PDA

View Full Version : Mosha Ideale e Marteses!!!


Faqet : [1] 2

lazdrani
13-02-04, 10:07
Cka mendoni ,mosha ideale per te vendosure eshte???

lazdrani
13-02-04, 10:41
Mendimi im per meshkujt 27-28,ndersa per femra 20-25 :wink:

jehona
13-02-04, 12:41
oooo bre lazdran si gjith po me duhet me te thon prap BINGO se ja ki qellu edhe nje her more....

valla ashtu mendoj edhe une, per meshkuj 26-28, kurse per femna 20-24.

une per veti kam qef me e e vesh fustanin e bardh per afersisht 22 vjeqare, dhe me at fustan me ja marr mendjen dhe me e tranu krejt LAZDRANIN.... :wink: :lol: :lol: :lol:

ju pershendes

Murgesha
13-02-04, 12:49
Hej per mendimin tim mosha me e mire per martese eshte
Per femra 18-20 sa jane ende te fresketa.
Per djem 20-22 sa sjane mush sherr ende.

Jehona besa te kish pas hije fustani i bardhe ama jo ne krah te Lazdranit. :wink:
Qiko ti kqyre e gjoje naj tjeter se tjeterkush eshte per Lazdranin qy :D

anna
13-02-04, 14:13
besoj se per femra mosha ideale do te ishte 21-23 per meshkuj 25-27 te dy palet duhet te jen me te pjekur se duhet mi perball shume gjera e ndodhin ne jeten martesore

Barbaroza
13-02-04, 14:28
Per femra 22-25,ndersa per meshkuj nuk eshte vone deri 33 :wink:

Loloku
14-02-04, 00:52
Martesa! Duhet ta kuptosh njehere plotesisht martesen pastaj te gjesh kohen! Ok, por ju po gjykoni per matesen si deshire dhe mentalitet! Une mendoj ndryshe: njeriu preferohet te partohet njehere, por jo me pak e preferuar eshte edhe te mos martohet fare, te bashkejetoje. Martesa eshte akt i rendesishem jetesor, por nuk eshte jeta vet! E kam degjuar nje perkufizim interesant per martesen qe thote se martesa eshte nje marreveshje me dy partnerve per te zgjidhur te gjitha problemet qe nuk do t'i kishin fare po te mos martohshin!
Ne moshen 18 vjece njeriu kalon pragun e adoloshences dhe vazhdon adoloshencen e rritu deri ne moshen 21! Kurse fizikish vazhdon te zhvillohet deri ne moshen 23 (femra) dhe 25 (mashkulli).
Pas kesaj njeriu eshte i gatshem per te gjitha, por fillimisht i duhet pavaresia e te jetuarit te jets se vet per cfare ai ka pasion dhe kenaqesi! Jeta t'i ofron te gjitha mundesite, por nuk t'i fale ama!
Dikur dhe ne carqet aristokrate eshte preferuar si mosha me e mire per martese 45-55 (per meshkuj) dhe 35-40 (per femra). Shpjegohej se kulmi i mashkullit per sex eshte 45 vj kuse per femra 35. Deri ne ate mosh preferohej vetem eksperienca dhe kenaqesia qe nuk duhet kufizuar brenda nje martese, per te mos pasur pastaj martesa te tjera apo edhe variante tjera.
Ju qe mendoni te martoheni te rinj ndoshta keni qef te martoheni nga disa here dhe te keni kohe te mjaftueshme per kete biznis a!
Eshte kenaqesi e vecante besoj qe ne moshen kaq te madhe te parapergatitesh me nje shok (shoqe) te mire pleqerie per te mbushur boshllekun edhe me ndonje femij qe te kenaq shpirtin sepse duhet ta keni kuptuar se pleqt i duan niperit dhe mbesat shume, pse te mos i kene femijet e vet per ti dashur aq shume dhe kenaqen me lojrat e tyre femijerore dhe jo me telashet e te rriturve...

lazdrani
17-02-04, 12:53
Ju pershendes te gjitheve dhe jam mirenjohes per te gjitha mendimet e juve.lazdrani :wink:

Cool_Boy
19-02-04, 15:16
Pershndetje Lazdrani

Mendimi im eshte keshtu:

Meshkujt -23-25vjeq kurse
Femrat -20-22vjeq

Tung lazdran kalofshi bukur, pranoni pershndetjet e mija

lazdrani
19-02-04, 16:54
Cool_Boy pershendetje nga ana ime te perzemerte,jam mirnjohes per mendimin tend.Ju falenderoje si dhe ju uroje nje dite te qete. :wink:

Donna
19-02-04, 19:42
hmmmmm mosha
Femra 21 Mashkulli 23 qka me prit deri ne 27 pash Zotin tu kon mu bo bashk me ta e mu knaq sa je e re se kur ti bon 27 28 e pate ma vjen 30 edhe te dul moda


laterzzzzzzzzzzzzzzz pppppppz

lazdrani
19-02-04, 20:17
:lol: :lol: :lol: :lol: Donna mire e ke ti :wink:

Donna
19-02-04, 20:20
mir de mir Lazdran :P :P :P :lol: 8) :arrow: :?:

jehona
20-02-04, 13:44
Hej per mendimin tim mosha me e mire per martese eshte
Per femra 18-20 sa jane ende te fresketa.
Per djem 20-22 sa sjane mush sherr ende.

Jehona besa te kish pas hije fustani i bardhe ama jo ne krah te Lazdranit. :wink:
Qiko ti kqyre e gjoje naj tjeter se tjeterkush eshte per Lazdranin qy :D

murgesha tu kisha lut ka lazdrani mos me prek, qy, qka po i qet hundet anej, hahhahahahhahahahhahaha :wink: :lol: :lol: :lol:

Naki
21-02-04, 20:01
mosha qe jame martuar Vete ishte 25 dhe preferoje qe kjo moshe eshte ideale per meshkujt,per femra 22-25.
lazdran kame ndegju se veres do te martohesh,a done me na ftu krejt forumin.
jame duke pregadite nje projekt potpuri kengesh per ty po kjo do te jete nje Suprize pasi ti me ftosh :!: :!: :!: :P :P :P

Murgesha
22-02-04, 10:05
E une isha 21 vjet dhe mendoj se kjo eshte mosha me e mire ahahhahahaah. Tregoju Naki ketyre te rinjeve se menyra me e mire qe te qon ne lumturi dhe ne njohjen e jetes eshte Martesa. Ani kur kurezohet edhe me femije nuk hahet prej se ėmbli. Kam te drejte apo jo :?: :lol:

Barbaroza
22-02-04, 11:56
Murgesha,ndoshta ke te drejte kur thua keshtu,sepse ti mendon se ashtu eshte me mire per veten tende,por diqka cka kam zbuluar une eshte se nuk duhet te kete kufinj moshe per tu martuar.Njeriu kur ta ndjen veten se ka arritur nje moshe pjekurie per tu martuar,atehere edhe duhet ta beje kete hap.Pra dikush mund te martohet edhe ne moshen 21 vjeqe sepse e konsideron veten te pjekur,ndersa dikush ne kete moshe mendon se eshte akoma heret per te marre nje vendim te tille ne jete.Pra,gjithcka duhet te shkoje sipas pjekurise :wink:
Dhe,natyrisht se dhurata me e bukur e jetes jane femijet.Ndoshta per kete shkak dikush deshiron qe sa me pare te behet prind ende pa u pjekur kushtet qe ai duhet t'ua siguroje femijeve te tij.Kete e kisha thene me teper per djemte .Besoj se nuk do te kete reagime te shumta nga ata,une vetem shpreha nje mendim timin.

lazdrani
22-02-04, 12:23
:roll: :roll: :roll: :roll: Bravo be Barbaroza qe edhe nje here ja ke qelluar,pajtohem plotesisht me mendimin tend.....
Naki vetem pregaditu i nderuar se vella nese nuk vjen kuku per ty :wink:

GjIlAnAsI_cSi
22-02-04, 18:36
Cka mendoni ,mosha ideale per te vendosure eshte???

Paj 19..E hajt Hajt. ner 19 Zban :))


TUNG @ll :D

Kleopatra_ch
27-02-04, 22:20
po i lexoja thenjet e juaja dhe me frikesuat more :shock:

me thoni cfare te beje nese vetem ndodhem ne at limitin qe e pasket caktuar ju dhe nuk kam ende kandidat potencial per martese???

me deshire do i marr keshillat e juaja

Klea

GjIlAnAsI_cSi
28-02-04, 11:07
Jepi Kosov Jepi Martonu More 18 Vjet Ma Lezet Skish Mos Jau Nin Per Kurgja !!!

Martonuuuuuu E Rritne Numrin e Popullsis Se Po dojna me met.2. Mil ::(

Ka 5 Thmi Maroni Per Meni her edhe bomi Si Kinez heheh :D

Lona
01-03-04, 10:41
Pershendetje per te gjithe, sa i perket moshes se martes ndonjeher eshte me mire te martohesh e re (18)se pas marteses edhe me gabu dicka te thojn hajt se eshte ende e re e mushet me mend,ndersa me u martu me vone sti fale askush gabimet ,thojn boll e vjeter por zdi ka asgje,...por me se miri eshte kur e ndjejm veten te pjekur te vendosim,se ma mire i kuptojm dhe dim te vlersojm dmth te zgjedhim ashtu sic duhet.

Ju uroj cdo te mire.... :D :)

lazdrani
01-03-04, 17:16
Pershendes te gjithe juve te fundit per pergjigjjet e juaja.
Lona shume interesante shkrimi juaj :D

BlertaB
01-03-04, 17:19
Une mendoj se mosha Ideale per martes asht??
Te femrat rreth 20-25.
Kurse te meshkujt rreth 22-27.
Ky ishte mendimi i im e pershendes Lazdranin shum shum

sagit_tarius
02-03-04, 15:50
Paj po i thoim veti musliman ama nuk jemi kerkah me at fe
sepse me ligj muslimanizmit esht se feman duhet me u martu
me 16 e me se shumti 17 ama ne nuk jemi te atyre rregullave
kshtu qe jemi mbet as me kryq e as me muslimanizem
po qka ti boish.Sa i perket rrethit ne Kosov esht si te gjitha
20 deri ne 26 nese ne ket koh nuk martohesh dihet
se qka flitet per at femen ne kosov :roll:

Kaltrina
02-03-04, 16:53
Mendoj se dashuria nuk njeh moshe as kufi, keshtu qe njerez nese dashuroheni martohuni, edhe veq ju lutem mos u martoni ngase keni bere disa vite pa martu e veq per sy te hallkut, po martohuni nga dashuria.
e kam nga pervoja!
tung

lazdrani
22-03-04, 21:30
Kaltrina ,Blerta dhe sagit_tarius pershendetje te sinqerta si dhe ju jam mirnjohes per mendimet e juaja :wink: lazdrani

lazdrani
07-04-04, 13:50
Pergjigjja per Florin :wink:

florian
07-04-04, 14:15
:oops: per mendimin tim per vajzat deri ne 25 vjec dhe per mashkujt deri ne 30 .

Nino ademi
11-04-04, 21:59
une mendoje qe femra duhet te jete 26 29 kurse mashkulli 23 25 sepse athere nuk do te kene probleme ne martese se sdo ti mungonte femres asgje se do ta sille mashkullin si te done ajo se ashtu kane deshire shqipetaret .Tungi

lazdrani
14-04-04, 11:07
:roll: :roll: hmmmmmmmmmmm ndoshta e ke mire Nino ademi :wink:

mirsad
15-04-04, 23:19
per fermat 19-24 kurse per meshkujte 27(ngaqe mendoje per veten ne kete moshe haahhahaha) 31_32.....bye

lazdrani
04-05-04, 19:59
per fermat 19-24 kurse per meshkujte 27(ngaqe mendoje per veten ne kete moshe haahhahaha) 31_32.....bye
mirsad te pershendes dhe se shpejti ndonje fejese apo martese per ju ta kallim :wink:

aferdita
05-05-04, 06:49
un perveti kam deshir te fejohem me 23 dhe te martohem me 24 mosha me e mire me doket

lazdrani
05-05-04, 19:00
aferdita mos prite qiko se Sheta nuk prete shume :D Nje here vjen vera ka dera :wink:

florian
05-05-04, 21:18
aferdita mos prite qiko se Sheta nuk prete shume :D Nje here vjen vera ka dera :wink:

aferdit nije lazdranin se a ka te kshillo mir :wink: ,e na kena pak do koh qe nuk fejojm karrka ktu :twisted:

aferdita
06-05-04, 06:14
pse nuk pret sheta ne qoftse me don duhet me prit :lol:

Vera
15-05-04, 17:55
une mendoj qe koha ideale per nje vajz dhe djal me u martu eshte pasi qe te kan nje profesion te mir te them keshtu cfardo profesioni sa per ti mbajtur mir pasardhsit e tyre nuk ka rendesi mosha

qika_pr
17-05-04, 17:48
Valla mesatarja per vajza eshte 23-25 edhe pse une jam martuar pak si shum e re
Ndersa per djemet mendoj 26-30 vjec kan kohe per tu martuar :lol:

lazdrani
20-06-04, 12:53
Une si mashkull 30 vjeqar mire paskem vendosure :wink:

Mirdita
20-06-04, 15:19
Mashkujt mendoje 27-35
Femrat 25-30

sexybrikenda
23-06-04, 15:32
Une si mashkull 30 vjeqar mire paskem vendosure :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: :?:

turisti
06-08-04, 21:15
Edhe une jam me pergjegjjet e ANNES dhe BARBAROZES po mvaret nga pjekurija sepse duhet llogaritue sa me vone martoheni - me pak do te jeni me femit e juaj. :cry:

livoreka bicio
14-08-04, 13:00
un kisha than se tč martohesh sa ma von aq ma mir si pershembull femra 23 deri27. mashkulli 27 deri30 ateher do te jet martesa ma e sigurt dhe stabile :!:

tonny
21-08-04, 06:52
mendoj se mosha ma e mire per martes per te du gjinit eshte mbi 23 por nese edhe kalon 30 nuk eshte e keqe.


pershendetje juve

Tomori
21-08-04, 12:23
Mosha ma e mire per martes per djemt eshte 21....24 vjeq
kurse per femrat eshte 17...19 vjeq gjdo gje ne kohen e vete ne ket moshe mendoj qe esht ziniti marteses se ma vone bene por nuk esht perjetimi siq duhet ne moshe me te vjeter....

jetoni72
21-08-04, 22:22
un mendoj se mosha e marteses duhet te behet ne fazen e pjekuris e ajo faz fillon ne moshen 25 vjeqare te mashkujt e te femrat diku nga mosha 20 deri 24 se aty te dy partneret jan te vedishum per lidhjen e kurores se njriu nje her martohet dhe si dashnia e par nuk ka as nje ju pershendes

turisti
22-08-04, 01:04
Ndoshta eshte mosha 80 vjeqare-ideale?! :wink: :wink:

suzi
25-08-04, 16:49
:twisted: mashkujt 30-33 se , mu martu te ri , mandej po dojne mi nxer syt e vet kshtu qe deri ket moshe le te ngihen me gjera te jets mandej kur pjeken , le ti kushtohen familjes, te ne mashkujt martohen heret mandej kur bejne 30 e te nalt ja nisin me shku me tjera nis aventura e tyne , ndersa per femna mendoj 25-30 eshte me e pjekur dhe din qka don dhe qka ben :roll:

turisti
26-08-04, 00:03
85 vjet.Ateherit edhe ashtu krejt nuset te duken te bukura. :wink:

Tomori
26-08-04, 12:43
:twisted: mashkujt 30-33 se , mu martu te ri , mandej po dojne mi nxer syt e vet kshtu qe deri ket moshe le te ngihen me gjera te jets mandej kur pjeken , le ti kushtohen familjes, te ne mashkujt martohen heret mandej kur bejne 30 e te nalt ja nisin me shku me tjera nis aventura e tyne , ndersa per femna mendoj 25-30 eshte me e pjekur dhe din qka don dhe qka ben :roll:


Suzi mos e ke tepru pak hahaha si moj suzi me e lan femren 30vjet me prit ??? vallahi mua me duket shum bre ej 30vjete... i thune 30vite jooooooooooooo se sban bahet bajat!!! tamam vishket kopshti hej pa ujit ncccc...hahaha
Suzi te pershendes

Barbaroza
26-08-04, 16:41
:twisted: mashkujt 30-33 se , mu martu te ri , mandej po dojne mi nxer syt e vet kshtu qe deri ket moshe le te ngihen me gjera te jets mandej kur pjeken , le ti kushtohen familjes, te ne mashkujt martohen heret mandej kur bejne 30 e te nalt ja nisin me shku me tjera nis aventura e tyne , ndersa per femna mendoj 25-30 eshte me e pjekur dhe din qka don dhe qka ben :roll:
Pajtohem me Suzin.Sa me i pjekur ne martese,pa marre parasysh mashkull a femer,edhe probleme martesore me pak do te kete,per dallim nga te rinjte qe hyjne ne martese pa e ditur akoma cka eshte jeta dhe behen prinder duke qene vete ende femije dhe pa u bere akoma zot i vetevetes!

Tomori
26-08-04, 19:35
eshte me e pjekur dhe din qka don dhe qka ben :roll:[/quote]
Pajtohem me Suzin.Sa me i pjekur ne martese,pa marre parasysh mashkull a femer,edhe probleme martesore me pak do te kete,per dallim nga te rinjte qe hyjne ne martese pa e ditur akoma cka eshte jeta dhe behen prinder duke qene vete ende femije dhe pa u bere akoma zot i vetevetes![/quote]

Qka thuani ju me ket te pjekmen ajo esht gati e pjekme prej moshes 15vjeqare qfar me u pjek se kumlla si tpjeket ma gjat kalbet ju vet e dini ket pun ma po mquditni qika vazhdimisht thuni tpjeket ene pak ene pak mosni bre se pa mos e ujit fiqin nuk pjeket hej moj qika po mqeshet me ju mendoj te ajjo puna tpjekmes

Barbaroza
26-08-04, 19:40
eshte me e pjekur dhe din qka don dhe qka ben :roll:
Pajtohem me Suzin.Sa me i pjekur ne martese,pa marre parasysh mashkull a femer,edhe probleme martesore me pak do te kete,per dallim nga te rinjte qe hyjne ne martese pa e ditur akoma cka eshte jeta dhe behen prinder duke qene vete ende femije dhe pa u bere akoma zot i vetevetes![/quote]

Qka thuani ju me ket te pjekmen ajo esht gati e pjekme prej moshes 15vjeqare qfar me u pjek se kumlla si tpjeket ma gjat kalbet ju vet e dini ket pun ma po mquditni qika vazhdimisht thuni tpjeket ene pak ene pak mosni bre se pa mos e ujit fiqin nuk pjeket hej moj qika po mqeshet me ju mendoj te ajjo puna tpjekmes[/quote]

Tomori,perveq pjekurise se shtatit,cifteve para se gjithash u nevoitet pjekuria mendore qe kur te marrin vendime te rendesishme ne jete,t'i marrin me menquri e seriozitet!

Tomori
26-08-04, 19:55
Tomori,perveq pjekurise se shtatit,cifteve para se gjithash u nevoitet pjekuria mendore qe kur te marrin vendime te rendesishme ne jete,t'i marrin me menquri e seriozitet![/quote]

Po de fjala esht per martes e per martes duhet burr e nuk te nevojitet filozof per pjekuri mendore por burr qe nepermjet shtatit burri te jep relaksim shpirtnor e kjo ndikon ne pjekurin mendore vazhdimisht dot jesh me energji pozitive ..hahahaha

Barbaroza
26-08-04, 20:09
Tomori,perveq pjekurise se shtatit,cifteve para se gjithash u nevoitet pjekuria mendore qe kur te marrin vendime te rendesishme ne jete,t'i marrin me menquri e seriozitet!

Po de fjala esht per martes e per martes duhet burr e nuk te nevojitet filozof per pjekuri mendore por burr qe nepermjet shtatit burri te jep relaksim shpirtnor e kjo ndikon ne pjekurin mendore vazhdimisht dot jesh me energji pozitive ..hahahaha[/quote]

Si thua Tomi,nese nje vajze e re ka hy ne martese pa bere zgjedhje te duhur dhe pastaj (kur burri te jep relaksim,siq thoni ju)dhe vajza e sheh qe ka bere zgjedhje te gabuar sepse tani eshte pjekur mendurisht,a duhet ajo te ndahet nga burri?

Tomori
26-08-04, 20:13
Si thua Tomi,nese nje vajze e re ka hy ne martese pa bere zgjedhje te duhur dhe pastaj (kur burri te jep relaksim,siq thoni ju)dhe vajza e sheh qe ka bere zgjedhje te gabuar sepse tani eshte pjekur mendurisht,a duhet ajo te ndahet nga burri?[/quote]

Qthua moj po ku ke pa ty relaksim te gabuar..te lutem shum ai relaksim esht mbreti botes e ty thua i gabuar vallahi un quditem ty smetitesh

Barbaroza
26-08-04, 20:20
Si thua Tomi,nese nje vajze e re ka hy ne martese pa bere zgjedhje te duhur dhe pastaj (kur burri te jep relaksim,siq thoni ju)dhe vajza e sheh qe ka bere zgjedhje te gabuar sepse tani eshte pjekur mendurisht,a duhet ajo te ndahet nga burri?

Qthua moj po ku ke pa ty relaksim te gabuar..te lutem shum ai relaksim esht mbreti botes e ty thua i gabuar vallahi un quditem ty smetitesh[/quote]

Tomori,per ty relaksimi qenka gjithcka ne kete bote.Vazhdo ashtu!!!

Tomori
26-08-04, 20:24
Qthua moj po ku ke pa ty relaksim te gabuar..te lutem shum ai relaksim esht mbreti botes e ty thua i gabuar vallahi un quditem ty smetitesh[/quote]

Tomori,per ty relaksimi qenka gjithcka ne kete bote.Vazhdo ashtu!!![/quote]

Mir de dakort...
Po per ju zojush qka esht gjidhqka ne ket bote??????

suzi
28-08-04, 12:34
:roll: o barbaroza , dy veta kur thojne diqka edhe nese oshte keq , duhet me pranu pala e tret tomoti hahaha po tallem pak, ok nejse tomot ishte fjala per martes, e ti se di qysh mendon 17 vjet p.sh femna mu martu me lind fmija fmin apo , une smendoj keshtu , ti mundesh me nis me shiju dashurin ne moshe te re po kur eshte ne pytje martesa duhet shume me logjiku , se po hyn ne nje ruge ne nje tynel te gjat qe nuk dilet me , e jo si te ne martohen me vajza te reja mandej lodhen nga to burat duke u anku se spo din me pregatit ushqim , spo din me hekuros, spo din me mbajt shtepin, e shume sende tjera , nejse une kam jap si mendim qe sa me te pjekur qe jan me mire , se deri ne ate mosha femra ose mashkulli i shijojne disa gjera te jetes , dhe tash pregatiten per nje martes qe , te risin femij dhe jo fmij nana fmi fmija hahaha ose baba 18 vjet fmi henes vet fmija fmi me bo :twisted: kuku . hahah boni qa te doni une smartoheme para 30 ... po du me shiju jeten po du mu kujdes veq per vete njeher , spo du mi qit vetes gajle edhe per , palen e 3 amigos... ciao... 8)

suzi
28-08-04, 12:36
:cry: Tomorr me falesh per gabim shkrimin ne vend tomor ka dal tomot hahah me fal allahile, se nga gutija :P

suzi
28-08-04, 12:38
:P Shum mire e ki Barbaroza :D

Alb_Montreal
29-08-04, 06:25
Cka mendoni ,mosha ideale per te vendosure eshte???

Pershendetje Lazdrani!!!

Une mendoj se mosha ma e mire per martese tek mashkuj eshte 28_32
A na duhet me ba pak qef sa jena te ri a jo??? se kure te martohem ateri ka probleme tjera.
Kurse per femrat mendoj te jete 18_22

suzi
30-08-04, 20:03
:lol:

mir e ki Alb_Montreal , duhet me bo sefa, henes nuk ka dal dikush nga te martuarit dhe te thot se u knaqem ne martes krejt me probleme, per qata soshte mire mu ngut :lol:

Tomori
30-08-04, 20:18
:cry: Tomorr me falesh per gabim shkrimin ne vend tomor ka dal tomot hahah me fal allahile, se nga gutija :P

Suzi oj Suzi qpate moj se mir ishe...Suzi ndigjo ti Tomorin shih dyqish regulloe punen e gjej naj njeri se problemi madh asht me gjet burr ishalla ke nafak e e gjen mos ja fal diten mere menjeher ta them pa hile ishalla paq fat dhe e gjene ...prej neser mer aksion se si mendon ti nuk ban o Suzi si ti kalojsh te tredhejtat vallahi shum rand me e zgjedh ket problem a me kupton??? se del malli tjeter e fresket e moj Suzi kerkushi se do mishin e deles krejt robt kerkojne mish kingji hehehe ta thot Tomori pa hile a...

suzi
30-08-04, 20:41
:lol: hahahaha o tomorr o motorr hahaha o damlla te raft me ke shti me kesh, ja , qyre tarzan mos ju baj gajlen ti femrave si une se malli i mire nuk shitete lire a e din ti kte, dhe tjetra se mallit te mire si del vlera kurr care... kshtu qe une jo neser po sonte muj mu martu ky eshte sendi me i leht mu be po qka mandejna ,... haha telashe halle ska ma dardanija , ska ma diskutime ska ma , kohe te lire hahaha , hej njeri po du me dal dikush qe oshte i martum dhe le te thot vlla u knaqem ne martes krejt rrafsh e kemi , e nashta ma then mendjen se qat gajle ja qes veti kur dush , iha,.. tash po kam veq gajlen time , care flm , qe po ma don te miren po ti a je martu , nese po kallxo qysh oshte jeta ne ate erresire :evil:

Tomori
30-08-04, 20:55
:lol: hahahaha o tomorr o motorr hahaha o damlla te raft me ke shti me kesh, ja , qyre tarzan mos ju baj gajlen ti femrave si une se malli i mire nuk shitete lire a e din ti kte, dhe tjetra se mallit te mire si del vlera kurr care... kshtu qe une jo neser po sonte muj mu martu ky eshte sendi me i leht mu be po qka mandejna ,... haha telashe halle ska ma dardanija , ska ma diskutime ska ma , kohe te lire hahaha , hej njeri po du me dal dikush qe oshte i martum dhe le te thot vlla u knaqem ne martes krejt rrafsh e kemi , e nashta ma then mendjen se qat gajle ja qes veti kur dush , iha,.. tash po kam veq gajlen time , care flm , qe po ma don te miren po ti a je martu , nese po kallxo qysh oshte jeta ne ate erresire :evil:

hahahaha pse me mra damlla!!! po un i shkreti qkisha ta thash pa hile kqyre ti nje here, po ti traft damlla mun nat sendin???hehehe tamam te mishi se e paska me afate te gjate e ste gjene gjo hahaha moj tarzanica ime pse me qon te piskas AAAAAAAAAAAAAA a ndigjove moj Tarzanica Tarzanit hahaha si u kenaqem
Suzi po thue se don me dal sikush qe esht i martut po un jam i martuar kqyre nje here mccc mccc mcc he qthua ty tash a???!!!
Suzi

suzi
30-08-04, 21:02
[color=green]tomorr thash le te del dikush qe eshte i martum dhe le te thot se u knaqem ne martes , martesa eshte nice, ska gajle , ska derte ska probleme .. po jo man te gjithe po ankohen , a din qka thojne shoqet tona qe jan martu , mos u gutni se martoheni boll ju del per hundesh :roll:
, kshtu po knaqemi edhe naj dite free keshtu :lol:
me plase qe spi jep pergjigjet si pi kerkoj hahaha

suzi
30-08-04, 21:03
harrova me thon se mishin e kam aftgjat dhe eshte e cilisesi se larte , prodhim musliman vendore, hahahaha a more vesh tash

Tomori
30-08-04, 21:09
harrova me thon se mishin e kam aftgjat dhe eshte e cilisesi se larte , prodhim musliman vendore, hahahaha a more vesh tash
Po de qysh se mora vesh hahaha e paske tamam si tas ... mashalla mashalla ptuj ptuj mos ta mar nsish era misk i vika hahahaha

Engjellushja
03-09-04, 18:36
Hiq mos mu Martu m s mir !!! Me kend morre mu Martuuu ?????

Allah Allah dergoje nj djal t mir, se sesht martesa vdekje, mu knaq mundet njeri edhe me Burrin (Por vetem m t mirin)

Eh tkeqin Zot............. DANKESCHÖN atehere ma mir kur mos mu martu !!

dr1ta
08-09-04, 23:16
25-28 per femna
28-30 per meshkuj

sarah_ch
09-09-04, 10:20
e pershendes lolokun

sarah_ch
09-09-04, 10:22
edhe i kisha thon lolokut se 45 vjece ska hije me u martu se ska hije as fustani ahahahah mos i kshyr ti evropiant bre lejt ti ata pak pa vdek martohen pershendetje

nitushe
09-09-04, 14:27
mendoj qe mosha ideale osht 24-25 per femna, ndersa per meshkuj 29-30
po bon edhe mos me u martu veq aventura bre mas mirti se kur po martohesh spo munesh me i ndrru tani hehhehe hajgare pak :P

Loloku
09-09-04, 14:35
mendoj qe mosha ideale osht 24-25 per femna, ndersa per meshkuj 29-30
po bon edhe mos me u martu veq aventura bre mas mirti se kur po martohesh spo munesh me i ndrru tani hehhehe hajgare pak :P

Valla edhe me hajgare po ja qellon! U martu kush u martu dhe martesa gjysme vdeke eshte. Nuk thone badihava: rrnoj, rrnoj e u martu!

nitushe
09-09-04, 17:13
hahahahahaha Loloku epo qka me bo tash

Loloku
09-09-04, 17:41
Qef me ba moj nitusha, qef dhe vetem qef dhe kurre nuk bahet boll a!

VIP
09-09-04, 17:55
Tung, une jam e re ne kete forum, shume po me pelqen tema. Per vajza mas mirti eshte me u martu rreth moshes 25 vjeqare se sa ma shume qe e shtyn e analizon e len krejt kete pune se ma veshtire vendosin e per meshkuj valla kurr s'eshte vone!

aferdita
09-09-04, 20:21
kur ta kish kysmet valla si thojn grat, se askush nuk mundet ta caktoj nje vite se kur te martohen

nitushe
10-09-04, 09:45
Loloku jo bre bahet bajat me ba gjithe veq qef e qef me bo mire o ama mos me ja tepru :wink:

lazdrani
10-09-04, 09:56
kur ta kish kysmet valla si thojn grat, se askush nuk mundet ta caktoj nje vite se kur te martohen
Shume bukure Aferdita :wink: Vetem kysmetin duash ndonjehere edhe ta kerkoshe :D :wink:

Loloku
10-09-04, 14:10
Loloku jo bre bahet bajat me ba gjithe veq qef e qef me bo mire o ama mos me ja tepru :wink:

Ndoshta bahet bajat nitushe, po teper nuk bahet kurre a, sepse nuk ka jete sa ka deshira njeriu! Sa per bajat bahet ēarja me krip a!

nitushe
10-09-04, 15:00
hehehehe ma bre me krip spo thu sheqer bile :roll:

Loloku
10-09-04, 15:08
Valla senet e mira sheqer jane vete, po nuk eshte mire per diabet! Po hajt beje qefin qysh din e don vet se kry e sheqer aty i gjene sa ta done shpirti!

Nexhati
13-09-04, 15:02
Per meshkuj 20-28,Femrat 16-20 :wink:

lazdrani
16-09-04, 19:52
[ uote="Nexhati"]Per meshkuj 20-28,Femrat 16-20 :wink:[/quote]
:roll: Femrat 16-20 mos pake heret :!:

turisti
17-09-04, 08:41
Pleqeria - ateherit edhe ashtu nuk eshte mė me rendesi bileta e jetes sepse te gjithe trenat kan kalue..... :( :wink:

DannyAus
18-09-04, 18:04
QYRE THA NJANA MARTOU SA MA I RI KNAQU SE KUR TE PLAKESH QKA PO TE VYN,,,,, NUK KNAQET NJERI KUR TE MARTOHET,,,
KNAQU SA JE I RI SE KUR TE MARTOHESH E PAT JETA MA
MOSHA PER MASHKUJ 25-27 PER FEMRA 20-22
PO PERVETI NESE MUJ ME SHTY DERI 28 A 30 NUK I DU VETI MA SHUM

yllka
19-01-05, 12:55
Femrat 25-30
Meshkujt 18-24 :D


Ishte mire sikur te gjitha Femrat ti marrin meshkujt me te ri se Vete :wink:

sarasara
20-01-05, 21:29
mosha ideale per martese tek femrat mendoj qe eshte 26-30 bon edhe 31
e per mashkuj 28-35

Kaltrushi
09-02-05, 10:52
Femrat 20-25
Meshkujt 25-30

mickoja
09-02-05, 15:06
Kur tju vjen lezeti..atčher martohuni :wink:

DEA
09-02-05, 15:12
!5 vjeq, si te kqyret mbrapa ne pasqyre, a po i rrine teshat mire, qoje te burri kane thone ketyneher edhe ma mire i kane pas punt haHAHAHAHAHAHAH :wink:

Honesty^uk.
09-02-05, 19:43
Pak pa vdek :wink:

turisti
09-02-05, 22:14
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:

Kaltrushi
10-02-05, 08:41
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:

pse more koken lart se kurre sesht vone.......... ani vullnetin e gjejm dikund dhe ja ben diqysh......... :wink:

Barbaroza
10-02-05, 10:43
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:
:wink:

Kaltrushi
10-02-05, 11:08
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:


E di se qfar kane "I martuari" dhe "i Pamartuari" te bashket???


Te dyte i bine Pishmani...........

turisti
10-02-05, 11:33
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:

pse more koken lart se kurre sesht vone.......... ani vullnetin e gjejm dikund dhe ja ben diqysh......... :wink:

O faleminderit,por nuk ka ēfare une DUA...

turisti
10-02-05, 11:35
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:


E di se qfar kane "I martuari" dhe "i Pamartuari" te bashket???


Te dyte i bine Pishmani...........

Ndoshta,po une nuk jam :as i martuari e as i pamartuari,poe jam i VONUARI,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,s hpresoj se ke ilaq. :wink:

turisti
10-02-05, 11:36
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:
:wink:

Po,tu vrapue mbas kesaj,mbas asaj,me kaloj koha......dhe e humba nje.... :cry:

Kaltrushi
10-02-05, 13:27
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:


E di se qfar kane "I martuari" dhe "i Pamartuari" te bashket???


Te dyte i bine Pishmani...........

Ndoshta,po une nuk jam :as i martuari e as i pamartuari,poe jam i VONUARI,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,s hpresoj se ke ilaq. :wink:

ka ka mendoj se me kutpove me at fjali.......se nese nuk je i martuar je pishman dhe te kunderten gjithashtu.......deshta te ta hjeku pakez ket gajle.............ahahahahahahha

AK^47
10-02-05, 15:00
Femrat 20-25
Meshkujt 25-30

Tybe Kaltrush Shum Afer Ju paske Afru Por Sidoqe Te te Jet Ky Ka Qen Mendimi Yt ;););)


Gati te Njejtin Mendim e Kam Edhe Un Por Per Tek Femra Mos Esht Pak teper Me e Prit MOshen 25 Vjeqare Edhe Tek MAshkulli Moshen 30 Vjeqare :?: :?: :?:

turisti
10-02-05, 20:21
Nuk di,kum hup vullnet per martese. :cry:


E di se qfar kane "I martuari" dhe "i Pamartuari" te bashket???


Te dyte i bine Pishmani...........

Ndoshta,po une nuk jam :as i martuari e as i pamartuari,poe jam i VONUARI,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,s hpresoj se ke ilaq. :wink:

ka ka mendoj se me kutpove me at fjali.......se nese nuk je i martuar je pishman dhe te kunderten gjithashtu.......deshta te ta hjeku pakez ket gajle.............ahahahahahahha

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,faleminderi t shume,te kam kuptuar shume mire,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahaha. :wink:

Gjumashja
10-02-05, 21:06
ateher kur mendon qe je gati e jo si ne diten e sotit veq hajt po martohen pa mendu mire :P

Kaltrushi
11-02-05, 08:10
Femrat 20-25
Meshkujt 25-30

Tybe Kaltrush Shum Afer Ju paske Afru Por Sidoqe Te te Jet Ky Ka Qen Mendimi Yt ;););)


Gati te Njejtin Mendim e Kam Edhe Un Por Per Tek Femra Mos Esht Pak teper Me e Prit MOshen 25 Vjeqare Edhe Tek MAshkulli Moshen 30 Vjeqare :?: :?: :?:

AK^47 i nderuar,

mendoj se meshkujt jane nga ajo mosha e cekur ma shum per Krijes nje familje dhe Bashkjetes vertet pa pishman.

Kurse tek femrat mes tek ai mendim........... :wink:

Toni_4Ever
13-03-05, 05:04
ju pershendes

per mendimin tim mosha ideale esht 26 mendoj se ne ket mosh njeri esht ma i informum reth marteses

Tung nga Toni

lyra2
07-05-07, 17:16
Kuptimi i martesės

Fetar:

Martesa ėshtė veprim religjioz nė tė cilėn fitojmė njė tė prishur
mė shumė dhe njė virgjėreshė mė pak.

Ligjor:

Martesa ėshtė burgim i pėrjetshėm nė tė cilin i dėnuari mund tė
lirohet vetėm nė bazė tė veprimeve tė kėqija.

Jetėsor:

Nė martesė asnjė femėr nuk fiton atė qė shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson nė atė qė merr.

Matematikor:

Martesa ėshtė zgjidhje e mėrzisė, marrje e lirisė, shumėzim i
pėrgjegjėsive dhe pjesėtim i tė hollave.

Pėrmbajtėsor:

Martesa ėshtė mėnyra mė e shpejtė e shtimit tė peshės.

Ushtarak:

Martesa ėshtė luftė nė tė cilėn flejmė me armikun.


Filozofik:

Martesa ėshtė vend nė tė ciėn nė
mėnyrė reciproke ndahen dhe zgjidhen problemet tė cilat as qė do
t’i kishim sikur tė mos ishim martuar


Seksual:

Mė parė: 2 herė nė ditė

Mė pas: 2 herė nė muajMė parė: tė len pa frymė

Mė pas: tė ngulfatė


Mė parė: “mos u ndal...”

Mė pas: “mos ia fillo...”
Mė parė: ethet e sė shtunės mbrėma

Mė pas: futboll tė dielėn mbrėmaMė parė: pyetėm ēka do tė bėja pa tė

Mė pas: pyetėm ēka do tė bėj me tėMė parė: erotike

Mė pas: neurotikeMė parė: mbrėmė kemi fjetur nė kauq

Mė pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo/ai) dhe kam fjetur nė kauq

lyra2
07-05-07, 17:18
Mosha
KUR DUSH!

prishtinasi
08-05-07, 00:47
Mosha Ideale e Marteses!!!
-Kur e sheh qe s'po ta han mo kerkush ose...kur te qohet! (mos u kuqni ju, me fjaline e fundit)

Agolli
09-05-07, 01:41
Mosha Ideale e Marteses!!!
-Kur e sheh qe s'po ta han mo kerkush ose...kur te qohet! (mos u kuqni ju, me fjaline e fundit)

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lazdrani
23-10-08, 00:29
Mosha
KUR DUSH!

Haaaaaa,prej moshes 18 deri 100.http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
23-10-08, 14:03
Kuptimi i martesės

Fetar:

Martesa ėshtė veprim religjioz nė tė cilėn fitojmė njė tė prishur
mė shumė dhe njė virgjėreshė mė pak.

Ligjor:

Martesa ėshtė burgim i pėrjetshėm nė tė cilin i dėnuari mund tė
lirohet vetėm nė bazė tė veprimeve tė kėqija.

Jetėsor:

Nė martesė asnjė femėr nuk fiton atė qė shpreson dhe asnjė mashkull
nuk shpreson nė atė qė merr.

Matematikor:

Martesa ėshtė zgjidhje e mėrzisė, marrje e lirisė, shumėzim i
pėrgjegjėsive dhe pjesėtim i tė hollave.

Pėrmbajtėsor:

Martesa ėshtė mėnyra mė e shpejtė e shtimit tė peshės.

Ushtarak:

Martesa ėshtė luftė nė tė cilėn flejmė me armikun.


Filozofik:

Martesa ėshtė vend nė tė ciėn nė
mėnyrė reciproke ndahen dhe zgjidhen problemet tė cilat as qė do
t’i kishim sikur tė mos ishim martuar


Seksual:

Mė parė: 2 herė nė ditė

Mė pas: 2 herė nė muajMė parė: tė len pa frymė

Mė pas: tė ngulfatė


Mė parė: “mos u ndal...”

Mė pas: “mos ia fillo...”
Mė parė: ethet e sė shtunės mbrėma

Mė pas: futboll tė dielėn mbrėmaMė parė: pyetėm ēka do tė bėja pa tė

Mė pas: pyetėm ēka do tė bėj me tėMė parė: erotike

Mė pas: neurotikeMė parė: mbrėmė kemi fjetur nė kauq

Mė pas: mbrėmė (kam ikur nga ajo/ai) dhe kam fjetur nė kauq


mo moj mos na tut neve qe jem pa martu hala :biggrin:

Penelope
23-10-08, 22:05
gjithe kam mendu se mosha ideale per femren osht 25-30 dhe per meshkujt 30-35. por masi martesa osht nje hap shume i randsishem qe shpresojme me mbajte tone jeten atehere duhet mu mendu mire e mire e mu martu vetem atehere kur ndjehemi te gatshem per ket hap. Normal edhe me personin qe na pershtatet. Pe ndryshe ndoshta ma mire hiq mos mu martu sesa vetem per sy e faqe e me secilin/secilen...per vete ashtu kshtu kam pak treme nga martesa...tu u nis nga ajo qka shef nga pervoja e tjereve

Giovanni
24-10-08, 18:13
Mosha ideale a.... 70 vjeq hihihhhhhhihi

vjeshta
24-10-08, 18:14
Mosha ideale a.... 70 vjeq hihihhhhhhihi

E nusja sa duhet me i pas ...?? hihihihih:biggrin:

Giovanni
24-10-08, 18:16
E nusja sa duhet me i pas ...?? hihihihih:biggrin:


Nja 90 se mos me rrnu shum hahahhaah

vjeshta
24-10-08, 18:20
Nja 90 se mos me rrnu shum hahahhaah

Jo bre ,se nuset maturohen ma heret qyyyyy ...:biggrin:

Ł ć νD ī ĵ ä
29-10-08, 14:35
Mosha ideale per martes esht afer 40 vjet:biggrin: aiii qka mi shtu kasavet vetes palidhje me u martu qyhh tan po martohen:cool:

Ł ć νD ī ĵ ä
29-10-08, 14:37
...qateher del ne pension..edhe mos te dasht burri e ki pensionin uahhuahua ihaaaa pune e madheee

Lendi1
29-10-08, 15:34
ateher kur mendon qe je gati e jo si ne diten e sotit veq hajt po martohen pa mendu mire :P


Bash si ai i moqmi ke fol qetashti hehheeheheh


Mosha ideale 27 - 32 per martes

Lona
06-11-08, 15:56
25-29...per femera..per djemt ben edhe mbi 30..

Obama
06-11-08, 16:05
25-29...per femera..per djemt ben edhe mbi 30..

20 Per femra.

25 Per Djem.


ps: Te citova sepse eshte verejtur qe femrat ne moshen mbi 29 vjeqare, ose nuk arrijn te bejn dot femij, ose, lindin femij me te meta.


Martohuni sa jeni te rinj.

SANTANA-29
06-11-08, 16:17
Obama spo ja qellon hiq ,,,,,i duhet nje kshilltar i mir ,,,

Mosha ideale per martes 30 deri 35,,,,per ne evrop po mendoj
e per shqiptar ,,,me ndique mu smartohen asnjeher ,,,,:tongue:

Obama
06-11-08, 16:20
Obama spo ja qellon hiq ,,,,,i duhet nje kshilltar i mir ,,,

Mosha ideale per martes 30 deri 35,,,,per ne evrop po mendoj
e per shqiptar ,,,me ndique mu smartohen asnjeher ,,,,:tongue:

Hahaha,

Keshilltar,

Pėrderisa fshatrat sllav qe na rrethojn po vdesin, ne duhet te shfrytzojm kohen, te martohem e te zgjerohem :biggrin:

Edhe dardania eshte ne Evrope.

Lona
06-11-08, 16:22
20 Per femra.

25 Per Djem.


ps: Te citova sepse eshte verejtur qe femrat ne moshen mbi 29 vjeqare, ose nuk arrijn te bejn dot femij, ose, lindin femij me te meta.


Martohuni sa jeni te rinj.

Ofoffof mos bre se po me frigon mor livadh...:biggrin:

SANTANA-29
06-11-08, 16:23
Hahaha,

Keshilltar,

Pėrderisa fshatrat sllav qe na rrethojn po vdesin, ne duhet te shfrytzojm kohen, te martohem e te zgjerohem :biggrin:

Edhe dardania eshte ne Evrope.


Per ...te zgjerohem ske fjala por te martohem,,njeriu mundet te zgjerohet edhe pa martes mister obama,,e per sllavet e kemi Ameriken ,

Obama
06-11-08, 16:24
Ofoffof mos bre se po me frigon mor livadh...:biggrin:


Hiq mos ben ofofof.... po kqyr e dil ne der te huj :biggrin: (legalisht, kam fjalen)

Obama
06-11-08, 16:27
Per ...te zgjerohem ske fjala por te martohem,,njeriu mundet te zgjerohet edhe pa martes mister obama,,e per sllavet e kemi Ameriken ,


Po si te zgjerohet njeriu kur s'eshte i martuar ? Kur s'len trashegimi shqiptarin ?

E kem Ameriken, e din qfar e kem Ameriken ? SHOK/MIKE ! Nuk hecim te para me endrren Amerikane, duhet te zgjohemi, siq u zgjuan edhe vet Amerikanet !

PUne, Pune thoshte Naimi,... edhe ate, Nate e Dite :biggrin:

Lona
06-11-08, 16:28
Hiq mos ben ofofof.... po kqyr e dil ne der te huj :biggrin: (legalisht, kam fjalen)

une se kam dert jo deren e huaj po e kam gjete timen,,,legalisht e zyrtarisht....te tregoj se ne 40 vjet lindin edhe ate si llokuma hahahahaha

Obama
06-11-08, 16:31
une se kam dert jo deren e huaj po e kam gjete timen,,,legalisht e zyrtarisht....te tregoj se ne 40 vjet lindin edhe ate si llokuma hahahahaha

Gezohem qe jan si Llokuma, :smile:

Por keshilla ime me lart ishte shum serioze,

SANTANA-29
06-11-08, 16:33
Qajo endrra amerikane na jepi pak drit te shiqojm se ku jemi dh ku po shkojme,
ne nuk dim te hecim vet pa na mbajt dikush,se e marrim si qdo her rrugen e mbrabsht shoki obama,,ke te drejt Naimi thot pun nat e dit ,,e jo te rrish ne kafe qdo dit, .....

Obama
06-11-08, 16:39
Qajo endrra amerikane na jepi pak drit te shiqojm se ku jemi dh ku po shkojme,
ne nuk dim te hecim vet pa na mbajt dikush,se e marrim si qdo her rrugen e mbrabsht shoki obama,,ke te drejt Naimi thot pun nat e dit ,,e jo te rrish ne kafe qdo dit, .....

Saktė ! Siq tha edhe homologu Bamir Topi,... keto zgjedhje ishin leksion per Shqiptaret ! Punoj, luftoj, dhe me ne fund FITOJ ! Edhe ne, nese punojm, luftojm me ne fund do te fitojm. Kemi rinin me energjetike ne Evrope dhe fatkqsisht rrin neper kafene. Tmerr, e die, po s'kam ēte bej. I kan fajet shumica qe miren me "lavdrime" jo pro-thac, pro-sejdi, pro usa, pro-pro-pro... e me ne fund asgje s'qesin ne drit, 10 vite pas lufte prap ende ne Terrin me Komplet !

Albonita
06-11-08, 18:49
Mosha Ideale e Marteses!!!

Si po e shof une mosha ma e mire esht mbasi ti kaloj 60 vite....Ihhh bre.

LuLjaa
07-11-08, 01:30
Mosha Ideale e Marteses!!!

Si po e shof une mosha ma e mire esht mbasi ti kaloj 60 vite....Ihhh bre.
Shihhh, qysh um shtin kjo mos mu martu as une :D

