PDA

View Full Version : Takimi i pare...


Gentiana
15-12-03, 19:07
Ju pershendes te gjithve.

Desha te hapi kte tem sepse shum me pelqen te dij se ku dhe si jan takuar dy te dashurum, dhe historin e tyre, e sidomos kam deshir te di per kta se jan me te moshuar,sepse gjithkush e din se si kan qen (apo si jan) traditat shqiptare,dhe se e kan pasur pak veshtir apo ku ta di un.Si ka qen ai takimi i par me at personin se e doni me se shumti, dhe ku ka qen ai takim.Ne shpres se do tme tregoni, ju pershendes te gjithve.Genta

python
16-12-03, 03:41
:D nuk dua te me kujtohen

Donika
16-12-03, 16:43
TAKIMI I PAPRITURishte nje dite shum e keqe, dite e dimrit edhe aja nje dite para vitit te ri.

une e kisha ber dhemin oreation 1 dte me par edhe e kisha faqen shum te ajt. por ska lidhje, vetem se dua te them se nga e jashtmja ime, jam dukur shum keq, kurr ma keq me duket sjam kan, edhe kisha pune deri ne qender te kryeqytetit, isha une dhe tezakja ime.

ate dite dola pa pergaditje, edhe masi i kryem punet vendosem te him dikund te pim diqka, edhe shkuam ne nje vend kur shum shpesh shkonim, kur hym mrenda skishim vend askund te hungjemi, dhe dy mashkuj ishin hungjur, edhe na thirren, e na than; ejani ketu, ne vetem edhe nje cigare pe pim e u qum,

ne u hungjem edhe ja nisem te bisedojm, edhe keshtu u be qe ne te dy tani jemi bashk qe 1 vit gati.

lazdrani
16-12-03, 17:51
Genta nje nga shume takimet e mija qe kam perjetuar ishin keto....

Udheheqja nje zhurke ne nje qytet te bukure ne kosove,isha me shoke she shoqe kishim argetim te bukure musika per knaqesi...

Ne nje moment vallezoja me shume shoqe te ndryshme,papritmas ndjeva veten se jam duke u pergjuare nga nje kend nga nje vajze shume e bukure qe me shikonte dhe buzeqeshte embel...Pase nje kohe te shkurte ju afrova dhe luta eshte per nje vallzim me mua (Sentish)

ajo pranoje dhe keshtu hyme ne bisede dhe vallzuam 5-6sentisha pa ndale.Pataj porositem pije dhe dulem pake ne nje vend me te lire ishte ky nje lloje kopshti ne kete lokal qe quhej Klubi i Artiseve!!!

Aty filluam te pythemi aha jete oh jete po bukure ishte ato momente.

Ky takim zgjati Dy vite e gjysem por fatkesisht u ndame qe sot nuk e dime perse.... :cry: :cry: :cry: Kjo me Ndodhi ne vitet 1989-91.

lazdrani

doktoredi
16-12-03, 21:22
Takimin e pare e kam patur ne koridor te shkolles,ajo ishte kujdestare e dites,atehere isha vetem 16 vjec,si fillim pati vetem bisede,pastaj vazhduan tjerat.

ziko
16-12-03, 21:30
tung

e paske nje tem shum interesante

Gentiana
17-12-03, 13:40
tung

e paske nje tem shum interesanteFlm Ziko po ti me sa e di nuk e jape komentin, apo nuk me tregove se si dhe ku jeni takuar,me ate qe e don apo qe e ke dashur. Kurse tjerve ju flm per pergjigjje dhe shpresoj se do te jeni gjithmon i lumtur me at person se e doni.Genta

mickoja
02-06-04, 01:43
Ufff Genta takimin e par ma mir mos me tregu se po duhena me kajt :cry: kurr nuk do ta harroj atč ditč dhe sot me kujtohet se cila datč ka qen dhe qfar dite...o zot o zot

VARDARI
02-06-04, 11:47
-Teme interesante
- Takimin e pare e kam pas ne tren me nje udhetim sojt kur me kujtohet e pyes vetveten a me ka ndodhur mua medvertet shum interesant qe edhe me dasht ta bejsh at takim me paramendim nuk ka shans te behet ...!

Engjellushja
14-06-04, 21:55
Romeo oooooooooooooooooooooo Romeo !!! ;-)

VARDARI
14-06-04, 22:18
[quote="Engjellushja"]Romeo oooooooooooooooooooooo Romeo !!! ;-)
----[-/quote]Vaedari ]Xhulijeta aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Xhulijeta !!!; -)

RRUSHI
15-06-04, 07:22
Ishtin minutat e par te profesorit te se drejtes Romake i cili sapo filloji te futet me gjersisht ne ligjerimin e tij , mbretronte nje qetsi apsolute edhe pse salla ishte e stermbushur me student po interesimi ishte ne nivel , pa pritmas dera hapet dhe thyen gjith ate qetsi qe mbretronte ----- nje bukuroshe futet duke kerkuar ndjes , dhe pa ndonje qellim por disi e turpruar nga ajo rremuj qe beri ulet pran meje pasi edhe isha afer deres---nuk njiheshim me par ---- u prezentuam dhe si studenta te vitit te par qe ishim filluam te diskutojm per provime---- asaj i mungonte literatura dhe kerkoj ndihm nga une , por pasi qe gjdo gje qe kisha ishte ne banesen time pas ligjeratave ikem atje ku edhe kaluam nja disa qaste se beashku por vetem si shok --- shkembyem mendime si dhe numrat e telefonit dhe iku ----- diku nga mesnata cingrroj telefoni ishte ajo - agimi na zuri u ndam qe te takohemi ne ligjerata dhe keshtu ndodhi per dy jav per deri sa ndodhi ajo qe pritshim te ndodh --- e cila zgjati plot tri vjet deri sa ikem ne drejtime te ndryshme pa i then njeri tjetrit as nje fjal te vetme ...!

prizrenasi
15-06-04, 14:44
gentiana mos ma perkujto qik se des tu kesh kur ta paramendoj qysh .
shum interesant veq naj her tjeter ta kallxoj gentiana .sikur ne anderr mu kan aa .hahaha

Murgesha
15-06-04, 17:38
Eh, kane kaluar shume kohe nga ai takim, e une ende e ruaj te fresket ne zemer.
Syte e tij, po syte e tij me shtangen, e zemra mori vrull te dale jashte kraharorit. Sa kohe zgjati nuk e di, por nga ai momenet jeten pa te nuk e mendova me. Fatmiresisht fati e dashuria ishte e imja ato momente dhe vazhdon ende me forcen e takimit te pare.

Gentiana
06-01-05, 02:47
Eh, kane kaluar shume kohe nga ai takim, e une ende e ruaj te fresket ne zemer.
Syte e tij, po syte e tij me shtangen, e zemra mori vrull te dale jashte kraharorit. Sa kohe zgjati nuk e di, por nga ai momenet jeten pa te nuk e mendova me. Fatmiresisht fati e dashuria ishte e imja ato momente dhe vazhdon ende me forcen e takimit te pare.

Murgesha,e lexova me vemendje edhe nje her ket shkrimin tend,dhe verejta, moj ketu nuk paska pasur shkall hiq a??? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
06-01-05, 12:26
Eh, kane kaluar shume kohe nga ai takim, e une ende e ruaj te fresket ne zemer.
Syte e tij, po syte e tij me shtangen, e zemra mori vrull te dale jashte kraharorit. Sa kohe zgjati nuk e di, por nga ai momenet jeten pa te nuk e mendova me. Fatmiresisht fati e dashuria ishte e imja ato momente dhe vazhdon ende me forcen e takimit te pare.

Murgesha,e lexova me vemendje edhe nje her ket shkrimin tend,dhe verejta, moj ketu nuk paska pasur shkall hiq a??? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Jane ne epizode te pare. :wink:

Murgesha
06-01-05, 13:02
Eh, kane kaluar shume kohe nga ai takim, e une ende e ruaj te fresket ne zemer.
Syte e tij, po syte e tij me shtangen, e zemra mori vrull te dale jashte kraharorit. Sa kohe zgjati nuk e di, por nga ai momenet jeten pa te nuk e mendova me. Fatmiresisht fati e dashuria ishte e imja ato momente dhe vazhdon ende me forcen e takimit te pare.

Murgesha,e lexova me vemendje edhe nje her ket shkrimin tend,dhe verejta, moj ketu nuk paska pasur shkall hiq a??? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Jane ne epizode te pare. :wink:

Shumė e saktė Turisti. Mė paske marrė shprehjen qė do tė pėrdorja me ju pėrgjigj Gentės. :lol: :lol: :lol:

turisti
06-01-05, 13:09
Eh, kane kaluar shume kohe nga ai takim, e une ende e ruaj te fresket ne zemer.
Syte e tij, po syte e tij me shtangen, e zemra mori vrull te dale jashte kraharorit. Sa kohe zgjati nuk e di, por nga ai momenet jeten pa te nuk e mendova me. Fatmiresisht fati e dashuria ishte e imja ato momente dhe vazhdon ende me forcen e takimit te pare.

Murgesha,e lexova me vemendje edhe nje her ket shkrimin tend,dhe verejta, moj ketu nuk paska pasur shkall hiq a??? :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Jane ne epizode te pare. :wink:

Shumė e saktė Turisti. Mė paske marrė shprehjen qė do tė pėrdorja me ju pėrgjigj Gentės. :lol: :lol: :lol:

Faleminderit. Ndoshta muj te punoj si " sekretaresha jote ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahah( hajgare ). :wink: