PDA

View Full Version : Sa besoni ju nė dashuri nė shikim tė parė.


Faqet : [1] 2

lazdrani
20-11-03, 20:57
MENIMI I JUAJ?????

lazdrani :lol: :lol:

Online
21-11-03, 16:11
tung lazdran

a sugari je ti qe koke i lazdrum apo e japi edhe une menimin tem pak a shume

s'ka dashuri sot ashtu qysh duhet me qen se si po e shohin nja ma te mire nja me te pasur te lan me gishta ne goj meniher djal ma se mire mos u dashuro hiq qy

a je tu e percjell hiq shtypin ēdo e 3 grue ne Kosove ndahet nga burri pse ku eshte dashurija ketu s'mundesh me quajt dashuri

jan kan pak a shume te shtypura e tash e kan sallamadi a po i marrin arat s'ka qe i pret a? mos vet per neve Djemevehave fun online

have sex offline

lazdrani
21-11-03, 16:36
Online tung te pershendes dhe faliminderit per pergjigjjen e juaj.

Pajtohem me mendimin tenden,por te them se ka edhe asi momenti qe njeriut i ka ndodhure si mua p.sh.

Me gjitheate koha e bene te veten qka edhe ti ke permendure me larte.

Online te pershendes kudo qe jeshe dhe gjithmone argetim te kendeshem :wink: :wink: :wink: lazdrani

mija
22-11-03, 00:45
tungi lazdran...dashuria ka humbur at pjesen esenciale perberese te saj...edhe pse me vjen shume inati me pranu por duan mu pajtu me komentin e Online se dashura nuk eshte ashtu siq ishte sepse kohen e dundit ma shum kqyret interesi sesa ndjenjat. personalisht nuk e di a exziston dashuria ne shikim te pare ndoshta po. por sme ka ndodh me degju rast te till edhe pse mendoj qe dashruia e vertet lind me njohjen e personit.all the best. mija

Online
22-11-03, 02:02
tunghej ku me vnue nje shej bre qe ma dha nje perkrahje kjo Zonjusha

Na inatin e kena si ushqim trashigues shumevjeqar por ne duhet ta largojm sa ma shpejt mua per veti s'me len pershtypje inati ndoshta qe kam dal i ri ne Gurbet e s'kisha kohe me u merr me inati apo thash e thena te njerzve

tung

deri ateher mire mbeteshifol mire nine mire 8)

Murgesha
22-11-03, 11:43
Dashuria e pare me eshte bere e pakuptishme. Per kete dashuri edhe pak do te tregohet vetem ne perralla. Po me duket se tani me mire te shkruajme per interesin e pare te, dyte apo te trete. Mbani mend vlerat njerezore jane ne humbje e siper. Kur mbreteron zoteria e quajtur INTERES dashuria eshte duke dhene shpirt.

Gentiana
22-11-03, 12:10
Ju pershendes te gjithve,special ty Online se po mendon kund najsend 8)

Keni te drejt kur thoni se nuk ka sot dashuri sukur ka pasur perpara,dhe se tash kishe vetem interesi,me vjen inati edhe mua Mija po duhet njeriu me e pranu ate qe esht.

Por mendoj se ndonje (rrall) kush se esht i dashurum nuk e shikon interesin,apo najsend tjeter!!

Kurse Dashuri ne shikim te par?! hmmm :roll:

Njeriu kur esht i ri beson dhe mendon se gjdo gje esht e mundshme,keshtu qe kur kam qen me e re,kam menduar se kur te dashurona do te dashurona vetem ne shikimin e par,por jo sot gjdo gje ka ndryshuar,kan qen vetem mendimet e nje te reje. Nuk di ndoshta ka,por mua nuk me ka ndodh, keshtu qe nuk besoj. Tung dhe pershendetje te gjithve.

Genta

mija
22-11-03, 13:28
online a spo din qysh me shpreh qato e me na tregu qe jeton ne perendim a huh...

Online
22-11-03, 16:26
Tung te gjitheve

E Pershendes mijen shuuuuuum ma pak se Gentianen hahah Joking okay

Jo moj mija qe po me shtin me ta permen emrin po ti eshte dashur ta dishe ne baze te shkrimeve te mija qe kam ber ēdo here vetem hajgare edhe ngapak per temen . se sikur te isha ne Ks. s'do te kisha pasur aq shume kohe per me nejt ne internet edhe me u merr me forum apo hajgare

shiqo mija une jam pjekur nga provoja qe kam pasur gjate ktyre viteve ne gurbet dhe kam perfituar nga ata te cilet s'kan dite apo kan bere gabime keshtu qe njeriu edhe prej ati qe s'din meson diqka duke mos bere si beri ai s'di sa po kuptohemime falni qe i bera lak kesaj teme vetem pak sqarim pėr Zonjushen

mire mbetshiFol mire nine mire

lazdrani
22-11-03, 16:41
tung mija (vendase) te pershendes ku do qe jeshe dhe ju falenderoje per mendimin tend...lazdrani :wink:

lazdrani
22-11-03, 16:54
Gentiana ,Murgesha dhe Online ju pershendes dhe argetim gjithmon te bukure kety ne forum :wink:

mija
22-11-03, 18:40
ani pra :D

flm per te gjitha!!!

python
24-11-03, 22:21
aspak nuk besoj :!:

mija
25-11-03, 10:33
po a e din PYTHON se nuk beson...sepse ti nuk din qa eshte Dashuria por jeton vetem mu knaq.

python
25-11-03, 23:38
MIJA :P une besoj ne dashuri por jo ne shikim te par, (si mundeni te dashuroheni ne shikim te par pa e njohur at person, cka nese nuk keni asgje te perbashket) :?:

lazdrani
26-11-03, 14:46
pershendetje juve mija dhe python!!!

python ska gje qe nuk dashurohesh ne shikim te pare provo ne te dytin shikim ndoshta ta rroke hehehehhe :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: 8) lazdrani

mija
26-11-03, 16:25
valla kur te kqyr ma mir ..shum mir e ki

loti
26-11-03, 19:22
Tung

Dashuria ne shikim te pare edhe nese ndodh ,ndodh te ata tipa labil e qe nuk jane te sigurt ne vetvete .Kjo i ngjan me ate fenomenin e qumshtit shpejt gufon shpejt ftohet.Mija gjerat e mira behen ngadal pa u ngutur!

lumni parduzi
26-11-03, 21:02
tung pershendetje qka i kini punet me dashuri be

lazdrani
26-11-03, 21:10
tung loti!!

Nuk mundem te jemi i pajtimit tend me ate qe ke shkruar me gjithe ate e respektoje mendimin e qdo njeri.....MOS VALLE JENI JU LABIL NE DASHURI!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: lazdrani te pershendet

mija
26-11-03, 21:11
loti pajtohem me ty:)

lazdrani
26-11-03, 21:11
lumni parduzi te pershendes ah u kenaqem e kurre su gezuam me dashuri hahahaha.....lazdrani te uron festen e bajramit :wink:

RRUSHI
26-11-03, 21:20
LOTI TE PERSHENDES---KJO TEM KA KOH QE ESHTE HAPUR DHE NUK KAM DHEN MENDIMIN TIM DERI NE KET MOMENT QE LEXOVA MENDIMIN TENT ME TE CILIN NUK PAJTOHEM ASPAK ---- THUA SE ATA TIPA QE DASHUROHEN NE SHIKIM TE PAR JAN LABIL- GABIM --PSE ----DASHURIA NE SHIKIM TE PAR EGZISTON DHE DO TE EGZISTOJE POR KUPTOHET JO TEK TE GJITH NDODH KJO GJE --POR NDODH MU TEK KETA TIPA QE TI I QUAJE LABIL E NE FAKT JAN -- TE QILTER TE SINQERT ME KARAKTER TE FORT DHE JO MATERJALIST DHE TE CILET KAN BESIM NE VETVEHTE---TEK TIPAT TE MBUSHUR ME DJALLZI ETJ ETJ KJO DASHURI AS QE MUND TE PARAMENDOHET---TE GJITH NE TIMONIN E JETES SON E KEM NE DUART TONA POR I GJITH PROBLEMI QENDRON SE SA DIJM TA DREJTOJM --

NDERIMET E MIJA LOTI

mija
26-11-03, 22:05
aha...po kadal se folem per pamje te jashtme fizike..edhe pse prsonalisht un nuk dashurona ne figur (pamje) por ne veqorit qe i ka aj njeri :)

python
26-11-03, 23:56
at qe njeri e dashuron ne shikim te par, mendimi ime eshte se ajo nuk eshte dashuri por eshte deshire (per dashuri), eshte e vertet se ka qe dashurohen ne shikim te par por ato jan raste shum te rralla, une mendoj pra se se pari vjen ajo qe them une deshira (per dashuri) tani krijohet lidhja me at person tani vjen dashuria me von.

lazdrani
27-11-03, 13:57
python ndonjehere vijen te dyjat per njehere edhe dashuria dhe deshira.

:wink: lazdrani

python
27-11-03, 19:22
:) pershendetje lazdran, deshiroj te pajtohem me ty por nuk mundem :lol: ,sepse mua ajo nuk me ka ndodh, por nuk do te thot qe nuk i ka ndodh askujt

loti
28-11-03, 02:32
LOTI TE PERSHENDES---KJO TEM KA KOH QE ESHTE HAPUR DHE NUK KAM DHEN MENDIMIN TIM DERI NE KET MOMENT QE LEXOVA MENDIMIN TENT ME TE CILIN NUK PAJTOHEM ASPAK ---- THUA SE ATA TIPA QE DASHUROHEN NE SHIKIM TE PAR JAN LABIL- GABIM --PSE ----DASHURIA NE SHIKIM TE PAR EGZISTON DHE DO TE EGZISTOJE POR KUPTOHET JO TEK TE GJITH NDODH KJO GJE --POR NDODH MU TEK KETA TIPA QE TI I QUAJE LABIL E NE FAKT JAN -- TE QILTER TE SINQERT ME KARAKTER TE FORT DHE JO MATERJALIST DHE TE CILET KAN BESIM NE VETVEHTE---TEK TIPAT TE MBUSHUR ME DJALLZI ETJ ETJ KJO DASHURI AS QE MUND TE PARAMENDOHET---TE GJITH NE TIMONIN E JETES SON E KEM NE DUART TONA POR I GJITH PROBLEMI QENDRON SE SA DIJM TA DREJTOJM --

NDERIMET E MIJA LOTI

PERSHDETJE EDHE PER TY ...

NESE THUA SE I KE FRENJTE NE DORE GABON SE NUK JETON I VETEM ME BA QA TE DUASH ...TI E DREJTON MIRE AUTOMJETIN PO TA FUT DIKUSH NGA MBRAPA NDONJEHERE A PO JO,NORMAL QE TI NUK KE FAJ POR PO E PESON POR TE DALIM NE TEME.

NESE TY TE KA NDODH MU DASHURU NE SHIKIM TE PARE QE NE FAKT NUK MUND TE JETE ASHTI POR TY TE DUKET ASHTU SEPSE NE ATE MOMENT QE NDJEN NJE DASHURI PER DIKEN (P.SH. NE FEMREN E ENDRRAVE) TE DUKET SE ATE PERSON E NJEH GJATE GJITHE JETES PRANDAJ I THUA ASAJ APO VETEVETES : " SI TE PASH U DASHUROVA NE VEND" EDHE NJE NJERI ME ZEMER TE FORTE NUK DASHUROHET LEHTE A PO JO ? DUHET EM QENE KULL PER ME QENE ME KARAKTER TE FORT A PO MOS E KI ZEMREN ME FOLDERA CILEN FEMER TA SHOHESH ME SHTI BRENDA

loti
28-11-03, 02:36
tung loti!!

Nuk mundem te jemi i pajtimit tend me ate qe ke shkruar me gjithe ate e respektoje mendimin e qdo njeri.....MOS VALLE JENI JU LABIL NE DASHURI!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: lazdrani te pershendet

Tung Lazdran !

Ok ,s'ka gajle qe nuk pajtohesh me mendimin tim .Ne duhet t'i krahasojme mendimet per me ardhe deri te nje perfundim i logjikshem per kete ceshtje, a po jo ?

Une nuk jam labil ne dashuri aspak une jam inert ,nuk jam dashuru qe nja 5 vjet .

mija
28-11-03, 11:34
un besoj ne ate qa shof edhe qa me ndodh!!!!

LIBERO_78
28-11-03, 12:58
I BESOJ SEPSE SYRIN SHIQON KURSE NDJENJAT FLASIN ATY PER ATY PRO OSE KUNDER :wink:

zeshkanja
28-11-03, 14:12
PERSHENDETJE TEGJITHEVE!!!SECILI QE KA DHENE MENDIMIN E VETE SI PRO APO KUNDER I KA ATO ARSYJET E VETA DHE TEGJITHA KAN NJE KUPTIM DHE UNE MENDOJ QE EGZISTON DASHURIJA NE SHIKIM TE PAR, POR SA DO TE ZGJAT AJO DASHURI NUK MUND TA DIJ ASKUSH. DHE JU TEGJITH U DASHUROFSHI DHE MOS U PENDOFSHI!! HAHAHHHAH :D

Gentiana
28-11-03, 15:08
Ju pershendes te gjithve.

ok i lexova (pak a shum) kto komente qe i keni dhen ju,dhe tek e fundit askush nuk din se egziston apo jo dashuria ne shikim te par,perveq atyre se e kan perjetu kte.

dhe pikerisht per kta po jau bej nje pyetje (nese ju ka ndodh dashuri ne shikim te par) a jeni ende me te bashk,nese jo sa keni qen e keshtu.

Bash me kish interesu.

Ju pershendes dhe kalofshit se esht me se miri.

Genta

Murgesha
28-11-03, 15:45
Gentiana ne nje teme tjeter shkruajta se dobesia ime jane syt e nje mashkulli.

Mua me ka ra te provoj dashurine ne shiqim te pare.

Ishte nje pasdite, kur u takuam per her te pare, ai ishte i pashem dhe i bukur. Une ndala shikimin ne syte e tij, i kishte syte e shkruar ngjyre te gjelbert. Shkelqimi i syve te tij me ndali hapin, u shtanga. Vazhdova te qendroj ne vend pa mund te largoj shiqimin nga syte e tij. Ate dite dhe shume tjera pas parasysh me rrinin ata sy. Me beri magji si duket dhe une u dashurova pas tij. Sot e ate dite jemi bashke.

Besoj se je e kenaqur nga pergjigjja.

Tung Murgesha.

lazdrani
29-11-03, 16:48
Ju pershendes te gjitheve perzemersisht.

Deshta vetm ne pytje te Gentianes te pergjigjem,Une per vete isha per vete shume here i dashuruar ne dashuri platonike,pastaj edhe ne shikim te pare qe ishin lidhje nga nje muaj e deri me vite....

Tani ne Vere te 2003 ne pushim ne Kosove me ndodhi diq qe kaher kisha kerkuar...Ne shikim te pare u dashurova nje nje vajze qe kur nuk kisha pare apo biseduar me pare.

Fati i jone qe sot ne jemi te fejuare dhe shume shpejt edhe do te martohem.

Ndoshta mbindesh me kete se ka keso dashuri kurr perpara nuk kisha besuar se do te me ndodhte kjo po qe Bota eshte e vogel....me nderime lazdrani :roll: :lol: :D :P :wink:

Murgesha
29-11-03, 22:14
Urime fejesa Lazdran, po ta uroj tani se tani mora vesh.

Sa mire do te ishte te na ftoje ne dasme neve te forumit :wink:

jehona
30-11-03, 00:06
ooooooooo urime fejesa lazran, valla gati po don me me mbet hatri qe nuk me ke ftu tja qojm unazen e fejeses bashk te fejumes :wink: murgesha a kishe ardh edhe ti??ej a kish punu more e fejumja hiq qejz :wink:ej qetash seriozisht, urime fejesa dhe gjdo te mire ne jete edhe ishalla e kaloni nje jete te lumtur, besoj qe keto kshillimet qe ti jepin ne shoqet/shoket e forumit do te ndihmojn shum, apo jo? :wink:

Murgesha
30-11-03, 00:49
Hhahahahah Jehona, po moj do te vija pse jo, ndoshta na thirre Lazdrani.

mija
30-11-03, 19:42
hajt per hajr qa ka 3 se skesh skajd nje koh!!!!

p.s. kush po fejohet :D

python
30-11-03, 20:58
(ta kesh me dije se shum prej nesh nuk jan aq me fat si ti lazdran ndoshta po tinglloj pak gjeloz edhe ndoshta jam pak, pra gezoje)urime lazdran :D

lazdrani
01-12-03, 12:39
Murgesha flm shume per urimin tend.Po si jo do tju thrrase te gjitheve ata qe jane te interesuar ska problem deri atehere lazdrani :wink: :wink:

lazdrani
01-12-03, 12:44
jehona me ke sjelle lotet more "dreq"

per unaza pake vone se i kemi ndrruare kahere e sa per qejz hahahahhaah kuku be cka ishe ti nuk e di vetem do ta pyese...

Me gjithate ju falenderoje per urimin tend edhe ti paq fat ne jete....

lazdrani :P

lazdrani
01-12-03, 12:46
I nderuari python ju falenderoje per urime zemersisht,ndersa sa i perkete gjelozise jo bre amigo se secili nga ne e ka dikun fatin edhe ti me siguri shume shpejte nese ende jeni beqar heheheh :wink: :P lazdrani me nderime

lazdrani
01-12-03, 12:47
mija deine bruderherz ist schön verlobt!!!!lazdrani :P

mija
02-12-03, 19:23
lazdran ani....qysh ski turp hahahahhaaha oki doki...foni qa ka qa ska se sjom kon ne rrjedha?:D

mija
02-12-03, 19:27
ej Vella bre pse po fejohesh :roll:

lazdrani
03-12-03, 12:21
mija ashtu erdh koha qe edhe une te vendosi se bolle e kam shijuar kete

jete deri tani,tash dua ta shijome se bashku me te fejuaren...... :P :wink:

lazdrani te pershendet ku do qe te jesh

Gentiana
14-12-03, 19:30
mija ashtu erdh koha qe edhe une te vendosi se bolle e kam shijuar kete

jete deri tani,tash dua ta shijome se bashku me te fejuaren...... :P :wink:

lazdrani te pershendet ku do qe te jesh

Ju pershendes, hey Lazdran ne kto urime te tjerve ju bashkangjitem edhe un, siq po e shoh pak me vones po me mir von se hiq. me fal a?

Sidoqoft esht mir kur te degjojsh per qiftet si psh ti dhe ajo, keshtu qe me tvertet me erdh mir, me gjithse ne ate pjesen e par te dardanias e ke cek dikund se je i dashurum (nese nuk gabohem(nese je ti Leo)). por sidoqoft urime edhe per fejesen.

Genta

lazdrani
15-12-03, 09:31
Haha genta te pershendes dhe njeherit ju falenderoje per urimin tend.

Eshte e vertete se isha ate bote (Leo) ne nje lidhje....

Nga pushimet verore jam i fejuar kjo eshte e verteta. :P :wink: lazdrani te pershendet

Gentiana
30-12-03, 13:11
Haha genta te pershendes dhe njeherit ju falenderoje per urimin tend.

Eshte e vertete se isha ate bote (Leo) ne nje lidhje....

Nga pushimet verore jam i fejuar kjo eshte e verteta. :P :wink: lazdrani te pershendet

Te pershendes Lazdran, Shpresoj se ne Dasem kur te martohesh na fton te gjith, e sidomos te kti Forumi,e nese na fton vetem ne, do te kish dal boll :lol: se jemi bo nam tash. E nese nuk na fton te gjith bile mua se moti nuk kam qen ne dasem keshtu qe me ka ra qef me Vallzu dhe me kendu e qka ja kam zanat un......
Dit te kendshme ju uroj te gjithve

Genta

lazdrani
30-12-03, 17:13
Hi Genta!!
Do te ftoja nese vjen e kcen me kule se te kishin hije....... :lol: :lol: :lol: lazdrani :P

Gentiana
30-12-03, 19:14
Hi Genta!!
Do te ftoja nese vjen e kcen me kule se te kishin hije....... :lol: :lol: :lol: lazdrani :P
Kule??!!! un a? le more qka je ka fol, ama nese me fton ateher veshi edhe kule vetem me ta ba qefin ty e nuses tende :wink: Po tash ku me gjet un kule?? ncncncncnnc po ne hall te madh mke qit. Ama kur te vie un ateher e baj taman shyhret, apo jo?! ok pra tung dhe kalofsh mir.
Genta

lazdrani
31-12-03, 14:29
Genta heheheh ani de nese nuk gjene kule athere merri dimit se me bene qefin shume ......do te ftoje ty mos harro :wink: lazdrani

lazdrani
10-01-04, 14:43
Genta tani kemi edhe nje qifte te ri ne kete forum:
RRUSHI DHE LUANA!!!!Ndoshta na ftojne ne dasem e vallzojme se bashku.lazdrani ju pershendet te gjitheve ku do qe jeni :wink:

Murgesha
10-01-04, 15:05
hahahahahah Lazdrani :lol: :lol: :lol: :lol:
Pse more po zbulon sekrete :wink:

Gentiana
10-01-04, 15:08
Lazdrani e ma mur mendja se ketu esht duke ndodhur diqka,po nuk guxofta me pyet,ama tash mbasi me tregove ti po them hajde per hair e gjithmon te jeni te Gezuar :wink: Luana qejzit a ja ke nis hala??
Dhe ishalla na thirrni ne dasmen e juaj!! 8) Murghesha pse more secretet me mir se e murem vesh dhe keshtu jau urojm te gjith,dhe gezohemi bashk me ta,apo jo??!!
Genta

Murgesha
10-01-04, 15:11
Po Genta ke te drejte.
Edhe une ju uroj jete te lumtur.
Por po me intereson se a do te vijne prap ne forum.
Pas muajit te mjaltit po mendoj.

Gentiana
10-01-04, 15:16
Shpresoj se kthehen mbas muajit te mjaltit dhe na tregojn se si ka qen, dhe na japin shembull per nje martes te mir :roll: :roll: tek e fundit nuk do te jet me Forumi se ka qen, pa Rrushin e pa Luanen, qy mos njell zi edhe ti Murgesha :wink: :wink: !! Dite te kendshme
Genta

RRUSHI
10-01-04, 18:57
Z.MURGESH , GENTA E LAZDRAN ----SHUNI MOR MOS E BENI ME TE MADHE UNE VETEM JUVE JU TREGOVA NE BES SI SHOK QE JU KAM E JU PO JU TREGONI TE GJDHVE , SE ME MORRET NE QAF---SOT ASNJE MESAGE PRIVAT NUK E PATA ME KENI FIKUR QY :wink: :arrow:
:D :D :D :D :D :D :D

lazdrani
11-01-04, 17:48
Hi Murgesha jo be nuk eshte kjo sekrete vetem se neve vone na kishte ra zhitoni si thonte RRushi hehehheh :wink:

lazdrani
11-01-04, 17:49
Eh Genta per qejiz nuk di ndoshta na tregone Luana vet.....gagaggaga
:P lazdrani

lazdrani
11-01-04, 17:55
Hahahaha RRushi ani de mos u be merake se vetem nje grip i kishte kapure se te lajmerohet te ti mos ta ndine ...... :P :wink: Qe Genta dhe Murgesha ka blere nje shishe Pjeshke lengu dhe dy kg Banane e do ta vizitojne Luanen dhe te tregojne se ti je bere merak se nuk ke marre asnje mesazhe privat ok..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: lazdrani

Gentiana
11-01-04, 18:19
Persh,jo more Lazdran un jo leng pjeshku po nje Leng borovnice dhe meshavin :wink: :wink: :wink: qy edhe ti nuk dite. ama hey Rrushi mos u ben merak se ndoshta ka me ba qejz dhe per kte nuk esht lajm, qy. Se ti nuk e din se qysh jan punet e vajzave, dhe kur ti kap derti i qejzit nuk lajm me ka 3apo 4 dit,apo jo Murgesha??!!


Genta

Murgesha
11-01-04, 18:23
Se luajne as topat e NATO-se Gentiana.
Rrushi rri ti njeher se te lajmerohet ajo vete. Po si duket eshte mbylle ne vetvete dhe po e peshon vendimin e marrur. :lol: :wink:

lazdrani
11-01-04, 19:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: gagaggagagaRRUSHI RRIH SI ME KANE VETUN!!!!!!lazdrani 8)

RRUSHI
11-01-04, 19:37
AH MOR PROBLEMA QE JU PASH SHERRIN DHE NGELA PA U MARTU--LUANA ME THA LAMTUMIR DHE TASH ME TE VERTET JAM BER PER LENG PJESHKE , BOROVNIC E MESHAVIN----MOS HARRONI TE MI DERGONI NE ADRESEN----RRUSHI I THART
2918-MAHALLA E SHKRUMAVE---GJAKOV---AHHHH :wink:
DHE PO SE DESH HARROVA MA GJENI NJE NUSE TJETER JU LUTEM ---MUNDESISHT TE MADHE E TE MIR DHE QE DIN TI MJEL LOPET SE ASHTU NENA ME KA POROSITUR-- :D :D :D

Murgesha
12-01-04, 01:25
E po te tregova une se eshte mbyllur dhe po e peshon vendimin.
Qysh se na tha qe ske marre email e kam dijte se ka me u ba pishmane hahhahahahahah. :D :shock:

lazdrani
12-01-04, 11:17
RRushi hahahahah nje nuseeeeeeeeeeeeeeeeeee qe dine te mjele lope....
Pse be Luana nuk dinte te mjelte ah.....gagagagag.Kuku cka te kemi bere edhe ty jo nje vajze te kemi borgje,vetem ndoshta lajmerohet prape luana se edhe nje shance ke merituar apo jo.... :wink: lazdrani

Gentiana
12-01-04, 12:20
AH MOR PROBLEMA QE JU PASH SHERRIN DHE NGELA PA U MARTU--LUANA ME THA LAMTUMIR DHE TASH ME TE VERTET JAM BER PER LENG PJESHKE , BOROVNIC E MESHAVIN----MOS HARRONI TE MI DERGONI NE ADRESEN----RRUSHI I THART
2918-MAHALLA E SHKRUMAVE---GJAKOV---AHHHH :wink:
DHE PO SE DESH HARROVA MA GJENI NJE NUSE TJETER JU LUTEM ---MUNDESISHT TE MADHE E TE MIR DHE QE DIN TI MJEL LOPET SE ASHTU NENA ME KA POROSITUR-- :D :D :D

Rrushi pershendetje. Mos i ke then keshtu more Luanes,per me i mjel lopet,dhe nuk lajm,ncncncncn. A duhet gjithsesi me u kend me i mjel lopet a?? :roll: :roll: :roll: :roll: Un nuk di kend me ta gjet,por ndoshta din kta tjeret! por un kam nje Apel per Luanen: Luana lajm more tek djali se e paske marr ne qaf,dhe sa per lopet behet halli kur esht dashuria ne pyetje. ok??
Rrushi Zoti te ndihmoft,dhe mos te laft pa nafak, po per gjdo rast Leng borovnicen dhe meshavinen i kam bler!! :lol: :lol: :wink: :wink:
Dite te kendshme.
Genta

lazdrani
13-01-04, 11:49
LUANA TE LUTEM LAJMEROHU>>>>RRUSHI TE PRETE!!!!!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

valon hoti
13-01-04, 12:22
sa i perket dashuris ne shikim te par nuk mendoj s ejan afatgjate,kurse sa i perket dashuris ne pergjithsi kisha me shtu me nje thenje timen.NDJENJAT PO SHUHEN, DASHURIA PO MERR FUND PASURIA TRIUMFON,VETVETJA PESON!kaq kisha te shtoj per kete tem une sepaku ky ke mendimi im.

lazdrani
15-01-04, 16:52
valon hoti te pershendes dhe njeherit ju falenderoje per mendimin e juaj.Me nderime lazdrani :wink:

sexybrikenda
18-03-04, 22:19
une kam besua shume ne shiqim te pare por nuk ishte ashtu lazdran :cry: :cry: :cry:

LIBERO_78
19-03-04, 11:12
:lol: A MORE BRIKENDA PO ME DUKET MUA QE TI PASKE POAS SHIQUAR ME BISHT TE SYRIT OSE ME NJERIN KESHTU QE NUK PO I BESONI ME PYETE VETEN A SHEH TI MIRE......?UNE MENDOJ QE SYRI APO SHIQIMI PARE MUND TE JETE NJE VERTETIM QE TI NDIEN DICKA NDAJ DIKUJT NESE QETESIA JOTE SHPIRTRORE NE PENTAGRAM TE DUHUR ME DESHIREN PER TE BERE ATE QE DESHIRON DHE DON ESHTE E NJEJTE......SYRI ESHTE ELEMENTI KRYESORE QE TE THELLON NE BRENDESIN E NDJENJAVE TE NJERIUT...........VETEM KAQ :wink:

lazdrani
22-03-04, 21:23
ARDITA keni shance ne shikim te dyte te besoshe :lol: :wink:

Nino ademi
15-04-04, 22:04
Lazdrani e dine ti qe tek shqipetaret duhesh te ja futesh shlljfe koxha kepuceve e me bere diqka tungi ne shiqim te 1000 besoje tung

lazdrani
18-04-04, 13:24
Lazdrani e dine ti qe tek shqipetaret duhesh te ja futesh shlljfe koxha kepuceve e me bere diqka tungi ne shiqim te 1000 besoje tungNino sna tregova sa pale kepuca i prishe deri ne shiqim te pare :wink: :D :lol: :D

lazdrani
04-05-04, 19:57
:lol: A MORE BRIKENDA PO ME DUKET MUA QE TI PASKE POAS SHIQUAR ME BISHT TE SYRIT OSE ME NJERIN KESHTU QE NUK PO I BESONI ME PYETE VETEN A SHEH TI MIRE......?UNE MENDOJ QE SYRI APO SHIQIMI PARE MUND TE JETE NJE VERTETIM QE TI NDIEN DICKA NDAJ DIKUJT NESE QETESIA JOTE SHPIRTRORE NE PENTAGRAM TE DUHUR ME DESHIREN PER TE BERE ATE QE DESHIRON DHE DON ESHTE E NJEJTE......SYRI ESHTE ELEMENTI KRYESORE QE TE THELLON NE BRENDESIN E NDJENJAVE TE NJERIUT...........VETEM KAQ :wink:
Brikenda ja edhe nje kandidat..... :wink:

anna
06-05-04, 15:06
beson ne dashuri me shikimi te pare apo te kaloj prap ..... :wink: :wink:

markopollo
06-05-04, 15:20
:wink: te lutem kalo edhe njehere se isha duke folur me diken ne tel e nuk te pashe mire ................ahaaaaaaaaaa anna mos u kreno veq shum je e kendshme ne shkrime

Lola
06-05-04, 16:23
une besoi se jam dashuru vet ne nje operator ne dardania i cili asht Dac........ hahahaa mos i kallzoni a haha

anna
07-05-04, 13:48
:wink: te lutem kalo edhe njehere se isha duke folur me diken ne tel e nuk te pashe mire ................ahaaaaaaaaaa anna mos u kreno veq shum je e kendshme ne shkrime


hahahaha hajde e provojme edhe nje her veq ti tash duhesh me kalu ...ok tung anna :wink: :wink: :lol:

napoleoni
08-05-04, 01:06
unė mendoj se ėshtė e mundur edhe dashuria ne shikim tė parė...por mos u ēudit nėse mė vonė zbulon surpriza...dashuria e ketij lloji nuk eshte gje tjeter veē atraksion fizik e cila mund te zhvillohet ne nje dashuri te vertetė....
Tė gjithė ju jeni tė mrekullueshėm. Pėrshendetje ! :D

markopollo
08-05-04, 17:36
:lol: ok del ne ballkon se po kaloj me fiaker.........ok vetem mos me kqyre nga syri verber haaaaaaaaaaaaaaado e perserise edhe njehere pa indikacione direkte po vertet je e kendshme...qau kalofsh nje dite te mire ose nje nate te qete.... :wink:

Vera
15-05-04, 08:19
ka gjithshka veq nuk besoj qe nje her si te shiqosh njeriun te dashurohesh ne te bile pa nejt pak me te me dit cfar njeri eshte

qika_pr
17-05-04, 17:54
Dashuria ne shiqim te pare
Per mendimin time eshte nje fikesim nje enigm qe ne posa zbulojme e humbe ate entuziazmin e fillimit
Munde te jete edhe shum reale por kjo ndodh shum rrall
Shum zgenjehen prej saj :lol:

ari_kosovA
21-05-04, 21:59
kure themi ka dashuri dashurise eshte si ti prishe nese nuke e tradhetone nuk ka (dallavere) mes njeri tjetrit ateher bashuria eshte ne nivel kure me te dashuren je ne krevat e mendjen e ki te tjetra ateher kurre nuk do te ket dashuri ju peshendes te gjthve :arrow: :cry: :P [/list]

yllka
25-05-04, 12:08
Dashuria ne shiqim te pare
Per mendimin time eshte nje fikesim nje enigm qe ne posa zbulojme e humbe ate entuziazmin e fillimit
Munde te jete edhe shum reale por kjo ndodh shum rrall
Shum zgenjehen prej saj :lol:
QIKA E PRISHTINES PAJTOHEMI ME MENDIMIN TEND.....YLLKA

VARDARI
25-05-04, 19:28
-Dashuria ne shiqim te pare siq thot qika esht nje enuziazem nje perjetim i mrekullueshem qe te fiksohet dhe sikur koha ndalon prej ati momenti te shikimit te pare .... :arrow:

Loqki
09-06-04, 15:51
Pėrshėndetje tė gjithėve

mundem me kan edhe me mendimin e dikujt tjetėr nashta i NGJAJSHĖM se nuk i kam lexue tė gjitha mendimet kėtu.

Unė kisha me than se EKZISTON dashuri nė shikim tė par te SHUMICA e njerzve (e thom te shumica se thuja qdo njeri dashurohet nė njė pėrson tė gjinis sė kundėrt me shikim tė par,po nuk do tė thot se me u dashurue ashtu MARRĖZISHT veq sa e shef dikon por KRYESORJA lind njė dashuri ashtu.se sa do qė shumica e njerzve e sidomos FEMRAT thojn se te njė mashkull mė ban pėrshtypje SINQERITETI,INTELEGJENCA,THJESHTĖSIA e rrall kush e pėrmend BUKURIN e jashtme tė njė mashkulli apo edhe PASURIN, e qė kėto dy tė FUNDIT e luajn rrolin ma tė madhė pėr shumicėn e rasteve te femrat por jo pėr tė GJITHA, se sikur mos tė kishte pas ransi pamja FIZIKE dhe PASURIA atėher nuk e kishte pas problem askush pėr me gjet PĖRSONIN e JETĖS se nuk kishte pas NGURRIM me ju afrue njė mashkulli apo njė femre se e kishte dit se nuk e refuzon ME TĖ PARĖN he he he (se nuk mundesh me vrejt njeriun qfar KARAKTERI ka veq me pa FIZIKISHTĖ) kėshtu qė mendoj se EKZISTON te qdo njeri njė lloj dashurie nė shikim tė par sa do e vogėl qė ėshtė ajo dashuri kryesorja elziston ajo?

Loqki
09-06-04, 15:52
Pėrshėndetje tė gjithėve

mundem me kan edhe me mendimin e dikujt tjetėr nashta i NGJAJSHĖM se nuk i kam lexue tė gjitha mendimet kėtu.

Unė kisha me than se EKZISTON dashuri nė shikim tė par te SHUMICA e njerzve (e thom te shumica se thuja qdo njeri dashurohet nė njė pėrson tė gjinis sė kundėrt me shikim tė par,po nuk do tė thot se me u dashurue ashtu MARRĖZISHT veq sa e shef dikon por KRYESORJA lind njė dashuri ashtu.se sa do qė shumica e njerzve e sidomos FEMRAT thojn se te njė mashkull mė ban pėrshtypje SINQERITETI,INTELEGJENCA,THJESHTĖSIA e rrall kush e pėrmend BUKURIN e jashtme tė njė mashkulli apo edhe PASURIN, e qė kėto dy tė FUNDIT e luajn rrolin ma tė madhė pėr shumicėn e rasteve te femrat por jo pėr tė GJITHA, se sikur mos tė kishte pas ransi pamja FIZIKE dhe PASURIA atėher nuk e kishte pas problem askush pėr me gjet PĖRSONIN e JETĖS se nuk kishte pas NGURRIM me ju afrue njė mashkulli apo njė femre se e kishte dit se nuk e refuzon ME TĖ PARĖN he he he (se nuk mundesh me vrejt njeriun qfar KARAKTERI ka veq me pa FIZIKISHTĖ) kėshtu qė mendoj se EKZISTON te qdo njeri njė lloj dashurie nė shikim tė par sa do e vogėl qė ėshtė ajo dashuri kryesorja elziston ajo?

anna
10-06-04, 12:32
dashuria me shikim te pare ka te bej me shume nje kontakt fizik por ne te shumten e rasteve nuk funksionon pasi menjeher sa cifti fillon te njihet ndodh nje shkeputje ....

sexybrikenda
23-06-04, 15:34
Dashuria ne shiqim te pare
Per mendimin time eshte nje fikesim nje enigm qe ne posa zbulojme e humbe ate entuziazmin e fillimit
Munde te jete edhe shum reale por kjo ndodh shum rrall
Shum zgenjehen prej saj :lol:
QIKA E PRISHTINES PAJTOHEMI ME MENDIMIN TEND.....YLLKA
YLLKA A EDHE TI KETY :x :x :x

yllka
08-07-04, 11:16
Dashuria ne shiqim te pare
Per mendimin time eshte nje fikesim nje enigm qe ne posa zbulojme e humbe ate entuziazmin e fillimit
Munde te jete edhe shum reale por kjo ndodh shum rrall
Shum zgenjehen prej saj :lol:
QIKA E PRISHTINES PAJTOHEMI ME MENDIMIN TEND.....YLLKA
YLLKA A EDHE TI KETY :x :x :x
Po Brikenda edhe une kety :evil: :wink:

turisti
26-07-04, 18:36
Tung krejtve.Une besoj ne dashuri ne shikim te pare.Nuk e kum perjetue por kam pas rastin me pas momente me intenzitetin e madhe te ndjenjave kur e kum pa ndonji vajze tek cila me ka terhekur ne ate moment:shiqimi,hecmja,buzeqeshja,gjestet pozitive...,momentin kur paraqitja e saj si person i pa pritur me ka ardhur si FRESKI.... :wink:

nitushe
10-09-04, 10:02
ka dashuri ne shikim te pare ama jane rraste ma te rralla :wink:

lazdrani
10-09-04, 12:13
ka dashuri ne shikim te pare ama jane rraste ma te rralla :wink: :wink:

Nexhati
13-09-04, 15:06
Ne shikim te pare jam dashuruar , e sot jam i bashkuar dhe i lumture :wink: Pra besoje :P

lazdrani
16-09-04, 19:49
Ne shikim te pare jam dashuruar , e sot jam i bashkuar dhe i lumture :wink: Pra besoje :P

Nexhat jete te lumture harmonike zoteri....Une besoje kesi raste edhe pse te rradha jane ato :wink: Lazdrani te pershendet ku do qe jeni :wink:

Murgesha
16-09-04, 22:50
Sa sekonda, minuta, apo shekuj kaluan atė moment kur e kam parė pėr herė tė parė nuk e di. Sa rrahje tė forta zemre e drithėrim trupi kam ndjerė nuk munda ti numėroj.
Ai shikim qė mė magjepsi atėherė mė magjeps edhe sot kėsaj dite. :wink:

DannyAus
19-09-04, 16:34
DASHURI NE SHIKIM TE PAR,, ME KA NDODH KUR ISHA MA I RI 15-18 ME QDO VAJZ QE E SHIKOJSHA MA SHUM SE 4 SEKONDA NE SY BISHA NE DASHURI,,
NUK KAM BESU NE DASHURI NE SHIKIM TE PAR DERI PARA NJA 2 MUAJVE,, ME KA NDODH ME RA NE DASHURI ME NI FEMER ISHA NE ULQIN NE PUSHIME ,, ISHA ME NJE RESTORAN, UNE SHIKO ATE AJO SHIKO MU,, U TAKUM NE PLAZH TE VOGEL NE MBRAMJE,,,,, QASHTU FILLUM ME KALU NJA 2 MUAJ SE BASHKU,, EDHE AS VET SE DI QKA NDODHI U NDAM

yllka
19-01-05, 12:53
DASHURI NE SHIKIM TE PAR,, ME KA NDODH KUR ISHA MA I RI 15-18 ME QDO VAJZ QE E SHIKOJSHA MA SHUM SE 4 SEKONDA NE SY BISHA NE DASHURI,,
NUK KAM BESU NE DASHURI NE SHIKIM TE PAR DERI PARA NJA 2 MUAJVE,, ME KA NDODH ME RA NE DASHURI ME NI FEMER ISHA NE ULQIN NE PUSHIME ,, ISHA ME NJE RESTORAN, UNE SHIKO ATE AJO SHIKO MU,, U TAKUM NE PLAZH TE VOGEL NE MBRAMJE,,,,, QASHTU FILLUM ME KALU NJA 2 MUAJ SE BASHKU,, EDHE AS VET SE DI QKA NDODHI U NDAM


:( :(

sarasara
20-01-05, 16:47
nuk muj me besu ne at dashuri se veq per nji her qe e kisha pa dikend
po me doket qe te nesrit ja kisha harru ftyren e nuk mu kish kujtu hiq
e leje me e dasht.

Mafiozi
20-01-05, 19:51
nuk muj me besu ne at dashuri se veq per nji her qe e kisha pa dikend
po me doket qe te nesrit ja kisha harru ftyren e nuk mu kish kujtu hiq
e leje me e dasht.


Po ashtu esht sarasara.

Por me pa te mirin (te veqantin), kurr nuk do ta harron ftyren e tij, me gjith
qeshjen, shikimin, zeri te mbet ne vesh, fajlet....

Shpresoj qe do ta njeh ket gjendje njeher :lol: :wink::wink:

sarasara
21-01-05, 13:25
nuk muj me besu ne at dashuri se veq per nji her qe e kisha pa dikend
po me doket qe te nesrit ja kisha harru ftyren e nuk mu kish kujtu hiq
e leje me e dasht.


Po ashtu esht sarasara.

Por me pa te mirin (te veqantin), kurr nuk do ta harron ftyren e tij, me gjith
qeshjen, shikimin, zeri te mbet ne vesh, fajlet....

Shpresoj qe do ta njeh ket gjendje njeher :lol: :wink:
ok pra nese e takoj kam me te kallxu besa :wink:


:wink:

Gentiana
21-01-05, 13:39
Sa sekonda, minuta, apo shekuj kaluan atė moment kur e kam parė pėr herė tė parė nuk e di. Sa rrahje tė forta zemre e drithėrim trupi kam ndjerė nuk munda ti numėroj.
Ai shikim qė mė magjepsi atėherė mė magjeps edhe sot kėsaj dite. :wink:

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a213.gif

Mafiozi
21-01-05, 23:33
nuk muj me besu ne at dashuri se veq per nji her qe e kisha pa dikend
po me doket qe te nesrit ja kisha harru ftyren e nuk mu kish kujtu hiq
e leje me e dasht.


Po ashtu esht sarasara.

Por me pa te mirin (te veqantin), kurr nuk do ta harron ftyren e tij, me gjith
qeshjen, shikimin, zeri te mbet ne vesh, fajlet....

Shpresoj qe do ta njeh ket gjendje njeher :lol: :wink:
ok pra nese e takoj kam me te kallxu besa :wink:


:wink:


Ok, do te ndegjoj me deshir.

Mos harro a :lol: :wink:

Arb
26-01-05, 08:30
Sa besoni ne "Dashurine ne Shikim te Pare?"

Nuk besoj hic, se ia nisi e kqyri edhe ni here.

atdhetare
26-01-05, 10:41
dashuria eshte diqka maxhike

atdhetare
26-01-05, 10:45
Sa sekonda, minuta, apo shekuj kaluan atė moment kur e kam parė pėr herė tė parė nuk e di. Sa rrahje tė forta zemre e drithėrim trupi kam ndjerė nuk munda ti numėroj.
Ai shikim qė mė magjepsi atėherė mė magjeps edhe sot kėsaj dite. :wink:

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a213.gif

Arb
26-01-05, 16:42
Sa sekonda, minuta, apo shekuj kaluan atė moment kur e kam parė pėr herė tė parė nuk e di. Sa rrahje tė forta zemre e drithėrim trupi kam ndjerė nuk munda ti numėroj.
Ai shikim qė mė magjepsi atėherė mė magjeps edhe sot kėsaj dite. :wink:

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a213.gif

Aprovim a? Te gjithe paskan kalu mbi te njejten "ure" a?

Gjumashja
28-01-05, 10:58
hiqqq

dardha
28-01-05, 11:31
pak e aspak :D

atdhetare
28-01-05, 11:51
MENIMI I JUAJ?????

lazdrani :lol: :lol:besoj shume nese ajo eshte e sinqert dhe unike

Kaltrushi
31-01-05, 08:49
Besoj ne nje Simpati ne Shikim te pare, kurse nje Dashuri ne Shikim te dyte............

Ejona
31-01-05, 09:43
Renja ne dqashuri ne shikim te pare s'ka asgje te perbashket me dashurine.Kjo renje ne dashuri eshte sikurse te godet rrufeja, shume shpejt, munde te pefundoje si nje shpuze cigareje, te ngelet asgje me shumee.Ne keto raste kure bie ne dashuri , edhe njeriu me i pergatitur e me hyjnori, pore edhe ai me i papergatitur , eshte i detyruar te perdore : gjuhen e hyjnizimit e te mitit, poezis etj.Thone se renje ne dashuri eshte "Akt i verber ". Mirpo duhet te them se asgje s'ka veshtrim aq te mpreht se sa DASHURIA e njemendt.

laliloli
03-05-05, 19:46
KUSH DASHURON ME NJE TE PARE -HARRON ME NJE TE PARE

Daja POLIC
04-05-05, 07:43
Besoj ne nje Simpati ne Shikim te pare, kurse nje Dashuri ne Shikim te dyte............

hallall valla ket mendim e kam edhe une :D

Dilingjia
04-05-05, 12:02
femer qi shoh dashurohna ne te :wink:

Murgesha
04-05-05, 12:11
femer qi shoh dashurohna ne te :wink:

E po kot nuk e keni nikun Dilingji :lol:

Dilingjia
04-05-05, 12:58
femer qi shoh dashurohna ne te :wink:

E po kot nuk e keni nikun Dilingji :lol:

Qe menihere u dashurova n'murgeshen...

Murgesh qysh kishim mujt une e ti me ba nji biznes dashurie? :lol:

Murgesha
04-05-05, 13:41
Qe menihere u dashurova n'murgeshen...

Murgesh qysh kishim mujt une e ti me ba nji biznes dashurie? :lol:

Se besoj tė dalė njė biznes i mirė.
Kujdes: Shumica jemi tė shkueme. :lol: :lol:

Dilingjia
04-05-05, 14:59
Qe menihere u dashurova n'murgeshen...

Murgesh qysh kishim mujt une e ti me ba nji biznes dashurie? :lol:

Se besoj tė dalė njė biznes i mirė.
Kujdes: Shumica jemi tė shkueme. :lol: :lol:

Qy kujdes? edhe kon je tuj e paralajmrue haj me det Dilngjine...Dilingjia s'kqyr e shkue e pa shkume...
Dashnija s'vet...cilen te shof dashurohna menjihere me t'paren...nejse me kalon masanej sikur alergjija mas dy oreve :lol:

turisti
05-05-05, 10:26
Besoj ne dashuri ne shikim te pare,ashtu siq i besoj dhe VDEKJES e cila vjen papritmas. :cry:

albioni_nl
13-06-05, 00:13
Dashuria nuk planifikohet,ajo te prek kur nuk e pret as nuk zgjedh vend as kohe,une shume gjera nuk i besoj por per dashuri nuk vej bast!
Dashuria nuk i numron shikimet ajo shpon zemren![/quote]

TotiStuhia
13-06-05, 01:59
Pėrshėndetje pėr juve, po sa i lexova menimet e juaja me erdhi ne mendje njė arsye qe unė e quaj shkak qe ndodhin kėto gjėra tek njerzt.
Arsyeja e kėsaj dukurie mendoj qė ėshtė se disa njerz nuk kan mundėsi me bė dallimin ne mes tė dashuris dhe simpatis. Kėshtu qė mendoj se dashuria nė shiqim tė parė nuk ėshtė asgjė ma teper se sa njė simpati qė pas njė kohe jo tė gjat te detyron tė bėhesh avanturist apo avanturiste (po sa te ngopesh me atė simpati).
Po e them kėtė duke u nisur prej faktit qė dashuria ėshtė njė nevojė shpirtėrore dhe psikologjike pėr njeriun. Prandaj nė momentin qė njeriu arrin ta kuptoj esencen e dashuris, atėher ndodh njė diqka e kundėrt me atė qė po ndodh sot tek ne.Pėr arsye se nji qift qė ėshtė i dashuruar sinqerisht sa ma gjat qė tė jenė bashk aq mė tepėr krijojn dashuri.
pershendetje pėr tė gjithė.

DEA
13-06-05, 13:41
Pėrshėndetje pėr juve, po sa i lexova menimet e juaja me erdhi ne mendje njė arsye qe unė e quaj shkak qe ndodhin kėto gjėra tek njerzt.
Arsyeja e kėsaj dukurie mendoj qė ėshtė se disa njerz nuk kan mundėsi me bė dallimin ne mes tė dashuris dhe simpatis. Kėshtu qė mendoj se dashuria nė shiqim tė parė nuk ėshtė asgjė ma teper se sa njė simpati qė pas njė kohe jo tė gjat te detyron tė bėhesh avanturist apo avanturiste (po sa te ngopesh me atė simpati).
Po e them kėtė duke u nisur prej faktit qė dashuria ėshtė njė nevojė shpirtėrore dhe psikologjike pėr njeriun. Prandaj nė momentin qė njeriu arrin ta kuptoj esencen e dashuris, atėher ndodh njė diqka e kundėrt me atė qė po ndodh sot tek ne.Pėr arsye se nji qift qė ėshtė i dashuruar sinqerisht sa ma gjat qė tė jenė bashk aq mė tepėr krijojn dashuri.
pershendetje pėr tė gjithė.

Siq e quan ti i nderuar dashurin ne shiqim te pare simpati qe ngopet njeriu shpejt me te, desha te te them se qenkna shume e uritur se qe 13 vite ende nuk u ngopa.................................te lutem dashuriqkat ekzistojne, po ekziston edhe Dashurija e vertet qe vjen papritmas dhe te rremben!

DEA

Murgesha
13-06-05, 19:36
Siq e quan ti i nderuar dashurin ne shiqim te pare simpati qe ngopet njeriu shpejt me te, desha te te them se qenkna shume e uritur se qe 13 vite ende nuk u ngopa.................................te lutem dashuriqkat ekzistojne, po ekziston edhe Dashurija e vertet qe vjen papritmas dhe te rremben!

DEA

Pėrshėndetje Dea.
Ishalla kurr oj loqkė nuk ngopesh me atė dashuri. :lol: :lol: :lol:

Tomori
13-06-05, 21:20
Siq e quan ti i nderuar dashurin ne shiqim te pare simpati qe ngopet njeriu shpejt me te, desha te te them se qenkna shume e uritur se qe 13 vite ende nuk u ngopa.................................te lutem dashuriqkat ekzistojne, po ekziston edhe Dashurija e vertet qe vjen papritmas dhe te rremben!

DEA

Pėrshėndetje Dea.
Ishalla kurr oj loqkė nuk ngopesh me atė dashuri. :lol: :lol: :lol:

hahahahahahaha qamet besa,,, :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
06-07-05, 10:46
Shume tap rap si e pashe tipin fill u dashurova n'to edhe tash jemi bashk

Krokodilli
06-07-05, 13:52
me kan dodh shum here te dashurohem me vajz ne shikim te par,,
ne shum raste edhe kemi qen bashk,, kem kalu nje kohe,, por kurr nuk ka zgjat dashuria.....

dashuria me e fort eshte dashuria ne shoqe,,, do te thot ta njohesh mire,, personalitetin,, se qka mendon, te kalosh nje kohe te gjat me te ne shoqeri,, patjeter duhet te keni gjera te perbashketa me te....
perndryshe dashuria ne shikim te par eshte si puna e LLotaris (BINGO)

vitia
23-07-05, 18:21
tung tung sa i perket ati mendimi une pajtohem plotsisht se ne kosov nuk ka dashuri te mirfillt por sa i perket dashuris ne shikim te pare po flas per veten time mua me ka ndodh perkunderazi ishte me e keqja eshte se kur po te refuzojke dhe kjo ishte pa pergjigjje.....tung tung nga toni

Flaka_1
25-07-05, 22:21
Pershendetje LAZDRANI

Dashuria ne shiqim te pare ?
Nuk eshte e mundur e as qe do te jete ndojhere e mundur!
KUR NJERIU DASHURON NE SHIQIM TE PARE ESHTE E NJEJTE SIKUR NJE FLAKE E BARIT TE THATE QE SHUHET SA QEL E MBYLL SYTE :roll:
me dashuri flaka

Kercovari
26-07-05, 14:57
Pershendetje LAZDRANI

Dashuria ne shiqim te pare ?
Nuk eshte e mundur e as qe do te jete ndojhere e mundur!
KUR NJERIU DASHURON NE SHIQIM TE PARE ESHTE E NJEJTE SIKUR NJE FLAKE E BARIT TE THATE QE SHUHET SA QEL E MBYLL SYTE :roll:
me dashuri flaka

shume i ri apo e re qenke moj flaka,ke kohe te mesosh se si dashurohet ne shikim te pare,e pastaj del prej fije kashte mullar qe shpesh kallet e shuhet po kure nuk i del as flake e as tyme . :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
26-07-05, 16:15
Pershendetje LAZDRANI

Dashuria ne shiqim te pare ?
Nuk eshte e mundur e as qe do te jete ndojhere e mundur!
KUR NJERIU DASHURON NE SHIQIM TE PARE ESHTE E NJEJTE SIKUR NJE FLAKE E BARIT TE THATE QE SHUHET SA QEL E MBYLL SYTE :roll:
me dashuri flaka

shume i ri apo e re qenke moj flaka,ke kohe te mesosh se si dashurohet ne shikim te pare,e pastaj del prej fije kashte mullar qe shpesh kallet e shuhet po kure nuk i del as flake e as tyme . :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt se nje here kur te tymoje,pastaj do te flakroje......

Kaltrushi
28-07-05, 09:56
Sipas mendimit time

Simpati ka ne shikim te pare nga dy anet (femres dhe mashkullit…hehe)
Kurse DASHRUI nga te dy anet hmmmmm qte them kush beson ne at dashuri te shpejt…..edhe e gjeft 8)


Tju tregoj une se si do reagoja nese do mendoja se wowwww ne shikim te pare u dashurova

Do te shkoja te ai djalosh dhe do ta kisha pyetur se a beson ne dashuri ne SHIKIM TE PARE: PO TE PERGJIGJEJ AI ME JO UNE DO TI THEM: PRIT SE PO BIJE EDHE NJEHER KA SYTE E TU
E NDOSHTA DO FUNKCIONON NE SHIKIM TE DYTE E NESE ESHT NEVOJA TE DAL PARA SYVE DERI NUK SHIFESH ME :lol:

KAQQQ :arrow: :P


PERSHENDEJTEEEEEEEE

yllka
10-08-05, 18:51
Sipas mendimit time

Simpati ka ne shikim te pare nga dy anet (femres dhe mashkullit…hehe)
Kurse DASHRUI nga te dy anet hmmmmm qte them kush beson ne at dashuri te shpejt…..edhe e gjeft 8)


Tju tregoj une se si do reagoja nese do mendoja se wowwww ne shikim te pare u dashurova

Do te shkoja te ai djalosh dhe do ta kisha pyetur se a beson ne dashuri ne SHIKIM TE PARE: PO TE PERGJIGJEJ AI ME JO UNE DO TI THEM: PRIT SE PO BIJE EDHE NJEHER KA SYTE E TU
E NDOSHTA DO FUNKCIONON NE SHIKIM TE DYTE E NESE ESHT NEVOJA TE DAL PARA SYVE DERI NUK SHIFESH ME :lol:

KAQQQ :arrow: :P


PERSHENDEJTEEEEEEEE


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomori
15-08-05, 08:36
Pershendetje LAZDRANI

Dashuria ne shiqim te pare ?
Nuk eshte e mundur e as qe do te jete ndojhere e mundur!
KUR NJERIU DASHURON NE SHIQIM TE PARE ESHTE E NJEJTE SIKUR NJE FLAKE E BARIT TE THATE QE SHUHET SA QEL E MBYLL SYTE :roll:
me dashuri flaka
"Flaka_1" kam mendim te kundert...une psh shum besoje ne dashuri ne shiqim te pare!
-E gjitha mvaret prej shiqimit,,,,nuk di si me ta spjegu... :wink:

Domira
15-08-05, 23:53
Jo, nuk besoj ne dashuri ne shiqim te pare.

Arb
16-08-05, 00:21
Jo, nuk besoj ne dashuri ne shiqim te pare.

Po ne shiqim te dyte?

Domira
16-08-05, 00:25
Jo, nuk besoj ne dashuri ne shiqim te pare.

Po ne shiqim te dyte?

Qysh i bjen ne shikim te dyte Arb se s'po e di :?

Arb
16-08-05, 02:02
Jo, nuk besoj ne dashuri ne shiqim te pare.

Po ne shiqim te dyte?

Qysh i bjen ne shikim te dyte Arb se s'po e di :?

Shiqon nje here, e tani edhe nje here... :wink:

Krokodilli
16-08-05, 13:54
Jo, nuk besoj ne dashuri ne shiqim te pare.

Po ne shiqim te dyte?

Qysh i bjen ne shikim te dyte Arb se s'po e di :?

Shiqon nje here, e tani edhe nje here... :wink:


haha une besoj ne kete shiqimin e dyt,, se i pari mund te jet rastesisht,, kur te shiqon dhe e shiqon per se dyti e treti e me rradh,, do te thot keni nje lidhje te perbashket,, CONNECTION ( one nite stand :? ) 8)

Kupid
17-08-05, 21:09
edhe pse nuk kam pa kur, du shum Tomori, vellai im.

kur ka lindur djali im, motren mjeksis ma bjeri beben,Tomorin, kur nuk muj vre ma shum dashuri si at moment kur kam pa heren e par. (edhe me buzeqeshje ka lindur djalli).

Vetima
25-08-05, 23:23
Hiq nuk besoje dashurin ne shikim te pare.

Kalt
07-12-05, 18:48
Une besoj 100% sepse me ka ndodh. Duket si cudi, por ja qe ndodh dhe eshte fantastike.

Barbaroza
07-12-05, 19:24
Mund te ndodhe edhe kjo,dashuria ne shikim te pare!Por,shikoni edhe njehere pastaj!

Luana
07-12-05, 20:47
I duhet atij me e hanger nji thes me krip per shikimin e par ,

Une per vete kam deshir te bej flirt por............... :wink:

Kalt
07-12-05, 20:50
I duhet atij me e hanger nji thes me krip per shikimin e par ,

Une per vete kam deshir te bej flirt por............... :wink:

Por...nese me jipet rasti e bej, pse jo. :wink:

Luana
07-12-05, 20:57
I duhet atij me e hanger nji thes me krip per shikimin e par ,

Une per vete kam deshir te bej flirt por............... :wink:

Por...nese me jipet rasti e bej, pse jo. :wink:


Rasti eshte mbret i botes Misterioz Kalt :wink:

Kalt
07-12-05, 20:59
I duhet atij me e hanger nji thes me krip per shikimin e par ,

Une per vete kam deshir te bej flirt por............... :wink:

Por...nese me jipet rasti e bej, pse jo. :wink:


Rasti eshte mbret i botes Misterioz Kalt :wink:

Po po pak njerez ja dine vleren se. :wink:

Luana
08-12-05, 05:45
Po po pak njerez ja dine vleren se. :wink:


Ke te drejt plotesisht, sepse njeriu nuk ja din vleren asaj qe ka deri sa e humb. :?

MemphiSx
08-12-05, 12:15
Nganjeher jo vec ne shikim t'pare, por edhe ne dėgjim t'parė ;)

Kalt
08-12-05, 14:03
Nganjeher jo vec ne shikim t'pare, por edhe ne dėgjim t'parė ;)

Nganjehere edhe ne shkrim te pare. :wink:

Luana
08-12-05, 14:07
Nganjeher jo vec ne shikim t'pare, por edhe ne dėgjim t'parė ;)

Nganjehere edhe ne shkrim te pare. :wink:

Veē gabim me i madhe huh ....?

Kalt
08-12-05, 14:27
Nganjeher jo vec ne shikim t'pare, por edhe ne dėgjim t'parė ;)

Nganjehere edhe ne shkrim te pare. :wink:

Veē gabim me i madhe huh ....?

Miremengjez Toronto 8)

Njerezit bien ne dashuri dhe me shkrim te pare.
Nje i verber nuk sheh kurre me sy, por degjon zerin e dikujt dhe ndjen se eshte e bukur ose jo.
Nje shurdh nuk degjon por sheh dhe me syte e tij, bindet se perpara ka nje hyjneshe.
Pra jane shqisat ato qe sherbejne si nderlidhes.
Pastaj kot nuk thone se dashuria te verbon apo jo? :wink:

Luana
08-12-05, 14:33
Miremengjez Toronto 8)

Njerezit bien ne dashuri dhe me shkrim te pare.
Nje i verber nuk sheh kurre me sy, por degjon zerin e dikujt dhe ndjen se eshte e bukur ose jo.
Nje shurdh nuk degjon por sheh dhe me syte e tij, bindet se perpara ka nje hyjneshe.
Pra jane shqisat ato qe sherbejne si nderlidhes.
Pastaj kot nuk thone se dashuria te verbon apo jo? :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Miremngjesi ..!
Toronto-ja sot eshte perplot dashuriēka , andaj dhe te besoj edhe ty se ashtu eshte , por po me vjen inati ta pranoj sepse ..........
(mu derdh tomli e po i fryej kosit ) Fjal popullore demek..!

Kalt
08-12-05, 14:41
Miremengjez Toronto 8)

Njerezit bien ne dashuri dhe me shkrim te pare.
Nje i verber nuk sheh kurre me sy, por degjon zerin e dikujt dhe ndjen se eshte e bukur ose jo.
Nje shurdh nuk degjon por sheh dhe me syte e tij, bindet se perpara ka nje hyjneshe.
Pra jane shqisat ato qe sherbejne si nderlidhes.
Pastaj kot nuk thone se dashuria te verbon apo jo? :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Miremngjesi ..!
Toronto-ja sot eshte perplot dashuriēka , andaj dhe te besoj edhe ty se ashtu eshte , por po me vjen inati ta pranoj sepse ..........
(mu derdh tomli e po i fryej kosit ) Fjal popullore demek..!

Shume fjale po vijne prej Torontoje edhe nga miqte e mi qe kam atje. :)

Luana
08-12-05, 14:53
Shume fjale po vijne prej Torontoje edhe nga miqte e mi qe kam atje. :)


Kuptohet per te mire huh ..? :lol: :lol:

turisti
19-05-06, 20:11
Ģlaēi i dashurise ne shiqim te pare eshte shiqimi i dyte.

Kodra
20-05-06, 11:47
**********
**********
**********

Mendimi im :

Nė shikim tė parė, nuk ka dashuri,ndjenja dashurie po,por jo edhe dashuri.

Dashuria krijohet me kohėn tė cilėn kalojnė dy partnerėt.Shikimi i parė ėshtė vetėm njė ndjenjė,qė ajo apo ai ėshtė i bukur dhe do tė kisha dėshirė qė tė afrohem e tė bisedojė me tė !!.Kodra

Reana
27-05-06, 23:42
Shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume (paaaaaaak):biggrin:

Psikologu
03-06-06, 14:29
Ne shikim tė pareØ

Hahahah , po disa tė mjerė e tė mjera janė dashuruarė ne fjalen e parė dhe ne mitologjin e fjales pėr dashurin .:tongue:
Ikonat e forumit nuk po i fusim nė ketė rend e ketė temė, e as kamerat.:biggrin:
Froom simbas tyre paska qenė gabim i shkreti .
Nejse ;

Ne shikim tė parė hiq , as ne tė dytin e as nė tė tretin , por vetem me kohen deri tė njofja e njeri-tjetrit.

Arb
03-06-06, 14:33
O... s'po i besohet shikimit te 3-te, e le ma te pare...

lenna
15-07-06, 20:13
hi

haha Arb ..e lezetshme kjo...

un nuk besoj!

gjimnazistja
16-07-06, 19:42
____##########*________________________
__*##############______________________
__################_____________________
_##################_________**##*______
__##################_____*##########___
__##################___*#############__
___#################*_###############*_
____#################################*_
______###############################__
_______#############################=__
________=##########################____
__________########################_____
___________*####################=______
____________*##################________
_____________*###############__________
_______________#############___________
________________##########_____________
________________=#######*______________
_________________######________________
__________________####_________________
__________________###__________________


C'DO KUSH SOT KA ZBRITUR NE KETE PLANET PER INTERESAT E VETA NJE DASHURI NE SHIKIM TE PAR NUK BESOJ KURRSESI SE SOT ESHTE KATANDISUR KJO BOT SKAN LEN VEND PER DASHURIN........POR MBASE DIKUJT EDH EMUND TI KET NDOSH POR MUA SHYQYR ZOTIT JO DERI SOT

LABI
12-11-06, 19:11
MENIMI I JUAJ?????

lazdrani :lol: :lol:

Ky lloj i perceptimit mbi dashurine eshte i kahmotshem , qe daton nga kohrat e antikite greke qe nderlidhen me botekuptimet e tyre per dashurine.
Greket e koherave te lashta - "Lindjen e dashurise ne shikim te pare"- e nderlidhenin me objektin e dashurise- ne te cilen binin ne dashuri sapo e takonin, e gjenin... Ne gjeneralitet, objektet e dashurise tek greket e lashte, nese ju referohemi mitologjise qe nderlidhen me dashurine - do t'i vrejme preferencat e objektit te dashurise, e qe klasifikoheshin nga perkatesia e bazes gjinore .
Per heronjet (mashkujt) e mitologjise greke objekti ishte femra . -Objekti femrore duhej te ishte i bukur ., ndersa ne perzgjedhjen e femres eshte veshtire te cartesohet , specifikohen atributet e objektit te dashurise ... ajo cka vrehet me shume ne mitet greke jane : pushteti, trimeria , konstrukcioni fizik mashkullor ... Tregimet mitike flasin per shume historira te dashurise ne shikim te pare - te heronjeve, perandoreve, ushtareve ... si dashuria ne shikim te pare e - Apollonit dhe Kasandres , Helnes dhe Paridit ... etj .

Po qe se , shpegimit te dashurise ne shikim te pare , do t'i benim nje casje psikoanalitike -frojdiste , mund te perfundojme se dashuria nuk eshte gje tjeter , pos produkt i pavedijes , te cilen ai e quan - lende e pare e shpirtit .. Andaj edhe sugjerimet e Frojdit - per konsideraten ndaj pavedijes , ne dashuri jane ngulmuese , ku thote :
"Ai qe ne cdo vendim nuk merr deshiren e pavedijes ben gabim , pasi qe perjashton elementin kryesor te tensioneve tona te brendshme" .

Sipas kesaj teorie << dashuria ne shikim te pare>>, s'eshte gje tjeter pos nje shperthim instikti , kur instikti stimulohet nga objekti .

Atrakcioni fizik, mundet me qen njera nga elementet qe mundet te nxise ndjenjen e dashurise, mirepo nuk do te thote qe jetegjatesia dhe mirembajtja e saj mund te varen nga ky element ... Kjo varet shume nga sub-koshienca e personalitetit - lidhur me ate se mbi cka i ka ndertuar vlerat e tij per dashurine.

Sy_kaltra
18-11-06, 22:53
Ncuk :mad:

Virti
18-11-06, 22:55
shikimi mungon... :tongue: :tongue:

vjeshta
20-11-06, 20:34
Kur mbas shikimit te par ,pason i dyti ,e me radhe ......:biggrin: :tongue: :tongue:

Elina
03-04-07, 12:36
Nuk e di,ndoshta ka dashuri ne shikim te pare, por une nuk besoj.

Ne shikim te pare mund te linde nje lloj simpatije per ate person,se dashuri pak si veshtire :smile:

LABI
03-04-07, 12:48
Nuk e di,ndoshta ka dashuri ne shikim te pare, por une nuk besoj.

Ne shikim te pare mund te linde nje lloj simpatije per ate person,se dashuri pak si veshtire :smile:

Mund te jet nje ndjenje qe lind nga afilicioni ( motive shoqerore) , nje shkendij (dicka) qe te peraferon, te terheq ne raport me gjinin e kundert. Nje terheqje atraktive... qe ka gjasa te shpiejne drejte nje lidhje romantike - pasionante Mirepo, e pa garantuar qe mund te kurorzohet me dashuri

Virti
03-04-07, 13:32
eshte e mundur... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Elina
03-04-07, 13:36
Edhe mua ma merr mendja qe me shum kemi te bejme me terheqje atraktive sesa me diqka tjeter.
P.sh.nese e shohim gjinine e kundert per here te pare, e eshte i\e bukur,pasi qe ne shikim te pare bukurine e brendeshme nuk mund ta shohim,atehere bukuria e jashtme eshte ajo me e rendesishmja per ne,ajo e cila ndikon me se shumti ne ne.

Pastaj,pamja:njeriu pedant dhe i paster cdo here eshte atraktiv.

Sjellja:Njeriu i cili ka nje stil te veqant dhe kujdeset per vete ,nga ecja e deri te menyra se si sillet me te tjeret,eshte shum i rendesishem.

Shikimi: Disa njerz me shikim depertojne thelle ne zemrat tona.Eshte shum veshtire ti rezistojme shikimeve qe kan vetbesim,dhe qe dine se cfare deshirojne.

Agolli
03-04-07, 15:02
Besoj shume!, me se shumti veres kure gjindem ne plazhe.........nje ndjenje e perkufizuar qe i takon natyres se mashkullit,'''sidoqofte eshte kaluese....fal i qofshim detit freskues

prishtinasi
03-04-07, 18:29
Varet krejt...nese si kam syzat e diellit, e zhveshi krejt me sy!:smile:
Tash ju do te me thoni, "po kjo s'eshte dashuri"!
E une do te ju pergjigjem "e di"!

selvija
05-04-07, 22:10
Ne shikim te par..ku ta shikoj me par...??? pa marr mir ate mase...:wink:

gazi-de
05-04-07, 22:29
hahahahahhah ne vesh selvija..hghghghghg

une me shume frigezohna se sa...mendoj shikimit te pare,ani me i pase syte e forete.hghghg

selvija
05-04-07, 22:37
hahahahahhah ne vesh selvija..hghghghghg

une me shume frigezohna se sa...mendoj shikimit te pare,ani me i pase syte e forete.hghghgPse guzon ne shikim te par te shikosh 180 cm njeri a ahahaha valla sdi ku ja nisi me shikue...

gazi-de
05-04-07, 22:41
Pse guzon ne shikim te par te shikosh 180 cm njeri a ahahaha valla sdi ku ja nisi me shikue...
po po vetem me i pas syte e...trmna shume.....hghghghg se une ne sy e shikoje se pari....

sexybrikenda
10-04-07, 16:28
Po eshte e vertete dhe kjo me ka ndodhe mua personalisht Lazdran edhe ate ...ne TYhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

e_martumja
10-04-07, 16:34
Po eshte e vertete dhe kjo me ka ndodhe mua personalisht Lazdran edhe ate ...ne TYhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif dmth e paske pa ah, moti bre je dashuru ne at, ala s'je ngi ah :biggrin:

Virti
12-04-07, 00:23
ma e mire do te ishte ajo ne shikim te dyte... :tongue: :biggrin:

Luana
12-04-07, 00:26
ma e mire do te ishte ajo ne shikim te dyte... :tongue: :biggrin:

Hyra me kqyr Virtin a po beson ne shikim te par a jo ...:cool:

Virti
12-04-07, 00:35
Hyra me kqyr Virtin a po beson ne shikim te par a jo ...:cool:
shikimi i dyte eshte ma rrenqethes... :biggrin:

Luana
12-04-07, 00:44
shikimi i dyte eshte ma rrenqethes... :biggrin:

ahhahhahhahahhahhahahhahah shikim i tret do te ishte me befasuese :biggrin:

Virti
12-04-07, 00:46
ahhahhahhahahhahhahahhahah shikim i tret do te ishte me befasuese :biggrin:
hahaha krejt trishtues dhe dridhes... :biggrin:

Luana
12-04-07, 00:47
hahaha krejt trishtues dhe dridhes... :biggrin:


ahaaahahahahhh me frigove :eek: :tongue:

Virti
12-04-07, 00:50
ahaaahahahahhh me frigove :eek: :tongue:
ma shume veten se ty hahaha

Luana
12-04-07, 00:54
ma shume veten se ty hahaha


ncncncn sa gjunah po me vjen , te paska hy friga ne palc ....:frown:

Virti
12-04-07, 00:55
ncncncn sa gjunah po me vjen , te paska hy friga ne palc ....:frown:
ndoshta eshte vetem tremė para befasirave... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Luana
12-04-07, 00:56
ndoshta eshte vetem tremė para befasirave... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifndoshta ...!!!!

Virti
12-04-07, 00:57
ndoshta ...!!!!
mire qe u pajtuam per kete "ndoshta" hahahaa

Luana
12-04-07, 01:00
mire qe u pajtuam per kete "ndoshta" hahahaa

ahahahaahhaahahh Virt desha te pajtohem se thash mos po te bjen te fikt nga befasirat :biggrin:

Luana
12-04-07, 01:04
mire qe u pajtuam per kete "ndoshta" hahahaa

ahahahaahhaahahh Virt desha te pajtohem se thash mos po te bjen te fikt nga befasirat :biggrin:

Virti
12-04-07, 01:05
ahahahaahhaahahh Virt desha te pajtohem se thash mos po te bjen te fikt nga befasirat :biggrin:
edhe kjo eshte nje befasi nga ti, a ke ma? :biggrin:

Luana
12-04-07, 01:11
edhe kjo eshte nje befasi nga ti, a ke ma? :biggrin:

Nuk duhet te tregohen befasirat , do ti tregoj ne shikim e katert :biggrin:

Virti
12-04-07, 01:13
Nuk duhet te tregohen befasirat , do ti tregoj ne shikim e katert :biggrin:
ahahhaa po, sepse kemi thene qe befasirat nuk duhet te lypen, sepse ato vijne vet... :biggrin:

LABI
14-04-07, 18:07
Shikimi pare mundet te jet vetem nje shkendije qe kap - e percepton syri... Cka bene qe qenia jone te fokusohet.... ne te perceptuarit fizikk.. Mirepo, nese kemi parasysh qe dashuria me shume peshon ne anen e qenies subjektive (shpireterore) te njeriut .... Nuk do te thote qe ke taku shpirtin tend binjak..

Mund te jet terheqese... mund te jet me nje atraksion fizik te mire... mund te bie ne sy ... eshte shume e natyrshme te reagojm perderisa jemi te formuar prej mishi dhe gjaku.... Mirepo, nuk do te thote qe dashuron- vetem e vetem pse foto-receptoret tane jane ngacmuar...

Eshte me se e vertete qe gjerat qe i parapelqejm - ne shume raste ndodhe qe te lidhemi edhe emocionalisht per to....Mirepo, shume varet nga botekuptimet dhe idealet tona-- (se cfare radhitim ne listat e parapelqimeve tona) .... Se cfare parapelqejmm ?! Se si e kuptojme- e definojme te bukuren ?!Se si e perceptojm ne te bukuren ?! Ne te njejten menyre se si e KUPTOJME , e PERJETOJME dashurine ?!

Ka shume raste qe personat qe mardhenjet e tyre i kane te ngritur vetem ne bazamentin e terheqejes fizike ... pas nje kohe lidhja dhe mardhenja e tyre te filloj te zbehet - pikerisht pershkak ngelizhimit (lenjen anash) te raportit emocional ..... Apo e kunderta...

Bota MATERIALE dhe IDEALE - perhere jane ne konflikt me njera tjetren... dhe se polet e tyre nuk bashkohen vetvetiu ... Njeriu eshte ai qe keto dy botra te realitetit te vet- te mundohet ti perfaroj ... TE krijoje nje HARMONI ndermjet tyre... Te eci ne te dyja paralele ... Ne te kunderten cdo njera qe anashkalohet... dhe lihet anash.. do ndeshkoj.

Agolli
14-04-07, 19:21
Besoj aqe shume sa qe i nxeri te hollat dhe ja thaj pa asnje hezitim ''''http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Virti
14-04-07, 19:35
shikimi i trete eshte i vertete...! :tongue: :biggrin:

lonaaa
14-04-07, 22:42
Mu kan be plot shikime te para e spo di ne cilen me besu!!!:tongue:

Amina
14-04-07, 23:01
Mu kan be plot shikime te para e spo di ne cilen me besu!!!:tongue:

hahahahahahhahahahahahahhaahhaha

Amina
14-04-07, 23:02
Jo nuk ka.

Sy_kaltra
20-04-07, 20:24
Ishte veq zhgenjim.

Paradox_13
20-04-07, 21:06
Sa shpejt gabohemi e genjehemi ne si qenje njerezore...
Mjafton nje shiqim i thekshem me na dermue dhe vetem nje nenqeshje e embel mjafton qe te na roberoj..Ne te shumten e rasteve nuk guxojm me i shfaq ndiesit e adhurimit,kemi turp te shpallim ate qe dashurojm,ate qe na plagos zemren me nje veshtrim te mpaket apo me nje nenqeshje te kendeshme.
Zemrat tona jan me delikate se qelqet.Nje gure i vogel i hudhun nga dora e nje te pameshirshmi i then dhe i ban therrime per tu shkel mepas nga kemba e tij.
Zemrat tona magnetizohen me dy fjale,shitohen me dy pika lot.....

e_martumja
20-04-07, 21:07
Sa shpejt gabohemi e genjehemi ne si qenje njerezore...
Mjafton nje shiqim i thekshem me na dermue dhe vetem nje nenqeshje e embel mjafton qe te na roberoj..Ne te shumten e rasteve nuk guxojm me i shfaq ndiesit e adhurimit,kemi turp te shpallim ate qe dashurojm,ate qe na plagos zemren me nje veshtrim te mpaket apo me nje nenqeshje te kendeshme.
Zemrat tona jan me delikate se qelqet.Nje gure i vogel i hudhun nga dora e nje te pameshirshmi i then dhe i ban therrime per tu shkel mepas nga kemba e tij.
Zemrat tona magnetizohen me dy fjale,shitohen me dy pika lot..... sa her je dashuru ne shikim te pare ??? :biggrin:

Paradox_13
20-04-07, 21:20
sa her je dashuru ne shikim te pare ??? :biggrin:

Po ta ndjellish urte dhe bute zanen e kujtimeve ajo nuk vonon,vjen te merr nen krihet e saj te arte e te perkunde me dashuri si ne djepin e foshnjeris.Vargu i diteve te kaluara zgjon ne shpirt kujtime te permallshme dhe pershtypje te quditshme qe lan vrag te pashlyeshme.Sa do te knaqesha duke i pershkrue keto kujtime dhe duke numruar dashurit ne shiqim te pare sikur te gjitha te ishin te embla dhe te mira..por mjerish aty ka edhe te hidhura dhe pezmatuese......

e_martumja
20-04-07, 21:22
Po ta ndjellish urte dhe bute zanen e kujtimeve ajo nuk vonon,vjen te merr nen krihet e saj te arte e te perkunde me dashuri si ne djepin e foshnjeris.Vargu i diteve te kaluara zgjon ne shpirt kujtime te permallshme dhe pershtypje te quditshme qe lan vrag te pashlyeshme.Sa do te knaqesha duke i pershkrue keto kujtime dhe duke numruar dashurit ne shiqim te pare sikur te gjitha te ishin te embla dhe te mira..por mjerish aty ka edhe te hidhura dhe pezmatuese...... po lakmoj mu dashuru ne shikim te pare, a ka vullnetar :biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
21-04-07, 00:18
[QUOTE=e_martumja]po lakmoj mu dashuru ne shikim te pare, a ka vullnetar :biggrin: [/QUOTE

E ty te hangert maca te hangert.

Dreni30
21-04-07, 08:23
Paj mu ndesh syt si shtremt dyqysh, ndalem e mendoj athua cka paten qeta sy se si shume te flaket qenkan..... hahahahahah

Agolli
20-05-07, 00:57
Nuk e di, kurre se kom pa! s'ka me rrejt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
23-05-07, 10:25
Une nuk besoj hiq...

RiannA
23-05-07, 13:17
kush e pelqen ni person ne shikimin e par nuk mundet te thot se ne at moment ka lind dashuria. E pamundshme esht...kshtu pra nese dashurohesh ne shikimin e par dot thot se kokshe shuuuum oberflächlich...masi e mat dashurin qe e njen ne bukurin/pamjen e nje njeiut!

Simpati ke ne at moment per nje person e jo dashuri!

egi
24-05-07, 00:21
kush e pelqen ni person ne shikimin e par nuk mundet te thot se ne at moment ka lind dashuria. E pamundshme esht...kshtu pra nese dashurohesh ne shikimin e par dot thot se kokshe shuuuum oberflächlich...masi e mat dashurin qe e njen ne bukurin/pamjen e nje njeiut!

Simpati ke ne at moment per nje person e jo dashuri!

njejtin mendim e kom edhe une...s'kom qka me shtu :smile:

Paradox_13
27-05-07, 19:33
Mvaret nga madhesia e syve,ka disa qe edhe te perpin pernjeher....!!

Sy_kaltra
27-05-07, 19:45
Mvaret nga madhesia e syve,ka disa qe edhe te perpin pernjeher....!!

Hhahahahahahha ahhhhh...Sherri halles je ti o ...:biggrin:

Virti
27-05-07, 19:47
dashuria ne shikim te pare eshte me e vrullshmja, por egziston rreziku te shuhet shpejt... :wink:

Sy_kaltra
27-05-07, 19:48
dashuria ne shikim te pare eshte me e vrullshmja, por egziston rreziku te shuhet shpejt... :wink:

Cake nja :wink: Po un prap se prap si besoj :biggrin:

Virti
27-05-07, 19:51
Cake nja :wink: Po un prap se prap si besoj :biggrin:
a beson ne ndonjerin nga 10 shikimet e para, apo te duhen ma shume shikime? :biggrin:

Sy_kaltra
27-05-07, 19:51
a beson ne ndonjerin nga 10 shikimet e para, apo te duhen ma shume shikime? :biggrin:

Kryesore ty te besoj ,Upsss ahhahahahahah :tongue:

Virti
27-05-07, 19:53
Kryesore ty te besoj ,Upsss ahhahahahahah :tongue:
me beson ne shikim te pare a? :biggrin:

Sy_kaltra
27-05-07, 19:55
me beson ne shikim te pare a? :biggrin:

:rolleyes: Po sa her bre te kom shiku ty deri tash , ne ty asht shikimi i i i i i ja skom shifra .... :biggrin:

Virti
27-05-07, 19:56
:rolleyes: Po sa her bre te kom shiku ty deri tash , ne ty asht shikimi i i i i i ja skom shifra .... :biggrin:
OK, ishalla s'me grabit ne shikim te pare! :biggrin:

Sy_kaltra
27-05-07, 19:56
OK, ishalla s'me grabit ne shikim te pare! :biggrin:

Jo ty nyk te grabiti , ty te shti ne at shishen pe din ti :biggrin:

Virti
27-05-07, 19:57
Jo ty nyk te grabiti , ty te shti ne at shishen pe din ti :biggrin:
upsss ne shishen me tape aaaa? :cool:

Sy_kaltra
27-05-07, 20:00
upsss ne shishen me tape aaaa? :cool:

O me tape o pa tape hahahahahah :wink:

Virti
27-05-07, 20:06
O me tape o pa tape hahahahahah :wink:
shishja pa tape s'ka hijeshi... :biggrin:

LuLjaa
29-05-07, 04:18
Hiq as ni troo

LABI
12-07-07, 17:47
Mu kan be plot shikime te para e spo di ne cilen me besu!!!:tongue:

Do you belive in love at first sight, or should I walk by again...:confused: :biggrin:

aLbAnIa_gIrl
19-07-07, 01:23
pfffff i ciik fare:)

Ma-Origano
07-12-07, 11:09
Per mendimin time ne disa raste ka ashtu por un besoj!po ju?

BaNu Ne JeT I sInQeRt
07-12-07, 11:20
Erdha un e para me te shkrujt edhe me ta perhajr temen e re:smile:

Mendoj qe ekziston..!!!

BaNu Ne JeT I sInQeRt
07-12-07, 11:26
Kadal ta sqaroj pak ket mendim, un mendoj qe ekziston.... por ne shumicen e rasteve mendoj qe asht njer nje lloj simpatije dhe tu e njoft ma mir ose tu e pa ma shpesh vjen dashurija.. Por ka plor sae qe dashurohet najkush ne shikim te pare..AJo Fakt asht..!!!

Albaner
07-12-07, 13:04
Jo be cfar Une per veti nuk Besoj.. :p~

Ni Shok Ktu thot Une Besoj Nese Ki mu Kon me tė Shikimi Par Ka me tu Kujtu Gjith

elira_wien
07-12-07, 18:32
Per mendimin time ne disa raste ka ashtu por un besoj!po ju?

Po me se e vertet esht ,,dashurija ne shikim te par esht dashurija me e vertet qe egziston ndokun,,
Mos e provofsh dashurin ne shikim te par se 90 % perfundon me ndarje..
edhe a e dini pse perfundon me ndarje,se kur te dashurohesh ne shikim te par,,ti se din qka esht aesht i lir a i fejum a i martum a ,,,kshtu qe fatkeqsisht gjithmon ne shumicen e rasteve esht deshtuse..Por njeriu nuk duhet te dorzohet kurr per dashuri duhet te luftohet deri ne fund,,e ne fatkeqesisht nganiher nga rrethi qe na rrethon nga mentaliteti qe e kemi dhe nga liria e te vendosurit vet 100% fatkeqsisht e humbim me te shterejt ne jet ::Dashurin,,,
argetim te kendeshem te gjith antareve te Dardanis.....tem shume qelluar

Ma-Origano
07-12-07, 19:03
un me keto dy vajza jam dakord por me ty Albaner jo un mendoj se ka ne shikim te pare dashuri!

LABI
07-12-07, 19:27
Jo per mua kjo dashuri s'ekziston .
Kjo me shume eshte nje terheqje , atraksion fizike qe ndodhe pasoje e ngacmimit te shqisave te te pamurit, perndryshe dashuri nuk eshte . Ne kuptimin e asaj qe dashuria eshte nje tereqje , peraferim emocional e cila mbeshtetet me shume ne vlerat ideale , ne baza , njohje , respekti dhe perkushtimi te ndersjellet .

Kjo per mua eshte me shume terheqeje e sekseve ; eshte nje force peraferuese qe buron nga intstikti seksual (epshi) ...

Ma-Origano
08-12-07, 11:23
un besoj ne dashuri ne shikim te pare shume besoj !

elira_wien
10-12-07, 20:47
Jo per mua kjo dashuri s'ekziston .
Kjo me shume eshte nje terheqje , atraksion fizike qe ndodhe pasoje e ngacmimit te shqisave te te pamurit, perndryshe dashuri nuk eshte . Ne kuptimin e asaj qe dashuria eshte nje tereqje , peraferim emocional e cila mbeshtetet me shume ne vlerat ideale , ne baza , njohje , respekti dhe perkushtimi te ndersjellet .

Kjo per mua eshte me shume terheqeje e sekseve ; eshte nje force peraferuese qe buron nga intstikti seksual (epshi) ...

Labi me vjen keq por spajtohem me ty
un edhe me lart e kam shkruar
kadashurin ne shikim te par ,,edhe dashurija me e vertet qe egziston esht dashurija ne shikim te para
esht mese e vertet ndaq beso ndaq ma amo realiteti esht
qe dashuria e vertet esht ajo ne shikim te par
labi
ishalla se provon hgahgaghaghgha
se dotme shkruash
klm

elira_wien
10-12-07, 20:50
dashuria ne shikim te pare eshte me e vrullshmja, por egziston rreziku te shuhet shpejt... :wink:
hehehhehe
virti pajrtohem shum me ty
sedi ae ke lexu shkrimin tim
kjo esht e verteta ashtu si thua ti
dashurija ne shikim te par esht dashurija ma e vertet
po vatkesisht esht ne shumicen e rasteve deshtuse
pajtohem plotsisht me ty
kalo bukur

elira_wien
10-12-07, 20:52
tungi lazdran...dashuria ka humbur at pjesen esenciale perberese te saj...edhe pse me vjen shume inati me pranu por duan mu pajtu me komentin e Online se dashura nuk eshte ashtu siq ishte sepse kohen e dundit ma shum kqyret interesi sesa ndjenjat. personalisht nuk e di a exziston dashuria ne shikim te pare ndoshta po. por sme ka ndodh me degju rast te till edhe pse mendoj qe dashruia e vertet lind me njohjen e personit.all the best. mija

mija pershendetje
dashurija ne shikim te par egziston
edhe esht me e verteta
pershendetje

LABI
10-12-07, 20:58
Labi me vjen keq por spajtohem me ty
un edhe me lart e kam shkruar
kadashurin ne shikim te par ,,edhe dashurija me e vertet qe egziston esht dashurija ne shikim te para
esht mese e vertet ndaq beso ndaq ma amo realiteti esht
qe dashuria e vertet esht ajo ne shikim te par
labi
ishalla se provon hgahgaghaghgha
se dotme shkruash
klm

Cka eshte per ty dashuria elira ; mund ta shprehesh me pak fjale ?
Cfare shpjegimi ke , si e perjeton kete fjale kur e degjon, e shprehe ... ?

LOJETARI
10-12-07, 21:02
Cka eshte per ty dashuria elira ; mund ta shprehesh me pak fjale ?
Cfare shpjegimi ke , si e perjeton kete fjale kur e degjon, e shprehe ... ?


hahahahah........Labi shumė po kėrkon edhe ti .Fjala dashuri rrjedh prej fjalėve DASH dhe URI qė do tė thot kur tė kap uria bohesh si .......hahahhaahhahaa

Elina
10-12-07, 21:10
Une nuk besoj ne dashurine ne shikim te dyte e leje ne te parin :biggrin:

LABI
10-12-07, 21:14
hahahahah........Labi shumė po kėrkon edhe ti .Fjala dashuri rrjedh prej fjalėve DASH dhe URI qė do tė thot kur tė kap uria bohesh si .......hahahhaahhahaa

ehh per kete kosntatim pajtohem me tyy... Dashuria ne shikim te pare vjen prej lukthiii (epshi eshte si nje kali eger / i pazbutur qe veshitre kontrollohet) ...:biggrin:

turisti
10-12-07, 21:54
ehh per kete kosntatim pajtohem me tyy... Dashuria ne shikim te pare vjen prej lukthiii (epshi eshte si nje kali eger / i pazbutur qe veshitre kontrollohet) ...:biggrin:

Dmth ( :biggrin: ) : dashuria ne shikim te pare = GASTRO urija. :biggrin:

Cia-Ferizaj
10-12-07, 23:32
ndash me dit dashuria e flakte rrjedh pikerisht nga shikimi i pare

turisti
10-12-07, 23:37
ndash me dit dashuria e flakte rrjedh pikerisht nga shikimi i pare

Mvaret se - ēka e irriton ate shiqim qe te dashurohet- :biggrin: ..........

Cia-Ferizaj
10-12-07, 23:39
Mvaret se - ēka e irriton ate shiqim qe te dashurohet- :biggrin: ..........

une qeshtu jam nese me len pershtypje ne shikim te pare...mire e nese jo ateher nuk e zgjas me te me shum ?