PDA

View Full Version : Sa jeni Gjeloze ne Dashuri!!!!


lazdrani
07-12-03, 22:25
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:

Murgesha
08-12-03, 00:01
Une mendoj se xhelozija eshte ndjenje e perditshme. Si e tille duhet te jete ne kufij normal. Xhelozija e tepert eshte semundje qe do sherim.

lazdrani
08-12-03, 11:08
Pajtohem plotesisht me mendimin tend e nderuara Murgesha!!! :P lazdrani

jehona
08-12-03, 12:28
LAZDRANI te pershendes, valla nuk po mundem me u ndal pa shkru ne kete tem, megjith se pak po me vjen inati me shkru ketu po e pranoj se met vertet jam shum shum gjeloze ne dashuri, aq sa tek une kjo esht gati,apo ma mir te them esht met vertet semundje.....une gjelozoj sepse e du te dashurin me zemer, i tutna gjdogje qe po ndodh dhe na prish dashnin ton. kjo pun dashurin ton shum shum e mundon, edhe na sijell shum probleme, po kur gjelozoj une nuk mundem ta kontrolloj veten ne at moment, foli gjithqka qka pas nje kohe kurr nuk i kisha fol..... i dashuri e ndin natyrisht veten shum keq, sepse mendon qe une nuk po i besoj etj....ku je ?? me kon je ?? keto dy pyetje jon te perditeshme, diqka normale qe ja shtroj une te dashurit, po kjo krejt ndodh pa kontrollen time, normal qe kam qef me e lon edhe une ate te lir, pa e pengu ne gjdo dalje me shoqnin e vet, po.... nuk kam qka me bo. nganje here nga gjelozia foli foli foli pa nderpreh, ne te kunderten nganje here nuk foli hiq, nuk i kthej pergjigjet etj...nuk di sa po me kuptoni, amo met vertet esht problem i madh nese ne nje dashuri ka gjelozi te madhe, aq sa nuk mundet te kontollohet...shpesh her besa edhe mendoj se pse ky po me lejon tja them te gjitha keto fjal, pse nuk ma ban STOP edhe fund.....?!sidoqoft tek une esht GJELOZIA = DASHURIAme falni se ndoshta shkrova pak shum.

Murgesha
08-12-03, 12:47
Jehona tani per tani ai njeri te do shume dhe besoj se ende nuk eshte i lodhur prej menyres se si ti reagon. Une jam femer vet dhe kuptohet se xhelozoj por ne kufi te normales. Tu kisha lutur qe te mbash me teper pergjegjesi kur reagon e ndikuar prej xhelozise. Se qdo gje ka kufi. Une frigohem se ndonje dite te dashurit tend do ti merzitet gjithqka qe ka te bej me ty dhe me dashurin tende. Po te flas si moter shoqe apo si te duash quajme, por fillo te punosh me shume me vetveten, shko ne skutat me te erreta te shpirtit tend dhe gjeje aresyen pse je kaq shume xheloze. Mundohu sa me teper te krijosh besim ne te dashurin tend perndryshe do ta humbesh ate dashuri. Me fal ndoshta jam pak e ashper ne kete rast po...

jehona
08-12-03, 13:30
MURGESHA te pershendes shum moter, shoqe apo si te dush, flm per keto kshilla, une keto te gjitha i di, po ne at moment te gjitha i harroj, nuk di as si ta spjegoj at ndjenje qe e kam ne at moment, esht met vertet diqka shum e quditeshme... ploteshit e ki te drejt se mundet ti hup te dashurit nje dite durimi, siq thash ma par shum qudi me duket qysh me duron ai qe shum kohe keshtu.... po ai nuk me njef mu ndryshe... nuk di as si do te ishte dashuria jon pa ket gjelozin time, shum me mungon e kunderta, kam qef ta perjetoj at dashuri pa gjelozi.... po une prap si prap nuk po e lejoj te deperton ajo tek ne dy....sidoqoft prap me duhet ta ceki se shkaki nuk esht qe nuk po i besoj une te dashurit, po asvet nuk di qka me rrok ne at moment....

python
09-12-03, 01:50
:D une as fjalen sikur fjale gjelozi nuk e kuptoi :wink:

lazdrani
09-12-03, 12:33
Jehona vetm nje keshill nga une nese me lejon!!!!

Duash ti me veten pake te punoshe dhe per ndryshe bisedo me partnerin tend per ate qe ty te mundone por ne nje atmosfere te mire me letra te qelta gjithmone ok.Per qdo problem ka zgjidhje vetem ndonjehere ka edhe kufije gjelozia...

Besimi eshte i mire e kontrolla me e mire hehehheh lazdrani :wink:

Gentiana
09-12-03, 20:00
Tung te gjithve, qe disa koh nuk kam mundur te hi ne ket forum dhe tash se hina kishi shkruar gogja do.

Ok sa per kte tem, dua te them: kam menduar se me shum se un nuk esht askush Gjeloz/e po tash mendoj se gjdo kush esht ne menyr te vet gjeloz,dhe kjo i takon jetes se perditshme,si shum gjera tjera.

Por kjo nuk duhet ber semundje,sepse gjdo gje e ka kufirin e vet,sikurse edhe Gejozia.

Ku nuk ka Gjelozi nuk esht Dashuria ne pyetje,esht mendimi i im.

ju pershendes te gjithve.

Genta

lazdrani
10-12-03, 16:28
Bravo Genta ashtu pra!!!! :lol: :lol: :lol: lazdrani :wink:

zeshkanja
17-12-03, 11:07
GJELOZIJA AHHHHH QKA ISH KJO GJELOZIJA PASHA NANEN SEMUNDJA ME E KEQE ME DUKET QE ISH.

NUK MUND TE THEME QE NUK KA TE BEJ KJO ME DASHURIN , SE SIGURISHT ATE QE E DON ME ZEMER EDHE E GJELOZON, POR ESHTE NJE GJE IDIOTE, E CILA MUND TE TE SJELL TE PAPRITURA, TE CILAT TE LENDOIN SHPIRTIN.DHE UNE JAME GJELOZE PA KUFINJ DHE ME MUNDON KJO GJE SHUME SEPSE E DI SE HERDO KURDO DO ME SJELLE PAKENAQESI!!!!!!!!PERSHENDETJE TE NGROHTA TEGJITHEVE NGA UNE

lazdrani
17-12-03, 15:16
Zeshkanja te pershendes dhe njeherit kompliment qe vete jeni kritik ndaj gjelozise....Fate te mbare qdohere per ju zonje ju deshiron lazdrani :P :wink:

zeshkanja
18-12-03, 14:02
Tung lazdran dhe faleminderit per pershendetj!ciao ciao

RRUSHI
18-12-03, 16:32
JA SE SI LIND XHELOZIA ...

zeshkanja
19-12-03, 16:01
O RRUSHI SIKUR TA DIJA SE CDO TE THUASH :wink:

Lona
19-12-03, 20:24
Ahh moj xhelozi me shkatrove shpirtindhe tash po vuaj ne VETMI. :!: :!:

Lona
20-12-03, 16:55
Xhelozi moj xhelozi si ke lindur as vete sedi

vec kete edi se ma shkatrove shpirtin e tash

po vuaj ne vetmi...

lazdrani
20-12-03, 18:41
Lona more qiko qysh more gjelozia te shkatroje shpirtin!!!!

Sa e bukure ti qe je vetme se nuk e dine keta djalosha (bukuroshat)ne forum se nuk ka te ndalure nga ofertat e tyre qe do te shendoshin nga kjo semundje !!!!!hehehehhe Hajt ti se kapuqa sa te duash...lazdrani te pershendet ty dhe te gjithe te tjeret :wink:

mija
24-12-03, 11:59
Ku ka dashuri ka edhe xhelozi!!!

arTanibb
24-12-03, 12:16
Ku ka dashuri ka edhe xhelozi!!!Kallxo a xhelozoj une per ty a?

lazdrani
29-12-03, 11:59
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :wink: :roll: :twisted: Ku ka Dashuri ka edhe gjelozi!!!Mija nga pervoja po flete moter ah :wink: lazdrani

izi
16-01-04, 23:17
Ju pershendes te gjitheve o Shqiptare te nderuar

lazdrani
17-01-04, 15:05
izi mire se erdhe ne kete forum,pershendetje nga lazdrani :wink:

hana
17-01-04, 21:42
nqs ka dashuri atehere ka edhe gjelozi por ket gjelozi duhet me pas nen kontroll se per ndryshe kuku per ty :lol: :roll:

Honesty^uk.
18-01-04, 02:03
Vetem dy fjal po dua ti shtoj edhe une
Nese vertet e Dashuron diken ,,ateher gjysma e kesaj dashurie eshte xhelozia.

Bekim Gashi
18-01-04, 13:28
helozia mendoi qe eshte nje ndjenje qe ekziston tek qdo njeri. Aty ku ka xhelozi sigurisht qe ka edhe dashuri. Mirpo xhelozia e tepert eshte semundje dhe shkatrron edhe dashurine[/b][/i][/u]

Bekim Gashi
18-01-04, 13:32
Te xhelozosh nuk eshte turp. Turp eshte mendoi une kur gjelozia te behet semundje. Por ja qe te ne grate shqiptare jane shume xheloze dhe nga kjo ne shumicen e rasteve vije deri te shkurorzimet e shumta. Megjithe ate une mendoi se jeta me nje njeri 50 vite nuk shkohet. Dikur aty nuk ka dashuri por me shume dhembje. Ne ate memonet kur nga dashuria kalohet ne dhembje , mendoi se kjo nuk eshte dashuri por marri

Bekim Gashi
18-01-04, 13:33
LONA do te thoja mos xhelozo shume. Ndryshe te pershendes

lazdrani
18-01-04, 23:37
Pershendetje juve:hana,honesty^uk.,dhe Bekim Gashi argetim te kendeshem ne forum.lazdrani

diana
20-01-04, 10:10
gjelozia eshte dicka diabolike dhe e pashpjegushme.eshte padyshim deshmi dashurie por mund te mer proporcione e dimensione te medha nese nuk merret ne konsiderim me heret...


por cdogje eshte e motivuar dhe ka shpjegim: ku jemi,me ke,si ndjehemi etj etj e sidomos nese e tradhtojme partnerin behemi gjeloz sepse nuk duam qe edhe ai te na beje te njejten ...

Bekim Gashi
20-01-04, 16:11
Jam xheloz por me kufij te normales. Me te vertete jam shume xheloz por shpejte kthehna dhe e ndaloi vetveten duke e hjekur xhelozine e tepert qe ndryshe quhet edhe semundje

lazdrani
31-01-04, 21:07
Bekim te pershendes ku do qe te jeshe.Eshte shembull i mire kur ti thua qe frenon veten nga gjelozia e madhe.....lazdrani :wink:

majmunka
31-01-04, 21:17
:) :) valla si thot bekim eshte evrete edhe une jam shum gjeloze ne dashuri.apo mas 5 ose 10min me jeket :P :P :P apo duhet i dashuri me mu rujt qato 10 min hahahahha :lol: :lol: :lol:

Bekim Gashi
01-02-04, 11:13
Falenderoi te gjithe ata qe kane marre pjese ne temen gjelozia.
Edhe njehere e them se gjelozia e tepert eshte semundje, por kurrsesi nuk pajtohna me majmunken se thote se mos ju besoni shume djmeve se ata te duan per inetresa personale. Une besoi se te dashuria e vertete interes eshte vetem dashuria e jo diqka tjeter. Ne bote ka njerez te ndryshem qe e duan nje femer vetem per nje interes por sipas meje kjo nuk eshte dashuri apo jo majmunka.
Si do qe te jete te xhelozosh do te thote edhe te dashurosh a, por me limit te caktuar.

majmunka
01-02-04, 11:52
Falenderoi te gjithe ata qe kane marre pjese ne temen gjelozia.
Edhe njehere e them se gjelozia e tepert eshte semundje, por kurrsesi nuk pajtohna me majmunken se thote se mos ju besoni shume djmeve se ata te duan per inetresa personale. Une besoi se te dashuria e vertete interes eshte vetem dashuria e jo diqka tjeter. Ne bote ka njerez te ndryshem qe e duan nje femer vetem per nje interes por sipas meje kjo nuk eshte dashuri apo jo majmunka.
Si do qe te jete te xhelozosh do te thote edhe te dashurosh a, por me limit te caktuar.
_________________
Eshte e pa pranushme qe dikush te akuzon per diqka qe se ke.


falimendert bekim shum per mirkuptime valla bekim da djem vtem ai ka letrat vajza kofte ne karroc po emarrin vtem per letra po ata nuk edin se ka me qu jeten me te se nese nuk edon nje vajze ose nje djam me loqke te zemres asaj si thojn dashuru apo martes ju lutem si djemve si vajzave dun njerin tjtrin me zemer jo me intersesa personale falm :D :D

hana
02-02-04, 12:51
pershendetje te gjithve besoj se ne cdo dashuri egziston gjelozia se nuk ka dashuri pa gjelozi por kjo gjelozi duhet te jet e kontrolluar e jo te behet nje kompleks,nje semundje psiqike.

lazdrani
05-02-04, 12:36
Pershendetje te gjitheve eh ne veqanti juve hana.Pajtohem me mendimin e juaj...lazdrani :wink:

KoPuKi_ku
06-02-04, 00:26
me se shumti xhelezoj femrat se sa meshkujt po te me kishin ndegju ato nuk kishin xhelezu se gabojn shum

Bekim Gashi
11-02-04, 14:16
Pershendetje te gjitheve. jam per ata qe te mos gjelozojme shume, por qka nese gjelozon njeriu se tepermi. Te ju them te drejten une pervete gjelozoi aq shume sa qe femra ime nuk kam deshire te bisedoi me askend, shume gjelozoi

Zero Cool
11-02-04, 17:36
Njė xhelozi nė pėrmasa normale ėshtė e kuptueshme te tė dashuruarit.
Pėrshėndetje

GjIlAnAsI_cSi
22-02-04, 18:54
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:


Ku Ka Xhelozi Ka Edhe Dashuri Shoq e Shoqe..

Une Jam Xheloz Shum.. Zdi Pse. :?:

E Du Shum AL...

lazdrani
23-02-04, 15:37
Pershendetje te gjitheve per mendimet e juaja ,pajtohem me ate qe thua
Gjilanasi_csi:Ku ka Xhelozi ka edhe Dashuri si dhe e kunderta. :wink:

sexybrikenda
18-03-04, 22:07
une jam shum shum shum gjeloze :oops: :(

lazdrani
04-05-04, 20:12
une jam shum shum shum gjeloze :oops: :(Po de si e trente hahahhaah apo jo Ardita :D

florian
05-05-04, 21:21
besoj shum ne partneren time dhe xhelozia nuk ka me vend :wink:

aferdita
06-05-04, 06:41
Sa e bukur Dashuria,Sa e keqe Gjelozia
Sa e ėmbel Simpatia, Sa e rėnd qenka Tadhtia!!

florian
06-05-04, 13:47
Sa e bukur Dashuria,Sa e keqe Gjelozia
Sa e ėmbel Simpatia, Sa e rėnd qenka Tadhtia!!

SHUM BUKUR ME PELQEN SHUM.

Vera
06-05-04, 18:10
vertet nuk di te gjelozoj fare dhe frigohem gjithnje qe nuk di te gjelozoj sepse po ta dua nje djal do e mer tjetra sa per mua qe gjelozoj dhe nuk eshte edhe keq qe te gjelozosh pak.

Blondina
17-05-04, 09:19
Valla me ju then te drejten edhe un shum jam xheloze edhe e di qe zduhet me qen kehstu po qka ti bej...
Me mbyti xhelozija e hajt ishalla mu largohet se mos vet valla..

Peja
17-05-04, 15:02
Gjelozia egziston vetem te vajzat se ne mashkujt jemi prej natyre qe ti shikojm vajzat tjera gjinia mashkullore poshtrore hahahaah. ... jo me te vertet ne mashkujt jemi prej natyre se siikur kavsht e egra qe kan deshir te shumohen sa me shum mashkujt e lig mendoj keta smotanat jesin pa u shumu keta te fuqishmit shumuhon sa me shum ju vajza kur doni me mar burin mos me kon gjeloze toni merini do smotana se nuk jav kqyr askush toni skeni ma me gjelozu po vajza duhet me gjelezu ter jeten kur e don te dashurin .

qika_pr
17-05-04, 17:14
Jam gjeloze por me kufi edhe nuk gjelozoj pa aresye
Ndersa i dashuri ime eshte me gjeloz se une por nuk e shpeh ate vetem une e hetoj

lazdrani
20-06-04, 12:54
Valla me ju then te drejten edhe un shum jam xheloze edhe e di qe zduhet me qen kehstu po qka ti bej...
Me mbyti xhelozija e hajt ishalla mu largohet se mos vet valla..
Ah Gjelozia ,Gjelozia :wink:

Mirdita
20-06-04, 15:26
Te gjelozoshe ne Partner ndonjehere eshte mire,por ta kaloshe kufirin eshte semundje...kalofshit si eshte me se miri

Barbaroza
20-06-04, 19:49
Sa jeni Gjeloze ne Dashuri!!!!


1.000.000 %

Gentiana
20-06-04, 20:10
Sa jeni Gjeloze ne Dashuri!!!!


1.000.000 %


Barbaroza mir qenka puna, sa nuk jan 1.000.001%

:wink:

Honesty^uk.
20-06-04, 20:47
Sa jeni Gjeloze ne Dashuri!!!!


1.000.000 %


Lumi une per ty po me duhej qe te rri vetem pran teje :wink: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
20-06-04, 20:57
Sa jeni Gjeloze ne Dashuri!!!!


1.000.000 %


Lumi une per ty po me duhej qe te rri vetem pran teje :wink: :lol: :lol: :lol:


Ehhhh dije mire pra :wink:

sexybrikenda
23-06-04, 15:31
Te gjelozoshe ne Partner ndonjehere eshte mire,por ta kaloshe kufirin eshte semundje...kalofshit si eshte me se miri
MIRE MIRE KE FOLE :wink:

Ibra
24-06-04, 12:24
pa xhelozi ju lutem,

Cool_Boy
24-06-04, 12:40
Sa e bukur Dashuria,Sa e keqe Gjelozia
Sa e ėmbel Simpatia, Sa e rėnd qenka Tadhtia!!


Po kush te ka tradhtu ty moj :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :?:

kthiza
28-06-04, 12:39
valla une gjelozoj shum des krejt :cry: ... tash qe e kom dashnin tem larg jom tu dek sa her po me thirr ne tel ose kur po kontaktoj me msn po e pys qka ki bo sot? ku je kon? pse ashtu? pse kshtu? e ,myta krejt ahahha e edhe kur po osht ktu pe lodhi mjeri ajj ahahha po vetem edhe aj osht qeshtu si une bile pak ma shum .. ma merr mendja kush e don dikon gjelozon ... tungii

IceGirl
28-06-04, 13:08
Ku ka Dashuri Ka dhe Xhelozi :cry:

mickoja
28-06-04, 20:25
Dashuro dhe xhelozo por mos ja tepro... :lol:

Cool_Boy
28-06-04, 20:47
lazdrani nuk eshte mire te kesh gjelozi kur i beson dhe te beson dikush,nese ke gjelozi do te thot nuk ke besim tek aje njeri qe ju po e qoni jeten.......

:wink:

Rokeri
29-06-04, 01:19
Gjelozia ėshtė ndenjė shpirtėrore sikur:Inati,lakmia,
guximi etj.mirpo mvaret krejtėsisht nga rrethanat se
pėr ēfarė arsye gjelozohet.

bxboy
29-06-04, 23:23
nuk ka dashuri gjith kur ka xhelosi.

Engjellushja
02-07-04, 08:30
Sesht mir me qen shum, (por une jam) por mvaret si esht Prs...se kjo shumohet vetem pse ai/ajo t japin arsye, se normal esht si thua ti: kush Dashuron aj Xhelozon....

Murgesha
02-07-04, 13:14
Jo bre se s“ban me gjelozu. Keshtu me ka thene i dashuri im.
Ngoni kha ma mire eshte me pas besim e me ndertu nje dashuri te shendosh, se gjelozia eshte krymb qe te gerryen zemer e mushkeri, kur te hyn ne bark ateher ska me ndjenja por vetem urrejtje dhe frige.

Barbaroza
02-07-04, 13:30
Murgesha,tybe topi se luan cka ke shkruar.Veq po them Amin :wink:

Engjellushja
02-07-04, 14:56
Ishalla, ishalla esht ashtu sic thuani ju se atehre dot ishim t gjith t lumtur, paramendo pakes, nese esht asht pse shumohen ndarjet ? D.m.th n ket vit esht ritur 5% ma shum trathtimi dhe ndarja mes t martuarit, Arsya: E ka gjet tjetre.........e ka ndjek Interesin dhe jan exakt 39% ndarje dhe prishje n Familje ma shum se c ka qen,dhe t tjeret jan frik t martuar skan ende Femi dhe e shijojn embelsiren dhe t fundit jan duke ezbuluar dashurin ende !!


Po..po shum leht esht ashtu t mendosh !!!
Po mir ju mendoni ajo esht e vertet.............por Mashkullit kur dot ju jap arsye, p.sh: Dot ta puth nj tjeter, apo dot mundohet me shku me tjeter, dhe aty nuk ke faj ju, por mashkulli esht mashkull, disa veta kimen e kan ndru por Zanati jo !! Hajt ndertoni tani DASHURIN E KUPTUESHME APO SI THUANI JU !!

E kjo esht Xhelozia, dhe ne sflasim per Xhelozin: Une jam ma e/i mir se aj/ajo ose une kam ma shum se ai/ajo hahahahahahahaah

ju pershendes m mirkuptoni ju lutem por kjo esht Realiteti !!!!

Engjellushja
02-07-04, 15:02
P.S: IHDINAS-SIRATAL MUSTEKIM AMIN !!!!!!
(UDHEZONA N RRUGEN E DREJT AMIN ) :wink:

prizrenasi
02-07-04, 19:52
ejjj o njerz vallah ehe une jam shum lazdrannnnnnn ej paramendoooooo ne qat ven qe ulet gruja jeme ma kerkon sko me lan mu ul nto .dije tash qfar gjelozi a .

Honesty^uk.
03-07-04, 00:11
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:

Pershendetje Lazdran, une jam xheloz per ate qe e dua, dhe besoj se
te gjithe ata qe duan dikend jane xheloz, ( perjashtohen ata qe jane manjak )

Xheloxia e tepert eshte e dembshme, dhe per disa mund te jete edhe semundje

just 4 fun
03-07-04, 00:54
Ju pershendes

Une personalisht mendoj se xhelozia lind ateher kur ne nuk kemi vetbesim , dhe frigohemi te humbim te dashurin/en.

Per derisa ne jemi 100% te bindur se ju permbushim te gjitha nevojat partnerit/es tone, qe ai/ajo te mos ket arsye ti qoj syt dika tjeter ateher skemi nevoj te jemi xheloz/e. Po e benjm ate dhe ai/ajo prap vazhdon qe te na jep arsye te xhelozojm , ateher ajo nuk eshte dashuri e vertet.

Prap e them ky eshte vetem mendimi im personal.

lazdrani
03-07-04, 11:38
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:

Pershendetje Lazdran, une jam xheloz per ate qe e dua, dhe besoj se
te gjithe ata qe duan dikend jane xheloz, ( perjashtohen ata qe jane manjak )

Xheloxia e tepert eshte e dembshme, dhe per disa mund te jete edhe semundjeTa besoje Honesty se Barbarozen e ke Princese te bukure :wink: :D Shaka pake...
Keni plotesisht te drejte me shkrimin tende...lazdrani

RRUSHI
04-07-04, 07:36
Ju pershendes

Une personalisht mendoj se xhelozia lind ateher kur ne nuk kemi vetbesim , dhe frigohemi te humbim te dashurin/en.

Per derisa ne jemi 100% te bindur se ju permbushim te gjitha nevojat partnerit/es tone, qe ai/ajo te mos ket arsye ti qoj syt dika tjeter ateher skemi nevoj te jemi xheloz/e. Po e benjm ate dhe ai/ajo prap vazhdon qe te na jep arsye te xhelozojm , ateher ajo nuk eshte dashuri e vertet.

Prap e them ky eshte vetem mendimi im personal.
Me pelqen komenti juaj for fun -- teorikisht , por qte bejm se realiteti na meson te kunderten---- ah syri syri do te vdese i pa ngopur ... :roll:

Honesty^uk.
04-07-04, 11:36
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:

Pershendetje Lazdran, une jam xheloz per ate qe e dua, dhe besoj se
te gjithe ata qe duan dikend jane xheloz, ( perjashtohen ata qe jane manjak )

Xheloxia e tepert eshte e dembshme, dhe per disa mund te jete edhe semundjeTa besoje Honesty se Barbarozen e ke Princese te bukure :wink: :D Shaka pake...
Keni plotesisht te drejte me shkrimin tende...lazdrani

Lazdran edhe pse e kam te tille xhelozoj, se cka ben ajo atje ne pallatin mbreteror, qe mua akoma nuk me lejohet te futem aty :lol: :lol: :wink:

Naki
04-07-04, 12:35
Honesty une te uroje hyrjen ne pallatin mbreterore,kjo nuk do te zgjate shume .
edhe une po japi mendimin time,sa jeni gjeloz ne dashuri :?:
dashurija ndaj partnerit eshte e lidhur me nje doze te shendoshe gjelozije sidomos ditet e para ,njohja reciproke dhe konstruktive duke respektuar mendimin e partnerit e neglizhone gjelozine ne fazen e pjekurise.
Gjelozija e tepruar,eshte nje symtom i semundjes dhe kjo kerkone terapi psykologjike.

drenousha
05-07-04, 15:01
kaniher duhet me kane gjeloze :roll:

Cool_Boy
05-07-04, 17:21
kaniher duhet me kane gjeloze :roll:

a qka je gjeloze ti ndaje meje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

drenousha :wink:

drenousha
05-07-04, 17:22
8) 8) 8) 8) cool_boy cooooooooooooool a :wink:

Cool_Boy
05-07-04, 17:37
8) 8) 8) 8) cool_boy cooooooooooooool a :wink:

qiki me kupton mua ok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

te pershndes

Cool_Boy

yllka
08-07-04, 11:07
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:

Pershendetje Lazdran, une jam xheloz per ate qe e dua, dhe besoj se
te gjithe ata qe duan dikend jane xheloz, ( perjashtohen ata qe jane manjak )

Xheloxia e tepert eshte e dembshme, dhe per disa mund te jete edhe semundjeTa besoje Honesty se Barbarozen e ke Princese te bukure :wink: :D Shaka pake...
Keni plotesisht te drejte me shkrimin tende...lazdrani

Lazdran edhe pse e kam te tille xhelozoj, se cka ben ajo atje ne pallatin mbreteror, qe mua akoma nuk me lejohet te futem aty :lol: :lol: :wink: :lol: :lol: :lol: Tani po po se ishe bere Mbrete :wink: Urime Urime :wink:

turisti
28-07-04, 00:26
Nuk jam GJELOZEEEE,gjeloz-po. :wink:

nitushe
09-09-04, 13:28
shume jam gjeloze ama sduhet me kane sepse gjeozija e tepert mund te vij deri te ndajra e nje lidhjeje :oops:

Nexhati
13-09-04, 15:13
Kush ja ka marre vetes inati le te behet gjeloz :!:

Engjellushja
15-09-04, 13:21
100% Un kur Dashuroi
Me ma nguc mu dikush Djali
Me Tok e Rrafshoj !!... :wink: :arrow:

lazdrani
16-09-04, 11:24
100% Un kur Dashuroi
Me ma nguc mu dikush Djali
Me Tok e Rrafshoj !!... :wink: :arrow:
Wow :shock: :shock: :wink:

Barbaroza
16-09-04, 14:47
100% Un kur Dashuroi
Me ma nguc mu dikush Djali
Me Tok e Rrafshoj !!... :wink: :arrow:

Tybe edhe une jam ashtu :wink:

lazdrani
16-09-04, 19:38
100% Un kur Dashuroi
Me ma nguc mu dikush Djali
Me Tok e Rrafshoj !!... :wink: :arrow:

Tybe edhe une jam ashtu :wink:
Qy,qy edhe ti Barbaroza :wink:

Barbaroza
16-09-04, 20:31
Po valla,topi nuk e luan,bile edhe me e rrezikshme se Engjullesha :wink:
Po nusja jote si eshte ore :?: :idea:

Murgesha
16-09-04, 22:36
Po valla,topi nuk e luan,bile edhe me e rrezikshme se Engjullesha :wink:
Po nusja jote si eshte ore :?: :idea:

Phaaaaaaaaaaaa rri moj rehat e mos Gjelozo kaq shumė.
Se tybe ke rrezik me vdekė prej gjelozisė. :wink:
Oj qika banu moj pak Demokrate, se djemt sa janė tė Ri kanė qef me shku me qika tjera, e kur tė plaken gjithnjė nė ball tė oxhakut kanė me ju nejt. :wink:

ShEjToNkA
17-09-04, 12:05
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "

Loloku
17-09-04, 12:10
Ēfare smundej eshte more kjo? Jo valla une jam shendoshe e mire njehere per njehere!

Barbaroza
17-09-04, 12:51
Po valla,topi nuk e luan,bile edhe me e rrezikshme se Engjullesha :wink:
Po nusja jote si eshte ore :?: :idea:

Phaaaaaaaaaaaa rri moj rehat e mos Gjelozo kaq shumė.
Se tybe ke rrezik me vdekė prej gjelozisė. :wink:
Oj qika banu moj pak Demokrate, se djemt sa janė tė Ri kanė qef me shku me qika tjera, e kur tė plaken gjithnjė nė ball tė oxhakut kanė me ju nejt. :wink:

Po thu Murgesha a????Jo tybe s'mundem te nderroj e tille jam dhe e tille do te vdes,por nese une behem demokrate,atehere edhe pala tjeter duhet te behet demokrat se nuk ben veq nje pale :wink: :)

dr1ta
27-09-04, 00:50
Behem e gjelbert nga gjelozija :mrgreen:

Lozonjarja
28-09-04, 14:12
Natyrisht se shumica e vashave dhe djelmoshave jane xheloz por i kisha parashtruar vetes nje detyre qe se pari te veja ne peshoje besnikerine e partnerit tim.Nese ai ne syte e mi e humb imazhin e djalit besnik,nese e ze ne flagrance me nje tjeter,atehere nese do t'ia falja ndonjehere kete,nuk do te thote se do te kisha besim me te ai,keshtu qe do te me bente ta xhelozoja secilin veprim te tij.

Kercovari
28-09-04, 14:25
Natyrisht se shumica e vashave dhe djelmoshave jane xheloz por i kisha parashtruar vetes nje detyre qe se pari te veja ne peshoje besnikerine e partnerit tim.Nese ai ne syte e mi e humb imazhin e djalit besnik,nese e ze ne flagrance me nje tjeter,atehere nese do t'ia falja ndonjehere kete,nuk do te thote se do te kisha besim me te ai,keshtu qe do te me bente ta xhelozoja secilin veprim te tij.

Lozonjare.Si eshte e mundur te kapen mashkujt ne flangrance,kur dihet se: te kapish te dashurin ne flagrance me tjeter,aktore ne kete loje eshte edhe nnje vashe!.Mashkulli nuke gabon kurre nese nuke gabojne edhe femrat.
Natyrisht se mashkujt jene te paret ne kete loje,por mos haro se edhe femrat nuk mbeten indiferente kkure eshte ne pytje besnikrija.

DannyAus
28-09-04, 20:45
Se sa jam gjeloz ne dashuri??,, nuk e di qka te them,, me rrejt nuk po bon,, ta them te verteten jom gjeloz, gje qe eshte normale,, sepse pa qen gjeloz per te dashuren,, kjo tregon se nuk e don,, por mvaret nga rasti se per qka gjelozon,,,, nje gje e di qe nuk jam fanatik lol,, por gjeloz normal qe jom ne disa raste..... :wink:

anna
10-10-04, 16:35
shume xheloze jam normal brenda disa kufijve :wink:

Krokodilli
11-10-04, 16:18
Se sa jam gjeloz ne dashuri??,, nuk e di qka te them,, me rrejt nuk po bon,, ta them te verteten jom gjeloz, gje qe eshte normale,, sepse pa qen gjeloz per te dashuren,, kjo tregon se nuk e don,, por mvaret nga rasti se per qka gjelozon,,,, nje gje e di qe nuk jam fanatik lol,, por gjeloz normal qe jom ne disa raste..... :wink:
:wink:

DEA
11-10-04, 22:01
Gjelozia qka eshte more ajo.......... ja spo e di kurre spaskna ndegju :?

Kaltrina
12-10-04, 10:00
Valla shume jam xheloze :roll: , ndodhe qe nganjehere edhe kontrolla me humb nga xhelozia e nga nervoza :cry:

lazdrani
12-10-04, 12:37
Valla shume jam xheloze :roll: , ndodhe qe nganjehere edhe kontrolla me humb nga xhelozia e nga nervoza :cry:Kaltrina gjelozia juaj qenka bre Semundje :!: Keq shume...

Kaltrushi
12-10-04, 12:55
ne pergjithsi nuk jam gjeloze. Por kur femra ndonjeher xhelozon do te thet se ajo shum dashuron. Kur femrat e shikojn djalin qe e dashuroj (esht shembull se nuk jam e dashuruar) une do te jem krenare sepse ai esht i imi e jo i tyne. Natyrisht ai mund te flet me to por jo me shum.

pershendetje dhe mos xhelozoni shum se edhe rrizikon nese tregoni se xhelozoni. (qishtu diqka)

ju pershendes shum shum

tung

Kaltrina
12-10-04, 15:15
Valla shume jam xheloze :roll: , ndodhe qe nganjehere edhe kontrolla me humb nga xhelozia e nga nervoza :cry:Kaltrina gjelozia juaj qenka bre Semundje :!: Keq shume...

Epo njeri kur don xhelozon :oops:

Gjumashja
15-10-04, 16:10
Shume jam gjeloze kopi krejt kur ai e kqyr naj femer tjeter, e leje ma me shume me pas me najkan :evil:

lazdrani
17-10-04, 15:14
Shume jam gjeloze kopi krejt kur ai e kqyr naj femer tjeter, e leje ma me shume me pas me najkan :evil:
Eshte shume primitive per mendimin tim kur Djaloshi ka partnerin e vet afer e shiqon te tjerat.....

lazdrani
17-10-04, 15:16
Valla shume jam xheloze :roll: , ndodhe qe nganjehere edhe kontrolla me humb nga xhelozia e nga nervoza :cry:Kaltrina gjelozia juaj qenka bre Semundje :!: Keq shume...

Epo njeri kur don xhelozon :oops:
Eshte fakt kur njeriu dashuron eshte edhe gjeloz,por duhet ta dijme se kur dhe per cka behemi gjeloz-e.!!!Gjelozia e tepert rrezikon edhe lidhjet serioze :wink:

mickoja
17-10-04, 15:17
nese do ta kisha te dashurin afer meje dhe aj me ja hap syt te tjerave..ooo qe tja kisha griss nje shpull te nxeht tja kisha kallxu un qefin atina :x

lazdrani
17-10-04, 15:22
nese do ta kisha te dashurin afer meje dhe aj me ja hap syt te tjerave..ooo qe tja kisha griss nje shpull te nxeht tja kisha kallxu un qefin atina :x :lol: :lol: :lol: Inxhe ta besoje qe kishe bere kete :wink:

Barbaroza
17-10-04, 15:44
Valla shume jam xheloze :roll: , ndodhe qe nganjehere edhe kontrolla me humb nga xhelozia e nga nervoza :cry:Kaltrina gjelozia juaj qenka bre Semundje :!: Keq shume...

Epo njeri kur don xhelozon :oops:
Eshte fakt kur njeriu dashuron eshte edhe gjeloz,por duhet ta dijme se kur dhe per cka behemi gjeloz-e.!!!Gjelozia e tepert rrezikon edhe lidhjet serioze :wink:

Natyrisht Lazdrani se keshtu eshte,se xhelozia e tepert perveq qe eshte semundje,rrezikon edhe lidhjet serioze.Por,per veten time,pa me dhene nje shkas,une nuk di te behem xheloze,nese ndosh kjo,atehere rreziku eshte permanent!

TIM
17-10-04, 19:16
TUNGI

Nese ne mese te nje qifti nuk egziston gjelozia nuk mund te kete dashuri te vertet , per mendim timin ajo eshte veten nje afere .

Mirpo gjelozin duhet pasur nen kontroll per ndryshe eshte shkatrrimi me i madhe tek nje qift.

sihana
30-11-04, 20:03
JAM SHUM XHELOZE

sikurse qdo gje qe ka kufi ashtu edhe xhelozia duhet mi pas kufirin e vet

por un vazhdimisht jam xheloze dhe nganjeher nuk dij ta kontrolloj veten se qka jom ka boj pasiqe jam shum xheloze edhe bohem shum shpejt nervoz nga kjo

xhelozia=dashuri=semundje

KriSTaL
02-12-04, 10:07
o vallai kot behesh xheloze oj Sihana..se nese nuk ke besim..do shkaterrosh vehten..aiiii ..une behem xheloz pak..vetem kur se kam afer hahaha pastaj ..si te jem me te sme bie ndermend per asgje ,dhe mund te them se atehere nuk jam xheloz..kur eshte larg , kur nuk e ka afer..te dashurin. te dashuren..njeriu behet xheloz. se mos po ja prek kushhh..

Kercovari
02-12-04, 10:32
Une s`jam gjeloz,gruaja eshte imja kojshija ka dek!Haaahaaaaaaa!

sihana
03-12-04, 11:43
hahahahhah o kristali edhe un me teper jam xheloze kur nuk jam me te sepse mendoj athua esht me ndnje tjeter etj etj

KriSTaL
05-12-04, 16:55
ahhaha oj Sihana po pse mendon , kur se ke afer qe eshte me ndonje a..ti mendoje qe eshte ne pune duke punuar , eh kur te dali per qef. dhe thot po dal ne qytet kam pak pune.dhe s'te tregon , vonohet nga puna. atehere duhet. te brengosesh dhe te fillosh te xhelozosh ..

se nese te vjen me koh, nga puna. del qdo here me ty kur jeni gjith te lir ske pse beheni xhelozeeeeee hiqqqqq une di , me msu te tjeret a vet. behem mu tranuuuuuuu ahhahah

lazdrani
05-12-04, 21:18
Une s`jam gjeloz,gruaja eshte imja kojshija ka dek!Haaahaaaaaaa! :lol: :lol: :lol: :lol:

KriSTaL
06-12-04, 08:17
AS e Vogel Edhe AS e madhe , por xhelozia na dogji fareeeeeeeee ofaaaaaaa man aman po pse kete mendojmmmmm , o nga frika qe na tradhetojnnnnn jo per diq tjeter vallai jo.........

yllka
19-01-05, 12:43
SHUME GJELOZE :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gjumashja
20-03-05, 15:52
Teper. :?

ShEjToNkA
20-03-05, 17:39
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "Mos mendoni se vetėm kam folurė ,vėrtet jam e tillė. S'jam fare xheloze .

Kavaleri
21-03-05, 00:16
Me intereson sa jeni gjeloz apo gjeloze ne dashuri....

Dhe eshte e dobishme per ata qe per se tepermi gjelozojne apo eshte semundje.... me respekt lazdrani :x :wink:
Hallo Lazdrani
Un them se nese nje Vajz te shtin te Gjelozohesh,ajo mundohet qe ti ta don me shum se frigohet qe te humb.
Ka gjelozi te lloj llojshme sa i perket neve siq e kem zakon ne Shqiptaret kakavvv qfar shpije bre hmm hmm e shan.
D.m.th nuk i merr lakmijen,por inatin qe pastaj do ket pasoja.
Pershendetje..

Kavaleri
21-03-05, 00:18
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "Mos mendoni se vetėm kam folurė ,vėrtet jam e tillė. S'jam fare xheloze .

Hahah Shejtonka te persh..
A po behesh gruja ime..hmmm

turisti
21-03-05, 01:02
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "Mos mendoni se vetėm kam folurė ,vėrtet jam e tillė. S'jam fare xheloze .

Hahah Shejtonka te persh..
A po behesh gruja ime..hmmm

Hahahahahahahaahahahahahaahahahahahahahaahahahahah ahahahahaahahahahahahahahahaahahahah.

Me pelqen direkt - muhabeti i yti. :wink:

Kavaleri
21-03-05, 01:07
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

DEA
21-03-05, 01:09
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

nese te ndegjon Dreni te ka hanger dreqi ty sonte, naten e pare ne Dardani me dal i plagosun hahahahahahahahhhaahahahahahahaa

ShEjToNkA
21-03-05, 01:11
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

nese te ndegjon Dreni te ka hanger dreqi ty sonte, naten e pare ne Dardani me dal i plagosun hahahahahahahahhhaahahahahahahaaDeaaaaaaaaaaaa se ke keqqqqq jooooo?! :roll: :roll:

Kavaleri
21-03-05, 01:14
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

nese te ndegjon Dreni te ka hanger dreqi ty sonte, naten e pare ne Dardani me dal i plagosun hahahahahahahahhhaahahahahahahaa
Haha,mendoj qe do pshtoj se nuk kam njoheri per Shejtonke.
Pasi qe dhe esht nata e par.

Gentiana
21-03-05, 01:16
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "Mos mendoni se vetėm kam folurė ,vėrtet jam e tillė. S'jam fare xheloze .

Qy saaaaaaaaa mireeeeee

turisti
21-03-05, 02:17
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

Me siguri nese i ke patikat -adidas-,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahahahahaahahahah. :wink:

dr1ta
21-03-05, 02:21
s'jam gjekloze hiq volla ,edhe hiq s'kam me gjelozu ,edhe veq kom me i thonė: "Qy zemer veq vishu mirė regullohu edhe dil ndjeki, hiq mos ta ndin se kurr ma i ri s'bahėsh "Mos mendoni se vetėm kam folurė ,vėrtet jam e tillė. S'jam fare xheloze .Shqiptare moj je :!: :P

turisti
21-03-05, 11:43
N :twisted: O :twisted: R :twisted: M :twisted: A :twisted: L :twisted: S :twisted: E :twisted: GJ :twisted: E :twisted: L :twisted: O :twisted: Z :twisted: J :twisted: A :twisted: M :twisted:


:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :wink:

dembelica
21-03-05, 13:31
Jam gjeloze edhe shum bile :?

turisti
21-03-05, 14:56
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

dembelica
21-03-05, 15:10
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

turisti
21-03-05, 15:15
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

une,me siguri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

Kavaleri
21-03-05, 22:36
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

Me siguri nese i ke patikat -adidas-,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahahahahaahahahah. :wink:

Jo vallah Adidas nuk mbaj se me duket vetja se po me kqyrin Zviceranet nga ajroplani,dhe thojn ja nje Shqiptar dhe muajn mem gju me naj darsh kakiqke nga lart. Bummmbbbb
Pershendetje...

dembelica
21-03-05, 22:55
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

une,me siguri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

Nuk po me merr mendja :wink:

dr1ta
22-03-05, 00:34
Behem e gjelbert nga gjelozia :roll:

turisti
22-03-05, 00:53
TURISTI hahah i Nderuar,a thua a do i pelqej Shejtonkes se a?
Po vallah qishtu.

Me siguri nese i ke patikat -adidas-,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahahahahaahahahah. :wink:

Jo vallah Adidas nuk mbaj se me duket vetja se po me kqyrin Zviceranet nga ajroplani,dhe thojn ja nje Shqiptar dhe muajn mem gju me naj darsh kakiqke nga lart. Bummmbbbb
Pershendetje...

Si te duash,por mos harro se me adidaskat mundesh me hik me shpejte nese te ndjek Shejtonka thash.... :wink:

turisti
22-03-05, 00:54
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

une,me siguri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

Nuk po me merr mendja :wink:

Ku me dit. :? :wink:

dembelica
22-03-05, 01:11
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

une,me siguri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

Nuk po me merr mendja :wink:

Ku me dit. :? :wink:

Un nganjeher e teproj :wink:

turisti
22-03-05, 01:15
Jam gjeloze edhe shum bile :?

A i nderrojme gjelozite?

Mire kishte me qene,te kishim pa se kush e tepron me shum :wink:

une,me siguri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahaahahahahahahahahaahahahahahah. :wink:

Nuk po me merr mendja :wink:

Ku me dit. :? :wink:

Un nganjeher e teproj :wink:

Secili e tepron ne jete,por aty eshte mjeshtria e dashrise qe t'i mesojsh ēka e nervozon dhe ēka e gezon partnerin,e pastaj pergjegjja e lumturise eshte e thjesht. :wink:

Tomori
22-03-05, 02:08
Po relativisht jam xheloz kte e pranoj 100%

Barbaroza
22-03-05, 10:24
Edhe une behem xheloze,por vetem nese partneri me jep shkas te xhelozoj,perndryshe s'do kisha arsye.
Por,eshte thene sa here se dashuri pa xhelozi nuk ka.Aty ku s'ka sadopak xhelozi,s'mund te kete as dashuri te mirefillte!

mickoja
22-03-05, 12:49
Kukukuku....jam ba xheloze e shtrig veq naj dit kur ta mys...por heheh kush dashuron dhe xhelozon mos harroni aaa :wink:

Psikologu
22-03-05, 18:07
Pershendetje te gjithve


Xhelozija , nje percjellese e madhe ne jeten e njeriut.
Por disa mendoj se xhelozia dhe dashuria lidhen bashkė sepse e don e pastaj xhelozon, mirpo a qendron fakti dhe realiteti keshtu.
Lirisht mund te them se kjo nuk qendron aspak , por se njeriu lind edhe me xhelozi dhe se atė e merrė edhe qysh nga femijeria , bile se paku edhe prej moshes 1 vjeqare.

Kur femiu i parė dhe pas tij i dyti e dijm se ketij te dytit i kushtojm pak me shumė rendesi sepse edhe bebe , por ky i pari nuk ka deshirė ashtu dhe e ndien veten te braktisur dhe te larguar nga nena e tij sepse nena ose babi nuk ia arrit me te dytė pernjehere.
Femiu ne veti atehere fiton njė xhelozi ( dhimbje shpirterore) dhe edhe pse eshte i vogel ka deshirė qe ta hjek nga shtepija vellaun ose motren e vetØe kjo ndodhe ne moshen moshen e femiris , e ka raste ku edhe femiu e ka mbytur ose ka tentuar ta mbysė atė me te voglin vetem per ketė shkak .

Xhelozia dhe dashuria nuk shkoj bashkė , por mundemi te themi ne vend te termit xhelozi ne mund te themi ( brengosje , munges ) atehere keto kan dallim nga xhelozia.
Armiku me i madhė i njeriut eshte xhelozia , sepse ne koken e njeriut vijn shumė pyetje dhe paraftyrime te cilat nga mendimi i shpejt rritet edhe impulsi i cili nuk ka kohė te kontrolloj fjalen , se faktikisht 90% te njerezve flasin me shpejtesi qe thirret " Autobiseda" ku ata nuk analizojn.

Xhelozija krijon dyshime dhe krijon ligje te veta , ajo ėshtė e pa kontrolluar , e nese xhelozia e madhe gjindet ne mesin e dashuria ajo nuk sherohet kurrė se deri me sot pas shumė tentimesh nuk ka arritur te sherohet akoma. Njeriu nuk vret nga dashuria por nga xhelozia.
Te xhelozosh do te thotė te mos i besosh atij personi qe e ke afer , e kur si beson atehere pse rrin me atė , kush ka deshirė te rrij me njė te pa besė...askush.

Nese qiftet kan komunikim dhe janė te lirė te flasin mes veti per qdo llojė bisede ne jetė atehere pse xhelozi , por aty ku nuk respektohen principet aty nuk ka dashuri , por ato duhet te jenė te barabarta , sepse principi nese ndalon ose lejon ndoj gjė sdo te thotė se ai/ ajo e beė atė ne emerė te xhelozis por nuk e perkrah atė mendim , stil , ose veshje , ose pershendetje qe ai/ajo e ka shprehi, atehere ketu kerkohet pra biseda e lirė dhe dialogu i lirė.

Perse te humbet kohė dhe te jetohet me ankth ne shpirt sepse ankthi eshte i rrezikeshem per jeten tonė , se askush nuk i behet roje askuj , nese nje qift ose martes prishet per shkak te xhelozis atehere bota nuk perfundoj edhe pse kjo percillet me merzi dhe mallengjim , me lot , depresion dhe pa gjumesi , por sduhet harruar se qdo here ka supriza te reja , dhe se jeta sjellė risi ditė pas dite.

Ne ketė botė ke ardhur pa atė person qe ti ke lidheshmeri dhe mundet edhe te perfundon pa atė , andej kujdes , mos bini ne grackat e xhelozis sepse beheni rob i shpirtit tuaj dhe beheni pronė e tjeterkuj dhe humbni se pari forcen tuaj mentale dhe fizike por edhe vleren ne dashuri.
Andej mbane atė bindje te dashur mes veti dhe mos krijoni figura te ndryshme para vetit sepse ndodh qe ai/ajo qe ti dyshon eshte fare i pa fajshem , vetem qe e ngarkoni me akuza, atehere eshte edhe i detyruar ndoshta te ju braktis sepse njeriu nganjehere e humb forcen dhe durimin.
Nderime

Tina007
23-03-05, 15:44
hello ju pershendes


gjelozia tek une eshte ASGJE, NADA, NOTHING, :lol: kur i dashuri im gjelozon mua me shkon per nerva shummmmmmmmmmmm :twisted: :evil: me ben te largohem nga aje :( sepse mendoje qe sme beson, ather pse te humbe une kohe me nje heri qe sme beson edhe nuk dua te jam ne kontroll te dikujte tjeter edi veten si jam. DUHET ME PASE BESIMMMMM njerz e me harru GJELOZin, edhe mos harron qe nga nje her nuk mundesh me dit apo gjelozon apo vetem ka inati prej shkove ose familjes hmmmmmm :lol: :? :?


Ju pershendes qaosssssssss :P

zemermiri
23-03-05, 16:03
Bravo ,TINA plotesisht pajtohem ,gjelozia eshte nje semundje e keqe ,nuk kemi nevoje per te ,ajo shkaktone probleme , kokedhimbje, frike , pasiguri ,inat,agresivitet .Mund te jetojme edhe pa te.bile edhe me mire .Po ta injorojme ate qe mundohet te na bej gjeloz do te verejme se ai apo ajo do te bie vet viktime e gjelozise. Pra te na rroj INJORANCA ilaqi me i mire kunder gjelozise.

Kavaleri
24-03-05, 19:08
Behem e gjelbert nga gjelozia :roll:
Pse?
Kuku ani e Gjelbert ti pum hupshe ne Livall dro mos met gjet kurr. :lol:

NobodysFool
24-03-05, 20:16
une nuk jam gjelos hiq :lol: :lol: :lol: :lol:

Tina007
25-03-05, 04:53
Bravo ,TINA plotesisht pajtohem ,gjelozia eshte nje semundje e keqe ,nuk kemi nevoje per te ,ajo shkaktone probleme , kokedhimbje, frike , pasiguri ,inat,agresivitet .Mund te jetojme edhe pa te.bile edhe me mire .Po ta injorojme ate qe mundohet te na bej gjeloz do te verejme se ai apo ajo do te bie vet viktime e gjelozise. Pra te na rroj INJORANCA ilaqi me i mire kunder gjelozise.

FLm zemermiri te pershendes ;)

Kavaleri
25-03-05, 06:55
Vallah me u bo i keq nuk po du me ju veq,kisha than se rri shtremt fol drejt,se nuk ka njeri qe nuk ka gjelozi,si do qe ta mirrshit ju ajo me smundje apo ajo pa smundje.
Pa Gjelozi nuk mundesh ta kesh interesin te nje shkafi,si do qe te jet mesimi punimi apo dashurije.
Njeriu i dashur ka gjelozin,por disa nuk e pranojn dhe e mbajn ne Zemer.
Marrum shembull me ta rre dikush ty thmijen a nuk te vjen inati a?
Vallah del e rreh dhe ja tharb hunt.
Kaq per Gjelozin sa i per ket mendimit tim.
Pershendetje te perzemerta.


test

Gjumashja
26-03-05, 11:55
gjelozoj kur osht puna per me gjelozu

FaLLeN_AnGeL
31-03-05, 12:30
Miredita juve te gjithve.

Me vjen mire qe keni qit ket teme i nderuar.

Por une mendoja shume ne lidhje me xhelozi, e mendoj se xhelozija vjen nga vajzat, e jo nga djemt. E kame fjalen se zakonisht esht xheloze vajza me shume se sa djaloshi. Ka edhe do djem qe s'jan burra dhe mendojn te xhelozojn ne disa gjera ne dashuri.
Personalisht mendoj se xhelozija esht nje pjes e dashuris dhe pa ate s'ka fare dashuri, por zhdo xhelozi duhet te jet e kufizuar qe mos ta lendon ate dashuri e cilla permbahet nga xhelozija.
Per veti kame pas raste qe disa vajza kane qen xheloze ne mua, mirepo mua ajo me ka penguar dhe kame dhan nderheqje nga dashurija me nje vajz te till qe me ka prezentuar shume xhelozi.
Nese ke nje vajz apo vajza nje djal, me te cillin/cillen ke dashuri, atehere xhelozija mund te jet por jo edhe aq e fort sa qe ta kupe ate tjetrin duke u kujdes se c'fare ben gjat jetes se vete dhe si sjellet me tjer per mos ta lenduar te dashuren/dashurin.
Une s'jame fare xheloz ne dashuri, se mendoj kur dua nje vajz atehere sacrifoj jet e gjitha per ate dhe s'mendoj fare ta lendoj ate. Per ate as nuk jame xheloz e as nuk pres te jet nje vajz xheloze ne mua. Fjala esht jo shume ndoshta 5% ne gjera jetsore.

Ky ishte mendimi ime.

Ju pershendes shume te gjithve e jame me shpresa se as kend se kame penguar me ket mendim timin.
Bye :!: :!: :!: :!:

Jana
24-04-11, 19:23
Jam .... nganjeher ....

AliSia
24-04-11, 19:39
Ne disa raste jam.!!

Oqeani
24-04-11, 20:31
Une aaaa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif