PDA

View Full Version : e dini definicionin per dashurine


ali kurtolli
01-02-04, 19:16
ka me mija nocione per dashurin por une do e shkruaj ate qe e kam perpunuar vet ; dashuria eshte nje buke e gatuar per mjeshtri qe kur ta ngrenesh perseri ndjen uri,,,,,nese nuk esht keshtu me thuani njiherit ju pershendes ,,tung tung tung

Zero Cool
06-02-04, 14:55
U harru ajo punė moti tybe :wink: :wink: :wink:

hana
06-02-04, 16:56
dashuria ska perkufizim ,dashuria eshte gjithcka.All you need is love- John Lennon

loti
09-02-04, 01:34
Po e perseris nuk e di se sa here ,dashuria eshte menyra ma e lire qe i kushton nje te varferi me bo sex !!!

turisti
14-09-04, 18:28
Dashuria eshte FILLIMI I MBARIMIT. :wink:

sihana
01-12-04, 18:12
dashuria eshte parim ui qdo gjeje arsy e qdo gjeje dhe fund i qdo gjeje

KriSTaL
02-12-04, 15:56
Pa uje ska jet.

Pa dashuri ska ndjenja , pa ndjenja ska puthje , pa puthje ska dashuri , pa dashuri ska kenaqesi.

turisti
02-12-04, 22:50
Keshtu :
________-" Dashuria nuk din per marre ".

- " Nese nuk i llogarisim grindjet mes partnereve,DASHURIA nuk zgjat shume ".

- " Dashuria eshte flaka e cila shuhet ne mes te kembeve ".

- " Dashurojm ( gjithashtu dhe urrejm )pa arsye ".

- " Genjeshtra e shkaterron shoqerien, a e verteta dashurien " .

- " Dashuria nuk eshte qe te dashuruarit te shiqojne njeri tjetrin,por te shiqojne ne drejtim te njejte ".

- " Dashuroni me shpejjt - jeta eshte e shkurte ".

Ju pershendet,TURISTI. :wink:

Kercovari
02-12-04, 23:20
Ehe shoki,i je fut romantikes bolle mire.haaahaaaaaa!
E per mua dashuria eshte:Hyp se te vrava zbrit se te vrava!

turisti
02-12-04, 23:23
Ehe shoki,i je fut romantikes bolle mire.haaahaaaaaa!
E per mua dashuria eshte:Hyp se te vrava zbrit se te vrava!

Po edhe ajo eshte definicioni i mire,vetem duhesh shume " hyp dhe zbrit ",hahahahahahahhahaha e lodhesh,hahahahahahahahahaha. :wink:

Cili definicion prej ketyre qe i larteshenova te pelqen?? :wink:

Kercovari
03-12-04, 08:25
Ehe shoki,i je fut romantikes bolle mire.haaahaaaaaa!
E per mua dashuria eshte:Hyp se te vrava zbrit se te vrava!

Po edhe ajo eshte definicioni i mire,vetem duhesh shume " hyp dhe zbrit ",hahahahahahahhahaha e lodhesh,hahahahahahahahahaha. :wink:

Cili definicion prej ketyre qe i larteshenova te pelqen?? :wink:
Valla bash mire me u lodh se ndoshta ligem pak se jem be si i 13.derr ne oborin e kojshiut,prej dativi ne akuzativ.Haaaaaahhaaaa!

sihana
03-12-04, 11:50
turisti mua tgjitha me pelqyen por me se shumti kjo e fundit ... :wink:

te pershendes

Engjellushja
03-12-04, 12:09
DASHURIA esht....................

Mė e rėndė se toka
Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja
Pafund sa gjithėsia

E ėmbėl sa fjala
E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja
E fortė sa qėndrimi

Rrėnon edhe atje
Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend
Ku rrėnjė ska lėshuar

E-ndrit errėsirėn
Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat
Dhe ndalon ėndrrimin

Ujitet dhe jeton
Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin
Dhe nuk ka tė ngrirė

Rrallė kthehet aty
Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort
Kur pushton s`pari herė

Pastron ēdo plagė
Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme
Plagėn e shėron

Vajin e kthen nė kėngė
Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht
Kur nuk ka bashkim

Kur ndizet t`parėn herė
Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet
Ėshtė e para dhe nuk harrohet

Diana007
03-12-04, 16:18
DASHURIA esht....................

Mė e rėndė se toka
Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja
Pafund sa gjithėsia

E ėmbėl sa fjala
E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja
E fortė sa qėndrimi

Rrėnon edhe atje
Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend
Ku rrėnjė ska lėshuar

E-ndrit errėsirėn
Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat
Dhe ndalon ėndrrimin

Ujitet dhe jeton
Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin
Dhe nuk ka tė ngrirė

Rrallė kthehet aty
Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort
Kur pushton s`pari herė

Pastron ēdo plagė
Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme
Plagėn e shėron

Vajin e kthen nė kėngė
Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht
Kur nuk ka bashkim

Kur ndizet t`parėn herė
Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet
Ėshtė e para dhe nuk harrohet

Engjellushe te pergezoj per kete qe ke shkru te lumt vetem vashdo me keto postime vertet me pelqejn, shum te mira jan,

Te pershendes dhe te puth shuuuuuum Diana :wink:

turisti
03-12-04, 22:36
Ehe shoki,i je fut romantikes bolle mire.haaahaaaaaa!
E per mua dashuria eshte:Hyp se te vrava zbrit se te vrava!

Po edhe ajo eshte definicioni i mire,vetem duhesh shume " hyp dhe zbrit ",hahahahahahahhahaha e lodhesh,hahahahahahahahahaha. :wink:

Cili definicion prej ketyre qe i larteshenova te pelqen?? :wink:
Valla bash mire me u lodh se ndoshta ligem pak se jem be si i 13.derr ne oborin e kojshiut,prej dativi ne akuzativ.Haaaaaahhaaaa!


Mos u gjuj me GRAMATIKE,por maju me DASHURI,hahahahahahahahahahahahahahahahahahha. :wink:

turisti
03-12-04, 22:38
turisti mua tgjitha me pelqyen por me se shumti kjo e fundit ... :wink:

te pershendes

Ateheri ēka po pret? SHPEJTO!!!!!!!!!,hahahahhahahahahahahahahahaha. :wink:

Je gjithashtu e pershendetur,TURISTI. :wink:

Kercovari
04-12-04, 11:04
Ehe shoki,i je fut romantikes bolle mire.haaahaaaaaa!
E per mua dashuria eshte:Hyp se te vrava zbrit se te vrava!

Po edhe ajo eshte definicioni i mire,vetem duhesh shume " hyp dhe zbrit ",hahahahahahahhahaha e lodhesh,hahahahahahahahahaha. :wink:

Cili definicion prej ketyre qe i larteshenova te pelqen?? :wink:
Valla bash mire me u lodh se ndoshta ligem pak se jem be si i 13.derr ne oborin e kojshiut,prej dativi ne akuzativ.Haaaaaahhaaaa!


Mos u gjuj me GRAMATIKE,por maju me DASHURI,hahahahahahahahahahahahahahahahahahha. :wink:
Po shoki,dashuria eshte edhe thelbi i gramatikes ne shqiptim te zanoreve.Haaaahaaaaaaaaaa!.

KriSTaL
04-12-04, 11:52
Mire te gjith keni shkruajtur , te gjith shkruajn ate qe din.....po gjene se kush me se miri nga ju aaaaaaa

Kercovari
04-12-04, 18:09
Mire te gjith keni shkruajtur , te gjith shkruajn ate qe din.....po gjene se kush me se miri nga ju aaaaaaa
!....aaaaaaaaa!Fundi i karieres,edhe pse askush se do!?.

Engjellushja
05-12-04, 12:12
DASHURIA esht....................

Mė e rėndė se toka
Mė e lehtė se hija
E vjeter sa lindja
Pafund sa gjithėsia

E ėmbėl sa fjala
E hidhur sa pikėllimi
E ngrohėt sa falja
E fortė sa qėndrimi

Rrėnon edhe atje
Ku fare ska ndėrtuar
Ep fryte nė atė vend
Ku rrėnjė ska lėshuar

E-ndrit errėsirėn
Errėson ndriqimin
I pasuron ėndrrat
Dhe ndalon ėndrrimin

Ujitet dhe jeton
Edhe nė shkretėtirė
Pėrballon acarin
Dhe nuk ka tė ngrirė

Rrallė kthehet aty
Qe njėherė del
Ėshtė fuqi e fort
Kur pushton s`pari herė

Pastron ēdo plagė
Dhe njė ofshamė liron
Sa do t`jetė e dhimbshme
Plagėn e shėron

Vajin e kthen nė kėngė
Ngushllimin nė urim
Ndryshk unazat ne gisht
Kur nuk ka bashkim

Kur ndizet t`parėn herė
Flaka e saj pėrjetohet
Vetėm prushi nėse mbetet
Ėshtė e para dhe nuk harrohet

Engjellushe te pergezoj per kete qe ke shkru te lumt vetem vashdo me keto postime vertet me pelqejn, shum te mira jan,

Te pershendes dhe te puth shuuuuuum Diana :wink:

Jo vetem t mira por dhe t verteta :wink:

mpuuuuuuuuuuuuuuuuuuc zurück Diana :wink:

KriSTaL
05-12-04, 16:29
aS TE hysa as te hasa , midis drinit ne 2 shelje te thataaaaaaa hahahahha

turisti
06-12-04, 00:20
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

KriSTaL
06-12-04, 08:14
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kercovari
06-12-04, 08:54
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.
Dashuria eshte kur kepucet e grisura te veres,te i bajsh edhe per dimer.
Haaahhahhhhaaaa!

KriSTaL
06-12-04, 10:15
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.
Dashuria eshte kur kepucet e grisura te veres,te i bajsh edhe per dimer.
Haaahhahhhhaaaa!
hahahahha korcari ajo nuk eshte dashuri , ate do e quaj me mire Kursimtariiii ahhahahah

Kercovari
06-12-04, 11:46
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.
Dashuria eshte kur kepucet e grisura te veres,te i bajsh edhe per dimer.
Haaahhahhhhaaaa!
hahahahha korcari ajo nuk eshte dashuri , ate do e quaj me mire Kursimtariiii ahhahahah
E sakte!Kurseje dashurin per ato qe te do.

turisti
06-12-04, 14:24
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kur t'i marresh " veprime dhe pa pelqimin e te tjereve " dhe kur nuk ka asgje qe te " inkurajon ",ateherit caku i DASHURISE eshte i PLOTESUAR dhe BULEVARDI e humb efektin e vet dhe shkelqimin e meparshem,zotriu KRISTAL . :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:

KriSTaL
06-12-04, 18:57
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kur t'i marresh " veprime dhe pa pelqimin e te tjereve " dhe kur nuk ka asgje qe te " inkurajon ",ateherit caku i DASHURISE eshte i PLOTESUAR dhe BULEVARDI e humb efektin e vet dhe shkelqimin e meparshem,zotriu KRISTAL . :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:
:wink: Ehhhh bukur Turisti , ky definicioni yt me respekt Kristali.

turisti
07-12-04, 01:04
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kur t'i marresh " veprime dhe pa pelqimin e te tjereve " dhe kur nuk ka asgje qe te " inkurajon ",ateherit caku i DASHURISE eshte i PLOTESUAR dhe BULEVARDI e humb efektin e vet dhe shkelqimin e meparshem,zotriu KRISTAL . :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:
:wink: Ehhhh bukur Turisti , ky definicioni yt me respekt Kristali.


Faleminderit Kristal.Te deshiroj shkėlqim te perjetshem.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Kercovari
07-12-04, 11:08
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kur t'i marresh " veprime dhe pa pelqimin e te tjereve " dhe kur nuk ka asgje qe te " inkurajon ",ateherit caku i DASHURISE eshte i PLOTESUAR dhe BULEVARDI e humb efektin e vet dhe shkelqimin e meparshem,zotriu KRISTAL . :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:
:wink: Ehhhh bukur Turisti , ky definicioni yt me respekt Kristali.


Faleminderit Kristal.Te deshiroj shkėlqim te perjetshem.

Me nderime,TURISTI. :wink:
Si dijamantit mendove?.

turisti
07-12-04, 12:38
:P :P DASHURIA ĖSHTĖ BULEVARD DĖSHIRASH TĖ PAREALIZUARA. :P :P

TURISTI :wink:

ajjj ja ja ja ja ja jooooo Ja ke Fut kot plakoo

Dashuria ėshtė bulevard dėshirash, por nuk ėshtė bulevard i dėshirave tė parealiyuara.

Dashuria ėshtė ajo qe te inkurajon te nxit tė marresh veprime , dhe pa pelqimin e te tjerevee.

Kur t'i marresh " veprime dhe pa pelqimin e te tjereve " dhe kur nuk ka asgje qe te " inkurajon ",ateherit caku i DASHURISE eshte i PLOTESUAR dhe BULEVARDI e humb efektin e vet dhe shkelqimin e meparshem,zotriu KRISTAL . :wink:

Te pershendes,TURISTI. :wink:
:wink: Ehhhh bukur Turisti , ky definicioni yt me respekt Kristali.


Faleminderit Kristal.Te deshiroj shkėlqim te perjetshem.

Me nderime,TURISTI. :wink:
Si dijamantit mendove?.

Jo,si kristal. :wink:

Kercovari
07-12-04, 16:07
Edhe pak do te hapim minieren e kristalit!.

Kaci
07-12-04, 22:40
Fefinicioni me i aferm per dashuri

Dashuria ėshtė zemėr gjėrė,
ėshtė e dhimbshme,
dashuria nuk ka smirė,
nuk mbahet nė tė madh,
nuk krenohet
nuk ėshtė e panjerėzishme,
nuk kėrkon interesin e vet,
nuk hidhėrohet
nuk e mban mend tė keqen,
nuk i kėnaqet padrejtėsisė,
por i gėzohet tė vėrtetės.
Arsyeton gjithcka,
beson gjithcka,
shpreson gjithcka,
duron gjithcka.” (1 Kor 13, 4-7)

turisti
08-12-04, 01:57
Edhe pak do te hapim minieren e kristalit!.

A po gjelozon?Hahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

koceli
08-12-04, 02:32
Dashuria pėr mua ėshtė si dielli pėr lulen,kurse sexi si uji pėr lulen!

Kercovari
08-12-04, 08:30
Edhe pak do te hapim minieren e kristalit!.

A po gjelozon?Hahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:
Jo more cfar!.Edhe per mua dashuria eshte e kristalte si melatonini qe te ve ne gjume diten,per te qene aktiv naten!.Haahaaaaaaa!.

KriSTaL
08-12-04, 14:03
:arrow: :P :P :P :P :P

turisti
08-12-04, 22:05
" Dashuria eshte loje ne te cilen te dy palet munden me fitue ".

Mr_100%
09-12-04, 11:25
DASHURIA S“ESHTE GJE TJETER PERVEQ SE NJE -

COCTEIL HORMONESH

turisti
10-12-04, 01:05
DASHURIA S“ESHTE GJE TJETER PERVEQ SE NJE -

COCTEIL HORMONESH

Koxha sakt.

Pershendetje,TURISTI. :wink: