PDA

View Full Version : QFAR MUND TE BENI ??? LEXONI ME VEMENDJE DHE PYESNI VEHTEN .


RRUSHI
01-12-03, 10:08
Ne fillim ju pershendes te gjidhve dhe ju kisha lutur qe te munt te pergjigjeni me sinqerisht qe te kem mundesin te marrim nje konkluzjon me konkret lidhje me ket tem----

Siq kam mundur te verej ne ket forum shumica nga antaret ne menyr direkte apo indirekte e kan shprehur se kan nje te dashur---

Pyetja ime eshte kjo --- edhe pse keni nje te dashur , pamvarsisht nga lidhja dhe raportet qe keni --- vije nje moment qe takoni nje person tjeter per te cilin filloni te ndieni diqka qe kurr nuk e keni ndier me par ne jeten tuaj---- trupi ju dridhet , goja sju flet , gjumi sju merr, nuk ju hahet , nuk ju pihet , beni gabime ne pun ne shkoll ne shoqeri , mendja gjith kohen ju rrin tek ajo ose ai-- perseritni fjalet qe ju tha ne trurin tuaj , filloni te keni edhe probleme te pa nevojshme qe dikur si kishit me par me te dashuren apo te dashurin etj etj

Qfar do te benit ????A BESONI SE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES .....

Murgesha
01-12-03, 12:21
Rrushi e ke provuar ti kete gjendje apo je momentalisht.

Une nuk di si te pergjigjem ne ket pyetje se se kam provuar, megjithate eshte teme e bukur shume.

Nese une do te gjindesha ne nje gjendje te tille, do te sigurohesha mire e mire ne dashurine time per personin tjeter, pastaj do te interesohesha se a ndjen edhe ai te njejten gje per mua. Nuk do te rrezikoja te humb dashurin time per nje trill te qastit qe ndoshta edhe mund te harrohet mbrenda nje kohe te shkurter.

Natyrisht ky eshte mendimi im.

zeshkanja
02-12-03, 11:54
PERSHENDETJE RRUSHI!!

ESHTE NJE TEM SHUME INTERESANTE DHE MENYRA E PERSHKRIMIT QE KE BERE ESHTE SHUME EMOCIONALE!!!!!KJO ESHTE NJE GJE QE I KA NDODH SECILIT PREJ NESH, APO QE DO TI NDODH, POR MEGJITHATE ESHTE PRAP SHUME VESHTIR TE PERGJIGJESH NE KETE PYETJE.....

CDO NJERI E DIN QE KETO JANE SYMTOME TE SIMPATIS, APO TE DASHURIS DHE NESE KETO ZGJASIN ATEHERE KUPTOJE QE PO LIND DICKA QE NUK KA EGZISTUAR ME PARE, POR MOS U NGUT SE MUND TE JETE VETEM NJE VIRUS QE TE KALON SHPEJT!!!

EDHE UNE MENDOJ QE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES DHE NJERIU DUHET TE DIJ SI TA SHFRYTEZOJ.TE PERSHENDES PERZEMERSISHT

mija
02-12-03, 14:50
Pershendetje Rrushi...te pergezoj per teme me te vertet eshte mjaft e qelluar, ndoshta ty te ka ndodh nje gje e till qe eshte apsolutisht normale sepse shumices i ndodh te ndihet keshtu edhe neqofte se ka maredhenie te mira me parteren/in..thjesht ndodh nje ndjenj qe nuk mundesh as vet ta dish se nga vjen e per fat te keq kete nuk e ndien per partneren/in tuajqe e ki pran por per dikon krejtesisht tjeter...

i lexova pak a shum komentet e te tjereve dhe pajtohet me murgeshen dhe zeshkanen por mbi te gjitha do te kisha pyetur: "a eshte me mir 1-dit te kesh qaste knaqesie apo me vitete te tera te jesh i lumtur"???

zdi sa jeni ka e kuptoni andaj do tju sqaroj...neqofte se keni nje lidhje me nje mashkull/femer dhe ia qoni shum mir, pa probleme dhe thjesht jeni te lumtur...e nderkohe njoftoheni me nje person tjeter i cili ju mahnit me pamjen, karakterin dhe vetit e tij....ndiheni te hutuar dhe nuk e dini si te verponi dhe ne at moment ndaleni edhe mendoni "a thua kon e dua?""...kjo eshte nje qast dobesie si tek femrat po ashtu edhe tek mashkujt....mirepo valla a per nje qast knaqesie dhe lakmie ta Humbim Lumturin a!!!!

Simbas meje mendoj qe duhet te provojm te tejkalojme ket dhe ti kthehemi BACK TO NORMALY LIFE.... "jetes normale"Ju pershendes nuk e di sa isha e qarte....por sado pak u mundova me nda mendimin tim :)

python
04-12-03, 01:20
tung, per mua eshte nje gje normale te dashurohem prej nje personi ne tjeter, por jo edhe ashtu sic thua ti, une si te dashuroj nje person me shum se sa me at qe jam, une largohem sa me shpejt edhe nuk ndihem keq e as nuk pendohem, se edhe nese pendohesh nuk do te ndryshoj asgje, pra lej dritaret qel se jeta me pendime eshte ferr

diana
04-12-03, 10:04
SHpirt,kaosi qe me kaploi koheve te fundit me futi ne nje thesar ne fund te detit qe me te vertete ishin fjalet e tua te fundit qe me nxorren nga ky det.Tani erdhi koha qe te te them TE DUA SINQERISHT TE DUA.Ti je ajo qe une kam gjetur prehje.Mene fund erdhi koha ta laj shpirtin tim me trupin tend.Se,siq ka thene AVNI RUSTEM :A BESONI SE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES .....[/quote]

Kaq nga une.Si te duket majmune?!

mija
05-12-03, 00:45
diana.. a mundesh me ma saru qit sen!!!!

Online
05-12-03, 01:55
PershendetjeRrushi mire bre djal a ka mundesi mos me menue per ate person te gjinis se kundert hiq pse?( mire tha Python ) nese e takon dikund ate person ku do qoft pse me menue kot le te menoj ai-ajo per ty s'ke qka e lodhe kryt me asi gjerash ska dashuri q'dashuri, kili mili aty njeriu njeher dashuron ai qe eshte taman njeri (sjellashem) qe mendon per familje, s'lun bishte

me nis njeri sa femrat kalojn neper udhe me te shkue menja per to me te ba Zemra bum le vella s'ka ashtu mos t'ju bon Zemra bum per gjithkon edhe mos ngani mas q'do kujt------- sipel the best-----

nese j'u vjen diqka ne LUGE merthene teposhte(SEX) mos ja fal afatin, a me nga mas te tjerave s'bėn si laper ashtu nese don me pas Zemren e shendosh dhe mos me lendue Zemren mos me rendue kryt e keshtu

mendoj une te pakten per nje familje te mire dhe te rahatshme(pa probleme) se di se sa pojtoheni ju me kete mendim

mirė mbetėshi tung

sagit_tarius
05-12-03, 19:45
hahahaha fort mir e ki spjegu diana bash mir qe ti po tregon per ket kaos qe te ka ndodh :D

lazdrani
06-12-03, 11:02
RRUSHI KJO ESHTE KREJT LEHTE!!!!

VENDOSE PER ATE QE TE DRIDHET ZEMRA DHE NUK TE MERRE GJUMI!!!lazdrani :wink:

Lona
18-12-03, 19:13
Rasti eshte mbreti botes me tvertet pajtohem plotesisht me kete

e kush se ka perjetu kete rast le ta pret se nashta vonon por

nuk haron.

Dhe desha ta pershendes Dianen se shume bukur e paska

qelluar pergjigjen.Kalofshit bukur

kaedhemazi
27-12-03, 09:28
RRushi.....paske ra n`dashni,e bajsh me shnet.
shko tek 40%-shi edhe te ndihmon

sexybrikenda
18-03-04, 22:38
RRUSH une po te kuptoje kaqa shume se vet jam kane qet situat dhe kam vuajt shume bile hala veq kam fillua me veten me punu dhe fale nanes tem qe kam shoqe me ka perkrah gjithmone per gjithqka.Ate mashkull nuk kam me harru kurr“kurr kurr per sa te jetoi deri sa te me blone dheu,nuk e di ashte shume qudi nuk kam pas asgje me te por nje here kemi folur dhe nga ajo nate nuk kam mundure ta paramendoj jeten pa te :cry: e dua veq ai................

Florida
19-03-04, 02:10
Rrushi me pelqejn pytjet shum esht interesant besom qe me ka ndodh e njejta,amo un e kam pas rrugen e hapur sjam kan shume e lidht me at dmth skam pas as fejes as martes :(

dhe kam vepru siq ka desht zemra ime kam mendu qe cili person ka ma shum rendsi per mu me cilin muj me paramendu me qu jeten und so weiter ti duhesh mu kan shum i sigurt qe aj person a e ndien te njejten per ty ok me kupton mfal per gabime

Kaltrina
19-03-04, 13:52
Ne fillim ju pershendes te gjidhve dhe ju kisha lutur qe te munt te pergjigjeni me sinqerisht qe te kem mundesin te marrim nje konkluzjon me konkret lidhje me ket tem----

Siq kam mundur te verej ne ket forum shumica nga antaret ne menyr direkte apo indirekte e kan shprehur se kan nje te dashur---

Pyetja ime eshte kjo --- edhe pse keni nje te dashur , pamvarsisht nga lidhja dhe raportet qe keni --- vije nje moment qe takoni nje person tjeter per te cilin filloni te ndieni diqka qe kurr nuk e keni ndier me par ne jeten tuaj---- trupi ju dridhet , goja sju flet , gjumi sju merr, nuk ju hahet , nuk ju pihet , beni gabime ne pun ne shkoll ne shoqeri , mendja gjith kohen ju rrin tek ajo ose ai-- perseritni fjalet qe ju tha ne trurin tuaj , filloni te keni edhe probleme te pa nevojshme qe dikur si kishit me par me te dashuren apo te dashurin etj etj
Qfar do te benit ????

Mendimi im eshte se se pari duhet te jemi te sigurte nese ajo nuk eshte vetem nje simpati disa diteshe kaluese, se psh nese je me nje njeri nje kohe te gjate edhe lind njefare monotonie, duhet qe se pari te provojme gjera te reja me partnerin e meparshem qe te ringjallim ndejnjat, e te vertetohemi nese me te vertete nuk ndjejme asgje ndaj tij/saj. Ndodh raste kur jemi lidhur me personin e gabuar per disa vite, por nese e takojme ate qe ne pershtatet per tere jeten, duhet ta ndjekim gjuhen e zemres sepse jeta eshte shume e shkurter e skemi kohe per vuajtje. Por kujdes se mund te ndodh edhe siq thashe ne fillim mund te jete vetem joshje kaluse e mandej do te mbeteni vetem, do te humbni edhe dashurine qe keni pasur per nje kohe te gjate. keshtu qe mos u ngutni jepni veten suaj kohe, by the way vetem nje jete e kemi...

disponim te kendshem.A BESONI SE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES .....

sagit_tarius
27-03-04, 19:18
Esht fakt se mua me ka ndodh kjo por per te tjeret nuk e di
pajtohem me mendimet tjera por jo me te gjitha sepse
sepse ajo qe ne te vertet ndjen per dike dashuri te vertet
nuk do te kaloi per nje koh bukur te gjat po mendoi
se do te zgjat me vite ndoshta do te ket ndonje tjeter por
nuk e besoi se mund ta haroi at per te cilen/in i ka ber te gjitha
ato gabime ne pun ne shtepi mos te jet si ka qen me par
ne rrug nuk esht ai i njejti ma ne shoqeri qe ndryshon nuk esht si me par
ne te gjitha aspektet nese kto i ndodhin dikujt mendoi qy mendoi
esht me se e vertet 100% esht e vertet se kur nuk do ta haroi
at dashuri dhe nuk esht kjo nje faz kaluese kur te ndodhin te gjitha
ato qe i permenda me lart por qti beish femnat
gaboin nje her dhe e kan friken se do te gaboin perseri dhe
iu ikin raste te mira mendoi se me von pendohen por femnat von pendohen pas shum shum vitesh qa me bo rrushi jeta esht e till
edhe mua me ka ndodh kjo por mua me ka shku gjat shum edhe
hala esht duke ecur aj sen te un veq se jom stabilizu pak me at sen
po nganjher edhe nuk mund ta kontrolloi veten ne te shumten e rasteve
nese iu intereson sa ka zgjat iu tregoi edhe at ka 1vit e mendoi se do te behen 2 edhe naj dit :roll: :wink: duhet me u majt qa me bo :cry:
rrushi shkrujta pak shum ndoshat zdo e lexoin te gjith se ka shum po
esht ngjarje e vertet

Barbaroza
28-03-04, 12:56
Mua s'me ka ndodhe asnjehere kjo.Derisa jam e dashuruar ne nje person,asnjehere s'mund ta dua dike tjeter.
Kjo ishte sa i perket personalitetit tim.

lazdrani
18-04-04, 13:41
Mua s'me ka ndodhe asnjehere kjo.Derisa jam e dashuruar ne nje person,asnjehere s'mund ta dua dike tjeter.
Kjo ishte sa i perket personalitetit tim. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Fjalet te forta ke Barbaroza ,Ka RRushi cka te krenohet per ty :wink:

Barbaroza
18-04-04, 15:30
More ku shkoi ai njeri,ndoshta mos po krenohet ne boten tjeter :(

lazdrani
18-04-04, 16:18
More ku shkoi ai njeri,ndoshta mos po krenohet ne boten tjeter :(Mos u brengose se shume shpejte do te lajmerohet :wink:

qika_pr
03-06-04, 09:15
Pershendetje per temen
eshte tem interesante
Une per vete jam nje njeri qe cdo here nisem nga ndjenja dhe zgjedhi aresyen
nese kishte ndodh e njejta gje e para qe kisha be isha vertetu se a e du me te vertet kete person apo vetem eshte fikesim,e nese e kisha dashte une edhe kisha marr vesh se po ate gje ndjen edhe ai isha ul me te dashurin ne tavolin ehde i kisha spjegu te gjitha si kane ndodh edhe isha be bashke me ate tjetrin
Nje jete e kemi nese do te jetosh zgjedh aresyen pse

VARDARI
03-06-04, 21:41
-Edhe un per veti nisem nga instikti mandej me kalimin e kohes e vej veten ne sprov nese ja arij ose arin qe te me hy ne ndejna atere vi ne realitet qe dashuri te kendshem.
Se po nuk pate ndjena sidoqot qe te jene ata ndjena ajo dashuri eshet si lulja pa arom.

-Te nderuar kam rastis me nje vajze kohen e fundit qe e ndjej shum ne vetvete i kam parashtu nje pyetje shum te thjesht :
Oj moj vajz a ndjen dicka per mua? Tju them si mu pergjigj:

Jo aspak nuk ndjej per ju kurgje
I thash mire vajzo te falemderohem per sinqeritetin tend dhe ashtu e lam
Po por cfar ndodhi mbas nje intervali kohor te shkurt:

Po esht e vertet se te ndjej ne vetveten dhe esht shum normale djalo se me ke hi psiken time

Te nderuar ju te forumit qka don te thote kjo vajze normalisht se esht e dashuruar se me ndjen dhe dita dites ma shum shpirtnisht do te me ndjen se edhe un e ndjej shum afer se dashurija esht shum Misterioze i ka sekretet e veta

qika_pr
04-06-04, 09:17
ha ha ha ha ha VARDARI
e vertet eshte kjo qe thu
sa mir dashte zoti edhe te don vertet ajo vajza

VARDARI
04-06-04, 10:34
ha ha ha ha ha VARDARI
e vertet eshte kjo qe thu
sa mir dashte zoti edhe te don vertet ajo vajza

-Po qika_pr ma se e vertete eshte.

Mbasi me pyete per thenjen e asaj vajze qe mesht pergjigjur:
-Po esht e vertet se te ndjej ne vetveten...

-Te lutem si antare e forumit qka mendon per ket vajze a me don!
Me respekt Vardari
------------------------------------------------

Po cka mendoni ju te respektuar antare

- Kete pyetje qfar ja kam parashtru qika i lus mundesisht edhe antaret tjera te japin mendimin e vete por per momentin te vehen ne poziten e asaj vajze. Sikurse ti pergjigjeshit djalit;

Po esht e vertet se te ndjej ne vetveten dhe esht shum normale djalo se me ke hi psiken time /a duani ti thuani se E DONI/

-Pres komentet e juaja se shum rendesi kane per mua ju falemderohem prej fillimi-

Ju pershendet Vardari

qika_pr
04-06-04, 10:56
Pershendetje
Une mendoj se dashuria linde edhe kur njeriu kur nuk e pret
po nuk munde te them se ajo vajza te dashuron,sepse ne baze atyre pak fjaleve qe i ke shkru nuk spjegon se ajo te don por qe munde te ndodh ajo
kaq
repspekt te madh
qika_pr

VARDARI
04-06-04, 17:05
Pershendetje
Une mendoj se dashuria linde edhe kur njeriu kur nuk e pret
po nuk munde te them se ajo vajza te dashuron,sepse ne baze atyre pak fjaleve qe i ke shkru nuk spjegon se ajo te don por qe munde te ndodh ajo
kaq
repspekt te madh
qika_pr
qika shum te falemderohem per mendimin tend per at vajze kuptova se me done .
qika mendimi yt si perfundim esht
siq thua ty qe mundet te ndodh ajo

Shum te falemderohem se me ke dhen shpresa per at vajze qika
Me respekt Vardari

APELOJ TEK ANTARET E FORUMIT QE TE JAPIN KONTRIBUTIN E VETE RETH PYETJES SIME

emine
22-01-09, 17:48
Ne fillim ju pershendes te gjidhve dhe ju kisha lutur qe te munt te pergjigjeni me sinqerisht qe te kem mundesin te marrim nje konkluzjon me konkret lidhje me ket tem----

Siq kam mundur te verej ne ket forum shumica nga antaret ne menyr direkte apo indirekte e kan shprehur se kan nje te dashur---

Pyetja ime eshte kjo --- edhe pse keni nje te dashur , pamvarsisht nga lidhja dhe raportet qe keni --- vije nje moment qe takoni nje person tjeter per te cilin filloni te ndieni diqka qe kurr nuk e keni ndier me par ne jeten tuaj---- trupi ju dridhet , goja sju flet , gjumi sju merr, nuk ju hahet , nuk ju pihet , beni gabime ne pun ne shkoll ne shoqeri , mendja gjith kohen ju rrin tek ajo ose ai-- perseritni fjalet qe ju tha ne trurin tuaj , filloni te keni edhe probleme te pa nevojshme qe dikur si kishit me par me te dashuren apo te dashurin etj etj

Qfar do te benit ????


A BESONI SE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES .....


nuke munde te ket vend per nje te trete,dhe per nje ndjenje me te forte,e nese dashuria ndaj njeriut qe je bashk em te ka vdekur,,,,ateher lindin kto ndjenja ndryshe kurre jo:smile:
une munde ta dua vetem nje ,per me shume besoi s eme bahet stres ,,,skisha mujte me leju vetes diqka te till,,,,kjo sme ka ndodhe,as qe besoi se me ndoshe en te ardhmen;)

Jana
28-01-09, 21:08
Kur e du dikand e du....ska m aty vend per dikand tjeter....sepse mendoj qe qdo person ja jep vetit mundesin me dasht te tretin en kit rast....

Edhe pse s'jam e dadhuruar....e di qe edhe kur te dashurona kjo s'ka me ndodh....
E sa i perke ktyne te didhnev...mendoj qe ndoshta kjo ndosh kur je adoleshent/te...se edhe dashnia sado e madhe qe te jet duhet majt en kontrll....

shfletuesi_
28-01-09, 21:12
Ne fillim ju pershendes te gjidhve dhe ju kisha lutur qe te munt te pergjigjeni me sinqerisht qe te kem mundesin te marrim nje konkluzjon me konkret lidhje me ket tem----

Siq kam mundur te verej ne ket forum shumica nga antaret ne menyr direkte apo indirekte e kan shprehur se kan nje te dashur---

Pyetja ime eshte kjo --- edhe pse keni nje te dashur , pamvarsisht nga lidhja dhe raportet qe keni --- vije nje moment qe takoni nje person tjeter per te cilin filloni te ndieni diqka qe kurr nuk e keni ndier me par ne jeten tuaj---- trupi ju dridhet , goja sju flet , gjumi sju merr, nuk ju hahet , nuk ju pihet , beni gabime ne pun ne shkoll ne shoqeri , mendja gjith kohen ju rrin tek ajo ose ai-- perseritni fjalet qe ju tha ne trurin tuaj , filloni te keni edhe probleme te pa nevojshme qe dikur si kishit me par me te dashuren apo te dashurin etj etj

Qfar do te benit ????A BESONI SE RASTI ESHTE MBRETI I BOTES .....

Rrushooooo.. vetem sigurohu mire se me qfar Koke je duke menduar... epastaj pasi qe te mendosh... mund te marresh nje vendim me te leht.

emine
28-01-09, 21:27
Kur e du dikand e du....ska m aty vend per dikand tjeter....sepse mendoj qe qdo person ja jep vetit mundesin me dasht te tretin en kit rast....

Edhe pse s'jam e dadhuruar....e di qe edhe kur te dashurona kjo s'ka me ndodh....
E sa i perke ktyne te didhnev...mendoj qe ndoshta kjo ndosh kur je adoleshent/te...se edhe dashnia sado e madhe qe te jet duhet majt en kontrll....


jo ktheju 2-3 vite forumit mbrapa,edhe shikone se shumica e forumistav ketu edhe pse jan me shume se 40 vjeqe kan pas ksi dridhjesh:biggrin: ,,,,ky pe dine forte mir per qka po shenone,,,,


ps,e tash me jan ba moralista te forte,,,mase kan dale ne penzion:tongue: