PDA

View Full Version : Cka deshirojme ne Dashuri?


lazdrani
13-02-04, 10:26
E di qe te gjithe kemi deshire te perjetojme dashurin e vertete.Por ajo qe presim nga dashuria,vertet eshte e ndryshme per secilin individ dhe varet nga gjinia,mosha,karakteri.....Per disa ka rendesi pamja,disa deshirojne lidhjen e forte ,te tjeret te dyjat...Dashuria dhe Seksi,dy "shpifje"te medha te njeriut....Perpiquni ju lutem te udhetoni neper deshirat e juaja.lazdrani :wink:

Gentiana
13-02-04, 14:30
Lazdrani gjith'her ja qellon me kto pyetje.
Njeriu nuk duhet vetem te kerkon por duhet edhe te punon per deshirat e ti,dhe dashuria nuk mbahet vetem nga puthjet dhe ku ta di un qka. Psh do te dua te kem respektin qe e meritoj,(as me pak e as me shum) dhe sigurisht repsektin do tja api edhe un aq sa e meriton, do kisha deshir qe ne raste te veqanta ta tregon personalitetin (burrerin),por prap mos te jet kokfort! Deshirat e njeriut per dashuri ndoshta duket e gjat,por njeriu kur dashurohet zhduken ndoshta te gjitha,por principet njeriu duhet ti ket,dhe mos te te quan askush naiv/e.
Nuk e di sa me kupton,dhe nuk e di,a ju pergjigja pyetjes tende si duhet apo mos e kam keqkuptuar :wink: :wink:

Genta

Barbaroza
13-02-04, 14:40
Une mendoj se sex-i nuk eshte gjithcka ne dashuri,ndoshta mund te jete njera nder gjerat themelore por jo edhe primare nese nuk ekziston besimi dhe rrespekti i ndersjelle ne mes ēifteve.Nese te dashurit tim nuk do t'i besoja aspak,nuk do ta kisha rrespektin e merituar nga ai,atehere edhe shtratin do ta ndaja shume pak me te.
Gjeja kryesore qe une kerkoj ne nje lidhje dashurie eshte sinqeriteti ne radhe te pare,pastaj gjerat tjera do te vinin shume mbare.

lazdrani
22-03-04, 21:32
Genta &Barbaroza ju falenderoje per mendimet e juaja,jeni me te vertet te mrekullushme :wink: :P

sexybrikenda
23-06-04, 15:49
E di qe te gjithe kemi deshire te perjetojme dashurin e vertete.Por ajo qe presim nga dashuria,vertet eshte e ndryshme per secilin individ dhe varet nga gjinia,mosha,karakteri.....Per disa ka rendesi pamja,disa deshirojne lidhjen e forte ,te tjeret te dyjat...Dashuria dhe Seksi,dy "shpifje"te medha te njeriut....Perpiquni ju lutem te udhetoni neper deshirat e juaja.lazdrani :wink:
OH DASHURI ME TY LAZDRAN VETEM DASHURI :D

lazdrani
23-06-04, 17:29
E di qe te gjithe kemi deshire te perjetojme dashurin e vertete.Por ajo qe presim nga dashuria,vertet eshte e ndryshme per secilin individ dhe varet nga gjinia,mosha,karakteri.....Per disa ka rendesi pamja,disa deshirojne lidhjen e forte ,te tjeret te dyjat...Dashuria dhe Seksi,dy "shpifje"te medha te njeriut....Perpiquni ju lutem te udhetoni neper deshirat e juaja.lazdrani :wink:
OH DASHURI ME TY LAZDRAN VETEM DASHURI :D
Baje qefin vetit qiko....Sa budallaqe qe je :twisted: :twisted: :twisted:

turisti
06-08-04, 21:17
ZEMRA E HAPUR. Ju pershendes. :P

nitushe
10-09-04, 15:17
per vete kam qef te kem lidhjen e fort qe asgje n'bote mos t'mund te na ndaj tani normal edhe tjerat :wink:

yllka
19-01-05, 13:00
Krejt me kohe Lazdran :wink:

turisti
20-01-05, 19:24
Respekt dhe me qene te dashuruar. :wink:

Mafiozi
20-01-05, 19:46
Te kuptojm njeri tjetrin, te jem afer me njeri tjetrin me fizik dhe sidomos
me mendje e shpyrt, te kem respekt njeri per tjtrin, te bejm qdo gje te mir
se bashku po ashtu edhe te keqijat. Dhe kryesoren, te jem te dashuruar.Pershendetje Lazdran per ket tem interesante. :wink:

prishtinasja
20-01-05, 22:04
Shume mendim i mire nga ana e mafiozit po une kisha me shtu edhe diqka se une per vete ne dashuri kerkoj perkujdesje per njeri tjetrin ,me qene te barabart ,te sinqert dhe te pavarur.

Mafiozi
20-01-05, 22:20
Shume mendim i mire nga ana e mafiozit po une kisha me shtu edhe diqka se une per vete ne dashuri kerkoj perkujdesje per njeri tjetrin ,me qene te barabart ,te sinqert dhe te pavarur.


Faleminderit prishtinasja.

Edhe qka shtove ti deshiroj dhe jam plotesisht me ket mendim.

Te pershendes. :wink:

turisti
20-01-05, 22:40
Shume mendim i mire nga ana e mafiozit po une kisha me shtu edhe diqka se une per vete ne dashuri kerkoj perkujdesje per njeri tjetrin ,me qene te barabart ,te sinqert dhe te pavarur.

Prishtinase e nderuar,

Te gjithat jane te mira,perveq ( simbas mendimit tim ) pavarsise ne martese,sepse martesa i ka obligimet e veta te cilat jane baza e sistemit jetesor te marteses,perveq nese martesa nuk eshte per kohen e shkurte,ateherit partneret me mire edhe mos te martohen se asaj i thojne : HUMBJA E KOHES.

Me respekt,

TURISTI.

prishtinasja
25-01-05, 12:19
o turist nuk e di se si e ke kuptu ti kete qfare kam thene une mirepo per mendimin tim eshte shume e rendesishme qe te dy partneret te jene te pavarur nga njeri tjetri e jo mos ta kene p.sh. lirin e shprehjes apo qkado qofte ajo , me nje fjale kur une deshiroj te beje ndonje gje te keme te drejten edhe une apo ai ta shprehim para njeri tjetrit e jo te frikesohemi nga reagimi i partnerit.......prap ky eshte mendimi im.

turisti
25-01-05, 13:05
o turist nuk e di se si e ke kuptu ti kete qfare kam thene une mirepo per mendimin tim eshte shume e rendesishme qe te dy partneret te jene te pavarur nga njeri tjetri e jo mos ta kene p.sh. lirin e shprehjes apo qkado qofte ajo , me nje fjale kur une deshiroj te beje ndonje gje te keme te drejten edhe une apo ai ta shprehim para njeri tjetrit e jo te frikesohemi nga reagimi i partnerit.......prap ky eshte mendimi im.

Prishtinase e nderuar,

Ndoshta konfuzionin e krijojne fjalet dhe vizioni yt si me larte: " me nje fjale kur une deshiroj te beje ndonje gje te keme te drejten....".Ketu mendoj qe njeriu ne jete,ashtu dhe martese duhet me dit drejtat dhe obligimet morale ,shoqerore dhe jetesore.

Tash nuk di per cilin drejtim ne jete ti deshiron ti kesh drejtat. Nuk me pengon vendimi yt,por,vetem nuk e kam te kjarte.Shpresoj se nuk me keqkupton. Normal biseda duhet te jet e lire,pa frike nga partneri per mendimin e shprehur absolutikisht. Mashkulli i cili nuk e respekton kete gje themelore ne relacion ose ne jete,gabon,rende gabon.

Me respekt,


TURISTI.

P.S. Tek qe partneret jane ne martese,jane ne kete ose ate menyre te varun njeri nga tjetri.

prishtinasja
26-01-05, 16:30
Pa keqkuptime....... turist ky thjesh eshte mendimi im dhe une u mundova ta shpreh po nese nuk kam arrit ta sqaroj si duhet ateher me vjen keq per kete leshim qe kam bere por megjithate i pranoj edhe kritikat dhe te pershendes.....prishtinasja.

turisti
27-01-05, 02:32
Pa keqkuptime....... turist ky thjesh eshte mendimi im dhe une u mundova ta shpreh po nese nuk kam arrit ta sqaroj si duhet ateher me vjen keq per kete leshim qe kam bere por megjithate i pranoj edhe kritikat dhe te pershendes.....prishtinasja.

Prishtinase e nderuar,

Nuk te kritikova,as qe jam ketu per ti jap dikuj kritikat,por, me gezoi ky shkembim i mendimesh qe e berem.

E respektoj edhe kendin e shiqimit qe e prezentove,sepse,menyra e jeteses duhet t'i pershtatet vizioni te personit.

Me respekt,

TURISTI.

dardha
27-01-05, 11:10
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:

turisti
27-01-05, 11:12
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Deshirat romantike.


TP TURISTI.

Murgesha
27-01-05, 11:38
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Kėrkesė shumė e drejtė. :wink:

lazdrani
27-01-05, 12:20
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Kėrkesė shumė e drejtė. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :oops:

dardha
27-01-05, 14:40
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Kėrkesė shumė e drejtė. :wink:

une isha vec reale mori murgesha :wink:

dardha
27-01-05, 14:41
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Kėrkesė shumė e drejtė. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :oops:

pse u skuqe lazdrani ty sti ka qefi perkdheljet dhe sexin a :wink: :P

lazdrani
29-01-05, 12:25
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Kėrkesė shumė e drejtė. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :oops:

pse u skuqe lazdrani ty sti ka qefi perkdheljet dhe sexin a :wink: :P


Ah dardha te lutem,gjithesesi :wink: I Like deri ne skejt :wink:

Mafiozi
30-01-05, 00:59
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:


Normal qe deshirojm ket moj Dardha :lol: :lol: :lol:

Por me shum nuk don aaaa ??? :lol:

Drenicaki
30-01-05, 13:15
une ne dashuri deshiroj perkedhelje dhe sex valla :wink:
Me vend e ke moj dardha se me te vertet nese sexi mungon,mungon edhe dashuria,e kur ai eshte prezent si duhet i harroim edhe disa mosmarrveshje :lol: :lol: :lol:

dr1ta
31-01-05, 02:09
NE dashuri deshiroj mirekuptim, sex te mire dhe humor :)

Ejona
31-01-05, 10:01
Duke mendua se femrat vertet jane te barabarta ne cdo aspekt... perseri jemi po ato skllave , ne shume gjera..! Pse? mendimi im eshte se Femrat ne te shumten e rasteve mendojne se Burrat jane perfekt... ne dashuri !!!
Aq shume kohe e mund humbin.. ne dukjen e tyre bile ne keto kohe moderne, shpenzojne aq shume Lek qe te mbulojne, riparojne ne ato pjese te trupit qe mendojne se ZOTI nuk i ka dhuruar at bukuri qe deshirojme.. po pse ????? Dhe perseri ... nuk zbulohet Faktori.. PseFemrat ne 70% sipas shume statistikave ngelin te pakenaqura ne shtrat me partnerin ...! Femrat ne te shumten e rasteve aktrojne. duke genjyer partnerin se" oh Ty me knaqe " dhe nuk e thone te verteten , para tije " heje ty qenke nje llome" .... !!! Nuk me bere aspak te lumtur ne ket akt...une dua ket e ket... pse jo???????Dashuri eshte ajo .. kure dora e partnerit te dridhe misht e trupit... Te leshone gjeme.. pa e ditur. !!! Pra mbetet nga neve vet qe ... qe mos te aktrojme pore te perjetojme DASHURIN E VERTET.!

Dashuria i ngjane nje fjalkryqi ,poqese nuk i thua ato qe i din , fjalkryqi ngelet i paplotesuar..!

markopollo
31-01-05, 10:43
une per veten time vetem kam deshire qe te ndihem mire dhe i perfshij te gjitha te tjerat qe per momentin nuk po i ceki................kuptohet per ate moment e harroj veten time dhe i perkushtona krejt dikujt tjeter . qau per te gjithe

turisti
30-11-05, 22:57
Koha e miturise - dashuri,
koha e pjekurise - sex,
koha e pleqerise - ledhatim.

:wink:

Arb
30-11-05, 23:03
Cka deshirojme ne Dashuri?

hec e merre vesh kete pune...

vjeshta
30-11-05, 23:37
Koha e miturise - dashuri,
koha e pjekurise - sex,
koha e pleqerise - ledhatim.

:wink:
I paske kalu te 3 koherat :wink:

turisti
30-11-05, 23:44
Koha e miturise - dashuri,
koha e pjekurise - sex,
koha e pleqerise - ledhatim.

:wink:
I paske kalu te 3 koherat :wink:

Shpejt po konkludon :wink: .Kjo eshte vetem supozim teorik,sepse ne praktike munden keto te dhena lehte mu tollovit..... :wink:

vjeshta
01-12-05, 00:18
Konkludova ngafurnizimi

turisti
01-12-05, 00:20
Konkludova ngafurnizimi

Nuk ershte i plote.
:wink:

vjeshta
01-12-05, 00:22
Konkludova ngafurnizimi

Nuk ershte i plote.
:wink:
:lol: :lol: :lol:

turisti
01-12-05, 00:27
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:

vjeshta
02-12-05, 21:14
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:
Ishalla ke ymer dhe forc me i kalu keto kohra :shock: :lol:

turisti
02-12-05, 21:57
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:
Ishalla ke ymer dhe forc me i kalu keto kohra :shock: :lol:

I kam kalue te gjithat,nese me beson. :P

Sy_kaltra
02-12-05, 22:10
nje ledhatim :(

vjeshta
02-12-05, 22:11
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:
Ishalla ke ymer dhe forc me i kalu keto kohra :shock: :lol:

I kam kalue te gjithat,nese me beson. :P
A mendova qe te kan mbet edhe kto :roll: :lol:

turisti
02-12-05, 22:15
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:
Ishalla ke ymer dhe forc me i kalu keto kohra :shock: :lol:

I kam kalue te gjithat,nese me beson. :P
A mendova qe te kan mbet edhe kto :roll: :lol:

Jo,ne dashuri nuk me ka mbet asgje. Jam VETERAN. Tash vetem po e kombinoj pervojen me praktiken dhe nevojen. :wink:

vjeshta
02-12-05, 22:21
Ka mbet:

koha e lazdrimit,
koha e enderrimit,
koha e tradhtimit,
koha e mospajtimit,
koha e shoqerimit,
koha e pajtimit,
koha e demoralizimit,
koha e realizimit........................................ ... :lol:
Ishalla ke ymer dhe forc me i kalu keto kohra :shock: :lol:

I kam kalue te gjithat,nese me beson. :P
A mendova qe te kan mbet edhe kto :roll: :lol:

Jo,ne dashuri nuk me ka mbet asgje. Jam VETERAN. Tash vetem po e kombinoj pervojen me praktiken dhe nevojen. :wink:
8) 8) :lol:

turisti
02-12-05, 22:30
Kush tha se nuk paguhet koha e humbur.......? :wink: :wink:

rastesishT
03-12-05, 21:54
Eh dashuri dashuri ku jam une ku je ti

E shita kalin e bleva dhin qumesht bera ma per ty sma nin

aferdita
04-12-05, 22:27
nuk deshirojm qe te dashurojm

turisti
05-12-05, 11:01
nuk deshirojm qe te dashurojm

Ashtu eshte.Nese dashurojme edhe jeta behet me e lehte....... :wink:

turisti
05-12-05, 11:02
nje ledhatim :(

:cry:

vjeshta
05-12-05, 13:26
Nje shiqim te embel :lol:

Murgesha
05-12-05, 13:37
Nganjėherė njė pėrqafim, mjafton. :wink:

vjeshta
05-12-05, 13:39
Nganjėherė njė pėrqafim, mjafton. :wink:
Besa edhe nje gjest,psh.nje kafe :lol:

Murgesha
05-12-05, 13:41
Besa edhe nje gjest,psh.nje kafe :lol:

Ani me ta pru tė servuar tė kėnaq. :lol:

vjeshta
05-12-05, 13:45
Besa edhe nje gjest,psh.nje kafe :lol:

Ani me ta pru tė servuar tė kėnaq. :lol:
Po valla :lol:
Se ky plaki jem veq pyet a don kafe ,une tham po ,prit prit nuk ka ,e me duhet me i maru vete :?

Murgesha
05-12-05, 13:47
Ha, hahahhaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Dmth. ai me pyetjen a don kafe po tė thojka qu banma njė kafe. :lol: :lol: :lol:

vjeshta
05-12-05, 13:50
Po de ,si burrat ma ,veq me te pyet ju doket se tta maruan :lol:

turisti
05-12-05, 13:54
A kafe po doni ne DASHURI????? a?:shock: :shock:

vjeshta
05-12-05, 13:55
A kafe po doni ne DASHURI????? a?:shock: :shock:
Po ,a po nai maron :lol:

turisti
05-12-05, 13:57
A kafe po doni ne DASHURI????? a?:shock: :shock:
Po ,a po nai maron :lol:

Po.

vjeshta
05-12-05, 13:59
Po.
Ani shko te kafja maronaj :lol:

turisti
05-12-05, 13:59
Ani shko te kafja maronaj :lol:

Nuk muj se nuk dij mi postue fotot ( shyqyr qe nuk di),hahahahahahahahahahahahahahhahahahaahahahahaha haahahahahahaahahahahah. :wink:

vjeshta
05-12-05, 14:01
Nuk muj se nuk dij mi postue fotot ( shyqyr qe nuk di),hahahahahahahahahahahahahahhahahahaahahahahaha haahahahahahaahahahahah. :wink:
As une nuk di po jam mesu me i vjedh :lol: :lol: pse po thu shyqyr qe nuk din :roll:

turisti
05-12-05, 14:03
As une nuk di po jam mesu me i vjedh :lol: :lol: pse po thu shyqyr qe nuk din :roll:

Sew duhet m'i marue,hahahahahahahaahahahahaahahahahahaahahahahaa hahahahahahaahahahahahahahaahah.

vjeshta
05-12-05, 14:05
Spaska me te marr kush :lol: :lol: shko merre sa ta marova kafen :P

turisti
05-12-05, 14:06
Spaska me te marr kush :lol: :lol: shko merre sa ta marova kafen :P

E piva kafen,flm shume.Zoti dhasht bereqet. :wink:

Murgesha
05-12-05, 14:07
Rrespekt, dashuri, besnikėri, kėto i kėrkoj nga dashuria.

vjeshta
05-12-05, 14:09
Rrespekt, dashuri, besnikėri, kėto i kėrkoj nga dashuria.
Ke kerku qa nuk jane te zot me dhane :lol: :lol:

Murgesha
05-12-05, 14:10
Ke kerku qa nuk jane te zot me dhane :lol: :lol:

Po ato ēka nuk ipen janė mė tė lezetshme. :lol: :lol:

vjeshta
05-12-05, 14:13
Ke kerku qa nuk jane te zot me dhane :lol: :lol:

Po ato ēka nuk ipen janė mė tė lezetshme. :lol: :lol:
Edhe me te kerkueshme :lol: :lol:

Kalt
05-12-05, 14:32
Rrespekt, dashuri, besnikėri, kėto i kėrkoj nga dashuria.
Ke kerku qa nuk jane te zot me dhane :lol: :lol:

Kush nuk jane te zote me i dhane keto Vjeshte?
:shock: :shock: :shock:

vjeshta
05-12-05, 15:41
Rrespekt, dashuri, besnikėri, kėto i kėrkoj nga dashuria.
Ke kerku qa nuk jane te zot me dhane :lol: :lol:

Kush nuk jane te zote me i dhane keto Vjeshte?
:shock: :shock: :shock:
Qelloja :lol:

Gjumashja
05-12-05, 16:22
sinqeritet, ledhatime edhe shumm shumm ngrohtesi

aferdita
05-12-05, 17:34
Ashtu eshte.Nese dashurojme edhe jeta behet me e lehte....... :wink:

E sakt eshte i nderuar :wink:

turisti
06-12-05, 02:00
Ashtu eshte.Nese dashurojme edhe jeta behet me e lehte....... :wink:

E sakt eshte i nderuar :wink:

Flm e nderuar. :P

lazdrani
29-07-06, 23:40
Cka deshirojme ne Dashuri?

hec e merre vesh kete pune...

:biggrin: :biggrin: :wink:

turisti
30-07-06, 21:30
Ne dashuri,ndoshta dashurojme te ardhmen,a pastaj dashurojme vizionet e tona nga fillimi i dashurise......:smile:

neki76
02-08-06, 18:39
Rrespekt, dashuri, besnikėri, kėto i kėrkoj nga dashuria.


Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe durimin.
Dashuria fitohet me dashuri.
Ta kerkosh rrugen e dashurise eshte sikur ta kerkosh diellin me qiri.

Follow-ME
03-08-06, 19:34
Deshirojme te shofim Boten ashtu si e duam ne,me syte e te dashuruarit/es!!:smile:

Dea_A
16-09-06, 13:08
Nga dashuria kerkoj qe jo vazhdimisht ti shofim syte e njeri tjetrit por me ata sy te shofim ne nje pike te perbashket !

seriozja_19
18-09-06, 19:21
1. SINQERITET
2. SINQERITET
3. SINQERITETsepse disa meshkuj ende mendojne qe burri eshte per 7 gra!!!!

Paradox_13
18-09-06, 20:01
1. SINQERITET
2. SINQERITET
3. SINQERITET


sepse disa meshkuj ende mendojne qe burri eshte per 7 gra!!!!

Cili na qenka ky fatlum,sa emrin e mire qe e paska..??

Nese disa meshkuj mendojn se "Burri "eshte per 7 gra ateher po ata meshkuj duhet ta din se " Gruaja "eshte per nje mohalle..:biggrin: :biggrin:

vjeshta
18-09-06, 20:23
Kujtimet e embla ...:frown:

Nocturne
21-09-06, 00:02
Disa prej njerzve nuk shikojn me large dhe mendojn per te dashuruar duhet te kete vetem bukuri dhe mir sjellje...
po une fals per vete : ne dashuri (nga dashuria) nevoitet : Sinqeriteti, besnikeria, rrespekti, mirkuptimi, mirsjellja. e jo bukuria....
sipas mendimit tim nuk ka rendesi te madhe pamja fizik ne krahasim me karakterin e njeriut... nese ika keto kater pikat e larte cekura athere nuk kerkoj asgje nga dashuria

Dea_A
21-09-06, 00:04
Disa prej njerzve nuk shikojn me large dhe mendojn per te dashuruar duhet te kete vetem bukuri dhe mir sjellje...
po une fals per vete : ne dashuri (nga dashuria) nevoitet : Sinqeriteti, besnikeria, rrespekti, mirkuptimi, mirsjellja. e jo bukuria....
sipas mendimit tim nuk ka rendesi te madhe pamja fizik ne krahasim me karakterin e njeriut... nese ika keto kater pikat e larte cekura athere nuk kerkoj asgje nga dashuria

bukuria -verbon ,ajo ne shumicen e herave tregon edhe bukurin e shpirtit !

Nocturne
21-09-06, 00:23
bukuria -verbon ,ajo ne shumicen e herave tregon edhe bukurin e shpirtit !

ne rastet e rrala (ne fakt te shpeshta por veshtir te biesh ne to) bashkangjitet edhe bukuria Fizike te kriteret e duhura...
por nese bukuria ekziston po kriteret si RRESPEKTI< BESNIKERIA < SINQERITETI < etj etj nuk ekziston ather nuk ka dashuri por vetem injorim perbuzje nenqmim, apo jom gabim

turisti
22-09-06, 18:25
Nga deshirat e shumta,ne vend se ne t'i sherbejme asaj,ne po kerkojme ēka mos dhe prej kerkesave te shumta po harrojme se ēka deshtem ne dashuri,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahha hahahahahahahaahaahahahahahahaha.

halla e madhe
22-09-06, 19:27
Kujtimet e embla ...:frown:

Ku ja qellove moj nalete:biggrin:

Sy_kaltra
06-11-06, 18:55
Qe te jemi te kujdeseshem, se mund te vrahemi :biggrin: :biggrin:

selvija
06-11-06, 19:03
JO aspak sjam e kujdeseshme dashurija esht dashuri..:wink:

Sy_kaltra
06-11-06, 19:05
JO aspak sjam e kujdeseshme dashurija esht dashuri..:wink:

Per qata sheji kurr spot hjeket ahahhahahahahaha:biggrin:

selvija
06-11-06, 19:09
Per qata sheji kurr spot hjeket ahahhahahahahaha:biggrin:hahah mbasandej kujdesna deri sa te sheroj, por prap harroj hahah kikkkkkkkkk:biggrin:

ARI_03
24-11-06, 23:51
Qe mos te ec shpejt http://i80.photobucket.com/albums/j190/sylarushi/foto%20gif/koha.gifdo te mjaftonte per dashurin...

Virti
01-12-06, 20:59
... presim mendimin nga expertet... :biggrin: :biggrin: :tongue:

dr1ta
02-12-06, 15:15
Dashuri :tongue:

ARI_03
03-12-06, 12:50
:wink: asgje perveq se koh,,,,,,:wink:

Dea_A
03-12-06, 13:11
Do te kerkoj vetem ate qe e ofroj ........!

Prishtinasja_
03-12-06, 13:52
Dashuri dhe Respekt ndaj njeri tjetrit !!! :smile:

Sy_kaltra
03-12-06, 22:16
http://images.bigoo.ws/content/glitter/kiss/kiss_36.gif

LOJETARI
03-12-06, 22:20
Do te kerkoj vetem ate qe e ofroj ........!

Kjo eshte paradoks , mos bjere pre e perrallave moderne hahahaahahaha......:biggrin:

e_martumja
03-12-06, 22:29
lethatimet pa kufiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Murgesha
03-12-06, 22:29
Pata me tregu se ēka dojmė nė dashuri por kėsaj here s`po tregoj...!!!!

e_martumja
03-12-06, 22:31
Pata me tregu se ēka dojmė nė dashuri por kėsaj here s`po tregoj...!!!!


Trego por per stupc mos fol se shumca e njerzve e kerkojn :biggrin: :biggrin: asi e meritojn

LOJETARI
03-12-06, 22:34
Pata me tregu se ēka dojmė nė dashuri por kėsaj here s`po tregoj...!!!!

Mos po pret derisa t“i marresh dhuratat hahahahahahahaha...............

Murgesha
03-12-06, 22:38
Trego por per stupc mos fol se shumca e njerzve e kerkojn :biggrin: :biggrin: asi e meritojn

Jo moj se nuk shkojnė stupcat me dashni ha, hahahahahaaaaaaaaaaa

Murgesha
03-12-06, 22:39
Mos po pret derisa t“i marresh dhuratat hahahahahahahaha...............

Ishalla nuk janė me stupca se mos vet pėr mua, hahahahahaaaaaaaaa

vjeshta
03-12-06, 22:40
Nje Ferrari ........:biggrin: :tongue:

vendasi
03-12-06, 22:42
Nje Ferrari ........:biggrin: :tongue:
Me baterija....???:tongue: :biggrin:

vjeshta
03-12-06, 22:44
Me baterija....???:tongue: :biggrin:

A nuk ke pare per pa baterija ..?:biggrin: :tongue:

Dreni30
03-12-06, 22:46
Ncuk se mi moren te gjitha. hahahahahahah

vendasi
03-12-06, 22:49
A nuk ke pare per pa baterija ..?:biggrin: :tongue:

ahah..jo batreria kam veq Ferrari po mungon..

Murgesha
03-12-06, 22:52
Nje Ferrari ........:biggrin: :tongue:

A mundet me ba njeri dashni nė njė Ferrarri??

vjeshta
03-12-06, 22:53
ahah..jo batreria kam veq Ferrari po mungon..

E mu po me mungojn baterijat .:tongue:

vjeshta
03-12-06, 22:54
A mundet me ba njeri dashni nė njė Ferrarri??

Me pas Ferrarin nuk me bjen ne mend dashnia .:biggrin: :tongue: :tongue: :tongue:

Murgesha
03-12-06, 22:56
Me pas Ferrarin nuk me bjen ne mend dashnia .:biggrin:

Merrja mendt dashnisė sa ta blejnė njė Ferrarri.:biggrin: :biggrin:

vendasi
03-12-06, 22:58
Me pas Ferrarin nuk me bjen ne mend dashnia .:biggrin: :tongue: :tongue: :tongue:

E pra valla njet se kam me te ble Ferrari hahaha..

vjeshta
03-12-06, 23:05
Merrja mendt dashnisė sa ta blejnė njė Ferrarri.:biggrin: :biggrin:


A ke ndonje kshille ......:redface:

vjeshta
03-12-06, 23:08
E pra valla njet se kam me te ble Ferrari hahaha..

Veq dije se mbete pa dashni hahahaaaaaaaaaaaaaaa:redface: :biggrin:

LOJETARI
03-12-06, 23:10
A ke ndonje kshille ......:redface:
Merrja paret e leja mend se paret i bane prape hahahahahahah:biggrin:

vendasi
03-12-06, 23:10
Veq dije se mbete pa dashni hahahaaaaaaaaaaaaaaa:redface: :biggrin:

Euuu edhe kjo dashnia sodit krejt me ryshfett..:biggrin: :biggrin:

Murgesha
03-12-06, 23:11
A ke ndonje kshille ......

A edhe po vet a??:eek:

Me dashni loqko arrihet ēdo gjė. :tongue: :tongue: :tongue:

vjeshta
03-12-06, 23:21
A edhe po vet a??:eek:

Me dashni loqko arrihet ēdo gjė. :tongue:

Oj loqko ,me Ferrari arrihet qdo gje ....:biggrin: :tongue:

Murgesha
03-12-06, 23:28
Oj loqko ,me Ferrari arrihet qdo gje ....:biggrin: :tongue:Ncnncncncnnc po keq kanė ndryshu kohėrat...!!!:confused:

vendasi
03-12-06, 23:31
Ncnncncncnnc po keq kanė ndryshu kohėrat...!!!:confused:
Murgesha mos e ka fjalen per Ferrarin me dy kemb??? hahaha

vjeshta
03-12-06, 23:36
Ncnncncncnnc po keq kanė ndryshu kohėrat...!!!:confused:


Oj loqko Ferrari shkone ma shpejt ,e kshtu e nxa dashnin :biggrin: :tongue:

Murgesha
03-12-06, 23:37
Murgesha mos e ka fjalen per Ferrarin me dy kemb??? hahaha

A paska dalė edhe ky tip i Ferrarrit a???:eek: :eek: :eek:

Murgesha
03-12-06, 23:38
Oj loqko Ferrari shkone ma shpejt ,e kshtu e nxa dashnin :biggrin: :tongue:ruaju se po ti merr mendtė shpejtėsia e po e shkel tė gjorėn dashni.:tongue: :tongue:

vendasi
03-12-06, 23:41
A paska dalė edhe ky tip i Ferrarrit a???:eek: A Hala ske ndegju per Lola Ferrarin aa???:eek: :eek: :smile:

Murgesha
03-12-06, 23:43
A Hala ske ndegju per Lola Ferrarin aa???:eek: :eek: :smile:

Jo qe besa, sonte ndėgjova!!

A veq me dy rrota ėshtė a??:eek:

vendasi
03-12-06, 23:45
Jo qe besa, sonte ndėgjova!!

A veq me dy rrota ėshtė a??:eek:
Jo me dy Airbags...:tongue: :tongue:

Virti
04-12-06, 00:45
... deshiroj ta gjej fundin e botes :biggrin:

Luana
04-12-06, 00:48
... deshiroj ta gjej fundin e botes :biggrin:

qka tu paska n'tek more ty sonte me funda ..??????:eek:

Virti
04-12-06, 00:50
qka tu paska n'tek more ty sonte me funda ..??????:eek:
hahahha e martumja e ka permend mini-fundin... :biggrin:

Agolli
04-12-06, 00:51
... deshiroj ta gjej fundin e botes :biggrin:

Aty ka peshqi me se shumti..:tongue: http://forum.akullore.com/images/smilies/inatosur.gif:biggrin:

Virti
04-12-06, 00:53
Aty ka peshqi me se shumti..:tongue: http://forum.akullore.com/images/smilies/inatosur.gif:biggrin:
vetem peshqit e Drinit te Bardhe i dua haha :biggrin:

Agolli
04-12-06, 00:59
Aty ka peshqi me kravata ahahaha

LOJETARI
04-12-06, 01:01
Aty ka peshqi me kravata ahahaha

edhe kravata me peshqi hahahahahaah

Virti
04-12-06, 01:02
hahaha keshtu e ka modernizimi... :tongue:

Agolli
04-12-06, 01:05
edhe kravata me peshqi hahahahahaah

Mos valle e ke pa gardaroben time :tongue: :tongue:

LOJETARI
04-12-06, 01:07
Mos valle e ke pa gardaroben time :tongue: :tongue:

garderoben jo ,veq peshqit rreth qafe hahahahahahahahahahahahahahaha...........

Agolli
04-12-06, 01:09
garderoben jo ,veq peshqit rreth qafe hahahahahahahahahahahahahahaha...........
hahahahahhahahahahahah ashtu i kombinoi.......

LOJETARI
04-12-06, 01:13
hahahahahhahahahahahah ashtu i kombinoi.......


hahahahaha,, mos dil jashte teme se moderatoret e shtire ishin sonte hahahha

t“i kthehemi temes !

Ne dashuri preferojme menyren deshirore ne kohen e tashme !!!!!

Agolli
04-12-06, 01:16
hahahahaha,, mos dil jashte teme se moderatoret e shtire ishin sonte hahahha

t“i kthehemi temes !

Ne dashuri preferojme menyren deshirore ne kohen e tashme !!!!!

U nime mire qe ma qite nder mend.....:tongue: po me duket se tu paska rrit roga...e paske dheze driten sonte:biggrin:

Agolli
04-12-06, 01:28
Nese dashuria eshte nje deshir, do te deshiroia te jet e pakontrollueshme.......

Xona
02-01-07, 02:41
Ne Dashuri deshirojme Dashuri,te na duan.te ken respekte per ne dhe mirekuptime.

jEtA_1
02-01-07, 13:02
Ne dashuri dua te jem e sinqert ta dua te dashurin si di vet ,por dua qe edhe ai te mendoj per mu dhe ne fjalet dhe ndjenjat e tij te jet i sigurt .

ARI_03
02-01-07, 15:02
......................................? Me pak fjale,e me shum pune,,,,,,

Sy_kaltra
05-01-07, 18:13
Ne Dashuri deshirojme plotesimin e trandardeve :biggrin: :biggrin:

Agolli
03-04-07, 09:55
Nese dashuria eshte nje deshir, do te deshiroia te jet e pakontrollueshme.......

...................http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon3.gif

Prishtinasja_
03-04-07, 12:18
Mirekuptim ndaj njeri tjetrit ..........:smile:

LABI
03-04-07, 12:31
Mirekuptim ndaj njeri tjetrit ..........:smile:

respekt, perkujdesje, pergjegjesi, solidaritet/afersi - ne dite te mira dhe te veshtira . ... te gjitha keto me nje fjale dashuri !

sexybrikenda
10-04-07, 16:29
Dashuri de qyyhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
11-04-07, 10:10
Ta respektojm njeri tjetrin edhe pse e di se,,c'do njeri nga ne ka shije te ndryshme...

Arkza
11-04-07, 11:17
Deshirojme ate te vreteten te sinqert , pa njola , pa hile , pa interes, te jet sa me e pastre Dashuria:smile:

jEtA_1
11-04-07, 11:21
http://img.photobucket.com/albums/v326/leydii_lorii_x3/gf.jpg
Gjithashtu ne dashuri kerkojm dashuri

Paradox_13
11-04-07, 11:30
Zemra e njė tė riu qė dashuron gjithnjė ėshtė e paknaqur,ajo kurrė nuk ngopet me fjalė,shiqime dhe premtime,ajo kėrkon diqka tjetėr por prapė as me te nuk ngopet kurrė...!
Q’ka kėrkon ajo ?
Ajo kėrkon fjalėn e vėrrtet dhe tė pa luejtur,kėrkon fjalėn qė ndoshta e ka mbyllė nė atė zemėr qoft e mirė apo e ligė.
Ajo kėrkon tė vėrrtetėn,ajo kėrkon tė ardhmen por se si as ajo nuk mundė tė japė ndonjė pėrfundim tė dėshiruar.!!

Elina
11-04-07, 13:30
Ne dashuri dojme te jemi te ushyer me sinqeritet,besim,mirekuptim,kujdesi etj etj etj...

Sy_kaltra
15-04-07, 20:58
Te Dashurin ....:smile:

gazi-de
15-04-07, 21:03
Po valla te dashuren..............

Sy_kaltra
15-04-07, 21:03
Dashurin e te Dashurit ahhahahahah

Prishtinasja_
15-04-07, 21:04
Respekt ndaj njeri tjetrit ! :smile:

gazi-de
15-04-07, 21:12
Dashuri pa fund.............

Sy_kaltra
15-04-07, 21:13
Mire kuptim .

gazi-de
15-04-07, 21:23
Simpati.............

Sy_kaltra
15-04-07, 21:24
Ngrohtesi..:biggrin:

Domira
15-04-07, 21:25
Sinqeritet...

gazi-de
15-04-07, 21:31
Buzeqeshje................

Sy_kaltra
15-04-07, 21:33
Shiqim.....

gazi-de
15-04-07, 21:40
lumturi..............

Sy_kaltra
15-04-07, 21:41
Atė............

gazi-de
15-04-07, 21:51
shijim.........

Sy_kaltra
15-04-07, 21:54
Qka mos ...:biggrin:

gazi-de
15-04-07, 22:02
Ooo gjithe qka bre..........hhahhahah

Sy_kaltra
15-04-07, 22:03
ahhahahahahahah

gazi-de
15-04-07, 22:08
po de po gjithe qka....hahahaha

Domira
15-04-07, 22:10
O ju gzoft zemra gazi_de dhe Sy_kaltra gjithmone ishalla me qeshje e shaka e qejfehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Sy_kaltra
15-04-07, 22:12
O ju gzoft zemra gazi_de dhe Sy_kaltra gjithmone ishalla me qeshje e shaka e qejfehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Me gjith ty Domira gezimi te gjet gjdo her :smile:

Domira
15-04-07, 22:15
Me gjith ty Domira gezimi te gjet gjdo her http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

FLM shumhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

gazi-de
15-04-07, 22:22
O ju gzoft zemra gazi_de dhe Sy_kaltra gjithmone ishalla me qeshje e shaka e qejfehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
flm,Domira edhe ty ashtu........

Agolli
16-04-07, 10:40
Te jam i lire dhe i pa kontrolluar,,'''

Berkan
04-05-07, 21:21
Ate Qe Nuk Mund Ta Arrijme Asnjehere

Sy_kaltra
05-05-07, 20:43
Mirekuptim ,Gjuhe te perbashket ,toleranc etj etj ....

gazi-de
05-05-07, 20:49
Mirekuptim ,Gjuhe te perbashket ,toleranc etj etj ....
edhe une jame i mendimin ton e nderuare...........hghghghg

Sy_kaltra
05-05-07, 20:51
edhe une jame i mendimin ton e nderuare...........hghghghg

Flm.....i nderuar :rolleyes: :smile:

gazi-de
05-05-07, 20:58
Flm.....i nderuar :rolleyes: :smile:
Sps e nderuar..hahahahhaah

Sy_kaltra
11-05-07, 19:54
Dashuri de .....

SoKoLi-i-Maleve
12-05-07, 06:11
Gezim,mirekuptim,lumtuni dhe perplotsim.

RiannA
12-05-07, 07:50
tana qetu qka i paskan permend tjert + SEX

Arb
12-05-07, 08:37
Tana ka pak. Krejt cka lyp jeta e perditshme...

Agolli
16-05-07, 20:38
Lirin! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sy_kaltra
27-05-07, 22:51
Gjdo gjė te bukur qe dhuron dashuria.

Prishtinasja_
28-05-07, 20:08
RESPEKT ndaj njeri tjetrit !!!!:smile:

ARI_03
28-05-07, 20:11
Sinqeritet...........................:smile:

BaNu Ne JeT I sInQeRt
28-05-07, 21:56
sinqeritet..... besim....respekt..dhe lumturi...

hasanmehmeti
28-05-07, 22:58
Nje Filozof Greke pasi kishe bere nje pune te madhe per mbretin e tij ne kohen e lashte , vendos te shkoj dhe te qlodhet ne plazh i vetem .Pastaj vie mbreti dhe ia ze rrezen e Diellit qe i bie Filozofit dhe e Pyet qka don nga mbreteria ime qe te dhuroj ty per ate qe e bere per mua ?
Ai i pergjigjet shkurte: Deshiroj te ma leshosh rrezen e Diellit!!!

Kete dua dhe une.

Prishtinasja_
25-06-07, 11:27
Mbeshtetje ! :smile:

lyra2
25-06-07, 16:49
E di qe te gjithe kemi deshire te perjetojme dashurin e vertete.Por ajo qe presim nga dashuria,vertet eshte e ndryshme per secilin individ dhe varet nga gjinia,mosha,karakteri.....Per disa ka rendesi pamja,disa deshirojne lidhjen e forte ,te tjeret te dyjat...Dashuria dhe Seksi,dy "shpifje"te medha te njeriut....Perpiquni ju lutem te udhetoni neper deshirat e juaja.lazdrani :wink:

Tybe veq Dashuri .....

turisti
26-06-07, 15:54
E di qe te gjithe kemi deshire te perjetojme dashurin e vertete.Por ajo qe presim nga dashuria,vertet eshte e ndryshme per secilin individ dhe varet nga gjinia,mosha,karakteri.....Per disa ka rendesi pamja,disa deshirojne lidhjen e forte ,te tjeret te dyjat...Dashuria dhe Seksi,dy "shpifje"te medha te njeriut....Perpiquni ju lutem te udhetoni neper deshirat e juaja.lazdrani :wink:

Tung i nderuar.:smile:

Erdha prap ketu,tek pyetja jote aq mire e formuluar e cila meriton qe t'i kthehemi shume here....

Ēka deshiroj ??? Hmmmmmmmm,fjalet e tua larteshenuara jane shume te sakta ne shume drejtime dhe qka eshte interesante,eshte fakti se -dashuria- tingellon ndryshe ne TEORI e krejt ndryshe ( ose ka dallim te madh..) eshte ne PRAKTIKE.....per ate edhe ndoshta nuk eshte ēudi qe shumehere -dashurine- e kerkojme duke i lexuar romana te dashurise ,neper filma dhe neper imagjinaten tone ja ne formen e deshirave tona..........

Prishtinasja_
27-06-07, 21:20
::: M I R E K U P T I M::::

turisti
27-06-07, 21:22
::: M I R E K U P T I M::::

Pse minimum ??????????????

e_martumja
27-06-07, 21:56
deshirat nuk kan kufi......

turisti
27-06-07, 23:21
deshirat nuk kan kufi......

Po modeste - pa kufij :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahaahahah.

Virti
01-07-07, 01:56
deshirojme t'a luajm rolin e Romeos dhe Xhulietes... :cool:

Donikaa*
19-07-07, 22:55
Dashuri t njejt t dy gjinive

Reana
19-07-07, 23:54
deshirojme t'a luajm rolin e Romeos dhe Xhulietes... :cool:

huh???(:tongue: )
Virti te ishte ashtu, ishte shfarose Bota moti.
eshte e kunderta; deshirojme "happy ending-s"!!!

Virti
19-07-07, 23:59
huh???(:tongue: )
Virti te ishte ashtu, ishte shfarose Bota moti.
eshte e kunderta; deshirojme "happy ending-s"!!!
poenta ishte te luajtja e rolit... :wink:

LuLjaa
21-07-07, 03:29
Dashuri t'vertet edhe mos me rrejt shume. :)

aLbaChiCk
21-07-07, 19:41
Realitet,besim,respekt,dashuri mes veti ,mirkuptim....

Reana
31-07-07, 00:31
poenta ishte te luajtja e rolit... :wink:

ka qene ngjarje e vertete:biggrin: !!!!
rrolet i kane luajtur me siguri te tille qe nuk kane besuar aq fort ne dashuri tragjike!

Murgesha
31-07-07, 12:20
Nganjėherė stupc....!!!

Arkza
31-07-07, 14:29
Butesin................:cool:

Lona
31-07-07, 15:03
Gjithcka qe buron nga dashuria deshiroj...

luckyman
31-07-07, 22:39
.....dhurata,.........

selvija
06-08-07, 22:04
Papuqe me takee (( hahah ))

gazi-de
06-08-07, 22:07
Sakiza..............hghghghghghghghghg

selvija
06-08-07, 22:12
Lepiza...hahahah bombona dee...

Sy_kaltra
18-09-07, 13:45
Dashuri nje fytyreshe jo dy fytyreshe .

lazdrani
23-10-08, 00:21
Lepiza...hahahah bombona dee...

Haaaaaaa,eh une mendoja moshemolla...

emine
24-10-08, 11:23
Mos me duru uni:p

rafet llapjani
24-10-08, 12:01
Mos me duru uni:p

Jo vallahi me pi shum se edhe bubrekt mujn meu bllokue ska ma cercall veq duhet tani kateten me shti aghaghaaghghaghaghaghaghghaghagghaaghghaghaghaghah gaghghagh

lovely
24-10-08, 14:25
qamos:biggrin: :biggrin:

Jana
24-10-08, 14:47
...Dashuri....

Zana_ch
26-10-08, 19:50
Sinqeritet dhe besnikri

turisti
26-10-08, 20:26
Sinqeritet dhe besnikri

http://www.dekralendoos.nl/afbeeldingen/2394.jpg

Penelope
26-10-08, 21:12
sinqeritet, sinqeritet, sinqeritet...

LABI
28-10-08, 14:26
Asgje me shume se t'jem i vlersuar , respektuar , dashuruar per ate qe jam dhe perfaqesoj ...dhe anasjelltas .

lovely
29-10-08, 19:51
Dashuria vet eshte respekt! Respekti eshte sinceritet dhe mirekuptim. Por, duhen dy....

emine
06-11-08, 12:08
Sinqeritet......!

Antigona
07-11-08, 19:20
Besnikeri,Drejtesi,Bashkepunim dhe SEXhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Oqeani
09-11-08, 23:49
Sa mire e paske perfundu moj Antigona, si nuk e paskam dite kete ... as kta tjerte nuk e paskan dite !!! ēudi !!!

( nime kallxona kur e ke msuar )

