PDA

View Full Version : A mundte mbetemi miq?


hana
10-04-04, 15:19
Ndaheni nga i dashuri apo e dashura.A mund te vazhdoj nje mardhenie miqesore ndermjet juve edhe pse jeni ndar???

florian
10-04-04, 15:51
e pa mundur te pakten fillimisht duhet te largohen dhe ti japin jetes se tyre drejtime te ndryshme . ne kohen qe dy njerez rrin bashk shum pjese te jetes drejtohen ne te njejten ane . kur ata te ndahen edhe shoqeria e tyre duhet ndar eshte e pamundur te vazhdosh miqesi e te besh gjithmon ate qe beje perpara se nuk do kishte kuptim ndarja e tyre.
pershendetje hana.

Naki
11-04-04, 12:34
Nje Lidhje ne mes dy te dashuruarve, ne faza te ndryshme moshes mund te jete dashuri platonike apo serioze.
une kame kaluar ne te dy fazat,ndarja prej dashurise platonike me ka sjell nje miqesi,shoqeri kam simpati sa here qe shohe.
Ndersa nga dashurija serioze ateher pa plane serioze ne moshen 22vjeqare jemi ndare Gjeografikisht dhe sa me larg syve aq me larg zemre ne pajtim te dy anshem kemi mbete ne nje shoqeri.
Ne nderkohe te dyte kemi krijuar familje te harmonishme dhe jemi te lumtur,kjo na mbane te kemi nje shoqeri .

Murgesha
11-04-04, 13:19
Miqesi me ish te dashurin mund te ket ateher kur ndarja behet ne rrethana te caktuara dhe me marreveshje.
Tek ne shqiptaret ndarja konsiderohet ende si perfundim i cdo gjeje ne dashuri. Une mendoj se kjo eshte gabim.
Nese popujt tjere mund te dashurohen dhe te mbesin miq edhe pas ndarjes pse te mos jete edhe tek ne keshtu?

florian
11-04-04, 13:23
murgesha jam dakort me ty ne nje pjese po edhe ne popujt e tjere fillimisht ndahen per tu gjetur prap ne shoqerin e tyre dhe miqesine
ndersa na shqiperi ndarja asht tragjike si e prer me thik. :wink:

hana
11-04-04, 13:24
jam plotesisht dakord me Murgeshen.
Tek ne shqiptaret ska hi akoma ai mentaliteti qe mundte ruash mardhenie te mira miqesore edhe pse jemi ndar.

Barbaroza
11-04-04, 14:34
Une mendoj se krejt ne rregull eshte te mbetesh mikeshe me ish-burrin tend,por me intereson sa do te ishte ne gjendje nje mashkull shqiptar, qe nese e marton nje femer te ndare,t'ia lejonte gruas se tij te ,mbetej mik me ish-te dashurin?

Honesty^uk.
11-04-04, 14:47
Une mendoj se krejt ne rregull eshte te mbetesh mikeshe me ish-burrin tend,por me intereson sa do te ishte ne gjendje nje mashkull shqiptar, qe nese e marton nje femer te ndare,t'ia lejonte gruas se tij te ,mbetej mik me ish-te dashurin?
Nuk mendoj se ka meshkuj te atille akoma ne shoqerine tone qe mundet ti lejoj keto gjera :o
gjithashtu mendoj se as nje femer nuk do te ja lejoj nje gje te tille burrit te saj.
nuk besoj se ka arritur shoqeria jone ne ate shkalle civilizimi ,qe te diej te jetoj me keto ndodhira te jetes.

Barbaroza
11-04-04, 14:49
Ashtu edhe une mendoj Honesty^uk :wink: As une si femer nuk do te mund t'ia lejoja burrit tim nje gje te tille :wink:

Murgesha
11-04-04, 18:45
Pikerisht per ket e pata fjelen kur thash se ne shoqerine shqiptare keto gjera jane te pamundshme.
Gjera te tilla te ne konsiderohen dhe barazohen me amoralitet??????
Ka dikush te me thote se pse jemi kaq te pa zhvilluar ne keto raste?
Cka kane popujt tjere qe ne nuk e kemi?

florian
11-04-04, 21:00
ne jemi shum liberal ne shum gjera po kur trajtohen tema qe i perkasin nje cifti jemi popull lafazan dhe sapo ndahemi me nje vajz apo nje cun shoqeria nderhyn dhe ben te pa munduren te hapin probleme ne mes tyre .
shum nga ne jetojn jasht dhe e din shum mir qe gjera te tilla qe ne shqiperi jan te pa mundura per tu ber aty ku jetojn ata jan shum normale dhe esht shum normale qe kur dy persona ndahen me nje akord te perbashket mun te mbetin normalisht shok .

po edhe shum nga ne ( po thuaj se te gjith ) qe jasht shtetit mund te benin nje zgjidhje te till. ne shqiperi jan po ata qe nuk mund ta benin .

per ne si popull ajo qe mendon shoqeria eshte shum e rendesishme dhe ne dashuri kjo eshte gje shum e gabuar.

Honesty^uk.
12-04-04, 10:14
Pershendetje florian,duke ju permbajtur shkrimit tend dhe more vesh qe jeton ne mergim,do te gjej rastin dhe te bej ej pytje..
Po te ishe martuar me nje femer te divorcuar :::::A DO TE KISHE PRANUAR TI, QE AJO TE TAKOHET,dhe TE DALIN ,ME ISH TE DASHURIN E SAJ???????

ne jemi shum liberal ne shum gjera po kur trajtohen tema qe i perkasin nje cifti jemi popull lafazan dhe sapo ndahemi me nje vajz apo nje cun shoqeria nderhyn dhe ben te pa munduren te hapin probleme ne mes tyre .
shum nga ne jetojn jasht dhe e din shum mir qe gjera te tilla qe ne shqiperi jan te pa mundura per tu ber aty ku jetojn ata jan shum normale dhe esht shum normale qe kur dy persona ndahen me nje akord te perbashket mun te mbetin normalisht shok .

po edhe shum nga ne ( po thuaj se te gjith ) qe jasht shtetit mund te benin nje zgjidhje te till. ne shqiperi jan po ata qe nuk mund ta benin .

per ne si popull ajo qe mendon shoqeria eshte shum e rendesishme dhe ne dashuri kjo eshte gje shum e gabuar.

florian
12-04-04, 11:43
pershendetje honesty^uk per te kthyer nje pergjigjje te till me duhet te gjindem ne ket situat te dalin vetem jo po ne rast se dalin ne ish shoqerin e tyre sdo kishte probem . me te than te drejten te dalin vetem ata te dy vec menimi me ba me nerva .
tung te gjithve.

Honesty^uk.
12-04-04, 13:00
pershendetje honesty^uk per te kthyer nje pergjigjje te till me duhet te gjindem ne ket situat te dalin vetem jo po ne rast se dalin ne ish shoqerin e tyre sdo kishte probem . me te than te drejten te dalin vetem ata te dy vec menimi me ba me nerva .
tung te gjithve.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
une nuk do ta kisha lejuar te dashuren time jo te dalin,por as qe ti shkoj neper mend me ish te dashurin e saj,
me gjithate je i pershendetur

Gentiana
12-04-04, 18:56
Nje Temė te till e kemi pasur dhe e kemi dikund dhe autor-ja esht Jehona.

Nuk di qte them, po pajtohem me mendimin e Murgeshen,se ende nuk jemi na ne at shkallė qe jan do e do! :roll: :roll:

Honesty^uk.
12-04-04, 21:50
Pershendetje Genta, nuk eshte e veshtire qe te shkojme ne ate shkalle qe kan shkuar disa, eshte shume shpejt qe ne te mberrijm atje ku jane vendet e civilizuara, e kam thene edhe here te tjera se kjo eshte fatkeqesi per ne si komb qe kemi filluar te qyteterohem me gjerat me te keqija qe ka nje popull, pasi edhe ketu ku une banoj momentalisht,dhe qe jan popull me qyteterim shekullor,ata qe tamam jane njerez te rregullt dhe te qyteteruar nuk ja lejojn te dashures/te dashurit nje gje te tille.

luli_zh
21-04-04, 01:40
hana te po te pershndeti mas pari e tani kta tjer

une sa pervti nuk moj me nejt me to.spse kur ta kujtoj se e kam pas dashnore,a pet me hidht e ta puthi se e kam puth gjith.e perat nuk du me njet me to as miqsi as shoni as njane!

Honesty^uk.
21-04-04, 22:26
hana te po te pershndeti mas pari e tani kta tjer

une sa pervti nuk moj me nejt me to.spse kur ta kujtoj se e kam pas dashnore,a pet me hidht e ta puthi se e kam puth gjith.e perat nuk du me njet me to as miqsi as shoni as njane!


Mesohu te shkruash dhe te diskutosh sepse po na neveritni
forumin me shkrime te tilla pa lidhje, NUK SHIKOJ QE AUTORI I KESAJ TEME
KA PARASHTRUAR PER PYTJE SE A DO TE PUTHESH APO JE ISH TE DASHUREN/DASHURIN TUAJ, por tema ka qellim tjeter per diskutim

florian
22-04-04, 16:05
te lumt goja hostney se vallahi na lodhen nuk lexohet as ni fjal more . :evil:

:evil:

florian
22-04-04, 16:06
te lumt goja hostney se vallahi na lodhen nuk lexohet as ni fjal more . :evil:

:evil:

anna
23-04-04, 13:55
te lumt goja hostney se vallahi na lodhen nuk lexohet as ni fjal more . :evil:

:evil:

paj tybe flori e morrem vesh qka deshte me thon :twisted: :twisted: :twisted:

florian
23-04-04, 14:12
anna e kam postue tri her pa hiri e jo me dashje :wink:

anna
23-04-04, 17:58
hahahaha flori ska gje edhe mund te gabojme megjithate une po beja shaka :wink:

florian
23-04-04, 18:32
:lol: :lol: :lol:

qika_pr
18-05-04, 18:05
Me par shum rrall ka ndodh qe pas nje dashurie dy persona te mbesin miq
Tash koha e ka bere te veten edhe ka shum te atill
Une flas me ish te dashurin sa here qe e shoh edhe kjo ndodh shpesh sepse jetojme shum afer
Jemi nda ne paqe edhe tash nuk na pengon me qen shoke sepse te dashure e kemi zbulu qe nuk mundemi me qen

lovely
08-08-08, 11:19
po....................

^katunari^
08-08-08, 11:26
jaaaa, veq mos i nxafsha qito hanmet e FD, rramete kam me i ba pifti, po qfar miqsh me granim more,
jeni rrakate krejt edhe ju:smile:

lovely
08-08-08, 11:35
jaaaa, veq mos i nxafsha qito hanmet e FD, rramete kam me i ba pifti, po qfar miqsh me granim more,
jeni rrakate krejt edhe ju:smile:

qka ki ej? qka je hallakat qishtu? :biggrin: ku ke ni mi rreh hanmat e huj??

^katunari^
08-08-08, 11:46
qka ki ej? qka je hallakat qishtu? :biggrin: ku ke ni mi rreh hanmat e huj??

Qy qy, me kon te hajrit kto , i kishin ba rangt e shpise, e qka lypin kto pos rramete :biggrin:

lyra2
08-08-08, 11:48
Qy qy, me kon te hajrit kto , i kishin ba rangt e shpise, e qka lypin kto pos rramete :biggrin:
hahahahhahahahah ee qee deee .

lovely
08-08-08, 11:54
hahahahhahahahah ee qee deee .

qa ki bre ti qiko? shtyju qanej se une kesh kah flas me katunarin :tongue: :biggrin:

e qee deee o katunar :biggrin:

Arkza
08-08-08, 11:56
Jo bre joo qfare Miq pash zotin ...
Njehere Dashnor e jan Puthe e s'kan lan te zez pa bo ... e s'kan lan Zez Pa i than njerit tjtrit se pse spo shkon me tutje Lidhja e tyreve e tash me met Miq !!!
Kjo s'ka Kuptim e as Logjike joh bre Jo !!
P/S Mos ma shihni per te madhen keshtu e ka Katunarka e pa-shkolle dhe kjo eshte mendimi jem e thjesht se nuk shkon me jo !

lyra2
08-08-08, 12:04
qa ki bre ti qiko? shtyju qanej se une kesh kah flas me katunarin :tongue: :biggrin:

e qee deee o katunar :biggrin:

hahahhahahaah ok ok ika une qe fol me katunarin,se une me katunar nuk flas :P:)

thellenza
08-08-08, 19:13
nuk besoj ne miqsine mbas dashurise, nuk “funksionon, mendim imi!

Gjumashja
09-08-08, 09:40
Kur te ndahna me nje person.. me nuk ka kili mili ai eshte i panjohur per mua...


ps: zbritni me kembe ne toke... lejeni yjet ne qiell ne vend te vetin, se realiteti eshte krejt ndryshe,,

Adrenalina
09-08-08, 11:08
Jo bre joo qfare Miq pash zotin ...
Njehere Dashnor e jan Puthe e s'kan lan te zez pa bo ... e s'kan lan Zez Pa i than njerit tjtrit se pse spo shkon me tutje Lidhja e tyreve e tash me met Miq !!!
Kjo s'ka Kuptim e as Logjike joh bre Jo !!
P/S Mos ma shihni per te madhen keshtu e ka Katunarka e pa-shkolle dhe kjo eshte mendimi jem e thjesht se nuk shkon me jo !

shume e logjikshme Arkza te lumte.. :biggrin: as une nuk muj ti kuptoj disa njerz qe deshirojn te mbesin miq mas faqev te zeza qe i kan be... deri dje deshiroj tet han tinxash e sot po behet mik i mire, ajo nuk pranohet ne asnje menyr si e till, veq ndoshta te magjupt ndodh qe pranohet hahaha jo bre jo sban!!

Domira
09-08-08, 11:30
Qy qy, me kon te hajrit kto , i kishin ba rangt e shpise, e qka lypin kto pos rramete :biggrin:

Lum katunari a pom kallxon se cka do me than "rangt" edhe "rramete" se deshta mu kyq en tem pa u rreh hahaha

E sa i perket temes, mund te mbeten miq nese te dy kane nje vetedije te larte se perndryshe jo ncuk...edhe normalisht qe mvaret bre se a ka pas dashuri aty a jo a, a ka qen vec pasion, a vec simpati a ndonje relacion qe ska qen bash bash dashni se tybe dashnit e verteta nuk marrin fund:smile: