PDA

View Full Version : Cka do te fshihnit prej te dashurit/dashures???


Murgesha
15-01-04, 02:12
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje Murgesha

lazdrani
15-01-04, 16:25
Hmmmm Murgesha!!!
Une gjithmone flase me letra te qelura por fakt eshte se ka sekrete edhe ne dashuri qe fshihen dhe ndoshta me qellim nuk flasim disa fshetesira qe ndoshta nuk dojme te lendojme dashnoren apo dashnorin...
Une per vete nuk kam qef qe avanturat e mija te i ja tregoje pasi ato kane qene shume,dhe mendoje qe koha pas kohe munden te kene pasoja,gjelozia apo konflikte te lindin qe rrezikojne lidhjen me vone.
Nese vjen momenti qe te me pyte per kohen time te shkuar nuk e di a do te tregoja te gjitha ......
Kuku cfare teme e rrezikshme bre edhe ti Murgesha :wink: :lol: :P
Komplimentet e mija per ju zonjushe....lazdrani :D

Murgesha
15-01-04, 17:25
Lazdrani kuptohet se ne dashuri ka edhe sekrete.
Une per vete kurr nuk do ti tregoja te dashurit per momentet intime ne te kaluare. Se kjo eshte lenduese, e sa per dashurit e me parshme mendoj se duhet te flitet mes partnereve se e verteta her do kur del ne shesh. Nese i dashuri im ka pas nje dashnore dhe nuk me ka treguar, po te marr vesh nga te tjeret do ta ndija veten te lenduar shume.

Ju keni te drejte te thoni se nuk duhet treguar simpatite, ato sa me shume te fshihen aq me mire eshte. Nuk duhet te ja ngjallim ndjenjen se kemi pasur shume simpati ne te kaluaren. Gjithnje eshte evident dyshimi "Po mua a me don" Edhe problemet familjare nuk eshte e propozueshme te tregohen se me kete ja jep ne dore nje arme te rrezikshme partnerit, duhet menduar gjithnje se ndoshta ndahesh me te dhe pse ti japesh kot material kunder teje.

Cka do te fshihja tjeter nga i dashuri im?
Po komplimentet qe me behen kur nuk jam me te. Raportet shqerore me koleget ne pune keto nuk do i tregoja kurre. Shkaku ngjallen dyshime dhe pse pa shkak tja imponoje xhelozine, por as nuk me pelqen te degjoj nga ai per kete gje. Edhe nje tjeter do ta fshihja patjeter nga ai.
Nese mjeku e gjen se kam nje semundje te pa sherueshme dhe se sė shpejti me pret vdekja. Kete nuk do te isha ne gjendje te ja tregoj kurre.
Ka edhe gjera tjera qe eshte e nevojshme te fshihen ndermjet dy te dashuruarve por une i ceka keto.

Murgesha ju pershendet Lazdrani per pjesemarrje ne tem.

Zero Cool
06-02-04, 15:00
Unė nė shumicėn e rasteve e kisha dhe jam duke e mėshefė shfalerkėn besoni ... :wink: :wink: :wink:

sexybrikenda
09-04-04, 15:07
VETEM NJE NUK KISHA TREGUAR SE E SIPATIZOJE NJE DJALE QE NUK DO TA HARROJE PER JETE :oops:

Giovanni
09-04-04, 16:39
Apsolutikisht ASGJE

lazdrani
18-04-04, 13:45
VETEM NJE NUK KISHA TREGUAR SE E SIPATIZOJE NJE DJALE QE NUK DO TA HARROJE PER JETE :oops:Eh keq vella sexybrikenda :lol: :lol: :lol: :wink:

qika_pr
18-05-04, 18:19
edhe pse i kena letrat qel prap mbaj disa sekrete qe nuk jan shum te medha
psh nuk e din dobesin time me te madhe ndoshta me kohe e zbulon veq ishalla jo
nuk e njeh simpatin time qe e kam pas per nje kohe te gjate
Nuk i tregoj se cka flas me shoqe
Jan disa gjera qe nuk tregohen
Meritoj ndoshta pak privatesi

Gentiana
18-05-04, 20:17
edhe pse i kena letrat qel prap mbaj disa sekrete qe nuk jan shum te medha
psh nuk e din dobesin time me te madhe ndoshta me kohe e zbulon veq ishalla jo
nuk e njeh simpatin time qe e kam pas per nje kohe te gjate
Nuk i tregoj se cka flas me shoqe
Jan disa gjera qe nuk tregohen
Meritoj ndoshta pak privatesi

Edhe un mendoj keshtu, sepse njeriu sado i dashurum te jet, apo sado i hapur per biseda me te dashurin, mendoj se edhe nuk kemi nevoj tja themi te gjitha edhe nuk duhet tja then te gjitha. e privatsi na duhet gjithkuj pak, qoft ajo edhe ndaj te dashurit(partnerit)


Genta

Vera
18-05-04, 22:04
Pershendetje

Une mendoj qe disa tema qe nuk duhet ti tregosh te dashurit apo ti mbash sekret nga ai ju i keni permendur te gjitha, por qe te bisedosh me te dashurin apo te dashuren jan disa tema qe nuk e lendojn asnjeritjetrin, por ata qe jan ta dashurua apo te martuar din me mir qe ti spjegojn ato, dhe nese me lejohet tiu bej thirje qe pak perafersisht qe ti spjegojn keto gjera per ate qe nuk din dhe te informohet pak a shum, sepse njof vajz qe ka qen shum e qelur me partnerin dhe ai u shtir se kinse e dua dhe pasta pasi qe ajo i ka treguar te gjitha i ka then shko se nuk te dua me, dhe nuk ka qen dic e rendesishme qe ata te ndahen por vetem ka xhelozuar qe rrin ajo me shoqeri dh ekeshtu.

fisniku
18-05-04, 22:57
Edhe une mendoj qe gjithemon ma mire eshte me pas pak sekrete.Mirepo mendoj qe nuk eshte mire dhe fer qe partnerit mos me i tregu qe e ke ndonje semundje te pasherushme,nese mendon qe ai ka me tu largu mbasi qe ti i tregon qe vuan prej asaj semundje atehere ni person te tille ndoshta nuk ja vlen me pas partner.Shoku i mire dihet ne dite te veshtire.

lazdrani
20-06-04, 13:03
Pershendetje

Une mendoj qe disa tema qe nuk duhet ti tregosh te dashurit apo ti mbash sekret nga ai ju i keni permendur te gjitha, por qe te bisedosh me te dashurin apo te dashuren jan disa tema qe nuk e lendojn asnjeritjetrin, por ata qe jan ta dashurua apo te martuar din me mir qe ti spjegojn ato, dhe nese me lejohet tiu bej thirje qe pak perafersisht qe ti spjegojn keto gjera per ate qe nuk din dhe te informohet pak a shum, sepse njof vajz qe ka qen shum e qelur me partnerin dhe ai u shtir se kinse e dua dhe pasta pasi qe ajo i ka treguar te gjitha i ka then shko se nuk te dua me, dhe nuk ka qen dic e rendesishme qe ata te ndahen por vetem ka xhelozuar qe rrin ajo me shoqeri dh ekeshtu.
Gjelozia ndonjehere eshte semundje e keqe qe ka pasoja te tilla :roll:

Mirdita
20-06-04, 15:17
Skam q'tfshefi pasi nuk kam pasure dei tani lidhje me tjeter kend...Deshiroje qe ai te jete i hapure me mua dhe e kaluara e tije nuk me interesone edhe aq :wink: tungi

turisti
06-08-04, 21:24
:P :) :x :lol: :cry:

nitushe
09-09-04, 12:36
eh kisha majt valla kogja shume sekrete e ne ti zbulon tani ai psh pikat e mija te dobta ne mujte me i gjet ehehhe :lol:

Nexhati
13-09-04, 15:16
Te une ska cka me fshefe....ikam kaluar te gjitha dhe i dine :wink:

Barbaroza
13-09-04, 18:53
Une nuk besoj se duhet fshehur diqka.Gjithcka zbulohet me kohe,atehere pse te mos jemi te sinqerte dhe te tregohemi ashtu siq jemi ne te vertete???

turisti
14-09-04, 18:09
Enderat. :P :wink:

lazdrani
16-09-04, 19:42
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje Murgesha

Vetem ate qe te kam Mbretereshe te zemres :wink:

Murgesha
16-09-04, 22:44
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje Murgesha

Vetem ate qe te kam Mbretereshe te zemres :wink:

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Edhe mos i trego kurrė bile, se mė hjek me forcė nga zemra jote :wink:

ilire
17-09-04, 04:59
Murgesha te pershendes vertet tem e bukur si gjith her temat e tua . Njese po kethena te pytja jote , une te dashurit tim nuk kisha fshehur gati asgje , per veq probleme familjare . sepse nese fshef ndonje send per ish dashnorin apo diqka te till , ati dot ti tregoj dikush so eshte ma mir mi tregu vet se mi kalxu dikush. te pershendet ilirja nga usa :!:

Pershendetje Murgesha[/quote]

Gjumashja
22-04-05, 09:29
jo shume sende

experti_lu
27-04-05, 02:34
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje Murgeshahehehehehheheh,,,valla per qef mobilin nuk ja la me ma perk.
ma sms-sat me mi lexu kurgjysh hiq!!!!! 8) 8) 8) 8)

dr1ta
03-05-05, 00:37
Nese me detyron ce une te mshefi gjithcka nga ai ..sja vlen te jemi bashk

Tomori
03-05-05, 14:47
Nese me detyron ce une te mshefi gjithcka nga ai ..sja vlen te jemi bashk
Ahhhh si ma kenaqe shpirtin moj dr1ta,,,
shum je transparente,,,,nuk ja vlen me qen bashke :wink:

Daja POLIC
07-05-05, 08:43
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje Murgesha

Murgesha hallo :lol:

Kuptohet se duhet te flasesh hautazi me dashnorin/dashnoren por nese ke deshire qe lidhja te kete suksese, disa gjera me mend eshte ti leshe vetem per vete. :? :?

une pershembull nuk i kisha than>>> po e kam puthur po kjo nuk eshte me rendesi ate e kam vetem mike :evil: :evil: :evil: tung nga Daja POLIC 8)

florian
07-05-05, 17:00
DO TI FSHIHJA VETEM NERAST SE DO KISHA NDONJE TJETER .

JooP
09-05-05, 18:28
Thuhet se ne dashuri nuk duhet te ket mfshehtesi.
Mirepo prap mendoj se cdo dashuri ka edhe sekrete.
Cilat gjera nuk do tja thoje kurr te dashurit/dashures?

Pershendetje MurgeshaUne perveti i kisha mshef Paret..se valla femna asht Fika e GJEPIT... :wink: :wink:

Gjumashja
16-05-05, 09:39
kete qe e kam asgje

turisti
16-05-05, 12:07
Ombrellen. :wink:

Stuhia
16-05-05, 12:12
Asgje. Nese do te luanim symbylltazi ateher sdo ja tregoja vendin ku jam fshehur. :wink:

FaToSi
16-05-05, 17:24
valla njerez shum ju respektoj dhe ju pershendes e sidomos juve femra nje pershendetje te ngorht nga un veq sipas mendimit un p.sh nese e du ndonje femer pergjithmon keshtu seriozisht nese e du ate ja tregoj te gjitha sekretet skam qka fshefi kurgjo prej saj a nese e kam per aventuara ather skam qka i tregoj sekretet mia ok tung nje mpuq te madh per krejt femrat shqiptare nga un ....

leta_vushtrrija
17-05-05, 19:50
nuk besoj se do te kisha sekret ndaj te dashurit tim se heret a po von dalin te gjitha keshtut se nuk du te kem asgje sekret ndaj te dashurit tim ma mir ti tregoj te gjithat qi i kom jom kjo qi jom nese me respekton keshtut si jom ather esht ne regel mos me respektojsh tung e bofsh,
per ket esht ma mir ti tregojsh te gjitha ne fillim nese medon diqka me shum me te...:wink: :)
kalofshit mir

laliloli
17-05-05, 19:52
nuk besoj se do te kisha sekret ndaj te dashurit tim se heret a po von dalin te gjitha keshtut se nuk du te kem asgje sekret ndaj te dashurit tim ma mir ti tregoj te gjithat qi i kom jom kjo qi jom nese me respekton keshtut si jom ather esht ne regel mos me respektojsh tung e bofsh,
per ket esht ma mir ti tregojsh te gjitha ne fillim nese medon diqka me shum me te...:wink: :)
kalofshit mir

ME VEND :lol: :lol:

jetojneparis
26-05-05, 18:23
ju pershendes dhe ju uroj fat gjithmon por vetem dua te them se nese je e dashuruar e mendon te jetosh me at person apo persone mos mendon ne tjeter kand se ma von e verteton se paske gabuar po behet von tungi shnedet

Kurvani
31-05-05, 00:09
kurgja nuk mshefi prej saj krejt ja them ner sy.

Prishtinasja_
21-06-05, 10:34
Nuk kisha mshef asgje, sepse mendoj se ne dashuri duhet te ket sinqeritet dhe realitet !! E jo mshefsira !!!

turisti
21-06-05, 23:38
ASGJE. :wink:

emine
11-11-09, 17:22
shokut,shoqes ngusht si kam mshef kurr gjo,amo asgja hiq,a kure vje puna tek lidhjet femra duhet gjithmone te jete pak misterioze se nuke eshte me interesante,,,,,
ne pergjithsi gjanat me rendsi sune i mshefi...

emine
11-11-09, 17:23
kurgja nuk mshefi prej saj krejt ja them ner sy.
s'paske nevoje sen mi thone me dike ajo si te thir ne emen:P

ritaaa
11-11-09, 19:32
per mendimin tim asgje nuk duhet te mshifet ne mes dy personave si duhen
por ka edhe as persona se ti deshiron tja thuash gjithmon te verteten e ai/ajo nuk te kupton apo te keqkupton aty vaj halli nuk din njeriu se si te vepron
kjo shum her ndodh tek ne shqiptaret se burri nuk qan hallin met kuptu veq sa i duhet do me te kuptu apo ndegju e jo sa ki nevoj ti e bjen ajo shum her edhe nuk ja thua te gjithat se tu u frigu se kush di qka vjen mas te vertetes

me respekt ritaaa

shfletuesi_
11-11-09, 19:44
Kurr asgje sdo i mbaja tte fshehur...

emine
11-11-09, 20:56
duhet me fshi banes mos me ta pa berdhogin:biggrin:

shfletuesi_
11-11-09, 21:07
Ku te gjej nje person te besueshem qe ti tregoja romanin time te Jetes :)

ardhmeria e bukur
11-11-09, 21:15
Ka ca gjera qe nuk bisedohen me te dashurin.

denissa
21-11-09, 00:37
asgje hiq e mo bash hiq te gjitha ja kisha thon truq

emine
18-01-11, 14:00
kamen e drunit edhe protezat:biggrin:

emine
18-01-11, 14:01
Ku te gjej nje person te besueshem qe ti tregoja romanin time te Jetes :)
lektyren mendove se hala sje fellu ti ne rromane:biggrin:

turisti
18-01-11, 14:03
kamen e drunit edhe protezat:biggrin:

Ishalla nuk te :biggrin: dermontohen edhe pjeset tjera :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Peja-Boy
22-01-11, 20:41
SHume ma e rend eshte ta fshehesh nje gje qe ska aspak rendesi se sa nje send se eshte teper serioze !!