PDA

View Full Version : Kur do te mberrij Futbolli Kosovar te behet si Futb. Anglez


Arsenal
10-04-04, 18:42
Tung tung me kete deshta te mos filozofoj shume por vetem deshta te them se futbolli Kosovar ende eshte larg futbollit europian e ne pergjethsi futbollit Anglez. Nje dua te them e qe eshte realitet ne Kosove qe qfaredo talenti te ket Kosova kur follojn shitjet e lojerave lojtaret nuk munden ti tregojn ato talentet e tyre qe kan. Pra popull te mesohum te laujm pa i shitur lojerat apo te luajm ne menyr te qet mos te ka nevoj ne cdo loje te ket 20 ose 30 Police. Duhem ta pranojm fitoren dhe humbjen . Shiko lojerat Angleze.

K-man
11-04-04, 04:01
kurr

florian
11-04-04, 10:58
futbolli kosovar nuk do te arrij kurr ne livelin englez .
THJESHT PER NJE MOTIV JO PSE NUK KA MUNDESIT .
PO NE NJE ARTIKULL SPORTIV KTO DIT LEXOVA QE NE ENGLI SELECIONOHEN ME SHUM SE 8MILION FUTBOLLIST TE RI E PREJ KETYRE ZGJIDHEN VETEM 22000 FUTBOLLIST .
ESHTE E THJESHT ATA SELECIONOJN DY HER POPULLSIN E COSOVES VETEM NE NJE VIT .

arTanibb
12-04-04, 13:45
Zor boll me mrri nat nivel veq duhet me shpresu ;)

meduni
10-05-04, 23:42
aiiiiii, ska shanca shoki, na shqiptart krejt dojna me lujt ne sulm, hahahahhahahahahahhaa.

Cool_Boy
14-05-04, 17:52
Une kam deshir te behet si Seria A...

mr_beni
21-06-04, 14:56
kam deshir shum te madhe te behet futbolli kosovar me i miri po per
momentin as renet nuk i ka.

livoreka bicio
31-10-04, 00:16
SHPRESOJ DHE MENDOJ, QE DOTE ARRITE KOSOVA SHUM SHPEJT QE TE KET SUKSESE NE FUDBALL NE BOT :wink:

blusky
31-10-04, 10:19
Atė ditė kurė ne krye te federates te vijne njerez qe dine se qka eshte futbolli ,do te ecim perpara per nje loje me te mire ,me shikueshmeri me te madhe, dhe me talenta te ri,qe besomni ka shume por nu ka kuader qe ti pergatis.
Ndersa sa i perket futbollit anglezė,JO.

Gjermani_futbollist
01-11-04, 20:40
hahhahahaha
nuk uhet te rroken, e tani pale edhe 50 vite merrin si anglia

Gjermani_futbollist
01-11-04, 20:40
hahhahahaha
nuk uhet te rroken, e tani pale edhe 50 vite merrin si anglia

Rudi_1
29-12-04, 23:05
Hahaha vertet per te qeshur.
Sipas mendimit tim po dhe shum te tjerve,kjo teme duhet diskutohet pas 50 viteve,a per tu realizuar pas 60 viteve tjera............................................. .........Me respekt Rudi_1

uliksi31
30-12-04, 01:06
Kur te qese qarri fiq :lol:

Arbėri
21-01-05, 19:58
Kur do te mberrij Futbolli Kosovar te behet si Futb. AnglezShume pyetje e lehte: kur ti shofim veshet tane, pa pasqyre normalishte :cry: :cry: :cry: :x :x :x

NiRvAnA
04-08-05, 10:34
Po more shum shpejt hin ama nese Federata e Futbollit Evropian (UEFA) e bajn mu rre gjat lojes me ja thy kamt njani tjetrit me i rre referat ateher te garantoj qe veqnin e par kena me pas en Serien A
E sa i perket me lujt ne Futboll me rregulla qe ekzistojn Kurr en jet vet ska me mujt me hi (NEVER) :wink: :wink: :!: :evil:

___________________

Rock is My Life

e_martumja
10-08-05, 17:58
futbolli kosovar arrin nese ne kosove punojne mbise 80 % e popullsis ather dote ket edhe vende per sportine kosore esidomos per futbollin sepse te gjithe te rinjet e kosoves jane duke u ballafaquar me probleme ekonomike nje shembull kame kontaktuar shume futbolliste te rinje ne kosove dhe kemi pas biseda lidhje me futbollin e qe kame pare shum talente pore si mukane pergjigjur me thane se ne a`tmendojme per futbool apo te egzistojne ubinda edhe vete se qenka shumue shtir qe mbijetoje ne papunsine emadhe qe eshte ne kosove ather qkat mendojme nryshe jame optimiste se ne vitine 2020futbolliste kosovare dote permirmirsohen kurse ata braziliane po ne ket vite dote luajne ne hene .

e_martumja
10-08-05, 20:07
futbolli kosovar arrin nese ne kosove punojne mbise 80 % e popullsis ather dote ket edhe vende per sportine kosore esidomos per futbollin sepse te gjithe te rinjet e kosoves jane duke u ballafaquar me probleme ekonomike nje shembull kame kontaktuar shume futbolliste te rinje ne kosove dhe kemi pas biseda lidhje me futbollin e qe kame pare shum talente pore si mukane pergjigjur me thane se ne a`tmendojme per futbool apo te egzistojne ubinda edhe vete se qenka shumue shtir qe mbijetoje ne papunsine emadhe qe eshte ne kosove ather qkat mendojme nryshe jame optimiste se ne vitine 2020futbolliste kosovare dote permirmirsohen kurse ata braziliane po ne ket vite dote luajne ne hene .


PS: ky ishte nje postime nga burri im :oops: :oops: :oops: une tullusum e kam futbollin :!:

Arb
10-08-05, 23:43
futbolli kosovar arrin nese ne kosove punojne mbise 80 % e popullsis ather dote ket edhe vende per sportine kosore esidomos per futbollin sepse te gjithe te rinjet e kosoves jane duke u ballafaquar me probleme ekonomike nje shembull kame kontaktuar shume futbolliste te rinje ne kosove dhe kemi pas biseda lidhje me futbollin e qe kame pare shum talente pore si mukane pergjigjur me thane se ne a`tmendojme per futbool apo te egzistojne ubinda edhe vete se qenka shumue shtir qe mbijetoje ne papunsine emadhe qe eshte ne kosove ather qkat mendojme nryshe jame optimiste se ne vitine 2020futbolliste kosovare dote permirmirsohen kurse ata braziliane po ne ket vite dote luajne ne hene .


PS: ky ishte nje postime nga burri im :oops: :oops: :oops: une tullusum e kam futbollin :!:

Optimist e paske ate burre edhe ti...

Mos e ka edhe ai "tullusum" futbollin?

Krokodilli
11-08-05, 09:24
Sa te jet populli shiqptar pesimist kurr nuk do te arrim asgje,,,,
te gjith thon jo jo jo,,, pse jo vall mos anglezet nuk han buk,, apo e porositin buken nga planeti MARS,,
ka shanca edhe te medhaja,, populli shqiptar eshte nje nder popujt me talent me te lart ne bot,,,,, se pari ekonomia, liria, te gjitha do te vin ngadal,,

mendimi im eshte se futbolli Kosovar do te arri nivelin e futbollit Anglez mbrenda 40 viteve te ardhshme, ne qoft se Formohet shteti mbrenda 2 viteve.. Ekonomia me siguri se do te zhvillohet gjithashtu me shpejtesi....

Krokodilli
11-08-05, 09:31
Sa te jet populli shiqptar pesimist kurr nuk do te arrim asgje,,,,
te gjith thon jo jo jo,,, pse jo vall mos anglezet nuk han buk,, apo e porositin buken nga planeti MARS,,
ka shanca edhe te medhaja,, populli shqiptar eshte nje nder popujt me talent me te lart ne bot,,,,, se pari ekonomia, liria, te gjitha do te vin ngadal,,

mendimi im eshte se futbolli Kosovar do te arri nivelin e futbollit Anglez mbrenda 40 viteve te ardhshme, ne qoft se Formohet shteti mbrenda 2 viteve.. Ekonomia me siguri se do te zhvillohet gjithashtu me shpejtesi....

ne Angli paga mesatare mujore eshte 1 milion , ka edhe asi qe kan 200.000 por ka edhe nga 10 milion ne muaj,,te gjitha te mirat i kan,, mendjen e kan vetem tek loja,, aj eshte i vetrmi problem qe kan ne jet..

kurse ne kosove lojtari pa pag fare,, ose 100 euro ne muajt,,,,
del ne fush te futbollit pa ngrene buk..
gjat lojes ment i ka si mi ba edhe 100 euro me jetu gjat muajit ose
ment i ka te politika,, cili do te zgjedhet kryetar (10000 grupe parlamentare) 300000 mije kandidat per kryetar,,,,
etj etj..... ku mos mu rre lojtart njeri me tjetrin,, me qudit fakti si nuk armatosen dhe te filloj lufta mes ekipesh.....(kem qellu na shqiptaret gjak ftohet,, teper durojm)

kur te rregullohet ekonomia te gjitha do te rregullohen,, dhe do te jemi nje dit Kampion Boteror

Reana
13-08-05, 08:06
Tung tung me kete deshta te mos filozofoj shume por vetem deshta te them se futbolli Kosovar ende eshte larg futbollit europian e ne pergjethsi futbollit Anglez. Nje dua te them e qe eshte realitet ne Kosove qe qfaredo talenti te ket Kosova kur follojn shitjet e lojerave lojtaret nuk munden ti tregojn ato talentet e tyre qe kan. Pra popull te mesohum te laujm pa i shitur lojerat apo te luajm ne menyr te qet mos te ka nevoj ne cdo loje te ket 20 ose 30 Police. Duhem ta pranojm fitoren dhe humbjen . Shiko lojerat Angleze.

Kur te behet Kosova e zhvilluar si Anglia ne cdo nivel shoqeror, edhe Sporti e Futbolli e arrin ate nivel...
PERNDRYSHE, sa i perket Policise :lol: , Anglezeve ju duhen Policet me shume se shqipetareve :lol: ...ska pothuaj loje futbolli te ekipeve Angleze, ku dikush nuk grushtohet e copetohet pas perfundimit te lojes!

sdi pse disa kane prirje te shohin vetem keq!
Kosova ka plot talente te rinje ne te gjitha sferat...shume sportist shqipetare jane pionere Sporti neper Evrope, por natyrisht se vakuumin instucional qe krijoi okupimi Serb, nuk mundet askush ta injoroje...
nevojitet kohe te krijohen kuadro profesionale ne cdo lemi te jetes ne Kosove, njekohesisht edhe ne Futboll...

Tomori
13-08-05, 20:32
Kurr..

Gentiani
13-08-05, 21:23
Nuk i dihet !

Nė tė ardhmen e afėrt ndoshta jo, por sigurisht qė mundet tė krahasohet e ndoshta ta lėrė edhe nė hije atė.

Ėshtė fakt qė baza materiale ndikon jo vetėm nė shoqėri pėrgjithėsisht, por edhe nė stazat e zhvillimit tė saj pėrfshirė kėtu edhe sportin, rrespektivisht Futbollin. Nuk duhet harruar se qysh tani ka shumė tė rinjė shqiptarė qė marrin pjesė - luajnė nė ekipe tė ndryshme tė ligės sė parė tė shteteve ku ata jetojnė.

Pastaj edhe nuk mvaret e gjitha prej nivelit tė zhvillimeve tė shteteve; rasti i Brazilit, Portugalisė e dėshmojnė se ėshtė e mundur.

Nexhati
16-08-05, 20:40
Fotbolit te Kosoves nuk novitet as 2 vjet qe te behet se aj ne pakistan? :lol: :lol:

sifi
19-08-05, 18:43
e vertet qim kurr sduhet me than kurr ama per qit tem vertet e meriton me than "never"se pari ska hapsir per zhvillimin e talentave e kur ksaj i shtohet se qdo talent endrron me lujt ne nje lig si eshte ajo angleze e lere ma tani kur kihet parasush hapsira e kosove ne nje glob te thjesht pra it never happen