qe nuk do t' mundeja t'i numeroja historite e dashurive ! :rolleyes: :tongue: