PDA

View Full Version : E njerz si do ta kishit menduar veten te martuar ???????


Kujtim thaqi
13-01-04, 15:49
? Une per veti po tem nuk po e besoj se do te jem i martuar ndonjiher as nuk po mendoj qe te martohne edhe deshta te di diqka prej meddimeve tuaj se si do ta kishit menduar veten te martuar

Kaltrina
13-01-04, 16:19
po varet me kon martohesh edhe varet nga martesa, nese e gjen personin e duhur pse jo?

Murgesha
13-01-04, 16:31
njesoj si para marteses pa kurrfare ndryshimi.
Ah me fale eshte nje ndryshim por nejse ai ndryshim nuk ka edhe shume rendesi te madhe.
Martesa nuk te ndryshon.

Gentiana
13-01-04, 16:48
Nese njeriun nuk e ndryshon a e ndryshon Jeten hiq,dhe nese po cilat jan ato te mirat dhe ato te keqijat??!!!
Un per vete mundem me e paramendu,ama nese ´kuptohemi ne te gjitha menyrat, dhe nese nuk ka grindje, po kush ka qef ne grindje,keshtu qe edhe un jam si te gjitha tjerat, se dojn te ken nje jet te lumtur e sidomos me ate se e don. dhe kjo dashuri te shkon deri ne martes nuk ka gje me te bukur, me e nda gjo dit me te....... po nejse nuk kam nevoj me shtu diqka se gjithkush din vet per martes dhe per dashuri.
Genta

Murgesha
13-01-04, 19:09
Njeriu nuk ndryshon ne martese, ndersa jeta me vjen keq te te them ndryshon edhe shume.
Ka obligime te shumta qe e bejne disi jeten me te veshtire.
Mvaret pastaj se kend e marton. Nese eshte nje njeri i mire, i dashur, i sinqerte keto veshtiresi jane minimale. Por ndodh edhe e kunderta kur nuk ka mirekuptim mes bashkertove jeta humb kuptimin dhe vleren e saj.

qika_pr
22-05-04, 18:29
Martesen e kam paramenduar shum em nryshe edhe kam prit shum nryshime ne jeten time
Ka nryshu vendi ku jetoj edhe rrethi,kam nryshu edhe une pak nuk dal tash paradite,pas dreke e ne darke,po dal vetem pas punes,duhet me mendu ndonjeher edhe per dreken ne shpi qe ke gje kur kam qen e pa martuar nuk e kam pas,nese vjen dikush ndonje mysafir patjeter duesh me ndejt me te jo si me pare kam hy i kam fol edhe kam ik ne dhomen time
cka eshte ma mir
Nuk di e ki gjithmon dashnin afer,e provon sa kuzhnjer te mir jan meshkujt,e provon cka eshte me qen nuse (hahah kuku une nuse) nejse ka shum sene te mira martesa veq do sene vetevetiu i len njeri pas martese jo qe te thote dikush po vet i len

Barbaroza
25-05-04, 13:57
Mund ta marr me mend se martesa te ndryshon bile se paku 50%,por asesi s'kisha pranuar te ndryshoj.
I kam pare disa shoqe te mia si jane bere pas marteses :roll: keshtu qe kam marre njefare leksioni se si nuk dua ta lejoj veten te bie ne nje gjendje te tille,por fatkeqesihst shume gjera varen nga rrethi dhe familja ku martohesh!
Jane shume gjera qe te bejne te ndryshosh veq ishallah Zoti ma degjon lutjen time dhe me le te pandryshuar edhe pas marteses!

anna
25-05-04, 14:53
gjeja e fundit qe mendoj eshte ajo per tu martuar :) :)

VARDARI
26-05-04, 13:58
-Martesa nuk te ndryshon se un per veti vet jam i martut dhe nuk ka ndryshim vecse normalsht qe te shtohen obligimet ndaj shtepis. Se ndryshime nuk ka un foli per veti edhe me femrat tjera i kam raportet siq i kam pasur ma par....shkelqyeshem sot per soti

Barbaroza
26-05-04, 14:08
-Martesa nuk te ndryshon se un per veti vet jam i martut dhe nuk ka ndryshim vecse normalsht qe te shtohen obligimet ndaj shtepis. Se ndryshime nuk ka un foli per veti edhe me femrat tjera i kam raportet siq i kam pasur ma par....shkelqyeshem sot per soti


:?

lazdrani
26-05-04, 14:29
Hy ne mesin e burrave haaaaaaaaaa,dhe ska me miremengjesi,por vetem mirdita dhe mirembrema :wink:

Gentiana
26-05-04, 17:39
Njeriu nuk ndryshon ne martese, ndersa jeta me vjen keq te te them ndryshon edhe shume.
Ka obligime te shumta qe e bejne disi jeten me te veshtire.
Mvaret pastaj se kend e marton. Nese eshte nje njeri i mire, i dashur, i sinqerte keto veshtiresi jane minimale. Por ndodh edhe e kunderta kur nuk ka mirekuptim mes bashkertove jeta humb kuptimin dhe vleren e saj.

Tybe Murgesh me ket shkrim tendin me ke shti me mendu a me u Martu hiq!! :wink:

Jana
01-05-08, 11:11
Normal si krejt femrat e martume me rendesi asht me pas jeten e mir me personin qe martohesh...
Edhe kuptohet me kriju Familje....

Adina-R.Ks
01-05-08, 12:22
Nje jete pthuaj tersisht e re, do jeme ne nje familje te re, nje ambient te ri, ne krijim te familjes sime... nuk po shtoj me shume se mjafton kaq per tju pergjigj kesaj teme...