PDA

View Full Version : Cilen Lig Evropiane e preferoni me se shumti??


Cool_Boy
05-02-04, 14:38
Pershndetj te gjithve sidomos atyre qe pergjigjen ne kete tem.

Me tregoni "Cilen Lig (te futbollit) Evropiane e preferoni me se shumti?? dhe pse??

Per vete e preferoj shum Seria-n A Ligen Italiane pra sepse kan lajtur dhe lujan shum lojtar me fam boterore dhe jan klube shum te sukseshme, dhe e preferoj lojen se si ata e zhvillojn.

tung

K-man
05-02-04, 15:30
UEFA Champions League, sepse lojtart ma t'mire te evropes lujn aty.

GjIlAnAsI_cSi
17-02-04, 01:01
Spain - Primera Division


Une Qitone e Kshiri Ma Se Shumti Edhe Me Pelqen Ma Se Shumti :)

ReaL-MadriD Si ddosnet-i i Artanibb :D I fort :D

arTanibb
17-02-04, 17:17
Spain - Primera Division


Une Qitone e Kshiri Ma Se Shumti Edhe Me Pelqen Ma Se Shumti :)

ReaL-MadriD Si ddosnet-i i Artanibb :D I fort :D


hhahaha Gjilanasi_CsI, i paska punt mir n`kofshin si dossneti jam e kan leht, jo mi rrxu krejt po veq n`llag mi shti :P

caki
28-02-04, 09:05
Pershndetj te gjithve sidomos atyre qe pergjigjen ne kete tem.

Me tregoni "Cilen Lig (te futbollit) Evropiane e preferoni me se shumti?? dhe pse??

Per vete e preferoj shum Seria-n A Ligen Italiane pra sepse kan lajtur dhe lujan shum lojtar me fam boterore dhe jan klube shum te sukseshme, dhe e preferoj lojen se si ata e zhvillojn.

tung

Pershendetje Cool_Boy
Une e preferoj, natyrisht, Ligen Italiane edhe jo ate per Kupe te Italise por te ashtu quajturen Scudetto italiano, sepse ajo eshte per Seria A me e rendesishmja, por per fat te keq squadra ime Inter-i edhe ne kete vit nuk po fiton, keshtu qe u myta tu u perla me Milanistat edhe me Juventinat veq edhe boksat ēka nuk kan kersit, po te isha ne kosove sigurisht se kisha me ardh edhe deri te ajo, por ketu nuk po guxoj... :wink: :wink:

Cool_Boy
08-03-04, 12:56
Pershdntje Caki

Hej caki mos fol keq per Juventusin se krisin boksat ne forum ahhah..Jo me te vretet e dua Juventusin por edhe Interin e Milanos por se di kete vit ata Interi nuk eshte ka jav lidh hiq more njeri nuk e di spe..Mbasi i doni ata mundeni ta jepni mendin tende se na Juventinat do ta fitojm Champion League kete vit ok..

pershdnetje per te gjith

illyria
19-03-04, 05:29
Pėr mua ėshtė PREMIERE LEAGUE e Anglisė mė e mira! Pse? Sepse luhen lojė dinamike,pa shumė faulla dhe ndėrprerje,shumė fer.Stadiumet pa shteg tė atletikės,bari tepėr fantastik,publiku shumė i disciplinuar,nuk gjuan fishekzjarre dhe nuk ndezin asgjė.Publiku ėshtė i ndarė nga fusha vetėm me njė panel reklamash 50 cm tė lartė dhe anojnė shumė bukur pėr ekipet e tyre,sidomos i kanė hymnet (kėngėt) fantastike.
Lojtarėt janė tė fuēishėm dhe secili ekip ka mjaft lojtarė cilėsorė.Edhe portierėt janė fantastik.

just_for_u_babe
02-04-04, 14:12
Seria A

meduni
10-05-04, 23:48
bundesliga edhe champions league pershkak se bayerni lun ne keto lig.

Naki
13-05-04, 19:08
Pasi jetoje ne gjermani ,preferoje shume Bundes Ligen,spontanishte shkoje nga nje here ne stadionin e o5 Mainzit.

Vera
13-05-04, 19:18
Per mua me e mira dhe qe e preferoj nej lig europiane eshte PREMIERE LEAGUE, SERIA-A dhe PRIMIERA DIVISION

Cool_Boy
14-05-04, 17:51
Per mua me e mira dhe qe e preferoj nej lig europiane eshte PREMIERE LEAGUE, SERIA-A dhe PRIMIERA DIVISION


Seria A THE BEST apo Vera

Vera
14-05-04, 23:08
po Cool_Boy ia ke qellu

Cool_Boy
15-05-04, 18:16
po Cool_Boy ia ke qellu

Vera kush te pelqen ne Seria A?

Vera
16-05-04, 15:08
valla me te thon te drejten Cool_boy gogja mir luajn disa lojtar Inzagi Vieri Toti etj etj ka shum

mr_beni
21-06-04, 14:53
per mendimin tim liga me e mir eshte PRIMERA DIVISION e per SERIA A
qe the ti Cool_boy ajo lig ka qen kur ka qen se tash nuk mundet me u
krahasu me ligen angleze e spanjolle

ShEjToNkA
12-07-04, 00:45
Seria A Liga Italiane...........

____________________

Ma e Mirė Ėshtė Njė e Vėrtet e Hidhurė Se Sa Njė Gėnjeshtėr e Ėmbėl

Cool_Boy
12-07-04, 09:23
per mendimin tim liga me e mir eshte PRIMERA DIVISION e per SERIA A
qe the ti Cool_boy ajo lig ka qen kur ka qen se tash nuk mundet me u
krahasu me ligen angleze e spanjolle


mr_beni,mr_problemi po me ben me qesh kur po me thua keshtu besom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po a po me tregon ti mua se qfare lojtar luajn ne seria A dhe qfare lojtar luajn ne premiership???Lehe shokut se krejt yjet e futbollit vijn nga Seria A ok............

mr_beni
12-07-04, 18:29
per mendimin tim liga me e mir eshte PRIMERA DIVISION e per SERIA A
qe the ti Cool_boy ajo lig ka qen kur ka qen se tash nuk mundet me u
krahasu me ligen angleze e spanjolle


mr_beni,mr_problemi po me ben me qesh kur po me thua keshtu besom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po a po me tregon ti mua se qfare lojtar luajn ne seria A dhe qfare lojtar luajn ne premiership???Lehe shokut se krejt yjet e futbollit vijn nga Seria A ok............


Po tregom bre Cool_Boy se cili yll boteror eshte dal nga seria A?
se yjt e futbollit luajn te gjith ne premier lig dhe primera division

AlbBoy
15-07-04, 10:58
Une pelqej Ligen e Italis edhe te Anglish, nje skuader me pelqen ne spainje barcelona.
keshtu qe me shum italia, AC Milan

Toti
21-08-04, 13:42
Kuptohet futbolli ma i bukur ne bot osht ne ligen Angleze po sa per ekipe si Spanja si i ka as ni shtet evropian si ka Real Madrid Barcelona Valencia Deportivo kto ekipe luajn futbollin ma taktik dhe ma te bukur ne bot si ne ligen spanjolle si ne ligen e kampionve kurse ekipet angleze ekipet jan te forta vetem gjat ndeshjeve qe i zhvillojn ndermjet vetit si te dalin ne kupat evropiane nuk arrijn as nje sukses kurr e sa per ligen italiane ma mir spo folum se kjo lig u kan kur u kan tash ka marr fund se te gjitha mega yjet e futbollit jon ne Spanj edhe osht e vertet se te gjitha yjet botrore qe kan qen edhe jan ne Spanj kan lu duke filluar prej Peles Maradones Ronalldos tani ne spanj luajn te gjitha yjet qka ekzistojn Zidane Ronaldo Figo Bekam Owen Raul Morientes Carlos kta jon vetem te nje ekipe e spo i permenum lojtart e tjerav ekipe spanjolle :)

buja
22-08-04, 00:09
Per medimin tim kapionati frances eshte mas interesanti sepse gjithmon ka shum kandidat per titull dhe shumica e yjeve te futbollit keto 10 vitet e fundit vijn nga franca kurse ne angli,itali,gjermani e spanj dihet gjithmon kampioni man.unt. arsenal,juventus,milano,bajerni,borusia(d),real(m) ,barcelona,valencia,rralle shum rrall mund te ket ndryshime. Kurse sa per loj te mir dhe atraktive per mua edhte liga angleze.

qendrimi
07-09-04, 15:52
kush tjeter pos ac milano

fisniku
07-09-04, 16:00
Me se shumti me pelqen me pa futbollin Anglez,kuptohet qe liga Italiane dhe Spanjolle kan futbollist shume te mire mirepo une mendoj qe liga Angleze eshte shume ma atraktive per shikuesin.