PDA

View Full Version : A E KUJTONI NDONJEHER "DASHURIN E VJETER"????


mija
23-12-03, 19:40
pershendetje...

nuk e di se sa do tju pelqen kjo tem, por kisha pasur deshir ti di mendimet e juaja rreth kesaj teme. a ju ndodh qe ndonjeher pas nje kohe te gjate apo te shkrut qe jeni nda me nje person e keni dasht shum. edhe tani jeni me tjetrin derisa prap mendoni ne te kaluarin..

nuk e di a isha e qart shpresoj qe po!!

me respekt S.

Murgesha
23-12-03, 19:44
Shume e qarte ishe Mija, se paku une e kuptova. Sdi qka te them ndoshta ndonje kujtim i papritur, perndryshe jo. Une se paku jo e tjeret le te japin mendimin e vet.

lazdrani
23-12-03, 19:56
Mija kuku nuk guxoje te pergjigjemne kete pytje!!!!! :P lazdrani

mija
24-12-03, 11:54
flm per mendimin tend Murgesh. e ti lazdran nuk e di pse nuk guxon te pergjigjesh eshte shum pyetje e thjeshte edhe gje qe simbas meje me duket normale!!!!!

sagit_tarius
24-12-03, 14:49
mija ti krejt temat po i jep ne ket forum krejt qa jon realitet te ........ !

po e verteta gjithnje eshte me e mir se sa te japesh mendim .

po mija po mundohum me i ik bile prej mendimeve se te kaluares

e dim se prej dashuris se par askush nuk u nda i kenaqur gjith dashuria

e par ka deshtuar nese te dikush ne ket forum ende nuk ka deshtuar

ateher do tju deshtoi me vjen keq qe ia u thash ket veq deshton

e sa i perket kujtimeve ato smundemi mi nal edhe pse po mundohemi

veq bora e par kur bjen mendimet vijn :cry: veq kush ren se nese ka qen i dashuruar esht normale qe ko mi kujtu don e sdon ai do ti kujtoj

veq gjith esht dashuria e dyt me e mir se e para se ajo mundet me zgjat pergjithmon e sa per te paren :cry: ...

ju pershendes ndoshti dikun nuk ju pelqen po esht mendimi im :lol:

kaedhemazi
27-12-03, 09:05
une i kujtoje te gjitha dashurite e vjetra......

Kaltrina
16-01-04, 15:13
tung
sa per prgjigje, mvaret se sa e forte ka qene dashuria e vjeter, une per veti e kom dashte dikend shume, po skom mujte mu bo bashke me te edhe jom nda, perndryshe ka qene dashuria e jetes edhe se harroj kurre......

komandosi
17-01-04, 16:08
tung
sa per prgjigje, mvaret se sa e forte ka qene dashuria e vjeter, une per veti e kom dashte dikend shume, po skom mujte mu bo bashke me te edhe jom nda, perndryshe ka qene dashuria e jetes edhe se harroj kurre...
ku je zemer kaltrin si je jam blerimi nga lipjani

...

diana
20-01-04, 10:05
Cdokush duhet te dij " ta kthen faqen e nje libri" ashtu edhe me dashurine e kaluar. Nese ka patur komplicitet midis partnereve dhe jane dashur me te vertete ,natyrisht qe do te kene ende ne memorje njeri-tjetrin. Nese jane ndare ne rrethana dhe per aresye drastike ,nuk mendoj(aresyet nese jane te lidhura ne genjeshtra dhe ofendime te pabazuara objektivisht). Me mire eshte te dish te kalosh ne dicka tjeter duke mos harruar lekcionet qe cdo relacion te ka mesuar...

mija
20-01-04, 15:22
pershendetje...

Me vjen mire qe po i ndani mendimet e juaja...mirepo deshta qe te shtoj "sagit_tarius" qe tamat e mija nuk kan te bejne me jeten time private por me problemet e shumta qe ballafaqohemi te gjtihe ne jete....edhe un nuk e ceka "dashurin e pare" por njeren prej dashurive per te cilat mendoni se eshte e "vertet"
sado qe te ndodhin gjerat dhe sado qe te ju ndajn rrethanat prap ne zemer do tju kaploj ajo ndjenj "sikur ta kishit"!!!!!

sagit_tarius
20-01-04, 20:27
o edhe qito rethanat sdi kush i ka lan po mendoi kush i ka shti
ne perdorim boll te kqija jon bre .... />>>>>>>
e sa i perket "dashuris se vertet" zor esht ne ditet sodit :cry:
se nuk ka ma besim askush ne "dashuri te vertet"
fakt esht qe the se qfardo qe te ndosh dhe qfardo qe te jen rrethanat
kur dikush bjen ne dashuri ai do ta kujtoj at per nje koh shum te gjat
nese ajo dashuri nuk ka sukses, po nese ajo dashuri qe ka sukses dhe
ndodh qe te jen ndar ajo mendoi qe nuk harohet kur :cry:

mija
21-01-04, 15:06
oki de kjo o tem e hapur te gjithe nuk mendojn njejt edhe nuk ndodh me te gjith mir...keshtu ti e shiqon ket nga ana jote!!!!

sagit_tarius
21-01-04, 20:59
valla bash nuk ndodh me te gjith mir,
shum esht nje pakic e vogel qe iu ndodh mir
e sidomos mu e mira me ka haru moti shum moti nuk jom ndi taman qysh duhet me kon qysh jom kon nje far vakti po nejse mos te hi ne tema palidhje :wink: tung te pershendes mija
nuk po kom koh me shenu krejt qka deshat po neise

Sexy_Boy
23-01-04, 09:51
e p[erkujtoj me endje dhe me malle sidomos dashurine e pare.

mija
23-01-04, 17:25
eh valla ma mer mendja qe te kuptoj ty edhe shum te tjer...po jeta eshte vet e till!!!!

sagit_tarius
23-01-04, 20:07
Eh valla qa me bo tash muna me than qe ma mir
mos te kisha egzistu fare shum ma mir kishte me qen
edhe per mu edhe per shum te tjer :!: :!: :!:
per ne te gjitha aspektet po flas :roll:

mija
31-01-04, 19:25
eh valla so bash qashtu...se jeta ka anen e saj pozitive per te gjith

alb
03-02-04, 20:02
me kujtohet fare mire kur jam takuar me princeshen time dhe kurre nuk mundem ta harroj ata sepse ma ka dhuruar gjithe qenien e vet mua , me ka dashur shume ,edhe une e kam dashur por qka te bejsh kur nuk ka thene zoti te jemi ne dy bashk ,pra tash vetem mundem ta kujtoj sepse nuk do te jemi kurre bashk me gj... sepse ajo tash vetem e ka vendos fatin e vet ,por une nuk do ta harroj kurre ata e besoj se edhe ajo mua kurre nuk me ka harruar e as qe do te me harron .

sagit_tarius
04-02-04, 18:54
fakt qe edhe jeta e ka anen pozitive veq se ana pozitive shum
rrall vjen e ajo negative esht gjithmon tek ne po qti bjsh
jeta esht kshtu smundemi ta ndroim po qa me bo
kush ka fat ne dashuri nuk din ta ruaj :shock:
e ai i cili mendon me gjat atij gjithmon i deshton po
ma mir esht qe te mendosh vetem per sod e per neser let
del qka te del :lol: nuk ish mir te mendohet per te nesermen
se qka do te besh po foli per veti qe kom kom mendu ashtu edhe nuk
ka pas sukses :cry: po edhe ksaj nuk i thuhet jet po nejse

SAMI
07-02-04, 10:25
tung te gjithve . si po kaloni ? a ko ndokush nga llozana apo zvicra ketu ?

mickoja
30-04-04, 03:50
ju prshndes

un mendoj se nse ke pas nj dashuri t vrtet dhe e ke dashur at,dhe je nda nga aj person prqfar do arsyje,mendimi im se at do ta kujtojsh shum here n jet dhe nuk besoj se do t harrohet ajo dashuri kurr edhe nse je tani me nj lidhje tjeter apo e martuar se mendiment askush nuk mund ti ndali

tung mickoja

drenousha
30-04-04, 08:15
as une nuk e harroj dashurine e pare po jeta vashdon

Vera
03-05-04, 18:31
Pershendetje mija

Valla te drejten me te thon te gjitha me i harru dashurin e par kurr nuk e harroj se ka qen dimer bile dhe nuk mund ta harroj dhe ajo ra epo me pengon ne te ardhemen bile


!!!!!!!!!! :( Vera

Cool_Boy
04-05-04, 15:33
Vera-Me vjen shume keq qe tu keni nda nga aji por jeta vazhdon e nuk duhesh te mendosh per ate me,se do te gjeni me te bukur dhe do te jeni me e lumtur ne jeten e juaj edhe pa ate .....

Nje pyetje per ju qe jeni pergjigje dhe ata qe do te pergjigjen ketu::Por nese ju e gjeni nje lidhje me te mire dhe jeni me te lumtur se keni qene a do ta mendoni ate te kaluaren,a do ta dashuroni ate te kalume me???

Perhsndetje Cool_Boy

lazdrani
04-05-04, 19:49
Vera-Me vjen shume keq qe tu keni nda nga aji por jeta vazhdon e nuk duhesh te mendosh per ate me,se do te gjeni me te bukur dhe do te jeni me e lumtur ne jeten e juaj edhe pa ate .....

Nje pyetje per ju qe jeni pergjigje dhe ata qe do te pergjigjen ketu::Por nese ju e gjeni nje lidhje me te mire dhe jeni me te lumtur se keni qene a do ta mendoni ate te kaluaren,a do ta dashuroni ate te kalume me???

Perhsndetje Cool_Boy :D Cool_Boy jo tani sben me lujt bisht :D duhet me u pajtua me fatin :wink:

Vera
06-05-04, 06:44
po me cilin fat bre lazdrani valla hiq nuk jam duke u pajtuar :(

qika_pr
18-05-04, 17:59
Ndodh qe me kujtoeht ne nje date te caktuar apo e shof por vetem per disa momente jo te me behet obsesion

prizrenasi
21-05-04, 21:53
une per veti .e kujtoj shum dashurin e vjeter ,me shum mvaret edhe qfar dashurie ka qen , por une e kujtoj dashurin e par e vjeter sa her qe jam i lir e duke menduar e jan i qet me kujtohet ajo dashuri ,dhe nuk mund qe ta harroj kurr edhe me qe nuk ka qen dashuri e gjat shum po e kujtoj shum shpesh ,i kujtoj shpehjet embela e takimet e pythjet , flm tte gjithve.

nitushe
11-09-04, 10:39
po mvaret se far ndjenjash ke pas per to nese ke pas ndjenja te forta normal qe te kujtohet :roll:

x_personi
12-09-04, 16:09
un e kujtoj sidomos dashurin e par

turisti
12-09-04, 22:06
Absolutikisht,sepse : NJERIU KUJTON NESE MUNDET-HARRON NESE DON. :wink:

DannyAus
19-09-04, 17:17
NORMAL SE PO,, NJERIU GJITHMON I KUJTON ATO QASTE TE LUMTURA PO ASHTU KA QASTE TE KEQIJA,, POR E MIRA DHE E KEQJA NUK HARROHEN,,,
KESHTU QE KA QASTE TE MIRA ME ISH TE DASHUREN QE NUK HARROHEN DHE SHPESH I KUJTOJ

Ermira
09-10-04, 22:54
Pershendetje Mija
Shum tem me vend!!
Nganjeeher kur te kujtoj dashurine e shkuar se dij qofte qastet emira apo te keqija edhe pse te keqija s'kishte fare por u ndame per qeshtje personale edhe pse kurr s'ishim te bashkuar mirpo rresshqethem kur mendoj ate kohe ....
tung tung!!

Loloku
09-10-04, 23:08
Koha nuk me tepron nga e reja, por e enderroj!

livoreka bicio
09-10-04, 23:14
NORMAL QE DASHURIJA E VJETUR DUHET KUJTUAR,SI DO QE TE ISH KAN GJDO E KALUAR,DUHET KUJTUAR. :wink:

Barbaroza
10-10-04, 12:59
NORMAL QE DASHURIJA E VJETUR DUHET KUJTUAR,SI DO QE TE ISH KAN GJDO E KALUAR,DUHET KUJTUAR. :wink:

Une mendoj se nuk duhet kujtuar gjerat qe kane kaluar,jetoni me te tashmen.Une s'kam pas asnje dashuri qe ta dija nese do e kujtoja apo jo,por vertete s'kisha dashur qe i dashuri im ne te ardhmen ta enderronte dike tjeter apo te vuante per ate dashuri sepse nuk eshte ndenje e mire per ty!

Gjumashja
15-10-04, 16:14
Jo valla qka u kane u shku tash duhet me mendu per te ardhmen :wink: :wink:

livoreka bicio
15-10-04, 21:43
NORMAL QE DASHURIJA E VJETUR DUHET KUJTUAR,SI DO QE TE ISH KAN GJDO E KALUAR,DUHET KUJTUAR. :wink:

Une mendoj se nuk duhet kujtuar gjerat qe kane kaluar,jetoni me te tashmen.Une s'kam pas asnje dashuri qe ta dija nese do e kujtoja apo jo,por vertete s'kisha dashur qe i dashuri im ne te ardhmen ta enderronte dike tjeter apo te vuante per ate dashuri sepse nuk eshte ndenje e mire per ty!ASHTU ESHT BARBAROZA, POR AJO NUK MUNDET TE HARROHET, KET PO TA THEM UNE, ,DHE VETEM KUSH THOT SE NUK BESOJ QE HARROHET. KUPTOHET SE NUK I MENDON NE MENYRA TE DASHURIS APO TE SEXIT, POR NJE DASHURI E KALUAR ESHT EDHE NJE SHOQERI E KALUAR, DHE SECILA KUJTOHET, POR JOO ME QELLIME TE KQIJA APO, ME PAK FJAL TE DASHURIS... TE PERSHENDES E NDERUARA BARBAROZA... :wink: :wink: :wink:

ArMMeNDii
16-10-04, 05:24
hmmm po e takoj shpesh her bile ma shpesh se dashnin e re sdi qa u bo kshtu edhe un sdu ta takoj ama qe per gjdo dit na bjen me u atku me naj menyr ndoshta un jam pak gabim qe i jap rast asaj se deri me nje koh shum shpesh pishim kaffe kishe ne menyr shoqrore hmmmm ndersa neser kam nje ftes prej saj per ta kaluar nje nat me te :? hmmm sdi a do ta pranoj a jo po pres deri neser.

Spo_Ma_Nin
16-10-04, 05:32
Prshndetje Mija

Tema e qlluar, prgjegjja nc kurr bile...

Gjum t mbl

Barbaroza
16-10-04, 16:30
NORMAL QE DASHURIJA E VJETUR DUHET KUJTUAR,SI DO QE TE ISH KAN GJDO E KALUAR,DUHET KUJTUAR. :wink:

Une mendoj se nuk duhet kujtuar gjerat qe kane kaluar,jetoni me te tashmen.Une s'kam pas asnje dashuri qe ta dija nese do e kujtoja apo jo,por vertete s'kisha dashur qe i dashuri im ne te ardhmen ta enderronte dike tjeter apo te vuante per ate dashuri sepse nuk eshte ndenje e mire per ty!ASHTU ESHT BARBAROZA, POR AJO NUK MUNDET TE HARROHET, KET PO TA THEM UNE, ,DHE VETEM KUSH THOT SE NUK BESOJ QE HARROHET. KUPTOHET SE NUK I MENDON NE MENYRA TE DASHURIS APO TE SEXIT, POR NJE DASHURI E KALUAR ESHT EDHE NJE SHOQERI E KALUAR, DHE SECILA KUJTOHET, POR JOO ME QELLIME TE KQIJA APO, ME PAK FJAL TE DASHURIS... TE PERSHENDES E NDERUARA BARBAROZA... :wink: :wink: :wink:

Livoreka,patjeter se une kuptoj kur ish-dashuria kujtohet ne menyra jo qellimkeqija,por,psh,t'i mbash akoma fotot apo diqka te saj,kjo do te ishte shkaterrim per veten tende dhe lidhjen tende te re,qofte ajo edhe martesore ,sepse kam degjuar edhe per raste te tilla,qe djem ruajne si kujtim te nje dashurie te perenduar ndonje foto apo ndonje leter!Paramendo po t'i zinte gruaja,a mendon se ajo do te te dashuronte si me pare????Kurre me,sepse ajo ndoshta ne vend te burrit te saj,do t'i behej se sheh nje kriminel.
Prandaj,kujdes!

livoreka bicio
16-10-04, 18:59
BARBAROZA, POJTOHEM GJITHSESI ME TY QE ISH.DASHURIJA E KALUAR ESHT E KALUAR, DHE NUK DUHET TE MBAJSHE FOTO APO GJERA TE ASAJ/ATIJE. DHE SIKURISHT SE MUNDET ME ARDH PUNA DERI TE KONFLIKETI ME DASHURIN E RE... POR PRAP SE PRAP, DUKE I LEN TE GJITHA ANASH,. DASHURIJA E VJETER NUK DUHET ME TE RA ME NE MEND POR PER FAT TE KEQ NE DISA RASTE KUJTOHET... :wink: :wink:

Barbaroza
17-10-04, 15:52
BARBAROZA, POJTOHEM GJITHSESI ME TY QE ISH.DASHURIJA E KALUAR ESHT E KALUAR, DHE NUK DUHET TE MBAJSHE FOTO APO GJERA TE ASAJ/ATIJE. DHE SIKURISHT SE MUNDET ME ARDH PUNA DERI TE KONFLIKETI ME DASHURIN E RE... POR PRAP SE PRAP, DUKE I LEN TE GJITHA ANASH,. DASHURIJA E VJETER NUK DUHET ME TE RA ME NE MEND POR PER FAT TE KEQ NE DISA RASTE KUJTOHET... :wink: :wink:

Po natyrisht se kujtohet nese te ka lene ndonje mbrese te veqante,perkundrazi,as ne enderr s'kishe patur deshire ta shihje!

TIM
17-10-04, 19:04
TUNGI

Edhe perse ajo kohe ka kaluar qe sa vite nuk kame dhe kurre nuk do te tentoj qe ta harrroj , ajo eshte nje simbol ne zemren time , me nje fjale ajo mbetet nje teori e pa zgjedhur si XY ???

Ermira
27-10-04, 17:59
Pershendetje Mija shum e qarte ishe ne pyetjen!!!
Te pergjigjem gjithkush ka nje simpati apo nje dashuri s'ka njeri qe s'ka!!!Une ende i kujtoj ato te shkuarat e jetes sime ne qfardo ne dashuri apo qfardo qofte ajo e mir apo e keqe!!
Kurre s'pendohem per gjerat qe i kam be dhe se besoj qe do te pendohem ndonjeher!!!!!!po them ato te mirat (se per te keqijat pendohem)hahahha tung tung!!!

Kercovari
27-10-04, 19:50
Lumi me mori dashurin e vjeter,por jo edhe kujtimet qe u ngurosen ne shpirtin t`im si nje shkembe i forte perpara cdo fortune. Te harosh dashurin e vjeter me si doqofte,s`do te thote kurgje perpos:Te ngresh digen peroit te cilin e krijove me lotet e tua,e te drejtosh per te permbytur kopshtin te cilin e mbolle plot dashuri per te mbledhe frutet e urrejtjes.

DEA
27-10-04, 21:55
Lumi me mori dashurin e vjeter,por jo edhe kujtimet qe u ngurosen ne shpirtin t`im si nje shkembe i forte perpara cdo fortune. Te harosh dashurin e vjeter me si doqofte,s`do te thote kurgje perpos:Te ngresh digen peroit te cilin e krijove me lotet e tua,e te drejtosh per te permbytur kopshtin te cilin e mbolle plot dashuri per te mbledhe frutet e urrejtjes.

Qfare profesioni keni (pyetje e sinqert) se keni shume shprehje poetike te mira,shkrime te veqanta :wink:

Krokodilli
28-10-04, 05:34
Patjeter se kujtoj dashurin e vjeter.....
edhe pse ka kalu nje kohe e gjat,,,, dashurin e vjeter gjithmon e kujtoj,, sidomos takohemi ne befasi shum shpesh ne qytet,, dhe te gjitha kujtimet me kthehen per nje moment,,, flasim nga nje fjal,, nje pershendetje ne shpejtesi dhe ndahemi ne mendime.. :cry:

Kercovari
28-10-04, 10:33
Lumi me mori dashurin e vjeter,por jo edhe kujtimet qe u ngurosen ne shpirtin t`im si nje shkembe i forte perpara cdo fortune. Te harosh dashurin e vjeter me si doqofte,s`do te thote kurgje perpos:Te ngresh digen peroit te cilin e krijove me lotet e tua,e te drejtosh per te permbytur kopshtin te cilin e mbolle plot dashuri per te mbledhe frutet e urrejtjes.

Qfare profesioni keni (pyetje e sinqert) se keni shume shprehje poetike te mira,shkrime te veqanta :wink:

Shume e nderuara Dea
Jemi ne nje dritare te hapur komunikimi fale zhvillimit Elektronik ne fushen Multimediale ku pak a shum edhe une jem i kyqur si rob i ketij trendi boteror.Me profesion jam RTV-Elektricist,ku me vone u kyca edhe ne rrjetin e Menaxhimit po te kesaj fushe.
Ne pa mundesi te arsimohem ne gjuhen shqipe,qe pas shkolles fillore edhe qate pak arsimim i kreva ne gjuhen Maqedonishte dhe Serbishte,por pa u larguar nga gjuha qe me fliste Nena ime e dashur e cila nuk eshte me ne mesin tone.
Perderisa Ju tek une shihni shpirtin e nje poeti,me jepni kurajo qe ne te arrdhmen te gjeje rruge te reja per te vene ne binare edhe amanetin e Nenes e cila shpeshher me thoshte:Meso o biri i Nenes por, mos haro gjuhen tende. Edhe komplimenti i Juaj eshte nje nder ato qe kurre te mos ndalem se shkruari dhe folur shqip.
Mbetesh e respektuar pergjithmon Dea.
Flm.Kercovari.

stina
01-11-04, 17:29
hehe qkas mundet me ndodh wallahi :!:

stina
01-11-04, 17:31
hey mija, ma merr mendja se dashurin e par kurr sun e harron,.keshtu ma merr mendaj!"!
tungi

CICERRIMA
06-11-04, 19:59
dashurite e vjetra nuk harrohen nese ato kane qene te medha,nese ka ekzistuar dashuria dyaneshe,dhe sidomos nese jane ndare pa vullnetin e tyre ,ato nuk harrohen lehte...edhe un e kujtoj dashurin e pare e cila me ngrin buzen ende sot kur e kujtoj,sepse iku pa puthje hahahahaha

zana_e_maleve
07-11-04, 21:56
dashurite e vjetra nuk harrohen nese ato kane qene te medha,nese ka ekzistuar dashuria dyaneshe,dhe sidomos nese jane ndare pa vullnetin e tyre ,ato nuk harrohen lehte...edhe un e kujtoj dashurin e pare e cila me ngrin buzen ende sot kur e kujtoj,sepse iku pa puthje hahahahaha

Ku bre ulqinak kurgja puna jote si me te ike ashtu ajo ty
haahhaahah vrapo mbas saj se ndoshta e nxen

CICERRIMA
08-11-04, 15:41
dashurite e vjetra nuk harrohen nese ato kane qene te medha,nese ka ekzistuar dashuria dyaneshe,dhe sidomos nese jane ndare pa vullnetin e tyre ,ato nuk harrohen lehte...edhe un e kujtoj dashurin e pare e cila me ngrin buzen ende sot kur e kujtoj,sepse iku pa puthje hahahahaha

Ku bre ulqinak kurgja puna jote si me te ike ashtu ajo ty
haahhaahah vrapo mbas saj se ndoshta e nxen

ndigjo moj zana_e_maleve...DASHURIA THONE SE I PERNGJAN HIJES,SA ME TEPER QE I AFROHEJ EDHE ME LARGE SHKON DHE KURR NUK E NXEN.TASH PO RRI NE VEND DHE PO PRES TE IKIN DITET ME DIELL,DHE NDOSHTA DIKU E GJEJE NGUSHTE hahahaha
mirepo,me frigeson fakti qe ULQINI SIPAS METEREOLOGEVE ESHTE VEND QE KA ME TEPER DITE ME DIELL NE VITE...DIKU 275 NESE NUK GABOHEM,ASHTU QE ME MBESIN PAK DITE QE TA ARRIJ,APO JO. SI THUA TI

Rudi_1
09-11-04, 23:36
Jo valla kure nuk haroet.po edhe nese haroet ( per pak kohe) po patjeter do te kujtohet perseri,dhe kur te kujtohet ndjen dicka te keqe ne zemer.

mickoja
10-11-04, 12:04
Jo valla kure nuk haroet.po edhe nese haroet ( per pak kohe) po patjeter do te kujtohet perseri,dhe kur te kujtohet ndjen dicka te keqe ne zemer. :cry: :cry: :cry:

Rudi_1
10-11-04, 21:06
Jo valla kure nuk haroet.po edhe nese haroet ( per pak kohe) po patjeter do te kujtohet perseri,dhe kur te kujtohet ndjen dicka te keqe ne zemer. :cry: :cry: :cry:
Pershendetje Mickoja.
Mickojka nuk eshte per te qajtur po per te ULURUAR e me te ndi krejt qyteti..... :cry:

CHICCO
24-12-04, 15:38
sipas mendimit tim dashuria nuk mund te harrohet as e para po as tjerat. ajo mund te harrohet vetem nese nuk ishte e vertet dhe e sinqerte d.m.th nje lloj aventure apo dashuri seksi. :wink:

Gjilanasja
05-01-05, 18:52
Tem e Qelluare Mija
Te jem e sinqert ,une kam pasure nji dashuri te madhe dhe kurre se harroj.Edhe pse jetoj e lumtur me tjetrin,Malli per dashurin e pare nuk fiket kurre.Ndoshta pse ne nuk ishim shkaktare per ndarjen tone.Mos vdeksha pa e pare edhe njiher.Ky eshte mendimi im.

Barbaroza
05-01-05, 19:47
Me vjen keq per juve qeni deshtuar ne dashurite e para dhe ma merr mendja se dashuria e pare nuk harrohet,megjithese nuk kam perjetuar asnje deshtim!Por mendoj se,nese une do isha fajtorja e ndarjes,edhe do ta kujtoja,por nese ai,kurreeeeeeeeeeeeeeee me ne jeten time nuk do zinte vend kujtimi per te,veq urrejtja ndoshta!

Rudi_1
05-01-05, 23:33
Me vjen keq per juve qeni deshtuar ne dashurite e para dhe ma merr mendja se dashuria e pare nuk harrohet,megjithese nuk kam perjetuar asnje deshtim!Por mendoj se,nese une do isha fajtorja e ndarjes,edhe do ta kujtoja,por nese ai,kurreeeeeeeeeeeeeeee me ne jeten time nuk do zinte vend kujtimi per te,veq urrejtja ndoshta!

:x :x :x :x

Arbri
07-01-05, 16:00
dashurite e vjetra nuk harrohen nese ato kane qene te medha,nese ka ekzistuar dashuria dyaneshe,dhe sidomos nese jane ndare pa vullnetin e tyre ,ato nuk harrohen lehte...edhe un e kujtoj dashurin e pare e cila me ngrin buzen ende sot kur e kujtoj,sepse iku pa puthje hahahahaha

Ku bre ulqinak kurgja puna jote si me te ike ashtu ajo ty
haahhaahah vrapo mbas saj se ndoshta e nxen


hahahahaha, po qka me vrapue kur, malli i mire shkon me mengjes :cry: :P :x
Ishalla e gjen naj "zevendesim" te mire bile, hahahahahahaha :wink: :lol:

Gjumashja
20-03-05, 12:25
skom qka me kujtu e shkune e harrune

uck_aksh
27-03-05, 19:57
:!: dashurin e vjeter e harroj ose nuk e kujtoj vetem hatere kur te vdes[/b]

Alfred
11-04-05, 20:43
kujtimet, jan pjes e jetes , te secilit nga ne , mirpo dikush esht i lumtur kur i kujton ato e dikush nuk mesohet me jetu me to si kujtime dhe pjes e jetes , une sa her qe me kujtohet edhe gezohem edhe mallengjehem .

Gezohem : se esht pjes e jetes time qe kam qen i lumtur dhe e kujtoi me deshir

Mallengjehem: se esht ne koh te behem i " lumtur"

experti_lu
22-04-05, 01:49
mua nuk me kujtohet dashurija e re po me kujtohet e vjetra!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po ku me gjet qat dashuri seeeeeeeeee????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Ermira
04-06-05, 17:55
pershendetje...

nuk e di se sa do tju pelqen kjo tem, por kisha pasur deshir ti di mendimet e juaja rreth kesaj teme. a ju ndodh qe ndonjeher pas nje kohe te gjate apo te shkrut qe jeni nda me nje person e keni dasht shum. edhe tani jeni me tjetrin derisa prap mendoni ne te kaluarin..

nuk e di a isha e qart shpresoj qe po!!

me respekt S.


Kurr!
ndoshta ndonjeher,,por saher qe kujtoj me vjen te qesh,,se sa e trullume paskna qen
edhe pse ajo ska qen dashuri por simpati

Tomori
04-06-05, 18:13
Kurr!
ndoshta ndonjeher,,por saher qe kujtoj me vjen te qesh,,se sa e trullume paskna qen
edhe pse ajo ska qen dashuri por simpati

:shock: :shock: :shock:

Ermira
05-06-05, 13:11
Kurr!
ndoshta ndonjeher,,por saher qe kujtoj me vjen te qesh,,se sa e trullume paskna qen
edhe pse ajo ska qen dashuri por simpati

:shock: :shock: :shock:


Po de Tomori hahah Se siq w e kam sek nuk ka qen dashuri por simpati,,edhe pse quhet Dashuri,,,,,,Dashuria eshte diqka,,sdi te pershkruajj,,,,,nejse

Cuclla
06-06-05, 14:11
Valla me qen i drejt po e kujtoj shpesh jo ndoshat qe due po Instiktivisht me kujtohen gjerat(te mira dhe te kqija) qe me kan ndodhur gjat asaj kohe d.m.th mos gjelozoni nese i dashuri apo e dhashura juaj e kujton nje gje te till se ndoshta nuk deshirojn po i kujtohet
MOs e Harroni Puthjen e Par Cucllen

Kaltrushi
06-06-05, 14:23
skom qka me kujtu e shkune e harrune


:wink: :wink: :wink:

Kercovari
09-06-05, 09:46
Kur te shihni se lulet kan haru te celin per cdo Pranvere,s`do mend se dikush ka harru dashurin e pare.

Domira
12-06-05, 10:00
te gjitha dashurit e vjetra i kujtoj me endje :lol:

lyra2
11-09-08, 09:16
te gjitha dashurit e vjetra i kujtoj me endje :lol:
:smile:

Oqeani
11-09-08, 09:18
Po more si mos me i kujtue ... te embla ishin ...

e_martumja
11-09-08, 09:40
te gjitha dashurit e vjetra i kujtoj me endje :lol:ata qe kan kalu neper sana e kallamoq nuk njehin:biggrin: mos i kujtoj ata ahahha

LABI
11-09-08, 10:41
Sa me shume kohe kalon, aq me shume shtresezime arekologjike formohen....Dhe sa me i trash shkon e behet , eshte ky shtresezim aq me te padukshme (te huaja) me behen keto forma perjetimesh ne jeten time !

Arkza
11-09-08, 10:47
Po qfare Dobie kemi nga e Kaluara see ???
Nuckk as Ondrre s'du me kujtu e lemo keshtu edhe ma hiq ... :tongue:

MemphiSx
11-09-08, 13:28
ata qe kan kalu neper sana e kallamoq nuk njehin:biggrin: mos i kujtoj ata ahahha


Qato thojn t'vjetrit jon kon ma t'lezetshme :D qka po i njeh kto t'sotit khaa edhe fmija pe din qka o dashnija :D

Valla Jo,skisha me thon qe e kujtoj apo qe kom naj nostalgji per te,thjesht e mbaj ne mend qe ka qen n'list :D

aLbaChiCk
11-09-08, 16:58
Po e kujtoj bile bile edhe kaniher shkruj me to :smile:

selvija
12-09-08, 14:31
ata qe kan kalu neper sana e kallamoq nuk njehin:biggrin: mos i kujtoj ata ahahhaHee bash ajo dashuri noslagjike kujtohet e martumja,,:wink:
ani ne kallamoq phaaa q'me qove ne boten e endrrve para shum vitesh,,

isha me naushen tem shkum me marr ne are nje kungull dhe disa qep kishin aren ngat asfalltit kryesot aty ne vushtrri,,edhe une kisha nje radion (tranxistor) a qysh i thoshim ne ate kohe,,dhe kendojke Sinani kengen byrek,,,hahahha

dhe kur mbrritem thuse ne mes ares kishim qept dhe fshisat te mbillura ato ishin rrit si pem,,kur pa prit qe nje qift djel dhe vajze aty agaggaga e kan degju muziken sinanin qe hanke byrek,,edhe u ngriten vetem ne pershendetem dhe iken,,,oo i thash q'na paskeni bo qept vram bre zoti ju marrofte e me plasi gazi,,:biggrin:ata iken tuj qesh

dhe paramendo se si kan kalu ata ne natyre,,vetem xhaketen granat kan shkru o sefa he sefaaaaaaaaaaa midis qepve tmija,,,:biggrin:

turisti
12-09-08, 16:14
E kujtoj dashurine e vjeter do dite.............

Murgesha
13-09-08, 00:09
Nashta e kisha kujtu bre po hiq koh pr kujtime nuk po kam....

emine
18-09-08, 08:37
drejt me tregu?!Me mu kujtu se kisha lon,kshtuqe qka ka shku udha mare;)qto te reajt ma te mira spo me lajne me kujtu send hiq....

Lendi1
20-09-08, 02:26
Jo deri tash joskam arsye per ta kujtue kur jemi ndar