PDA

View Full Version : RINIA NE VENDIN KU JETONI


RRUSHI
24-01-04, 08:59
Pasi se e kam verejtur se shumica nga ne antaret e forumit gjendemi ne shtete te ndryshme besoj se mund te them te botes----mendoj se eshte e rruges te na tregoni me pak fjal---mbi jeten dhe hallet e te rinjeve shqiptar ne vendin ku jetoni ...
PSH--organizohen mbremje shoqeror , keni lokale takimi , merreni me sport , muzik , organizoni pikniqe etj etj :?: :?: :?:

ekstaz
24-01-04, 09:09
te pershendes ty se pari zotri dhe pergjigjja ime eshte sa i perket rinis shqipetare ne kanada muj lirisht te te then se nuk e din vetn e tyre se ku jan qa bejn me qa merren se si do te vije nje e ardhme e tyre qe me shum pak seriozitet jan ka e marrin jeten dhe karrieren jetsore po ndoshta shpresojm se do te vine dite me te mira dhe ne pritje te ketyre diteve do jet kosova ajo mikpritsja qe prap shqipetaret do te din se qka jan ku jetojn dhe pse jetojn dhe do i kuptojn te gjitha gabimet qa jan duke i ber tesh te cilzt do ju kushtojn me von por ateherr do jet von
po kajher eshte me mire vone se hiq sorry se ndoshta u bera i tepert megjithate ju pershendes
QDO TE MIRE NE JET.

RRUSHI
24-01-04, 09:23
Ju pershendes--zoteri i nderuar dhe per fillim ju uroj mirseardhje ne ket forum .
Eshte mese e vertet se nje numer mund te them se i konsiderueshem i rinis son duket se e ka humbur rrugen dhe eshte per te te ardhur keq----por nga ana tjeter edhe duhet ti kuptojm kur e dijm shum mir se nga vijm dhe ne qfar kushte jemi rritur----pastaj po munda ta quaj disa nga ne kemi ber luft per egzistenc--do te thuash si----ne vende te ndryshme pa njeri qe te na ndihmoje pa e njohur gjuhen edhe ne te shumten e rasteve edhe pa te holla ---andaj edhe jem detyruar gje te bejm luft per egzistenc-----por shpresoj se na presin dit me te mira dhe me te lumtura mu ne vendin ku na takon - pran gjirit familjar ku bukes i thon buk e ujit i thon uje ...
qofshi te nderuar.

ekstaz
24-01-04, 09:30
me vjen mire per pergjigjjen dhe ne qdo aspekt jeni i sakt po sa ju perket te qitha sakrificave dhe vuajtjeve qe ka pas te them ter populli shqipetar sot duhet te kontriboj per veten e vet dhe per ate ven e jo te len veten e gjdo gje per nje arsye tjeter qe i ofrohet qdo njerit ne jet qe eshte vetem nje eufori kalimtare dhe prap te mbetet ne balt secili njeri te them te drejten disa hjumen bins me shqip hehehe po bejn
hop pa e kalu lumin
suksese ne te ardhmen

12-11-04, 16:53
Pershendetje
Une jam nje vajz nga Prishtina dhe pak a shume do ju flas per rinin ne Pr
Dallon shume me rajonet tjera te Kosoves,kan liri me te madhe,vajzat kan nje extravaganc shume te madhe,shetitin shume,lexojne shume pak,nuk kalon dite pa e pi nga nje makiato,tjeter spo di cka me than me pak fjal kjo eshte rinia e Pr

Barbaroza
25-11-04, 17:23
Rinia ne Kosove nuk di tjeter pos per Party,alkool,cigare. :wink:

Gentiani
25-11-04, 17:28
Rinia ne Kosove nuk di tjeter pos per Party,alkool,cigare. :wink:

As kjo tjetra nga Perėndimi nuk ja len huq me Party, e edhe thirren nė aktivitet kulturorė, nuk e di ku e shohin atė aktivitet kulturorė, nė njė Party, ku pos interesit tė organizatorit ti mbush xhepat nga shitja e edhe pjesmarrėsve tjerė se do tė kėnaqen nė mbidoza ...


Gentiani!

Krokodilli
26-11-04, 10:30
Pershendetje,, do ta perfshi rinin me pak fjal,, ketu ne vendin ku jeton
Melbourne Australia,,
**Gjat javes shum pak she rini neper rrug apo lokale (e kunderta me rinin e kosoves), shumica shkojn ne shkoll, disa punojn gjat dites,, **Kurse gjat vikendit,, e shtune dhe e diele rruget jan te mbushura,e tere rinia del neper lokale,, klube te ndryshme, e kan kohen kur dalin me shoqeri,,, ja kalojn si eshte ma se miri,, ( kjo do te duhej te ndodhte qdo kund ne bot,, ta dim kohen e punes, mesimit,, dhe kohen e zbavitjes)...
pershendetje

turisti
26-11-04, 15:50
Pershendetje,, do ta perfshi rinin me pak fjal,, ketu ne vendin ku jeton
Melbourne Australia,,
**Gjat javes shum pak she rini neper rrug apo lokale (e kunderta me rinin e kosoves), shumica shkojn ne shkoll, disa punojn gjat dites,, **Kurse gjat vikendit,, e shtune dhe e diele rruget jan te mbushura,e tere rinia del neper lokale,, klube te ndryshme, e kan kohen kur dalin me shoqeri,,, ja kalojn si eshte ma se miri,, ( kjo do te duhej te ndodhte qdo kund ne bot,, ta dim kohen e punes, mesimit,, dhe kohen e zbavitjes)...
pershendetje


Pershendetje per mendimin tende shoki.

P.S. po ku hupe shoki?????

dr1ta
27-11-04, 13:13
Pershendetje,, do ta perfshi rinin me pak fjal,, ketu ne vendin ku jeton
Melbourne Australia,,
**Gjat javes shum pak she rini neper rrug apo lokale (e kunderta me rinin e kosoves), shumica shkojn ne shkoll, disa punojn gjat dites,, **Kurse gjat vikendit,, e shtune dhe e diele rruget jan te mbushura,e tere rinia del neper lokale,, klube te ndryshme, e kan kohen kur dalin me shoqeri,,, ja kalojn si eshte ma se miri,, ( kjo do te duhej te ndodhte qdo kund ne bot,, ta dim kohen e punes, mesimit,, dhe kohen e zbavitjes)...
pershendetje


Keshtu dicka esht rinia ketu ku jetoj une :)


Vetet je humb :?: :)

Krokodilli
27-11-04, 13:56
hehe ju pershendes Dr1ta dhe Turisti,, nuk kam humb,, por ketu ku jam une eshte vera,, kohen me te madhe pe kaloj ne Plazh,, neper pishina,, gjithashtu studimet,, pun ngapak,, keshtu qe spo kam shum koh me hy ne komp..
ju pershendes

Mafiozi
27-11-04, 14:27
Rinia ne Kosove nuk di tjeter pos per Party,alkool,cigare. :wink:

As kjo tjetra nga Perėndimi nuk ja len huq me Party, e edhe thirren nė aktivitet kulturorė, nuk e di ku e shohin atė aktivitet kulturorė, nė njė Party, ku pos interesit tė organizatorit ti mbush xhepat nga shitja e edhe pjesmarrėsve tjerė se do tė kėnaqen nė mbidoza ...


Gentiani!

Ashtu i shoh edhe un Gentiani.


Me respekt per ket postim
Mafiozi

Gjumashja
11-12-04, 10:09
rinija ne vendin tim ku jetoj osht shume e mire, normal qe qdo fundjave kemi party edhe shume mire bohet

turisti
13-12-04, 00:36
hehe ju pershendes Dr1ta dhe Turisti,, nuk kam humb,, por ketu ku jam une eshte vera,, kohen me te madhe pe kaloj ne Plazh,, neper pishina,, gjithashtu studimet,, pun ngapak,, keshtu qe spo kam shum koh me hy ne komp..
ju pershendes

Faleminderit. " STUDIMET dhe PUNE " te mbare te deshiron TURISTI.

P.S. Mos na harro! :wink:

mr_beni
13-12-04, 13:32
Nuk mund te them edhe shum per rinin kosovare ketu ne München sepse kam kontakte pak me ta, por me sa e kam par une shum shkojne neper rruge te kecija dhe me sa po i shof nganjeher rruges nuk ta mer mendja qe jane shqiptar ata bile.

Me vjen shum keq par ta dhe prinderit e tyre qe jan ardh deri ne at shkall te njerzimit me te vertet turp per ta.

Por ka edhe te rinje shum shum te mir me te vertet shum te mir, keshtuqe nuk mund te them qe ka vetem nga ata te kecinje.

kac kisha me fol per rinin ne München.

Krokodilli
15-12-04, 08:13
hehe ju pershendes Dr1ta dhe Turisti,, nuk kam humb,, por ketu ku jam une eshte vera,, kohen me te madhe pe kaloj ne Plazh,, neper pishina,, gjithashtu studimet,, pun ngapak,, keshtu qe spo kam shum koh me hy ne komp..
ju pershendes

Faleminderit. " STUDIMET dhe PUNE " te mbare te deshiron TURISTI.

P.S. Mos na harro! :wink:

Flm TURISTI i nderuar,,, nuk do tju harroj jo kurrsesi,,, sa here kam kohe hy ,, por jo si ma par,,,
tung,, pershendetje

turisti
17-12-04, 02:22
hehe ju pershendes Dr1ta dhe Turisti,, nuk kam humb,, por ketu ku jam une eshte vera,, kohen me te madhe pe kaloj ne Plazh,, neper pishina,, gjithashtu studimet,, pun ngapak,, keshtu qe spo kam shum koh me hy ne komp..
ju pershendes

Faleminderit. " STUDIMET dhe PUNE " te mbare te deshiron TURISTI.

P.S. Mos na harro! :wink:

Flm TURISTI i nderuar,,, nuk do tju harroj jo kurrsesi,,, sa here kam kohe hy ,, por jo si ma par,,,
tung,, pershendetje

Sukses shoki. :wink:

Kercovari
17-12-04, 09:01
Lere shoki,duket se ka ra ne dashuri kroki,ja ka vjedhe kohen ndonje hyri ekstravagante,qenje qe ka berre qudirat e kesaj bote qe te ben te harosh edhe nenen.Por edhe ajo eshte grua.

turisti
17-12-04, 16:33
Lere shoki,duket se ka ra ne dashuri kroki,ja ka vjedhe kohen ndonje hyri ekstravagante,qenje qe ka berre qudirat e kesaj bote qe te ben te harosh edhe nenen.Por edhe ajo eshte grua.

Qyqy,po anuk she se eshte i zene me " STUDIME ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, por ndoshta kot,sepse COLOMBO i ka fajet e ska asgje per t'u zbuluar,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha. :wink:

Murgesha
17-12-04, 16:46
Rinia e vendit ku jetoj hmmmmm????
Skam koment, mos vet pėr ardhmėrinė nė duart e kujt do tė mbetet.
Kjo ėshtė thėnie tė cilėn para 2 mijė e mė tepėr vitev e tha njė filozof i shquar grek, tė cilit fatkeqėsisht nuk po ja kujtoj emrin, Aristoteli ose Platoni. :wink:

Krokodilli
18-12-04, 05:10
Lere shoki,duket se ka ra ne dashuri kroki,ja ka vjedhe kohen ndonje hyri ekstravagante,qenje qe ka berre qudirat e kesaj bote qe te ben te harosh edhe nenen.Por edhe ajo eshte grua.

Qyqy,po anuk she se eshte i zene me " STUDIME ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, por ndoshta kot,sepse COLOMBO i ka fajet e ska asgje per t'u zbuluar,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha. :wink:

hahahaha mire e ke Turisti,,, e urrej COLOMBON,, sepse ska len asgje me zbulu,,, vetem jom ka bredhi neper do ishuj te vogel mos pe gjej ushqimin,, jo jo qetu neper plazha ushqim sa te dush,,, vetem se po kerkoj me nderru ushqimin nganjehere se i njejti po behet bajat,, du me kalu pak neper evrop ushqimi ma i fresket, sepse atje ftoft si ne vrizz,, se ketu e ka kall dielli,, eshte ber bajat i njejti per dit.... :wink:

turisti
19-12-04, 00:16
Lere shoki,duket se ka ra ne dashuri kroki,ja ka vjedhe kohen ndonje hyri ekstravagante,qenje qe ka berre qudirat e kesaj bote qe te ben te harosh edhe nenen.Por edhe ajo eshte grua.

Qyqy,po anuk she se eshte i zene me " STUDIME ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, por ndoshta kot,sepse COLOMBO i ka fajet e ska asgje per t'u zbuluar,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha. :wink:

hahahaha mire e ke Turisti,,, e urrej COLOMBON,, sepse ska len asgje me zbulu,,, vetem jom ka bredhi neper do ishuj te vogel mos pe gjej ushqimin,, jo jo qetu neper plazha ushqim sa te dush,,, vetem se po kerkoj me nderru ushqimin nganjehere se i njejti po behet bajat,, du me kalu pak neper evrop ushqimi ma i fresket, sepse atje ftoft si ne vrizz,, se ketu e ka kall dielli,, eshte ber bajat i njejti per dit.... :wink:

Kujdes,po rreshken kaqikat,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahaha. :wink: