PDA

View Full Version : BOKS Luan Krasniqi 14 Shkurt !


Zero Cool
10-02-04, 22:16
Me 14 Shkurt dikun rreth orės 23 , Luani do tė provoj prap ta kthej titullin e kampionit. Ēka mendini pse e humbi titullin dhe a do ta rikthej ?

pimi
14-02-04, 14:00
paj dihet pse e ka humbur ose per para ose per leonora jakupin se na shqiptart per kto dy sende e hupim edhe kryet se leje me titullin qa me bo zoti na ka fal kshtu te till
qao te pershendes nese sesht kshtu pergjigju

Zero Cool
15-02-04, 01:00
Bravo Luan Urime ty edhe tė gjthė Shqiptarėve, ke luftu si burrat.
Edhe njė herė URIME titullin Evropjan nė boks edhe ruje tash mos u ban si herėn e kaluar !

lazdrani
15-02-04, 10:51
Zero Cool te pershendes ty dhe te gjithe dashamiret e Boksit.


Luan Krasniqi Shpirtin ta hangsha se me ke kenaqe mbrem,kjo ishte nje ndeshje qe kur nuk kam pare Luanin aq te koncetruar dhe teknikish i pregaditur,me plote merite e rikthej titullin Evropjan.Dhashte zoti na shkon tani ne Rengun Boteror te boksit dhe ju uroje nga zemra plote fat.Urime urrime te gjithe shqiptareve...... :wink:

Barbaroza
15-02-04, 12:52
Urraaaaaaaaaaa per Luanin,urime urime :D

arTanibb
17-02-04, 17:07
I vetėdijshėm pėr atė qė e pret nė takimin me turkun Samil Sam, Krasniqi kishte punuar intenzivisht, pėr paraqitje sa mė dinjitoze nė ditėn qė koincidoi me dy festa, Ditėn e tė dashuruarve dhe rikthimin e brezit tė kampionit evropian nė kategorinė e rėndė
Luan Krasniqi ka arritur me sukses tė ballafaqohet me sfidėn e quajtur Sinan Samil Sam, duke i rrėmbyer atij titullin e kampionit, tė cilin Krasniqi e kishte humbur nė korrik tė vitit 2002 nga polaku Pzhemisllav Saleta.

I vetėdijshėm pėr atė qė e pret nė takimin me turkun Samil Sam, Krasniqi kishte punuar intenzivisht, pėr paraqitje sa mė dinjitoze nė ditėn qė koincidoi me dy festa, Ditėn e tė dashuruarve dhe rikthimin e brezit tė kampionit evropian nė kategorinė e rėndė.

Nė meēin i cili zgjati 12 raunde, Krasniqi ka treguar pėrqėndrim dhe pėrgatitje tė lartė fizike dhe tekniko-taktike, tė cilat ishin ēelėsi i tij drejt njė suksesi tė ri.

Nė pėrfundim tė meēit, 2 gjyqtarė i japin pikėn Luanit, kurse njėri mendon se meēi ishte i barabartė, me tė cilat pikė titulli rikthehet nė duart e djaloshit nga Kosova.

Ky Boks-meē ėshtė pėrcjellur nga njė numėr rekord shikuesish.

Turma e madhe e njerėzve e cila ishte tubuar para platosė sė Pallatit tė Rinisė dhe tė Sporteve nė Prtishtinė, ku Televizioni i Kosovės kishte vendosur videoprojektorin, e ka pritur me brohoritje dhe duartrokitje momentin kur Luan Krasniqi zyrtarisht ėshtė shpallur fitues.

Tanimė 14 shkurti, pėr gjithė shqiptarėt kudo qė janė, do tė jetė njė arsye mė tepėr pėr tė festuar.

http://www.kosova.com/~news/foto/luan_krasniqi.jpg

Ky boks-meē ėshtė pėrcjellė me interesim tė madh pėrmes TV edhe nė Kosovė. Pas pėrfundimit tė boks-meēit grupe tė mėdha tifozėsh kanė festuar gajtė natės nėpėr rrugėt e Prishtinės, por edhe nė qytetet e tjera tė Kosovės.

Ngadhnjim
16-03-04, 19:10
Bravo Bre Luan Hallall t koft se Kur je rre ti at dit une meqin ton tu kajt e kom percjell prej tutes se pe hup edhe qit titull e thojsha ma smunesh me kthy kurr edhe ne kaset e kom at meq tanin bre Hallall t koft veq vazdo :lol: