PDA

View Full Version : Pse po rritet % e ndarjeve martesore ??


Arsenal
10-04-04, 21:49
Kam pas rast te shoh dhe te degjoj disa raste te ndarjeve martesore. Nuk mund te besoj se si ndarjet mund te behen pas 5 ose 10 ose me shume viteve martes. Perqindja me e madhe e ndarjeve sipas statistikav eshte pas lufte pra sipas mendimit im teprimi i dhenjes se demokracis tek gruaja shkakton ndarje apo nuk besoj qe burri i cili ka qene i mire ne dashuri me te per gjithe ato vite te ndryshoj ne menyr negative dhe te humb aq dashurin e madhe qe e ka pas me heret tek gruaja.Apo vlla mos ka UNMIKU faj edhe per kete. Ju pyes se sa eshte % sipas vlersimit te juaj a e kena na shqiptaret moralin e fort qysh e kena pas para lufte apo eshte dobesuar tash

florian
10-04-04, 22:06
E MORE ARSENAL E KIE MRAPSHT SHUM NUK ASHT BESIMI A LIRIA E GRUES SHKAKI I SHKATRIMIT TE NJE MARTESE .
NE SHQIPERI NJE PJES E MADHE NDAHEN SE QITA BABT TON E VLLAZNIT TON E NA VET SHUM MOTRA I KENA MARTUE PA I PYT HIC
VEC I KENA THAN QY BURRI E JA PAFSH HAJRIN .
E KA SHUM MUNSI ME I PA DHAN PER BURR NI MUSHK QE AS MIRMJES NUK I THOT , E ATO TE SHKRETAT MAS 10 VJETSH I HAPIN SYT E E MARRIN VESH CKA I KA GJET KSHU QE MOS JAU NO FAJIN ATYRE SE SIPAS MEJE NE 90 PERQIN TE RASTEVE JENA NA BURRAT ME ARROGANCEN TON QE E PRISHIM MARTESEN.
PERSHENDETJE TANVE .

Murgesha
10-04-04, 22:14
Arsenal te pershendes per temen e hapur. Nuk e di se sa eshte perqindja e ndarjeve ne Kosove edhe pse do te me interesonte ta dija. Por nuk mund te pajtohem se jane femrat ato qe inicojne shkurorezimin. Kjo eshte kunder vet natyres se femres. Se femra ka deshire te jete e mbeshtetur dhe te ket nje burr per ta ndare jeten me te. Mendoj se bindja e juaj se femrat po e kerkojkan divorcin nuk qendron.

Florian te pershendes per fjalet e bukura dhe kuptimplote qe i ke shkruar per ket teme.
Te jap te drejte plotesisht ne menyren se si e ke paraqitur shkakun e ndarjes ne disa raste te grave prej burrave.

florian
10-04-04, 22:49
PERSHENDETJE MURGESH FATKEQESISHT ESHTE NJE REALITET QE NE VENDIN TON VAZHDON TE JET I TILL NE SHUM RASTE .

KJO TEM ESHT SHUM INTERESANTE KOMPLIMENTI.

Barbaroza
11-04-04, 10:23
As une nuk pajtohem me mendimin se femra qenka iniciatore e shkurorezimeve.Ndoshta mund te kete ndonje rast dhe ate per shkaqe te arsyeshme por nuk duhet te merren si raste te pergjithesuara.

Bekim Gashi
30-04-04, 13:51
Ndarjet martesore tashme edhe ne Kosove jane bere gati te perditshme. Pse jo ne Kosove tash po instalohet nje sistem krejte tjeter dhe dhe ne duhet te mesohemi qe te mos jetojme me nje njeri te vetem 50 vite. Atehere kur lindin paknaqesite ne jeten bashkeshortore me mire eshte ndarja.

Barbaroza
30-04-04, 14:28
Ndarjet martesore tashme edhe ne Kosove jane bere gati te perditshme. Pse jo ne Kosove tash po instalohet nje sistem krejte tjeter dhe dhe ne duhet te mesohemi qe te mos jetojme me nje njeri te vetem 50 vite. Atehere kur lindin paknaqesite ne jeten bashkeshortore me mire eshte ndarja.

Bekim Gashi,vertete m'u duket shume i paqarte ne kete fjaline tuaj:"dhe ne duhet te mesohemi qe te mos jetojme me nje njeri te vetem 50 vite"!!!!!
Athua c'fare eshte per ty kjo,civilizim,modernizim,perparim apo prosperitet i nje populli?????????
Ndersa nese e ke patur qellim te kjo fjali:"Atehere kur lindin paknaqesite ne jeten bashkeshortore me mire eshte ndarja",mund te pajtohem me ty!

Cool_Boy
30-04-04, 14:37
Tung Arsenal (Urime per titullin anglez edhe pse nuk jam simpatizuz ahah)

O njeri jun tranu njerzet,njerzt te pa ftyrshem jan keta qe i bejn keto pune,njerz qe nuk e meritojn te jetojn me,keta jan disa njerz qe e prishin te ardhmen e rinise tone,keta jan do njerz qe mendojn me prishje te fejesave dhe martesva do te hyn ne evrop,keta jan disa njerz qe thojn jetojm ne demokraci e ti bejm 100 te zeza,por jo keti jan gabime me serioze qe nje njeri mund ti bene ne jeten e ti apo te asaj dihet ne disa raste bene te prishet martesa e fejesa por jo p[er qef...

Mos mendoni se hyni ne Evrop keshtu por qka jeni ka beni ju eshte se ju jeni tuj e importu kulturen e jashtit qe me prish jeten e juaj...
Mos mendoni se eshte demokraci kjo se demokracija nuk ka lidje me fejesa e martesa....Per ate qe e kuptoj keta gjera ato keto fjal nuk duhet mi perdor...

Ky ke nje mesazh per ata qe i bejn kesi pune,por nuk ehste mire te bejm si ata keshtu...

Me respekt Cool_Boy

Vera
01-05-04, 14:50
Pershendetje Arsenal. Une nuk e di perqindjen se sa jan kah ndahen qiftet por une mendoj qe:psh para sa vitesh femrat kan qen qa te varura nga burrat sa qe i kan keqtrajtu dhe nuk kan guxoft me qit zonin por tash cdo dit e me shum femra po behet e pavarur keshtuqe pse ta duroj nje burr ta keqtrajtoj kur ajo mund te jetoj edhe pa ndihmen e tij. Ky eshte mendimi im

:wink: Vera

Bekim Gashi
01-05-04, 20:08
Barbaroza pershendetje

Kam qene shume i kjarte dhe jam prane asaj qe nuk jetohet me nje njeri 50 vite.

Barbaroza
02-05-04, 12:14
Megjithate Bekim Gashi,edhe pse e keni shprehur mendimin tuaj,jeni teresisht ne qorrsokak :(

Bekim Gashi
03-05-04, 17:34
Pershendetje Barbaroza
Desha te them vetem disa fjale dhe te mbroj vetem ate qe e kam thene. Kam thene se nuk jetohet me nje njeri 50 vite ngase duhet te kthehemi nga perendimi. Barbaroza a din ti se ne Kosove mbi 90 per qinde e njerzve pas 10 vite martese jetojne vetem sa per te thene dhe per hir te femijeve. Per te mos ardhur deri te kjo gjendje edhe ne duhet te veprojme ndryshe te mos jetojme me nje njeri qe dikur fillon te na behet si shoqe. Une po e shof se ti je nje tip jo perendimor , thjeshte e mbyllur. A budall jane gjermanet apo amerikanet qe nuk jetojne me shume se nje vit me nje grua perveq ne ato raste kur bashkshortesia eshte ok. Nese lindin paknaqesite , nga fjalet e shumta , atehere me e mire eshte ndarja a Barbaroza, shpresoi se tash jam i kjarte. Tung te pershendes. Do te doja qe me ty te bisedoja me gjate, nese ke msn ma siguro disi.

Barbaroza
03-05-04, 18:21
Bekim,te pershendes edhe njehere.Edhe une jam dakord per ate kur shpreheni se nese paraqiten pengesa ne nje lidhje martesore,kur nuk shkon gjithcka ne rregull,atehere te pasoje ndarja,por asesi nuk pajtohem kur thoni se duhet te marrim model nga perendimoret qe duhet te nderrohen partneret cdo 1 vit,vertetet ketu jeni shume i tepert ne komentin tuaj.Ne shqiptaret kemi patur traditat me te mira ne bote,prinderit tane kane jetuar ne bashkeshortesi 50 vite dhe kane qene te lumtur,kane krijuar familje qe per ne shqiptaret familja ka qene shume e shenjte.Perendimoret ndoshta nderrojne partneret cdo vit,por mos mendo se jane te lumtur,ketu gabohesh shume rende.Cka thua per femijte qe mbesin pa prinder rrugeve te botes?A mos kjo te duket ty moster e mire qe duhet te ndjekim edhe ne??

Bekim Gashi
06-05-04, 15:33
Pershendetje Barbaroza, me keni bombarduar qe te dyte me ato fjale por ne realitet me keni keqkuptuar pak. Edhe une kam gjak shqiptari dhe more ti koleg qe thua do ta marresh nje vajz qe e ka pas dikush. Qka ta merr mendja ka vajza te paprekura sot a , te rralla jane ato ose nuk ka fare. Sa i perket femijes ai duhet te jetoi me njerin prinde. Nuk kam thene se duhet me i nderru per qdo 1 vit , por jo edhe te jetosh 50 vite a. A me mire femija eshte te jetoi i qete me nje prinde apo te degjoi se si hahen qdo dite me fjale , kete kam dashur ta them. Tek e fundit po shkojme nga perendimi a, te cilin po e dojme aq shume. pershendtje

Barbaroza
07-05-04, 11:39
Bekim Gashi,une e kuptova shkrimin tend por nuk u pajtova aspak me te.Per te mos e zgjatur me shume,mbeshtes plotesisht shkrimin e AlbMuslim-Ku!

Bekim Gashi
10-05-04, 16:40
Pershendetje Alb Muslim-Ku dhe Barbaroza

Sa per ty more kumanovar e dij se ju femrat e juaja ende ne rruge i qitni me shami ne koke metod kjo tashme e tejkaluar per te gjithe. Pa me trego more tetovar si do ta ndjeshe veten nese babi dhe mami yt zihen qdo dite ne mes vete me fjale, qka te duket kjo. Zotri ju jeni shume fetare dhe ndoshta ato fjale te duken keq.
Barbadoza nuk e di nga je dhe ku jeton . Une te uroi qe te mos kesh nje fat te tille sikurse po ndodh sot ne Kosove. Dhashte zoti qe ti te jetosh me nje djale deri ne vdekje. Kumanovar nese eshte babi i keq mos ndoshta edhe djali duhet te jete i keq a. Tash pasi qe babi ka jetuar me mamin 50 vjet apo 70 , duhet te jetojme edhe ne a. Gabim je . Tash ka ardhe kohe tjeter a. Do ta kuptoni edhe ju kete.

Cool_Boy
10-05-04, 16:56
Bekim Gashi-Vetim nje deshta me ta thene te bre njeri nuk paske lidhje me jete ok....Ti tu kje nifare kosovari i cili do ti kopjon jeten e ketyre Evropianve dhe qe don ta qosh nje jete qenqe me njeqind gra por mos ta nin se nje qind nuk mundehs me i marr ok......Pse i thua ti njerit i qitni grat me shamija etj????Aja eshte feja e vete feja mslimane dhe uen ate e dua e jo si ti me dal krejt c****** shokit shiqo se keto jan ofendime e jo shkrime dhe keni dal jasht temes krejt....

Bekim Gashi--a po i merr lakmi nje vashes qe del qdo dite ne disko,e rren derii ne ora 4/5 e mengjesit qe shkon me nje qind qe nuk te respekton as ty e akende e qe nuk beson qe ka Allah permi krye a????Jojooj shokit nese don nje kesi shko e merre ja pafsh hajrin e mos fol palidhje ok.

Barbaroza
12-05-04, 09:22
Bekim Gashi,te flm per urimin qe me paske bere.Ashtu i lutem edhe une Zotit cdo dite,qe te kem prane vetes nje djale per tere jeten,qe do ta dua dhe do te me doje,por asesi nuk pajtohem me ate se duhet nderruar partneret nga pika e qejfit cdo dite.
Une te shkrova me lart se edhe une jam e pajtimit qe nese dy bashkeshorte nuk kane lidhje te mire ne martese,e mira e se mires do te ishte te ndaheshin,por asesi qe te nderrohen partneret duke menduar se kjo do te na shpieje drejt civilizimit.Paramendo pak i nderuar edhe pasojat qe do te lindnin nga nderrimi i shpeshte i partenereve,paramendo pak per semundjet venerike qe vijne si pasoje e ketyre gjerave qe sot po vuajne me miliona njerez ne bote e qe ty te duket perparim dhe rruge drejt Europes!!!!!!!!!

Bekim Gashi
13-05-04, 13:37
Barbadoza pershendetje- Me vjen shume mire qe me ke kuptuar edhe une te them te drejten nuk jam per ate qe dashnoret apo fati i jetes te nderrohet qdo dite, por kam thene nese ska mirekuptim duhet te behet kjo. Une te uroi te gjesh nje djale te mire per tere jeten se e meriton kete.
Per ty Kumanovar- Nuk dua te komunikoi aspak me ty. Ti je shume mbrapa ne kete bote andaj mos me shkruaj me aspak. Nuk dua te komunikoi me nje njeri qe eshte ne enderr ne kete jete, ti i nderuar komonuvar ende je ne gjume, zgjohu i nderuar. Eshte puna e imja se qfare grua marr, por nje gje ta them ty i nderuar se as ti qik nuk ke me e marre kurre. Te rralla jane ato qika ore zotrote qe nuk bejne sex para martese. Ti jetoje jeten tende. Jemi vllezer te nje gjaku, por ja qe je ndryshe nga bota . Nuk mund te jetosh ne kete bote ndryshe nga te tjeter. tung

Bekim Gashi
18-05-04, 12:24
Pershendetje
Ku keni mbetur pse nuk shkruani, harruat te shkruani per kete teme kaq interesante a

Cool_Boy
18-05-04, 12:50
Pershendetje
Ku keni mbetur pse nuk shkruani, harruat te shkruani per kete teme kaq interesante a

Bekim me nje njeri si ti i cili keqyr ti nderron grat qdo dit askush nuk shpren deshiren me bisedu ok po shifen rezultatet e shkimeve te juaj dhe komplimentet e tjereve per ju ahah.

Bekim Gashi
18-05-04, 14:57
Ti Col_Boy pershendetje
Tjeter gje eshte qe disa se thone, por more djal apo vajz qka je se di, pasiqe po fshiheni me emra te ndryshem, as une nuk jam per ata qe thua ti, por nese ka mosmarrveshje kam thene se me mire eshte, kupton a.
Nje njeri si ti qe deshiron ti mbaj grate te bllokuara, me shami ne koke eshte turp, me fal ndoshta jam pak i ashper por me te vertete e meritoni te jua thoni kete. Nese eshte per mua pse ju atehere nuk bisedoni ne mes vete. O te nderuar kthenu pak nga bota e qytetruar. Te them te drejten nje grua e kam dhe nuk mendoi kurre ta nderroi vetem ju qe paraqiteni ne kete menyre do ti nderroni dhe i nderroni qdo dite.

Cool_Boy
18-05-04, 15:39
Ti Col_Boy pershendetje
Tjeter gje eshte qe disa se thone, por more djal apo vajz qka je se di, pasiqe po fshiheni me emra te ndryshem, as une nuk jam per ata qe thua ti, por nese ka mosmarrveshje kam thene se me mire eshte, kupton a.
Nje njeri si ti qe deshiron ti mbaj grate te bllokuara, me shami ne koke eshte turp, me fal ndoshta jam pak i ashper por me te vertete e meritoni te jua thoni kete. Nese eshte per mua pse ju atehere nuk bisedoni ne mes vete. O te nderuar kthenu pak nga bota e qytetruar. Te them te drejten nje grua e kam dhe nuk mendoi kurre ta nderroi vetem ju qe paraqiteni ne kete menyre do ti nderroni dhe i nderroni qdo dite.

O shok ti nuk paske lidhje ti paske problem me fej e me njerz qe i respektojn fejt e tyre shko mesov mos dil ketu kan me ofendu shko bene ate jeten tende te cilen ti e don mos hy ketu mi prish te tjeret,se ti tu kje je nje diskriminuese ashgje ti nuk paske lidhje me asgje...

Cool_Boy
20-05-04, 14:41
Perhsndteje AlbMuslim-Ku,Barbarozen etj

Pajtona me ju e lehene kete njeri se si thuani ju"AlbMuslim-Ku" nuk e ka te kryme as shkollen fillore.

Bekim Gashi
22-05-04, 15:29
Pershendetje te gjithve e me se shumti atyre qe me kritikojne.
Mua me vjen mire qe dikush me kritikon , por atyre zoterive qe me kane thene se jam me shkolle fillore desha te jua perkujtoi se kam te kryer fakultetin e Historise, nese nuk besoni ejani dhe vertetoni.
More zotrote sa te papjekur jeni me gjithe shkallen e larte te shkolles qe thoni se keni. Mendimi ndryshe nga ju duhet respektuar apo jo. Si mund te ma mohoni mendimin tim a. Zoteri mund te thoni qfare te doni por edhe une kam te drejte ta them mendimin tim sikurse edhe ju. Tjeter eshte pse une mendoi ndryshe nga ju. Mos po doni te beni si ne komunizem, thote kryetari keshtu, duhet te pajtohemi te gjithe. Une e them mendimin tim , ti tendin e gjdo kush tjeter mendimin e vete a. Nuk dua te bej polemika me ju qe me kritikoni ne thjeshte vetem kemi shfaqur mendimet tona te ndryshme. Ne demokraci duhet respektuar edhe mendimi tjetrit. Ti more zoteri mbaje gruan sa te jeshe gjalle , eshte pune e imja se sa e mbaj une a. Andaj mos te vjen inati per asgje. ne jeten qe jetojme gjithqka eshte e mundshme.

Cool_Boy
25-05-04, 13:41
I shkollum tu kje a???po me vjen mire por ate shkoll nuk po e deshmon ketu askund.....

Si historian duhet te vjen marre me i thane keto fjal sidomos per tradiiten Shqiptare.....

A po me tregon ne qfare demokracije jetoni????besoj se jeni tuj jetu ne nje demokraci diskriminuese qe keqyrni te tejret ti lendoni me fjal diskriminuese....Qfare problemi ti ke me nje njeri qe e respekton fejen e vet??aje nuk ehste si ti pa fej .....

keqyre punene tende e leje keto llafe se marre per ju eshte me shkru ketu...

Barbaroza
25-05-04, 13:47
Kisha dashur qe te mbarojme ketu me grindje dhe te shprehim secili mendimin tone ne lidhje me kete teme.Ben nganjehere edhe te kundershtohet tjetri,por asesi nuk duhet kaluar kufiri i miresjelljes.
Andaj kisha apeluar qe nese dikush ka deshire te inkuadrohet ne kete teme,le te urdheroje dhe ta shpreh ate qe mendon,le t'i numerojme shkaqet e verteta pse ka ardhur deri te kjo cfare na defton tema!

DoLcE_QiKi
25-05-04, 19:10
Me falni me ket qe po shkruaj,nuk e bej as ta mbroj AlbMuslim-Ku e po ashtu as Bekim Gashin,por fjalen e kam pirisht tek ju Cool-Boy ju ekeni hap temen ktu,dhe me bezdis fakti pse nuk pajtoheni me mendimet qe japin ktu personat ne FORUM por ti personalisht nderhyjn dhe kundershton,ose i lendon njerzt me fjal,si psh ti je i pa shkoll ose as me fillore te kryer etj etj,Cool Boy ju jeni moderator i Forumit,te pakten duhesh te jesh pak me diskret dhe i sjellshem ndaj pjesmarrsve te forumit,te kisha propozu mesov ose te them merr shembull nga Moderatorja BARBAROZA e disa te tjer qe jan ktu operator-e,ne te gjith kemi knaqsin te hyjm e te lexojm ktu ne forum dicka ose te shkraujm dhe te jemi pjes e keti forumi,ama kur has dikush ne shkrime te tilla me fjal ofenduse e te shkruara pikrisht nga nje operator,nuk do te ndihemi te lir atehere te j emi pjes e ketij forumi,mos eharro nje gje, TE GJITH DIJM DICKA,po EDHE TE GJITH KEMI MENDIME TE NDRYSHME flm per mirkuptim.

VARDARI
25-05-04, 19:36
-Mendimi im eshte qe ritja e % e ndarjeve martesore cendron se ne vetvetiu jemi largu nga traditat tona kombetare-fetare.Ke ne ka fillu me te madhe me hi Amerikanizmi Evropizimi neper medija, shtyp dhe keshtu me radhe dhe vlerat e jona fisnike autoktone kombetare lihen ne hares. A kulturat e huaja nese mundet te quhet kultura ju ipet primat ma te madh dhe ja keshtu degjenerohen shum familje fatkeqsisht pra ne duhet ma shum me punu sidomos me rrinin Shqiptare qe ti rujn doket tona tju spjegohet se ne kemi KANUN dhe ky KANUN i pershtatet natyres Shqiptare e jo qfar na plason perendimi ne TV DROGEN- BIXHOZIN-PORNOGRAFIN e tjera veze prandaj mendimi im personal ketu qendron shkaku qe RRITET%NDARJEVE MARTESORE ..... :!:

Cool_Boy
25-05-04, 19:59
DoLcE_QiKi-zotri falm qe po e tregoni qe duhem te jem me i sjellshem ama une askend nuk e shajta dhe kur te shof diskrimim fetare athere kryetar i shteiti me qene kam me fol se jo moderator,pa keq kuptime...

Me respekt dhe plot dashuri Cool_Boy

Bekim Gashi
26-05-04, 08:20
Col_boy, me te vertete ti qenka gati idiot, mos eshte faqja juaj kjo a. Nese don te shkruash shkruaj dhe mos me fyej me. Ate mendim qe e kam e kam dhe kurre nuk e ndryshoi degjove. Ti je i pa fe thjeshte je nje njeri i humbur ne kete shoqeri.
Nese don te shkruash shkruaj nese jo, mjaft me idiot.
Ti po deshiron te me mohesh te drejten time aaaaaa.
Ik dhe mos mu pergjegj kurre me ne pytje sepse i takon kohes se gurit.

Bekim Gashi
26-05-04, 08:25
Po i shof disa njerez qe jane shume te pjekur por ky far moderatori, eshte me i pa pjekuri ne kete faqe. Te kisha lute ty moderator cool_boy qe te fshihesh pas fustanit te gruas tende, dhe te mos besh asgje. Mos me fyej per asgje , sepse ai qe fyen dikend eshte fyesi me i madh. Ti je thjeshte nje njeri qe nuk jeton me realitetin. Ti je as ne toke as ne qiell. tung

lolasito
26-05-04, 10:33
Valla ju paska ter ky Bekim Gashi Folni more tash shum mendim te mir paska jap Bekim Gashi

Murgesha
26-05-04, 10:39
Lolasita
Qy, qy na paska tere Bekim Gashi. Prej nga e more ket bindje ti.
A po mos ndoshta je ti vet ai Bekim Gashi qe po e perkdhel veteveten me shkrime te ketilla.
Ju lutem shume qe te mos bani komedi, se askush nuk ja kemi nevojen.
Sa per shkrimet e Bekimit mos te mendoje se ka thene ndonje gje te madhe. E ka trguar vetveten se do te jet dominant ne mendimet e veta pa i rrespektuar ato te tjereve.
Me nderime Murgesha.

betimi_15
26-05-04, 11:19
haha e moj Murgesh veq vetja po tu doke e madhe shum e vogel je a edhe bravo i koft bekim gashit sepse boll mir ka shkru ju ka lan me goj mshelun :? :? :? :( :( :oops: :roll:

Bekim Gashi
27-05-04, 14:12
Pershendetje Murgesha
Me vjen keq te them por une e respektoi edhe mendimin tuaj , por kam te drejte ta them edhe mendimin tim. Ti thuaj mendimin tend dhe une timin, thjeshte kemi qene duke biseduar per kete teme mjaft te ndishmne koheve te fundit, por kane nderhyre disa njerez te cilet nuk dine ta shfaqin mendimin e tyre thjeshte sikurse ai Cool_boy. Me vjen keq por ai me ka akuzuar shume keq dhe per ata kam qene shume i ashper. Si mund te jete ai moderator bre, kur nuk e duron mendimin e tjetrit ndryshe nga ai. Po jetojme ne demokraci a, mos ja mohoni te drejten e tjetrit dhe mos i fyeni ata qe mendojne ndryshe nga juve moderator te nderuar. Pikerisht per kete e keni hape kete faqe a qe secili te thot mendimin e vet.

betimi_15
27-05-04, 18:09
ALBMUSLIM-KU Dhe Bekim Gashi ju lutna leni perqarjet http://www.betimgashi.4t.com/images/4cdac8eeed7c427f9fe1cbacad25891a[1][1].jpg

betimi_15
27-05-04, 18:10
http://beta.easyhitcounters.com/counter/index.php?u=betimiii&s=flame

Bekim Gashi
28-05-04, 13:03
Pershendetje Alb Muslim-KU, une e respektoi qdo njeri qe me respekton , une nuk e fyej askund derisa ai nuk me fyen. Nuk me intereson qka shkruaj ai tipi tjeter Cool Boy, aspak hiq.
Nese hyme per nga ana luftes, i nderuar , ju keni dhene kontributin tuaj , flm per kete e keni pas borgj se jemi vllezer te nje gjaku apo jo. Ju lumte per luften heroike por mos harroni se edhe popullata juaj gjate luftes ne Maqedoni dhe Kumanove eshte strehuar ne Kosove a. Ndoshta kete se harroni aspak. Nese e harron te kaluaren do te thote ajo perseritet, dashte zoti te mos i harrojme perjetimet tona te luftes ne menyre qe ato kurre me mos te perseriten.
Une jam per te mos e fyer askend por thjeshte ai fare moderatori me ka fyer, dhe une kam shpreh vetem mendimin tim me pare, tjeter gje eshte se ai nuk e ka pranuar dhe nuk ka menduar si une. Edhe nese mundohesh te ma imponosh mendimin tim beso se nuk do te mundesh ti easkush tjeter, ka kaluar ajo kohe. Dashte zoti te behet si mendoni ju dhe dashte zoti te behet si mendoi une, keto jane dy mendime te kunderta. Do te behet mire besoi dhe te gjithe ta kuptojme njeri tjetrin

turisti
10-08-04, 12:43
Tung juve. Ka shume shkaqe pse rritet % e ndarjeve martesore.Secili mund te ket shkaqe personale per bashkjetese ose ndarje. Gjate jetes bashkshortore,burri dhe grua i tejkalojne shume problemet,nderkohe behen me te afert dhe i ja dijne pikat e dobeta njeri tjetrit ashu qe ndonjehere,ne jete,ndodh qe jane MIKU dhe ARMIKU me nje jastek.Me fjale tjera,nese vjen deri te ndarja," pikat e dobeta " dalin ne siperfaqe. Shkaqet e ndarjeve te shumta jane kushtet e reja posakrijuara pas lufte.Ta spjegoj:para lufte,popullata ka pas nji problem-qlirimi nga roberia.Dhe,me ne fund- LIRIA.Qka po ndodh tash?Mashkujt e shohin shansen me te madhe sepse ka femra me " SHUMICE ",ose ndikon te disa familje dhe skamja,plus duheni me llogarit me " profiterat e pasluftes,per te cilit nuk vlen a jemi Shqiptare a jo,ose qka do tjeter per veq interesit finansiar ",deri sa grat mund te jane gjithashtu te shkateruara nga skamja e perditshme,nervozen e krijuar ne gjirin familijar,te shtypura me oroblemet e njejta pa shansa te medha per ndonji rrugedalje ose zgjidhjen e problemit. Ne kohen e sodit,shume gjerat qe nuk kan qene perpara,tash jane ne TV-njerzit po LAKMOJNE,njerzit po NDRYSHOJNE... Dhe mos haroni:MJESHTĖRI ĖSHTĖ TA PĖRVETSONI FEMRĖN ,MJESHTĖRI ĖSHTĖ TA PĖRVETSONI MASHKULLIN, POR,MJESHTĖRIA MĖ E MADHE ĖSHTĖ- NDARJA PA HIDHĖRIM. Per mendimin tim,kur nuk ka rrugedalje tjeter,pranohet ndarja,por duhet te jemi te vetdishem se perparimi i shkences,kultures :wink: dhe modernizimit te jeteses, lojne pa tjeter pasoja ne jeten private,andej njeriu si qenje e gjelle me te gjithat vetite qe e karakterizojne,shpeshhere deshiron t'i ket te gjithat- JAVASHLLEKUN E LINDJES DHE STANDARDET E PERENDIMIT-kombinimi i cili eshte i pa KOMBINUAR. Ju pershendes. :P

m_tetovari
27-08-04, 15:17
SHKAKU PSE RRITET NUMRI I NDARJEVE MARTESORE ESHTE SE FEMNAT SHQIPTARE KUR DALIN PREJ KATUNDI MENDOJNE SE JA KAN NXJER FUNDIN DYNJASE DHE SE JAN BA MODERNE ,EUROPIANE E KU TA DI UNE ...GJITHASHTU EDHE FILMAT KANE NJE PJESE NE KETE ,SEPSE KUR KATUNARKA DEL N'SHEHERRR :P KU KU KU ! SI AJ QENI QE E MBAN TE LIDHUN 3 VJET ,DHE KUR E LESHON ,E HAN EDHE TE ZOTIN E VET .KAQ.

Murgesha
27-08-04, 17:36
m_tetovari, mos kane bre edhe meshkujt faj pse po vie deri te ndarja?
Ju po thoni se femrat shqiptare kane dale fare. Por me kend po tradhetojkan pra ato femra??
A spaska edhe meshkuj tradhetar qe vete e shpien nje grua te ndershme para divorcit?
Si thoni a duhet femra shqiptare edhe me te pastroj mbeturinat e orgjise se burrit te saj?
Shkaktaret jane te dy palet njesoj, ne nje rast gruaja ne tjettrin burri. Kjo me ben te konkludoj se interesi ka perfshire edhe shenjterine e familjes, dhe se dasht e padashte po sjellim jetim te shumte, te cilet me qanta ne shpine po mbeten pa plang e shtepi.
Nese nje qift ndahet tek ne faji mbetet jetim e mos u ngutni te perbaltni vetem femren ne ket rast?????

m_tetovari
29-08-04, 16:37
pershendetje Murgesha .
pike se pari fotoja e eliza Dushkut duket shum bukur ne profilin tend .
ok ti duhet ti mbrosh femrat se je vet femer ,kjo esht ne rregull, por duhet te dijsh se femna esht ajo qe duhet te behet bartese e familjes sepse ajo duhet nje dite te rrise femijet :arrow: esht fakt se Zoja e shtepise duhet te ket mentalitet te atille te perqendruar kundrejt krijimit te nje familjeje te shendoshe ku secili do te ndihet mire ,duke perfshire edhe te burrin e saj ! .FEMNA SHQIPTARE KA FILLU TE MENDOJE SE FAMILJA QE AJO DO TE DUHESHTE TE KRIJOJE ,DO TA IZOLONTE PREJ LOJRAVE QE AJO DO TE KISHTE DASHTUR TI BENTE ...DMTH FEMNA SHQIPTARE KA FILLU ME U "EUROPIANIZU" DHE "AMERIKANIZU" POR S'ESHT KAH I MERR SENDET E MIRA PREJ KETYNE VENDEVE ,POR ATO TE KEQIJAT.

jetoni72
05-09-04, 09:46
ju pershendes sa per ndarjet ne kosov kam ndegju se jan ne rritje dhe kjo esht nje fatkeqsi se te jetosh me nje grua 5 ose dhjet vite dhe mos ta njofesh ose mos te jesh e knaqur kjo nuk esht e vertet keto ndarje jan nga interesi po ku ishin ata ma heret qe te ndahen ne nuk mund te behmi gjerman e as amerikan ore bekim gashi ndoshta ti mendon ashtu por jo zotri se je gabim dhe a e din per qka se e ki emrin bekim dhe ke lind shqiptar e jo gjerman qdo sen shkon met leme e jo met bleme per popullin shqiptar familja esht e shejt zotri nese d din qka esht familja por ndoshta i shikon ti artistat amerikan te hollivudit qe ndahen me grat e tyre jo ata martohen per fam dhe per para se ne familjet amerikane kjo nuk ndodh si thua ti edhe ata jetojn me nje grua deri ne vdekje se ndarja nuk esht e mir ju pershendes aty ku ka dashuri ka dhe mirkuptim dhe lumturi tung

knaqnu me grat e juaja he ju knaqet zoti

nitushe
09-09-04, 14:49
po kur ka mosmarrveshje ne mes 2 paleve ski qka me bo ma mire me u nda sesa me vujt tane jeten e me i mar n'qaf fmin e krejt familjen kshtu ma mire me vujt 1 vit sesa ton jeten edhe ndaehsh qka me bo :(

DRENI_usa
09-09-04, 20:10
Arsenal te pershendes per temen e hapur. Nuk e di se sa eshte perqindja e ndarjeve ne Kosove edhe pse do te me interesonte ta dija. Por nuk mund te pajtohem se jane femrat ato qe inicojne shkurorezimin. Kjo eshte kunder vet natyres se femres. Se femra ka deshire te jete e mbeshtetur dhe te ket nje burr per ta ndare jeten me te. Mendoj se bindja e juaj se femrat po e kerkojkan divorcin nuk qendron.

Florian te pershendes per fjalet e bukura dhe kuptimplote qe i ke shkruar per ket teme.
Te jap te drejte plotesisht ne menyren se si e ke paraqitur shkakun e ndarjes ne disa raste te grave prej burrave.

murgesha dhe floriani jeni krjtsisht gabim te dyte sumica e ndarjeve ashte ka bahet te ata qi e kan gjet partnerin vet se ato rastet qi i kan martu baba apo vllezrit ato jan shum perqindje e vogel se kan qen martesa te deshtume por shumica e ndarjeve ashte ka ndodh te partneret te cilet kan kaluar disa viete e mandej jan martuar e mas nje kohe e kan pa se kan deshtua se partneri nuk qenka aj qe e ka njoftua ne rrug por qenka krejtsisht ni tjeter dhe aty jan shumica e deshprimeve ne ratet e ndamjeve se ndamja te shqipetaret ka qen ma e ulta ndoshta ne bot e shkaktrai kryesor per ndamjet aq te vogle te shqipetareve ndoshta ka qen edhe menyra e marteses se si ashte ber perpara ///edhe pse un sjam i pajtimit ta jap apo te marr diken se ta ka gjet dikush nuk duhet tja u lesh fajin tradivae qe i kemi pas se sa kan qen ato tradita ska pas ndamje por sigurisht asht ndonje faktor tjeter qe po i shtyn ndamjet.....

Peja-Boy
24-12-10, 20:08
Sepse po i prin % E Tradhetive ....

tipi engjellor
24-12-10, 20:10
pse problemi ie dhunes ndaj grave ne thojza

roadrunner
24-12-10, 20:44
prit martohu niher tani hajde ktu hahahahapse problemi ie dhunes ndaj grave ne thojza

valiii
24-12-10, 21:12
Nga shume njerez martesa perēmohet, megjithse eshte nje nga ndodhite me te mira per njeriun. Shume njerez marteses i ikin per arsye kopleksiteti, jane keta te cilet i jane rebeluar natyshmerise me te cilen na ka krijuar Zoti. Keta tipa edhe ne mardheniebashkshortore ai rebelim i qon ata te mendojne ndryshe, te thone se martesa i shton detyrat dhe asgje tjeter, martesa te burgos dhe te mbyte... Vetem e vetem te formojne nje shoqeri qe nuk i njeh vlerat e familjes dhe shoqerise ne tersi.
Tjeter shkaktar me rendesi qe vlene te permendet jane edhe mediat televizive/elektronike/te shkruara te cilat me rubrikat/emisionet e ndryshme te tyre therasin ne pasimin e VIP-ave (very iblis person). Paramendoni Tina Turner i ka ndrru 7 burra qa kom qe si ndrroj edhe une", Angelines valla hallall i qofte po e man vijen e trupit 7 femije te adaptuar ose ose emisionet tona te degjeneruara si "Big brother, Shpija"... Telenovelat e ndryshme Spanjolle-Brasiliane ku prej 20 aktoreve 20 here mrenda 200 epizodeve ndrohen partneret ne intimitet ku televizionet si TV21 e te ngjajshme te cilet i kontribojne degjenerimit na servojne dite e nate keso pallavra te cilat patjeter se ndikojne sado pak, nese jo per shkurorezim atehere per zbehje te jetes bashkshortore. Paramendoni ne karnevalin e fundit ne Rio de zhaniero, qeveria brasiliane shperndau 3 milion kondoma falas... A keta berdhoga dojne me na shite neve kulture a ?
Tjetra qe ndikon shume ne keto shkurorezime patjeter se eshte edhe sistemi berdhog i kapitalizmit ku masa varferohet duke e pasuruar individin, ku gruaja ose "burri" mund te lakmojne tek "komshiu" pasanik, ku amvisja behet sporteliste e bankes, ku bariu e lene token shkrete dhe me lidhje punesohet ne kek/ptk, ku tjetri per me ja siguruar gruas dhe femive merr udhe te gjate neper baunshtella dhe e len "fisniken" tu e prite te shpija etj etj. Ana tjeter e medaljes demek keta qe ja kane pa hajrin keti sistemi e qe nuk ia kane idene se ēka me bo me miliona, keta edhe ma zi, shkojne deri aty ku eshte edhe kulmi i degjenerimit. Droga, bixhozi, kurveria, kamata etj etj pastaj 'dika kerset' (proverbe popullore).
Te gjitha keto me larte kur te mbledhen atehere e qojne njeriun deri aty qe te zgjodhe vetmine, sepse "s'ka grua (burre) per te", ai tjetri zgjedhe shishen, i treti ndonje kelysh... E kshtu me ralle !

premium
24-12-10, 21:26
prit martohu niher tani hajde ktu hahahaha
..ja shtine frigėn djalit !!!

premium
24-12-10, 21:29
... sepse( egstafurllah) shejtani i ka hyrė nė bark tė njerzve ..
ju kisha kshillu tė lexoni librin Fisnik '' Kur'ani'' eshtė ilaq antibiotik . ( shėrimi nga skrrajat nė shpirt dhe mend tė njeriut).

tipi engjellor
24-12-10, 23:37
prit martohu niher tani hajde ktu hahahaha

asgje ska postimi im me martesen aty kesja here as te bishti as te kryt sja ke qellu

roadrunner
25-12-10, 01:24
jo hiq....a din pse? se hala sje martu :P.......asgje ska postimi im me martesen aty kesja here as te bishti as te kryt sja ke qellu

tipi engjellor
25-12-10, 13:12
jo hiq....a din pse? se hala sje martu :P.......
hahahhaa qka mu ke fluk moj me kit martes

turisti
25-12-10, 14:10
Nashta se pak dijme per - lumturine- se si vjen dhe se si shkon ? Shqiptohen fjalet e ndyta duke mos qene te vetedijshem se dashuria siq jeteon,ashtu dhe vdes......

..........me fal pse ende te dua,pse ne syrin ende loti shkelqen..........

Xuki
25-12-10, 14:21
Sepse qitash ju ka dalė gjumi dhe e kanė pa kond e kam martu! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

turisti
25-12-10, 14:32
Sepse qitash ju ka dalė gjumi dhe e kanė pa kond e kam martu! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


:biggrin: Miremengjesi :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ha.

roadrunner
25-12-10, 14:40
Jan do gra me dhembje shpine, po jan edhe do burra qe ecin me kosmo-disk :D :P

Cuca_Llapjane
25-12-10, 15:52
Sepse qitash ju ka dalė gjumi dhe e kanė pa kond e kam martu! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
hahahahah A u kfjelle tani a ahahahah po me vones te doli gjumi hsko flej flej

desert
25-12-10, 22:22
gjeja e pare eshte se nuk e shohin martesen me seriozitet, nuk shohin large, qrregullime demokratike, shume femna i kom degju qe thojne "nuk duroj si nana jem" po kjo i shfrenon edhe ja prish krejte raportin...edhe pse ndoshta edhe nga ajo ka marr traume po tash e keqperdor. Shume po rritet edhe nje fenomen te ne ( ndoshta gjithe ka qene po tash shume me i dukshem) tradhtite mes qifteve ...e shume faktore tjere qe ndoshta jon te zakonshem me tjerat vende po keto qe i permenda po verehen te shqipetaret shume!

shfletuesi_
25-12-10, 22:39
Shkaku i kesaj eshte se po thon:
I bana vjet kuku nane u plaka duhet patjeter me u martu a funksionon apo nuk funksionon nuk jan ngusht por e kan nje lloj kompleksi njerezit dhe perfundojn nga frika me njerezit jo te pershtatshem dhe me vonese i shohin ato probleme.

LOJETARI
25-12-10, 22:44
"Sepse ju ka trashė lėngu " thojnė te na nė Llap.Se me e pasė shit Arėn e Zuksė pėr me u martue tybe nuk ish rrit % por ish zbut, pambuk ish bė !!!!

elvio
25-12-10, 23:03
Pse

besoj qe ka nje sere faktoresh qe lozin rol ne kete fenomen,por fakti qe me shume shenohen divorce se martesa do te tregoje qe rinia eshte e shthurur.

Ajo qe femra shqiptare ish ndryshe,edhe tashme shikon ndryshe ben ate te mos pergjegjshmerise ne ndarje DIVORC.
Kjo vlen edhe per gjinine mashkullore,edhe s'jane te denje te kuptojne sa e cmuar eshte ajo qe nderton.

Qejfi ha kumbulla te tharta thote populli.

Automatikisht behet krahasimi.
Pse prinderit tane ,edhe pse me vuajtje ne mjaft rrethana qe vinin ato kishin gjithmone nje zgjidhje,edhe tashme nuk gjindet ajo,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sepse mungon RESPEKTI mendoj.

Suelaa
26-12-10, 11:27
Ne ditet e sotme, cdo gje evolucjon me shum shpejtesi ne te gjitha fushat, sic ka evolucjon per te provuar nje gje te re, ashtu asht edhe martesa.

teutaA
26-12-10, 11:42
70% te rasteve burrat e digjeneruem dhe 30% femrat kurva "Can't turn a hoe into a housewife" :smile:

elvio
26-12-10, 11:49
70% te rasteve burrat e digjeneruem dhe 30% femrat kurva "Can't turn a hoe into a housewife" :smile::eek::eek::eek:

Teuta

me ke lene pa koment:smile:

roadrunner
26-12-10, 12:13
Mungon respekti bre....

tipi engjellor
26-12-10, 12:33
mungon respekti mungojn shume gjera,jeta e shthurur qe po e quajne tash vajzat qishtu bahen gjerat,mua sma nin thojn une e kam temen a se ban mend fare qe duhet me kriju familje hahahah

thellenza
26-12-10, 14:43
Arsyjet jan natyrisht te ndryshme, por kryesisht: "emancipimi" i femres dhe degjenerimi i mashkullit.

Peja-Boy
26-12-10, 15:22
Se Po jau Konda me ndrru nganjeher ...e spo din mu rujt hiq :P Qekaq per sot se ika ka Prizereni pak !!

Oqeani
26-12-10, 21:58
Po flitet : Nevoja !

Do te thot se njeru paska nevoje per "rehabilitim", ja qe ne perendim njeri del ne shoqeri te vet e tjetri me te veten per te qene te lire ne oret e relaksimit shpirteror, gje qe tek ne pas si me i "tkurrur" ky fenomen dhe pelcet "kerthinza" !

Besi:)
28-12-10, 10:15
Se Po jau Konda me ndrru nganjeher ...e spo din mu rujt hiq :P Qekaq per sot se ika ka Prizereni pak !!

Peja kallxoju qe gjithmon kan ndodh keto , tyneher edhe jan vra e ja kan lan fajin Mexhave, u vran per mexh, kurse krejt e kan ngreh gishtin per dy gishta ahahahahah..

Peja-Boy
03-01-11, 00:25
Peja kallxoju qe gjithmon kan ndodh keto , tyneher edhe jan vra e ja kan lan fajin Mexhave, u vran per mexh, kurse krejt e kan ngreh gishtin per dy gishta ahahahahah..


Hahahahahahha Vall po per nje bir sa te minit jon vra e kan thon jo u Vrajten per toke !!

AlbaSoft
03-01-11, 00:33
Mendoj qe esht budallallek me u plak veq me nje gru ha ha ha...

Neyse pse po rritet perqinda paj interesi mbi te gjitha martohen per ndonje qellim dhe me pasi ta arrin at qellim divorc... dhe mos te harrojm dhe Fejssnuki i ka fajet ha ha ha.

Amina
03-01-11, 23:20
Me ja ba vehtes me lehte...