PDA

View Full Version : Sa e doni forumin Dardania!!!!


Faqet : [1] 2 3

lazdrani
31-01-04, 11:48
Ju pershendes te gjitheve perzemersisht,Une per vete kam ndier veten shume keq per kete kohe qe nuk kemi mundure te inkuadrohem ne Temen "Dikutimet".........PO JU????lazdrani :wink:

Gentiana
31-01-04, 11:57
Lazdrani Te pershendes! Dikutimet :roll: :roll: :roll: ku esht kjo keshtu,se nuk paskna degju kurr,ok per diskutimet ben,ama kjo hmmmm :lol: :wink: :lol: :wink: . Edhe un e kam ndjer shum keq vehten kur nuk kam mundur te hi ne forum tek "diskutimet" dhe gjeja e par se ish kur hisha ne net ishte te shikoj mos u ndreq pa hiri,ateher dilke se jo hmmm u bejsha keshtu :cry: Mundem te them se tash ky forum esht ber pjes jetes sime ditore, te qeshi,te behem ndoshta edhe nervoz per ndonje shkrim,apo edhe vetem te lexoj pa koment. Dua te them se me ka hi ne gjak ky forum,dhe se nuk e bej pa te hiq......

Barbaroza
31-01-04, 15:41
Une kam :cry: cdo dite pa u ndale hiq,e kur pashe se ish rregulluar,uaaaaaaa sa shume u gezova.Tash prape po diskutojme me shoqerine e vjeter :D

Naki
02-02-04, 21:18
Ky forum eshte bere i dashur dhe i pashmangshem nga kalendari ditor-ushqim shpirteror i pa zevendesueshem.

lazdrani
05-02-04, 12:05
Ju pershendes te gjitheve dhe pajtohem me mendimin e juaj zotri Naki :wink: Argetim te kendeshem gjithmone per ju ne Forumin Dardania

sexybrikenda
29-03-04, 21:27
LAZDRAN QITASH PO FLAS SERIOZ UNE DHE SHUME SHOQE TE MIJA HYJN KETY ME SE PARI QE GJUHEN SHQIP MOS TA HARROJME TE KENAQEM ME JU DHE SHKRIMIN DHE LEXIMIN MOS TA HUMIM
I FALENDEROJ NGA ZEMRA TE GJITHE JUVE QE NA KENAQET ASHTU LARGE VATANIT.
NAKI MORE BASH QASHTU QYSH E KE SHKRUAR MENIMIN SE SI USHQIM ME ISHTE BERE
TE FALA TE GJITHEVE DHE ZOTI I BEKOFTE TE GJITHE SHQIPTARET KUDO QE JANE TANE BOTEN

lazdrani
30-03-04, 10:19
Ardita edhe une pajtohem me mendimin e zotrit Naki dhe ju pershendes te gjithe shqiptaret e Australis perzemersisht.Lazdrani

Murgesha
02-04-04, 17:11
Shume e dua Dardanin, nganjeher po me duket se e dua me shume se Lazdranin :wink:

Gentiana
02-04-04, 17:16
Murgesha shoqe sot nuk esht 1Prilli,keshtu kte se e the tash, nuk e besoj....
Po sidoqoft, ty Lazdrani te don shum tybe :wink:

lazdrani
04-04-04, 11:00
Ashtu eshte Genta :cry: :cry: :cry:

Murgesha
04-04-04, 15:03
Shuj-shuj zemer se ty te dua me se shumti :wink:

lazdrani
05-04-04, 09:47
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :wink:

sexybrikenda
09-04-04, 14:51
VELLA BASHE BUKUR KETY SIDOMOS QETE RUBRIK "KAFEJA" SHUME BUKUR NE ADRESE TE ZONJUSHES GENTIANA JANE DO TEMA QE SHUME PERPUTHEN ME JETEN E PERDITESHME DHE SI QYSH ME THANE POR NJA POZITIV PE SHOHE SE SHUME MA MIRE PO MESOJE DREJTESHKRIMIN E GJUHES SHQIPE PER QATA DUHA TE JU FALENDEROJE NGA ZEMRA SE ESHTE PJESE SI NJE PJESE E TRUPIT TIM.JU DUA TE GJITHVE SIDOMOS (MURGESHEN DHE LAZDRANIN )TY GENTIANA,ANNA,BARBAROZA,ZANA,RRUSHI,NAKI E SHUME SHUME TE TJERE JENI SHUME SHUME TE EMBEL BAY NGA ARDITA

Murgesha
09-04-04, 19:23
Ardita me vjen mire kur thua se po kalon mire ne mesin tone. Edhe une te dua shume dhe te pershendes :lol: :lol:

lazdrani
10-04-04, 10:51
Une nuk te dua Ardita per inati te Murgeshes :lol: :lol: :lol: :wink: Pershendetje ty dhe shoqeve tuja pertej oqanit.Me vjen mire qe ndjen veten
te argetushme ne forum :wink: bay lazdrani 8)

Naki
10-04-04, 21:45
Ardita edhe ne ju duam,lazdrani me tregoje msheftas ne vesh se te done-kishte pare enderr mbrem tung haaaaaaaaaaa

lazdrani
11-04-04, 11:37
Naki edhe ti nuk po mundesh ta mbashe per veti sekretin qe ta dhashe :twisted: Cka mendone tani Murgesha :?:

Murgesha
11-04-04, 12:55
Cka mendon Murgesha po pyet ti Lazdran.
Asgje nuk mendoj, ti e di se une nuk jam gjeloze. :evil: Pastaj burri eshte per 7 gra e une si e bindur ne ket thenje vetem bej Amin.
Jeto jeten sa je i ri. Mos harro fjelet e Omer Khajamit.

"Zgjohu sa rron, zbraz kupa e puth cupa.
Ke shekuj te flesh ne qetesi."

Naki
11-04-04, 13:48
KJO thenje e Omer Khajamit,e postuar nga ju murgesha me plotesoje nje deshire e kame lexuar para disa viteve atehere me ka Fascionuar tani me rikujtove autorin .
pershendetje-Naki

sexybrikenda
11-04-04, 21:00
NAKI PASHE ZOTI A ME KA PARE NE ENDERR LAZDRANI MUA.OH E LUMJA UNE...NAKI DY PUTHJE PER KETE LAJME!!!O ZOT O ZOT A ESHTE JETE KJO :P

lazdrani
12-04-04, 11:34
:roll: :roll: :roll: Me ke tute moj Brikenda ne enderr hehehehehhe :wink:

yllka
26-04-04, 17:22
Une dua te i falenderohem Ardites per kete Forum te shkelqyshem.Jeni Artista te gjithe..Yllka ju done

lazdrani
26-04-04, 20:53
:roll: :roll: Mire se vjen ne forum yllka,edhe ne ju dojme juve :wink:

Murgesha
07-06-04, 18:58
Mua me eshte ber obsesion. Me duhet ta gjej nje psikiater te forte per sherim.
Dhe hiq mos mendoni se jam ka bej shaka, por kjo eshte e vertet.
Tybe edhe pak don me mu ba dashuri e vetme. :shock:

Vera
07-06-04, 19:34
Nuke di pse jam dashuruar kac keq ne ket forum. Me eshte ber si nje pjes e jetes dhe e familjes sime.

lazdrani
07-06-04, 21:30
Mua me eshte ber obsesion. Me duhet ta gjej nje psikiater te forte per sherim.
Dhe hiq mos mendoni se jam ka bej shaka, por kjo eshte e vertet.
Tybe edhe pak don me mu ba dashuri e vetme. :shock:
Nuk je e vetmja ti qy :wink:

florian
07-06-04, 22:36
Mua me eshte ber obsesion. Me duhet ta gjej nje psikiater te forte per sherim.
Dhe hiq mos mendoni se jam ka bej shaka, por kjo eshte e vertet.
Tybe edhe pak don me mu ba dashuri e vetme. :shock:
Nuk je e vetmja ti qy :wink:

MOS KUJTONI SE JENI TE VETMIT :wink:

anna
08-06-04, 10:36
jo vetem ju por edhe une

o forum o forum ti tere naten na le pa gjume hahahahha e vertet eshte :wink:

turisti
21-08-04, 16:01
Forumin e dua simbas respektimit tim. :wink:

Gentiani
25-08-04, 19:45
Sa e duani forumin Dardania!!!!

Hiē !!! :lol: :lol: :lol: :wink: http://www.mainzelahr.de/smile/cool/ziggi.gif http://www.mainzelahr.de/smile/froehlich/biggrin02.gif

Desha tė ju uroj dhe pėrgėzoj pėr atmosferėn e diskutimit dhe shpalosjes sė mendimeve nga shumica e anėtarėve kėtu!

Kam lexuar shumė shkrime nga shumė anėtarė kėtu, e edhe pse ndoshta nė mungesė kohe, nuk kam pasur rastin tė ballafaqohem me shkrimet e tyre, megjithėate, kam rrespekt pėr shumicėn absolute tė diskutuesve qė shkruajnė-diskutojnė kėtu.

shkruajti Gentiani dhe shkoi tė lexoi tek temat tjera se ē`ka tė reja kėtu! :wink: :lol:

sexybrikenda
10-09-04, 17:03
Forumi Dardania eshte fantastik :wink:

sexybrikenda
10-09-04, 17:04
Forumi Dardania eshte fantastik :wink:Vendelindja ime e Dyte :P

vushtrria
10-09-04, 19:08
ty te dua sa teuten ty te dua sa lahuten sa drenicen e rugoven dardanin e krejt kosoven ahahhhahaa po valla qekaq e dua

nitushe
11-09-04, 13:31
sa ka kosova gropa aq e du ket forum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
11-09-04, 13:44
nitushe spo e dojshe edhe aq shume se ne Kosove qdo dit e me pak ka Gropa :)

Pse spo thu e du Dardanin sa Dashnin :P:D

nitushe
11-09-04, 14:05
memphisx hiq sosht e vertet valla se tash para zgjedhjeve krejt gropa kane bo edhe sa dashnin se du veten e leje mo dardania :twisted:

MemphiSx
11-09-04, 14:17
nitushe mos na shtin n'politik bre qy :P Ani as veten se don ma shum sa dashnin :P Phaa se kom dit qe o edhe ni Xhulijet n'Kosove :)

nitushe
11-09-04, 17:45
ani pra tash e knena mbaje ne mend qe sosht veq njo po ka shume :lol: :lol:

Gjumashja
04-12-04, 15:14
sa jaknen tash dimrit qe kerkuna spo muan me dal pa to hahahahahah

Luana
04-12-04, 19:08
E dua Forumin shume , ketu as me njeh kush e as nuk e njoh askend , ma rehat
http://www.cosgan.net/images/midi/engel/a040.gif

livoreka bicio
04-12-04, 19:18
E ADHUROJE SHUME FORUMIN DARDANIA SEPSE FLITET/SHKRUHET,SHQIP. :!:

Naki
04-12-04, 21:16
Ky forum eshte bere i dashur dhe i pashmangshem nga kalendari ditor-ushqim shpirteror i pa zevendesueshem.

turisti
05-12-04, 00:39
E dua Forumin shume , ketu as me njeh kush e as nuk e njoh askend , ma rehat
http://www.cosgan.net/images/midi/engel/a040.gif


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha. :wink:

Luana
05-12-04, 05:19
E dua Forumin shume , ketu as me njeh kush e as nuk e njoh askend , ma rehat
http://www.cosgan.net/images/midi/engel/a040.gif


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha. :wink:

qka paske kesh o Turist :roll:

Kercovari
05-12-04, 09:06
Vertet eshte me i miri.

lazdrani
11-12-04, 17:28
Vertet eshte me i miri.
Jo po te duket :wink: Klase 1 :D

Agroni22
11-12-04, 17:45
dardania - dardani

turisti
12-12-04, 13:30
E dua Forumin shume , ketu as me njeh kush e as nuk e njoh askend , ma rehat
http://www.cosgan.net/images/midi/engel/a040.gif


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha. :wink:

qka paske kesh o Turist :roll:

:P hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink: :P

turisti
12-12-04, 13:32
Tregojne numrat e postimeve tona,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah a. :wink: :P

Gjumashja
17-12-04, 12:14
sa boren e bardhe :) :)

florian
17-12-04, 12:56
NE MES TE SHUM SITEVE ,
NE MES TE SHUM FJALEVE .
SHUM HER PA KUPTIM
E GJETA PA DASHJE DHE UN SITIN TIM
KLIKOVA DARDANIN E GJETA MIQESIN .

turisti
21-12-04, 01:35
Deri sot,mbi :P 100.000 :P postimeve e duam. :wink:

DEA
21-12-04, 13:39
qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqqqqq qqqqqqq

Murgesha
21-12-04, 13:44
qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqqqqq qqqqqqq

Unėėėėėėėėėėėėėėėėėėė mėėėėėėėėėėėėėėėė shumėėėėėėėėėėėė
Qeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq.

Barbaroza
21-12-04, 14:20
qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqqqqq qqqqqqq

Unėėėėėėėėėėėėėėėėėėė mėėėėėėėėėėėėėėėė shumėėėėėėėėėėėė
Qeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq.
Une edhe me shuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmėėė se qeeeeeeekkkkkkkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqqq
:P :P

ShEjToNkA
21-12-04, 15:42
qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqqqqq qqqqqqq

Unėėėėėėėėėėėėėėėėėėė mėėėėėėėėėėėėėėėė shumėėėėėėėėėėėė
Qeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq.

Ndėrsa unė mė shumė se ju dyja , apo be Genta?!

Qeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

Diana007
21-12-04, 15:49
Valla un me shum Qeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

lazdrani
26-12-04, 12:29
Une me shume se Zigareten time :D

yllka
26-12-04, 21:27
Une me shume se Zigareten time :D


E DUA SHUME VETEM ME TY NUK TE NDERROJE :roll: :wink:

Drenicaki
26-12-04, 21:44
Une e dua me shumė se nusen time sepse forumi po me lejon gjithe e jo nusja hahahahihhihihihihihihihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

yllka
26-12-04, 21:57
Une e dua me shumė se nusen time sepse forumi po me lejon gjithe e jo nusja hahahahihhihihihihihihihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :wink: I PASKE PUNET MIRE DRENICE

Drenicaki
26-12-04, 22:20
Po valla mirė boll Yllka e emira tė gjetė! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
27-04-05, 14:23
Deri tashe kam dasht me von se di :lol: :lol:

Fleta
27-04-05, 15:09
Ka fillu me me hy ne zemer volla .......... :wink:

turisti
30-04-05, 23:09
:P :P

Murgesha
01-05-05, 00:25
Shumė bre shumė e dua. :lol: :lol:

Honesty^uk.
01-05-05, 00:26
Aspak por pa te srrihet :wink:

Gjumashja
01-05-05, 14:07
shume veq osht bo pjes e jetes sime

Tomori
01-05-05, 14:24
Jashte zakonishte shum jam i lidhur mbas Forumit,,,
Forumista jeni te shkelqyer :lol:

Naki
01-05-05, 14:26
Dardania me eshte bere i dashur dhe i pashmangshem nga kalendari ditor-ushqim shpirteror i pa zevendesueshem.

Domira
01-05-05, 14:54
Me eshte bere pjese e perditshmerise dhe lidhje shpirterore...

Dreni30
01-05-05, 20:07
Po me than jo nuk mundem, pasi qe ne forum po e kaloj kohen e lire e ndoshta edhe me shume. Me nje fjale me eshte bere nje vend shume i rendesishem pushimi e argetimi.
'
Pershendetje.

Fleta
01-05-05, 20:19
Ka fillu me me hy ne zemer volla .......... :wink:

As Familjen moderne nuk e perciella nga maraku me hy ne FD....... :roll:

Dilingjia
05-05-05, 09:19
i mire qenka :lol:

turisti
05-07-05, 12:14
Sa duhet,sa neviotet,sa kam mundesi. :P

rafet llapjani
05-07-05, 12:35
Per para kampas nje kompleks qysh melan duhanin tash ne FD ekam ardh ne perfundim se nga asnjana sdue munda te dyjat i takojn jetes te perditshme :wink:

xheti
05-07-05, 14:22
une edu qikaq

Dilingjia
05-07-05, 15:03
her-here :lol:

schütze
05-07-05, 18:24
fd eshe ber shok shum i ngush :lol:

Murgesha
05-07-05, 19:55
E dua aq shumė sa qė njė shkurorėzim prej dardanisė ėshtė i pamundur pėr mua. :lol:

Tomori
05-07-05, 20:10
E dua kaq 2*360%=720 Ore ne muaj.
Ose 24*30=720 Ore!

Mrenda muajit Dardanin e dua 720 Ore :wink:

Gjumashja
05-07-05, 20:24
shume sa gjumin

xheti
05-07-05, 21:43
nina nana po te perkuni gjumajshen e ka nxen gjumi

Luana
05-07-05, 21:58
Sa erdha nga puna dhe thash vete me veti tash kam mu knaq ne FD se neser e kam pushim , po tash jam ba keshtu :( se po me vijn do musafir :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Murgesha
05-07-05, 21:59
Sa erdha nga puna dhe thash vete me veti tash kam mu knaq ne FD se neser e kam pushim , po tash jam ba keshtu :( se po me vijn do musafir :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ncccncncncncncncncn. :wink:

ZEMERTHYERI
06-07-05, 11:14
e po mo biken thate s`kena me honger

turisti
12-07-05, 11:08
Shume,sepse eshte pjesa e rendesishme e orarit tim ditor dhe kohes se lire. :P

dr1ta
12-07-05, 11:40
cum cum cum :) :P

Gjumashja
12-07-05, 19:46
Teper sa jastekin tem

laliloli
12-07-05, 19:49
Teper sa jastekin tem

Hmmm,beli shume po e dojshe -qenke dashuruar ne te

Gjumashja
12-07-05, 19:56
Teper sa jastekin tem

Hmmm,beli shume po e dojshe -qenke dashuruar ne te


:D :D

Kercovari
12-07-05, 20:01
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

laliloli
12-07-05, 20:14
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pash mu ku po i gjene qeto fjale (melatonin),as ne fjalorin e gjuhes se gjumashave nuk i ke :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
12-07-05, 20:16
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pash mu ku po i gjene qeto fjale (melatonin),as ne fjalorin e gjuhes se gjumashave nuk i ke :lol: :lol: :lol:

jo pot doket qe sosht :D

laliloli
12-07-05, 20:18
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pash mu ku po i gjene qeto fjale (melatonin),as ne fjalorin e gjuhes se gjumashave nuk i ke :lol: :lol: :lol:

jo pot doket qe sosht :D

O tregona ,hajde shfleto fjalorin

Kercovari
12-07-05, 20:19
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nese nuk di se qe eshte melatonin,athere te mungojne ligjeratat e akademikut dardan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Gjumashja
12-07-05, 20:23
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pash mu ku po i gjene qeto fjale (melatonin),as ne fjalorin e gjuhes se gjumashave nuk i ke :lol: :lol: :lol:

jo pot doket qe sosht :D

O tregona ,hajde shfleto fjalorin

bash ajo faqe mu paska fshi :P

Honesty^uk.
12-07-05, 20:29
Aq shume e dua sa smundem ta pershkruj me shkronja :D

Kercovari
12-07-05, 20:30
Aq shume e dua sa smundem ta pershkruj me shkronja :D

Dardanin a melatoninen?. :wink:
Se une i du te dyja. :lol: :lol: :lol:

laliloli
12-07-05, 20:31
dardania per mu eshte melatonin para se me ra ne gjume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nese nuk di se qe eshte melatonin,athere te mungojne ligjeratat e akademikut dardan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Ku jane ato ligjerata te pajisem edhe une me to :lol: :lol:

Honesty^uk.
12-07-05, 20:31
Aq shume e dua sa smundem ta pershkruj me shkronja :D

Dardanin a melatoninen?. :wink:
Se une i du te dyja. :lol: :lol: :lol:


hahhahah
edhe une e dua DArdanine se disa anetar me bejne ta dua, dhe ti je nje nga ta :D

lazdrani
15-07-05, 16:38
Sa Buken dhe Ujin :wink:

Kercovari
16-07-05, 15:03
Sa Buken dhe Ujin :wink:

More une kam harru se me duhet buke e uje,ti prape mire qenke. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LEDHATIMI
28-09-05, 17:50
Pa te nuk ben hiq.

Sy_kaltra
28-09-05, 18:01
Pa te nuk ben hiq.

Ashtu mendoj dhe un ..

GURI SYLAJ
28-09-05, 19:06
Dardanine e dua aq shume sa qe TV m'a kan marr inati !

ninnela
28-09-05, 19:15
pa te nuk shkon koha e lire(me prishet krejt disponimi)

LEDHATIMI
30-09-05, 04:39
E du sa syte e ballit he syt m`plaqin :lol:

Naki
01-10-05, 20:04
Ky forum eshte bere i dashur dhe i pashmangshem nga kalendari ditor-ushqim shpirteror i pa zevendesueshem.

Kercovari
01-10-05, 22:55
Ky forum eshte bere i dashur dhe i pashmangshem nga kalendari ditor-ushqim shpirteror i pa zevendesueshem.

Po besa,na eshet be si vatan i dyte .

laliloli
01-10-05, 22:58
Racion i domosdoshem dhe i dobishem

Lona
31-01-06, 15:34
Forumin Dardan e dua shume dhe me eshte bere pjese e pandarshme e Jetes.

arben-ks
17-03-06, 11:52
Shum e du forumin

Guri i madh
22-03-06, 16:48
e duam aq sa dardania neve na don ose ------------

kani
21-06-08, 19:51
shum e bukur a ti genta

Jana
29-06-08, 23:39
Mos me em pelqy nuk isha ketu.......

MaGnuM
30-06-08, 09:41
Sa Boren e Jeshilt kur te bjen :D:D

Murgesha
01-07-08, 13:09
E dua ende si nė fillim tė kėsaj teme. Gadi po bahen 5 vite qė jam ksajde, e edhe 50 tjera tė egzistoj do ta dua si sot.

Guri i madh
03-07-08, 22:22
askund nuk ka ma mir se ne dardani ju lumt juve qe e moderoni ket web saite

Murgesha
04-07-08, 00:58
askund nuk ka ma mir se ne dardani ju lumt juve qe e moderoni ket web saite


Ha,hahahahaahahah o Guri...

Falemnderit shumė qė po na lavdėron ne moderatorėt. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

DEA
04-07-08, 18:08
Ha,hahahahaahahah o Guri...

Falemnderit shumė qė po na lavdėron ne moderatorėt. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Guri veq sa e kthej kryet e tha: qeshtu duhet me jau maru qefin ketyne:tongue:

emine
04-07-08, 18:12
sa duhet *Lavirja*qaq e du une FD;)

Zero Cool
04-07-08, 23:58
sa boren e parvjetshit :smile:

Arkza
05-07-08, 11:11
Jo nuk e du fare kete Forum , sepse po bohet shuem pa drejtsi ketu !!!
Eh qka me Pelqen ketu Antaret e kesaj Forimit ,,, Kuptohet Shoqeria ime e qmuar dhe shume e respektuar !!!

BE LK
09-07-08, 15:02
Jo nuk e du fare kete Forum , sepse po bohet shuem pa drejtsi ketu !!!
Eh qka me Pelqen ketu Antaret e kesaj Forimit ,,, Kuptohet Shoqeria ime e qmuar dhe shume e respektuar !!!
Njehere si fillim, ai qe ka bere pyetjen paska harru me vendos pike pyetje ne fund, por paska vendos pikequditse, si per te treguar se nuk e don ksuh kete forum !!!

Shum keq paska menduar Lazdrani !

pirro
09-07-08, 19:32
edhe une e du, mos me anashkaloni ju lutem, bile i kom hap duart te komp. ( ne shej respekti per FD) spo di qysh me thon jom dashuru ne FD.

Guri i madh
09-07-08, 19:35
shum e due dardanin po mos te kisha dasht isha largue

lyra2
09-07-08, 19:38
Jo nuk e du fare kete Forum , sepse po bohet shuem pa drejtsi ketu !!!
Eh qka me Pelqen ketu Antaret e kesaj Forimit ,,, Kuptohet Shoqeria ime e qmuar dhe shume e respektuar !!!
..ee deee,mire e ki ,veq anetaret duj sa per forum as syte mos ia lsho ma :wink:

pirro
09-07-08, 19:46
lyre2 e ti a e don FD a edhe antaret , une tash du me ja nis me e bo ni list se cilet antar i du

lyra2
09-07-08, 19:49
lyre2 e ti a e don FD a edhe antaret , une tash du me ja nis me e bo ni list se cilet antar i du
..nuk po di bre Pirro,Arkza po i do anetaret,une forumin pa anetare valla...:P:P

uliksi31
09-07-08, 22:20
..nuk po di bre Pirro,Arkza po i do anetaret,une forumin pa anetare valla...:P:P

Cka pot vyn shahi pa figura, bile naj kali maje.:biggrin:

e_martumja
09-07-08, 22:27
shume sidomos disa antar e antare ja hanksha loqken e zemren:biggrin:

Buqja_ch
10-07-08, 07:01
shume sidomos disa antar e antare ja hanksha loqken e zemren:biggrin:


eee edhe une si kjo ,, diqka si te njejta po dalim hahaaha

Arkza
10-07-08, 12:42
..ee deee,mire e ki ,veq anetaret duj sa per forum as syte mos ia lsho ma :wink:Hhahahahahahhahaha Lyra gjitheheere fjalet me therra ...........:biggrin: :wink:

lyra2
10-07-08, 13:13
Hhahahahahahhahaha Lyra gjitheheere fjalet me therra ...........:biggrin: :wink:

..ani Arkza ani,une lavdo ty e ti mu edhe therra me ngjite a,anii aniiii,prej kuj ku se pret hiq :rolleyes:

Arkza
10-07-08, 13:20
..ani Arkza ani,une lavdo ty e ti mu edhe therra me ngjite a,anii aniiii,prej kuj ku se pret hiq :rolleyes:

..nuk po di bre Pirro,Arkza po i do anetaret,une forumin pa anetare valla...:P:P


Hahahahahahahahhahaha Lyra o vallahin ishalla so marre me te than veq gjithe te kam desht e te kam Respektu dhe asgje s'ka Ndryshu sen hiq rrethe teje veq nganjehere ku po fol keshtu po me knaqe valla edhe pse shume po pshtjell, mos ma shi per te madhen keshtu e ka qika pa shkole me zor marr vesh une ... :rolleyes: :biggrin:

selvija
10-07-08, 14:57
E kam bo si shtepi te BABES,,tanat skutet i kam mesu,,,:wink:

Guri i madh
10-07-08, 21:24
..nuk po di bre Pirro,Arkza po i do anetaret,une forumin pa anetare valla...:P:P


Hahahahahahahahhahaha Lyra o vallahin ishalla so marre me te than veq gjithe te kam desht e te kam Respektu dhe asgje s'ka Ndryshu sen hiq rrethe teje veq nganjehere ku po fol keshtu po me knaqe valla edhe pse shume po pshtjell, mos ma shi per te madhen keshtu e ka qika pa shkole me zor marr vesh une ... :rolleyes: :biggrin:ARKAZ une jam i regjistruar ne nji forum ku pas tri vrejtjeve largohen antart per gjithmon


e dardania esht bukur tolerante e ne her pas here e keqperdorim tolerancen nese nuk beson ne privat ju dergoj listen e atyre qe largohen ne at forum

rilinda
11-07-08, 10:53
ARKAZ une jam i regjistruar ne nji forum ku pas tri vrejtjeve largohen antart per gjithmon


e dardania esht bukur tolerante e ne her pas here e keqperdorim tolerancen nese nuk beson ne privat ju dergoj listen e atyre qe largohen ne at forum

Pse ki qef mi kqyr kshtu punt e hallkut hiē s'po muj me kuptu... ama bash hiē bre s'po ma rrok!

Fshatari
11-07-08, 14:01
Valla shumė! bile gjat ketij muej u knaqa tue dasht forumin! veē vazhdoni e votoni per mue e une ju due veē juve, kurkan tjeter!

Fshatari
11-07-08, 14:04
E kam bo si shtepi te BABES,,tanat skutet i kam mesu,,,:wink:
Po valla! edhe mue mi msove krejt skutat e hajt! nuk po kam ku me mshef ma...!

lyra2
11-07-08, 14:07
Cka pot vyn shahi pa figura, bile naj kali maje.:biggrin:

..veq mbretin.:biggrin:

Guri i madh
12-07-08, 19:22
Pse ki qef mi kqyr kshtu punt e hallkut hiē s'po muj me kuptu... ama bash hiē bre s'po ma rrok!po une me ty nuk bisedova oj daskallic qka po tekcen kanari

rilinda
12-07-08, 19:28
po une me ty nuk bisedova oj daskallic qka po tekcen kanari

Se pjesė e atyre qė i ke vėzhgu ti, jam edhe unė.
E din qė vėzhgimet t'kanė dal t'gabume, k'shtu qė ma mirė po t'kshilloj mu marr me veten pak e jo me hallkun :biggrin: Mirė ta qet me m'dėgju edhe pse jam ma e vogėl.

Guri i madh
12-07-08, 19:31
Se pjesė e atyre qė i ke vėzhgu ti, jam edhe unė.
E din qė vėzhgimet t'kanė dal t'gabume, k'shtu qė ma mirė po t'kshilloj mu marr me veten pak e jo me hallkun :biggrin: Mirė ta qet me m'dėgju edhe pse jam ma e vogėl.po une me ty nuk diskutova qfar kie ku po te dhem , ev po shum po tu krujke kudreti i allahut

selvija
12-07-08, 21:46
Po valla! edhe mue mi msove krejt skutat e hajt! nuk po kam ku me mshef ma...!ja qitash ke nis po mshefesh ne shkronja statures ,,por kam kete haletin qe po te gjoj,,:biggrin:
http://www.ekokuopio.fi/uploads/hiiri.jpg (http://www.ekokuopio.fi/uploads/files/hiiri.jpg)

lyra2
06-08-08, 18:58
E dua ende si nė fillim tė kėsaj teme. Gadi po bahen 5 vite qė jam ksajde, e edhe 50 tjera tė egzistoj do ta dua si sot.
..e kam dashte shume shume ,por ishte me shum hile ..kjo Dardani..nuk i fitova zgjidhje t :P:P:rolleyes:

Dardan Kastrati
06-08-08, 20:25
Qekaqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq e du , a eshte more boll :D:D:D:D

lovely
07-08-08, 09:28
po une me ty nuk diskutova qfar kie ku po te dhem , ev po shum po tu krujke kudreti i allahut


qitu veq pak po keshi hahahahahahahahahahaha


e sa per teme, e kam dashte valla e kam dashte kogja, amo s`di, diqka po zihet........:rolleyes:

lovely
18-10-08, 14:55
"..that`s the joy it brings, i am flying without wings..."

Jana
19-10-08, 10:32
Sa em don ky mu edhe une kam me dasht kta....

emine
29-10-11, 20:41
Me pas deshte forumin e t' miren e tij. sisha met qetu qe kater vite:biggrin:

Oqeani
29-10-11, 21:29
Me thene te drejten, femrat e forumit i dua me shune se Forumin .... ( Ani ju femerat, mos xhelozoni tash !! - po mendoj njera me tjeteren ... )

e_martumja
29-10-11, 23:44
Shume e dua Dardanin, nganjeher po me duket se e dua me shume se Lazdranin :wink:
Ken deshte me mashtrru Dardanin apo Lazdranin :biggrin:


Une shume e du Dardanin ani do njerz qe i ka n'to i kisha shkoq me puthje :biggrin:

Inxhja_Karimon
30-10-11, 00:13
..ma shum se plaku adelinen ne menyr vertikale jo horizontale pjertas kurrsesi jeni te paparapare ju uroj shume suksese juve edhe vetvetit hohohohohho kuuu po trullan plak kom :(

e_martumja
30-10-11, 00:14
..ma shum se plaku adelinen ne menyr vertikale jo horizontale pjertas kurrsesi jnei te papare ju uroj shume suksese juve edhe vetvetit hohohohohho kuuu po trullan plak kom :(Bash na knaq ani qka i ka hije plisi i bardhe :biggrin:

Kercovari
30-10-11, 08:08
Ken deshte me mashtrru Dardanin apo Lazdranin :biggrin:


Une shume e du Dardanin ani do njerz qe i ka n'to i kisha shkoq me puthje :biggrin:
Jam une ne krye,ne fund,apo askund.....?:biggrin:

emine
30-10-11, 09:16
Jam une ne krye,ne fund,apo askund.....?:biggrin:
ruju kercovar se martumja i ka mref dhamt tybeh o rrezik kto dit mi dal perball ksaj

halla e madhe
30-10-11, 09:50
Me pas deshte forumin e t' miren e tij. sisha met qetu qe kater vite:biggrin:


...eh,medet, cfar "dergje"..hahahahaha,edhe ti nise me vajtu stazhin e dashnise forumit a?:biggrin::biggrin:

emine
30-10-11, 10:01
...eh,medet, cfar "dergje"..hahahahaha,edhe ti nise me vajtu stazhin e dashnise forumit a?:biggrin::biggrin:

hall jam ba verem prej dashnis qetu:biggrin:

Daglasi
30-10-11, 10:52
Shume,shume:biggrin:

e_martumja
30-10-11, 11:13
Jam une ne krye,ne fund,apo askund.....?:biggrin:
Dikur jemi shkoq tu qesh tek Budallaqet :tongue: Qaty ne mes je dhe ne kujtime ke mbet :tongue:

elvio
30-10-11, 13:21
Zgjim,e fjetje mendjen te forumi.:tongue:

Kercovari
30-10-11, 17:22
Dikur jemi shkoq tu qesh tek Budallaqet :tongue: Qaty ne mes je dhe ne kujtime ke mbet :tongue:
Per ate budallat vdesin me vone se gjithė sepse i duhet kesaj jete edhe humori...:biggrin:
Shyqyr qe nuk me lene askundi si qeni nen rrush...:biggrin:

Kercovari
30-10-11, 17:24
ruju kercovar se martumja i ka mref dhamt tybeh o rrezik kto dit mi dal perball ksaj
Jam imun ndaj cdo rreziiku po ndoshta ke te drejte se te martumet jan rrezik potencial,por s`besoj se me ben nje hall te tille mua mbase kemi shoqeri te veteranve qe moti...:tongue:

emine
30-10-11, 18:06
Jam imun ndaj cdo rreziiku po ndoshta ke te drejte se te martumet jan rrezik potencial,por s`besoj se me ben nje hall te tille mua mbase kemi shoqeri te veteranve qe moti...:tongue:

kumedit ,ti din ma shume sa une:biggrin:

winona
30-10-11, 18:40
shuuuume.......

Tarzani
30-10-11, 20:02
ma shum se dashnorin winona a ?

emine
30-10-11, 20:04
ma shum se dashnorin winona a ?
sa e don ti,se edhe ty te lidh diqka ksajde se 3 sene u repe ka han bann e prep qetu rrin,veq dashnija e madhe se sen tjeter ste kish nal

Tarzani
30-10-11, 20:44
sa e don ti,se edhe ty te lidh diqka ksajde se 3 sene u repe ka han bann e prep qetu rrin,veq dashnija e madhe se sen tjeter ste kish nal

bijat po thojn me kan ktu me nik taraku... se po kan marak kur pi shaj... e po thojn na ka marr malli me na sha dikush se... spo guxojn qyqanat... pej shnollave

emine
30-10-11, 20:48
bijat po thojn me kan ktu me nik taraku... se po kan marak kur pi shaj... e po thojn na ka marr malli me na sha dikush se... spo guxojn qyqanat... pej shnollave

ti koke si aj papagalli i qart qe kish pas shajte,shko te barcoletat e lexoje hahhahahhaah

Albonita
02-11-11, 18:14
E dua ..dhe me don shume se me mban ne gjirin e vet si engjullushe..
Eshte shtepia e pare sqiptare se jam regjistrua..prandai me ben gjdo dite e me shum ta dua:smile: dhe nuk e ndrroi me asnje shtepi tjeter:wink:

Zero Cool
02-11-11, 18:17
E dua ..dhe me don shume se me mban ne gjirin e vet si engjullushe..
Eshte shtepia e pare sqiptare se jam regjistrua..prandai me ben gjdo dite e me shum ta dua:smile: dhe nuk e ndrroi me asnje shtepi tjeter:wink:

:wink: ele daldania te don tyyyyyyyyyyyy
ahahaha sa je msu me shkruuuuuuuu :)))))))

Albonita
02-11-11, 18:20
:wink: ele daldania te don tyyyyyyyyyyyy
ahahaha sa je msu me shkruuuuuuuu :)))))))

Ele une xoten ju falnderoi te gjithveee....

Ps. Po esht e vertet se te kthehm ne 2007 ti lexoi shenimet e mia :biggrin:..shqip kan nje dallim te madhe:redface:

Hajra
02-11-11, 19:06
.....gati sa mollen e kuqe, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

veq do qe po fyjne ksajde e meritoin kartonin pak me te kuq se te kuq http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

HonestY.
02-11-11, 20:19
Do ta duam edhe me shume........

murrizi
02-11-11, 21:12
I dashuri mėmėdhe
tė dua edhe kėshtu si je,
Por kur tė shohė tė lirė
Do tė dua edhe mė mirė.

tipi engjellor
03-11-11, 08:38
po sa te me doje mua aq do ta dua edhe une ....

emine
08-11-11, 20:55
ku mos me dasht forumin se si ne kopshtin zollogjik argetohesh ,kure ti shofish ka kacavaren murev e masnej bijne ne kokerr t shpines

ps,kesh ka harroi me tregu kure kesh heren e fundit ja nxerra guhen shipmpanzes edhe i erdhe inati,e tu qart se smujke me dal pertej hekrav ,e msyv grushta shpimpanzen qaty ngat se ke tuj ja hek morrat e bani lesh:P

Gega 1
08-11-11, 21:10
Sa e doni forumin Dardania!!!!

Sinqerisht,ne njefare menyre ketu ndjehem si ne shtepi.
Me fole drejt,edhe ne shtepi nganjehere nuk kam deshire te shkoj,po s`kam kah ia mbaj tjeterkah.
Per mue nuk luan aspak rol kush e drejton forumin.Do te jem ketu deri sa te ndjehem i lire,ta shpreh lirshem mendimin tim.Nese nje dite nuk do ta kem lirine e te shprehurit,jam i sigurt qe nuk do te hy ma ketu.

Hajra
08-11-11, 21:42
....qiket forumin e dojna, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

e-uritura
08-11-11, 21:43
Edhe unė jam Kosovė.

Mė fal, edhe unė e dua dardaninė. Edhe pse ka padrejtėsi.
Padrejtsinė nuk e dua.

Mė tutje, Alimen nuk e dua fare.

Fshatarin po!

Diana007
08-11-11, 22:12
Ka nis ,,, me mu qu tugi nga fd ahahahhaahhahaahahhhaaha

panta_rhei
08-11-11, 22:13
ku mos me dasht forumin se si ne kopshtin zollogjik argetohesh ,kure ti shofish ka kacavaren murev e masnej bijne ne kokerr t shpines

ps,kesh ka harroi me tregu kure kesh heren e fundit ja nxerra guhen shipmpanzes edhe i erdhe inati,e tu qart se smujke me dal pertej hekrav ,e msyv grushta shpimpanzen qaty ngat se ke tuj ja hek morrat e bani lesh:P

:biggrin:
emine, lexo qito se ma kujtove:

shkojne dy shoke ne kopsht zoologjikn edhe ndalen para gorilles qe ishte brenda hekurave. Tash njani prej shokeve po thot: kqyre iqtash cka kam me i bo gorilles!!! :tongue:
ja nisi ky shoku po i zhvesh teshat edhe po e provokon gorillen seksualisht, po e ferkon vetin etj. Gorilla po kqyr e po kallet. Tu provoku ky djali i afrohet kafazit edhe ma shume. gorilla veq po don m'u tranu, e te qet doren gorilla e te kap kete djalin te shtin n kafaz e te ban krejt tegel, te dhunon deri sa i bjen te fikt.
Po shkon t'nesrti ky shoku me e vizitu kete djalin ne spital, po e pyet:

A te ka lendu shume gorilla bre?

Normal, qysh mos me u lendu, po bohen 24 ore as nuk m'ka thirr n'telefon as nuk m'ka shkru sms :biggrin: :biggrin:

lugatja
08-11-11, 22:14
Ka nis ,,, me mu qu tugi nga fd ahahahhaahhahaahahhhaaha

je me bark apo tė vjen tugi nga vehabistat?

Diana007
08-11-11, 22:15
je me bark apo tė vjen tugi nga vehabistat?


Jo qik Djaline vogel e kam ,,,,, nga shkrimet valla :rolleyes:

Oqeani
08-11-11, 22:29
Po tranohem e hajt, kur nuk po kam ma ēka me be, po vi ketu !

lovely
09-11-11, 20:45
e due :smile:

Daglasi
09-11-11, 21:51
e due :smile:

Mos rej,me desht Dardanin,kishe nejt pushim,qysh te kan dhan bannend,edhe nuk isha ardhe kesajde mi fry zjermit:tongue:

Makresh
10-11-11, 22:13
Admin/e,


Propozoj nje moderator tek nenforumi Musliman.

Me pyetjet palidhje, me ironit dhe fyerjet e lugatave te uritura nuk lejn deshir per te lexuar e mesuar dicka te hajrit !
Ne s'jemi vehabista, s'jemi ekstremista e as terrorista !

Nese keni vetčm pakes respekt per Zotin, do ju kisha lutur qe ta vendosni nje moderator i cili e njeh fejen, dhe mund ti rrin gati asaj rubrike !

U propozua Valii, 4peace,... dhe si shtes, e mbeshtes edhe propozimin e GURI SYLAJ, i cili permendi emrin e Hasan MEHMETIT.

http://a10.idata.over-blog.com/3/63/70/17/attention.png

premium
10-11-11, 23:55
Kė quan besimtar ti Gege?


Kėtė???


http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifSa e doni forumin... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2147773#post2147773) 10-11-11 22:26Makresh (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25717) Propozoj me t'qi nese futesh edhe nje here tek toleranca fetare, edhe lugaten sigurisht.
kur luan bisht ...
pastaj mos u anko qiko !

Murgesha
11-11-11, 00:06
Admin/e,


Propozoj nje moderator tek nenforumi Musliman.

Me pyetjet palidhje, me ironit dhe fyerjet e lugatave te uritura nuk lejn deshir per te lexuar e mesuar dicka te hajrit !
Ne s'jemi vehabista, s'jemi ekstremista e as terrorista !

Nese keni vetčm pakes respekt per Zotin, do ju kisha lutur qe ta vendosni nje moderator i cili e njeh fejen, dhe mund ti rrin gati asaj rubrike !

U propozua Valii, 4peace,... dhe si shtes, e mbeshtes edhe propozimin e GURI SYLAJ, i cili permendi emrin e Hasan MEHMETIT.

http://a10.idata.over-blog.com/3/63/70/17/attention.png


p.s. Shkrimet jasht temes u fshin te gjitha.


Pershendetje Makresh!

Propozimi yt ka pergjigjen e stafit.

Ne temen e hapur te stafi i forumit eshte paraqit kerkesa qe te bejme nje moderator te besimit islam te nenforumi Mesime nga Kurani.

Shumica prej nesh jemi deklaru kunder. Qendrimi yne eshte se te ato nenforume nuk ka nevoj per moderator tjere!


Te Bota shpirterore jan keta moderues:
LOJETARI, Murgesha, GURI SYLAJ, Kodra e askush tjeter.


Shkrimi yt dhe i imi jan jasht teme, se shpejti do te fshihen!

Murgesha
11-11-11, 00:08
kur luan bisht ...
pastaj mos u anko qiko !

Premium, shifemi pas nje jave!

Makresh
11-11-11, 00:14
p.s. Shkrimet jasht temes u fshin te gjitha.


Pershendetje Makresh!

Propozimi yt ka pergjigjen e stafit.

Ne temen e hapur te stafi i forumit eshte paraqit kerkesa qe te bejme nje moderator te besimit islam te nenforumi Mesime nga Kurani.

Shumica prej nesh jemi deklaru kunder. Qendrimi yne eshte se te ato nenforume nuk ka nevoj per moderator tjere!


Te Bota shpirterore jan keta moderues:
LOJETARI, Murgesha, GURI SYLAJ, Kodra e askush tjeter.


Shkrimi yt dhe i imi jan jasht teme, se shpejti do te fshihen!Eshte leht te deklarohesh pro- apo kunder !

Duhet edhe arsyeja se pse ?

Lojetari s'ka njohuri per fe !
Ti beson, por jo ne principet islame me sa lexova.
Guri Sylaj, per te cilin besosha qe posedon disa njohuri, deshtoj ne moderim, filloj edhe ai ti prish temat bashk me ato dy lugatet.
Kurse Kodra, kush eshte KODRA ???

Nese nuk vendosni nje musliman si moderator per muslimanet, atehere se shoh me te arsyeshme ta pasuroj at rubrik me tema islame, nese per qellim, keni talljen.

Shyrtone edhe nje here kete mundesi, e nese prap i futni shkelem, atehere naten e mir.

Murgesha
11-11-11, 00:25
Eshte leht te deklarohesh pro- apo kunder !

Duhet edhe arsyeja se pse ?

Lojetari s'ka njohuri per fe !
Ti beson, por jo ne principet islame me sa lexova.
Guri Sylaj, per te cilin besosha qe posedon disa njohuri, deshtoj ne moderim, filloj edhe ai ti prish temat bashk me ato dy lugatet.
Kurse Kodra, kush eshte KODRA ???

Nese nuk vendosni nje musliman si moderator per muslimanet, atehere se shoh me te arsyeshme ta pasuroj at rubrik me tema islame, nese per qellim, keni talljen.

Shyrtone edhe nje here kete mundesi, e nese prap i futni shkelem, atehere naten e mir.Aresyet jan te njohura per stafin.

Dhe ta them me shum sinqeritet, je shum i mireseardhur mos ti pasurosh me ato rubrika me tema islame se askush nuk o ka tallet me ate fe me shum se ju qe po i thuani vetes fetar.

Ky diskutim per ket kerkes perfundon ketu.


Kaloja bukur ne temat tjera!

emine
11-11-11, 09:20
si t'ja nisish mi shkep emocionet per forumvijne qta te hupte edhe ta bajne bajat,

Hajra
11-11-11, 10:47
.....qikaq, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Peja-Boy
12-11-11, 20:49
Veq Bashkjetes kemi pas sjemi dasht kurr :tongue:...Send hajrin pa sja kom prej se rri qetu veq se ma ka hup kohen palidhje ...

Albonita
18-11-11, 17:21
Shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummm

Sepse edhe Dardania, po me Don muaaaaaaaaaaaaaa,ska sheanse mos te kycem pak pak...me thrret me ze te ulet e te ngrohet ...mos e harro deren e shtepis Dardane:wink:

Virti
18-11-11, 17:26
i vetmi forum ne te cilin hy. :cool:

e-uritura
21-11-11, 20:45
Titulli ėshtė irritues, apo jo?

Sepse ju jeni mė tė mirėt, mė tė dijshmit, mė tė pa-anshmit, etj.

Tė nderuar administratorė, moderatorė, udhheqėsi,

Edhe ju jeni njerėz a po jo?

Apo keni ndonjė organ mė shumė se ne antarėt e thjeshtė?

Nuk besoj.

"Nga mendjet e vogla mund tė lindin ide tė mėdha"

apo

"Edhe ora e prishur ia qėllon dy herė nė 24 orė"


Forumi juaj duket si mos mė keq.

Shiqo tek shumė nėnforume, plot e pėrplot tema, 1 temė, njė shkrim, edhe ai i huazuar, dhe pa asnjė mundėsi debatimi.

Shumė nga ato tema, mund tė permblidhen nė njė tė vetme, si psh. "Tė reja nga mjeksia".

Ose, "Tė reja nga diaspora"

Ose...ose...

Besoj se forumi do tė dukej mė i renditshėm, mė i kjartė, mė "nėn kontroll".Nė formė ndihme
pėr ju

e-uritura

Artisti
21-11-11, 20:59
Titulli ėshtė irritues, apo jo?

Sepse ju jeni mė tė mirėt, mė tė dijshmit, mė tė pa-anshmit, etj.

Tė nderuar administratorė, moderatorė, udhheqėsi,

Edhe ju jeni njerėz a po jo?

Apo keni ndonjė organ mė shumė se ne antarėt e thjeshtė?

Nuk besoj.

"Nga mendjet e vogla mund tė lindin ide tė mėdha"

apo

"Edhe ora e prishur ia qėllon dy herė nė 24 orė"


Forumi juaj duket si mos mė keq.

Shiqo tek shumė nėnforume, plot e pėrplot tema, 1 temė, njė shkrim, edhe ai i huazuar, dhe pa asnjė mundėsi debatimi.

Shumė nga ato tema, mund tė permblidhen nė njė tė vetme, si psh. "Tė reja nga mjeksia".

Ose, "Tė reja nga diaspora"

Ose...ose...

Besoj se forumi do tė dukej mė i renditshėm, mė i kjartė, mė "nėn kontroll".Nė formė ndihme
pėr ju

e-urituraPo ta dhezi njė ty hahahahahahhahahahahhaa
Beso, pasha zotin, nė fillim tė kam thėnė hup, pėr kėtė kėrkoj falje edhe njėherė sepse ke dėshmuar veten si e arritur e jo e uritur.

Tė respektoj pėr qėndrimin tėnd rreth fesė, pėr logjikėn e kundėr dogmave rrencare.

Tė respektoj pėr shkronjat tua tė cilat sjellin njė qėndrim tė paluhatshėm.

Sa i pėrket kėshillave, i marr parasysh hahahahahahha


Respekt


Artisti

taraku-1
21-11-11, 21:00
Prap...

repliko ne menyren e shnoshe.. debato ne menyren e shnoshe.. mos vendos foto te thive me qellim provokimi ndaj antarve musliman te ktij forumi, mos postoni ketu femra te mbuluara me hixhab dhe pjest e trupit fotomontazh lakuriq ( e gjithe kjo provokim ) Kto foto i kam pas has nga antari Zero Cool tash moderator i kti forumi dhe prej antarve te ndryshem ...

Mos njellos fen islame ... debato me argumente ska problem.. kjo te jete edhe anasjelltas vlen per neve ne raport me te krishtert ani pse jan pak ne kete forum.
Veq me teper sulmohet feja islame ketu nga disa antare me etiketime te ndryshme se sa e kunderta me fen krishtere...

e-uritura
21-11-11, 21:07
Po ta dhezi njė ty hahahahahahhahahahahhaa
Beso, pasha zotin, nė fillim tė kam thėnė hup, pėr kėtė kėrkoj falje edhe njėherė sepse ke dėshmuar veten si e arritur e jo e uritur.

Tė respektoj pėr qėndrimin tėnd rreth fesė, pėr logjikėn e kundėr dogmave rrencare.

Tė respektoj pėr shkronjat tua tė cilat sjellin njė qėndrim tė paluhatshėm.

Sa i pėrket kėshillave, i marr parasysh hahahahahahha


Respekt


Artisti


Jashtė teme! Kjo nė vijim, jashtė teme!

Tė kujtohet pse mė ke thėnė HUP?

Sepse kam shkruar qė shpesh mė vjen turp qė jam shqiptare!

Ky ėshtė njė shembull shumė i mirė, njė veti e jona e keqe.
Ne ngutemi nė vlerėsime.
Ne i bėhemi tjetrit psikolog pas njė shkrimi tė vetėm.

Por, unė kam shkruar edhe kur ndihem krenare qė jam shqiptare!

Kur ne i shohim, kur ne i pranojmė gabimet tona, dhe bėjmė atė qė mundemi, pėr tė korrigjuar ato. Kjo ėshtė njė hap drejt arritjes.

Sepse me tė vėrtetė gabimet janė pėr tė gjallėt. Edhe UFO-tė gabojne! :D

Artisti
21-11-11, 21:17
Jashtė teme! Kjo nė vijim, jashtė teme!

Tė kujtohet pse mė ke thėnė HUP?

Sepse kam shkruar qė shpesh mė vjen turp qė jam shqiptare!

Ky ėshtė njė shembull shumė i mirė, njė veti e jona e keqe.
Ne ngutemi nė vlerėsime.
Ne i bėhemi tjetrit psikolog pas njė shkrimi tė vetėm.

Por, unė kam shkruar edhe kur ndihem krenare qė jam shqiptare!

Kur ne i shohim, kur ne i pranojmė gabimet tona, dhe bėjmė atė qė mundemi, pėr tė korrigjuar ato. Kjo ėshtė njė hap drejt arritjes.

Sepse me tė vėrtetė gabimet janė pėr tė gjallėt. Edhe UFO-tė gabojne! :D


Nuk ish dashtė me ma rikujtue hahahahahahhahaa se me tė vėrtetė kisha pasė harrue.

Ti stafit unė ty, mos thuaj kurrė ashtu nėse je shqiptare.


Pikė

LOJETARI
21-11-11, 22:33
Titulli ėshtė irritues, apo jo?

Sepse ju jeni mė tė mirėt, mė tė dijshmit, mė tė pa-anshmit, etj.

Tė nderuar administratorė, moderatorė, udhheqėsi,

Edhe ju jeni njerėz a po jo?

Apo keni ndonjė organ mė shumė se ne antarėt e thjeshtė?

Nuk besoj.

"Nga mendjet e vogla mund tė lindin ide tė mėdha"

apo

"Edhe ora e prishur ia qėllon dy herė nė 24 orė"


Forumi juaj duket si mos mė keq.

Shiqo tek shumė nėnforume, plot e pėrplot tema, 1 temė, njė shkrim, edhe ai i huazuar, dhe pa asnjė mundėsi debatimi.

Shumė nga ato tema, mund tė permblidhen nė njė tė vetme, si psh. "Tė reja nga mjeksia".

Ose, "Tė reja nga diaspora"

Ose...ose...

Besoj se forumi do tė dukej mė i renditshėm, mė i kjartė, mė "nėn kontroll".Nė formė ndihme
pėr ju

e-uriturae-uritura ,
Faleminderit pėr kėtė kėshillė , qė pėr mendimin tim ėshtė vend ,prandaj unė po filloj pikėrisht me kėtė temėn tuaj dhe do ta bartė te tema "sa e doni forumin " mbase me duket e tepėrt tė hapet edhe njė temė e veēant pėr tė shpreh vėrejtjet apo kėshillat e anėtarve tė cilat zakonisht po pėfundojnė nė biseda chit-chate siē paska ndodhė edhe me temėn e juaj .
Besoj qė me njė pėrkujdesje pak mė tė madhe tė secilit, do tė ia lehtėsonim njėri-tjetrit punėn dhe forumi nuk do tė dukej "si mos mė keq"

e-uritura
21-11-11, 22:41
e-uritura ,
Faleminderit pėr kėtė kėshillė , qė pėr mendimin tim ėshtė vend ,prandaj unė po filloj pikėrisht me kėtė temėn tuaj dhe do ta bartė te tema "sa e doni forumin " mbase me duket e tepėrt tė hapet edhe njė temė e veēant pėr tė shpreh vėrejtjet apo kėshillat e anėtarve tė cilat zakonisht po pėfundojnė nė biseda chit-chate siē paska ndodhė edhe me temėn e juaj .
Besoj qė me njė pėrkujdesje pak mė tė madhe tė secilit, do tė ia lehtėsonim njėri-tjetrit punėn dhe forumi nuk do tė dukej "si mos mė keq"


Lojtari,

Nuk ėshtė qėllimi i temes pėr tė treguar sa e duam forumin.
Chit-chatet dhe shkrimet jashtė temes fshihen nga ju. Pėr kėtė arsye shkrova "jashtė temes" nė shkrimin drejtuar Artistit.

Qėllimi i temes ishte me ide nga tė gjithė pjestarėt, pėr forumin, jo pėr njėri-tjetrin. Jo ankesa dhe vėrejtje, por kėshilla pėr njė forum sa mė tė mirė.

Ju, udhheqėsia jeni pergjegjės pėr renditjen e temave, ne tė diskutimeve!
Epo, disa nga ne!

Neferta
23-11-11, 08:47
Selektoni pake e jo me fshese dy tri faqe

Hajra
23-11-11, 09:36
........kur po i shof do ksajde po me behet "tullusum japi" , http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

e-uritura
23-11-11, 20:49
........kur po i shof do ksajde po me behet "tullusum japi" , http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


Vetėm ata tė cilėt na prekin thellė nė shpirtė, pėr t`mirė apo pėr t keq, vetėm ata kanė njė ndikim tė tillė nė ne!

Buqja_ch
23-11-11, 23:56
.. nuk thuhet me fjal ....e dine FD

.

Daglasi
24-11-11, 00:23
Hiq:biggrin:du me marr pushim mjekesor per naj kohe:biggrin::biggrin:
ps...a ka naj specialiste qe ma qet pre huji:biggrin:

e-uritura
26-11-11, 11:07
Lojtari, mė ke zhgėnjyer.


Megjithatė, brenda lėkurės suaj, po bėni njė punė tė mrekullueshme!

username
26-11-11, 11:35
Ju pershendes te gjitheve dhe pajtohem me mendimin e juaj zotri Naki :wink: Argetim te kendeshem gjithmone per ju ne Forumin Dardania

rroft e keqja, qka me than tjeter, ne daq fshini kete koment veq mendoj se ne Kasove ka pėrparu bajagi demon-kacia me kete forum shumica jan bo fetar permes googles ,shumica kan pi kafe me siguri ,shumica kan pas plot e plot mesazhe private nejse zoti e din ma mire ,qdo kush esht paraqit si ka mujt jo se si jan ose si duken ne familje shumica bajagi jan pacenzurav av av sa qe kurrr nuk jan ba ne jeten e perditshme shumica permes forumit kan mbajt distance te madhe prej familjes reale qofte me gru qofte me femij ndonese mendoj se shumica e antarve jan moshatare me femije te mi .Tash mendohuni mire e thelle qdo kush ne vete do te ngarkohet nga kjo pergjegjesi e madhe e cila do te paguhet shume shtrenjte-besoj se me keni njoftur me kete shkrim

Virti
26-11-11, 13:35
ka filluar te semuret. nese vazhdon keshtu, metastaza do jete e paveitueshme!

Daglasi
26-11-11, 21:09
Aq sa te ju jep nje keshille moderatoreve,respektoni anetaret ashtu siq jan,edhe me fshis ma pak me punue,duhet menduar me gjet zgjidhje me gjakftohtsi.....

e-uritura
27-11-11, 12:20
Kėshilla e radhes!

Kam respekt pėr femrat nė pėrgjithėsi.
Mirėpo, femrat qė keni zgjedhur tė moderojnė, kanė treguar veten shumė herė qė nuk janė tė denja pėr kėtė post.
Femrat nga natyra janė mė tė buta dhe ato e kanė shumė tė lehtė tė ngatrrojnė ndjenjat nė punėn e tyre, gjė qė ėshtė parė shumė herė nė forum.
Tė jesh moderator, nuk ėshtė privilegj, ėshtė pėrgjegjėsi.
Tė jesh moderator, duhet tė jesh s`pari njeri i drejtė.
Drejtėsia? Nuk ėshtė fare e lehtė tė definohet!
Por, njėra nga parimet thelbėsore ėshtė tė mbash ndjenjat personale larg kur merr rolin e gjyqtarit.
Nėse nuk toleron dot debatet e nxehta, kėrko dorėheqje.
Nėse nuk toleron dot se tjetri ėshtė ndryshe nga ti, ...
Nėse nuk toleron dot se edhe pacenzura ėshtė pjesė e tė tė shprehurit,...
Nėse nuk ke mėsuar se liria e tė shprehurit duhet tė respektohet gjer nė qiell, ...
Nėse nuk ke mėsuar se kur dy antarė ofendohen n`mes vete, duhet tė largohen tė dyja postimet, ...
Nėse nuk din tė punosh nė team,...
Nėse nėnat fluturojnė nėpėr forum, dhe njėrit antar i ipet bann, kurse tjetrit jo,...

Ėshtė vetėm forum, PO.
Por kur ne tė mėsojmė tė gjykojmė drejt, edhe gjėrat e vogla e ndoshta tė parėndėsishme, atėherė dhe vetėm atėherė, shkojmė s`bashku drejt gjėrave tė mėdha, duke gjykuar drejt dhe me rezultate fantastike.

Mos e merrni si fortunė, ishin vetėm kėshilla!

Hajt turqeta :smile:

Qika^Me^Kule
27-11-11, 12:38
E cka me than ? :rolleyes:

Oltiana1
01-12-11, 08:30
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !

Giovanni
01-12-11, 08:32
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !
Ne ty te kemi xhan ...

Hajra
01-12-11, 09:13
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !
....... ma kujtove kosoven para luftes, a thua si do te dukej po te iknim te gjithe nga padrejtesia dhe represioni? hmm...

....perndryshe ke te drejte Mike e nderuar,

http://1.1.1.8/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

e-uritura
01-12-11, 16:30
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !Kush tė pyeti?

Pasi qė je kėtu, a mund tė mė ndohmosh mua dhe tė m`a thuash definimin e drejtsisė?

A ka drejtėsi nė jetėn tėnde?

Jeta vet ėshtė plot padrejtėsi Oltiana!

Dėgjoje Hajren , mė fal, mė dėgjo mua!

Artisti
01-12-11, 17:06
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !

E nderuara Oltiana, nė kuadėr tė ministrisė pėr kėrkesa dhe parashtresa, kemi formuar njė komision i cili do tė merret me anėtarėt tė cilėt hė pėr hė mendojnė se po u bėhet e padrejtė.

Kemi formuar edhe njė komision tjetėr i cili do tė studjoj fjali tė tilla si tė juajat tė cilat nuk vlejnė aspak dhe nuk kanė argumente.

Si po e shihni ne jemi duke punuar dhe do tė punojmė edhe nė tė ardhmen pėr tė gjithė ju e sidomos pėr ata tė cilėt sjellin kėso fjalish tė pabaza.

Sa jemi duke ju falenderuar aq jemi edhe duke ju kqyrė seri qė sa herė doni bagloni hahahahahahahahhaahhahahahahaha.


Sa pėr informimin e drejtė tė juajin ėshtė formuar edhe kujdesja me publik!


PsiLojArtAdm

panta_rhei
01-12-11, 18:08
Kush tė pyeti?

Pasi qė je kėtu, a mund tė mė ndohmosh mua dhe tė m`a thuash definimin e drejtsisė?

A ka drejtėsi nė jetėn tėnde?

Jeta vet ėshtė plot padrejtėsi Oltiana!

Dėgjoje Hajren , mė fal, mė dėgjo mua!

A ti nuk po ki pune tjeter vec me ju prishe njerezve tripat e deshperimit, po? :tongue: :P

...qe edhe une per inat tandin du me ia thane nja dy fjale dashamirese Olti-annes se nderuar (mendoj se ia kam borgj):

Ultianje (oltianna):

Fatmiresisht, simptomat e personit te cilit shpirti iu ka nxan kaps, jane lehte te diktueshme.

Nese te intereson keshilla ime per rastin tend???

po:

MgCl + H2O

quhet: kloruri i magnezit i tretur ne uje (nese ia shton dy pika limon, perbihet ma lehte)

p.s.
hiq ska nevoje te me falenderohesh. Bile kete keshille ia dedikoj gratis secilit a seciles qe vuan si ti.

valiii
01-12-11, 18:19
Pėrderisa ekziston padrejtėsia nė kėtė vend , them qė hiē , hiē se dua !Asgje s'paska thene Oltiana qe i paskeni ra ne qafe ...
Ani de s'ka drejtesi !

A ishte i drejte banni qe e hongre ti panta ?

A ishte i drete banni qe e "honger" e uritura ?

Vetem thuani e kemi merituar edhe u kry puna...

... Bile bile me lehte e keni kshtu se perndryshe pi bjen se po iu lariteni stafit.

e-uritura
01-12-11, 18:29
Asgje s'paska thene Oltiana qe i paskeni ra ne qafe ...
Ani de s'ka drejtesi !

A ishte i drejte banni qe e hongre ti panta ?

A ishte i drete banni qe e "honger" e uritura ?

Vetem thuani e kemi merituar edhe u kry puna...

... Bile bile me lehte e keni kshtu se perndryshe pi bjen se po iu lariteni stafit.


Zotėri avokat i damave, kjo ėshtė njėjtė sikur tė thuash; Nuk dua tė jetoj sepse jeta ka shumė padrejtėsi.

Ani ēka qė e "hongrėm" bann?

Mė jep njė mindil tė lutem, dhe unė do vajtoj nėpėr forum! Unė nuk di si tė vazhdoj tė jetoj pas njė padrejtėsie tė tillė! L O L

panta_rhei
01-12-11, 18:32
Asgje s'paska thene Oltiana qe i paskeni ra ne qafe ...
Ani de s'ka drejtesi !

A ishte i drejte banni qe e hongre ti panta ?

A ishte i drete banni qe e "honger" e uritura ?

Vetem thuani e kemi merituar edhe u kry puna...

... Bile bile me lehte e keni kshtu se perndryshe pi bjen se po iu lariteni stafit.

Ka nje problem te vogel keti, valiii:

Askush askujt nuk ia ka qit kallashin ne kry me i thane "hajde ne Dardani".

Kemi ardhe per qejf, shyqyr zotit, prandaj do te bajme qejf, do te qeshim ngucemi me fjale, shahemi lavdohemi e perqafohemi, qmallemi pezmatohemi e permallohemi... por smutana, perqyrrana te qullavt te ankesave nuk do te behemi.
Kjo eshte loja - keto jane rregullat e lojes.
Kujt iu ka nxane shpirti kaps, e tregova zgjidhjen.

valiii
01-12-11, 18:39
Zotėri avokat i damave, kjo ėshtė njėjtė sikur tė thuash; Nuk dua tė jetoj sepse jeta ka shumė padrejtėsi.

Ani ēka qė e "hongrėm" bann?

Mė jep njė mindil tė lutem, dhe unė do vajtoj nėpėr forum! Unė nuk di si tė vazhdoj tė jetoj pas njė padrejtėsie tė tillė! L O L

Po ti ne vend qe te provokosh anetaret deklarohu se pari, flite per temen a e don apo sa e don forumin ? Nese e po atehere ku ishte deri tash, apo perpara se ki dashte po tash ka nis me t'hi n'qejf lol...
a e ki meritu a jo perjashtimin ?

qe une 100 here e kom meritu edhe qefin sma kane bo mem perjashtu... Kto ja di per nder stafit pse me kane mbivlersu me kete konsiderate qe kane pase per mua... Po ne rastin tend edhe t'pantes eshte ndryshe, une ne kete rast po behem avokat edhe i joti apo jo? Se ki meritu tybe, andaj mos u larite se damat se kane kshtu :))

valiii
01-12-11, 18:45
Ka nje problem te vogel keti, valiii:

Askush askujt nuk ia ka qit kallashin ne kry me i thane "hajde ne Dardani".

Kemi ardhe per qejf, shyqyr zotit, prandaj do te bajme qejf, do te qeshim ngucemi me fjale, shahemi lavdohemi e perqafohemi, qmallemi pezmatohemi e permallohemi... por smutana, perqyrrana te qullavt te ankesave nuk do te behemi.
Kjo eshte loja - keto jane rregullat e lojes.
Kujt iu ka nxane shpirti kaps, e tregova zgjidhjen.

Ti je nder anetaret me kritik ne kete forum, por kur behet fjale per me kritiku stafin ti ate e mer si te qyrravitum, smutan, vajtues...

Stafi eshte i hapur per kritikat dhe ankesat njejte sikurse eshte per lavdatat admirimet...

e-uritura
01-12-11, 18:53
Po ti ne vend qe te provokosh anetaret deklarohu se pari, flite per temen a e don apo sa e don forumin ? Nese e po atehere ku ishte deri tash, apo perpara se ki dashte po tash ka nis me t'hi n'qejf lol...
a e ki meritu a jo perjashtimin ?

qe une 100 here e kom meritu edhe qefin sma kane bo mem perjashtu... Kto ja di per nder stafit pse me kane mbivlersu me kete konsiderate qe kane pase per mua... Po ne rastin tend edhe t'pantes eshte ndryshe, une ne kete rast po behem avokat edhe i joti apo jo? Se ki meritu tybe, andaj mos u larite se damat se kane kshtu :))


Po Valiii, e dua forumin.

Nuk e dua pėr asnjė arsye tjetėr pėrpos qė mund tė flas shqip nė tė, tė komunikoj shqip, tė lexoj tė reja, lajme nga vendi im, dhe tė mėsoj shumeēka!

Isha e zėnė me studime, tani jam nė mbarim e sipėr.

Nuk e kam merituar pėrjashtimin! Edhe kėtė e kam thėnė mė parė! Mė pėrjashtuan "hatri" i muslimanėve! Sepse muslimanėt i shohin postimet e mia si provokime!

Ti, nuk e ke meritu pėrjashtimin asnjėherė, mė beso pėrndryshe nuk do tė kursenin!

Ti nuk erdhe kėtu tė mė mbrosh mua, erdhe tė mbrosh Ultiannen!

Rastin tim e pėrmende vetėm qė tė mbrosh atė qė tha ajo!

Rasti i panta_rhei ėshtė pak mė ndryshe!

Unė nuk ta bėj ty rrafsh, as atij, as atij e as asaj. U`a them tė gjithėve atė qė unė mendoj! Tė gjithėve do tė thotė si antarėve, si staffit!


Nuk bėj/them kurrė asgjė nėse nuk e mendoj mirė!
Nuk bėj/them kurrė asgjė pėr hatėr apo inat tė ndonjėrit!
Ia them ty dhe ēdonjėrit kėtu shumė kjartė ku pajtohemi e ku jo!
Nėse ia vlen sigurisht!

e-uritura
01-12-11, 18:54
Ti je nder anetaret me kritik ne kete forum, por kur behet fjale per me kritiku stafin ti ate e mer si te qyrravitum, smutan, vajtues...

Stafi eshte i hapur per kritikat dhe ankesat njejte sikurse eshte per lavdatat admirimet...


Ik Valiii, ik, ik ik.. Mėso dallimin nė mes tė kritikės dhe pėrqyrritjes!

valiii
01-12-11, 19:05
qe de po iki, prit bijo se sa u nxe muihabeti...

wow, u're so kind demek ski pase kohe me u kyēe kurse historijatin e forumit e din "n'gishta" prej themelimit te forumit... Pirolla t'qofte, mos ke qene pahiri duke studijuar astronomi ?

Oltiana1
01-12-11, 19:43
Euuu , qė nuk u durova pa hy me shkruar kėtu ...

Vėretė mė ngjallni neveri me ca fjalė : E_ Uritura , Pantha , Arstisi ... nuk dua tė diskutoj me ju fare dhe tė drejtėn e fjalės nuk mundeni me ma mohuar ...

E_ Uritura , temės ju pėrgjigja ... heee , mos je me syze qė nuk dallon titujt e temave ?! Ty asnjė shkronjė nuk duhet me ta shkruar , sepse je pa pikė virtyti njerėzorė ... pėr mua je njė anėtare budallaqe . A kuptove tani ?!

Pantha , nuk tė intereson ty si hy kėtu " A hy me qejf apo me zor nė forum " ... rri se as me ty nuk mė postohet , sepse je njeri cinik . Ty tė duhet sherim , sepse ēdo njeriu shikon me ju ngelur nė qaf me provokimet tua , por unė ta liroj rrugėn dhe nuk hy nė njė thes me njė tė sėmurė mental ....

Arstisti , ti kurrė nuk u mbushe mend , vjet shumė e mend pak ,,, euuu , sa keq !Hahahhaha.. njeriu kėnaqet duke qeshur me ju , vėrtetė tė kishte drejtėsi kėtu apo rregull nuk do ishin nė banned ca persona dhe nuk ishin larguar ca anėtarė qė ju jeni njė hiē pėr ta . Ika se nuk kam kohė tė ēaj kokėn me njerėz tė kalibrit siē ėshtė : E_ Uritura , Pantha , Artisti :biggrin:

Mos mė citoni mė ! ( ehh , harrova e di qė nuk keni punė mė tė menēura ... mė citoni lirisht , veē nuk ju kthej shkrim . Mos u hidhėroni tani ) :smile:

Valii , le tė kėshillojnė , citojnė , se kanė qejf ... nuk janė kah e dinė qė postimet e tyre nė secilėn fjalė mė duken lloj cirku tė shkruar nga ca palaēo :)

Oqeani
01-12-11, 21:48
Shume e dua, por po e kapin ethet! Her nxehte, e her ftohet!

jadore
01-12-11, 22:02
qikjo cka tha Oltiana , ke e fort-a..

nejse , pak gabove ..

esenca e forumit eshte te gjitha ng pak , te jesh cinik , te jesh ironik , te kesh humor , te provokosh , te jesh vetevetja , te tolerosh, te mos tolerosh te pohosh , te mohosh nuk lejojme valla .. te dish , te mos dish nuk te falet ketu , ..
kjo e bene me terheqes komunikimin ..

ah , harrova , vetem miqesi nuk bene te kesh ketu , sepse vdes shpirti i debatit pastaj ..

p.s.
per dy te paret gabove , te tretin fale se i sinqert eshte i shkreti , pa sherr e ka ..
e mu a me ke shoqe ..!

Gega 1
01-12-11, 22:14
qikjo cka tha Oltiana , ke e fort-a..

nejse , pak gabove ..

esenca e forumit eshte te gjitha ng pak , te jesh cinik , te jesh ironik , te kesh humor , te provokosh , te jesh vetevetja , te tolerosh, te mos tolerosh te pohosh , te mohosh nuk lejojme valla .. te dish , te mos dish nuk te falet ketu , ..
kjo e bene me terheqes komunikimin ..

ah , harrova , vetem miqesi nuk bene te kesh ketu , sepse vdes shpirti i debatit pastaj ..

p.s.
per dy te paret gabove , te tretin fale se i sinqert eshte i shkreti , pa sherr e ka ..
e mu a me ke shoqe ..!

`Dore, a te kam thene ku, qe s`ben pa ty?!
Nuk merrem me te tjerat qe i ke thene,por vetem me pjesen qe " e bera me te zeze".

`Dore, a po do rep ? :smile:

jadore
01-12-11, 22:24
`Dore, a te kam thene ku, qe s`ben pa ty?!
Nuk merrem me te tjerat qe i ke thene,por vetem me pjesen qe " e bera me te zeze".

`Dore, a po do rep ? :smile:

..jo !.. se po kam qjef mu kone e thjeshte , pa repa ..a i ke vrejte do femra te trullafta .. une jam e thjeshte , skam qjef lavde ...hhha edhe fap flokeve me nje ane ...demek ti livdom po une keshe qishtuqene ..

p.s.
po per qato pra te kam thene caffen ta aranzhoj veq me Elinen , se une jam per ngut ..me kond mu perla mandej ketu , tont gati mu kane bo si vllazen e motra ...a e ke pa sa me dojne hahhaahahahha
spo di a forumi shpi a shpija forum hahahha

e-uritura
02-12-11, 08:52
Euuu , qė nuk u durova pa hy me shkruar kėtu ...

Vėretė mė ngjallni neveri me ca fjalė : E_ Uritura , Pantha , Arstisi ... nuk dua tė diskutoj me ju fare dhe tė drejtėn e fjalės nuk mundeni me ma mohuar ...

E_ Uritura , temės ju pėrgjigja ... heee , mos je me syze qė nuk dallon titujt e temave ?! Ty asnjė shkronjė nuk duhet me ta shkruar , sepse je pa pikė virtyti njerėzorė ... pėr mua je njė anėtare budallaqe . A kuptove tani ?!

Pantha , nuk tė intereson ty si hy kėtu " A hy me qejf apo me zor nė forum " ... rri se as me ty nuk mė postohet , sepse je njeri cinik . Ty tė duhet sherim , sepse ēdo njeriu shikon me ju ngelur nė qaf me provokimet tua , por unė ta liroj rrugėn dhe nuk hy nė njė thes me njė tė sėmurė mental ....

Arstisti , ti kurrė nuk u mbushe mend , vjet shumė e mend pak ,,, euuu , sa keq !Hahahhaha.. njeriu kėnaqet duke qeshur me ju , vėrtetė tė kishte drejtėsi kėtu apo rregull nuk do ishin nė banned ca persona dhe nuk ishin larguar ca anėtarė qė ju jeni njė hiē pėr ta . Ika se nuk kam kohė tė ēaj kokėn me njerėz tė kalibrit siē ėshtė : E_ Uritura , Pantha , Artisti :biggrin:

Mos mė citoni mė ! ( ehh , harrova e di qė nuk keni punė mė tė menēura ... mė citoni lirisht , veē nuk ju kthej shkrim . Mos u hidhėroni tani ) :smile:

Valii , le tė kėshillojnė , citojnė , se kanė qejf ... nuk janė kah e dinė qė postimet e tyre nė secilėn fjalė mė duken lloj cirku tė shkruar nga ca palaēo :)


Me tė vėrtetė nuk ia vlen diskutimi me ty. Ty tė mungon pjesė e madhe e trurit.

Megjithatė do tė t`i them dy-tri fjalė, me shpresė se kėtė herė do tė kuptosh pak nga kėto qė do tė them;

Ti mendon se bota fillon dhe mbaron me me ty anna. Kjo nuk qėndron aspak sepse ti nuk je askush!

Ti mendon se dikush mėrzitet kėtu pse ti nuk poston? Pėrkundrazi, ne gėzohemi kur ka mė pak "bagla" nėpėr forum!

Ti mendon se dikush e pėrmend padrejtsinė qė ti e ndien? Pėrkundrazi, ne qeshim me ty.

Ti e vure vet veten nė njė nivel minus njerėzor, sa qė je pėr keqardhje!

Tani mos bir ndesh me fjalėn tėnde sa herė ,brenda njė postimi.

Dhe shih anna, thotė; mos mė citoni.. Friksohet se do t`a lėndoje dikush me fjalė, dhe pastaj vjen dhe pėrqyrravet pėr padrejtėsira..

Thotė se nuk e don fare forumin, por si t`a pėrmend dikush, kjo vjen dhe poston "me zor". Cili nik po lexon pėr ty?
Pasi qė nuk e don forumin, pse je kėtu gjithė ditėn?


Njė kėshillė pėr ty; Rri sa mė larg forumit! Eja pas njė kohe tė gjatė, kur tė jesh qetsuar, kthjellur dhe shih mė kjartė!

A, sa pėr moderatore, harroje atė punė! Hahahahahahahahahahahaaaahaaahahahahahaahaaaahahah ahahahaaha
hagahgahaghagahgahaghagahgahagahgahgahagahgahagaha ghagahgaha

Oltiana1
02-12-11, 09:50
Me tė vėrtetė nuk ia vlen diskutimi me ty. Ty tė mungon pjesė e madhe e trurit.

Megjithatė do tė t`i them dy-tri fjalė, me shpresė se kėtė herė do tė kuptosh pak nga kėto qė do tė them;

Ti mendon se bota fillon dhe mbaron me me ty anna. Kjo nuk qėndron aspak sepse ti nuk je askush!

Ti mendon se dikush mėrzitet kėtu pse ti nuk poston? Pėrkundrazi, ne gėzohemi kur ka mė pak "bagla" nėpėr forum!

Ti mendon se dikush e pėrmend padrejtsinė qė ti e ndien? Pėrkundrazi, ne qeshim me ty.

Ti e vure vet veten nė njė nivel minus njerėzor, sa qė je pėr keqardhje!

Tani mos bir ndesh me fjalėn tėnde sa herė ,brenda njė postimi.

Dhe shih anna, thotė; mos mė citoni.. Friksohet se do t`a lėndoje dikush me fjalė, dhe pastaj vjen dhe pėrqyrravet pėr padrejtėsira..

Thotė se nuk e don fare forumin, por si t`a pėrmend dikush, kjo vjen dhe poston "me zor". Cili nik po lexon pėr ty?
Pasi qė nuk e don forumin, pse je kėtu gjithė ditėn?


Njė kėshillė pėr ty; Rri sa mė larg forumit! Eja pas njė kohe tė gjatė, kur tė jesh qetsuar, kthjellur dhe shih mė kjartė!

A, sa pėr moderatore, harroje atė punė! Hahahahahahahahahahahaaaahaaahahahahahaahaaaahahah ahahahaaha
hagahgahaghagahgahaghagahgahagahgahgahagahgahagaha ghagahgaha

E_ uritura , mendova qė pak je budallaqe , veē e kuptova qė shkrimet e Annės tė paskan trulluar ...

Edhe unė po ta liroj rrugėn sikurse Anna , sepse njeriu qė quhet " e krisur apo budallaqe liroja rrugėn thonė "

Ehh , po shtoj edhe diē ... Anna vlen sa 100 tė uritura , mos harro !

Kėshillat e tua nuk i hyn kujt nė punė , pėrderisa je E_ uritur , shko ngopu njėherė e kthjellu se AnnA krejt forumi po tė duken .Sa pėr punėn e moderimit ta lėjmė ty se ke qejf , e ndoshta ngopesh ndonjėherė ...

Tung dhe qeshu mė pak se po alivanosesh , e di nga zori je ka qeshė :P

tipi engjellor
02-12-11, 14:13
tybe une e vlersoj ne menyren time ...mudohem me ate timen si ne diskutime si ne kritika ....edhe jam munduar gjithmone me i respektu antaret....po per mendimet kuptohet jemi ketu per me i diskutuar kuptohet ne menyren me te mire.....

jadore
02-12-11, 17:08
tybe une e vlersoj ne menyren time ...mudohem me ate timen si ne diskutime si ne kritika ....edhe jam munduar gjithmone me i respektu antaret....po per mendimet kuptohet jemi ketu per me i diskutuar kuptohet ne menyren me te mire.....
tybe ne ty veq kush hyne ne gjyhnah , se ja ti e done dardanine e dashnine ja kerkush .. tamam tip engjellore..be po te boj veq qita 5 evlad qe po duhet me i ushqy e njerit tem sun ja kthej shninen se i hy ne hak kajde ska , e me ka kalu vakti i dashnise , se veq ne citatet qe ti i drejton njeri merak bohet ..e me thone ho ho qe skesh edhe nje here e re ..

..tash per nima, je per levdat , rri i tille


p.s.
forum ndashit me ju dashte sot , mbani qetesi amoni ju kofte , se qysh jam lodhe tuj u rrugave me pune e qysh jam nervozu tuj prit ne kolon ..veq po pres kush e ka taksirat ...ishalla jo puntorte ..hahah

Artisti
02-12-11, 21:21
Me tė vėrtetė nuk ia vlen diskutimi me ty. Ty tė mungon pjesė e madhe e trurit.

Megjithatė do tė t`i them dy-tri fjalė, me shpresė se kėtė herė do tė kuptosh pak nga kėto qė do tė them;

Ti mendon se bota fillon dhe mbaron me me ty anna. Kjo nuk qėndron aspak sepse ti nuk je askush!

Ti mendon se dikush mėrzitet kėtu pse ti nuk poston? Pėrkundrazi, ne gėzohemi kur ka mė pak "bagla" nėpėr forum!

Ti mendon se dikush e pėrmend padrejtsinė qė ti e ndien? Pėrkundrazi, ne qeshim me ty.

Ti e vure vet veten nė njė nivel minus njerėzor, sa qė je pėr keqardhje!

Tani mos bir ndesh me fjalėn tėnde sa herė ,brenda njė postimi.

Dhe shih anna, thotė; mos mė citoni.. Friksohet se do t`a lėndoje dikush me fjalė, dhe pastaj vjen dhe pėrqyrravet pėr padrejtėsira..

Thotė se nuk e don fare forumin, por si t`a pėrmend dikush, kjo vjen dhe poston "me zor". Cili nik po lexon pėr ty?
Pasi qė nuk e don forumin, pse je kėtu gjithė ditėn?


Njė kėshillė pėr ty; Rri sa mė larg forumit! Eja pas njė kohe tė gjatė, kur tė jesh qetsuar, kthjellur dhe shih mė kjartė!

A, sa pėr moderatore, harroje atė punė! Hahahahahahahahahahahaaaahaaahahahahahaahaaaahahah ahahahaaha
hagahgahaghagahgahaghagahgahagahgahgahagahgahagaha ghagahgahaPashė njė zot a e din sigurt hahahaahhahaa.

Jo more Oktiana ka shkrue se jo AnnA, tu kanė pėrzie pak hahahahaha.

Megjithatė, e nderuara e_uritura, mė duhet ta pranoj qė prapa nikut e_uritura fshihet njė njeri i formuar me njė qėndrim tė prerė dhe shumė objektiv pa marrė parasysh se a pajtohem ēdo herė me ty apo jo.

Shkrimet tua i lexoj me ėndje tė veēant.


Mė beso se mė pėrkujton njė anėtare e quajtur Fortuna, e cila kishte gjithashtu qėndrim shpate, ishte shumė e respektuar nga unė.

Nuk e citova Oktianen se po i duket se me palaēo po flet, por po tė them ty se ke harruar tė citosh pas citimit -Mos mė citoni mė- kur pas saktėsisht 36 shkronjave, bėrtet - citomėni lirisht.

Kundėrthėnie brenda njė fjalie.

Shumė mend ka, ėshtė e menēur, e shoqėruar, jo agresive, jo arrogante, as palaēo nuk ėshtė, veq njė tash nuk po mė hiqet nga koka, AnnA..

vjeshta
03-12-11, 00:23
M'pelqen .

Oqeani
03-12-11, 00:30
M'pelqen .Une e "dashuroj" !

vjeshta
03-12-11, 00:37
Une e "dashuroj" !


Jete tė gjatė pra !lol

Oqeani
03-12-11, 00:41
Jete tė gjatė pra !lol

Amin, me nje u plaka, e tash me ket t shoh sa po me mbane!

e-uritura
03-12-11, 07:01
Pashė njė zot a e din sigurt hahahaahhahaa.

Jo more Oktiana ka shkrue se jo AnnA, tu kanė pėrzie pak hahahahaha.

Megjithatė, e nderuara e_uritura, mė duhet ta pranoj qė prapa nikut e_uritura fshihet njė njeri i formuar me njė qėndrim tė prerė dhe shumė objektiv pa marrė parasysh se a pajtohem ēdo herė me ty apo jo.

Shkrimet tua i lexoj me ėndje tė veēant.


Mė beso se mė pėrkujton njė anėtare e quajtur Fortuna, e cila kishte gjithashtu qėndrim shpate, ishte shumė e respektuar nga unė.

Nuk e citova Oktianen se po i duket se me palaēo po flet, por po tė them ty se ke harruar tė citosh pas citimit -Mos mė citoni mė- kur pas saktėsisht 36 shkronjave, bėrtet - citomėni lirisht.

Kundėrthėnie brenda njė fjalie.

Shumė mend ka, ėshtė e menēur, e shoqėruar, jo agresive, jo arrogante, as palaēo nuk ėshtė, veq njė tash nuk po mė hiqet nga koka, AnnA..

Hajde-de :biggrin:

Unė jam mė e egėr se Fortuna! ;-)

Artisti, Elvio ka ardhur nė pėrfundim, se mua mė mungon sex-i, prandaj jam vullgare, agresive, kam fjalor banal, etj etj...

A forumin? Po, e dua shumė. Edhe mė shumė po e dua kohėve tė fundit!

tipi engjellor
03-12-11, 11:20
tybe ne ty veq kush hyne ne gjyhnah , se ja ti e done dardanine e dashnine ja kerkush .. tamam tip engjellore..be po te boj veq qita 5 evlad qe po duhet me i ushqy e njerit tem sun ja kthej shninen se i hy ne hak kajde ska , e me ka kalu vakti i dashnise , se veq ne citatet qe ti i drejton njeri merak bohet ..e me thone ho ho qe skesh edhe nje here e re ..

..tash per nima, je per levdat , rri i tille


p.s.
forum ndashit me ju dashte sot , mbani qetesi amoni ju kofte , se qysh jam lodhe tuj u rrugave me pune e qysh jam nervozu tuj prit ne kolon ..veq po pres kush e ka taksirat ...ishalla jo puntorte ..hahah

flm shume jadore per kete mendim .....nuk ka gje qe ti nuk din ....ja ke anen ne qdo koment thua gjera te medha ...ke shkrime domethense qe ia vlen gjithmone me i lexu ....te them te drjeten une me shume postoj sesa lexoj por ni shkrime tua pa ja leshuar syte se qka ke shkruar nuk e le.....te pershendes shume...

elvio
03-12-11, 19:00
Hajde-de :biggrin:

Unė jam mė e egėr se Fortuna! ;-)

Artisti, Elvio ka ardhur nė pėrfundim, se mua mė mungon sex-i, prandaj jam vullgare, agresive, kam fjalor banal, etj etj...

A forumin? Po, e dua shumė. Edhe mė shumė po e dua kohėve tė fundit!

Jo vetem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kam pershtypjen qe ajo e te reaguarit ironi e paragjykime vjen si e edukuar ne nje forme (LUFTE PER MBIJETESE)

Shpresoj qe s'do ma fshijne shkrimin sikurse ne temen tjeter,sepse shkrimi yt me nickun tim ketu i mbijeton dites.

Sa e dua forumin????

Shume po e dua,edhe sa me drejtohen,me shume e dua.

Ta shohim ne ditet ne vazhdim sa,,????

e-uritura
04-12-11, 23:10
Jo vetem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kam pershtypjen qe ajo e te reaguarit ironi e paragjykime vjen si e edukuar ne nje forme (LUFTE PER MBIJETESE)

Shpresoj qe s'do ma fshijne shkrimin sikurse ne temen tjeter,sepse shkrimi yt me nickun tim ketu i mbijeton dites.

Sa e dua forumin????

Shume po e dua,edhe sa me drejtohen,me shume e dua.

Ta shohim ne ditet ne vazhdim sa,,????


Seriozisht Elvio, shumė seriozisht, sikur tė tė pyesja tani;

A je normal?

Cila ėshtė pėrgjegjja jote?