PDA

View Full Version : KUR & PSE E NDIEJM╦ VETEN TE VETMUAR!!!


mija
22-11-03, 13:38
nuk ka njeri ne bote i cili ndonjeher nuk ndihet i vetmuar dhe i zhgenjyer nga bota...kur ndodh kjo? dhe pse?

pres mendimet e juaja!!! :?:

jehona
22-11-03, 16:22
MIJA te pershendes, une ma se shumti e ndi veten te vetmuar kur i dashuri p.sh. nuk me lajm nje kohe te gjat, sepse tani me mungon afersia tina. po kete nuk e ndi vetem tek i dashuri po edhe tek ata personat qe i du me zemer dhe qe kam shum besim te madh.....poashtu e ndi veten te vetumuar dhe te zhgenyar nga bota kur e kam nje problem dhe une medoj qe askush nuk me kupton....

Murgesha
22-11-03, 17:03
E ndiej veten te vetmuar e te braktisur nese akuzohem pa te drejte per diqka dhe nuk mundem ta argumentoj pafajesine time. Me ka ndodh njeher dhe e kam ndier veten shum keq. Nuk do te deshiroja me ta perjetoj.

Gentiana
22-11-03, 17:20
E ndiej veten te vetmuar e te braktisur nese akuzohem pa te drejte per diqka dhe nuk mundem ta argumentoj pafajesine time. Me ka ndodh njeher dhe e kam ndier veten shum keq. Nuk do te deshiroja me ta perjetoj.

Kjo me ka ndodh edhe mua, dhe e di se qka mendon apo si e ke ndjer veten.

Kurse un kur e ndjej veten te vetmuar,nganjeher i kam te gjith se i dua afer, dhe e gjitha esht ok po prap se prap me mungon diqka qe as vet nuk e di se qka,dhe e ndjej veten te vetmuar apo edhe te merzitne.

GentaPS Luli_ch te pershendes ku ke humb ti? te ftoj ne forum po ne ket tem.

lazdrani
22-11-03, 18:08
Nuk po kam guxim te pershkruaj momente te mija kurre ndihem i vetemuar se po qani dhe me vjen keq pastaj. :cry: :cry: :cry:

Murgesha
22-11-03, 18:09
Ska problem Lazdran eshte shendet te qajsh nganjeher.

Online
23-11-03, 14:36
Tung

lazdran po qyshe bre me kajt po ti a je burre a je mashkull

a e din ti qe vai i Burrave eshte kanga qy edhe ti Femrat po don me i shtie n'gjynah a? O djal nese ti ja nis me kajt ato te marrin neper kam shpresoj se s'je asi tipi qy . ti veq po don me ja ble menen Femrave po me duketTung

mija
23-11-03, 16:55
pershendetje te gjitheve se pari ju faleminderoj shume per komentet e juaja!!!

Ska njeri ne bote i cili nuk ndihet i vetmuar nga nje her...shkaqet e vetmis jane te shumta...

ne disa raste njeriu eshte i vetmuar kur nje person e braktis i/e dashuri/a,... kur humb jete dikush nga ata qe me se shumti i qmojme,,,kur gjindet larg aj person qe e deshorijme..e ndonjeher ndihemi te vetmuar duke mos e ditur arsyen.

pra ka skaqe te ndryshme qe na bejene te ndihemi te till...

ne raste te shumta kur nje peron mbet i vetmuar aj deshperohet nga jeta edhe ja mer vetit inati duke synuar tja nderprej vetes jeten duke pere marezi dhe vetvrasje. ndokush tjeter kur eshte i vetmuar don qe te ndikoj keq te te tjeret duke xhelozouar pse aj ndihet mir e un jo. e tjeter kush ndihet i vetmuar edhe mbyllet ne dhom dhe vetem te gjitha i mban ne vete...

pytja pason? Qka te bejme qe ti ikim kesaj qe ti ikim vetmis....

duhet me kon vet optimist ne te gjitha sferat edhe vetmia do te zhduket...

bonuni te shoqerueshem edhe ndani mendimet e juaja me njeriz qe ja vlen mi besu.Me nderimeS.

mija
23-11-03, 16:57
Lazdran...asgje nuk eshte nese qan se ti nuk qan nga deshira jote mirepo zemra eshte i ndishme ne gjdo gje edhe pastaj pasojne lotet. sikurse te ishte vetem ferat te qanin ateher mashkujt spaskan fare zemer.

ajo o shum gje normale edhe kur njeriu qan pra dihet qe me te vertet ate e deshiron.

ju pershendes!!!

python
24-11-03, 22:19
doni ta dini kur ndihem i vetmuar?!!!!!

kur te jes pa ver edhe seks

mija
25-11-03, 10:30
valla "python" sibas teje qajo eshte jeta dmth ty ste intereson psh shendeti apo si ndihet tjeter kush a eshte mir a keq por vetem qefi jut a...nejse nje dit ka me ardh koha kur ki me thon...ehh qa ish vetmia por deri ather knaqu :)

python
25-11-03, 16:44
e vertet eshte se une se pari kujdesem per shendet, familje edhe te afermit, por ketu po flitet per dic tjeter,vetmin, une nuk do te kisha mundur te ndihem i vetmuar nese dikush ne familje apo te aferm te ishin paqef,sepse do te isha i brengosur,MIJA vetmia vjen nese keto te gjitha jan ne rregull.

qika_pr
21-05-04, 18:11
Mua me ndodh te jem ne mesin e shum njerezve dhe te ndihem e humbur dhe shum e vetmuar
Kam qen ne nje seminar jashte Kosove dhe kam qendru nje muaj,ai muaj ka qen si nje shekull dhe jam ndjer si femij i braktisur shum keq jam ndier edhe pse ka pas shum njerez prap jam ndi shum e vetmuar

turisti
07-08-04, 12:02
Tung Mija. KUSH NUK E DON VETMIJEN-NUK E DON AS LIRIJEN.NJERIU ESHTE I LIRE VETEM KUR ESHTE I VETEM. :P

anna
25-08-04, 15:44
ndihem vetem ateher kur nuk gjendem prane familjes apo edhe te dashurit nejse mua si tip nganjeher me pelqen vetmia

Tomori
25-08-04, 15:57
Nese ndihemi te vetem atehere problemi qendron te ne un per veti e uroj vetmin dhe ralle me ka ndodhe qe te jem ne vetmi per mendimin tim ata njerez qe duan te rine ne vetmi jan njerez te deshtuar qe ju hikin sfidave te jetes jan njerez te mjere te gjore e kam fjalen nga ana shpirtrore.... mua ajo jete nuk me vin apsulutisht ....

turisti
27-08-04, 17:35
:wink:

nitushe
09-09-04, 17:16
veten e vetmuar e ndjej kur lendohna nga te tjeter :(

turisti
10-09-04, 16:44
Njeriu eshte i vetmuar edhe kur eshte " I HUAJI NE SHTEPI ". :wink:

dr1ta
12-09-04, 01:34
Valla Turisti mir e ki :)

turisti
14-09-04, 12:30
Valla Turisti mir e ki :)

Falmderit,dr1ta.Te pershendes. :wink:

Ermira
29-09-04, 17:33
Tek un ka shum raste kur ndihem e vetmuar mendoj dhe me duket kejt palidhje sikur kjo bot eshte e rrejshme...
Jane disa gjera qe ndodhin ne jet..shum shpesh e sidomos ne qeniet njerzore..edhe se dij kurte nervozohem me dikend a kur s'ma plotesojne deshiren a diqka nervozohem,ndihem krejtsisht e humbur,edhe shum keq...shum e vetmuar ,,,
Nga Ermira
te Pershendes

turisti
07-10-04, 10:14
Tek un ka shum raste kur ndihem e vetmuar mendoj dhe me duket kejt palidhje sikur kjo bot eshte e rrejshme...
Jane disa gjera qe ndodhin ne jet..shum shpesh e sidomos ne qeniet njerzore..edhe se dij kurte nervozohem me dikend a kur s'ma plotesojne deshiren a diqka nervozohem,ndihem krejtsisht e humbur,edhe shum keq...shum e vetmuar ,,,
Nga Ermira
te Pershendes

Ermira e nderuar,provo ta shiqosh problemin nga kendi tjeter dhe mos lejo qe VETMIA te behet PERCJELLESI dhe shoku i yt i pa ndare.
Te pershendes. :wink:

Ermira
08-10-04, 17:41
oo pershendetje i dashur mik.Turisti dhe flm.per shenimin tend shum pome ndihmon me nje shkrese tenden !!Shume njerz ndihen te vemtmuar kjo i ndodh gjithkujt ..e posaqerisht te dashuruarve qe ndahen..te eprshendes!
Nga Ermira

turisti
09-10-04, 12:09
oo pershendetje i dashur mik.Turisti dhe flm.per shenimin tend shum pome ndihmon me nje shkrese tenden !!Shume njerz ndihen te vemtmuar kjo i ndodh gjithkujt ..e posaqerisht te dashuruarve qe ndahen..te eprshendes!
Nga Ermira
Falnderit ERMIRA.
Vet ekum kalue vetmien,dhe po te them se nuk ka problem qe eshte i pazgjithun. Jeta eshte nje RRUGE ne te cilen do te takohesh personat e ndyeshem: normal,abnormal,melankolik,te frustruar,te dashuruar,psikopata,njerez mizore,pa karaktere,njerez te sinqert,dyftyrsha,hazardera,hajna,profileve te ndryeshme ,cinika,vetjaka,shoke me plot kuptimin e fjales,shoket e interesit,shoket mbas nevojes,shoket e interesit special , fals shoke edhe shume te tjere qe as nuk vlen te permenden. Nese e ban seleksionimi e ngadalshem dhe te kujdesshem-do te shifsh se nuk ke teper zgjidhje,a TEPRICEN MUNDESH LIRISHT me regjistrue ne libren e SHOKEVE TE QREGJISTRUAR. Ateherit do te distancohesh nga atyre qe te nervozojne dhe ashtu veten e bejne te lumtur a ty te vetmuar dhe padisponuar.Kujdes sidomos prej atyre qe jane ZEMERTHYESA.
Te pershendet TURISTI .

aferdita
05-09-09, 00:04
une kur jam i vetmur osht nje arsyje shum e madhe o fjala per mua se kur nje njri qe une e dua aq shum kur nuk ban per mua une e ndjeje veten shum te vetmur edhe bona nervoz e tana te keqijat me kaplojn se di pse a mos bon vaki at dashtni qe une e ndjeje pert at person qe kam respet dhe qe jam ne gjendje per me gjithqka per toh me ma kthy mu ashtu se di veq ishalla bohet mir se jam teper e tmeruar per qeso sende qe po ndoshin tek une.

aferdita
05-09-09, 00:07
ishalla osht qaja pergjigjej se mu po me doket bon per njeri po as qe ta non enpull se a e don a se don

aferdita
05-09-09, 00:09
une boj pergjethkond po per mu me doket se nuk ban askush

aferdita
05-09-09, 00:10
une boj pergjethkond po per mu me doket se nuk ban askush.

denissa
05-09-09, 00:14
ahhhh vetmia
fjala vetmi eshte vetem nje fjal
por ka shume kahje te ndryshme
vetmin besoj se e ndjen qdo njeri
mvaret nga qasti & nga situata
kur ne jetojm larg vendlindjes
kur ne jetojm pa dashuri
eshte fakt se na kaplon vetmia
por eshte edhe e kunderta
kur ne jetojm ne vendlindje
kur ne jetojm me dashuri
eshte fakt se na kaplon vetmia
vetmin duhet ta marrim me mase
rezultati i vetmis
1) na lehteson
2) na demton
e quditshme vetmia
te quditshem njerezit
e quditshme jeta
vetmia
shpresa
gezimi
hidherimi
dashuria
jane te pandashme nga njeriu jetojn derisa njeriu te jetoj...

MemphiSx
05-09-09, 00:19
une boj pergjethkond po per mu me doket se nuk ban askush.


Dashuria duhet te jet reciproke,e pa anshme!! Kurr mos bon diqka me teper se duhet!! Mos e ndje veten te vetmuar,kur ke nje rreth e nje shoqeri te mrekullueshme!!

Jana
05-09-09, 00:33
Nina e vetmuar...kur jam e merzitur,,,dhe me mungojn personat e zemres...por edhe kur jam e lumtur poashtu ket lumturi nuk muj me nda me personat e zemres...

Penelope
20-09-09, 19:22
e vetmuar, kur njerzit perrreth nuk te kuptojne,kur ate qe ke brenda ske me ke ta ndash,kur ndihesh i braktisur nga ata qe don etj..

emine
23-10-11, 16:11
gadi kurre jo