PDA

View Full Version : E dua nuk mund te jetoj pa te. Por prinderit jane kunder!!!


Murgesha
18-01-04, 10:39
Si do te veproni ne nje rast te ketille.
Degjoni zerin e zemres?
Degjoni prinderit?
Ndaheni me te edhe pse e dini se kurr me nuk do te dashuroni tjetrin/tjetren ne ate menyre?

I mirepres pergjigjet e juaja.

Gentiana
18-01-04, 12:38
Ufff Murgesha ja ke qellu me kte pyetje. Nese prinderit do te jan kunder ati qe e dua,ateher dua te die se pse,dhe nese e shoh se esht shkak apo se kan te drejt do te dana nga Ai,po nese nuk e shoh te arsyeshme shkakun e tyre do te mundona qe ti bindi se e dua me gjith zemer dhe se tmos me qesin te zgjedhi. ama nese zgjedhi ndermjet prinderve dhe ati qe e dua,ateher do ta zgjedhi jeten time,vetem nese jam e sigurt se ja vlen. Nuk e di sa e kam shkruar ate qe mendoj!?
Dite te kendshme.
Genta

Honesty^uk.
18-01-04, 15:51
Se pari te pershendes per hapjen e kesaj teme,,dhe mendimi im persa i perket kesaj teme eshte se keto dy pyetjet e tua jan te lidhura njera me tjetren dhe as njera pa tjetren nuk kan perfundim te kendshem.
Nese ti apo dikush vendos ta bragtis familjen per ta realizuar DESHIREN e zemres ,,besoj se me kalimin e kohes kjo zemer do te kete me shume probleme sesa kishte DESHIRE, prandaj une e vleresoj ne kete menyre;;;
qe kjo lidhje apo kjo DESHIR e zemres te kete jete sa me te gjat kjo duhet te kete mbeshtetjen e familjes ,dhe gjithmon vendimet e nxituara
nuk kan pasur jetshmeri te gjate.
Dhe tjetra eshte se asnje familje nuk deshiron femija te kaloj nje jete
me vuajtje.
Tung nga Honesty^uk

lazdrani
18-01-04, 16:17
Eh Murgesha te lumte per kete teme,kompliment.

Besoje qe ka shume raste te tilla te ne shqiptaret kur prinderit vendosin per femijet e tyre ardhmerin ne Jete.
Te une jam i bindure qe kurre nuk do te ndodhte me prinderit e mi,pasi flase hapure per qdo problem.Ata kam shoke babe,nane te gjitha.Po ta njoftoja nje vajze dhe kjo do te ishte dashuria ime e perjeteshem qe nuk mundem ta parashikoje jeten pa te, ateher prinderit e mi duhen te kene argumente te forta qe te ndahemi nga ajo vajze.E para eshte se me kohe do te njoftoja femren me prinderit e mije pasi eshte lidhje serioze dhe do te kerkoja kushte qe edhe prinderit e saj te ndodhe njoftimi.
Ne e dime shume mire qe ne raste serioze njerzit pyesin se cfare familje jane ,cfare miku po zene.Dhe ne qofese nuk ka te keqe te dyja anet ateher vetem Zoti do te me ndante me kete vajze se heret a vone Prinderit e mi duhet te pajtohen me fatin tim se fundi i fundit une kaloje jete me te e jo Prinderit.


Shkaku i ndarjes me vajzen do te ishte vetem nese Ajo apo Prinderit e saj jane:
Tradhtar
Belaxhi
RRenca
Moral te keq
Alkohlik
Droga
Hajnia ..... :P pershendetje nga lazdrani

Etj......Keto do te me shtueni

Gentiana
18-01-04, 16:45
Lazdran te pershendes. Ne mendimin tend prap se prap nuk pajtohem,se psh nese prinderit e saj jan rrenca apo me moral te keq, siq the ti je ka kalon jet me te e jo me prinderit e saj apo jo??
Keshtu qe kisha then se nese e dua nje njeri e dua se si e ka zemren,e jo far familje ka apo qfar morali ka fam e ti. Ok thojn se nga te mirt del nje i keq,apo nga te kqi del nje i mir,ama nese dashurohesh ateher esht i mir ai person. Se paku esht ky mendimi i im. Sot qka vlen esht dashuria e jo tjera sende. Nuk esht mir me te kundershtu familja po nese kundershtojn siq thash duhet te ken arsye
Genta

lazdrani
18-01-04, 17:06
Genta he dreqooooo hihih.Ok ndoshta ke te drejte.....
:wink:

Gentiana
18-01-04, 18:00
Lazdran, ta merr mendja se kam te drejt :wink: :wink: qka mendove ti?! :roll: :roll:
Genta

Honesty^uk.
18-01-04, 19:27
[quote="Gentiana"]Lazdran te pershendes. Ne mendimin tend prap se prap nuk pajtohem,se psh nese prinderit e saj jan rrenca apo me moral te keq, siq the ti je ka kalon jet me te e jo me prinderit e saj apo jo??
Keshtu qe kisha then se nese e dua nje njeri e dua se si e ka zemren,e jo far familje ka apo qfar morali ka fam e ti. Ok thojn se nga te mirt del nje i keq,apo nga te kqi del nje i mir,ama nese dashurohesh ateher esht i mir ai person. Se paku esht ky mendimi i im. Sot qka vlen esht dashuria e jo tjera sende. Nuk esht mir me te kundershtu familja po nese kundershtojn siq thash duhet te ken arsye
Genta[/quote
Edhe une pajtohem me mendimin tend ,,sepse eshte e vertet se ai nuk po jeton me familjen e tij dhe e ka vet ne dore se si sillet ajo ,,por sidokudo ndikimi i familjes eshte i madh ,,,dhe nuk duhet qe te bragtiset familja ,,sepse ajo eshte gjeja me e qmuar per njeriun.
Tung kalofsh mire

Murgesha
19-01-04, 15:57
Ju pershendes te gjithe pjesemarresit ne ket teme.
Pa marr parasysh jam e kenaqur me pergjigjet e juaja dhe ju qmoj per kete.

Gentiana
19-01-04, 16:13
[quote=Gentiana]Lazdran te pershendes. Ne mendimin tend prap se prap nuk pajtohem,se psh nese prinderit e saj jan rrenca apo me moral te keq, siq the ti je ka kalon jet me te e jo me prinderit e saj apo jo??
Keshtu qe kisha then se nese e dua nje njeri e dua se si e ka zemren,e jo far familje ka apo qfar morali ka fam e ti. Ok thojn se nga te mirt del nje i keq,apo nga te kqi del nje i mir,ama nese dashurohesh ateher esht i mir ai person. Se paku esht ky mendimi i im. Sot qka vlen esht dashuria e jo tjera sende. Nuk esht mir me te kundershtu familja po nese kundershtojn siq thash duhet te ken arsye
Genta[/quote
Edhe une pajtohem me mendimin tend ,,sepse eshte e vertet se ai nuk po jeton me familjen e tij dhe e ka vet ne dore se si sillet ajo ,,por sidokudo ndikimi i familjes eshte i madh ,,,dhe nuk duhet qe te bragtiset familja ,,sepse ajo eshte gjeja me e qmuar per njeriun.
Tung kalofsh mire

Te pershendes Honesty^uk
Sigurisht se nuk esht mir me te kundershtu prinderit,dhe ke te drejt ne kte se shkrove,bile ate plotesisht. Se prinderit esht gjeja me e qmuar ne jeten e nje personi, dhe nuk mundem me e paramendu nese duhet te zgjedhi ndermjet prinderit dhe ate qe e dua.
Siq thash duhen te ken arsye te mjaftueshem per tme ndar nga ai, por dua te them se nuk do te ndana nese ata thojn se esht i familjes me moral te keq,apo ku ta di un,se tek e fundit un do te jetoj me te e jo me fam te tina, do te martona me te e jo me familjen e tina. Ok prinderit e ti i takojn jetes se tina,ashtu si prinderit e mi ne jeten time,por...
Shpresoj se mos ta ket kte rast askush,sepse si do qe te zgjedh esht zorė.

Genta

diana
19-01-04, 18:43
Prinderit jane katalizator apo inhibitor te nje relacioni afektiv ... por ata nuk mund te vendosin vete per ardhmerine e dikujt sidomos kur dy partneret jane adulte dhe dijne te vendosin per vehten. Ne perendim , me ligj, nga mosha 18 vjece jemi adulte dhe ate qe e karakterizon te riturin eshte aftesia e tij per vendosje ,pra per dallim midis te keqes dhe te mires.

prandaj ,prinderit mund te influencojne nje vendim ne emer te autoritetit prinderor por nuk mund te vendosin ne emer te te riturit.

pershendetje.

Honesty^uk.
20-01-04, 00:03
[quote=Gentiana]Lazdran te pershendes. Ne mendimin tend prap se prap nuk pajtohem,se psh nese prinderit e saj jan rrenca apo me moral te keq, siq the ti je ka kalon jet me te e jo me prinderit e saj apo jo??
Keshtu qe kisha then se nese e dua nje njeri e dua se si e ka zemren,e jo far familje ka apo qfar morali ka fam e ti. Ok thojn se nga te mirt del nje i keq,apo nga te kqi del nje i mir,ama nese dashurohesh ateher esht i mir ai person. Se paku esht ky mendimi i im. Sot qka vlen esht dashuria e jo tjera sende. Nuk esht mir me te kundershtu familja po nese kundershtojn siq thash duhet te ken arsye
Genta[/quote
Edhe une pajtohem me mendimin tend ,,sepse eshte e vertet se ai nuk po jeton me familjen e tij dhe e ka vet ne dore se si sillet ajo ,,por sidokudo ndikimi i familjes eshte i madh ,,,dhe nuk duhet qe te bragtiset familja ,,sepse ajo eshte gjeja me e qmuar per njeriun.
Tung kalofsh mire

Te pershendes Honesty^uk
Sigurisht se nuk esht mir me te kundershtu prinderit,dhe ke te drejt ne kte se shkrove,bile ate plotesisht. Se prinderit esht gjeja me e qmuar ne jeten e nje personi, dhe nuk mundem me e paramendu nese duhet te zgjedhi ndermjet prinderit dhe ate qe e dua.
Siq thash duhen te ken arsye te mjaftueshem per tme ndar nga ai, por dua te them se nuk do te ndana nese ata thojn se esht i familjes me moral te keq,apo ku ta di un,se tek e fundit un do te jetoj me te e jo me fam te tina, do te martona me te e jo me familjen e tina. Ok prinderit e ti i takojn jetes se tina,ashtu si prinderit e mi ne jeten time,por...
Shpresoj se mos ta ket kte rast askush,sepse si do qe te zgjedh esht zorė.

Genta
FLm per repliken
dhe me pelqejn kur njeriu i nderron mendimet e tij me dikend qe shprehet sinqerisht,
por nese ti dashuron nje djal qe ka nje familje jo te rregullt
((((((((ketu nuk po ndalem me e citue me fjal te tjera as keshtu as ashtu)))))
dhe ne te ardhmen te lindin probleme me te ti normal qe kerkon ndihmen e dikujt dhe kjo do te jete nga familja jote ne fillim,,
por nese ti e ke marr ate pa pelqimin e familjes atehere ti e ke deren e mbyllur tek familja jote.
cdo lidhje qe ka mbeshtetjen e familjes eshte e pavdekshme .
kalofsh mire dhe ishalla ti nuk e kalon ndonje rast te tille.

Gentiana
20-01-04, 11:02
Honesty^uk te pershendes! siq thua ti esht,ama nese lindin probleme me ate se e zgjedhi,ateher e paqa vehten ne qaf e nuk me kan prinderit. Nese bej zgjedhje dhe ajo nuk ka dal ashtu siq kam menduar,ateher me ben te kuptoj se nga gabimet njeriu duhet mesuar,psh se dashuria esht shum,por ndoshta prinderit me shum (ne kte rast). Por siq thua ti,nese dana un nga ai shkaku i fam, ateher nuk besoj se ata do te ishin knaq ne jet,sepse ndoshta kishin kuptuar se ai ka qen njeriu se e dua,por ateher do te ishte von. Po edhe nese nuk e kishin kuptuar ata,do e kisha kuptuar un,dhe do te thosha krejt jeten time:ufffffffffff qfar gabimi kam ber. Njeriu e ka vetem nje Jetė,dhe nese je e/i lumtur esht shum shum e shkurt,nese nuk je e/i lumtur esht shum shum e gjat.... Dhe prinderit nuk jetojn gjith jeten tende,edhe pse kish pasur deshir shum kushi.
Nuk e di sa mundesh me me kuptu se qka jam ka du me then??!!
Genta

Simply_girl_uk.
20-01-04, 19:07
Honesty^uk te pershendes! siq thua ti esht,ama nese lindin probleme me ate se e zgjedhi,ateher e paqa vehten ne qaf e nuk me kan prinderit. Nese bej zgjedhje dhe ajo nuk ka dal ashtu siq kam menduar,ateher me ben te kuptoj se nga gabimet njeriu duhet mesuar,psh se dashuria esht shum,por ndoshta prinderit me shum (ne kte rast). Por siq thua ti,nese dana un nga ai shkaku i fam, ateher nuk besoj se ata do te ishin knaq ne jet,sepse ndoshta kishin kuptuar se ai ka qen njeriu se e dua,por ateher do te ishte von. Po edhe nese nuk e kishin kuptuar ata,do e kisha kuptuar un,dhe do te thosha krejt jeten time:ufffffffffff qfar gabimi kam ber. Njeriu e ka vetem nje Jetė,dhe nese je e/i lumtur esht shum shum e shkurt,nese nuk je e/i lumtur esht shum shum e gjat.... Dhe prinderit nuk jetojn gjith jeten tende,edhe pse kish pasur deshir shum kushi.
Nuk e di sa mundesh me me kuptu se qka jam ka du me then??!!
Genta
GEntiana te kuptoj shume mire se qka ti po don me trajtue,por
si thua ti njeriu meson nga gabimet,,kjo nuk eshte e mire sepse nuk eshte ky sikur nje gabim i perditshem ,,pra nuk eshte njesoj sikur te blesh nje DELE per DHI por ky gabim nese ti apo dikushi e ben do ti kushtoj gjith jeten,se pari ne familje pastaj ne tjerat ,,prandaj qe njeriu te ket mbeshtetjen nga familja sido qe te ndodhin punet ((((sepse ka edhe nga ato raste kur lidhjet prishen edhe pse e ka pasur pelqimin e familjes))))))))
duhet qe te diskutoj me familjen anet e mira dhe te keqija dhe te zgjedh ate qe ka me shume te mira,,,
sepse shume vajza dashurohen nga mashtrimet e mashkujve dhe sapo mashkujt e marrin frutin atehere livadhisin si te done ((kete po ta them me sinqeritet sepse mashkull jam vete )))
prandaj ne kete raste duhet shume kujdes
PErshendetje .

Honesty^uk.
20-01-04, 19:10
Honesty^uk te pershendes! siq thua ti esht,ama nese lindin probleme me ate se e zgjedhi,ateher e paqa vehten ne qaf e nuk me kan prinderit. Nese bej zgjedhje dhe ajo nuk ka dal ashtu siq kam menduar,ateher me ben te kuptoj se nga gabimet njeriu duhet mesuar,psh se dashuria esht shum,por ndoshta prinderit me shum (ne kte rast). Por siq thua ti,nese dana un nga ai shkaku i fam, ateher nuk besoj se ata do te ishin knaq ne jet,sepse ndoshta kishin kuptuar se ai ka qen njeriu se e dua,por ateher do te ishte von. Po edhe nese nuk e kishin kuptuar ata,do e kisha kuptuar un,dhe do te thosha krejt jeten time:ufffffffffff qfar gabimi kam ber. Njeriu e ka vetem nje Jetė,dhe nese je e/i lumtur esht shum shum e shkurt,nese nuk je e/i lumtur esht shum shum e gjat.... Dhe prinderit nuk jetojn gjith jeten tende,edhe pse kish pasur deshir shum kushi.
Nuk e di sa mundesh me me kuptu se qka jam ka du me then??!!
Genta
GEntiana te kuptoj shume mire se qka ti po don me trajtue,por
si thua ti njeriu meson nga gabimet,,kjo nuk eshte e mire sepse nuk eshte ky sikur nje gabim i perditshem ,,pra nuk eshte njesoj sikur te blesh nje DELE per DHI por ky gabim nese ti apo dikushi e ben do ti kushtoj gjith jeten,se pari ne familje pastaj ne tjerat ,,prandaj qe njeriu te ket mbeshtetjen nga familja sido qe te ndodhin punet ((((sepse ka edhe nga ato raste kur lidhjet prishen edhe pse e ka pasur pelqimin e familjes))))))))
duhet qe te diskutoj me familjen anet e mira dhe te keqija dhe te zgjedh ate qe ka me shume te mira,,,
sepse shume vajza dashurohen nga mashtrimet e mashkujve dhe sapo mashkujt e marrin frutin atehere livadhisin si te done ((kete po ta them me sinqeritet sepse mashkull jam vete )))
prandaj ne kete raste duhet shume kujdes
PErshendetje .
Gentiana me fal
sepse te kishte qene ne perdorim niku i nje pjesetari te familjes
dhe une shkrova pa e shikuar,,,pra une qe te shkrova jam HONESTY^UK
flm per mirekuptimin

loti
20-01-04, 19:57
Tung,
E kam thane dhe po ethem prap se dashuria eshte shpikur prej ndonje filozofi te varfer per te bere seks pa pare .
Nese nuk besoni te pakten do te bindeni ,por vone!

Barbaroza
21-01-04, 11:57
Pershendetje Murgesha.
Vertete eshte pyetje qe te ben te mendohesh dhe te ve ne udhekryq!
Ma merr mendja se secili prind punon dhe vepron per mireqenien e femijeve te tij.Por,edhe ne duhet te jemi ata qe te mos punojme koke me vete,e sidomos kur jemi ne moshe te njome dhe akoma nuk kemi nje botekuptim te qarte per gjera te ndryshme duke perfshire ketu edhe dashurine.
Vetem kur te kemi arritur moshen e pjekurise ma merr mendja se nuk do te kishim nevoje per nderhyrjen e prinderve ne punet tona.
Megjithate,nese me ndodhe qe patjeter te zgjedh ne mes prinderve dhe personit qe kam dashuruar,atehere,me gjithe vuajtjen time do i zgjedhja prinderit.Edhe vuajtja ka sherim,koha sheron.

TONINO
24-01-04, 15:44
Valla une isha shku deri ne fund tė botes

__________________________________________________ ___________


Geto_21

Lona
07-02-04, 09:02
Ju pershendes te gjithve dhe me tvertet keni dhene pergjigje mjaft me kuptim.Po sa i perket asaj qe nese ne per nje njeri per te cilin mendojm se e njohim shume dhe na duket se eshte me i miri dhe nuk mund te jetojm pa ate keshtu qe ai familjen nuk e ka aq te mire ne e degjojm zemren se e duam shume ,prishim mardheniet me prindrit tane ,nuk do isha pajtu se ai neser mund te na shkatron jeten kah sna mer mendja ,bile bile mund tet perzen prej shpis tet thot shko te familja se smeduhesh ,se edhe dashuria mes dy persanve asnjher nuk eshte e njejt
mendoj gjithe jeten ajo ndry shon me kohen.
Ju pershendes dhe kalofshi bukur....

sexybrikenda
18-03-04, 22:14
nje eshte ma kryesorja ta duash me zemer partnerin dhe ai ty qashtu ska cka me te pengua ne bote,veq zoti imadhe se sot nuk po vesin shume bile bile ma shkurt po ikun eh spo bahet nami

lazdrani
20-06-04, 12:59
Pershendetje Murgesha.
Vertete eshte pyetje qe te ben te mendohesh dhe te ve ne udhekryq!
Ma merr mendja se secili prind punon dhe vepron per mireqenien e femijeve te tij.Por,edhe ne duhet te jemi ata qe te mos punojme koke me vete,e sidomos kur jemi ne moshe te njome dhe akoma nuk kemi nje botekuptim te qarte per gjera te ndryshme duke perfshire ketu edhe dashurine.
Vetem kur te kemi arritur moshen e pjekurise ma merr mendja se nuk do te kishim nevoje per nderhyrjen e prinderve ne punet tona.
Megjithate,nese me ndodhe qe patjeter te zgjedh ne mes prinderve dhe personit qe kam dashuruar,atehere,me gjithe vuajtjen time do i zgjedhja prinderit.Edhe vuajtja ka sherim,koha sheron. :roll: :roll: hmmm :?:

qika_pr
20-06-04, 23:22
Shum tem e mir
une per vete jam shum e lidhur me babin edhe kurr nuk kisha mundur te largohem as per dashurin me te flaket ne bot
Nese ai me kish pengu ateher normal kisha vendos ate qe me bie me mir ate qe kish dashur familja edhe tek e fundit familja me kishte pengu vetem ateher kur nuk me kish ren mir mua
Besoj se prindi eshte e vetmja gje ne bot qe te don pa asnje interes dhe eshte e vetmja dashuri paster
NUK E KISHA HUMB FAMILJEN PER NJE MASHKULL EDHE SIKUR AI MASHKULL TE ISHTE ME YLL NE BALL :lol:

markopollo
21-06-04, 16:17
a qika e prishtines bre pasha familjen paske dal ne prishtin prej drenice po me duket se..........................

qika_pr
21-06-04, 23:44
Jo djali i llapit mendo pak ma mir
Me gjujte prindin per nje djal nuk ja vlen babes

Murgesha
22-06-04, 08:47
Skuptova asgje qika e pr. Qysh nuk ja vlen babes?? :roll:

qika_pr
23-06-04, 21:40
hahahha murgesha fjala Babes eshte shprehje qe do me than njeri ose person

Lani
16-07-04, 17:27
Ndarja nuk eshte Zgjidhje. Nese je e sigurt se edhe ai te Don ty ather mos e hub shansen e jetes se do te jet pik ne Zemer per gjithmon.
Edhe pse Prinderit jan kunder kesaj mbas nje kohe te shkurter do te pajtohen me fatin, dhe do te jen te Lumtur kur e shohin se Qika e tyre ka nje jete te Shkelqyeshme me te Dashurin e saj.
Bere at qka ta thot ZEMRA.

ShEjToNkA
16-07-04, 23:48
Megjithėse ėshtė shumė vėshtir ta kundėrshtosh fjalėn e prindėrit ,mirėpo kur ėshtė nė pytje dashuria edhe kėtė do e boja....Po flas me dorė nė zemer dhe shumė sinqerisht, pėr njė dashuri me plotė kuptimin e fjalės ,Dashuri tė sinqert dhe tė pastėr, do luftoja gjerė nė fund, dhe do i kundėrshtoja tė gjithė duke pėrfshi edhe prindėrit .Dhe Dashurin dhe fjalėn e dhėn kur nuk do e hudhja, do shkoja deri nė fund tė botės pėr tė...........

turisti
25-07-04, 23:12
Ju pershendes...Llogjikisht,nuk ban t'i lejohet zemres te shkoje para trurit.po hajde ti spjegoja "ati/asaj qe eshte i/e dashurume".Kur jane te dashuruar nuk ban t'u kundershtoheni me t'piskatme.E vetmja metode eshte biseda e urte,argumentimi a mbi te gjithave perkahja,sepse sa me shume i ndaloni (si pema e ndaluar),dashuria behet me e forte.Sa me shume e perkraheni-ftofet me shpejte(jo ēdo here).Nuk thojne kot se "dashuria eshte e verbert".I riu me 15 vjet ndryshe e sheh jeten,ndryshe me 25 e krejtsisht ndryshe me 35 vjet.Per asgje ne jete nuk eshte vone si per dashuri nese i kalon koha(nese ftoheni). :cry:

bmw-djali
25-07-04, 23:29
kurre ndarje nje dashuri ka wlere sa krejt bota

turisti
27-07-04, 23:39
Tung.Pa ose me pelqimin e prinderit,sot kush mendon me i pyet prinderi.Krejt jan ba:t'vrasin-t'presin dhe ne kanall t'qesin.Ku eshte dhuna,nuk ka vend per llogjike e as per romantike. :wink:

nitushe
09-09-04, 18:22
nese do t'ja vlente nuk do te ndahesh prej tij e saper familje boll more kom nejt te ata qy :P

lovely
13-12-07, 16:58
kam nje shok, ai e dojke nje qike amo familja nuk ia dojke kurrsesi..pse? ajo ka qene e fejuar me heret... shtrohet pyetja; a kan t drejte dhe kush u jep t drejte prinderve te shkatrrojne jeten e femiut t vet? a kan ide ata prinder se qka eshte lumturia?
ncncnc..pune me u bo nervoz a.. ata dy s mujten me u bo bashke se nuk i lan. kush e din se ajo nuk ka qene Dashuria e jetes?? ka qene e fejuar?? SO WHAAAAAT???
s di..kur t menon njeri ne anen tjeter, prind nuk ka kerkush me gju ne berllog per nje femen a e din veq edhe kur po ta prishin vullnetin per jete nuk e di qka po menojne... edhe pse thojne se prindi ia don veq t miren fmise t vet, ajo eshte e vertete amo une mendoj se te gjithe duhet te bejne gabimet e veta ne jete dhe te mesojne prej tyre. pa marre parasysh qka!
krejt kto i bon prapambeturia; jo se thojne hallku e murr kurven (m falni n shprehje) e shtini n shpi.. une perveti i respektoj shume ata prinde (edhe pse jan shume t pakt) qe nuk iu perzihen fmive t vet n jete! po menoj kur jane ne pytje sene t mdhaja si psh me kon me jetu une jeten teme????

ishalla ecin pak perpara! kaq.

lovely
05-08-09, 12:34
kam nje shok, ai e dojke nje qike amo familja nuk ia dojke kurrsesi..pse? ajo ka qene e fejuar me heret... shtrohet pyetja; a kan t drejte dhe kush u jep t drejte prinderve te shkatrrojne jeten e femiut t vet? a kan ide ata prinder se qka eshte lumturia?
ncncnc..pune me u bo nervoz a.. ata dy s mujten me u bo bashke se nuk i lan. kush e din se ajo nuk ka qene Dashuria e jetes?? ka qene e fejuar?? SO WHAAAAAT???
s di..kur t menon njeri ne anen tjeter, prind nuk ka kerkush me gju ne berllog per nje femen a e din veq edhe kur po ta prishin vullnetin per jete nuk e di qka po menojne... edhe pse thojne se prindi ia don veq t miren fmise t vet, ajo eshte e vertete amo une mendoj se te gjithe duhet te bejne gabimet e veta ne jete dhe te mesojne prej tyre. pa marre parasysh qka!
krejt kto i bon prapambeturia; jo se thojne hallku e murr kurven (m falni n shprehje) e shtini n shpi.. une perveti i respektoj shume ata prinde (edhe pse jan shume t pakt) qe nuk iu perzihen fmive t vet n jete! po menoj kur jane ne pytje sene t mdhaja si psh me kon me jetu une jeten teme????

ishalla ecin pak perpara! kaq.u qyqe, kush ka qkru qitu? hahahahahahahahaha

Idila
12-06-10, 19:49
u qyqe, kush ka qkru qitu? hahahahahahahahaha
Pse mos ndryshove mendje tani? lol

"Dhimbja mė e madhe qė vjen nga dashuria, ėshtė tė dashurosh dikė qė s`mund ta kesh dot kurrė"

Peja-Boy
12-06-10, 20:24
Rren ish kjo pune se mbas nje kohe po u vertetojke se jeta po vazhdojke prap !!

shfletuesi_
12-06-10, 21:01
:mad: :mad: Eh eh eeeeeeeeh mos e pafsha kan qe duhen e nuk arijn te bashkohen, arsyeja eshte qe ta burgos shpirtin brenda trupit dhe nuk shef dot tjeter njeri veq asaj/ati qe ke dashuruar apo qe akoma dashuron :). Peace peopel peace..

Daglasi
20-02-11, 19:46
Ateher e marr at qe e dua,dhe shkojm ne Filipine:biggrin:,mas ni kohe thirri ne tel dhe i pyes prinderit,si jeni ,dhe a po ju merr malli per mua,a po me pranoni tash te vi vet i dyti:biggrin:

roadrunner
20-02-11, 22:49
n'pun te huja veq puna e mbar....

emine
20-02-11, 22:50
per ni cope mashkulll,sja vlen mu prish me prind apo familje,
nese ndodh kjo duhet aj mashkull te ket ber shum dhe me shum se normajla me ja kthy familjes shpinen per te,per ndryshe Hiq never

elvio
20-02-11, 22:55
Si do te veproni ne nje rast te ketille.
Degjoni zerin e zemres?
Degjoni prinderit?
Ndaheni me te edhe pse e dini se kurr me nuk do te dashuroni tjetrin/tjetren ne ate menyre?

I mirepres pergjigjet e juaja.


Per ate cope zemer :biggrin: s'isha te u lene fjalen e fundit prinderve:smile:.

Akoma ne keto kohera ekziston fenomeni i te detyruarit.:mad:

tipi engjellor
20-02-11, 22:59
Jo dyjat ska edhe prinderit edhe zerin e zemres zor valla hahahah duhet me gjet zgjidhje duhet me ba shume per bindje ...........

ENGJELLUSHA
21-02-11, 21:33
Dikur une kisha nje dashuri duheshim aē shume sa qe s'mund te rriinim asnje sekond njeri pa tjetrin...Per mua ishte dashuria e pare..isha vetem 16 vjeēe..Me pastaj familja ime kuptoj per Lidhjen tone isha e detyruar qe tu tregoj gjithēka qe ka te beje me dashurin tone
Kur familja ime kuptoj se nga eshte i dashuri im..ata me ndaluan qe te takohesha me te dhe kerkuan nga une qe te ndahesha me ai....
Tre vite me rradh djali nga Prizreni me Luti mu gjunjezua te ik ta braktis familjen dhe te filloj nje jete te re me te..por une s'mund ta beja k'te gje
Edhe pse aē shume e desha,,prap se prap degjova familjen time dhe nga ai u ndava..duke e genjyer se jam fejuar me nje tjeter,,ndersa ai filloj te ēaj me ze te Lart
Kete e kam bere ngase me eshte imponuar nga familja..dhe k'te gje kurre s'ja fali vetes

roadrunner
21-02-11, 21:55
Paske gabu shume valla....Dikur une kisha nje dashuri duheshim aē shume sa qe s'mund te rriinim asnje sekond njeri pa tjetrin...Per mua ishte dashuria e pare..isha vetem 16 vjeēe..Me pastaj familja ime kuptoj per Lidhjen tone isha e detyruar qe tu tregoj gjithēka qe ka te beje me dashurin tone
Kur familja ime kuptoj se nga eshte i dashuri im..ata me ndaluan qe te takohesha me te dhe kerkuan nga une qe te ndahesha me ai....
Tre vite me rradh djali nga Prizreni me Luti mu gjunjezua te ik ta braktis familjen dhe te filloj nje jete te re me te..por une s'mund ta beja k'te gje
Edhe pse aē shume e desha,,prap se prap degjova familjen time dhe nga ai u ndava..duke e genjyer se jam fejuar me nje tjeter,,ndersa ai filloj te ēaj me ze te Lart
Kete e kam bere ngase me eshte imponuar nga familja..dhe k'te gje kurre s'ja fali vetes

Peja-Boy
21-02-11, 21:58
Paske gabu shume valla....

Qfar te Gabumit more Dashnia 16 vjet ....

ENGJELLUSHA
21-02-11, 22:01
Po me beso qe jam penduar shume..por tani eshte vone shume per mua

roadrunner
21-02-11, 22:04
nana jem si do dhanurt hiq, kur ka ardh sefte burri te shpija mu njoftu, thash e myti hahahahahahahha.....kuuuuuuuuu qa pata hjek me to haha hala sguzo burri jem me hi mrenda pi saj, veqk ur te osht ne tripa te mir del e i thot hajde hajde mrenda pse po pret jasht hahahahahahahahahPo me beso qe jam penduar shume..por tani eshte vone shume per mua

ENGJELLUSHA
21-02-11, 22:05
A e ke me gjithe mend moj..? Apo thjesht vetem po bene shaka.?

tipi engjellor
21-02-11, 22:10
po ndoshta ka qene avanture e di qe ke pas simpati a ku ta di po dashuri per kete te kane pengu prinderite pasi qe ke qene e re e ke mujt edhe me gabu.

roadrunner
21-02-11, 22:12
valla me loqk te zemres ta shpreha, hahahahahahhaA e ke me gjithe mend moj..? Apo thjesht vetem po bene shaka.?