PDA

View Full Version : Pershtatja!!!


lazdrani
13-02-04, 10:19
Nese jemi dashuruar dhe mendoni te fejoheni apo te martoheni,sa pershtateni me njerin tjetrin.....

Barbaroza
13-02-04, 12:14
Po mendoj....nese....do te pershtateshim 90% :wink:

RRUSHI
20-02-04, 15:06
Sa i perket mendimit tim dashuria kultivohet si lulja e uit kujdesesh per te dhe do te rritet se sben---andaj edhe nuk do te kerkoja te pershtatesha komplet me nje person ---- per mua do te mjaftonte per fillim qe te jet e sinqert dhe me nje karakter te fort te tjerat vijn me kohen ...

Naki
20-02-04, 16:23
qdo gje ne kete bote eshte relative ,e ndryshueshme edhe pershtatja si nje nga normat moralit eshte kyqe per nje harmoni jo te imponuar por duke respektuar mendimin dhe edukimin e partnerit qe ka fituar qysh si femije.
qdo aspekt ne segmente te jetes bashkeshortore kerkone pershtatje,toleranc,mbi te gjitha SINQERITET,Komunikim pa imponime dhe koncenzus.
qdo gje eshte e ndryshueshme mbi baza vullnetare duke ju pershtatur kohes ,Trendeve edhe partneret ose qiftet qe planifikojne nje jete Martesore do te kene nje harmoni duke ju pershtatur njeri tjetrit.
me nderime Naki

Murgesha
22-02-04, 10:54
Normal qe jemi pershtatur. Dashuria nuk toleron ndjenjen e inferioritetit.
Nese nuk je se paku 90% i bindur se personi i kundert eshte ai qe ju e keni enderruar, ateher me mire te mos nderrmarresh hap te gabuar qe shpie ne martese. Jasteku nuk ndahet me njeriun qe nuk e do jo.

lazdrani
22-02-04, 12:33
Barbaroza ,RRushi,Naki dhe Murgesha ju pershendes ku do qe jeni...
Pajtohem me mendimet e juaja :wink: Jeni me te miret ne kete forum :wink:

Barbaroza
22-02-04, 14:20
Lazdrani,edhe ti je i mire more,qe e preka hunden :D

Gentiana
08-03-04, 12:12
Jeta dhe eksperienca e ben te veten,keshtu qe un nuk do kisha then qe te martohet dikush nen 22 vjet,sepse ne kte mosh njeriu ende nuk din se cila esht e mira per te,dhe edhe nese Martohi duhet se paku 2vjet qe ta njohish at person. per pershtatje: i jap te drejt Murgeshes plotesisht.
Gentiana

lazdrani
19-03-04, 11:27
Epo Genta ndonjehere duhet te rrezikojme se jeta eshte Loto :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
19-03-04, 11:32
Epo Genta ndonjehere duhet te rrezikojme se jeta eshte Loto :lol: :lol: :lol:

Megjithate Lazdran,kurre s'kisha pase guximin te rrezikoj,vertete kjo pasiguri dhe mungese guximi me mundojne shume ne jete :(

lazdrani
19-03-04, 11:38
Barbaroza nje here vjen vera nga dera :lol: :lol: :lol: Te kuptoje dhe pajtohem me mendimin tuaj veq pata deshire te beje shaka pake :wink:

Barbaroza
19-03-04, 11:41
JO,JO LAZDRAN,NDOSHTA MIRE E KE,BILE KETE FJALEN "NJEHERE VJEN VERA NGA DERA"SOT MA THA DIKUSH E UNE PRAPESEPRAPE NUK KAM GUXIM :(

lazdrani
19-03-04, 11:47
Ani be Barbaroza bene zemren guri dhe rreziko nje here :P

Barbaroza
19-03-04, 11:50
Jo bre Lazdran,se zemra ime eshte krejt domate,hiq s'po ndryshon :cry:

lazdrani
19-03-04, 11:51
Jo be qiko mos u tut ani ah din cka ndoshta eshte mire te keshillohesh me Esmeraden ndoshta ajo ka nje tip per ju apo ndonje hajmeli :lol: :D :wink:

Barbaroza
19-03-04, 11:53
Ide e mire Lazdrani :idea: Po e pres Esmeralden se ajo ndoshta ma gjen ilaqin :wink:

Murgesha
19-03-04, 17:34
barbaroza lere ti Esmerallden se ku me e dijte kur vjen, a nuk na tha se eshte shume e zanua?
Po ndegjo ti Murgeshen se cte thote.
Pasi qe e paske zemren si domate ateher shtrydhe mire deri sa ti dal edhe pika e fundit e tutes, ke me e pa se ke me u mbush guxim.
Mire e ka Lazdrani kur thot se nje her te vjen vera nga dera :lol: :wink:

lazdrani
20-03-04, 11:27
Murgesha qka te bejme ajo eshte e re e mendja nuk ja ka prehe :D :D :D Vetem mesohet edhe pake do dite :wink:

anna
21-03-04, 14:46
sipas mejse dy te dashuruar nuk duhet te pershtaten fare se per ndryshe nqs jane te dy nje lloj mbas nje kohe do te merziten me njeri tjetrin e kur jan ndryshe dashuria zgjat ma shume se ata zbulojn gjera te reja nga njeri tjetri nejse ky eshte opiniono im :wink:

RRUSHI
22-03-04, 16:31
Emoj Anna ashtu edhe une po i them Barbarozes por ajo po me thot se nuk ben , se jemi tipa te kundert , se ajo eshte si domat e une si spec dhe keshtu kemi ngel---me don por nuk po guxon ta beje zemren kikirik dhe te rrezikoje ... por me gjithat kam vendos qe tja bej nje vizit ne javen qe do te vije ndoshta dryshoj gje ... :wink:

anna
23-03-04, 15:29
hahah rrushi.. dashuria do te triumfoj ne fund ti hiq mos e ki gajle hahahahahah :wink: :wink: :wink:

lazdrani
14-04-04, 11:36
Athua moj anna dashuria mes RRUSHIT&BARBAROZES do te triumfoj :?:

Honesty^uk.
14-04-04, 22:56
Valla Lazdran, pasi nuk ka triumfue gjate dimerit qe kan pasur nevoj ta ngrohin njeri_tjetrin
nuk po m amerr mendja se tash vera dhe ban shume nxeht :wink:

lazdrani
04-05-04, 19:26
Emoj Anna ashtu edhe une po i them Barbarozes por ajo po me thot se nuk ben , se jemi tipa te kundert , se ajo eshte si domat e une si spec dhe keshtu kemi ngel---me don por nuk po guxon ta beje zemren kikirik dhe te rrezikoje ... por me gjithat kam vendos qe tja bej nje vizit ne javen qe do te vije ndoshta dryshoj gje ... :wink:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Shkove te Barbaroza e nuk u ktheve me.. :cry: :cry: :cry: :cry:

anna
05-05-04, 12:17
Emoj Anna ashtu edhe une po i them Barbarozes por ajo po me thot se nuk ben , se jemi tipa te kundert , se ajo eshte si domat e une si spec dhe keshtu kemi ngel---me don por nuk po guxon ta beje zemren kikirik dhe te rrezikoje ... por me gjithat kam vendos qe tja bej nje vizit ne javen qe do te vije ndoshta dryshoj gje ... :wink:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Shkove te Barbaroza e nuk u ktheve me.. :cry: :cry: :cry: :cry:

mos u merzit lazdran se keshtu e ka jeta .... :cry: :cry:

yllka
05-05-04, 16:43
Jeta dhe eksperienca e ben te veten,keshtu qe un nuk do kisha then qe te martohet dikush nen 22 vjet,sepse ne kte mosh njeriu ende nuk din se cila esht e mira per te,dhe edhe nese Martohi duhet se paku 2vjet qe ta njohish at person. per pershtatje: i jap te drejt Murgeshes plotesisht.
GentianaEdhe une pajtohem me mendimin e Murgeshes dhe Gentes.Tungi :wink:

Vera
15-05-04, 15:12
Vajzat e reja tash nuk jan te vetdijshme se cka i pret ne te ardhmen dhe a pershtaten me partnerin por vetem martohen si ua merr mendja ose qe ka pare, keshtuqe e humbin rinin e tyre. Kjo eshte shum me rendesi ne jet te jesh e i sigurt 100% qe e don nje person dhe don ta kalosh jeten me te dhe keshtu do te ishit nje cift i pershtatur dhe i perkryer.

Cool_Boy
15-05-04, 17:42
Vajzat e reja tash nuk jan te vetdijshme se cka i pret ne te ardhmen dhe a pershtaten me partnerin por vetem martohen si ua merr mendja ose qe ka pare, keshtuqe e humbin rinin e tyre. Kjo eshte shum me rendesi ne jet te jesh e i sigurt 100% qe e don nje person dhe don ta kalosh jeten me te dhe keshtu do te ishit nje cift i pershtatur dhe i perkryer.


Vera te lumte qiki,ashtu eshte....

Po qka me be une i shkreti nuk po muaj me gjet nje qe mu pershtatet mua hahaha...

Vera
15-05-04, 18:18
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta

Cool_Boy
15-05-04, 18:20
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta


Vera do ta gjej qiki mos ke gajle per ate,zoti do te me ndimon ok.

mickoja
16-05-04, 10:02
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta


Vera do ta gjej qiki mos ke gajle per ate,zoti do te me ndimon ok. Cooli Boy shpresoj se zoti do t ndimon por veshtir valla pr ty me gjet zdi a do te ket naj nj pr ty .....

Barbaroza
16-05-04, 10:43
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta

Mos kerkoni shume se ndoshta e gjeni :wink:

Vera
16-05-04, 14:32
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta

Mos kerkoni shume se ndoshta e gjeni :wink:

heheh me e mira eshte qe nuk jam kah kerkoj fare seeee

Cool_Boy
25-05-04, 11:22
:( :( :( Cool_Boy cka me bo nuk e gjen kurr ate qe e kerkon keshtu e ka jeta


Vera do ta gjej qiki mos ke gajle per ate,zoti do te me ndimon ok. Cooli Boy shpresoj se zoti do t ndimon por veshtir valla pr ty me gjet zdi a do te ket naj nj pr ty .....

mickoja qka me be se po ka me shume se nje e nuk po di qka me be,keni ndonj keshill per mua??? :wink: :wink: :wink:

turisti
25-08-04, 23:33
Une jam +,ajo - . Me siguri po pershtatemi :?: :!: :wink:

lazdrani
03-01-05, 11:43
Sa i perket mendimit tim dashuria kultivohet si lulja e uit kujdesesh per te dhe do te rritet se sben---andaj edhe nuk do te kerkoja te pershtatesha komplet me nje person ---- per mua do te mjaftonte per fillim qe te jet e sinqert dhe me nje karakter te fort te tjerat vijn me kohen ...

Barbaroza
03-01-05, 12:17
Sa i perket mendimit tim dashuria kultivohet si lulja e uit kujdesesh per te dhe do te rritet se sben---andaj edhe nuk do te kerkoja te pershtatesha komplet me nje person ---- per mua do te mjaftonte per fillim qe te jet e sinqert dhe me nje karakter te fort te tjerat vijn me kohen ...
Very nice. :wink:

anna
23-09-05, 21:07
Nese jemi dashuruar dhe mendoni te fejoheni apo te martoheni,sa pershtateni me njerin tjetrin.....


70% duhet me u pershtat :wink:

lazdrani
23-10-08, 00:36
70% duhet me u pershtat :wink:

Ah moj anna sa shume mungojne shkrimet tuja ne forum.