PDA

View Full Version : CKA DO TE KISHIT BERE NE KETE SITUATE BEHI REAL VETEM?


LIBERO_78
19-03-04, 11:24
PYETJA ESHTE KESHTU; KENI QENE TE DASHURUAR POR JA QE RASTESISHT PER NJE GJE TE PAKUPTIMT APO NE MUNGESE TE TOLERANCES JENI NDARE ME TE DASHURIN-REN POR QE JENI DASHUR SHUME DHE MBAS KESAJ AI-AJO E KA GJET TJETRIN DHE TANI PO MARTOHET DHE VJEN KOHA PER TE VENE KURORE NE KISHE DHE NE ATE DITE QELLONI EDHE JU ATY PREZENT KURE DASHURIA JOTE PO KUROREZOHET PARA TEJE ME TJETER KEND................SI DO TE VEPRONIT,DO TA LESHONIT PREZENCEN TUAJ NE KETE CEREMONI APO DO TE POZICIONOHESHIT DIKU PERPARA CIFTIT PER TU TREGUAR INDIFERENT PER KETE DUKE E SHIQUAR TE DASHURIN-EN ME KEQARDHJE DHE ME LOT NE SY.................CILEN APO KENI TJETER VERSION TE VEPRIMEVE TUAJA :arrow:

mirsad
19-03-04, 14:20
mua po t eme ndodhe ndonje gje e tille asqe mundem me u ndale aty..nuk mundem me e permbajte veten kurre..kaq po theme

Murgesha
19-03-04, 18:05
UNE DO TE VEJA KU SYTE KEMBET.

Nuk do te torturoja veten ne ate menyre.

engjell
19-03-04, 22:02
Une mendoi Ndarja esht Ndarje. Nese jem nda ne dyt me me nje mendim se nuk ka PSH Tolleranc.Une besoi se pas MESHE ne KISH (Pas Cermonis ) Do ti kisha mbledh te gjitha forcat e do te kisha shku te qifi e do tjav kisha uru Martesen.Keshtu mendoi Tash :oops:

_______________________________________

Kisha paf qef me si do te kish reagu ajo.

illyria
20-03-04, 00:47
Un isha martu n t njejtn kish,n t njejtn koh me motrn e saj sepse sht m e re dhe m e bukur !!!
Kjo ishte me t vrtet sinqerisht.

mickoja
20-03-04, 03:00
shum them e qelluar

Sikur t isha un n at rast nuk do t kisha fuqi ta prballoj kurorzimin e ish t dashurit tim,
Nse isha nda prej ti pr qfar do arsyje nse njeriun qe e DON dhe e ke dashur dikur me gjith shpirt at njeri gjith do ta kesh n zemr.dhe un ndoshta dhe do t vdisja n at ast t ndodhjes,dhe do t pysja vetin"pse nuk mundem t jem un at vend t kurorzimit"

Ju prshendes t gjithve

Gentiana
20-03-04, 13:54
Un do kisha ber keshtu.Nese jemi nda dhe edhe pse (ndoshta) ende e dua, te na ka marr fund,dhe nuk do tja ndalja lumturin. Thojn: Njeriu duhet te dij kur te heq dor, ne kte rast nese jemi nda,ateher le te jet i lumtur me tjetren, nese nuk mundem ti perballem ksaj situate nuk do shkoj fare aty, dhe nese do ishim per njeri tjetrin nuk kish ardh deri te martesa me tjetren. Nuk di sa me kuptoni? Shkurt nuk do ti pengoj,ne asgje. Genta

Cool_Boy
20-03-04, 15:08
Si do te kisha vepru....Nuk kisha mendu per ate me kurrr e para,dhe e dyta jeta vazhdon edhe pa te, njeriu e ka jeten e vete dhe duhet ta jeton ate e kaluar eshte e kaluar aje me nuk te behet realitete qe mi keshtu nuk ma kishte ni edhe me pas qene me ylli ne ball si thojm ne shqiptaret, kur te merr fund te une diqka,mu que krjet ne kemb nuk munden te ma nderrojn mendjen....

Nuk bene te mendojsh ne dashurin e vjeter nese jeni ndar pershkak tradhtis, mos marrveshjeve,besimit e etj se keto jan gjera qe nuk mundesh te jetojsh nese nje njeri ju tradhton, nuk mundeni ta kutponi njeri tjetrin,nuk gjeni kurr nje zgjidhje dhe nej njeri qe te kritokon apo te akuzon palidhje dhe pa fakte se kur te kjesh fakte nxjirresh diqysh me ate nuk ka jete...

me respekt Cool_Boy, harroni te kalumen fillone jeten e re se nuk eshte fundi i dynjejes, jeta ka shume gjera te bukura, mundesh ta bejsh jeten me te bukur edhe me tjeter kende....Nese nuk keni pasur faj dhe jeni ndar jam i bindur qe do te gjeni dashuri me te fort dhe te bukur....

kalofshi bukur, Cool_Boy

sweet-girl
11-07-04, 17:22
kisha qendru para atij edhe nuk kisha mujt me perballuu.. sdi sdi kisha dek krejt ..... :cry:

ShEjToNkA
12-07-04, 01:22
PYETJA ESHTE KESHTU; KENI QENE TE DASHURUAR POR JA QE RASTESISHT PER NJE GJE TE PAKUPTIMT APO NE MUNGESE TE TOLERANCES JENI NDARE ME TE DASHURIN-REN POR QE JENI DASHUR SHUME DHE MBAS KESAJ AI-AJO E KA GJET TJETRIN DHE TANI PO MARTOHET DHE VJEN KOHA PER TE VENE KURORE NE KISHE DHE NE ATE DITE QELLONI EDHE JU ATY PREZENT KURE DASHURIA JOTE PO KUROREZOHET PARA TEJE ME TJETER KEND................SI DO TE VEPRONIT,DO TA LESHONIT PREZENCEN TUAJ NE KETE CEREMONI APO DO TE POZICIONOHESHIT DIKU PERPARA CIFTIT PER TU TREGUAR INDIFERENT PER KETE DUKE E SHIQUAR TE DASHURIN-EN ME KEQARDHJE DHE ME LOT NE SY.................CILEN APO KENI TJETER VERSION TE VEPRIMEVE TUAJA :arrow:

Hmmm ,pak tem e vshtir por megjithat do tregohem e fort ahaha
Ok sinqerisht po prgjegjna.Nuk do isha larguar nga ceremonia,as nuk do isha treguar indiferent, as nuk do kisha qndruar me lot ne sy,por me plot besim e them se do kisha qndruar aty dhe do kisha lutur ZOTIN pr t q ti jap lumturi ,harmoni dhe shndet n familje............

Njeriun q e don gjithher ja dshiron t mirat apo jo!?
___________________________

Ma e Mir sht Nj e Vrtet e Hidhur Se Sa Nj Gnjeshtr e mbl

turisti
26-07-04, 18:41
Mos u bazoni ne filmat sepse atje edhe eshte si N FILM.Une mendoj personalisht qe nuk eshte vendi me qene une aty. :wink:

prizrenasi
26-07-04, 20:15
uneeeea per veti ,se pari priftit si ti kisha shku karate e shkelma ,e ta kisha njek me kablla tradjanit neper kish aaa , pastaj e kisha marr nji kallash e i kisha qi nanen te duve e tavanin krejt bira e kisha ba ..
eee ishlla sum bjen ty rast mu se prej priftit e deri te ma i vogli i kisha pre a . veq ishalla sum bjen ky rast ky shoki qe e ka permen e pom doket e pask pa ket rast me nji film aa ,vallah sikur me pa filmin kur pe lexoj hahahha. tungi ju kallxova shka i kisha baa.

Gentiana
26-07-04, 20:21
uneeeea per veti ,se pari priftit si ti kisha shku karate e shkelma ,e ta kisha njek me kablla tradjanit neper kish aaa , pastaj e kisha marr nji kallash e i kisha qi nanen te duve e tavanin krejt bira e kisha ba ..
eee ishlla sum bjen ty rast mu se prej priftit e deri te ma i vogli i kisha pre a . veq ishalla sum bjen ky rast ky shoki qe e ka permen e pom doket e pask pa ket rast me nji film aa ,vallah sikur me pa filmin kur pe lexoj hahahha. tungi ju kallxova shka i kisha baa.

Nc nc nc. Qka nuk po nike njeri!

turisti
27-07-04, 23:32
Auuuuu,prej trishtimit ish zgjue gna gjumi. :wink:

nitushe
11-09-04, 11:29
skisha mujt valla me i pata ata dy ka kurerzohen :( isha kput tu :cry: valla edhe gjithmon i kisha than vetes ku gabova per mos me qen ne vend te sajna :?

emine
22-01-09, 18:06
PYETJA ESHTE KESHTU; KENI QENE TE DASHURUAR POR JA QE RASTESISHT PER NJE GJE TE PAKUPTIMT APO NE MUNGESE TE TOLERANCES JENI NDARE ME TE DASHURIN-REN POR QE JENI DASHUR SHUME DHE MBAS KESAJ AI-AJO E KA GJET TJETRIN DHE TANI PO MARTOHET DHE VJEN KOHA PER TE VENE KURORE NE KISHE DHE NE ATE DITE QELLONI EDHE JU ATY PREZENT KURE DASHURIA JOTE PO KUROREZOHET PARA TEJE ME TJETER KEND................SI DO TE VEPRONIT,DO TA LESHONIT PREZENCEN TUAJ NE KETE CEREMONI APO DO TE POZICIONOHESHIT DIKU PERPARA CIFTIT PER TU TREGUAR INDIFERENT PER KETE DUKE E SHIQUAR TE DASHURIN-EN ME KEQARDHJE DHE ME LOT NE SY.................CILEN APO KENI TJETER VERSION TE VEPRIMEVE TUAJA :arrow:


nes e ekam braktis une,s'me kish dhimbte hiq valla,bile e kisha ble nji tepsi e nji kille kafe edhe do sheqer e ja kisha perhajr:smile: edhe kcy ne dasum shkoklu valla,,,derisa mkish nxerr nusja tina me fshise perjashta:P

Teuta2
23-01-09, 18:54
Po kuku qfar teme sa dhimbshem diqysh un tu lexu e tu paramendu.. kisha vdek vallahi, skisha mujt me shku ne at darsem po edhe nese e kisha pas diqka afer ket vajzen e do te duhej me shku gjithsesi aty, at her para se me shku do te QAJSHA SHUM ti sos pak lotet tmos me lshohen aty, e nese e kisha pa veten qe smund ti mbaj lotet do te isha larguar me ndonje pretekst...
edhe gjat darsmes kurrsesi sdo te kisha mujt me kcy PO QFARTE, isha mundu mi paramendu veten qe jom me ni ditlindje a diku tjeter..:(
Nese e kisha braktis un vet ket djalin normal qe sma kish ni nese se kisha dasht sma nin more veq nese e du po valla qysh jo ishalla nuk m vjen kurr ajo dit se kukuuu

shfletuesi_
02-02-09, 18:23
Mos me provo Zooooooot tjeter qka sdij qka te them...

ritta
02-02-09, 18:29
Do te isha zhduk nga ai vend pa me ven re askush ......

Zana_ch
05-02-09, 13:41
Une kisha vazhdue pune time ene ma tutje duke ber lutjet e mia , sepse per ate gja do isha shkue ne kishe.
E nese mu kishte dhen rasti me i dhen urimin e marteses , normal se do ja kish dhurue lumturin te dyve ne te ardhmen .

DUA
05-02-09, 14:07
Une kisha vazhdue pune time ene ma tutje duke ber lutjet e mia , sepse per ate gja do isha shkue ne kishe.
E nese mu kishte dhen rasti me i dhen urimin e marteses , normal se do ja kish dhurue lumturin te dyve ne te ardhmen .

Oj Zane,per njeriun e zemres moj po flitet hahaa...nuk e besoj kurre qe do ishe sjell keshtu kurrreeeeeeeeee...qe besa nese nuk te kishte qit lot syri,te kishte qajt zemra...po edhe urimin ja kishe be noshta po dora te ishte dridh hahaaa...eh ZANA .sikur te ishin femrat si ti sa mire do te ishte!!!Gjithe te mirat

Zana_ch
05-02-09, 14:12
Oj Zane,per njeriun e zemres moj po flitet hahaa...nuk e besoj kurre qe do ishe sjell keshtu kurrreeeeeeeeee...qe besa nese nuk te kishte qit lot syri,te kishte qajt zemra...po edhe urimin ja kishe be noshta po dora te ishte dridh hahaaa...eh ZANA .sikur te ishin femrat si ti sa mire do te ishte!!!Gjithe te mirat


Dua ....met thon se pak e ka mor ti shum afer zemres ....behet fjal per ish personin e zemres, per deri sa nuk eshte ma i imi as qe do jet mu ne vend te par ne zemren time ma tutje.
Per zoten me gjith qef i kisha urue lumturin ( normal se me ishte dridh i cik buza apo noshta te rrefunit e zemres do ishin shpjetue i cik ma shum se normal, por qa nuk e ka dhon zoti me u ber as mos u beft.

Peja-Boy
11-07-09, 18:44
PYETJA ESHTE KESHTU; KENI QENE TE DASHURUAR POR JA QE RASTESISHT PER NJE GJE TE PAKUPTIMT APO NE MUNGESE TE TOLERANCES JENI NDARE ME TE DASHURIN-REN POR QE JENI DASHUR SHUME DHE MBAS KESAJ AI-AJO E KA GJET TJETRIN DHE TANI PO MARTOHET DHE VJEN KOHA PER TE VENE KURORE NE KISHE DHE NE ATE DITE QELLONI EDHE JU ATY PREZENT KURE DASHURIA JOTE PO KUROREZOHET PARA TEJE ME TJETER KEND................SI DO TE VEPRONIT,DO TA LESHONIT PREZENCEN TUAJ NE KETE CEREMONI APO DO TE POZICIONOHESHIT DIKU PERPARA CIFTIT PER TU TREGUAR INDIFERENT PER KETE DUKE E SHIQUAR TE DASHURIN-EN ME KEQARDHJE DHE ME LOT NE SY.................CILEN APO KENI TJETER VERSION TE VEPRIMEVE TUAJA :arrow:

Nuk mundet asnjera Pal te vendos aq shpejt ..ne aq kohe te shkurt te martohet me dikend Tjeter !!