Antigona
07-11-08, 19:22
Besoje kur je e panvarur per femra 25-30

~~~vera~~~
11-11-08, 12:49
Mosha ideale per martes eshte diku 40 vjece ateher kur i kryen femijet edhe e shef qe po te shkon mire me partenerin ,dhe shpejt shko ben kurore sa s'je bere gjysh gjyshe pa te :P:D a ja kam qellu une per te martuarit po e di pa me thene ju ,e ata qe s'jan ne kete grup KUJDES!!!

Murgesha
11-11-08, 13:41
Mosha ideale per martes eshte diku 40 vjece ateher kur i kryen femijet edhe e shef qe po te shkon mire me partenerin ,dhe shpejt shko ben kurore sa s'je bere gjysh gjyshe pa te :P:D a ja kam qellu une per te martuarit po e di pa me thene ju ,e ata qe s'jan ne kete grup KUJDES!!!


Edhe mirė e ke.
Me kėto adetet tona tė nusnisė kur tė martohesh si 40 vjeqare tė shofin krejt qė sun po i qon as rrudhat tua se le ma me i bo kujt hyzmet e knaqesh tuj ba sefa. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

DEA
11-11-08, 15:21
Kur te bon klike ne kry:biggrin:, mundet heret e mundet edhe vone, pa bo klike mos u bazoni ne moshe:wink:

uliksi31
11-11-08, 15:41
Kur te bon klike ne kry:biggrin:, mundet heret e mundet edhe vone, pa bo klike mos u bazoni ne moshe:wink:

Me prit kryet me bo click, mete pa martue, po me t'bo zemra click tani quhet: si gjeli pa krye.:biggrin:

selvija
11-11-08, 15:57
Mosha ideale per martes eshte diku 40 vjece ateher kur i kryen femijet edhe e shef qe po te shkon mire me partenerin ,dhe shpejt shko ben kurore sa s'je bere gjysh gjyshe pa te :P:D a ja kam qellu une per te martuarit po e di pa me thene ju ,e ata qe s'jan ne kete grup KUJDES!!! Pasha ty ..vera...kete thenje guri se lun ,,je ke qellu burrin e pare me bo femit hahha boll me te (psh) 10 vite..kurse dytin 40 vjeqe vetem per aventura dhe lezet ku ka me mir se kete mosh ja din kymetin prej mengjesit deri mbremje,,,mosh e qellume me kakalle dingjaffffffffffff.....veq zgjith.....

gjini
11-11-08, 17:00
mosha ma e mire eshte per mendimin tim kur ta ndije veten se kan ardh ne ate deregje dhe smujn ndryshe athere le te martohem , pse jo...!
Nuk ka moshe ideale por ka rast ideal per martese !!!

gjini
11-11-08, 17:03
Saktė ! Siq tha edhe homologu Bamir Topi,... keto zgjedhje ishin leksion per Shqiptaret ! Punoj, luftoj, dhe me ne fund FITOJ ! Edhe ne, nese punojm, luftojm me ne fund do te fitojm. Kemi rinin me energjetike ne Evrope dhe fatkqsisht rrin neper kafene. Tmerr, e die, po s'kam ēte bej. I kan fajet shumica qe miren me "lavdrime" jo pro-thac, pro-sejdi, pro usa, pro-pro-pro... e me ne fund asgje s'qesin ne drit, 10 vite pas lufte prap ende ne Terrin me Komplet !


O zoti kryetar a po don me na shti apet ne luft a???
leje more ate pune ma se nuk eshte ma kohe a prodhimit Kuantitativ por kualitative na duhen tash.

mos deshe ti me ba nga 10 e 12 femije e me ta pa sherrin krejt mahalla bile edhe katundi mos me mujt me i majt me buke cullet a???

Oqeani
11-11-08, 17:05
Pasha ty ..vera...kete thenje guri se lun ,,je ke qellu burrin e pare me bo femit hahha boll me te (psh) 10 vite..kurse dytin 40 vjeqe vetem per aventura dhe lezet ku ka me mir se kete mosh ja din kymetin prej mengjesit deri mbremje,,,mosh e qellume me kakalle dingjaffffffffffff.....veq zgjith.....

eheheh ani deri ne mbremje ... e pas mbremjes ?

_ELI
11-11-08, 19:32
Mosha ideale per martes eshte diku 40 vjece ateher kur i kryen femijet edhe e shef qe po te shkon mire me partenerin ,dhe shpejt shko ben kurore sa s'je bere gjysh gjyshe pa te :P:D a ja kam qellu une per te martuarit po e di pa me thene ju ,e ata qe s'jan ne kete grup KUJDES!!! Cka i thuhet ksaj? Krijo famije per tė par apo shkon mirė a jo, pastaj bo kurorė.

halla e madhe
11-11-08, 19:52
Edhe mirė e ke.
Me kėto adetet tona tė nusnisė kur tė martohesh si 40 vjeqare tė shofin krejt qė sun po i qon as rrudhat tua se le ma me i bo kujt hyzmet e knaqesh tuj ba sefa. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

hahahahahahaha...leje moj veren, plaku im me thoshte akoma oj nuse kur sha 40 vjeqe...hahahahaha:biggrin: ( sa kame qeshe)

vjeshta
11-11-08, 23:02
Ne priteshi moshen ideale per me u martu jeni mbet pa to ! Jo qe nuk ka moshe por qe nuk ka ideale .

turisti
11-11-08, 23:37
Koha kur e kuptoni domethenjen e sinqeritetit te pergjegjesise bashkshortore.

Urata
12-11-08, 03:12
mosha qe jame martuar Vete ishte 25 dhe preferoje qe kjo moshe eshte ideale per meshkujt,per femra 22-25.
lazdran kame ndegju se veres do te martohesh,a done me na ftu krejt forumin.
jame duke pregadite nje projekt potpuri kengesh per ty po kjo do te jete nje Suprize pasi ti me ftosh :!: :!: :!: :P :P :P


...22-25 mosha me ideale per martese/lindje femijesh...! ...16-20 kurrsesi nuk ben....25 e tutje i ēike vone per lindje femijesh por jo martese...! Per veten time jam martue me kohe por, nja 3 vjet e vone per lindjet...!...sa gabim ishte t'mendosh se dua ta jetoj jeten ose n'radhe te pare vie kariera...!!!...

emine
12-11-08, 11:18
Kurr smundet me qne diqka ideale,e sidomos mosha mu amrtu,njerzit martohen simas rrethanav,dikujt i del mire dikush ka fatin e zi e ban gabimin ma te madhe ne jet (qe martohet)....

Lendi1
12-11-08, 11:40
Kurr smundet me qne diqka ideale,e sidomos mosha mu amrtu,njerzit martohen simas rrethanav,dikujt i del mire dikush ka fatin e zi e ban gabimin ma te madhe ne jet (qe martohet)....


shum mir e ke

Mendimi i njejt

~~~vera~~~
12-11-08, 11:56
Cka i thuhet ksaj? Krijo famije per tė par apo shkon mirė a jo, pastaj bo kurorė.

ksaj i thojn qe shum burra i dojn grat deri tja mbushin sofren femij e tani lujn me tjera, e kshtu kur ske ber kuror me te ik del bile vejush smund te thot kush se kurr burr ske paaaaas(hahahaah a thash dicka a jo ELI a pernime po beson a ncncnc kjo eshte me mir hiq se iriq )pom vjen cudi pse dikush dikush pajtohen ,oj Murgesh jo dado ashtu sja qet askujt veq llafe pa pare adi sa mos me thon sfola asgje :P

~~~vera~~~
12-11-08, 12:04
[quote=Murgesha]Edhe mirė e ke.
Me kėto adetet tona tė nusnisė kur tė martohesh si 40 vjeqare tė shofin krejt qė sun po i qon as rrudhat tua se le ma me i bo kujt hyzmet e knaqesh tuj ba sefa. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif[/q

hahahahah edhe ti mire e ki po von na k r ne men se jo tybe une e ti me u ngridh para tyne me pas dit si sot po nje dit pom dhemb koka nje dit berku nje dit hajt qaty me ja ngjit dikun ,cka ke ajo ndridhu para tyne e rrogo sa te munesh pihaaa aa,murgesh nime edhe ti ben me u martu a po per ty kam mendu qe se ki ate dert hejjjj hahahah

Murgesha
12-11-08, 12:22
hahahahah edhe ti mire e ki po von na k r ne men se jo tybe une e ti me u ngridh para tyne me pas dit si sot po nje dit pom dhemb koka nje dit berku nje dit hajt qaty me ja ngjit dikun ,cka ke ajo ndridhu para tyne e rrogo sa te munesh pihaaa aa,murgesh nime edhe ti ben me u martu a po per ty kam mendu qe se ki ate dert hejjjj hahahah

Qy se kam atė dert.http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jo moj unė jo kurr dert martese s`kam pas po tjetėrēka s`mė like rehat e herėt u pata martu http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif hhahaahahahahahahaha....
Sot martohnu kur tė doni kush jeni pa u martu, se kanė ardhė kohė tjera, s`janė burrat mo si ktyne erė qė tanė ditėn tė mbanin nė kėmbė me ju ba hyzmet hahahaahahahahahahahahah.
Rrnofshin nonat e tyne http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

qika_pejes
12-12-08, 10:31
prej 24 deri 28 qaty ma heret sisha martu hiq

~AnnA~
12-12-08, 10:39
s'ka moshe ideale per martese,por ka njeri idel...martohuni atehere kur te gjeni njeriun ideal per ju,ose kur te ndjeni veten te pergatitur per te marre kete hap...

shfletuesi_
12-12-08, 10:47
Krejt varet se kur do t'ma gjejn te shpis nje...hahahahahaha
PHaaa edhe ju

~AnnA~
12-12-08, 10:50
Krejt varet se kur do t'ma gjejn te shpis nje...hahahahahaha
PHaaa edhe ju

ahahahah shfletuesi_
ani,veja syrin ndonjeres ketu,e ja marrim mendjen ne :biggrin:

thellenza
12-12-08, 11:46
Une per vete e kam pare se te gjitha ata te cilet jan martu heret pershembull me 20 vjet 21 apo 22, te gjithe jan pendu mbas 2 a 3 viteve martese.
Mendoj se nuk eshte mire te martohesh heret por as vone jo, ideal eshte vetem athere kur je i/e gatshem/e me te vertete.

shfletuesi_
12-12-08, 12:50
ahahahah shfletuesi_
ani,veja syrin ndonjeres ketu,e ja marrim mendjen ne :biggrin:AnnA , spo jav dij moshen se syrin disave jav kam ndu... :biggrin:

Penelope
12-12-08, 13:05
sa i perket marteses une jam pak frikacake te nderrmarre nje hap te tille, edhe spe ndoshta moshen e kam :biggrin: .Por kete hap do ta bej vetem kur ta ndij veten te sigurt, edhe ta takoj ATE qe ka nje jete qe e kerkoj...dhe nese syte e tij do te dijne te ma ngrohin shpirtin tim, atehere mund te ndodhe...ne te kunderten rri pa martu, e kompromis ketu smund te bej!!!

~AnnA~
12-12-08, 15:45
AnnA , spo jav dij moshen se syrin disave jav kam ndu... :biggrin:

ahahahahaaha
s'ka gje shfletues.me jep nicke ti mua,se marr iniciativen une....:)

Jana
12-12-08, 18:30
Me kqyr holl e holl so mu martu hiq...veq na jemi Shqiptar e s'ban pa u martu...
Kisha dasht me jetu me personin qe e du,...a mbasi ti bojm fmin me u martu....

simpatia e emines
12-12-08, 22:57
Jo per koh te sotit mire ish kon me krijue familje si i ri, e dikur mas 30 me ja jep edhe ni rend avanturave...

emine
12-12-08, 23:18
Tybeh so mir mu martu hiq,,,,,,sdi pse qani drrasa palidhje.

uliksi31
13-12-08, 00:54
Mashkujve, 40 vjec u kisha propozue martesen, bile as at'her nuk jane plotsisht te pjekun.:biggrin:

emine
13-12-08, 01:00
Mashkujve, 40 vjec u kisha propozue martesen, bile as at'her nuk jane plotsisht te pjekun.:biggrin:


femnav thuj kurr se kurr se na nuk pjekemi kurr:p

uliksi31
13-12-08, 01:05
femnav thuj kurr se kurr se na nuk pjekemi kurr:p

Ju edhe pa pjeke, jeni ma te pjekuna se na kur jemi te pjekun. (Ishalla pe kupton cka thash se tybe mua mu pshtjellue tash).:biggrin:

Amina
13-12-08, 01:19
sa i perket marteses une jam pak frikacake te nderrmarre nje hap te tille, edhe spe ndoshta moshen e kam :biggrin: .Por kete hap do ta bej vetem kur ta ndij veten te sigurt, edhe ta takoj ATE qe ka nje jete qe e kerkoj...dhe nese syte e tij do te dijne te ma ngrohin shpirtin tim, atehere mund te ndodhe...ne te kunderten rri pa martu, e kompromis ketu smund te bej!!!

Edhe mua me mungon guximi, por vetem deri ne at moment qe e ndjej vehten te sigurt dhe eshte person qe i besoj shume, ateher do te largohet friga, si me dore hehehehhe

Prishtinasja_
13-12-08, 11:47
Mashkujve, 40 vjec u kisha propozue martesen, bile as at'her nuk jane plotsisht te pjekun.:biggrin:

Uliks,

ate te pjekur nuk po jane kurre, por thuaj ti se po ju "duhet" mu martua ! :tongue:

halla e madhe
13-12-08, 11:57
Tybeh so mir mu martu hiq,,,,,,sdi pse qani drrasa palidhje.

Kush po te meson moj emine me fole keshtu ty zoti t'rahatoft ho!:biggrin: sa dashta me ardhe si msite tek ti...hahahahahaa

shfletuesi_
13-12-08, 12:07
ahahahahaaha
s'ka gje shfletues.me jep nicke ti mua,se marr iniciativen une....:)

Oh bre ka shume qe me pelqejn si Nicka... kshtu qe duhet mja fillu prej teje... hahahaha shaka pak..


Valla bre mosha ma e mire e marteses eshte.. sdij...! une e kisha aprovu nje ligj ne 3 mosha te martohet njeriu hahaha qe ta dij cila eshte mosha me e mire... ju pershendes pak shaka...

trendafili i kuq
18-12-08, 20:38
pershendetje

Valla mosha ideale eshte ajo per femra 20-25 e per meshkuj 25-30

e sa i perket marteses

martesa eshte si paret e hekurta me dy fytyra te kunderta gjithmon jan bashk e kurr s'duan ta shohin njera tjetren hahahahhahahah.............

bert
22-06-09, 22:19
une mendoj per cunat eshte nga 26 deri ne 40. per gocat nga 21 deri ne 30. radha juaj

Kaqanikasja
22-06-09, 22:20
per meshkuj 30 deri ne 35 per femra 30

Kaqanikasja
22-06-09, 22:21
:wink: per meshkuj 35 per femra 30

bert
22-06-09, 22:22
30 per femren jan pak si shume lo.

emine
22-06-09, 22:22
Asnjeher:cool:

bert
22-06-09, 22:22
Asnjeher:cool:
do jesh beqare ti?

Kaqanikasja
22-06-09, 22:24
30 per femren jan pak si shume lo.

Jo tamam jan

bert
22-06-09, 22:25
le te shprehen djemt si mendojn

shfletuesi_
22-06-09, 22:28
:P Si ai qe u martua si ai qe su martua te dyte u ben pishman..... Se di une po pres moshen ideale per martes akoma po ritem... mendoj qe deri ne 30 max 35 per meshkuj... me shume qka te shkon teper..

emine
22-06-09, 22:28
do jesh beqare ti?

pse ku shkrune se duhet patjeter me qen te martuar....

bert
22-06-09, 22:29
:P Si ai qe u martua si ai qe su martua te dyte u ben pishman..... Se di une po pres moshen ideale per martes akoma po ritem... mendoj qe deri ne 30 max 35 per meshkuj... me shume qka te shkon teper..
po gocat?

bert
22-06-09, 22:29
pse ku shkrune se duhet patjeter me qen te martuar....
ska problem jo por martesa ka bukurine e vet. mos ju tremb familjes

emine
22-06-09, 22:31
ska problem jo por martesa ka bukurine e vet. mos ju tremb familjes

a smundkemi me kriju familje,pa nje te neshkruar ne komun?nje cope leter nuke te fal kurrfar sigurije

bert
22-06-09, 22:34
a smundkemi me kriju familje,pa nje te neshkruar ne komun?nje cope leter nuke te fal kurrfar sigurije
lere letren por martohu emine. ska si familja jote. mos refuzo djemte

emine
22-06-09, 22:37
lere letren por martohu emine. ska si familja jote. mos refuzo djemte

:wink:

bert
22-06-09, 23:02
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
po ju tjeret?

~AnnA~
22-06-09, 23:22
Mosha per te pasur nje lidhje martesore eshte atehere,kur t'a ndjesh veten te pergatitur per te marre kete hap ne jete.Atehere kur te jesh i pjekur,jo vetem fizikisht,por dhe psiqikisht...Mendoj qe,martesa duhej bere atehere kur je i sigurte per ndjenjat e tua.Nuk mendoj qe ka nje moshe te caktur,por nje moment te caktuar,atehere kur deshiron te shijosh momentet e jetes bashkshortore dhe kur je i pergatitur te perballesh dhe me veshtiresite qe i sjelle jeta...

Prishtinasja_
25-06-09, 12:10
Atehere kur ti qet disa gjana "n'terezi" ! :biggrin:

Shkollimi, punesimi,pavarsimi nga te tjeret (kur personi nuk eshte i mvarur nga askush), ekspericenca nga jeta por qe besa edhe kur te jesh i/ e gatshem ti iu pergjigjesh obligimeve martesore!
E jo vetem "hajt del ku t'del " !

Nuk po mundem ta ceki tash nje moshe te sakte por krejt mvaret nga vet personi, dmth kur arritet siguria materiale por edhe ajo emocionale ! :wink:

Jana
25-06-09, 12:38
Qishtu si une hahahahahhahaha
25-26....

pirro
25-06-09, 13:47
Me rendesi mos me met pa martu

Kaqanikasja
25-06-09, 14:26
Atehere kur ti qet disa gjana "n'terezi" ! :biggrin:

Shkollimi, punesimi,pavarsimi nga te tjeret (kur personi nuk eshte i mvarur nga askush), ekspericenca nga jeta por qe besa edhe kur te jesh i/ e gatshem ti iu pergjigjesh obligimeve martesore!
E jo vetem "hajt del ku t'del " !

Nuk po mundem ta ceki tash nje moshe te sakte por krejt mvaret nga vet personi, dmth kur arritet siguria materiale por edhe ajo emocionale ! :wink:

:wink:

Oqeani
25-06-09, 16:02
Qishtu si une hahahahahhahaha
25-26....


Po de - apo hece ti me nje kembe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Makresh
25-06-09, 16:07
Pas nje vit pune :biggrin:

Eddi
25-06-09, 16:10
Mosha per te pasur nje lidhje martesore eshte atehere,kur t'a ndjesh veten te pergatitur per te marre kete hap ne jete.Atehere kur te jesh i pjekur,jo vetem fizikisht,por dhe psiqikisht...Mendoj qe,martesa duhej bere atehere kur je i sigurte per ndjenjat e tua.Nuk mendoj qe ka nje moshe te caktur,por nje moment te caktuar,atehere kur deshiron te shijosh momentet e jetes bashkshortore dhe kur je i pergatitur te perballesh dhe me veshtiresite qe i sjelle jeta...

anushke bash qishtu eshte e topi se lun :smile:

elsaaa08
25-06-09, 23:09
25 per femra 28-30 per meshkuj

ALlma
25-06-09, 23:11
25 per femra 28-30 per meshkuj mendoj kshtu edhe une njesoj :wink:

bert
26-06-09, 01:04
30 per femrat pasha zotin a shume nalt. 21 deri te 25- tat a mosha ma e mire. po ju afrun te 30-tave shancet e saje per lidhje me djem zvoglohen mjaft teper

LuLjaa
26-06-09, 01:09
Per femna pi 15-ve deri 30 ,, per mashkuj pi 30-ve deri 50 .. :D

bert
26-06-09, 01:15
Per femna pi 15-ve deri 30 ,, per mashkuj pi 30-ve deri 50 .. :D
15 asht bash fmi. 18 duhet me i mushe

LuLjaa
26-06-09, 01:40
15 asht bash fmi. 18 duhet me i mushe

Ehh ktyne here ka pas qe 15 vjet ēikat i kan feju, e thash mos ka edhe tash s'dihet hehee , se mas miri eshte pi 27-ve tani deri n'kismet

bert
26-06-09, 05:44
Ehh ktyne here ka pas qe 15 vjet ēikat i kan feju, e thash mos ka edhe tash s'dihet hehee , se mas miri eshte pi 27-ve tani deri n'kismet
qitu ke fol bash mir.

Jana
26-06-09, 11:22
Po de - apo hece ti me nje kembe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

hhhahhahaahah jo valla bash tash po heci me dy kembet...

Arkza
26-06-09, 13:51
Veq mos tet jen prej 18 e te posht se mbi 18 s'ka lidhje por me mir kisha than se Mosha me e e mir dhe me e Pershtatshme eshte kur te dashurohesh :rolleyes: :biggrin:

bert
26-06-09, 14:39
pasha zotin qikjo siper spo di cka po thote

Arkza
26-06-09, 14:41
pasha zotin qikjo siper spo di cka po thotePasha Zotin hajt se mir te bjer kur te SAKATOHESH E MERRE VESH :biggrin: :tongue: :biggrin:

bert
26-06-09, 14:42
spo meret vesht cka po thue. kush a sakatum?

Jana
26-06-09, 14:44
spo meret vesht cka po thue. kush a sakatum?

O bertush mu sakatu asht mu Sos...mu Vra mu lendu....
.dm.th kur te martohesh ndryshojn jeta...

Arkza
26-06-09, 14:46
spo meret vesht cka po thue. kush a sakatum?E Kam Lan une kete Fjale " Mu Sakatue " Mu Martue:biggrin: :tongue:
Hajt se i ri je ketu ti per me i kuptu fjalet emija , por asgje keq nuk thash e qe s'kupton eshte diqka tjtre :biggrin:

bert
26-06-09, 14:46
O bertush mu sakatu asht mu Sos...mu Vra mu lendu....
.dm.th kur te martohesh ndryshojn jeta...
falemners Jana. tani tkuptova. ate tjetren spo e kuptojsha bash hic

bert
26-06-09, 14:47
E Kam Lan une kete Fjale " Mu Sakatue " Mu Martue:biggrin: :tongue:
Hajt se i ri je ketu ti per me i kuptu fjalet emija , por asgje keq nuk thash e qe s'kupton eshte diqka tjtre :biggrin:
ani tani tkuptova

Arkza
26-06-09, 14:48
ani tani tkuptovaGezohem qe me ne fund e kuptove dhe keshtu bre djali i ri , mos mendo njehere per Sakatim se ka kohe i ri je :wink: :biggrin:

bert
26-06-09, 14:49
Gezohem qe me ne fund e kuptove dhe keshtu bre djali i ri , mos mendo njehere per Sakatim se ka kohe i ri je :wink: :biggrin:
sjam dhe aq i ri. te 28 i kam mushe

Arkza
26-06-09, 14:52
sjam dhe aq i ri. te 28 i kam musheEdhe 90 te tjtra ishalla i mush e me plot shendet e gezime , i ri i ri prap te thom , ti je Mashkull ka kohe mos u ngut se boll Sakatohesh, ec perpara e ke jeten perpara njehere shkollimin , Punsimin e kjo eshte e fundit Saktimi qy edhe ti :wink:

bert
26-06-09, 14:53
Edhe 90 te tjtra ishalla i mush e me plot shendet e gezime , i ri i ri prap te thom , ti je Mashkull ka kohe mos u ngut se boll Sakatohesh, ec perpara e ke jeten perpara njehere shkollimin , Punsimin e kjo eshte e fundit Saktimi qy edhe ti :wink:
ani falemners por po kam qef me u martue se due femij. pune kam dhe shkollen e kam marue

Arkza
26-06-09, 14:55
ani falemners por po kam qef me u martue se due femij. pune kam dhe shkollen e kam marueUhh Lum Boft Shpija per ty , i don Femijet sa bukur nga ti , kjo fjale e kujt do qoft me gezon shume , Te dhasht Zoti sa me shpejt kete :biggrin: :wink:

bert
26-06-09, 14:57
Uhh Lum Boft Shpija per ty , i don Femijet sa bukur nga ti , kjo fjale e kujt do qoft me gezon shume , Te dhasht Zoti sa me shpejt kete :biggrin: :wink:
falemners. dhe ty te dhashte zoti ate cka te do zemra.

elvio
20-06-11, 18:56
Sa merak me ka ngel te martohesha 17 vjec:rolleyes:


Martesa heret,edhe ngritja ne mengjes heret asnjehere nuk sjellin dem:biggrin:

desert
24-06-11, 09:00
Sa merak me ka ngel te martohesha 17 vjec:rolleyes:


Martesa heret,edhe ngritja ne mengjes heret asnjehere nuk sjellin dem:biggrin:

hmmm....elvio me fal por mu duke paksa naiv me kete :biggrin:


mendoj qe kjo eshte ceshtje e te qenurit e gatshme apo si thuhet: "gjeja e duhur ne momentin e duhur"...

koha me mire kishte me qene atehere kur gjene personin adekuat dhe je bindur se me ate person ja vlene ta ndashe pjesen tjeter te jetes.

te ne ceshtja e marteses si duket ka nje perceptim krejt ndryshe....nuk ka shenjteri ne te aspak vetem obligim.

Te ne te shkeli 24shi ke mbete me!!!

te shkeli 28shi konsiederohesh ose me ndonje defekte ose ke dicka qe fsheh sepse nuk e shohin normale. Ndersa martesa si institucion nuk shikohet si bashkim i dy personave qe jane te gatshem (ne te gjitha aspektet) per martes por si dicka qe duhet patjeter ta besh sepse je i deshtuar, dmth i gjithe suksesi te ne eshte martesa, ke arritur ne shkallen me te larte te karieres prap je i deshtuar nese nuk je martuar me kohe ose ende!!!

po e ndaj me ju nje raste qe e deshmon mendimin tim:
une kam nje shoqe ajo ka doktoruar diku jashte dhe nderkohe ajo po kthehej per vizite te familja me airoplan. afer saj nje njeri i moshuar dhe po e pyet kete ku eshte e ku po shkon. Kjo i tregon qe eshte duke e perfunduar shkallen e doktoratures. plaku i emocionuar dhe me plote mburrje i jep komplimente dhe i thote se ndihet krenar qe kemi te rinje keshtu e blla bllaa...dhe dikur ne bised e pyet aj e e martuar. Kjo i thote se nuk eshte. Plaku i thote: hiqmu sysh, po ti send nuk paske be, cka te duhet keto kur sje martu ende????...biseda ka vazhdu edhe me shume por ky eshte mentaliteti jone!!!!
( me falni se paskem shkru shume :()

Giovanni
24-06-11, 09:02
Mas 30 vjeteve ....

Kaqanikasja
24-06-11, 09:04
Mosha per te pasur nje lidhje martesore eshte atehere,kur t'a ndjesh veten te pergatitur per te marre kete hap ne jete.Atehere kur te jesh i pjekur,jo vetem fizikisht,por dhe psiqikisht...Mendoj qe,martesa duhej bere atehere kur je i sigurte per ndjenjat e tua.Nuk mendoj qe ka nje moshe te caktur,por nje moment te caktuar,atehere kur deshiron te shijosh momentet e jetes bashkshortore dhe kur je i pergatitur te perballesh dhe me veshtiresite qe i sjelle jeta...


Pajtohem me mendimin e Annes lidhej me kete teme se nuk don te thote te martohem vetem se e kemi obiligim ta bojm kete por kur ne jemi te pergaditur per kete un martesen e hershme asnjeher se kam dasht as nuk e dua kurr

ritta
24-06-11, 09:07
diku pas 25, po ndonjeher nuk ka rendesi mosha kur te ndjehesh i gatshem atehere edhe esht koha e marteses ....

jEtA_1
24-06-11, 09:14
Sa i perket gjinis mashkullore mosha ideale per martes eshte pasi ti kalon 30
Kurse per gjinin femrore nese nuk eshte duke bere ndonji karier mosha 25 vj eshte mosh perfekte

Hajra
24-06-11, 09:39
...... eshte mosha 23 vjeqare, sa i kalon aventurat me dikend tjeter kaloi me personin qe e zgjedhe per fat te jetes,

mentor*
17-07-11, 14:20
Pajtohem me mendimin e Annes lidhej me kete teme se nuk don te thote te martohem vetem se e kemi obiligim ta bojm kete por kur ne jemi te pergaditur per kete un martesen e hershme asnjeher se kam dasht as nuk e dua kurr

dmth tani ka ardhe koha apo ? :)

Kaqanikasja
17-07-11, 15:25
dmth tani ka ardhe koha apo ? :)


koha eshte kur ti e ndin veten te pergaditur per martese

LaDy_Diaspora
20-07-11, 06:18
Femra: Mosha prej 25 deri 30 vjet.
Mashkulli: Mosha prej 30 deri 35 vjet.

emine
19-01-12, 13:32
Asnjeher#


per me pas moshe ideale,duhesh me gjet burrin ideal,kam ni qe nuk ka,ateher :biggrin:

emine
19-01-12, 13:34
Kush po te meson moj emine me fole keshtu ty zoti t'rahatoft ho!:biggrin: sa dashta me ardhe si msite tek ti...hahahahahaa

kerkush Halle,pata hip maje kumlle me kqyri qysh a qikjo mosha ideale mu martu,edhe vic qe rrash e theva brit,se nuk e mora asni pergjigje,kshtuqe kam ba be qe nuk hipi ma qatje se rrzona apet

hajde hajde veq mos kofte daktorr Harro:biggrin:

emine
19-01-12, 13:36
Mashkujve, 40 vjec u kisha propozue martesen, bile as at'her nuk jane plotsisht te pjekun.:biggrin:

ih bre ,sa here has ne shkrimet e Xhaxhit :frown:

Domira
19-01-12, 16:05
Atehere kur njeriu ndjehet i gatshem duhet te martohet. Neqoftse nuk e ben me kohe kur e ndjen, nuk martohet me kurre ose shum veshtir sa per me u martu.

Zero Cool
20-01-12, 10:00
Per disa ka nje moshe te caktuar, per disa kurre sdo te kete moshe te caktuar.

ps: i urrej plakat ne Holand, kur i shoh me kolica te femijve dhe kur i them ooooo sa nip/mbese te bukur paske, dhe ato ma kthejne me"eshte fmeiju im" ... me kete dua te them qe gjithcka qe behet ne moshen e caktuar e ka edhe bukurine e vet.

lazdrani
09-02-12, 17:57
Me 18 vjet dy gjinithttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
09-02-12, 18:04
Me 18 vjet dy gjinithttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Mendoj se meshkujt arrine moshen e pjekurise me vone se Femrat! keshtu qe ne Mashkull i moshes 18 sdo te ishte edhe aq i gatshem per te mbajtur nje Familje, kurse Femrat 18 vjeqare ma merr mendja se po, ku edhe shpeshhere eshte deshmuar qe femrat tona sidomos, si nena ime me 16 vjeq ka qene e gatshme te jet "Rob" i shume anetareve.........

emine
09-02-12, 18:49
simbas kry budallvefemna si ti vjen cikli mestural a afte mu martu,tybe ndodhe edhe me 10-11 vjete,e une e di se deri me 14 vjece kam lujte sy mshelas,e me kuklla,nejse qetu ne mesi kti mileti kry kobure sja vlen me than send :biggrin:

Oqeani
09-02-12, 19:49
O ēka kisha dite me u martu tash - phiiiiiiiiiiii

ritta
09-02-12, 21:25
Per meshkuj pas 26 vjec, per femrat pas 22 vjet ... mendimi im

Hajra
09-02-12, 21:47
.......67 vjeq,qy http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

mentor*
09-02-12, 22:00
Per meshkuj pas 26 vjec, per femrat pas 22 vjet ... mendimi im

ritta mety jam :)

Kaqanikasja
11-04-13, 12:16
33------------------------34

Oqeani
11-04-13, 14:42
Per se dyti 50 ;)

I rahaton fmija edhe ... :)

Dardanesha
11-04-13, 20:43
Pa u pjeke psiqikisht edhe materialisht nuk ben se mandej mundet me pas probleme te ndryshme te cilat mund te qojne drejte divorcit.

Mosha 30 eshte ok.

Fshatari
11-04-13, 20:47
Pa u pjeke psiqikisht edhe materialisht nuk ben se mandej mundet me pas probleme te ndryshme te cilat mund te qojne drejte divorcit.

Mosha 30 eshte ok.

Po mu dashka me prit edhe nja 2 vjete minimum...!

Oqeani
12-04-13, 00:12
Pa u pjeke psiqikisht edhe materialisht nuk ben se mandej mundet me pas probleme te ndryshme te cilat mund te qojne drejte divorcit.

Mosha 30 eshte ok.Pse a po merzitkan me u martu me te ri - Mere nuk me dojke ksuh me heret se isha martu ne 15 vjet ahahahhaha

natyra
12-04-13, 05:15
Mendoi se mosha me Ideale eshte mes 24-25-per femren/ndersa per meshkujt 28-30 me e larta.

...edhe se koheve te fundit,s'po ju ban pershtypje mosha asnjeres pal.

Oqeani
12-04-13, 07:26
Pse nime ju femrat keni qef me u martu me heret :P

Kaqanikasja
12-04-13, 08:12
Pse nime ju femrat keni qef me u martu me heret :P

seshte e vertet e kunderta eshte