PDA

View Full Version : A mund ta paramendoni veten si Nn/Baba...


mija
31-03-04, 08:27
A mund te paramendoni veten nje dit te jeni nene ose baba.....si e paramendoni at dhe as eshte deshira juaj e madhe per kete????

Murgesha
31-03-04, 08:33
Eshte ndjenje e bukur te jesh nene. Momenti final i kesaj lumturie eshte lindja e femiut tend.
Megjithate ka dhimbje nena i pranon me kenaqesi ato dhimbje dhe ndjen nje krenari te pashoqe.
Edhe per babin e ardhshem eshte pothuaj se e njejta ndjenje. Ju kisha propozuar te gjithe meshkujve qe kur te behen baba te jene prezent ne momentin e lindjes. Asgje ne bote nuk do ti shembellej ankthit dhe lumturise gjate atyre qasteve. Njeher po e le me kaq.

lazdrani
31-03-04, 09:14
eh moj mija schwester herz!!!Une nuk jam ende Baba por kur te ndodhe te tregoje.Besoje te jem i lumture si Murgesha....... :wink:

Barbaroza
31-03-04, 12:09
Sigurisht se do te ishte ndjenje e bukur.Edhe une kisha dashur ta provoja ate ndjenje :)

mija
31-03-04, 13:39
Pajtona me te gjith juve....me pelqen qe paska njerzi te till me mendime te tilla pozidtive. sepse ne fakt ne jetojm per me pas femije edhe femijet jane pasardhesit tane, edhe gezimi jon...ska ma mir sesa kohen me kalu me femiun tend...
as un ende nuk e di mirepo vet i dua shum femit dhe ma mer mendja qe do te jem njeri ma i lumtur ne bote kur te kem at knaqesi te behem NENE...!!!

Gentiana
31-03-04, 17:57
Mija te pershendes, dhe te uroj per kte tem.

Edhe un si te gjith kam deshir te kem femij, dhe ma merr mendja se esht ndjenja me e mir qe egziston ne kte Jet,(si e pershkrou Murgesha)dhe me personin e duhur edhe me mir :wink:
Femijes i duhet perkujdesje shum,dashuri edhe me shum, dhe te gjitha te mirat, sepse ashtu siq e rrit ashtu edhe do te flm,dhe do te jet njeriu Krenar me ate qe ka arritur tek femija.
Perpara thojsha se me se paku do ti kem 5femij :wink: :wink: tash mendoj ndryshe(jo aq shum)ama sidoqoft.....

sagit_tarius
31-03-04, 19:50
E po shum moti kam enderuar per ket
sen se a doo te behem ndonjeher baba
dhe qfare do te jem qysh kur kam qen
13,14,.. vjeq gjith kam enderuar qe ti
kam nje vajze e nje djal po sidoqoft dy jo me shum
po ka koh bukur te gjat qe nuk mendoi per
ket :cry:

Naki
31-03-04, 20:12
Te jeshe prind eshte kurorzim i bashkeshortesis.lumturija me e madhe te krijosh familje,femije i shendosh pa dallim gjinije.
Te jesh prezent gjate lindjes si baba ne nje role te ri ne familje do te thote per nenen ndarje e barabart e gezimit dhe nje herit pranim te qenjes se pazevendesueshem te femres ne shoqerin tone.
jame me shume sensibel per rolin e nenes ndaj femiut dhe ne te njejten kohe kame respekt te veqant per nenat shqiptare qe ne te kaluaren s" kane pasur trajtim te barabart ne perkrahje morale dhe fizike ne rritjen e femijve.

mija
10-04-04, 17:20
plotesisht pajtona me te gjithe juve...
ndenja me e mir ne jet eshte te ndihesh veten prin....ta mbash ne duar nje foshnje duke e ditur se edhte nje krijes qe ti e ki formuar...dhe njekohesisht ti je aj i cili do ta besh at njeri qfardo qe te jet...ti je ai qe duhesh ta urdherodh ne nje rrug te drejt e jo te gabur..
qa mendoni ju per kete...???

sagit_tarius
14-04-04, 16:53
po si te gjith prinderit qe e kan
deshiren te jen prinder te mir dhe femija
i tyre te jet i mir dhe te jet i edukuar sa
me mir si nga ana ime po ashtu duhet
te mar edukaten me te mir prej
nenes pajtohem me mendimin tend

qika_pr
25-05-04, 10:15
Une per vete kur kam qen me e re nuk kam menduar shum te kem nje femij apo dicka te till sepse nuk me eshte dukur interesant
Kur u martova fillova te memdoj shum edhe gjithnje kam then dua femin e pare ta kem vajz ta kem shoqe
Kur jam mbet shtatezen e kam perjetuar qatstin me te lumture te jetes sime,eshte ndjenje e veqant kur e di qe nga trupi yt krijohet nje njeri nje femij edhe ai gjithmon edhe kurr rritet eshte pjese e trupit tane ,
tash kam edhe pak dite qe do ta lindi vajzen time edhe mezi e pres,
femra dijeni se ndjenja me e mir ne ju ka me qen cdo levizje e femijes tuaj ne barkun tuaj,te duket sikur deshiron te thote dicka
dashte soti qe asnje femer ne bote te mos e humbe kete ndjenje dhe ekte dhurat te madhe qe i jep natyra

VARDARI
26-05-04, 18:37
- Ndoshta nuk me perket ti pegjigjem ksaj pyetje se pyetja parashtrohet;
Si e kishit paramendu veten....
Un per veti kam tre djem esht kenaqsija ma e madhe ne Bot ju kisha deshiru te gjithve te trashigohen me fat e lumturi...

Engjellushja
12-06-04, 13:02
Vallahun e bilahun Shpiiiiiiiiiiiiiiiiiiirtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iii m leshon :-)
por dihet (jo me nj t keq mu marrtu qika, atehere rrini ma mir hiq pa martu dhe mos beni femi) Kur e keni shansen me nj djal t mir dhe t Sinqeret, hiq mos pritni ma shum, ska ma mir se me kriju Failje......... Dhe mu be Nen e mir, (ajo dihet) dhe ishalla se kam mu b Nen ma e mira n Bot, menzi spres hahahhhahahahah ju pershendes mos u tutni mu b Nen :-) se ajo esht gj normale dhe ma e mira, pyetni nenen e juaj, cfar ndjehjti kur lindi femiun e par :-) Un e pyeta: me tha: IHDINAS-SIRATAL MUSTEKIM (Udhezova vehten n rrugen e Drejt) !

AK^47
13-06-04, 07:46
Ojjjjjjjjjjjjjjjjj Engjellusha Ooooooooooooo ty tu gezoft zemra edhe kush ty ta ka inat ju kallt baraka o zot

Vera
13-06-04, 08:00
Pershendetje

Me u ne NENE, me ju thon te drejten jan ende e re por e kam nje mendje te keqe: nuk dua te behem NENE e lus zotin qe te ma hek ket mendje, por me tregoni ju lutem a rshte kjo normale qe vajzat mendojn qe te mos ken femije? Edhe pse femijet i dua keshtu por ti kem te mit kurr nuk mendoj. Por sidoqoft te jesh NENE eshte nje gje shum e madhe, e bukur, dhe me pergjegjsi.

Vera

Murgesha
13-06-04, 10:13
Pershendetje

Me u ne NENE, me ju thon te drejten jan ende e re por e kam nje mendje te keqe: nuk dua te behem NENE e lus zotin qe te ma hek ket mendje, por me tregoni ju lutem a rshte kjo normale qe vajzat mendojn qe te mos ken femije? Edhe pse femijet i dua keshtu por ti kem te mit kurr nuk mendoj. Por sidoqoft te jesh NENE eshte nje gje shum e madhe, e bukur, dhe me pergjegjsi.

Vera

Vera prit sa te martohesh, e pastaj e shef edhe vet se si te largohet kjo ndjenje. Normal se ka shume vajza te reja qe mendojne sikur ti. Mirepo me kalimin e kohes jo vetem qe deshirojne te bahen nena, por edhe bahen nena shume te mira. Andaj nuk ke aresye te shqetesohesh se kjo eshte gjendje kalimtare. :wink:

mickoja
14-06-04, 10:51
UUUUUUffffffff un Nn? :lol: :lol: :lol: :wink:

Shpresoj se te behem ndo nje her nn,se femijet i dua shum dhe jan shum te mbel,
veten e shoh si nj nn e but ndaj femijes tim dhe shpresoj se do tja plotesoja te gjitha deshirat,do te mundohem deri ne maximun ta edukoj dhe qe te shkon n rrug te drejt

Cool_Boy
14-06-04, 12:35
O lumi ata femije qe tme ken baba e lumi aje grue qe te me ket mua burr dua ti edukoj femijet e mije,dhe do tja plotesoj qdo deshir qe ata deshirojn ne jete si mua qe mi kan plotesu prinderit e mij pse dhe une mos tjav plotesoj femijeve te mij??

Cool_Boy

emine
22-01-09, 17:39
valla ishin knaqe fmija me mu,dejm fmije kam em mbete ne shpirt:biggrin:

Jana
28-01-09, 21:11
Po qysh jo.....smuj me paramendu mos mu bo Nen....se mu be Nen qysh se paramendoj...

shfletuesi_
28-01-09, 21:37
Ah qka do behem baba i mire une...

emine
28-01-09, 21:41
valla ishin knaqe fmija me mu,dejm fmije kam em mbete ne shpirt:biggrin:


une e paramendoje edhe gjyshe me prite me u bo,,,merreni me mend deri ateher sa kujna kam me ja merzit FD me qto kule :smile: kure tju vi kallabllak qetu me krejt familje,,,edhe komshit i qes ne FD:P

Jana
28-01-09, 21:45
Ah qka do behem baba i mire une...


Q'far babe ti tash para penxjonimit.....

emine
28-01-09, 21:57
Q'far babe ti tash para penxjonimit.....


qiko babe jan ba gjinja me ka 60 vjet:smile: :tongue:

Jana
28-01-09, 21:59
Mir e ki Emine po dishka s'ka lezet mo...se palidhje meniher pet bjen mu bo Babagjysh....

shfletuesi_
28-01-09, 22:00
Q'far babe ti tash para penxjonimit.....

Po tash para penxionimit do mirem me ta me leht do kujtesem per ta me shume do ju qendroj qdo sekond deri sa te rriten, Po te isha ber baba kur kam qen i ri sdo kish aritur te kaloja aq kohe me ta sa do kaloj tash haha , puna 8 ore pune pastaj nga puna ne gjume kshtu qe ske pas kohe per tu kujdesur per ta.. tash oo do behem Yll Baba haha :biggrin:

Jana
28-01-09, 22:13
Po tash para penxionimit do mirem me ta me leht do kujtesem per ta me shume do ju qendroj qdo sekond deri sa te rriten, Po te isha ber baba kur kam qen i ri sdo kish aritur te kaloja aq kohe me ta sa do kaloj tash haha , puna 8 ore pune pastaj nga puna ne gjume kshtu qe ske pas kohe per tu kujdesur per ta.. tash oo do behem Yll Baba haha :biggrin:


hahahhahah
Ani de ma mir von se kurr.....hahahah

shfletuesi_
28-01-09, 22:16
hahahhahah
Ani de ma mir von se kurr.....hahahah

Me mire von e me i pjekur... :biggrin:

Jana
28-01-09, 22:17
Me mire von e me i pjekur... :biggrin:

Valla do kurr nuk mushen mend....

shfletuesi_
28-01-09, 22:19
Valla do kurr nuk mushen mend....

Eh une me te pa mbushur mend nuk kam pune nuk i njoh, po ty qe mire te solli tek ta qe po i njofshe...


Une per deri sa jam h-Axh i mire sigurisht dhe baba do behem perfect...:biggrin:

Jana
28-01-09, 22:23
Eh une me te pa mbushur mend nuk kam pune nuk i njoh, po ty qe mire te solli tek ta qe po i njofshe...


Une per deri sa jam h-Axh i mire sigurisht dhe baba do behem perfect...:biggrin:


So me rendesi se Ambienti ne te cilin jetojm na te jep mundesi me msu gjera edhe s'ki nevoj me i perjetu hiq.....

Kjo vlen per ata/ato qe dojn me msu.....

shfletuesi_
28-01-09, 22:25
So me rendesi se Ambienti ne te cilin jetojm na te jep mundesi me msu gjera edhe s'ki nevoj me i perjetu hiq.....

Kjo vlen per ata/ato qe dojn me msu.....

More lej keto komente... po trego si e paramendon veten si nanush ...

Jana
28-01-09, 22:30
More lej keto komente... po trego si e paramendon veten si nanush ...


O kur ta perjetoj ket sen kam met tregu qe je gjall ti...te shkruj ktu en FD....

shfletuesi_
28-01-09, 22:34
O kur ta perjetoj ket sen kam met tregu qe je gjall ti...te shkruj ktu en FD....

Ji e bindur qe ti do vdesesh para meje...... :biggrin: Kshtu qe do arrij te lexoj qfar dos hkruash

gazi-de
28-01-09, 22:37
Po edhe besoj kom me qen nje baba shum i mire:smile:

Jana
28-01-09, 22:38
Ji e bindur qe ti do vdesesh para meje...... :biggrin: Kshtu qe do arrij te lexoj qfar dos hkruash

Hhahahhahahah ahhahahahah

Aty veq Zoti e din hahahhaha Ok de edhe qe vdes une s'paku ka me qen nje msuese e mir per Grun tonde....hahhahaha

shfletuesi_
28-01-09, 22:42
Hhahahhahahah ahhahahahah

Aty veq Zoti e din hahahhaha Ok de edhe qe vdes une s'paku ka me qen nje msuese e mir per Grun tonde....hahhahaha


Po a... haj mozomakeq ika prej ketushit se spo mundem me paramendu veten akoma si baba..

LuLjaa
29-01-09, 00:59
Jo as ni here s'kam paramendu, edhe s'guxoj me paramendu se tutna me ba beba :D

Alkimisti_ch
29-01-09, 23:03
Po qysh jo edhe ata jo veq si babe po edhe si nane bre veq kutpohet me disa kufizime te ndikuara nga natyra..

shfletuesi_
29-01-09, 23:25
Jo as ni here s'kam paramendu, edhe s'guxoj me paramendu se tutna me ba beba :D

Keshtu nje mbes e jona ka pas frike te bej beba e kish frike edhe martesen madje.. Kur u martua jo qe beri 1 bebe po 2 binake.. aq shume qe kish pas friken... edhe ty kshtu do te ndodh :biggrin: do behesh mamush e mire..


Une oh a do kem jet ta pres ate dite qe te behem Baa...

LABI
30-01-09, 00:14
Jo tani per tani !

LuLjaa
30-01-09, 00:21
Keshtu nje mbes e jona ka pas frike te bej beba e kish frike edhe martesen madje.. Kur u martua jo qe beri 1 bebe po 2 binake.. aq shume qe kish pas friken... edhe ty kshtu do te ndodh :biggrin: do behesh mamush e mire..


Une oh a do kem jet ta pres ate dite qe te behem Baa...

E ketu mire ke than, zoti e di a kemi ymer me prit at a jo :)

E per qat mbesen tane qe ke than s'ka pas faj de hahahaa
se tybee kogja tutna, as qe guxoj me paramendu bilee

shfletuesi_
30-01-09, 00:30
E ketu mire ke than, zoti e di a kemi ymer me prit at a jo :)

E per qat mbesen tane qe ke than s'ka pas faj de hahahaa
se tybee kogja tutna, as qe guxoj me paramendu bilee

Hajt se kur te behesh... pastaj e verteton...


Ah baabiii t'me therrasin do filloj qe tani te qaj... Kush po vini ne dasmen time :tongue:

LuLjaa
30-01-09, 00:44
Hajt se kur te behesh... pastaj e verteton...


Ah baabiii t'me therrasin do filloj qe tani te qaj... Kush po vini ne dasmen time :tongue:

Hee ne pritsha

Une vi nese me thirr, pse joo

shfletuesi_
30-01-09, 00:48
Hee ne pritsha

Une vi nese me thirr, pse joo

Te therras edhe mire bilem..


Kukuuu Qikaaaaaaaat e Babiiiiiiit hahaha ah bre mire eshte te jesh Baaaabiiiii:biggrin:

LuLjaa
30-01-09, 00:52
E mire pra edhe une pa ardh se la,, ve ishalla se qon larg, se mu ba vet e dyta nashta sum len ai ... :D

Qysh don mu ba babi ti hala pa martu aa :D

shfletuesi_
30-01-09, 00:56
Po ndoshta deri veren qe vjen ti pret duron nuk e ke per gut qe te behesh vet e dyta e t'mos vish ne dasmen time... :)

Eh kshtu duke ja shishmuar vetit Qikaaaaat e babit do me mbushet mendja me shpejt ... Oh ska pa femij te vegjel...

LuLjaa
30-01-09, 01:01
A s'dihet aty se ka bahet, qef kam me prit po ku e di djal
nashta tjeter kush s'pret hahahaha

shfletuesi_
30-01-09, 01:03
Haha..eh beju e durueshme.. kur dimrin e keni kaluar veqmas neper ngrica e neper te ftohur ik se dolem prej teme.. per ketu me skam qka kerkoj u muar vesh qe kam qef te jem Ba aaa...aaaah..baaaaahh..baaaaahbaaaa ..

Trina_1
30-01-09, 11:29
h :wink:

Albonita
06-02-09, 13:14
h :wink:

Ta besoj ty.!

P/S..Nuk Muj ta paramendoj veten si Nene:rolleyes:

Edhe pse i Dua shumee Femin...!!

Zana_ch
06-02-09, 13:47
Shpresoi se po ene ate me 2 kalamaj ishalla nese me ndimon burri edhe Zoti .ama dikur ma von noshta edhe nja 10 vite ......hihihihi

emine
19-05-11, 18:38
qysh me mendu veten gjyshe e vjeherr se per nane so paramendim tragjik:tongue: