PDA

View Full Version : Tifozat Kuq e Zi


tifozshqiptar
04-02-04, 16:13
http://www.tifozatkuqezi.com/sabiti-146.gif


Kush janė "Tifozat Kuq e Zi"?


"Tifozat Kuq e Zi" janė grup i tifozėve mė tė flaktė tė Kombėtares shqiptare nė futboll dhe tė tė gjithė sportistėve shqiptarė nė pėrgjithėsi. Nė kėtė grup janė shkrirė tė gjithė ata tifozė tė cilėt e kanė pėrkrahur Shqipėrine tash e sa vjet nė ndeshjet e saja nė vend dhe nė mbarė Europėn. Pos nė Shkodėr dhe nė Tiranė, e kemi shoqėruar Kombėtaren kuq e zi edhe nė Cardiff, Leverkusen, Belfast, Newcastle, Dublin, Geneve dhe nė shumė stadiume tjera anė e mbanė Evropės.

Qėllimi ynė ėshtė qė t'i mbledhim rreth vetes tė gjithė sportdashėsit shqiptarė nė misionin fisnik tė pėrkrahjes sė Kombėtares dhe dhėnies sė kontributit nė sukseset e saj. Duam ta zgjerojmė rrjetin tonė nė mbarė botėn dhe t'i organizojmė tifozėt shqiptarė. T'i kėndojmė Shqipėrisė sonė me njė zė, tė jemi lojtari i 12-tė i Kombėtares dhe tė jemi dita ditės mė tė organizuar dhe mė tė koordinuar. Derisa ēunat t'i zhvillojnė betejat e tyre nė fushė dhe tė luftojnė pėr flamurin kuq e zi, ne do ta zhvillojmė luftėn tonė, njėsoj tė rėndėsishme, atė tė prezentimit dinjitoz tė vendit tonė kudo qė tė shkojmė.

Prandaj ju thėrrasim qė me ndihmėn tuaj, me ndihmėn e gjithkujt qė e quan veten tifoz shqiptar, gjithkujt qė e nderon fanellėn kuq e zi, t'i ndihmojmė Kombėtares tė na e zbardhė fytyrėn dhe tė na gėzojė me fitore tė reja!


O sa mirė me qenė shqiptar!

tifozshqiptar
18-02-04, 15:36
Live Ticker:

Shqipni-Suedia -:- (-:-)

me ndihmėn e revistėn online edhe nji herė siguron komentimin e drejtpėrdrejtė me shkrim tė ndeshjes sė Kombėtares shqiptare nė futboll. Tė mėrkuren, mė 18 shkurt 2004 tue ia fillue prej orės 19:45, komentatori ynė do t'ju mbajė t'informuem minut pas minuti lidhur me ēdogja qė ndodhė nė "Qemal Stafa" tė Tiranės nė ndeshjem miqėsore Shqipni-Suedi. Ejani t'i pėrkrahim bashkė djemtė tanė!

E kuqja, e kuqja...

hana
21-02-04, 11:16
pershendetje tifozshqiptar dhe te gjith tifozave kudo qe jan edhe une ate nat kur fitoi shqipraia i pash ne nje program dhe me te vertet me pelqyen shum krijuan nje atmosfer shum te kendshme :lol: :lol:

livoreka bicio
31-10-04, 00:18
PERSHENDES TIFOZAT KUQ E ZI. :P

blusky
31-10-04, 10:14
Tifozat kuq e zi veq perpara,ju lumtė

skenderbeu
17-10-05, 12:09
http://www.tifozatkuqezi.com/res/big-sabit.gif

"Tifozat Kuq e Zi" janė prezantuar nė tribuna me imazhin e madh tė Skėnderbeut, me flamurin poaq tė madh kombėtar, dhe me parullėn e re "NJĖ KOMB, NJĖ KOMBĖTARE", tė shoqėruar me parullat tona tjera "O sa mirė me qenė shqiptar", "Tifozat Kuq e Zi", "Palushi ra pėr flamur", etj.


http://www.tifozatkuqezi.com/res/lajmet/tkz-turqia.jpg


http://www.tifozatkuqezi.com/res/lajmet/tkz-turqia.jpg


SHQIPERIN E KAM NE ZEMER E KAM NE ZEMER SE JAM SHQIPETARE


~O SA MIRE ME QENE SHQIPETARE~