PDA

View Full Version : A egziston miqesia femer-mashkull?


Faqet : [1] 2

hana
13-02-04, 13:31
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.

Barbaroza
13-02-04, 14:24
Une mendoj se ne 90% te rasteve,nuk mund te kete shoqeri ne mes nje djali dhe nje vajze.Heredokur,njera pale do te binte ne dashuri me palen tjeter.

Sizifi
13-02-04, 18:14
Mund te kete miqesi, por vetem nese femra eshte me e menqur se mashkulli.

Gentiana
15-02-04, 16:08
Mund te kete miqesi, por vetem nese femra eshte me e menqur se mashkulli.

Gjithsesi jan me te menqura pamvarsisht ketu a jo.

:roll: :roll: Me tregoni ju mua nese ka kund ok?

Genta

Sizifi
15-02-04, 22:59
Genta, te kam paraftyruar si vajze qe i njeh kufijte e vet.

Nese e marrim kete postulat timin si te vertete; atehere tregom sa shembuj miqsie ndergjinore mund te na i tregosh?

Asnje.

Jane shume arsye racionale pse femra nuk mund te jete me e menqur se mashkulli.

Gentiana
16-02-04, 12:38
Genta, te kam paraftyruar si vajze qe i njeh kufijte e vet.

Nese e marrim kete postulat timin si te vertete; atehere tregom sa shembuj miqsie ndergjinore mund te na i tregosh?

Asnje.

Jane shume arsye racionale pse femra nuk mund te jete me e menqur se mashkulli.Kufijte e mi nese nuk i njof un,ateher mi njef ti apo si esht puna??!!
Nuk thash se ka miqesi ndergjinore,por as nuk thash se nuk ka.
Kurse cila gjini esht me e menqur Mashkulli apo femra, ka mendime te ndryshme, dhe komenti i im ke si shaka,por nese mendon ashtu ateher esht mendimi i yt por jo edhe i imi.

Sidoqoft te pershendes Sizifi.

Genta

Lona
19-02-04, 13:23
Une per vete kam shoke si miqte e mi ,nuk mund ta mohoj ate se nuk ndodhin raste qe mos e shikojm njeri tjetrin pershere kete duhet ta kuptojm por me gjithe ate prap ngelim shoke,

Kalofshi bukur...ne mesin e shoqeris.. :twisted: :twisted: :lol: :lol:

Kaltrina
20-02-04, 09:17
Une per vete mendoj se ka shoqeri me meshkuj, sepse une kam shume shoke, ata e kane jeten e tyre edhe une timen, po jemi shoqeri e mire. Ne shekullin 21 njeriu duhet me dite me dallu shokun, shoqen. Se frajer e femen eshte lehte me bo po shoke te mire ne dite te sotit eshte veshtire.

jehona
20-02-04, 14:16
HANA te pershendes. une per veti nuk mundem te bi ne mirkuptim me disa shkrime ketu, ndoshta per ata sepse une vertet kam shum shoke.

kur te shkruj SHOK tani me kuptimin: shok me te cilin dal, shetitem, i ndihmoj kur ka ndonje problem, mund te bisedojm bashk per shum pun, dhe te cilin e njef dashnori im dhe e pranon. kurgja ma shum as ma pak.

menyra si foli me shokt esht krejt ndryshe si me shoqe, djemt i marrin fjalt dhe hajgaret krejt ndryshe, dhe sa kam mujt ta vrej une deri me tash, mendoj qe djemt para si te nervozohen per nje fjal mendojn dy here se me far kuptimi e fola une at, kurse qikat me nje here me ngjuhen ne shpin dhe bohen ndoshta nervoz per keqkuptim.

ok ok shkrujta tash boll dhe ishalla me keni kuptu.

edhe diqka per ne fund: a esht femna ma e meqme si mashkulli apo e kunderta besoj qe kurr nuk mund te vertetohet. une mendoj se menquria ne disa lami tek mashkujt esht ma e zhvillume si tek femnat, kurse poashtu ne te kunderten.

Murgesha
23-02-04, 09:22
Une mendoj se egziston miqesia femer-mashkull. Se paku per mua egziston. Kam nje shok me te cilin bisedoj per gjithcka pa u hezituar, gjer me tani as jam dashuruar ne te e as ai ne mua. Ne raste te ndryshme i ndihmojme njeri tjetrit. Disa po thojne se ska nuk e di. Mendoj se mvaret nga ajo se ne cfare baza eshte krijuar ajo shoqeri. Nese prej fillimit jane terhjekur ndaj njeri tjetrit nga simpatia normal qe ajo lidhje do te perfundoj me shfaqje te dashurise.

hana
23-02-04, 17:39
pershentje te gjithve po jam dakord murgesha qe varet nga bazat qe mund ti ket kjo miqesi por mendoj se eshte e veshtir te kesh nje miqesi te paster pa lidhje dashurore.

lazdrani
24-02-04, 09:29
Plotesisht egziston miqesia femer- mashkull........Merreni shembull Lazdrani apo RRushin dhe pyteni Zonjushen Murgesha,Zonjushen Barbaroza,Apo Gentianen,Jehonen ............e shume te tjera u kenaqem me miqesin tone nuk gjene kund ne bote :wink: :wink: :wink:

Barbaroza
24-02-04, 09:48
Lazdrani,ashtu eshte siq thua ti,por kjo eshte ne menyre virtuale.Kuku kam frike te i takoj djemte e forumit LIVE se nuk i dihet :oops: ,ani si jam une e ndjeshme,kuku :oops: hahahahahahahaaaa(shaka pak)

lazdrani
24-02-04, 10:17
:lol: :lol: :lol: Cka ke te tutesh bre Barbaroza uh uh ani e ndjeshme hahahhah po shpiti po dojka me te leshuar kur ta takosh RRushin :lol: :lol: :lol:

Murgesha
24-02-04, 10:19
Me vend e ke Lazdrani take njo.
Rrushi bukuroshin kur ta shohin Barbaroza ka me e ik e me e qu drejt ne shtepi :wink:

Barbaroza
24-02-04, 11:40
Murgesha & Lazdrani,per shkak se ju po e frikesoni Rrushin,ai nuk po guxon te me dale as pas-sysh se lere parasysh:(
Rrushi,eja, mos ke frike nga une :)

RRUSHI
25-02-04, 04:02
Kam qilluar i turpshem , dhe nuk po i plotsoj kushtet :wink:

hana
25-02-04, 11:25
jo bre Rrush cka je tu fol, :oops: :oops: ani de se edhe djemt e turpshem jan me terheqes ,Barbaroza a :?: :?:

caki
25-02-04, 13:16
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.

Une mendoj se ekziston nje miqesi ne mes te nje mashkulli edhe te nje femre... Kete po e theme se pse e jetoj une personalisht kete miqesi. Qe 4 vite e jetoj miqesin apo shoqerin shume te ngusht me nje italiane, dhe kurr nuk me ka ndodh te kaloj me tej shoqerise edhe pse jam ne dispozicion te beje te gjitha per te. Eshte e vertet se pas nje kohe te shoqerise femra i ka mekanizmat me te ndieshem dhe dashurohet me let se mashkulli, por kjo mvaret nga mashkulli se si e shiqon kete raport, nese meshkulli e mban nje distance ndaj kesaj dashurie gjitheēka shkon ne rregull.

sagit_tarius
05-03-04, 18:54
Eh po mendimi im esht qe ka shoqeri M/F !
Ama un per ket nuk mundem me fol kurgju. Kam
shoqeri qe i tregoi te gjitha pa mendu asgje .
Do tregoi diqka qka me ka ndodhur mua dhe me tregoni
se qfar mendoni per ket ? :?:
Un e kam pas nje shoqe ama un qysh prej ne fillim nuk kam menduar
per shoqeri por ajo shoqeri ia nisi diqysh sdi as vete por shum
shpejt i besuam njeri tjetrit dhe dhe te gjithat mendimet
i ndaishim bashk dhe shum qka qe nuk din kerkush ajo i din
por un kam provuar qysh prej fillimit ti tregoi po kerqysh nuk
u boike qe ti thoja se qfar ndjej por dikur i tregova pas nje kohe
vet i tregova se qfar ndjej dhe qe sa koh ndjej per te diqka
Edhe prap mbetem si shok po :cry: un nuk kam menduar kur per ket
per veq ateher kur i kam ndihmuar dhe kur i kam jep disa me mendime
dhe kur nuk mundem qe te kem miqesi te mir me te ma si e kemi pas
dikur un mendoi keshtu un mendoi :lol:

hana
07-03-04, 16:24
pershendetje sigit_tarius me sa kuptova une ti e don ate vajzan,pas qe ia ke shprehu dashurin ajo miqesi nuk ka qene si me pare une mendoj se nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ne tere kuptimin e fjales kur e di se shoku apo shoqja te don ty.

valtoni
07-03-04, 18:40
e vertet se ekziston por ne qfar kuptim asht ajo miqsi ,psh, ne kafiteri te pish ndonj pije apo te shikosh nje film ne kino se bashku kjo mundet , por jo ne tjetrin kuptim psh une te shkoj me nje shoqe ne pushime dhe te banoj me nje dhom me ta ktu nuk mun te ket kur ni far miqsie mes nje mashkulli dhe nje femre sipas mendimit tim pra pershendetje te gjithve

sagit_tarius
08-03-04, 17:51
po hana shum bukur e ke kuptuar te pershendes
dhe te falenderoi per mirekuptimin tend
pajtohem plotesisht me mendimet e juaja
hana edhe valton po qka me bo jeta esht e till tek ne
shqiptarėt :lol:

hana
09-03-04, 13:48
hendetje po bre sigit_tarius po duhet me pranu jeten qysh te vjen me te mira e te kqija

florian
05-04-04, 19:56
jam i sigurt qe ekziston nje miqesi mes nje vajze dhe nje djali .flas thjeshte nga esperienca se kam nje shoqe shum te ngushte dhe jemi shoke nga 10 vjet dhe miqesia jon eshte shum e madhe nuk kemi pasur asnjeher probleme dashurie me njeri tjetrin ajo ka te fejuarin e vet dhe nuk ka asnje problem.

hana
06-04-04, 15:02
me vjen shum mire per ty Flori :lol:

Murgesha
06-04-04, 15:16
Flori kur ti thot Hana keto fjale dije se eshte dashuru me ty :lol: :lol:

hana
06-04-04, 15:32
hahahah Murgesh cka?jo bre mos ja fut kot hahahhah :lol: :lol:

florian
06-04-04, 16:27
MURGESHA JO BRE SE ASHT PAK SHPEJT PRIT EDHE PAK

Murgesha
06-04-04, 20:03
Florian nuk kam se cka pres. Qika po te don :lol:
Merre vlla qoje te shpija e gezoje nanen, se qike si Hana veshtire eshte me gjet sot :wink:

Barbaroza
07-04-04, 08:32
Murgesha,ti je msit i mire por pak e shpejte bre,po prit edhe pak sa te njoftohen me mire ēiftat e te shohim a jane per njeri-tjetrin,nese po,atehere menjehere i fejojme sikur shume ēifte qe jemi fejuar ne forum :D

Murgesha
07-04-04, 10:46
Florian e une qe te bera me nuse hiq spo te pelqej a? :?: :shock:

Murgesha
07-04-04, 10:49
Florian mos e pelqe shume Barbarozen se Rrushi qet pushke per te e e kall krejt :wink:

florian
07-04-04, 11:00
un nuk thash se m'pelqe per nuse moj ,m'pelqej cka tha .

murgesh moj a duhet edhe me ta than a a se pate kuptue. :wink: :wink: :oops:

Barbaroza
07-04-04, 13:41
Murgesha,mos e ngushto djalin moj se nuk e pat aty fjalen qy edhe ti :wink:

hana
07-04-04, 15:47
ani kqyri kqyri oj Murgesh sis mos e ngatrro vajzen[barbarozen] ani tash qe i kish rregullu punt me RRushin kuh qfar unaze ia kish ble ,vallai Barbarozbash po te marr lakmi a................. :lol: :lol:

florian
13-04-04, 11:26
:D :D :D

Barbaroza
13-04-04, 13:39
Florian,hajt pashe ty me trego pse qeshe :wink:

florian
13-04-04, 13:43
SE PASKAN VRA RRUSHIN E JAN KA LYPIN KUSH E KA BA.
A MOS KIE GISHT TI NE KET PUN :twisted:

E TASH TI KAKE E LIR :wink: :wink:

zeshkanja
13-04-04, 14:11
E GJETEM VRASESIN!!!!!!!!

Si keshtu moj barbaroza? Si e vrave Rrushin e ngrat??
Po ti pse nuk i thoje qe nuk e do me dhe qe tani je dashurar ne ....
ah moj qike moj qike

hana
13-04-04, 16:48
kush mojjjjjjjjjjjj :shock: :shock:

markopollo
13-04-04, 19:26
:wink: une mendoj qe mund te kete miqesi por kjo varet shume nga karakteret e njerezve.por duhet kuptuar nje gje se vet natyra e kesaj tregonse gjerat e kunderta gjithmon terhiqen ne mes veti dhe si proces i tille mund te tejkaloj kornizen miqesore...por gjithsesi kjo mund te ndodhe nese ka nje doze te indikacioneve nga njera pale.......e dini mire nje fjale te urte:gaca dhe baruti nuk mund te rrin afer sepse exsplodojne dhe krijojne zjarre..por nuk perjashtohet mundesia sepse keto raste nese ndodhin eshte pasoj e provokacionit te njerit nga te interesuarit per ta zberthyer miqesin ne diq tjeter..........mendimi im personal duke u nise nga e pergjithshmja per te arritur te e veqanta..........respekt per te gjithe...alias m.p :arrow:

timi9875
15-04-04, 11:03
ME PLOT TE DREJT...!
RELACIONI MASHKULL FEMER NUK QON KUND TJETER POS NE NJE DASHURI QE ME VONE NUK I DIHET FUNDI, AMA E KENDSHME ESHTE (FLAS NGA KENDI)
"NGA NJE SHOQERI E MIREFILLT LIND DASHURIA, NDERSA NGA NJE DASHURI E SINQERT LIND EDHE FEMIU"
JAM I GATSHEM QE NGA SHOQERIA QE KAM, DHE ATE PARAMENDONI DUKE JU FALENDERUAR DARDANIA.DE, TE DASHUROHEM EDHE PSE PERPOS SE NE FOTO QE E KAM PARE ASKUND TJETER.
AHH.........DASHT ZOTI QE TE LEXONI KETE MESAZH

Loqki
05-06-04, 22:29
HANA pershendetje PYETJE shum me VEND (a ka miqesi ndermjet M/F) JO

Une kisha me than keshtu e di qe nuk ja qelloj po bile pa e afrue pak per RRETHI nuk e LA
Une per veten time(te bahem REAL)nuk muj me e dasht nje femer si MOTER si thajn shumica e meshkujve, po mundem me pas miqesi me nje FEMER mendoj te DUHUR sa per mos me gabue e me i SHPREH dashurin, (shoki apo shoqja kurr nuk bahen vlla ose moter) ne shumicen e rasteve shpesh her shoqja eshte nashta edhe ma e afert se MOTRA per diqka (ose tema)te caktuara
Eshte e vertet se te dikush kjo dukuri (miqesi) ekziston po ne raste te ralla ,po varet edhe ku jeton njeriu varet nga rrethanat e jetes qe i ka varet kultura e ati populli ku jeton, a sa i perket ketu ne kosov pak mundemi me HAS ne raste te TILLA se ende te ne mungon NJOHJA E VETVETES te shumica e NJERZVE

suzi
05-06-04, 22:35
po

suzi
05-06-04, 22:42
Po egziston miqesia mashkull e femer ne rast konkret une e kam nje mik qe shume mire ja kalojme edhe qajme halle te njeri tjetri, ai refehet per halle te une dhe une te ai, gjdo dite rime bashke pim kafe dhe nuk perjashtohet mundesia se munde te lind nje dashuri mes dy miqeve kjo bile eshte edhe me mire pse se e njeh ate person dhe e pranon ashtu si eshte, po ngajher kur sna pelqen dikush per partner ateher na pelqen si mik dhe ashtu e pranojme , ska ktu kurgjo te quditshme :roll: :o :!:

vushtrria
06-06-04, 08:46
ju pershendes te gjithve po du edhe une me dhan mendimin tim rreth ksaj teme a eksizton miqsia femer mashkull per mua eksizton kjo miqesi edhe jam shum i sigurt kur femra edhe mashkulli jan te moshes 80 vjeqare ateher miqesia eshte e qind per qind se per ndryshe une nuk e besoi ehehehheheeheh

Vera
06-06-04, 09:18
Une medoj qe miqesia femer mashkull duhet te jet tolerante dhe jo fort e ngusht, edh epse mendoj qe mashkujt jan ata qe insistojn te ken nje meqesi te ngusht e pastaj del e kunderta. Nuk mendoj qe do shkoj edhe shum larg nje miqesi aq e ngusht, sepse duke nejt dhe duke shekmbyer mendime te ndryshme lind dicka ne mes te dyve dhe nuk mund te jet me ajo miqesi (ose prishet ose ndreqet) miqesia.

betimi_15
06-06-04, 09:34
Miqesija Egziston PoR ShuM Rrallė

qika_pr
08-06-04, 11:00
Egziston te paketen tek une

anna
10-06-04, 12:39
mbase edhe egziston por ne te shumten e rasteve njeri nga palet do te bjere ne dashuri :)

canabis
10-06-04, 12:47
Jo nuk egziston edhe ska per te egzistuar kurr.......
pse mendoj keshtu...????
Tregomni ju mu a mundet benzina me zjarrin te jen bashk???
Sa e dij un kurr jo....

abi_bbc
15-06-04, 21:04
per sa vlen mashkulli me femren a mundet me pase shoqeri mundet nese eshte femra i ka mendet vetem te shoqeria pore ne pergjithsi femra me mashukll kur te rrin lind nje simpati dhe keshtu qe njeri prej atyre i keqkupton sendet ok ju pershendes te gjitve kalofshi bukur tungi tungi

Gentiana
16-06-04, 13:34
per sa vlen mashkulli me femren a mundet me pase shoqeri mundet nese eshte femra i ka mendet vetem te shoqeria pore ne pergjithsi femra me mashukll kur te rrin lind nje simpati dhe keshtu qe njeri prej atyre i keqkupton sendet ok ju pershendes te gjitve kalofshi bukur tungi tungi

Qudi, un ketu kisha then per gjinin e kundert do te lind simpatia... hmmmmmmmm mendoni ju se ne nuk mundem me e pa shoqerin si shoqeri...

drini03
27-06-04, 17:27
Hana , nje kohe kam menduar se mundet te ekziston nje miqesi por jo.!!
nuk eshte e mundur te jete e gjate ajo miqesi se me kalimin e kohes ajo kthehet ne nje simpati tek njeri tjetri dhe keshtu lind diq tjeter dhe

m_tetovari
29-06-04, 21:40
une mendoj se ne shumicen e rasteve miqesia nemes femres dhe mashkullit mbaron me lidhje .
kjo eshte sepse ne shoqeri te caktuara nuk ka kufi deri ku mund te shkohet dhe kur njera pale fillon te ndjeje dicka me teper fillon qe ta keqperdore kete shoqeri per ti permbushur ndjenjat ne dem te shoqerise...
...keshtuqe kjo shoqeri ose mbaron me lidhje ose me nderprerje te shoqerise ...
pershendetje te gjithve .

dita girl
30-06-04, 11:54
une mendoj se ne shumicen e rasteve miqesia nemes femres dhe mashkullit mbaron me lidhje .
kjo eshte sepse ne shoqeri te caktuara nuk ka kufi deri ku mund te shkohet dhe kur njera pale fillon te ndjeje dicka me teper fillon qe ta keqperdore kete shoqeri per ti permbushur ndjenjat ne dem te shoqerise...
...keshtuqe kjo shoqeri ose mbaron me lidhje ose me nderprerje te shoqerise ...
pershendetje te gjithve .

Edhe une do isha dakord me mendimin tuaj,me nje perjashtim te vogel,.....ekziston miqesia por keto jane raste shum te rralla!!!

drini03
30-06-04, 22:36
une mendoj se qysh ne fillim te shoqerise linda ajo qe do pasoj ma vone . lidha e veret intime.
Pra une fare nuk besoj se mund te kete nje gje te tille.

gentijana diku ma nalt e ceku se eshteee mundur nese femra eshte shum ma e menqur!!!!
as kesaj nuk i besoj se femra eshte shum ma e dobet se mashkulli.
Femra dashurohent ne fjale te bukura kurse mashkulli ne pamje te bukur.

Ibra
02-07-04, 09:27
Sipas mendimit tim shoqeri ne mes te femres dhe mashkulit nuk medoj se mundet me pas pa ndonji interes intim

abi_bbc
25-07-04, 22:48
tung te pershendes hana dhe per temen se a egziston miqesia mes femres e mashkullit mundem me u pergjigj se nuk ka miqesi mes mashkullit e femres edhe pse ndoshta njeri perj te dyve e respekton por aty ka me lind keqkuptimi dhe ateher ka me prish edhe ate miqesi qe eshte midis te dyve keshtu qe jan te paket ata qe e respektojn miqesin midis mashkullit e femres per medimim tim ok tung ju pershendes te gjitve tungiiiiiiiiii :lol: :arrow: :o :lol:

turisti
26-07-04, 10:41
Jeni te pershendetur nga une.Pergjigjja ime eshte:Mundet.Une jam personalisht shok me nji shoqe 22 vite,i dij te gjitha mshehtsinat e saj,sa frajera ka per rreth burrit,qfare problemesh ka,ke mi udhetue sbashku ne udhetime zyrtare edhe gjithmone kemi mbet shoke deri diten e sodit...dua te them se dashurija me e mire,me e forte lind nga Shoqrimi-duhet te jeni shoke se pari,a fakt se shumehere shoqeria kalon ne dashuri,a ndonjihsre jo, se behet vone... :wink:

m_tetovari
05-08-04, 20:55
deshta te them se pajtona me dita _girl se ka raste te rralla ku ekziston shoqeri nemes femnes dhe mashkullit , por mendoj se kjo ndodh atehere kur nuk mund te kete terheqje nemes tyne !domethene njeni prej tyne eshte ose i "nxene" ose s'esht i pashem per tjeterin ...

Gentiani
15-08-04, 10:48
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.


Ha,hahahaaaaaaaaa e nderuara hana! egziston po si nuk egziston miqėsia femėr mashkull, por me tentativė tė shėndėrrohet herėt a vonė nė dashuri... ose kjo punė ėshtė sikur ta mbash zjarrin edhe benzinėn nė njė vend dhe e sheh se i doli flaka...

nitushe
10-09-04, 08:43
ne ratet e rralla ekziston se pa u dashuru njani ne tjetrin heret a vone se lane valla

livoreka bicio
18-09-04, 17:18
mendoj se muindet te egzistonet miqčsija mes femres dhe mashkullit nese jan ne gjendje me kuptu miqesin, por mundet edhe me lind dashurija aty dhe bohet mir e ma mir, ha,ha,ha,ha :P :P :P

DannyAus
18-09-04, 17:33
~SIGURISHT QE EKZISTON MIQESI MES FEMRES DHE MASHKULLIT,,
~KUR MASHKULLI E DON NJE FEMER AJO THIRRET DASHURI,, POR MIQESIA ESHTE MIQESI,, EDHE PSE NE KOSOVE PSH,, ENDE EKZISTON AJ DALLIMI I MADH NE MES TE MASHKULLIT DHE FEMRES,,
MASHKULLI E SHEH FEMREN SI NJE KRIJESE SEKSUALE
PO ASHTU FEMRA MASHKULLIN,, NUK ESHTE KRIJU AJO MIQESIA,,
KETE E KAN BERE KUSHTET,, DUKE MOS PAS KOH PER TE QEN BASHK PER TA NJOHUR GJININ E NJERI TJETRIT,,,,, SHUM RASTE KA NE KOSOVE KUR FEMRA RRIN DHE KA SHOQRI ME MASHKULLIN,, ATE E THERRASIN ME EMRA FYES,,,, SI VAJZ E LAZDRUAR ETJ ETJ,,,,,EDHE PSE AJO E KA DASHNORIN ATY PRAN NE MES TE SHOQERIS.....

Murgesha
05-10-04, 22:22
Gjithnjė ka egzistuar kjo miqėsi dhe do tė egzistoj ende.
Unė e thashė kėtė e juve si mos tė ju pėlqejnė kundėrshtoni. :wink:

turisti
05-10-04, 23:09
Une po du me kundershtu ,por nuk po muj sepse ki drejta,hahahahahahahahahahaha. :wink:

Kaltrushi
13-10-04, 13:53
Po more si nuk ekziston. Une jam me disa djem e shoqeruar. Edhe pse do i njoh nga fimerija, edhe ekam nje shok te ngusht ku mund te flas per gjdo gje me te. Kjo miqesi gjithmon do ekzistoj dhe gjithnje ka ekzistuar.

pershendetje per ju te gjithe miqt e mi te forumit.

:wink:

dr1ta
25-06-05, 18:29
Po get ce jo :?

Tomori
25-06-05, 20:48
Po get ce jo :?
:lol: :lol: :lol:

Reana
25-06-05, 23:23
~SIGURISHT QE EKZISTON MIQESI MES FEMRES DHE MASHKULLIT,,
~KUR MASHKULLI E DON NJE FEMER AJO THIRRET DASHURI,, POR MIQESIA ESHTE MIQESI,, EDHE PSE NE KOSOVE PSH,, ENDE EKZISTON AJ DALLIMI I MADH NE MES TE MASHKULLIT DHE FEMRES,,
MASHKULLI E SHEH FEMREN SI NJE KRIJESE SEKSUALE
PO ASHTU FEMRA MASHKULLIN,, NUK ESHTE KRIJU AJO MIQESIA,,
KETE E KAN BERE KUSHTET,, DUKE MOS PAS KOH PER TE QEN BASHK PER TA NJOHUR GJININ E NJERI TJETRIT,,,,, SHUM RASTE KA NE KOSOVE KUR FEMRA RRIN DHE KA SHOQRI ME MASHKULLIN,, ATE E THERRASIN ME EMRA FYES,,,, SI VAJZ E LAZDRUAR ETJ ETJ,,,,,EDHE PSE AJO E KA DASHNORIN ATY PRAN NE MES TE SHOQERIS.....

hemm...sa mendim me vend!
megjithate kjo nuk ndodh vetem ne Kosove po mundet te nndodhe cdo kund ne Bote!!!
Njerezit me kulture primitive apo intelekt te dobet NUK BESOJNE se mund te kete miqesi mes femres dhe mashkullit, meqe cdo here e shohin gjinine e kundert si objekt te kenaqesise se tyre seksuale :roll:

Fatekeqesisht, ne mjedise te tilla, ku femra konsiderohet si krijese per shumim, per bartjen e lindjen e femijeve, dhe si "sherbetore", e jo si person i barabarte, qe ka te drejte te thote JO dhe te kundershtoje per cfaredo qe nuk i pershatet (njashtu si qe bejne meshkujt :wink: ), natyrisht se NUK MUND te kete SHOQERI mes dy gjinive te kunderta :arrow:
"Per shkak se femra nuk eshte per SHOQERI, por femra eshte per SEKS", e distorcione apo shtremberime te ketilla te logjikes se shendoshe ka gjithkund ne mjedise te PRAPAMBETURA me njerez te prapambetur :evil: !!!

Odise
26-06-05, 00:33
eh, me Soten u beme miq......... :wink:


hmm dikush tha ketu, se jam ne miqesi mbi 20 a sa vjet tha... udhetime zyrtare e hajt babaluke...une e besoj 100% (nese ajo nuk i vyen as dreqit, ose ai bluan me bazen:)


hee sa ka fshehtesira, as mendja nuk ta pret!

dr1ta
26-06-05, 01:15
Po get ce jo :?
:lol: :lol: :lol:a ti je krejt i smunt PSIQIKISHT VETEM REANA TE LIKFIODON E TANI SHKO QAJ SI BURREC TE HOXHALLARET BASHK me POPCORNIN :evil:

Krokodilli
26-06-05, 06:50
sigurisht se egziston miqesia femer - mashkull

kur ke moral te paster normal....

fina
04-07-05, 16:01
jo nuk eshte e verrtet qe nuk ka ama ndodh njo ne 100 mu dashuru shoku ne shoqen a po

laliloli
04-07-05, 16:11
Mendoj se mund te ekzistoje miqesia -mashkul-femer,kjo eshte diqka shume normale .
ai edhe ne posa ta shohim nje djale e nje vajze duke u shoqeruar menjeher mendojme per prap :lol: :lol:

turisti
04-07-05, 16:21
PO!

Reana
05-07-05, 06:47
Definitivisht PO! dhe pa drojen me te vogel, se mund te tejkalohen kufijte e nje raporti miqesor!
Njekohesisht qe mendoj se njeriu mundet te dashurohet ne dikend qe e konsideron shok/shoqe, meqe shoqeria eshte gjithmone baza e cdo forme raportesh tjera!

Lilonius
05-07-05, 09:29
Reana pajtohem plotesisht me mendimin tim (qe njekohesisht eshte i ngjajshem me mendimin tend).

e_martumja
07-07-05, 17:35
PO

neki76
13-07-05, 08:01
Po ekziston miqesia ne mes femres dhe mashkullit po ne raste shume te rralla sepse gjithmone njeri apo tjetri e kane mendjen te dashuria.
Ka disa po flas per veten edhe nese dashuroj ndonje femer por kur me vie rasti te rri dy apo tri here shoqerishte me te me nuk mund ta dashuroj dhe heq dore nga dashuria.

neki76
13-07-05, 08:02
Po ekziston miqesia ne mes femres dhe mashkullit po ne raste shume te rralla sepse gjithmone njeri apo tjetri e kane mendjen te dashuria.
Ka disa po flas per veten edhe nese dashuroj ndonje femer por kur me vie rasti te rri dy apo tri here shoqerishte me te me nuk mund ta dashuroj dhe heq dore nga dashuria.

teDUAty
13-07-05, 15:35
MIQESIA mashkull-femer ekzizton por saher qe ata jan vetem gjitheher eshte e "RREZIKSHME" ajo miqesi

Piskama
13-07-05, 16:40
Per me qene nje djale shok me mua duhet me dite me piskat, perndryshe ska shance. :twisted: :twisted: :twisted:

e_martumja
13-07-05, 19:55
PO, YES, JA, OUI :lol: :lol: :lol:
Ndoniher eshte ma e fort dhe ma e mire shoqeri ndaj nje mashkull dhe nje femer.

Kercovari
13-07-05, 20:02
PO, YES, JA, OUI :lol: :lol: :lol:
Ndoniher eshte ma e fort dhe ma e mire shoqeri ndaj nje mashkull dhe nje femer.

Po ekziston si jo,bile me e forte se kalaja nese nuk sopnitet njeri e bi ne preher te tjeterit. :lol: :lol: :lol: :lol:

e_martumja
13-07-05, 20:04
PO, YES, JA, OUI :lol: :lol: :lol:
Ndoniher eshte ma e fort dhe ma e mire shoqeri ndaj nje mashkull dhe nje femer.

Po ekziston si jo,bile me e forte se kalaja nese nuk sopnitet njeri e bi ne preher te tjeterit. :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:

Kodra
23-07-05, 12:52
********
********
********
Shoqėria mashkull-femėr ekziston,bile nganjėher ėshtė edhe mė e pastėr sesa shoqėria shok me shok.
Po e them mė e pastėr sepse te mashkull-femėr,nuk pėrdoren disa fjalė qė pėrdoren te mashkull-mashkull :wink: .

Kodra

Kercovari
23-07-05, 13:49
Po Kodra nuk e ke thene keq,po mund te ndodhe qe te dalin fjale qe mashkulli mashkullit nuk mund te ia thote. :lol: :lol: :wink:

isinqerti
22-08-05, 10:58
Mendimi im eshte se nuk ka shoqni mes femres dhe mashkullit se ajo se shpejti kalon ne dashuri pastaj bahet nami
hahahahahaah

Vetima
22-08-05, 18:22
Vetem deri ne ate moment qe kuptohet se nga ajo shoqeri ska gjasa per nje lidhje ,ku njera pale ka pas qellime te tille, dhe aty perfundon ajo miqesi.

Tomori
22-08-05, 22:33
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Domira
22-08-05, 22:43
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

teDUAty
22-08-05, 22:48
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

dr1ta
22-08-05, 23:01
AAALAAAAAA po kerkoj :D :?

teDUAty
22-08-05, 23:05
AAALAAAAAA po kerkoj :D :?

qka po kerkon ?

per shoqeri mos me ndrro?

dr1ta
22-08-05, 23:19
AAALAAAAAA po kerkoj :D :?

qka po kerkon ?

per shoqeri mos me ndrro?:P

teDUAty
22-08-05, 23:30
AAALAAAAAA po kerkoj :D :?

qka po kerkon ?

per shoqeri mos me ndrro?:P
:P

Sy_kaltra
24-08-05, 20:31
Un mendoj se asht shum e veshtir.
Ngase nje shoqeri e mirfillet e siqert dhe egziston realiteti ne mes atyre dy femer / mashkull heret apo von dashuria ka per te lind edhe pse pa deshir po nga vet sinqeriteti qe e shprehin ndaj njeri tjetrit gjinit e kunderta dmth tek ai shok/shoqe.

Asht shum e veshtir te thuhet po nese flasim per jeten reale te cilen e jotojm ne .
Kam ndegju nje rast kur nje shok dhe nje shoqe kishin vite qe shoqeroheshin njeri me tjetrin ,,Kurse pa pritmaz dashuria lindi ku ne mes asaj shoqerie behej fjal per nje shoqeri 10 vjeqare .

Prandaj ka ndoshta raste ku nje shoqeri egziston po mundemi ti numerojm ato raste .

Me restepkt Sy_Kaltra.

Gjebraili
24-08-05, 21:52
A egziston miqesia femer-mashkull?POOOOOOOO :lol:

Tomori
24-08-05, 22:03
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

-Perse eshte zorte...sju kuptoje...!!!?
te them Tomori se gjeja ma e lehte se kjo nuk ka kurghe ne bote..!
Ta them Tomori...e gjitha mvaret prej jushe qe ne fillime..psh
-Nese keni pretendime qe ta pervetsoni si te dashuren tuaj ..atehere ja bene me dije qysh fillime se ju e simpatizoni dhe qfar pretendimesh keni...
nese doni ta keni vetem shoqe..dot jeni shum korekte...
nese mendoni ta keni ma shume se shoqe...qysh fillim do tja vejshe ne dije se e respekton vente te motres...se i nderuari kur i thua moter dihet ktu se nuk i thuet gjdo shoqes moter....a me kuptone ...sheh vete se sa e lehte eshte nese keni ju ne shpirte qellime te pastra..! :wink:

dr1ta
25-08-05, 00:43
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

-Perse eshte zorte...sju kuptoje...!!!?
te them Tomori se gjeja ma e lehte se kjo nuk ka kurghe ne bote..!
Ta them Tomori...e gjitha mvaret prej jushe qe ne fillime..psh
-Nese keni pretendime qe ta pervetsoni si te dashuren tuaj ..atehere ja bene me dije qysh fillime se ju e simpatizoni dhe qfar pretendimesh keni...
nese doni ta keni vetem shoqe..dot jeni shum korekte...
nese mendoni ta keni ma shume se shoqe...qysh fillim do tja vejshe ne dije se e respekton vente te motres...se i nderuari kur i thua moter dihet ktu se nuk i thuet gjdo shoqes moter....a me kuptone ...sheh vete se sa e lehte eshte nese keni ju ne shpirte qellime te pastra..! :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: sa motra i ke ne boten virtuale? :lol: :lol:

Tomori
25-08-05, 00:50
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

-Perse eshte zorte...sju kuptoje...!!!?
te them Tomori se gjeja ma e lehte se kjo nuk ka kurghe ne bote..!
Ta them Tomori...e gjitha mvaret prej jushe qe ne fillime..psh
-Nese keni pretendime qe ta pervetsoni si te dashuren tuaj ..atehere ja bene me dije qysh fillime se ju e simpatizoni dhe qfar pretendimesh keni...
nese doni ta keni vetem shoqe..dot jeni shum korekte...
nese mendoni ta keni ma shume se shoqe...qysh fillim do tja vejshe ne dije se e respekton vente te motres...se i nderuari kur i thua moter dihet ktu se nuk i thuet gjdo shoqes moter....a me kuptone ...sheh vete se sa e lehte eshte nese keni ju ne shpirte qellime te pastra..! :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: sa motra i ke ne boten virtuale? :lol: :lol:

NJE MOTER TE JESH E BINDUR PER KTE....
PO DESHE TA TREGOJE PIKERISHTE NDODHET NE KET FORUME
AJO ESHTE MURGESHA...

e nderuara"dr1ta' a jeni te kenaqur.!!!

dr1ta
25-08-05, 00:52
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

-Perse eshte zorte...sju kuptoje...!!!?
te them Tomori se gjeja ma e lehte se kjo nuk ka kurghe ne bote..!
Ta them Tomori...e gjitha mvaret prej jushe qe ne fillime..psh
-Nese keni pretendime qe ta pervetsoni si te dashuren tuaj ..atehere ja bene me dije qysh fillime se ju e simpatizoni dhe qfar pretendimesh keni...
nese doni ta keni vetem shoqe..dot jeni shum korekte...
nese mendoni ta keni ma shume se shoqe...qysh fillim do tja vejshe ne dije se e respekton vente te motres...se i nderuari kur i thua moter dihet ktu se nuk i thuet gjdo shoqes moter....a me kuptone ...sheh vete se sa e lehte eshte nese keni ju ne shpirte qellime te pastra..! :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: sa motra i ke ne boten virtuale? :lol: :lol:

NJE MOTER TE JESH E BINDUR PER KTE....
PO DESHE TA TREGOJE PIKERISHTE NDODHET NE KET FORUME
AJO ESHTE MURGESHA...

e nderuara"dr1ta' a jeni te kenaqur.!!!

po, flm per pergjigjen

E sa shoqe i keni ketu?

Tomori
25-08-05, 01:05
Po egzistone shum e vertete eshte,,, :wink:

Po ekziston edhe une ashtu mendoj Tomor.

edhe une mendoj si ju veq zor eshte me majt ate "miqesi"

-Perse eshte zorte...sju kuptoje...!!!?
te them Tomori se gjeja ma e lehte se kjo nuk ka kurghe ne bote..!
Ta them Tomori...e gjitha mvaret prej jushe qe ne fillime..psh
-Nese keni pretendime qe ta pervetsoni si te dashuren tuaj ..atehere ja bene me dije qysh fillime se ju e simpatizoni dhe qfar pretendimesh keni...
nese doni ta keni vetem shoqe..dot jeni shum korekte...
nese mendoni ta keni ma shume se shoqe...qysh fillim do tja vejshe ne dije se e respekton vente te motres...se i nderuari kur i thua moter dihet ktu se nuk i thuet gjdo shoqes moter....a me kuptone ...sheh vete se sa e lehte eshte nese keni ju ne shpirte qellime te pastra..! :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: sa motra i ke ne boten virtuale? :lol: :lol:

NJE MOTER TE JESH E BINDUR PER KTE....
PO DESHE TA TREGOJE PIKERISHTE NDODHET NE KET FORUME
AJO ESHTE MURGESHA...

e nderuara"dr1ta' a jeni te kenaqur.!!!

po, flm per pergjigjen

E sa shoqe i keni ketu?

shoqe i kame te gjitha antaret e forumit....normalishte nese duan tme kene antaret shoke e gjitha mvaret prej tyre...
-Ja si ne rastin konkrete une juve ju konstideroje si shoqe....e ju si me shihni e gjitha mvaret prej jushe e nderuara shoqe "dr1ta" :wink:

Urata
25-08-05, 02:55
Ne jeten LIVE, kurre...

shkurt e shqip JO.

Krokodilli
25-08-05, 06:23
Ne jeten LIVE, kurre...

shkurt e shqip JO.

JO?? :shock: pse moj ku po jetoshje ti URATA,,

ende ka femra qe e shohin gjinin mashkullore si ARUSH apo vetem si SEX MACHINE,,,,

apo Meshkuj qe shohin femrat vetem nga ana SEKSUALE.... kjo tregon se ende jemi mbrapa botes,, me qindra vite

Marigona-KS
25-08-05, 07:54
Uhhhaaa haaaalllllo

Ja edhe qeta e ndiva qysh more nuk mundem me kan aaaa???
Hej ne cilin shekull jemi more??
Edhe nuk po mundem ta besoj qe nje vajz sot nuk ka shokė, po mendoj shok me kuptim te fjales shoke e jo me teper!!
Nuk me besohet, hahaha ne jemi ne 2005 o njerz!!!

Une kam shokė dhe me besoni se nuk mund te baj dallime nga shoqet

Hajt me t'mira

Tomori
25-08-05, 10:13
Ne jeten LIVE, kurre...

shkurt e shqip JO.
:!: :!: :!: :?:

turisti
25-08-05, 10:38
Ne jeten LIVE, kurre...

shkurt e shqip JO.

Gabim shoqe-POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. :P

kaola
25-08-05, 12:23
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.


po po ekzisonnnnnnnnnnnnnnn

Kercovari
25-08-05, 14:12
Si jo,edhe ate legjendare. :wink:

Tomori
18-10-05, 21:27
Ne jeten LIVE, kurre...

shkurt e shqip JO.

Gabim shoqe-POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO. :P

-Po ndaj mendimin me Turistin,,,
-Gabim je "Urata"...bindu ne kte...mvaret prej jushe si i shihni shoket..!!!

anna
18-10-05, 21:58
Jam ne dyshim per kete .... :? :? :?

dr1ta
18-10-05, 23:55
shum pak ,por ekziston :? :roll:

turisti
19-10-05, 00:17
Po,edhe femer-mashkull edhe mashkull-femer.

baxha
10-12-05, 06:30
Si jo,edhe ate legjendare. :wink:

Pėrderisa ti futesh nė bindjen seksuale apo?

baxha
10-12-05, 06:34
shum pak ,por ekziston :? :roll:

Ashtu pra , pak por egziston ,tė pakten pėr femrat me mendje tė lehtė si jo , ose tek ato nen ndikimin e alkoholit ose depresonit!!
Ketu versulen mėshkujt duke shfrytezuar rastin.

Reana
10-12-05, 07:25
Per me qene nje djale shok me mua duhet me dite me piskat, perndryshe ska shance. :twisted: :twisted: :twisted:


:shock: :arrow: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
10-12-05, 07:30
:lol: :lol: Piskama me majmunet shoqeri piskomania funkcionon ne regull. :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
10-12-05, 07:52
Ashtu pra , pak por egziston ,tė pakten pėr femrat me mendje tė lehtė si jo , ose tek ato nen ndikimin e alkoholit ose depresonit!!
Ketu versulen mėshkujt duke shfrytezuar rastin.

Kulture e gjysme bre bac paske!!!
Mos kujto se gjithe Bota jeton si jetojne dy-tri vete ne mahhallen e Selimit!!! dhe ska nevoje ti turret askush askujt ne Boten e qyteteruar, as te dehet e te depresionohet!!! kjo i gjen me shume ato grupe njerezish qe e kane humburr rrugen ne oborr!!!
fatekeqesisht kesi mendimesh prapanike, me bejne te vjelli!!!
Ti krahasoj qendrimet dhe sjelljet e shokeve te mij qe me trajtojne si motren e tyre-(dhe nuk arrij ti ndaj nga vllau im), me keto bindjet e tua, me ben te kuptoj se niveli i kultures dhe edukates tek nje grup njerezish ende perkon me ate te shekullit te 15 :? :? :?

Kercovari
10-12-05, 08:09
Si jo,edhe ate legjendare. :wink:

Pėrderisa ti futesh nė bindjen seksuale apo?

Mirseerdhe mentori i dardanis,shume mire me paske vlersu.E dua seksin! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
10-12-05, 08:12
:roll: :? :roll: :!:

Kercovari
10-12-05, 08:15
:roll: :? :roll: :!:

Mos i rokollis syte oj mbesa ime,se per kete nuk kam pergjigje me adekuate e le te mendoje ashtu si do,nuk prishe pune ne demokraci. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
10-12-05, 08:21
Permblidhe njehere mire, dhe ne te ardhmen le te kujtohet ai dy here para se te shkruaj njehere marrezira ketu!!! :evil: :arrow:

Kercovari
10-12-05, 08:44
Skam perse Reana
Duke me akuzu mu per amoralitet ai sjelle fakte te pa kontestushme se vete eshte pjelle e amoralitetit.
E kam thene legjendare duke aludu ne faktin se ka shoqeri mashkull femer e jo anen e kundert,po ja ka edhe njerze te tille te cilit pa dashte pasqyrojne veten ne menyren me te sotisfikuar pa e njohur ate tjetrin.
Sidocofte,ndoshta humori i im ka be qe shumkush te mendoje se vetem une jam njeri i pamoralshem kurse te tjeret perfekt.Po ka edhe te tille te cilit shigjetat e helmit i kan drejtu kah une gje qe nuk me brengos aspak.
Cmoje larte cdo mendim te kujte docofte pa u fute thelle ne kerkim te rrugeve te revanshit. :wink:

spirl_girls
10-12-05, 15:24
Natyrisht se ka...

baxha
10-12-05, 17:06
Permblidhe njehere mire, dhe ne te ardhmen le te kujtohet ai dy here para se te shkruaj njehere marrezira ketu!!! :evil: :arrow:

Cka ėshtė kjo "permblidhe" ?!
Mos tė dhembė e verteta e cila tė paska prekur shumė e keq.
Mos u shqeteso, se me duket i ngjanė dajes goxha shumė. :lol: :lol:

baxha
10-12-05, 17:12
:roll: :roll: :roll: :roll:

Ashtu pra, e shef tė verteten se e doni seksin dhe nuk ju intereson se me kėndė , vetem tė jetė seks pėr ju.
Shoqeria e juaj me femer qenka vetem interes seksual asgjė mė shumė.
Mirė qė e pranoni haptaz , po medet pėr femrat qė shoqerohen me ju ne besimin e shoqeris sė juaj. :P :P :P

e_martumja
10-12-05, 17:14
Pa diskutim PO :!:

Reana
10-12-05, 17:16
Cka ėshtė kjo "permblidhe" ?!
Mos tė dhembė e verteta e cila tė paska prekur shumė e keq.
Mos u shqeteso, se me duket i ngjanė dajes goxha shumė. :lol: :lol:

Cila e vertete??? E verteta e kafe-cajtores se Taxhedinit? :roll: :twisted: :lol: Kjo e "vertete" nuk perfaqeson Boten e qyteteruar. Vetem njerezit primitiv, te cilet ende mire nuk e kane kaluar procesin e evolucionit lejojne qe hormonet dhe epshet e tyre t'ua mbizoterojne arsyen. Njerezit intelektual i karakterizon dinjiteti personal dhe racionalizmi!!!

Kalt
10-12-05, 17:17
Ndermjet nje mashkulli e nje femre mund te ekzistoje shoqeria, por miqesia nuk e besoj.
Se shoqeri e miqesi nuk jane te njejta.

e_martumja
10-12-05, 17:21
Cka ėshtė kjo "permblidhe" ?!
Mos tė dhembė e verteta e cila tė paska prekur shumė e keq.
Mos u shqeteso, se me duket i ngjanė dajes goxha shumė. :lol: :lol:

Cila e vertete??? E verteta e kafe-cajtores se Taxhedinit? :roll: :twisted: :lol: Kjo e "vertete" nuk perfaqeson Boten e qyteteruar. Vetem njerezit primitiv, te cilet ende mire nuk e kane kaluar procesin e evolucionit lejojne qe hormonet dhe epshet e tyre t'ua mbizoterojne arsyen. Njerezit intelektual i karakterizon dinjiteti personal dhe racionalizmi!!!

Hummm mendimin dhe vizionin e qart dhe real e paske REANA goje te lumt :!:

Kalt
10-12-05, 17:48
Pra ekziston shoqeria ne mes te nje mashkulli dhe te nje femre. Apo jo e_martumja?

e_martumja
10-12-05, 17:50
Pra ekziston shoqeria ne mes te nje mashkulli dhe te nje femre. Apo jo e_martumja?


PO se tek une ka ndodhur dhe e dua si vllah :wink: e tek ti?

Kalt
10-12-05, 17:57
Pra ekziston shoqeria ne mes te nje mashkulli dhe te nje femre. Apo jo e_martumja?


PO se tek une ka ndodhur dhe e dua si vllah :wink: e tek ti?

Kam shoqe qe nuk mund ti harroj kurre, sepse kemi ditur te ruajme ekuilibrin ne maredheniet tona. Shoku ose shoqja jane nje pasuri shume e madhe, per ate qe ja di vleren.

Murgesha
10-12-05, 18:12
Kam shokė!

Gjithmonė kam kaluar mirė me ta, dhe pėr mua egziston miqėsia mashkull-femėr.

Mendoj se nė tė shumtėn e rasteve janė femrat qė e prishin raportin shoqėror.

Reana
10-12-05, 18:17
Kam shokė!

Gjithmonė kam kaluar mirė me ta, dhe pėr mua egziston miqėsia mashkull-femėr.

Mendoj se nė tė shumtėn e rasteve janė femrat qė e prishin raportin shoqėror.

:wink: :arrow:
Njerezit duhet te jene te qarte ne ate se cka deshirojne nga nje raport me dikend! Flirtimet gjithmone japin hapsire per ti bere mendjes fiskulture!
Kur e trajton dikend ne menyre shoqerore, nuk lejon hapsire per ndodhi te natyrave tjera!

Murgesha
10-12-05, 18:20
:wink: :arrow:
Njerezit duhet te jene te qarte ne ate se cka deshirojne nga nje raport me dikend! Flirtimet gjithmone japin hapsire per ti bere mendjes fiskulture!
Kur e trajton dikend ne menyre shoqerore, nuk lejon hapsire per ndodhi te natyrave tjera!

Oj Reana me keqardhje mė duhet ta pranoj se ka femra tė dobėta, qė nuk janė nė gjendje ti kontrollojnė ndjenjat e edhe ku ka vetėm shoqėri mundohen tė gjejnė dashurinė.

Loqkum tė tillat na kanė marrė nė qafė krejt gjinin femėrore. :lol: :lol: :lol:

Reana
10-12-05, 18:21
Pajtohem plotesisht me ju Reana.

:P :arrow: :wink: FLM!

Reana
10-12-05, 18:27
Oj Reana me keqardhje mė duhet ta pranoj se ka femra tė dobėta, qė nuk janė nė gjendje ti kontrollojnė ndjenjat e edhe ku ka vetėm shoqėri mundohen tė gjejnė dashurinė.

Loqkum tė tillat na kanė marrė nė qafė krejt gjinin femėrore. :lol: :lol: :lol:

Pajtohem me faktin se ka femra te dobeta, por kjo dobesi vjen si mungese e veterespektit/vetebesimit te imponuar nga mjediset patriarkale, ku femra trajtohet si objekt per te kenaqur meshkujt!
Prandaj koncepti per vetevleren e saj, aktivizohet vetem ne asomente kur bindet se i ka ofruar kenaqesi gjinise se kundert! :? :!:

Murgesha
10-12-05, 19:00
Pajtohem me faktin se ka femra te dobeta, por kjo dobesi vjen si mungese e veterespektit/vetebesimit te imponuar nga mjediset patriarkale, ku femra trajtohet si objekt per te kenaqur meshkujt!
Prandaj koncepti per vetevleren e saj, aktivizohet vetem ne asomente kur bindet se i ka ofruar kenaqesi gjinise se kundert! :? :!:

Dhe ēka sipas mendimit tėnd duhet tė bajnė femrat qė tė jenė tė denja nė shoqėri tė shofin vetėm shoqėrinė.
Po e baj kėtė pyetje asi qė shumė herė mė keni lėnė me gojė hapur nga mendimet e drejta dhe tė vėrteta.

Reana
10-12-05, 19:24
Femrat duhet te lirohen prej botekuptimeve te imponuara se jane ne kete Bote qe ti kenaqin meshkujt; te presin meshkujt qe ti zgjedhin, ti selektojne, tu japin dashuri, apo lumturi, apo cfaredo qofte qe femrat presin ne jeten e tyre!!!!
Femrat kane po te njejtat te drejta te vendosin ne menyre te pavarur pa presione emocionale-per te gjitha gjerat qe jane me rendesi ne jeten e tyre; te zgjedhin, te seleksionojne sikur shalqirin ME TE MIRIN, jo pse thote baba, vllau, e katuni, por PSE E MERITOJNE!!! Te kene lirine te vendosin se me cka deshirojne te merren dhe si deshirojne te jetojne!
Njkohesisht qe kane te drejte te MOS DUROJNE padrejtesine dhe shtypjen!!!
Raportet ne shoqerite patriarkale e kushtezojne femren ne cdo segment te jetes se saj- mashkulli MERR dhe LEN, ndersa femra ne menyre pasive i sherben tekeve te meshkujve!!!
BEHUNI te zonjat e vetes-IMPONONI kompromise!!! Gjithe Bota funksionon permes kompromiseve!
Nese eshte e pamundur nje gjuhe e perbashket ne kete dejtimme nje person -LEJENI!!!
Gjysma e botes eshte me meshkuj!!! jam e sigurt se do secila mundet te gjeje ate qe e meriton :P :!: Mos te ju ligjeroje "mahalla" per vleren qe keni-zbulojeni vete vleren tuaj-punoni vete ne vlerat tuaja!!!

Sakrificat ne kuader te nje lidhje duhet te jene te dyanshme; kur kjo dyanshemri nuk egziston, ajo nuk eshte lidhje, por raport i zoteriut me sherbetorin e vet!!!! :? Pyetja eshte, kush deshiron te jetoje si sherbetore tere jeten???

Sy_kaltra
10-12-05, 19:58
Ka more shok qysh nuk ka .

Kercovari
10-12-05, 22:26
:roll: :roll: :roll: :roll:

Ashtu pra, e shef tė verteten se e doni seksin dhe nuk ju intereson se me kėndė , vetem tė jetė seks pėr ju.
Shoqeria e juaj me femer qenka vetem interes seksual asgjė mė shumė.
Mirė qė e pranoni haptaz , po medet pėr femrat qė shoqerohen me ju ne besimin e shoqeris sė juaj. :P :P :P

Femrat qe shoqerohen me mua dine me ke shoqerohen ska nevoje ju te i keshilloni dhe sipas jush ketu qenkan te gjitha lavire qe kan komuniku me mua.Ps eskan komuniku me ty ndoshta.
Per qudi vetem ju dini se kush me ke ka be seks ne camere gje qe nuk me ka ndodhe mua me asnje femer ketu ne dardani.Kam resepktin me te sincerte per te gjitha se me asnjeren nuk kam pas shkemby asnje fjale qe kan te bejen me seksin.Perpos shkrimeve te mija ketu me tematike seks.
Ka ferma te ndershme dhe jashtezakonisht te mencura ketu,e juve edhe shakat qe shkembejn me mua u duken si une dhe ato qenkemi te pamoralshem.
#
Se cka u shtyne juve te me drejtoheni mu tregoni ku u dhembe dhembi.

vjeshta
10-12-05, 22:31
Kerqovari eshte nje prej antareve qe jep mendime me te matura ,dhe respekt te gjitheve ketu.
Une personalisht kam nje respekt te madh per ju.

Vjeshta

spirl_girls
10-12-05, 22:58
Oj Reana me keqardhje mė duhet ta pranoj se ka femra tė dobėta, qė nuk janė nė gjendje ti kontrollojnė ndjenjat e edhe ku ka vetėm shoqėri mundohen tė gjejnė dashurinė.

Loqkum tė tillat na kanė marrė nė qafė krejt gjinin femėrore. :lol: :lol: :lol:

Sa mire ke thene tash bre te lumt goja ty..... :wink:

Kercovari
11-12-05, 01:14
Kerqovari eshte nje prej antareve qe jep mendime me te matura ,dhe respekt te gjitheve ketu.
Une personalisht kam nje respekt te madh per ju.

Vjeshta

Flm.E nderuar poashtu edhe une per ju.
Gjitha te mirat e nderuar shendet dhe lumturi paqshi sa te jete jeta .

SFA
11-12-05, 01:33
Ju kisha lutur qė tė pėrmbaheni, dhe tė respektoni mendimet
e njėri-tjetrit, (me qėllim qė sa mė mirė tė trajtohet Problematika e
shtruar). Tani, secili le tė shpreh mendimin e vet, pa hezitim. Nuk
ėshtė mirė tė "krijohen Aleanca jokonvencionale", fjala bie; E
mbėshtes mendimin e X, sepse X mė pėlqen si "forumist", dhe t'i dal
nė krah.

Kėshtu, a ka shoqėri, mes njė Femre dhe njė Mashkulli?
Unė mund tė flas pėr vete. Nuk kam shoqe. (Nė kuptimin qė dalim,
takohemi, bisedojmė, komunikojmė me tel. internet etj.)
Ndoshta edhe pėr shkak tė angazhimeve, obligimeve tė ndryshme etj.


- Unė do ta merrja njė shmebull: - Njė vajzė dhe njė djalė (shokė),
i zė nata nė njė qytet tė huaj, dhe duhet tė flenė nė hotel. Vajza
ka frikė nga "Vampirat" dhe detyrohen tė flenė nė njė dhomė.
Sinqerisht, ju lutem (juve qė mbėshtetni kėtė raport, si tė
mundshėm dhe normal), ēfarė do tė ndodhte nė ato rrethana?


#Ēdo ngjashmėri e kėtij skenari, nuk ėshtė e rastit#

Reana
11-12-05, 07:46
- Unė do ta merrja njė shmebull: - Njė vajzė dhe njė djalė (shokė),
i zė nata nė njė qytet tė huaj, dhe duhet tė flenė nė hotel. Vajza
ka frikė nga "Vampirat" dhe detyrohen tė flenė nė njė dhomė.
Sinqerisht, ju lutem (juve qė mbėshtetni kėtė raport, si tė
mundshėm dhe normal), ēfarė do tė ndodhte nė ato rrethana?


#Ēdo ngjashmėri e kėtij skenari, nuk ėshtė e rastit#

Nese keta dy individe kane qellime te natyres seksuale ndaj njeri-tjetrit, tere ky skenar naiv eshte i panevojshem-posaqerisht nese behet fjale per dy persona te moshes madhore!!! nese deshiron te jesh ne lidhje me dikend, nuk ka nevoje te shpikesh gjera ta paqena (lugeter :lol: )qe te vish deri te rezultati....

Nese ndodh, qe personat qe konsiderojne njeri-tejterin shoke, te flejne ne te njeten dhome, do te ishte PARAGJYKIM te mirremi me ate se cfare do te ndodhte!!! ASKUSH nuk mund ta dij se cka do te ndodhe me secilin person te ballafaquar me kete situate, sepse jo te gjithe personat jane te njejte!!! Por njekohesisht, jam e sigurte pa dyshimin me te vogel se ka persona qe te ballafaquar me nje situate te tille mengjesi do ti gdhije si shoke, por edhe raste kur do te ndodhe krejtesisht e kunderta!!!
Nje shoqeri e sinqerte, eshte ne gjendje te kaloje te gjitha sfidat dhe provokimet.

Kercovari
11-12-05, 10:25
E moj Reana

Per disa ketu duket se edhe vellezrit dhe motrat tone ne malet Llopushnikut apo te Sharit qe kan kalu naten te strukur ne njeri tjetrin,paska ndodhe seksi.Sote ato bija dhe bije kan kriju familje dhe hyne e dalin tek njeri tjetri jo vetem si shoke po si vllezer dhe motra.
Kur do te dallojme miqesin,shoqerin,dhe dashurin nga seksi,eshte qeshtje e diskutuesve te ardhshem.
A sa per ketu ne forum,gjithcka na qenka e mundur sipas llogjikes tone te gabuar dhe thaethemeve.

Vigani
11-12-05, 16:37
shkurt ...

a e keni verejt edhe ne romane e telenovela...
sado miq te jene, pa e nda shtratin njehere nuk durohen...!

Viganica

vjeshta
11-12-05, 16:51
Ju kisha lutur qė tė pėrmbaheni, dhe tė respektoni mendimet
e njėri-tjetrit, (me qėllim qė sa mė mirė tė trajtohet Problematika e
shtruar). Tani, secili le tė shpreh mendimin e vet, pa hezitim. Nuk
ėshtė mirė tė "krijohen Aleanca jokonvencionale", fjala bie; E
mbėshtes mendimin e X, sepse X mė pėlqen si "forumist", dhe t'i dal
nė krah.

Me sa me dokete Tema ishte se a ka shoqeri ne mes mashkullit dhe femeres ,edhe une e tregova me ate postim se ka miqesi.

Respektoni edhe ju mendimet e te tjereve

SFA
11-12-05, 17:00
Reana,


Jam dakord tė mos paragjykojmė... Por, si do veproje Ti,
kėshtu do tė ishte mė e drejtė tė diskutohet.

A nuk ėshtė ky njė lloj moralizimi (s'bėn ta dashurosh, apo
edhe ta dėshirosh SHOKUN, SHOQEN?)
- Kam pėrshtypjen se pikėrisht ky "KODEKS" i pashkruar,
ka bėrė qė pyetja tė shtrohet kėsisoj e jo, fjala bie "A bėn
tė hyn nė lidhje ata qė konsiderohen Shokė", dhe nėse
kjo ndodh, ēfarė raporti kemi pastaj (janė mė shokė, s'janė
mė shokė, dhe nėse s'janė ēfarė janė atėherė).

#Skenari naiv#.
Askush mė shumė se vetė Jeta, nuk shkruan skenare naive.

--------------------------------------------
ATY KU TĖ GJITHĖ MENDOJNĖ NJĖSOJ
ATY NUK MENDON ASKUSH.
---------------------------------------------

SFA
11-12-05, 17:06
Vjeshta,
vėrejtja s'ishte e adresuar as pėr ty, e as pėr dikė tjetėr,
por mė shumė ishte njė lutje qė tė ruhet niveli i trajtimit
tė Temės, dhe t'u mundėsohet tė gjithėve ta shprehin
opinionin e vet (pa bėrė tifozeri, sepse kjo e dėmton
dhe e ngulfatė diskutimin).

Thua miqėsi. Unė po ta bėj njė pyetje ty; (A nuk mund
tė quhen miq, edhe ata qė nė njė, dy, apo mė shumė
raste, e ndajnė shtratin sė bashku).
Nėse jo, ēfarė janė atėherė?

vjeshta
11-12-05, 17:27
Vjeshta,
vėrejtja s'ishte e adresuar as pėr ty, e as pėr dikė tjetėr,
por mė shumė ishte njė lutje qė tė ruhet niveli i trajtimit
tė Temės, dhe t'u mundėsohet tė gjithėve ta shprehin
opinionin e vet (pa bėrė tifozeri, sepse kjo e dėmton
dhe e ngulfatė diskutimin).

Thua miqėsi. Unė po ta bėj njė pyetje ty; (A nuk mund
tė quhen miq, edhe ata qė nė njė, dy, apo mė shumė
raste, e ndajnė shtratin sė bashku).
Nėse jo, ēfarė janė atėherė?

Edhe ti nana e vakive qenke (shaka)

Shtrati mund te ndahet ne dy menyra ,e nuk e di se per cilen menyre mendove.

1. Nese dy miq ndodhen rastesisht ,pra e kemi fjalen tek femra dhe mashkulli ,ne nje dhome per X motivin ,dhe gjindet vetem nje shtrat ,mund ta ndash edhe pa pas mardhanje intime.Dhe mund te mbesin miq.

2.Nese dy miq (ndodhen si ne menyren e pare) po vetem perfundon me mardhanje intime ,ateher vetem ata mund te vendosin per vazhdimin e shoqeris.

Nese dy miq kan ndare shtratin vetem prej nevojes se seksit nga ana e te dy paleve ,dhe nuk ka dashuri ne mes tyre ,mund te jesin miq


Nuk e di se a ta dhash pergjigjejen e kerkuar.

Arb
11-12-05, 17:51
Leni hajgaret edhe ju...

S'ka more miqesi po cfare miqesie...

SFA
11-12-05, 19:05
.................................................. ..................
1. Nese dy miq ndodhen rastesisht ,pra e kemi fjalen tek femra dhe mashkulli ,ne nje dhome per X motivin ,dhe gjindet vetem nje shtrat ,mund ta ndash edhe pa pas mardhanje intime.Dhe mund te mbesin miq.
........................................

Uhaaaaa!!!??? Mos u hidhėro, por kjo mė ngjanė nė fantastikė
shkencore.

Edhe nėse nuk ndodh asgjė, aty nuk mund tė bėhet fjalė as pėr
"njė sy gjumė".

Reana
11-12-05, 19:08
Reana,


Jam dakord tė mos paragjykojmė... Por, si do veproje Ti,
kėshtu do tė ishte mė e drejtė tė diskutohet.

A nuk ėshtė ky njė lloj moralizimi (s'bėn ta dashurosh, apo
edhe ta dėshirosh SHOKUN, SHOQEN?)
- Kam pėrshtypjen se pikėrisht ky "KODEKS" i pashkruar,
ka bėrė qė pyetja tė shtrohet kėsisoj e jo, fjala bie "A bėn
tė hyn nė lidhje ata qė konsiderohen Shokė", dhe nėse
kjo ndodh, ēfarė raporti kemi pastaj (janė mė shokė, s'janė
mė shokė, dhe nėse s'janė ēfarė janė atėherė).

#Skenari naiv#.
Askush mė shumė se vetė Jeta, nuk shkruan skenare naive.

--------------------------------------------
ATY KU TĖ GJITHĖ MENDOJNĖ NJĖSOJ
ATY NUK MENDON ASKUSH.
---------------------------------------------


Une cka kisha bere?? :lol: :lol: :lol:
Ma merr mendja se jemi duke folur per dukuri ne pergjithesi, dhe duke shprehur mendimet tona ne baze te bindjeve/vlerave/ tona. Cka ben dikush personalisht, apo si i ka ndodhur "filanit e fistekut", mendoj se kjo nuk eshte qasje adekuate per te debatuar, dhe me pengon shume qe shume individe VAZHDIMISHT tentojne qe cfaredo teme qe diskutohet ta PERSONALIZOJNE!

NUk e kam thene askund se eshte rregull qe mikun/shokun nuk duhet ta dashurosh! Miqesia konsiderohet te jete baze e shendoshe e cfaredo relacioni pozitiv mes njerezish. Por jo patjeter fakti se je shok/shoqe me dikend automatikisht nenkupton te dashuruarit!!!
Njekohesisht qe ne shkrimin e meparshem po flisje per raporte intime e tani per ndjenja te dashurise- keto nuk jane dy te njejtat gjera. Edhe poqese je i/e dashuruar ne dikend, dhe kjo ndjenje eshte e dyanshme, perseri jo-patjeter ky raport do te kaloje ne raport intim!!!


Pyete veten, je dashuruar ne secilen femer qe e ke konsideruar shoqe, dhe ke pasur raporte intime me secilen prej tyre :twisted: :?:

(skenari me "friken nga lugeterit", ishte naiv-mos e merr personale)!

SFA
11-12-05, 19:25
Reana, gėzohem qė "funksionoi" Interneti.

Sa pėr naivitetin, ( as nuk e mora personalisht) nuk ka gjė tė
keqe nė kėtė, sepse (Njerėzit naiv, nė thelb janė tė sinqertė,
dhe sinqeriteti ėshtė njė virtyt i lartė).

Tani, kėtu nuk pajtohem me ty (kur ėshtė fjala te ēasja).
Ne, vetėm duke folur hapur (pa ekuivoke) pėr ēėshtje tė
ndryshme, mund tė arrijmė nė njė pėrfundim (konsenzual)
pėr ēėshtjen e caktuar.
Kėtu nuk kemi parametra tė caktuar tė cilėt do tė shėrbenin
qė tė vendosemi (PRO apo KONTRA).
Deshėm s'deshėm duhet tė nisemi nga vetvetja.

Reana
11-12-05, 20:10
Reana, gėzohem qė "funksionoi" Interneti.

Sa pėr naivitetin, ( as nuk e mora personalisht) nuk ka gjė tė
keqe nė kėtė, sepse (Njerėzit naiv, nė thelb janė tė sinqertė,
dhe sinqeriteti ėshtė njė virtyt i lartė).

Tani, kėtu nuk pajtohem me ty (kur ėshtė fjala te ēasja).
Ne, vetėm duke folur hapur (pa ekuivoke) pėr ēėshtje tė
ndryshme, mund tė arrijmė nė njė pėrfundim (konsenzual)
pėr ēėshtjen e caktuar.
Kėtu nuk kemi parametra tė caktuar tė cilėt do tė shėrbenin
qė tė vendosemi (PRO apo KONTRA).
Deshėm s'deshėm duhet tė nisemi nga vetvetja.

Kush paska probleme me funksionim te internetit??? :roll: :lol:

Poqese nuk e ke marre personale, pse po mbrohesh aq shume atehere? :twisted:

E ceshtja ne rradhe, ketu nuk jemi te rrefehemi te hoxha apo te prifti!!!
Edhepse secili/la eshte i/e lire ta beje kete poqese deshiron!
Po diskutojme varasisht prej bindjeve/vlerave tona (qe nenkupton ne vete referenca personale 8) ).


Perndryshe ju ftoj te gjitheve ti permbahemi temes! :wink:

SFA
11-12-05, 20:28
Kėshtu, s'di se ēfarė do tė shtoja mė shumė rreth kėsaj teme.
Ky ėshtė mendimi im rreth kėsaj problematike, dhe unė
qėndroj pas kėtij mendimi. "E vėshtirė tė ketė miqėsi mes njė
mashkulli dhe njė femre". Ndoshta, diē e tillė mund tė ndodh
por nė kushte pėr tė cilat unė do t'i quaja "deviante" (mashkulli
apo femra tė kenė preferenca HOMO). Atėherė, nuk do tė ishte
problem. (Ndoshta ėshtė pa lidhje, por kėshtu mendoj).

Kalt
11-12-05, 20:30
SFA me drejte do te ishte sikur te kishe pyetur se a ekziston shoqeria.

krijuesiii
11-12-05, 22:00
...une mendoj se skzistone nje Shoqeri e till, se une sinqerishte me shume kam shoqe te ngushta sesa shoke te ngushte, Femrat jane thjeshte me te hapura me interesant ne Shoqeri jane me te buta e kshtu me radhe...


tungiii

Sy_kaltra
12-12-05, 11:26
Ne Shum raste Mvaret nga Personat se sa jan t'lig apo t'fort qe Ti permbahen ndjenjave te tyre ,,te dish ta mbash nje shoqeri te paster shok/shoqe eshte mrekullia me e madhe qe njeri mund ta qun veten Mbret duke i Komanduar ndjenjat e ti/saj..
Ka egzistojn miqesi shum te pastra ne mes dy gjinive te kunderta...
Por edhe mos te harojm se me e lehta asht qe ne mes shokut/soqes me se lehti mund te lind Dashuria...

Sy_Kaltra.

SFA
12-12-05, 12:25
Ne Shum raste Mvaret nga Personat se sa jan t'lig apo t'fort qe Ti permbahen ndjenjave te tyre ,,te dish ta mbash nje shoqeri te paster shok/shoqe eshte mrekullia me e madhe qe njeri mund ta qun veten Mbret duke i Komanduar ndjenjat e ti/saj..
Ka egzistojn miqesi shum te pastra ne mes dy gjinive te kunderta...
Por edhe mos te harojm se me e lehta asht qe ne mes shokut/soqes me se lehti mund te lind Dashuria...

Sy_Kaltra.

SFA
12-12-05, 12:29
Ne Shum raste Mvaret nga Personat se sa jan t'lig apo t'fort qe Ti permbahen ndjenjave te tyre ,,te dish ta mbash nje shoqeri te paster shok/shoqe eshte mrekullia me e madhe qe njeri mund ta qun veten Mbret duke i Komanduar ndjenjat e ti/saj..
Ka egzistojn miqesi shum te pastra ne mes dy gjinive te kunderta...
Por edhe mos te harojm se me e lehta asht qe ne mes shokut/soqes me se lehti mund te lind Dashuria...


Po, ti thuaje, a ka miqėsi apo nuk ka?!
Siē je shprehur, del se edhe ka edhe s'ka. Edhe mundet edhe
nuk mundet!!!

Sy_kaltra
12-12-05, 12:43
Edhe ashtu mendoj SFA ,,se krejt mvaret prej personave.....

Ka shum raste jo qe kam ndegju,Por qe i njoh ,,Nga nje shoqeri kan kalu ne ( Dashuri , martes )

Po ka edhe asi Raste Ku kan mbet Shok/Shoqe perher..

Nuk mendoj qe ka pergjegje defenitive te vendosur me PO apo JO ne kete tem...
Te pakten asht mendimi im qe smund te me mohohet :wink:

SFA
12-12-05, 13:07
Edhe ashtu mendoj SFA ,,se krejt mvaret prej personave.....

Ka shum raste jo qe kam ndegju,Por qe i njoh ,,Nga nje shoqeri kan kalu ne ( Dashuri , martes )

Po ka edhe asi Raste Ku kan mbet Shok/Shoqe perher..

Nuk mendoj qe ka pergjegje defenitive te vendosur me PO apo JO ne kete tem...
Te pakten asht mendimi im qe smund te me mohohet _________________


Po tash kjo punė, u bė "hakaret). Mund tė jetė edhe fakti
qė nė zona tė ndryshme (shqiptare) , dhe te nivelet
e ndryshme (intelektuale) termat krijojnė konfuzion (pėr
njerėzit e zakonshėm, sikur UNĖ).

Miqėsia (Miku, Mikesha apo mikja).
Ja se si shkruan D. Agolli pėr njė mike;

U ĒMENDA PO LIDHMĖNI

U ēmenda, po lidhmėni
Te mikesha, shpimėni
Ajo di e m'bėn magji
Me mollėt qė ka nė gji.

Tek dy mollėt zgjidhmėni
Sipėr Mikes, shtrimėni
Tė mė kthej me magji
Nga tė ēmendur nė njeri.

Sy_kaltra
12-12-05, 14:53
Dhe SFA qfar po knkludon di ,,se nuk po e kam bash te kjart ????

SFA
12-12-05, 16:03
Dhe SFA qfar po knkludon di ,,se nuk po e kam bash te
kjart ????


Paj, thjeshtė "e vėshtirė tė ketė miqėsi" mes dy personave
normal tė gjinive tė kundėrta.
Nėse krijojnė miqėsi, ata d.m.th. (pėlqejnė diē te njėri-tjetri)
dhe pikėrisht pėr kėtė, pas njė kohe (do tė lind ndjenja, qoftė
fizike, qoftė emocionale). Nė kėtė rast shlyhet ai kufiri
qė determinon miqėsinė...

Reana
12-12-05, 16:20
Paj, thjeshtė "e vėshtirė tė ketė miqėsi" mes dy personave
normal tė gjinive tė kundėrta.
Nėse krijojnė miqėsi, ata d.m.th. (pėlqejnė diē te njėri-tjetri)
dhe pikėrisht pėr kėtė, pas njė kohe (do tė lind ndjenja, qoftė
fizike, qoftė emocionale). Nė kėtė rast shlyhet ai kufiri
qė determinon miqėsinė...

Shume qasje e gabuar :?

A dashurohesh ne motren/vajzen e halles/dajes me te cilat ndan gjera te perbashketa, apo pelqen dic te perbashket??? :roll:

Ne psikologji konsiderohet se menyra se si ndjehemi, eshte menyra si mendojme; dmth ne njefare menyre ne personalisht vendosim se kend e dashurojme, pamarreparasysh se egziston bindja konvencionale se dashuria qellon si rrufeja :lol: !
Miqesia mund te egzistoje me te gjithe, edhe me djallin po deshe; problemi qendron ne ate qe te kesh karakter te forte, dhe t'ia definosh se pari vetevetes por edhe personave ne fjale raportin te cilin e deshiron. Kur t'ia definosh kete vetes, dhe nuk nisesh me moton "Le te del cka te del"( :lol: :twisted: ) si bejne shume meshkuj apo edhe femra, te jesh i sigurte se si me qene te nje familje, mund ta kalosh edhe me perona me te cilet nuk ke lidhje gjaku.

Ato koherat "e lashta", kur nje mashkull ka ngrene kumbulla te papjekura si pretekst per t'ia bere nje femre me sy, kane kaluar..nuk ka nevoje askush te fshihet nen mbulojne e e gjoja miqesise, kur qellimet jane tjera!!!
Poashtu mendoj se kur rritemi, apo jetojme ne nje mjedis hipokrit te them, ku njerezit gjithmone thuan dicka tjeter ne siperfaqe, por ne brendi mendojne dic tjeter, apo krijojme pervoja sipas te cilave dikush vazhdimisht ne sy te thote dicka tjeter po pas syve diq tjeter, natyrisht se fillojme te humbim besimin ne at se sa jane duke e thene te verteten njerezit rreth nesh....
Duhet te mesohemi te jemi te sinqerte, cdo gje tjeter eshte e mundur pastaj!

SFA
12-12-05, 16:40
Reana:
Shume qasje e gabuar .Ndoshta. Vetėm se unė po pėrgjigjem sinqerisht (ashtu
si e ndjej dhe si mendoj).

LIdhjen e gjakut (farefisin nuk e zgjedh vetė, por ta zgjedh
rastėsia).

E miqėt (Mikeshat) megjithatė i zgjedh vetė. Prandaj, kėtu
qėndron poenta (dreēi), e kupton...?
Pėr kėto situata po flas...
Mos mė detyro tė marr shembuj naiv... Hahahahaha....

Reana
12-12-05, 16:52
E miqėt (Mikeshat) megjithatė i zgjedh vetė. Prandaj, kėtu
qėndron poenta (dreēi), e kupton...?
Pėr kėto situata po flas...
Mos mė detyro tė marr shembuj naiv... Hahahahaha....

Shume mire; ke dalur tek fjalet e mia. Pra menyra si e konsiderojme dikend eshte ajo qe i definon raportet mes njerezish!
Nese i zgjedh "shoqet" ne baze te kritereve qe i zgjedh femrat me te cilat deshiron te keshe lidhje intime ( :lol: ), atehere o kolege i nderuar, pse e i quan "shoqe"??? :lol: :lol: :lol:
Nuk jane shoqe ato, kur qe ne fillim je nisur prej premisave, sa e bukur qenka, ose sa vuliminoze qenka (:lol: )!!!

SFA
12-12-05, 17:51
Reana


Shume mire; ke dalur tek fjalet e mia. Pra menyra si e konsiderojme dikend eshte ajo qe i definon raportet mes njerezish!
Nese i zgjedh "shoqet" ne baze te kritereve qe i zgjedh femrat me te cilat deshiron te keshe lidhje intime ( ), atehere o kolege i nderuar, pse e i quan "shoqe"???
Nuk jane shoqe ato, kur qe ne fillim je nisur prej premisave, sa e bukur qenka, ose sa vuliminoze qenka ( )!!!
----------------------------------------------------------------------------------Insistoj nė mendimin tim (jam kokėfortė- mund tė thuash)
Ndoshta, ja po e zėmė, paska miqėsi Femėr-Mashkull.
Nė momentin kur "shkrep" ajo qė mund tė konsiderohet
"tejkalim kufiri" (e doemos shkrep- jam i bindur shumė)
me ēfarė paskeshim pasur tė bėjmė?
Zoti e Krijoi Adamin dhe e vendosi nė parajsė. Pas njė kohe
e pa se mėrzitej dhe tha: - I mungon diē. Ėhė... Njė mikeshė.
Zoti krijoi edhe Evėn.

E ēfarė ndodhi pastaj... Mbetėn miq (shoqėrues,
bashkėbisedues...)... Jo vallha, Reana!

#Zoti na krijoi tė ndryshėm# dhe mirė bėri.

(Po pse e bėri femrėn tė bukur, tunduese, tėrheqėse,
misterioze, tė pashmangshme?) e kėtu, plas sherri...

Reana
12-12-05, 18:07
Lej more Evat e Havat rehat :lol: kush e di si ka qene puna e tyre :lol: :lol: :lol:

E sa i perket faktit se per ty te gjitha femrat qenkan "tunduese", beso po me dhimbesesh si qenie njerezore :lol: :twisted: :!: Paske me hjeke shume/nese veq nuk ke hjekur, sepse femrat sot jane prezente ne cdo segment te jetes :lol: :lol: :lol:
Ilaqi per ty-mbylli syte apo mbuloje fytyren...ashtu si qe rekomandon logoja ime :lol: :lol: :lol: megjithate ngel e bindur se nuk jane te gjithe keshtu si ti :twisted: :!: !

SFA
12-12-05, 18:25
Reana,
s'di si e ke kuptuar fjalėn tunduese (mė duket se
nuk e ke kuptuar). (Mos pėrgjithėso-tė gjitha jo,
por tė bukurat) E koncepti im pėr bukurinė nuk ėshtė
thjesht vizuel.

Sa pėr "hjekat" hahaha, kam hequr mjaft, por jam
rryer. Megjithatė gjithmonė kam dalur vertikalisht
dhe faqebardhė (he shqiptar he Bjeshkė).

Fytyrėn (n'daq ma mbulo) por kjo mė ngjanė me atė
thėnien e armiqve :

- Po e takove ujkun dhe shqiptarin, vrite shqiptarin...

Po, kush do ta vras ujkun, pastaj...

Pėr mbulimin: (E kush do ta hetoj tė bukurėn, pastaj...)

- Unė heq dorė nga diskutimi i mėtejmė i kėsaj teme. Mund tė mė
shpallni humbės (Reana), po njeriu duhet tė jetė i arsyeshėm, dhe
tė pranoj "disfatėn"...
Oreeee, unė mirė e kam.

Reana
12-12-05, 18:49
Me falni, por nuk punoj ne Departamentin ku u ndrrohen bindjet njerezve :lol: :lol: :lol:

Po debatojme, ska nevoje te kete humbes apo fitues!
sa i perket anekdotes qe ke marre si shembull, mendoj se nuk eshte adekuate...adekuate do ishte ajo e ujkut qe akuzon qengjin qe ia turbullon ujin :lol: :wink:
Nuk kane faj femrat pse duken ashtu si duken, faj kane meshkujt qe i shikojne prej prizmit te shtrember!!! :twisted:

zemermiri
12-12-05, 20:04
Diskutues i nderuar SFA
Edhe nje pyetje nga une se nuk mund te permbahem .
Nese ke pase nje shoqeri te ngushte me nje shoke tendin nje kohe te gjate te themi qysh nga shkolla fillore ,dhe se dikur kupton qe ai person eshte homoseksual , Si do te veprosh?
Do te ndashe shtratin me te ?
Do te prishesh shoqerine me te ?
Do te vazhdosh shoqerine si me pare ?
Apo ?......

SFA
13-12-05, 01:35
Ahuuuuuuuu,
pyetjet janė pa lidhje. Sepse diēka e tillė s'ka mundėsi
me ndodhė. I njoh mirė shokėt e mi (krejt janė normal).

Kaltrushi
13-12-05, 11:24
Neqoft se nje mashkulli dhe nje femer jane aq te lidhet: qe kane mirekuptim, lumturi dhe besim ndermesvehti. Aty leht mund te tejkalojn nga shoqerija dhe te dashurohen… thjesht sepse shofin thuajse vethen tek miku/mikja…

Por ka shoqeri ndermes vajze dhe djali qe nuk jane aq intenzive per arsyje te interesave te ndryshme etj…. Aty esht me veshtir te kalohet kufiri i shoqeris… (keto miqesi ekzistojn edhe ajo qe ceka me ndalt…

Dallimi : ka shoqeri ku shendrrohet ne dashuri (mendoj se edhe me andej mbetet ajo miqesija me e parshme por pak me ndryshe) ku dojm me mire sikur me pat te dashurin/-en mik/e te ngusht…

Disa gjera nuk mundem ti bisedojm me shok, per at edhe i preferojm shoqet ne ato qaste... ashtu besoj se esht edhe tek meshkujt…

halla e madhe
14-12-05, 06:58
Miqesija FEMER_MASHKULL munde te egzistoje derisa te mos tejkalohen normat e shoqerise se shendosh...aty ku hyn krymbi...largohu me kohe sa s'eshte bere vone :wink: :lol:

Kercovari
14-12-05, 09:55
:lol: :lol: Po nese ate krymbin dikush e ushqen me endje nuk vdes me ai krymbe jo! :lol: :lol: :wink:

emine
14-05-08, 07:01
Ekziston MIK &Mikesh...shum rast i radhe:(
gax e barut bashk....(qashtu diqysh ):p

lovely
21-05-08, 21:04
PO :smile:

DEA
21-05-08, 21:17
nese ekziston deshira per te funksionuar edhe funksionon!!!

Jana
21-05-08, 21:43
Po egziston.....

lyra2
18-07-08, 19:57
A egziston miqesia femer-mashkull?

Te formulohet ne kuptimin me te ngushte ,femra dhe mashkuj jane te gjitha qenjet qe frymojne ...

Gjumashja
18-07-08, 20:04
Jo... herdo kur do te tentojne per me teper...

pirro
19-07-08, 07:56
Si ta lun bishtin njani (mashkulli ose femra) prishet ajo miqesi, ose ndreqet

OgNaT
09-01-09, 21:17
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.

po ta jap PEQAT te opshtines ( vul te komunes ) qe nuk egziston kjo mnyr.
PO egziston.. mir po rrall e permall ( qe nuk e shef askush gati )

thellenza
13-01-09, 23:32
Egziston por vetem per nje kohe, dhe dikur kalon ne dashuri, bilem nga njera ane gjitheqysh...:frown:

AlbaSoft
13-01-09, 23:33
Nese femra don......

Amina
13-01-09, 23:35
Per femra PO, per meshkuj JO!

thellenza
13-01-09, 23:35
Nese femra don......me shume mendoj, se nese mashkulli don..!

AlbaSoft
13-01-09, 23:40
me shume mendoj, se nese mashkulli don..!

Mundet te ket shoqri mashkull femer veq ka raste qe luhatet ajo shoqri nuk sht njejt sikur shoqria Femer / Femer

Konti1
14-01-09, 10:01
A egziston miqesia femer mashkull???shpesh here kam vrejt qe nuk mund te egzistoj nje miqesi e mirefillt ,e fort ndermjet femres dhe mashkullit sepse heret a von njeri dashurohet me tjetrin ose te dy bashk ,une mendoj qe kjo miqesi mund te egzistoj shum rrall.

D.m.th qe her do kur a po marrkan spoj..., kaqiku me kaqik hahahaha

A mun te ndodhe kjo edhe ne vendin e punes kur e kemi parasysh se gjithe diten jan bashk ka 8,9 ore ne vendin e punes e ,dreka e darka hahah dhe jan ne pune me vite shume vite...jo 2,3 muj. Mendoj se ktu nuk luan ma rol statusi i ktyre ne jeten e tyre pv dhe se jo gjithmon bisedohet ne aspektin profesional....

Perfundim- Bojleri ne zero...

Arb
14-01-09, 10:19
Paj, zgjat dej sa t'hargjohet muhabeti...

Urata
14-01-09, 17:40
D.m.th qe her do kur a po marrkan spoj..., kaqiku me kaqik hahahaha

A mun te ndodhe kjo edhe ne vendin e punes kur e kemi parasysh se gjithe diten jan bashk ka 8,9 ore ne vendin e punes e ,dreka e darka hahah dhe jan ne pune me vite shume vite...jo 2,3 muj. Mendoj se ktu nuk luan ma rol statusi i ktyre ne jeten e tyre pv dhe se jo gjithmon bisedohet ne aspektin profesional....

Perfundim- Bojleri ne zero...

ky grun e tij ka me m'lue me feregje/teqe ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa...! tek te huajt, kam pa kurse shqiptari menihere veq me ta ngjite mendon...!

Zana_ch
14-01-09, 18:00
Ka si nuk ka edhe ka me pas gjithmon, un e them per ate qe ku un jetoi


per n'kosov valla sdi sha me thon ....se atje edhe mos me pas kurgja 100 fjal i ki mas shpine met pa me diken tuj fol :rolleyes:

shfletuesi_
14-01-09, 18:20
!!!!!!!

jadore
18-01-09, 00:52
Egziston por vetem per nje kohe, dhe dikur kalon ne dashuri, bilem nga njera ane gjitheqysh...:frown:

pshtova ,
.. shyqyr qe jame e para qe e mendoj e e mbaj miqesine , dertin e shendrrimit te miqesise ne dashuri e po ja lenkam pales tjeter qe miqesohet me mua ..

Guri i madh
18-01-09, 00:56
D.m.th qe her do kur a po marrkan spoj..., kaqiku me kaqik hahahaha

A mun te ndodhe kjo edhe ne vendin e punes kur e kemi parasysh se gjithe diten jan bashk ka 8,9 ore ne vendin e punes e ,dreka e darka hahah dhe jan ne pune me vite shume vite...jo 2,3 muj. Mendoj se ktu nuk luan ma rol statusi i ktyre ne jeten e tyre pv dhe se jo gjithmon bisedohet ne aspektin profesional....

Perfundim- Bojleri ne zero...qka deshte me than me ket fjal se ket gjuhen angleze hiq nuk e kuptoj

e_martumja
18-01-09, 01:00
Une e bindur jam qe egziston.

Arkza
18-01-09, 14:58
Per mua kjo eshte e pamundur ! Sa Them se ka e sa fillojne dallavaret , pra s'ka j per mua jo !! :redface:

Konti1
18-01-09, 16:08
Spoj ( kontakt, lidhje +- dhe qet gjigja )

DEA
19-01-09, 08:54
Garant qe po, bile ketu ne forum kemi shembull Uraten dhe Kontin, gjithmon i ke njerin para e tjetrin pas duke ja miratu shkrimet njeritjetrit edhe ate bile pa kurrfare keqkuptimi, besoj se shembujt flasin vet. Prandaj edhe them qe ekziston..

Arkza
19-01-09, 11:28
Garant qe po, bile ketu ne forum kemi shembull Uraten dhe Kontin, gjithmon i ke njerin para e tjetrin pas duke ja miratu shkrimet njeritjetrit edhe ate bile pa kurrfare keqkuptimi, besoj se shembujt flasin vet. Prandaj edhe them qe ekziston..Qy qy A e pate ti Fjalen per Boten Virtuale apo Relae !?
Jo valla jo une per Veti s'muj te kem shok kurrsesi kur njo te dyten me han me sy kjo per mua eshte nenqmim ! S'di nashta po gaboj une veq keshtu s'me pelqen , mua me elqen kur eshte dikush Serioz e kur te flas e kur fol me mua du me keqyr Normal , p/sh si vlau m e jo nje shikim tmerruse :@

desert
19-01-09, 14:17
Unė nuk e besoj qė mund tė ekzistoj edhe pėrkunder vullnetit!!!

Idila
19-01-09, 16:36
..ėshtė sikur tė takosh anodėn me katodėn:biggrin:

Konti1
19-01-09, 18:29
Ska bre njeri lene at pune,... ni sen qka e ka lan Allahu i ka jaratis per njoni tjetrin... ju shok smuj i boni...

Nese eshte peder mashkull, homo.. normal munesh me kan shok me to... ndash si vlla ma te madhe me pas ( kjo vlen per femra ) ose nese femra eshte lezbejk po valla si me hallen e madhe ki me nejt e me bo muhabet...,
A ne rast se ajo ushqehet me ndjenja nga mashkulli si dhe mashkulli per femren njekohsisht...... aty shoqni ska....

Dea, e ke gjet menyren e mire per me sulmue hahaha , vewq une du me te bo ty shoqeeeeee............, hmmmm, du me ta msyeee honum inxhe se po te livdojn dyqysh.. e ki gjakun e omel po thojn..

mpuq

DEA
19-01-09, 18:32
Ska bre njeri lene at pune,... ni sen qka e ka lan Allahu i ka jaratis per njoni tjetrin... ju shok smuj i boni...

Nese eshte peder mashkull, homo.. normal munesh me kan shok me to... ndash si vlla ma te madhe me pas ( kjo vlen per femra ) ose nese femra eshte lezbejk po valla si me hallen e madhe ki me nejt e me bo muhabet...,
A ne rast se ajo ushqehet me ndjenja nga mashkulli si dhe mashkulli per femren njekohsisht...... aty shoqni ska....

Dea, e ke gjet menyren e mire per me sulmue hahaha , vewq une du me te bo ty shoqeeeeee............, hmmmm, du me ta msyeee honum inxhe se po te livdojn dyqysh.. e ki gjakun e omel po thojn..

mpuq

une shoqerohem vetem me njerez....

Guri i madh
19-01-09, 18:42
Per mua kjo eshte e pamundur ! Sa Them se ka e sa fillojne dallavaret , pra s'ka j per mua jo !! :redface:
po ka mos qenke zhgenjye me ndonjerin nga forumi qe keni pas qendrime te njejta politike , mos shaj se e ngriti aktakuzen ne gjykaten kushtetuse tuuuu kosoves kunder juve

shfletuesi_
19-01-09, 19:08
Gjithqka mund te ndodh ka shoqeri femer mashkull per deri sa nuk je i martuar apo nuk ke te dashur..Dhe vet puna te detyron te largohesh...xhelozia eshte qdohere ne mes qifteve...

Alkimisti_ch
19-01-09, 23:18
qysh bre nuk egziston, egziston edhe ate miqesi shume e forte psh. une mė me deshire miqesohem me femrat se me meshkujt, bile ndjehem shume me i hapur kur jam me to dhe me behet dita minut....Ani ēka jon do qe kan qef shume me fol deri sa te lodhen...Bile si me shaka e perdori kaniehr ate shrpehjen e ju them: E po miku i mire njihet ne ditet me te veshtira...!

Idila
24-01-09, 13:47
Ani ēka jon do qe kan qef shume me fol deri sa te lodhen...Bile si me shaka e perdori kaniehr ate shrpehjen e ju them: E po miku i mire njihet ne ditet me te veshtira...!
Dhe ti miku i mirė nga cfarė vėshtirėsie i ke nxjerrė ato? Apo vetėm qė i ke dėgjuar derisa ato janė lodhur sė foluri? :confused:

vjeshta
24-01-09, 14:15
Dhe ti miku i mirė nga cfarė vėshtirėsie i ke nxjerrė ato? Apo vetėm qė i ke dėgjuar derisa ato janė lodhur sė foluri? :confused:

Ndoshta qe ne fund te muajit nuk jau ka dergu fakturen te shtepija ...kesjade paguhet nje gje e tillė .:wink:

emine
24-01-09, 14:22
une kam shoqeri em mashkull,dhe per shoke jan me te mire se femrat,besoi se mvaret krejt prej vetes si sillesh!Nese ke meshkuj shoke duhesh te jsh burrnesh, ndryshe me miniq mos u fut kurre ne mesin e tyre,se i ke sinjalizu vete qe don diqka me shume;)

Linka_pz
24-01-09, 14:38
Shume pak besoj ne shoqerin mashkull - femer.....
(duke pas parasysh shoqerin femer /femer),mundem me pas nje shoqeri sa per ta pi nje kafe ,apo ndonje bisede te rendomte,se si flas me miket e mia,me nje shok KURR jo.

Estella
24-01-09, 14:44
Sot per sot ne cdo aspekt te jetes je i rethuar me meshukj apo femra edhe nese mednojm se gjithmon duhet te kete diqka patjeter perveq shoqeris gabojm,kemi koleg tpunes,shkolles,njerz qe i njehe dhe shume normal qe duhesh te sillesh si nje shoqe apo shok,ku duhet te dish te mbash distancen e lejume per nje shoqri...nese sdin apo don vet diqka me shume ka shume shenja qe i ben me qellim....

Arkza
24-01-09, 16:01
po ka mos qenke zhgenjye me ndonjerin nga forumi qe keni pas qendrime te njejta politike , mos shaj se e ngriti aktakuzen ne gjykaten kushtetuse tuuuu kosoves kunder juveGuri i madh !
Qysh je , a qysh Kalon Allahile ?
Nuk e di se qka po ndodhe me ty qe njo dyten me njek neper Postime ?
A me ka zhgenjye apo ajo ajo eshte sigurisht pune e imja dhe Shyqyr Zotit qe ne Dem tanin s'eshte apo ajo ?
Dhe une Shkruva ate qka mendoj une dhe Shkruva per Boten Reale se tybe per sa Forum asnjeren se njoh une e s'kam pas Kontak me te Forumit sa mos me rrejt njo eshte Rasisht qe jemi pa dhe asgje tjtre !
Nese dyshon diqka me thuja se per kend po dyshon ti ?

Guri i madh
24-01-09, 23:17
Guri i madh !
Qysh je , a qysh Kalon Allahile ?
Nuk e di se qka po ndodhe me ty qe njo dyten me njek neper Postime ?
A me ka zhgenjye apo ajo ajo eshte sigurisht pune e imja dhe Shyqyr Zotit qe ne Dem tanin s'eshte apo ajo ?
Dhe une Shkruva ate qka mendoj une dhe Shkruva per Boten Reale se tybe per sa Forum asnjeren se njoh une e s'kam pas Kontak me te Forumit sa mos me rrejt njo eshte Rasisht qe jemi pa dhe asgje tjtre !
Nese dyshon diqka me thuja se per kend po dyshon ti ?po juve edhe gjumashes gjdo her ju percjelli do me than ju kushtoj vemendje shkrimeve qe i postoni


nji pershendetje per juve edhe gjumashes

emine
25-01-09, 09:35
Sot per sot ne cdo aspekt te jetes je i rethuar me meshukj apo femra edhe nese mednojm se gjithmon duhet te kete diqka patjeter perveq shoqeris gabojm,kemi koleg tpunes,shkolles,njerz qe i njehe dhe shume normal qe duhesh te sillesh si nje shoqe apo shok,ku duhet te dish te mbash distancen e lejume per nje shoqri...nese sdin apo don vet diqka me shume ka shume shenja qe i ben me qellim....

te lumte!si mundesh me than se skemi miqe meshkuje ku perditshmeria eshte mashkull femer kudo te jesh,po ka mendje prisht dhe smunden me ndal epshet andaj smunden me besu nje gjej te tille,,,

Zana_ch
25-01-09, 12:16
une per veten time kam shoqeri te gjinis mashkullore , edhe shum mir ja kaloi ....nese dikush fillon me kalue grenzen e shoqeris ja them ne sy se je tuj kalu atje ku nuk duhet me shkue .OK ....nuk e lekoi kerken me ba fantazia te kohat per mue

Mos e lasht zoti boten pa shoqeri mashkull -femer apo femer - mashkull.
P.S
Emine moj loqkum a nuk duhet na te gjinis te bukur femrore me i msu kaj her kta te gjinis mashkullore .........:biggrin:

emine
25-01-09, 12:18
une per veten time kam shoqeri te gjinis mashkullore , edhe shum mir ja kaloi ....nese dikush fillon me kalue grenzen e shoqeris ja them ne sy se je tuj kalu atje ku nuk duhet me shkue .OK ....nuk e lekoi kerken me ba fantazia te kohat per mue

Mos e lasht zoti boten pa shoqeri mashkull -femer apo femer - mashkull.
P.S
Emine moj loqkum a nuk duhet na te gjinis te bukur femrore me i msu kaj her kta te gjinis mashkullore .........:biggrin:


qka mi msu moje?Eminia nuk msone kend,aj person qe do me kan mik me mu rri qysh du une,,,,gjithkushe e per veti e ka msimin e dijen:wink: me ate qe sme pelqen nuke baj miqsi a ke femer a mashkull,,sme intereson!

Arkza
25-01-09, 14:01
po juve edhe gjumashes gjdo her ju percjelli do me than ju kushtoj vemendje shkrimeve qe i postoni


nji pershendetje per juve edhe gjumashesTe Flm o Guri te Flm shume , veq valla po e di mir se Postimet emija po mi keqyr Shtrem ti !!! Veq boll qef kisha pas me dite se pse me ki Inati mua !?
Me sa mendoj une kurr Borgj askuj si kam !!! :frown:
E sa Per Gjumashen Tybe s'di qka eshte ka bon ajo kohet e fundit po duket rralle por Dota Tharras edhe ate kur te sho Onlline ne msn :D
Gjithashtu dhe ty Pershendetje :)

Sa per Teme Jo ... Mendoj :)

guriko
25-01-09, 14:04
ka more si ska.

Rozafa
25-01-09, 21:05
Sigurishte qe ekziston,madje mund te jete edhe shoqeri e paster dhe pa dyshim e sinqerte !!!

uliksi31
25-01-09, 21:12
Sigurishte qe ekziston,madje mund te jete edhe shoqeri e paster dhe pa dyshim e sinqerte !!!

Une dhe ti jemi shembull i vertet. Apo?

Rozafa
25-01-09, 21:16
Une dhe ti jemi shembull i vertet. Apo?


Pooooooooooo dhe PIKĖ !!!!!!!!!!!!!

Zogu_1
26-01-09, 18:44
......meqesia e vertet egziston ,nese nuk ka interesa mund te thuhet e vertet,une kam miqesi me disa por mundohem te ruaj kete miqesi dhe te mos keqkuptohemi,
kjo e bene edhe me te fort miqesin.( ne fillim te gjith jane te mire por disa me kalimin e kohes e humbin durimin dhe dalin interesat...e me se miri mund te provohet miqesia ne raste te veshtira qe sjell jeta).....

roadrunner
08-09-09, 12:00
Ekziston kur te dy palet jane te pjekur. Une kam shok te ngushte. Shoqeria jone ka mar kahje shume te drejte pasi qe me te mund te shprehem si me asnje shoqe...tash jemi shoke familjare, ku edhe i kemi bashkuar edhe familjet tona bashke me familjet e ngushta (burrat grat hehehe)....kemi krijuar nje rreth shume te pershtatshem dhe mendojme te zgjasim kete deri ne vdekje. A ka ma mire breeeee

Jana
08-09-09, 12:57
Ekziston kur te dy palet jane te pjekur. Une kam shok te ngushte. Shoqeria jone ka mar kahje shume te drejte pasi qe me te mund te shprehem si me asnje shoqe...tash jemi shoke familjare, ku edhe i kemi bashkuar edhe familjet tona bashke me familjet e ngushta (burrat grat hehehe)....kemi krijuar nje rreth shume te pershtatshem dhe mendojme te zgjasim kete deri ne vdekje. A ka ma mire breeeee

Po mir shum e ki...
...edhe jam me ket mendim dhe kam rast te njejt...

Tomori
08-09-09, 13:20
Egziston por ne shumicen e rasteve po kjo miqesia femer-mashkull ka perfunduar ne statutin Grrue-Burr...

emine
08-09-09, 13:21
Egziston por ne shumicen e rasteve po kjo miqesia femer-mashkull ka perfunduar ne statutin Grrue-Burr...

ev shume po tingllon trishtushem,kjo miqsi:biggrin:

shfletuesi_
08-09-09, 13:24
Hmmmmmmmmmm tek shqiptaret..

emine
08-09-09, 13:30
Hmmmmmmmmmm tek shqiptaret..

hiqmu qafesh ti,se simas tomorit perfundojme me martes gagaggaggaggagaggagagagga

shfletuesi_
08-09-09, 13:33
hiqmu qafesh ti,se simas tomorit perfundojme me martes gagaggaggaggagaggagagagga

estag firullah - tybestigfa - tphuh tphuh tphuh tphuh qfar martese me ty me ma plak nanen para vakti ik ik qeshtu ne virtulatet edhe po tutna mos pom kap naj qka e jotja leje ma nrralitet

shfletuesi_
08-09-09, 13:34
hiqmu qafesh ti,se simas tomorit perfundojme me martes gagaggaggaggagaggagagagga

tphuh tphuh tphuh uh koft larg asaj qfar ti qeshtu virtalitet po me tut le ma ne rralitet ma plak nanen para kohe hahahaha

~AnnA~
08-09-09, 13:43
Pse jo? Edhe pse femerat shqiptare jan ca te rezervuara ndaj mashkullit, por gjithesesi mendoj qe ekziston...

roadrunner
08-09-09, 13:45
Nuk perfundon shoqeria ne dashuri, nese te dy palet e duan njeri tjetrin si miq, dhe e marrin miqesine me seriozitet, nuk ju shko mendja me dal prej binareve. Ajo ndodh kur se paku njera pale ka ndjenja te ndryshme per palen tjeter, dhe kur ato shprehen, atehere ose perfundojne ne dashuri ose prishet miqasia.

murrizi
08-09-09, 14:17
Egziston e gziston, mos i boni krejt Tema hajgare, mos ja kani belan.
Njerzit e rritur bojn shoqni t'mir me dasht, mashkulli dhe femra.
Dakord me atė se duhen disa parakushte pėr njė Miqėsi tė tillė ama tė thuhet "kahtjen" qė s'egziston nuk bonė.
Pyetja shtrohet qysh ndertohet njė Miqėsi e tillė femer -mashkull ? (besoj e vetmja pik qė duhet tė diskutohet!)

emine
08-09-09, 14:19
tphuh tphuh tphuh uh koft larg asaj qfar ti qeshtu virtalitet po me tut le ma ne rralitet ma plak nanen para kohe hahahaha

E QKA KE MORE KJO QE BEJM CDO DITE KETU;A SESHTE MIQESI,NANEN STA PLAKI PO TA QES NE MAQIN TESHAV E BAJ FINTAK TE RE:biggrin:

roadrunner
08-09-09, 14:48
qe une si e kam ndertuar miqesine femer-mashkull: se pari jemi takuar permes shoqerise te perbashket, dhe takimet e perbashketa u shpeshtuan. Na shkoi muhabeti dhe ishim ne gjendje te bejme debate dhe t'ia dalim me sukses, pa hidherime. Ai ka respsekt per mua dhe une kam respekt per te. Me eshte gjindur dhe i jam gjindur ne koherat kur kemi pas nevoj per njeri tjetrin, si psh, hey a po ma jep kerrin i kam do pun shum se kom qare pa i kry, un trap qelsat qe merri mos ma vono. Kur un e kam thirr hey e kom nje pune shum te madhe po sun po shkoj vet, qu hajde me mu, ska prit me i thon dy here. Me ftoi ne shtepine e tij te takoj famljen e tij, dhe un e bera te njejten. Kur kemi pas raste familjare, ai ka qene i pari qe na ka dhene perkrahje, eshte bashkangjitur bashk me vellane tim, dhe e njejta ka ndodhur nga ana jone. Kur nena tij duhej te shkon dikund, un e kam qu deri atje bashk me te. Pastaj i njoftuam edhe familjet mes veti. Sot te dyt jemi ne lidhje serioze, dhe kenaqemi 4-tit bashke. Kur un blej diqka vellaut tim, nganjeher me shkon mendja dhe i blej edhe shokut sepse e kam bere gjithmone si ne vend te vellaut. Kur ai ka blere lule per motrat, nje ma ka dhuru edhe mu.

Zhaneta
08-09-09, 15:17
Miqesia do ekzistoj deri ne momentin qe njeri nga te dy do tregoj se ndjen dicka per tjetrin :rolleyes: se miqesi te perjetshme ska.....!!!

Oqeani
08-09-09, 15:19
Po !!!!

murrizi
08-09-09, 15:41
Miqesia do ekzistoj deri ne momentin qe njeri nga te dy do tregoj se ndjen dicka per tjetrin :rolleyes: se miqesi te perjetshme ska.....!!!
Dakord, pajtohem edhe me kėtė teori...
Por nėse vėrtetė ka egzistuar njė MIQĖSI e vėrtetė, dhe nga ajo njėra anė ka filluar tė ndiej dashuri pėr anėn tjetėr, e qė ana tjetėr nuk ja ka aspak haberin ēfar po ndodhė, edhe aty ky mundėsi qė palėt tė gjejn gjuhėn e mirkuptimit.
Qysh p.sh. ?!

...... zhanet shoqja ime, po due met thon diēka ka kohė, por t'lutna mos mu idhno, jemi shokė qė sa kohė, e sprej frige qi pe hupi edhe shoqnin spo e dijė a me ta thon a jo, a mė premton qė ma jep nji pėrgjegjie qė sdo tmė kishte lėndue... bla bla bla e qeshtu me radhė....
Zhaneta o dasht me thon kshtu:

oooooo po une moti kom menu njejt, e me tju hjedh e mi puth (nėse po!)

Nėse jo ?
....prit prit miku imė, eja tė pėrqafoj e tė shtėrngoj shumė se tė kam pėrzemre, kjo ēka po thue ti s'bon, nuk na shkon, ti e di qė unė e dua tjetėr kėndė,(apo pėr ēfardo arsyeje tjetr) por pikėrisht nga kjo Miqėsia nuk i duhet marr asnjėrit pėr mėkat nėse i lind diēka e tillė.
Kjo njėherit ėshtė edhe kulmi i Miqėsis, ku ka mundėsi edhe tė shembet deri nė temel, por nėse i ka mbijetuar pikėrisht kėtij qasti, ajo miqėsi ka pėr tė funksionuar pėrjetėsisht !

shfletuesi_
08-09-09, 16:23
Njehere mire eshte ka shkon shoqeria, po presim cili i pare po merr hapin e pare.

Tomori
08-09-09, 17:05
hiqmu qafesh ti,se simas tomorit perfundojme me martes gagaggaggaggagaggagagagga

EGZAKTE emine kjo eshte e verteta 97.5% perfundojne me martes.

Kte nuk e them une Po statistika keshtu ka dal.