PDA

View Full Version : A duhet gjith mashkulli me pase iniciativen?


_maqorri_
24-03-04, 16:08
e qela kit teme per shkak se te na shqiptart ekziston ky kompleks
se mashkulli duhet gjith me qene aj i pari qe i drejtohet femres, e femra sbon kurrqysh me e bo kit sen edhe nese i pelqen naj djale shume

A osht e arsyeshme a jo??

Barbaroza
25-03-04, 10:37
Pershendetje!
Me vjen cudi se si shume njerez ende i diskutojne disa gjera sikur te jemi ne kohen e gurit.Une mendoj se edhe ky problem tani eshte tejkaluar te shqiptaret,ndoshta keshtu ka qene me gjeneratata pera nesh,por tash gjithcka ka ndryshuar.Iniciativen e merr edhe femra shqiptare,mos e bartni dertin hiq :wink:

Kaltrina
25-03-04, 11:46
Pershendetje!
Me vjen cudi se si shume njerez ende i diskutojne disa gjera sikur te jemi ne kohen e gurit.Une mendoj se edhe ky problem tani eshte tejkaluar te shqiptaret,ndoshta keshtu ka qene me gjeneratata pera nesh,por tash gjithcka ka ndryshuar.Iniciativen e merr edhe femra shqiptare,mos e bartni dertin hiq :wink:

Brravo Barbaroza :wink:
ma merr mendja se kjo teme seshte me e nevojshme as te diskutohet.

pershendetje

Murgesha
25-03-04, 11:50
Kaltrina ke te drejte kur thua se nuk duhet te diskutohet. Ama disa e meritojne qe tju thueht shkurt e shqip se ka vdek dhe eshte varrosur shtate pash nen dhe, koha kur te ne shqiptaret ishte zakon qe cdo gje duhej ti takonte mashkullit. Ne ket mes edhe iniciativen per te thene te dua.
Me nderime Murgesha.

markopollo
31-03-04, 14:39
nuk do te thot vetem meshkujt te marrin iniciative por me rendesi perfemrat eshte qe te pakten kurte ju paraqitet dikush ne menyre te kulturuar nuk do te thot qe ta pret ne menyre te vrazht edhe nese nuk i pershtatet tipi apo etosi tij siq ndodhe tek ne kjo sjellje e pakpontrolluar nga kryelartesia e vajzave tona-------------------kjo nuk eshte mire kerkohen permiresime sepse respekti prodhon respekt kaq nga une tung :arrow:

DARTEX
03-04-04, 17:33
Ani pse me mar more gjith meshkujt iniciativen qy qka jan qikat e sodit Allah Allah ta ngjesin per qafe edhe ate hiq pa prit hiihih sot ka ardh koha qikat me mar iniciativ se normal na djemt jemi ma te gutshem per asi pun e sju lam rend qikave

KriSTaL
06-12-04, 10:38
ohhh Iniciativen , duhet ta marr ai qe eshte me i guximshem qe ska marre moreeeeee kuku edhe ju

turisti
07-12-04, 12:53
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.

Arta e Artė
07-12-04, 15:30
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.
:D Edhe une pajtohem me mendimin e TURISTIT nese ka sinqeritet nuk ka rendesi

turisti
08-12-04, 02:44
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.
:D Edhe une pajtohem me mendimin e TURISTIT nese ka sinqeritet nuk ka rendesi

" ARTA E ARTĖ ",Faleminderit shume.

Mbetsh gjithmone e ARTĖ.

Me nderime,TURISTI.

Arta e Artė
08-12-04, 12:52
ohhh Iniciativen , duhet ta marr ai qe eshte me i guximshem qe ska marre moreeeeee kuku edhe ju

po po kristal ai qe nuk ka guxim nuk ka asgja, marren e len te shpia, ai dueht te jete i pari ma i guximshmi

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Arta e Artė
08-12-04, 12:55
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.
:D Edhe une pajtohem me mendimin e TURISTIT nese ka sinqeritet nuk ka rendesi

" ARTA E ARTĖ ",Faleminderit shume.

Mbetsh gjithmone e ARTĖ.

Me nderime,TURISTI.

Kam qene do te jem dhe do te mbetem e Artė Turist

Arta e Artė
08-12-04, 12:55
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.
:D Edhe une pajtohem me mendimin e TURISTIT nese ka sinqeritet nuk ka rendesi

" ARTA E ARTĖ ",Faleminderit shume.

Mbetsh gjithmone e ARTĖ.

Me nderime,TURISTI.

Kam qene do te jem dhe do te mbetem e Artė Turist

turisti
08-12-04, 15:05
Nese partneret ne fillim te lidhjes vendosin per sinqeritet,ateherit nuk luan rol se kush ia fillon iniciatives,e as qe ajo verehet. Krej ndodh automatikisht ... :wink:

Ju pershendes,TURISTI.
:D Edhe une pajtohem me mendimin e TURISTIT nese ka sinqeritet nuk ka rendesi

" ARTA E ARTĖ ",Faleminderit shume.

Mbetsh gjithmone e ARTĖ.

Me nderime,TURISTI.

Kam qene do te jem dhe do te mbetem e Artė Turist

Me gezon VENDOSMERIA jote.
Me respekt,TURISTI. :wink:

Sport_Billy
12-12-04, 04:34
ohhh Iniciativen , duhet ta marr ai qe eshte me i guximshem qe ska marre moreeeeee kuku edhe ju

A qysh jini edhe ju Grat ncncncncnc :lol:

Kush spo merrka iniciative dmth ose po i vika marre ose koka ne kohen e gurit ose qka po di un ne mendim te grave!!!!!

Nje femer qe merr e para iniciative ajo meniher 50% e qvlerson veten! Femra qe osht DAME nuk e kish marr iniciativen e para!!

Mundet me ndodhe qe do femra hala nuk e dine se mashkulli kur e nxan nje femer leht nuk i vjen interesant shum e thot ( koka shum kollaj me kta edhe mu avit vet, qka mundet me pase ne ket femer?? :) ) etj ejt...

Me t'miraa niher

Barbaroza
06-01-05, 16:58
Ne jete kam mesuar se kish meshkuj te atille qe,(nuk e kam fjalen veq ne sex),ngurrojne te ta shprehin dashurine edhe nga inati se mos bie ne nivel"nenqmues",me cka mund te ndodhe ta humbin ndoshta edhe dashurine me te madhe te jetes.
Duhet qe edhe femra te jete iniciatore e shprehjes se dashurise ne raste te veqanta,por mashkullit i mbetet"barra"kryesore.
Mos ngurroni,shpreheni ate qe ndjeni ne zemer,pa inate!

Mr_100%
06-01-05, 17:12
shume teme interesante BARBAROZA,per momentin nuk munde te shtoj me teper,
te pershendes

turisti
06-01-05, 17:22
Ne jete kam mesuar se kish meshkuj te atille qe,(nuk e kam fjalen veq ne sex),ngurrojne te ta shprehin dashurine edhe nga inati se mos bie ne nivel"nenqmues",me cka mund te ndodhe ta humbin ndoshta edhe dashurine me te madhe te jetes.
Duhet qe edhe femra te jete iniciatore e shprehjes se dashurise ne raste te veqanta,por mashkullit i mbetet"barra"kryesore.
Mos ngurroni,shpreheni ate qe ndjeni ne zemer,pa inate!

Barbaroza e nderuar,

Frika e ka ēmimin e vet,sepse nuk jane te gjithe guximtare ne dashuri.

Me nderime,

TURISTI

Mr_100%
06-01-05, 17:39
NGANJEHER BARBAROZA,NDOSHTA NJERZIT E DINE SE AJO DASHURI NUK ESHTE E RALIZUSHME.
E NGA FRIKA(e jo inati)SE NUK DO KEN SUKSES NUK E SHPALLIN FARE,

POR NUK DO KISHTE ASGJE TE KEQE PO TA BEJE HAPIN E PARE EDHE FEMRAT

Mafiozi
06-01-05, 22:46
Mendoj qe iniciativa duhet te vjen prej dy paleve, normal qe nvaret
prej rastit apo momentit, mundet me qen mashkulli, ne tjeter rast vajza..etj

Nvaret sisomos ne cilen situat jan dhe cili esht me i vyem per qiftin ne at rast. 50-50 Nese deshirojm me qen baraz ne drejta.
Ai qe e merr iniciativen me shum edhe do te shkel tjetrin me shum.

Pershendetje :wink:

turisti
07-01-05, 00:53
Mashkujt - 80%,

Femrat - 20%. :wink:

sarasara
17-01-05, 18:05
po tash po me doket qe asht dek ajo kohe me e marr iniciativen veq mashkulli,kemi perparu a ? :wink:
po un per vete po flas nuk jam e guximshme,pres qka po ndodh e taniiiiii,
pika pika pika :oops:

DEA
17-01-05, 22:29
Mashkulli duhet patjeter te ofrohet i pari duhet te kalojne edhe shume gjeneratta derisa te behet e njejt se kushe e merr iniciativen i pari gjenerata ime para meje dhe pak mbas meje jane edukuar ne kete menyre qe ta presin mashkullin :wink:

Gjumashja
20-03-05, 15:18
mas pari duhet mashkulli me ja fillu e tana e vazhdojm ne femrat

stellina
24-03-05, 16:21
Un jam ala me te vjetren.. me dal bashke duhet me ken mashkulli qe e kerkon, te pakten heren e pare, masanej varet, nqs na pelqen mund ta ftojm edhe ne.

Psikologu
27-03-05, 03:49
Un jam ala me te vjetren.. me dal bashke duhet me ken mashkulli qe e kerkon, te pakten heren e pare, masanej varet, nqs na pelqen mund ta ftojm edhe ne.


A edhe aty paska rregullore se kush te ja filloj i pari a.
Veq man respekt se nese nuk don ose nuk ndjen per momentin atehere mos i luti teper se e detyroni , e detyrimi eshtė njė llojė si dhuna.
Mirė thanė me lartė koha e gurit ka shku , e ishalla nuk kthehet parpė.

Nderime