PDA

View Full Version : Urime Festa e Kurban Bajramit te gjithve


Cool_Boy
24-11-03, 14:36
PErshdnetje per te gjithDeshte qe tjav uroj Festen e Kurban Bajramit te gjitheve ne kete forum.

tung

Naki
19-01-05, 19:32
Me rastin e festes se bajramit,te gjithe shqiptareve ku do qe te jane ne kater anet e Botes ju uroje festen e Bajramit.

Naki

turisti
19-01-05, 19:34
Urime festen e bajramit te gjithve qe e festojne.Me respekt,

TURISTI.

Barbaroza
19-01-05, 19:36
Urime dhe per shume mot per te gjithe besimtaret muslimane anekend botes,festa e Kurban Bajramit!

progoni
19-01-05, 19:48
Pėr tė gjithė antarėt dhe ata qė e lexojn
tė besimit musliman

ME FAT U QOFT
BAJRAMI


nga
Progoni

Agroni22
19-01-05, 20:00
ME FAT KURBAN BAJRAMI te githe shqiptarve muslimon ,
le te jet jo feste ku mbretron paqja dhe gezimi ne te gjithe ne.

halla e madhe
19-01-05, 20:27
TE GJITHE BESIMTARVE TE FESE ISLAME JU UROJ BAJRAMIN E VOGEL :!:

blina
19-01-05, 20:54
URIME TE GJITHEVE KURBAN BAJRAMI EDHE KALOFSHI SA MA MIRE

prishtinasja
19-01-05, 20:58
ME FAT KURBAN BAJRAMI TE GJITHVE

aferdita
19-01-05, 22:18
Me fat Kurban Bajrami te gjithe Besimtarve Mysliman

Arbėri
19-01-05, 22:58
Te gjithe besimtareve muslimane: Me fate festa e Kurban Bajramit

Zoti sjellte paqe e lumturi ne mesin e Juaj, tone :lol: :lol:


Gezuar e per shume mote :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
19-01-05, 23:04
Me fat Kurban Bajrami.

ShEjToNkA
19-01-05, 23:10
Me Fat Kurban Bajrami!

Mafiozi
20-01-05, 00:02
Urime te gjithve Festen e Kurban Bajramit

lazdrani
20-01-05, 11:10
OH PERHAJRE KURBAN BAJRAMI :wink:

zana_e_maleve
20-01-05, 12:33
me fat te gjitheve festa e kurban bajramit

Gentiana
20-01-05, 13:35
Te gjith besimtareve Musliman ju deshiroj, me fat Kurban Bajrami.

IceGirl
20-01-05, 14:46
Ju Uroj Te Gjitheve Festen e Kurban Bajramit.

Maca
20-01-05, 18:19
Me fat kurban bajrami,lus allahun qe t'ju jep jet,fat,lumturi,sukses dhe shendet me xhenet ju shperbleft...
Ishallah ju plotesohen te gjitha deshirat ne jet,dhe endrat behen realitet!

Te fala shum nga M.Maca.. :)

Dreni30
20-01-05, 19:37
Te gjitheve FD ju uroj festen e Kurban Bajramit.

Dhe runu e mos hani embelsira shume hahahahahahahahahahah.

blina
20-01-05, 20:10
Edhe pse ja kam uruar dje dmth ne naten e Bajramit po ja uroj prap>>Me Fat Festa e Kurban Bajramit

vushtrria
20-01-05, 20:35
ne keto qaste te festes se bajramit,buzqeshe fytyra e mbare njerezimit

ndriqon hena
shkelqen dilelli
feston toka e
feston qielli

afrohuni njerez kudo qe jeni,te jeni paqesor,bemires,te buzeqeshur,harmoni ne mes veti


vushtrriu ju uron festen e kurban bajramit

Honesty^uk.
20-01-05, 21:06
Te gjitheve ju uroj me fat festen e Baramit.

Honesty

Gentiani
20-01-05, 22:40
Urime Festa e Kurban Bajramit, tė gjithė atyre qė e festojnė!

Diana007
02-11-05, 16:14
Urime Festa :D

loni19
02-11-05, 17:55
Me fat per shumė vite, festa e Fitėr Bajramit

Honesty^uk.
02-11-05, 18:05
Te gjitheve ju uroj me fat festen e Baramit.

Honesty

zana e maleve
02-11-05, 18:12
te gjitheve me fate festa e bajramit dhe ju doshiroje te gjitha te mirat ne qdo sfere te jetes

Barbaroza
02-11-05, 18:20
Te gjithe besimtareve te besimit musliman,gezuar festen e Fiter Bajramit.
Atyre qe kane axheruar,Zoti ua pranofte axherimin.Paēa dhe miresia qofshin me juve!

Naki
02-11-05, 18:22
http://www.rtklive.com/site/etc/images/bajrami.gif

“Pas Muajit tė Bekuar tė Ramazanit dhe ibadeteve tona tė shumta drejtuar Allahut, Krijuesit tė Plotfuqishėm, po e festojmė Fitėr Bajramin, i cili, para sė gjithash, duhet tė jetė njė qasje shpirtave tanė pėr tė shikuar se sa ka ndikuar agjėrimi nė pastrimin tonė moral e shpirtėror. Allahu i Madhėrishėm kėrkon nga ne qė tė rrezatojmė mirėsi e paqe, sepse ato janė thelbi i fesė sonė. Fjala e bukur paraqet forcė e assesi dobėsi. Njeriu i devotshėm njihet sipas fjalėve tė bukura”. thuhet nė mesazhin e kryetarit tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės.
“Duke u nisur nga e tėrė kjo, duke pėrkujtuar nė ēdo ēast se, mbi ne qėndron porosia e tė Madhit Allah, mė tepėr ta shtojmė dashurinė mes vete, ta ruajmė pastėrtinė e shpirtit tonė qė e arritėm pėrgjatė tridhjetė ditėve tė Ramazanit”, thotė myftiu Tėrnava.
Ai me kėtė rast porositi liderėt kosovar qė ta kuptojnė momentin historik, tė angazhohen me tėrė potencialin e tyre pėr tė realizuar amanetin e popullit duke lėnė anash bajraktarizmin, interesat partiake, klanore e individuale.
“Ėshtė e vėrtetė se tė gjithė njerėzit nuk mund tė mendojnė njėsoj e as tė kontribuojnė njėsoj. Tė gjithė ne duhet tė pėrpiqemi aq sa dimė e mundemi qė t'i realizojmė synimet dhe dėshirat tona me qėllim qė t'i shpėtojmė mallkimit tė gjeneratave tė ardhshme. Nė Kosovė ka njerėz tė pastrehė, ka tė uritur, ka njerėz qė nuk shohin kurrfarė shprese pėr tė ardhmen. Megjithatė, shpresat tona nuk guxojnė tė humbin, sepse sot ne, nuk jemi ata tė djeshmit dhe bota tani mė na ka parė se sa jemi popull solidar e human. Brezat tanė tė rinj duhet tė jetojnė e tė zhvillohen me kushte e mundėsi tė barabarta pėr tė gjithė”, tha kryetari i Bashkėsisė Islame tė Kosovės, myftiu Naim Tėrnava.RTK 02/11/2005 12:28:38

Naki
02-11-05, 18:31
Me fat Fitėr Bajrami.

turisti
02-11-05, 19:22
:P Me fat Bajrami. :P

Nga zemra,
TURISTI. :P

laliloli
02-11-05, 19:40
Besimtare te fese muslimane, kudo qe jeni, me fat festa e Fiter Bajramit.Paqja,mirekuptimi,toleranca,dashuria,pros periteti qofte ēdo here me ju.

mjellma
02-11-05, 20:02
Me fat festa e Bajramit te gjith besimatrve musliman

M_u_k_i
03-11-05, 09:28
tung urime Fiter Bajrami te gjithve

Xuki
03-11-05, 09:36
http://ourworld.cs.com/fei%20hun%2018/Disejne_Mia/Eid.gif

Gjitha t'mirat pėr tė ardhmėn!

Ju pėrshėndes tė gjithve!

Xuki

Bleona
03-11-05, 10:13
URIME URIME URIME BAJRAMIN TE GJITHVE :wink:

TUNG TUNG

BLEONA

rilinda
03-11-05, 12:23
Urime te gjithe besimtareve te fese muslimane festa e Fiter Bajramit. Paqja qoft ne shpirtin e ēdo njerit.

Urata
03-11-05, 14:00
ME FAT FITER BAJRAMI!

Mireqenia me ju...

Prishtinasja_
03-11-05, 15:46
Urime te gjithve besimtarve musliman festa e fiter Bajramit !!!

Ju shperbleft zoti me gjithat te mirat !!!!!

BigBaci
03-11-05, 20:07
Me fat Fiter Bajrami edhe nga une,

BigBaci

Dreni30
03-11-05, 21:16
Te gjithe anetareve te forumit edhe atyre qe nuk jan ketu shprehu deshiren te ju uroj festen e Fiter Bajramit.
Me deshire qe mirekuptimi dhe besimi ndernjerezore te jete sa me ne nivel te duhur e posaqerisht per ne shqiptaret.

Pershendetje per te gjithe

Dreni.

schütze
03-11-05, 21:34
urime te gjithve Fiter Bajramin

Gentiani
03-11-05, 23:25
Urime Festa e Kurban Bajramit, tė gjithė atyre qė e festojnė!


Urime Festa e Kurban Bajramit, tė gjithė atyre qė e festojnė!

Ky Urim ishte pėr 2005 :wink: :lol:

Krokodilli
04-11-05, 05:47
ME FAT FITER BAJRAMI

paqja qoft me ju...

Diana007
04-11-05, 11:44
http://img473.imageshack.us/img473/558/fhfghfgdshfg222222lw.jpg (http://imageshack.us)

Gjebraili
04-11-05, 14:02
Ne pamundesi qe tua uroj te gjitheve, medemek tu shkoj, si eshte adeti, ode per ode, te gjithe besimtareve te fes muslimane ua uroj festen e Bajramit :lol:
Paqa dhe lumturia qofshin me JU, familjen tuaj dhe me ata qe i doni dhe u duan :lol: :lol: :lol:

Naki
10-01-06, 20:02
Me fat festa e Kurban Bajramit tė gjithė besimtarėve Musliman.

http://www.rtklive.com/site/files/reklamat/bajrami.gif

Naki
10-01-06, 20:05
[quote="FrEsKiA"]

http://rrapiradio.com/modules/My_eGallery/gallery/gallery/Bajram1.jpg
Te gjithe besimtareve mysliman,ju u uroJ Gezuar Kurban Bajramin.Meshira,begatia,ndihma dhe bekimi i all-llahut gezofte shpirtrat tuaj duke ju plotesuar secilen deshire te zemres dhe cofte rrugerrefyesi juaj per ne rrugen e drejte dhe ne paqe.E perjetesishte falte dashuri te zjarrte dhe shendet mbi ju dhe familjet tuaja!

Me nderime Freskia

halla e madhe
10-01-06, 20:08
TE GJITHE BESIMTARVE TE FESE ISLAME JU UROJ BAJRAMIN E VOGEL :!:

schütze
10-01-06, 23:21
Me fat u qoft te gjith besimtarve musliman festa e kurban bajramit

jadore
11-01-06, 13:45
Me fat u qoft te gjith besimtarve musliman festa e kurban bajramit

----ME FAT TE GJITHEVE------paqja dhe miresija qofte ne JU...

Domira
11-01-06, 13:55
Ju uroj festen e Bajramit te Vogel. Paqi shendet e te gjitha te mirat.

Lona
11-01-06, 14:25
Shume urime per gjithe, festen madheshtore, paqja ,gezimi, begatia ju percjellte kudo te jeni.

AXHA
11-01-06, 15:34
Shum selam pej AXHE ju musafir me zot e shpis.
Krejtve atyne shqiptarve qi i besojn fes islame u koft per hajr bajrami e ishalla hani shum bajrama me famile,ishalla e keni shneten e jeni tgzuem nkit dynja jarabi allah ati i kofshim fal.

arben-ks
11-01-06, 17:03
Urime festa e kurban bajramit Paqshi shendet rrespekt dashuri per gjdo mot e ma shum :wink:

mjellma
11-01-06, 22:01
Me fat FESTA E KURBAN BAJRAMIT

SHREK
11-01-06, 22:52
tane shqiptareve te besimit mysliman perhajr u kofte kurban bajrami

Agroni22
13-01-06, 14:21
pak me vones por prap se prapa urime KURBAN BAJRAMI

Naki
22-10-06, 20:33
Nė pragė tė festes sė kurban Bajramit tė gjithė besimtarėve musliman,me fat festa e Bajramit.

http://www.rtklive.com/site/files/reklamat/bajrami.gif

halla e madhe
22-10-06, 22:24
Te gjithe besimtareve te fese Islame ju uroj festen e Kurban Bajramit!:smile:

Psikologu
22-10-06, 22:36
Shqiptarve tė besimit islam , u uroj nga zemra festen e Bajramit, duke ju deshiru cdo tė mirė dhe tė mbarė.

Guri i madh
22-10-06, 22:59
SHqiptarve te besimit Islam ju uroj festen e fiter bajramit me edeshir qe gjdo fest ta festojna se bashku siq i kemi festue deri me tani URIME FITER BAJRAMI

Murgesha
22-10-06, 23:51
Me rastin e Fitėr Bajramit stafi i www.dardania.de (http://www.dardania.de) uron tė gjithė shqiptarėt e besimit Islam me dėshirė qė paqja mėshira dhe mbikqyrja e Allahut tė jetė gjithmonė mbi ju dhe familjet tuaja.

Nė emėr tė stafit:

admin (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=1), Bond (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13668), Gentiana (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13721) , Gentiani (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=15806), giovanni (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=14759), GjIlAnAsI_cSi (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=14210), Kalt (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=19963), Kodra (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=18366), laliloli (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=17999), lazdrani (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13981), Naki (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673), rilinda (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=15821), uliksi31-jr. (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=17717)

Murgesha (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809)

schütze
22-10-06, 23:52
Te gjithe besimtarve shqiptar musliman ju uroj festen e fiter bajramit,me deshir qe heren tjter te festojm ne kosoven e pamvarne URIME TE GJITHVE

uck_aksh
23-10-06, 00:45
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/perfestenemajramit.jpg

GURI SYLAJ
23-10-06, 03:51
Te gjithe shqiptareve te Besimit Islam me fat Festa e Bajramit!

Dea_A
23-10-06, 06:15
Te gjithe miqve te Dardanise :
me fat Bajrami
uroj qe miresia dhe dashuria e Zotit te jete pran juve,gjithehere ...
me nderime
Dea_!

selvija
23-10-06, 06:46
Te muslimanve ku do te gjined me fat bajrami
dashuri lumturi dhe paqe ne shpirtin e tyre..

Prishtinasja_
23-10-06, 09:51
Te gjithe besimtareve muslimane Me fat festa e Kurban Bajramit !!!:smile:

Sy_kaltra
23-10-06, 09:56
Te Gjith Besimtarve Musliman Urime Festa Fiter Bajramit..

~AmaZonA~
23-10-06, 10:59
Pershendetje Pėr Tė Gjithe...
Besimtarve Tė Fesė Islami Ju Uroj Nga Zemra Fiter Bajramin Duke Uruar Qe Zoti Tė Na e Ket Pranuar Agjėrimin...:smile:
Zoti Ju Bekoft...
Me Shume Respekt Per Ju ~AmaZonA~

Dardan Kastrati
23-10-06, 11:10
U R I M E F E S T A E B A J R A M I T_________________________________________________ _________
Jeta eshte dhurate e natyres

Zero Cool
23-10-06, 11:15
Te Gjithe Shqiptareve te besimit Islam Urime Festa Fiter Bajramit.

vendasi
23-10-06, 11:39
Urime te gjithve festa e Bajramit.........

Xuki
23-10-06, 20:52
Me fat Bajrami.

turisti
23-10-06, 21:09
Me fat Bajrami.

Flm dhe gjithashtu ty i nderuar dhe atyre qe e fesojne. :smile: :smile: :smile: :smile:

Zana_ch
23-10-06, 21:19
Ju uroi festen e Bajramit te gjith atyre qe e festoin ket fest ...... paqa dhe lumturia qoft mbi popullin tone pa dallim feje .

Gentiani
23-10-06, 22:25
Me Fat festa e Bajramit, tė gjithė shqiptarėve tė besimit musliman!
Me dėshirėn qė kjo festė tė ju gjej tė lumtur dhe gėzuar pranė familjeve Tuaja dhe kudo qė gjindeni!

Ha,hahaa edhe mos harroni, tė pregaditeni sa nuk u janė mbyllur dyertė Evropiane, provoni tė hani sa mė shumė bakllavė dhe nga ato ėmbėlsirat, pėrndryshe ua konfiskon portieri tek dera e hyrjes :tongue: :tongue: :wink:

lonaaa
24-10-06, 13:17
Tė gjithė Besimtarėve Musliman ju uroj nga zemra festėn tanė tė madhe ,Fiter Bajramin.
Zoti i madhruar sjelltė lumturi , harmoni dhe begati nė cdo shtėpi tė besimtari.
Me Fat Fiter Bajrami.