Idila
11-11-08, 06:57
Nė dashuri kėrkoj shpirtin tim binjak.

~~~vera~~~
11-11-08, 13:01
Ne dashuri deshirojme te mos kemi vuajte,nese kemi vuajte nje pal ēorap te leshta gjithkun me vete edhe dalim nga kriza,psa a ka dashuri a?

Murgesha
11-11-08, 13:38
Ne dashuri deshirojme te mos kemi vuajte,nese kemi vuajte nje pal ēorap te leshta gjithkun me vete edhe dalim nga kriza,psa a ka dashuri a?


Ka dashuri si jo ani. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

_ELI
17-11-08, 13:14
Respekt, sinqeritet, mirekputim, pėrkrahje dhe joatutoritet.

LABI
18-11-08, 18:00
perkryrje - permbushje, plotesim , perkatesi, bashkendejesi, bashkepergjegjesi, stabilitet, konsiderate, respekt perkushtim, zotim , MISHNIM, AMSHIM si ne rrafshin material , e parasegjithash ne ate ideal !

jadore
18-11-08, 18:17
perkryrje - permbushje, plotesim , perkatesi, bashkendejesi, bashkepergjegjesi, stabilitet, konsiderate, respekt perkushtim, zotim , MISHNIM, AMSHIM si ne rrafshin material , e parasegjithash ne ate ideal !

Lab , mos na frigo me gjithe keto plotesime standardi ..

jo une nuk deshiroj asgje , vetem se dua te ndjehem mire ,,

( e qe te ndjehem mire shkone krejte ajo hallke e zingjirit qe e permendi Labi )

LABI
19-11-08, 01:34
Lab , mos na frigo me gjithe keto plotesime standardi ..

jo une nuk deshiroj asgje , vetem se dua te ndjehem mire ,,

( e qe te ndjehem mire shkone krejte ajo hallke e zingjirit qe e permendi Labi )
ne perjetimin , e sidomos ne berjen dhe mirembajtjen e dashurise nuk ka ndonje standard te gjeneralizuar per t'gjithe njerzit ...Secila dashuri ne vete nga rasti ne rast edhe kuptohet, edhe perjetohet edhe krijohet edhe mirembahet ne menyre shume te ndryshme nga gjithe secila ne raport me njera tjetren.... Pra , cdo njera nga keto realitete (lindja, berja, perjetimi , mirembajtja) dashurie , eshte ekziston si nje gjendje realiteti unik , entitet ne vete ... nje SUIGENERIS ne DREJTEN NJERZORE TE DASHRUISE :biggrin:DHE FARE NE FUND , PER T'I DHANE NJE KUPTIM ASAJ QE ARTIKULUAT ME LARTE """QE TE NDJEHNA MIRE""", DUHESH TE JESH E PERMBUSHUR IDEALISHT ( ne rrafshin e asaj qe kerkon nga dashuria .. duhet gjithesecili ta ket nje harte , skice , para qe te futet , niset ne nje piknik ne natyre, ku mali larg nga distanca do t'mund t'i pelqej dhe te jet mbreselenes, teherqes , por kur futet ne te humbet dhe perjeton tmerrin)NESE JO NE TERESI , NE PJESEN ME TE MADHE TE SAJ DUHESH TE NDIHESH E PLOTESUAR .Nese s'ke naj plane , perpiloje nje te tille ... Mos prit me ta perpilu komuna , a mahalla , siq po ja hartojne Kosoves -- Ahtisarat , Bankimunat, qoviqat, e joviqat .... :biggrin:

lovely
19-11-08, 02:08
Personin e caktuar.........

jadore
22-11-08, 20:23
ne perjetimin , e sidomos ne berjen dhe mirembajtjen e dashurise nuk ka ndonje standard te gjeneralizuar per t'gjithe njerzit ...Secila dashuri ne vete nga rasti ne rast edhe kuptohet, edhe perjetohet edhe krijohet edhe mirembahet ne menyre shume te ndryshme nga gjithe secila ne raport me njera tjetren.... Pra , cdo njera nga keto realitete (lindja, berja, perjetimi , mirembajtja) dashurie , eshte ekziston si nje gjendje realiteti unik , entitet ne vete ... nje SUIGENERIS ne DREJTEN NJERZORE TE DASHRUISE :biggrin:DHE FARE NE FUND , PER T'I DHANE NJE KUPTIM ASAJ QE ARTIKULUAT ME LARTE """QE TE NDJEHNA MIRE""", DUHESH TE JESH E PERMBUSHUR IDEALISHT ( ne rrafshin e asaj qe kerkon nga dashuria .. duhet gjithesecili ta ket nje harte , skice , para qe te futet , niset ne nje piknik ne natyre, ku mali larg nga distanca do t'mund t'i pelqej dhe te jet mbreselenes, teherqes , por kur futet ne te humbet dhe perjeton tmerrin)NESE JO NE TERESI , NE PJESEN ME TE MADHE TE SAJ DUHESH TE NDIHESH E PLOTESUAR .Nese s'ke naj plane , perpiloje nje te tille ... Mos prit me ta perpilu komuna , a mahalla , siq po ja hartojne Kosoves -- Ahtisarat , Bankimunat, qoviqat, e joviqat .... :biggrin:

.. shume e qelluar , aq sa rrone mesone , (thone )

jo, Lab , nuk kam plane te dashurise , do isha mirenjohese nese duke me ndihmuar mua (mesojne dhe tjeret )
shpresoj qe se shpejti ju do te sjelleni ne Forum egzemplarin e elaboratit te juaj te dashurise si model paraprak per te gjithe neve te interesuarve qe jemi ne perpilim te nje plani te tille

LuLjaa
01-12-08, 00:04
Me ja thy kryt njani tjetrit ..

Penelope
03-12-08, 08:20
Nganjehere me duket se femrat dhe meshkujt kane deshira te ndryshme ne dashuri. Psh femra kerkon butesi, mbrojtje, ngrohtesi e sidomos sinqeritet, ndersa mashkullit nganjehere i mjafton qe jeta seksuale te jete e mire, edhe knaqet me kaq.

Bubulina
03-12-08, 09:35
Nganjehere me duket se femrat dhe meshkujt kane deshira te ndryshme ne dashuri. Psh femra kerkon butesi, mbrojtje, ngrohtesi e sidomos sinqeritet, ndersa mashkullit nganjehere i mjafton qe jeta seksuale te jete e mire, edhe knaqet me kaq.

..e sakte :)

Penelope
03-12-08, 09:54
flm Bubuline. Paskem mendim te njejte

te pershendes

Bubulina
03-12-08, 09:57
flm Bubuline. Paskem mendim te njejte

te pershendes

..flm,sinqeriteti si ne dashuri ne shqeri e kudo ka cmimin e vet!

LABI
03-12-08, 11:13
dashuri , dashuri dhe dashuri ... Pa kurrfare kushtezimi, kompenzimi , kalkulimi, hesapi...

Dashuria eshte ndjenje e padjallezuar qe perjashton egoizmin , inkurajon (USHQEN) ALTRUIZMIN, SOLIDARITETIN , BASHKIMIN dhe SHKRIRJEN e te gjitha atyre COPAVE , KULEQEVE KOMPONENTEVE dhe ELEMENTETEVE PERBERESE --> NE NJE KOLLAZH SI E TERE dhe e VETME ...

Honesty^uk.
08-12-08, 10:04
Te dashurosh do te thot te kesh si qellim lumturin e nje qenieje tjeter,
te varesh prej saj,
te meresh dhe ti kushtohesh se mires se saj, e gjith kjo ndodh nese behet fjale per dashurin e mirfillit,
pra, per dhurimin e plote te nje qenieje njerezore te nje qenie te sexit tjeter, me bashkim vijues te jeteve te perziera ne nje te vetme....


Honesty

thellenza
08-12-08, 10:26
Une deshiroj per vete perkushtim, sinqeritet dhe dashuri, por mendoj se njerzit jan te ndryshem me kerkesa te ndryshme..kam ndi se disa knaqen me ate kur marrin cdo dite nje dhurate apo dicka keshtu. Kjo eshte dashuri per ta!:rolleyes:

ritta
08-12-08, 12:22
ate qe ne te veretet quhet DASHURI......

ShEjToNkA
08-12-08, 23:10
Nė bazė tė cehres t'ia lexojmė melodin e zemrės njėri-tjetėrit...

shfletuesi_
13-12-08, 23:14
Pergjigjija ime per kete do te ishte.. apo me mire do e kisha parashtru pyetjen.. Qfar duhet deshiron dashurija nga ne.. Une do te thoja Sinqeritet.besnikeri,butesi,perkushtim...embelsi dhe shume here Durim..

Nese keto gjana arrini ti keni atehere do te merrni te gjithe ato gjana qka deshironi ne Dashuri...

emine
17-12-08, 20:05
Me dni veten rehat me ate qe e du,e me mtaku vetem mu;)