PDA

View Full Version : Bukuria apo Dashuria


luli_zh
24-11-03, 08:53
Kur nje person dashuron.....si do te jete partneri per te eshte jashtezakonisht i e bukur...sepse ai ajo e do .....dhe i pelqen ne kompleksitet...ne keto raste edhe ...difektet e vogla marrin nje ngjyre, shije te vecante. Kurse kur nje person te pelqen thjesht si fizik..sado te mundohesh te ndertosh formosh nje lidhje dashurore....ajo smund te jete kurre e qendrueshme..sepse ska dashuri...dhe do rrezohet me shkendijen e pare qe do kete nje nga partneret... ose edhe me shpejte.... Keshtu ..ne nje lidhje ...dashuria ka rendesi...pasi ajo eshte themeli....sdo ishte keq..nqs do te ishin te dyja

.......Qa mendoni ju lidhje me kete mendim ....pershndes nga Luli_zh ju pershndes te gjithve ne kit forum

mija
24-11-03, 17:28
pershendetje luli_zh.... paksa e ki ngateruar kete pytje e ki bere ma kompleksive mirepo prap me kuptim te qelluar.

Njerezit mashtrohen mas letrav te quajtura "para" edhe keshtu ata faktikisht dashurohen ne vlerat materiale sesa ato qe ndiejne nuk i ndjekin..andaj edhe shumcia e martesave edhe lidhjev nuk kan sukses sepse femra apo mashkulli martohet per interes e jo nga dashruia...tani dashuria ka humbur at pjesen esenciale te saj...sa me shume qe te zhvillohet njerezia aq me veshtir do te jet te gjesh personin i cili nuk do te don per nje emer por per ata qe e posedon ne mberndi dhe ne shpirt. personalisht un nuk i japi rendesi pajmes se jashme apo prones qe e posedon aj njeri mirepo e qmoj edhe e dua per ata qe eshte ne mbrendi...

"bukuria eshte kaluese...ndersa paraja te bon lakmitar...kaq sa me perket mua dhe mendimit tim....

ju pershendes :D

jehona
29-11-03, 17:25
MIJA te pershendes, shkrimit tend nuk kisha asgje ti shtoj apo ti mungoj sepse e ki cek piken e cila esht aktuale ne diten e sotit.per mua esht me e rendesishmja karakteri, morali dhe ne pergjithesi personaliteti i te dashurit tim, aspak nuk e dashuroj per qaste ekonomike, per EMER, apo per bukuri qe e ka ai, sepse pare dhe emer kam vet mjaftushem dhe nuk e dua nje njeri per ti fitoj ato nga ai. edhe une besoj qe dashuria nuk esht rruga e pershtateshme per ta ngritur positen ne nje vend apo ta shumojsh shumen e kuletes.......!!!edhe shum shum e rendesishme per mua esht qe i dashuri im ta din se une nuk e dua per pare,bukuri,apo emer, po qe e dua me zemer....te pershendes gjithashtu edhe ty LULI_ZH per kete tem qelluar.

Murgesha
29-11-03, 22:13
Une ju pershendes qe te treve per mendimet e bukura qe paskit dhene ne ket teme.

Veq te jemi real. Dashuria duhet te jete ne rradhe te pare por edhe veq prej dashurijes nuk jetohet se fatkeqesisht duhet te hajme se paku tre here ne dite dhe te kemi nje kulm mbi koke. Andaj une mendoj se krahas dashurise shkojne edhe bukuria, paraja, pozita e gjithe tjerat me rradhe.

Online
30-11-03, 01:31
Tung juveOnline perseri Online

mija
30-11-03, 19:39
ha online apet ti aaaaaaaa

Burimi
07-12-03, 18:28
Bukuria esht nje gje e cila te terheq,por esht shum mashtruse.Ndersa,ska gje me te mir ne jet se te daashurosh dike, dhe te do dikush.

jehona
08-12-03, 12:35
BRUIMI bravo e ki gjet fjalen e cila i pershtatet ksaj teme, BUKURIA esht diqka MASHTRUESE, edhe ketu pajtohem plotesisht me ty......

sagit_tarius
08-12-03, 19:28
po mir edhe the burim qe bukuria esht mashtruese por nuk me pelqej qaty qe the esht mir me u dashuru po qfart miri more

po kur dashurohesh bohesh gjys bre hup i faksi si budall bohesh

a sa i perket bukuris esht nje sen qe nje koh je i bukur nje koh jo

po edhe nje sen te bukuria krejt nvaret bre burim se qysh na kqyrin femnat doin me na kqyr ne at mendim qe jena te mir d.m.th mundemi me kon te mir te to

po nese vet qajo femen e cila te kqyr dhe mendon qe nuk je i mir sa me kon i bukur ajo thot qe nuk je

Krejt n'varet se si e shikon personin :!:

python
09-12-03, 01:28
:D hehehhe nganiher kam frike te dashurohem, kam arsye me shlipera

zeshkanja
18-12-03, 17:42
PERSHENDETJE!!!SECILI THOT QE NUK ME INTERESON BUKURIJA E AS PASURIJA, POR NE FAKT KETO JANE DY GJERA POZOITIVE QE E PERBEJNE DASHURIN.

BUKURIJA ESHTE GJITHNJE SI NJE HYRJE NE DASHURIN DHE PASURIJA VJEN NE FUND.

SIGURISHT QE PER MUA PASURIJA NUK DO TE ISHTE PENGES TE DASHUROI ATE QE DUA, POR EDHE NJE GJE E DI QE ME KOHEN DO TE LINDNIN PROBLEME QE DO TA FTOHNIN ATE DASHURI AQE TE ZJARRT QE DIKUR ISHTE!SA ME PERKET MUA KAQ!MIRE MBETSHI

Lona
18-12-03, 18:54
Njeherit ju pershendes te gjithve ne kete forumSa i perket dashuris eshte arma me e fort ndersa bukuria vjen ne radhe te dyte.Po e dashuron dikend me tvertet ather ne e shikojm dhe na duket se ska tjeter me te bukur en sikur ai te ishte me i keqi ne kete mes.Sa i perket pasuris nuk do ishte keq te kishte se pa buxhet nuk mund te funksionon shteti se ather vjen konflikti.Ju deshiroj fate te gjithve,per ma gjersisht ndonjher tjeter.Ndegjoni fjalet e zemres dhe ndjenjat e shpirtit.

RRUSHI
18-12-03, 20:15
TEMA ME SA KUPTOVA UNE ISHTE BUKURI APO DASHURI POR DIKUSH E

KISHTE SHTUAR EDHE PASURIN .

DASHURI

BUKURI

PASURI

UNE DO TE VEQOJA DASHURIN E CILA PER FAT TE KEQ PO MATERJALIZOHET DITA DITES ME SHUM ...

JA NJE SHEMBULL SA PER ILUSTRIM -----JAM 28 VJEQAR FATI IM KA QEN I TILL QE KAM PASUR MUNDESIN TE BEJ NJE JET AVANTURESKE---KAM TAKUAR SHUM VAJZA DHE ME SHUMICEN KRIJOJA LIDHJE SERIOZE POR ASNJE NGA KETO LIDHJE NUK ZGJASTE EDHE PSE E PERDORJA FJALEN TE DUA POR NE FAKT NUK E NDIJEJA NJE DASDHURI TE TILL DHE AS BESOJA SE EGZISTON NJE NDJENJ E TILL ----POR EDHE KJO GJE NDODHI DHE UNE TASH JAM I DASHURUAR MARREZISHT SAQE ASGJE TJETER NUK ME INTERESON DHE JAM NE GJENDJE TE BEJ QMOS QE VETEM E VETEM ATE PERSON TA KEM PRAN ...

DASHURIA ESHTE NJE GJE HYJNORE QE NUK NJEF RAC FE NGJYR KUFIJ PASURI ETJ ETJ

DASHURIA ESHTE E SHEJT

dr.LOLI
21-12-03, 15:00
po te ishin te dyja do te ishte qifti me i lumtur ner bote.tung nga loli

Gentiana
22-12-03, 15:34
Pershendetje te gjithve e sidomos ty Luli se e ke hap kte tem kaq interesante. Kurse per ty pergjigjur ksaj teme, esht thjesht. Ke te drejt aty kur thua se esht dashuria qe duhet shikuar, kurse te tjerat jan vetem e dores se 2,dmth nuk kan vleft sikur dashuria. E kam lexuar nje roman (nese nuk gabohem te shekspir) kur nje djal esht dashuruar ne nje vajz, dhe per ate vajz shkrujke poezi, dhe e pershkujke se si esht ajo ne syt e tina. Psh Syt e saj ngjyr te detit, buzqeshja e saj me ben ti harroj te gjitha komplekset dhe problemet se i kam, dhe ter jeten dua qe ta shikoj kte buzqeshje kurr nuk do te merzitem, as bukuria e lules nuk esht si ajo, as era e lules nuk esht si era e e flokeve te saj...... dhe dhe dhe,por nuk dua qe te zgjati. Kurse ne njeren an, fshatart e ati vendi folshin keq per te, psh se e lazdrume( :oops: ) se nuk ja ndon mendjen vetit, e pa krehur e pa lame. e ateher qka i bjen kjo, dashuria ate djal e ka verbu, dhe edhe pse folshin per te ai nuk dojke as me dit dhe asgje.

Por un do te kisha pasur deshir nga ti, apo edhe nga te tjeret te die se qka shikoni ju djemet e kti forumi, a duhet te jet ajo e bukur apo duhet te ket diqka ne krye (e zgjut)?? qka esht per ju me e rendesishme, Bukuria apo Menquria???

Luli kalofshit si esht me se miri, dhe dite te kendshme

Genta

mija
23-12-03, 19:27
hala jeni ksajd a...hahahaa

QMOJENI ATE QE E POSEDON NJERIU SI NJERI E JO BUKURIN!!!!

nitushe
11-09-04, 11:52
une mendoj qe ne radh te pare dashuria tani masnena bukruija e tjerat :wink:

turisti
12-09-04, 21:29
:P :P :P :P DASHURIA :P :P :P :P

Qika^Me^Kule
08-03-11, 17:16
Dashuria mund ta kaploi... Bukurin....!

AliSia
08-03-11, 18:08
per mendimin tim te dyja jane te rendesishme edhe bukuria edhe dashuria ..!!

tipi engjellor
08-03-11, 18:12
bukuria ne menyren siperqafsore shume rol po luan sot po per mendimin tim duhet me shume dashuria me qene.............

Shpat
08-03-11, 20:44
Dashuria .............................

thellenza
09-03-11, 23:52
Cka eshte e/i dashur eshte pa dyshim edhe e/i bukur !!!