PDA

View Full Version : Me tjetrėn,dorėpėrdore!!!


Barbaroza
01-03-04, 15:28
Te nderuar diskutues,nuk e di a ka ndonje teme ne forum ne lidhje me kete sepse nuk kam shfletuar edhe aq.Deshira ime eshte te diskutojme rreth ketij problemi shume te madh pse jo edhe aktual sepse shume ēifte ndahen nese te dashuirin e kane zene me tjetren ose tjetrin,pastaj jane ndare ose kane vazhduar duke falur.
Si do te reagonit ju ndaj nje rasti te tille?A do i'a jepnit edhe nje shanse partnerit te vazhdonit lidhjen apo jo?

Nacionalisti
01-03-04, 15:37
Sa me perket mua do te jem i shkurter shum,nese te dashuren ose gruan time e shoh dor per dore me dike siq thuani ju,e nese kerkon te falur ateher do te isha pergjigjur me keto fjal, para se me kap dike tjeter per dore eshte dashur te bisedojm nese ka pasur diqka qe ate e ka detyru me be diqka te till,e nese e ka bere pas biseduar me mua kjo quhet tradhti e tradhtin un personalisht nuk e fali ngase nuk dua te jetoj me diqka ne mendje tere jeten,sa per mua mbaron gjithqka aty per aty,

lazdrani
01-03-04, 17:15
Barbaroza nuk di qa te them pasi qe nuk kam pasure keso raste dhe dhashte Zoti qe askend te mos perjetoje keso momente ..... :? Teme e bukure.... :wink:

Murgesha
01-03-04, 22:21
Shyqyr ende se kam perjetuar nje gje te tille por po te ndodhte ja kisha thyer duart qe te dyve edhe te dashurit tim e edhe femres qe e shoqeron. Ja nuk lejoj une te me tradhetoj ai, dhe a e di se per cka. Pasi qe i jam besnike dua te ma kthej ne te njejten menyre.

jehona
01-03-04, 23:31
BARBAROZA te pershendes, tem shum interesante. si tme kishte ndodhur kjo, une nuk e kisha fal apo ja kisha dhon nje shanc tjeter, sepse siq e rrespektoj une nje person ashtu kam deshir tme rrespekton edhe ai, keshtu qe me ate pun ai mua shum me lendon dhe nuk e meriton nje shanc tjeter, nuk ka kurrfar arsyetime...

edhe nese ai nje here me tradheton, per mua esht sikur 100 her, esht zor te bohet nje her, se tani....

ok pra, dmth nese me ndodh kjoja nuk ka kurrfar rrugedalje perveq ndahrjes..

Gentiana
02-03-04, 14:31
Mbasi lexova mendimet te ndryshme, thash te pergjigjna edhe un.
Si kte tem e kemi pasur dikund,dhe Autori ka qen Rrushi, se ka qen mosmarrveshje ne fund, se ka qen vetem vllau i asaj,dhe kush e ka lexuar mendoj se e din qka jam duke then,po ketu esht per vehte.

Esht keshtu,un per vehti do tja ipja nje shans per ta spjeguar situaten,se ndoshta esht vetem shoqe,apo edhe moter :roll: ,po nese esht ajo siq esht tema, nuk them kurr kurr, ama un nuk besoj se do tja falja kte, po ku ka dashuri duhet te ket edhe falje, dhe ka nganjeher se Dashuria te ben te verber,ndoshta do te ishte keshtu. Po me kte karakter qe kam tash per tash nuk besoj se do tja falja, por siq thash do tja ipja shans ta spjegon situaten.

Genta

RRUSHI
06-03-04, 20:34
Edhe po ta dashuroja me shpirt ---nga ai moment qe une do ta takoja me tjetrin ---ai person dhe gjith dashurija qe posedoja per te do te varroseshin pergjithmon nga kjo bot per mua :evil:

Barbaroza
07-03-04, 11:12
Papapapapapapapapapapapaa po te veshtire qenkeni treguar bre,po behuni me tolerant pak,faljani te dashurit apo te dashures se ndoshta ndonjehere e ka bere pa vetedije bre :?


Ju pershendes te gjitheve qe keni dhene mendimet :D

Gentiana
07-03-04, 11:28
Barbaroza ti qka do kishe ber ne kte rast?? Jo more jotolerant nuk jemi,po kjo esht diqka e madhe ne pyetje,sepse nese ndodh nje her, ben te perseritet.

Genta

Barbaroza
07-03-04, 11:35
Genta,une kisha biseduar njehere se cfare e ka shtyer te veproje ashtu,nese ishte pergjigjur sinqerisht dhe me kishte premtuar se nuk do te ndodhte kurre me kjo,atehere do t'ia falja.Por,nese e perserite vetem edhe nje here,kurre me s'do te kishte falje nga une!!!!

Gentiana
07-03-04, 11:46
Ok Barbaroza ke te drejt. po keshtu disi mendova edhe un,se duhet ta spjegon dhe te ket (pak a shum) arsye,per kte qe e ka ber. Dhe dashuria te verbon,po nuk te ben naiv/e. Nuk di sa me kupton qka dua te them.

Genta

lazdrani
07-03-04, 12:31
Pajtohem me mendimin e RRushit plotesisht!!!!

Barbaroza
08-03-04, 13:43
Rrushi&Lazdrani,javash bre pak :(

Dr_Love
17-03-04, 13:02
Pershendejte Barbaroza!

Se pari desha te pergezoj per kte tem te qelluar.
Shiqo eshte veshtir te te jap nje mendim te qarte rreth kesaj teme, sepse fatmirsisht nuk me ka ndodhur kjo kurr, dhe nuk e di se si do reagoja.
Por une mendoj se nese dashuria eshte e paster si loti, dhe nese e dy persona duhen me te vertet, ateher nuk mund ta tradhtosh dashnorin apo perkundrazi.
Nese njeri e tradheton tjetrin, ateher logjikisht se mungon diqka ne ate dashuri, dhe une per vehten time, jo vetem se e kisha nderpre por edhe e kisha urrejt ate pergjithemon.
Mendoj se tradhetia eshte shum e rend. Kaq kisha, shpresoj se deri dikund kam arrit te pergjigjem
Me nderime dhe respekt
Dr Love Switzerland

mirsad
19-03-04, 14:33
barbaroza te pergezoje per kete teme...une desha te theme ngaqe nuk ia lejoje vetes te beje nje gje te tille nuk dua qs qe te me beje dikush mua pa lere me e dashura...
pasi ka disa mendime ketu do e pyesja se ēfare ka detiruare t ebeje kete gje...une nuk pajtohem me kete gje por do reagoja keshtu...
sapo t ema shikonte syry nje gje te tille vetem do i thoja me ke tradhetuare dhe me kq do mbaronte edhe biseda jone e fundit...
nuk behet fjale te bisedoje me shume me ate persone une tere jetes...besojes eme kuptoni

Murgesha
19-03-04, 18:03
Mirsad me gjithate me leht eshte te thuhet se sa te veprohet.
Nese nje person e doni, nuk mendoj se do te mund te jeni aq principiel, ne vendimin tuaj, jo vetem ju por askush tjeter. Dashuria nuk mund te kthehet ne urrejtje te menjehershme.

engjell
19-03-04, 22:07
Une mendoi se me ba me e pa Shqiptari Femren e vet Dorperdore me tjetrin.Nuk i fol dy fjal me ta :!:
_______________________________________

Esht shum veshtir ta Folesh pa e pa apo te thuash pa te ndodh.

mirsad
20-03-04, 15:35
Murgesha_- keni shume te drejte kur thoni eshte e veshtire te veproshe ashtu sikurse flete.
eshte nje shprehje turke..eshte e lehte per beqarin te beje divorce...
para nje viti kisha lexuare librin e nje dijetari t emadhe qe ia kishte kushtuare te dashures se vete qe ishte ndare per nje gje te tille dhe kishte kaluare jeten pa u martuare pas ketije akti ndares me ate ( pra desha te themes eper njerezit idelaiste eshte nje gje e mundur te behet kjo qe theme)dhe desha te theme se dahuria nuk i ishte kthyere ne urrejtje.perkunderazi dashuria q ekishte per ate te dashur edhe perse ishte ndare kalio jeten etije te vetmuar..edhe kjo vetmi tregone dashurine te pa shuar ndaj te dashures ..por ne t enjejten kohe edhe shpreh edhe mos hedhjen e burrerise poshte
tani me lejo te shkruaje disa rrjeshta te atije dijetari(nuk edhe vetem dijetare por idealist politikan.filozon etjer)qe i ka shkruar ene librin qe ia ka kushtuare te dashures s etije...Ajo qe u fut me mua ne mes te ferrave( gjembave),per shkake te rrjedhjes gjak te zemrez se saje pikone edhe zemra ime gjak.dhe nga egoizmi i dashuris mes ne te dyve,ne kete lufte te dashurise plaget e marra dhe qe vazhdojne te rrjedhin gjak akoma duke u ndare me nje lamtumir te piklluare nga e dashura ime...asaj ia kushtoje kete liber!!1
......autori eshte egjipjan....nek eshte e nevojeshme te theme merin e tij ketu


Pa mendoje s eky shkrimtare ka shprehur edhe dashurine edhe urrejtje por perfundimishte esht endare( edhe une nje gje te tille e beja sepse vetes tiem i kame vene kushte qe te mos ta tradhotje askene....si mendone ty kur une nuke tradhetoje si mundem em e pranuare nje gje t etille...
murgesha besoje s e me kuptoni se si mendoje dhese si shprehem
kalofsh
i mire te gjithe

peshku
22-03-04, 14:48
UNE KISHA TOLERU DHE UNE THEM NJE GABIM FALET NJE HERE POR FLASE PER TE RITE NDERSA ATA QE JANE TE MARTUAR TE ATA NUK KA FALJE PRA UNE THEM KESHTU EDHE TE MARTUAIT MUND TE BEJNE DASHURI APO SEKS ME TJERE POR DUHET TE KENE KUJDES TE KETA NUK FALET KY ESHTE MENDIMI IM PERSONAL TEME E QELLUME TE LUMTE

lazdrani
20-06-04, 12:58
Edhe po ta dashuroja me shpirt ---nga ai moment qe une do ta takoja me tjetrin ---ai person dhe gjith dashurija qe posedoja per te do te varroseshin pergjithmon nga kjo bot per mua :evil: :wink: :wink: :wink:

ShEjToNkA
16-07-04, 01:01
Te nderuar diskutues,nuk e di a ka ndonje teme ne forum ne lidhje me kete sepse nuk kam shfletuar edhe aq.Deshira ime eshte te diskutojme rreth ketij problemi shume te madh pse jo edhe aktual sepse shume ēifte ndahen nese te dashuirin e kane zene me tjetren ose tjetrin,pastaj jane ndare ose kane vazhduar duke falur.
Si do te reagonit ju ndaj nje rasti te tille?A do i'a jepnit edhe nje shanse partnerit te vazhdonit lidhjen apo jo?


Do kisha vepruar nė kėtė mėnyr...............

"wowwwww Zemer qa t'paska hije me tjetren pėr dore,po ku ke qenė ma heret e se ke ba ktahen ,se kėtė e pritja ,se pritoja me mar inciativen e paraaaaaa.... :wink: " :lol: :lol: :lol:

Vera
16-07-04, 10:32
Thjesht do te isha larguar nga nje person i till. Dhe me mir qe me i zen heret bashk se me ndej bashk me nje person qe nuk ta din vleren, dh eqe nuk te dashuron, kjo do te ishte dicka absurde me fal ate person qe e gjen me nje tjeter, nuk do ta beja kurr.
Por mua me qudit gjithnje pse nuk meren vesh pastaj qe ne nje menyr sa me te qet me kuptuar qe te dyt qe nuk jane qift qe pershtaten, por atij qe eshte i pafajshem ju thehet zemra, edhepse ndoshta as ai/ajo nuk e ka dhene dashurin e plot per te.

turisti
25-07-04, 21:53
Sicili i ka mendimet e veta.Une mendoj se shume mvaret mbi cilat bazat eshte ndertue dashurija,pastaj vjen diskutimi...

Barbaroza
20-08-04, 12:12
Sicili i ka mendimet e veta.Une mendoj se shume mvaret mbi cilat bazat eshte ndertue dashurija,pastaj vjen diskutimi...

Turisti,edhe kur dashuria ndertohet mbi baza te fuqishme,ndodhin keto gjera.Atehere edhe diskutimi s'do te kishte asnjefare peshe dhe vlere!

turisti
21-08-04, 20:44
Pershendetje Barbaroza.Une mendoj se nik jemi kuptuar.Fakt se ndodhin gjerat e keti lloji edhe kur ndertohet dashurija ne baza te shendosha ( aty mendova,dmth jemi marr vesh prej fillimit ta ruajme dashurijen dhe ajo e nenkupton ujitjen e dyanshme dhe konstante te lidhjes).Por nese jemi marr vesh dhe ka ndodhur (siq e ceka ne kllapa lart) ateherit edhe me i dhene shanse te re,nuk eshte interesant sepse BUKA KUR THEHET-NUK NGJITET MĖ,ose: MOS E DUAJ KURRĖ DY HERĖ NJĖ GRUA,SEPSE NJI HERĖ E KE DASHURIJĖN E SAJ ( e njejta vlen dhe per gjinijen tjeter ). E nese jemi ne fillim te lidhjes dhe ndodh ky problem,ajo eshte tjeter qeshtje,sepse si thua ti: " EDHE KUR DASHURIA NDERTOHET MBI BAZA TE FUQISHME,NDODHIN KĖTO GJĖRA "...

Konstatimi im eshte se " BAZAT " nuk kan qene aq te " FUQISHME " per mos me ndodhe kjo.Ajo dmth ne tjetren ane ( kur ndodhin kesi raste )qe ineresi i personit qe ka gabuar- ka qene JO I SINQERTĖ.Shpeshhere ne jetė,ZEMRA hapet me veshtire se KASAFORTĖ,a DASHURIA eshte me e komplikuar se KUBI I RUBIKUT. Pershendetje.

jetoni72
21-08-04, 21:42
ju pershendes met vertet esht veshtir te pergjigjesh ne ket tem por mendoj se tradhtija nuk falet nese nuk je i knaqun me partneren apo partnerin ma mir mu nda se sa me tradhtu dhe me prish familjen se kjo len pasoja tek femit un jam i martuar dhe kam femi dhe jemi te lumtur keshtu qe mendoj se nuk ka vend per tradhti nje fjal e vjeter thot se kaja e korit njeriun pa marr para sysh ciles gjini i takon me respekt ju pershendes

turisti
22-08-04, 00:37
Jetoni 72,mire se erdhe ne shoqerijen tone.Te pershendes,si dhe mendimin tende. :wink:

Barbaroza
22-08-04, 14:04
ju pershendes met vertet esht veshtir te pergjigjesh ne ket tem por mendoj se tradhtija nuk falet nese nuk je i knaqun me partneren apo partnerin ma mir mu nda se sa me tradhtu dhe me prish familjen se kjo len pasoja tek femit un jam i martuar dhe kam femi dhe jemi te lumtur keshtu qe mendoj se nuk ka vend per tradhti nje fjal e vjeter thot se kaja e korit njeriun pa marr para sysh ciles gjini i takon me respekt ju pershendes
Edhe une te pershendes Jetoni72,pershendes edhe mendimin tuaj dhe ju uroj jete te lumtur bashkeshortore!

nitushe
09-09-04, 17:35
valla sja kisha fal kurr sado qe e kisha desht se gjithe mu kish paraftyru kur tja kisha kqyr durt mu kish kujtu qe e kom pa me tjetren :twisted:

Barbaroza
19-11-04, 12:30
Normal se zemra nuk e fal kurre,por ka raste qe jeton perseri me te shkaku i femijeve apo ndonje gje tjeter,por sa zemra do ta donte nje person qe e ka helmuar me pare?!

nina
19-11-04, 12:52
Kshty une kisha than se shumica prej jyve po boen se mu sme ka ndodh sdua te me ndodhe edhe sitme ndodh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po kjo mundet me i ndodh secilit edhe kurdohere do a i martum a becar ce ti vjen puna kur dot te tradhtoje ose e tradhtojn,po nvaret sa jeni te riturr edhe sa keni dhan ne ate lidhje ju.Sit e doni personin ce ju ka tradhtu ather ndoshta dot pajtoheni por ajo dot jet dicka ce dot ket fund shpejt.Per ndrushe une kam tradhty edhe me kan zan.Edha me ka fal po mas disa kohes pash ce ska ardhmeri ne lidhje nuk ka besim a BESIMI ESHT CAJO CE NA MBAN.

JETONI JETE E JUVE JO TE TJERVE.

mickoja
30-11-04, 15:23
Te nderuar diskutues,nuk e di a ka ndonje teme ne forum ne lidhje me kete sepse nuk kam shfletuar edhe aq.Deshira ime eshte te diskutojme rreth ketij problemi shume te madh pse jo edhe aktual sepse shume ēifte ndahen nese te dashuirin e kane zene me tjetren ose tjetrin,pastaj jane ndare ose kane vazhduar duke falur.
Si do te reagonit ju ndaj nje rasti te tille?A do i'a jepnit edhe nje shanse partnerit te vazhdonit lidhjen apo jo?oohhh sikur do ta takoja unč te dashurin tim dorč per dore me nje vajz tjeter hmmm
do te doja te ma spjegonte aj mue ket se per qfar arsyje shkon aj me tjetren e pastaj do tja ipja nje dy shpulla te nxehta dhe nuk besoja se ja kisha falč me atina atčher nuk do te kisha mč besim ndaj ti

Kaltrushi
30-11-04, 15:32
Nese ai gabon njeher, por e pranon dhe ende me don. Do tja falja.
Ta them shkurt. Nuk besoj qe ka nje mashkull qe nuk shikon femra tjera apo ka ndonje afer, ndonjeher. Nese e ka bere pa menduar, deri diku mund te kuptohet.
Nese ai perserit te del me tjera. Vetem mund te them " O djalo si do reagosh ti kur do me shifesh me dikend tjeter doreperdore?"
:arrow: mendo djale mendo dhe do isha largu dhe mundu me e harru dhe prej fillim me dikend tjeter me ja fillu amo pas shum kohe. NEse ai bene ket as qe me ka fitu mu. Sidoqoft ishalla nuk me ndodh mua kjo gje. Qe ta shof se si e ndien njeriu vetvetn kur shef te dashurin me tjeterkend. Pra qka shkruajta esht vetem nje mendim, ndoshta krejt ndryshe do kisha reagu.

E shkruva nje roman, po shifet se tasht po kam frige per ndonjeher.

ju pershendet


kaltrushi

JooP
30-11-04, 16:37
:!: :!: DASHURIJA e sjell PASURIN,,,,Ndersa PASURIJA e HUMB dashurin..... :wink: :cry:

sihana
30-11-04, 20:24
vertet nuk ka djem qe nuk shikojn vajza tjera por ama te del me te ....
nuk e di separi e kisha pyt pse ka shkuar me ate tjetren nese ka pas ndonje arsy ose diqka te tille ndoshta do ta falja nje her (por me kurr jo)ose nese nuk ka ndonje arsy te fort ose diqka keshtu do tja kisha mshu ja dy tri shpulla edhe asaj vajze ja kisha nxjerr krejt fijet e flokve njo ka njo edhe e kisha lon qaty en vant

Gentiana
30-11-04, 20:55
vertet nuk ka djem qe nuk shikojn vajza tjera por ama te del me te ....
nuk e di separi e kisha pyt pse ka shkuar me ate tjetren nese ka pas ndonje arsy ose diqka te tille ndoshta do ta falja nje her (por me kurr jo)ose nese nuk ka ndonje arsy te fort ose diqka keshtu do tja kisha mshu ja dy tri shpulla edhe asaj vajze ja kisha nxjerr krejt fijet e flokve njo ka njo edhe e kisha lon qaty en vant

Wowowow, sa te rrezikshem po e bajke Gjelozia Njeriun!!! :wink:

zeshkani_i_embel
30-11-04, 21:42
vertet nuk ka djem qe nuk shikojn vajza tjera por ama te del me te ....
nuk e di separi e kisha pyt pse ka shkuar me ate tjetren nese ka pas ndonje arsy ose diqka te tille ndoshta do ta falja nje her (por me kurr jo)ose nese nuk ka ndonje arsy te fort ose diqka keshtu do tja kisha mshu ja dy tri shpulla edhe asaj vajze ja kisha nxjerr krejt fijet e flokve njo ka njo edhe e kisha lon qaty en vant

Wowowow, sa te rrezikshem po e bajke Gjelozia Njeriun!!! :wink: hahahahahahahahaaaaaaaaa mendimi ime eshte se nese e deshiroj nje vajz per seriozitet nuk kisha pasur deshir ta shof me dikend tjeter, a nese e dua vetem per avantura nuk me kish interesu shum tung

sihana
02-12-04, 19:24
eh zeshkani i embel ashtu esht pra :wink:

KriSTaL
05-12-04, 17:03
Deri ta ze me kembet e arushes per dore, sdo marr asgje, atehere nese do e ze , vet ska tjeter per veq se lamtumires

Barbaroza
07-01-06, 19:34
Ani,a e zuri kush "n'flagrance"partnerin e tij/saj akoma? :lol:

Murgesha
07-01-06, 19:52
Jo!
Ende janė vetėm tuj u mbajt pėrdore. :lol: :lol: :lol:

Psikologu
07-01-06, 22:29
Ani,a e zuri kush "n'flagrance"partnerin e tij/saj akoma? :lol:

Ndoshta as nuk e nxanė kurrė , edhe nese e nxan , ja fal se e don...
Dashuria dhe respekti falin cdo here.

Barbaroza
09-01-06, 20:09
Ani,a e zuri kush "n'flagrance"partnerin e tij/saj akoma? :lol:

Ndoshta as nuk e nxanė kurrė , edhe nese e nxan , ja fal se e don...
Dashuria dhe respekti falin cdo here.

Edhe nese falet njehere,nuk mendoj se dashuria do te jete si me pare...!
Por,mund te them se varet nga rasti dhe personi a falet dhe si falet!

Barbaroza
09-01-06, 20:10
Jo!
Ende janė vetėm tuj u mbajt pėrdore. :lol: :lol: :lol:

Leshoje pak moj,shikoje a po ec mire?! :lol: :lol:

Murgesha
09-01-06, 20:16
Leshoje pak moj,shikoje a po ec mire?! :lol: :lol:

Po e lėshoj, por s`po mė lėshon. :P

vjeshta
09-01-06, 21:29
Me tjetren doreperdore ...
Mire besa ,isha hi ne mes ,i kisha nxe 2 duart :lol: :lol:

Arb
09-01-06, 21:30
A e nxuni kush a jo?

e_martumja
09-01-06, 21:34
Ma merre mendja qe ja kisha falur se njeriu ka mundsi te gabon por nje gabim qe perseritet aty nuk ja fali kurre!!!!!

Arb
09-01-06, 21:35
Ma merre mendja qe ja kisha falur se njeriu ka mundsi te gabon por nje gabim qe perseritet aty nuk ja fali kurre!!!!!

a i kishe bo edhe kto fjale pune?

e_martumja
09-01-06, 21:38
Ma merre mendja qe ja kisha falur se njeriu ka mundsi te gabon por nje gabim qe perseritet aty nuk ja fali kurre!!!!!

a i kishe bo edhe kto fjale pune?cka po thu se spo ma rrok :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
09-01-06, 21:40
Ma merre mendja qe ja kisha falur se njeriu ka mundsi te gabon por nje gabim qe perseritet aty nuk ja fali kurre!!!!!

a i kishe bo edhe kto fjale pune?

cka po thu se spo ma rrok :lol: :lol: :lol: :lol:

Mos e le ate konstatimin tond vetem ne fjale, a e kishe ba edhe pune...

e_martumja
09-01-06, 21:43
Po jam e bindur te them te drejt jam nje person nese shkon ne disko dhe pijn pak dhe ja ngjet njones dhe pastaj pendohet................ :wink:

Arb
09-01-06, 21:53
Po jam e bindur te them te drejt jam nje person nese shkon ne disko dhe pijn pak dhe ja ngjet njones dhe pastaj pendohet................ :wink:

Tash ajo e falura e jote u coptu ne hollesina...

Reana
10-01-06, 00:28
Po jam e bindur te them te drejt jam nje person nese shkon ne disko dhe pijn pak dhe ja ngjet njones dhe pastaj pendohet................ :wink:


:shock: :arrow: Burri i martuar ne disko mundet te shkoje me gruan e vet e jo me vajzat e Botes!!!
Nese ja fal njehere apo dy-i behet shprehi!!! Mos mendo se dikush te thote faleminderit per 'miresine e shpirtit tend'!!!
Le te shkoje gruaja ne disko, te pije dhe t'ia ngjese dikujt :wink: pastaj shihet sa 'shpirtbardhe' behen burrat!! :evil:

Ate qe nuk ta fale ty dikush-mos ia fal as ti ASKUJT!!!!
dhe tregoja dhembet me kohe, sa nuk eshte bere vone!!! martesa dhe jeta bashkeshortore ka rregulla qe vlejne per te dy palet; beju e kujdeshme me faktin sa eshte duke e respektuar pala tjeter kete!!!

jadore
25-05-07, 13:28
Te nderuar diskutues,nuk e di a ka ndonje teme ne forum ne lidhje me kete sepse nuk kam shfletuar edhe aq.Deshira ime eshte te diskutojme rreth ketij problemi shume te madh pse jo edhe aktual sepse shume ēifte ndahen nese te dashuirin e kane zene me tjetren ose tjetrin,pastaj jane ndare ose kane vazhduar duke falur.
Si do te reagonit ju ndaj nje rasti te tille?A do i'a jepnit edhe nje shanse partnerit te vazhdonit lidhjen apo jo?

..wow, e veshite jam ne kete drejtim ...!! atehere tjetersohet i gjithe karakteri dhe behem vertet artificiale ....

Domira
25-05-07, 14:17
isha ēudit mos e e pa me tjeter dore per dore...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif