PDA

View Full Version : Kush nuk e din mos te pergjigjet fare!!!


Kaltrina
10-03-04, 08:45
Pse rugova kundershtoj votimet me lista te hapura dhe kush do te zgjedhet kryetar i Kosovės?

kaedhemazi
10-03-04, 17:40
ee qe po te kallzoje une.......
Kryetar i Kosoves do te zgjidhet ai qe nuk e ka vjedh Popullin ,ai qe eshte Kryetare tashme me Dekada dhe do te mbetet edhe ne te ardhmen.
E pse i kundershtoje votimet me lista te hapura ,edhe ketu te kallzoje une.....sepse po te dihet me pare se kush ne cilin ven konkuron ateher komunistat do te shfrytezojne rastin te shtin frike tek kandidatet e LDK-se ose do e vrasin ndonjerin.qekaq

Kaltrina
11-03-04, 08:28
ok ky eshte mendimi yt.

kaedhemazi
11-03-04, 20:12
ok,ky eshte mendimi im..........

Kaltrina
12-03-04, 08:58
Ky eshte mendimi juaj e ju keni drejte te shprehni mendimin tuaj, per ate edhe eshte hap forumi .Kaq
pershendetje

kaedhemazi
13-03-04, 22:48
faleminderit per theksim.......
por megjithate e kam dit dhe e kam perdore kete te drejte.kaq

agroni I
28-03-04, 21:44
per Dr. Rugoven nuk kane shume rendesi nese listat jan me emrat partiak apo te kandidateve, ate e njef populli dhe votuesit.

fadil
31-03-04, 16:54
pershendetje:
une mendoj se sistemi zgjedhor me lista te mbyllura eshte nje sistem i kohes komuniste dhe quditrishte ende aplikohet ne Kosove me perkrahjen e nje njeriu Kosovar te quajtur Ibrahim Rugova i cili fatkeqsishte eshte edhe Kryetar i Kosoves.
Rugova vendimin e tije per ta aplikuar sistemin zgjedhor me lista te mbyllura e ka marrur koke ne vete pa e pyetur kryesin qendrore te LDK-se, nje gje te tille e than publikishte edhe dy deputetet e LDK-se ne parlamentin e Kosoves Edita Tahiri dhe Edi shukriu.
qka nenkupton sistemi zgjedhor me lista te mbyllura?
une mendoj se i ka dy gjera te mira per nderkombtaret dhe lideret e partive politike!
njera eshte se diplomatet perendimore nuk kan arsye te lodhen duke i bindur nje nga nje Deputetet Kosovar dhe te tjeret per tu pajtuar me ta por e pyesin vetem nje njeri a ai njeri eshte lideri i partis.
dhe tjetra eshte se lideret partiak bejne qka te duan me te derguarit e tyre si ne parlament ashtu edhe ne qeveri!
kjo nenkupton se Kosoves e udheheqin lideret partiak e jo zyrtaret e Presidentit,Qeveris dhe te Parlamentit!
kjo eshte fatkeqsi per qytetaret e Kosoves?
e sikur te ishte aplikuar ne Kosove sistemi zgjedhor me lista te hapura qytetari i Kosoves do ta kishte te qart se kujt do te ia ipte voten dhe do te kishte zgjedhur vete ate qe ia mbron interesat atij qe e voton,kurse ne sistemin me lista te mbyllura qytetaret votojn per ata qe i mbrojn interesat e liderit e jo te popullitdhe deputetet dhe zyrtaret tjer nuk i japin llogari popullit por partis pasi qe ata i ka zgjedhur partia.

kaedhemazi
02-04-04, 18:26
Eshte fakt se Kosoven e Udheheqin lideret Partiak......
bile per kete arsye i shpreh ngushellim Kryeministrit qe nuk guxon te hap gojen pa pyetur.

fadil
24-04-04, 19:13
hahahahah kjo pershendetje shkon per kaedhemazi?

nota
26-05-04, 10:48
Ibrahim Rugova mendon vetem per vete ai nuk eshte nje njeri qe mendon per Kosoven, ashtu sikurse Sali Berisha qe nuk mendon per Shqiperin aspak. Ibrahim Rugova mendon se a ka shishe me raki per te pir edhe per te dal neper televizione duke qeshur me nje qeshje te semur, Andaj ati nuk i kan konvenuar listat e hapura.Ai eshte nje i marr qe di edhe popullit si tja marr mendjen e te votoj per te. Ai di te thot edhe sot ju thash bashkesise nderkombetare se jemi per pavarsin formale,Ateher une pyes ku eshte Pavarsia Reale?
Sigurisht ai e ka ne gjep hahahah edhe e pret momentin kur ta nxjerr nga xhepi ashtu siq i nxjerr guret e trepēes te cilen e ka plaqkitur.

nota
26-05-04, 10:51
per Dr. Rugoven nuk kane shume rendesi nese listat jan me emrat partiak apo te kandidateve, ate e njef populli dhe votuesit.

Jo per Rugoven ka shum rendesi z.Agron pse ai kembenguli qe te jet me lista te hapura, nuk eshte vetem nje Rugov ne Kosov, gjith elita Kosovare ishte per lista te hapura perpos ketij te marri

fadil
30-07-04, 17:18
Pershendetje:

Tashte po e shofe se Ibrahim Rugova paska qen i detyruar te mos e perkrah sistemin zgjedhor me lista te hapura por me te mbyllura.


Sepse me pas qen sistemi zgjedhor me lista te hapura ai skishte mundur me ja ndrruar vendin Fadil Gecit e me e qit ku ai deshiron e e kishe rrehe Fadil Geci Rugoven deri ne mengjes .

i "meqem" i "meqem" eshte Rugova

kaedhemazi
06-08-04, 11:03
Si hapur si mbyllur.........n`koft pupulli shqiptare i KOsoves pak i mencur Rugova i fiton Zgjedhjet.
Mos fitoft LDK-ja.hmmmmm ...........ateher bashkohemi me Serbi po nasht se ka shum budalle edhe ju duhet Spitali i NISH-it

fadil
13-08-04, 21:14
Pershendetje:

Ani tashte qe e keni formuar Sigurimin e Atdheut qysh skeni me Fituar bile edhe shum .

MemphiSx
13-08-04, 21:19
Normalitikisht a mos je diqka kunder????

fadil
14-08-04, 22:33
Pershendetje:

qysh sjam kunder njerzve qe kultivojn kriminalitet!
sili qytetar i Kosoves nuk eshte kunder ketyre kriminelav.

une nuk dije qe ka nje qytetar te Kosoves qe nuk eshte kunder krimit.

perpos Ibrahim Rugoves dhe klikes se tije.

MemphiSx
14-08-04, 22:41
O sa i mir je na qe jemi kunder kriminelav edhe kriminelat i kem qu ku e kan vendin

Cili anetar apo simpatizant ma i vogli gjindet ne burgje e qe eshte i LDK-se o faqezi :P hahahahahahaha

fadil
15-08-04, 20:24
Pershendetje edhe nje fakte se perse duhet te shkatrrohet LDK-ja .


Ish-nėnkryetari i FR tė LDK-sė kėrkohet nga policia pėr drogė


Prishtinė, 14 shkurt (Kosovapress) Time: 09 : 57

Ish-nėnkryetari i Forumit tė LDK-sė, F.Hoti, 22 vjeqar nga fshati Bradash, komuna e Besianės, ėshtė kėrkuar nga policia ndėrkombėtare, pėrkatėsisht nga njėsiti special pėr luftimin e Krimit tė Organizuar nė Kosovė, ka bėrė tė ditur shefi i Zyres pėr informim tė Komesionerit tė policisė, Derek Ēapell

4ever
15-08-04, 20:28
o fadiloa e dinti qe edhe Thaqi o kon kryetar i forumit rinor te LDK-se per Skenderaj,edhe ata si gjithnje eshte zgjithe me dhune tu i grushtu kundeshtaret.

MemphiSx
15-08-04, 21:46
Prishtinė, 14 shkurt (Kosovapress) Time: 09 : 57

HuH Ani Kosovapress po kur ka shkru shqip bre ky sen :D

Kjo kompani turistike o e marune en kerr e kali :D hahahahah ;)

Gentiani
20-08-04, 17:20
Pse rugova kundershtoj votimet me lista te hapura dhe kush do te zgjedhet kryetar i Kosovės?

Kush nuk e din mos te pergjigjet fare!!!

Mirė pra Kaltrina, ja qė ne nuk e dijtėm dhe nuk u pėrgjigjėm, por na tregosė paku pėrgjigjen se pse pra, Rugova i paska kundėrshtuar votimet me lista tė hapura?!

Se do me mbetė puna e kėsaj teme gjė e gjėzė hesapi ! :lol: :wink: