PDA

View Full Version : Cka eshte dashuria per ju!!!


Faqet : [1] 2

lazdrani
11-04-04, 11:06
Te gjithe enderrojme ,flasim edhe praktikojme dashurin.....Cka eshte dashuria per ju.... :wink:

Barbaroza
11-04-04, 14:47
Eshte diqka e paperceptueshme,qe lind ne neve pa e hetuar dhe zhvillohet me nje ritem qe as vete nuk e kuptojme si ndodhi.

Murgesha
11-04-04, 19:04
Dashuri eshte kur per nje person mendon 25 ore ne dite.
Kur cdo gje qe ai posedon te duket e bukur dhe ne harmoni. Kjo eshte dashuria :lol: :lol:

sexybrikenda
11-04-04, 21:24
Lazdrani nuk di mire me ty pergjigje qete pytje :cry: :cry: :cry: sorry

florian
11-04-04, 21:25
TANI SAPO ME ERDHI NJE LETER DHE PO JU SHKRUAJ NJE FARAZ TE KSAJ LETRE QE SIPAS MEJE TREGON SHUM MIR CFAR ESHTE DASHURIA.

E DI QE TANI SFLE ME NE KREVATIN TIM , SLAHEM ME NE KAT TE PAR , SE KUDO ME DUKET SE NDJEJ AROMEN TENDE . NESER ESHT NJE DIT TJETER NJE DIT ME SHUM PA TY ECT ECT ECT .

SI JU DUKET MJFTON PER TE THEN SI E MENDON DASHURIN.

PlaY^_^BoY
18-04-04, 01:12
Dashuria pėr mua ėshtė njė Urė ku takohen dy budall ;);););););)

lazdrani
18-04-04, 13:19
Dashuria pėr mua ėshtė njė Urė ku takohen dy budall ;);););););) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
18-04-04, 18:43
Dashuria pėr mua ėshtė njė Urė ku takohen dy budall ;);););););)

I forte shume ky pershkrim. Urime PlaY^_^BoY.

Barbaroza
19-04-04, 13:23
E tani kur takohen keta budallenjte,cka behet :?: :wink:

anna
19-04-04, 13:33
BOOM lind dashurija :lol: :lol:

sexybrikenda
20-04-04, 14:32
Dashuria pėr mua ėshtė njė Urė ku takohen dy budall ;);););););) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:pO TE KESHET TY LAZDRAN E KUKUKU :x

lazdrani
20-04-04, 16:05
KUKATESH PER KOKEN TENDE ARDITA :lol: :lol: :lol:

qika_pr
18-05-04, 18:50
Dashuria eshte nje gremin po re vetem behet tragjedi
e po rate te dy nuk keni deshire te dilni nga ajo gremin

sexybrikenda
23-06-04, 15:37
OH DESHIRA IME MU PLOTESUA....MURGESHA SORRY :D LAZDRAN ONLY YOU BABY :P

lazdrani
23-06-04, 18:15
OH DESHIRA IME MU PLOTESUA....MURGESHA SORRY :D LAZDRAN ONLY YOU BABY :P
Vella hi Sorry se une vetem me Murgeshen e i kopuuuuuuu :D

lazdrani
23-06-04, 18:16
OH DESHIRA IME MU PLOTESUA....MURGESHA SORRY :D LAZDRAN ONLY YOU BABY :P
Hiq sorry se Une vetem me Murgeshen time,e ti kopuuuuuuuuuu

IceGirl
02-07-04, 15:08
Ne ket moment mendoj qe dashuria esht dhimbje :!:

Honesty^uk.
05-07-04, 22:04
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren ma copetove,
mendjen ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURI ...........

Vera
06-07-04, 14:16
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren Ma copetove,
mendjen Ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURIi ...........

uauuuu shum mir keshtu eshte dashuia.

yllka
08-07-04, 11:06
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren ma copetove,
mendjen ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURI ...........
More Honesty shume je dashuruar se koheve te fundit vetem poezi Dashurie po shkruan....E kush e paska ate nafake .....Ah tregona de se kety jemi si familje skemi sekrete hihihi :wink: :oops:

Loloku
08-07-04, 11:11
Ne ket moment mendoj qe dashuria esht dhimbje :!:

Ok, IceGirl", dhembje po. por e ėmbėl ama!

Honesty^uk.
08-07-04, 12:14
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren ma copetove,
mendjen ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURI ...........
More Honesty shume je dashuruar se koheve te fundit vetem poezi Dashurie po shkruan....E kush e paska ate nafake .....Ah tregona de se kety jemi si familje skemi sekrete hihihi :wink: :oops:


o jam dashuru ne DARDANI yllka :wink:
sot dhe mbrapa do te ndryshoj thelbin epoezive te mia
dhe do te shkruaj per pleqerin :lol: :lol: :lol: :lol:
kur sta mbajn sekretin dhembet tu
familja as qe mundohet :wink: :wink:
kalo bukur yllka

IceGirl
08-07-04, 15:34
Loloku nuk e di valla a ma shum e omel a dhimbje heheheheh :)

Loloku
09-07-04, 13:00
Mjafton tė mos jetė e hishur se dhembja edhe durohet kur ėshtė e ėmbėl...

ShEjToNkA
12-07-04, 01:27
Vet fjala Dashuri ėshtė e shejt, dhe si tė till e vlersoj dhe e qmoj shumė,pėr mua dashuria do tė thotė shumė dhe ėshtė mbi tė gjitha

P.S Dashuria ėshtė njė lulishte me gjemba me hy nė tė ėshtė leht me dal prej saj smundesh pėr jetė................... :wink:

__________________________

Ma e Mirė Ėshtė Njė e Vėrtet e Hidhurė Se Sa Njė Gėnjeshtėr e Ėmbėl

markopollo
12-07-04, 10:10
:wink: dashuria per mua eshte te dalurit nga vetvetja.....................te jesh aj qe ne fakt nuk ke qene deri atehere i tille :wink: :wink:

adam
14-07-04, 17:51
DASHURIA ESHTE NJE TREGIM I SHKURTER QE TE BEN PER TE QESHUR!!!

Barbaroza
16-07-04, 10:56
DASHURIA ESHTE NJE TREGIM I SHKURTER QE TE BEN PER TE QESHUR!!!


.....Dhe per te qare ne momente te caktuara...

turisti
25-07-04, 23:36
Dashuria eshte SIMFONIA e shpyrtit...Dashuria eshte e gjitha ajo qe ndodh mes te dy te dashuruarve....Dashuria eshte kur hecni rruges,shikoni ndonji vitrine,dhe per moment kuptoni SE E DONI...Dashuria eshte vetem nji germė me fuqi shkaterruese...Dashuria eshte kur don t'ia falsh sytė,zemren,jeten...Shoku i vertete eshte I RRALLĖ,dashurija EDHE MĖ E RRALLĖ... :cry:

yllka
19-01-05, 13:07
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren ma copetove,
mendjen ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURI ...........
More Honesty shume je dashuruar se koheve te fundit vetem poezi Dashurie po shkruan....E kush e paska ate nafake .....Ah tregona de se kety jemi si familje skemi sekrete hihihi :wink: :oops:


o jam dashuru ne DARDANI yllka :wink:
sot dhe mbrapa do te ndryshoj thelbin epoezive te mia
dhe do te shkruaj per pleqerin :lol: :lol: :lol: :lol:
kur sta mbajn sekretin dhembet tu
familja as qe mundohet :wink: :wink:
kalo bukur yllka

Honesty pershendes ,mire e ke ti ne DARDANI :wink:

DEA
19-01-05, 13:14
Qyp me mjalt, ha ha ha ha

Kercovari
19-01-05, 13:56
Qyp me mjalt, ha ha ha ha
Ne jatakun e bletes Dea,te lumte.haaahaaahaa!

Kaltrushi
19-01-05, 14:03
Deri tasht ka qene sikur nje Emer per mua. Por do foli pasi te dashurona ndonjehere. Esht me siguri nje gje qe te ndihmon te gjesh edhe me shume tek vetvetja, por edhe me shume Pengesa. nuk e di ta pres.

Kercovari
19-01-05, 14:09
Deri tasht ka qene sikur nje Emer per mua. Por do foli pasi te dashurona ndonjehere. Esht me siguri nje gje qe te ndihmon te gjesh edhe me shume tek vetvetja, por edhe me shume Pengesa. nuk e di ta pres.
Nese nuk pret Kaltrushi,edhe ne vetvete nuk do te gjeshe asgje.Dashurin e gjen me pare duke pritur e pastaj duke e kerkuar,e kur te gjeshe do te thuash vertet eshte e embel dashuria,por edhe e shtrejte per te i besuar nese e ze vendin e dashuris Xhelozia e semure.

Kaltrushi
19-01-05, 14:16
Deri tasht ka qene sikur nje Emer per mua. Por do foli pasi te dashurona ndonjehere. Esht me siguri nje gje qe te ndihmon te gjesh edhe me shume tek vetvetja, por edhe me shume Pengesa. nuk e di ta pres.
Nese nuk pret Kaltrushi,edhe ne vetvete nuk do te gjeshe asgje.Dashurin e gjen me pare duke pritur e pastaj duke e kerkuar,e kur te gjeshe do te thuash vertet eshte e embel dashuria,por edhe e shtrejte per te i besuar nese e ze vendin e dashuris Xhelozia e semure.

Une e kam cekur edhe me ndelt se nuk e di e per ket se nuk e di se si esht do te pres. Une mendoj se Xhelozia tregon Dashurin pak a shume. Por edhe siq thua ti Xhelozia e semure te shkojn mendimet ne kry se nuk esht Fjala per Dashuri kur ai apo ajo nuk beson. Pra dashurohesh :arrow: xhelozon :arrow: por partnerit i beson :arrow: kurse partneri/ja kupton :arrow: me don :arrow: xhelozon :arrow: por nuk nuk me beson. nuk e di se sa me kuptut. por me mire edhe mos te foli shume per Dashuri. Koha e ben te veten ndoshta edhe do ta ndrroj mendimin. Nuk i dihet kurqkafit.

sidoqoft pershendetje te sinqerta per ty kercovar

Kercovari
19-01-05, 14:23
Deri tasht ka qene sikur nje Emer per mua. Por do foli pasi te dashurona ndonjehere. Esht me siguri nje gje qe te ndihmon te gjesh edhe me shume tek vetvetja, por edhe me shume Pengesa. nuk e di ta pres.
Nese nuk pret Kaltrushi,edhe ne vetvete nuk do te gjeshe asgje.Dashurin e gjen me pare duke pritur e pastaj duke e kerkuar,e kur te gjeshe do te thuash vertet eshte e embel dashuria,por edhe e shtrejte per te i besuar nese e ze vendin e dashuris Xhelozia e semure.

Une e kam cekur edhe me ndelt se nuk e di e per ket se nuk e di se si esht do te pres. Une mendoj se Xhelozia tregon Dashurin pak a shume. Por edhe siq thua ti Xhelozia e semure te shkojn mendimet ne kry se nuk esht Fjala per Dashuri kur ai apo ajo nuk beson. Pra dashurohesh :arrow: xhelozon :arrow: por partnerit i beson :arrow: kurse partneri/ja kupton :arrow: me don :arrow: xhelozon :arrow: por nuk nuk me beson. nuk e di se sa me kuptut. por me mire edhe mos te foli shume per Dashuri. Koha e ben te veten ndoshta edhe do ta ndrroj mendimin. Nuk i dihet kurqkafit.

sidoqoft pershendetje te sinqerta per ty kercovar
Vertet je e re por mendimet e ke te pjekura,lere koha te beje te veten.
Me respekt Kercovari.

turisti
20-01-05, 23:00
Dashuria eshte loje ku mburrje nuk ka vend. :wink:

sarasara
25-01-05, 16:03
LOVE is in the air every where i lok around[/b]

Lona
31-05-05, 11:35
Dashuria eshte si nje lule te cilen e mbjellim dhe per ta mbajtur gjalle duhet ta ujisim pra dashuria eshte lule e jetes. Kur njeriu dashuron eshte i qete por here-here edhe i trazuar.

turisti
31-05-05, 12:56
Dashuria eshte kur ju nevoitet dikush per gjumė, paqė,per dashuri.....

Tomori
01-06-05, 09:34
*********************
Ndryshuar nga Murgesha

Pėr mė tepėr lexo:
http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4780

LABI
01-06-05, 10:09
ehh Dashuria , Dashuria .., atyre qe nuk ju pelqen e quajne pergjegjesi.Ata qe luajn me te e quajne loje.Ata qe nuk e kane e quajne enderr.Ata qe e kuptojne e quajne fat... :!:

dr1ta
02-06-05, 10:18
Dashuria esht sikur tregtia...
Dashuria esht justifikim

Dashuria eshte loje ku mburrje nuk ka vend.(Turisti) :wink:

Kurvani
02-06-05, 15:55
Dashuria esht Jete.

egzon
03-06-05, 00:51
dashuria per mu esht shum qe serjoze ata qe e don mos e moho thuaj!!!

Ermira
04-06-05, 17:40
Te gjithe enderrojme ,flasim edhe praktikojme dashurin.....Cka eshte dashuria per ju.... :wink:Dashuria eshte gjitheqka,,qe njeriu smund te jetoj pa dashuruar!
Dashuria eshte e bukur,eshte ndjenje eshte gjithqka
gjdo njeri i dashuruar e din se q'eshte dashuria!
Perhsendetje :lol:

florian
04-06-05, 17:43
Dashuria esht piksynimi i jetes dhe arritja e endrreva .

Gjumashja
06-07-05, 10:47
Dashuria per mu osht gjithqak ajer, uj qe pi ndjenj shume e fort

turisti
10-07-05, 11:50
Dashuria eshte dallandyshe,dashuria eshte pranvera.Dashuria eshte ajo qe shume here kerkohet e nje here takohet...... :(

skendi
10-07-05, 15:00
dashuria eshte per mua diqka e komplikuar,
her intensive her me pak intensive, e paharrueshme,
e nevojshme,e rralle... :wink:

Flaka_1
11-07-05, 19:24
Dashuria eshte e madhe...
Dashuria eshte e lehte...
Dashuria eshte pasuri e perjetshme...
Dashuria eshte drite qe nuk shuhet kurre...
Dashuria eshte diqka qe pa dije deshiron ta kesh...
Dashuria eshte nje kenge te cilen vetem nuk mund ta kendosh...
Dashuria eshte fantastike degjoje zemren...
Dashuria eshte enderr e mbushur me endje...
Dashuria eshte loje pa rregulla fituesi fiton te gjitha...
Dashuria eshte shkelqim dhe trishtim...
Dashuria eshte dhurata me e mire me fal dhe me marre...
Dashuria eshte qels e deres dhe i fatit...
Dashuria eshte premtim i pathyer...
Dashuria eshte ritmi i jetes...
Dashuria eshte me shume ngjyra...
Dashuria eshte mbi te gjitha te japesh veten...
Dashuria eshte magji dhe magnet...
Dashuria eshte qdo dite te mendosh me shume ne dikend tjeter...
Dashuria eshte me e madhja mbi te por vendqendrimin e ka te vogel...
Dashuria eshte impuls qe kurre nuk mund ta matesh...
Dashuria eshte frymemarrje e pandalur...
Dashuria eshte na jep force ta perballojm humbjen...
Zemra eshte e vogel kufijt i ka te mdhenj...
Zemra eshte kopshti ku dashuria rritet...
Nuk mjafton as nje gjuhe per ta pershkruar dashurin...
Mos u shtang kurre ne dashuri se do ta humbesh...
Menyra per te patur dashuri eshte te japesh dashuri...
Fati me i madh ne jet eshte pergjegja ne dashuri...
Nese je mesuar te kesh dashuri je mesuar te jetosh...
Dy njerez te dashuruari tregojn njeri tjetrit mijera gjera pa fol fare...
Nese i frigohesh dashuris atehere i frigohesh jetes...
Ne qofte se e di qka eshte dashuria atehere e di nga dashuria...
Besimi eshte vertetimi i dashurise...
Gjerat me te mira ne bote jan te ndihen vetem me zemer...
Ai qe nuk mund te fal ai nuk ka dashuri...
Kur nuk ke dashuri ateher je i varfer...

edhe nese qielli behet det
edhe nese fushat behen male
edhe nese tere bota digjet
edhe nese toka rrotullohet
edhe nese me qindra mijera vite vazhdojm se shkruari
kurre nuk do te arrijm ta pershkruajm dashurin
dashuria eshte diqka qe nuk pershkruhet as me laps as me pende
dashuria eshte diqka e fresket vetem mund ta ndjejm.........
e ndjejm me shpirt
e fitojm me zemer
e flasim me goje
ju pershendes miq te dashur dhe ju deshiroj te mirat
porosia eshte
PA DASHURI SIKUR PA SY
duaje ate qe ta fali jeta
sinqerisht Flaka

MaChA
11-07-05, 22:30
.
.
Dashuria nuk perkufizohet dot me fjal mbi te gjitha esht nej menyr e te jetuarit qete ben te ndihesh mir
Buzeqesh edhe atehere kur je e trishtuar ,sepse me e trishtuar se nje buzeqeshje e trishtuar eshte trishtimi se nuk do buzeqeshesh kurre.
Dashuria nuk mund te jet e thell ne qoftese nuk esht e paster

Nese nuk te ka prekur dashurija je duke ecur neper terr

Dashuria lind nga besimi,jeton nga shpresa dhe vdes nga meshira.

te dashurosh dike,por te mos ndjesh i dashuruar nga ai person,esht sikur pergjegjesh pa te thirr askush.

Dashuria esht poet i madh i cili kurr nuk e sheh te dashurin asht por ashtu si deshiron te jet

Dashuria esht sheqeri i jetes,jeta pa dashuri s;ka asnje shije

turisti
12-07-05, 10:58
Dashuria ėshtė ekstrakt i joshjės.

turisti
14-07-05, 15:56
Asnje fjale sun e pershkrun dashurijen me se mirti se vet fjala:dashuria. :P

Kercovari
14-07-05, 18:21
Asnje fjale sun e pershkrun dashurijen me se mirti se vet fjala:dashuria. :P
Ajde more,nje loje si maca me miun. :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
27-07-05, 20:56
Asnje fjale sun e pershkrun dashurijen me se mirti se vet fjala:dashuria. :P
Ajde more,nje loje si maca me miun. :lol: :lol: :lol: :lol:

Loje-po,por nevoitet shume,shume mjeshtri. :wink:

yllka
10-08-05, 18:53
Dashuria eshte e madhe...
Dashuria eshte e lehte...
Dashuria eshte pasuri e perjetshme...
Dashuria eshte drite qe nuk shuhet kurre...
Dashuria eshte diqka qe pa dije deshiron ta kesh...
Dashuria eshte nje kenge te cilen vetem nuk mund ta kendosh...
Dashuria eshte fantastike degjoje zemren...
Dashuria eshte enderr e mbushur me endje...
Dashuria eshte loje pa rregulla fituesi fiton te gjitha...
Dashuria eshte shkelqim dhe trishtim...
Dashuria eshte dhurata me e mire me fal dhe me marre...
Dashuria eshte qels e deres dhe i fatit...
Dashuria eshte premtim i pathyer...
Dashuria eshte ritmi i jetes...
Dashuria eshte me shume ngjyra...
Dashuria eshte mbi te gjitha te japesh veten...
Dashuria eshte magji dhe magnet...
Dashuria eshte qdo dite te mendosh me shume ne dikend tjeter...
Dashuria eshte me e madhja mbi te por vendqendrimin e ka te vogel...
Dashuria eshte impuls qe kurre nuk mund ta matesh...
Dashuria eshte frymemarrje e pandalur...
Dashuria eshte na jep force ta perballojm humbjen...
Zemra eshte e vogel kufijt i ka te mdhenj...
Zemra eshte kopshti ku dashuria rritet...
Nuk mjafton as nje gjuhe per ta pershkruar dashurin...
Mos u shtang kurre ne dashuri se do ta humbesh...
Menyra per te patur dashuri eshte te japesh dashuri...
Fati me i madh ne jet eshte pergjegja ne dashuri...
Nese je mesuar te kesh dashuri je mesuar te jetosh...
Dy njerez te dashuruari tregojn njeri tjetrit mijera gjera pa fol fare...
Nese i frigohesh dashuris atehere i frigohesh jetes...
Ne qofte se e di qka eshte dashuria atehere e di nga dashuria...
Besimi eshte vertetimi i dashurise...
Gjerat me te mira ne bote jan te ndihen vetem me zemer...
Ai qe nuk mund te fal ai nuk ka dashuri...
Kur nuk ke dashuri ateher je i varfer...

edhe nese qielli behet det
edhe nese fushat behen male
edhe nese tere bota digjet
edhe nese toka rrotullohet
edhe nese me qindra mijera vite vazhdojm se shkruari
kurre nuk do te arrijm ta pershkruajm dashurin
dashuria eshte diqka qe nuk pershkruhet as me laps as me pende
dashuria eshte diqka e fresket vetem mund ta ndjejm.........
e ndjejm me shpirt
e fitojm me zemer
e flasim me goje
ju pershendes miq te dashur dhe ju deshiroj te mirat
porosia eshte
PA DASHURI SIKUR PA SY
duaje ate qe ta fali jeta
sinqerisht Flaka


Dashuria eshte Sex :oops: :wink:

Tomori
15-08-05, 08:25
Dashuria eshte mashtrim permi mashtrime!

Sy_kaltra
26-08-05, 11:54
Dashuria asht Dhembje dhe Gezim te dya takohen ne dashuri .
Ne mes te nje dashurie ku rjedh Loti ai do rjedh o nga Gezimi o Nga dhembja.


Me respekt Sy_Kaltra

turisti
28-08-05, 00:39
Dashuria eshte mashtrim permi mashtrime!

Jo,por eshte gezim mbi gezimit. :P

Xhino
30-08-05, 04:19
Dashurija ėsht qe kur shpirti njeh.. reflektin tek njė tjetėr..

Le Grand Amour c'est quand l'ame reconnais sont reflet conforme chez un autre étre..

P.S spo di mir shqip me shkru.. qet fjal qysh e di frangjisht :?

Reana
30-08-05, 07:03
Dashurija ėsht qe kur shpirti njeh.. reflektin tek njė tjetėr..

Le Grand Amour c'est quand l'ame reconnais sont reflet conforme chez un autre étre..

P.S spo di mir shqip me shkru.. qet fjal qysh e di frangjisht :?

hemmmm :P

Lona
30-08-05, 10:36
Dashuria e vertet eshte Lidhje qe te mbyt dhe nuk te le shikosh pertej saj, qe i ben gjithe njerezit te duken me te shemtuar se ai qe do.

Lona/-/

turisti
30-08-05, 11:53
Dashuria e vertet eshte Lidhje qe te mbyt dhe nuk te le shikosh pertej saj, qe i ben gjithe njerezit te duken me te shemtuar se ai qe do.

Lona/-/

Po,shoqe e nderuar.Dashuria dhe simptomet e sajna jane edhe te rrezikshmet.....

Sinqerisht.
TURISTI. :P

Kercovari
30-08-05, 12:07
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

turisti
30-08-05, 12:14
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

:shock: :shock: Au,po keq je helmue me dashuri. :( :wink:

Sy_kaltra
30-08-05, 12:15
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

:shock: :shock: Au,po keq je helmue me dashuri. :( :wink:

Dashuria helmon njerez te dashur :wink:

turisti
30-08-05, 12:20
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

:shock: :shock: Au,po keq je helmue me dashuri. :( :wink:

Dashuria helmon njerez te dashur :wink:

Jo,por nga njerez te dashur helmohet dashuria....

Kercovari
30-08-05, 12:23
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

:shock: :shock: Au,po keq je helmue me dashuri. :( :wink:

E po kur te kafshon kobra ilaq s`ka. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
30-08-05, 12:24
Jo,por nga njerez te dashur helmohet dashuria....

Nga te helmuarit helmohet Dashuria sepse aja lind e embel ..

turisti
30-08-05, 12:25
Dashuria,arene lufte ku shihen vetem ndjenjat ne forme shigjete te zerdisur te cilat te godasin zemren dhe shpirtin.... :lol: :wink:

:shock: :shock: Au,po keq je helmue me dashuri. :( :wink:

E po kur te kafshon kobra ilaq s`ka. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Ka,ka per kobren,por per helmin curare nuk di tash a ka....

turisti
30-08-05, 12:26
Jo,por nga njerez te dashur helmohet dashuria....

Nga te helmuarit helmohet Dashuria sepse aja lind e embel ..

Pse a eshte dashnia bakllave a? :shock:

Sy_kaltra
30-08-05, 12:30
Pse a eshte dashnia bakllave a? :shock:


Kur te biesh ne dashuri asht me e embel se bakllava
Si e koncepton ti fjalen Dashuri ??

Marigona-KS
30-08-05, 12:42
Dashuria ėshtė ndjenja me e madhe qe e bėn njeriun te lumtur!
Dashuria vjen dhe ateher kur ti nuk e pret!
Dashuria lind edhe aty ku ti nuk e mendon!
Dashuria shuhet edhe ateher kur ti nuk mundesh ta besosh!
Sa shumė gjera te bukura e sa shumė vuatje ka dashuria, ėshtė nje virus qe mezi shpeton, por kush dashuron gezon!!

turisti
30-08-05, 17:09
Pse a eshte dashnia bakllave a? :shock:


Kur te biesh ne dashuri asht me e embel se bakllava
Si e koncepton ti fjalen Dashuri ??

Kete pergjegjje e dua une nga ti,sepse,une kam shkruar aq shume per dashuri ketu ne forum,sa qe ,nese i lexon temat e vjetra dhe sendet rreth dashuri,do te kuptojsh mendimin tim,por per ta shuar kurreshtjen tende :"Dashuria ėshtė qender prushi,e pavdekshme dhe e pa skajshme ne neve,tė cilėn asgjė nuk mundet me e kufizue ose me shue." :P :wink:

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
30-08-05, 17:18
Kete pergjegjje e dua une nga ti,sepse,une kam shkruar aq shume per dashuri ketu ne forum,sa qe ,nese i lexon temat e vjetra dhe sendet rreth dashuri,do te kuptojsh mendimin tim,por per ta shuar kurreshtjen tende :"Dashuria ėshtė qender prushi,e pavdekshme dhe e pa skajshme ne neve,tė cilėn asgjė nuk mundet me e kufizue ose me shue." :P :wink:

Sinqerisht,
TURISTI. :P

turisti se paru ju pershendes :arrow:
Keni plotesisht te drejt sepse un ndoshta nuk kam lexu edhe as postime tuat e aq me pak sa i perket temes Dashuris Mirpo me qe jeni kureshtar te dini se si un e e konceptoj fjalen dashuri ate here keni nderin..

Ne aspektin morfologjik ndjenat dhe parandjenjat egzagjerohen ne menyr empericite duke bere skena romantike dhe ne fund ajo bie ne perfundim me shkakun DASHURI..
Nese mendoni dhe i beni pytje vetvetit, se ēka e shtyen njerin ti dhurohet dikujt tjeter, patjeter te vjen ne mend se eshte dashuria. Se pari njeriu meson me dasht duke dashuruar, por nuk mundet te identifikohet diēka specifike e dashurise, nje ndjenje, nje emocion, nje dashuri. Aktiviteti i dashurise eshte diēka e jashtme, nje sjellje qe manifestohet me nje emocion qe deshira eshte te pranohet diēka e perzemert por ne te njejten kohe edhe kerkimi qe te dhurohet vetvetja!Te jesh i dashuruar eshte lulja qe jep frytin, por ende nuk eshte dashuri, eshte nje kerkes qe pregadit dashurin. Dashuria kerkon mundim, kerkim, emocion, ushtrim, nje pregaditje specifike. Dashuria eshte me bere tjetrin te dal jasht ai qe duhet te jete, ashtu si eshte ne vetveti. Dashuria ka nje ēmim, qe une paguaj aq sa jam ne gjendje te jap diēka, sepse humbi diēka, prandaj sa te humbi aq pasurohem me dashuri.

turisti
30-08-05, 17:31
Kete pergjegjje e dua une nga ti,sepse,une kam shkruar aq shume per dashuri ketu ne forum,sa qe ,nese i lexon temat e vjetra dhe sendet rreth dashuri,do te kuptojsh mendimin tim,por per ta shuar kurreshtjen tende :"Dashuria ėshtė qender prushi,e pavdekshme dhe e pa skajshme ne neve,tė cilėn asgjė nuk mundet me e kufizue ose me shue." :P :wink:

Sinqerisht,
TURISTI. :P

turisti se paru ju pershendes :arrow:
Keni plotesisht te drejt sepse un ndoshta nuk kam lexu edhe as postime tuat e aq me pak sa i perket temes Dashuris Mirpo me qe jeni kureshtar te dini se si un e e konceptoj fjalen dashuri ate here keni nderin..

Ne aspektin morfologjik ndjenat dhe parandjenjat egzagjerohen ne menyr empericite duke bere skena romantike dhe ne fund ajo bie ne perfundim me shkakun DASHURI..
Nese mendoni dhe i beni pytje vetvetit, se ēka e shtyen njerin ti dhurohet dikujt tjeter, patjeter te vjen ne mend se eshte dashuria. Se pari njeriu meson me dasht duke dashuruar, por nuk mundet te identifikohet diēka specifike e dashurise, nje ndjenje, nje emocion, nje dashuri. Aktiviteti i dashurise eshte diēka e jashtme, nje sjellje qe manifestohet me nje emocion qe deshira eshte te pranohet diēka e perzemert por ne te njejten kohe edhe kerkimi qe te dhurohet vetvetja!Te jesh i dashuruar eshte lulja qe jep frytin, por ende nuk eshte dashuri, eshte nje kerkes qe pregadit dashurin. Dashuria kerkon mundim, kerkim, emocion, ushtrim, nje pregaditje specifike. Dashuria eshte me bere tjetrin te dal jasht ai qe duhet te jete, ashtu si eshte ne vetveti. Dashuria ka nje ēmim, qe une paguaj aq sa jam ne gjendje te jap diēka, sepse humbi diēka, prandaj sa te humbi aq pasurohem me dashuri.

"Sy_kaltra" e respektuar,

Ke gjasa per ta perjetuar dashurien ashtu siq eshte teoritikisht,sepse dashuria nuk porositet,as qe mundemi totalish te pergatitemi per te.Ajo vjen papritmas,me plot intenzitet dhe "shkaterrim" psiqik ku secili person fiton aq sa kontribon,me kusht qe teoria perputhet dhe realizohet ne praktike.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
30-08-05, 17:41
"Sy_kaltra" e respektuar,

Ke gjasa per ta perjetuar dashurien ashtu siq eshte teoritikisht,sepse dashuria nuk porositet,as qe mundemi totalish te pergatitemi per te.Ajo vjen papritmas,me plot intenzitet dhe "shkaterrim" psiqik ku secili person fiton aq sa kontribon,me kusht qe teoria perputhet dhe realizohet ne praktike.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

turisti ne ketu jemi te shprehim mendime te ndryshme jo te impunojm mendime askujt,,Ai ishte mendimi veq i imi ti apo edhe te gjith te tjeret mund te jen kunder ,,Po megjithate un shpreha mendimin tim aq sa di ..un personalisht e qmoj mendimin e gjdo kujna sepse asht mendimi tina/saj shprehjet Jo fyese ofenduese duhet qmuar qfar do qofshin dhe nga kush do qofshin ato...
ishit kureshtar te dinit mendimin tim un e tregova :wink:

Shum respekt per juve turisti

Sy_Kaltra..

turisti
30-08-05, 17:49
"Sy_kaltra" e respektuar,

Ke gjasa per ta perjetuar dashurien ashtu siq eshte teoritikisht,sepse dashuria nuk porositet,as qe mundemi totalish te pergatitemi per te.Ajo vjen papritmas,me plot intenzitet dhe "shkaterrim" psiqik ku secili person fiton aq sa kontribon,me kusht qe teoria perputhet dhe realizohet ne praktike.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

turisti ne ketu jemi te shprehim mendime te ndryshme jo te impunojm mendime askujt,,Ai ishte mendimi veq i imi ti apo edhe te gjith te tjeret mund te jen kunder ,,Po megjithate un shpreha mendimin tim aq sa di ..un personalisht e qmoj mendimin e gjdo kujna sepse asht mendimi tina/saj shprehjet Jo fyese ofenduese duhet qmuar qfar do qofshin dhe nga kush do qofshin ato...
ishit kureshtar te dinit mendimin tim un e tregova :wink:

Shum respekt per juve turisti

Sy_Kaltra..

Shoqe e nderuar,
Nuk thash asgje ofenduese e as qe mendova diēka ashtu,sepse plotsisht pajtohem edhe me mendimin tende dhe me ate qe thua lidhje me respektimin e mendimit te tjerve dhe gjithashtu per imponim,sepse nese diēka nuk dua ne jete,nder te tjerat ajo eshte dhumin nė mendim.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
30-08-05, 17:51
Respekt per juve Turisti ...sepse pasi qe shenova paramendova se do me keq kuptoni po me gjithate kam respekt ndaj juve dhe mendimeve tuaja...

:wink:

turisti
30-08-05, 17:55
Respekt per juve Turisti ...sepse pasi qe shenova paramendova se do me keq kuptoni po me gjithate kam respekt ndaj juve dhe mendimeve tuaja...

:wink:

Nuk ka problem e nderuara,sepse edhe mua me ka ndodhur shumehere.
Je e mireseardhun gjithmone per diskutim te cilesdo teme.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
30-08-05, 17:56
Te faleminderit turisti...

Me respekt Sy_Kaltra.

turisti
30-08-05, 18:01
Te faleminderit turisti...

Me respekt Sy_Kaltra.

Me nder ēofsh e nderuara.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

turisti
30-08-05, 18:05
"Dashuria nuk eshte rezultati i knqesise seksuale,por knaqesia seksuale eshte rezultati i dashurise".

Sy_kaltra
30-08-05, 18:13
Dashuria eshte shum me vleer per ata qe e kuptoin fjalen DASHURI.

Nganjehere dashuria te gjalleron, por nganjeher te lendon dhe bie posht mendimi se dashuria mund te jete gje prefekte.

Xhino
30-08-05, 19:09
Dashurija ėsht qe kur shpirti njeh.. reflektin tek njė tjetėr..

Le Grand Amour c'est quand l'ame reconnais sont reflet conforme chez un autre étre..

P.S spo di mir shqip me shkru.. qet fjal qysh e di frangjisht :?

hemmmm :P

Reana qashtu diēka pi bjen shqip , frangjisht ta kisha spjegu ma vizllushėm :P

dr1ta
30-08-05, 23:10
Dashuria esht cmenduri :P

Dashuria esht jo kontroll ndaj vetvetes :P

MemphiSx
30-08-05, 23:18
Dashuria eshte sheqer me shkop :P

dr1ta
30-08-05, 23:25
Dashuria esht speca cara :D :P

Xhino
30-08-05, 23:46
jo Fafaruna , n'turshi e shtit krejt ket dashuri ju haahah, me dal ka tema Gatime dhe kuzhina :P :P

Sy_kaltra
30-08-05, 23:47
jo Fafaruna , n'turshi e shtit krejt ket dashuri ju haahah, me dal ka tema Gatime dhe kuzhina :P :P

ahhahahahah Xhino

dr1ta
30-08-05, 23:53
jo Fafaruna , n'turshi e shtit krejt ket dashuri ju haahah, me dal ka tema Gatime dhe kuzhina :P :P


Te djeg valla :lol: :P

Xhino
30-08-05, 23:58
shkrumu m'ka :cry:

turisti
31-08-05, 08:25
Dashuria eshte vuajtja e pashmangshme. :(

Psikologu
01-09-05, 10:35
Dashuria ėshtė qeshtja e ndjenjės e jo e dėshirės.
Dashuria ėshtė njė, por jeton nė dy zemra.
Dashuria ėshtė pėlhurė qė e thuri natyra dhe e zbukuroi fantazia.
Tė gjithė ata qė dashurojnė janė tė gatshėm tė dyshojnė.
Vdis por mos jep puthje pa dashuri.
Dashuria ėshtė i vetmi pasion qė paguhet me njė monedhė tė cilen e bėn vetė.
Puthja ėshtė himni i dashuris.
Puna mė e zakonshme pėr tė dashuruarit ėshtė heshtja.
Nė rini jetojmė qė tė dashurojmė, nė pleqėri dashurojm qė tė jetojmė.
Pėr dashurinė xhelozia ėshtė shoqja mė e ngushtė. por edhe armikja mė e madhe.
Shpirti ka thesare qė i zbulon vetėm dashuria.
Tė dashurosh ėshtė cmenduri, tė luash me ndjenja ėshtė krim.
Edhe nė kasollėn mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
Zemėrimi i dy tė dashuruarve ėshtė si shiu i pranverės.
Dhembja tė bėn tė qashė, dashuria tė flasėsh.
Nuk ka gjė mė tė tmershme sesa tė duash, e tė mos duan.
Nėse nuk tė ka prekur dashuria, je duke ecur nėpėr errėsirė.
Xhelozia lind gjithmonė bashkė me dashurinė, por nuk vdes gjithmonė bashkė me tė.
Pėrbetimet e dashurisė nuk arrijnė nė veshėt e hyjnive.

turisti
02-09-05, 09:47
Dashuria eshte fushebeteja vetem per guximtaret. :P :P

Kaltrushi
02-09-05, 10:02
Dashuria eshte fushebeteja vetem per guximtaret. :P :P


:D :D :D

Lona
02-09-05, 10:02
Dashuria lind per nje vezhgim, zmadhohet me nje buzeqeshje, lulezon me nje puthje,
Dashuria nuk njeh vite por ajo gjithmon linde,te dashurosh dhe te te dashurojne do te thote te ndjesh diellin nga te dy anet,
Dashuria eshte nga ato te pakta gjera qe nuk mund ti jepet kujtdo!!!!!!

Pershendetje, te gjithve ju deshiroj shume shume fate ne dashuri.

Sinqerisht,
Lona

Psikologu
02-09-05, 10:26
Dashuria e vertet njerzore mund tė jetė e bazuar vetem nė respektin e ndersjellė tė dinjitetit njerzorė te njeri-tjetri dhe nė asnjė kaprico tė ndjenjave dhe nė asnje trill tė zemres. (Bjelinski)

turisti
02-09-05, 11:27
Dashuria eshte fushebeteja vetem per guximtaret. :P :P


:D :D :D

:wink: :wink:

Urata
02-09-05, 14:48
Dashuria lind per nje vezhgim, zmadhohet me nje buzeqeshje, lulezon me nje puthje,
Dashuria nuk njeh vite por ajo gjithmon linde,te dashurosh dhe te te dashurojne do te thote te ndjesh diellin nga te dy anet,
Dashuria eshte nga ato te pakta gjera qe nuk mund ti jepet kujtdo!!!!!!

Pershendetje, te gjithve ju deshiroj shume shume fate ne dashuri.

Sinqerisht,
Lona

Vetė thelbi i jetės...

Kercovari
03-09-05, 10:37
Por edhe vuajtje

Pasoja serioze nga vuajtjet e dashurise ne ngjashmeri mes patollogjise dhe dashurise.
Studjuesja italiane Donatella Marazziti ka zbuluar se ne momentin qe bie ne dashuri,nivelet e serotonines jan te ngjashme me ato te pacientet qe vuajne na sqetsimet opsesive-kompulsive.Dashuria pasionante pershkruhet si nje gjendje deshire intensive per te dashuren/te dashurin.
E nese eshte reciproke,dashuria shoqerohet me lumturi,eufori dhe ekstaze:por keto emocione jan gjithmon te shoqeruara edhe me ndjenja te tilla si.ankthi,xhelozia dhe trishtimi.Eshte e pamundur te perjetosh dashurin pasionate ne mungese te ketyre vuajtjeve psikollogjike.
Po sipas specialisteve,problemi nuk duhet nenvlersuar aspak,sepse shume persona nuk arrijne te menaxhojne intensitetine e dashurise dhe ose jan destabilizuar nga dashuria,ose vuajne nga nje dashuri pa pergjigje.
Simptomat perfshine manine(ekzaltim,vetevlersim te larte,tendence per te berre dhurata te shtrejta),depresion,shqetsime obsesive kompulsive,simptoma qe i lidhin me psikopatollogjite.
Dhe ketu veret qarte se ekzistone nje situate qe eshte ne gjendje te shkaktoje nje traume te vertet mendore,madje edhe ne disa rasta edhe vdekjen.

Domira
03-09-05, 11:21
Por edhe vuajtje

Pasoja serioze nga vuajtjet e dashurise ne ngjashmeri mes patollogjise dhe dashurise.
Studjuesja italiane Donatella Marazziti ka zbuluar se ne momentin qe bie ne dashuri,nivelet e serotonines jan te ngjashme me ato te pacientet qe vuajne na sqetsimet opsesive-kompulsive.Dashuria pasionante pershkruhet si nje gjendje deshire intensive per te dashuren/te dashurin.
E nese eshte reciproke,dashuria shoqerohet me lumturi,eufori dhe ekstaze:por keto emocione jan gjithmon te shoqeruara edhe me ndjenja te tilla si.ankthi,xhelozia dhe trishtimi.Eshte e pamundur te perjetosh dashurin pasionate ne mungese te ketyre vuajtjeve psikollogjike.
Po sipas specialisteve,problemi nuk duhet nenvlersuar aspak,sepse shume persona nuk arrijne te menaxhojne intensitetine e dashurise dhe ose jan destabilizuar nga dashuria,ose vuajne nga nje dashuri pa pergjigje.
Simptomat perfshine manine(ekzaltim,vetevlersim te larte,tendence per te berre dhurata te shtrejta),depresion,shqetsime obsesive kompulsive,simptoma qe i lidhin me psikopatollogjite.
Dhe ketu veret qarte se ekzistone nje situate qe eshte ne gjendje te shkaktoje nje traume te vertet mendore,madje edhe ne disa rasta edhe vdekjen.

I nderuari Kercovari nuk dyshoj aspak se kjo teori per dashurine nuk eshte shkencore. Mirpo nuk mendoj se kjo teori eshte e pergjithshme ose e qendrueshme per nivelin te themi te anetareve te forumit tone psh. Mund te identifikohen keto simptome te nejrez te cilet nuk jane perplasur me pervoja jetesore dhe te cilet nuk kane i kane veti nje qellim per jete familjare dhe trashegimi. Ndoshta njerez me ndonje lloj te metash mendore ...
E sa iu perket te rijve tanime kane ndryshuar konceptet per dashurine per shkak te menyres se komunikimit krejtesisht te lire pa komplekse, materializmit te tyre si dhe vetedijes se te rijve per ta shijuar jeten, ketu dhe menjihere dhe pa iluzione.
Simptomet te cilat i ke pershkruar mua me duket se mund te jene si ēdo semundje tjeter dhe raste qe kerkojne sherime serioze.

Pershendetje

Kercovari
03-09-05, 11:31
Domira e nderuar

Une postova vetem nje zbulim te zonjes Donatella Marazziti.
Te shofim qe do te thone te tjeret.
Cmoje larte mendimin e juaj e nderuar,edhe pse ka shumcka te verteta ne studimet e zonjes ne fjale.

turisti
09-09-05, 10:09
Dashuria eshte aq e thjesht dhe aq e komplikuar njekohesisht. :wink:

Flaka_1
11-09-05, 01:57
''Jeta eshte nje rruge DASHURIA e ben te vertet''

Zana_ch
18-09-05, 10:20
Dashurija ashte sikur semundja e rende ........ne qofte se je i semur te duhet nje kohe e gjate per tu shureu.....kshtu qe edhe per dashuri te duhet nje kohe e gjate per ta harrue .......dashurine e vertete :x :x :x

turisti
18-09-05, 23:22
Dashuria eshte bukuria e manushaqes me kokefortesien e magarit.

Gjumashja
19-09-05, 09:37
dashruia eshte shoqja e nenes sime :P :lol: :lol: :lol:

zemermiri
19-09-05, 16:01
Eshte dicka e shpikur , nuk ekziston fare .

turisti
19-09-05, 21:18
:P Dashuria ėshtė ilaq i vuajtjės. :P

turisti
19-09-05, 21:20
Eshte dicka e shpikur , nuk ekziston fare .

Nicku yt tregon tjeter,i nderuar. :P

dr1ta
19-09-05, 23:24
Eshte dicka e shpikur , nuk ekziston fare .

Nicku yt tregon tjeter,i nderuar. :P


:)

zemermiri
20-09-05, 14:11
Dashuria eshte shpikur nga njerezit e dobet dhe vazhdon edhe sot te sherbej si justifikim ndaj dobesive te vetevetes.E njejte sikur feja ,me miloana njeres besojne ne dicka te pa sqarueshme .

turisti
21-09-05, 10:32
Dashuria eshte shpikur nga njerezit e dobet dhe vazhdon edhe sot te sherbej si justifikim ndaj dobesive te vetevetes.E njejte sikur feja ,me miloana njeres besojne ne dicka te pa sqarueshme .

-zemermiri i quditshem-,

Nese njerzit e dobet e kan zbuluar dashurine, ēka kan zbuluar ateherit njerzit e forte????? Ose:nese dashuria eshte justifikim ndaj dobesive te vetvetes,cili eshte justifikim i krimineleve dhe i shtazeve????

Fakt qe me miliona njerez besojne ne dicka te pa sqarueshme a din pse? :arrow: Sepse besojne ne ndjenjat e veta me te cilat kan lindur dhe cilat ende funksionojne dhe te cilat i afrojne deri tek dashuria e kjo deri tek knaqesia shpirterore :P .

Me respekt,
TURISTI.

zemermiri
21-09-05, 14:39
Njerezit e forte besojne ne fakte , ndersa sa i perket ndjenjave me te cilat linde njeriu nuk munde te flas sepse nuk me kujtohet qe kam pas ndonje ndjenje te veqant .

turisti
22-09-05, 00:00
Njerezit e forte besojne ne fakte , ndersa sa i perket ndjenjave me te cilat linde njeriu nuk munde te flas sepse nuk me kujtohet qe kam pas ndonje ndjenje te veqant .

Ajo eshte krejt tjeter pune.Edhe ate menyre e kuptoj.

Te pershendes,
TURISTI. :P

turisti
27-09-05, 12:29
Dashuria ėshtė fshehtėsi e perjetshme. :wink:

Murgesha
27-09-05, 12:40
Dashuria ėshtė Hidrocentral qė shpenzon Energji.

turisti
27-09-05, 12:50
Dashuria ėshtė Hidrocentral qė shpenzon Energji.

Uh, 100% e sakte,e nderuara. :P

Murgesha
28-09-05, 12:01
"Kush e don jetėn, dashuron dashurin, kush dashuron dashurinė kėrkon dhimbjen"

Murgesha
28-09-05, 12:04
"Dashuria shpėrthen si ajo lulja qė ēel nga toka pa e mbjellur dora e njeriut."

spirl_girls
28-09-05, 12:06
Dashuria ėshtė njė lojė bizhozi qė dikush humb...e dikush fiton...pra dikush qesh....e dikush qanė.!

Lind me njė shikim...rritet me njė tė puthur....dhe pėrfundon me njė pikė lot...ajo vjen pa trokitur dhe largohet pa tė thėnė lamtumirė...disa e provojnė disa jo,por jetojnė me emrin e saj....

doGzona
03-10-05, 00:10
Fjale e embel,e bukur dhe e mbushur me plot mistere eshte dashuria.
Nje ndjenje e paster,e sinqerte,e mahnitshme kur respektohet nga
vajza dhe djali.Eshte e paster si debore mali dhe delikate porsi kristali.
Eshte ndjenja me magjike qe njeriut i jepet ta jetoje.Kur ajo eshte
e forte,asnje s'mundet ta coptoje.Nese ajo behet nje themel i hekurt
per shtepine atehere kjo ndertese do te jete me e hijshmja,e larta dhe e mrekullueshmja.
Brenda saj do te mbizoterojne tre cilesite e kesaj
dashurie:1)Miresia, 2)Sinqeriteti, 3)Lumturia.Me pak fjale "parajsa".
Nese ne zemren e cdo njeriut triumfon kjo ndjenje,atehere ajo behet me
e gjate se vete jeta.La gjurmet e saj ne te,duke u kthyer ne nje legjende,
tamam si "ROMEO dhe XHULIETA".

turisti
03-10-05, 10:59
:P Dashuria kur lulzon,ėshtė lulja qe nuk vyshkėt kurė. :P

doGzona
03-10-05, 22:58
Dashuria eshte e dalur nga cdo fjale dhe thenje e bute , nga cdo ndjenje e cila ka te beje me gezimin , lumturin dhe qetesin shpirterore.
Dashuria duhet te mbetet si nje ideale i paster njerzore duke perfshi me veti edhe besnikerin , realitetin dhe lumturin dhe duke hudhur anesh c do te keqe e cila lidhet me fjalen dashuri.
Sikur dashuria te mos egzistone , sdo te egzistone as bota e as njerzia , por kjo egziston dhe ndertohet ne humanitetin e njeriut, ne respektin dhe ne imunitetitn personal.

turisti
04-10-05, 01:02
Dashuria eshte e dalur nga cdo fjale dhe thenje e bute , nga cdo ndjenje e cila ka te beje me gezimin , lumturin dhe qetesin shpirterore.
Dashuria duhet te mbetet si nje ideale i paster njerzore duke perfshi me veti edhe besnikerin , realitetin dhe lumturin dhe duke hudhur anesh c do te keqe e cila lidhet me fjalen dashuri.
Sikur dashuria te mos egzistone , sdo te egzistone as bota e as njerzia , por kjo egziston dhe ndertohet ne humanitetin e njeriut, ne respektin dhe ne imunitetitn personal.

Topi nuk e lun shoqe e nderuar,por shumica e mashkujve dhe femrave nuk don mi dit keto fjalet e tua,sepse nuk i konvenojne ja nuk e kuptojne keshtu dashurine dhe i duket e huaj..... :(

Kercovari
04-10-05, 16:47
Shume kohe me u dashte te gjeje pergjigje edhe pse me pelqen thenja e dogzones.
Sikur Ajnshtajni te kishte menduar se edhe dashuria i perket formules se realativitetit,me shpejte do te zbulonte dashurine se ate qe ka zbulu.Po me duket se i mjeri nuk ka mendu aspak per dashuri.Dashuria,njohje e dy shpirtrave,nderim fotografish,telefonata tre kater here ne dite,nxitim,stres,ne kohe te fundit biseda ne msn,dhe e gjithe kjo em shpejtesi te madhe deri ne bashkim te dy shpirtrave te pervuajtur dhe te raskapitur qe me ne funde te jetojne te lumtur.
Kushedi a mundet me mua Ajnshtajni,sikur te ishte gjalle do te me shtrinte doren. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
04-10-05, 18:04
Shume kohe me u dashte te gjeje pergjigje edhe pse me pelqen thenja e dogzones.
Sikur Ajnshtajni te kishte menduar se edhe dashuria i perket formules se realativitetit,me shpejte do te zbulonte dashurine se ate qe ka zbulu.Po me duket se i mjeri nuk ka mendu aspak per dashuri.Dashuria,njohje e dy shpirtrave,nderim fotografish,telefonata tre kater here ne dite,nxitim,stres,ne kohe te fundit biseda ne msn,dhe e gjithe kjo em shpejtesi te madhe deri ne bashkim te dy shpirtrave te pervuajtur dhe te raskapitur qe me ne funde te jetojne te lumtur.
Kushedi a mundet me mua Ajnshtajni,sikur te ishte gjalle do te me shtrinte doren. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Dashuria eshte mjeshtri mes : te pervuajtures,te raskapitures dhe te lumtures.

Ketu deshton edhe AJNSHTAJNI shoki. :wink:

Kercovari
04-10-05, 18:29
Shume kohe me u dashte te gjeje pergjigje edhe pse me pelqen thenja e dogzones.
Sikur Ajnshtajni te kishte menduar se edhe dashuria i perket formules se realativitetit,me shpejte do te zbulonte dashurine se ate qe ka zbulu.Po me duket se i mjeri nuk ka mendu aspak per dashuri.Dashuria,njohje e dy shpirtrave,nderim fotografish,telefonata tre kater here ne dite,nxitim,stres,ne kohe te fundit biseda ne msn,dhe e gjithe kjo em shpejtesi te madhe deri ne bashkim te dy shpirtrave te pervuajtur dhe te raskapitur qe me ne funde te jetojne te lumtur.
Kushedi a mundet me mua Ajnshtajni,sikur te ishte gjalle do te me shtrinte doren. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Dashuria eshte mjeshtri mes : te pervuajtures,te raskapitures dhe te lumtures.

Ketu deshton edhe AJNSHTAJNI shoki. :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
04-10-05, 18:45
Dashuris Po i hudhe krip e gjelbezob at :roll:
Dashuris po i hudhe sheqer e embelzon at :wink:

Kercovari
04-10-05, 18:57
Dashuris Po i hudhe krip e gjelbezob at :roll:
Dashuris po i hudhe sheqer e embelzon at :wink:

E une hudh sheqer e gjeje krype. :lol: :cry: :wink:

turisti
04-10-05, 20:46
Dashuris Po i hudhe krip e gjelbezob at :roll:
Dashuris po i hudhe sheqer e embelzon at :wink:

E une hudh sheqer e gjeje krype. :lol: :cry: :wink:

Mvare kur eshte bere hudha: ne rini ja pleqeri. :wink:

turisti
04-10-05, 20:47
E dita qe nuk ka gjasa kunder teje. :wink:

Kercovari
05-10-05, 16:09
E dita qe nuk ka gjasa kunder teje. :wink:

:lol: :lol: :lol: Kurqysh :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
05-10-05, 16:15
E dita qe nuk ka gjasa kunder teje. :wink:

:lol: :lol: :lol: Kurqysh :lol: :lol: :lol: :wink:

Jo de jo,sepse se ka ngroh dielli i MEXICO-s. :wink:

Lona
10-10-05, 14:49
Tere nje liber ne nje fjale, i tere oqeani ne nje pike, loti shtate pale qiell ne nje shikim fortune ne nje ofsham, rrufe ne nje prekje, nje mije vjet ne nje cast! kjo eshte dashuri,<Tuper>.

:roll: Dashuria eshte romani i zemres

daschnori
11-10-05, 01:03
Dashuria esht nje fjal shum e madhe. sepse per te qen i dashuruar esht gjera ma e mira ne bot!!! Nese nuk ke dashuruar, nuk e ke perjetuar jeten akoma...

turisti
12-10-05, 00:30
Dashuria eshte kur i fergoj nuses saballek e ajo me pyet :a po ma maron edhe salladen".:( :roll:

turisti
12-10-05, 20:35
Dashuria ėshtė shėrbėtorja e tė dashuruarve. :P

daschnori
13-10-05, 16:25
dashuria esht dashnor... :lol: :lol: :lol:

LEDHATIMI
18-10-05, 15:21
Dashuria eshte perkryeshmeri dhe harmoni kozmike.

turisti
19-10-05, 13:48
Dashuria eshte shkuma.Ju relakson dhe zhduket. :(

doGzona
19-10-05, 14:01
Dashuria eshte forca me e madhe qe eksiston tek nje njeri , sepse ajo edhe me te fortin dhe me te madhin e perkul , por kur theme dashuri , e kam fjalen ne realitet , seriozitet e jo vetem ne thenjen e saj.

Kercovari
19-10-05, 18:20
Jo vullnetarisht erdhem ne kete bote..erdhem me dashuri per te dashuruar..u ritem qe nje dite te dashurojme edhe ne anise dashuria fillon qe ne gjirin e nenes...shkojne e vijne dashuri nga me te ndryshmet..por ate dashuri qe e ndjen thelle ne shpirte..vdes jo vullnetarisht bashke me ne.Kushedi,dikush edhe ka vdeke prej dashuris. :wink:

Murgesha
19-10-05, 18:39
Jo vullnetarisht erdhem ne kete bote..erdhem me dashuri per te dashuruar..u ritem qe nje dite te dashurojme edhe ne anise dashuria fillon qe ne gjirin e nenes...shkojne e vijne dashuri nga me te ndryshmet..por ate dashuri qe e ndjen thelle ne shpirte..vdes jo vullnetarisht bashke me ne.Kushedi,dikush edhe ka vdeke prej dashuris. :wink:

S`ka dyshim se kanė vdekė edhe prej dashnisė, por po mė intereson se ku e kanė lėn dashninė se?? :roll: :roll:

Kercovari
19-10-05, 18:42
E kan shti ne varre vetem dashnin e tyre,e ajo dashni qe ka mbete gjalle ja ka msy me tjetrin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Vdis si te vdiset. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
19-10-05, 18:49
E kan shti ne varre vetem dashnin e tyre,e ajo dashni qe ka mbete gjalle ja ka msy me tjetrin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Vdis si te vdiset. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Ma mirė more pse a edhe nė varr me shku me dashni a?? :lol: :lol: :lol:

Kercovari
19-10-05, 18:51
Vetem athere zoti te i fale mekatet,se nuk e le tjterin ne halle. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kupid
19-10-05, 21:04
e paqenė

Kercovari
19-10-05, 21:32
e paqenė

:lol: :lol: Non Valiabl do te thuash. :wink:

Sy_kaltra
22-10-05, 21:33
Per mua dashuria asht shum e vlefshme ..

zana e maleve
24-10-05, 11:56
:shock: dashurija eshte nje labirint qe nese ne fillim e nis keq kurre rrugen nuk mund ta gjesh

turisti
24-10-05, 12:06
Kur e mban ne mend numrin e kepucve te partnerit,ēfare njyre i pelqen,cilat gjellerat i don,ēka e nervozon,ēka e gezon dhe si funksionon ai,edhe ksaj i thojne :P dashuria. :P :wink:

vjeshta
25-10-05, 23:00
Dashuria eshte mjalte,veq duhet me hanger nga te 2 palet :oops:

Murgesha
25-10-05, 23:22
Dashuria ėshtė......... :oops: :oops: Harrova ēka dashta me thėnė :(

vjeshta
25-10-05, 23:40
Dashuria ėshtė......... :oops: :oops: Harrova ēka dashta me thėnė :(
Fol moj mos te vjen marre qyyyyyyy,une fola valla :oops:

Murgesha
25-10-05, 23:42
Hajt moj se s`ke ēka marrohesh, dashuria ėshtė gjė e natyrshme. :wink:

DEA
25-10-05, 23:42
Akull ne vere, po duhet me i ndejt gati e me mbajt ne Friz :lol:

Murgesha
25-10-05, 23:45
Akull ne vere, po duhet me i ndejt gati e me mbajt ne Friz :lol:

Dashninė a?? :roll: :roll: :roll:

Kuku paska me u ftohė keq moj. :lol: :lol: :lol:

DEA
25-10-05, 23:45
Akull ne vere, po duhet me i ndejt gati e me mbajt ne Friz :lol:

Dashninė a?? :roll: :roll: :roll:

Kuku paska me u ftohė keq moj. :lol: :lol: :lol:
Me te nime moj :lol: :lol: :lol:

Murgesha
25-10-05, 23:53
Me te nime moj :lol: :lol: :lol:

Ncncncncncncncn, ishalla po mėsohesh nga tė nimet. :roll: :idea: :roll:

DEA
25-10-05, 23:54
Me te nime moj :lol: :lol: :lol:

Ncncncncncncncn, ishalla po mėsohesh nga tė nimet. :roll: :idea: :roll:
Po marre mesim privat ne kete lami :lol: :lol: :lol:

Murgesha
25-10-05, 23:57
Kurse unė po shkoj tani me ba dashni, se tybe vonė koka ba. :roll: :roll:

vjeshta
25-10-05, 23:58
Me te nime moj :lol: :lol: :lol:

Ncncncncncncncn, ishalla po mėsohesh nga tė nimet. :roll: :idea: :roll:
Po marre mesim privat ne kete lami :lol: :lol: :lol:
Edhe gratis :lol: :lol: :lol:

turisti
30-10-05, 19:39
Dashuria eshte shprese,pritje,vuajtje,demoralizim,gezim dhe mjegull.....

zana e maleve
30-10-05, 19:43
dashurija mund te jete shume e hidhur nese e humb ritmin e saj...... :oops: :oops: :oops:

turisti
30-10-05, 20:06
Dashuria eshte gabimi me pozitiv i njerzimit....

Kercovari
30-10-05, 20:09
dashurija mund te jete shume e hidhur nese e humb ritmin e saj...... :oops: :oops: :oops:

Nuk humbe dashuria ne ritem,humbim ne vete se dashuria nuk do tradhti.

Kercovari
30-10-05, 20:10
Dashuria eshte gabimi me pozitiv i njerzimit....

Po nese e sheh ne pasqyr te paster. :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
30-10-05, 21:07
Dashuria eshte gabimi me pozitiv i njerzimit....

Po nese e sheh ne pasqyr te paster. :lol: :lol: :lol: :wink:

Jo,une i shiqoj gjerat nga ana e mbrapme te pasqyres. :P

Kercovari
30-10-05, 21:09
Dashuria eshte gabimi me pozitiv i njerzimit....

Po nese e sheh ne pasqyr te paster. :lol: :lol: :lol: :wink:

Jo,une i shiqoj gjerat nga ana e mbrapme te pasqyres. :P

:lol: :lol: :lol: Kemi nis te behemi serioza shoki dhe duhet se te gjithe na shohin si budalla anise ne dime me shum s ete menqurit .

turisti
30-10-05, 21:16
Une nuk dua te behem i menqur vetem per nje gje:me veshtire e kan te kujdesen per -imixhin- se unehahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaha hahahahaahahahahaahahahahahahaahah.

Kercovari
30-10-05, 21:38
Une nuk dua te behem i menqur vetem per nje gje:me veshtire e kan te kujdesen per -imixhin- se unehahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaha hahahahaahahahahaahahahahahahaahah.

Edhe uen ri ashtu pra.hahahahaahahahahahahahahahahahah!

turisti
30-10-05, 21:43
Une nuk dua te behem i menqur vetem per nje gje:me veshtire e kan te kujdesen per -imixhin- se unehahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaha hahahahaahahahahaahahahahahahaahah.

Edhe uen ri ashtu pra.hahahahaahahahahahahahahahahahah!

Kesaj i thojne:dashuria e forte. :P

Kercovari
30-10-05, 21:47
Une nuk dua te behem i menqur vetem per nje gje:me veshtire e kan te kujdesen per -imixhin- se unehahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahahahaaha hahahahaahahahahaahahahahahahaahah.

Edhe uen ri ashtu pra.hahahahaahahahahahahahahahahahah!

Kesaj i thojne:dashuria e forte. :P

:lol: :lol: Po s`tallem me dashuri o shoki. :wink:

turisti
31-10-05, 00:24
Po shoki.Mund te thuhe:dashuria eshte seriozitet. :roll: :wink:

Kercovari
01-11-05, 19:13
Po shoki.Mund te thuhe:dashuria eshte seriozitet. :roll: :wink:

Po jo edhe per grate,ato shpejte dashurojne shpejte c“dashurojne. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Honesty^uk.
01-11-05, 20:20
Dashuria per mua eshte..............

kush je ti qe hyre pa trokitur ne zemertime?
ti qe zemren ma copetove,
mendjen ma dermove,
shpirtin ma pervellove...........

un jam nje zjarr i Madh.
hy ne cdo zemer
pervelloj ēdo njeri
emrin e kam DASHURI ...........

turisti
02-11-05, 02:39
Po shoki.Mund te thuhe:dashuria eshte seriozitet. :roll: :wink:

Po jo edhe per grate,ato shpejte dashurojne shpejte c“dashurojne. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Ndoshta ne te ardhmen do te paqetohet dhe shitet dashuria si suvenir i ralle... :wink:

Barbaroza
02-11-05, 11:10
Po shoki.Mund te thuhe:dashuria eshte seriozitet. :roll: :wink:

Po jo edhe per grate,ato shpejte dashurojne shpejte c“dashurojne. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari,gabim je dad's!Grate dashurojne veq njehere. :wink: :)

doGzona
02-11-05, 13:34
Te dashurosh ose te jesh i / e dashurar mendoj se eshte dallim i madhe ne kete drejtim.
Njeriu e vertet se dashuron por ne kete nuk ka kufizime se sa here , ku me shume e ku me pak , vetem qe dihet se dashuria e vertet nuk soset kurre dhe se ajo jeton cdo here.
Njeriu nuk mundet vetem te dashuroje ndokend e te mos jete i/e dashuruar po nga personi i kundert , pra mendoj qe te dashurosh duhet edhe te dashurojne qe te jete cdo gje e lidhur ne rrjetin e shtrenjete te dashuris.

Kercovari
03-11-05, 19:23
Po shoki.Mund te thuhe:dashuria eshte seriozitet. :roll: :wink:

Po jo edhe per grate,ato shpejte dashurojne shpejte c“dashurojne. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari,gabim je dad's!Grate dashurojne veq njehere. :wink: :)
Nuk thash se shpeshher dashurojne po shpejte oj barbaroza dhe shpejte c“dashurojne.Sdo pse keq e ke kuptu kete fjale qe kam shkru une. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
03-11-05, 19:57
Seriozisht:

Dashuria dmth -budallaqet-,sepse pa qene te dytat,nuk ka guxim per te paren. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

Kercovari
03-11-05, 20:12
Seriozisht:

Dashuria dmth -budallaqet-,sepse pa qene te dytat,nuk ka
guxim per te paren. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

E po kur e ke gojen mjalte skam qe thome bre shoki. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
03-11-05, 21:43
Seriozisht:

Dashuria dmth -budallaqet-,sepse pa qene te dytat,nuk ka
guxim per te paren. :P

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P

E po kur e ke gojen mjalte skam qe thome bre shoki. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

As une ty kur je :P digjital,hahahahaahahahaahahahaahahahaahahahaahaha hahaahahahaahahahahahaahahahahaahah. :P

Sy_kaltra
05-11-05, 22:10
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

turisti
05-11-05, 22:12
Dashuria eshte ajo e cila vjen pas mjegulles....

Sy_kaltra
05-11-05, 22:15
Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.

turisti
05-11-05, 22:18
Dashuria ėshtė mjeshtria qe te mbijetoni vuajtjen dhe dhimten...

Sy_kaltra
05-11-05, 22:20
E dua dashurine, sepse eshte lumturi, ndonese te jep ndonjehere trishtim, por prape eshte e bukur, sepse eshte DASHURI.

Honesty^uk.
05-11-05, 22:28
Fanar i pashuar qe mban gjalle ndjenjat dhe deshiren per te jetuar NJERIU

Kercovari
05-11-05, 22:32
Dashuria eshte ferri me i madh nese nuk di te besh parajs..parajsa pa dashuri eshte therr..

turisti
05-11-05, 22:52
Dashuria eshte:

- nje drandafill i fjetur,
- nje dhimte e ēuditshme ne zemren time,
- nje ylle qe flakron,
- nje tregim i eret i zemres sime...,
- nje vere qe mbahet ne mende..,
- nje moment kur nuk je e imja dhe nuk jam i yti..,
- nje moment kur syte e tu humbin shkelqimin e ngrohte,
- nje moment kur rrjedhin lotet,
- kur enderrat kthehen ne fillim dhe kur vetmia behet i vetmi shoku/qe i/e juaj... :( :(

Sy_kaltra
10-11-05, 20:44
Dashuria Eshte Nxitje Seksuale Per Te Rinjte, Shprehi Per Te Rriturit Dhe Ngushllim Per Pleqte.-dashuria Eshte Triumfi I Imagjinates Mbi Inteligjencen.

Kercovari
10-11-05, 21:48
Ka cofe per mua. :wink:

Murgesha
10-11-05, 22:50
Dashuria ėshtė det, ku ēdo kush mund tė zhytet, por ai qė nuk di not mund edhe tė mbytet.

Arb
10-11-05, 23:09
Pak osht boll....shume pak...

turisti
11-11-05, 00:21
Dashuria Eshte Nxitje Seksuale Per Te Rinjte, Shprehi Per Te Rriturit Dhe Ngushllim Per Pleqte.-dashuria Eshte Triumfi I Imagjinates Mbi Inteligjencen.

Ndoshta eshte:kombinimi i imagjinates dhe inteligjences? :wink:

Flaka_1
11-11-05, 01:56
Dashuria eshte:
Jete,
Knaqesi,
Lehtesi
Frymezuese,
Shkelqyese
E fuqishme,
E embel,
E paster,
E perjetshme,
:!:

vendasi
11-11-05, 03:32
Dashuria eshte krenaria
Dashuria eshte lumturia
Dashuria eshte liria..........

Murgesha
11-11-05, 13:52
Dashuri he virane, qysh na thave e na bane krande?:lol: :lol: :lol:

turisti
11-11-05, 14:03
Dashuri he virane, qysh na thave e na bane krande?:lol: :lol: :lol:

:shock: Po shume pune paha pas dashuria. :roll: :wink:

Flaka_1
11-11-05, 14:07
Dashuria eshte:
Jete,
Knaqesi,
Lehtesi
Frymezuese,
Shkelqyese
E fuqishme,
E embel,
E paster,
E perjetshme,
:!:

Kercovari
11-11-05, 16:56
Dashuria eshte:
Jete,
Knaqesi,
Lehtesi
Frymezuese,
Shkelqyese
E fuqishme,
E embel,
E paster,
E perjetshme,
:!:

E paster?,plaqsh flaka.Mos ke mendu per dashuri te peshqeve. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

doGzona
11-11-05, 22:04
Fjale e embel,e bukur dhe e mbushur me plot mistere eshte dashuria.
Nje ndjenje e paster,e sinqerte,e mahnitshme kur respektohet nga
vajza dhe djali.Eshte e paster si debore mali dhe delikate porsi kristali.
Eshte ndjenja me magjike qe njeriut i jepet ta jetoje.Kur ajo eshte
e forte,asnje s'mundet ta coptoje.Nese ajo behet nje themel i hekurt
per shtepine atehere kjo ndertese do te jete me e hijshmja,e larta dhe e mrekullueshmja.
Brenda saj do te mbizoterojne tre cilesite e kesaj
dashurie:1)Miresia, 2)Sinqeriteti, 3)Lumturia.Me pak fjale "parajsa".
Nese ne zemren e cdo njeriut triumfon kjo ndjenje,atehere ajo behet me
e gjate se vete jeta.La gjurmet e saj ne te,duke u kthyer ne nje legjende,
tamam si "ROMEO dhe XHULIETA".

Keshtu do te jete cdo here per mua.

sexybrikenda
12-11-05, 01:17
Dashuria eshte SEX :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
12-11-05, 01:19
Dashuria eshte SEX :lol: :lol: :lol: :lol:

... eshte.

Kercovari
12-11-05, 14:08
Ne eks....

anna
12-11-05, 16:45
dashuria mundet me qene nje ngritje shpirterore....ban mire per zemer kanjehere veq mos vete per pasoja kur mbaron:D :D

Kercovari
12-11-05, 17:10
E kerkon tjeteren dashuri moj anna,e gjen gjithku,ne tren,ne autobus,ne kinema,ne disco,poe dhe ne net pse jo. :lol: :wink:

Nexhati
13-11-05, 23:25
Du hast die Liebe entfacht,
und mich immer zum Lachen gebracht.
Nun ist die Liebe erloschen,
und mein Herz tief gebrochen.
Doch meine Liebe ist immer noch da,
wie sie es auch früher schon war.
Jetzt siehst du mich nicht mal an,
ob ich jemals wieder lachen kann?
Du hast versprochen bei mir zu sein,
doch jetzt bin ich nur noch allein.
Auch ich hab es versprochen,
und im Gegensatz nicht gebrochen.
Denn meine Liebe ist immer noch da,
ich frage mich nur,
wo deine denn war?

Gentiana
13-11-05, 23:31
Du hast die Liebe entfacht,
und mich immer zum Lachen gebracht.
Nun ist die Liebe erloschen,
und mein Herz tief gebrochen.
Doch meine Liebe ist immer noch da,
wie sie es auch früher schon war.
Jetzt siehst du mich nicht mal an,
ob ich jemals wieder lachen kann?
Du hast versprochen bei mir zu sein,
doch jetzt bin ich nur noch allein.
Auch ich hab es versprochen,
und im Gegensatz nicht gebrochen.
Denn meine Liebe ist immer noch da,
ich frage mich nur,
wo deine denn war?

Vertet i mire ky shkrim! :(

Murgesha
13-11-05, 23:37
Unė nuk marr vesh gjermanisht. :(

Flaka_1
14-11-05, 00:01
Dashuria eshte:
Jete,
Knaqesi,
Lehtesi
Frymezuese,
Shkelqyese
E fuqishme,
E embel,
E paster,
E perjetshme,
:!:

E paster?,plaqsh flaka.Mos ke mendu per dashuri te peshqeve. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


Kur 2 te dashuruar qojne dashuri , dashuria e tyre nuk mund te quhet dashuri vetem e njerezve, por ajo shpesh shendrrohet ne:
dashuri te peshqve
dashuri te engjujve
dashuri te bilbilave
dashuri te trendafilave
etj etj...
Me dashuri flaka

turisti
14-11-05, 09:59
Dashuria ėshtė -fakulteti- te cilin - :( pakica :( e mbarojne....

Nexhati
14-11-05, 13:38
Murgesha.Nes nuk e merr vesh ne Gjermonisht!
ta perkthje ne Shqip. :wink: :wink: :wink:

Kercovari
14-11-05, 19:14
Murgesha.Nes nuk e merr vesh ne Gjermonisht!
ta perkthje ne Shqip. :wink: :wink: :wink:

As une nuk e kuptoje gjermanishten po kjo thenje ne avatar shume me pelqen bre nexhat.
"Albaner Können Tödlich Sein" "Shqiptaret munden te jen vrastare"Me asocion se paskeni nje dashuri te madhe ndaj Kombit :?:

Arb
14-11-05, 20:18
Du hast die Liebe entfacht,
und mich immer zum Lachen gebracht.
Nun ist die Liebe erloschen,
und mein Herz tief gebrochen.
Doch meine Liebe ist immer noch da,
wie sie es auch früher schon war.
Jetzt siehst du mich nicht mal an,
ob ich jemals wieder lachen kann?
Du hast versprochen bei mir zu sein,
doch jetzt bin ich nur noch allein.
Auch ich hab es versprochen,
und im Gegensatz nicht gebrochen.
Denn meine Liebe ist immer noch da,
ich frage mich nur,
wo deine denn war?

Vertet i mire ky shkrim! :(

Perktheheje oj dreqe pra!

turisti
15-11-05, 14:03
Dashuria eshte "burgu" i vetshpallur.

Kercovari
15-11-05, 14:04
Konzerve sardine,hape dhe mos u mundo te mbyllish :lol: :wink:

vjeshta
15-11-05, 14:04
Dashuria eshte "burgu" i vetshpallur.

Burg ku rrin me vetedeshir :P

turisti
15-11-05, 14:08
Konzerve sardine,hape dhe mos u mundo te mbyllish :lol: :wink:

Po de-hape porten e deshirave dhe lumin e epsheve.... :wink:

turisti
15-11-05, 14:11
Dashuria eshte "burgu" i vetshpallur.

Burg ku rrin me vetedeshir :P

Ndonjehere burgosemi pa vetedije.....

Arb
15-11-05, 14:12
Pushtim i vetevetes nga vetevetja dhe...

Murgesha
15-11-05, 14:13
Ndonjehere burgosemi pa vetedije.....

Pse a ka vetėdije nė dashuri? :wink:

Arb
15-11-05, 14:14
Ndonjehere burgosemi pa vetedije.....

Pse a ka vetėdije nė dashuri? :wink:

osht dasht bre bile pak te kete...

turisti
15-11-05, 14:17
Ndonjehere burgosemi pa vetedije.....

Pse a ka vetėdije nė dashuri? :wink:

Po,vetedia ne gjenndje anestezie..... :wink:

Urata
16-11-05, 01:14
Nevoje...

Barbaroza
16-11-05, 10:18
Nevoje...

turisti
16-11-05, 11:27
Dashuria eshte MUNDIM pozitiv.... :wink:

Barbaroza
16-11-05, 11:33
Dashuria eshte MUNDIM pozitiv.... :wink:

Ndonjehere edhe negativ....!

turisti
16-11-05, 11:52
Dashuria eshte MUNDIM pozitiv.... :wink:

Ndonjehere edhe negativ....!

Dashuria eshte mjegull.....

Barbaroza
16-11-05, 11:55
Dashuria eshte MUNDIM pozitiv.... :wink:

Ndonjehere edhe negativ....!

Dashuria eshte mjegull.....

Po,dhe varet deri ne sa metra eshte pashmeria....!

Domira
16-11-05, 12:01
Dashuria eshte kenaqesi.

turisti
16-11-05, 12:04
Dashuria eshte MUNDIM pozitiv.... :wink:

Ndonjehere edhe negativ....!

Dashuria eshte mjegull.....

Po,dhe varet deri ne sa metra eshte pashmeria....!

Krejt simbas fortesijes e dritave te sarita...... :wink:

Nexhati
16-11-05, 19:14
Du hast die Liebe entfacht,
und mich immer zum Lachen gebracht.
Nun ist die Liebe erloschen,
und mein Herz tief gebrochen.
Doch meine Liebe ist immer noch da,
wie sie es auch früher schon war.
Jetzt siehst du mich nicht mal an,
ob ich jemals wieder lachen kann?
Du hast versprochen bei mir zu sein,
doch jetzt bin ich nur noch allein.
Auch ich hab es versprochen,
und im Gegensatz nicht gebrochen.
Denn meine Liebe ist immer noch da,
ich frage mich nur,
wo deine denn war?

Pėrkthimė
************************************************** ***

Dashurin e fshehur ti e paraqite
dhe mė sjelle pėrgjithmonė nė qeshje
veq tani dashurinė e shkyme
dhe zemren time mbrendėsi e coptove
po dashuria ime ende egziston
sikur mė parė qė ishte
as njėherė tani nuk mė shiqonė
athua a mundė tė qeshi prapė :?:
ti me premtove pranė meje tė qendrosh
po tani kamė mbetur i vetmuar.

Edhe unė kamė premtuar
pėrkunder teje premtimin kamė mbajtur
po dashuria ndaj teje eshtė ende
dhe pyes veten
ku ėshtė e juaja.

turisti
17-11-05, 12:14
Dashuria ėshtė rrjetė e marimangės.

doGzona
17-11-05, 13:22
Dashuria eshte e pa mekat dhe frymezim i ardhmeris.

vjeshta
17-11-05, 13:48
Dashuria eshte si buka e perditeshme

turisti
17-11-05, 16:08
Dashuria ėshtė hija e mshefur....

vjeshta
17-11-05, 19:02
Dashuria eshte hije ,ti ik ajo ndjek

turisti
17-11-05, 19:07
Dashuria eshte labirint.

vjeshta
17-11-05, 19:12
Dashuria eshte poezi,mvaret se si dhe kush e shkruan tekstin

Sy_kaltra
17-11-05, 19:14
Dashuria ėshtė e ėmbėl, kur pėrfundon ėshtė shumė e hidhur.

Sy_kaltra
17-11-05, 19:20
Dashurija per njerezit eshte pasurija me e madhe.

turisti
17-11-05, 19:33
Ne jete,mos i besoni syve....shiqojne,por prap gabojne.
Ne jete,besoni vetem zemres...nuk shef,nuk ndegjon dhe gjithmone ka te drejta.Ajo flet me shume se fjalet,se syte.....kjo eshte dashuri....

vjeshta
18-11-05, 20:17
Dashuria eshte si koveja e bunarit,shytet e mytet e del e rrezitet ,prap shytet e mytet e del e rrezitet............. :lol:

turisti
18-11-05, 20:41
Dashuria eshte si koveja e bunarit,shytet e mytet e del e rrezitet ,prap shytet e mytet e del e rrezitet............. :lol:

Dashuria e lagt..... :wink:

vjeshta
18-11-05, 20:43
Dashuria eshte si koveja e bunarit,shytet e mytet e del e rrezitet ,prap shytet e mytet e del e rrezitet............. :lol:

Dashuria e lagt..... :wink:
Jo dashuri ,mbushet,shprazet prap mbushet shprazet si arkivi :wink: