PDA

View Full Version : Dashuria e pa mundur apo e mundur???


Gentiana
05-04-04, 10:43
Ju pershendes.
Para do diteve e kam par nje film dhe me ka pelqyer shum, dhe permbajtja ish keshtu:
Nje Djal dhe nje Vajz ishin rritur bashk, dhe ishin shok te mir, po ai djali me koh e muar vesh se esht i dashurum ne kte Vajzen,po kjo vajza esht bashk me Shokun me te mir te kti, dhe si ta tregon kte, apo a ti tregon hiq, meqe as nuk dashke ta prishte shoqerin me kte djalin,dhe as me kte vajzen.
E di qe Jeta nuk esht si ne filma, po desha te die nga ju qka kishit ber?? I kishit treguar asaj Vajze(apo per ju vajza ati djalit) qe e doni?? Po keni parasysh se jan edhe ata dy te dashurum,dhe dashurija e juaj nuk esht edhe aq e rendesishme,dhe tek e fundit edhe Shoqerija e juaj me te dyt esht me rendesi...
Ateher do ju tregoj se si mbaroj filmi. :wink:

Genta

Barbaroza
07-04-04, 08:39
Genta,une kisha vuajtur ne heshtje,nese e kam pase shoqe te mire ate,atehere pse t'ia prishja lumturine asaj.
Po ec moj tregoje fundin e filmit se tani u bera kureshtare :wink:

florian
07-04-04, 10:06
genta sipas meje ai nuk ka ndenjur ne heshtje . jo per gje por eshte shum e veshtir te rrish ne heshtje para nje emocioni te atill . ai ose e ka shprehur dashurine per shoqen e vet ose per te miren e te gjitheve asht largue prej tyne e i ka lan te qet . kjo e fundit do te ishte zgjidhja me normale per mendimin tim .
O BARBAROZA PASKE SHUM FORCE SHPIRTERORE PER TI NDENJUR AFER PERSONIT QE DON DHE TE MOS JA THUASH . APO PRET MOMENTIN QE ATA TEW DY TE NDAHEN PER TJA THENE ?
PERSHENDETJE FLORI

Gentiana
07-04-04, 10:08
Flori po ti qka kishe ber ne kte rast??


Edhe un kisha heshtur, po nuk do te mudnja te kem ende miqesi,kur ndjej diqka per at person, ndoshta do te largohesha edhe un, dhe i le ata te lumtur.

Gentiana
07-04-04, 10:10
Barbaroza, po prit moj pak, se dua ti die njeher mendimet e tjerve. dhe tek e fundit film esht bre!! :wink:

florian
07-04-04, 10:56
ne rast se do te ishin qe te dy shok te mi kisha pas me ik e me i lan me jetue te qet . ndoshta larg saj mund te jetoja pak ma i qet . :cry:

Murgesha
07-04-04, 11:04
Une per vete nuk di se si do te veproja ne ket rast.

Mendoj se fundi i filmit do te jet interesant dhe pak tragjik per njerin prej tyre.

lazdrani
07-04-04, 13:45
Ah moj Genta po shijen qe ma ke ti ne filma mpuqi.

Sipas mendimit tim nese une njohja kete vajze dhe isha rritur me te,edhe pse e dashuroja me siguri se nuk do ta lejoja more me tjeter te shkon ...Eh dhimbjet e mija kush pi merre parasyshe :lol: :lol: :lol: Ja mua nuk do te me ndodhte kjo ndoshta e kunderta po, se pe dashuroje dhe nuk pe shfrytesoje rastin ti tregoje se e dashuroje kjo nuk do te me ndodhte kurren e kurres :lol: :lol: :lol:
O e kisha bere qe ajo te kthehet te une oj Genta hahahahah.
Pake seriozisht tani.
Shume veshtire te japi mendimin tim por nje gje do ta respektoja vendimin e saj dhe njeherit do te deshiroja qe asaj dhe shokut tim qdo te mire ne jete,perkundrasi do ti doja me shume... :wink:

meni
07-04-04, 20:19
se pari te pershendes ty nga un mentori ose meni.un thjesht nese me kish ndodhur kjo do te isha me mendimin tend nuk do te rrija me me ate vajz do te largohesha se pse nuk kisha dashur qe ta lendoj.

sexybrikenda
08-04-04, 10:08
Une do ti leja te qete,per veti do te pritja edhe disa kohe.....Nashti e kishte thye mendjen :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
08-04-04, 10:13
Genta,si ishte perfundimi,me shpejt se tash me humbi durimi :x

Gentiana
12-04-04, 14:33
Barbaroza po te tregoj.


Edhe ai jo qe i tregoj, po disi e muar vesh kjo (si ne filma ma) pastaj ke ne rrezik te humb ajo shoqeri e tyre, po ne fund u nreq, dhe ai djali u largua nga jeta e tyre, ku u takuan mbas ca viteve. Ky ke martuar me dikend tjeter,kurse kjo ateher i muar vesh ndjenjat e veta,dmth gjoja edhe kjo e ka dashur dhe e don ende.

e komplikume, po sidoqoft....

Genta

Barbaroza
13-04-04, 09:16
Eh,ces't la vie :?

lazdrani
14-04-04, 11:01
Pa happy end ah,shume keq Genta :wink:

Gentiana
14-04-04, 12:40
Lazdran pa happy End, se me pas dit se mbaron ashtu nuk e kisha shiku fare, :cry:

PlaY^_^BoY
18-04-04, 01:21
HuH ti far gentiana qka ki kallzu ti ki kallzu filem e un jam tu e perjetu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

qika_pr
18-05-04, 18:46
Nese e kisha dashure deri ne cmenduri normal qe i kisha tregu edhe pse kisha munde te lendoj dy njerez por isha be pak egoiste kisha mendu pak per vete :lol:

Gentiana
18-05-04, 20:19
Nese e kisha dashure deri ne cmenduri normal qe i kisha tregu edhe pse kisha munde te lendoj dy njerez por isha be pak egoiste kisha mendu pak per vete :lol:


:wink:

Honesty^uk.
18-05-04, 20:45
Genta une nuk do te kisha vuajtur ne heshtje, por do te kisha merre guximin dhe do ti kisha treguar, ky eshte mendimi im :arrow:

Barbaroza
22-10-04, 21:07
Lazdran pa happy End, se me pas dit se mbaron ashtu nuk e kisha shiku fare, :cry:
Duhet te shikojme edhe ngjarjet pa Happy End dhe te mesojme si duhet vepruar!

Barbaroza
22-10-04, 21:08
Genta,une kisha vuajtur ne heshtje,nese e kam pase shoqe te mire ate,atehere pse t'ia prishja lumturine asaj.
:wink:

turisti
22-10-04, 23:00
Te pershendes Gentiana.
Tema eshte e mire me rast te ri dhe aktorin e njofshem- DASHURIEN. Shoqeria eshte shoqeri,por neper histori ,Mbreterit jane prishur per femrat ,e jo shoket. Ne kete rast ,ka shume kombinime,por une do ta prezentoj vetem kombinimin tim personal me pervojen time deri me sot,e ajo eshte : UNE I KISHA TREGUE PER DASHURINE QE NDJEJ PER TE NER SYTE SHOKUT- DIREKT, ashtu, qe te gjithe e dijme se ku jemi. Eshte veshtire,por me faqebardhe per te gjithe.

Ju pershendes, TURISTI.

Jeton M
23-10-04, 14:45
Genta,une kisha vuajtur ne heshtje,nese e kam pase shoqe te mire ate,atehere pse t'ia prishja lumturine asaj.
Po ec moj tregoje fundin e filmit se tani u bera kureshtare :wink:

te njejtin mendim e kam Barbaroza...
Per te dashurin ben qka i jep lumturi...

Si quhet aj Film Gentiana?? hehe :wink:

Kaloni mir shoqe

Gentiana
29-11-04, 12:52
Genta,une kisha vuajtur ne heshtje,nese e kam pase shoqe te mire ate,atehere pse t'ia prishja lumturine asaj.
Po ec moj tregoje fundin e filmit se tani u bera kureshtare :wink:

te njejtin mendim e kam Barbaroza...
Per te dashurin ben qka i jep lumturi...

Si quhet aj Film Gentiana?? hehe :wink:

Kaloni mir shoqe

Ou Jeton M nuk e paskam pa ket pyetje tenden.
Tybe ne disha tani, se ka koh qe e kam pa ket film,edhe ti ku ke me perpara qe nuk me ke pyetur??? :wink:

Kaltrushi
29-11-04, 14:07
Ket film e kam pare. Ku luan Julia Robert po me doket. Me trego se a ja kam qelluar. Por e kam pare.

te pershendes Genta

dijardi
29-11-04, 14:58
hey Genta spakska pas kur qfar kuptimi qysh paske pas nerva me shiku se ncuk une smuj me kqyr ksi ngjarje si ti hahah jo bre se po zezatna me gjith se skshyri ksi lloj filma amo e paske pershtat si me pas qen ti ne Film se jo me pas shiku