PDA

View Full Version : Kur i/e dashuri/a t'i ndalon disa gjėra!!


Barbaroza
15-04-04, 15:20
Ter nderuar diskutues,pata deshire te diskutonim pak rreth kesaj teme.Zakonisht disa te dashurve u pengojne disa gjera qe ata i hasin te dashuria e tyre.Per shembull ,dikujt i pengon nese veshesh me fund te shkurter,disave pse e dashura e tyre e konsumon duhanin dhe disa gjera tjera.A mendoni ju se do te duhej te hiqnim dore nga keto gjera pasi qe kam degjuar se shume qifte jane ndare kur nuk iu kane bindur te dashurit te tyre,dhe a do te duhej ta merrnim krejt te logjikshme kete pasi kjo per disa do te thote se mund te humbin edhe dashurine e jetes?

Cool_Boy
15-04-04, 15:25
Pershndetje Barbaroza

Une te dashures time do tja ndali keto gjera:

1.Alkoholin
2.Mos mu vesh miniq te shkrut e kam fjalen per do teper te shkurt ok,pa keq kuptime, tjetre nuk po di nermal qe nese me tradhton diqka aja kurr shanc te dyte nuk do te ket te une .....Kaq me shume jo....

Pershdnetje,me respekt Cool_Boy

florian
15-04-04, 17:36
pershendetje barbaroza .

dashuria per te jetuar ka nevoj per ca marrveshje e ne rast se qe te dy ,
me marrveshje njeri heq dore nga nje gje e tjetri nga nje gje tjeter atehere po .
Po nese njeri i jep si ultimatum nje kerkese te till ateher kjo nuk eshte shum e mir.
shum her ne kur njofim te dashuren e njofim me difektet e me te mirat keshtu qe mund ta vendos qe ne fillim kushtin ose po vazhdoj prap duhet heshtur ne disa gjera.

Honesty^uk.
15-04-04, 18:18
Florian te persehndes, dhe jam i njejt me mendimin tuaj.[/b]

mirsad
15-04-04, 22:23
barbaroza keni pyete nje pyetje me vende.po si te pergjigjem ku ka disa gjera q edo ia ndaloje reptesishte e disa ngadale engadale...

ato te ndalimit rreptesishte jane.keto..alkoli...dhe veshja e minifundit(pasi ti duhet ta dijshe se ēfar mentaliteti kam)

kurse ato gjera si duhani dhe te ngjashme me kalimin e kohes..por pa tjeter s edo ja ndaloje..............

persa i perkete tradhetimit do endaja ne sekonde t epare..bye

Barbaroza
16-04-04, 08:59
Ju falenderoj qe moret pjese ne diskutime,dhe pajtohem ne pergjithesi me mendimet tuaja.
Edhe ne si femra kuptohet se ka disa gjera qe na pengojne nese i hasim te i dashuri yne,por fjala jone nuk degjohet larg,kjo eshte me se e vertete,perndryshe do te na rrezikohej lidhja qe per ne do te thoshte jete.

Murgesha
16-04-04, 11:01
Qe, qe.
Ani kishe ne ja ndalojme disa gjera dashnores, Vallahi po me vjen keq se paskit me mbet beqar te perjetshem. :wink:

mirsad
16-04-04, 12:43
barbaroza..persa i perkete s eedhe en ka disa gjera qe ia ndalojme te dashurit por zeri jone nuk degjohet aq large..!!!!!!!!!
ju lutem mundeni tit hone ēfar dondalonit ju?do ju pergjigjem se si reagoje une nqs se e dashura ime kerkone disa gjera per te mi ndaluare mua..byeee

mirsad
16-04-04, 12:47
murgesha nuk ka problem nqs s engelim beqare...se beqar kemi linde..ehh sa gje romatike eshte edhe te vdesish beqar..apo jo..mirupafshim..bye

Barbaroza
16-04-04, 12:50
barbaroza..persa i perkete s eedhe en ka disa gjera qe ia ndalojme te dashurit por zeri jone nuk degjohet aq large..!!!!!!!!!
ju lutem mundeni tit hone ēfar dondalonit ju?do ju pergjigjem se si reagoje une nqs se e dashura ime kerkone disa gjera per te mi ndaluare mua..byeee

Mirsad,nese i dashuri do mi ndalonte disa gjera,atehere do te ishte edhe e drejte imja per ca gjera qe nuk me pelqejne t'ia terhiqja verejten.Per shembull,mua nuk me pelqejne aspak clubet e nates apo discotekat,dikush mund t'i ze te arsyeshme,por ja qe mua nuk me pelqejne fare dhe kete gje me deshiren me te madhe ia kisha ndaluar.

mirsad
16-04-04, 12:55
kjo qe ti deshirone tia ndaloshe te dashurit tende..sipas mendimit time esht enje gje qe ti gjethe te dashurat duhet tua ndalojn ete dashureve te tyre keto gjera....
jam perkrahes i ketij mendimi barbaroza

lazdrani
16-04-04, 13:02
As nuk po ja ndalo as nuk lejoje ti me ndaloi disa gjera qe ndoshta i kam hobi :wink: :wink: :wink: Veshja kur te eshte me mua se bashku le te vishet si tja done qefi,ndersa vetun me Shami dhe Mantil deri te kembet kune cullaku nuk guxone ti shihet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mirsad
16-04-04, 13:44
lazdrani kur eshte me juve sebashku dhe del shetitje ne parke..e lejon te vishet me minifune(meqe thua kur t ejete vetem nuk e le ti duket asnje pjes e trupit apo vetme per hajgare edhe ti.)bye bye

hana
16-04-04, 14:36
tung
edhe une mendoj se ne nje mardhenie duhet te ket marrveshje mes dy personave ne menyr qe ky raport te eci perapra por kjo marrveshje duhet te jete ne menyr qe te mos ia cenoj lirina asnjerit ,as femres e as mashkullit ata duhet te bien dakord duke biseduar se cfar i shqetson njeri tjetrit e me radh e jo te kalohet menjeher ne xhelozi te pakuptimt edhe per ndonje budallallek te kot :wink: :wink:

markopollo
16-04-04, 16:24
UNE NUK DO TJA NDALOJA ASGJE CKA MUA NUK KISHA PATUR DESHIRE QE DIKUSH TE MI NDALONTE....MJAFTON QE TE MIRKUPTOMI NE MES VETI KJO ESHTE AJO KRYESORJA.............UNE DUA QE DIKUSH TE NDIHET I LUMTUR ME MUA PERNDRYSHE JETA IME NUK DO TE QUHEJ E SUKSESESHME DHE E PLANIFIKUAR SI DUHET.............NESE E KE FILLUAR DASHURIN ME REZERVE DO TE PERFUNDOJ PA REZERVE.. :arrow:

Honesty^uk.
16-04-04, 18:22
Kur ne japim mendimin tone rreth nje teme mendoj se duhet te tregohemi realist, une mundohem dhe pergjigjem ashtu sic une do te veproja, dhe jo per te ja bere qefin as autorit dhe as per tu treguar teper perendimor.
Une nuk do ta kisha detyruar te dashuren time me anen e forces qe ajo, psh ta nderpres duhanin, por do ti kisha kerkuar qe ajo te zgjedhin duhanin apo mua.
Ose sic thote dhe Barbaroza per diskon, nuk eshte llogjike qe nje mashkull i dashuruar te shkoje ne disko, kurse e dashura e tij te qendroj ne shtepi.
MIREKUPTIMI RRIT JETEGJATESIN E DHASHURISE.

qika_pr
25-05-04, 09:46
Pershendetje
Jane disa gjera qe njeriu i ndalon vetes edhe pa i then askush sepse e din qe ato gjera domtojne ate lidhje
Une nuk i du kercnimet ja mua ja kete sepse di te mendoj edhe vet
Jan disa gjera qe une i kam diskutu me te qe nuk me pelqejn ti bej ai edhe ai me ka tregu se cka nuk i pelqen te bej edhe kemi lidh nje mareveshje qe besoj se e respektojna qe te dy
Ne qoftese nje qifte nuk gjejne nje gjuhe te perbashket ,nuk gjejne ate mesin e arte,nuk bejne kompromise ateher e kan te veshtir lidhjen

Dua te ju tregoj se prej cilave sende kam hek dore me mareveshje hahah
Nuk shkoj ne disko me shoqe por nese shkoj e marr edhe te dashurin
hheheh xheloz behet
mandej kur kam mbet shtatezen e kam len cigaren per burrin edhe per femijen time
jan edhe dia imetesina qe njeriu hek dore vet vetiu pa mareveshjen e askujt

Kaltrina
25-05-04, 11:55
Qe, qe.
Ani kishe ne ja ndalojme disa gjera dashnores, Vallahi po me vjen keq se paskit me mbet beqar te perjetshem. :wink:

Valla Murgeshe pajtohem me ty. Se me bo me ju ra naj femer ma e meqme se ata, po me doket kane me jau ndalu edhe me hanger buke se le ma diqka tjeter.
Pershendetje :P

Cool_Boy
25-05-04, 12:37
Nuk pajtona me ju moj qika... :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol: :wink: :lol:

Barbaroza
25-05-04, 13:25
Vertete me ka rastisur te degjoj disa gjera aq te shemtuara sa qe vertete te hidhet te mos martohesh me mire se sa te durosh disa tipa qe e tejkalojne cdo kufi.Kam degjuar se shume gra marrin leje nga burri kur duan te shkojne dikund.Une nuk them se burri nuk duhet ta dije ku shkojme ne,por t'i thuhet"A me lejon"kjo vertete me duket e tepert!!!!
Paramendoni si do t'u dukej atyre qe te na pyesnin neve"A me lejon"?!
Ndersa sa i perket disa gjerave tjera,ashtu siq tha edhe qika_pr,ka shume gjera qe ne me kalimin e kohes ia ndalojme vete vetes pa patur nevoje te na ndaloj burri,per shembull,pirjen e duhanit edhe po te isha kushedi sa aktive,do ta ndalja per hir te femijes sone apo do te vishesha ashtu siq do ta kerkonte mosha ime sepse gjithmone s'mund te dukemi adoleshente edhe po te donim!

Honesty^uk.
25-05-04, 21:37
Vertete me ka rastisur te degjoj disa gjera aq te shemtuara sa qe vertete te hidhet te mos martohesh me mire se sa te durosh disa tipa qe e tejkalojne cdo kufi.Kam degjuar se shume gra marrin leje nga burri kur duan te shkojne dikund.Une nuk them se burri nuk duhet ta dije ku shkojme ne,por t'i thuhet"A me lejon"kjo vertete me duket e tepert!!!!
Paramendoni si do t'u dukej atyre qe te na pyesnin neve"A me lejon"?!
Ndersa sa i perket disa gjerave tjera,ashtu siq tha edhe qika_pr,ka shume gjera qe ne me kalimin e kohes ia ndalojme vete vetes pa patur nevoje te na ndaloj burri,per shembull,pirjen e duhanit edhe po te isha kushedi sa aktive,do ta ndalja per hir te femijes sone apo do te vishesha ashtu siq do ta kerkonte mosha ime sepse gjithmone s'mund te dukemi adoleshente edhe po te donim!E nderuara Barbaroze ky shkrimi juaj me beri pershtypje
ka kohe qe jam ne gyrbet dhe kam pasur rastin te kem marredhenie familjare edhe me te huaj.
Dhe kur gruaja apo e dashura e nje anglezi qe keta kane harruar kohen e fanatizmit, e pyet burrin apo te dashurin per veprimet apo vendimet qe don te marrin, me duket se eshte shume e pa llogjikshme qe nje femer shqiptare te dalin dhe te bredhin pa lejen ose dijenine e bashkeshortit te saj
Ndersa tjetra eshte se ne shoqerine tone kur te vije puna per pergjejgesit, gjithmone eshte burri ai qe duhet tu dalin perballe te gjithave, ndersa bashkeshortja gjithmone eshte e mbrojtur nga burri.


Ketu ku une jetoj qendron ky parim
BURRI duhet te siguroje buken ne tryeze dhe mbulojen mbi koke
Gruaja ke per detyre ta gatuaj kete buke dhe ta mirembaje cfare eshte nen mbuloje

Barbaroza
27-05-04, 14:02
Nje gje qe isha kisha ndaluar te dashurit pas martese do te ishte chat-i!

turisti
07-08-04, 11:42
Tung. Kur i dashuri ia ndalon te dashures disa gjera,ajo eshte situata e re e perbere nga: GJELOZIA,KOMADNA dhe DOMINIMI ( ne cilen menyre mashkujt e shprehin deshiren per mbizotrimin..) :P

m4nJ4k1
23-08-04, 18:24
tungi Barbaroza a je mir qa po bon hsum tem e qellume une per veti kur e du te dashuren nuk i ndaloj kurgjo se per derisa i beson edhe te beon e don edhe te don at'her pse mi ndalu qka me vesh ose kur me dal jo une nuk kisha mujt e besoj qe edhe dashura ime kish mu pajtu me mendimin tim tungi kalofsh mir

GjIlAnAsI_cSi
23-08-04, 18:44
Pershndetje

Kjo gje nodh vetem tek ne Shqipertart sepse jemi popull Shum mbrapa kshtu edhe un si person per vete them jam mbrapa. sepse ja humbim te drejteat Nuses apo te dashures. Si i Humbet e Drejta?
Un si person dal kur te kem deshir. dhe kthehem kur te kem deshir ne 1--2--3 Te Nates. Dhe Kthehesh. te thot Gruaja ku ishe. deri ne kete koh a eshte mire i thua BURR JAM SA TE KEM DESHIR RRI? Edhe. Gruaja vonohet 30 minut. me shum se sa i ke thene ti. Gjith diten ke me i bertite. ku ke qen qka bere e kesi sende. Kjo do te thot se Jemi Pak mbrapa.
2: Un te shikoj Anash po ti mos shiko sepse paska djem aty. : Cka i bjen kjo i bjen Qe ske besim dhe nuk i ke dhene te drejt. po ja nje Shembull me dasht e Dashura Ime me pa Apo me gjet djal tjeter ska njeri qe mundet me ja ndalu po Jemi Mbrapa.
3 : Sa per veshje ndoshta i them Jo kshtu por nese eshte njeri .. dhe kupton. nuk e vesh at gje apo dicka tjeter.

Te Ndaluara I ka Edhe pse sjam i martuar.
1-= Alkoholin ( Edhe pse shumica e Atyre qe Jetojn jasht Kosoves E Pin Shum )
2-= Duhanin ( Edhe pse shumica e Vajzave Duhanin e pin. )
3-= Disco - ( Apo Si e kan Partyt po shkoj sot sepse Shoqeja paska Ditelindjen.)
Ka edhe shum qe sme pelqejn mua. por spo i ceki te gjitha ktu Mjaftojn kto qe nuk i dua ass pak.

Dhe nuk ben me ja ndalu shum gjera sepse te behmi pak me te mire dhe mos te mbesemi mbrapa.. sepse jemi 200 Vite mbrapa te Tjerve ende shkojm me Kohen e vjeter.sepse shum Qifte jan ndar per keto gjera. dhe 1 prej Xhelozis 2 Pa drejtesia qe i ja bejm vajzave dhe vjen deri te NDARJA.
Kjo Ishte e Tera sa i perket Temes..

Gjith Te Mirat.

Again_Mergimtari
30-08-04, 03:05
Ter nderuar diskutues,pata deshire te diskutonim pak rreth kesaj teme.Zakonisht disa te dashurve u pengojne disa gjera qe ata i hasin te dashuria e tyre.Per shembull ,dikujt i pengon nese veshesh me fund te shkurter,disave pse e dashura e tyre e konsumon duhanin dhe disa gjera tjera.A mendoni ju se do te duhej te hiqnim dore nga keto gjera pasi qe kam degjuar se shume qifte jane ndare kur nuk iu kane bindur te dashurit te tyre,dhe a do te duhej ta merrnim krejt te logjikshme kete pasi kjo per disa do te thote se mund te humbin edhe dashurine e jetes?

Pershendetje Barbaroza!!!!

Te tregohem i sinqert te dashures time nuk i ndaloj as ni gje perveq (Droges) nese e pin alkolin,cigaren e gjera te tjera keshtu me rradhe per mua nuk ka rendesi,( nese e pin e pin per vete) une nuk mundem ta ndaloj te beje gjera te tilla sepse nuk varet nga une per derisa e kam te dashur........ky eshte mendimi im ju pershendes te gjitheve :wink:

nitushe
09-09-04, 15:29
mos me fol shume me shok te tina edhe llaket kur ta kqyri naj djale te bukur :oops:

Sy_kaltra
18-12-05, 22:59
Nuk ka shansa mem ndalu diēka se 2min jan shum veq ja ndezi Navigacionin & bye bye....

Kemi mirkuptim dhe Fal Fatit qe nuk me ndalon azgjė...Tė pakten deri me sot jo ...( ka provu por ka deshtu ) kshtu qe tani gjithqka ėshtė cool :)

vendasi
18-12-05, 23:52
Nuk i ndaloj shum here vetem dy here ne vite e ato dy here zgjatin nga gjashte muje haha jo,jo veq bana hajgare........jam toleranet i madhe vetem se nganje here me kaplon smundja mashkullore e DOMINIMIT dhe atehere qka te them un edhe ndodhe..... :arrow: :wink:

Gjumashja
19-12-05, 10:13
mendoj qe nese sme pranon kjo qqe jom ateher kurgjo spom duhet me qen me te bashk

Barbaroza
19-12-05, 11:39
mendoj qe nese sme pranon kjo qqe jom ateher kurgjo spom duhet me qen me te bashk

Gjumashja,jo rrallehere,ti ia ke qelluar dhe ia qellon,ashtu sikur edhe kesaj radhe.Plotesisht pajtohem me mendimin tend.
Nje njeri nuk e ka lehte ta ndryshoje veten e lere ta ndryshoje dikush tjeter.Ai qe na do,duhet te na pranoje ashtu siq jemi,ndryshe nuk ka kuptim te qendrohet ne nje lidhje!

Kontesha
19-12-05, 11:52
Cdo gje qe do tja ndalonte vetes edhe une do te perpiqesha ti realizoj ato ndalesa edhe per mua edhe pse nuk me pelqen jeta me ndalesa, por per dashuri isha mundu me sakrifiku gjithcka pervec sexit!
Po ma ndaloj sexi ja ndaloj dashurine!

Barbaroza
19-12-05, 12:00
Cdo gje qe do tja ndalonte vetes edhe une do te perpiqesha ti realizoj ato ndalesa edhe per mua edhe pse nuk me pelqen jeta me ndalesa, por per dashuri isha mundu me sakrifiku gjithcka pervec sexit!
Po ma ndaloj sexi ja ndaloj dashurine!

Me fal e nderuar,por me beri pershtypje kjo fjalia juaj e fundit.
Po te ta ndalonte sexin i dashuri me te apo si ke menduar ne kete gje se nuk ju kutpva sa duhet?! :?

Kontesha
19-12-05, 12:18
Cdo gje qe do tja ndalonte vetes edhe une do te perpiqesha ti realizoj ato ndalesa edhe per mua edhe pse nuk me pelqen jeta me ndalesa, por per dashuri isha mundu me sakrifiku gjithcka pervec sexit!
Po ma ndaloj sexi ja ndaloj dashurine!

Me fal e nderuar,por me beri pershtypje kjo fjalia juaj e fundit.
Po te ta ndalonte sexin i dashuri me te apo si ke menduar ne kete gje se nuk ju kutpva sa duhet?! :?

Po, e nderuar, per me te sigurisht, se per te tjeret vendosi vet dhe askush nuk mund ta ndaloj as ta lejoj!

Sy_kaltra
29-04-07, 19:00
Borgji duhet kthy per bes,ai mu 2,un atij 3,ai mu 3 , un atij 4 sikur me pas kamat :biggrin: :biggrin:

gazi-de
29-04-07, 19:05
Borgji duhet kthy per bes,ai mu 2,un atij 3,ai mu 3 , un atij 4 sikur me pas kamat :biggrin: :biggrin:
Edhe une jame me mendimin ten e nderuara Sy_kaltra....

Sy_kaltra
29-04-07, 19:07
Edhe une jame me mendimin ten e nderuara Sy_kaltra....

Hhahahahahahahahahahhahahahhaaaaaaaaa
Fakeminderit ...por nese pyet pse qesha,,qesha me firmen hahahahahhahaha cnncnc :biggrin: :tongue:

gazi-de
29-04-07, 19:26
Hhahahahahahahahahahhahahahhaaaaaaaaa
Fakeminderit ...por nese pyet pse qesha,,qesha me firmen hahahahahhahaha cnncnc :biggrin: :tongue:
Pse po kesh me firme tem moj,a jem ne demokraci a qka qy...hahahahhahahhahahhahahahha

Sy_kaltra
29-04-07, 19:29
Pse po kesh me firme tem moj,a jem ne demokraci a qka qy...hahahahhahahhahahhahahahha

ahahahhahahahahaaaaaaa

gazi-de
29-04-07, 19:31
Valla veq cigaret mos te mi ndalon,se per tirat nuke eshte dert qy.....qe ka ndjenja..hahahhahahha

selvija
01-05-07, 19:12
Kur ai mi ndalon disa gjeta,,une ja 2 fishoj me shum...:redface:

e_martumja
01-05-07, 20:33
nga inati do ti bej ato gjerat..., nuk do te toleroj nje kufiiii nga tij per veprat e mija... e vedishem jam !!!

Sy_kaltra
01-05-07, 20:37
Valla veq cigaret mos te mi ndalon,se per tirat nuke eshte dert qy.....qe ka ndjenja..hahahhahahha

:mad: bash ate ki me ndalu ,,ose me rrallu:smile:

gazi-de
01-05-07, 20:41
:mad: bash ate ki me ndalu ,,ose me rrallu:smile:
oki,u be...hghghghg une fajlen e kon fjal..por jo krejt qy...flm....................

RiannA
09-05-07, 13:32
Fjala "ndalim" esht shum negative. Une kisha than: ma mir esht me te tregu i dashuri se qka nuk i pelqen edhe tana me gjet nje zgjithje me cillen te gjith jan te knaqur!

Shnetje

jadore
09-05-07, 19:14
...ncuk ...!!!! kur i dashuri /a, ti ndalon disa gjera....!!!!

..kurgjo nuk jam ka kuptoj , kush me ti ndalu ...?? ..pse more me ti ndalu.....!!! po ne njerze jemi dhe gjithesecili kemi shije apo deshira ne vete ....
..se tash nuk po kupoj valla hiq kurgjo .....!!!!
... e kush...!!!- e pse te na ndaloj .....!!!!!!

Murgesha
10-05-07, 07:53
...ncuk ...!!!! kur i dashuri /a, ti ndalon disa gjera....!!!!

..kurgjo nuk jam ka kuptoj , kush me ti ndalu ...?? ..pse more me ti ndalu.....!!! po ne njerze jemi dhe gjithesecili kemi shije apo deshira ne vete ....
..se tash nuk po kupoj valla hiq kurgjo .....!!!!
... e kush...!!!- e pse te na ndaloj .....!!!!!!

Pėr shkak tė dashurisė de, mos u ban edhe ti e pakuptueshme...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

SoKoLi-i-Maleve
11-05-07, 07:04
Nese asht vertet i dashur,aj/ajo ste ndalon apo kufizon,por bashk kuptoheni.

Virti
18-05-07, 00:44
... kur e dashura ma ndalon te shkruaj me te tjerat ne Forum! :biggrin: