PDA

View Full Version : Veq edhe nje shanc....


jehona
22-11-03, 16:29
ju pershendes te gjitheve, e kisha pasur nje pyetje per juve ketu, sepse met vertet jeni shum aktivista te fort ne kete forum :wink:me siguri shpesh her keni ndegju apo e keni pas edhe ju rastin qe ju ka thon dikush "veq edhe nje shanc, dhe kjo do te jet e mbrama".po e ceki tash une nje her tek e/i dashura/dashuri.si e kuptoni ju kete veq edhe nje shanc? kur jepet/apo nuk jepet ajo shanc e mbram? dhe a ju lojn ta shfrytesoni ate shanc, apo ne gjdo te dyten fjal ju thuhet "dije qe shancen e mbram e ki ne dore"....??

Online
22-11-03, 17:16
Tung Jehonahej ti qike qe po thue s'po kam kohe e qysh po kie kohe me qite tema te ndyshme n'forum a? edhe ike vrrrrrrrrcccc

Veq nje po ta them se nese i falet njeher Partnerit nje gabim ai ka me perserit prap dhe ke me ja fal te 2-in e te 3-in e ka me te shkue jeta per faqe te zez. por n'varet edhe prej gabimit se q'far gabimi ka bere qe t'i ipet shanca e 2-t edhe n'varet edhe prej sjelljeve te me parshme qe ka pasur ndaj ati/asaj mendoj une

vetem mos harroni se edhe me Kuran edhe me shkenc thojn: burrin e lan me nje gote uje (per pune te kqija) kurse Gruan se lan as uji i DET-it veq tash ka ardhe tjeter kohe 50:50mire mbetshi

Murgesha
22-11-03, 17:26
Valla Online nese bazohemi ne theniet nga Kurani e Bibla per ne femrat eshte turp qe rrijme ketu e shkruajme me juve djemte.Jehona mvaret shume se per qka kerkohet edhe nje shance. Nese po e marr shembull te ka tradhetuar dashuria juaj dhe te kerkon edhe nje shance per tradheti do ja jepje?

E ne disa raste te lehta eshe mund te ipet shnca e dyte. Te ka tradhetuar dashuria dhe vie i penduar e kerkon falje. Eshte kembengules qe ti ofrosh edhe nje shance te vetme per te filluar jeten e re me ju ateher mendoj se ky shance duhet te jepet. Veq kujdes se si duhet njeriu te sillet pastaj. Nese qdo e dyta fjale mbaron me terhjekje verejte se e ke shancin e fundit nuk do te funksionoje kjo marreveshje. Duhet munduar qe sa me teper te harrohet se je me te vetem edhe per nje shnce, po duhet te vazhdohet jeta sikur asgje mos te kishte ndodhur. Eshte veshtire shume por ia vlen te provohet.

lazdrani
22-11-03, 18:14
Une kisha thene se qdo filim nuk eshte vone.

Qdo njeri bene gabime me apo pa qellim.Nvaret se cfare gabime jane ato.

Por me gjithe ate me e mira eshte te bisedoshe per cfardo problemi gjithmone me letra te qelta.Dashuri eshte edhe te falesh :?: lazdrani

Burimi
09-12-03, 16:52
Per ket tem kisha shkruar shum por nuk po e teproj,por po them vetem pak. Jan disa gabime te cilat falen dhe i ipet nje shans apo ndoshta edhe dy te dashurit apo te dashures qe e don aq shum sa qe pa te nuk mund ta paramendosh jeten.Por ka disa gabime qe edhe nese mendon te ja falesh(ti japesh edhe nje shans) nuk duhet te ja fal ,apo ti japesh edhe nje shans. sepse nje gabim i partnerit te cilin e ben me qellim(me plot vetedije) aty nuk ipet edhe nje shans. ky esht mendimi im Jehona kam pasur rastin qe ti fal dikujt dhe te me fal dikush.

sexybrikenda
18-03-04, 22:30
shume shanca ja kisha dhane veq mos me rrejt dhe me tjera me shku

Barbaroza
19-03-04, 10:41
Ia kisha dhene veq nje shanse,asnje me teper :wink:

Murgesha
19-03-04, 18:12
Ashtu pra Barbaroza, veq edhe nje shance, me teper nuk ban me i dhene se mesohet e pastaj prap te kerkon edhe nje shance tjeter :wink:

Cool_Boy
20-03-04, 13:24
Do ti kisha dhene nje shanc ne qofse e dashura nuk ka vepruar qellimisht perndryshe joo kurrrrrrrrrrrrr...

mickoja
28-04-04, 04:37
un mendoj se qdo njeri nganjher gabon dhe ka t drejt pr nj shanc t dyt por nse prap ashtu vazhdon nuk do t ket shanc t tret

drenousha
28-04-04, 07:28
normal se njeri mundet me gabu, mbas ni kohe edhe une e kisha fale.
po per jete nuk muj me pas besim nto sikur perpara dhe gabimin nuk e harroj kurr :!: :!: :!: :!:

Vera
28-04-04, 17:53
ia kisha dhon veq dy shonce dhe asnje me teper cka po don ai ma shum qyyyyy dy edhe shum

lazdrani
29-04-04, 15:07
ia kisha dhon veq dy shonce dhe asnje me teper cka po don ai ma shum qyyyyy dy edhe shum
Vera se ke keq :wink:

Barbaroza
29-04-04, 17:51
Ashtu pra Barbaroza, veq edhe nje shance, me teper nuk ban me i dhene se mesohet e pastaj prap te kerkon edhe nje shance tjeter :wink:

Jo bre Murgesha se u pendova :wink: Hiq bre asnje shanse nuk ia kisha dhene edhe pike :wink:

Vera
29-04-04, 17:56
ncncncn valla a nuk e kuptove lazdrani qe qato dyja edhe shum se me ja lshu fret tani ma keq a 8) 8) 8)

markopollo
05-05-04, 12:58
:lol: edhe nje shans do te thot edhe nje tentative per te te genjyer dhe per ta arritur qellimin e paramenduar bukuroshe ........... :wink: -----te gjithe mashkujt jan te njejte ..haaaaaaaaaaaaaaaaaa :wink:

florian
05-05-04, 17:12
njerez jemi edhe gabojm , dhe ne rast qe te jepet munndesia te riparosh nje gabim pse mos ta besh , cdo njeri ka te drejten e nje shanci te dyt apo jo .

MARCOPOLO JO TE GJITH JEMI NJELLOJ .
BOTA ESHTE E BUKUR SE ESHT E NDRYSHME :wink:

qika_pr
18-05-04, 16:23
Jam shum rigoroze une
Nuk ka shanc te lyp edhe nje shanc
Shum veshtire fali por te dashurit time i kam jep edhe nje shanc por vetem ama vetem nese e perserit edhe nje here nuk ka shanc tjeter sepse shanca e dyte hape rrugen edhe te tretes te katertes........ te njeqindes edhe behet shprehi

lazdrani
20-06-04, 12:51
Jam shum rigoroze une
Nuk ka shanc te lyp edhe nje shanc
Shum veshtire fali por te dashurit time i kam jep edhe nje shanc por vetem ama vetem nese e perserit edhe nje here nuk ka shanc tjeter sepse shanca e dyte hape rrugen edhe te tretes te katertes........ te njeqindes edhe behet shprehi :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Mirdita
20-06-04, 15:22
Dashuria shkone me qef.Nuk do te ja falja kurre dhe as nje shance nuk do te jepja.Perndryshe do te urreja :evil:

aferdita
21-06-04, 07:10
ju pershendes te gjitheve, e kisha pasur nje pyetje per juve ketu, sepse met vertet jeni shum aktivista te fort ne kete forum :wink:


me siguri shpesh her keni ndegju apo e keni pas edhe ju rastin qe ju ka thon dikush "veq edhe nje shanc, dhe kjo do te jet e mbrama".


po e ceki tash une nje her tek e/i dashura/dashuri.


si e kuptoni ju kete veq edhe nje shanc? kur jepet/apo nuk jepet ajo shanc e mbram? dhe a ju lojn ta shfrytesoni ate shanc, apo ne gjdo te dyten fjal ju thuhet "dije qe shancen e mbram e ki ne dore"....??

pershendetje jehona
un nuk do ti ja falja, se ai (djali) edhe pse thot me kurr nuk do te ndodh,prap kam me ndodh se nuk mundem ndryshe ata mesohen keshtu qe duhet patjeter te mashtrojn
mendimi im :wink:

Cool_Boy
21-06-04, 09:23
ju pershendes te gjitheve, e kisha pasur nje pyetje per juve ketu, sepse met vertet jeni shum aktivista te fort ne kete forum :wink:


me siguri shpesh her keni ndegju apo e keni pas edhe ju rastin qe ju ka thon dikush "veq edhe nje shanc, dhe kjo do te jet e mbrama".


po e ceki tash une nje her tek e/i dashura/dashuri.


si e kuptoni ju kete veq edhe nje shanc? kur jepet/apo nuk jepet ajo shanc e mbram? dhe a ju lojn ta shfrytesoni ate shanc, apo ne gjdo te dyten fjal ju thuhet "dije qe shancen e mbram e ki ne dore"....??

pershendetje jehona
un nuk do ti ja falja, se ai (djali) edhe pse thot me kurr nuk do te ndodh,prap kam me ndodh se nuk mundem ndryshe ata mesohen keshtu qe duhet patjeter te mashtrojn
mendimi im :wink:

Pajtona me ty aferdita,nuk e di pse tja fali nje qike kur une e di se me ka tradhtu mue per asgje...........

yllka
08-07-04, 11:17
Nje po,Dy shume :wink:

Loloku
08-07-04, 11:49
Jeta prbhet edhe nga shanset. N kt kuadr do t thoja: nj shans sht pak, dy jan shum!

turisti
28-07-04, 00:14
Nese dikush ju thot ashtu,ai shansen kryesore e ka humb. :wink:

Barbaroza
30-07-04, 09:53
Nese dikush ju thot ashtu,ai shansen kryesore e ka humb. :wink:
8)

turisti
30-07-04, 10:15
:P :wink:

nitushe
09-09-04, 18:09
nuk i kisha jep shanc hiq ish msu keq tani se qe thon me ja jep gishtin ta merr edhe doren

emine
03-09-09, 11:26
asnje shanc nuke munde ta permirsoi apo ta ndryshoi qendrimin e njeriut,ne dashuri falet dashuria dhe ngrohtesia ,gfali nje cope buke fukaras e jo gabimet qe njerzit i bejne me vedije,,,,,pluse kjo falja bahet si shprehi,hajte se po bej kshtu ashtu se ajo me fal,,,,

Domira
03-09-09, 13:11
asnje shanc nuke munde ta permirsoi apo ta ndryshoi qendrimin e njeriut,ne dashuri falet dashuria dhe ngrohtesia ,gfali nje cope buke fukaras e jo gabimet qe njerzit i bejne me vedije,,,,,pluse kjo falja bahet si shprehi,hajte se po bej kshtu ashtu se ajo me fal,,,,


Emine ne dashuri falet dashuri dhe ngrohtesi perndrsyhe ska dashuri aty. Edhe nese sjan kto prezente ska aty asgje. Si edhe per dashuri duhet me qene dy vet. Dy veta duhet me mendu me dhane per ta mbajt ne jete dashurine. Mundet njeri me luftu sa te don per dashurine por kur kjo nuk esht e dyanshme, nuk ka pergjigje eshte e kote edhe te falesh edhe te japish shanse tjera. Dashurine duhet ta shohesh ne menyre qe ta kthesh. Ne dashuri nuk guxon me pase frike as ndeshkime. Ose je i dashuruar ose jo. Kur ekziston dashuria te gjitha tjerat vijne spontanisht, si falja, si ngrohtesia, si mirbesimi. Por eshte e vertete edhe nje gje, se dasuria nuk fshihet sado qe mundohet njeriu ta fshehe ajo dikah del :smile:
Mendoj se kjo vlen per dashurin ne pergjithsi jo vetem per dashurine ne mes dy njerezve.
Edhe dicka qe me duket e randsishme une kurre nuk jam bindur se duhet te luftohet per dashurine. Te luftosh per dicka qe dikush nuk e ndjen per ty eshte shume e pa aresyshme. Sepse dashuria nuk fitohet. Me fitu dashurine une e kuptoj si dicka qe mundet me u ble. Dashuria lind. Disa dashuri vdesin. Disa dashuri jane te perjetshme.

thellenza
03-09-09, 15:23
Emine ne dashuri falet dashuri dhe ngrohtesi perndrsyhe ska dashuri aty. Edhe nese sjan kto prezente ska aty asgje. Si edhe per dashuri duhet me qene dy vet. Dy veta duhet me mendu me dhane per ta mbajt ne jete dashurine. Mundet njeri me luftu sa te don per dashurine por kur kjo nuk esht e dyanshme, nuk ka pergjigje eshte e kote edhe te falesh edhe te japish shanse tjera. Dashurine duhet ta shohesh ne menyre qe ta kthesh. Ne dashuri nuk guxon me pase frike as ndeshkime. Ose je i dashuruar ose jo. Kur ekziston dashuria te gjitha tjerat vijne spontanisht, si falja, si ngrohtesia, si mirbesimi. Por eshte e vertete edhe nje gje, se dasuria nuk fshihet sado qe mundohet njeriu ta fshehe ajo dikah del :smile:
Mendoj se kjo vlen per dashurin ne pergjithsi jo vetem per dashurine ne mes dy njerezve.
Edhe dicka qe me duket e randsishme une kurre nuk jam bindur se duhet te luftohet per dashurine. Te luftosh per dicka qe dikush nuk e ndjen per ty eshte shume e pa aresyshme. Sepse dashuria nuk fitohet. Me fitu dashurine une e kuptoj si dicka qe mundet me u ble. Dashuria lind. Disa dashuri vdesin. Disa dashuri jane te perjetshme.Shume pajtohem me keta rreshtat e tua, shume me vend...

..por nuk besoj se duhet te japesh me shume se vetem nje shans nese partneri ka gabu. E kuptoj gabimin eshte njerzore te gabosh, por asnjeher nuk kam kuptim ndaj gabimit te dyfisht apo te me shumefisht, sepse nisem cdo here nga vetja, dicka qe e kam te rendesishme dhe te vlefshme e ruaj shume, dhe nese kam kujdes ndaj asaj dickaje athere edhe nuk do te gaboj shume dhe leht. Thjesht, nje shans e meriton cdo njeri, por jo me shume.. ta beri nje here mund te konsiderohit si gabim, ta beri te dyten here, do ta bej edhe me shume hera tjera.

Domira
03-09-09, 17:17
Shume pajtohem me keta rreshtat e tua, shume me vend...

..por nuk besoj se duhet te japesh me shume se vetem nje shans nese partneri ka gabu. E kuptoj gabimin eshte njerzore te gabosh, por asnjeher nuk kam kuptim ndaj gabimit te dyfisht apo te me shumefisht, sepse nisem cdo here nga vetja, dicka qe e kam te rendesishme dhe te vlefshme e ruaj shume, dhe nese kam kujdes ndaj asaj dickaje athere edhe nuk do te gaboj shume dhe leht. Thjesht, nje shans e meriton cdo njeri, por jo me shume.. ta beri nje here mund te konsiderohit si gabim, ta beri te dyten here, do ta bej edhe me shume hera tjera.

Sdi a kam lan pershtypje tjeter ne postimin tim me lart, por edhe une e ndaj mendimin me ty. Ka kufi cdo gje e sidomos gabimet ne dashuri. Nuk eshte e njerzishme te luhet me ndjenjat e dikujt.

Albonita
04-09-09, 07:06
Sdi a kam lan pershtypje tjeter ne postimin tim me lart, por edhe une e ndaj mendimin me ty. Ka kufi cdo gje e sidomos gabimet ne dashuri. Nuk eshte e njerzishme te luhet me ndjenjat e dikujt.


Domira e lezova edhe postimin me laret Rrespekt ..!

Vertet nuk ja vlen.. as nje shas me me ja dhen ..po mu largua nga ai person thuj as ai mos me dte ..se ka ku gjindem..as mos me dit kurre me per jeten time personale..sepse vertet nuk asht e leht me lijua askon me lujt me ndjenja ..te askujt se dikur ajo vret shume..edhe do e vret po von ndoshta do e kupton secili..!


-----> Asnje shanse..te gjitha i morri valet e detit..!:smile:

Oqeani
04-09-09, 16:26
Moj per te Detit nuk ka dert, te vogla jane por me i marre te Oqeanit mos vete per to !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albonita
04-09-09, 20:13
Moj per te Detit nuk ka dert, te vogla jane por me i marre te Oqeanit mos vete per to !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


---->:cool: :biggrin:

thellenza
07-09-09, 15:46
Sdi a kam lan pershtypje tjeter ne postimin tim me lart, por edhe une e ndaj mendimin me ty. Ka kufi cdo gje e sidomos gabimet ne dashuri. Nuk eshte e njerzishme te luhet me ndjenjat e dikujt.Jo aspak, kam dasht vetem te i bashkangjitem nje pjese te asaj se cka ke shkruar edhe ti. :smile: