PDA

View Full Version : KUR AI/AJO LARGOHET NGA TY, TI E DON ME SHUM


liza
07-04-04, 17:30
ju pershendes per se pari te gjithve, dhe shpresoj qe do ti epni mendimet tuaja ne lidhje me ket pyetje..
PSE KUR AI/AJO FILLON TE LARGOHET NGA TY, ATEHER TI E DASHURON ME SHUM DHE E KERKON VAZHDIMISHT???

lazdrani
07-04-04, 17:32
Liza ke te drejte.........

Murgesha
07-04-04, 21:48
Liza pergjigjja ime dote ishte keshtu.
Ne mendojme nganjehere se nuk duhemi, por kur vjen momenti i ndarjes ateher e kuptojme se cka po humbim. Ateher ndoshta behet vne per tu bere mire por me nje fjale ateher na hapen syte dhe kuptojme gabimin.

liza
08-04-04, 15:38
lazdran flm.
murgesha jam edhe un dakord me ty...

Barbaroza
09-04-04, 10:13
Vertete edhe une mendoj se kur e kemi nje person afer nuk ia dijme vleren,veq kur te iken ai e shohim se nuk mundemi pa te.
Ndoshta pse kur e kemi afer nuk kemi kohe ta analizojme me ato tipare te mira qe i ka.

sexybrikenda
09-04-04, 14:45
LIZA NE PYTJE TANDE,PERGJIGJJA ESHTE SHUME E LEHTE PYTE LAZDRANIN :cry: :cry: :cry:

liza
09-04-04, 17:11
sexy.....me duket se lazrani esht pergj...

markopollo
10-04-04, 09:25
dakordohem me ty liza ......................por ka raste se sa me larg trupit aq edhe me larg zemres..........

Beni_ch
10-04-04, 09:31
po sa me larg dashnia eshte ma e madhe kaq me mixhen ma shum sdi hehhe ju pershendes te gjitheve

nitushe
09-09-04, 11:23
ashtu eshte derisa jemi me te na duket si asgje ama kur e humbim ja dim vleren po ateher eshte vone :(

turisti
09-09-04, 14:54
Koha eshte filteri i vuajtjes. Une i dua simbas merites,normave njerzore,dhe STANDARDEVE BOTERORE. :P :wink:

aferdita
09-09-04, 20:17
ashtu eshte derisa jemi me te na duket si asgje ama kur e humbim ja dim vleren po ateher eshte vone :(

e athere me mire me kohe me perfundu lidhjen se sa me ardhe deri te vuajtja :wink:

Barbaroza
17-09-04, 15:51
Nese dikush dyshon ne dashurine e partnerit te tij,atehere le t'i largohet pak e ta shohe a mundet ai/ajo pa te :lol:

Per mua nuk vlen,se une i largohem edhe me shume :lol: :lol:

Gentiani
18-09-04, 16:08
Unė nuk e kuptoj aspak, pse tė dashurohet dikush mė shumė, mu atėherė kur largohet?!! diēka nuk ėshtė nė rregull kėtu, ose nuk e ke dashur mė parė ose nuk e ka ditur ta ēmoj atė lidhje dashurie mė parė, e tani mundohet qė ta pėrmirėsoj atė gabim.

Personalisht mendoj, se nė njė lidhje tė tillė, nuk do tė mė ndodhte aspak ky fenomen!

Ēka thyhet njėherė ėshtė vėshtirė tė ngjitet!

DannyAus
18-09-04, 16:18
~~ESHTE E VERTET SE KUR AJO/AI IKEN NGA JU,, NDIHENI NJE ZBRAZTI, NJE HUMBJE TE MADHE,, JENI MESUAR ME TE NJE KOHE TE GJAT,, NUK MUND TA PRANONI HUMBJEN,,
~ DHE TE GJITH DASHURIN QE KENI PAS PER TE, E KUJTONI DHE E TERA KTHEHET NE NJE DASHURI ME TE FORT ... SEPSE E DINI SE KTHIM MBRAPA NUK KA...PO MVARET NGA RASTI ,, KA GJASA TE MDHAJA TE JENI BASHK PERSERI..

DannyAus
18-09-04, 16:20
~~ESHTE E VERTET SE KUR AJO/AI IKEN NGA JU,, NDIHENI NJE ZBRAZTI, NJE HUMBJE TE MADHE,, JENI MESUAR ME TE NJE KOHE TE GJAT,, NUK MUND TA PRANONI HUMBJEN,,
~ DHE TE GJITH DASHURIN QE KENI PAS PER TE, E KUJTONI DHE E TERA KTHEHET NE NJE DASHURI ME TE FORT ......PO MVARET NGA RASTI ,, KA GJASA TE MDHAJA TE JENI BASHK PERSERI..

ShEjToNkA
21-09-04, 21:54
Kur ai largohėt nga unė????
Tybe s'kam c'tė bėjė largohėt dhe i themė , rruga e mbarė tė qoftė , ndoshta gjenė mė mirė.
Edhe s'kisha munudur ta dua mė shumė kur tė ishė larguar, por pėrkundrazi e kisha larguar nga zemera. Se tek atėhėr e kisha ditktu se sa mė ka dashuruar , se po tė mė kish dashuruar mė tė vėrtet s'do ishė larguar, por do kish qėndruar me mua , pse tani ta dua mė shumė.

Barbaroza
24-09-04, 13:43
Edhe nese ka ekzistuar nje dashuri(pa marre parasysh si e cfare),kur largohet eshte e veshtire,por duke i menduar rrethanat pse dhe si ndodhi,ku ishin arsyet,ndoshta diqka s'ka shkuar ashtu siq ke dashur dhe pa dashjen tende,je e detyruar gjithcka te vesh ne harrese,per te miren e te dyja paleve.Dashuria vertete kerkon nje kompromis nese deshirojme qe ajo te mbijetoje,por nese njera pale nuk e njeh kete kompromis,atehere s'te mbetet tjeter rruge veqse t'i ndash rruget!

turisti
14-10-04, 22:17
Edhe nese ka ekzistuar nje dashuri(pa marre parasysh si e cfare),kur largohet eshte e veshtire,por duke i menduar rrethanat pse dhe si ndodhi,ku ishin arsyet,ndoshta diqka s'ka shkuar ashtu siq ke dashur dhe pa dashjen tende,je e detyruar gjithcka te vesh ne harrese,per te miren e te dyja paleve.Dashuria vertete kerkon nje kompromis nese deshirojme qe ajo te mbijetoje,por nese njera pale nuk e njeh kete kompromis,atehere s'te mbetet tjeter rruge veqse t'i ndash rruget!


Pershendetje Barbaroza.
Ndarja eshte e fundit. A ka ndonje fjale dhe vend per DIPLOMACI ?
Te pershendes, TURISTI.

Gjumashja
15-10-04, 16:27
Qdo sendi ja din vleren ma shume kur e Humb :?

Barbaroza
19-10-04, 17:11
Edhe nese ka ekzistuar nje dashuri(pa marre parasysh si e cfare),kur largohet eshte e veshtire,por duke i menduar rrethanat pse dhe si ndodhi,ku ishin arsyet,ndoshta diqka s'ka shkuar ashtu siq ke dashur dhe pa dashjen tende,je e detyruar gjithcka te vesh ne harrese,per te miren e te dyja paleve.Dashuria vertete kerkon nje kompromis nese deshirojme qe ajo te mbijetoje,por nese njera pale nuk e njeh kete kompromis,atehere s'te mbetet tjeter rruge veqse t'i ndash rruget!


Pershendetje Barbaroza.
Ndarja eshte e fundit. A ka ndonje fjale dhe vend per DIPLOMACI ?
Te pershendes, TURISTI.

Turisti,edhe diplomacine po e perdorim kur po nevoitet dhe po na le perseri pa u ndare. :wink: :lol: :lol:

ylleza
20-10-04, 21:40
:oops: pershendetje mire se ju gjeta pajtohem me turistin sa i perket temes

Barbaroza
21-10-04, 18:32
Qdo sendi ja din vleren ma shume kur e Humb :?

Ne shume raste ndodhe qe ia sheh te metat qe i ka patur. :wink:

altini-uk
28-10-04, 20:20
barbaroza, ne kete bote nuk ka njeri pa te mbetura por ato te mbeturat e shumta i dallon me shume tek ai/ajo

Barbaroza
28-10-04, 20:25
barbaroza, ne kete bote nuk ka njeri pa te mbetura por ato te mbeturat e shumta i dallon me shume tek ai/ajo

Natyrisht altini-uk se te metat e medha i dallojme sepse ato na bien me shume ne sy,se per ato te paktat nuk e kemi shikuar. :wink:

lovely
08-12-07, 00:29
well, i know all about it!

Lexova se shume nga ju e keni cekur ndarjen vetem ne mes mashkullit apo femres..mirepo pyetja ishte ndarje ne te gjitha llojet e lidhjeve.. jo vetem dashurore..

eshte me se e vertete se ne njerezit te shumten e rasteve nuk dime te cmojme ate qe kemi derisa te humbim!! mendoj se ka te beje me boshllekun qe ne ndiejme pasi qe ata kan ikur.. ata njerez behem pjese e jetes tone vetvetiu, ne mesohemi qe t`i kem ata afer vetes.. na behen shprehi.. pas ndarjes, atehere ne duhet te mesohemi pa ta..pas ndarjes ata na mungojne (nganjehere behemi desperado).. atehere mund te jete vone siq e ceku dikush me lart..sepse ne te shumten e rasteve, nuk ka kthim mbrapa. sepse qelqi eshte thyer!!

me nderime

rilinda
08-12-07, 10:41
Kur ai largohėt nga unė????
Tybe s'kam c'tė bėjė largohėt dhe i themė , rruga e mbarė tė qoftė , ndoshta gjenė mė mirė.
Edhe s'kisha munudur ta dua mė shumė kur tė ishė larguar, por pėrkundrazi e kisha larguar nga zemera. Se tek atėhėr e kisha ditktu se sa mė ka dashuruar , se po tė mė kish dashuruar mė tė vėrtet s'do ishė larguar, por do kish qėndruar me mua , pse tani ta dua mė shumė.

Unė pajtohem me ShEjToNkĖn.
Kur tė largohet nga unė, largohet PĖRGJITHMONĖ. Ai qė ka vendosur tė largohet, nuk e lė asnjė vakum te unė. Me zor nuk shkon.

Lona
10-12-07, 11:33
Kur ai largohet nga une nuk mundem ta dua por mundem vetem ta urrej me shume.!

Breshka
17-12-07, 14:49
gjithmon moll e ndaluar eshte me e shijshme,ne qoft se largohet dikush pa dashjen time apo dikujt ather ai/ajo te terhjek diqka ma shum me e dasht deri sa ta harron em koh kalon edhe gzimi edhe hidhrimi.

Ma-Origano
17-12-07, 15:27
un me lazdranin dhe me murgeshen jam dakord ma mueret komentin lol

Gjumashja
24-01-08, 12:23
Ne shume raste ndodhe qe ia sheh te metat qe i ka patur. :wink:

po ama prap do ta kujtosh qofte per te mirat apo per te metat e tij/saj....

gertaa
24-01-08, 14:11
po e don ma shum se ki vakt me menu per to e ja gjon t mirat e sakte asht kjo

selvija
25-01-08, 20:17
Perzihet dashurija, urrejtaj ...ajo qe te shkatrron total...:frown:

*B*u*K*i*
26-01-08, 19:14
me bo mu largu ta prish trunin krejt ska kurgjo aty mo hiq

Sy_kaltra
26-01-08, 19:45
Ne ate minut kur vendosim me u nda as mendja ma te ai nuk me shkon ,e lene ma me desht ma teper pfff ......

Luana
28-01-08, 14:10
As kokėn nuk e kthej mė....shėndosh tjetri http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a090.gif

Buqja_ch
02-02-08, 18:24
Nése nuk té len inati té thuash si e don mé shumé,té pakten ki me mbet pa gjumé .........qetsi nuk do te gjesh...

selvija
03-02-08, 16:52
As kokėn nuk e kthej mė....shėndosh tjetri http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a090.gifKete thua ti ,,dhe thojme ne nga ianti qe kemi ne shpirte...

http://www.youtube.com/watch?v=L3gNP0W5q-Y&feature=related

Estella
06-05-08, 19:55
liza ke te drejt me nje ane e ne anen tejtr spo di njjeriu ndien ndoshta vetem athere at qe se ka ndijer me pare..........

Albonita
10-05-08, 11:07
Kur Ai largohet... ihhh as qe mendja nuk me shkon ta ndjej at person me kurre ...!

emine
24-01-13, 16:49
Kush i do morrat bre,a ka sen ma nafak se me ike morrat vet prej kreje