PDA

View Full Version : SA JENI NJERI ROMANTIK


Anonymous
05-03-04, 14:00
Sa jeni njeri romantik (Psikotest)


Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet sitatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t'i mbledhni pikėt nė tabelė. Ju dėshirojmė argėtim tė kėndshėm.


1. Partneri Ju ftonė nė darkė. Mė shumė do tė ju pėlqente atmosfera:
a) - shtėpiake nė banesė tė partnerit
b) - restoranti me specialitete tė mrekullueshme
c) - Darka me qirinjė e muzikė tė lehtė e tė qetė
2. Mikut tuaj i bleni dhuratė pėr ditėlindje. Do tė zgjedhni:
a) - dhuratėn qė do ta pėrkujtoj pėrjetė nė ju.
b) - atė qė dini se i nevoitet.
c) - dhuratėn qė besoni se do t'i pėlqej.
3. Pėr tė parėn herė delni nė takim me personin qė ju tėrhjek. Do tė zgjedhni:
a) - kinemanė pėr ta shiquar ndonjė film dashurie apo ndoshta ndonjė dramė.
b) - shėtinė pranė lumit nėpėr natė me hėnė.
c) - shkuarje nė restaurant ose nė disko.
4. Miku ua tregon nė besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nėse kėshtu ndodhė, nuk e vleni njė partner tė tillė.
b) - i tregoni mėnyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e kėshilloni qė haptas tė bisedoj me tė.
5. Pėr pritje tė viti tė ri, mė me dėshirė do tė zgjedhnit:
a) - ambientin malor pėrplotė borė pran dritės sė kaminit dhe shoqėrisė sė hareshme.
b) - atmosferėn shtėpiake me disa miq tė zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzikė tė kėndshme.
6. Nė mendimin se si do tė ishte qė me partnerin e zgjedhur nga ju tė kaloni njė kohė nė njė ishull tė shkretė (vetėm ju tė dy), Ju bie ndėr mend:
a) - krahas natyrės sė bukur, nuk do tė ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do tė ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do tė ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme njė gjė e tillė.
7. Mė sė shumti adhuroni tė shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komeditė
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.
8. Krevati i ėndėrrave tuaja ėshtė:
a) - pėrplotė jastuke tė vogla tė buta nga mėndafshi me baldakin
b) - i hapėt, i pėrshtatshėm me vija tė drejta
c) - masiv, stilik me savat
9. Sikur tė mundeshit qė tė udhėtonit nėpėr kohė, do tė zgjedhni kohėn:
a) - periudhėn kur tashmė keni jetuar tė lumtur
b) - romantike tė kalorsėve dhe damave tė pallateve.
c) - ardhmėrinė mė tė bukur.
10. Sikur tė krijonit ju kreacione pėr modėn e femrės do tė bėnit:
a) - tesha tė thjeshta, tė pėrshtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i butė.
c) - robe tė pasuruara me dekore, shkėlqyese dhe me shumė dantellė.
Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5
Prej 10-20 pikė
Vėshtirė se dikush do tė mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjindeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjenė mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė konforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.Prej 21-39 pikė
Nuk jeni pėr sė tepėrmi romantik, por nuk mund tė thuhet se fare nuk e keni kėtė veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni tė befasuar, me veten tuaj. Nė raste speciale kur jeni tė kapluar me sentimentalizėm, me ndjenja xhentile dhe tė dashuruar, nė Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atėherė dini tė ėndėrroni dhe tė kėnaqeni nė atmosferė tė muzikės sė qetė dhe tė qirinjėve, madje dhe tė shiqoni ndonjė film me mė shumė melodrama, qė do tė Ju pėlqente.Prej 40-50 pikė
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinjė dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr" duke levituar, nė ėndėrralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veqanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje delni tė pėrcjellni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr Ju kjo botė ka mjaft romantikė.

sihana
01-12-04, 21:25
admin mund te ma shpjegosh pak se si duhet te veproj tek tabela e rrezulltateve si duhet ti mbledh ato? apo me mir te tregoj un ti i mbledh dhe me trego se cila me ka ren haha :)

pyetjen 1 u pergjigja me C
2 C
3 A
4 B
5 C
6 B
7 C
8 C
9 C
10 C

ja pra kehstu me trego se cila me ka ren : 10-20 , 21-39 apo 40-50 ???

turisti
02-12-04, 02:03
ADMIN i nderuar,

Te pershendes shume per kete PSIHOTEST qe e ke bere.

Une i kam 37 pikė.

Me nderime,TURISTI.

KriSTaL
02-12-04, 09:37
une keshtu:
1: C
2: A
3: B
4: B
5: A
6: B
7: A dhe C
8: B
9: eh kjo pak , ma e veshtir..por une do zgjidhja : A dhe C
10: B
Ah , Kete Tabela e Rezultateve nuk e kuptova.. :cry: :!:

dredhajka
14-06-08, 00:40
Prej 40-50 pikė
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinjė dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr" duke levituar, nė ėndėrralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veqanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje delni tė pėrcjellni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr Ju kjo botė ka mjaft romantikė.
40 pikė mė dolėn...;)

turisti
14-06-08, 00:43
40 pikė mė dolėn...;)

.......:biggrin: Ata sy dikur kan qenė tė lumtur.. dhe ishin me tyyyyyyyyyyyy :biggrin: .........

dredhajka
14-06-08, 09:39
.......:biggrin: Ata sy dikur kan qenė tė lumtur.. dhe ishin me tyyyyyyyyyyyy :biggrin: .........
..........cdo gjė ėshtė e kalueshme...............;)

jadore
14-06-08, 10:52
.. kuuuuu a edhe qesi duhet me qen-a..!!
teper e nderlikuar te jetuarit valla,

sa je mendjemadh ..!
sa je xheloz....!
sa je human....!
sa je karrierist...!
sa je besnik...!
sa je tradhetare:.!
sa je patriot .....!
sa je pasanik ...!
sa je ...!
sa je ..!
sa je....!

me pritu me me jetu ,valla...

lyra2
14-06-08, 12:21
.. kuuuuu a edhe qesi duhet me qen-a..!!
teper e nderlikuar te jetuarit valla,

sa je mendjemadh ..!
sa je xheloz....!
sa je human....!
sa je karrierist...!
sa je besnik...!
sa je tradhetare:.!
sa je patriot .....!
sa je pasanik ...!
sa je ...!
sa je ..!
sa je....!

me pritu me me jetu ,valla...

ahahaahahahahah
e dee,te gjitha keto nese i kemi ne mase te caktuar,jo te tepruar ,recete ideale per nje njeri komplet :)

Agolli
14-06-08, 19:48
Sa te dua dhe me kend te dua!!

Elina
28-06-12, 18:07
Se kah me dulen 123 pike as vet nuk e di :tongue:

emine
01-09-12, 19:01
shume sidomos kur te qes petlla me luge

Hajra
01-09-12, 19:24
......une edhe romantika mund te shihemi vetem per gryke te pushkes, :tongue:

LuLjaa
01-09-12, 22:52
shume sidomos kur te qes petlla me luge


O po t'mira jan petllat, veē jo me shume yndyr

Lona
04-09-12, 09:12
Prej 21-39 pikė
Nuk jeni pėr sė tepėrmi romantik, por nuk mund tė thuhet se fare nuk e keni kėtė veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni tė befasuar, me veten tuaj. Nė raste speciale kur jeni tė kapluar me sentimentalizėm, me ndjenja xhentile dhe tė dashuruar, nė Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atėherė dini tė ėndėrroni dhe tė kėnaqeni nė atmosferė tė muzikės sė qetė dhe tė qirinjėve, madje dhe tė shiqoni ndonjė film me mė shumė melodrama, qė do tė Ju pėlqente.

Sipas testit ky rrezulltat .:smile:

Codexx
04-09-12, 10:30
shum po kqyrni tv ..shum po fantazoni... nuk o gjest i mire...


pik romantizmi skan shqiptart ama bash hiq, shqiptaret edhe romantizmi jan diametralisht te kundert

Shnolles une po ja qoj kaftjallin ne krevet ose po pregaditi e ajo kur zgjohet kishe befasi....

Kishe nje lule nje poezi , a po don shnolla me u dalldis krejt qafen me qit prej veni .. tu i dhan flokve ( knej te thot vet me veti o lludin e nones far qukshiiiiiii )

romantizem per ne kulturen tone eshte burrnia edhe mangupllaku ( mangupllaku me ja sha nanen kaj her vetvetiu kur i jep flokve edhe me i thon kadal se pe qet qafen prej veni shnollo )

ps: kshill, mos kqyrni filma shume

achiles
04-09-12, 12:10
Romantika dhe shtaza ?!

Shtaza krenare ndien njė pickim dhe e shfren zemėrimin e saj tė tėrbuar kundėr atomit qė mezi duket. Dhe ja, rolet janė kėmbyer. Luani i poshtėruar ndien nė mishin e tij pickimin e insektit, dhe pleshti ka tė drejt tė thotė unė kam gjak luani!

emine
11-10-12, 11:50
sidomos kure jam me grip :tongue:

LOJETARI
11-10-12, 22:25
78 kg .......................

Elina
11-10-12, 22:35
78 kg .......................Heavy romantic a :tongue:

vjeshta
11-10-12, 22:37
78 kg = 78 %A ka ndojno ma t'ronde?:tongue:

LOJETARI
11-10-12, 22:40
78 kg = 78 %A ka ndojno ma t'ronde?:tongue:

ti metafizikėn pej jadores e ke msue garant ....:tongue:

vjeshta
11-10-12, 22:49
ti metafizikėn pej jadores e ke msue garant ....:tongue:

E ti si e njohte se qka ishte ,garant prej Jadores .:tongue:

LOJETARI
11-10-12, 22:55
E ti si e njohte se qka ishte ,garant prej Jadores .:tongue:


hej po a 100 killa po tė dukna une a ?allahu te drejtoftė !

vjeshta
11-10-12, 23:17
hej po a 100 killa po tė dukna une a ?allahu te drejtoftė !


40 killa po ti dha ,e nese mi perzhit melqine e njanit ti rriti edhe 10 killa :


A u bo ?:tongue:

Lona
12-10-12, 10:31
Edhe Romantike edhe e Egere ..:biggrin:

emine
12-10-12, 12:08
,mjauuuuuuuuuuuuuuu,lona

Naki
12-10-12, 13:09
Sa jeni njeri romantik (Psikotest)


Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet sitatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t'i mbledhni pikėt nė tabelė. Ju dėshirojmė argėtim tė kėndshėm.


1. Partneri Ju ftonė nė darkė. Mė shumė do tė ju pėlqente atmosfera:
a) - shtėpiake nė banesė tė partnerit
b) - restoranti me specialitete tė mrekullueshme
c) - Darka me qirinjė e muzikė tė lehtė e tė qetė
2. Mikut tuaj i bleni dhuratė pėr ditėlindje. Do tė zgjedhni:
a) - dhuratėn qė do ta pėrkujtoj pėrjetė nė ju.
b) - atė qė dini se i nevoitet.
c) - dhuratėn qė besoni se do t'i pėlqej.
3. Pėr tė parėn herė delni nė takim me personin qė ju tėrhjek. Do tė zgjedhni:
a) - kinemanė pėr ta shiquar ndonjė film dashurie apo ndoshta ndonjė dramė.
b) - shėtinė pranė lumit nėpėr natė me hėnė.
c) - shkuarje nė restaurant ose nė disko.
4. Miku ua tregon nė besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nėse kėshtu ndodhė, nuk e vleni njė partner tė tillė.
b) - i tregoni mėnyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e kėshilloni qė haptas tė bisedoj me tė.
5. Pėr pritje tė viti tė ri, mė me dėshirė do tė zgjedhnit:
a) - ambientin malor pėrplotė borė pran dritės sė kaminit dhe shoqėrisė sė hareshme.
b) - atmosferėn shtėpiake me disa miq tė zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzikė tė kėndshme.
6. Nė mendimin se si do tė ishte qė me partnerin e zgjedhur nga ju tė kaloni njė kohė nė njė ishull tė shkretė (vetėm ju tė dy), Ju bie ndėr mend:
a) - krahas natyrės sė bukur, nuk do tė ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do tė ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do tė ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme njė gjė e tillė.
7. Mė sė shumti adhuroni tė shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komeditė
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.
8. Krevati i ėndėrrave tuaja ėshtė:
a) - pėrplotė jastuke tė vogla tė buta nga mėndafshi me baldakin
b) - i hapėt, i pėrshtatshėm me vija tė drejta
c) - masiv, stilik me savat
9. Sikur tė mundeshit qė tė udhėtonit nėpėr kohė, do tė zgjedhni kohėn:
a) - periudhėn kur tashmė keni jetuar tė lumtur
b) - romantike tė kalorsėve dhe damave tė pallateve.
c) - ardhmėrinė mė tė bukur.
10. Sikur tė krijonit ju kreacione pėr modėn e femrės do tė bėnit:
a) - tesha tė thjeshta, tė pėrshtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i butė.
c) - robe tė pasuruara me dekore, shkėlqyese dhe me shumė dantellė.
Tabela e rezultateve

Pyetja: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5
Prej 10-20 pikė
Vėshtirė se dikush do tė mund t'ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe tė kthyer nga realiteti nė masė tė plotė. Pėr romantik thjesht nuk keni shije. Nė kohėn nė tė cilėn jetoni, gjindeni pėr mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjenė mjaft nxitje nė realitetin e pėrditshėm. Ndonjėherė ankoheni pėr atė qė nuk ėshtė mė konforte dhe mė e pėrshtatshme, qė tė mund tė keni mė pakė probleme dhe tė jetoni mė mirė.Prej 21-39 pikė
Nuk jeni pėr sė tepėrmi romantik, por nuk mund tė thuhet se fare nuk e keni kėtė veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni tė befasuar, me veten tuaj. Nė raste speciale kur jeni tė kapluar me sentimentalizėm, me ndjenja xhentile dhe tė dashuruar, nė Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atėherė dini tė ėndėrroni dhe tė kėnaqeni nė atmosferė tė muzikės sė qetė dhe tė qirinjėve, madje dhe tė shiqoni ndonjė film me mė shumė melodrama, qė do tė Ju pėlqente.Prej 40-50 pikė
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata qė kėnaqen nė atmosferė me qirinjė dhe muzikė tė qetė, nė qiellin pėrplot yje, pranė valėzimit tė detit nė natėn e spėrkatur me rreze tė argjendta tė hėnės. Para sė gjithash i besoni dashurisė, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull nė ajėr" duke levituar, nė ėndėrralla romantike, nė muzikė dhe aroma qė nė Ju zgjojnė ndjenja tė veqanta, tė kėndshme. Do tė Ju pėrshtatej koha e krinolinėve, tė kalorėsve dhe damave tė tyre nga pallatet. Por edhe nė botėn nė tė cilėn jetoni arrini tė gjeni mjaftė romantikė. Me siguri ēdo mbrėmje delni tė pėrcjellni perėndimin e diellit dhe lindjen e hėnės. Prandaj pėr Ju kjo botė ka mjaft romantikė.

Paskam lindur jo romantik,po nuk qenka keq romantikė i zgjuar simbas perendimit te diellit!