PDA

View Full Version : une jam anna dhe po kerkoj ................


anna
22-01-04, 18:44
tung tung te gjithve une jam anna jam 17 vjec jetoj ne tr me origjin jam nga ks urrej gjysen e shqiptareve te shqiperise ........

Murgesha
22-01-04, 19:04
Anna sigurisht ajo gjysa jane femrat. Ndersa gjysmen tjeter djemt shqiptar mendoj se i don. :lol: :lol:
Pershendetje Murgesha dhe mire se ke ardhe ne forumin tone.

K-man
22-01-04, 22:29
Tung anna. e kahit je taman?

RRUSHI
23-01-04, 04:58
PO MIR MOJ ZONJUSHA ANNA A NA TREGON SE QFAR TE SHTYRI QE TE NA TREGOSH SE URREN GJYSMEN E SHQIPRIS----ME SA KUPTOJ UNE TI DUHET TE KESH NJE ARSYE SHUM TE FORT QE TE URRESH KAQ SHUM NJERZ .
SA PER INFORMIM UNE JAM NGA PRIZRENI---QE MOS TE KEQKUPTOHEMI.
ME RRESPEKT NGA RRUSHI :wink:

anna
23-01-04, 12:35
oh sigurisht qe kam arsye te forta qe po e tham kete fjal ne pergjthsi ata nuk jan sjell mire me ne kosovart nejse ju pershendeste gjithve tung nga anna

mirsad
06-02-04, 20:54
anna te pershendese dhe desha te theme keni te drejte te thoni keshtu!!!! por mos harro se me ju keq eshte sjelle nje pakice kurse shumica jane sjelle mire..ka pasur njerez qe kane blere qumesht ne pazare per femijet e kosovareve.por edhe nga ata qe kane marre zitorat me zore........por sidoqofte ne ju kemi pritur si vllezer...une jame nga kukesi e i di me mire keto gjera mendoje....por ju mesa dije une studjoni per dretersi mundeni me u be disi me e drejte ne gjykyme....bye

nezi
07-02-04, 20:32
E nderuar Ana ! Si shum e re me dukesh,te kesh ne shpirt nje urrejtje kaq te gjer (gjysmen e SHQIPERIS) ???? Athua valle...gjysma e SHQIPERIS te beri gjera te keqija qe ti ti urresh aq shume..... hmmm me mire eshte per shendetin tend te mendosh pozitivisht... :shock: :shock:

anna
10-02-04, 09:57
tung mirsad gjithashtu edhe ju nezi ,une kur kam shkuar ne shqiperi kam qene shume e vogel ne klase te pare edhe menjeher une kam vrejt nje urrejtje shume te madhe per ne kosovaret mua personalisht si e vogel qe kam qene me ka lene shume gjurm mu kujtohen shume mire fjalet e tyre kur na thojshin qe na jemi te trash nuk jeni shqiptar etj etj pastaj edhe kur u oraganizojke ndonje koncert ku marrshin pjese kengetar nga kosova te gjithe ja nisshin me qesh nuk i kan prit asnjeher mire, te paktat here qe kan fitu qmime te gjith kengetarer te tjer jan quar ne protesta pse kosovart me fitu e na jo .shoqja ime me e mire eshte nga kuksi edhe ti besoj se di qe edhe te veriut jan pak te dikriminuar me ka ardhe qudi njeher kur ajo dmth shoqja ime e mohoi perpara nje personi qe vinte nga kuksi une sinqerisht u preka shume sdi a e kuptoni por edhe asaj ju kishte krijuar ai kompleksi i vinte turp qe ishte nga veriu edhe kur kam qene e vogel kam vuajtur shume por tani me ndihem krenare qe jam nga kosova e nuk lejoj e asnjeri te na shaj ,kaq kisha une ju pershendes ku do qe jini tung ANNA

LIBERO_78
10-02-04, 14:25
ANNA EDHE UNE JAM KOSOVARE POR DUA QE TE TE THEM QE JE GABIM SHUME SEPSE ATJE TEK JU THONE NUK KA PYLLE PY DERRA DHE VARET NDOSHTA ATJE KA ME SHUME DERRA DHE JAN ME TE URITUR SE KETU NE KOSOVE POR NJE GJE DUHET KUPTUAR QE ME KALIBRIN E PIRAMIDES INTELEKTUALE SHQIPTARE SI DHE ME GJUHEN E PASTER TE TYRE NUK KA PER ATE DHE I DUA PA DYSHIM QE ATA KAN SHUME GJERA TE KQIJA SIKUR KEMI EDHE NE KOSOVARET POR ME PAK...............


POR NE ANNEN TJETER TE MEDALJES JEMI NJE KUDO QETE SHKONI APO TE UDHETONI JENI SHQIPTARE DHE SI E TILLE NUK DO TE TRAJTOHI NDRYSHE POR VETEM SI E TILLE POR MENDOJ DHE DESHIROJ ZONJUSHE QE TI TE JESH MA PERPARIMTARE GJITHASHTU EDHE FAMILJA JOTE DHE TA KUPTONI SE ME KESO GJERA NUK ZGJIDHEN PROBLEMET DHE KONTRADIKTAT NJEREZORE-VELLAZERORE SIQ JEMI NJE POR DO TE PERPIQEM PAK TE ANOJ NGA ANA JOTE NUK PO I QUAJ VELLEZER POR KUSHERI SHQIPTARET NGA SHQIPERIA...........PAJTOHESH?VETEM MOS E HARRO KETE:SA MENDON TI QE VLEN AQ DO TE MENDOJNE TE TJERET PER TY.......


TE PERSHENDESE SHUME ANNA..PROVO TE ME KUPTOSH TUNG NGA T.G(LIBERO)

anna
10-02-04, 17:37
me fal libero_78 desha tju pyes diqka a e keni qene ndonjeher ne shqiperi ??????????ne kuptimin qe a ke jetuar gjate aty .Besoj se ato fjale qe the duhesh me ja drejtu te gjith shqiptareve ketu ne shqiperi .Edhe une kur kam ardhur ketu i kam quajtur vllezer por me sa pash ata me vune ne dukje qe vllezer nuk do jemi asnjher edhe pse duhet te pranoj qe kohet e fundit kjo gjendje ka ndryshuar .edhe diqka te fundit ketu ne shqiperi ka shume kengetare te reja qe kan ardh me studiu e njera nga ato ka thane <kam disa vjet qe jetoj ketu por akoma nuk jam ambjentuar > a tha qfar donte te thoshte ,nejse ne fund te fundit i kemi kushurinj apo jo :wink: megjithate une kam perfituar shume qe kam shkuar atje pasi atje shkolla eshte ma e fort dhe te them te drejten ajo ka qene arsyeja kryesore qe une kam shkuar atje .

mirsad
10-02-04, 23:12
anna e kuptoje ti me te vertete ke nje armiqesi nda je shqipetareve apo si te theme keni nje keqe kuptime....ju thoni se edhe shoqja jote e kishte mohuar se eshte nga kukesi..i bespje keto gjera ..por ne duhet ta dijme se nuk po flasim per qeshtje personale por po flasim per nje qeshtje kombetare..per te mos e zgjatur shume muhabetin ...mua me pikelon zemra gjake per vllaun time te kosoves..une personalishte jame nje njeri qe jape jeyen per bashkimin e kosoves edhe te shqiperise..prandaje edhe mua me kjtohet nje kujtime i keqe kur kisha ikur jashte shtetit pra nuk dija gjuhen e aty vendit ku kisha ikur dhe mua per perkthyes me sjellen nje kosovare..une si njeri i paster apo si te theme kosovaret ishohe si vllezer u gezova...por pake me vone une e kuptova se ai perkthyesi nuk po perkthene fjalet qe thoja une por po tallej me mua...keshtu qe edhe ai vllai nga kosova nuk u sjelle mire me mua por une kurre nuk kame gucuar te ju theme te gjithe kosovare ve se jane njerez te keqije..sepse nuk do dilte i drejte nje permblledheje etille.....perfundimishte une jame krenare qe jame kuksjane.jame krenare qe jame njeri qe mbroje te drejtat kombetare qofshin te kosoves qofshin te shqiperise.....dhe kurre nuk pranoje qe mes neshe t ekete nje ndarje.....mes shqiptare....kosova eshte shqiperi..shqiperia eshte kosove...une jame kosovare kosovari eshte shqipetare......anna besojese kuptohemi

caki
26-02-04, 17:03
tung tung te gjithve une jam anna jam 17 vjec jetoj ne tr me origjin jam nga ks urrej gjysen e shqiptareve te shqiperise ........

anna por pergjigja jote nuk eshte komplete, sepse ne pytjen tende e ke bere edhe "une kerkoj....." e ti nuk je pergjegj se ēka kerkon dhe ken kerkon.... A ke mundesi me u pergjigj?

anna
26-02-04, 18:54
ehe bre caki sa shume e kam prit mu ma ba nje pyetje te tille se qfar kerkoj une :?: :?: jam e vetdishme qe ne momentin kur une e kam shkruar ate mesazh kam qene shume shume e merzitur me te gjithe shqiptaret per shkak te nje ndodhie por nejse ska rendesi ...une e kam shkruar une jam anna dhe po kerkoj .....se ajo qe une kisha me te veretet nevoj ishte nje shoqeri e ngrohte kerkoja vetem pak qetesi qe nuk po e gjeja askund :cry: por nejse PAS SHIUT DEL DIELLI a po jo

caki
26-02-04, 19:00
ehe bre caki sa shume e kam prit mu ma ba nje pyetje te tille se qfar kerkoj une :?: :?: jam e vetdishme qe ne momentin kur une e kam shkruar ate mesazh kam qene shume shume e merzitur me te gjithe shqiptaret per shkak te nje ndodhie por nejse ska rendesi ...une e kam shkruar une jam anna dhe po kerkoj .....se ajo qe une kisha me te veretet nevoj ishte nje shoqeri e ngrohte kerkoja vetem pak qetesi qe nuk po e gjeja askund :cry: por nejse PAS SHIUT DEL DIELLI a po jo

hahaha anna shume bukur me ne fun u kompletua artikulli yt. Por cila ishte ajo mungese qe ti e ke ndi me se shumti, pse e ke ndier veten ne ate menyre, cilat jan shkaqet?

anna
26-02-04, 19:03
caki lexoi ato qe i kam shkruar me vone :wink:

anna
27-02-04, 16:07
ok nezi ky eshte opinioni juaj dhe une e respektoj ne fund te fundit secili ka mendimet e tij dhe une i respektoj edhe pse mund te mos me pelqejne ...pershendetje nga une anna

progoni
27-02-04, 18:45
Opinione te ngjashme si tė Annės kan shprehur shum veprimtar tė Kosovės qė kan jetu nė Shqipėri.
vera me lule nė shtetin Amė ishin endėrra tė bukura.
E LAM VERĖ E GJETĖM DIMĖR thonte njė rapsod.
vllazrit kinez e miqėt kosovar thonte nena parti.
Anna nuk mund tė thot ndryshe,se nuk ja thot zemra.
Kur gjėrat pėrjetohen gjuha mė nuk ėshtė prej tuli.
Unė kam mirėkuptim pėr opinionin e shprehur ktu nė forum tė Annės ,sė paku disi dhimbja e shkuar ėshtė mė e lehtė pėr Te.

lazdrani
27-02-04, 23:38
hajde anna hajde...
anna para 13 isha ne shqiperi diku afer nje viti,ate bote me duhej pa tjeter ta leshoje kosoven per shkake se serbet me kerkonin per sherbim ushtarak keshtu qe si shume te rinje kosovar qe refuzuan edhe une refuzova kete dhe ndalova studimet e mija dhe vendosa te shkoje ne Shqiperi.Shqiperia ishte nje parajs per mua qe enderroja gjithmone kete vend.Me shume mundime kalova kufirin ilegal dhe u vendosa ne qytetin Durres...Gjate udhetimit nga kufiri i Linit deri ne Durres pata qajte si femi ,cka te shije skamje ,shkretira dhe bunkera...Deri ne Tirane nuk pashe asgje te mire nuk i besoja syve te mi po ja qe ishte realitet..Diku mbase dite arrita ne Qytetin e Tiranes bera nje pushim dhe te them te drejten u befasova me pelqeu shume ky qytete,pase nje pushim te shkurt vazhova udhtimin ne Durres ku diku ne mbremje arrita te afermit e mije qe jetonin atje..Durresi ishte po ashtu qytet i bukur bregdetar dhe disi u adaptova shume shpejt kety.Gjate kesaj kohe sa isha kam pasure rast te shohe shume qytete te shqiperise ,vende turistike ,kulturore dhe historike.
Ne pereferi te Durrsit jane shume fshatra qe jetoje shqiptare me prejardhje kosovare.I kam vizituar shpesh here keto fshatra pasi me pelqenin se si tradita kosovare nuk kishin harruar po kishin ruajtur dhe jetonin ashtu si te paret e tyre ne kosove.Kety takova nje njeri bukure ne moshe Idriz Gashi pata rast te banoja te ky njeriu shume i dashure dhe intelegjent,Jeta e tije ne kohen e Enver Hogjes ishte jeta e kolakeve qe gjithmone kane luftuar kunder kumonizmit.Te ky njeri vetem qymshet te zogut si thuhet mungonte se per ndryshe te gjitha i kishte.Djemet e tije kishin arritur ne demokratin e shqiperise shume njeri ishte Ambasadore Diplomatik ne Egjipt ,i dyti ishte minister i puneve te mbrendeshem,i treti Profesore ndersa djali i vogel jetonte ne Gjermani.Kishte nje Vajze te martuar ne Tirane qe jetonte dhe punonte ne RTSH.Pata rast te takoje shume intelegjent shqiptare duke ju falenderuar keti Zotriu.Kudo qe shkoja isha i mire se ardhure.Pas nje gjysem viti ne shqiperi arrit nje grup shqiptare nga kosova kryesisht ky grup ishte po ai grup qe udhetonin ne shtete e liga ekonomisht si ishte ate bote Polonia,Bullgaria,Rumonia etj.Me te arritur ky grup simpatia e shqiptareve te shqiperise ndaj kosovareve nis te ftohej,pastaj urretje dhe propaganta e disa "shqiptareve "Rom,Greke,Sllave etj.
Ky grup me te vertete nuk u sillej mire ne shqiperi ,argetohenin me vajza te shqiperise dhe dilnin ne Qytet ku shihej haptas me budallakinjet e tyre.
Une kam pare me sy te mi ne hotelin Dajti ku shqiptari i kosoves futej 1000marka ate bote nere kembet e tavolines kinse tavolina po leviste e shume e shume marrina qe nuk dua ti tregoje...
Nje te keqe ndjenja per arsye se shqiptaret me prejardhej kosovare kishin respekt ne shqiperi deri me kete kohe.Kam pasure rast qe shume shqiptare kosovare nga perendimi vinin duke kerkuar vajza te bukura te shqiperise kinse do ti martonin dhe ti marrin me vete ne perendim,Shumica e tyre vetem luanin me to dhe ikenin pastaj.Ishin gjera te dobeta keto qe ndodhnin.Shpeshe here bija ne konflikete me disa vendas me keto pune te liga te ketije grupi te vogel qe silleshin si qenet.Kam pasure rast kur nje zoteri me tha mua :Po pse ju vllezer kosovare beni keto pune te poshtra pse ju ne jemi vllezer....
Anna e di qe me kohe u" harruan" keto gjera te kqija duke ju falenderuar edhe shume vizita te disa intelegjentve kosovare,politik dhe disaa investime ne shqiperi te disa kosovareve te interesuar.
Jeta ne shqiperi dita nga dita dallohej,ndertime investime,pastaj refugjatet shqiptare ndihmonin familjen e tyre si me leke po ashtu me te gjitha cka perpara as qe kishin enderruar nga vetura e deri mobilat celulare...
Une leshova shqiperin me nje pershtupje te mire qe ne te ardhmen e tyre do te kene nje ardhmeri te bukure.
Ne e dime qe shume sende ndodhen ne keto 10 vitet te fundit ne shqiperi
pa marre parasyshe se si filluan keto nga ndarja e tokave agrare e deri te kryengritjet e armatosura ne kete vend.Pate humbje te medha ne shqiperi ate qka e punuan 50vite shkatruan per nje muaj kjo ishte tragjedi.Shiperin e vizitova edhe tre here ne keto 10vite te fundit dhe kam nje pershtypje se shume shpejte do te behet mire dhashte zoti qe te kene nje pushtet demokrat e jo te kurrupt,mafijos qe nuk ja dojne te miren e shqiperise.
Mos ta harrojme se Shqiptaret e shqiperise hapen dyret e tyre per se paku 800000 refugjat kosovare gjate luftes dhe ndanin dhimbjet se bashku me ne.Prandaj anna deri diku te kuptoi se nuk jane te gjithe melaqe atje por ne pergjithesi krejte Shqiptarizmi ku do qe jane dhe jetojne jemi me te mirit kur e dojme njerin -tjetrin dhe respektojme :wink: :wink: ok te pershendes se ndoshta te lodha me shkrimin tim tung lazdrani

nezi
28-02-04, 08:49
Lazdrani je i pershendetur per keto qe ke shkruar !!! Une kam menduar se Lazdrani eshte vetem nje i lazdruar i keti forumi, se paskam ditue se ju ditkeni te merreni edhe me gjera me serioze ??!!!!! Lazdrani i tregove ANES dhe shume te tjereve se nje fjale e popullit thot " per te miret jemi nje BRUME ndersa per te keqinjet ne dy anet e kufirit " nje bagel qe rrota i ka ndare ne mes"....

anna
28-02-04, 16:40
po lazdran ke te drejte se edhe ne nuk jemi ma te mire ...por ata qe e kan ba ashtu jan vetem njerz pa shkolle e mendoj se gabimet e tyre nuk duhet mi pagu na te tjeret ,nuk thash se te gjithe jan njesoj per ate une thash vetem gjysma .NJe rast qe me ka ndodhur te premten ,,,ne si shkolle kemi organizu diqka dhe duhet ti zbukuronim klasat dhe njeri nga nxenesit shprehu qe ta vendosnim flamurin ne klase dhe mesuesja jone e dashur tha PSE TA VENDOSIM FLAMURIN NE NUK JEMI KOSOVARE ,,,,,te them te drejten u nervozova shume .

nezi
28-02-04, 16:51
Po ju ANA si ju pergjigje Mesueses sate ? apo heshte ?aty ku duhet duhesh te flasish pamvarsisht kush nga esht? mbroje identitetin tend me krenari... Pershendetje..

uliksi31
28-02-04, 17:21
Anna eshte reale gjendja qe ju e pershkruani.E gjith kjo eshte pasoje e komunizmit te Enver Hoxhes.Ateizmi ishte ai qe sot rinin shqiptare e c,thuri,c'rrenjosi,c'kombtarizoj e tj.Mirpo ajo gjysma tjeter siq that ju e ka per detyr mos te lejoj qe kombi shqiptar te fundoset ne humner.Kjo eshte Shqiperia Londineze e te 13 tes,ku shteti ame kufizohet me shqiptar.Le te na bashkojn shembujt e Abdyl Frashrit te madh,ku nga Jugu i Shqiperis e pat udh-hequr Lidhjen e Prizrenit,ku nga 4 Vilajtet tona me nje ze ju pergjigjen thirrjes per mbrojtje te trojeve tona shekullore.Si dhe 34 vjet me von Isa boletini me kosvare,shkuan ta ngritin dhe ta mbrojn flamurin
kombetar, te i bashkangjiten Ismail Qemalit.Me kaq nji her ju pershendes.

anna
29-02-04, 15:18
nezi po sigurisht qe reagova une nuk mund te lejoj asnje kushdo qofte te tallet me ne une jam nje njeri qe nuk nervozohem shume por po me ngacmuan 1-kosoven 2- familjen time une nuk mund te mos reagoj.
te pershendes kudo qe je.... ANNA

florian
06-04-04, 17:15
Moj ANA me vjen keq per ty qe te takon te jetosh ne mes te njerezve qe urren ! un jam shqiptar po shqiptar i shqiperise ( shpresoj te mos jem mes atyre qe urren) kam lindur ne nje fshat kufi me kosoven dhe njo shum shqiptare dhe shum kosovare .Do kisha shum deshire te dija nje nga arsyet qe te kan cuar te urresh 1900000 shqiptar .
duhet te jete shum e fort arsyeja qe te urresh vllezerit e tu.

hAsHaShI
23-04-04, 14:42
!!!!!!!!!!!!anna po pse kaq e ashper mo lal me shqiptaret ti eeeeeee?ēte kane bere???

anna
23-04-04, 18:10
ska gje hashashi se edhe sot biles po flisja me shoqet e mia ketu ne tirane se si jan sjellur me kosovaret une e di se kam jetuar ne tr qysh ne moshen 7 vjecare edhe e di mire qe ka qene njfare diskriminimi jo vetem per ne por edhe per shqipetaret nga veriu dhe me thene te drejten kjo eshte nje fatkeqesi per ne kur ne si vllezer nuk jetojm dot bashke hajde pastaj kush na do ne megjithate kohet e fundit kan ndryshuar gjerat shprsoj qe nje dite te jemi bashke nejse te persh shume anna :wink:

hAsHaShI
23-04-04, 20:21
anna per mendimin tim nuk ke fare te drejte te flasesh ashtu per ata njerz qe kene te njejten gjuhe,gjak,folklor,tradita te njejtat me te tua se jo per gje ne behemi armiku i vetvetes!!kjo eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodh nje populli!sa per mendimin tim!!une kam qene vete prezent ne vitimn 99 edhe e di se si jane trajtuar kosovaret!!!ne kemi bere te pamunduren poer ti mbajtur!!edhe ne ate kohe ishin te kenaqur!!por kur shptojne nga ai tmerri fillojne e flasin mbrapakurrizit pastaj!!!po pse moj ēprisnin ato nga ne edhe shtepite tona ndonje hotel me 5 yje=??po ne nuk jemi ne amerike kshu qe me ato kushte qe kishim i ofruam!!kur i thone asaj fjale kemi ngrene buk me kripe me ata!!!edhe shperblimi qe na dhane e di se ēishte???nje mosperfillje!!!po flas per ata qe njoh te mos keqkuptohemi!!kur vajta tek ata qe i kam mbajtur ne 99 kur i vajta per vizite nuk me lane qe te futeasha ne oborrr!!!!e pra ky eshte realiteti

SheTa
23-04-04, 21:00
anna te preshndes :) shummmmmmm :) edhe spo di qka me te thon ma shum veq kerkom ti mu une po te kerkoje ty ahahahah :P :arrow:

jehona
23-04-04, 21:14
qy qyyyyyyyyyyyyyyy SHETA kaq shpejt i ndrrove fjalt a??? harrove qka me the mu a?? po te tregoj edhe nje here, mua me ki thon ICH LIEBE DICH, e tash po e kerkon tjetren a?? :wink: :cry:

SheTa
23-04-04, 21:16
Jehona hahah :( une anne-s nuk i thash iche dich amo veqi thash :)
ti njerum mu une ty :)
kurgjo sa kja my shachti :)

anna
24-04-04, 09:00
anna per mendimin tim nuk ke fare te drejte te flasesh ashtu per ata njerz qe kene te njejten gjuhe,gjak,folklor,tradita te njejtat me te tua se jo per gje ne behemi armiku i vetvetes!!kjo eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodh nje populli!sa per mendimin tim!!une kam qene vete prezent ne vitimn 99 edhe e di se si jane trajtuar kosovaret!!!ne kemi bere te pamunduren poer ti mbajtur!!edhe ne ate kohe ishin te kenaqur!!por kur shptojne nga ai tmerri fillojne e flasin mbrapakurrizit pastaj!!!po pse moj ēprisnin ato nga ne edhe shtepite tona ndonje hotel me 5 yje=??po ne nuk jemi ne amerike kshu qe me ato kushte qe kishim i ofruam!!kur i thone asaj fjale kemi ngrene buk me kripe me ata!!!edhe shperblimi qe na dhane e di se ēishte???nje mosperfillje!!!po flas per ata qe njoh te mos keqkuptohemi!!kur vajta tek ata qe i kam mbajtur ne 99 kur i vajta per vizite nuk me lane qe te futeasha ne oborrr!!!!e pra ky eshte realiteti

hashashi e dija qe do thoshit keshtu por une nuk e kisha fjalen per vitin 1999 pikerisht kur ndodhi fatkeqesia une ne shqiperi kam shkuar ne vitin 1995 dhe tani ti nuk mund ta mohosh qe ne njefar menyre ne kemi qene si te nenvlersuar kam qene edhe ne forume te tjera dhe e di qe tani kan filluar te qarkullojne keto fjale qe ne nuk i pranojme shqipetaret as ne oborr kjo eshte krejtesisht e rreme se dije mire ti se kosovari e ka dasht shqiperine ma shume se vet ai tash te lutem mos flit marrzira.Po cme thua ti per ato fjale ofenduese qe perdorni ndaj shqipterve te veriut :?: une i kam degjuar dhe vazhdoj ti degjoj ky eshte realitet nuk mund ti shmangesh ketu shqipetari nuk e do shqipetarin vetem shpesoj qe gjithqka te mbaroj per mire nejse ne fund te fundit shpresa vdes e fundit ...

florian
24-04-04, 09:18
anna mos peshty ne pjaten ku po han nuk me dukesh i ketill person . dhe mos na akuzo qe ne nuk jemi patriot , ju jeni me shum patriot se ne per nje motiv shum te thjesht nuk keni pasur asnje her nje shtet tuajin jeni gjithmon mbeshtetur ne shtetin shqiptar per kete jeni me patriot .
dhe ne shqiptaret e duam shqiperin brenda e jasht kufinjeve .
TA THEM NJE GJE TJETER UN JETOJ NE KUFI ME KOSOVEN DHE E KAM PAR I KAM STREHUAR KOSOVARET DHE JU KAM LESHUAR EDHE SHTEPIN
DHE E KAM BEZDI KUR DEGJOJ TE TILLA LLAFE NUK ESHTE E NEVOJSHME TE HAPET NJE TEM E TILL .
:roll: PERSHENDETJE ANNA MOS E MERR PER TE KEQ PO TI PO JETON NE SHQIPERI NE PO E SHAN ATE . EI LUFTA KA MBARUAR TANI JENI TE LIR.

Zero^Cool
24-04-04, 09:20
anna ti je bukuroshja e ketij forumi, me pase mundesi 1000 lule ti kisha dhuruar, por e kam nje keshille : mos u merr me kokeboshe qe jane gjysemanalfabet.
Sukses dhe pershendetje :wink: :wink: :wink:

anna
24-04-04, 09:53
me fal flori por ky eshte nje realitet dhe me vjen keq qe kete teme e hapa une se ne forume te tjera jan hapur me mijera tema idhur me kete diskutim.flori dije qe ate qe thashe qe kosovari e do me shume shqiperine se vete ai nuk e kam thene une por njeri nga ju ........me fal se une jetoja ne ate shoqeri dhe si e tille nuk mund ti mbaja veshet mbyllur megjithate une nuk dua te diskutoj me shume se me te vertet jam lodhur nga kjo teme ...anna

anna
24-04-04, 09:57
anna ti je bukuroshja e ketij forumi, me pase mundesi 1000 lule ti kisha dhuruar, por e kam nje keshille : mos u merr me kokeboshe qe jane gjysemanalfabet.
Sukses dhe pershendetje :wink: :wink: :wink:

flm zero^cool edhe une do ti kisha dhuruar 10000000000 lule vetem per ty flm edhe per keshillen por keto jan tema qe duhen te diskutohen .....megjithate tung bukurosh :wink: :wink:

SheTa
24-04-04, 15:17
anna Preshndetje :) ! :lol:

anna
26-04-04, 14:35
edhe une te pershendes shume s-h-e-t-a ....have a nice day

SheTa
27-04-04, 15:40
anna te preshndet :) je shum sweety i like you :)

anna
28-04-04, 12:19
anna te preshndet :) je shum sweety i like you :)

une??? sweety hahahaha i dont think so .........anyway thanx ..anna :wink: :wink:

lazdrani
28-04-04, 16:54
Une jam Anna dhe po kerkoje.......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gjithmone me qeshet me kete shkrim te temes :wink: :wink: :wink: ncncncncn :wink:

Vera
28-04-04, 17:19
pershendetje anna desha te them se keni plotsisht te drejt jemi lodh nga kjo tem por nuk po mundemi ti ikim kurrsesi dhe suksese te metejshme

pershendetje nga Vera

anna
02-05-04, 12:28
Une jam Anna dhe po kerkoje.......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gjithmone me qeshet me kete shkrim te temes :wink: :wink: :wink: ncncncncn :wink:
pse :?: :!:

lazdrani
04-05-04, 11:32
anna as gje te keqe ,vetem se disi me qeshet hahahahhah :wink:

anna
04-05-04, 11:35
anna as gje te keqe ,vetem se disi me qeshet hahahahhah :wink:

te them te drejten edhe mua me qeshet eshte intresante menyra se si e kam vene por nuk po e tregoj ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dr. Leone
10-05-04, 19:31
anna
Pik se pari ju deshiroj mirseardhje dhe besoj se ketu ne ket forum do gjeni shoqeri aq sa do keni deshir .
Anna un jam nga Maqedonia nga Shkupi por ja kam jetuar pak ne shqiperi nuk e di mua me ka pelqy shqiperia dhe miqesia qe kam ber atje por sido qe te jete ti je e lir qe ta shprehesh mendimin tend se nuk kemi neve aq forca te ta mohojm ate mendim kur ti vet e jeton jeten ashtu dhe nga ajo jete e veshtir te ka ber te ndjehesh keshtu si je ndjer ate dit kur e ke shkruar prezentimin tend .
Por jam i bindur se ketu me neve ne forum do ja kalosh sa me mir mos e ke gajle se me ke mua DOKTORIN nga shkupi per miqesi sa te duash hahahahahahahaha.
ja kalofsh sa me mir
tung
Dr. Leone

anna
11-05-04, 11:41
anna
Pik se pari ju deshiroj mirseardhje dhe besoj se ketu ne ket forum do gjeni shoqeri aq sa do keni deshir .
Anna un jam nga Maqedonia nga Shkupi por ja kam jetuar pak ne shqiperi nuk e di mua me ka pelqy shqiperia dhe miqesia qe kam ber atje por sido qe te jete ti je e lir qe ta shprehesh mendimin tend se nuk kemi neve aq forca te ta mohojm ate mendim kur ti vet e jeton jeten ashtu dhe nga ajo jete e veshtir te ka ber te ndjehesh keshtu si je ndjer ate dit kur e ke shkruar prezentimin tend .
Por jam i bindur se ketu me neve ne forum do ja kalosh sa me mir mos e ke gajle se me ke mua DOKTORIN nga shkupi per miqesi sa te duash hahahahahahahaha.
ja kalofsh sa me mir
tung
Dr. Leone


jam e sigurt per kete Dr.Leone ska si dardania :lol:

une_jam
11-05-04, 14:53
Skam qen ka kohe ketu e nuk i kam pare shkrimet , tani do ti pergjigjem disave.
Degjo ti hAsHaShI, une ne asnje vend nuk e kam ceke qe kosovaret duhen te jene kunder Shqiptareve(te Shqiperise), se ashtu keshtu jemi Shqiptare, perkundrazi une jam ai i cili mendon edhe thot qe kush nuk e don vetin ska si ta doje diken tjeter. shkrimi im ka pase te beje me keta te cilet adhurojne harapet e kombin e lene pas dore.
Kaq sa i perket kesaj kurse per kercenimet e tua dhe jo vetem tuat, nje here kam shkruar ne nje forum tjeter edhe tani po i drejtohem te gjitheve qe deshirojne te qerojne hesapet me mua urdheroni ne privat te une, une jetoj ne Hollande, jua paguaj rrugen edhe jua dergoj vizen edhe i zgjidhim problemet. Ska nevoje me shruajtur ketu se qka i kisha bere atij apo ketij, urdheroni ejani 8)

anna per ty: te kam thene edhe te them jeto aty ku te duash, sidomos ne shtetin ame tonin se neve kurren e kurres nuk mundemi me ia kthyer borgjin vellezerve tane Shqiptare. Edhe flm per lulet te kam bukuroshe ty :wink: :wink: :wink:

P.S. Lexojeni mire dhe kuptojeni mire shkrimin tim e pastaj reagoni

nezi
15-05-04, 16:06
Ana Te pershendes !

Me duket sikur je lodhur me ket teme... uee vertet akoma vazhdon.. e moj Ana se cte zuri sherri ty aman..!! Ndrysho mendimin dhe pastaj me siguri , e ndjen veten me qete... !?

Te pershendes shume.. nezi

anna
20-05-04, 12:52
njeriu sa rron meson :D :D ne fakt jo se jam lodhur nga tema se kot nuk e kam hapur por thjesht tani perr tani nuk dua te diskutoj per kete

lazdrani
27-05-04, 10:12
Anna bukuroshe te pershendes shume ah :wink:

anna
27-05-04, 10:18
hahahah shko nje kat ma poshte atje jam une :lol:

turisti
06-09-04, 14:31
Te pershendes shume dhe te deshiroj argetim te mire. :wink: