PDA

View Full Version : Cilat vlera duhet partneri te kete qe zemren tende ta fitone


lazdrani
16-01-04, 20:27
Mendimi i juaj ju lutem :wink: lazdrani

diana
17-01-04, 13:06
me vjen keq shume qe te gjithe jeni reduktues ne menyren e paraqitjes se pyetjeve tuaja te cilat manifestojne ,pak a shume,interes te vecante.

vlera : eshte nocion i cili nuk mund te vezhgohet si i izoluar ne hapsire dhe kohe sepse nje individ eshte i perbere nga nje teresi e cila ka ,midis tjerash ,per qellim,ta lere te lire ne menyren e te vepruarit te tij...prandaj ajo qe per mua mund te jete vlere per dike tjeter mund te jete kunder vlere. Prandaj menyra se si ne e shikojme vleren eshte multidimensionale
dhe kjo eshte burim origjinaliteti e diference e cila na mundeson te jetojme te lire. Per mua dhe ,sypozoj,per shume te tjere nga ju,pa mos pretenduar te flas ne emrin e te tjereve, LIRIA e tjetrit ne te menduar e ne akte eshte VLERA me e cmuar qe nje partner mund te kete...

lazdrani
18-01-04, 16:54
E nderuara diana nuk kam shume komente per ju pasi qe lexova te gjitha mesazhet e juaja ne kete forum,dhe po thuaj te gjitha ishin me kritika tuja qe nuk mundem te bashkohem me mendimin tend....
Ndoshta e kaluara jote negative me partner eshte edhe shkaku qe ka lene gjurme ne ju.lazdrani :roll:

Murgesha
19-01-04, 16:07
Lazdrani per te me firuar dikush zemren time duhet ti ket keto tipare.

Te jete i ndershem, i menqur, gjentil dhe te ket sharm. Tipat e mrrolur nuk mund as ti shoh. Pasi te posedoj te tera keto vjen ne rradhe edhe bukuria. Gjeja me e vogel qe do te me interesonte do te ishte pasuria e tij.

diana
19-01-04, 18:08
ME FAL POR NUK KUPTOJ SI MUND TE GJYKOSH TE KALUAREN TIME KUR AS QE KE NOCION PER TE! sic thash edhe me larte une jam partizane e lirise se te menduarit dhe po te te them te kunderten do te bija ne kundershtim me vetvehten! Prandaj je absolutisht i lire te mendosh ate qe do mbi mua dhe te kaluaren time.

te pershendes.


diana

diana
19-01-04, 18:30
THASH TE TE REKOMANDOJ NJE LIBER INTERESANTET

"KONFESIONET" e diderose...ka shume gjera interesante edhepse eshte liber kuantitativisht i konsiderushem...

diana
19-01-04, 18:32
nuk mjafton te thuash jo nuk jam dakord me dike. argumentimi eshte thellesia e intelektit te dikujt...me kusht qe te perkrahet ne praktike...

me fal per kete parcimoni pergjigjesh por ja qe rendi publik eshte rend publik dhe i imponohet cdokujt...

pershendetje...

diana

sexybrikenda
09-04-04, 15:08
TY DIANA QIKO NUK PO TE KUPTOJE HIQ ABEN TA ME PERKTHESH NE ANGLISHT :roll:

sexybrikenda
09-04-04, 15:09
LAZDRAN AI DUHET VETEM MUA TE ME DONE DHE TE KETE KARAKTER TE MIRE.TJERAT IKAM TE GJITHA QE DO TI NDAJA ME TE :!: :!: :!:

lazdrani
18-04-04, 13:31
LAZDRAN AI DUHET VETEM MUA TE ME DONE DHE TE KETE KARAKTER TE MIRE.TJERAT IKAM TE GJITHA QE DO TI NDAJA ME TE :!: :!: :!: :roll: :roll: I lumi ai Princ per ju :wink:

sexybrikenda
23-06-04, 15:47
Lazdrani per te me firuar dikush zemren time duhet ti ket keto tipare.

Te jete i ndershem, i menqur, gjentil dhe te ket sharm. Tipat e mrrolur nuk mund as ti shoh. Pasi te posedoj te tera keto vjen ne rradhe edhe bukuria. Gjeja me e vogel qe do te me interesonte do te ishte pasuria e tij.EH MURGESHA PO ME DHIMBESH MOJE SE KETE DITE E KAM PRITE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lazdrani
23-06-04, 18:14
Lazdrani per te me firuar dikush zemren time duhet ti ket keto tipare.

Te jete i ndershem, i menqur, gjentil dhe te ket sharm. Tipat e mrrolur nuk mund as ti shoh. Pasi te posedoj te tera keto vjen ne rradhe edhe bukuria. Gjeja me e vogel qe do te me interesonte do te ishte pasuria e tij.EH MURGESHA PO ME DHIMBESH MOJE SE KETE DITE E KAM PRITE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Te mbytesh ne Bunare Brikenda apo jo......Une dhe Murgesha jemi dhe kemi qene gjithmon NR 1 :P

Murgesha
23-06-04, 18:23
Lazdrani per te me firuar dikush zemren time duhet ti ket keto tipare.

Te jete i ndershem, i menqur, gjentil dhe te ket sharm. Tipat e mrrolur nuk mund as ti shoh. Pasi te posedoj te tera keto vjen ne rradhe edhe bukuria. Gjeja me e vogel qe do te me interesonte do te ishte pasuria e tij.EH MURGESHA PO ME DHIMBESH MOJE SE KETE DITE E KAM PRITE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Po Brikenda e pashe se sa ma don te miren. Te falenderoj per kete. :lol:

Barbaroza
23-06-04, 21:28
Mendimi i juaj ju lutem :wink: lazdrani

Ne lidhje me temen desha te pergjigjem shkurt.
Njeriu qe do te me bente te lumtur ne jete do te duhej te ishte shume i kujdesshem ne radhe te pare,pastaj te jete punetor i vyer,me moral dhe karakter te larte si dhe te kete natyre te qete!

Honesty^uk.
24-06-04, 09:46
Mendimi i juaj ju lutem :wink: lazdrani

Ne lidhje me temen desha te pergjigjem shkurt.
Njeriu qe do te me bente te lumtur ne jete do te duhej te ishte shume i kujdesshem ne radhe te pare,pastaj te jete punetor i vyer,me moral dhe karakter te larte si dhe te kete natyre te qete!


Une nuk po i plotesojsha kushtet vetem ne nje pike :arrow: :(

Gentiana
24-06-04, 12:11
Mendimi i juaj ju lutem :wink: lazdrani

Ne lidhje me temen desha te pergjigjem shkurt.
Njeriu qe do te me bente te lumtur ne jete do te duhej te ishte shume i kujdesshem ne radhe te pare,pastaj te jete punetor i vyer,me moral dhe karakter te larte si dhe te kete natyre te qete!


Une nuk po i plotesojsha kushtet vetem ne nje pike :arrow: :(


Meqe nuk qenkan shum, nje pik te falet! :wink: :wink:

Vera
24-06-04, 20:01
vlerat qe duhet ti ket partneri qe te fitoj Zemren time jan keto:

Te jet njenjeri jo i merolt se nuk i dua fare, te jet njenjeri normal dhe gjentil, shkurt te jeti i sinqert me mua dhe qe din te mbroj ate qe e don ne jet. Kaq nuk kerkova shum, edhe pse keto gjera njerzve ju doken shum te medha dhe te renda sa per ti zbatuar.

Cool_Boy
24-06-04, 20:03
vlerat qe duhet ti ket partneri qe te fitoj Zemren time jan keto:

Te jet njenjeri jo i merolt se nuk i dua fare, te jet njenjeri normal dhe gjentil, shkurt te jeti i sinqert me mua dhe qe din te mbroj ate qe e don ne jet. Kaq nuk kerkova shum, edhe pse keto gjera njerzve ju doken shum te medha dhe te renda sa per ti zbatuar.


Bash mua po me kerkojshe moj Vera ahahahah.......

Barbaroza
24-06-04, 20:55
Mendimi i juaj ju lutem :wink: lazdrani

Ne lidhje me temen desha te pergjigjem shkurt.
Njeriu qe do te me bente te lumtur ne jete do te duhej te ishte shume i kujdesshem ne radhe te pare,pastaj te jete punetor i vyer,me moral dhe karakter te larte si dhe te kete natyre te qete!


Une nuk po i plotesojsha kushtet vetem ne nje pike :arrow: :(

Hajt zemer se ate pike e heqi une lehte,veq bej si them une :wink:

Murgesha
24-06-04, 20:57
Une nuk po i plotesojsha kushtet vetem ne nje pike :arrow: :(

Hajt zemer se ate pike e heqi une lehte,veq bej si them une :wink: [/quote]

Po valla Honesty krejt pikat cka i ke ka me ti hjek Barbaroza. :roll: :wink:

Barbaroza
24-06-04, 21:12
Mehlem per varre jam :wink: :wink: :wink:

Murgesha
24-06-04, 21:50
http://www.cosgan.de/index/start.gif

Keshtu diqka a po Barbaroza. :wink:

Barbaroza
24-06-04, 22:12
Tybe edhe ti Murgeshe je bere psikologe, krejt po ma di hallin ku e kam :wink:

yllka
08-07-04, 11:11
vlerat qe duhet ti ket partneri qe te fitoj Zemren time jan keto:

Te jet njenjeri jo i merolt se nuk i dua fare, te jet njenjeri normal dhe gjentil, shkurt te jeti i sinqert me mua dhe qe din te mbroj ate qe e don ne jet. Kaq nuk kerkova shum, edhe pse keto gjera njerzve ju doken shum te medha dhe te renda sa per ti zbatuar.Vera shume mire ke fole dhe jam plotesisht e mendimit tende.

turisti
28-07-04, 00:23
ZEMREN :wink:

nitushe
03-10-04, 15:29
Te jet i sinqert, i moralshem etj.

lazdrani
03-10-04, 18:27
Te jet i sinqert, i moralshem etj.
:wink:

dr1ta
04-10-04, 01:49
1 sinqert,durimtar,qesharak,sexi, thjesht : te rrezon nje harmoni te mbrendshem :)

Kesna
04-10-04, 20:17
mos me rrejt, se e nxo menjehere, e tani veq mu bo kahre me to. ME thon cka mendon. Mos me kon asi tipi qe sme beson, se veq mu myte me to tani. Me kon i sinqerte edhe me me shti me keshe, ama me dite kur me me shti me keshe. , heheheheh tjerat varet!

Barbaroza
05-10-04, 12:33
Paskam harruar te cek edhe diqka.Ai duhet te kete nje fytyre te qeshur ose te kete sens humori e jo vetem merrola ne fytyre sepse atehere do me bente te rrija edhe une ashtu :(

Krokodilli
06-10-04, 06:55
ma se pari me e rendesishmja eshte bukuria e cila bjen ne sy ne shikim e par.. e dyta buzeqeshja,, morali,, rrespekti ,, te jet e hapur e shoqeruar,, qesharake,,
uhhhhhhhhhhhh sikur ta kisha edhe nje shanc te isha me te nuk do ta lija te me ikte kaq leht :cry: ,, e cila me mungon me shum se qdo gje. :roll: ....

zana_e_maleve
06-10-04, 12:02
per mua ai duhet te jet i sinqert dhe te ket humor si dhe nese kam probleme te me ndigjoj dhe te me ndihmoj.

Loloku
06-10-04, 12:38
NUk e keni cek asnjera! A bene me qene edhe i martuar, qofte edhe pa deshiren e tij?

zana_e_maleve
07-10-04, 10:40
NUk e keni cek asnjera! A bene me qene edhe i martuar, qofte edhe pa deshiren e tij?[/i]I martuar ai mund te jete por jo dashnori im sepse e dua vec per vehte e me nda me dike tjeter skam qef lol

Loloku
07-10-04, 11:37
Ok zana_e_maleve, ti ke shume te drejte ne mendimin dhe shijen tende, une vetem kam pyetur dhe tash po jam edhe mendimin tim prej pervojes se te martuarit a...

Mund te kesh nje te martuar per dashnor dhe mund te jesh e meratuar dhe ai te kete nje dashnore. Edhe keshtu mund te ndodhe bile shume shpesh a.
Te uroj te kesh fatin e deshirave tua gjithesesi!

zana_e_maleve
09-10-04, 22:05
Ok zana_e_maleve, ti ke shume te drejte ne mendimin dhe shijen tende, une vetem kam pyetur dhe tash po jam edhe mendimin tim prej pervojes se te martuarit a...

Mund te kesh nje te martuar per dashnor dhe mund te jesh e meratuar dhe ai te kete nje dashnore. Edhe keshtu mund te ndodhe bile shume shpesh a.
Te uroj te kesh fatin e deshirave tua gjithesesi!


Flm loloku gjithashtu. Mund te ndodhe mund!!!

Loloku
09-10-04, 22:15
Ok zana_e_maleve, ti ke shume te drejte ne mendimin dhe shijen tende, une vetem kam pyetur dhe tash po jam edhe mendimin tim prej pervojes se te martuarit a...

Mund te kesh nje te martuar per dashnor dhe mund te jesh e meratuar dhe ai te kete nje dashnore. Edhe keshtu mund te ndodhe bile shume shpesh a.
Te uroj te kesh fatin e deshirave tua gjithesesi!


Flm loloku gjithashtu. Mund te ndodhe mund!!!

Dhe, atehere, nese mund te ndodhe, cila do te ishte me e preferuar:
Te jesh dashnore e nje te martuari, apo grua e nje dashnori te huaj?

livoreka bicio
09-10-04, 23:40
MORALIN, SINQERITETIN,DHE,BESIMIN :wink:

Gentiana
10-10-04, 11:59
Duhet te jet kshtu:

I Sinqert.
Besnik.
Jo nervoz.
Gjentil.
Te rrin ne fjal qe i thot.
Te din ti pershtatet shoqeris....

Ermira
11-10-04, 17:34
Te jete i moralshem
Te jete i sjellshem
Te jete zemermir dhe gjithmone i buzqeshur(jo kur diqka s'eshte ne rregull)por jo nervoz..
Ta baj fjalen..
I punsuar,I bukur,etjjj........uh duhet shum haha sikur per ni djal qe kish desht ni vajz ashtu edhe ne vajzat ni djale por per mi pas te gjitha keto duhet 16 secili ka ndonje ves te keq...haha pak humor ...
I moralshem,I sinqert,I besueshem..dhe te gjitha me rend

Ermira
11-10-04, 17:37
Ups se harrova ju ve tjereve vajza e djem po i ceki disa edhe pse jo t'gjithe por t'gjithve ju uroj te njejtin fat te mir!!!
Gentiana,Zana ,Lazdrani etjjj...
Qofshi gjithmone te lumtur dhe nje te ardhme te ndritshme !!Ashtu siq deshironi juve!!
Tung tung

zana_e_maleve
15-10-04, 11:57
Ok zana_e_maleve, ti ke shume te drejte ne mendimin dhe shijen tende, une vetem kam pyetur dhe tash po jam edhe mendimin tim prej pervojes se te martuarit a...

Mund te kesh nje te martuar per dashnor dhe mund te jesh e meratuar dhe ai te kete nje dashnore. Edhe keshtu mund te ndodhe bile shume shpesh a.
Te uroj te kesh fatin e deshirave tua gjithesesi!


Flm loloku gjithashtu. Mund te ndodhe mund!!!

Dhe, atehere, nese mund te ndodhe, cila do te ishte me e preferuar:
Te jesh dashnore e nje te martuari, apo grua e nje dashnori te huaj?

Hm besoj se ma mire me bie me qen dashnorja e nje te martuari lol

Loloku
15-10-04, 14:44
Ok zana_e_maleve, ti ke shume te drejte ne mendimin dhe shijen tende, une vetem kam pyetur dhe tash po jam edhe mendimin tim prej pervojes se te martuarit a...

Mund te kesh nje te martuar per dashnor dhe mund te jesh e meratuar dhe ai te kete nje dashnore. Edhe keshtu mund te ndodhe bile shume shpesh a.
Te uroj te kesh fatin e deshirave tua gjithesesi!


Flm loloku gjithashtu. Mund te ndodhe mund!!!

Dhe, atehere, nese mund te ndodhe, cila do te ishte me e preferuar:
Te jesh dashnore e nje te martuari, apo grua e nje dashnori te huaj?

Hm besoj se ma mire me bie me qen dashnorja e nje te martuari lol

Ke shume te drejte zana_e_maleve, me mire eshte nje caste i deshirave tua, se nje jete e deshirave te huaja. Pa fatin dhe rastin jetesor vetem te deshirave tua me te mira gjithmone. Kjo eshte kuptimi i jetes se deshirave dhe ti e ke thene shume hapur dhe pa kompleks...
Pershendetje...

Maca
15-10-04, 14:46
mmm Ohohoooo shume vlera duhet me pase...Po nuk lypi ma shume se sa mundem te ofroj! :wink:

Loloku
15-10-04, 15:11
mmm Ohohoooo shume vlera duhet me pase...Po nuk lypi ma shume se sa mundem te ofroj! :wink:


Po lyp moj Maca lyp sa te duash se kush s'ta ndalon dhe pa lyp gje s'fiton, sa me shume qe lyp diška ia qellon...
Jetofsh jeten e deshirave tua jarabi...

Urata
17-10-04, 17:44
Duhet te jet kshtu:

I Sinqert.
Besnik.
Jo nervoz.
Gjentil.
Te rrin ne fjal qe i thot.
Te din ti pershtatet shoqeris....

Keshtu e kam dashte ......!

Gentiana
17-10-04, 17:47
Duhet te jet kshtu:

I Sinqert.
Besnik.
Jo nervoz.
Gjentil.
Te rrin ne fjal qe i thot.
Te din ti pershtatet shoqeris....

Keshtu e kam dashte ......!

Po a tu plotesuan deshirat?? :roll: :wink:

Barbaroza
17-10-04, 19:01
Pikerisht edhe une keshtu e dua!!!!!

TIM
17-10-04, 19:11
TUNGI

Nuk do te thote te jete e veqant mjafton ti kete keto :

BESNIKE
INTILIGJENTE
KRENARE DHE
ZEMER GJERE !!!

qika_pr
17-10-04, 19:26
Komunikativ
Intelegjent
Gjentil
Besnik
dhe i dashur

yllka
19-01-05, 12:48
[quote="qika_pr"]Komunikativ
Intelegjent
Gjentil
Besnik
dhe i dashur
Edhe pake i Lazdruar :wink:

turisti
21-01-05, 00:35
E sinqert,vetite tjera rrjedhin nga kjo.


Me nderime,

TURISTI.

lazdrani
26-01-05, 12:33
Komunikativ
Intelegjent
Gjentil
Besnik
dhe i dashur :wink:

Barbaroza
26-01-05, 15:30
E sinqert,vetite tjera rrjedhin nga kjo.


Me nderime,

TURISTI.
:wink:

turisti
26-01-05, 15:52
:P :wink: