PDA

View Full Version : "Te dua (thuhet me fjal a po me zemer )"


Zana
14-01-04, 19:25
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana*

CrAzY-BoY
14-01-04, 19:28
hahaha zana valla une ka ni her i thom vec hajt e ka ni her i thom me gjith zemer :P hahaha shum tem e fort a:)

janni_dk
15-01-04, 10:10
te shmten e rasteve vetem me goj zana !!! sdi pse , ndoshta qe edhe aventurat nuk i le anash !! xix teme :wink: bravo

lazdrani
15-01-04, 16:34
ZANAAAAAAAAAAAAAAA TE DUAAAAAAAAAAAAAAAA ME GJITHE ZEMERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: P:SH lazdrani :wink:

Murgesha
15-01-04, 17:28
Ops Lazdrani.
E nxorre kete shprehje nga fundi i zemres apo e tha me maje te gjuhes.
Zana ruaju qik se e ka nje te fejuar dikund.

Gentiana
15-01-04, 17:45
Murgesha mos qoft Zana kund :wink:
Ok kjo fjal esht shum shum e vlefshme dhe e rendesishme, nese e ndjen thuaje se nuk din qka do te behet neser, po nese nuk e ndjen mos e thuaj kot sepse siq thash esht fjal shum e vlefshme per ta then nga Themra e jo nga Zemra. Mendimi i im.
Un e them nga Zemra, dhe nuk ja them gjithkuj vetem ata se i dua me se shumti!!!
Genta

lazdrani
16-01-04, 14:56
Hahahah Murgesha po medova si shoqe te embel be,nuk eshte e ndalushme ta shprehi ndjenat ndaj shoqes Zana. :lol: :lol: :lol:
Mesazhin me larte per Zanen e thashe prej loqkes se zemres gagagagag :wink:

lazdrani
16-01-04, 15:01
Genta pajtohem me mendimin tend plotesisht.

8)

hana
16-01-04, 16:55
ajjajajajajaj mendoj se fjala te dua eshte fjal qe thuhet me goj e qe lind ne zemer ok 8) 8) 8) 8) 8) tung te gjithve 8) 8)

florenti
16-01-04, 17:26
valla zana pata me ta tregue realitetin por nuk po mundem se qenka konkurenca e madhe pershendetje.

diana
16-01-04, 17:43
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE....PER KETE EDHE I KERKOJ FALJE PUBLIKISHT ...I KAM THENE NE NDERKOHE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana

diana
16-01-04, 17:44
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE....PER KETE EDHE I KERKOJ FALJE PUBLIKISHT ...I KAM THENE NE NDERKOHE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana

diana
16-01-04, 17:45
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE. SEPSE NE NDERKOHE DOJA DIKE TJETER ...I KAM THENE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana

diana
16-01-04, 17:46
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE....PER KETE EDHE I KERKOJ FALJE PUBLIKISHT ...I KAM THENE NE NDERKOHE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana

diana
16-01-04, 17:46
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE....PER KETE EDHE I KERKOJ FALJE PUBLIKISHT ...I KAM THENE NE NDERKOHE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana

diana
16-01-04, 17:47
I KAM THENE TE DUA CDOHERE POR E KAM MENDUAR TRE OSE KATER HERE....PER KETE EDHE I KERKOJ FALJE PUBLIKISHT ...I KAM THENE NE NDERKOHE QE E KAM DASHUR VETEM PER TE HARRUAR DIKE TJETER...dhe ketu i kam kuptuar te gjitha te vertetat e tija avantureske...keshtuqe e verteta e ndersjellte ben pūne...

pershendetje te gjitheve.

diana arrow:

diana
17-01-04, 12:39
pra zonja e zoterinj : desha te them qe i kisha thene te dashurit ish ish ish te dashurit pra qe kam kaluar me te per te haruar dike tjeter dhe desha te shtoj qe kjo ishte e vertete dhe prandaj sot i kerkoj falje ...pak vone por ma mir vone se kurre...

tung te gjitheve.

diana

diana
17-01-04, 12:43
ju kerkoj falje te gjitheve per repeticionin e mesazheve te mia.kur e shkruajta,mora mesazh qe nuk do te publikohej.kisha aq frike qe e verteta nuk do te dilte ne shesh saqe kam klikuar 10 apo 15 here.


me falni seriously.
diana

Murgesha
19-01-04, 16:10
Diana me vie keq qe keni perjetuar nje ngjarje te tille ne jeten tende.
Por shendosh se ndoshta ne nje dite tjeter do te gjeni edhe dashurine tjeter dhe ndoshta ajo do te jet dashuria e jetes per ju.

Sinqerisht pershendetje Murgesha.

diana
19-01-04, 18:19
flm per ngushellimin tend murgesh por cdo gabim eshte hyjnor. thone latinett

:erare divinum est. prandaj sot gjithcka eshte ne rregull...sentimentalisht dhe i uroj cdo femreje te njejten. flm edhenjehere. pershendetje.

Zero Cool
06-02-04, 15:06
Shumica kėtė fjalė (tė dua) e pėrdorin shpesh dmth vetėm me fjalė. Unė mendoj qė kjo fjalė duhet me tė vėrtetė tė thuhet me zemėr.

qika_pr
05-06-04, 11:04
PERSHENDETJE
te dua nuk e them me fjal ose e them shume rrall por sa e here e them e them me shpirt

me se shumti i them te dua me vepra
me cdo veprim munde ti them te dua

Loqki
05-06-04, 12:43
''TĖ DUA'' d.m.th shumė ZANA kaq po kush e thotė kėt fjalė tė BUKUR shpesh nuk thot ASGJĖ nė realitet

Loqki
05-06-04, 12:44
''TĖ DUA'' d.m.th shumė ZANA kaq po kush e thotė kėt fjalė tė BUKUR shpesh nuk thot ASGJĖ nė realitet

VARDARI
05-06-04, 12:52
PERSHENDETJE
te dua nuk e them me fjal ose e them shume rrall por sa e here e them e them me shpirt
me se shumti i them te dua me vepra
me cdo veprim munde ti them te dua

Po qika tamam qashtu esht se edhe une jam si ti ma se shumti i them te dua me vepra me cdo veprim mundet ti them te dua

Engjellushja
12-06-04, 13:16
Teme shum Interessante !! Dashuria e sinqeret esht nj gj ma e mira dhe ma e vlershmja nga t gjithave c Ekzistojn ! Paramendoni nese t gjith dot dashurojn genjyeshem ???? Atehere sdot ishmim Njerz, por Dera dhe Majmuna!!!! Por paramendoni nese t gjith dot dashurojn genjyeshem!!!!!?? :-( Sdo ekxistonte m asgje pos E KEQJA !!!! Dhe dashuria e Sinqert nuk falet aq leht, edhe nese deshiron tja falesh dikujt aq leht, sben ! Se fillimi esht Frikesuar dhe deshira esht shum e madhe! Nese dashurohet njeriu sinqertsisht m t gjitha, atehere dot ti vije pakes veshtir ta pranon, se nuk dihet mendja tjeter, por nese dikush e shpreh aq leht....Ajo per mua nuk esht dashuri ajo esht nj Ilusion c nuk mund t merr vend n zemren time. mendja ime: jo vetem syt mi hap :-) por mendjen shum larg duhenit ta qoni, se njeher dashurohet njeri me t gjithat dhe n rrug t drejt dhe nese jan disa ndjehnje t pakta kur mos e japni veten c jeni t dashuruar por mendoni ma larg se kjo esht ma e vlershme per ta krijuar njeriu nj Generation me t mir sic i ka hije Dashuris dhe jetes familijare. sidomos nese do ta mbajsh Dashurin njeher e Pergjithmon! >>>Kur dashroheni, mbajeni se esht shum veshtir ta mbani nj Dashuri t Sinqeret nese nuk jeni Dakord!!!

anna
12-06-04, 17:14
e mira do ishte po te thuhej me zemer :D normal ata qe jane me te vertet te dashuruar e thone me zemer

AK^47
13-06-04, 07:30
Valla edhe qitu skam qare pa shkru se me mplasi qikjo hyrja apo pyetja qe e ka shkru kjo Zana ;);););)


Ka shum femra qe e shkrujin at fjal po nuk e shkruj me zemer se nuk e din edhe rensin e asaj fjale pra kuptohet fjala "Te Dua" keshtu qe Zana spaske pas ba mir qe e ki hap ket tem :(:(:(:(:(:( se krejt qka thoin se te doin rrjejin ;););););)

Vera
13-06-04, 08:08
pershendetje

Fjalen TE DUA nuke di valla nuke perdori edhe shpesh se nuk kam koh :wink: por natyrisht qe me zemer thohet sy me maje te gjuhes ajo nuk eshte asgje

skender
02-11-04, 00:18
tung ,,,TE DUA ..thuhet me zemer te plote .te dua ka nje demethanje te plte se ate qe i thu personit qe e dashuron te dua tregon se e don me zemer .

Pejoni_4EvEr
02-11-04, 20:05
ej shum tem e qart,fjala "TE DUA"esht diqka shum e veqant aa...


tungi ju pershendes nga peja te gjithve aaa

dugi

turisti
02-11-04, 20:21
TE DUA,nese nuk eshte nga zemra,nuk eshte TE DUA. :cry:

Mafiozi
02-11-04, 22:59
TE DUA,nese nuk eshte nga zemra,nuk eshte TE DUA. :cry:

hahahaha Turisti, pėrher mėnyra tė verteta edhe qesharake...

Nese nuk esht nga zemra, nuk esht bukur... :wink: 8)

Pėrshėndetje.... :P

turisti
02-11-04, 23:10
TE DUA,nese nuk eshte nga zemra,nuk eshte TE DUA. :cry:

hahahaha Turisti, pėrher mėnyra tė verteta edhe qesharake...

Nese nuk esht nga zemra, nuk esht bukur... :wink: 8)

Pėrshėndetje.... :P

Si gjithmone,dhe ti ke te drejta. :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:

Mafiozi
02-11-04, 23:34
TE DUA,nese nuk eshte nga zemra,nuk eshte TE DUA. :cry:

hahahaha Turisti, pėrher mėnyra tė verteta edhe qesharake...

Nese nuk esht nga zemra, nuk esht bukur... :wink: 8)

Pėrshėndetje.... :P

Si gjithmone,dhe ti ke te drejta. :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:

Edhe un te drejta, po qesharake si ti :roll: do te ushtrohem pak :P

:wink:

zana_e_maleve
03-11-04, 14:00
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana*

Te dua per mua thuhet vetem me fjale
eshte veshtire te dashurosh me te vertet

Kaltrushi
03-11-04, 16:16
Une nuk deshiroj te degjoj siq me thot nje djal TE dua por dua te shof se qka ben aj per mua. Siq e tregon dashurin dhe sa me don vertet. Fjala te dua mund te jete vetem per nje moment. Por e berja per ate person e shum e vlefshme dhe e paharrushme.

Gjumashja
04-11-04, 21:31
valla mendoj qe fjala te dua kohen e fundti qe veq me dhom o ka thuhet e jo me zemer :roll:

Barbaroza
05-11-04, 11:58
Shpresoj dhe besoj qe askujt ne jete te mos ia them kete fjale magjike pa me buruar nga zemra!

Mafiozi
05-11-04, 12:14
Shpresoj dhe besoj qe askujt ne jete te mos ia them kete fjale magjike pa me buruar nga zemra!

:P :P :P :P :wink:

turisti
05-11-04, 13:08
TE DUA,nese nuk eshte nga zemra,nuk eshte TE DUA. :cry:

hahahaha Turisti, pėrher mėnyra tė verteta edhe qesharake...

Nese nuk esht nga zemra, nuk esht bukur... :wink: 8)

Pėrshėndetje.... :P

Si gjithmone,dhe ti ke te drejta. :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:

Edhe un te drejta, po qesharake si ti :roll: do te ushtrohem pak :P

:wink:

Menyra me e mira per ta treguar diēka eshte ajo ne kombinim: e verteta/qesharake. Ashtu qe te lexuesi mbizotron konfuzioni- a mendova pernjimend a qysh......

Mafiozi,te pershendes.
TURISTI. :wink:

Mafiozi
05-11-04, 13:12
Ashtu esht Turisti... :wink:

Tė pėrshėndes edhe un...

turisti
05-11-04, 13:14
valla mendoj qe fjala te dua kohen e fundti qe veq me dhom o ka thuhet e jo me zemer :roll:

Oj gjumashe,a e din edhe per ndryshimin kur thua nga zemra TĖ DUA,a fjalet e tua jesin pa pergjegjje dhe e ndegjon EHON E TINGELLIMIT TE BOSH te fjaleve tua. Ateherit e kupton se ka raste kur edhe fjalet e verteta nga zemra barazohen me DEMORALIZIM.

Me nderime,TURISTI. :wink:

turisti
05-11-04, 13:18
Ashtu esht Turisti... :wink:

Tė pėrshėndes edhe un...

:wink:

lavdrim
05-11-04, 13:58
Uen do te kisha dashtur tju le nje model deklarate dashurie te cilen ia lash te dashures time e cila vdiq ne nje akcident ...Prej atehere nuk jam me uen...Ajo ishte cdogje per mua! Mos luani me fjalen dashuri: Nje dite i thashe:

Kaosi qe me kaploi diteve te fundit me futi ne nje thesar ne fund te detit qe vetem fjalet e tua te fundit me nxorren nga ky det. Ti je ajo qe uen kam gjetur prehje...vazdhon e nese dikush e di le te vazhdoje... :(

Gjumashja
05-11-04, 14:44
valla mendoj qe fjala te dua kohen e fundti qe veq me dhom o ka thuhet e jo me zemer :roll:

Oj gjumashe,a e din edhe per ndryshimin kur thua nga zemra TĖ DUA,a fjalet e tua jesin pa pergjegjje dhe e ndegjon EHON E TINGELLIMIT TE BOSH te fjaleve tua. Ateherit e kupton se ka raste kur edhe fjalet e verteta nga zemra barazohen me DEMORALIZIM.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Po veq ajo fjale po perdoret si shpesh e ma mire sa ma rralle edhe me kane reale sesa shpesh e tani kerka sosht

turisti
05-11-04, 14:51
valla mendoj qe fjala te dua kohen e fundti qe veq me dhom o ka thuhet e jo me zemer :roll:

Oj gjumashe,a e din edhe per ndryshimin kur thua nga zemra TĖ DUA,a fjalet e tua jesin pa pergjegjje dhe e ndegjon EHON E TINGELLIMIT TE BOSH te fjaleve tua. Ateherit e kupton se ka raste kur edhe fjalet e verteta nga zemra barazohen me DEMORALIZIM.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Po veq ajo fjale po perdoret si shpesh e ma mire sa ma rralle edhe me kane reale sesa shpesh e tani kerka sosht

Po,edhe ti ke drejta. Me se miri eshte,per te qene e sigurt ne ate fjale ,te punojne partneret ne drejtim te dasurise dhe ajo fjale vjen vetvetiu me ardhjen e dashurise dhe ndjenjave ne nivelin e duhur .....Mos harro: DASHURIA NUK ĖSHTĖ NĖ FJALĖE : TĖ DUA.

Pershendetje,TURISTI.

Kercovari
05-11-04, 16:05
Perpara se te thoni te dua,mendoni sikur te gjendeni ne mes te manaferave, sa te emble e te shishme qe jan,aq me shume edhe gjemba kane.

CICERRIMA
06-11-04, 19:37
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana*

Te dua per mua thuhet vetem me fjale
eshte veshtire te dashurosh me te vertet
ME FAL MOJ ZANE E MALEVE,POR CKA I THUA TI TE DASHURIT APO BURRIT,NUK E DIJ JE ZONJE APO ZONJUSHE,KUR NDJEN DASHURI PER TE NE GJENDJE SHPIRTERORE TE LUMTUR PRANE TIJ,KUR KENI MAREDHENIE INTIME APO DIC TJETER...I THONI TE DUA APO TE URREJ...hahaha
P E R SH E N D E T J E

Lepurushi
14-11-04, 00:41
Varet nga situata...Ose me ndryshe si te leverdis???????????

Lepurushi
14-11-04, 00:49
Varet nga situata.Pastaj,sa e vret menjen me burr,sic te leverdis....hahahahaha

Kercovari
14-11-04, 15:11
Varet nga situata.Pastaj,sa e vret menjen me burr,sic te leverdis....hahahahaha
Me se miri te leverdis nje kepuce e grisur femre ne fyt se sa ne zemer sepse kepuca ne fyt te jep shensin qe te shpetosh ese te vdesish,kurse ne zemer as i vdekur e as i gjalle.

Princi_pr
14-11-04, 15:16
Te dua thuhet me fjale te cilat dalin nga zemra dhe shpirti

Gjumashja
03-12-04, 21:49
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

Gentiana
03-12-04, 21:50
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

http://www.cosgan.net/images/smilie/froehlich/a065.gif http://www.cosgan.net/images/smilie/froehlich/a065.gif http://www.cosgan.net/images/smilie/froehlich/a065.gif

Gjumashja
03-12-04, 21:56
:P :P :P

turisti
03-12-04, 22:34
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

Te shkrimit a te shtypit ??? :wink:

Gjumashja
03-12-04, 22:38
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

Te shkrimit a te shtypit ??? :wink:

hahahahahha te Caps look edhe Shift :lol: :lol:

turisti
03-12-04, 22:41
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

Te shkrimit a te shtypit ??? :wink:

hahahahahha te Caps look edhe Shift :lol: :lol:

:wink:

Mafiozi
03-12-04, 23:43
me germa kohen e fundit shume po shitet hahahahhahahaha

hahahahahhaahahahahahhahahahahahhahaahahhahaaaa
Shum i ka hyp vlera koheve te fundit :lol:

DEA
04-12-04, 00:07
"Te Dua " e kam perdor shume shpesh kete fjali deri me tani, por tek i njejti person dhe padyshim se me zemer.

sihana
04-12-04, 09:06
edhe un e them me ter zemren time TE DUA
asnjeher nuk e kam then kete veq me goj dhe as qe mendoj ta them ndonjeher ashtu ngase sja vlen apo

KriSTaL
04-12-04, 11:43
Te DUA e them me goj , por me thot ZEMRA ta them, te "DUA" me te parin shikim ai eshte vetem mallkim.

toni toni
05-12-04, 09:58
Kuptohet qe qdohere te dua thuhet permes fjales ,pastaj thuhet me fjale zemre apo jo eshte diqka tjeter.
Nejse sido qe te jete ne shumicen e rasteve djemt e thone sa per tjau ba qefin ne qdo rast femrave sepse e dine qe ato vdesin per ta degjuar kete llaf.
Mos te harrojme se puna e dashnise ngaihere lidhet me qdo llaf tjeter veq fjales,, te dua ,,pasi tashme edhe ti thuash dikuj duket si llaf i konsumuar qe e thone te gjithee, kshu e mira e se mires eshte ta theni kur ka emocion ose mos ta themi fare se per ata qe kuptojne po se the me emocion rrjedhe nga zemra dmth qe nuk ke thene gje.
tung.

KriSTaL
05-12-04, 16:31
Te dua te dua te dua te dua nuk ke shancccccccc me muaaaaaaaaaaaaaaaa :oops: :oops:

Gjumashja
20-03-05, 15:20
fjala ,,Te Dua'' kohen e fundit spo thuhet prej zemres mirepo na ka mbet si shpehje ashtu

Kercovari
20-03-05, 15:23
fjala ,,Te Dua'' kohen e fundit spo thuhet prej zemres mirepo na ka mbet si shpehje ashtu
Nese eshte kultivuar ne kopesht si qepa po,e nese ndjehet ne shpirte dhe buron nga zemra,"Te dua"eshte pesha me e rende qe duhet te baje njeriu.

Kavaleri
21-03-05, 00:10
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana*
Hallo.. Zana
Un kur e dua dikent,e dua me Zemer,dhe por un tham se duhet tja shprej me goj se ka naj qik pa ja vizatu nuk nuk mundet me hetu.hahah
Mendoj qe Gjuha esht rreja e Zemres.
Po ti si ja ben?
Pershendetje..

dembelica
21-03-05, 23:00
Kjo fjale e shejte normal thuhet kur e ndjene thell ne shpirte :wink:

dr1ta
22-03-05, 00:32
Kur thua fjalen te dua shikoje personin ne sy :shock:

turisti
22-03-05, 01:02
Tė dua - thuhet me gojė,
vjen --- nga zemra,
fillon --- ne kokė. :P

dr1ta
22-03-05, 01:06
Tė dua - thuhet me gojė,
vjen --- nga zemra,
fillon --- ne kokė. :P


dhe mbaron ne :?:

turisti
22-03-05, 01:21
Tė dua - thuhet me gojė,
vjen --- nga zemra,
fillon --- ne kokė. :P


dhe mbaron ne :?:Ēerdhe. :P :wink:

Psikologu
22-03-05, 10:15
Pershendetje tė gjitėve.

Pak me vonesė u inkuadrova ne ketė temė por me pelqyen shumė disa shkrime dhe mendime , dhe tash qe te shkruaj ndonjė fjalė e ndoshta nuk ju merzis.


Te duash dikend do tė thotė qe te jesh pjese e jetes se atij personi, te jesh pjesė e te mires dhe te keqes, e semundjes, e invaliditetit , e shumė te tjera.

Nganjehere vjen pyetja se vallė apo vetem per shkak te ndjenjave mund ta duam ndoken.

Ndjenja mendoj une eshte vetem si rrugė nisje per fillimine njė dashurie , sepse keto njdenja janė si shqisat e te shiquarit dhe te nuhaturit , por nese duhet dashtur dikush atehere fjala " TE DUA" nuk duhet dal leht nga goja, se ai qe thotė shpejt ketė fjalė edhe e harron shpejt.
Shumė mundohen te genjejn veten dhe pastaj partnerin duke perdorur fjalen " TE DUA" si shprehje per bindjen e arritjes se tij qoftė ajo seksuale ose argetuese.
Te duash dikend me gjithė shpirtė e zemer , eshte te besh veten dhe atė te gezuar , por edhe partneri te jetė ne atė rrugė , vallė se ne nuk mund te jemi te njejt sepse ndahemi si individ.

Simpatia dhe dashuri janė dora dores te lidhura , andej dikush e donė dikend me kufizime , ka shumė raste qe shkaku i qeshtjes familjare ka perfundyar dashuria, atehere ajo fjalė e dhenun "TE DUA" ka qenė vetem e thenun ne dhomen e vetmuar. Nese se don babi, mami, ose anetaret e familjes une e dua se braktisi per hater te tyre , sepse une jam ai qe jam zoterues i ndjenjave te mia dhe ato i respektoj.Qdo kush ka vendin e vetė.
E dua dikend dhe e dua ne prezenc te gjithė botes , nuk turperohem ta dua, as ta ngris as ta cungoj veten aspak.

Por vazhdojm tjeter here se ju shurdhova...

Nderime

turisti
22-03-05, 11:24
Pershendetje tė gjitėve.

Pak me vonesė u inkuadrova ne ketė temė por me pelqyen shumė disa shkrime dhe mendime , dhe tash qe te shkruaj ndonjė fjalė e ndoshta nuk ju merzis.


Te duash dikend do tė thotė qe te jesh pjese e jetes se atij personi, te jesh pjesė e te mires dhe te keqes, e semundjes, e invaliditetit , e shumė te tjera.

Nganjehere vjen pyetja se vallė apo vetem per shkak te ndjenjave mund ta duam ndoken.

Ndjenja mendoj une eshte vetem si rrugė nisje per fillimine njė dashurie , sepse keto njdenja janė si shqisat e te shiquarit dhe te nuhaturit , por nese duhet dashtur dikush atehere fjala " TE DUA" nuk duhet dal leht nga goja, se ai qe thotė shpejt ketė fjalė edhe e harron shpejt.
Shumė mundohen te genjejn veten dhe pastaj partnerin duke perdorur fjalen " TE DUA" si shprehje per bindjen e arritjes se tij qoftė ajo seksuale ose argetuese.
Te duash dikend me gjithė shpirtė e zemer , eshte te besh veten dhe atė te gezuar , por edhe partneri te jetė ne atė rrugė , vallė se ne nuk mund te jemi te njejt sepse ndahemi si individ.

Simpatia dhe dashuri janė dora dores te lidhura , andej dikush e donė dikend me kufizime , ka shumė raste qe shkaku i qeshtjes familjare ka perfundyar dashuria, atehere ajo fjalė e dhenun "TE DUA" ka qenė vetem e thenun ne dhomen e vetmuar. Nese se don babi, mami, ose anetaret e familjes une e dua se braktisi per hater te tyre , sepse une jam ai qe jam zoterues i ndjenjave te mia dhe ato i respektoj.Qdo kush ka vendin e vetė.
E dua dikend dhe e dua ne prezenc te gjithė botes , nuk turperohem ta dua, as ta ngris as ta cungoj veten aspak.

Por vazhdojm tjeter here se ju shurdhova...

Nderime

Psikologi i nderuar,

Njeri kurre nuk shurdhohet duke ndegjuar dhe lexuar komentet e ketilla te shkruara dhe te bazuara ne/me fakte. Te pershendes dhe komentin sepse komentet e ketilla jane drita e forumit.

Me respekt,
TURISTI.

mickoja
22-03-05, 12:51
Po masi nuk po munded zemra me i than se e dua po duhet goja te flas :D

Gentiana
22-03-05, 16:35
Murgesha mos qoft Zana kund :wink:
Ok kjo fjal esht shum shum e vlefshme dhe e rendesishme, nese e ndjen thuaje se nuk din qka do te behet neser, po nese nuk e ndjen mos e thuaj kot sepse siq thash esht fjal shum e vlefshme per ta then nga Themra e jo nga Zemra. Mendimi i im.
Un e them nga Zemra, dhe nuk ja them gjithkuj vetem ata se i dua me se shumti!!!
Genta

Psikologu
23-03-05, 18:05
Pershendetje tė gjitėve.

Pak me vonesė u inkuadrova ne ketė temė por me pelqyen shumė disa shkrime dhe mendime , dhe tash qe te shkruaj ndonjė fjalė e ndoshta nuk ju merzis.


Te duash dikend do tė thotė qe te jesh pjese e jetes se atij personi, te jesh pjesė e te mires dhe te keqes, e semundjes, e invaliditetit , e shumė te tjera.

Nganjehere vjen pyetja se vallė apo vetem per shkak te ndjenjave mund ta duam ndoken.

Ndjenja mendoj une eshte vetem si rrugė nisje per fillimine njė dashurie , sepse keto njdenja janė si shqisat e te shiquarit dhe te nuhaturit , por nese duhet dashtur dikush atehere fjala " TE DUA" nuk duhet dal leht nga goja, se ai qe thotė shpejt ketė fjalė edhe e harron shpejt.
Shumė mundohen te genjejn veten dhe pastaj partnerin duke perdorur fjalen " TE DUA" si shprehje per bindjen e arritjes se tij qoftė ajo seksuale ose argetuese.
Te duash dikend me gjithė shpirtė e zemer , eshte te besh veten dhe atė te gezuar , por edhe partneri te jetė ne atė rrugė , vallė se ne nuk mund te jemi te njejt sepse ndahemi si individ.

Simpatia dhe dashuri janė dora dores te lidhura , andej dikush e donė dikend me kufizime , ka shumė raste qe shkaku i qeshtjes familjare ka perfundyar dashuria, atehere ajo fjalė e dhenun "TE DUA" ka qenė vetem e thenun ne dhomen e vetmuar. Nese se don babi, mami, ose anetaret e familjes une e dua se braktisi per hater te tyre , sepse une jam ai qe jam zoterues i ndjenjave te mia dhe ato i respektoj.Qdo kush ka vendin e vetė.
E dua dikend dhe e dua ne prezenc te gjithė botes , nuk turperohem ta dua, as ta ngris as ta cungoj veten aspak.

Por vazhdojm tjeter here se ju shurdhova...

Nderime

Psikologi i nderuar,

Njeri kurre nuk shurdhohet duke ndegjuar dhe lexuar komentet e ketilla te shkruara dhe te bazuara ne/me fakte. Te pershendes dhe komentin sepse komentet e ketilla jane drita e forumit.

Me respekt,
TURISTI.

Pershendetje i nderuari- TURISTI
Faleminderit per pershendetjen dhe te uroj ditė tė mirė me plotė begati ne jeten tende.

Me nderime

Psikologu

don albano
28-03-05, 23:35
Te dua thuhet me zemer. Ata qe nuk e kuptojne kete gjuhe duhet ndoshta te ju thuhet edhe me fjale.

Gjuha e zemres eshte me e sinqerte dhe me e preferuar per mua.

don albano

DEA
28-03-05, 23:48
Te dua thuhet me zemer. Ata qe nuk e kuptojne kete gjuhe duhet ndoshta te ju thuhet edhe me fjale.

Gjuha e zemres eshte me e sinqerte dhe me e preferuar per mua.

don albano

don albano, duhet te thuhet normal me fjal qe rrjedhin nga zemra :lol:

don albano
30-03-05, 00:19
Te dua thuhet me zemer. Ata qe nuk e kuptojne kete gjuhe duhet ndoshta te ju thuhet edhe me fjale.

Gjuha e zemres eshte me e sinqerte dhe me e preferuar per mua.

don albano

don albano, duhet te thuhet normal me fjal qe rrjedhin nga zemra :lol:


Te dua thuhet me zemer. Ata qe nuk e kuptojne kete gjuhe duhet ndoshta te ju thuhet edhe me fjale.

Gjuha e zemres eshte me e sinqerte dhe me e preferuar per mua.

don albano

don albano, duhet te thuhet normal me fjal qe rrjedhin nga zemra :lol:

tung dea,

nese e shoh ne syte e nje vajze dashurine qe ka per mua, ateher, besoj se nuk ka nevoje qe ajo te me bej me dije kete edhe me fjale.

une keshtu mendoje e ndoshta edhe gaboje :lol:


don_albano

S81
30-03-05, 05:33
Fjala te dua: 90% vjen nga goja
10% nga zemra

Luana
30-03-05, 05:46
Fjala te dua: 90% vjen nga goja
10% nga zemra


Nuk eshte e vertet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

buri
30-03-05, 14:33
fjala te dua eshte fjal shum me ransi tek njeriu. nese e thua me goj por e don me zemer ateher do te jet e vertet se edon dikend.por thenja thuhet vetem me goj frym

FaLLeN_AnGeL
31-03-05, 12:06
Ju pershendes njehere Zana shume.

Por sa i perket keti titulli qe ju keni esht sipas mendimit time shume i mire.
Une mendoja se fjala te dua apo dashurija thjesht rrjedh nga koka dhe pastaj ndihet nga zemra. Sepse kur se shef nje njeri me sy dhe kur nuk e ndegjon ate me vesh nuk mundesh ta thuash fare nga zemra.
Prandaj mendoj se zhdo gje duhet te realizohet nga koka dhe te tregohet nga zemra.
Por sipas mendimit time ka lloj lloj dashurija, ka qe esht me zor, me qef, me vullnet, edhe nga 1 here ka per hater. Por me rendesi esht nga Natyra e njeriut duhet te rrjedh ajo fjal, apo ndinje. :wink: :wink:

Ky esht mendimi im.

Tungi

artani_style
07-04-05, 01:23
zemra e pergadit dhe goja e perzjell kjo asht e verteta mos lypni ma andej por kjo vlen vetem per te dashuruarit une hala sjam dashuru he ku ku per mu hahahhahahahahaha

Gjumashja
11-04-05, 09:34
me germa :wink:

Piskama
11-04-05, 16:57
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana*

Ma se miri eshte me piskate ne kupe te qiellit
Te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
hihiihihhihihihihihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiii :twisted: :twisted:

Fleta
16-04-05, 12:39
Kjo fjale thuhet me goje normal,po me shume vlene kur thuhet me sinqeritet.

Per ti thene dikujt "TE DUA"ka shum menyra te ndryshme,jo vetem me fiale,mjafton qe te veprojme me bindje te plote dhe me shpirte.

Kavaleri
16-04-05, 16:21
Te dua,normal qe ndjeht me Zemer e deperton me goj-se esht veshtir te shukesh dhe te mos paraqitesh qe e don,kur e ndjen me Zemer.
Pra Me Zemer ndjehet per ata qe ka ndjenja,thuhet me goj,por jo vetem me goj dhe shum qka qka ti ja dhuron.
Shembulli i mir esht te ja dhuron nje Lule nje rose te bukur.

Barbaroza
16-04-05, 16:33
Dikush e thote me goje,e dikush me zemer,varet sa (s)'ka dashuri!

Kavaleri
16-04-05, 16:35
Barbaroza hajt ta kqyri un ty,se qysh me kishe than ti mu?
A me goj apo me Zemer?apo me shkrim?

Barbaroza
16-04-05, 16:52
Barbaroza hajt ta kqyri un ty,se qysh me kishe than ti mu?
A me goj apo me Zemer?apo me shkrim?

Bla bla bla :lol: :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
21-04-05, 09:07
me germa :P

don albano
21-04-05, 22:31
me germa :P

ma se mire e paske ti, gjumashe! :wink:

don albano

Gjumashja
22-04-05, 10:46
me germa :P

ma se mire e paske ti, gjumashe! :wink:

don albanoe di. :wink:

Dali!Keq
23-04-05, 00:35
Te Dua rrjell nga Ndjenjat e qdo gjallese.
Se qka kiahin bo Kafsht si kishin mujt mu marr vesh veq tu u pall.
Te Dua vetem nese mi zgjon Ndjenjat nga Zemra.
Te Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa me Shpirt e me Zemer.

Kurr nuk do ta Them po do te Bindesh nga Ndjenjat e mia.
Te Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa

don albano
23-04-05, 08:40
me germa :P

ma se mire e paske ti, gjumashe! :wink:

don albanoe di. :wink:

dhe deri tash ke pase sukses me kete metoden tende, gjumashe!?

don albano :wink:

Gjumashja
23-04-05, 10:25
me germa :P

ma se mire e paske ti, gjumashe! :wink:

don albanoe di. :wink:

dhe deri tash ke pase sukses me kete metoden tende, gjumashe!?

don albano :wink:


hahahahaa permes kabllove normal si te gjithe :lol: :lol:

Tomori
23-04-05, 12:19
me germa :P
Si te duash thaje ,,,ndaq me germa,,,,ndaq me zemer,,,,,veq me thuaj qe me DON,,,kjo ka rendesi,,,nuk mirem me elaborime,,,si e ka thene,,,veq me thuaj te DUA :wink: hahahahahaha

Gjumashja
23-04-05, 16:07
me germa :P
Si te duash thaje ,,,ndaq me germa,,,,ndaq me zemer,,,,,veq me thuaj qe me DON,,,kjo ka rendesi,,,nuk mirem me elaborime,,,si e ka thene,,,veq me thuaj te DUA :wink: hahahahahaha


haahahhahahahhahahaahahhahah hhahahahahhahahaha m'ke shti me vujt qetashti brehh

Tomori
23-04-05, 17:54
me germa :P
Si te duash thaje ,,,ndaq me germa,,,,ndaq me zemer,,,,,veq me thuaj qe me DON,,,kjo ka rendesi,,,nuk mirem me elaborime,,,si e ka thene,,,veq me thuaj te DUA :wink: hahahahahaha


haahahhahahahhahahaahahhahah hhahahahahhahahaha m'ke shti me vujt qetashti brehh
-Po normalishte dashuria eshte vuajtje,,,,
,,,ja si psh qe ti vuan per me qen me Tomorin,,,,,hahahaha

Gjumashja
23-04-05, 17:57
me germa :P
Si te duash thaje ,,,ndaq me germa,,,,ndaq me zemer,,,,,veq me thuaj qe me DON,,,kjo ka rendesi,,,nuk mirem me elaborime,,,si e ka thene,,,veq me thuaj te DUA :wink: hahahahahaha


haahahhahahahhahahaahahhahah hhahahahahhahahaha m'ke shti me vujt qetashti brehh
-Po normalishte dashuria eshte vuajtje,,,,
,,,ja si psh qe ti vuan per me qen me Tomorin,,,,,hahahaha


shume ihaaaaaaaaa kuku noneee

doGzona
06-05-05, 03:36
Me fjale qe dalin nga zemra.

dr1ta
06-05-05, 11:41
Ne e-mail qy :mrgreen:

Murgesha
06-05-05, 15:32
Me sy. :lol:

turisti
06-05-05, 15:38
Me sy. :lol:

Po de! Fjalet jane te teperta,sepse ēka ndien zemra,tregojne syte..... :wink:

laliloli
06-05-05, 19:24
Me fjale qe dalin nga zemra.

thenie me vend

ēka thot zemra flet goja

Tomori
06-05-05, 19:36
Me fjale qe dalin nga zemra.

thenie me vend

ēka thot zemra flet goja
Po e thenmja me dbamen ka diferenc...

laliloli
06-05-05, 20:24
Me fjale qe dalin nga zemra.

thenie me vend

ēka thot zemra flet goja
Po e thenmja me dbamen ka diferenc...

NDERIMET E MIA TOMORI

QDO FJALE QE THUHET PA DALUR NGA ZEMRA VEREHET NE SY E FYTYRE SE ESHTE GENJESHTER-GENJESHTREN NUK MUND TA MASKOSH

Daja POLIC
07-05-05, 08:12
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana* une jam djal me zemer te mir edhe TE DUA e tham me deshir me zemer natyrisht :cry: :cry: :cry:

Gjumashja
11-05-05, 10:18
me meee kurgjo hahahaha :P

don albano
11-05-05, 20:13
me shpirt :wink: :wink: :wink: :wink:

Kurvani
31-05-05, 00:48
sot thuet me shum me fjal por ne fakt me tanat me puthje me sex me qka te qidhon :lol:

turisti
31-05-05, 13:03
TĖ DUA thuhet me vepra.

laliloli
31-05-05, 19:41
TĖ DUA thuhet me vepra.

PERGJIGJE SHUME E SAKTE -THUAJ 100 HERE TE DUA ,NESE MUNGOJNE VEPRAT = 0

Kurvani
02-06-05, 15:57
e qiahtu pra mirrni mesim nga Kurvani :wink:

Gjumashja
08-07-05, 20:09
me goj

vitia
29-07-05, 12:04
Fjala te DUA eshte nje fjal shum e rendesishme sipas mendimit tim dhe mendoj se kjo fjale duhet thuhet nga zemra e jo vetem me goj dhe kjo fjal per mu ka nje domethanje te madhedhe une shum rrall e perdori . pajtohem plotsishte me disa mendime qe jan dhan me lart se ka disa njerz fjalen te dua e perdorin shum dhe ne shmten e rasteve vetem per interesin e tyre personal,

vitia
29-07-05, 12:04
Fjala te DUA eshte nje fjal shum e rendesishme sipas mendimit tim dhe mendoj se kjo fjale duhet thuhet nga zemra e jo vetem me goj dhe kjo fjal per mu ka nje domethanje te madhedhe une shum rrall e perdori . pajtohem plotsishte me disa mendime qe jan dhan me lart se ka disa njerz fjalen te dua e perdorin shum dhe ne shmten e rasteve vetem per interesin e tyre personal,

ekonomisti4
29-07-05, 15:17
Me fjale qe dalin nga zemra.


Me pelqeu kjo qe ka shkruajt "doGzona" dhe eshte fjale me vend. por une vetem do kisha shtuar dicka ose me mire te them do kisha shkruar nje fjali per kete teme e cila me pelqen ta perdor ne shumicen e rasteve.
"Ai qe te do nuk te thote o shpirt, o zemer, por te theret ne emer"
d.m.th kjo lidhet me ate qe shkruajti "doGzona"

Gentiana
31-07-05, 00:39
TĖ DUA thuhet me vepra.

Edhe fjaleve esht veshtir sot te ju besohet,sado qe te jan ashtu te menduara, keshtu qe nese e doni ndokend thuajeni edhe me vepra.

Respekt Turist

turisti
31-07-05, 11:14
TĖ DUA thuhet me vepra.

Edhe fjaleve esht veshtir sot te ju besohet,sado qe te jan ashtu te menduara, keshtu qe nese e doni ndokend thuajeni edhe me vepra.

Respekt Turist

:P Faleminderit e nderuara. :P

Murgesha
31-07-05, 14:03
Sot mund tė thuhet tė Dua edhe me anė tė Tastaturės. :lol: :lol:

turisti
31-07-05, 23:23
Sot mund tė thuhet tė Dua edhe me anė tė Tastaturės. :lol: :lol:

Po e nderuara.Realiteti eshte realitet. :P

Krokodilli
02-08-05, 11:00
shum rrall e perdori,, por sa here qe e kam perdor kete TE DUA e kam then nga zemra,, ska nevoj te thuhet me fjal,, ka lloje trikash tjer per ta mashtru nje vajz... :lol: :)

NiRvAnA
03-08-05, 13:05
ZaNa sa i perket te dashures i thom nga zemra a nese e kom veq per avantura ajo diihet nga fjala :twisted: But I'm Red Devil

_________________

Rock is Life

Bleona
02-09-05, 07:51
te dua thuhet me zemer aj ce ethot me vec me goj nukasht idashuruar!!!!!!

fjalen "te dua" nuk mund ti tuash cdo njeriut!!!!
keshtu pra mendohuni mir kujt ithoni "te dua"

me respekte

BLEONA :wink:

Gjumashja
06-09-05, 09:43
spo thuhet mo kjo fjale ka humb

Kercovari
06-09-05, 17:46
Po si jo,ndoshta per ty. :lol: :lol: :lol: :wink:

Urata
06-09-05, 18:19
Te dua rrjedh nga zemra, perndryshe eshte rrenė/mashtrim...

Kercovari
06-09-05, 18:20
Te dua rrjedh nga zemra, perndryshe eshte rrenė/mashtrim...

Po per ju grate ndoshta. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Gjumashja
09-09-05, 09:22
Po si jo,ndoshta per ty. :lol: :lol: :lol: :wink:


fatkeqsisht per mu edhe plot te tjer

turisti
09-09-05, 09:26
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

Bleona
09-09-05, 09:31
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

turisti
09-09-05, 09:41
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

Nuk e shofin vetem personat qe nuk jane te interesuar....

Bleona
09-09-05, 09:42
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

Nuk e shofin vetem personat qe nuk jane te interesuar....

si po mendon?????? :?

me fal por nuk te kuptoj

turisti
09-09-05, 09:53
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

Nuk e shofin vetem personat qe nuk jane te interesuar....

si po mendon?????? :?

me fal por nuk te kuptoj

Pajtohem me mendimin tende plotesisht Bleona e nderuar, a sa i perket mendimit tim,mendova keshtu: Fakt se ne jete 3 gjera nuk munden te mshefen:dashuria,kolli dhe urrejtja. Dashuria dhe urrejtja shifen ne syte,por ka persona qe mendojn per naj lidhe joserioziasht aniqe partneri mendon seriozisht,e personat e tille nuk e shohin dashurine ne syte te partnereit sepse njeriu shef me mendt e jo me syte.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Bleona
09-09-05, 10:01
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

Nuk e shofin vetem personat qe nuk jane te interesuar....

si po mendon?????? :?

me fal por nuk te kuptoj

Pajtohem me mendimin tende plotesisht Bleona e nderuar, a sa i perket mendimit tim,mendova keshtu: Fakt se ne jete 3 gjera nuk munden te mshefen:dashuria,kolli dhe urrejtja. Dashuria dhe urrejtja shifen ne syte,por ka persona qe mendojn per naj lidhe joserioziasht aniqe partneri mendon seriozisht,e personat e tille nuk e shohin dashurine ne syte te partnereit sepse njeriu shef me mendt e jo me syte.

Sinqerisht,
TURISTI. :P


ok tash te kuptova e tash edhe un po pajtohem me mendimin tend :wink:

te pershendes :wink:

tung tung
BLEONA

turisti
09-09-05, 10:06
Tė dua thuhet kur ndjejme nevojen per t'i thene dikujt se e dojme dhe shifet ne syte e atij personit qe e shqipton..... :P

mir eki turist shifet ne sy se a esht tu rejt a jo!!

por ka edhe disa njers se din kac mir me rejt dhe smund te diktosh se esht tu rejt :wink:

Nuk e shofin vetem personat qe nuk jane te interesuar....

si po mendon?????? :?

me fal por nuk te kuptoj

Pajtohem me mendimin tende plotesisht Bleona e nderuar, a sa i perket mendimit tim,mendova keshtu: Fakt se ne jete 3 gjera nuk munden te mshefen:dashuria,kolli dhe urrejtja. Dashuria dhe urrejtja shifen ne syte,por ka persona qe mendojn per naj lidhe joserioziasht aniqe partneri mendon seriozisht,e personat e tille nuk e shohin dashurine ne syte te partnereit sepse njeriu shef me mendt e jo me syte.

Sinqerisht,
TURISTI. :P


ok tash te kuptova e tash edhe un po pajtohem me mendimin tend :wink:

te pershendes :wink:

tung tung
BLEONA

Faleminderit per pajtimin tende.Te pershendes gjithashtu.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Flaka_1
11-09-05, 02:02
Fjala ''TE DUA'' rrjedh nga shpirti, goja vetem e perqon si telat rrymen elektrike. :!:

Gentiani
11-09-05, 16:59
Fjala ''TE DUA'' rrjedh nga shpirti, goja vetem e perqon si telat rrymen elektrike. :!:


dhe delė flakė nga zemra, ndėrsa nga goja dalin vetėm shkėndijat e atij zjarri :lol:

artaswety
12-09-05, 17:53
une mendoj se fjala 'TE DUA''thuhet me zemer e jo me goj se ai qe e thot vetem me goj eshte idiot e ne shumten e rasteve e perdorin djemt me shume fjalen ''TE DUA ''' por kuptohet me goj e jo me zemer :?:

Gentiani
16-09-05, 22:12
une mendoj se fjala 'TE DUA''thuhet me zemer e jo me goj se ai qe e thot vetem me goj eshte idiot e ne shumten e rasteve e perdorin djemt me shume fjalen ''TE DUA ''' por kuptohet me goj e jo me zemer :?:


artaswety, po ec e lexoja e kuptoja zemrėn se ēka po thot ? :lol: :lol:

Kirurgun me vehte, me i nxjerr zemrėn nė tavolinė dhe "fol moj zemėr e shashtrisur" :lol: :lol:

doGzona
08-10-05, 23:51
Fjala te dua duhet te buroj nga brendesia e zemres dhe te jete me plot seriozitet.
Kjo fjale e qeteson shpirtin e njeriut , por edhe e lendon nese thuhet ne menyren mashtruese.

vendasi
09-10-05, 02:40
Fjala me e bukur dhe me vlere te madhe "TE DUA" eshte dobesi e madhe ne qoftese e perdore dhe nuk e ndjene.Sipas mendimit tim nese e don nje person athere veprimi yt tregon kurse fjala TE DUA vetem e vertetone.......
Ju pershendete:
Vendasi

Krokodilli
09-10-05, 10:04
Fjala TE DUA ka nje kuptim shum me te gjer sesa vet fjala..
Fjala TE DUA mund te bashkon zemrat por edhe mund te lendon Zemrat.

per ate duhet matur mir kur te perdor fjalen TE DUA,,
Pyete veten se pari a e dua?,, pastaj vendos te thuash TE DUA

Ne Anglisht ka dy fjal qe perdoren tek qiftet,,,

I Like You (me pelqen-je duke me pelqy) dhe
I Love You (te dua-kam ra ne dashrui me ty)

I Like You(me pelqen)- :arrow: perdoret athere kur ty ka fillu nje vajz/djal te pelqej,, keni gjera te perbashketa me njeritjetrin,, te pelqen si ne shoqeri por edhe perdoret si fillimi/pika e par e nje mardhenie mes qiftesh.....

I LOVE YOU :arrow: -mbasi i ke then I LIKE YOU (me pelqen), keni fillu mardhenie,, dhe mardhenia mes dy qifteve ka marr nje faz me te gjere,, athere nese me te vertet ai/ajo te don me zemer athere mund te perdoret kjo I LOVE YOU (te dua), kur kjo e fundit thuhet,, athere mardhenia mes qiftit eshte me e hapur ..... dhe fillojn ta therrasin njeritjetrin Dashnor/Dashnore :P 8)

Domira
09-10-05, 13:57
Shkrujta e fshiva disa her ket shkrim dhe te gjitha variantet me kthyen ne kete, se TE DUA buron nga zemra, kushdo qe thote, kujtdo qe i drejtohet dhe ne cilendo rrethane qe e thote :D

Krokodilli
09-10-05, 14:25
Shkrujta e fshiva disa her ket shkrim dhe te gjitha variantet me kthyen ne kete, se TE DUA buron nga zemra, kushdo qe thote, kujtdo qe i drejtohet dhe ne cilendo rrethane qe e thote :D

besa shumicen e shokve qe i kam,, fjalen te dua e thon per te perfituar nga femra,, e jo sepse ndiejn diqka per te...
shum te rrall jan djem qe me te vertet kur te thojn te dua,, fjala i buron nga zemra

Domira
09-10-05, 14:38
Krokodili i nderuar deshta te sqaroj mendimin tim :D ...une thash se fjala te dua buron nga zemra mirpo nuk thash as nuk mendova se njerzit qe e thone kete, kushdo qe thote apo ne cfardo rrethane qe e thote, ndjen dicka per personin te cilit ia drejton kete fjale...
Ti ke te drejte sepse nuk e kam sqaru sa duhet (me qellim)kete "enigme" :P :lol:

Te pershendes i nderuar Kroki :D

Krokodilli
09-10-05, 15:04
Krokodili i nderuar deshta te sqaroj mendimin tim :D ...une thash se fjala te dua buron nga zemra mirpo nuk thash as nuk mendova se njerzit qe e thone kete, kushdo qe thote apo ne cfardo rrethane qe e thote, ndjen dicka per personin te cilit ia drejton kete fjale...
Ti ke te drejte sepse nuk e kam sqaru sa duhet (me qellim)kete "enigme" :P :lol:

Te pershendes i nderuar Kroki :D
flm Domira

nuk shkrova kete shrkimin tim qe te kundershtoj ty,, por desha te them se ne te shumten e rasteve e keqperdorim fjalen TE DUA dhe ja humbim kuptimin

p.s do te ishte me mire po te ndodhte kjo qe e the ti e nderuar Domira,, se kushdo qe e thot kete fjal,, ti rrjedh nga zemra,, ose mos ta thot fare...
qaste te kendshme per ju

Domira
09-10-05, 15:11
Ehhh Kroki po si sdo te ishte mire ashtu i nderuar qe TE DUA te jete fjale e sinqerte....po jeta qenka keshtu.

Une per vete TE DUA nuk e them nese nuk e mendoj :!: :!: :!:

Ēaste te kendshme edhe ty Kroki :)

dr1ta
09-10-05, 23:22
Fjala Te dua duhet te buron ng Zemra :)

Gentiana
10-10-05, 15:32
Mos i thuani ndokujt: Te dua nese kte nuk e mendoni ashtu siq e thuani, sepse kjo fjal esht shum me vler, dhe nese e thuani vetem shkel e shko ja humbni Vleren

daschnori
11-10-05, 00:41
per ti than dikujt te dua esht shum veshtir,sepse fjala e vertet te DUA nuk vjen nga zemra, e as nga goja, por vjen nga SHPIRTI: ket mund ta kuptojn vetem ata se e kan perjetuar! tung

doGzona
12-11-05, 17:13
Te dua thuhet pas asaj qe kan deshmuar veprat qe me te vertet e meriton dikush ti thuhet ashtu.Shume njerez e thone kete me nxitim , por mendoj qe duhet logjikuar mire para kesaj thenje

Kercovari
12-11-05, 17:25
Nuk di po une kujt i kam thene te dua e dua prape ashtu si e kam dasht.
Fjala Te dua ka kuptim pak me te gjerre se sa dikush mendon.Nuk thuhet te dua nje njeriu qe nuk e ke njoh kure dhe qe nuk e njeh:Te dua i thuhet nje shoku apo shoqje,nje mike apo mik,prinderve,femive,vllaznis, etej.Nese dikush e ka kuptu fjalen Te dua vetem per qellime seksi,aty fjala te dua humb kuptimin e nje dashurie serioze.Dashuria si ndenje vdes vetem tek ato qe nuk din se qe eshte dashuria.
Mos kamufloni me dashurine se ajo di te vrase cdo ndjenje tjeter qe lidhet me dashurin.

Arb
12-11-05, 17:29
vec thuhet...

Flaka_1
13-11-05, 03:53
Fjala Te*Dua Buron nga shpirti kete e thone me mire e me paster syte se goja!

:arrow:

Flaka

Arb
13-11-05, 04:14
Fjala Te*Dua Buron nga shpirti kete e thone me mire e me paster syte se goja!

:arrow:

Flaka

Ne nenforumin e Poezive shkruhet keshtu?

e_martumja
23-03-07, 22:10
Te shoh mendimet e juaja se Fjalen "TE DUA" e thuani me gjith zemer a po vetem me fjal kuptohet kur tja shprehni te dashures tuaj ?

*Zana* me fjal thuhet veq per interes kurse me zemer me sinqeritet !

Virti
23-03-07, 23:17
dashuria vjen nga lukthi... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Agolli
23-03-07, 23:58
Syrri eshte marresi apo pranuesi, i cili e barte tek truri ''centra'', centra e qarkullon ma ane te signalit ne zemer, zemra i ngacmom telat verbal dhe keshtu,'' perpunohet thenja TE DUA..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Procion
24-03-07, 00:04
nuk e kuptoj pse duhet te diskutohet rreth ksaj ceshtje?: nese nuk ndjehet ne zemer ateher nuk mund te shprehet nje fjal kaq shum domethenese, dhe po ndodhi qe te shprehet, mebtet vetem fjal.

teutaA
13-01-10, 22:59
??????????????????

~Aurora~
13-01-10, 23:02
ndihet ne zemer e thuhet me fjal...........

thellenza
13-01-10, 23:03
Te dua thuhet me zemer, per ata qe kane zemer,
e thuhet me fjale per ata qe nuk kane zemer.

MemphiSx
13-01-10, 23:06
??????????????????


Bonnn me dashuru edhe pa ket fjale,qe pak kush e qet prej zemres!!

Guri i madh
13-01-10, 23:08
po sikur une psh i kam do vllazni ktu ne forum po ata jan me PDKen edhe kur i perqafoj e kthej kryt aneshnese nuk besoni mi caktoni 12 pleq ktu ne dardani me bae be per mue une i pranoj ken do qe ju e caktoni

emine
14-01-10, 14:02
valla si e thote shqiptari kush jo,njanen ane ti msho dru te shkurtune grus e kenj i thote prej dashnije po te rrehi:eek:
ka njerz qe loqke zemer te du e bejne shprehi dhe thojne cdo minuta edhe pa pase asnje ndjenje,per ndryshe fjala te dua eshte e cmueshme nuke i thuhet dikujte pa e then me zemer,une kshtu mendoi,

~Aurora~
14-01-10, 14:13
fjala (te dua)...ka nje kuptim te gjere..nuk asht e than qe te dua i thuhet vetem nje mashkulli ose femre....njeriu e don femijun,,te afermin..shoqen..shokun...vehten...pra eshte nje fjal shum shum e qmueshme....edhe them se ajo ndihet ne zemer por shprehet me fjal.........

Fshatari
14-01-10, 15:29
Vetem me fjale. Zemra eshte organ-muskujsh shume i rendesishem qe mundeson qarkullimin e gjakut dhe e kryen funkcionin e vete ne heshtje te plote, pa ditur asnje fjale te vetme...!

Idila
14-01-10, 15:36
Vetem me fjale. Zemra eshte organ-muskujsh shume i rendesishem qe mundeson qarkullimin e gjakut dhe e kryen funkcionin e vete ne heshtje te plote, pa ditur asnje fjale te vetme...!
Refleksin e jep truri direkt nė zemėr pastaj pėrsėri e pėrēon tek truri pėr ta sterilizuar mirė e mirė dhe pastaj mendimi rezulton nė shprehje/fjalė.
(haha)

Zanzi/M
14-01-10, 17:19
Me goje thuhet, mirepo mund te behet edhe me gjeste, per persona te caktuar.

Qika^Me^Kule
16-01-10, 19:31
Per mendimin time rjedh nga zemra...... Jo vetem fjala Te Dua... por ne ate rast ti po i tregon dy gjera.... Ate cka e ndjen tek ai /ajo person .

Andetta
16-01-10, 23:37
Nqs thotė zemra e thote dhe goje

e rastet tjera nuk i arsyetoj aspak !

emine
28-02-10, 21:34
te pshto goja pahiri

Peja-Boy
02-03-10, 19:48
Ma mer mendja se me Fjal thuhet Te Dua...Zemra E ndjen ate Fjal !!

Lucifer
02-03-10, 19:53
Thuhet me fjale, perceptohet ne tru, termetin e ndjen zemra e shkrete.:wink:

emine
15-08-10, 23:14
Me vepra,

tipi engjellor
15-08-10, 23:20
ndihet ne zemer e thuhet me fjal...........
pajtohem me juve po shumica e vajzave kajher po digjen e sta thojn nga inati qe kane qudi kjo e len me ike dashnin e sja thote

roadrunner
15-08-10, 23:55
saher te ndjej e them

Suelaa
16-08-10, 09:00
Po nuk e ndieve si nga mendja si nga zemra nuk e them hic.

shfletuesi_
16-08-10, 09:09
Jo valla Te Dua thuhet me fjale.

iLOVEyou!!!
29-08-10, 23:24
Nese thua te dua me fjal nuk te besoj nese thua me zemer nuk e kuptoj ateher duhet te thuash me vepra.

tipi engjellor
29-08-10, 23:32
Nese thua te dua me fjal nuk te besoj nese thua me zemer nuk e kuptoj ateher duhet te thuash me vepra.
valla ne pritesh vepra prej femnave punet keq i paske punt ato po presin prej neve se na sdime me prit hahahah

iLOVEyou!!!
29-08-10, 23:39
valla ne pritesh vepra prej femnave punet keq i paske punt ato po presin prej neve se na sdime me prit hahahah
O tipi nga ajo qe po pres kam ngel vetem!!!

roadrunner
29-08-10, 23:55
hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kejt i hallakat je aaaa hahahahahahahaahahahahha te pershendessss O tipi nga ajo qe po pres kam ngel vetem!!!

tipi engjellor
29-08-10, 23:56
O tipi nga ajo qe po pres kam ngel vetem!!!
sje i vetmi vetem aiii ka shume shiko se ka shume edhe kerjt per vuajtje shkruajne

iLOVEyou!!!
30-08-10, 00:09
sje i vetmi vetem aiii ka shume shiko se ka shume edhe kerjt per vuajtje shkruajne

jo fatmiresisht nuk e lo veten te vuaj por thjesht ndjej nji boshllek,nji munges.

emine
30-08-10, 21:09
dyjat bashk;)

murrizi
30-08-10, 21:17
dyjat bashk;)
a gjete diēka oj emine, marove krejt mdoket :smile:

emine
31-08-10, 06:00
a gjete diēka oj emine, marove krejt mdoket :smile::rolleyes: ka gjakova njerzve qe futen muhabet pa muhabet,a din si ju thojne(ilteme):eek:

Peja-Boy
31-08-10, 06:16
Thuhet me Fjal edhe me Shkronja ....

murrizi
31-08-10, 10:11
:rolleyes: ka gjakova njerzve qe futen muhabet pa muhabet,a din si ju thojne(ilteme):eek:
Mflal emine... hahahahahahaaa
ah nervozja qe ishe be njeri....

iLOVEyou!!!
05-09-10, 07:45
hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kejt i hallakat je aaaa hahahahahahahaahahahahha te pershendessss
te flm ,dhe te pershendes edhe une ty.
te dua thuhet me veper a je per ket mendim o vrapuese e rruges.

Antika
05-09-10, 12:33
dyjat bashk;)
ahahahahah mos gut,ku i le ēkrolat :P, me ēkrola e mandej COPY/PASTE :biggrin:

AliSia
05-09-10, 14:00
Fjala TE DUA...zemra e ndjen ndersa goja e shpreh...po se ndjeva me zemer nuk e shprehi dot me fjal..!!

doGzona
05-09-10, 14:03
Thuhet me fjale qe burojne nga zemra dhe deshmohet me veper!

shfletuesi_
05-09-10, 14:05
Veprat e tregojn. :)

doGzona
05-09-10, 14:10
gabova temen :D

AliSia
20-11-10, 19:36
Te dua (thuhet me fjal a po me zemer )"

Tek une thuhet m'Zemer..:) Kur ta dua personin e Zemres..!

Afrimi_17
21-11-10, 16:32
"Fjala" Te dua Thuhet me fjal!
Ndersa per ata qe dashurojn eshte ndryshe!
"Ndjenja" qe e don dikend ,Ndjehet mu ne Zemer,
dhe nga zemra (qerdhja e dashuris) kalon neper
disa organe tjera dhe del ne form te Akustikes.!
Pere Kuencidenc:Fjala qe shpreh dashurin..Kalon
neper shum organe dhe qdo argan qe prek e Sheron!
"Ilaqi i vetum i kancerit Eshte (Dashuria)"

Peja-Boy
21-11-10, 21:09
Ska Lidhje Zemra me kete Fjal aspak !!

tipi engjellor
21-11-10, 21:23
valla mendoj qe ate qe ke ne zemre fill thuja se ne pritsh me kuptu ka do trullajka kurr skuptojn hahahahah

Virti
21-11-10, 22:19
... me te gjitha...! :cool:

Peja-Boy
27-11-10, 18:43
Me Fjal Thuhet,Ndjenjat e Ndjejn, Veprat e deshmojn !!

turisti
27-11-10, 18:51
Budalle eshte ai qe thot TE DUA,edhe me budalle eshte ajo qe e leshon shancen e ketyre fjaleve....

emine
27-11-10, 19:09
qka ke zemra e qka ken kto llafe,:biggrin:

turisti
27-11-10, 19:12
qka ke zemra e qka ken kto llafe,:biggrin:

Zemres mundesh me thone : me vjen keq qe nuk jemi dash edhe me shume.........e llafet i shkruan..................:biggrin:,hahahahahahahah ahahaha.

emine
27-11-10, 19:17
Zemres mundesh me thone : me vjen keq qe nuk jemi dash edhe me shume.........e llafet i shkruan..................:biggrin:,hahahahahahahah ahahaha.
qka je ka thu breh hej

turisti
27-11-10, 19:19
qka je ka thu breh hej

A din me lexue se po te dalin apet :biggrin: qyret tuj qeshe :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
01-12-10, 16:49
A din me lexue se po te dalin apet :biggrin: qyret tuj qeshe :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.


Aaghahgaghahghaahahaha kuku sa kam keshe bre.... Ewwwwwwww....


Thuhet me zemer e shqiptohete me fjale....

~AnnA~
01-12-10, 16:59
Mvaret nga secili prej nesh.
Te dua mund ti thuash kujt te duash pa ndje fare dashuri apo pa pasur fare ndjenje ndaj tij ose saj keshtu qe mos i besoni shume :)

turisti
01-12-10, 18:36
Aaghahgaghahghaahahaha kuku sa kam keshe bre.... Ewwwwwwww....


Thuhet me zemer e shqiptohete me fjale....


Kesh ej vetem kujdes se po te bijne kulet,hahahahhahahaahahahahahahahahahahahahahahah. ........Kur isha tuj kalue me nusen time :biggrin: te tashme :biggrin:( hahahahahahahahahahaha) i thijsha shume here TE DUA.....e ajo u pat lodhe tuj ngue dhe vetem qeshke..................tash po me pyet pse s'po i them mė....tash une jam I LODHET dhe po qeshi me ne fund.............:biggrin:

TE DUA...........hmmm,sa bukur tingellon EHOJA .....................,hahahahahahahahahahahahahaha hahaha.

Oqeani
01-12-10, 18:40
Mvaret nga secili prej nesh.
Te dua mund ti thuash kujt te duash pa ndje fare dashuri apo pa pasur fare ndjenje ndaj tij ose saj keshtu qe mos i besoni shume :)


A ēohet posht nje fjale e tille !!! Po ēka kam me i thene dikujte - Te dua - pa e dashte !!!!
Mos u bene merak se nuk te them jo :(((((

roadrunner
01-12-10, 19:22
paj thuhet qysh te dush, me randsi me ta ni per dikon :D

Qika^Me^Kule
01-12-10, 19:29
Kesh ej vetem kujdes se po te bijne kulet,hahahahhahahaahahahahahahahahahahahahahahah. ........Kur isha tuj kalue me nusen time :biggrin: te tashme :biggrin:( hahahahahahahahahahaha) i thijsha shume here TE DUA.....e ajo u pat lodhe tuj ngue dhe vetem qeshke..................tash po me pyet pse s'po i them mė....tash une jam I LODHET dhe po qeshi me ne fund.............:biggrin:

TE DUA...........hmmm,sa bukur tingellon EHOJA .....................,hahahahahahahahahahahahahaha hahaha.


Aaghaghaghaghaghaaghaghaghagh e ngrataaa.... Eh..... mashkujt e sodit bre hmmmm shum lehte haroni ju....:cool:

Me kete shkrim me kujtove e mua dic.....:biggrin:

Vertet tingellon bukur..... Te Dua....... kur ti thuash.....

turisti
01-12-10, 19:33
Aaghaghaghaghaghaaghaghaghagh e ngrataaa.... Eh..... mashkujt e sodit bre hmmmm shum lehte haroni ju....:cool:

Me kete shkrim me kujtove e mua dic.....:biggrin:

Vertet tingellon bukur..... Te Dua....... kur ti thuash.....

Une jam i :biggrin: djeshit :biggrin:........................

Qika^Me^Kule
01-12-10, 19:39
Une jam i :biggrin: djeshit :biggrin:........................


I njejt edhe ti si qeta te tjeret valla....:biggrin:

turisti
01-12-10, 19:41
I njejt edhe ti si qeta te tjeret valla....:biggrin:


Cilit :biggrin: QETA :biggrin: ?? A qe po rrijne OFFLINE po mendon a?? ..................:biggrin:hahahahahahahahahahahah ahahahahahahaha.

Selam HAMDISE................

Qika^Me^Kule
01-12-10, 19:46
Cilit :biggrin: QETA :biggrin: ?? A qe po rrijne OFFLINE po mendon a?? ..................:biggrin:hahahahahahahahahahahah ahahahahahahaha.

Selam HAMDISE................


Aaghaghaghaghghaghaaghaghaghghaaghaghaghghghaghgha aghaghaghagha ihaaaa breee....

Pernime ke me jetu gjat..... i lumi ti.....

Dikush po....eeeeeeee s'po e ceku nick e tyre....

Ooooo Flm..... ne emrin e Hamdis.....

turisti
01-12-10, 19:52
Aaghaghaghaghghaghaaghaghaghghaaghaghaghghghaghgha aghaghaghagha ihaaaa breee....

Pernime ke me jetu gjat..... i lumi ti.....

Dikush po....eeeeeeee s'po e ceku nick e tyre....

Ooooo Flm..... ne emrin e Hamdis.....

E ti po i dishe a??????????? :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahah.Ok,ok. .......

Qika^Me^Kule
01-12-10, 19:53
E ti po i dishe a??????????? :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahah.Ok,ok. .......

Jo bre une hiq sen nuk di , vetem keshtu dic me te degjume ghaaghaghaghaghaghaghaghaghghaghaghghaaghaghaghagh

turisti
01-12-10, 19:56
Jo bre une hiq sen nuk di , vetem keshtu dic me te degjume ghaaghaghaghaghaghaghaghaghghaghaghghaaghaghaghagh

Ok,ok, une thash mos i ke rastesish :biggrin: dritat e mjegulles :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha .

Qika^Me^Kule
01-12-10, 20:00
Ok,ok, une thash mos i ke rastesish :biggrin: dritat e mjegulles :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha .


Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh eeeeeeeeeeeeee valla ghaaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghaghaghagha hg bash..... NO -Comment

turisti
01-12-10, 20:09
Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh eeeeeeeeeeeeee valla ghaaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghaghaghagha hg bash..... NO -Comment

Ok...........flm,flm.........:smile:

roadrunner
01-12-10, 20:25
Nuk po di qysh me ja ndal ket ves, qe kur si them puq te dua, mos mem thirr prap me thon hey, harrove me thon diqka hahahahah

Fshatari
01-12-12, 10:05
Jo, nuk ka fjale ne kete bote qe zevendesojne zemren! Veē me zemer pra! Leni fjelet menjane e jepja nismen zemres!

Dardanesha
04-12-12, 21:58
Paj niher i thu me fjale, tani me vepra e diku ka fundi i emisionit me loqk t zemres :smile::tongue:

Hajra
04-12-12, 22:00
....jo mor duhet me i qu fjal per dikon, qy :biggrin:

Gjumashja
18-12-12, 18:26
mvaret kujt i thu