PDA

View Full Version : kim sevgiden bahsedecekse gelsin konuşsun!


mirsad
21-02-04, 20:23
hajdi bakalım gelin sevelim sevilelim bu dunya kişmseye kalmaz

mickoja
22-02-04, 14:56
Oho arkadash qok gyzel ama na hiq nuk marrem veshum ne turqki dynjau u marumen krejten pa buken e pa krypen pasha allahun e gjenetit gyle gyle canem....

mirsad
22-02-04, 16:00
gerçekten mi
hiç
bir şey anlamıyorsun..anlayacaksın u uyorum....he s edo kuptojshe ..pak me vone....canım..dunyaya pernishan...tung mickoja

mickoja
24-02-04, 17:46
Merhaba arkadash

naselsen?rahatèn apo lodhen ha ha...
evet evet anladim ama jo dhe krejtèn marrum veshum ama vetem mos me met ne lloqèn ha ha...
i akshamlar olloum
tè pèrshèndes

Hypertrichosja
26-02-04, 00:23
ah bre güzlerinim arkadashem MICKOJA ve MIRSAD,ben senin sojlyorum,
burak be arkadashem,tyrçe konushllaren,bizde arnautshe konushem,
evet evet gjanem!!
tabi tabi ollum
qok semamllar MICKOJA sen si,benim JALLDEZLLAR....
heeh qu kanqem bre edhe turqe po dishmi na e hatj...se pasna dit qe di kaq shum pap pap..hajde gyle gyle ve jakshamllar ...

mirsad
26-02-04, 11:14
bende aşırıyorum herkes turkçeden anliyormuş.....o zaman ben değiştireyim....nuk po f

المعلومات الواردة في هذه الصفحة لا تعبر بالضرورة عن وجهة نظر الموقع وإنما تعبر عن وجهة نظر كاتبها أو قائلها جميع الحقوق محفوظة لموقع طريق الإسلام
يحق لك أخي المسلم الاستفادة من محتويات الموقع في الاستخدام الشخصي غير التجاري

kalofshi mire

mickoja
27-02-04, 16:23
Selam Canim,

Nasilsin?Ne Yapiyorsun?ne Isler yapiyorsun yani Meslegin nedir?

Ben seni anliyorum ama sen beni anlamiyorsun!
Sana iyi aksamlar diliyorum.dhe qeshtu tjera here ruju prej mickojave te te le duke qeshur ha ha....

te pèrshendes tungi nga mickoja dhe e pershendes shum Hypertrichosen e dashur qe qeth me jep pèrkrahje seni cok sevijorum

Hypertrichosja
28-02-04, 00:41
MERHABA,arkadashllar!!
bu gyn burda,havaja açek ama on cantin KAR (ej qeshtu i thojn bores turqisht mos me keqkuptoni hahhha)var ve çok sauk!
ej qeshtu vallahi....!!
ej MRISAD gjanem sen kaq jashendasen?????
ok selamllar hepinize ve qokkk SEVGILER senin ve MICKOJA!!
p.s oj mickoja valla bash "mickoj" duhet mu kan per meshkuj,se ata e lypin mi picku edhe me jav pi gjakun kadal kadal.....e qeshtu tani te dojn ma shum hahahahhahah tungiiiiiiiiiii

Barbaroza
28-02-04, 14:51
A ma mesoni edhe mua turqishten se e kam shume merak,di vetem pak fjale por edhe ato s'di t'i lidh :cry:

Hajde gyle,gyle
:D

mickoja
28-02-04, 14:58
Merhaba mirsad arkadash

Mo be canim mos um shtyn me ja nis un tash me fol kinesisht se ta kalli krejt pasha zotin e gjenetit ti mu nuk po ma dish hiq be ani canim ani ti folum ne gjuhen arabqe se dhe un e kuptoj se muslimane jam babaloki ma ka msu ha ha.....

Tungi ja pèrshendes elham dylilajin e allahut

mirsad
28-02-04, 17:57
evet arkadaşlar bende size katilıyorum..konuştuklarınız iyi dire..bir yerer kadar...ama evde olmadığım için bu gunler per yazamıyorum...mickoja bende seviyorum..ama yanlış anlama..ahahaaha...kalofshi mire..pas 3_4 d,itesh do kthehem

Hypertrichosja
29-02-04, 00:44
ej arkadash o MIRSAD nere je gidijorsun aaaa?
njese njese gjanem hajt kalovsh bukur dhe kthehu prap :roll:
BARBAROZA po ja filloj nga kjo fjalë pra:SENI çOK SEVIORUM!kjo d.m.th "te dua shum"hahah besoj qe per fillim mjafton :wink:
dhe njeashtu edhe per mbarim,se per bes as une nuk di turqisht veq po pshtjelli qeshtu.....por kete fjali qe ta mesova ne gjuhen turke eshte shum e rendsishme ,nese e din ket fjali,majfon sepse ka rendesi te madhe eshe fjali e madheeeeeeeeeeeeee......heheheheh
ju pershendes JALLDEZLLAR BENIM 'mickoja,mirsad ve barbaroza
tugiiiiiiiiiii

Barbaroza
29-02-04, 10:47
Hypertrichosja,te pershendes.Ate fjale te bukur e kam ditur :D Por,tani dua ta di si thuhet "S'te dua" :?: :wink:

mickoja
29-02-04, 11:26
Tè pèrshendes Barbaroza

Pse po te nevoitet kjo fjalè kujna don me i thanè?qe un te tregoj ste dua thojnè-ben seni sevmiyorum por ne qoft se aj e meriton dhe pèr ma shum me i thanè shkruja qet fjalè-benim için sen bir Sheytansin haha....
Por dua dhe nje fjal te bukur ta mesoj-sen benim en büyük hediyemsin

tung te pèrshenes shum ne ket dit pushimi

Barbaroza
29-02-04, 13:45
Jo bre Mickojë,askujt tash per tash s'dua ti them ashtu,po thashe hajt per cdo rast ta mesoj edhe kete fjale se nuk i dihet jetes :wink:
Edhe perktheji keto fjale qe mi paske mesuar :)

mickoja
29-02-04, 14:31
Uuuuuu... a nuk ti pasna pèrkthy a ha ha...
A e bajna qeshtu kur te vjen ty rasti mi thanè najkujna naj fjalè turke pytem mu ok se do te ndiimoj...

Tè pèrshenes Barbaroza

Barbaroza
01-03-04, 09:09
Flm Mickojë,ta di per nder :D

BlertaB
01-03-04, 15:52
Masi te koka me fol türkisch po foli edhe un türkisch a?
Ama nuk di hiq bre aty krejt asht problemi o njerz??
Te pershendes ty Barbaroza si dhe Murgeshen jeni te mrrekullushem!!!

mickoja
01-03-04, 17:05
tè pèrshendes BlertaB

Po mir moj je tu fol ti qeshtu dhe un foli turkish

Aje mir turkish,qka po banè turkish,a po lodhesh turkish...e qeshtu me rradhèha ha...

Tung-turkish

lazdrani
01-03-04, 17:19
merhaba une po japi haberin sot per vete,edhe dy dite lazdrani ne hava sefa e ne kosove... :lol: :lol: :lol:

BlertaB
01-03-04, 17:21
Hewj o lazdrani a nuk je ka me merr me veti a??
Qysh more nuk po te vjen gjynah mem lan vetem ani ani??

BlertaB
01-03-04, 17:26
Faleminderit per pershendetje mickoja edhe une te pershendes ty po vallah mir di turkish veq kur tem vin nga niher do turqi aty ne pun veq i hapi syt e i degjoj se qka jan ka folin se tjeter nuk di oj mickoja .

mirsad
02-03-04, 09:49
evet arkadaşlar..dönebildim..geziden....umuyorum sizde iyisiniz arkadaşlar..görüyürumki açtığımız temaya..çok yeni arkadaşlare katılmış..kendilerine bir teşekur borç biliyorume..oyle değilmi mickoja...sen zaten musluamane sen arapça da biliyorsun.ahaha. arkadaşlar na yapalım bu dunya zaten ara sıra bir çile oluyor insan için..MİCKOJA nerden katılıyosun..bilebilirmiyim canım...soyle aman canım yoksa oleceğim..ahaah..
pershedese edhe ata qe shkruajne ne kete t eme edhe perse nuk dijne turqishte ..kalofshi mire...

BlertaB
02-03-04, 13:28
Mir dita mirsad te pershendes!!!!!!! :D
Te falenderoj si po na jep rast me u inkuadru ne ket tem edhe pse nukpo dim turkish.
Po ti o Mirsad ku e mesove ket turkishen??
Tung kalofshi bukur.

mirsad
02-03-04, 13:32
blertab..te theme te drejten pasi u nisa per londer para ca vitesh pa dashje erdha ne stambolle..haahaha..dhe keshtu qe u futa ne universite dhe emesova..ve işte oyle oldu..oyle devam edecek mademki bu işe başladık...iyigunler

BlertaB
02-03-04, 13:36
A ka mundsi pak me ma perkthy ne shqip ose ne ndonje gjuh tjeter se nuk te kuptova qka the aty ne fund turqisht.
Ani paske pa dasht me shku ne londer po ta ka pre maca rrugen e je ndal ne Istambull a??
hahahahhahahahahahah far muhalifesh more iiiiiiiiiii.
PSe nuk shkojshe ne londer se atje ma sefa vllah ishe knaq??
Po nejse se edhe ne Istambull asht mir boll Knaqet njeri me Turqilesha hihihihi
Te poershendes Mirsad kalofsh mir.

Donika Morina
02-03-04, 14:12
Pse mori Blerta po inkuadrohesh me nje tem kur nuk ki lidhje a??
Le bre qik kur nuk dish turqisht ather mos u merr palidhje ok.
HAhahahaha pak hajgare mori mos u ban nervoz ti menjeher qysh e ki zanat.

mickoja
02-03-04, 16:51
Sana merhabalar mirsad

Evet ben sana demistim ben arabça konusujorum,istijorsan japoncada jaza bilirim.....

o hajt e folim shqip se ma e mir se gjuha jonè shqipe nuk ka..
tungi ju pèrshendes

Hypertrichosja
04-03-04, 22:57
ahhahha MIRSAD gjanem,!!!!
benide soktun o grupa turqe bilmijenlere,ve beni hiq anmiorsun :cry:

ani ani se mo nuk te shkruj hiqqqqqqq qyyyyyyyyyyy

mirsad
04-03-04, 23:07
Hypertrichosja----yok canım sen turkçe biliyorsun yaa...tamam po tie di s enjerez jemi ju harrojme

na fale canım
ok
kalofshe mire

BlertaB
05-03-04, 14:12
Mir dita Mirsad si je sot a po ta don hiq ketu ne forum???
Te pershendes kalofsh bukur.
aaaaa me fal se ketu duhet me fol turqisht a po??? po une nuk di turqisht e qishtu po foli shqip ma mir bre. :x :x

mirsad
05-03-04, 14:50
blertab..nuk ka probleme eshte fjale te bisedojem ne ato gjuenqe dijme..ama mos harros eketu eshte per turqishte...ahaahhhaha grupo..bunden sonra turkçe arkadaş..kalofshi mire

BlertaB
09-03-04, 12:39
ani qyyyyyyyyyyyy ki mirsad mos em fol more turqisht se te thash nuk di qyyyyyyy hej me mu mundesh me fol Gjermanisht,englisht, Edhe latinisht hehehe.
Pershendetje per juve mirsad

mirsad
09-03-04, 14:30
blertab....eh.ter bejme gjermanishte nuk di te flase...anglishten kame filluar para dy ditesh....po deshe flasi
m turqishte dhe arabishte..keto dije une..ok oyle olacak inanıyorum..ok
qofshi mire blertab..

mendim
15-03-04, 18:56
Thivi qe qenke ti bre Arberita:Edhe ketu qe nke aaaaaaaaaaa :shock:

BlertaB
17-03-04, 10:18
mendim djali mir qfar problemi ki a??????
Mos em fol ktu fort qyfte me eshna se muhalifet nuk i duroj dot ok.
Edhe mos u perzi gjdokund bre se di qka te koke ti. ktu asht forum edhe ka te drejt gjdo, i cili si asht ketu me u aargetu e ty,djali ii mir se di qka po te djeg kaq shum bre.
Edhe njo nuk ki te drejt me ma Ba thivi ti mua ok. :roll:

Laura
08-04-04, 12:37
merhaba hepinize!

siz hanim efendi turkce konusmak icin burda sin ve konusmiyorsun? ne oluyor burda be insanlar?! mirsad nasil sin , nerele sin?
benim adim laura ve bu forumu cok beyeniyorum. suan okula gidiyorum ve
zordur biraz. turkceyi televizondan oyrendim ve de ayleme birlikte her sene turkiyede gidiorduk tatil icin. benim icin Turkiye cent dir qunku bu devlete cok oyrendim.

ala osmanadik hepinize!
laura

liza
11-04-04, 15:42
seni sevyjorum! vetem ket e di

liza
11-04-04, 15:44
......edhe 1 gje e di: cocuk dhe kari.

BlertaB
19-04-04, 15:31
liza vallah hallal sis se shum po dishe hahahahahah ju pershendes te gjithve kalofshi mjar...

modestja
05-01-06, 14:54
bende aşırıyorum herkes turkçeden anliyormuş.....o zaman ben değiştireyim....nuk po f

المعلومات الواردة في هذه الصفحة لا تعبر بالضرورة عن وجهة نظر الموقع وإنما تعبر عن وجهة نظر كاتبها أو قائلها جميع الحقوق محفوظة لموقع طريق الإسلام
يحق لك أخي المسلم الاستفادة من محتويات الموقع في الاستخدام الشخصي غير التجاري

kalofshi mire

Esselamu alejkum kardes!

Ben anlayamiyorum neden arabca yazmissiniz?el ma'lumat el varide fi hadhihi saf'ha...ne,ne demek istiyorsunuz?

a sadece degistirmek icin yaptaniz bu sekilde?!o zaman ac bir konu ozel arapca icin,daha faydali olabilir:arrow: :arrow:

MaLoKu
23-06-06, 18:24
nasilsiniz?evet söyleyim kim türkce ögrenmek isterse yardimci olabilirim bugüne bugün Türkce ögretmeni oluyorum
mickoja sen türkce hic iyi yazamiyorsun sanirim iyi konusamiyorsunda ama mirsad senden daha iyi türkce yaziyor anlatmak istedigim herseyi almanca ve ingilizcede yapabilirim hadi sonra görüsürüz türkce bildigini sanan seyler sizi öpüldünüzzzzzzzzzz

Drinni
23-06-06, 20:00
Nach Entscheidung der FIFA darf der französische maskottchen, ein lebendes Hahn nicht mit ins Stadions, ist das eine ende der franzosen !